Zdravie

Je možné robiť fitness počas menštruácie? Celá pravda

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruácia je osobitnou podmienkou tela dievčaťa. Za týchto 5 alebo 7 dní telo funguje úplne iným spôsobom, iba niektorí ľudia sa cítia málo, robia dokonca normálnu domácu prácu, iní si berú deň voľna v prvých 2 alebo 3 dňoch alebo dokonca idú spať, nemôžu urobiť nič. Je zrejmé, že ak sa dievča počas menštruácie cíti zle, nepotrebuje žiadne školenie. Áno, a neprinášajú jej žiadny úžitok. Vo všetkých ostatných prípadoch by ste však nemali úplne zanechať zaťaženie v týchto dňoch. Najmä, ak sa chcete zbaviť ďalších libier a nezískajte ich po skončení menštruácie. Tu sú informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť, či sa zapojiť do fitnes na "týchto dňoch" alebo nie.

Čo hovoria gynekológovia

Nemajú jediný názor. Niektorí ľudia si myslia, že nie je nič strašné na tom, aby ste robili fitnes počas menštruácie. Navyše, veľa športovcov to robí každý deň, takže nebuďte leniví. Iní gynekológovia sa domnievajú, že zvýšený stres počas menštruácie môže spôsobiť kŕče a krvácanie, najmä ak má dievča ťažký výtok a veľkú stratu krvi (2 menšiny alebo 3 balenia tesnení alebo tampónov by sa mali vymeniť za 1 menštruáciu).

V skutočnosti, väčšina moderných špecialistov má sklon veriť, že počas menštruácie (ak nie je tendencia krvácať a vy ste tento stav dobre znášaný), môžete robiť fitness, ale s určitými obmedzeniami, Dievčatá, ktoré neprestávajú trénovať počas menštruácie, si všimli, že samy mali bolestivé pocity, a toto je logické vysvetlenie. Bolesť môže byť spôsobená stagnáciou krvi v panve a fyzická aktivita zvyšuje krv. Preto bolesť prechádza rýchlo a menštruácia môže byť mierne skrátená. Avšak, aby sa zabránilo krvácanie a ďalšie komplikácie, stačí trochu upravte svoj individuálny vzdelávací program.

Je lepšie dať prednosť cvičeniu na lise alebo cvičeniu svalov nôh, ale na pažiach, práci so svalmi hrudníka a krku. Môžete znížiť intenzitu celkového zaťaženia. Napríklad robí pomalšie cvičenia, strečing alebo dokonca predstavuje jogu.

Výhody fitnes počas menštruácie

 1. Prvý deň menštruácie začína špeciálna fáza, keď folikul začína rásť s dozrievacou vaječnou bunkou. V tomto čase telo spaľuje tuk efektívnejšie, takže ak dievča nemá sklon k silnej strate krvi, potom v tom čase schudne rýchlejšie ako v iných dňoch,
 2. Aeróbne cvičenie stabilizuje hladinu glukózy v krvi. To povedie k tomu, že dievča už nechce po menštruácii opäť hľadať sladkosti ani čokoládu. A preto v kritických dňoch nezíska ďalšie libry,
 3. Harmonogram chudnutia môže byť rozdelený na menštruačný cyklus. V tretej fáze, po ovulácii, telo začne intenzívne spaľovať glukózu, takže počas tejto doby bude cvičenie efektívnejšie, ako v prvých dňoch menštruácie. Preto pri rozdeľovaní záťaže schudnete oveľa rýchlejšie.
 4. Ľahká kondícia počas menštruácie znižuje hlad. A preto bude menej pravdepodobné, že budete desiatu na škodlivých potravinách a nezískate ďalšie libry.

Niekoľko užitočných rád

Aby ste sa nepoškodili a nevyvolávali ujmu, je vhodné vypočuť si názory lekárov.

Počas menštruácie by ste si mali zvoliť cvičenia, pri ktorých nedochádza k žiadnym náhlym pohybom, zákrutám a skokom. Odporúča sa odložiť cvičenia pre tlač, znížiť chrbát a vyhnúť sa zaťaženiu energiou. Niektorí odborníci odporúčajú znížiť intenzitu cvičenia asi o tretinu obvyklej miery. To sa dá dosiahnuť skrátením času školenia a znížením rýchlosti a intenzity cvičenia. Po menštruácii sa môžete vrátiť do normálu.

Aby sa zabránilo zhoršeniu celkového zdravia, odporúča sa vetrať miestnosť. Po cvičení si tiež môžete a dokonca aj osprchovať. Iba teplé a pohodlné len pre vás. Studená voda, rovnako ako príliš horúca, je mimoriadne nepríjemná.

Aj počas menštruácie nemôžete ísť do posilňovne, najmä ak sa bojíte nepríjemných prekvapení. V tomto okamihu si môžete urobiť fitness doma, opakovať cvičenia a zvoliť si čas tréningu pre seba. Alebo choďte na tanec, ľahkú telesnú výchovu, jogu. Všetko, čo je pre vás pohodlné.

Keď potrebujete okamžite zastaviť tréning

Je prísne nemožné vykonávať fitnes počas menštruácie, ak:

 • máte bolesti žalúdka, kŕče,
 • ak sa krvácanie začalo (jedným zo znakov je prudký výboj, keď je potrebné vymeniť tesnenia viac ako 2-krát za hodinu),
 • so zhoršením celkového zdravotného stavu, nevoľnosťou a závratmi.

Ak cítite jeden z týchto príznakov, okamžite ukončite svoje cvičenie. A prediskutujte to so svojím gynekológom. Určite si vypočujte svoje telo. V rôznych časových úsekoch vám sám povie, či by ste mali študovať alebo nie. Existujú dievčatá, ktoré počas menštruácie nedokážu vykonávať fitnes, sú ľudia, ktorí v tom čase dokážu vykonať aj tie najväčšie zaťaženia. Toto je otázka všeobecného zdravia.

Užitočné športy

Najlepšie sa s nimi zaobchádza pred menštruáciou. Počas menštruácie môžete jednoducho mierne znížiť zaťaženie, nepoužívať rôzne váhy. Ak existuje bolesť, je lepšie nahradiť pretekársku chôdzu. Zoberme si, že zranenia počas menštruácie sa hoja oveľa pomalšie ako obvykle. Preto potrebujeme pohodlnú obuv a hladkú cestu bez nepravidelností, ktoré môžu viesť k zraneniam.

Beh, ako je chôdza, vám umožní rozptýliť prietok krvi, zmierniť stres pred menštruáciou, rovnako ako sa zbaviť bolesti spôsobenej kŕče, ale nepreháňajte to. Viac ako v minulosti ste sa doteraz nezúčastnili.

Je možné v bazéne robiť počas mesiaca? Má relaxačný účinok, ale teplota v miestnosti musí byť vysoká a voda musí byť teplá. Musíte plávať ľahko, bez intenzívneho cvičenia. Studená voda môže zvýšiť bolesť. Pri plávaní používajte tampóny.

Je v tomto čase možné zúčastniť sa skupinových školení?

Pre mnohých pomáha relaxovať, zlepšuje náladu a výkon. Predpokladá sa, že počas menštruácie sa zlepšuje schopnosť zapamätať si. Preto môžete využiť získané vedomosti a ľahko zvládnuť nové pohyby a cvičenia.

Kardio tréning významne pomáha pri úľave od bolesti počas menštruácie. Ale vyberte cvičenia nie pre tlač a dolnej časti chrbta, vyhýbajte sa skokom a náhlym pohybom. Zaťaženie môže byť len také jemné, ako je to možné.

Ale najlepší v tomto čase je považovaný za fitness doma. Nebudete môcť len regulovať zaťaženie sami, ale tiež si zvoliť najvhodnejší čas pre seba. Okrem toho, nikto si nevšimne prekvapenia, ktoré sa v tomto čase môžu udiať, ako aj kedykoľvek môžete prerušiť tréning, aby ste si mohli dať šálku čaju, alebo len relaxovať a cvičiť vlastným tempom. Cvičenia z jogy, strečing, ľahké tanečné pohyby vám pomôžu ľahko zotaviť. Odborníci odporúčajú začať pracovať na nohách, potom na bruchu, hrudníku a pažiach. Na konci tréningu nezabudnite urobiť niekoľko dychových cvičení alebo meditácie.

Spánok a výživa

Zdravý spánok obnovuje celé telo. Počas menštruácie zdravý spánok a správna výživa nielen znižujú stres a bolesť, ale liečia telo prirodzeným spôsobom. Hlboký spánok, najmä na čerstvom vzduchu, pomáha znižovať potrebu potravín s vysokým obsahom kalórií a zlepšuje celkové zdravie.

Na uľahčenie prenosu menštruácie je potrebné piť veľa tekutín, vyhnúť sa koreneným a ťažkým jedlám s veľkým množstvom korenia. Pamätajte, že s únavou môžete jesť viac, ako potrebujete, vrátane tréningu alebo po nich. Aby ste tomu zabránili, hodinu po tréningu musíte jesť tvaroh, smoothies, kokteil alebo nejaké odstredené mlieko. Obnovíte tak rovnováhu bielkovín v krvi a znížite pocit hladu bez poškodenia postavy.

Počas menštruácie môžete ísť do fitnes, ak nie sú bezbolestné, ale prípustné sú iba mierne zaťaženia. Je potrebné opustiť iba záťaž, náhle pohyby a zdvíhacie závažia. Pri zníženej záťaži sa nielen vyhnete zraneniam, ale tiež budete môcť prerušiť svoj športový režim, ktorý je pre telo dobrý. Hlavnou vecou je vyhnúť sa nadmernej práci a správne striedať odpočinok a zaťaženie.

Estrogén, menštruačný cyklus a cvičenie: technická stránka problému.

Hneď poviem, že tento článok je pre mladých dievčat naostrený, ale ak ho chlapci prečítajú a prinesú hlavné body do druhej polovice, potom som za to všetko.

