Hygiena

Ako si vybrať menštruačný pohár - podrobný popis nového hygienického výrobku, možnosti výberu

Pin
Send
Share
Send
Send


1. Typy misiek.

2. Veľkosti misiek

3. Stupeň tuhosti

4. Možnosti pre tipy

5. Farby

1. Menštruačné poháre MeLuna - ako si vybrať. Typy misiek.

Menštruačné košíčky MeLuna sú k dispozícii v štyroch veľkostiach: S, L, M, XL, s tromi dostupnými funkciami: Classic, Soft, Sport a štyri rôzne varianty chvosta: krúžok, lopta, bez chvosta ( základné) a stonky (stonky).

Ak žena potrebuje špeciálnu veľkosť menštruačného pohára - krátko model (alebo Mini) je vyvinutý pre ňu, môže byť kúpená v štyroch veľkostiach - S, L, M, XL. Pre tento model menštruačnej misy sú k dispozícii tri stupne tuhosti: Classic, Soft, Sport, a tri možnosti držadiel: guľa, prsteň a stopka. Spravidla sa krátko používajú ženy so skrátenou vagínou.

MeLuna Krátko (Mini)

Menštruačné poháre MeLuna Krátko sa líšia od svojich „štandardných“ príbuzných. Meluna Krátko je kratšia a spodná časť končí v kuželi, preto sa rozvíja oveľa ľahšie vo vagíne, ale na jej extrakciu je potrebná väčšia pohyblivosť.

MeLuna Krátko menštruačné čiapky sú odporúčané pre ženy, ktoré nemali skorý sexuálny vzťah, ženy, ktoré majú malú vagínu alebo majú krátky krčka maternice. Sú tiež ideálne pre ženy, ktoré mali prolaps maternice.

História MeLuna Krátko. Predtým, ako sme urobili zmeny v zostave MeLuna, mesačné čiapky boli vyrobené vo veľkostiach S a M, ale boli krátke a ich objem nebol pre väčšinu žien dosť, čo viedlo k vývoju nového, vylepšeného pohára s novým objemom. A pôvodne vyrobený pohár, menší objem, je v súčasnosti známy ako MeLuna.

1. Veľkosť menštruačného kalíšku. Správna voľba.

Sme si vedomí individuality a zvláštnosti, vrátane fyziologickej, každej ženy, takže ponúkame široký výber mesačných šálok rôznych možností.

Aby ste si vybrali tú správnu čiapku, mali by ste venovať pozornosť jej veľkosti.

Použitie malej misy je plné:

 • nedostatočná tesnosť a v dôsledku toho únik,
 • možnosť zbytočných pohybov pohára vo vagíne,
 • ťažkosti s jeho odstránením.

Výsledkom použitia veľkej misy môže byť:

 • nepohodlie a bolesť vo vnútri ženy
 • nedostatok úplného zverejnenia a možného úniku.

Aby bolo možné správne určiť požadovanú veľkosť menštruačného kalíšku, nestačí vedieť len intenzitu menštruácie. Vzhľadom k tomu, hojné obdobia nezaručujú, že pri použití veľkého šálky, bude môcť otvoriť správne vo vás. V tomto prípade budete cítiť značné nepohodlie.

V inom prípade, keď váš mesačný výtok nie je veľký a používa sa menšia menštruačná šálka (môže tiež zmeniť umiestnenie v pošve), tým sa zabezpečí tok a tie isté nepríjemné pocity.

Pre výber optimálnej veľkosti MeLuna je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov:

- Narodenia: Vagína ženy, ktorá porodila, je zvyčajne modifikovaného tvaru a väčšej veľkosti, preto bude aj nádoba potrebovať väčšiu veľkosť. Ak ste použili uzávery MeLuna pred pôrodom, potom by ste mali prejsť na použitie šálok väčších o jednu veľkosť,

- Ženský set: ženy s malými rozmermi spravidla preferujú veľkosti S a M, zatiaľ čo väčšie (vysoké, husté, svalnaté) používajú veľké veľkosti misiek MeLuna. Je to preto, že rast a telo majú priamy vplyv na objem potrebného pohára,

- Fyzická aktivita: Šport môže ovplyvniť nielen spojivové tkanivá ženského tela, ale aj tón tela v celom tele. Ženy so silnými panvovými svalmi často používajú menšiu menštruačnú pascu. K posilneniu tejto skupiny svalov dochádza na úkor jazdeckých športov, Pilates, jogy a držania Kegelových cvičení,

- Vek ženy: Spoločný názor, že staršie ženy, vzhľadom na ich slabý svalový tonus, sú nútení používať väčší menštruačný kalich, nie je podporovaný našimi údajmi. Podľa nášho názoru neexistuje žiadny vzorec medzi vekom ženy a potrebou zväčšiť veľkosť misy.

Dajme príklad. Žena, ktorá nedala pôrod s vaginálnou metódou (napríklad pôrodom vykonaným cisárskym rezom), môže použiť až do menopauzy veľkosť S. V rovnakom čase môže mladá dievčina s veľkým vzrastom používať veľkosť L MeLuna od začiatku menštruačného výtoku.

Aby ste presne určili požadovanú veľkosť menštruačného pohára, s prihliadnutím na vyššie uvedené faktory, vyvinuli sme špeciálny „dotazník“, pomocou ktorého si môžete jednoducho vybrať požadovaný model MeLuna.

Osobitnú pozornosť venujeme ženám, ktoré nemali pohlavný styk - pre vás odporúčame veľkosť S alebo MeLuna.

