Zdravie

Angelica tablety na menopauzu

Pin
Send
Share
Send
Send


Klimakterické obdobie zahŕňa niekoľko fáz, ktoré sú sprevádzané hormonálnymi poruchami. To vyvoláva vznik mnohých nepríjemných príznakov, ktoré narúšajú každodenný život. Angelique liek na menopauzu pomáha vyrovnať hormóny, ktoré vyhladzujú tok menopauzy. Existujú kontraindikácie a nežiaduce reakcie, preto by ste sa mali pred použitím poradiť s lekárom.

Farmakologické vlastnosti

Terapeutická účinnosť liečiva v dôsledku jedinečného zloženia liečiva. Steroid obsahuje hormóny estrogén, ktoré kompenzujú nedostatok rovnakých hormónov v tele. To vám umožňuje dosiahnuť takéto pozitívne výsledky počas menopauzy, ako napríklad:

 1. Znížená citlivosť nervového systému, zlepšená nálada, žiadne náhle zmeny.
 2. Normalizácia krvného tlaku, zlepšenie spánku.
 3. Obnovenie vaginálnej mikroflóry, zníženie svrbenia a podráždenia, ktoré je spôsobené nedostatkom prirodzeného mazania.
 4. Zachovanie molekúl vápnika, ktoré neumožňuje vylúhovať sa z kostí a rozvíjať uvoľnenie kostí.
 5. Zlepšenie kvality vízie.
 6. Normalizácia chuti do jedla, nedostatok paroxyzmálneho pocitu hladu.
 7. Zníženie výskytu prílivu, potenie.

Všetky tieto príznaky sa vyvíjajú v ženskom tele na pozadí akútneho nedostatku estrogénu, ktorý je eliminovaný pomocou lieku Angelique.

Po vstupe tablety do zažívacieho traktu sa začína jej absorpcia. Metabolizmus sa vyskytuje v pečeni, po ktorom hormóny vstupujú do krvného obehu a normalizujú stav ženy.

Drospirenón neovplyvňuje toleranciu glukózy, takže sa môže predpisovať v prítomnosti diabetu. Je dokázané, že liek znižuje syntézu škodlivého cholesterolu, zabraňuje rozvoju vaskulárnej aterosklerózy.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Nemecké liečivo sa vyrába vo forme tabliet, balených v plastových obaloch. Celkovo 28 tabliet na balenie, ktoré je určené presne na 1 priebeh prijímania. Každá tableta je očíslovaná pre jednoduché použitie v konkrétny deň cyklu.

Štruktúra zahŕňa:

 • estradiol - 1 mg,
 • Drospirenón - 2 mg.

Pomocné látky, ktoré prispievajú k zachovaniu kvality tabliet: kukuričný škrob, stearát horečnatý, oxid železitý.

Ako vyzerá Angelica počas menopauzy?

Tablety sa vyrábajú vo forme Angelique mikro, kde sú všetky dávky aktívnych zložiek redukované na 0,25 mg. Je vhodný pre ženy, ktorých fluktuácia hormónov je nevýznamná.

Prášky sú ružové a okrúhle. Na jednej strane existuje riziko, na strane druhej je tu nápis „DL“.

Indikácie na použitie v menopauze

Angelica účinne zvláda normalizáciu hormonálnych hladín. Indikácie pre jeho použitie počas menopauzy sú:

 • suchosť a podráždenie vagíny
 • prítomnosť prílivov,
 • nadmerné potenie
 • vzhľad nežiaducich chĺpkov na tele, nie charakteristický pre ženské telo,
 • poruchy spánku, keď sa na pozadí dlhodobej insomnie neustále vyvíja ospalosť,
 • nervová podráždenosť, časté výkyvy nálady, podráždenosť,
 • srdcové palpitácie, tachykardia, arytmie,
 • časté bolesti hlavy, migrény,
 • nedostatok sexuálnej túžby.

Liek je účinný v prítomnosti bolesti svalov a kĺbov, ktorá je spojená s poškodenými metabolickými procesmi na bunkovej úrovni a zvýšenou excitabilitou periférneho nervového systému.