Som si istý, že každý človek aspoň raz za život počul slová: „Mám bolesti hlavy, poďme odložiť“ alebo „ospravedlňujeme sa, nie dnes, kritické dni.“ Väčšina z nás (nás) si myslí, že dievčatá prídu s týmto konkrétne, aby ich odvrátili od zakázaných. Takéto plodné myšlienky vznikajú jednoducho kvôli nedorozumeniu (alebo ignorácii) banálnych otázok fyziológie, biochémie a endokrinológie (hormónov) mužského pohlavia a najmä ženského tela. dní znamená r, a mladá dáma niečo temné, možno len ona dynamit?

Len málo ľudí skutočne rozumie ženským jemnostiam z fyziológie, ako ona alebo jej ženská kamarátka v sexe. A bez ohľadu na to, aký je mladý muž citlivý, stále nepochopí tieto pochúťky, ale všetko preto, lebo sme z rôznych planét: žena je z Venuše, muž je z Marsu.

Áno, bližšie k telu.

Mesačne sú to tie isté kritické dni (menštruácia), ako aj predchádzajúci stav PMS (predmenštruačný syndróm) - určité fyziologické a hormonálne zmeny, ktoré sa vyskytujú v organizmoch 85% ženy vo fertilnom veku. Myslím si, že aké zmeny to nestojí za to, že by si mladé dámy boli vedomé svojich vlastných neduhov a slabá psychika chlapcov môže len prasknúť :). Ak v skratke, správanie ženy v tomto období možno opísať ako: nedotýkajte sa ma lepšie, ak sa priblížite, dostanete to na čelo, všetko ma rozhnevá a ďalšie jasné myšlienky. Stále je však polovica problémov, keď je možné vyraziť na podobnú búrku v pokojnom prístave. A ak je dievča aktívne, pozerá sa na svoju postavu, robí si fit a nechce, aby jej kritická doba zabránila, aby sa stala afroditou? V takýchto prípadoch vyvstáva celkom rozumná otázka - je možné urobiť fitnes počas menštruácie, aké bezpečné je to a stojí za to sa vôbec obťažovať? Pokúsime sa odpovedať na všetky tieto otázky v dnešnej poznámke.

Začíname s fyziológiou alebo skôr s hormonálnou stránkou problému a presnejšie s estrogénom.

Poznámka:

Všetky ďalšie rozprávania sa uskutočnia vo forme „odpovede na otázky“ pre lepšie učenie.

№1. Čo je to estrogén?

Estrogén je ženský pohlavný hormón (GHP), vďaka ktorému je žena ženou (a nie chôdzou, ktorú Verachka povedala svojmu režisérovi vo filme Office Romance). V skutočnosti je koncentrácia estrogénu u žien vyššia, čo je dôvod, prečo sa k nemu pridáva názov GSP, ale pre mužov je tento hormón tiež prítomný (v menších množstvách) a môže tiež zaujať vedúcu pozíciu.

Existuje niekoľko foriem tohto steroidného hormónu, najmä:

 • Estradiol (niekedy nazývaný E2) je najsilnejšou formou estrogénu. Produkujú vaječníky
 • estriol (známy ako E3) sa vyrába počas tehotenstva,
 • Estron (známy ako E1) je najvýznamnejším estrogénom u žien počas menopauzy.

Najčastejšie, keď ľudia hovoria o estrogéne, znamenajú estradiol. Estrone a estriol tvoria 1/10 účinnosť estradiolu.

№2. Ako telo produkuje estrogén?

Estrogén, podobne ako iné pohlavné hormóny, je syntetizovaný z cholesterolu. Vytvára sa ako výsledok komplexného procesu premeny androgénov. To je veril, že mužské a ženské hormóny sú protiklady, to je pravda. Avšak (ako ukazuje schéma jednej vedeckej štúdie) v počiatočných fázach syntézy estradiolu a testosterónu (vrátane iných androgénov) sú úplne rovnaké.

Estradiol sa tvorí, ak bázou (substrátom) je testosterón. V priebehu premenopauzy sú najdôležitejším producentom estrogénu vaječníky. V období po menopauze prichádza tukové tkanivo (tuk) do popredia pri výrobe estrogénu. U mužov je testosterón hlavným zdrojom estrogénu. pretože tukové tkanivo môže produkovať hormóny, jeho prebytok v tele môže viesť k narušeniu správnej hormonálnej rovnováhy.

№3. - regulácia estrogénom alebo -Aký je signál na produkciu estrogénu?

Hypotalamus vylučuje hormón známy ako uvoľňovanie gonadotropínu (gonadorelín, GnRH). Reguluje sekréciu lyutropínu (LH) a folikuly stimulujúcich hormónov (FSH) uvoľňovaných hypofýzou. Tieto dva hormóny stimulujú vylučovanie estrogénu vaječníkmi. Ženský hormón je pulzovaný v intervaloch od 1 až do 3 hodín.

Hormóny sa v tele môžu pohybovať v dvoch formách - „viazané“ a „neviazané“. Príbuzné hormóny sú naviazané na niečo, napríklad na transportný proteín (globulín), ktorý viaže sexuálne hormóny. Neprepojené hormóny, voľne voľne obiehajúce. Po uvoľnení má biologický účinok len neviazaný estrogén.

No, ako ste teória, nič sa nepochopilo? :) - je to len kvety, vtip. Neskôr to bude jednoduchšie.

№4. Prečo je estrogén dôležitý?

Estrogény sú najdôležitejšími regulátormi mnohých dôležitých procesov v tele. Napríklad:

 • výrazne ovplyvňujú ukladanie tukov - množstvo a umiestnenie,
 • ovplyvňujú svalovú hmotu
 • estradiol má kardioprotektívne vlastnosti (chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami),
 • estrogén zabraňuje rozkladu kostí a môže stimulovať tvorbu nových prostredníctvom syntézy rastového hormónu.

№5. Menštruačný cyklus.

Hladiny estradiolu (červená čiara na obrázku) zvyčajne kolíšu počas celého menštruačného cyklu ženy, s vrcholom pred ovuláciou a poklesom počas menštruácie.

Poznámka:

Trvanie menštruačného cyklu je v priemere 28 dní.

Vedci skúmali, či tieto cyklické zmeny ovplyvňujú fyzickú výkonnosť (fyzické cvičenie) a zloženie tela ženy.

№6. Stresový hormón.

Menštruačný cyklus má malý vplyv na vylučovanie stresových hormónov počas cvičenia. Ak k cvičeniu dôjde počas obdobia s vysokým obsahom estradiolu, sekrécia kortizolu zostáva prakticky nezmenená. Sekrecia Aldosterónu je v týchto časoch vyššia a môže prispieť k zvýšeniu retencie tekutín.

№7. Použitie paliva.

Kolísanie estrogénu počas menštruačného cyklu má minimálny vplyv na spotrebu paliva. Použitie lipidov môže byť vyššie počas luteálnej fázy po ovulácii.

Zvýšenie estradiolu, voľných mastných kyselín a triglyceridov vo svaloch a tukovom tkanive zvyšuje mobilizáciu mastných enzýmov počas cvičenia. Inými slovami, tuky (skôr ako sacharidy) sa bežne používajú ako zdroj paliva.

№8. Vklad tukov.

Zvýšenie maskulinizačných hormónov spolu s poklesom estrogénu u žien je spojené s vyššou hladinou intraabdominálneho tuku v tele (typ tvaru jablka).

№9. Cvičenia a hormóny.

Cvičenie od strednej po vysokú intenzitu je spojené so zvýšením pohlavných hormónov. Muži vykazujú miernu zmenu estradiolu a estrónu v reakcii na cvičenia. U žien je zvýšenie estrogénu úmerné intenzite cvičenia a výraznejšie počas luteálneho obdobia ako počas folikulárnej fázy menštruačného cyklu. Plazmatické hladiny progesterónu sa zvyšujú iba počas luteálnej fázy cyklu.

Vo všeobecnosti sme sa zaoberali fyziologickou stránkou a vplyvom menštruácie na ženské telo. Tu sú závery, ktoré treba urobiť v tejto fáze. Aby si dievča udržalo vysokú hladinu estrogénu, potrebuje:

 • mať dostatok kvalitných kalórií,
 • vyvarujte sa pretrénovania v telocvični
 • udržiavať zdravú hladinu tukov (13-18% až do 30 rokov a 15-23% až do 50) v tele,
 • vyhnúť sa používaniu rôznych androgénov (vrátane údajne neškodných z farmácie),
 • kontrolovať úroveň intenzity zamestnania (nemala by byť príliš vysoká).

V skutočnosti to bola technická stránka otázky, teraz sa pohnime smerom k praxi, konkrétne zistíme ...

Fitness počas menštruácie: je to možné alebo nie? Čo hovorí veda?

Začneme preskúmaním výsledkov nedávnych vedeckých štúdií, ktoré ukázali, že pravidelné cvičenie môže zmierniť niektoré zo symptómov PMS.

Výskumní pracovníci na Univerzite športu vo Vancouveri zistili, že ženy, ktoré pravidelne cvičili fitness v telocvični, uviedli menej bolestivosti hrudníka, nadúvanie a náladovosť ako tí, ktorí cvičili. Причинами такого облегчения были названы стимуляция обмена веществ и улучшение кровообращения. Кровь начинала активно циркулировать по организму и эффективно доставлять кислород и питательные вещества к клеткам.Preto sa ženy cítili menej letargické. Na druhej strane, ďalší experiment ukázal, že extrémne energetické cvičenia môžu zhoršiť skôr ako zmierniť symptómy.

Zistilo sa tiež, že aeróbna aktivita (počas menštruácie) pomáha pri výrobe endorfínových mozgových chemikálií, ktoré zvyšujú náladu a dávajú pocit kontroly a pohody. Niektorí vedci tiež tvrdili, že endorfíny môžu stabilizovať hladinu cukru v krvi a znižovať chuť ženy po sladkostiach.

Výskumníci sa tiež pokúsili odpovedať na otázku: „aké cvičenia je najlepšie vykonávať počas období kritických dní?“. Tu sú niektoré odporúčania pre všetky ženy, ktoré nechcú vzdať sa fitness počas menštruácie - „... mierne aeróbne aktivity, ako je chôdza, behanie, jazda na bicykli a plávanie po dobu 30 minút päťkrát týždenne, môžu byť tou najlepšou voľbou v tejto oblasti. prípad. Najlepšie je upustiť od silového tréningu ako takého a zamerať sa na ľahké typy aktivít so zníženou intenzitou - joga, aqua aerobik, izolované cvičenia s nízkou hmotnosťou. ““

Teraz sa zoznámime s výsledkami jednej vedeckej správy (USA), ktorá môže mať názov „Menštruačný cyklus môže poskytnúť jedinečné príležitosti pre vzdelávanie žien.“ Hovorí, že všetko existuje 3 fázy menštruačného cyklu (a my sme s nimi už oboznámení):

 1. folikulárnej,
 2. ovuláciu (ovulácia),
 3. luteálnej.