Test na určenie požadovanej veľkosti MeLuna.

Koľko vaginálnych pôrodov ste mali?

Menštruačný pohár veľkosti

Tvar tejto hygienickej pomôcky sa podobá obrysu ženskej vagíny. Keď sa umiestni do materiálu, misa sa nalepí na steny vagíny, zbiera sekréty ako pohár. Intenzita výtoku a trvanie menštruačného cyklu pre každú ženu sú individuálne. Na základe toho výrobcovia uvoľnili menštruačné šálky rôznych veľkostí. Každý z nich má vlastnú klasifikáciu veľkostných označení tohto výrobku. Vo väčšine prípadov sú však misy rozdelené do dvoch typov:

 • veľkosť S, A alebo 1,
 • veľkosť L, B alebo 2.

Medzi nimi môžu byť stredné veľkosti M, X L. Kde X L je najväčšia nádoba s objemom do 42 ml. Veľkosť menštruačných šálok S - najmenšie čiapky pre ženy, ktoré nedávajú pôrod alebo majú menšiu menštruačnú sekréciu. Veľkosť menštruačného šálky L - veľké čiapky pre ženy, ktoré porodili, po potratoch a s veľkým krvácaním počas menštruácie.

 • Veľkosť viečka S alebo A - dĺžka a dĺžka výrobku je 40 milimetrov. Objem asi 15 ml. Pre niektorých výrobcov má miska tejto veľkosti objem až 23 ml.
 • Čiapka veľkosti M - dĺžka, priemer - 45 milimetrov, objem - od 21 ml do 28 ml.
 • Veľkosť L - priemer mesačných misiek 45 mm, dĺžka 54 mm. Objem 32-34 ml.
 • Veľkosť mesačných misiek je X L s objemom 42 ml.

Voľba mesačných šálok závisí od tvaru pošvy, množstva výtoku, prítomnosti pôrodu, potratov, polohy maternice, svalového tonusu.

Výber menštruačného viečka na základe iných parametrov

Veľkosť čiapočky zodpovedá jej tvaru. Niektoré ženy sa pri výbere riadia iba prvým parametrom, nevenujú osobitnú pozornosť tvaru misy. Dôležitú úlohu však zohráva aj správna forma. Výrobcovia vyrábajú menštruačné misky kruhového tvaru, predĺžené. Okrúhle čiapky sú určené pre ženy s krátkou vagínou, oválneho tvaru - s vagínou napnutou. Na určenie dĺžky vagíny môže žena nezávisle. K tomu si umyte ruky, vložte stredný prst do pošvy. Ak sa ľahko dotkne krčka maternice - vagína je krátka, ak siaha ťažko - dlho.

Existujú aj chvosty, pomocou ktorých sa viečko odstráni. Treba poznamenať, že uzáver môže byť úplne bez neho. Chvosty sú rúrkovité, ploché, okrúhle, vo forme gule alebo krúžku. Menštruačné šálky pre ženy prichádzajú v rôznych farbách. Vaša voľba je založená výlučne na individuálnych preferenciách.

Je veľmi dôležité správne zvoliť ochranný kryt úst, pretože prvé oboznámenie sa s novým hygienickým produktom so zlou voľbou sa môže zmeniť na fiasko. Takže použitie lunárnych misiek príliš malej veľkosti vedie k nedostatku tesnosti. Výtok bude prúdiť z pošvy. Miska sa presunie dovnútra, spôsobí nepohodlie. Bude ťažké ho extrahovať. Použitie lunárnych misiek s príliš veľkou veľkosťou neumožní hygienické prostriedky úplne otvoriť vo vagíne, pohárik spôsobí bolesť brucha a nepohodlie.

Výber na základe mäkkosti výrobku

Mali by ste venovať pozornosť mäkkosti čiapky. Toto je jeden z dôležitých parametrov. Výrobcovia berú do úvahy parameter mäkkosti pri výrobe výrobkov, ale kvôli svojim vlastnostiam sú mäkké, stredne tvrdé, tvrdé. Použitým materiálom je silikón, latex, polyetylén. Každá z nich sa vyznačuje mierou mäkkosti. Jednorazové čiapky majú tak vysokú mäkkosť, sú vyrobené z polyetylénu, trochu sa podobajú antikoncepcii. Po použití sa jednoducho odstráni. Spolu s obsahom. V uzáveroch, ktoré sa používajú mnohokrát, mäkkosť trochu trpí. Vzhľadom k tomu, v prvom rade - na zabezpečenie dlhodobého používania bez poškodenia. Obálky veľkosti A sú v zásade mäkšie. Pretože nevyžaduje zadržanie veľkého množstva krvi. Väčšie čiapky sú pevnejšie.

Ak vaše telo pociťuje nepohodlie s tvrdým hygienickým prostriedkom, jednoducho si vyberte iného výrobcu a nechajte veľkosť rovnaké.