Angelique pomáha znižovať inkontinenciu. Steroidné liečivo môže byť použité v postmenopauzálnom období ako doplnok k hlavnej liečbe.

Liek je indikovaný pre ženy náchylné k zlomeninám kostí, ktoré je spojené s patologickými zmenami v kostnom tkanive na pozadí poklesu ich hustoty v dôsledku nedostatku estrogénu. Angelica má pozitívny vplyv na stav pokožky, vďaka čomu je elastická a pružná. To je možné vďaka aktivácii prirodzenej produkcie elastínu a kolagénu, ktoré sú zodpovedné za stav kože. Vrásky sa stávajú menej nápadnými a koža sa stáva viac napnutou.

Angelique podporuje aktívny úbytok hmotnosti

Drospirenón obsiahnutý v lieku zabraňuje predčasnému vypadávaniu vlasov a vzniku alopécie. Znižuje riziko vzniku kožných ochorení spôsobených hormonálnymi poruchami.

Steroid zabraňuje zadržiavaniu vody v tele, takže sa znižuje riziko opuchu a hypertenzie. Je mu predpísaný obézny pacient. Je dokázané, že liek prispieva k aktívnemu úbytku hmotnosti a znižuje krvný tlak.

Prírodnosť lieku a maximálna podobnosť kompozície s hormónmi, ktoré telo produkuje, ju robí bezpečnou a neškodnou pri správnom príjme.

Spôsoby použitia a dávkovanie

Liek sa spotrebuje 1 tabletu denne, výhodne ráno. Po ukončení balenia v prípade potreby pokračujte v liečbe, choďte na nové balenie.

Pilulka je prehltnutá bez žuvania, pitie malého množstva vody. Je potrebné používať tabletky naraz, čo umožňuje telu prispôsobiť sa a normalizovať metabolické procesy.

Prvá tableta z nového balenia sa užíva v ten istý deň, keď sa používa posledná tableta zo starého balenia. Ak bola tabletka vynechaná včas, musíte ju čo najskôr opraviť. Ak je medzera v medikácii viac ako 24 hodín, môže sa vyvinúť vaginálne krvácanie, ktoré vyžaduje opravu a pozorovanie lekárom.

Angelique pre menopauzu užívajte 1 tabletu denne

Nie je potrebné užívať 2 alebo 3 tablety, ak už predtým prebehla pasáž. To nepomôže, ale skôr vyvoláva vývoj mnohých nežiaducich reakcií.

Liek sa začína užívať až po tom, čo lekár zaznamenal akútny nedostatok estrogénu v tele, čo je možné pomocou krvných testov na hormóny. Vonkajšie prejavy a príznaky menopauzy nie sú indikáciou pre menovanie hormonálnej terapie.

Vedľajšie účinky

Nežiaduce reakcie sa často vyvíjajú v prípade, keď drogu užíva žena bez lekárskeho vyšetrenia alebo existuje individuálna neznášanlivosť. Môže to byť:

 • rozvoj krvácania,
 • zmena povahy vaginálneho výtoku,
 • bolesti v dolnej časti brucha a prsnej žľazy, podobne ako predmenštruačné prejavy,
 • nevoľnosť a vracanie, nepríjemné pocity v žalúdku, zvýšená tvorba plynu,
 • zvýšenie úzkosti, poruchy spánku,
 • ťažké bolesti hlavy
 • zvýšená únava
 • kŕče.

V prítomnosti individuálnej neznášanlivosti sa môže vyvinúť alergická reakcia, ktorá sa vyznačuje výskytom kožnej vyrážky, opuchu slizníc, ťažkostí s dýchaním, zvýšeného trhania, rýchleho srdcového tepu. Extrémne zriedkavo spôsobuje liek anafylaktický šok a angioedém. Tomu predchádzajú vysoké dávky liečiva.

V prípade alergickej reakcie sa liek preruší a poskytne symptomatickú liečbu.

Nedodržanie odporúčanej dávky je škodlivé pre pečeň, ktorej bunky sa podieľajú na procese metabolizmu. Môže sa vyvinúť žltačka.