Folikulárna fáza začína v prvých dňoch menštruácie a trvá 10-15 dní. Počas tejto doby sa hladiny folikulového hormónu mierne zvyšujú a stimulujú rast folikulov vaječníkov. Toto štádium je spojené s vyššou hladinou estrogénu v porovnaní s progesterónom. Ženy v tejto fáze majú tendenciu spaľovať tuk oveľa lepšie ako glukóza (cukor). Preto sa odporúča vykonávať tréningy s nízkou intenzitou.

Fáza ovulácie nastáva, keď sa hladiny luteinizačného hormónu zvýšia a vajíčkové bunky opúšťajú vaječník do brušnej dutiny (dochádza k ovulácii). Posledná luteálna fáza začína po uvoľnení vajíčka. Počas tohto obdobia sa vaječníkový vak uzavrie a telo produkuje viac progesterónu v porovnaní s estrogénom. Počas tejto fázy ženy lepšie spaľujú glukózu, a preto sa odporúča vyššia intenzita cvičenia.

Poznámka:

Brokolica, karfiol a kapusta majú výrazný vplyv na metabolizmus estrogénu počas menštruácie. Preto, ak chcete znížiť úroveň GHD v tele, jesť tieto produkty.

No, na záver, poďme zvážiť všeobecné tipy, ktoré by mali nasledovať akékoľvek "kritické fitness dievča". Pamätaj si to.

№1. Príprava na školenie.

Jedným z hlavných problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pred mladými dámami počas povolaní v hale, je jav, keď „loď“ uniká. Účinným liekom počas menštruácie môže byť tampon, ktorý zabezpečí požadovanú úroveň tesnosti :). Pre tie ženy, ktoré majú problémy s reakciou tela na tampón, vaša možnosť - podložky.

№2. Správna skriňa.

Počas tohto obdobia by ste sa mali vyvarovať legín, krátkych šortiek a rôznych obtyagonských gizmos, ktoré muži radi vidia na fitness dievčatách. Noste ľahké tepláky, tepláky. Ako spodnú bielizeň je možné použiť ako pánske boxerky. Používajte celkom priestranné tričká, najlepšie tmavé / sivé.

№3. Začnite cvičenie.

Ak chcete znížiť kŕče a uľahčiť kŕče z brušných svalov, začať cvičenie s strečing cvičenia, vyskúšať niekoľko pózu z jogy: mačka - stojí na všetkých štyroch, ohýbať chrbát, zdvihnúť hlavu, koleno na hrudník - leží na chrbte, vytiahnite kolená na hrudník, zapnite si lýtka s rukami ,

№4. Jednoduché kardio.

Použite ľahký jogging alebo svižnú chôdzu 30 minút pri konštantnom tempe ako kardiovaskulárna aktivita. Vyhnite sa intervalom a rôznym druhom zrýchlenia.

№5. Zdvíhanie závažia.

Je známe, že jedným z pozitívnych vedľajších účinkov počas tohto obdobia je vysoký stupeň tolerancie (znížený prah) voči bolesti v dôsledku „prílivu“ určitých hormónov. To, čo sa v tomto období zvyčajne javí ako ťažké, bude oveľa jednoduchšie. Pracujte na svojom pravidelnom hmotnostnom tréningovom programe iba so zníženou intenzitou. Môžete len trénovať jednu nohu a ruky. Vyvarujte sa všetkému stresu na bruchu (napríklad brušným cvičeniam) a späť (napríklad hyperexenzii).

№6. Vyhnite sa dehydratácii.

Počas PMS nemôžete zostať dehydratovaní. Neustále udržiavajte vysokú hladinu tekutín v tele, získavajte vodu pred / počas / po cvičení. Hydratácia zníži pocit únavy a pomôže predísť akýmkoľvek bolestiam hlavy.

No, možno a všetko, čo by som vám chcel povedať, drahá. Zostáva zobrať zásoby a rozlúčiť sa.

Doslov

Je možné vykonávať fitness počas menštruácie - to je otázka, na ktorú sme dnes odpovedali. Teraz, dámy, ste výnimočne zdatní a viete, ako sa správať v prípade, že náhle klesnú kritické dni. Želám vám, aby ste ich čo najskôr prekonali a pripojili sa k normálnemu tréningovému cyklu!

PS. Kto nepíše komentár, že „+10“ dní do trvania ICP :).

PPS. Pomohol projekt? Potom na ňu nechajte odkaz v stave vašej sociálnej siete - plus 100 poukazuje na karmu, zaručené :).

S úctou a vďačnosťou Protasov Dmitry.

Fyziologické vlastnosti "červenej periódy"

Počas tohto obdobia sa u žien zvyšuje chuť na jedlo. A už táto skutočnosť značne narúša dievčatá, najmä tie, ktoré bolestne trpia zvýšením svojej váhy. Jedna vec sa prekrýva na druhú a je nepravdepodobné, že by niekto mohol úplne pochopiť celú škálu tých príčin a faktorov, ktoré vedú k transformácii mierovej ženy na „militantnú Amazonu“.

Niektoré dievčatá nazývajú mesačné „miniatúrne narodenie“. A to je v podstate spravodlivé označenie, pretože maternica sa v skutočnosti zbaví vajíčkových buniek, ktoré neboli oplodnené.

Menštruačný cyklus ženy je normálny fyziologický proces, nie choroba. Nemôžeme však poprieť skutočnosť, že mnoho dievčat toto obdobie veľmi bolestivo vydrží a ani si nie sú istí, či stojí za to vstať z gauča, nie je to ako ísť do posilňovne. Príčiny pochybností sú tiež:

 1. Akumulácia tekutiny v tkanivách v dôsledku aktívnej produkcie progesterónu v tele. Z tohto dôvodu si dievčatá všimnú zvýšenie hmotnosti počas menštruácie o 1-2 kg. Zvýšený obsah tekutín negatívne ovplyvňuje svaly, čo ich robí slabšími. Znižuje fyzickú silu a aktivitu. Preto sa v prvých dňoch cyklu ženy ťažko vyrovnávajú s energetickým zaťažením.
 2. Nízka hladina estrogénu vyvoláva slabosť a letargiu a u niektorých ľudí môže viesť k strate vedomia.
 3. Kvôli strate krvi u ženy sa hladina hemoglobínu znižuje, takže do tkaniva vstupuje menej kyslíka.

Väčšina lekárov však stále odporúča, aby ste sa počas menštruácie nevzdávali fyzickej aktivity a zamerali sa iba na svoje vlastné pocity a pohodu.

Jemnosti tréningového procesu

Tieto tipy by sa mali posudzovať predovšetkým preto, že sú veľmi dôležité. Najprv však treba spomenúť hlavný kľúčový fakt:

Extrémna záťaž oslabuje imunitu a počas kritických dní je imunita ženského tela už oslabená takmer o 50%. Preto sa v kritických dňoch zdržte kritického zaťaženia.

 1. Pri normálnom zdravotnom stave a neprítomnosti gynekologických problémov je možné vykonávať výcvik podľa plánu bez toho, aby sa zabránilo cvičeniu v bruchu. Takéto cvičenia zaťažujú svaly brušnej dutiny, čím vyvolávajú uvoľňovanie krvi, ktoré MAYER LEAD TO ENDOMETRIÓZA (keď bunky vnútornej vrstvy steny maternice začnú rásť za jej hranicami).
 2. S najmenším pocitom slabosti a stratou sily by ste mali znížiť intenzitu cvičenia alebo skrátiť jeho čas.
 3. Šport je kontraindikovaný pri gynekologických ochoreniach, ako sú myómy alebo endometrióza.
 4. Tampony používajte ako prostriedok hygieny, aby ste sa necítili trápne a neznepokojovali sa dôkazom vášho konkrétneho stavu.
 5. Pred cvičením by sa mali nápoje obsahujúce kofeín zlikvidovať, pretože vyvolávajú bolestivé kŕče.
 6. Vypite veľké množstvo vody, aby ste z tela odstránili prebytočnú tekutinu. Spolu s tým obmedzte príjem soli, aby ste zabránili nadmernému opuchu.
 7. Odmietnite cvičenie so silnou bolesťou. Tu fanatizmus nepovedie k ničomu dobrému.
 8. Áno, a nezabudnite na špeciálne oblečenie. Ak chcete nosiť pevne v telocvični - je lepšie ju opustiť počas tohto obdobia. Nasaďte si voľné nohavice s priestranným tričkom. Je žiaduce zvoliť farbu tmavšie (a potom nikdy neviete čo.)

Pri profesionálnych športoch (ak ste náhle jedna z týchto žien) a častých súťažiach môžete počas menštruácie viesť tréning a vyhodnotiť jeho účinnosť. Takže budete vedieť o svojich šanciach na výhru, ak budete musieť súťažiť v kritických dňoch.

Ak vám výsledok nevyhovuje, môžete sa poradiť s gynekológom na úkor liekov, ktoré oneskorujú začiatok cyklu. Ale ako prax potvrdzuje, veľmi veľký počet športovcov bol schopný dosiahnuť neuveriteľné výšky, a to aj na olympijských hrách, počas menštruačného obdobia.

Vedci z University of Vancouver vedecky dokázali, že je možné a dokonca aj potrebné športovať. Výhody sú nasledovné:

 • pocity bolesti sú otupené
 • skráti sa trvanie kritických dní, t
 • znižuje citlivosť prsníka,
 • znižuje tendenciu k nadúvaniu,
 • podráždenosť, výkyvy nálady a slza sú znížené. A pre mužov (a aj pre vás) je to len magický bonus.

Tieto pozitívne účinky sú pravdepodobne spôsobené urýchlením metabolizmu a stimuláciou krvného obehu.