Faktory ovplyvňujúce výber

Pri výbere menštruačného uzáveru musíte zvážiť nasledujúce faktory:

 1. vek, Predpokladá sa, že časom u žien sa vaginálne svaly oslabujú. Preto sa vo veku 35 rokov odporúča použitie mesačných misiek veľkosti S, A, 1. Veľkosť M, B, 2 a ďalšie - pre ženy nad 35 rokov.
 2. pôrod, Počas pôrodu podstúpia ženské genitálie zmenu. Veľkosť, tvar vagíny, umiestnenie maternice a elasticita svalov sa menia. Na tomto základe je veľkosť S vhodná na použitie ženami, ktoré nedali pôrod alebo pôrod bol cisárskym rezom. Veľkosť M by mali vybrať ženy po pôrode. Ak predtým, ako si vyberiete voľbu veľkosti S, po pôrode, môžete ísť do M.
 3. Postavenie ženy, Vonkajšie parametre žien majú vplyv na výber finančných prostriedkov. Ženy s malou postavou, malého vzrastu, používajú výrobky veľkosti A, s ťažkým krvácaním B. Vysoké ženy, alebo s hustou stavbou, s väčšou hmotnosťou, nakupujú výrobky veľkosti M a viac. Konštitúcia spravidla zodpovedá veľkosti genitálií. Takže ženy s tenkou postavou vagíny úzke. Nákup veľkého množstva hygieny jednoducho nie je potrebný.
 4. Fyzická aktivita, Svaly pohlavných orgánov žien majú tendenciu relaxovať v neprítomnosti fyzickej námahy, tréningu a posilňovania sa pod ich vplyvom. Ženy, ktoré športujú, majú dobre formované brušné svaly. Svaly maternice sa neustále trénujú. V dôsledku toho sa stávajú elastickými. V tomto prípade si ženy musia vybrať veľkosť čiapky A. U žien, ktoré vedú pasívny životný štýl, sa nepohybujú veľmi, svaly pohlavných orgánov postupne atrofujú a strácajú elasticitu. Nie sú schopní udržať náustok malý. Aj keď je alokácia vzácna, musíte si kúpiť veľkosť M cap, B.

Predtým, než si vyberiete chránič úst, vyhodnoťte svoju hmotnosť, telo, dĺžku pošvy, elasticitu svalov, množstvo výtoku, rys genitálií.

Tipy na výber správneho chrániča úst

Spočiatku zhodnotiť svoju postavu, povahu menštruácie, váš svalový tonus.

 • Potom by ste sa mali zamerať na mäkkosť. Každý výrobca výrobkov s rovnakými parametrami sa môže líšiť mäkkosťou. Na vedomie, výrobky LilaCup S majú najväčšiu mäkkosť.
 • Rozhodnite sa o veľkosti čiapky. Najdôležitejšia je dĺžka. Spočiatku by ste mali merať dĺžku pošvy. Potom určte priemer výrobku. 40 mm - vhodné pre teenagerov, panny, 42-44 - pre ženy, ktoré nedali pôrod, 45-47 rokov - pre ženy po pôrode alebo počas intenzívnych období.
 • Venujte pozornosť kapacite. Produkty obsahujú 15 až 42 ml. Možno budete musieť vybrať 2 typy čiapok - pre prvé dni menštruácie a posledné pre obdobie s bohatými sekrétmi.

Pozorne si prečítajte návod na použitie. Postupujte podľa odporúčaní včas, aby ste odstránili obsah uzáveru. Pred každým umiestnením opláchnite jamku s mydlom a vodou. Výber správneho chrániča úst nie je tak zložitý, ako to znie!

Obsah

Po 25 hodinách výskumu a testovaní 18 rôznych pohárov od deviatich rôznych výrobcov sme dospeli k záveru, že MeLuna Classic je najlepší pohár pre začiatočníkov. Tento pohár rôznych veľkostí je vhodný pre ľudí rôznej výšky, atletickej stavby, s inou generickou históriou. MeLuna je k dispozícii aj v silnejšej verzii s rôznymi úchytkami. Môže sa zložiť rôznymi spôsobmi, pričom sa dá ľahko otvoriť, takže sa dá ľahko vložiť, odstrániť a vyčistiť.

poznámka. Ak ste predtým nikdy nepoužívali misky a máte veľa otázok o tom, ako fungujú alebo čo s nimi môžete alebo nemôžete robiť, máme rozsiahle vysvetlenie nižšie. Existuje aj návod, ako určiť, čo máte vagína (dlhé, široké, úzke, atď.)

Naša voľba: najlepšia menštruačný kalíšok - MeLuna Classic ($ 25). Odolný MeLuna Classic je "zlatý priemer", pretože sa dá zložiť tak ľahko, ako sa dá ľahko otvoriť zvnútra, a prichádza v rôznych veľkostiach. Ľahko sa čistí.

Mnohí ľudia z planéty menštruačných pohárov milujú hovoriť o hľadaní vlastných pohárov Goldplate, t. tento ideál, ktorý bude správny. Veríme, že MeLuna je perfektný začiatok vášho vyhľadávania, pretože sa dostáva priamo do bodu, pokiaľ ide o silu, veľkosť a tvar, je ľahké ho ohnúť pre vloženie a tiež ľahko otvárať a udržiavať otvorený vo vnútri.

A hoci všetky testované poháre majú najmenej 2 možné veľkosti, MeLuna má viac možností, pokiaľ ide o výber veľkosti, tvaru a sily vášho pohára. To znamená, že ak sa ukáže, že je nedokonalý a nie ste spokojní s niektorou z jeho vlastností, môžete ho jednoducho nahradiť, s ohľadom na vhodné vlastnosti, namiesto toho, aby ste hľadali nový a začali sa vo všetkých ohľadoch znova prispôsobovať.

Druhé miesto

Pre širšie vagíny - Lena Cup ($ 25 od Amazonu). Hladký a na telo príjemný silikón, ľahko sa vkladá a vyberá. Táto čiapka je trochu širšia ako väčšina šálok, a ak máte širokú vagínu, tieto šálky sú ideálnou voľbou.