Liekové interakcie

Pri súčasnom dlhodobom užívaní steroidov s centrálne relaxačnými svalovými relaxanciami dochádza k poklesu terapeutickej účinnosti hormonálnej substitučnej terapie.

Súčasné užívanie antibiotík Angelica a penicilínu sa neodporúča kvôli zníženej účinnosti oboch liekov.

Paracetamol a niektoré nesteroidné protizápalové lieky môžu zvýšiť biologickú dostupnosť estradiolu. To zvyšuje koncentráciu hormónu v krvi, ktorá je plná vývoja mnohých nežiaducich reakcií.

kontraindikácie

Liek sa v takýchto situáciách nepoužíva:

 1. Keď existuje vaginálne krvácanie z nevysvetliteľnej etiológie, najprv urobí diagnózu a potom rozhodne o potrebe hormonálnej substitučnej terapie.
 2. Vyvíja sa nádorový proces v tele (malígny), ktorý sa pod vplyvom zvýšenia hormónov môže aktivovať a šíriť do celého tela.
 3. V tele sú nádory závislé od hormónov.
 4. Infekčno-zápalový proces pokračuje, čo si vyžaduje komplexnú liečbu.
 5. Prítomnosť nádorov v pečeni (vrátane rakoviny), renálna patológia, vyskytujúca sa v akútnej forme.
 6. Závažné ochorenie pečene v anamnéze.
 7. Predispozícia k mozgovej príhode a cievnemu infarktu, ateroskleróza, problémy s krvou zdravou funkciou a kardiovaskulárny systém.
 8. Tehotenstvo a dojčenie.
 9. Prítomnosť genetických ochorení.
 10. Individuálna neznášanlivosť lieku a tendencia vyvinúť alergickú reakciu.

S extrémnou opatrnosťou, liek je predpísaný pacientom po mŕtvici. Pri vývoji nežiaducich reakcií je potrebné informovať o tom ošetrujúceho lekára a zvoliť iný liek.

Je prísne zakázané používať tablety Angelica bez dobrého dôvodu. Uvádza iba steroidné lieky, vedené údajmi laboratórneho výskumu. Samoliečba môže viesť k neúmyselným následkom, ktoré ovplyvňujú budúce zdravie ženy.

farmakodynamika

Liek Angelica sa vzťahuje na hormonálne lieky, ktoré zahŕňajú estrogén - estradiol a drospirenónuodvodené z spironolaktón, Je určený na hormonálnu substitučnú liečbu (HRT) u žien po menopauze s menopauzálnymi poruchami (zvýšené potenie, prílivy, zníženie nálady, poruchy spánku, podráždenosť, t cardialgia, zníženie libida, involučné zmeny močového traktu) a umožňuje vyhnúť sa pravidelnému krvácaniu z vysadenia počas fázy alebo cyklickej HRT.

estradiol - zabezpečuje účinné doplnenie deficitu estrogén v tele ženy po menopauze a úľave od autonómnych a psycho-emocionálnych symptómov klimakterické obdobie. estradiol účinne zabraňuje úbytku kostnej hmoty v dôsledku nedostatku estrogén a prejavuje sa potlačením funkcie osteoklastov a zosilnením procesu deštrukcie kostí. Dlhodobé užívanie HSL po menopauze znižuje riziko zlomenín periférnych kostí. HRT má priaznivý vplyv na obsah kolagén v koži, jeho hustota a spomaľuje tvorbu vrások.

drospirenónu - Má anti-mineralokortikoidný účinok, zvyšuje rýchlosť vylučovania sodíka a vody, čo zabraňuje rastu telesnej hmotnosti, zvýšenému krvnému tlaku, vzniku edému, iným príznakom spojeným s retenciou tekutín. drospirenónu nemá žiadnu estrogénovú, androgénnu aktivitu glukokortikosteroidov. Kombinácia s antiandrogénnym a anti-mineralokortikoidným účinkom poskytuje drospirenónu farmakologický profil podobný prirodzenému progesterón.

