Zdravie

Recenzia: Antispasmodic Sanofi Aventis No-Spa - No-Spa rýchlo pomáha pri bolestiach počas menštruácie.

Pin
Send
Share
Send
Send


To som napísal posledný komentár, ukazuje sa, že nielen ketonal mi pomáha. Natalie a ja máme podobné situácie) Vo všeobecnosti nám telo dáva pochopenie, že je potrebné porodiť. dávno 20 rokov, možno by potom nebola žiadna bolesť. )))

To som napísal posledný komentár, ukazuje sa, že nielen ketonal mi pomáha. Natalie a ja máme podobné situácie) Vo všeobecnosti nám telo dáva pochopenie, že je potrebné porodiť. dávno 20 rokov, možno by potom nebola žiadna bolesť. )))

chudobné veci ((ten istý problém sa začal vo veku 15 rokov. Diagnóza je primárna dysmenorea. Povedali, že museli vydržať pred pôrodom. V nemocnici boli predpísané sviečky Ketonal. Po 3 rokoch prestali pomáhať, telo sa používalo, pálil som nurofen, spasmalgone a + Po 10 minútach začne pomáhať, ale stáva sa, že ani to nezachráni, všeobecne sa obávam, že pečeň čoskoro od takejto sumy odmietne, pravda je, že pastierska taška, ktorá sa nazýva, stojí vo farmácii 30 rubľov. dní pred menštruáciou, tentoraz bolesti a bolo to len v prípade, že by si aj tak napil nápoj

Oh, dievčatá. Ako vám rozumiem. Celý tento život trpel týmto problémom. 4 tablety niza alebo spazgan v prvých 3 až 4 dňoch pili pravidelne, ale inak - dokonca aj z okna. Bolesť bola neznesiteľná. Prvý deň ani dva som ani nechodil do školy, bolo to nemožné. A potom som sa náhodou stal vegetariánom. Neverte tomu, ale počas prvých troch mesiacov vegetariánstva, bolesť postupne začala miznúť.
A teraz nie je obmedzenie šťastia! :)

Žila som, nepoznala som problémy, v týchto dňoch som necítila nič a potom som sa v noci zobudila zo strašnej bolesti v žalúdku, myslela som si, že som bola naštvaná, ale nie, nedosiahla som trhlinu, omdlila som sa, moja matka ju zdvihla, takže som sedela na záchode a umývadlo na mojich rukách, pichnem a kakao) a v mojom žalúdku to vyzerá, akoby bol ježko strávený, cín) a teraz každý mesiac po dobu troch rokov TREURE.

Raz som išiel do praxe a tu znova! Naklonil som sa, nemohol som vstúpiť do metra a ležal som na lavičke ako bezdomovec, ktorý bol ošúpaný! A nikto sa k nemu ani nepriblížil, ani sa nepýtali, čo sa so mnou stalo, aj keď zrejme som celkom slušné dievča, vtip je, že v okrese nie je jediný trhák, išiel som do lekárne, vysvetlil, že potrebujem pomoc, hovoria, nechaj ma ísť na záchod, tak ma priviedli ako psie mizerné a tu žijeme dievčatá s týmto problémom a niektorí štyria by si mali myslieť, ako si z práce vyberáme voľno a čo s týmto nešťastím máme robiť! Ketanov je len mojím asistentom, aj keď je to škodlivé, ale nenašiel som nič pre seba, aj keď som všetko vyskúšal a lekári hovoria, že porodia a všetko pôjde.

