Zdravie

Mesačné tabletky na tabletky: Zoznam účinných prostriedkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženský reprodukčný systém funguje ako hodiny. Každý mesiac, po určitom počte dní, nastáva menštruácia. Menštruačný cyklus je prítomný len u žien vo fertilnom veku. Škvrny naznačujú, že v predchádzajúcom mesiaci žena nedokázala rozšíriť svoju rodinu, telo je obnovené a dáva jej možnosť otehotnieť v novom mesiaci.

Oneskorený menštruačný tok môže byť z dvoch dôvodov:

 1. Začiatok tehotenstva
 2. Poruchy menštruačného cyklu
 3. Gynekologické patológie a infekcie

Predpokladá sa, že normálne oneskorenie, ktoré je spôsobené rôznymi stresovými faktormi, by sa nemalo prekročiť 7 dní. V prípade, že nie je možné vylúčiť pravdepodobnosť tehotenstva, nemalo by sa čakať do konca oneskorenia. Je lepšie použiť špeciálny lekárenský test, ktorý určuje prítomnosť alebo neprítomnosť oplodnenia. V prípadoch, keď je tehotenstvo nežiaduce, je dôležité včas rozhodnúť o budúcom osude plodu.
Ale v prípade, že test oneskorenia je negatívny, musíte začať starať. To by malo slúžiť ako dôvod na naliehavú návštevu gynekológa. Dôvody oneskorenia môžu byť závažné gynekologické ochorenia, ktoré ohrozujú zdravie ženy. Medzi najčastejšie ochorenia patrí ovariálny cyst, myómy a myómy maternice, infekčné ochorenia rôznych etiológií. Neskorá liečba abnormalít v urogenitálnom systéme môže spôsobiť neplodnosť.

Aké pilulky spôsobujú mesačne

V medicíne existuje veľa liekov na vyvolanie menštruácie. Ako súčasť takmer všetkých liekov, ktoré spôsobujú menštruáciu, existuje hormón levonorgestrel. Musíte si uvedomiť, že levonorgestrel nepriaznivo ovplyvňuje vaječníky.
Pôrodné menštruácie pôsobia ako núdzová antikoncepcia alebo lekárske potraty. Je dôležité si uvedomiť, že každý príjem liečiva robí veľkú ranu hormonálnemu systému ženského tela a vedie k neúspechom, ktoré sa vždy nevrátia do normálu.

Mesačné lieky

Tablety Duphaston môžu jemne spôsobiť menštruáciu, pričom sa minimalizuje poškodenie zdravia. Skladá sa z analógu hormónu progesterónu, ktorý sa nazýva dydrogesterón. Použitie piluliek a zvýšenie hladiny hormónu v tele signalizuje endometrium o rýchlej zmene cyklu. Je teda možné mesačne spôsobiť, že je pre organizmus spôsobom, ktorý je podvodný. Užívajte liek do 5 dní, 2 tablety. Liek začne pôsobiť na druhý alebo tretí deň po ukončení kurzu. Mesačne s oneskorením nastáva vo forme normálneho výboja bez hojnosti trochu hnedej farby.
Je však dôležité pochopiť, že Duphaston sa používa len na normalizáciu menštruačného cyklu. Napríklad, keď sa nevyskytne včasné dozrievanie vajíčka. Tehotenstvo nemôže byť prerušené touto drogou, v niektorých prípadoch, naopak, lekári sa snažia zachrániť požadované tehotenstvo pomocou Duphaston. Predpíše liek len ošetrujúci gynekológ, tiež vypočíta dávkovanie na základe problémov reprodukčného systému.

Norkolut je súčasťou Norkolut. Veľmi často jej nedostatok ženského tela spôsobuje menštruačné zlyhania. Vezmite tablety lieku 2 po dobu 5 dní. Po skončení kurzu začnite mesačne. Ale, ako v prípade Duphaston, nemožno brať počas tehotenstva.

Norkolut vyvolá potrat a silné krvácanie, ale vedľajšie účinky sú také závažné, že je mimoriadne nebezpečné riskovať:

 1. Novotvary v prsných žľazách a orgánoch reprodukčného systému, t
 2. Krvácanie neznámej etiológie,
 3. Epileptické záchvaty,
 4. hypertenzia,
 5. Diabetes mellitus
 6. Problémy s obličkami a pečeňou.