Príjem Angelique znižuje celkovú úroveň cholesterol a LDL (lipoproteíny nízka hustota) a koncentrácia triglyceridy, Angelique, vďaka antiandrogénnym vlastnostiam drospirenónuovplyvňuje ochorenia závislé od androgénu (androgénna alopécia, akné, mazotok).

farmakokinetika

estradiol - úplne a rýchlo vstrebáva v zažívacom trakte. Príjem potravy neovplyvňuje jeho biologickú dostupnosť. Počas prvého prechodu estradiol cez pečeň sa aktívne metabolizuje na katechol estrogén, estrón, konjugátov glukuroniduktoré nemajú alebo majú miernu estrogénovú aktivitu. Metabolity sa vylučujú črevami a obličkami s polčasom 24 hodín.

drospirenónu - úplne vstrebáva v zažívacom trakte. Biologická dostupnosť približne 76-85%. Príjem potravy neovplyvňuje jeho biologickú dostupnosť. Väčšina sa vylučuje črevami a obličkami vo forme metabolitov.

úrovne estradiol a estrón po ukončení priebehu užívania Angelique na pôvodné hodnoty vrátené do piatich dní.

Angelique, návod na použitie (spôsob a dávkovanie) t

Tablety Angelica užívané perorálne v jednej tablete denne, vymačkaná tekutina. Vezmite liek v rovnakú dennú dobu. Ak vynecháte pilulku, musíte ju užiť čo najskôr. Ak to bolo viac ako jeden deň po zvyčajnom čase užívania, nie je potrebné brať ďalšiu pilulku. V prípadoch, keď chýba niekoľko tabletiek, existuje riziko vaginálneho krvácania. V prípade prechodu na liek Angelique z iného kombinovaného lieku sa liečba môže začať kedykoľvek. V prípade prechodu z užívania kombinovaného lieku na cyklický HRT režim sa má Angelic užívať po ukončení súčasného terapeutického cyklu.

interakcie

Je nevyhnutné informovať lekára o liekoch, ktoré pacient v súčasnosti používa.

So spoločnou recepciou Angelica s liekmi na terapiu hepatitídy C a HIV možno pozorovať klinicky významné zvýšenie / zníženie koncentrácie progestin a estrogén.

Zneužívanie alkoholických nápojov počas užívania Angelique môže prispieť k zvýšeniu koncentrácie v obehu estradiol.

Prijatie Angelique pacientov na antihypertenzívnu liečbu môže zvýšiť hypotenzný účinok.

Anjelské konanie na tele

U žien užívajúcich liek Angelique na menopauzu existujú takéto zlepšenia:

 • Deštruktívne procesy v kostiach zanikajú. Pravdepodobnosť poranení, prasklín, dislokácií klesá. Avšak pre tých, ktorí už trpia osteoporózou, kosti nie sú obnovené do ich pôvodného stavu, takže sú ukázané lieky, ktoré obnovujú kostrové tkanivo.
 • Funkcie vaječníkov a nadobličiek sa zlepšujú u pacientov v období pred menopauzou. Negatívne symptómy oslabujú alebo sú eliminované, krvný obeh je obnovený, kĺby, svaly už nie sú zranené, spánok je normalizovaný. Žena trpí menej návaly horúčavy, bolesti hlavy, závraty, potenie, pocity tepla.
 • Ak predtým došlo k menštruačnému krvácaniu alebo krvácaniu, ich intenzita klesá a bolesť klesá.
 • Zmenšujú sa edémy, normalizuje sa srdcový rytmus a iné prejavy vaskulárnej dystónie sa oslabujú.
 • Zlepšuje sa stav nervového systému, žena sa stáva pokojnejšou, nedráždi, prestáva zažívať úzkosť, paniku a oddáva sa depresívnym myšlienkam.
 • Obnovuje sa hladina libida, vylučujú sa nepríjemné pocity v oblasti genitálií, spôsobené pálením a suchosťou. Sexuálne činy nie sú sprevádzané bolesťou a nepohodlím. K regenerácii nariedenej epiteliálnej vrstvy dochádza.
 • Posilňuje svalovú vrstvu močového mechúra. Odstraňuje sa problém inkontinencie, znižuje sa riziko infekčných chorôb.
 • Koža sa stáva menej suchou, pružnejšou, menej trpia vyrážkami. Vďaka estriolu obsiahnutému v Angelica sa redukujú hlboké vrásky.
 • Bolesť alebo opuch v oblasti hrudníka sa eliminuje alebo oslabuje.
 • Procesy zvyšovania hmotnosti a akumulácie tuku sa spomaľujú.
 • Normalizovaný krvný tlak, cholesterolové plaky sa rozpúšťajú a už netvoria nové.
 • Pravdepodobnosť nadmerného rastu sliznice maternice sa znižuje, znižuje sa riziko onkológie a tvorba benígnych nádorov.
 • Zlepšuje stav vlasov a vlasovej pokožky. Menej chĺpkov vypadáva, vyrážky a seborrhea miznú.