Súvisiace témy

Mám tiež bolestivé obdobia od samého začiatku. Pamätám si, že musím opustiť školu z pekelnej bolesti. Obdobie tehotenstva sa v tomto ohľade zdalo byť šťastné! Po 10 mesiacoch narodenia neboli vôbec žiadne obdobia; dojčenie (ale nie je to tak bežné pre všetkých, fyziologicky ..), a potom tam boli bezbolestné obdobia asi rok, nemohla sa radovať, začala bolieť trochu viac zakaždým, viac ako 5 rokov po pôrode, hrozné bolesti znova
ps čo, teraz všetok život detí, aby niečo porodili. ))

No, proste sa nemusíte báť všetkých druhov vredov, ale začal tu už o nevyliečiteľných chorobách!
Je normálne, že to bolí niekoľko prvých dní. Zvláštnosť nervového systému znamená, že to máte. Okrem toho, ak matka a babička boli tiež choré, dedičstvo je miesto, kde sa má.
Preto nie je potrebné panike. Stačí len nájsť vhodný spôsob úľavy. Tablety, jóga, vegetariánstvo, diéta - každý musí nájsť svoju vlastnú, pretože všetko je individuálne.
Spasmalgon mi pomáha osobne. Pijem na pár dní, potom to už nebolí.

Súcitím so všetkými! Tiež trpím strašnými bolesťami, stav, ktorý je podobný stavu opísanému vyššie, sa valím vo forme háčika a čakám na pôsobenie tabliet. Ani si neviem predstaviť, ako prežiť túto pekelnú bolesť bez nich, ale ak si vopred vezmete 2 tablety Ketanova (ak to nemáte po ruke, alebo ste už všetko zjedli, potom to môžete urobiť s 2-3 tabletami Citramonu na chvíľu), potom aspoň táto bolesť nezmizne. najmenej túžba zomrieť. Beriem pilulky každých 5 hodín, bez čakania na hroznú bolesť. A tak prvé 2 dni.

No, proste sa nemusíte báť všetkých druhov vredov, ale začal tu už o nevyliečiteľných chorobách!
Je normálne, že to bolí niekoľko prvých dní. Zvláštnosť nervového systému znamená, že to máte. Okrem toho, ak matka a babička boli tiež choré, dedičstvo je miesto, kde sa má.
Preto nie je potrebné panike. Stačí len nájsť vhodný spôsob úľavy. Tablety, jóga, vegetariánstvo, diéta - každý musí nájsť svoju vlastnú, pretože všetko je individuálne. Spasmalgon mi pomáha osobne. Pijem ho pár dní, potom som už neublížil. [/ Quote a kto sa bojí? Napíšete absolútne o niečom inom, aj keď čítate, o čom hovoríte. Väčšina dievčat nehovorí o bolesti, ale o útoku, keď je hnačka súčasne. Zvracanie. Telo je ako ochrnutý pekelný boj so stratou vedomia, nikto by sa nedostal spazmicky a necítil by tu pomoc. Napríklad, mám útok, ktorý trvá 3 hodiny a potom, druhý deň, ešte nie je žiadna bolesť. Dievčatá ketonal sviečky skúste. pomáha

veľmi silná bolesť. Nekonečne som omdlel. zvracanie. Neviem ako vôbec pracovať. pomohol pred noshpa. teraz nepomôže. Pijem 2 tablety a jednu buskapanu. ľahšie. ale to sa stáva veľmi zle. Čo robiť! Lekári nepomáhajú: (

tablety "vzali". dobré

Neustále ma trápia. Moja sila je preč. Tu je už tretí deň. Sedím a dokonca zomriem. (((To, čo som práve nepil. Teraz, vo všeobecnosti, injekcie s baralginom alebo ketónmi sa okamžite pichnú, ale nepomôže mi to. A zdá sa, že bolesť preniká do celej dutiny brušnej.
Nejako moje bradavky bolelo počas ovulácie, gynekológ povedal piť AEVIT. Tieto vitamíny stoja za cent. ale počas dvoch mesiacov je žiaduce piť. A začal som piť. čítať, že môžu pomôcť s bolesťou počas menštruácie. Hoci vôbec neverili. Videl som dva mesiace a počas týchto dvoch mesiacov nebola žiadna taká bolesť. Práve vytiahol žalúdok v zásade, a nemali by ohýbať, nepil pilulky. moja radosť nebola limitom. Kurz je strihaný a tu opäť umriem. ale nemôžu byť neustále opití (((((((((((Zmieram znova).

