Vitálny

Homeopatické lieky na menopauzu

Pin
Send
Share
Send
Send


V článku sa budeme zaoberať zoznamom homeopatických liekov na menopauzu.

Menopauza nie je ochorenie, ale žena často potrebuje lieky počas tohto obdobia. Hlavnou sťažnosťou pacientov - intenzívne a časté prílivy, ktoré zasahujú do života a vedú k vyčerpaniu nervového systému. Pacienti tiež trpia tlakovými rázmi, poruchami spánku, úzkosťou a bolesťou srdca.

Súčasne maximálna intenzita symptómov pripadá na druhú polovicu premenopauzy, keď hladina pohlavných hormónov prudko klesá a telo začne reagovať nedostatočne na ich nedostatok. V tejto dobe je dôležité odstrániť nedostatok hormónov. Ako to urobiť?

Aby sa znížila intenzita prejavov týchto príznakov, mnohé ženy začínajú užívať hormonálne lieky. V niektorých prípadoch je však táto terapia vhodná, nanešťastie nie pre každého. Homeopatické lieky na menopauzu sú alternatívnou liečbou. Sú zamerané na posilnenie imunitného systému žien a prakticky nemajú negatívne vedľajšie účinky.

Moderné pohľady na homeopatické lieky

V tradičnej medicíne sa homeopatické lieky nepovažujú za úplne liečivé. Takéto liečenie je založené na dvoch hlavných princípoch homeopatie: po prvé, toto môže byť liečené podobne, a po druhé, na liečbu sú potrebné veľmi malé dávky účinnej látky. Do tela sa tak zavádzajú nekonečne malé dávky prírodných látok, ktoré vo veľkých objemoch môžu vyvolať vývoj patologického procesu. Homeopatický liek, ktorý sa dostáva do tela, vyvoláva rozvoj imunokorekčných mechanizmov, ktoré vám umožnia stanoviť narušené prirodzené procesy a tým podporiť hojenie.

V oficiálnej medicíne sa predpokladá, že pozitívny výsledok, ktorý terapia poskytuje homeopatickým liečivám, je len efektom placeba - sily viery človeka v zotavenie. V praxi však homeopatické terapie v mnohých prípadoch priniesli pozitívne výsledky už mnoho desaťročí. Používajú sa pri liečení ochorení orgánov týchto systémov: dýchacích ciest, tráviacich, imunitných, endokrinných a hematopoetických.

V poslednom čase je liečba menopauzálnych prejavov najrelevantnejšia a čoraz viac žien uprednostňuje použitie prírodných liečiv ako hormónov, pretože napriek tomu, že hormonálne lieky obsahujú minimálne množstvo účinných látok, nemôžu byť užívané samostatne. Takéto lieky by mali vymenovať skúseného špecialistu. Pokiaľ ide o homeopatiu, pre menopauzu, žena sama si môže vybrať pre seba vhodnú nápravu bez poškodenia zdravia. Od takýchto liekov by sa však nemalo očakávať, že sa môžu rýchlo liečiť komplexnými ochoreniami pohybového aparátu alebo kardiovaskulárneho systému, ktoré sa rýchlo vyvíjajú na pozadí menopauzy. Ale pri správnom výbere liekov, čo znamená zohľadnenie individuálnych charakteristík ženského tela, môžete úplne zastaviť menopauzálne symptómy, alebo znížiť ich živosť, normalizovať cyklus a výrazne zlepšiť celkové zdravie posilnením imunitného systému.

Aký je hlavný prínos homeopatie?

Výhody homeopatickej liečby počas menopauzy zahŕňajú: t

 • absolútne prirodzené zloženie liekov,
 • žiadne nežiaduce reakcie
 • mierne účinky na telo v dôsledku skutočnosti, že aktívne zložky sú vo veľmi malých dávkach, t
 • malý zoznam kontraindikácií
 • vysoká účinnosť pri liečbe prejavov menopauzálneho obdobia, úprava menštruačného cyklu, normalizácia pohody,
 • nedostatočná závislosť od liekov, ktorá im v prípade potreby umožňuje dlhodobo užívať lieky,
 • nízke náklady

Použitie homeopatických liečiv na menopauzu stanovuje, že liečebný účinok sa vykonáva hladko, v dôsledku čoho priebeh liečby trvá v priemere od 3 mesiacov a niektoré lieky sa musia užívať až 6 mesiacov. Prvé výsledky však možno vidieť po dvoch týždňoch užívania homeopatických liekov.

nedostatky

Homeopatická terapia má niektoré nevýhody:

 • nedostatočná účinnosť pri závažných patológiách, t
 • nemožno užívať na pozadí liečby liečivými bylinkami,
 • nie všetci experti tradičnej medicíny uznávajú pozitívny účinok užívania homeopatických liekov počas menopauzy,
 • dlhé lieky.

Formy uvoľňovania a zloženia týchto liekov

Homeopatia lieky na menopauzu sú vyrábané v rôznych dávkových formách: tablety, granule alebo kvapky. Sú to monopreparácie aj špecializované komplexy, v ktorých účinky jednej zložky môžu zvýšiť účinky ostatných.

Ich zloženie takýchto liekov zahŕňa iba prírodné látky:

 • imunostimulanciá a prírodné estrogény, ktoré sa nachádzajú v určitých odrodách rastlín, t
 • včelie produkty
 • hadí jed (lachesis) a iné zložky zvierat.

Kompletný zoznam homeopatických prípravkov na menopauzu, prezentovaných na ruskom farmakologickom trhu, obsahuje viac ako 1500 liekov.

Homeopatický liek "Klimaksan"

Jedná sa o veľmi populárny homeopatický liek, ktorý vyrába domáca spoločnosť Materia Medica. Vyrába sa v dvoch dávkových formách, ktoré majú identické zloženie a terapeutický účinok: pastilky a sférické granuly. Tento liek má nasledujúce indikácie na použitie: eliminácia príznakov premenopauzy a stavu postmenopauzy. Tento homeopatický liek sa používa na stabilizáciu menštruačného cyklu počas počiatočného klimakterického štádia.

Zloženie tohto lieku je hlavným prvkom - fytoestrogén, ktorý je extrakt z cimicifuga. Táto látka normalizuje hormonálnu rovnováhu a eliminuje nepríjemné prejavy menopauzy - návaly horúčavy, nadmerné potenie, poruchy spánku a iné problémy nervového systému, bolesti hlavy a závraty.

Včelí jed, ktorý je tiež prítomný v zložení tohto nástroja, pomáha eliminovať depresívne stavy spôsobené preskupením hormonálneho pozadia. Bojuje dobre pri opuchoch končatín a znižuje intenzitu syndrómu bolesti.

Lachesis, hadí jed, ktorý je obsiahnutý v prípravku "Climax", má pozitívny vplyv na krv. Výsledkom je, že práca srdca a krvných ciev, vegetatívny systém sa zlepšuje, prílivy miznú, ako aj zvýšené potenie, ktoré sprevádza takéto poruchy.

Liek sa má užívať dvakrát denne, 1 tableta alebo 5 peliet pred jedlom. Tento liek, bez ohľadu na formu uvoľňovania, musí byť absorbovaný v ústach až do úplného rozpustenia. Keď sú príznaky vyslovené, lekár môže zvýšiť dennú dávku lieku: 5 granúl alebo 1 tabletku až 4-krát počas dňa. Minimálny terapeutický priebeh granúl by mal byť 1-2 mesiace a tablety - šesť mesiacov. Po ukončení liečby sa vykoná dvojtýždňový interval, počas ktorého sa odporúča darovať krv na laboratórne testovanie a podstúpiť vyšetrenie gynekológom. V prípade potreby špecialista predpisuje druhú liečbu menopauzy s homeopatiou.

Lieky na liek "Klimakt-Khel"

Ide o kombinovaný homeopatický liek nemeckej farmakologickej spoločnosti Biologische Heilmittel Heel GmbH. Vyrába sa vo forme pastiliek v ústach. Pozostáva zo 7 účinných látok, z ktorých 3 sú rastlinného pôvodu:

 • Kanadská sanguinaria - pomáha eliminovať návaly horúčavy a bolesti hlavy,
 • Zápal horkosti - pomáha eliminovať výkyvy nálady a emocionálnu labilitu,
 • Zedron - eliminuje neurologické poruchy.

Zložky živočíšneho pôvodu v zložení tohto lieku sú:

 • extrakt z sépiových sáčkov - eliminuje návaly horúčavy a nadmerné potenie, depresiu a podráždenosť,
 • Lakhezis - sukuruku jed, ktorého vplyv je zameraný na zastavenie bolesti hlavy a návaly horúčavy.

Minerálne zložky tohto lieku: t

 • síra - na odstránenie návalov horúčavy a nadmerného potenia,
 • kovový cín - z neuralgie.

Tento liek sa užíva homeopatia počas menopauzy trikrát denne, jedna tableta pred jedlom. Liečba je 3-6 týždňov.