Zloženie a mechanizmus pôsobenia

Angelique pomáha pri menopauze kvôli 2 účinným látkam: 17p-estradiol a drospirenón. Prvou zložkou je umelý analóg estradiolu, syntetizovaný reprodukčnými orgánmi, druhý je progestínový hormón, ktorý potláča ovuláciu. Estradiol - najsilnejší a najdôležitejší ženský pohlavný hormón. Zabezpečuje normálne fungovanie ženského reprodukčného systému, hypofýzy a hypotalamu. Z toho závisí od stavu kostného tkaniva.

Opis komponentov

S účasťou estradiolu dochádza k metabolickým procesom, na ktorých závisí intenzita produkcie inzulínu a štiepenie glukózy. Aktivita kardiovaskulárneho systému tiež nerobí bez tohto hormónu. Vďaka nemu sú steny ciev stále silné a elastické a srdcový sval nie je vystavený predčasnému opotrebeniu. Okrem toho hustota kostí priamo závisí od hladiny estradiolu v tele.

Drospirenón je látka podobná progesterónu. Hlavné smery činnosti:

 • antigonadotropnym,
 • gestagény
 • antiandrogény
 • antimineralokortioidnoe.

Drospirenón je zodpovedný za rovnováhu vody a soli, stav mliečnych žliaz, ako aj za androgénne príznaky. Vďaka nemu žena prestáva priberať na váhe, jej vlasy vypadávajú menej. Kombinácia estradiolu a zložky podobnej progesterónu poskytuje vyvážený účinok na rozdiel od užívania jedného estrogénu. Je dôležité, aby používanie liekov tohto princípu chránilo pred rakovinou, myómami, cystózou, endometriózou.

Vylučovanie z tela

Эстрадиол хорошо всасывается в желудочно-кишечном тракте. V procese metabolizmu sa tvoria estrónsulfát, estriol a estrón - ženské pohlavné hormóny. Účinné látky majú priaznivý vplyv na funkcie čriev, iných orgánov, ako aj na stav svalového tkaniva. 28 hodín po užití lieku sa zaznamenáva biologická dostupnosť 5%. Koncentrácia potrebná na maximálnu účinnosť sa dosiahne 5 dní po začiatku liečby. Rozpadové produkty sú prirodzene odvodené z tráviaceho traktu a obličiek.

Biologická dostupnosť drospirenónu je 70-80% niekoľko hodín po užití lieku. Zložka sa rozkladá na zložky a prirodzene opúšťa telo. Maximálna koncentrácia v tele je zaznamenaná na 5. deň liečby.

Pomocné látky v zložení výrobku: t

 • povidón,
 • predželatínovaný a obyčajný kukuričný škrob, t
 • železo,
 • horčík,
 • horečnatá soľ a kyselina stearová, t
 • monohydrát laktózy.

Vlastnosti a indikácie pre použitie

Použitie lieku Angelique v menopauze umožňuje eliminovať nerovnováhu charakteristickú pre obdobie zániku funkcií reprodukčného systému.

Nástup menopauzy je sprevádzaný poklesom produkcie estrogénov. Na tento účel sa používajú činidlá obsahujúce hormóny. Výsledky sa dosahujú, ak žena užíva lieky, ktoré obsahujú nielen estrogény, ale aj látky podobné progesterónu. Táto funkcia má Angelic Micro.