Mdaa. rovnaký príbeh, gynekológovia nenašli nič. V poslednej dobe šiel na ultrazvuk a zázrak - našiel endometrióza. Zajtra budem darovať krv pre hormóny, neviem, ako, prechádzanie určite, dnes je prvý deň. Len klam a ticho umieraj. zakázané zakázané tabletky.

Tu som sedieť, ticho umiera, sympatizujem s každým, nie sú tam žiadne pilulky, lekáreň je ďaleko, dom je ešte ďalej, takže aj môj šéf sa nenechá pustiť, akoby nebola žena sama. V týchto prípadoch naozaj nemám vracanie, hnačka je zriedkavá, ale bolesť je pekelná a chrbát a nohy a ruky a hlava ((((((((((((

chudobné dievčatá, ako vám môžem porozumieť takto: (
Išiel som 3 mesiace na brušný tanec - prestal som piť lieky proti bolesti. Samozrejme to bolí, ale tolerované. Prestala som chodiť na tance, mesiac potom, čo im nič nebolo. A v tom bola zamrznutá v práci, na sedavej - a ahoj pekelná bolesť.
Nezmrazujte, pohybujte viac (brušný tanec - dokonalý). A menej nervózny. A ešte jedna vec - predtým, ako som videl ketán a baralgin, a potom jeden gynekológ povedal, že je lepšie piť aspirín pár dní predtým. Stručne povedané, výsledkom je: ako to začne bolieť - pijem akékoľvek protizápalové (aspirín, nimesil, teraflu, antiflu, atď), po 20-30 minútach sa bolesť začína upokojovať. Keď videl analgetiká alebo ketány, akcia sa začala najskôr hodinu alebo dokonca polovicu.

Mám 17 mesiacov hneď od začiatku, prvý deň som sa zbláznil, nemôžem chodiť, niekedy Panos a vracanie, nevoľnosť a bolesť, čo mám robiť?

Tiež mám to isté, dolná časť brucha zraňuje zle, je to nevoľnosť, a keď vstanem, hlava sa točí, Noshpa nepomôže, neviem, čo mám robiť, je to tak celý deň a ľahnúť si.

No-shpa mi nepomôže, pijem Novigan. Je pravda, že úľava nie je okamžite a na pár hodín, a potom znova bolesti pekla, dokonca vyšplhať na stenu!

Pane, prečo máme také pekelné bolesti? V práci mi tiež hovoria: „Nemôže byť tak chorá“!

Zbožňujem mesačné obdobia pre bolestivé obdobia pre mňa toto šťastie a bohaté obdobia pre mňa sú viac než šťastie

Ak si počas menštruácie nepotrebujete silnú bolesť, tieto bolesti sú pre mňa ťažké

Je to všeobecne cín! Dnes je prvý deň, na také bolesti som už zabudol. Nevoľnosť, ostré bolesti v žalúdku a dolnej časti chrbta, ospalosť, potenie, ale ja som len 14 rokov! Panna. A takéto bolesti sa začali, keď v zime, no, na konci lekcie, ale rovnako, keď sa obliekla, musela zavolať svojej matke, ktorá by sa nedosiahla, slabosť. Žiadne pilulky, ktoré pomáhajú, zrazu si myslím, že je to vážne.

Bolestivé obdobia môžu byť spôsobené zápalovými procesmi v panve a kvôli endometrióze. Sobsno, ak dáva späť, nohy, peritoneum. Ultrazvukom nie je vidieť, ale na vreckách lapaparoskopie (mal som to. Je liečený umelým klimaktériom a nemá zmysel, či to dáva zmysel. O mesiac neskôr som všetko vrátil - čierny mazanec, skromné ​​periódy s ťažkými pekelnými bolesťami)

Dievčatá, hlásim sa z kúpeľne, som s tebou, bolesti sú divoké, menštruačné hodiny prišli pred 4 hodinami, bolesť trvá asi dve hodiny, pekelné bolesti trvajú 7 rokov (hnačka vracia kučeravé ako embryo, správať sa ako blázon v týchto dňoch, nehovorím nikomu Nechcem klamať vôbec, nemôžem si ľahnúť a je to bolestivé chodiť, keď idem do postele, potom začnem blázon do postele s nohou, alebo som rýchly, horor bolí rýchlejšie, lekári nenašli nič a robia obvyklý ultrazvuk a rozmaznávajú ho Mama len priniesla drogu OKA v taške x poroshochek, pil ako lepší, ale obávam sa, že sa dostať von z vanny.kto niekedy pili tento liek? pomôcť?