Mnohé ženy hovoria, že počas ich obdobia majú neodolateľnú túžbu po čokoláde a fitness ju dokáže dokonale nahradiť. Je to kvôli aktivácii produkcie „hormónov šťastia“ - endorfínov počas konzumácie cukroviniek a počas fyzickej aktivity. Uskutočnili sa aj štúdie na túto tému. Potvrdili, že šport znižuje chuť na sladkosti a dáva ženám pocit dôvery, kontroly a spokojnosti.

Objavil som niekoľko zaujímavejších faktov, ktoré budú zaujímavé najmä pre fitness dievčatá. Tieto fakty vychádzajú z vedeckej správy Spojených štátov o tom, aké výhody v nej majú „kritické dni“ práve z hľadiska odbornej prípravy.

Niektorí z vás už možno vedia, že existujú rôzne fázy menštruačného obdobia. Zvážte ich spolu s odporúčaniami pre odbornú prípravu:

 1. FOLLICULÁRNA FÁZA - môže trvať od 7 do 30 dní, ale často je to 10-15 dní. Počas tohto obdobia sa pripravujú nové vajcia na narodenie nového života. Začiatok tejto fázy sa zvyčajne považuje za prvý deň menštruácie. Toto obdobie je charakterizované zvýšeným obsahom estrogénu ženského pohlavného hormónu (GHG) a nízkou koncentráciou progesterónu. Štúdie ukázali, že v tomto čase ženy spaľujú tuk oveľa aktívnejšie, takže je lepšie znížiť intenzitu tréningu.
 2. OVULATORY PHASE - trvá asi 3 dni a vyznačuje sa silným uvoľňovaním LH (luteinizačných hormónov), ktoré sú potrebné na konečnú tvorbu dominantného folikulu.
 3. FÁZA LUTE - Tiež sa nazýva „fáza žltého tela“ a trvá približne 13-14 dní s chybou niekoľkých dní. Najviac dominantný, vybraný folikul (graaf folikulu) začína hromadiť špeciálny pigment, ktorý mu dáva žltú farbu a pod vplyvom najzložitejších procesov sa transformuje na žlté telo. Maternica je pripravená na prijatie oplodneného vajíčka (ak existuje). V tomto období je vám už známa silná produkcia progesterónu. Počas tohto obdobia ženy najlepšie spaľujú glukózu, nie tuk. Intenzita tréningu sa preto môže zvýšiť.

Ak chcete, aby vaša hlava bola úplnejším obrazom správneho ženského cvičenia s prihliadnutím na menštruačný cyklus, skúste tento silný článok.

Aké zaťaženia nie je možné vykonať

A hoci sme prišli na to, aký význam má šport pre blaho žien v kritických dňoch, existuje niekoľko druhov stresu, ktoré nie sú pre tento čas vhodné. Patrí medzi ne:

 • Všetky tréningy brucha sú cvičenia brucha (najmä dolné), krútenie, obruče (hula obruče).
 • Cvičenia so záťažou na spodnej časti chrbta.
 • Tréning so záťažovými drepy s činka, zdvíhanie činiek, tréning na simulátoroch.
 • Zapne prípad a iné ostré pohyby.
 • Skákanie, zdvíhanie, push-up.

Prípustné zaťaženie

Ak sa zaoberáte nechcenými nákladmi, je čas určiť, aký druh športu môžete počas svojho obdobia robiť.

VYCHÁDZKOVÉ A ŠPORTOVÉ VYCHÁDZANIE. Beh je považovaný za jeden z najlepších smerov pre tieto dni. Snažte sa usporiadať sprinty, striedať rýchle a pomalé rýchlosti a pracovať celú cestu. Cvičte pomalým tempom v prírode alebo v telocvični. V prípade všeobecnej indispozície ju možno nahradiť rýchlou chôdzou.

PLÁVANIE. Pomáha zbaviť sa bolestivých kŕčov a zmierniť bolesti chrbta. Prax miernym tempom, môžete si vziať čas na cvičenie z vodného aerobiku. Nezabudnite na vhodné hygienické prostriedky, tesnenia v tomto prípade zo zrejmých dôvodov nebudú fungovať. Sledujte teplotu vody, mala by byť teplá. Môžem navštíviť otvorenú vodu? Určite nie, pretože počas menštruácie zvyšuje riziko nakazenia sa infekciou alebo zápalu ženských orgánov.

KARDIOTRINÁTOVANIE A JEDNODUCHÁ VHODNOSŤ. Pomáha zbaviť sa nadúvajúcich a bolestivých bolestivých pocitov. Je to spôsobené rozširovaním krvných ciev a zrýchlením krvného obehu.

PILÁTY, TVAROVANIE, TANEČNÉ TABULE. Vynikajúci vplyv na pohodu a zlepšenie nálady.

Preťahovanie. Toto je absolútne akékoľvek cvičenie. Mimochodom, strečing ovplyvňuje telo a mužov a ženy vykazujúce omladzujúci účinok.

HOME TRAINING. Ak ešte aj dnes dávate prednosť sedieť doma, trávte čas s výhodami. V sieti je veľa videí s cvičeniami počas menštruácie. Môžete tiež meditovať. Bude to vynikajúca alternatíva k mydlovým operám a tony sladkostí konzumovaných pod prikrývkou.

Niektoré cvičenia

Osobitne vybrané nasledujúce cvičenia pomôžu nielen získať nadmernú váhu počas menštruácie, ale aj uľahčiť ich prejavy. Pred tréningom sa rozcvičte a roztiahnite.

 1. Ľahnite si na brucho so zatvorenými nohami, lícom nadol. Pri výdychu zdvihnite trup do panvy a položte dlane na zem. Udržujte zadok pevne. Podržte po dobu 30 sekúnd a pomaly sa vráťte do pôvodnej polohy.
 2. Dostať na kolená, cez nohy, miesto zadok na nich. Pokúste sa rovnomerne rozdeliť telesnú hmotnosť medzi kolená a chodidlá. Ako budete vydýchnuť, ohnite sa dopredu, dotýkajte sa podlahy čelom a natiahnite ruky pozdĺž tela. Zhlboka sa nadýchnite a vráťte sa na začiatok.
 3. Kolená a položte lakte na zem. Udržujte chrbát rovnobežne s podlahou. Potom sa krčí v dolnej časti chrbta, zdvíha panvu hore a hlavu dole. Vynikajúce uvoľňuje brušné svaly a pomáha zmierniť záchvaty bolesti. Držte túto pozíciu, až kým nezmizne bolesť, a potom si niekoľko minút ľahnite do pohodlnej polohy.
 4. Ľahnite si k stene, zdvihnite nohy kolmo na telo a položte na stenu. Zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite.
 5. Ľahnite si na chrbát, položte ruky pozdĺž tela, ohnite nohy na kolenách. Inhalujte hlboko ťahom za brucho, potom vydýchnite a vráťte sa do pôvodnej polohy. Počas inhalácie môžete mierne zvýšiť panvu. Opakujte 5 krát.

Ak chcete byť alebo nie byť športom počas menštruácie, každá žena sa musí rozhodnúť pre seba. Nemali by ste sa zlomiť a robiť niečo prostredníctvom sily, pretože fyzická aktivita by mala prinášať radosť. Ale ak sa cítite dobre, určite si zacvičte, takže sa už nebudete vyčítavať za to, že budete jesť čokoládovú tyčinku, takže v týchto dňoch je to žiaduce, čo je tiež plus.

Na tomto, milé dámy - všetko. Ak bol tento článok pre vás užitočný - zdieľajte ho v sociálnej sieti. budem vám vďačný. Bye bye!

P.Prihlásiť sa na odber aktualizácií blogu, nenechajte si ujsť nič! Ak chcete kúpiť akýkoľvek športový tovar, športovú výživu alebo doplnky - môžete použiť táto špeciálna stránka!

Nevýhody z kritických dní

Pre každé dievča alebo ženu nie sú kritické dni najpríjemnejším časom. Premenštruačný syndróm je príčinou vtipov medzi mužmi. Ak sa pozriete, nie je dôvod sa smiať. Podráždenosť, zmeny nálady a nadmerná citlivosť sú náklady na hormonálne poruchy, ako aj poruchy centrálneho nervového systému a endokrinných žliaz. Ak k tomuto komplexu pridáte neustály pocit nepohodlia spôsobeného krvácaním, kŕčmi brucha, nevoľnosťou a bolesťou chrbta, ktorými sú niektoré ženy sprevádzané menštruáciou, je zrejmé, že to nie je téma pre anekdoty.

Niektoré európske krajiny vážne diskutujú o zákone v oblasti zdravotnej starostlivosti, podľa ktorého bude mať žena možnosť mesačne čerpať 2-3 dni platenej dovolenky. Обоснована эта инициатива тем, что в критические дни представительницы слабого пола работают менее эффективно.

В Европе и Канаде только думают над этим вопросом, а в ряде азиатских стран такая практика существует уже давно.

Физиология месячных

Menštruácia je prirodzený proces, v dôsledku ktorého sa ženské telo zbaví neoplodneného vajíčka. V predmenštruačnom období sa začínajú vyskytovať nasledujúce fyziologické zmeny:

 • K dispozícii je akumulácia tekutiny. Je to kvôli zvýšenej produkcii progesterónu. Zvyšuje sa telesná hmotnosť. Nahromadenie vody vo svaloch nepriaznivo ovplyvňuje fyzickú odolnosť a znižuje aktivitu.
 • Hladiny estrogénu sa znižujú, čo spôsobuje letargiu. Pri ťažkej menštruácii klesajú hladiny hemoglobínu a znižuje sa prísun kyslíka do svalov.

Všetky tieto faktory nás vážne premýšľajú o tom, či si môžete urobiť fitness počas svojho obdobia. Pre ženu, ktorá vedie aktívny životný štýl a sleduje režim vzdelávania, fitnes počas menštruácie môže byť vážna výzva, V školách v čase menštruácie sú dievčatá vyňaté z telesnej výchovy. Pri odpovedi na otázku, či je potrebné počas menštruácie telocvičňu zrušiť, sú však názory odborníkov rozdielne.