Ide o populárny kombinovaný homeopatický liek rakúskej farmakologickej spoločnosti Richard Bittner AG, ktorý sa vyrába vo forme kvapiek a tabliet. Zloženie tohto nástroja zahŕňa komplex fytoestrogénov z cimicifuga a sanguinaria. Okrem toho existujú lachesis a tajomstvo sépiových žliaz, ktoré sú silné imunostimulačné zložky. Užívanie lieku vám umožní zastaviť nepríjemné príznaky, s ktorými sa jeho aktívne prvky stretávajú.

Používa homeopatie lieky pre menopauzu návaly horúčavy, normalizovať hormonálnu rovnováhu a menštruačný cyklus, posilniť imunitný systém, normalizovať funkcie reprodukčného systému, rovnako ako stav srdca a ciev. Ženy obzvlášť oceňujú tento liek, pretože zabraňuje tvorbe tukových zásob na pozadí nízkych hladín pohlavných hormónov.

Najskôr sa odoberú 3 tablety alebo 30 kvapiek denne. Potom sa dávka musí znížiť na 20 kvapiek a 1-2 tablety. Liečba je 6 mesiacov.

Homeopatia môže byť veľmi účinná v menopauze. Zoznam liekov tam nekončí.

"Sepia Comp Matrona"

Tento homeopatický liek vyrába ruská spoločnosť Talion A v kvapkách. V ich zložení sú prítomné:

 • Extrakty Tsimitsifuga,
 • prvky sépiových žliaz,
 • hadí jed.

Tento prostriedok homeopatie proti menopauze môže byť použitý počas hormonálnej terapie v kombinácii s príjmom rôznych vitamínov a minerálov. Užívajte liek 10 kvapiek trikrát denne počas 2 mesiacov. V budúcnosti musíte užívať mesačnú prestávku a liečbu opakovať. Takáto terapeutická technika pomáha eliminovať pokles tlaku, bolesti hlavy, návaly horúčavy, posilňuje imunitný systém, stabilizuje fungovanie nervového systému, zabraňuje vzniku depresií a vyrovná sa s emocionálnymi javmi.

To potvrdzujú aj hodnotenia homeopatie s menopauzou. Zoznam liekov predpísaných počas tohto obdobia je rozsiahly.

Tento liek je komplexný homeopatický liek z ruského podniku "V-Min +". To je považované za jeden z najlepších liekov používaných na odstránenie menopauzálnych príznakov. Vo svojom zložení nie sú prítomné lachezis a iné zložky živočíšneho pôvodu, ale iba rastlinné látky - extrakt z cimicifuga, listy žihľavy, divoká yam a sójové izoflavonoidy, provitamíny. S pomocou tohto lieku sa vykonáva účinná liečba menopauzálnych porúch. Liek normalizuje hormóny, odstraňuje psycho-emocionálny stres, zvyšuje elasticitu krvných ciev, zabraňuje vylúhovaniu vápnika z kostného tkaniva.

Liek teda prispieva k prevencii vzniku osteoporózy a patológií kardiovaskulárneho systému, zlepšuje imunitu a používa sa pri ťažkej menštruácii u premenopauzálnych žien. Tento prostriedok je vydávaný vo forme kapsúl, je potrebné prijať na 1 kapsulu trikrát denne.

Recenzie homeopatických prípravkov na menopauzu

Každá žena skôr alebo neskôr čelí fenoménu menopauzy, takže existuje veľa recenzií o drogách, ktoré pomáhajú eliminovať negatívne symptómy tohto fyziologického stavu na lekárskych stránkach. Keď hovoríme konkrétne o homeopatických liekoch, ženy tu majú dva názory. Niektorí hovoria, že tieto lieky sú dobrou a predovšetkým bezpečnou analógiou hormonálnej terapie. Veria, že tieto nástroje môžu účinne eliminovať návaly horúčavy a iné prejavy menopauzy, a to aj napriek ich prirodzenému zloženiu. Podľa prehľadov homeopatie pre menopauzu sú „Estrovel“ a „Klimakt-Khel“ považované za najobľúbenejšie lieky.

Ďalšia kategória žien nepovažuje homeopatické lieky za hlavnú liečbu a používa ich ako ďalší nástroj v komplexnej terapii. V tomto prípade, oni hovoria, že pomáhajú posilniť účinok základných liekov a normalizovať všeobecný stav.

Je lepšie oboznámiť sa s odpoveďami žien o homeopatii na vrchole, vopred.

Keď je homeopatia indikovaná v gynekológii

Homeopatické lieky pomáhajú riešiť mnohé zdravotné problémy, aktívne sa používajú v gynekológii a eliminujú bežné ochorenia. Homeopati tvrdia, že drogy sú absolútne neškodné, v porovnaní s liekmi nemajú toxický účinok na telo. Ďalšou výhodou je možnosť dlhodobého užívania bez prestávok na odpočinok. Homeopatické lieky na menopauzu ovplyvňujú interakciu s nervovými receptormi v dolnej časti jazyka, preto nie sú schopné poškodiť orgány gastrointestinálneho traktu.

V gynekológii sa používa homeopatická liečba na:

 • zbavenie sa rôznych infekcií genitálií,
 • zmiernenie predmenštruačného syndrómu,
 • riešenie problémov vznikajúcich počas puberty,
 • bojový drozd
 • liečba myómy maternice, cystické zmeny príveskov,
 • eliminovať svrbenie
 • zmierniť menopauzu tým, že zaplní nedostatok estrogénu a posilní celé telo.

Ako homeopatia pomáha pri menopauze

Spravidla na zmiernenie menopauzálnych symptómov sú ženám predpísané farmaceutické prípravky obsahujúce progesterón a jeho analógy. Ak pacient s takouto terapiou nesúhlasí, môže sa jej odporučiť alternatívna metóda - homeopatické lieky, ktoré pôsobia na telo jemnejšie. Všetky sú viaczložkové, obsahujú rastlinné, biologické prvky, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Účinnou látkou homeopatických liekov sú fytoestrogény, ktoré sú analogické s prirodzenými hormónmi. Činnosť prírodných pod ľudskou, preto musia byť finančné prostriedky neustále. Keď fytoestrogény vstupujú do krvi, nahrádzajú vlastné hormóny, čím zabraňujú negatívnym prejavom menopauzy. Ak je koncentrácia prirodzených hormónov v normálnom rozsahu, žena prestane cítiť návaly horúčavy, bolesti hlavy a depresie, nespavosť, stratu podráždenosti.

Homeopatické lieky na menopauzu

Na ochranu zdravia žien počas menopauzy možno použiť nasledujúce nehormonálne lieky:

 1. Remens. Prírodný liek, ktorý stimuluje telo a produkciu vlastných hormónov. Keď menopauza Remens odporúčame užívať najmenej šesť mesiacov. Drogová terapia pomáha eliminovať podráždenosť, poruchy spánku, návaly horúčavy, zvýšené potenie.
 2. Chi-Klim. Liek, ktorý sa skladá výlučne z prírodných zložiek. Hlavnou účinnou zložkou je cimicifuga extrakt súvisiaci s fytoestrogénmi. Liek má sedatívny účinok, poskytuje telu všetky potrebné látky a minerály. Rovnako ako iné lieky s cimicifuga počas menopauzy, má estrogénový účinok.
 3. Klimakt Khel. Prípravok obsahuje kanadské sanguinaria, chedron, sépia, zapálenie a ďalšie prírodné látky. Nástroj stimuluje činnosť vaječníkov, má vplyv na vnútrodrežové kontrolné systémy tela. Znižuje bolesť počas menopauzy, pocit tepla, citovú labilitu.
 4. Inoklym. Nehormonálny homeopatický liek, ktorého účinok je založený na pozitívnom účinku fytoestrogénov odvodených od sóje. Pravidelné používanie eliminuje vaginálnu suchosť, depresiu, znižuje návaly horúčavy a zlepšuje spánok.

Kontraindikácie homeopatie

Hlavnými dôvodmi, prečo lekári odporúčajú užívať homeopatické lieky na menopauzu, a nie tabletky, sú minimálny počet kontraindikácií a absencia vedľajších účinkov. Nemôžu byť použité v prítomnosti alergií alebo precitlivenosti na látky obsiahnuté v liekoch. Ďalšou kontraindikáciou je prítomnosť nádoru závislého od estrogénu. Opatrnosť je potrebná pri epilepsii, poraneniach mozgu, zlyhaní pečene.

Lieky, ktoré nie sú hormonálne, je možné zakúpiť v lekárňach, zakúpiť v internetovom obchode výberom z katalógu, objednaného prostredníctvom zástupcov. Цены разные, зависят от производителя, использованных компонентов. Недорогие по стоимости такие лекарства, как Эстровэл, Климадинон, Ци-клим (стоят от 200 до 400 рублей). Дороже цена у средств Иноклим (от 600 рублей), Трибестан (от 1000 рублей).

