Hygiena

Môžem piť nimesil počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohé ženy poznajú bolestivé pocity počas menštruácie. Je to prirodzený proces fyziológie, ktorý sa vysvetľuje tým, že v tomto čase dochádza k kontrakcii maternice. Môžete rýchlo normalizovať stav pomocou rôznych liekov proti bolesti. Na odporúčanie gynekológov v tejto situácii je najlepšie vziať Nimesil.

Forma uvoľňovania liečiva a dávkovanie

"Nimesil" je dostupný v dvoch formách - vo forme prášku a tabliet. Ak je liek predpísaný, aby sa zbavil bolesti počas menštruácie, žena by mala striktne dodržiavať pravidlá používania. Jedna tableta alebo vrecko s práškom sa zriedi v 100 ml ohriatej vody a perorálne sa užíva pol hodiny pred jedlom.

Liek sa rýchlo vstrebáva do stien zažívacieho traktu a za pár hodín dosiahne maximálnu koncentráciu v tele. Nimesil zároveň nedráždi sliznice ako anestetiká skorého obdobia.

Ak je bolesť počas menštruácie veľmi silná, potom môžete dávku lieku zvýšiť dvakrát. Ale toto rozhodnutie musí byť koordinované s lekárom, pretože vo veľkých dávkach Nimesil môže vyvolať výskyt vedľajších účinkov.

U mladistvých by dávka Nimesilu denne nemala prekročiť 200 mg, aby sa zabránilo otrave tela, Neodporúča sa užívať liek dlhšie ako 12-14 dní. Dievčatá, ktorých menštruácia začala v ranom veku, by mali nahradiť liek inými liekmi.

kontraindikácie

Pred užívaním Nimesilu by mala žena rozhodne vyhľadať odbornú radu. Liek má veľa kontraindikácií a je zakázané používať pre niektoré chronické ochorenia.

Kategoricky nie je možné použiť „Nimesil“:

 • s diabetom,
 • závislosť od alkoholu alebo drog
 • s zlyhaním obličiek alebo pečene v akejkoľvek forme, t
 • s bronchiálnou astmou,
 • s polypy v nose,
 • s gastritídou, vredmi a inými ochoreniami gastrointestinálneho traktu,
 • ak má žena zlú zrážanlivosť krvi,
 • akékoľvek nezrovnalosti v kardiovaskulárnom systéme.

Existuje tiež riziko vzniku alergie na liek. Ak žena predtým mala problémy s užívaním kyseliny acetylsalicylovej alebo iných protizápalových liekov, potom stojí za to nahradiť Nimesil iným liekom.

Vedľajšie účinky

"Nimesil" dobre zvláda bolesť počas menštruácie, ale keď ju dostávate, existuje pravdepodobnosť rôznych nežiaducich reakcií, najmä ak žena užívala zvýšenú dávku lieku.

Možné vedľajšie účinky:

 • zmeny centrálneho nervového systému: závraty, pocit slabosti, podráždenosť, nespavosť, migréna,
 • pokles krvného tlaku, ako aj zvýšená srdcová frekvencia,
 • prejavy na koži - svrbenie, potenie, podráždenie,
 • poruchy tráviaceho systému, ako je nevoľnosť, bolesť žalúdka, vracanie, v ťažkých situáciách - krvácanie,
 • v zriedkavých prípadoch analýza krvi po užití Nimesilu zaznamenala pokles hladiny červených krviniek a hemoglobínu a zvýšenie eozinofilov, čo naznačuje akútnu alergickú reakciu.

Ak sa po užívaní liekov vyskytnú podobné problémy, musíte prepláchnuť žalúdok, potom vziať "aktívny uhlík" alebo iný sorbent. Je nevyhnutné, aby ste podstúpili vyšetrenie špecialistom a ak sa vyvinie závažná nežiaduca reakcia, zavolajte sanitku.

V lekárni si môžete kúpiť rôzne analógy lieku "Nimesil", ktoré sa takmer nelíšia od neho. Napríklad lieky Nimesulide a Nise obsahujú rovnakú účinnú látku v rovnakom množstve. To znamená, že na organizmus bude pôsobiť rovnaký účinok.

Rozdiel medzi kompozíciami Nemulexu a Nimesilu je len v pomocnej látke, dávka nimesulidu je identická. Lieky fungujú rovnako dobre s menštruačnou bolesťou, líšia sa len v chuti.

Analogicky účinné analógy liekov:

Je dôležité si uvedomiť, že nepovolený predpis iného lieku môže spôsobiť negatívnu reakciu tela. Preto skôr ako začnete užívať liek podobný „Nimesilu“, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

záver

"Nimesil" pomôže rýchlo zmierniť bolesť počas menštruácie. Treba však pripomenúť, že ide o vážny av niektorých prípadoch nebezpečný liek, preto by sa jeho použitie malo podávať len so súhlasom špecialistu. Je jednoduchšie požiadať o lekársky predpis na lekár, ako obnoviť zdravie po negatívnych účinkoch užívania liekov proti bolesti.