Názory na fitness

Lekári sa domnievajú, že sa neodporúča ísť do posilňovne počas menštruácie. Zvýšené cvičenie môže spúšťať menštruačný tok najprv do vajíčkovodov a potom do brušnej dutiny, čo môže spôsobiť rozvoj endometriózy, ktorá sa veľmi ťažko lieči. tiež intenzívne športy môžu zvýšiť stratu krvi, Hladina hemoglobínu sa zníži ešte viac, čo môže viesť k možnej strate vedomia a následkom toho k zraneniu.

Počas menštruácie sa preto neodporúča preťažiť telo tvrdým tréningom. Je lepšie zdržať sa cyklistiky a cvičenia s nákladom na tlač. Lekári okrem toho odporúčajú skontrolovať zrážanlivosť krvi. Pri nízkej úrovni tohto indikátora je hranie športu v kritických dňoch kontraindikované.

Iný názor hovorí, že môžete hrať športy s obmedzeným zaťažením (nie viac ako 20 - 30 minút denne). Ak má dievča aktívny životný štýl, ale v kritických dňoch sa necíti dobre, nemali by ste šport úplne opustiť. Jednoducho môžete nahradiť ťažkú ​​váhu cvičenia s pokojnejšími triedami jogy alebo stredným kardio tréningom.

Počas menštruácie sa odporúčajú tieto typy záťaže:

 • Beh a chôdza. Mali by ste sa pokúsiť nastaviť záznamy pre rýchlosť a vytrvalosť. Je lepšie sa pokúsiť udržať mierne tempo a ísť o jeden krok pri prvých príznakoch nadmernej práce.
 • Bazén. Plávanie je veľmi užitočné, pretože pomáha pri abdominálnych kŕčoch a bolesti chrbta. Je žiaduce, aby voda mala pohodlnú teplotu. Neodporúča sa navštevovať saunu po bazéne, pretože vysoká teplota zvyšuje stratu krvi. Plávanie počas menštruácie na otvorených vodách je prísne zakázané. V kritických dňoch je riziko zachytenia akejkoľvek infekcie veľmi vysoké.
 • Kardio zaťaženie. Školenie zamerané na zlepšenie práce kardiorespiračného systému prispieva k rozšíreniu krvných ciev a zlepšeniu prekrvenia krvi, čo vedie k zníženiu bolesti a zmierňuje nadúvanie.
 • Strečing a Pilates. Protahovacie cvičenia sú tiež zamerané na zlepšenie krvného obehu. Tréning sa vykonáva v tichom tempe, zvyšuje svalový tonus a poskytuje omladzujúci účinok.

Ak sa rozhodnete neprerušovať fitness v čase menštruácie, nenúťte sa sami. Všetko by malo byť potešením. Po pár dňoch bez tréningu svalový tonus neklesne a vy sa môžete bezpečne vrátiť k obvyklým nákladom, len čo sa váš zdravotný stav zlepší.

Tretí názor hovorí, že počas menštruácie je užitočné hrať šport. Niektoré dievčatá sú prekvapené, keď od gynekológa počujú, že je možné a dokonca potrebné ísť počas svojho obdobia do posilňovne. Mnohí odborníci sa však zhodujú v názore, že mierny výkon v kritických dňoch má pozitívny vplyv na ženské telo. Jednou z hlavných príčin bolesti v dolnej časti brucha je krvná fáza v panvovej oblasti.

Pre administratívneho pracovníka so sedavým zamestnaním je fitnes záchranným lanom v mori s možnými problémami, ktoré sa môžu v priebehu času vyskytnúť.

Na záver môžeme povedať, že neexistuje žiadny kategorický zákaz fyzickej aktivity počas menštruácie. Existujú len odporúčania. Profesionálni športovci nakoniec trénujú a zúčastňujú sa súťaží av kritických dňoch. Môžete robiť fitness počas menštruáciePravidelné cvičenie je zárukou blaha a vynikajúcej fyzickej kondície! Všetko, čo musíte urobiť, je načúvať vášmu telu a zvoliť si individuálny typ tréningu dohodnutého s odborníkom.

Kontraindikácie pre šport v „ženských dňoch“

Endometrióza a maternicové myómy sú závažným dôvodom nevykonávania v kritických dňoch. Tieto gynekologické choroby spôsobujú silné krvácanie počas menštruácie. Preto ďalšie zaťaženie energiou situáciu len zhorší.

V prítomnosti dysmenorey sa tiež neodporúča zapojiť sa do fitness. Ak patríte medzi tých 45% žien, ktoré trpia touto chorobou, je lepšie stráviť toto obdobie pokojnejšie. V opačnom prípade bude šport škodlivý len pre vaše zdravie.

Niekedy ženy nemajú všetky tieto ochorenia, ale počas menštruácie stále cítia nepohodlie, ťažkú ​​slabosť, závraty, silné krvácanie, mdloby a iné ochorenia. V takýchto situáciách odborníci odporúčajú odložiť cvičenie na vhodnejší okamih.

V ostatných prípadoch je kondícia počas menštruácie nielen možná, ale aj užitočná.

Výhody fitnes v červených dňoch kalendára

Mierne cvičenie v kritických dňoch má priaznivý vplyv na ženské telo:

 • zmierňuje slabosť a odstraňuje boľavú bolesť brucha a dolnej časti chrbta. Tvrdenie, že si musíte ľahnúť, ak to bolí, nie je v tomto prípade úplne správne. Počas cvičenia sa cievy rozširujú a urýchľujú krvný obeh, ktorý zmierňuje stres,
 • zlepšuje náladu. V procese tréningu v tele produkuje tzv. Hormón šťastia endorfín,
 • Predpokladá sa, že fitnes je počas menštruácie veľmi efektívny. Znížením úrovne ženských hormónov sa zvyšuje odolnosť tela voči fyzickej námahe. Preto v "červených" dňoch kalendára môžete dosiahnuť najväčšie športové výsledky. To už dokázali mnohí športovci.

Pri absencii kontraindikácií sú výhody športu v kritických dňoch zrejmé. Ale tu to nemôžete preháňať, na tréningy musíte pristupovať s hlavou a riadiť sa určitými pravidlami.

Ako robiť fitness počas menštruácie?

Ak sa v kritických dňoch cítite dobre, tréningový plán môže zostať nezmenený. Zaťaženie v týchto dňoch sa však odporúča znížiť. Znížiť napríklad čas samotného školenia alebo počet opakovaní cvičenia.

Vo fitness, mnoho oblastí, ale nie všetky sú rovnako bezpečné počas menštruácie. Vyberte si najpohodlnejšie športy: pilates, joga, aqua aerobik, tanec, callanetiku a ďalšie.

O tejto situácii sa môžete porozprávať so svojím trénerom. Je žiaduce, aby pre vás vypracoval individuálny program, podľa ktorého budete študovať bez poškodenia zdravia.

V neprítomnosti individuálneho trénera sa môže záťaž na telo vypočítať nezávisle. Všetko záleží na tom, aký druh fitness budete robiť.

Podľa odborníkov, beh na diaľku je najlepšie pred začiatkom kritických dní. To veľmi uľahčí ICP.

Ak ste horlivým fanúšikom tohto športu, príchod menštruácie nie je dôvodom na opustenie vašej obľúbenej aktivity. Iba teraz musíte byť veľmi opatrní.

Vyberte si spustenie hladšej cesty, inak sa môžete zraniť. A ako viete, poškodenie počas menštruácie sa veľmi dlho hojí.

Pri behu dodržujte priemerné tempo. Ak pocítite bolesť a intenzívny výtok, choďte na rýchly krok.

Vodný aerobik a plávanie

Je možné a dokonca veľmi užitočné navštíviť bazény pre ženy počas ich obdobia. Faktom je, že voda sa uvoľňuje a pomáha zlepšovať stav. Je dôležité, aby to nebolo studené. V opačnom prípade sa boľavá bolesť brucha a dolnej časti chrbta len zintenzívni.

Pri návšteve bazéna nezabudnite na pravidlá osobnej hygieny. Na zabránenie infekcie môžete použiť silikónové viečko alebo tampón.

Fitness v posilňovni

V procese tréningu sa vyhnite cvičeniam zameraným na posilnenie svalov stredného a dolného brucha. Vzdajte sa tiež skákacích a zdvíhacích závaží. Zanedbanie tohto pravidla môže viesť k zhoršeniu a silnému krvácaniu.

Medzi cvičeniami je vhodné pauzu. Tým sa zníži zaťaženie karosérie. Aby ste sa mohli pokojne venovať športu a nemuseli sa o nič starať, vyberte si na tréning najpraktickejšie oblečenie z temných tónov.

Tanečné kurzy môžu priniesť nielen ženu, ale aj výrazne zlepšiť jej náladu. Okrem toho sa pozoruje, že počas menštruácie sa pamäť stáva húževnatejšou. A to je skvelá príležitosť naučiť sa nové hnutia.

Ak váš boľavý v spodnej časti brucha, rotoped alebo bežecký pás bude prínosom pre vás. Je dôležité, aby ste to nepreháňali.

Fitness doma

S pomocou inštruktora videa môžete ovládať jogu, pilates a mnoho ďalších foriem fitness. Buďte zároveň selektívni. Dávajte prednosť len tým cvičeniam, ktoré vás môžu zbaviť bolesti a nepohodlia.

Ak hovoríme o jogy, „fetálna pozícia“ pomôže vyrovnať sa s reznými bolesťami a kŕčmi, „poloha psa“ zníži záťaž v krížovej dutine a uľaví od bolestivých bolestí. Účinný je aj "had predstavovať", ktorý vám umožní natiahnuť chrbtové svaly.

Obrátené polohy sú počas menštruačného obdobia prísne zakázané. Môžu viesť k porušeniu energetickej rovnováhy a hormonálnej úrovne.

Ak vám vaše zdravie umožňuje vykonávať fitnes v „červených“ dňoch kalendára, nenechajte si ujsť túto príležitosť. Prax, berúc do úvahy všetky pravidlá a potom príchod menštruácie nebude pre vás zložitý.

Okrem toho, hranie športu v tomto ťažkom období pre ženu je vynikajúcou príležitosťou na prekonanie niektorých gynekologických chorôb.