Nič mi nepomohlo Noshpa bol otrávený, Ketanova, Analgin, Dimedrol Môžem vymenovať do nekonečna.Známe toľko názvov piluliek prvýkrát som študoval vedľajšie účinky (naivné) Teraz som si hromadu I naliať ju z hrúbky prsta niekedy zdvojnásobiť 1. bolesť prejde okamžite, druhý nemyslím, že tieto 20-30 gramy sú zdraviu škodlivejšie ako tabletky, tretia metóda je účinná už 8 rokov, chodím pracovať bez bolesti, len s nepríjemným pocitom nepohodlia, pred tým všetkým, lezením po stene až po strop, valením sa po podlahe modlil sa, burácal, pr Pocit, chcela som sa zabiť, roztrhať ho, podľa toho, čo som mal.

To isté. Bolesť je neznesiteľná, bolí to všetko od hrudníka až po hrebene prstov na nohách. Hodí sa do tepla v chlade. Moje nohy sú ľadové, môj žalúdok, bolí ma chrbát natoľko, že som slabý od bolesti. Nevoľný, po celú dobu v záchode sotva sotva, závraty, všetky chvenie. Nemôžem narovnať sa od bolesti. Tablety vôbec nepomáhajú. Chodím k lekárom, pokrčím a hovorím, že so mnou je všetko v poriadku.
PMS pol roka späť boli vo všeobecnosti najťažšie, po celý čas plakala, nálada bola všeobecne nulová a ani nechcela žiť. Lekár predpísal lieky proti depresii, pijem ho pol roka, všetko je v poriadku s mojou náladou, vôbec necítim PMS, ale cítim bolesť. Je to ľahšie strieľať, chodiť okolo bytu plač z bolesti.

skúste pilulky "vziať".

ach, pravdepodobne som už napísal v tomto vlákne o týchto kartách)

A ani jeden z vás sa nikdy nesnažil zistiť príčinu týchto bolestí? Maternica je svalový orgán, s menštruáciou, keď dochádza k oddeleniu endometria, uzatvára sa. Svalová kontrakcia je bolesť. Ale silná bolesť počas menštruácie NIE JE NORMÁLNA! Pokúsili ste sa zistiť, či máte endometriózu, myómy a iné hni?

Áno! To je hrozné. Niekedy môžem uviaznuť na 4 hodiny. Akonáhle si vezmem pilulku, po 15 minútach vracania. Nohy dávajú prednosť alebo sedia alebo stoja. Áno, a niekedy je veľmi ťažké klamať ((a tak celý život! (Baralgin a cerukal pilulky mi pomáhajú, aby sa necítili tak zle. A sladký, sladký silný čaj!)

Chcel som čítať a bol zdesený! Dievčatá, drž sa! Ja sám som trpel divokými bolesťami, ktoré rok. A stále veľmi horúce a neustále dusno! Áno, a vo všeobecnosti hrozný stav v týchto dňoch .. Včera v noci som sa zobudil z pekelnej bolesti a myslel si, že noc bude moja posledná, ale nakoniec som si zobral svoju silu, pil pilulky a po 30 minútach som vždy pil Benalgina, než som sa cítil zle sa stala. Potom som prešiel na Citramon, teraz si vezmem 2 tablety a uľaví od bolesti a chytím 6-8 hodín. Hlavná vec je nájsť si prístup k sebe samému a nebáť sa zaspať.