Vlastnosti liečiva

Nimesil je analgetikum, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov, skupiny sulfónamidov. Má pomerne výrazný terapeutický účinok, pretože je populárny medzi ženskou populáciou. Vďaka schopnosti rýchlo potlačiť prostaglandíny, bolesť zmizne v priebehu niekoľkých minút.

Aktívna zložka obsiahnutá v predloženom prípravku je nimesulid. Spolu s ďalšími prísadami rýchlo preniká do gastrointestinálneho traktu a má požadovaný účinok. Ak vezmeme do úvahy patogenézu tohto lieku, môžeme povedať, že ovplyvňuje syntézu kyseliny arachidónovej. Výsledkom je zníženie uvoľňovania prostaglandínov v ženskom tele a zníženie bolesti. Preto sa Nimesil používa pri silnej bolesti počas menštruačného cyklu.

Indikácie na použitie

 • Liek sa predpisuje v prípade bolesti hlavy, bolesti zubov a po operácii ženského reprodukčného systému,
 • Choroby osteoartikulárneho systému vyžadujúce použitie tohto lieku,
 • Menštruačná bolesť, gynekologické ochorenia tiež potrebujú užívať Nimesil,
 • Urologické ochorenia a stavy sprevádzajúce nárast teploty na vysoké počty.

Nežiaduce reakcie

V prípade použitia lieku na zmiernenie bolesti počas menštruácie sú možné niektoré nežiaduce reakcie:

 • Dyspeptické reakcie z gastrointestinálneho traktu, ako je nevoľnosť, vracanie, bolesť, možné krvácanie,
 • Na strane srdca sú takéto zmeny ako zvýšenie pulzu, zníženie tlaku,
 • Centrálny nervový systém tiež podlieha určitým zmenám. Bolesť hlavy, závraty a astenický syndróm, charakteristické pri užívaní vyššie uvedeného lieku,
 • Ak vykonávate krvné testy, môžete zaznamenať zníženie hladiny hemoglobínu, erytrocytov, zvýšenie eozinofilov a zmenu vzoriek pečene.

Je potrebné poznamenať, že ženy s cieľom zvýšiť farmakologický účinok, uchýliť sa k prijímaniu dávky lieku, ktorá presahuje normu. To vedie k predávkovaniu tela, ako odozva reaguje na zmeny v gastrointestinálnom trakte a srdci. Aby sa zabránilo vzniku komplikácií, je potrebné umyť žalúdok, užívať aktívne uhlie a poradiť sa s odborníkom.

Použite na bolestivú menštruáciu

Predložená droga je pomerne silné analgetikum, tak medzi mnohými ženami, voľba padá na neho. Pri menštruačnej bolesti, ak pijete tento liek, môžete sa ho zbaviť po 15 minútach. Trvanie liečiva je 5 až 8 hodín. Táto vlastnosť láka ženy a robí je kúpiť tento liek, pretože nie každý analgetikum môže rýchlo a rýchlo zbaviť bolesti.

Je potrebné poznamenať, že liek môže byť opitý 2 dni pred nástupom menštruácie. V tejto situácii žena ľahšie prenesie odhadovanú dobu.

Napriek mnohým pozitívnym vlastnostiam a hodnoteniam tohto lieku lekári odporúčajú používať ho v kombinácii s inými liekmi. Môžu to byť no-spa a baralgin. Táto kombinácia poskytne rýchly, spoľahlivý účinok a uľaví od mnohých vedľajších reakcií a komplikácií.

Nimesil je prášok. Množstvo tohto lieku je 30 sáčkov v jednom balení. Náklady na tento liek je 220-250 hrivien, v Rusku jeho cena je 500-800 rubľov. Rozdiel závisí od regiónu, v ktorom sa predáva. Nimesil vyrábajú španielske a nemecké farmaceutické spoločnosti.

Nimesil je pomerne silný a vysoko kvalitný liek. Pred použitím je však potrebné poradiť sa s lekárom, pretože jeho účinok môže byť negatívny.

Zloženie liečiva

Prípravok obsahuje účinnú látku nimesulid, ako aj pomocné látky: t

 • ketomakrogol,
 • kyselina citrónová a oranžová,
 • sacharóza,
 • maltodextrín.

Tieto látky boli vybrané na základe vzájomnej interakcie. Liek má schopnosť zmierniť bolesť, zápal a vysokú horúčku. Jednou z hlavných výhod Nimesilu počas menštruácie je jeho rýchla absorpcia do krvného obehu. Vzhľadom na túto rýchlosť je terapeutický účinok užívania lieku čo najrýchlejší. Po niekoľkých minútach môžete cítiť výraznú úľavu. Táto vlastnosť lieku je veľmi dôležitá pre ženy, ktoré trpia silnou bolesťou a kŕčmi počas menštruácie.