Správny výpočet zaťaženia

Dôležité je nielen správna výživa, ale aj to, ako budú distribuované tréningové záťaže. Počas tréningov musí sledovať cyklus jeho mesačný a celkový stav tela. Ak vezmete do úvahy fázy menštruácie a ich priebeh, môžete sa vyhnúť mnohým chorobám, poruchám v cykle a takým vedľajším účinkom, ako sú:

 • malátnosť,
 • apatia
 • konštantná únava
 • iznuronnost,
 • silné ICP
 • bolestivý tok menštruácie,
 • nevoľnosť
 • Žiadna túžba ďalej vzdelávať.

Navyše, ak sú tréningy správne prispôsobené vašim kritickým dňom, potom budú lekcie bezbolestná, viac radostia účinok bude určite pôsobivý. Preto venujte pozornosť svojmu blahobytu, sebe, schopnostiam a požiadavkám vášho tela v osobitnom okamihu, rešpektujte seba a svoje telo a neprinášajte ho vyčerpaniu.

Ako to urobiť

 1. Vezmite do úvahy mesačný cyklus počas vyučovania. To znamená, že musíte prispôsobiť svoju pracovnú záťaž, robiť také cvičenia, ktoré budú vhodné pre vašu fázu cyklu a vaše zdravie.
 2. Nemôžete sa zapojiť silou, bežať príliš rýchlo a drepať mnohokrát, ak máte bolesti a ťažké výboje. Vyberte cvičenia pre svoje schopnosti a silu, a nie naopak. Robiť niečo pre seba a prekračovať nemožné je dobré. Ak však hovoríme o zdraví žien, musíme myslieť.
 3. Vyberte si cvičenie pre svoje blaho pre každý deň v triede. Toto je obzvlášť dôležité počas prvej menštruačnej fázy. Na základe tohto všetkého je dôležité, aby vaše cvičenia boli pravidelné.

Správny prístup je konštantné zaťaženie, ktoré zvyšuje čas a čas v zložitosti a trvaní. Len tak prospeje vášmu telu a ešte viac zdraviu žien a hormonálnemu pôvodu. Mnohí odborníci to často hovoria Šport pre ženy je potrebný aspoň v malom množstve, Chráni ženské telo pred oneskoreniami, stagnáciou a podobnými zlyhaniami. Ak sa však vyčerpávate fyzickou námahou a jedíte nesprávne, potom je vám poskytnutá porucha a prerušenie cyklu.

Prvá fáza - kritické dni

Je to najsilnejšia zmena vo vašom tele. Zvyčajne táto fáza trvá tri až sedem dní. Často sa pýta, či je možné chodiť do posilňovne počas menštruácie. Ľahké zaťaženie nepoškodí a pomôže vám vyrovnať sa s bolesťou.

Nezabudnite na správny výber bremien. V období menštruácie je naša vytrvalosť značne znížená, preto dôjde k poruche Zdá sa, že pravidelný školiaci program je oveľa ťažšíako predtým. To znamená, že silový tréning, cross-fit, kardio, tabata, cvičenie na simulátoroch a podobné záťaže sa lepšie prenesú do nabudúce, pretože:

 • Väčšina energie ide na obnovu a obnovu tela, takže naše telo nie je pripravené na ťažké zaťaženie.
 • Nútiť svoje telo k cvičeniu počas menštruácie, budete odnášať túžbu trénovať v budúcnosti.

Vytrvalosť a vytrvalosť sú veľmi dobré, ale v ťažkých časoch je potrebné dobre sa starať o svoje zdravie a telo. Ale v tomto okamihu sa môžete natiahnuť, dostanete ich ľahko, pretože počas tohto obdobia sú svaly veľmi elastické. A tiež V tejto fáze môžete robiť jogu, strečing, aqua aerobik, aerobik, popruh výkon. Aj pri malom zaťažení sledujte stav svojho tela. Ak sú kritické dni bolestivé, je lepšie nabudúce odložiť tréning a umožniť telu zotaviť sa.

Folikulárna fáza

Prichádza po kritických dňoch a trvá šesť až sedem dní. Toto obdobie je najživšie. Vzhľadom k tomu, že v tomto čase úroveň estrogénu stúpa, práca kardiovaskulárneho systému sa začína zlepšovať, proces metabolizmu sa urýchľuje, čo vedie k tomu, že naše telo je pripravené na dobré zaťaženie.

Vďaka tomu budete mať veľa sily. Veľa energie vám dá estrogén, ktorý stúpa v krvi. Väčšina žien v tomto období zaznamenala prudký nárast vitality. Čo to znamená dobrá nálada na tréning, ktorý ste zaručili, To je tiež v tejto fáze, že vaša hmotnosť pôjde najlepšie, najmä ak je vaším cieľom stratiť kilogramy.

Dokonca aj vo folikulárnej fáze sú svaly dobre vyvinuté. V období druhej etapy mesačného cyklu bude lepšie, ak začnete intenzívny tréning. Tu je najlepší výkon zaťaženie, kardio, tabata, cross-fit, Pilates. Môžete nahradiť rôzne typy cvičení, ktoré pomôžu posilniť svaly a spaľovať prebytočný tuk.

Obdobie ovulácie

Táto fáza trvá dva až tri dni. Ako všetci vedia, toto je optimálny čas na počatie dieťaťa, telo je v najlepšej forme svojej činnosti a je ideálne pripravené na materstvo. Ale tréning v tejto fáze je najlepší odložiť alebo opustiť minimálnu úroveň napätia. Počas obdobia ovulácie zostávajú všetky ukazovatele na úrovni, vytrvalosti a sily. Môže pokračovať v kardio zaťažení. Ale buďte pripravení na skutočnosť, že vaša sila a energia môžu náhle klesnúť a bude musieť zmeniť druh zaťaženia.

Luteálna fáza

Toto je posledná fáza mesiaca, ktorej dĺžka je od 12 do 16 dní, a táto fáza je charakterizovaná poklesom všetkých ukazovateľov. Nie je potrebné odkladať triedy. Môžete vykonávať výcvik akéhokoľvek typu, musíte ho však znížiť na minimum a nezabudnite sledovať svoje zdravie. V tejto fáze je najlepšie počúvať svoje telo a nepreťažovať ho, pretože prechádza k vážnej reštrukturalizácii.

Všeobecne platí, že kritické dni pre dievčatá a ženy - to je pomerne ťažké obdobie. teda snažte sa nezaťažovať telo silný tréning nie je pre neho dobrý.

Potrebujete sa dotknúť a PMS. Toto obdobie trvá iba tri až sedem dní a prináša silné psychické a fyzické ťažkosti. Počas obdobia PMS, väčšina dievčat má bolesť v chrbte, bruchu, opuch, nie je tam žiadna túžba robiť čokoľvek, tam je porucha.

menštruácia - Je to veľký stres pre ženské telo. Preto sú ženy v tomto období často agresívne a podráždené. Neustále sa mení nálada, je tu apatia na všetko okolo a ospalý stav.

Dôvodom pre toto všetko sú aj hormóny, pretože menia naše celé hormóny. Preto sa neustále starajte o svoje telo, nepreťažujte ho, jesť správne, prejdite sa na čerstvom vzduchu - a všetko bude na vás.

Môžete to urobiť, ale niektoré športy

Pre dievčatá, ktoré zažívajú obdobie menštruácie, nie je najlepším spôsobom počas tohto obdobia úplne zanechať cvičenie, ale len napraviť jeho intenzitu. Так, например, поход в спортзал на силовую тренировку лучше заменить занятием по пилатесу или йоге. Если самым сложным является первый день менструации, то его просто следует провести более спокойно. Тренировку лучше заменить пешей прогулкой на свежем воздухе.

V kritických dňoch je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. Ako nedostatok, tak aj prebytočná tekutina v tele vás môžu zhoršiť. Je lepšie odmietnuť moc a intenzívny kardio tréning v týchto dňoch. Takže je možné robiť fitness počas vášho obdobia? Áno. Optimálnou možnosťou zaťaženia pre tieto dni je strečing, pilates, joga, tanec, cvičenia na hornej svalovej skupine.

Je možné robiť fitness počas menštruácie?

Medicína nemá nič proti fitness počas menštruácie. Správne zvolená záťaž navyše pomáha uvoľniť telo a znížiť bolestivé kŕče. Ale v tomto prípade hlavná vec nie je preháňať to - so všetkými výhodami športu, môže poškodiť tie ženy, ktoré majú „tieto“ dni sprevádzané nevoľnosťou, závratmi a všeobecným poklesom zdravia a vitality. Pri zjavných príznakoch je niekedy ťažké sa dokonca pohnúť, čo môžeme povedať o zdatnosti počas menštruácie.

V prípade miernej tolerancie by mala byť bolestivosť minimálna a mierna. Napríklad, jóga alebo pilates bude vynikajúcou náhradou za silu / kardio zaťaženie a chôdza namiesto nočného behu podporí svalový tonus. Existujú však aj šťastné ženy, ktorých kritické obdobie nie je sprevádzané žiadnymi ochoreniami a môžu si dovoliť, aby nezmenili štruktúru a intenzitu svojho tréningu. Všeobecne platí, že téma fitness počas menštruácie je dosť citlivá a zvlášť individuálna a každá žena sama, analyzujúca a sledujúca jej stav, odpovedá na otázku: „Je možné ísť do fitness počas menštruácie?“

Fitness počas menštruácie: užitočné tipy

Napriek subjektivite tejto problematiky existuje niekoľko všeobecných odporúčaní:

 1. Optimálne zníženie zvyčajného zaťaženia o 30% v prvých dňoch menštruácie. V závislosti od zdravotného stavu v nasledujúcich dňoch môžete zostať v jemnom režime alebo sa vrátiť do normálneho stavu.
 2. Lekári dôrazne odporúčajú opustiť cvičenia pre tlač a dolnú časť chrbta. Ostré pohyby a zákruty - organizmus musí byť tiež chránený pred takýmto otrasmi. Tento druh cvičenia prispieva k zlepšeniu krvného obehu v panvovej oblasti, čo je najlepšie sa vyhnúť počas menštruácie.
 3. Práca s váhami (činky, činky, závažia) je mimoriadne nežiaduca.
 4. Ak je to možné, skúste predvetrať školiacu miestnosť.
 5. Počas tohto obdobia je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým uprednostňovať ľahké, neobmedzujúce odevy z prírodných tkanín.
 6. Fitness počas menštruácie nie je rozdelená s prijatím sprchy. Teplá relaxačná sprcha bude nielen vynikajúcim ukončením vášho tréningu, ale tiež zabráni vstupu baktérií do intímnej zóny.
 7. Vypite viac vody - s týmto neodvratne pomôžeme telu strácať v týchto dňoch obzvlášť veľa vlhkosti. Je rozumné odmietnuť používanie sýtených nápojov, kávy - to môže viesť, ak nie k zvýšenej menštruačnej bolesti, k problémom so žalúdkom a denným režimom.
 8. Pozrite sa bližšie na kúpanie. Starostlivosť o osobnú hygienu a výber pokojného tempa, môžete nielen vychutnať fyzickú aktivitu, ale aj pocit, ako blahodarné účinky vody zmierňujú svalové kŕče a zmierňujú bolesť. Jediná požiadavka: voda musí byť teplá.
 9. Ak sa počas Vášho pobytu budete cítiť pohodlnejšie, nevstúpite do fitness klubu, aby ste sa vyhli možným nepríjemným situáciám. Sieť je plná všetkých druhov video lekcií pre každý vkus: dychové cvičenia, všetky druhy jogy a strečing, pohodové tanečné cvičenia. Zlepšená pohoda a veselá nálada zaručená!