Климакс и его этапы

Условно это время можно разделить на несколько этапов:

 • Первый - предменопауза длится примерно четыре года. Отсчет начинается с последней менструации. Žena začne pociťovať silné výkyvy nálady, ona je hodená do horúčky, potom do chladu, menštruačný cyklus je prestavaný. V niektorých prípadoch sa dopoludnia pridáva ťažké prebudenie.
 • menopauza môže byť inštalovaný až po roku bez menštruačného toku. Priemerný vek jeho výskytu je 51 rokov.
 • Posledná fáza - postmenopause, Toto je obdobie od poslednej menštruácie, keď žena začne pociťovať akútny nedostatok estrogénu. Bez neho sa zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Homeopatické lieky chránia ženské telo počas tohto obdobia pred komplikáciami ako je osteoporóza a srdcové ochorenia.

Užívajte homeopatické lieky len po konzultácii s lekárom. Samoliečba môže viesť k neočakávaným dôsledkom. Zdroj: flickr (Eugene Evehealth).

Účinnosť homeopatickej liečby

Podstatou účinku homeopatických liekov je začať prirodzené funkcie tela, vyprovokovať ich aktívnu prácu. Na tento účel by použitie v minimálnych dávkach látok, ktoré vo veľkých množstvách mohli spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia pacienta. Skromné ​​množstvo môže spôsobiť, že telo bude aktívne pracovať.

Homeopatické lieky zamerané na liečbu prejavov menopauzy normalizujú mnohé z problémov ženského tela:

 • Znížená imunita
 • Nedostatok estrogénu
 • prílivy,
 • Výkyvy nálady, psychoemotická nestabilita.

Výhody a nevýhody

Nemyslite si, že nesystematické podávanie homeopatických liekov nebude poškodzovať organizmus.

Pred začiatkom kurzu by ste sa mali poradiť so skúseným homeopatickým lekárom, aby ste sa vyhli vážnym následkom.

Pri použití homeopatických liekov by sa malo postupovať opatrne v prípadoch:

 • Ak sa v rovnakom čase podrobujete liečbe manuálnymi alebo fyzioterapeutickými postupmi,
 • V prítomnosti závažných patológií,
 • Nemôžete si vziať peniaze bez konzultácie s lekárom.

Tieto lieky však majú veľké množstvo výhod:

 • Prírodný pôvod, nedostatok chemikálií a hormónov,
 • Vedľajšie účinky sú obmedzené na možné alergie na jednu zo zložiek lieku,
 • Cenovo dostupná cena,
 • Lieky sú bezpečné, môžu sa používať na liečbu tehotných žien, dojčiacich žien a tiež ľudí v starobe.

Homeopatia s menopauzou: vlastnosti aplikácie

S vyvrcholením, môžete si vziať ako monopreparations klasickej homeopatie, ktoré sú predpísané homeopatom s prihliadnutím na ústavný typ a príznaky, rovnako ako homeopatické lieky lekárne, ktoré riešia problém v kombinácii a tiež majú dobrú povesť.

Výber komplexných homeopatických liekov je dnes dosť široký. Preto je veľmi dôležité vopred sa obrátiť na špecialistu. Poradia kompetentnému kurzu v závislosti od veku, sily prejavov a štádia menopauzy.

Zoznam najpopulárnejších liekov:

 1. Estrovel - znižuje počet a intenzitu návalov horúčavy.
 2. Feminal - znižuje výskyt nedostatku pohlavných hormónov.
 3. Klimaksan - Najobľúbenejší kompozitný liek, ktorý pomáha zmierniť príznaky menopauzálneho syndrómu. Zahŕňa Lachesis (Lachesis), Apis (Apis) Tsimitsifuga (Cimicifuga).
 4. Sepia Comp Matrona - Kompozitný prípravok, ktorý zahŕňa Lachesis (Lachesis), Tsimitsifuga (Cimicifuga) a Sepia (Sepia). Liečivo je schopné zastaviť rast endometriálnych buniek, čo znižuje možnosť vzniku rakovinových buniek.
 5. Klimakt Khel - účinne zvláda príznaky menopauzy, zlepšuje fungovanie vaječníkov a hypotalamus, zlepšuje hormonálne hladiny.
 6. Gormel - prijaté na zmiernenie príznakov premenštruačného syndrómu.

Dôležité informácie: všetky tieto lieky sa môžu užívať len po konzultácii s odborníkom. Aby sa zabránilo zhoršeniu stavu alebo rozvoju nových chorôb, človek by nemal užívať drogy podľa ľubovôle. Samoliečba môže spôsobiť vážne poškodenie tela.

Zoznam homeopatických monopreparácií ukázaných počas menopauzy je ešte rozsiahlejší. Úspešne pracujú na odstránení príznakov menopauzy a hojenia celého tela. Sú menovaní s prihliadnutím na ústavné znaky a tie symptómy, ktoré sa prejavujú v období pred menopauzou.

 1. Lachesis (Lachesis) - vhodné pre melancholické ženy, oslabuje návaly horúčavy, znižuje krvácanie, zmierňuje bolesti hlavy, zmierňuje búšenie srdca.
 2. sépia (Sepia) - liek pôsobí lepšie na brunetky, ktoré sú náchylné na mdloby. Sépia úspešne redukuje prejavy všetkých symptómov menopauzy.
 3. tsimitsifugi (Cimicifuga) je veľmi dobrým liekom na bolesti v oblasti prsnej žľazy a pri menopauze, pri silnom krvácaní, pri bolestiach maternice a dolnej časti chrbta. Priaznivý účinok na celé telo ženy.
 4. Gelsemium (Gelsemium) sa predpisuje na časté močenie počas menopauzy, ak je sprevádzané „blikajúcimi muškami“ pred očami, závratmi a návaly tepla.
 5. Pulsatilla (Pulsatilla) - zmierňuje nepríjemné pocity počas návalov horúčavy, je indikovaný na slabosť a závraty. Vhodné pre mäkké, slzavé ženy.
 6. Acidum sulfuricum (Acidum Suluricum) - je určený pre slabé vyžarované ženy zažívajúce záchvaty zimnice, silného potenia počas návalov horúčavy.

Štádiá menopauzy

Climax u žien môže byť zhruba rozdelený do nasledovných štádií:

pred menopauzou - štádium, ktoré začína asi 4 roky pred menopauzou a do jedného roka po poslednom menštruačnom období. Symptomatológia sa prejavuje vo forme návalov horúčavy, poruchy emocionálneho stavu, „zmätku“ v kritických dňoch (zlyhanie menštruačného cyklu).

menopauza - Toto je ukončenie menštruácie. Menopauza sa v podstate vyskytuje v priebehu 45-50 rokov a môže byť stanovená rok po ukončení menštruácie.

postmenopause Vyznačuje sa začiatkom približne rok po extrémnej menštruácii a pred koncom života. Počas tohto obdobia je nedostatok ženských pohlavných hormónov - estrogénu, ktorých absencia prispieva k vzniku osteoporózy a srdcových ochorení.

Homeopatia - pomoc pri menopauze

Aké lieky môžu v tomto štádiu svojho života pomôcť ženám? S dôverou môžeme hovoriť o homeopatických liekoch. Sú schopní oslabiť svoje prejavy bez poškodenia zdravia, majú málo kontraindikácií. Vo svojej štruktúre sú len prírodné zložky. Ale tieto prostriedky nie sú ako bežné lieky. Homeopatické lieky umožňujú telu spustiť prirodzené mechanizmy, ktoré regulujú zdravie.

Ich zloženie neobsahuje hormóny, to znamená len rastlinné zložky, hadie jedy, včelie produkty, účinné látky. Koniec koncov, človek je súčasťou prírody, a preto bude ľahšie absorbovať prírodnú medicínu.

Je dôležité si uvedomiť, že homeopatické prípravky nie sú všeliek a nie vždy umožnia vyrovnať sa so symptómami menopauzy. V niektorých prípadoch nie je možné používať hormonálne lieky. Najmä v prípade maternicového myómu a hyperplastického procesu endometria môže lekár ponúknuť podstúpiť priebeh hormonálnej liečby na stabilizáciu stavu a prevenciu závažných komplikácií.

Vplyv na telo

Pri menopauze môže byť homeopatia ponúkaná vo forme monopreparácie a komplexnej terapie. Počas komplexnej liečby zložky liečiv znásobujú vzájomné pôsobenie a zlepšujú účinnosť liečby. Pri správnej voľbe prostriedkov sa zlepší všeobecný stav, vymenia sa tlakové zmeny, úzkosť, nespavosť, zníži sa frekvencia prílivu a zníži sa potenie.

Ak sa rozhodnete začať liečbu homeopatiou, musíte zvážiť, že očakávaný výsledok neprichádza okamžite. Dĺžka prijatia by mala byť najmenej 3 mesiace. Niektoré lieky sa môžu užívať niekoľko rokov a nemusia sa báť vedľajších účinkov.

Homeopatické lieky, samozrejme, nie sú schopní vyliečiť osobu z pohybového aparátu a srdcových ochorení, ale môžu zabrániť vzniku závažných následkov v týchto častiach tela, zlepšiť imunitu a znížiť nedostatok estrogénu.

