Zdravie

Je možné urobiť MR počas menštruácie?

Pin
Send
Share
Send
Send


Zobrazovanie magnetickou rezonanciou sa vykonáva na diagnostikovanie mnohých chorôb, najmä rakoviny. Výhoda metódy spočíva v presnosti získaných výsledkov, minimálnych kontraindikáciách, jednoduchosti postupu. Odborníci kladne odpovedajú na otázku, či je možné vykonať MRI počas menštruácie, ale zistenia môžu byť pri skúmaní určitých oblastí nespoľahlivé.

Aké oblasti je možné skenovať

MRI sa vykonáva mesačne na skenovanie týchto oblastí:

 1. Mozog a chrbtica. Existujú ženy, ktoré pochybujú o bezpečnosti zákroku počas kritických dní, pretože sa domnievajú, že lúče zo zariadenia ovplyvňujú hypofýzu. Táto oblasť mozgu vylučuje niektoré pohlavné hormóny. Odborníci tvrdia, že neexistuje dôvod na obavy a normálna sekrécia hormónov sa nezastaví. Počas menštruácie sa môže vykonávať aj rezonančná magnetická tomografia (alebo MRI) chrbtice. Napriek tomu, že telo je úplne vložené do kapsuly, menštruačné krvácanie neovplyvňuje získané údaje, pretože predmetom štúdie je iná oblasť.
 2. Hlava a krk, hrudník - používa sa na diagnostiku patológií štítnej žľazy, krvných ciev, prsných žliaz, stavcov a miechy na hrudi.
 3. Brušná oblasť - študovať vnútorné orgány.

Je možné urobiť MR počas menštruácie, špecialista nakoniec rozhodne, berúc do úvahy všetky zvláštnosti ženy, ale pre tieto oblasti neexistujú žiadne zjavné kontraindikácie.

MRI panvy u žien

Počítačová tomografia (CT) na vyšetrenie panvových orgánov sa už niekoľko desaťročí používa ako jedna z najpresnejších diagnostických metód.

Skutočná otázka o postupe v tejto oblasti počas menštruácie. MRI panvy počas menštruácie sa môže vykonať, ak: t

 • počas skúšky neaplikuje kontrastnú látku,
 • Existujú náznaky naliehavej MR.

Indikácie pre núdzovú tomografiu v kritických dňoch sú:

 • príliš veľa krvácania u ženy
 • menštruačné nepravidelnosti, časté obdobia alebo, naopak, zisťovanie príčin amenorey,
 • prítomnosť krvných zrazenín vo výkaloch a moči,
 • dramatické chudnutie bez námahy
 • neustála bolesť v panvovej oblasti.

termíny

Väčšina odborníkov, ktorí odpovedajú na otázku, či je možné vykonať MR v menštruácii, to stále tvrdí Optimálne termíny pre postup sú 7 - 12 dní menštruačného cyklu..

Hoci krvácanie v kritických dňoch nie je kontraindikáciou, údaje, ktoré môžu nastať v tele, môžu ovplyvniť zmeny. Patrí medzi ne:

 • dilatácia krvných ciev v dôsledku hormonálnych procesov,
 • opuchnuté lymfatické uzliny
 • výtok, čo sťažuje získavanie presných údajov o stave pošvy a maternice.

výcvik

Po predbežnej príprave vykonať výskum. Pretože žena je už nejaký čas v polohe na chrbte, na zabránenie prietoku krvi je potrebné používať podložky na ťažký výboj.

Pred zákrokom MRI by ste sa mali postarať o svoj vlastný psycho-emocionálny stav - nadmerná nervozita môže spôsobiť pohyb tela počas štúdie a to je neprijateľné.

absolútny

Absolútne kontraindikácie pre diagnózu MRI sú:

 • prítomnosť kardiostimulátorov a podobných zariadení v tele
 • prítomnosť cudzích častíc v tele: implantáty a kovové fragmenty vrátane kovových tetovaní,
 • prvý trimester tehotenstva
 • mentálna porucha - klaustrofóbia.

Ak je žena v kritickom stave, postup sa vykonáva podľa pokynov určených lekárom.

relatívna

MRI sa vykonáva mesačne, ak je to naliehavo potrebné a samotné obdobie sa nepovažuje za kontraindikáciu. Ale zväčšené lymfatické uzliny, maternica, krvné zrazeniny v nej a vo vagíne, môžu dozrievajúce vajíčko odborník vnímať ako nádor alebo uzavrieť prehľad určitých oblastí.