Určite dôležité je nadviazanie kontaktu s vaším telom, najmä počas kritických dní. Poznajte ho, počúvajte ho, hovorte s ním. Fitness a zdravý životný štýl - najvernejší asistenti v tejto veci.

Výhody tréningu počas menštruácie

Zaujímavou skutočnosťou, ktorá nám okamžite poskytuje lieky, sa ukazuje, že počas menštruácie ženské telo najlepšie reaguje na tréningový proces.

To znamená, že zaťaženie vo fitnes je pre dieťa počas kritických dní práve najpriaznivejšie.

Tu je všetko vysvetlené celkom jednoducho:

 • Počas kritických dní sa metabolizmus zrýchľuje.
 • Úrovne estrogénu a progesterónu - hlavné ženské hormóny - sa znižujú.
 • Výsledkom je, že celková vytrvalosť ženského tela stúpa a dá sa naplniť „naplno“.
 • Hormonálne pozadie dievčaťa v týchto dňoch pripomína muža, so všetkými následnými následkami (bez ohľadu na to, ako to znie).

Mierna fyzická námaha v týchto dňoch pomáha kontrolovať nepohodlie a bolesť u dievčat. Môžeme povedať, že aj tento druh pomoci.

Takéto metamorfózy sa dajú ľahko vysvetliť, pretože počas fyzickej námahy počas menštruačných dní sa znižuje bolesť v spodnej časti brucha a dochádza k výraznému zlepšeniu nálady, ktorá je spojená s produkciou pôrodných hormónov.

Keď nie je možné kombinovať fitness a menštruáciu

Musíte však pochopiť, že pre každé dievča sú kritické dni prísne individuálne a fitnes nie je vždy najlepším riešením pre toto obdobie.

Varovanie alebo zákaz športu počas menštruácie sú spravidla zdravotnými problémami žien.

Definujeme hlavné kontraindikácie, ktoré treba dodržiavať:

 • Ak zákaz výcviku odporúča gynekológ. Môže to byť spôsobené problémami, ako je endometrióza alebo maternicové myómy. V tomto prípade je krvácanie príliš ťažké.
 • Ak je bolesť počas menštruácie extrémne ťažká.
 • Ak je dysmenorea - v tomto prípade, fitness, stres, môže len konečne znížiť plán menštruačného cyklu.
 • Ak počas menštruácie začnete 2 alebo 3 dni závratov. V tomto prípade sú triedy vždy nebezpečné.

Tréningové pravidlá počas menštruácie

Pozrime sa teraz na to, ako môžete robiť fitnes a čo presne robiť počas vášho obdobia.

Ak chcete začať s, povedzme, že môžete začať školenie len s dobrým zdravím. Toto pravidlo vždy funguje, ale počas menštruácie je obzvlášť dôležité.

Ak je počas tréningu pocit indispozície, potom je lepšie odložiť fitnes. Nič zlé sa nestane, telo si odpočinie, získa silu.

Vzhľadom na najlepšie smery v športe sa môžete sústrediť na tiché cvičenia a robiť ich.

Napríklad, môžete robiť jogu, aj keď také cvičenia a zvýšiť úroveň krvného zásobovania (s ťažkými menštruácia, je lepšie sa nedotýkať jogy), strečing, to len pomáha metabolizmu a metabolizmu.

Ak má tréningový program beh, môžete ísť priemerným tempom. Ak je príjem bielkovín, zatiaľ čo chudnutie, nebude nič hrozné pri znižovaní zaťaženia, menštruácia nemá vplyv na spaľovanie prebytočného tuku.

Počas tréningu si môžete skontrolovať svoj prístup k prístupom, presnejšie k prestávkam medzi nimi.

Teraz si môžete oddýchnuť o niečo dlhšie a dať svojmu telu čas na získanie sily.

Pokiaľ ide o príjem tekutín počas cvičenia, nič sa výrazne nezmení. Stále odporúčaná voda nasýtená oxidom uhličitým pred, počas a po cvičení.

Ako v prípade cvičení:

 • Neodporúča sa dávať záťaž na svaly tlače.
 • Nevkladajte spodnú časť brucha.
 • Veľké zaťaženie panvy vedie k zvýšenému výtoku počas menštruácie.

Aké sú prínosy mesačnej kondície

A tu je najzaujímavejšia časť našej témy, pretože mesačne sa dá využiť na fitness, ako pozitívny moment pre kalibráciu.

Po prvé, počas obdobia mesačného aeróbneho cvičenia pomáha stabilizovať hladinu glukózy v krvi, čo znamená, že dievča bude menej ťahané na sladkosti. Sladká, ako viete - cesta k kilám.

Po druhé, prakticky v prvý deň menštruačného cyklu začína tzv. Folikulárna fáza. Je to zaujímavé pre dievčatá, pretože s rastom ovariálnych folikulov dievča na fitness spaľuje tuk oveľa rýchlejšie a lepšie.

Po tretie, keď začne luteálna fáza, a to po menštruácii a po ovulácii, telo začne spaľovať glukózu, resp. Tréning sa stáva intenzívnejším.

Preto je zaujímavé distribuovať váš rozvrh chudnutia v mesačných dňoch a v období medzi cyklami.

Odporúčania pre odbornú prípravu

Pokiaľ ide o odporúčania na výcvik počas menštruácie, ktoré sa priamo netýkajú zdravia, berieme na vedomie hlavné body:

 • Môžete to urobiť v prvý deň menštruačného cyklu, hlavná vec je použiť tampony alebo podložky s vysokým stupňom absorpcie.
 • Legíny, kraťasy, pevné, svetlé športové spodné prádlo sú zakázané. Ako vo všetkých známych reklamách o "bielej a tesnej".
 • Tréning by mal vždy začínať strečinkom, ako v normálnych dňoch av kritických situáciách.
 • Pre kardio cvičenia, je najlepšie použiť priemerné tempo.
 • Napriek tomu, že počas tohto obdobia môže dievča cítiť nárast sily a zdvihnúť veľké váhy, stojí za to vyhnúť sa zaťaženiu žalúdka a dolnej časti chrbta.

Fázy menštruačného cyklu

Telo ženy je skutočným umeleckým dielom vytvoreným prírodou. Je jedinečná a všetko v nej je premyslené do najmenších detailov. Jej hlavným účelom je narodenie detí. Preto je ženské telo neustále v stave pripravenosti na počatie od neskorého obdobia puberty (11-16 rokov) až do zrelosti (45-60 rokov).

Menštruačný cyklus je pravidelná zmena v ženskom tele, ktorej účelom je pripraviť telo na možné tehotenstvo.

Skladá sa z niekoľkých fáz:

 • Folikulárny - v tomto štádiu sa vytvorí folikul, z ktorého sa objaví vajíčka. Začiatok tohto obdobia sa zhoduje s prvým dňom menštruačného krvácania a končí v čase ovulácie,
 • Ovulácia - tj uvoľnenie folikulu pripraveného vajíčka z folikulu do brušnej dutiny. Je pozoruhodné, že ženské telo obsahuje viac ako tristo tisíc vajíčok! A všetci sú utvorení v lone a začínajú dozrievať v puberte. Počas tehotenstva sa ovulácia dočasne zastaví a po nástupe menopauzy úplne zmizne,
 • Luteín - toto obdobie sa tiež nazýva fáza corpus luteum: začína bezprostredne po ovulácii a trvá tak dlho, kým existuje corpus luteum (folikul) - asi 10-14 dní. Hlavnou úlohou corpus luteum je produkcia hormónov - progesterónu a estrogénu, ktoré sú nevyhnutné pre normálne počatie a vývoj plodu pred tvorbou placenty. Ak vajíčko nie je oplodnené, absorbuje sa luteum. Potom začne opäť menštruačné krvácanie.

Trvanie menštruačného cyklu u dievčat sa pohybuje od 21 do 36 dní. Zvyčajne je to 28 dní.

Ako šport ovplyvňuje vaše obdobie?

Telo každej ženy je individuálne. Pre niektorých sú obdobia prakticky rovnaké dni ako obvykle, pre iné je to veľmi ťažké obdobie.

Preto sa dievčatá často čudujú: ako šport ovplyvňuje menštruačný cyklus?

Profesionálni športovci pripúšťajú, že ak „tieto dni“ vypadnú do súťaže, stane sa skutočnou tragédiou.

Štúdie ukázali, že v období menštruačného krvácania sa výrazne znižujú výkonové a rýchlostné indikátory, ako aj vytrvalosť. Je to spôsobené vysokou hladinou estrogénu, ktorý podporuje hromadenie tekutiny v tele, čo vedie k svalovej relaxácii.

Intenzívne školenie je preto lepšie zrušiť - neprinášajú iba požadovaný účinok, ale môžu byť tiež nebezpečné. Je lepšie ich nahradiť inými, jemnejšími druhmi aktivít - ľahkým joggingom, gymnastikou, jogou.