Mám to isté peklo! Od 13 rokov, som zasadil žalúdok, pečeň, a všeobecne, všetky lieky proti bolesti, nebudete si to priať na nepriateľa jeden. Tiež mám črevnú zakrivenú maternicu, takže vo všeobecnosti celé peritoneum bolí. Ani to nebolí, je to len peklo! A neviem, ako sa s tým vysporiadať. Samozrejme, vyskúšal som milión liekov, až do konca nie jedinú injekciu a nie jednu tabletu. Trpím 3-4 dni, ležím ako mŕtvola, kričím, řev. Vankúše pre hlodavce. Nemôžem pracovať, bol som vyhnaný z toľkých miest, aby som sa mohol pustiť mesačne skoro týždeň! Ako to zvládate? Ako. Neexistuje vôbec žiadny život, som prerušený postrannými pracovnými miestami. Rád by som porodil, ale nemôžem otehotnieť, zatiaľ čo pravidelný hosť gynekológie a všetko je tam v poriadku. Aký druh trestu? Prepáč, ale toto je len výkrik zo srdca!

Olesya po pôrode bolesti počas menštruácie nemusí prejsť, ale ak ste tak trápení bolesťou počas menštruácie, potom mi tieto bolesti a žiť pokojne bolestivé obdobia naozaj potrebujem vďaka

Olesya po pôrode bolesti počas menštruácie nemusí prejsť, ale ak ste tak trápení bolesťou počas menštruácie, potom mi tieto bolesti a žiť pokojne bolestivé obdobia naozaj potrebujem vďaka

Dievčatám, želám vám všetko dobré zdravie a bezbolestnú menštruáciu, a ja sám mám veľmi neznesiteľné bolesti počas menštruácie

Bolo to to isté. Hrozné bolesti, nevoľnosť, mdloby a závraty, pričom Ketanov a všetky kúzla tu od 15 rokov.
Ale našiel som cestu von. 2-3 dni pred začiatkom mesačnej prestávky jesť mastné, ťažké jedlo.
Ja jesť šaláty, piť kefír a jesť čokoládu - zlepšuje trávenie a čistí telo, to znamená, zhruba povedané, miesto v žalúdku sa uvoľní len pre zväčšenú maternicu, a to nie je tak bolestivé, podľa mojich skúseností. Všeobecne jesť trochu.
Aktívne sa pohybujem až do začiatku menštruácie, zatiaľ čo ja sa tiež snažím neležať na posteli - o to ťažšie, idem, sedím. Pomáha sedieť pri otvorenom okne, zabalené v prikrývke a dýchať na čerstvom vzduchu.
Tiež som si všimol, že som sa cítil oveľa lepšie, keď som začal piť zelený čaj (namiesto čierneho).
Teraz som 25, môj žalúdok s mesačnými bolesťami je tolerovateľný, trvanie sa znížilo (asi 3 dni), pokojne idem do práce.

Od 13 rokov boli strašne bolestivé obdobia. Strata vedomia, vracanie. Rodičia nešťastné vyčerpali všetky. Prebehol som lekárov, bol som v nemocnici, povedali, že všetko je zdravé. Vo veku 20 rokov to bola nočná mora, ktorá sa zdala, že skrútila všetky kĺby, krútila prsty na nohách a rukách od bolesti, nemohla hovoriť ani hovoriť, vôbec zavolali lekára. Žena mi odporučila účinnú metódu. Na týždeň, pričom noshpu a sedatíva (valerian alebo variť bylinky) skutočne pomáha. A predsa, dievčatá, s ich záchvatmi, pijú valeriána predovšetkým, každý, ktorý pomáha, uvoľňuje a bolestivé kŕče ľahko.

Dievčatá sa k vám pridali! Moje pekelné bolesti sa objavili pred 6 mesiacmi, keď som sa presťahoval do Nemecka, mal som bolesť počas menštruácie, ale nie tak moc! Včera bol kompletný tryndets, po oneskorení 4 dni (už som zhrešil na tehotenstvo) to začalo nočná mora! Nielen to, že keď ideme na záchod (milostivý pre sex) len pramienok krvi nalial, to tiež krútil pekne a začal chodiť, ten chlap volal ambulancie v 3 hodín ráno.Prišli, meria tlak, urobil krvný test na cukor, povedal: "Alles Zuper "a odišiel zomrieť." Klamem a chápem, že to už nemôžem brať, musím navštíviť lekára, hoci pochybujem, že mi tu pomôžu (((

