Hygiena

Môžem mať sex počas PMS

Pin
Send
Share
Send
Send


Často sa ženy pýtajú, či je sex počas PMS bezpečný, alebo sa môže zhoršiť? Na odpoveď na túto otázku musí dievča poznať zvláštnosti ICP. Lekári tvrdia, že sex podporuje relaxáciu, znižuje riziko vzniku depresívneho stavu. Zlepšená nálada pomôže normalizovať celkový stav a zlepšiť celkový tón tela.

Koncepcia ICP

Premenštruačný syndróm sa môže prejaviť vo forme depresie, podráždenosti, únavy, únavy, bolesti v hrudníku, brucha. Predpokladá sa, že hlavnou príčinou PMS sa stávajú hormonálne výkyvy, navyše existujú určité faktory, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť jej vývoja. Druhá fáza menštruačného cyklu je sprevádzaná zmenami hladiny estrogénu, progesterónu. Takéto výkyvy spôsobujú symptómy PMS, ktoré sú rozdelené do dvoch typov:

  • fyziologické - oslabenie tela, poruchy spánku, bolesť,
  • psychologická - agresia, horúca nálada, nestabilná nálada.

Predmenštruačný syndróm sa zvyčajne objavuje 2-10 dní pred začiatkom menštruácie. V tejto dobe je pre ženu mimoriadne ťažké kontrolovať svoj psycho-emocionálny stav a prekonať niektoré symptómy, musíte užívať lieky proti bolesti, sedatíva.

Sex a PMS

Môžem mať počas PMS sex? Lekári neodpovedajú len na vás, ale tiež odporúčajú intímnu intimitu. Sexuálny styk počas PMS pomôže uvoľniť negatívne emócie, čo prispieva k maximálnemu pokoju. Sex je jedným z najlepších antidepresív, takže je dokonca indikovaný pre PMS.

citlivosť

U väčšiny žien je druhá fáza cyklu sprevádzaná zvýšenou hladinou libida. Hormonálne fluktuácie spôsobujú ohromnú túžbu po sexe. Počas tohto obdobia je to práve žena, ktorá častejšie prevezme iniciatívu a preukáže svoju nadradenosť. Neodporúča sa odmietnuť ženu, pretože počas PMS hodí taký silný škandál, že človek bude ľutovať, čo urobil. Človek si musí pamätať - v dobrom zmysle, keď sa žena raz spýta.

Drvivá túžba po intimite môže drasticky zmeniť správanie ženy. Počas PMS sa dievča môže stať veľmi agresívnou, citlivou. Chce, aby ten muž sám hádal jej túžby a prejavoval starostlivosť, citlivosť.

opatrnosť

Počas PMS by mal človek preukázať maximálnu starostlivosť, uistiť sa, že počúva potreby svojho milovaného. Počas tohto obdobia, okrem výkyvov nálady, dievča môže zažiť silnú bolesť. Preto počas pohlavného styku musíte dodržiavať mierny tempo, pozorovať pohodlnú hĺbku prieniku, vybrať najpohodlnejšiu pozíciu pre ženu.

Je potrebné mať na pamäti - v období predmenštruačného syndrómu, sexuálny kontakt by mal byť jemný, mäkký, akákoľvek nedbanlivosť môže spôsobiť zvýšenie bolesti. Sex je najlepší liek proti bolesti a sedatívum. Intimita eliminuje všetky záchvaty hnevu, podráždenosť a pocit nevoľnosti. Hlavná vec je nájsť správny prístup a ukázať nehu, lásku k dievčaťu.

Výkyvy nálady

Počas obdobia PMS je hormonálne pozadie dosť premenlivé a stav ženy je nestabilný. Prudký pokles testosterónu negatívne ovplyvňuje náladu dievčaťa. Počas týchto období sa libido ženy znižuje a ona odmieta intimitu, pričom ho v čase, keď chce sex, odtlačuje. Zvyčajne je v takýchto situáciách muž urazený. Preto je nevyhnutné, aby žena pokojne vysvetlila mužovi zvláštnosti jej stavu.

Čo si človek musí pamätať

Premenštruačný syndróm je sprevádzaný silnou podráždenosťou, žena sa stáva extrémne vyberavá, neustále sa hádajúca s blízkymi. Tam sú nepredvídateľné výbuchy hnevu, dievčatá môžu poraziť riadu alebo hádzať predmety, ktoré spadajú pod ruku. Počas tohto obdobia sa domnievajú, že všetci okolo nich úmyselne urazili.

Pre mužov je dosť ťažké prežiť obdobie manifestácie takýchto štátov, pretože potrebujú aj lásku a pohladenie. V nepredvídateľnom, podráždenom stave však žena nemôže rozumieť mužovi. Preto musíte ukázať trpezlivosť, naučiť sa žiť s prejavmi svojho milého PMS. V tejto dobe je dôležité ubezpečiť milovaného v každom smere, nie vyvolať výbuchy hnevu. Správny prístup spolu s ICP zabezpečí harmonický život. Je lepšie urobiť niečo pre dievča, alebo aspoň urobiť sľub, ale neodmietnuť ju.

Človek potrebuje zorganizovať ranné spoločné športové aktivity, ktoré budú pre jeho milovaného znamenať vážnu podporu. Pomôžte jej zapísať sa do jogy, čo výrazne prispieva k toku premenštruačného syndrómu.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať strave. Dievča bude musieť zvýšiť množstvo potravín bohatých na vitamín B6, C a horčík. Správna výživa pomáha posilňovať imunitný systém, odstraňuje poruchy nervového systému.

Kúpiť viac ovocia pre dievča, venovať osobitnú pozornosť jej v druhej fáze menštruačného cyklu. Počas tohto obdobia je potrebné zabezpečiť dobrú výživu. Zvlášť užitočné bude:

  • vajec,
  • morské plody
  • pečeň,
  • chudé mäso,
  • celé zrná,
  • strukoviny,
  • mliečne výrobky,
  • orechy.

Je potrebné minimalizovať potraviny s vysokým obsahom kofeínu a čokolády, pretože zvyšujú tachykardiu, spôsobujú migrény, zvyšujú úzkosť. Musíte tiež upustiť od používania alkoholu s tabakovými výrobkami.

Väčšina žien má skúsenosti s PMS. Pre niektoré sú príznaky bezbolestné, pre iných sa cítia oveľa horšie. Všetky príznaky sa môžu objaviť alebo zmiznúť, takže človek musí vydržať nepredvídateľnosť svojho milovaného a pamätať, sex pomáha zmierniť priebeh väčšiny príznakov premenštruačného syndrómu. Preto lekári odporúčajú pravidelný sex.

Pin
Send
Share
Send
Send