Pohár Lena je o niečo širší a hladší ako mnohé iné. Lena sa cíti dobre. Silikón, z ktorého je vyrobený, je skutočne hladký, čo uľahčuje jeho vloženie a extrakciu. Jeho „široký“ dizajn tiež pomáha zabrániť ženám s širšími pošvami v úniku a na jeho pevnom základe sa nezhromažďuje žiadna krv ani nečistoty, čo uľahčuje čistenie, než niektoré poháre s dutým dnom.

Tiež dobré

Pre nízke maternice krčka maternice (ako identifikovať) - MeLuna Short ($ 25 od MeLuna). Ak máte naozaj nízky krčok maternice, je to najkratšia testovaná šálka všetkých. Ľahko sa čistí, ľahko sa vkladá a vyberá. Vzhľadom k tomu, že je o niečo kratšia, je ťažké vykonať niektoré dodatky.

Ľudia s nízkym maternicovým krčka maternice často považujú za ťažké vybrať ten správny pohár, pretože väčšina z nich je príliš dlhá. MeLuna Shorty je jedným z mála šálok navrhnutých špeciálne pre krátke maternicové krky a v porovnaní s inými takými testovanými šálkami sa to ukázalo byť oveľa jednoduchšie v oblasti ohýbania, vkladania, extrakcie a čistenia. Ale s takou šálkou, darovať objem - pretože taká čiapka je menšia a môže mať menej krvi - ale pohodlie tu je dôležitejšie ako potreba častejšej výmeny šálky.

Ďalšia dobrá možnosť

Pre dlhé vagíny - DivaCup ($ 25 od Amazonu). Jeden z najznámejších, ale aj najväčších pohárov. Ak máte dlhú vagínu, je to ideálny pohár pre vás - ľahko sa zloží, zachytí sa na vloženie a extrakciu a je tiež ľahko čistiteľný.

DivaCup je pohár, s ktorým väčšina začína, ale veríme, že to nie je naozaj najlepšia voľba začať, pretože je to jedna z najdlhších misiek, ktoré sme testovali. To znamená, že každá žena so stredným alebo krátkym krčkom maternice sa bude cítiť nepríjemne.

Ale ak máte vysoký krčka maternice, DivaCup je skvelá voľba, je hladká, pohodlná a schopná pojať veľké množstvo krvi. Má dutú základňu, ktorá môže akumulovať krv a nečistoty ľahšie ako poháre s pevnou stonkou, ale nepovažujeme to za prekážku.

Váš najlepší menštruačný pohár bude pravdepodobne závisieť od tvaru vašej pošvy. Ale po testovaní sme zistili žeokrem tejto veľkosti je táto nádoba dobrá: napríklad materiál a tvar. V prítomnosti veľa vhodných. V tejto príručke vám tiež pomôžeme pokúsiť sa nájsť šálku, ktorá dokonale zodpovedá vašej anatómii.

Prečo by ste nám mali dôverovať

Na túto otázku sme sa rozprávali s Dr. Jen Gunterovou, pôrodníčkou-gynekológkou, Jackie Bolenovou, ženou, ktorá vedie online menštruačné šálky a 15 rôznych ľudí, ktorí používajú menštruačné šálky. Мы также просмотрели все YouTube обзоры протестированных нами чашек, и прочитали стопку научных работ о том, как люди используют чашки, как чашки сравниваются с тампонами, как их можно правильно очистить в любом положении, и т.д.⇒ читать здесь.

Existuje komunita veľmi aktívnych užívateľov menštruačných pohárov, a ako súčasť nášho výskumu, čítame niekoľko veľmi rozsiahlych blogov a webových stránok, ktoré preskúmali a diskutovali o jemnosti každého modelu menštruačných pohárov, ktoré sme mohli nájsť. Čítame aj stovky recenzií na Amazon pre viac ako 20 rôznych pohárov, vrátane tých, ktoré sme nedokončili testovanie. Keďže použitie štandardného lekárskeho modelu vagíny nemohlo skutočne simulovať strečing a „objatie“ skutočnej veci, strávili sme asi 12 hodín budovaním najfunkčnejšieho modelu.

Potrebujete to?

Ak ste osoba, ktorá má „v týchto dňoch“, môžete pravdepodobne použiť menštruačný kalich. Na rozdiel od iných prostriedkov, ktoré absorbujú vašu menštruáciu, vložíte menštruačný kalíšok do pošvy, aby ste zadržali všetku krv a niekoľkokrát denne ju vyprázdnili. Rovnako ako mnoho iných vecí, ktoré sú závislé od času, všetko závisí od vášho osobného pohodlia. Unbending milovníci pohárov milujú ekologické poháre, ktoré nenarazia na peňaženku. Ale musíte si zvyknúť na kapu a nie každý chce ísť cez to.

Najpresvedčivejším argumentom v prospech prechodu na menštruačný kalich je, že je opakovane použiteľný, To je plus pre vašu peňaženku a pre životné prostredie. Priemerná osoba, ktorá má menštruáciu, trávi ročne na podložkách alebo tampónoch $ 40 až $ 70, a tie vankúšiky a tampony často končia na skládkach. (Predtým, než prejdete zbytočným pocitom hanby, uvedomte si, že vo veľkom zozname vašich osobných odpadov sú menštruačné produkty len malým zrnkom piesku). Menštruačné poháre je možné používať znova a znova po mnoho rokov, čím sa eliminujú náklady a v konečnom dôsledku vám ušetrí peniaze.