Pozitívne a negatívne aspekty používania homeopatie počas menopauzy

V súčasnosti je homeopatická liečba uznávaná ako alternatíva k lekárskej liečbe. Niektorí pacienti, ktorí veria, že tieto produkty sú úplne neškodné, ich kupujú a používajú nezávisle. Ale to nie je úplne pravda, pretože takéto ošetrenie môže byť škodlivé. Obráťte sa na svojho lekára a požiadajte o radu.

Pozitívami homeopatických liekov sú:

 • prírodné zložky zahrnuté v ich zložení
 • že neexistujú žiadne vedľajšie účinky, iba v zriedkavých prípadoch sa prejavujú alergie,
 • schopnosť používať drogy pre ženy v situácii, staršie osoby a deti,
 • lacná cena
 • dobrý účinok proti návalom horúčavy a iným prejavom menopauzy.

Nevýhodami môžu byť:

 • poplatok za konzultáciu s homeopatickým lekárom,
 • neúčinnosti použitia pri závažných chorobách.

Oficiálne lieky neuznávajú všetky homeopatické lieky. Mnohí lekári takéto prostriedky popierajú, pretože homeopatov považujú za šarlatánov. Nakoniec, výber zostáva pre pacienta. Ak máte akékoľvek pochybnosti, nebude zbytočné konzultovať s kompetentným špecialistom.

Homeopatické lieky sú predpísané v nasledujúcich prípadoch:

 • so zvýšeným potením,
 • pocit horúčavy
 • nespavosť,
 • výkyvy nálady
 • depresie
 • prejavov slabosti
 • suchosť v sliznici nosa,
 • vaginálnej suchosti.

Pri predpisovaní homeopatických liekov je nevyhnutné pripisovať dôležitosť individuálnym charakteristikám ženy.

Zoznam najmä bežných liekov predpísaných pre menopauzu

Existuje určité množstvo homeopatického lieku na menopauzu. Zoznam najpoužívanejších zahŕňa:

 • Klimaksan,
 • Sepia Comp Matron,
 • Klimakt - Hel,
 • Remens,
 • Stannum.

Nechajte ich v rôznych formách: kvapky, tablety alebo granule. V každom prípade by mal lekár predpísať tieto lieky na základe zloženia lieku a individuálnych charakteristík pacienta. Popis liekov, vedľajších účinkov a kontraindikácií možno nájsť v návode na použitie lieku.

Najobľúbenejšie medzi ženami, pretože jeho pomoc pri odstraňovaní bežných príznakov menopauzy, a to potenie, z návaly horúčavy, poruchy spánku, nervozita. Je to spôsobené jeho zložkami:

 • S pomocou včelieho jedu dochádza k poklesu bolesti, edému tkaniva, úľavy od depresie.
 • Prítomnosť hadího jedu priaznivo ovplyvňuje zloženie krvi, prispieva k normálnemu fungovaniu srdca a miznutiu návalov horúčavy a potenia.
 • Časť extraktu cimicifuga má podobné vlastnosti ako estrogén, čo pomáha eliminovať tvorbu zhubných nádorov v prsníku a maternici.

Uvoľnite Climax v granulách, ktoré musia byť absorbované pod jazykom. Účinné látky rýchlo prenikajú do krvných ciev. Liek môže byť tiež použitý v prípade zlyhania menštruačného cyklu počas premenopauzy.

Užívajte granulát 2 denne pred jedlom bez pitia.

Ak sa prejavia príznaky menopauzy menopauzy, dávka lieku sa môže zvýšiť na 4 granule.

záver

Homeopatické lieky na menopauzu neprinášajú také rýchle výsledky ako liečba hormónmi. Ale ich použitie nedáva vedľajšie účinky a môže byť kombinované s vitamínmi, minerálmi a inými liekmi. Ak to čas dovolí, musíte získať trochu trpezlivosti a výsledok nebude trvať dlho.

Moderné pohľady na homeopatiu

Podľa väčšiny expertov takéto prostriedky sa nevzťahujú na lieky, Princípy tejto techniky sú nasledovné:

 • ako sa s ním zaobchádza
 • liečba nevyžaduje veľké dávky účinnej látky.

Vďaka týmto vyjadreniam sa do tela ženy dostáva len zanedbateľná časť prírodných zložiek, ktoré počas príjmu vo veľkom množstve môžu pôsobiť ako provokujúci faktor pre rozvoj ochorenia.

Inými slovami, keď homeopatický liek vstúpi do ženského tela, spustí sa korekcia imunitného systému. V tejto súvislosti sa zaznamenáva obnova poškodených procesov a obnovy.

Oficiálna medicína to tvrdí pozitívnym výsledkom homeopatie je placebo (sila viery v uzdravenie).

Ako však mnohé praktiky ukazujú, vo väčšine prípadov možno pozorovať pozitívny výsledok homeopatie už niekoľko rokov.

Čoraz viac žien začalo uprednostňovať homeopatickú liečbu pred hormonálnou liečbou. Je dôležité si uvedomiť, že bez ohľadu na malú frakciu účinnej látky v kompozícii sa neodporúča používať takéto prípravky nezávisle.

Výhody a nevýhody

Homeopatické prostriedky nie sú určené na liečbu ochorení srdca a krvných ciev, ako aj pohybového aparátu. Ak sa však správne používajú, berúc do úvahy individuálne charakteristiky ženského tela, potom sa môžete zbaviť problémov spojených s prejavmi menopauzálnych symptómov alebo znížiť jeho závažnosť. Tieto lieky prispievajú normalizácia cyklu a zlepšiť celkový blahobyt obnovením a posilnením imunitného systému.

Medzi hlavné kladné stránky Odborníci na homeopatiu zdôrazňujú:

 • prirodzenosti prvkov, ktoré tvoria
 • žiadne vedľajšie účinky
 • jemný účinok v dôsledku malého množstva účinnej látky
 • prítomnosť malého počtu kontraindikácií
 • účinného výsledku nielen počas menopauzy, ale aj počas zotavovacieho cyklu, t
 • nedostatočná závislosť, ktorá umožňuje dlhodobo používať nástroj a nepoškodzovať zdravie,
 • nízka cena

hlavným negatívne stránky metóda:

 • konzultuje homeopat,
 • nepoužívať súbežne s liečivými bylinkami, t
 • Nemá účinný účinok pri liečení závažných foriem patologických procesov.

Nie všetci lekári, ktorí používajú tradičné terapie, si uvedomujú, že homeopatické lieky pomáhajú dosiahnuť účinný výsledok. Spôsob liečby si však zvolí len pacient. Ak máte akékoľvek pochybnosti, odporúča sa poradiť s iným odborníkom.

Indikácie pre použitie, spôsob a dávky homeopatických liekov počas menopauzy

Pre nasledujúce príznaky sú predpísané komplexné prostriedky:

 • nadmerné potenie v noci
 • hyperhidróza,
 • prílivy,
 • poruchy spánku
 • únava a slabosť
 • bolesti hlavy a migrény,
 • kŕče,
 • krvácanie z maternice,
 • bolesť brucha,
 • vaskulárna dystónia,
 • apatický alebo rozrušený stav,
 • dysfunkcia vaječníkov,
 • suchú vagínu
 • poruchy moču.

Ako správne av akej dávke aplikovať nástroj v období menopauzy, uvedené v sprievodných inštrukciách. Avšak podľa uváženia špecialistu je možné upraviť liečebný režim a jeho trvanie.

Podľa mnohých lekárov, ak sa budete riadiť pravidlami pre aplikáciu techniky počas menopauzy, potom je šanca dosiahnuť čo najefektívnejší výsledok. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je začať liečbu čo najskôr, čo zabráni vzniku závažnejších príznakov ochorenia. Ak sa objavia prvé zlyhania menštruačného cyklu, mali by ste okamžite kontaktovať gynekológa, ktorý vám predpíše diagnostické vyšetrenie a pri potvrdení diagnózy zvolí menopauza najvhodnejší terapeutický režim.

Úspech liečby v mnohých smeroch závisí odprísne dodržiavanie harmonogramutiež dávkovanie liečiva, Ak užívate kvapky alebo pilulky nepravidelne, preskočte ďalšiu dávku alebo zabudnete na liek, potom by ste nemali čakať na požadovaný účinok. Funkcia doplnkov stravy je ich kumulatívny účinok.

Účinnosť tohto spôsobu liečby bude tiež závisieť od správne zvoleného liečiva.

Všetky potravinové doplnky sa musia konzumovať 15 minút pred jedlom alebo hodinu po jedle.

Zoznam najlepších homeopatických liekov na menopauzu

Odborníci identifikujú niekoľko najpopulárnejších a najúčinnejších prostriedkov.

Je to jeden z populárnych produktov domácej produkcie. K dispozícii vo forme tabliet, určených na resorpciu a granúl. Aplikované na premenopauzálnych a postmenopauzálnych období. Normalizuje menštruačný cyklus skorá menopauza.