Pomôžte prosím. Som 16 rokov, bolesť je hrozná, ležím na bruchu, späť, vo všeobecnosti, vo všetkých pozíciách, nemôžem, umriem. Vždy s príchodom menštruácie, som šiel na toaletu vo veľkom spôsobom a všetko, ako ruka zdvihla, teraz nepomôže: (ale kúpele tiež pomohli, ale teraz. Koľko to môže pokračovať? Mesačný ľudia prišli vo veku 12 rokov, zvykli chodiť bez bolesti () prvé roky 3)

Dievčatá, gynekológ MÔŽU vziať nemocnicu kvôli dysmenorea (bolesť počas menštruácie).

Tamipul a posteľný odpočinok pomáha aspoň jeden deň.

Tu som vás čítal a nechápem, prečo znášate túto bolesť. Áno, noshpa je nejaký druh placeba, ale existujú aj iné lieky. A to nie je nevyhnutne príznak ochorenia: asi 10-15% žien je štatisticky neschopných menštruácie. Mnohé ženy majú prostaty, ktoré spôsobujú, že maternica sa sťahuje tvrdo (http://abczdorovie.ru/boleznennye-menstruacii). A to môže byť len upokojiť s liekmi proti bolesti (pijem spasmalgon alebo Aleve - to funguje oveľa rýchlejšie). Tu http://forum.abczdorovie.ru/zdorovie/316025,domashnie-sredst va-ot-menstrualnyh-bolej napísať o všetkých druhoch domáce opravné prostriedky, ako sa vyrovnať s bolesťou. Osobne som vyskúšal len jednu vec - brandy a naozaj pomohol, vážne :)

Tu som vás čítal a nechápem, prečo znášate túto bolesť. Áno, noshpa je nejaký druh placeba, ale existujú aj iné lieky. A to nie je nevyhnutne príznak ochorenia: asi 10-15% žien je štatisticky neschopných menštruácie. Mnohé ženy majú prostaty, ktoré spôsobujú, že maternica sa sťahuje tvrdo (http://abczdorovie.ru/boleznennye-menstruacii). A to môže byť len upokojiť s liekmi proti bolesti (pijem spasmalgon alebo Aleve - to funguje oveľa rýchlejšie). Tu http://forum.abczdorovie.ru/zdorovie/316025,domashnie-sredst va-ot-menstrualnyh-bolej napísať o všetkých druhoch domáce opravné prostriedky, ako sa vyrovnať s bolesťou. Я лично испробовала только одно - коньяк и действительно помогло, серьезно :)

Мне посоветовал врач гинеколог свечи Индометацин ректально. За день до и как придут. Раньше таблетка помогала только через час. А свечка через 15 минут уже. и счастье))никаких жутких болей, мучений поноса. сразу жить хочется. Пользовалась ими уже 4 года. Даже только сразу как боль наступает. Последние толька два раза что то долго не помогала пришлось еще таблетку пить. может привыкание уже?

с 12 лет начались у меня эти дни((в первые два дня боль была ужасная,я не понимала что у меня болит и низ живота и ноги и тошнило ничего не могла есть а особенно лимон когда я ем его в эти дни то живот болит еще больше
keď sme boli v škole prevezení do gynekológa, nepozeral som sa okolo seba plachý, len mi povedal, ako moje mesiace chodia u lekára, ktorý predpísal dve tablety (ASKORUTÍN a alfa-tokoferol acetát) som ich pil pred začiatkom menštruácie a nepomohol som bolesť pri menštruácii
potom prestal užívať, ale teraz opäť bolesť v spodnej časti brucha
čítanie vaše komentáre dievčatá chápem, že som ešte kvety, teraz som 17

Mám gynekológ predpísal teplý kúpeľ nifiga nepomôže
Pijem no-shpu tiež nepomôže, ale suprastin pomáha

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Pin
Send
Share
Send
Send