Ďalšou výhodou menštruačných šálok nad tesneniami a tampónmi je to, že stačí len so sebou niesť jeden a nie niekoľko. Vďaka tomu sú poháre obľúbené u turistov, ktorí sa obávajú prenášania prílišnej váhy. Namiesto toho, aby ste boli v hromade vankúšikov a tampónov, potrebujete len jeden pohár. Menštruačné šálky môžu navyše pojať až 30 ml tekutiny naraz, čo znamená, že môžu robiť lepšie ako tie najťažšie tampóny.

Mnohé menštruačné šálky tiež tvrdia, že používanie takýchto šálok eliminuje riziko syndrómu toxického šoku. Toto nie je tento prípad a u ženy používajúcej menštruačný kalíšok bol prítomný aspoň jeden potvrdený prípad TSS. Dnes je však takmer nemožné študovať skutočné riziko menštruačných šálok, pretože ich stále používa relatívne malý počet ľudí a TSS je veľmi zriedkavá. Preto, ak prejdete na šálky len zo strachu z TSS, nerobte to. napriek tomu, ako pri tampóne, je dôležité, aby ste menštruačný uzáver nenechávali príliš dlho, Šálku by ste nemali uchovávať viac ako osem hodín.

Pokiaľ ide o menštruačné šálky, Dlhý postoj je pre mnohých ľudí prekážkou., „Prvých niekoľkokrát, keď to zmeníte, musíte sa cítiť ako sériový vrah, ktorý ho extrahujete,“ povedal Dr. Gunter. „Nemám problém vyrovnať sa s vkladaním a vyberaním predmetov z pošvy, ale prvýkrát to bolo niečo ako“ HEU! ”. Trvalo mi chvíľku, kým som si zvykla na tento proces, a dokonca aj pre profesionálov, použitie chrániča úst vyžaduje schopnosť zvládnuť menštruáciu lepšie ako použitie podložiek a tampónov.

Šálka ​​zachytáva a obsahuje menštruačnú tekutinu, takže jej použitie znamená odobratie šálky a naliatie tekutiny a potom ju umyť. Niektoré ženy, s ktorými som hovoril, povedali, že si začali skutočne vážiť a užívať si túto časť procesu, pretože je to jeden zo spôsobov, ako spoznať svoje telo lepšie, ale to nemusí byť vhodné pre každého. Takže ak myšlienka úzkej spolupráce s vlastnými obdobiami vás znechutí, potom menštruačné poháre rozhodne nie sú pre vás.

Ak nezažijete hrozné znechutenie pri interakcii s krvou, ste pripravení ručne vkladať predmety do vlastnej vagíny a ste pripravení urobiť nejaké úsilie, aby ste si na niečo zvykli, chceli by ste ušetriť peniaze a znížiť svoj vplyv na životné prostredie, menštruačný pohár je dobrá voľba.

Ako sme sa rozhodli

Jedným z problémov pri hľadaní presne ten správny pohár pre vás je, že nie všetky vagíny majú rovnaký tvar. Možno už viete, ktorá forma je vaša, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to tak nie je. To znamená, že s najväčšou pravdepodobnosťou neviete, ktorý tvar pohára je najlepší pre váš konkrétny vaginálny tvar.

Neskôr sa vám pokúsime pomôcť, aby sme na to prišli čo najlepšie, ale nakoniec si často vyberiete ten správny pohár pokusom a omylom skôr, ako zistíte, čo bloggeri nazývajú "Zlatovláska". Vieme, že to nie je jednoduchá záležitosť, pretože náklady na väčšinu šálok sa pohybujú od $ 20 do $ 40 a nie sú vratné. Hlavným dôvodom, prečo sme si vybrali MeLuna je, že sa dodáva v rôznych veľkostiach a s niekoľkými rôznymi stupňami pevnosti.

Všetky šálky sa líšia veľkosťou a tvarom rovnako ako vagína. Väčšina ľudí opäť nepozná svoj tvar, a preto nevedia, ktorý menštruačný pohár je najlepšie umiestnený vo vnútri (nemali by ste sa cítiť príliš veľa o šálke vo vnútri a o to viac, nemali by spôsobiť bolesť). Určenie tvaru vagíny nie je ľahké, dokonca ani pre lekárov.

„Môžeme vidieť ženu s výškou 1,52 a 40-kilogramovou hmotnosťou, ktorá bude mať krátku vagínu, a môžeme vidieť ďalšiu [s rovnakými parametrami], ktorá má najdlhšiu vagínu a ľahko porodila dieťa s hmotnosťou 3,5 kg“ - povedal Dr. Gunter. Pokúsime sa vám pomôcť vybrať správnu veľkosť, pokiaľ bude v našej moci, vedená rôznymi veľkosťami vagíny.

V podstate, menštruačné šálky prichádzajú v dvoch základných veľkostiach: veľké a malé (často označované ako A a B). Rôzne spoločnosti definujú tieto veľkosti inak, ale väčšinou veľké šálky sú určené pre ľudí, ktorí už prežili pôrod, a malé pre tých, ktorí ešte nedali pôrod. Okrem toho veľké šálky obsahujú viac krvi, ale pre väčšinu ľudí, ktorí ešte nezažili pôrod, sú nepohodlne veľké.