Obsahuje:

 • fytoestrogén - látka, ktorá zlepšuje hormonálnu rovnováhu a odstraňuje príznaky menopauzy,
 • včelí jedpomáha v boji proti depresii, znižuje bolesť, t
 • Lachesis - Zložka, ktorá pomáha zlepšovať zloženie krvi, čím obnovuje prácu srdca a krvných ciev.

Trvanie liečby je šesť mesiacov s použitím tabliet alebo dva mesiace s použitím granúl.

Interakcia s inými liekmi

Počas liečby menopauzy homeopatické lieky je potrebné opustiť liečivé rastliny a tradičných metód medicíny, Okrem toho odborníci odporúčajú nepoužívať lieky, ktoré sa používajú na arómu a reflexológiu.

Ženy recenzia

Menopauzálny syndróm trpí tri roky. Počas celého obdobia si vzala Remens nezávisle. Однако спустя некоторое время перестала замечать положительные результаты, поэтому обратилась за помощью к специалисту. Врач прописал Климаксан. Буквально через две недели пропали приливы, под глазами не стало синяков, отмечается заметное улучшение внешнего вида.Z osobných skúseností môžem povedať, že by ste nemali predpisovať homeopatické lieky sami. Radšej sa najprv poraďte s lekárom.

Irene

Mama bola dlhodobo narušená symptómami, ktoré sprevádzajú menopauzu. Zvlášť často boli prílivy. Lekár poradil Estrovelovi. Výrazne sa zlepšil stav, bolesti hlavy a potenie zmizli. Predtým matka užívala Klimaxan a Remens, od ktorých nebolo možné získať žiadny účinok.

nádeje

Klimakt-Hel mi veľmi pomohol. Už jeden a pol roka som nevedela, aké sú prílivy a odlivy. Ale nebolo možné sa zbaviť bolesti hlavy. Obrátila sa k lekárovi, ktorý predpísal Stannum. Je to oveľa jednoduchšie, nepríjemné príznaky sú menej časté. I naďalej používať, kombinovať s iným liekom.

Anastasia

Homeopatia a moderná medicína

Terapeutické opatrenia počas menopauzy sú zamerané na odstránenie symptómov a zlepšenie celkového stavu. S touto úlohou úspešne vykonali hormonálnu substitučnú liečbu. Ale existuje alternatívna metóda - použitie homeopatických tabliet. Počas menopauzy takéto látky pôsobia veľmi jemne, spúšťajú kompenzačné samoregulačné mechanizmy, ako aj celý rad procesov imunokorekcie. Požadovaný účinok je teda prirodzene dosiahnutý mobilizáciou vnútorných rezerv tela.

Ale nie všetci lekári súhlasia s týmto tvrdením. Mnohí z nich považujú homeopatickú pseudovednosť. Majú tendenciu odpísať účinok homeopatických liekov výlučne na placebo účinok - túžbu pacienta zotaviť sa a jeho dôveru v výhody liekov.

Je potrebné poznamenať, že homeopatické prípravky nie sú samy o sebe liečivami. Homeopatia je založená na téze, že taká vec môže byť odstránená podobným. Preto používa prírodné látky, často toxické, ale v mikroskopickom dávkovaní. Veľká koncentrácia takýchto zlúčenín môže viesť k rozvoju určitých patológií a stavov a ich infinitesimálne dávky používané v praxi sa môžu zbaviť týchto rovnakých problémov a posunúť rovnováhu v tele smerom k hojeniu.

Ďalším dôležitým princípom homeopatie je individuálny prístup ku každému pacientovi.

Pre menopauzu by mal zoznam liekov robiť výlučne homeopatický lekár. Použitie komplexných nástrojov nie vždy dáva požadovaný výsledok, pretože požiadavky na individualizáciu v tomto prípade sú porušené.

To je dôvod, prečo rovnaký výrobok môže mať dostatočný počet pozitívnych aj negatívnych hodnotení.

Efektívne prostriedky

Pri menopauze sa používajú rôzne liečivá. Môžu byť predávané v tabletovej, granulovanej alebo kvapalnej forme. Ich zloženie predstavujú prírodné zložky:

 • fytoestrogény,
 • imunomodulátory,
 • vitamíny,
 • včelárske výrobky
 • jedy pavúkov, hady a iné tvory
 • iné výrobky živočíšneho, rastlinného a minerálneho pôvodu.

Indikácie a spôsob aplikácie

Princípy liečby a potrebné dávky sú uvedené v návode na použitie. Ale mali by ste počúvať odporúčania homeopata. V závislosti od klinického obrazu môže upraviť režim a zmeniť trvanie priebehu. Nie je potrebné byť prekvapený, ak špecialista predpíše iba jeden liek - to je bežná prax v klasickej homeopatii. Podľa výsledkov liečby môže byť liek následne nahradený liekom.

Ako už bolo uvedené, "liečba" menopauza nebude úspešná - účinok homeopatických prípravkov zameraných na boj proti symptómom. Indikácie pre jeho použitie sú teda prítomnosťou ženy v nasledujúcich prejavoch:

 1. Vlny tepla, sprevádzané hyperhidrózou a striedajúcou sa zimnicou.

 2. Poruchy spánku, nočné potenie.
 3. Významná slabosť, nadváha.
 4. Mierna vzrušivosť alebo ľahostajnosť ku všetkému.
 5. Príznaky vaskulárnej dystónie, závraty, migréna.
 6. Predĺžený vaginálny výtok, krvácanie z maternice.
 7. Bolesť v pobrušnici.
 8. Kŕčový syndróm.
 9. Sušenie sliznice vagíny, svrbenie.
 10. Ťažkosti pri močení, bolestivý proces.
 11. Tlakové skoky.

Zoznam populárnych liekov

Homeopatické lieky na menopauzu z návaly horúčavy a iné nepríjemné príznaky môžu byť mono- aj viaczložkové. Sú predpísané špecialistom v závislosti od súboru symptómov menopauzy, intenzity ich prejavu a niektorých ďalších znakov. Nižšie je uvedený stručný prehľad najvyhľadávanejších homeopatických produktov. To je považované za univerzálne a je často menovaný gynekológmi na posilnenie tela a zlepšenie celkového stavu.

Feminal, Účinok lieku je založený na aktivite fytoestrogénov, ktoré sú jeho súčasťou. Nielenže odstraňuje symptómy, ale vykazuje aj protirakovinovú aktivitu, zabraňuje vzniku kardiovaskulárnych patológií a osteoporózy. Nástroj pomáha eliminovať hormonálnu nerovnováhu u žien v reprodukčnom veku.

Remens, Vyrába sa vo forme kvapiek a tabliet, liek obsahuje, okrem rastlinného estrogénu, úsek od hlavonožcov a hadí jed. Nástroj účinne eliminuje klimakterické prejavy, stimuluje imunitný systém, zabraňuje progresii cievnych patológií, zabraňuje nárastu telesnej hmotnosti.

Estrovel, Tento bylinný liek zlepšuje hormóny, aktivuje prekrvenie peritoneálnych orgánov, harmonizuje nervové reakcie, normalizuje množstvo menštruačného toku, eliminuje návaly horúčavy a ďalšie príznaky. Aktívne zložky pomáhajú udržiavať elasticitu cievnych stien, stabilizujú tlak a zabraňujú vzniku hypokalcémie.

Klimaksan, K dispozícii vo forme granúl na sanie, obsahuje provitamíny a vitamínové zlúčeniny. Nástroj zvláda depresívne prejavy, edémy, zlepšuje srdcovú aktivitu, zabraňuje vzniku rakovinových nádorov.

Sepia Comp, Liek môže byť použitý v kombinačnej terapii paralelne s hormonálnymi liekmi. Realizuje sa vo forme kvapiek, ktoré by sa mali pred použitím zriediť vodou. Jeho pôsobenie je zamerané na normalizáciu tlaku, elimináciu migrén, rôzne vazomotorické a psycho-emocionálne reakcie.

Klimakt Khel, Tieto rozpustné tablety v ústnej dutine sú zložené z minerálov, ako aj zložiek rastlinného a živočíšneho pôvodu. Hladké typické klimakterické prejavy, eliminujú neuralgiu a posilňujú imunitný systém. Nástroj má tiež analgetický a sedatívny účinok, zabraňuje vylúhovaniu vápnika z kostry kosti.

Mulimen, Prezentované kvapkami, ktoré majú regulačný účinok na neurohormonálnu sféru. Normalizuje prácu genitourinárneho, nervového a obehového systému, odstraňuje príznaky hyperhidrózy, aktivuje odtok lymfy, vykazuje hemostatické vlastnosti.

Klimaktoplan, Tento kombinovaný prípravok predstavujú pilulky na sublingválne podávanie. Osvedčil sa v boji proti migrénam, hyperhidróze, návalom horúčavy, zvýšenej podráždenosti a všeobecnému vyčerpaniu. Môže byť kombinovaný s inými terapeutickými činidlami.

Nervohel, Tablety sa majú uchovávať pod jazykom až do úplného rozpustenia. Majú významný relaxačný účinok, pokoj a pomáhajú zbaviť sa depresívnej nálady. Liek eliminuje migrény, hystériu, katatonické a neuralgické prejavy, dodáva silu a tóny.