Indikácie na použitie

Okrem zmiernenia stavu počas menštruácie sa Nimesil aktívne používa v mnohých ďalších patologických stavoch. Medzi nimi sú:

 • Sinusitída, zápal ďasien alebo zápal stredného ucha.
 • Bolesť hlavy, vysoký krvný tlak.
 • Rôzne vírusové ochorenia.
 • Zápal v tele, sprevádzaný vysokou telesnou teplotou.
 • Choroby genitourinárneho systému.
 • Gynekologické, urologické a vaskulárne ochorenia.
 • Choroby pohybového aparátu, vrátane zlomenín a modrín rôznej závažnosti.
 • Bolesť zubov.

Široký zoznam možných aplikácií Nimesilu z neho robí nepostrádateľný nástroj v lekárni. Preto v prítomnosti bolestivej menštruácie môžete tento liek bezpečne kúpiť. Napriek účinnosti lieku potrebujú liečiť nachladnutie alebo chrípku len v kombinácii s inými liekmi. Je tiež potrebné mať na pamäti, že použitie akéhokoľvek lieku musí byť schválené lekárom.

Návod na použitie

Pri kŕčoch a bolesti v dolnej časti brucha počas menštruácie musíte užívať jeden Nimesil sáčok dvakrát denne. Zvyčajne je táto dávka dosť na zmiernenie všetkých nepríjemných príznakov u žien v týchto ťažkých dňoch. Ak po vypití jedného sáčku je bolesť preč, je lepšie obmedziť sa len na to. Len s obnovením ochorenia môžete užiť ďalšiu dávku lieku.

Ak máte sinusitídu, zápal stredného ucha, nachladnutie alebo akúkoľvek inú vážnu chorobu, poraďte sa so svojím lekárom o dávke a režime liečby. Návod na použitie uvádza, že použitie lieku Nimesil prášok dlhšie ako dva týždne je zakázané. V opačnom prípade môže liek spôsobiť obrovské množstvo vedľajších účinkov, ktoré povedú k iným patológiám a poruchám v tele.

Ak je liek dobre absorbovaný v žalúdku, obsah balenia sa rozpustí v teplej vode. V dôsledku toho prášok začne pôsobiť takmer okamžite po vstupe do ľudského tela.

Používajte opatrne

Zvlášť opatrní, aby tento liek by mali byť staršie osoby, tehotné ženy, rovnako ako tí, ktorí trpia chronickými ochoreniami. Nimesil môžu užívať len po získaní súhlasu lekára. Tehotné ženy môžu byť predpísané lieky len v 2. trimestri a len v prípade, že je naliehavá potreba, ak výhody užívania prevyšujú škody, ktoré môžu byť vykonané na vývoj plodu.

Účinnosť lieku na menštruáciu

Keď liek vstúpi do krvi, blokovanie všetkých impulzov bolesti, ktoré sa prenášajú do mozgu, nastáva. To je dôvod, prečo bolesti menštruácie prechádza okamžite, a žena môže opäť ísť o jej každodenné činnosti. Prášok Nimesil na menštruáciu je veľmi účinný v dôsledku nasledujúcich faktorov:

 • Znižuje množstvo prostaglandínov.
 • Znižuje hladinu histamínu v krvi.
 • Blokuje rozvoj voľných radikálov.
 • Dobre reaguje s receptormi glukokortikoidov.

Látky prostaglandíny sú druhom hormónových analógov. Regulujú mnohé procesy v ľudskom tele. Patria sem kontrakcie maternice, ktoré vyvolávajú silnú bolesť a kŕče počas menštruácie. Vzhľadom na schopnosť lieku znížiť ich počet, je tu zjavný úľavu od stavu.

Vedľajšie účinky liekov

Pri dodržiavaní návodu na použitie sú vedľajšie účinky pomerne zriedkavé. Sú vyjadrené vo forme: malá vyrážka po celom tele, bolesť hlavy, zvýšené potenie, ťažké dýchanie, rozmazané videnie, ako aj ťažká úzkosť. Okrem toho sa môže vyskytnúť vracanie, prvé príznaky stomatitídy, nevoľnosť, horkosť v ústach, slabosť a bolesti tela, zvýšená nervozita.

Zoznam vedľajších účinkov tu nekončí. Ale pacienti poznamenal v hodnotení: s mesačnou "Nimesil" môže spôsobiť také komplikácie len so zneužívaním lieku. Ale v prípade nedodržiavania pokynov a predávkovania drogou sa môže vyvinúť zlyhanie pečene a obličiek, porucha tráviaceho systému, ako aj hypertenzia.

Pred užívaním "Nimesil" pre menštruáciu, musíte sa uistiť, že bolesť a kŕče v dolnej časti brucha av dolnej časti chrbta sa objavili v dôsledku bolestivej menštruácie, a nie akékoľvek choroby. Potom užívanie lieku v dávke jednej až dvoch vriec denne nepovedie k vzniku komplikácií.