Ak neviete, čo je vaša vagína, je to nekonvenčne veľké alebo malé, mali by ste sa riadiť touto klasifikáciou a vyzdvihnúť príslušný pohár. (Niektoré príspevky rozlišujú medzi veľkými a malými šálkami vo veku 30 rokov. To je absurdné. Ak sa rozhodnete medzi A a B, riadte sa skutočnosťou materskej skúsenosti.)

Náš vybraný pohár MeLuna má veľkostnú mriežku, ktorá vyhovuje vašej veľkosti tela, bez ohľadu na to, či si cvičíte alebo máte pôrod, okrem iného. Všetky šálky s príslušenstvom (tašky a kufre).

Pri výbere šálky, je oveľa dôležitejšie vybrať ten, ktorý vyhovuje vašej veľkosti, ako sa pokúsiť nájsť ten, ktorý môže byť použitý pre maximálne množstvo času, alebo že môže mať viac krvi. Niektorí ľudia si vyberú menštruačný pohár a hľadajú ten, ktorý nebudú musieť meniť ani v dňoch s najhojnejšími sekrétmi.

Avšak táto nádoba môže byť veľmi nevhodná na použitie. Bohužiaľ, intenzita Vašej menštruácie a veľkosť Vašej pošvy nekorelujú, to znamená, že môžete mať malú vagínu a zároveň veľmi ťažké mesačné obdobia. Namiesto toho, aby ste sa pozreli na objem, ktorý môže pohár držať, mali by ste sa pokúsiť vybrať ten, s ktorým bude čo najpohodlnejší.

Čo obsahujú bežné vankúšiky a tampóny

Začnem s podložkami. Spodná vrstva je vždy plastová. Chráni pred únikom a nerozkladá sa v prírodnom prostredí, pokiaľ nejde o biologicky odbúrateľný plast, ktorý je v hygienických výrobkoch mimoriadne vzácny. Stredná vrstva pozostáva z celulózového vlákna a absorpčných látok chemického pôvodu. Ide o účinnú prácu absorbentov, na ktoré sa zameriava reklama, v ktorej sa modrá kvapalina okamžite absorbuje bez zanechania akýchkoľvek značiek na vložke. Vrchná vrstva môže byť vyrobená z viskózy (mäkký povrch) alebo polypropylénu (povrchová sieťovina). Výrobcovia bielej farby dosahujú vďaka bieliacim chlórovým podložkám.

Ak sú vankúšiky „vôňou harmančeka“ alebo inej príjemnej vône, pridávajú sa k nim parfumové vône a výťažky. A tam nájdete niečo zaujímavejšie. V niektorých tesneniach som zistil:

 • Petrolatum (petrolatum) - produkt petrochemického pôvodu.
 • BHT (butylhydroxytoluén) je syntetická zložka, ktorá sa používa ako antioxidant ako prostriedok proti žluknutiu. Bolo dokázané, že BHT je schopný sa hromadiť v ľudských tkanivách a nepriaznivo ovplyvňovať endokrinné, nervové a dýchacie systémy v tele.

V tampónoch našťastie takéto plnivá nie sú, ale ak hovoríme o materiáloch, je to stále rovnaká zmes bavlny a drevnej buničiny bielenej chlórom, polyesterovou niťou a plastovými alebo kartónovými aplikátormi. Zdá sa, že bavlna a drevo - čo by mohlo byť prirodzenejšie? Nie je to tu! Pravdepodobne ste počuli, že na pestovanie bavlny je veľa vody. Viete, že bavlnené plantáže predstavujú takmer štvrtinu všetkých pesticídov používaných v textilnom priemysle? Po takomto willy-nilly budete premýšľať o obsahu zdanlivo neškodného ženského hygienického výrobku.

Aby som nebol neopodstatnený, citujem niekoľko zvedavých postáv. V roku 2015 sa uskutočnil prieskum v Argentíne s cieľom zistiť, či rezíduá pesticídov obsahujú populárne tampóny značky (vrátane americkej ob, Kotex atď.), Ako aj sterilnú gázu a množstvo medicínskych výrobkov z bavlny. Výsledky laboratórnych testov boli prekvapivo prekvapené: v 85% testovaných vzoriek sa zistilo, že glyfosát je kľúčovou zložkou herbicídu Monsanto Roundup, ktorý Svetová zdravotnícka organizácia dnes definuje ako pravdepodobný karcinogén (jeho pôvodný stav je „možný karcinogén“). Všetky produkty, ktoré sa zúčastnili štúdie, boli zakúpené v pravidelných obchodoch v Argentíne.

V určitom momente som sa čudoval, či by som ja, mladá dievčina, nastávajúca matka, chcela pokračovať v používaní vložiek a tampónov z materiálov potenciálne nebezpečných pre zdravie. Odpoveď bola zrejmá. Po starostlivom štúdiu trhu som išiel do lekárne na svoje prvé organické podložky.

Výhody produktov ekologickej hygieny

Hlavnou výhodou je samozrejme kvalita bavlny a celulózy. Ekologicky šetrní výrobcovia používajú certifikovanú organickú bavlnu a obnoviteľnú drevnú buničinu bielenú peroxidom vodíka, nie chlórom. Takáto bavlna sa pestuje na kontrolovaných plantážach s použitím metód ekologického poľnohospodárstva, nie je ošetrená pesticídmi. Namiesto konvenčných plastových, ekologických tesnení používajte biologicky odbúrateľné, vhodné na kompostovanie a v tampónoch je plastový aplikátor nahradený lepenkovým.