Preto pred užitím je potrebné vylúčiť tehotenstvo faktormi ovplyvňujúcimi oneskorenie menštruácie.
S pomocou Norkolut, niekedy oneskorenie nástupu menštruácie, ale určite by ste mali skontrolovať u ošetrujúceho gynekológa.

 • utrozhestan

Utrogestan potláča produkciu estrogénu a katalyzuje produkciu progesterónu. Predpísať liek od 16. dňa cyklu a do 24-26. Utrozhestan sa vyrába ako v tabletách, tak vo forme vaginálnych čapíkov. Sviečky sú predpísané pre ženy s problémami s pečeňou. Mesačný začiatok okamžite po ukončení liečby.

Tento druh lieku patrí do homeopatickej skupiny. Priraďte ho v prípade, že príčinou oneskorenia sú stresové situácie. Droga pôsobí upokojujúce. Zoberte to raz a vložte 7 kapsúl pod jazyk. K menštruácii dochádza nasledujúci deň po požití. Pre vymenovanie Pulsatil by sa mal poradiť s lekárom, pretože pilulky môžu spôsobiť alergickú reakciu.

Je veľmi dôležité, aby ošetrujúci lekár vybral antikoncepčné lieky. Môžu nielen chrániť ženy pred nechceným tehotenstvom, ale aj normalizovať menštruačný cyklus. Mesiac s oneskorením nastáva po ukončení príjmu antikoncepcie. Nezávislé užívanie antikoncepcie však môže zhoršiť stav ženského tela a vyvolať zlyhania v hormonálnom pozadí.

Lieky, ktoré spôsobujú menštruáciu s oneskorením, môžu pôsobiť ako núdzová antikoncepcia a tieto lieky sú Postinor a Escapel. Mali by sa používať iba v prípadoch nechráneného styku, aby sa zabránilo oplodneniu. Tieto lieky je potrebné piť s veľkou opatrnosťou, pretože majú silný vplyv na hormonálny systém ženy. Vedľajšie účinky môžu byť nezvratné, od nádorov v reprodukčných orgánoch až po neplodnosť a neschopnosť niesť ovocie.
Účinok liekov je podobný skorému lekárskemu potratu. Ale prevencia tehotenstva je pravdepodobná len v prípade, keď boli tabletky odobraté najneskôr 12 hodín po pohlavnom styku.

O tom, ktoré tabletky sa môžu užívať na vyvolanie menštruácie, musí často rozhodnúť lekár. Až po prieskume je možné určiť príčinu porúch a oneskorení. Prášky na volanie mesačne by mali byť správne vybrané, až potom budú mať prospech, a nie poškodiť ženu.

Na tento účel použite postupy a lieky:

 1. Nard
  Korene elecampus sú varené s vriacou vodou a vziať dovnútra. Je možné spôsobiť mesačne, ak piť vývar na 50 gramov jednorazovo. Menštruačný cyklus spôsobený močovým mechúrom sa normalizuje v ten istý deň. Ale pri predávkovaní sa žena môže otráviť, objaví sa nevoľnosť a závraty. S takými príznakmi by sa odvar mal zastaviť a čo najskôr vyhľadať pomoc špecialistov.
 2. vratič
  Hruška kvety spôsobujú kontrakciu maternice a oddelenie endometria. 25 gramov sušených kvetov varí liter vriacej vody a zabalí do tinktúry. Užívajte 2 - 3 polievkové lyžice trikrát denne.
 3. Horúci kúpeľ
  Príjem horúceho kúpeľa podporuje expanziu ciev. Po kúpeli je žiaduce mať pohlavný styk na aktiváciu kontrakcií maternice. Menštruácia prichádza rýchlo.

Ktoré spôsoby užívania len ženy rozhoduje. Tablety, infúzie, postupy, ktoré spôsobujú menštruáciu a majú negatívne účinky. Preto je potrebné uchýliť sa k takýmto potrebám iba s naliehavou potrebou. Volanie menštruácie s cieľom ísť do mora bez menštruácie alebo pre nepokojnú dovolenku nie je dôvodom pre zlyhanie hormonálneho pozadia tela. Je potrebné správne stanoviť priority a zdravie by malo byť na prvom mieste ako odpočinok a zábava. V konečnom dôsledku môže zanedbávanie reprodukčného systému viesť k vážnej chorobe a frustrácii.

Pin
Send
Share
Send
Send