Funkcie aplikácie

Na základe inštrukcií je možné konštatovať, že "Nimesil" počas menštruácie bude vynikajúci liek proti bolesti. Vývoj vedľajších účinkov sa minimalizuje, ak budete dodržiavať všetky pravidlá na aplikáciu prášku. Medzi nimi je dôležité zdôrazniť nasledovné:

 • Liek sa má vypiť len po jedle, aby sa zabránilo možným ochoreniam gastrointestinálneho traktu.
 • Pri liečbe nepite alkohol.
 • Vždy sa snažte použiť minimálnu dávku lieku.
 • Po znížení bolesti a zmiernení kŕčov je potrebné prerušiť užívanie Nimesilu počas menštruácie.
 • Ak sa počas aplikácie prášku začne teplota zvyšovať, liek sa nehodí do tela.

„Nimesil“ s menštruáciou môže byť opitý aj pre vodičky. Liek neovplyvňuje koncentráciu pozornosti a schopnosť kontrolovať vozidlá. Ale v prítomnosti ospalosti, únavy, rovnako ako bolesti hlavy a menštruačné bolesti, je lepšie sa dostať za volant, až sa budete cítiť lepšie.

Recenzie liekov

Ženy hovoria pozitívne Nimesil ako liek, ktorý môže znížiť menštruačné kŕče. Mnohí z nich si všimli, že už 15 minút po užití prášku zmizne bolesť v spodnej časti brucha av bedrovej oblasti. Dôležitou výhodou tohto lieku je jeho dlhodobý terapeutický účinok.

Podľa pacientov Nimesil pomáha pri menštruácii aj po konzumácii jedného balenia, zatiaľ čo iné lieky nemusia dlhodobo prinášať požadovaný úľavu. Mnoho žien musí brať niekoľko tabletiek na zmiernenie príznakov bolestivej menštruácie. "Nimesil" tiež odstraňuje bolesť za 20 minút.

Na základe mnohých hodnotení tohto lieku môžeme konštatovať, že je vysoko účinný. Hoci tí, ktorí užívali liek proti bolesti „Nimesil“ príliš často a na dlhú dobu, ho ubezpečujú o nebezpečenstve pre zdravie. Napriek týmto ojedinelým prípadom, ak budete postupovať podľa návodu na použitie, žiadne vedľajšie účinky na telo nie sú hrozné.

Farmakologické vlastnosti

Nimesil sa považuje za výrazný reprezentant nesteroidných protizápalových liekov. Patrí do skupiny sulfónamidov a vďaka blokáde uvoľňovania prostaglandínov v ženskom tele účinne zmierňuje bolesť.

Biologicky aktívna látka daného lieku je nutulid a na zlepšenie chuti a zvýšenie absorpčnej rýchlosti liečiva v gastrointestinálnom trakte pridávajú farmakologické spoločnosti ku konečnému produktu rad špecifických prísad.

Odborníci sa domnievajú, že hlavný farmakologický účinok nimesilu je negatívny a blokujúci účinok na syntézu kyseliny arachidónovej. To vedie k zníženiu uvoľňovania prostaglandínov a zníženiu bolesti. Podobný účinok lieku na telo sa používa, keď sa odporúča, aby ženy užívali nimesil na bolestivé obdobia.

Ďalej je opísaný mechanizmus protizápalového účinku liečiva, ktorý je uľahčený schopnosťou liečiva zabrániť tvorbe voľných radikálov.

Kedy a ako lekári odporúčajú používať nimesil

Uvažované liečivo sa široko používa na zníženie bolesti pri rôznych patológiách. Najčastejšie sa tento liek odporúča:

 • Ak pacient podstúpil chirurgickú alebo gynekologickú operáciu, potom nimesil v priebehu pooperačnej terapie.
 • Rôzne traumatické patológie tiež vyžadujú použitie tohto lieku. Keď burzitída, artritída a iné ochorenia kĺbov používajú nielen anestetický účinok lieku, ale aj jeho vysokú protizápalovú aktivitu.
 • Широкое поле деятельности для нимесила имеется у больных с оториноларингологическими и стоматологическими проблемами.
 • Ну и, разумеется, дисменорея. Výrazná bolesť počas menštruácie, moderná medicína ponúka na liečbu iba nesteroidné protizápalové lieky, z ktorých nimesil je považovaný za jeden z najúčinnejších a najbezpečnejších.

Ale tento liek nemožno považovať za všeliek pre ženy s menštruačnými problémami. Podobne ako väčšina nesteroidných protizápalových liekov, aj nimesil má svoje kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Možné nežiaduce reakcie

Najčastejšie, ak používate nimesil s mesačnou bolesťou, sú možné nasledujúce nepriaznivé patologické prejavy:

 • Na strane gastrointestinálneho traktu ženy často uvádzajú nauzeu, vracanie a bolesť brucha. Niekedy sa situácia môže zhoršiť rozvojom žalúdočného alebo črevného krvácania.
 • Kardiovaskulárny systém užívania tohto lieku môže reagovať na nižší krvný tlak, tachykardiu, v zriedkavých prípadoch na poruchy srdcového rytmu.
 • Pomerne často trpí a centrálny nervový systém. S podobnou patológiou sa ženy môžu sťažovať na závraty, bolesti hlavy, ospalosť a apatiu.
 • Nesteroidné protizápalové látky môžu spôsobiť zmeny krvných testov. Odborníci si všimli možnosť anémie, eozinofílie, výrazného zvýšenia testov funkcie pečene.