Teraz o tom, čo eko-šetrné tesnenia a tampóny možno nájsť v Rusku. Najbežnejšími značkami sú Natracare (ekoznačky Spojeného kráľovstva, ekoznačky a asociácie pôdy), Organyc (Taliansko, ekoznačky ICEA a Soil Association), Vuokkoset (Fínsko, niektoré zahŕňajú ekoznačku North Swan) a Naty (Švédsko). Ich náklady v porovnaní s bežnými hygienickými prostriedkami: štandardné balenie tesnení stojí v priemere od 260 do 400 rubľov a tampóny - okolo 500 rubľov za balenie po 20 kusoch.

Všetky tieto značky majú denné a bežné tesnenia, tampóny s aplikátormi a bez nich. Potom, čo som vyskúšal iné (niekedy sa vyskytli hrozné príklady, dokonca aj tie superorganické), som si pre seba vybral biologicky odbúrateľné vankúšiky Vuokkoset a tampóny s aplikátorom Organyc, ktorý sa ukázal lepšie ako ostatné - a používal ho presne, kým som si nekúpil menštruačný pohár.

Zabudnite na všetko! A choďte do menštruačného pohára

Menštruačné poháre, sú tiež nazývané čiapky, získavajú čoraz väčšiu popularitu - ak ste o nich doteraz nepočuli, neznamená to, že ich žiadna z vašich priateľiek ich nepoužíva. Len takéto veci sa neberú do úvahy, ale márne. Nedávno som sa dozvedel (keď zdvihla tému), že medzi mojimi priateľmi sú starí fanúšikovia menštruačných pohárov.

Prekvapivo, keď som prvýkrát počul o menštruačných šáloch od muža. Priateľ mi povedal, že sú také veci, vďaka ktorým môžete natrvalo opustiť tampony a podložky a tým znížiť množstvo odpadu. Myslel som si: koniec koncov, je to pravda, žena vyhodí veľa výrobkov osobnej hygieny počas celého svojho života. Okrem toho je každý tampón a tesnenie jednotlivo zabalené - a to všetko je opäť zabalené do plastu alebo lepenky.

Jedna žena v priemere používa okolo 17 000 tampónov a vankúšikov po celý život.

Hrozné čísla sa už dávno otáčali v mojej hlave a predsa som nebol pripravený prejsť na menštruačné šálky, hoci pred pár rokmi som o nich veľa čítal a bol ohromený nadšenými recenziami. A tak, v posledných šiestich mesiacoch som začal častejšie myslieť, že by bolo pekné kúpiť misku dobrého výrobcu a urobiť ďalší krok smerom k nulovému odpadu. Nechcel som si takúto vec objednať cez internet - na začiatok som potreboval držať náustok v rukách, aby som pochopil, či som na to naozaj pripravený. Všetky rozhodnuté veci. V septembri som odišiel do Helsínk, kde som náhodou našiel e-trh Ruohonjuuri a v ňom je celý stánok s menštruačnými pohármi Lunette, ktoré sa tu vyrábajú vo Fínsku. Známy ako britský Mooncup. Všeobecne platí, že som okamžite perechupala všetky vzorky, uistite sa, že som bol pripravený, a požiadal konzultanta pomôcť s výberom vhodnej misy.

Ako si vybrať menštruačný pohár

Veľkosť. V skutočnosti, múka voľby bola len s farbou - nemohol som sa rozhodnúť, ktorý z nich sa mi páči viac. S veľkosťou menštruačné šálky, všetko je jednoduchšie: sú tam dvaja - pre pôrod a nie porodiť. Súdiac podľa recenzií na internete, aby neboli sklamaní a vyhýbali sa únikom, mali by byť kúpené v prísnom súlade s rozmermi. Aj keď máte 20 rokov, ale už ste matka, vezmite misku s väčším priemerom.

Material. Menštruačné šálky sú vyrobené zo silikónu lekárskej kvality, takže sú hypoalergénne a úplne bezpečné pre zdravie. To však neznamená, že by sme mali prijať prvú. Pozorne si prečítajte webovú stránku výrobcu: v súlade s normami, ktoré vyrábajú misy? Aké dokumenty potvrdzujú ich bezpečnosť? Aké normy certifikujú? Capa je dnes veľmi obľúbeným produktom a v poslednej dobe sa objavuje čoraz viac spoločností, ktoré ich ponúkajú. Pri výbere misy sa uistite, že silikón neobsahuje ftaláty, bisfenol A ani ťažké kovy. Ak tieto informácie nie sú na stránke, môžete poslať žiadosť výrobcovi.

Mimochodom, vďaka lekárskemu silikónu je možné, že sa nebudete báť syndrómu toxického šoku pri použití misy, ale s tampónmi existuje riziko TSS, ktoré ich výrobcovia vždy upozorňujú na pokyny.

Ako používať menštruačný kalíšok

Jedna misa je navrhnutá v priemere tri roky. Pred prvým použitím, ako aj na začiatku každého cyklu, musí byť sterilizovaný špeciálnymi prostriedkami - zvyčajne ich vyrábajú samotní výrobcovia misy, alebo varené v množstve vody, ale nie dlhšie ako päť minút. Počas menštruácie dôkladne opláchnite misku mydlom (mierne, najlepšie bez vôní) pod teplou tečúcou vodou.

Počas mojej poslednej cesty do Fínska som si kúpil špeciálny dezinfekčný prostriedok Lunette. Zloženie je bezpečné (a dokonca vhodné pre vegánov), spotreba je malá, tak dlho na dlhú dobu. Má tiež pH4, čo je blízko pH vagíny, takže je pohodlnejšie ho používať ako bežné mydlo.