Symptómy charakteristické pre menopauzu, ktorá pomáha eliminovať Angelicu:

 • únava, apatia, slabosť,
 • podráždenosť, slznosť, výkyvy nálady,
 • potenie, pocit horúčavy, návaly horúčavy,
 • arytmia, pokles tlaku,
 • zvýšenie a zníženie teploty
 • poškodenie kože, vlasov a kostí,
 • dystrofia reprodukčných orgánov
 • predčasného ukončenia menštruačného cyklu.

Formy vydania a pokyny na použitie

Angelica sa vyrába vo forme tabliet v škrupine, na vonkajšej strane žltá a vo vnútri biela. Tabletky sú okrúhle, bikonvexné. V iných formách uvoľňovania lieku sa nerobí.

Tablety sa musia vypiť podľa pokynov lekára. Predtým bol pacient poslaný na vyšetrenie na identifikáciu chorôb, ktoré sú v zozname kontraindikácií a obmedzení. Ak sa nenájdu, predpíšte liečebný režim. Pred vstupom sa má ukončiť liečba inými hormonálnymi látkami.

V jednom balení je 28 tabliet, ktoré potrebujú vypiť 1 denne, bez žuvania alebo rozpúšťania. Použitie lieku Angelica na menopauzu by malo byť súčasne. Vezmite prehltnutú pilulku s dostatočným množstvom vody. Ak náhodou žena zabudne vziať pilulku, musíte ju vziať čo najskôr alebo čakať na ďalšiu recepciu. Nemôžete piť viac ako 1 pilulku denne, pretože to môže spôsobiť krvácanie.

Kto by nemal piť drogy Angelica

Použitie liekov obsahujúcich hormóny nie je povolené, ak má dáma aspoň jednu kontraindikáciu. Existuje aj niekoľko dočasných (relatívnych) kontraindikácií užívania lieku Angelique:

 • senilná demencia
 • zvýšené triglyceridy,
 • krvácanie neznámej etiológie,
 • zvýšená hladina bilirubínu
 • cholestatická žltačka,
 • opuch.

Angelica sa nepredpisuje ženám užívajúcim diuretiká, lieky na zvýšenie viskozity krvi a prevenciu srdcového zlyhania, lieky obsahujúce draslík.

Lekári hodnotenie o Angelique Micro

Ak porovnáme Angelique s inými liekmi obsahujúcimi umelé hormóny, môžeme zhodnotiť jeho vysokú účinnosť. Pri úplnej eliminácii kontraindikácií sa zaznamenalo zlepšenie u 95% žien podstupujúcich substitučnú liečbu.

Lekári hovoria inak o HRT. Niektorí veria, že škoda spôsobená nechcenými reakciami prevažuje nad výhodami. Iní sa domnievajú, že každý prípad je individuálny a pri výbere lekárskych metód by sa mal postupovať podľa údajov o zdravotnom stave pacienta. Všeobecne platí, že pozitívne recenzie lekárov.

Nedostatok hormonálnych liekov je tiež v tom, že nekonajú okamžite a rovnováha estrogénu a progesterónu v tele sa mení príliš rýchlo. Môže nastať situácia, keď je hladina zložiek lieku príliš nízka alebo naopak vysoká. Je potrebné monitorovať stav pacienta po celú dobu, aby bolo možné nastaviť dávky včas. V praxi je to ťažké realizovať, preto sa ženy často sťažujú na vedľajšie účinky hormonálnych liekov.

Charakteristika lieku

Tablety Angelica sú hormonálne činidlo, ktoré má antimopopauzálny účinok. Doplňujú zásoby ženských pohlavných hormónov, ktoré sú vyčerpané počas menopauzy, počas hypogonadizmu alebo kastrácie.

Liek zabraňuje prejavom psychologických, emocionálnych, somatických a autonómnych porúch počas menopauzy. Normalizuje metabolizmus tukov a znižuje množstvo cholesterolu v krvi.