Okrem rôznych vedľajších účinkov sa u pacientov často vyskytuje predávkovanie liečivom, pretože žena sa snaží maximalizovať úľavu od bolesti a prekračuje povolenú dávku. V tomto prípade budú hlavné príznaky pozorované z gastrointestinálneho traktu, pretože liečivo má vďaka svojim farmaceutickým vlastnostiam primárne vplyv na steny žalúdka a čriev.

Vo väčšine prípadov sa látka nedostane do krvácania a príznaky sú obmedzené na vracanie, bolesť žalúdka, ospalosť a pokles krvného tlaku. Nimesil nemá žiadne špeciálne antidotá a prvá pomoc spočíva v umývaní žalúdka, prijímaní aktívneho uhlia a okamžitom vyhľadávaní kvalifikovanej lekárskej pomoci.

Počas menštruácie odporúčame prečítať si článok o liekoch MIG. Z neho sa dozviete o účinku lieku a indikáciách jeho použitia, kontraindikáciách a možných vedľajších účinkoch, účinnosti pri bolestivej menštruácii.

Krátky zoznam kontraindikácií

Keď žena začne užívať nimesil počas menštruácie, mala by sa najprv poradiť s lekárom. Tam bude povedané, že tento liek je kontraindikovaný na použitie pre veľký počet pacientov s rôznymi chronickými ochoreniami. Tento zoznam obsahuje:

 • Choroby tráviaceho traktu. Ak má pacient chronickú gastritídu alebo v minulosti mal žalúdočný vred, potom je tento liek kontraindikovaný na zníženie bolesti.
 • Je prísne zakázané používať nimesil u ľudí trpiacich hepatálnou alebo renálnou insuficienciou v akejkoľvek forme.
 • Liek je zakázaný u pacientov so zhoršeným systémom zrážania krvi. Akékoľvek krvácanie je priamou kontraindikáciou použitia nimesilu.
 • Ako je uvedené vyššie, tento liek nepriaznivo ovplyvňuje prácu kardiovaskulárneho systému, preto je pre ženy trpiace podobnými poruchami kontraindikovaný.

A samozrejme by ste mali pamätať na možnosť závažných alergických reakcií na používanie tohto lieku. Ak pacient už mal problémy s užívaním nesteroidných protizápalových liekov alebo kyseliny acetylsalicylovej, je lepšie sa zdržať nimesilu.

Náklady na lieky

V modernej lekárenskej sieti tento liek zastupujú najmä nemeckí a španielski výrobcovia. Maloobchodná cena v Ruskej federácii sa pohybuje od 500 do 800 rubľov, v závislosti od regiónu. Na Ukrajine, náklady na nimesil vo väčšine lekární je 220-250 hrivien za balenie 30 tašiek.

Použitie lieku by nemalo byť bez dohľadu lekára. Nimesil má vynikajúci účinok na zmiernenie bolesti počas menštruácie. Zároveň je to dosť vážna a nebezpečná droga. Je lepšie poradiť sa s odborníkom ako s dôsledkami neoprávneného použitia nesteroidného protizápalového lieku.

Etiológia menštruačnej bolesti

Menštruácia je mesačný proces očisty ženského tela, počas ktorého majú dievčatá krvácanie z pošvy. Prvý deň menštruácie (regul) je považovaný za začiatok menštruačného cyklu. Počas menštruácie sa myocyty maternice začínajú chaoticky sťahovať, cievne kŕče, čo vedie k narušeniu trofizmu normálneho tkaniva. Všetky tieto faktory vyvolávajú rozvoj bolesti.

V priebehu mesiaca sa genitálny orgán pripraví na oplodnenie vajíčka, endometrium je pokryté kapilárami, ktoré by pri počatí mali poskytnúť embryonálny trofizmus.

Intenzívna bolesť počas menštruácie sa často vyskytuje na pozadí nasledujúcich patológií:

 • mimomaternicové tehotenstvo
 • hormonálnej nerovnováhy
 • zhoršená syntéza progesterónu,
 • myóm,
 • endometritída,
 • oophoritis,
 • endometriálne polypy,
 • adenomyóza,
 • ovariálna cysta.

Druhy ochorení

Ťažká bolesť počas menštruácie často poukazuje na zdravotné problémy.