Pripravená misa na použitie - choďte do kúpeľne. Umyte si ruky, sklopte misu na polovicu - to je to, ako ju musíte vložiť, opatrne uvoľnite svaly panvy a umiestnite misu na rovnaké miesto. Ak chcete, aby všetko išlo hladko, musíte správne relaxovať - ​​dôverovať mojim skúsenostiam. Na rozdiel od tampónov sa šálka nachádza v spodnej časti vagíny a vďaka pohodlnému chvostu nebudete mať žiadne problémy s jej odstránením. Ak chcete ľahko a bez nepohodlia vybrať misku, vytiahnite ju za chvost a jemne stláčajte základňu misy prstami. Urobte to s čistými rukami.

Niektoré dievčatá si sťažujú, že pohár nakoniec začne cítiť nepríjemné. Aby sa tomu zabránilo, opláchnite misku studenou vodou pred jej opláchnutím po použití.

Šálka ​​je naozaj veľmi jednoduché! Neverte - sledujte video.

Zvyšok sme len sen!

Prvýkrát som nemohol prejsť celým cyklom s menštruačným pohárikom - mal som dosť na dva dni, v noci som používal tesnenia. Nevedel som, čo očakávať, často som kontroloval, či je všetko v poriadku. Celý deň som premýšľal len o tom a večer som bol dosť unavený z takých myšlienok.

Inokedy som sa rozhodol opustiť čiapku na noc - a hádzať a otáčať až do rána. Necítil sa žiadny pocit nepohodlia, ale len strach, že by došlo k úniku. Утром выяснилось, что переживала я зря. Наверное, так было с каждой женщиной, решившей попробовать капу. Едва ли это можно назвать недостатком менструальных чаш, скорее это наш страх перед чем-то, не укладывающимся в рамки привычного, — он быстро проходит. Следующую ночь я снова спала с чашей, но уже спокойно.

Чем мне нравится менструальная чаша

Во-первых, я сделала ещё один шаг к жизни без мусора, и это круто! Мне всегда было неприятно отправлять в мусорное ведро средства личной гигиены.

Во-вторых, я сэкономила семейному бюджету приличную сумму. Keď som raz strávil 28 eur (niečo ako 2000 rubľov), zabudol som na hygienické náklady na ďalšie tri roky. Vzhľadom na náklady na organické vankúšiky a tampony, ktoré som doteraz používal, dokážem menštruačný kalíšok získať späť asi za štyri mesiace. Štyri mesiace z 36!

Mimochodom, v supermarkete Prisma v Lappeenranta Lunette sa tiež predáva a stojí 23 eur!

Po tretie, menštruačný kalich je najpohodlnejším ženským hygienickým produktom. Pripúšťam, že po prvom použití som si to nemyslel a po druhej. Ale keď bol proces jemného vstupu a extrakcie zvládnutý, okamžite som pocítil ten rozdiel. To nie je v rozpore, ako tesnenie, a na rozdiel od tampónu, ktorý chcete rýchlo odstrániť, necítite pohár vôbec. V tomto prípade môžete robiť jogu s capa (bez obrátených pozícií, samozrejme), plávať, cestovať, tancovať - ​​všeobecne, robiť to, čo vaše srdce túži. Hlavná vec je nezabudnúť, že je vnútri :)

A nakoniec - nádoba sa nemusí meniť tak často ako tesnenia a tampóny. S mojou Lunette, môžete bezpečne chodiť až 12 hodín - a žiadny nepríjemný zápach alebo nepríjemné pocity. S poduškami a tampónmi je všetko úplne iné, viete.

Menštruačné šálky Lunette sú vyrábané vo Fínsku z lekárskeho silikónu. Sú bez zápachu, neobsahujú gumový latex a sú úplne bezpečné - nespôsobujú vaginálnu kandidózu alebo cystitídu. Lunette sú vhodné pre dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií, vrátane panien a žien používajúcich antikoncepčné prstene. Tieto šálky nesušia vaginálnu sliznicu, ako sú tampóny.

Ufff! Povedal som vám o svojich skúsenostiach s používaním ekologicky šetrných ženských hygienických výrobkov. Bol by som rád, keby ste zdieľali svoje. Vyskúšané organické podložky a tampóny? Čo sa vám páčilo a čo nie? Som si istý, že medzi vami sú fanúšikovia menštruačných pohárov. Povedzte nám, ako dlho ich používate, ako rýchlo ste si na ne zvykli.

Prečítajte si históriu výskytu menštruačných šálok a výsledky výskumu o ich bezpečnosti v mojom článku „Opäť o menštruačných kalíškoch. História a bezpečnostné štúdie. “

Zdravím! Som Nastya, novinár a ekológ. Zlepšiť svoj život prostredníctvom ekológie a dostať sa do toho. Hovorím o ekologickom živote ľahko, zaujímavo, s mozgami a bez fanatizmu.

 • 🄵,
 • 🄸,
 • 🄻,
 • 🅃,
 • 🅅,
 • 🄿,
Instagram

© 2015 I'mOrganic - blog o zelenom bývaní. Všetky práva vyhradené.
Všetky fotografie patria Anastasia Prikazchikova, ak nie je uvedené inak. Úplné alebo čiastočné použitie materiálov je možné len so súhlasom autora.

Blog využíva platformu  a beží na serveroch . Návrh blogu vytvoril Kal Maxim Kalenich a používa ikony Entypa + od  Daniel Bruce.

Pin
Send
Share
Send
Send