Nemenej účinné sú lieky zo skupiny monodrugs. Majú symptomatickú úľavu a posilňujúci účinok. Zoznam obľúbených produktov:

 • sépia,
 • cín,
 • Lachesis,
 • Pulsatilla,
 • čierna cohosh,
 • sulfuricum acidum,
 • Gelsemium,
 • Sanguinar,
 • Fosfor.

Čo potrebujete vedieť o homeopatii

Z homeopatických liečiv nemožno očakávať, že budú schopní vyliečiť ženu z komplexných ochorení alebo patológií kardiovaskulárnych alebo muskuloskeletálnych systémov.

Pozitívne aspekty homeopatickej liečby počas menopauzy zahŕňajú:

 1. Úplne prirodzené zloženie liekov.
 2. Prakticky žiadne vedľajšie účinky. Niektoré ženy môžu byť alergické na určité zložky lieku.
 3. Mierne účinky na telo v dôsledku skutočnosti, že účinné látky sú vo veľmi malých dávkach.
 4. Veľmi malý zoznam kontraindikácií. Spravidla individuálna neznášanlivosť niektorých komponentov nástroja.
 5. Dobrý účinok pri liečbe prejavov menopauzy a obnovy menštruačného cyklu.
 6. Nedostatok závislosti na drogách, ktorý umožňuje ženám, ak je to potrebné, ich vziať na dlhú dobu bez poškodenia zdravia.
 7. Relatívne nízka cena takýchto liekov.

Homeopatická terapia stanovuje, že účinok na telo sa vykonáva hladko, a preto priebeh liečby trvá v priemere 3 mesiace a niektoré tabletky sa musia užívať šesť mesiacov, ale prvé výsledky sa už prejavia po dvoch týždňoch užívania liekov.

Dôležité nuansy

Homeopatická liečba má nasledujúce nevýhody:

 • potrebu platenej konzultácie s homeopatickým lekárom, t
 • neúčinné pri závažných chorobách a patológiách,
 • nemožno kombinovať s príjmom liečivých rastlín.

Nie všetci lekári pôsobiaci v tradičnej medicíne uznávajú účinok používania homeopatických liekov. Niektorí považujú homeopatov za šarlatánov. Iní predpisujú homeopatické tabletky na posilnenie imunitného systému počas hormonálnej substitučnej terapie.

Pri výbere spôsobu liečby je však posledné slovo vždy ponechané na pacienta. V prípade pochybností sa odporúča vyhľadať ďalšie poradenstvo u iného špecialistu.

Homeopatické lieky používané v menopauze sú dostupné v rôznych dávkových formách: tablety, granule alebo kvapky. Sú to monopreparácie aj špeciálne komplexy, v ktorých pôsobenie jednej zložky zvyšuje pôsobenie ostatných. Skladajú sa iba z prírodných zložiek: imunostimulantov a prírodných estrogénov, ktoré sa nachádzajú v niektorých rastlinných druhoch, ako aj včelárskych produktov, lachez - hadí jed a extraktov z iných zvierat.

Päť najpopulárnejších drog

Kompletný zoznam homeopatických liekov pre menopauzu zahŕňa viac ako 1500 pozícií, ale budeme uvažovať len o piatich najpopulárnejších liekoch.

Tento populárny homeopatický liek vyrába domáca spoločnosť Materia Medica v dvoch dávkových formách, ktoré majú rovnaké zloženie a terapeutický účinok: guľovité granuly a pastilky.

Liek má nasledujúce indikácie na použitie: liečba symptómov stavov premenopauzy a postmenopauzy. Je predpísaný pre normalizáciu menštruačného cyklu v prvom klimakterickom štádiu.

Dokonca aj väčšina "desivé" menopauzy môže byť porazený doma! Len nezabudnite dvakrát alebo trikrát denne.

Zloženie nástroja zahŕňa:

 1. Fytoestrogén je extrakt z cimicifugy, ktorý normalizuje hormóny a tak eliminuje menopauzálne symptómy, ktoré sa objavili - návaly horúčavy, potenie, nespavosť a iné problémy so spánkom, závratmi a bolesťami hlavy.
 2. Včelí jed pomáha vyrovnať sa s depresívnymi stavmi. Dobre eliminuje časté opuchy končatín a znižuje intenzitu bolesti.
 3. Lachesis - hadí jed. Má pozitívny vplyv na zloženie krvi. V dôsledku toho sa kardiovaskulárny systém zlepšuje, horúce záblesky miznú, ako aj ich sprievodné zvýšené potenie.

Liek Klimaksan sa užíva dvakrát denne, 5 granúl alebo 1 tableta 15 minút pred jedlom. Nástroj, bez ohľadu na terapeutickú formu, musí byť uchovávaný v ústach až do úplného rozpustenia. So silnými príznakmi môže lekár zvýšiť dennú dávku lieku: 5 granúl alebo 1 tableta 3-4 krát denne.

Minimálny priebeh liečby s granulami je 1-2 mesiace a tablety - 6 mesiacov. Po ukončení kurzu sa vykoná dvojtýždňová prestávka, počas ktorej je potrebné vykonať krvné testy a podstúpiť gynekologické vyšetrenie. V prípade potreby Vám lekár predpíše druhú liečbu.

Indikácie na použitie homeopatických liekov na menopauzu

Indikácie pre použitie homeopatických komplexných liekov:

 • návaly tepla, hyperhidróza,
 • nočné potenie
 • poruchy spánku, slabosť, únava,
 • migrénové bolesti hlavy,
 • zvýšená vzrušivosť, alebo naopak apatia,
 • vaskulárna dystónia,
 • hypertenzia,
 • kŕče,
 • krvácanie z maternice, výtok z pošvy,
 • bolesť brucha
 • dysfunkcia vaječníkov,
 • vaginálnej suchosti
 • dyzúria.

Uvoľňovací formulár

Keď je menopauza predpísaná rôzne lieky, v závislosti na stave, životný štýl, súvisiace príznaky a choroby ženy. Najčastejšie používané pri menopauzálnych poruchách sú Lachesis (Lachesis), Pulsatilla (Pulsatilla), Sépia (Sépia), Sulphuris (Sulfuris), Fosfor (Phosphorus), Sanguinaria (Sanguinaria), Zincum metallicum (Zincum metallicum). Kombinácie homeopatických riedení týchto látok sa používajú v zložení univerzálnych liečiv odporúčaných pre menopauzu. Uvoľňovacia forma homeopatických liečiv - granuly, kvapky, tablety.

Zoznam homeopatických liekov na menopauzu

Lekári často odporúčajú svojim pacientom lieky na menopauzu, ako alternatívu k hormónom. Toto je veľmi dobre známa séria homeopatických univerzálnych komplexných liekov, ktoré sa užívajú už dlhý čas bez toho, aby ste riskovali, že budete mať veľa vedľajších účinkov. Na liečbu menopauzálnych porúch sa zvyčajne predpisuje liek Klimakt-Heel alebo Mulimen, ktorý priamo eliminuje menopauzálne symptómy, Hormel HF, stabilizáciu hormonálnej rovnováhy, Nervo-Heel a zastavenie výrazných porúch nervového systému.

Klimakt-Heel - kombinované prostriedky potencovaných látok v homeopatických riedeniach, ktoré určujú jeho farmakodynamiku: t

 • Sanguinaria (Sanguinaria) je menopauzálna porucha charakterizovaná hypertenziou, návaly horúčavy s hyperémiou, bolesti hlavy, závraty (väčšinou pravostranné), príznaky sa zvyšujú pri zmene polohy,
 • Ignacy bitter (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, nervové vyčerpanie, akútne bolesti podobné migréne,
 • Zedron (Simarouba cedron) - horúčkovitý stav, ktorý sa periodicky vyskytuje, neuralgia, väčšinou vľavo,
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépiových (Sepia officinalis) je hyperhidróza, sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou, depresiou, spôsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov,
 • Jedu bushmeister surakuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na ľavej strane hlavy, prechádzajúce doprava, prílivy a odlivy.
 • Síra (Sulphuris) - návaly horúčavy, pocit horúčky v rôznych častiach tela, hyperhidróza, nedostatok vzduchu,
 • Kovový cín (Stannum metallicum) - postupne sa zvyšujúce a upokojujúce neuralgické bolesti.

Zmierňuje zápal, kŕče, bolesť, stabilizuje neuro-psychologickú pohodu. Normalizuje celkovú hormonálnu rovnováhu organizmu, vrátane funkcie hypofýzy, ako aj nadobličiek a štítnej žľazy.

Podporuje vylučovanie toxínov.

V prípade patologických stavov pečene - poraďte sa so svojím lekárom, pretože sanguinaria môže trochu narušiť ukazovatele bilirubínu a tranamináz.

Dávkovanie: Počas každého útoku teplo rozpustiť jednu pilulku (denná dávka by nemala prekročiť pätnásť). S terapeutickým zlepšením - jeden kus je vyriešený pod jazykom trikrát denne. Trvanie kurzu je od troch do šiestich týždňov, je možné trvať dlho.