Môže sa prejaviť rôznymi spôsobmi:

 • nespavosť,
 • depresie
 • výkyvy nálady
 • silná únava
 • bolesť hlavy,
 • nepohodlie v srdci,
 • nervozita,
 • opuch,
 • bolestivý žalúdok
 • bolesti dolnej časti chrbta
 • precitlivenosť prsníka,
 • dysfunkcia tráviaceho systému (hnačka, plynatosť, zápcha atď.).

Najčastejšie sa u pacientov vo veku 13 až 35 rokov pozoruje silná bolesť počas menštruácie.

Mechanizmus účinku lieku a jeho účinnosť

Nimesil má analgetický, protizápalový, antipyretický a antireumatický účinok. Hlavnou účinnou zložkou lieku je nimesulid. Nimesil ovplyvňuje rôzne systémy tela. Blokuje receptory bolesti a zabraňuje prenosu impulzov do mozgu.

Účinnosť Nimesilu počas menštruácie sa vysvetľuje nasledujúcimi faktormi: t

 • zníženie koncentrácie histamínu a prostaglandínov v krvi,
 • optimalizácia receptorov glukokortikoidov,
 • blokovanie tvorby reaktívnych foriem kyslíka v bunkách rôznych tkanív.

S mesačnou bolesťou, Nimesil je pomerne účinný prostriedok, ktorý reguluje hladinu prostaglandínov v tele. Chemická štruktúra a biologický účinok týchto zlúčenín je veľmi podobný hormónom adenohypofýzy. Tieto bioaktívne látky aktivujú kontrakcie hladkých svalov, preto sa u žien vyskytujú kŕče.

Často na pozadí mesačne pozorovanej bolesti brucha. Je to spôsobené akumuláciou prebytočnej tekutiny v tele. Pri bolestivej menštruácii Nimesil pomáha zbaviť sa týchto príznakov., Stimuluje odstraňovanie prebytočnej vody z tela.

Pri bolestivej menštruácii Nimesil aktívne neutralizuje voľné radikály (peroxid vodíka, lipoperoxid, hydroxid, radikál superoxidového aniónu), ktoré vyvolávajú deštrukciu bunkových membrán a rozvoj intoxikácie.

Nimesil interagujúci s glukokortikoidnými receptormi v kombinácii s inhibíciou produkcie prostaglandínov má výrazný protizápalový účinok. Z tohto dôvodu sa Nimesil často používa v gynekológii, najmä na zmiernenie bolesti počas menštruácie.

Dávkovanie a dávková forma

Nimesil je dostupný vo forme prášku a tabliet. Pri menštruácii pite Nimesil, ak pacient dodržiava návod na použitie a odporúčania lekára. Užívanie Nimesilu z bolesti počas menštruácie by malo byť 20-30 minút pred jedlom. Pri menštruácii by sa mal Nimesil baliť na polovicu šálky teplej vody a vypiť. Liečivo je príjemné pre chuť a má citrusovú vôňu. Pri menštruácii Nimesus dobre zmierňuje bolesť a znižuje teplotu.

Liek sa rýchlo vstrebáva do tráviaceho kanála, maximálna koncentrácia v krvi sa dosiahne 2-3 hodiny po podaní. Reakcia s plazmatickými proteínmi je 97%. Nimesil ľahko prekonáva histohematogénne bariéry. Polčas Nimesilu je asi 4-5 hodín. Všetky včasné NIP prípravky mali negatívny vplyv na sliznicu žalúdka. Nimesil nenarušuje prácu slizníc.

Pri silnej bolesti sa môže zdvojnásobiť dávkovanie lieku. Musí byť však koordinovaný s lekárom, pretože Nimesil v maximálnych dávkach môže vykazovať vedľajšie účinky. Ak počas liečby Nimesilom neexistuje terapeutický výsledok, je lepšie ju odmietnuť.

Pitie Nimesilu počas menštruácie počas dospievania je potrebné pri dávke 200 mg denne., Prekročenie predpísanej dávky nestojí za to, pretože telo môže byť intoxikované. Špecialisti tiež neodporúčajú používať Nimesil dlhšie ako dva týždne, ale u pacientov s bolestivým obdobím to nie je veľmi dôležité. Dievčatá, ktoré čelia včasnej menštruácii, by mali opustiť Nimesil a nahradiť ho inými liekmi. Aby sa zabránilo vzniku silnej bolesti, niektorí lekári odporúčajú piť Nimesil pár dní pred začiatkom menštruácie.

Dávkovanie a podávanie

Vo väčšine prípadov sa Nimesil užíva ako rozpustný prášok. Na použitie sa liek z vrecka naleje a naleje do teplej vody. Odporúčaná denná dávka je 200 mg, jednorazová dávka 100 mg. Jedno vrecko obsahuje dennú dávku, čo znamená, že bude stačiť na dve dávky denne.

Vzhľadom k tomu, že tento nástroj sa vstrebáva cez gastrointestinálny trakt, začína pôsobiť pomerne rýchlo a rovnako rýchlo sa vylučuje z tela. To tiež ovplyvňuje relatívne krátke trvanie pôsobenia lieku - asi 6 hodín. Začať piť Nimesil odporúča pár dní pred nástupom menštruácie.