Účinnými látkami lieku sú estradiol (vo forme hemihydrátu) a drospirenón (progestogénová skupina). Prvá látka zmierňuje nepríjemné príznaky menopauzy a je tiež vynikajúcim preventívnym nástrojom pre osteoporózu po menopauze.

Drospirenón zabraňuje vzniku edému, retencii tekutín a bolesti prsníkov. Zloženie liečiva tiež obsahuje mnoho pomocných zložiek, ktoré zvyšujú účinok účinných látok a majú komplexný účinok na ženy.

Drog Angelica zmierňuje opuchy

Princíp tabletiek

Tento liek je kombinovaný nástroj, ktorý bol vytvorený špeciálne pre hormonálnu liečbu počas menopauzy a po nej. Angelica je tiež predpísaná pre:

 • znížená fyzická aktivita
 • zlyhanie vaječníkov,
 • kastrácia.

Tento liek pomáha vyrovnať sa s týmito príznakmi:

 • nadmerné potenie
 • prílivy,
 • časté zmeny nálady
 • problémy so spaním
 • podráždenosť,
 • problémy s genitourinárnym systémom a inými.

Vzhľadom na komplexné pôsobenie drogy, žena sa cíti zlepšenie, jej sebavedomie sa zvyšuje, je pre ňu ľahšie prežiť toto ťažké obdobie.

Angelica sa tiež predpisuje na prevenciu výskytu častých zlomenín kostí v období po menopauze. Tabletky nebudú schopné úplne obnoviť kostnú hmotu ženy, ale v tomto štádiu znižujú jej stratu.

Vzhľadom k širokému spektru hormónov, Angelica šetrí od prejavov akné, seborrhea, vypadávanie vlasov mužského typu a ďalšie patológie, ktoré sa vyskytujú, keď je prebytok androgénu (mužské pohlavné hormóny).

Použitie lieku odstráni hlavné príznaky menopauzy

Ako piť liek Angelica

Všetky hormonálne látky, ktoré sa používajú na zmiernenie symptómov menopauzy, majú špeciálny režim. Výrobcovia vyrábajú drogy Angelica v blistroch po 28 kusoch. Tento balíček sa vypočíta na 28-dňový menštruačný cyklus.

Žena má užívať 1 tabletu denne. Príjem sa nelíši od príjmu iných liekov. Tableta sa nemá žuvať. Stačí piť malé množstvo vody (môže sa variť). Užívanie lieku nezávisí od použitia potravy.

Lekári odporúčajú piť Angelika v rovnakom čase. To nie je dôležité, ale takýto plán pomôže ženskému telu rýchlejšie si zvyknúť na liek a zlepšiť prácu systémov a orgánov.

Výrobcovia sa ubezpečili, že pacient nezabudol užiť ďalšiu pilulku: v blistri každá tableta zodpovedá dňu v týždni. Ale ak ste zabudli užiť liek, musíte to rýchlo urobiť. Niekedy si žena pamätá liek za deň alebo viac. V takýchto prípadoch musíte preskočiť pilulku, ktorá nie je opitá, a pokračovať v jej užívaní.

Keď pacient neužíva niekoľko tabliet, môže sa u neho vyvinúť krvácanie. V takýchto prípadoch by ste mali navštíviť lekára: komplikácie sú zriedkavé, ale náhle prestať užívať tento typ liekov nemôže.

Po úspešnom užití 28 tabliet by ste mali začať piť ďalšie balenie Angelica bez prestávky. Ak pacient začne piť drogy s estrogénom alebo užíval iné lieky s podobným nepretržitým účinkom, môžete okamžite začať liečbu Angelica.

Ženy, ktorých liečba sa vyskytla pod vplyvom cyklického lieku, by mali počkať až do konca mesačného krvácania. Potom môžete pokračovať v liečbe tabletami Angelica.

Angelica by sa mala brať cyklicky.

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Ak denná dávka piluliek niekoľkokrát prekročí normálnu rýchlosť, potom to nepovedie k vážnym vedľajším účinkom. Laboratórne štúdie ukázali, že ľudské telo je schopné prenášať vysoké dávky hormónov, ktoré sú súčasťou tabliet. Hlavné príznaky predávkovania sú: t

 • nevoľnosť a zvracanie
 • vaginálne krvácanie.