Nedostatok dôb kvôli fitness

Niektoré ženy sa sťažujú, že po tom, čo sa zapojili do športu, ich obdobia zmizli. Ich neprítomnosť, nespôsobená tehotenstvom pre zdravé dievča, je, samozrejme, dosť znepokojujúcim znakom. Ale prečo sa to deje a je to normálne?

Po prvé, pamätajte - ak ste nikdy predtým neboli v športe, a potom sa náhle rozhodnete vziať na seba, vaše telo bude vnímané ako vážny stres počas prvých týždňov tréningu. A to zase ovplyvňuje hormóny, takže oneskorenie menštruácie v prvých mesiacoch tréningu je celkom normálne.

Je to úplne ďalšia vec - pravidelné vyčerpávajúce cvičenie kombinované s tvrdou stravou a nedostatkom spánku. Takéto pokusy na vlastnom tele vedú k syndrómu chronickej únavy, ktorý môže tiež spôsobiť vymiznutie periód. V tomto prípade by ste si mali oddýchnuť. Ak sa cyklus neobnoví - navštívte gynekológa.

V ohrození sú aj dievčatá, ktoré sa snažia priniesť svoje telá k dokonalosti. Zdravá tónovaná, krásna postava je skvelá. Tuková vrstva však zohráva v ženskom tele významnú úlohu. Normálne by telo dievčatá malo obsahovať 15-20% tuku. Toto číslo absolútne nezodpovedá myšlienkam dokonalého vzhľadu - tak, že svalová úľava je jasne viditeľná, hladina tuku by nemala presiahnuť 10-12%. To môže tiež spôsobiť problémy s menštruačným cyklom ženy.

V každom prípade je oneskorenie červenej periódy dlhšie ako 10 dní dôvodom návštevy gynekológa.

Môžem trénovať počas môjho obdobia?

Odpoveď na túto otázku znepokojuje mnohé ženy, pretože o nej existuje veľa protichodných informácií - od úplného zákazu akejkoľvek činnosti, ktorá sa končí odporúčaniami na zvýšenie pracovného zaťaženia v kritických dňoch.

V skutočnosti sa môžete angažovať av niektorých prípadoch dokonca potrebovať. Mali by ste však správne zvoliť zaťaženie a dodržiavať určité pravidlá. Toto bude diskutované nižšie.

Fitness počas menštruácie: názor gynekológov

Mýtus, že pôrodníci-gynekológovia kategoricky zakazujú akúkoľvek fyzickú aktivitu počas menštruácie, je celkom bežný.

Podľa uznávaných odborníkov v tejto oblasti je v tomto období možné a dokonca potrebné športovať, aby sa zlepšil krvný obeh. Vylúčené len príliš intenzívne, vyčerpávajúce a silový tréning.

Lekári tiež pripúšťajú, že sú to práve krvné stázy a svalové kŕče, ktoré sú jednou z najčastejších príčin bolestivých pocitov v prvých dňoch krvácania. Preto nedostatok pohybu počas tohto obdobia je dokonca škodlivý: medzi schôdzkami na bolestivé obdobia majú zdravé ženy často gymnastické cvičenia a strečing.

Ak však lekár z nejakého dôvodu zakázal športovať počas menštruácie, mali by ste počúvať jeho odporúčania a čakať až do konca krvácania.

Šport počas menštruácie: výhody a škody

Správna fyzická aktivita má pozitívny vplyv na telo ženy. Toto je vyjadrené v:

 • Zníženie bolesti počas menštruácie
 • Zlepšenie krvného obehu
 • Odstránenie ICP
 • Normalizácia nestabilného cyklu

Poškodenie ženského tela môže byť spôsobené iba nesprávnym zaťažením počas menštruácie, ako aj nerešpektovaním pravidiel osobnej hygieny počas cvičenia a pokračovaním cvičení napriek zlému zdravotnému stavu.

Správne: šport a cvičenia počas menštruácie

Nezáleží na tom, či ste doma alebo v telocvični, či ste začínajúci športovec alebo profesionál - v každom prípade musíte svoj tréningový plán upraviť pred mesačným obdobím tak, aby vyhovoval vášmu zdravotnému stavu a telesným vlastnostiam.

Príprava na školenie

Počas menštruačného krvácania je obzvlášť dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny. Oslabené telo je v tomto čase citlivé na škodlivé účinky patogénov. Neskorá výmena výrobkov osobnej starostlivosti môže mať vážne následky - v prvom rade je to toxický šok. Medzi jej príznaky patrí nevoľnosť, vracanie, bolestivá hnačka, horúčka a vyrážka. Toxický šok je smrteľný, v prípade jeho výskytu by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom.

Preto je pred a po tréningu potrebné osprchovať sa a vankúšik alebo tampón vymeniť.

Dokonca aj pri jemných aktivitách sa žena potí, čo môže viesť k plienkovej vyrážke a nepríjemným pocitom v intímnej oblasti. Aby sa tomu predišlo, odporúča sa použiť špeciálne nástroje pre intímnu hygienu - gél, obrúsky a upokojujúci krém pre deti bez vôní.

Veľa dievčat je trápne ísť do posilňovne počas svojho obdobia, obávajúc sa, že počas cvičenia môže dôjsť k úniku. Aby sa zabránilo nepríjemnej situácii, odporúča sa kombinovať tampón s priemernou absorpčnou vložkou a tiež nosiť tmavé oblečenie.

Ak navštevujete skupinové kurzy, nezabudnite varovať trénera, že máte kritické dni - záťaž pre vás zníži.

Keď sa triedy musia zastaviť

Počas menštruácie musíte citlivo počúvať svoje telo. Často sa stáva, že na začiatku cvičenia sa žena cíti skvele a počas cvičenia sa stáva veľmi chorou. Aby sa situácia nezhoršila, je lepšie prestať školiť v týchto prípadoch:

 • Pocity slabosti a chvenia končatín
 • Ostrá a silná bolesť dolnej časti brucha
 • Zvýšený prietok, pocit "záplav"
 • nevoľnosť
 • Príliš veľa potenia

Povolené cvičenia počas menštruácie

Najlepšie typy tréningov pre menštruáciu sú:

 • Pešia prehliadka Это отличный способ заменить привычную пробежку,
 • Стрейтчинг (растяжка). Этот вид тренировки не только позволит поддержать мышцы в тонусе, но и облегчить боли. Кроме того, исследования показали, что во время месячных растяжка проходит гораздо эффективнее за счет расслабленного состояния мышц,
 • Пилатес и йога. Tiché tempo a nízka pracovná záťaž vám umožní pracovať s radosťou a bez času na zdravie žien,
 • Plávanie. To vám umožní relaxovať nielen fyzicky, ale aj emocionálne, čo je veľmi dôležité pre ženy v kritických dňoch. Nanešťastie, správa nie všetkých povodí umožňuje ženám navštevovať hodiny s kritickými dňami z dôvodu pohodlia ostatných návštevníkov a dodržiavania hygienických noriem. S miernym krvácaním však môžu moderné tampóny udržať výtok vo vnútri ženy, dokonca aj vo vode.

Zakázané cvičenia počas menštruácie

V kritických dňoch by mali byť nasledujúce cvičenia vylúčené z tréningu:

 • Zamerané na svaly brucha. Počas menštruácie by nemali dávať záťaž na žalúdok. Budete sa musieť vzdať krútenia, ohýbania a niektorých jógových ásan.
 • Silové cvičenia. Či už je to len zdvíhanie závažia alebo cvičenie na simulátoroch - to všetko vedie k zvýšenému krvácaniu a napätiu v tlači.
 • Kardio tréning. Počas intenzívneho aeróbneho cvičenia sa krvný obeh v tele urýchľuje, takže výtok sa stáva hojnejším. Tieto aktivity budeme musieť nahradiť alebo výrazne uľahčiť.

Nielen možné, ale potrebné

Mnohé dievčatá sú prekvapené, keď počujú na recepcii u gynekológa, že môžete ísť na fitness počas menštruácie. Je to veľmi jednoduché a logické vysvetlenie. Faktom je, že stagnácia krvi v tele, vrátane malej panvy, zvyšuje bolesť a tiež zabraňuje normálnym sekrétom v správnom množstve. Aby sa predišlo zhoršeniu kvality života, vzdelávanie by sa nemalo úplne opustiť.

Je žiaduce len znížiť ich intenzitu a nahradiť niektoré z nich. Napríklad, ak tréning prebieha podľa harmonogramu, potom je pre ňu lepšie, ak uprednostňuje komplex, aby si vypracovala hornú časť tela. Musíte tiež robiť s ab cvičenia. Je lepšie nahradiť ich zátvorkou alebo iným vhodným typom zaťaženia za dané obdobie. Taktiež nie je veľmi vhodné, aby sa v kritických dňoch venoval plávaniu, hoci mnohí z nich sa len zachránia a získajú maximálnu relaxáciu.

Môžete to urobiť, ale po konzultácii s lekárom

Je možné robiť fitness počas menštruácie? Táto otázka by sa mala týkať tých dievčat, ktoré majú akékoľvek abnormality v práci panvových orgánov. Toto je možné nájsť len u vášho vlastného gynekológa. Všetky ostatné zaťaženia sa odporúča stredná a nízka intenzita - v závislosti od zdravotného stavu.

Aj pre efektívnosť tréningu má veľký význam vytrvalosť. V kritických dňoch sa jeho úroveň mierne znižuje, takže by sa v každom prípade malo znížiť tempo povolania. Fyzická aktivita je mimoriadne dôležitá v období menštruácie, pretože svalová koncentrácia znižuje koncentráciu hormónu kortizolu, ktorý má značný vplyv na bolesť, ako aj na psycho-emocionálny stav.

záver

Ak to zhrnieme, mali by sme sa opäť sústrediť na otázku, či je možné vykonávať fitness v priebehu mesiaca. Ak neexistujú žiadne lekárske indikácie, ale je tu sila a túžba, potom je to dokonca potrebné. Preto môžete bezpečne ísť do posilňovne a dopriať si boj o dokonalé telo. V tejto veci je hlavná vec dôslednosť. Neprerušujte cestu k dokonalosti kvôli nepríjemnostiam.

Pin
Send
Share
Send
Send