Účinky predávkovania nie sú známe. Môže byť kombinovaný s inými liekmi.

Skladujte maximálne päť rokov, pri dodržaní teplotného režimu 15-25 ° C.

Gormel SN - homeopatické kvapky, stimulátor estrogénov.

Farmakodynamika je určená zložením:

 • Canopus melodický maliar (Conyza canadensis) je rastlina bohatá na flavonoidy s hemostatickými vlastnosťami,
 • Bedrový priestor (Pulsatilla pratensis) - menopauzálne poruchy sprevádzané poruchami spánku, neurózou,
 • Kalina obyčajná (Viburnum opulus) - ochorenia genitourinárneho systému,
 • Ignacy bitter (Stryсhnos ignatii) - psycho-emocionálne poruchy spojené s menopauzou,
 • Aquilegia vulgaris - psychosomatické poruchy pri poruchách funkcie vaječníkov,
 • Voňavé pižmo (Myristica fragrans) - nervozita, nespavosť a súvisiace poruchy tráviaceho systému,
 • Majoránka (Origanum majorana) - eliminuje nadmernú psycho-emocionálnu a sexuálnu vzrušivosť,
 • Fialový cyklámen (Cyclamen purpurascens) - depresívne stavy, poruchy regulačných funkcií a bolesti hlavy,
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépiových (Sepia officinalis) je hyperhidróza, sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou, depresiou, spôsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov,
 • Uhličitan vápenatý z lastúrnikov (vápenatý uhličitan Hahnemanni) - normalizuje absorpciu vápnika,
 • Азотная кислота (Acidum nitricum) – мигренеподобная боль, угнетенное состояние, эпителиальные повреждения слизистых оболочек и кожи.

Дозирование: накапать десять капель в полстакана воды и выпить медленно, задерживая во рту, не чаще трех раз в сутки. Рекомендованная длительность приема до трех месяцев.

Последствия передозировки не известны. Можно сочетать с другими лекарствами.

Хранить не более пяти лет, соблюдая температурный режим 15-25°С.

Нервохеель - Komplexný nástroj, ktorý má upokojujúce, relaxačné a redukujúce účinky depresie. Normalizuje spánok, stav nervového systému a psychiku. Farmakodynamiku určujú jej zložky: t

 • Zápal horúčky (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, degenerácia nervového systému, akútna bolesť podobná migréne.
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépie (Sepia officinalis) je hyperhidróza sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou a depresívnym stavom spôsobeným dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov.
 • Kyselina fosforečná (Acidum phosphoricum) - poruchy, mentálne a fyzické,
 • Bromid draselný (Kalium bromatum) - zaspávanie v dopoludňajších hodinách, nespavosť a sny s nočnou morou, zábudlivosť, neuróza, úzkosť,
 • Kyselina valeriánová zinočnatá (Zincum isovalerianicum) - poruchy spánku, nervová tika, apatia.
 • Psora nosode (Psorinum-Nosode) - migréna, únava, apatia, melanchólia, katatonické stavy, schizofrenické poruchy, chronická neuralgia.

Tablety sa vstrebávajú pod jazyk: na skrátenie času zaspávania - na spanie, v akútnom období - každých pätnásť minút na dve hodiny (denná dávka by nemala prekročiť 15 kusov), keď sa dosiahne terapeutický účinok, užívajú sa trikrát denne.

Účinky predávkovania nie sú známe. Môže byť kombinovaný s inými liekmi.

Skladujte maximálne päť rokov, pri dodržaní teplotného režimu 15-25 ° C.

Mulimen - komplexné homeopatické kvapky, ktoré poskytujú terapeutický účinok pri menopauzálnych poruchách (príliv a odliv), regulátor neurohormonálnych funkcií ženskej genitálnej sféry.

Farmakodynamiku určujú jej zložky.

 • Abraham Tree (Agnus castus) - pomáha uvoľňovať svaly, redukuje nervové napätie, normalizuje produkciu hormónov,
 • Čínsky Voronets Civic (Cimicifuga) - fytoestrogén, potláča menopauzálne poruchy,
 • Jasmine evergreen (Gelsemium) - poruchy urogenitálneho, kardiovaskulárneho, nervového systému,
 • Hypericum ľubovník bodkovaný - redukuje prejavy nervozity, slznosti, posilňuje cievny systém,
 • Horečica (Urtica) je hemostatická látka.
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépiových (Sepia officinalis) je hyperhidróza, sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou, depresiou, spôsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov,
 • Látka z čriev veľryby (Ambra) - potláča menopauzálne poruchy.
 • Uhličitan vápenatý z lastúrnikov (vápenatý uhličitan Hahnemanni) - normalizuje absorpciu vápnika,
 • Uhličitan draselný (Kalium carbonicum) - odstraňuje opuchy, odstraňuje apatiu a anémiu.

Spôsob aplikácie: Odporúčané dávkovanie 15-20 kvapiek kvapká do štvrtej šálky vody a vypije sa v malých porciách, pričom tekutina sa drží v ústach trikrát až päťkrát denne.

V akútnych stavoch sa odporúča užívať desať kvapiek každú pol hodinu počas troch hodín, ale nie viac ako 200 kvapiek denne.

Účinky predávkovania nie sú známe. Môže byť kombinovaný s inými liekmi.

Skladujte maximálne päť rokov, pri dodržaní teplotného režimu 15-25 ° C.

Remens (Richard Bittner) - Komplexný homeopatický liek dostupný vo forme tabliet a kvapiek. Farmakodynamika je určená zložkami: t

 • Čínsky Voronets Civic (Cimicifuga) - fytoestrogén, potláča menopauzálne poruchy,
 • Yaborandi (Pilocarpus jaborandi) - sa predpisuje ženám s návaly horúčavy, zvýšeným potením, dysfunkciou vaječníkov a suchou kožou a sliznicami, má silnejší účinok na ľavej strane tela,
 • Kanadská sanguinaria (Sanguinaria canadensis) je krv prúdiaca do hlavy a spôsobujúca horúčku a intenzívnu bolesť hlavy, hlavne z pravej strany.
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépiových (Sepia officinalis) je hyperhidróza, sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou, depresiou, spôsobenou dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov,
 • Jedu bushmeister surakuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na ľavej strane hlavy, prechádzajúce na pravej strane, prílivy a odlivy.

Liek má normalizujúci hormonálny rovnovážny účinok na systém hypotalamus-hypofýza-vaječníky. Eliminuje návaly tepla, nočné potenie, poruchy spánku, podráždenie, úzkosť, depresiu, ako aj zápalové procesy v panvových orgánoch, hypertenzných a iných kardiovaskulárnych ochoreniach.

Veľmi zriedkavo môže spôsobiť takýto vedľajší účinok ako zvýšené slinenie.

Odporúčaný režim: prvý alebo druhý deň, užite jednu tabletu alebo 10 kvapiek osemkrát denne, potom prejdite na rovnakú dávku trikrát denne, s terapeutickým zlepšením môžete túto dávku užívať dvakrát denne. Kvapky odobraté nezriedené alebo mierne zriedené, pred prehltnutím - držte v ústach.

Kompatibilný s akýmikoľvek liekmi.

Skladujte v tmavej miestnosti pri dodržaní teplotných podmienok do 30 ° C.

Klimaktoplan (Nemecká homeopatická únia) obsahuje zložky rastlinného a živočíšneho pôvodu: t

 • Čínsky Voronets Civic (Cimicifuga) - fytoestrogén, potláča menopauzálne poruchy,
 • Horký zápal horúčky (Strychnos ignatia) - hysterické záchvaty, výkyvy nálady, degenerácia nervového systému, akútne bolesti podobné migréne,
 • Kanadská sanguinaria (Sanguinaria canadensis) - krv sa rúti do hlavy a spôsobuje horúčku a intenzívnu bolesť hlavy, najmä z pravej strany,
 • Jedu bushmeister surakuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na ľavej strane hlavy, prechádzajúce na pravú stranu, prílivy a odlivy,
 • Vylučovanie pigmentov žliaz sépie (Sepia officinalis) je hyperhidróza sprevádzaná zvýšenou únavou, slznosťou a depresívnym stavom spôsobeným dystrofickými poruchami ženských pohlavných orgánov.

Normalizuje hormonálnu rovnováhu ženského tela v prechodnom období, potláča sprievodné príznaky nervového preťaženia a vyčerpania.
Tablety sa užívajú sublingválne trikrát denne, jednu alebo dve pol hodiny pred jedlom alebo jednu hodinu po jedle. Môže byť kombinovaný s inými liekmi. Predávkovanie nie je fixné.

Udržujte maximálne štyri roky, pri dodržaní teploty od 15 do 25 ° C a nízkej vlhkosti.