V takýchto prípadoch sa musíte poradiť s lekárom a uviesť, akú dávku ste užili. Následky sa liečia prostredníctvom odstránenia symptómov.

Tablety Angelica sú hormonálne liečivo. Ich zloženie ovplyvňuje mnohé orgány a systémy ženy. Akákoľvek reakcia je normálnou reakciou tela na terapeutický účinok.

Počas adaptačného obdobia, ktoré pre všetky ženy trvá individuálne, môže nastať krvácanie z genitálneho traktu. Reprodukčný systém teda reaguje na liečivo. Ak po nejakom čase tento príznak nezmizne, potom musíte informovať ošetrujúceho gynekológa.

Ženský reprodukčný systém môže reagovať na hormonálnu terapiu bolesťou prsníka, exacerbáciou alebo relapsom ochorení týchto orgánov. Často sú v žľaze nové útvary (malígne alebo benígne), ktoré si vyžadujú preskúmanie priebehu liečby.

Počas užívania tabliet Angelica s panvovými orgánmi dochádza aj k zmenám. Niektoré ženy sa sťažovali na výskyt maternicových útvarov (myómy), krčka maternice a iných častí pohlavných orgánov.

V dôsledku orálnej cesty ovplyvňuje žalúdok a črevá. Pacienti sa často sťažovali na bolesť brucha, nadúvanie, nevoľnosť. Tieto stavy môžu viesť k strate chuti do jedla, čo má za následok stratu hmotnosti. Na niektorých ženách pilulky pôsobili inak: došlo k zvýšeniu hmotnosti v dôsledku zvýšenej chuti do jedla.

Lekár by mal tiež pacienta upozorniť na možné poruchy nervového systému. Prejavujú sa častými bolesťami hlavy, duševnými poruchami (depresiou, rýchlymi výkyvmi nálady, nervozitou) a inými stavmi.

Nie je známe, ako bude ženské telo reagovať na tabletky: všetko je veľmi individuálne. Zoznam patologických stavov spôsobených začatím užívania lieku Angelica počas menopauzy môže byť doplnený o tieto odchýlky:

 • znížené libido
 • časté závraty,
 • problémy s krvnými cievami (trombóza, kŕčové žily a iné),
 • migréna,
 • patológia kože a vlasov,
 • vývoj rakovinových nádorov reprodukčného systému,
 • zvonenie v uchu (uši) a tak ďalej.

Prejav akéhokoľvek nového príznaku pri užívaní hormonálnej drogy by mal byť dôvodom pre ďalšiu výzvu gynekológovi. Mal by prehodnotiť možnosť ďalšej liečby týmto nástrojom.

Pred predpísaním lieku lekár povie pacientovi o jeho vedľajších účinkoch.

Kedy nie vziať pilulky

Liek Angelica sa nepoužíva ako antikoncepcia. Je tiež zakázané brať tehotné a dojčiace ženy. Ak sa potvrdí podozrenie na tehotenstvo, potom je tabletka zakázaná.

Toto sú hlavné kontraindikácie použitia tabliet. Lekári ich však nepredpisujú, ak pacient má:

 1. Krvácanie z genitálneho traktu neznámej etiológie.
 2. Onkologické ochorenie prsníka a obdobie po ňom.
 3. Podozrenie alebo prítomnosť nádoru závislého od hormónov (malígny).
 4. Vážne porušenie pečene a obličiek.
 5. Obdobie po srdcovom infarkte alebo mŕtvici.
 6. Vzhľad krvných zrazenín v cievach.
 7. Alergia na zložky liečiva a iné patologické stavy.

Pacienti s vysokým krvným tlakom, endometriózou, maternicovým myómom, epilepsiou, bronchiálnou astmou alebo diabetes mellitus sa užívajú pod prísnym dohľadom lekára.

Onkologia prsníka - kontraindikácia pri užívaní lieku

Pozrite si video: Andrija i Andjelka - Zena u PMS-u (Septembra 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send