Neodporúča sa takáto štúdia v prvom trimestri tehotenstva.

Konečné rozhodnutie o diagnóze pomocou magnetickej rezonancie prijíma lekár na základe súčasného stavu a sťažností ženy. Ak je to možné, odporúča sa postup presunúť do obdobia, keď dôjde k mesačnému vyčerpaniu. V niektorých prípadoch je pre menštruáciu predpísaný ultrazvuk.

Ako sa správať počas konania?

Osoba, ktorá prišla na vyšetrenie, by mala počas konania ležať. Táto podmienka je nevyhnutná pre jasnejší obraz a objektívnosť výskumných údajov.

Mnoho pacientov počas menštruácie môže byť v určitom nervovom vzrušení. Niekedy je to sprevádzané nedobrovoľnými pohybmi. Toto musí vziať do úvahy pacient aj lekár. A dátum úpravy MRI na základe osobného menštruačného cyklu pacienta.

Metóda zobrazovania magnetickou rezonanciou sa v poslednom čase rozšírila po celom svete. Je to predovšetkým kvôli bezpečnosti samotnej MRI a vysoko presnému diagnostickému obrazu.

Zobrazovanie magnetickou rezonanciou môže pozitívne ovplyvniť výsledok chorôb, najmä rakoviny, keď sa počíta každý deň.

Vzhľadom na rozsiahle využívanie kliník poskytujúcich diagnostické služby musia byť pacienti a lekári pri výbere ostražití. Koniec koncov, musíte dôverovať najdrahším - zdraviu! Zdraviu by mali dôverovať iba odborníci.

Naša klinika zamestnáva vysoko kvalifikovaných lekárov, ktorí získali množstvo praktických skúseností.

Zverte svoje zdravie skutočnému odborníkovi na klinike SIMED!

Prečo sa vyšetrenie vykonáva počas menštruácie?

V období menštruačného cyklu dozrieva vajíčko, endometrium rastie v maternici. Ak nedôjde k počatiu, dôjde k odmietnutiu, ktoré sa odstráni spolu s vajíčkom z maternice. Je to hormonálne pozadie ženy, ktorá ovplyvňuje cyklickú povahu menštruácie a mnoho ľudí sa obáva zlyhania cyklu počas MRI.

Diagnózu je možné vykonávať v ktorejkoľvek fáze menštruačného cyklu a neexistujú žiadne konkrétne kontraindikácie. Nemá vplyv na reprodukčné a endokrinné systémy, čas na diagnostiku od začiatku menštruačného cyklu má malý význam. Fáza menštruácie pre MRI môže byť čokoľvek. Vyšetrite mozog, krvné cievy, brušnú dutinu, štítnu žľazu, chrbticu.

Táto tomografia na rozdiel od ultrazvuku a röntgenového žiarenia:

 • vysoko informatívne, obrázky sú mäkké a presné,

 • kostné tkanivo možno získať okamžite v troch projekciách,
 • na rozdiel od röntgenových lúčov a pre reprodukčný systém žien
 • nemusíte používať kontrastný prostriedok
 • bezbolestné.

Čo je špeciálna diagnóza menštruácie?

 1. Produkcia ženských hormónov je regulovaná hypofýzou pod vplyvom magnetického poľa počas MR.
 2. Fungovanie reprodukčného systému netrpí, magnetické žiarenie neovplyvňuje aktivitu hypofýzy, progesterón sa produkuje normálne.
 3. Ak sú pacienti vložení do kapsuly, reprodukčný systém môže byť vystavený žiareniu. Napriek tomu je postup pri menštruácii bezpečný, obraz je pomerne informatívny. Pacienti sa však musia o procedúre hlásiť pomocou hrubého čistého vankúšika. Pri zvýšenej nervozite sa odporúča v predvečer procedúry sedatívne sedatívum.

Žlčník, močový mechúr, pečeň, brušná dutina, črevo, žalúdok sa vyšetrujú počas menštruácie. Zároveň výsledky nie sú skreslené, so zvýšeným meteorizmom počas menštruácie sú možné len ťažkosti. Ak chcete znížiť nadúvanie v črevách a žalúdku, musíte vziať aktívne uhlie 5-6 hodín pred MRI po dobu 5-6 hodín a prestať jesť.