Nimesil pre menštruačné bolesti

Vzhľadom na svoje zloženie a spôsob pôsobenia, s mesačnou bolesťou, Nimesil je veľmi účinný prostriedok, ako sa zbaviť nepohodlia v krátkom čase. Okrem obnovenia rovnováhy prostaglandínov v tele plní aj funkciu diuretík, ktorá má tiež pozitívny vplyv na pohodlie počas menštruácie.

Pomerne mierny protizápalový účinok a schopnosť zastaviť bolesť tiež vedie k tomu, že sa používa nielen v gynekológii:

 • Používa sa pri pooperačnej terapii v chirurgii a traumatológii.
 • Analgetické a protizápalové účinky liekov sa používajú pri liečbe traumatických patológií.
 • Zubné lekárstvo a otolaryngológia tiež používať tento liek.

Stanovisko lekárov

Ak pijete Nimesil na odporúčanie lekára alebo aspoň po porade s ním, potom bude mať pravdepodobne nevyhnutný účinok bez toho, aby spôsobil vedľajšie účinky. Ale pretože liek je veľmi toxický, nemôže byť nazývaný neškodný, takže neprekračujte dávkovanie a pokračovať v užívaní po 14 dňoch používania.

Počas používania Nimesilu s menštruačnou bolesťou si môžete všimnúť jeho výhody, ktorými sú vysoká účinnosť a rýchle výsledky. Ale jeho nepozorný a nekontrolovaný príjem môže viesť k problémom a komplikáciám, preto by ste sa mali pred použitím poradiť so svojím lekárom.

farmakodynamika

Protizápalové nesteroidné liečivo zo skupiny sulfónamidy, Má protizápalový, antipyretický a analgetický účinok.

Wikipedia indikuje, že účinná látka pôsobí ako blokátor. druhá cyklooxygenázazodpovedný za biosyntézu prostaglandíny.

farmakokinetika

Po požití sa dobre vstrebáva do čreva a dosahuje najvyššiu koncentráciu v krvi po 2-3 hodinách. Reakcia s plazmatickými proteínmi je 97,5%. Polčas je 4-5 hodín. Rýchlo preniká do histohematogénnych bariér.

Transformované v pečeni cytochrómu P450, Hlavná aktívna metabolitu to je Hydroxynimesulidktorý sa vylučuje žlčou v glukuronizovanej forme. Vylučuje sa hlavne obličkami (približne polovica dávky).

Návod na chov Nimesil

Liečivo v prášku (granule) sa umiestni do pohára a zriedi sa asi 100 ml vody. Pripravené riešenie nie je predmetom skladovania, je potrebné ho prijať čo najskôr. Existuje spoločná otázka: „v ktorej vode sa prášok rozpúšťa?“. Návod odporúča rozpustiť liek v teplej prevarenej vode.

Nimesil prášok, návod na použitie

Liek (po príprave) sa užíva perorálne, dvakrát denne, 1 sáčok, po jedle. Maximálne trvanie liečby je dva týždne.

Aby sa znížilo riziko vedľajších účinkov, odporúča sa používať čo najkratšiu účinnú dávku.

predávkovať

Príznaky predávkovania: zvracanie, ospalosť,apatianauzea, epigastrická bolesť. Vývoj gastrointestinálneho krvácania nie je vylúčený. V extrémne zriedkavých prípadoch je pravdepodobnosť zvýšeného krvného tlaku, výskyt akútnej nedostatočnosti obličiek, respiračná depresia, anafylaktoidné reakcie, kóma.

Liečba predávkovania je symptomatická. selektívne protijed no. Ak od predávkovania neuplynuli viac ako 4 hodiny, je potrebné si umyť žalúdok a uistiť sa, že ste ho užili enterosorbenovna čo sa používa aktívneho uhlia alebo osmotické laxatívum, Ukazujú kontrolu obličiek a pečene.

interakcie

Pri súčasnom použití glukokortikosteroidmi zvyšuje riziko vredy alebo krvácanie zo žalúdka a čriev.

Pri použití s protidoštičkové liekya selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínutiež zvyšuje pravdepodobnosť krvácania zo žalúdka alebo čriev.

Protizápalové nesteroidné činidlá účinky antikoagulanciápreto sa táto kombinácia neodporúča ľuďom s ťažkými poruchami. koagulácia, Ak sa tejto kombinácii nedá vyhnúť, je potrebné starostlivo sledovať indikátory zrážania krvi.

Protizápalové nesteroidné činidlá oslabiť účinky diuretiká.

nimesulid dočasne znížiť evakuáciu sodík a draslík pod vplyvom furosemid a tým oslabujú diuretický účinok týchto látok. Tiež je potrebné mať na pamäti, že takýto spoločný predpis liekov si vyžaduje opatrnosť u osôb s poškodenou funkciou obličiek a srdca.