Homeopatické vyvrcholenie (Rusko) znižuje alebo eliminuje menopauzálne symptómy reguláciou hormonálnej rovnováhy, čím prispieva k normalizácii neuro-psychologického stavu ženy pri stabilizácii kardiovaskulárnych, endokrinných, urogenitálnych a iných telesných systémov. Farmakodynamika liečiva je určená jeho zložkami:

 • Korunka čierna (Cimicifuga) je fytoestrogén, ktorý potláča menopauzálne poruchy.
 • Jedu bushmeister surakuku (Lachesis mutus) - ostré bolesti na ľavej strane hlavy, prechádzajúce na pravú stranu, prílivy a odlivy,
 • Včelí jed (Apis) - zápal a dysfunkcia vaječníkov (najmä vpravo), obličiek a močového mechúra, inkontinencia moču, akútna bolesť v kĺboch, edém (vrátane pohlavných orgánov).

Odporúčaná dávka je jedna tableta dvakrát denne. Príjem je sublingválny. V akútnom období menopauzálneho syndrómu v ťažkej forme, zvýšiť počet dávok na tri alebo štyri denne. Trvanie liečby do dvoch mesiacov, po dvoch alebo troch týždňoch, v prípade potreby môžete liečbu zopakovať.

Môže sa užívať súčasne s inými liekmi. Dôsledky predávkovania sa prejavujú pri dyspeptických poruchách.

Neponechávajte dlhšie ako tri roky, pri dodržaní teplotných podmienok do 25 ° C a nízkej vlhkosti vzduchu.

Prečo rast hmotnosti počas menopauzy a ako je to nebezpečné?

S nástupom menopauzy u žien vzniká otázka výberu liekov, ktoré sa z menopauzy neobnovia. K nárastu hmotnosti dochádza postupne a nechcené libry sa objavujú rýchlo.

Dôvodom pre zvýšenie telesnej hmotnosti je, že telo prestane produkovať steroidné ženské pohlavné hormóny.a žena začína viesť menej aktívny životný štýl s vekom. To je spojené s miernym zvýšením hmotnosti, av niektorých prípadoch cukrovkou alebo obezitou.

Lieky na menopauzu, ktoré sa nezotavujú

Je veľmi dôležité užívať lieky, aby ste sa nepoškodili.

V súvislosti s vlastnosťami tela a rôznymi štádiami nástupu menopauzy by sa lieky mali vyberať s ohľadom na perspektívu:

 • Počiatočná fáza klimakterického obdobia sa nazýva štádium - premenopauza. Nie všetky ženy. Ale ak táto etapa príde, môže trvať niekoľko rokov. V tomto čase sa menštruačné cykly postupne zastavia.
 • Potom začne menopauza. Môže sa však vyskytnúť samostatne bez predbežných období. Vyznačuje sa úplnou absenciou menštruácie po dobu šiestich mesiacov, ukončením reprodukčnej funkcie.
 • Posledným štádiom je postmenopauza. V tejto dobe môžu byť všetky príznaky menopauzy, ktorá sa začala prejavovať v premenopauze: príliv, potenie, depresia, nespavosť, únava, slabá koncentrácia pozornosti.

Lekári odporúčajú používať lieky na menopauzu, z ktorých sa neobnovujú a ktoré ovplyvňujú komplexné telo ženy. Obsahujú vitamíny, adaptogény a toniká.

Moderná medicína môže teraz ponúknuť lieky, ktoré tento problém vyriešia.

Hormonálne lieky a ako sú nebezpečné

Cieľom hormonálnych liekov počas menopauzy je nahradiť klesajúci hormón u žien. V dôsledku poklesu hladiny estrogénu a progesterónu v krvi sa znižuje hustota kostného tkaniva. Stáva sa predmetom zlomenín. Hlavnou komplikáciou, ktorá môže byť - osteoporóza.

Niektoré lieky, ktoré môžu zvýšiť hladinu estrogénov a podporných hormónov:

 • Proginova. Kompozícia obsahuje estradiol Valeriate. K dispozícii vo forme dražé. Účel a dávkovanie tohto lieku musí byť dohodnuté s lekárom, aby sa zabránilo kontraindikáciám, je potrebné úplné gynekologické vyšetrenie. Odhadované náklady okolo 500 rubľov.
 • Divigel. K dispozícii vo forme gélu. Kompozícia obsahuje estradiol. Aplikácia je možná pri menopauze, tiež pri osteoporóze. Existuje však množstvo kontraindikácií: malígne nádory, endometriálna hyperplázia, rôzne formy vaginálneho krvácania, akútny tromboembolizmus. Priemerné náklady sa pohybujú od 600 do 800 rubľov.
 • Ovestin. K dispozícii vo forme tabliet, sviečok, smotany. V kompozícii má estriol. Používa sa na menopauzu, aj na neplodnosť, problémy s močením, má množstvo kontraindikácií. Vyžaduje sa vymenovanie lekára. Náklady na tento liek je o niečo viac ako 1000 rubľov.

Dôležité vedieť! Hormonálne lieky majú významné nevýhody. Hlavnými z nich sú zvýšenie telesnej hmotnosti, oneskorené vylučovanie tekutín a zažívacích problémov v dôsledku stagnácie žlče. Problém s hmotnosťou tohto typu liekov nie je možné vyriešiť. Môže sa však zbaviť chorôb pohybového aparátu.

Existuje niekoľko kontraindikácií hormonálnych liekov:

 • trombóza,
 • diabetes mellitus
 • onkológia maternice alebo prsníka,
 • poruchy funkcie obličiek, pečene, t
 • nevysvetliteľné krvácanie.

Nehormonálne homeopatické lieky

Homeopatické lieky sa líšia v obsahu veľmi malej dávky účinnej látky. Nemajú žiadne kontraindikácie a negatívne vedľajšie účinky.

 • Klimakt Khel. K dispozícii vo forme tabliet. Obsahuje hadí jed, sanguinaria, tekutú sépiu liečivú, cín, Ignatius strychnos a síru. Priemerná cena je 300 rubľov.

Buďte opatrní! Liek obsahuje laktózu, takže by ste ju nemali užívať ľuďom s neznášanlivosťou látky. Rovnako ako tí, ktorí majú problémy s pečeňou.

 • Čierna cohosh. Dostupné v kapsulách. Prípravok obsahuje rastlinu Klopogon, vitamíny E, B6 a B9. Náklady na liek je asi 1000 rubľov.

Dávajte pozor! Neodporúča sa používať drogy Tsimitsifuga ľudí, s neznášanlivosťou alebo citlivosť niektorých fondov, ktoré sú súčasťou.

 • Remens. Dostupné v tabletách a kvapkách. Obsahuje hadí jed, tekutinu sépia, čierny cohosh a juhoafrický pilotcarpus.

Užívanie lieku vo forme kvapiek by nemalo byť ľudí, ktorí trpia závislosťou od alkoholu.

Liek v tabletkách sa neodporúča pre tých, ktorí trpia neznášanlivosťou laktózy. Náklady na liek v tabletách je 200 rubľov, kvapky - 500 rubľov.

Bylinné lieky na menopauzu

Fytopreparácie možno pripísať skupine liekov, ktoré sa môžu použiť na menopauzu a z ktorých sa neobnovujú. Nie sú hormonálne, ale majú funkciu syntetizovať látky, ktoré sú podobné hormónom. Ich zloženie zahŕňa fondy výlučne rastlinného pôvodu.

Znakom ich vlastností je zlepšenie tráviaceho procesu, ktorý znamená stratu hmotnosti.

Tieto lieky zahŕňajú:

  Klimadinon. K dispozícii vo forme tabliet. Kompozícia obsahuje extrakt z koreňa cimicifuga. Je predpísaný pre menopauzu a rôzne príznaky spojené s menopauzou. Je kontraindikovaný u ľudí s problémami s pečeňou. Náklady okolo 400 rubľov.

Jeden z liekov na menopauzu, ktoré sa nezotavujú

 • Cyclodynon. K dispozícii vo forme tabliet. Obsahuje prutnyak ovocný extrakt. Odporúča sa pri rôznych poruchách menštruačného cyklu. Náklady sú do 400 rubľov.
 • Kliofit. K dispozícii vo forme elixíru. Kompozícia obsahuje kolekciu 18 bylín a medu. Liek je kontraindikovaný pre ľudí, ktorí trpia srdcovým zlyhaním a majú problémy s pečeňou. Stojí asi 150 rubľov.
 • Vitamínové komplexy

  Zaujímavý fakt! Vitamínové komplexy sú lieky, ktoré ovplyvňujú ženské telo pri nástupe menopauzy, z ktorej sa nevracajú. Každá skupina vitamínov ovplyvňuje určité zmeny, ktoré sa vyskytujú v ženskom tele počas daného obdobia.

  Stojí za to venovať pozornosť takým vitamínom ako Menopace, Retinol, Tokoferol.

  Lieky sú schopné riešiť výskyt onkologických nádorov, zabraňovať vzniku osteoporózy, predlžovať funkciu vaječníkov. Niektoré vitamíny majú vplyv na nervový systém, majú upokojujúci účinok, boj proti depresii a nespavosti.

  Komplex vitamínov, ktoré sa po menopauze neobnovujú

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send