Hygiena

Hemostatické byliny na menštruačné poruchy

Ľudové lieky s ťažkou menštruáciou a krvácaním z maternice pomáhajú nielen znižovať množstvo krvi, ale aj znižovať bolesť. Je dôležité rozlišovať bohaté obdobia od krvácania. Prvý môže byť zastavený doma. Ak sú príznaky silného výtoku krvi z maternice, potom pred začatím liečby hemostatickými bylinkami je potrebné určiť príčinu. Patológia môže ohrozovať život. V tomto prípade bylinná medicína je predpísaná spolu s lekárskym ošetrením.

Hlavným rozdielom medzi krvácaním z maternice a menštruáciou je nepravidelnosť a zvýšené množstvo krvi. Jeho farba je jasne červená a pri ťažkých kritických dňoch je hnedá s zrazeninami. Znaky zvýšenej straty krvi sú:

  • zvýšiť alebo skrátiť menštruáciu,
  • uvoľnenie krvi po fyzickej námahe, pohlavnom styku,
  • výskyt krvi po menštruácii.

Príčinou môžu byť rôzne poruchy a choroby reprodukčného systému.

Pravidelné silné krvácanie vyčerpáva ženské telo, znižuje hladiny hemoglobínu a spôsobuje závažné nepríjemné pocity.

Liečebné rastliny, ktoré je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni, môžu pomôcť pri riešení tohto problému. V prípade odchýlok cyklu od normy, v alternatívnej medicíne sa používajú jednotlivé bylinky a poplatky. Bujóny a infúzie sa vyrábajú zo surovín, ktoré sa začnú konzumovať 2-3 dni pred začiatkom menštruačného obdobia a sú opité celé obdobie, než skončia. Je žiaduce znížiť fyzickú aktivitu a zároveň nepiť alkohol a korenené potraviny, neberte horúce kúpele.

V núdzových situáciách (pri silnom krvácaní) nepomôžu ani odvary ani infúzie. Je potrebné zavolať sanitku.

Najefektívnejšie a ľahko prístupné byliny sú žihľavy a riasy. Sú podobné v akcii av príprave, preto sú zameniteľné. Kopřiva obnovuje hladiny hemoglobínu, čistí krv a hormonálnu rovnováhu. Vzhľadom na prítomnosť takýchto vitamínov, ako je esculin, má K, C hemostatické vlastnosti.

Ako uvariť odvar:

  1. 1. Suroviny (1 polievková lyžica. L.) Nalejte na ňu pohár vriacej vody a prikryte vekom.
  2. 2. Trvajte na 15 minútach a namáhaní.
  3. 3. Vezmite 1 lyžicu. trikrát denne.

  1. 1. Suroviny (20 g) varia liter vriacej vody.
  2. 2. Nádobu zakryte uterákom a nechajte ju odstáť najmenej 2 hodiny.
  3. 3. Vezmite nástroj večer na 1 pohár na 2 mesiace.

Čerstvá žihľava je efektívnejšia ako sušená vďaka zvýšenej koncentrácii vitamínu K. Nepoužíva sa na ochorenia ako je tromboflebitída, hypertenzia, ochorenie obličiek.