Protizápalové nesteroidné činidlá môže oslabiť činnosť antihypertenzíva, U osôb s kompenzáciou zlyhanie obličiek so súbežným vymenovaním ACE blokátory,antagonisty angiotenzínového receptora druhého typu alebo potláčajúcecyklooxygenázymožno progresiu renálneho poškodenia a rozvoj reverzibilného zlyhanie obličiek na akútnom type.

Protizápalové nesteroidné činidláznižuje vôľu lítium, ktorá spôsobuje zvýšenie hladiny tejto látky v krvi.

Pri predpisovaní Nimesilu menej ako jeden deň pred alebo po použití metotrexát je potrebné dbať na to, ako v takýchto prípadoch obsah metotrexát v krvi a jeho toxické účinky sa môžu zvýšiť.

nimesulidstimulujú nefrotoxicitu cyklosporín.

Špeciálne pokyny

Vedľajšie účinky sa môžu minimalizovať použitím najnižšej účinnej dávky liečiva v čo najkratšom možnom čase.

Liečivo v prášku Nimesil sa má používať opatrne u pacientov s gastrointestinálnymi ochoreniami v anamnéze, pretože je možné, že tieto ochorenia sa zhoršia.

Keďže liek je čiastočne evakuovaný obličkami, jeho dávka pre osoby s poškodenou funkciou obličiek by sa mala znížiť v závislosti od objemu moču.

Keď sa objavia prvé príznaky poškodenia pečene (svrbenie, zožltnutie kože, nevoľnosť, bolesť brucha, vracanie, tmavý moč, zvýšenie pečeňových transamináz), prestaňte užívať liek a poraďte sa s lekárom.

Ak sa počas liečby liekmi objavia akékoľvek znaky poškodenia zraku, pacient musí byť vyšetrený optometristom.

Nimesil je schopný spôsobiť retenciu tekutín v tele, takže pre ľudí s vysokým krvným tlakom a srdcovými chorobami, liek by mal byť používaný s extrémnou opatrnosťou.

Ak sa počas liečby liekmi objavia príznaky akútnej respiračnej infekcie vírusovej povahy, Nimesil sa má vysadiť.

Nepoužívajte Nimesil s inými. protizápalové nesteroidné liečivá.

Nimesulid môže meniť vlastnosti počet krvných doštičiekpreto je potrebná opatrnosť pri používaní lieku u pacientov s hemoragická diatéza, Je potrebné pripomenúť, že liek nenahrádza profylaktický účinok. kyselina acetylsalicylová pri ochoreniach obehového systému.

Analógy Nimesila

Cena analógov Nimesilu je zvyčajne nižšia ako cena opísaného činidla. Nasledujúce lieky sú lieky s rovnakým zložením, ktoré môžu nahradiť Nimesil: t Ameolin (Tablety) na(Tablety) Pevnosť Affidah (granule na suspenziu), Mesulid(Tablety) Nise (tablety, suspenzia), Nigam (Tablety) Nimegezik (tablety, suspenzia), Nimesin (tablety), t nimesulid (tablety, gél), Nimid (tablety, granule), Nimudzhet (injekčný roztok) nimulid (tablety, suspenzia, injekcia, gél), t Nimuspaz (Tablety) Pansulid (Tablety) Remesulid (Tablety)Sulidin (Gel) Taro Sanovel (Tablety).

Nise alebo Nimesil - čo je lepšie?

Nise a Nimesil sú analógy. Hlavným rozdielom medzi liečivami je to, že prvá látka sa vyrába vo forme gélu na lokálne použitie a tablety a náklady Naiza oveľa nižšie. Výber sa vykonáva na základe odporúčaní lekára, typu dôkazov a ekonomických úvah.

Nimesil pre deti

Nimesil (ako tablety alebo masť na základe. T nimesulid) je zakázané používať na liečbu detí mladších ako 12 rokov. Inštrukcie o lieku pre deti naznačujú, že metóda používania Nimesilu (ako aplikovať a ako riediť prášok) sa nelíši v iných vekových skupinách. Ako používať prášok, ako nariediť Nimesil v prášku a tiež ako piť Nimesil v prášku, je popísaný v časti „Návod na použitie Nimesilu (metóda a dávkovanie)“ t

Recenzie Nimesile

Pri bolestiach zubov a iných typoch bolesti (súvisiacich s úrazmi, algomenorrheaPrášok Nimesil sa široko používa. Recenzia jeho použitia u pacientov má pozitívnu farbu a malé množstvo dôkazov o vývoji nežiaducich účinkov.

Recenzia lekárov o Nimesile tiež dobre charakterizovať liek ako nástroj, ktorý účinne zmierňuje traumatické bolesti a bolesti lokalizované v pohybovom systéme. Treba však pripomenúť, že v niektorých krajinách drogy nimesulid úplne zakázané kvôli zvýšenej hepatotoxickej schopnosti.

Pin
Send
Share
Send
Send