Nie sú vyšetrené len panvové orgány a močový mechúr počas menštruácie, pretože sa nezúčastňujú na menštruácii. Kontraindikácie pre MRI sú tiež dostupné pre:

 • nemožnosť študovať endometrium touto diagnostickou metódou z dôvodu jej produkcie spolu s vajíčkom počas menštruácie,

 • nie informačná metóda so silným prietokom,
 • príliv a odliv v dôsledku rozšírenia krvných ciev, opuch.

Schopnosť prieskumu reprodukčného systému ako celku sa stratí. Urogenitálny systém sa vyšetruje od 7. do 12. dňa menštruačného cyklu. Možné narušenie výsledkov s ťažkou bolesťou panvy v kritických dňoch. Počas procedúry nie je možné sa pohnúť a bolesť je niekedy taká silná, že jej bráni. Postup sa odkladá na inokedy. MRI panvy sa menuje aj v kritických dňoch s týmito príznakmi:

 • silné krvácanie počas menštruácie,
 • moč a výkaly, vypúšťanie krvnými zrazeninami,
 • prudký pokles hmotnosti, aj keď je dodržaná strava,
 • ostré bolesti panvy. Pri týchto príznakoch je potrebná urgentná diagnóza a je uskutočnená následná liečba, dokonca aj s možným skreslením výsledkov MRI.

Ak sa nevykonáva urgentné vyšetrenie, je žiaduce vyšetrenie MRI od 7. do 8. dňa menštruačného cyklu. Je pravdepodobné, že v týchto dňoch bude maximálna presnosť výsledkov.

Ako telo reaguje na vyšetrenie?

Po MR je stabilita menštruačného cyklu u žien zvyčajne zachovaná a gravidita po diagnóze nie je kontraindikovaná. Cyklus môže zlyhať, ak:

 • menštruácia je narušená na pozadí choroby, ktorá je diagnostikovaná MRI,
 • u žien bol stres, strach z postupu, strach z nepočutia najlepších výsledkov.

Pri skúmaní mozgu je žiareniu vystavená iba postihnutá oblasť a panvová oblasť nie je ovplyvnená. Endokrinná žľaza, ktorá je zodpovedná za cyklickosť, sa však nachádza len v dolnej časti mozgu, ale lekári neodhalili žiadne abnormality počas MR v mozgu. Môžete vykonať tomografiu počas menštruácie, nedôjde k poruche v tele.

Pri tejto diagnóze chrbtice žena úplne ponorí kapsulu a vyžarujú sa aj ženské orgány.

Potrebujem postup, ak dôjde k silnému absolutóriu?

Menštruácia neovplyvňuje výsledky v štúdii chrbtice. Možno len nepríjemný pobyt ženy v kapsule po dobu 1 hodiny počas menštruácie. V súčasnosti sú pacienti nervózni, podráždení. Na pozadí psychózy môžu nastať ťažkosti počas zákroku, hoci to nezohráva žiadnu úlohu v účinnosti získaných údajov.

Ak sa vyšetrí žlčník, pacient sa ponorí do kapsuly plnej dĺžky a orgán sa nachádza vedľa reprodukčných orgánov, ktoré sa aktualizujú počas menštruácie. Mesiac však neovplyvňuje procesy trávenia. Pri nadchádzajúcich konaniach môžu byť ťažkosti so zjavnými dôvodmi len s nadýmaním.

Ťažkosti sú orgány panvy počas vyšetrenia. Na úkor MRI sú močové cesty a reprodukčné orgány vyšetrené na prítomnosť nádorov, cyst, myómov a zápalových procesov v maternici a vaječníkoch. Postup pre silné obdobia sa môže odložiť na optimálnejšie obdobie podľa cyklu. Strach z menštruačných nepravidelností sa vyskytuje u mnohých žien a nezavádzajú MRI bez naliehavého dôvodu. Lekári však tvrdia, že vystavenie žiareniu nepoškodzuje telo. Po vyšetrení je tehotenstvo povolené. Nepozoroval sa negatívny vplyv najnovších zariadení na zdravé orgány.

V prípade pochybností je možné postup presunúť, pretože je to pre telo ďalšie zaťaženie. Ak je silne oslabený, potom stojí za to odhaliť aj také bezpečné vybavenie. Ak je mesačný prechod normálny, dôležitý je vysoko informatívny postup. Nemali by ste to odmietnuť, po tomografii nebude hormonálna nerovnováha. Obavy žien sú márne. MRI je bezpečný, efektívny a informatívny postup. Ak lekári ponúkajú dirigovanie, nemali by ste odmietnuť žiadne zvláštne dôvody.

Pin
Send
Share
Send
Send