Zdravie

Dôvody oneskorenia menštruácie na 14 dní alebo viac s negatívnym testom

Pin
Send
Share
Send
Send


S oneskorením 2 týždne alebo viac je dôvod na znepokojenie. Predovšetkým ide o myšlienku možného tehotenstva. Na potvrdenie alebo odmietnutie skutočnosti koncepcie vykonajte test. Ak je výsledok negatívny, musíte hľadať iné dôvody, ktoré znamenali predĺženú neprítomnosť menštruácie.

Aký druh oneskorenia sa považuje za porušenie cyklu a vyžaduje liečbu

Po objavení sa prvej menštruácie u dievčat počas jedného roka a niekedy dvoch, sa pozorujú cyklické zlyhania do 14 dní. Tento jav sa považuje za normálny. V tele sa začína prejavovať hormonálna rovnováha. V tých istých prípadoch, keď sa oneskorenie po dobu 18 dní alebo o niečo menej času opakuje po niekoľkých rokoch, je potrebné vyšetrenie vykonať gynekológom.

Interval medzi periódami v normálnom rozsahu od 21 do 45 dní. Pre všetkých zástupcov slabšieho pohlavia sa menštruačný cyklus stanovuje individuálne av reprodukčnom veku sa nemení. Menšie odchýlky od harmonogramu do jedného, ​​maximálne troch dní nespôsobujú obavy. Dokonca aj úplne zdravé ženy môžu mať takéto zmeny v tele.

Alarmy sú časté a dlhé oneskorenia. 2 - 3 týždňové oneskorenie je dôvodom na konzultáciu s lekárom.

Ak je menštruácia oneskorená a test je negatívny, oneskorenie návštevy gynekológa je o to viac zbytočné. Iba odborník môže identifikovať príčiny zlyhania cyklu a predpísať adekvátny priebeh liečby.

Príčiny oneskorenia, ktoré nesúvisia s tehotenstvom a menopauzou

Okrem tehotenstva a menopauzy u žien existuje mnoho dôvodov, ktoré vyvolávajú zlyhanie cyklu počas 14 dní alebo aj viac.

Po narodení dieťaťa sa považuje za normálne, ak neexistuje žiadny predpis. Počas tohto obdobia sa produkuje veľké množstvo prolaktínu, čo vyvoláva oneskorenie. Hormonálne zlyhanie v tomto prípade nevyžaduje liečbu.

Oneskorenie 15 dní a negatívny test nie sú nezvyčajné počas cesty. Náhla zmena klimatických podmienok vedie k porušeniu cyklu. Dokonca aj dlhý let môže spôsobiť zlyhanie pri menštruácii. Akonáhle sa telo prispôsobí, stanú sa rovnaké.

Zlyhanie cyklu môže spôsobiť gynekologické ochorenia. Fibroidy, zápaly, zhubné nádory a endometrióza nepriaznivo ovplyvňujú reprodukčnú funkciu.

Patológie zo strany endokrinného systému môžu tiež spôsobiť oneskorenie o dva týždne. Porušenie cyklu je možné v dôsledku užívania liekov, najmä perorálnych kontraceptív a hormonálnych liekov.

Načasovanie výskytu menštruácie sa mení so stresom, nadmernou fyzickou námahou, náhlym prírastkom hmotnosti a nesprávnou diétou. Sedavý spôsob života, zlé návyky, psycho-emocionálne vyčerpanie - tieto faktory ovplyvňujú aj menštruačný cyklus.

Aké choroby môžu ovplyvniť menštruačný cyklus

V situáciách, keď nie sú mesačné 2 týždne a test je negatívny, musíte byť vyšetrený lekárom. Je možné, že príčiny zlyhania cyklu naznačujú patológiu. Periodické oneskorenia sú charakteristické pre syndróm polycystických ovárií. Toto ochorenie je spôsobené hormonálnym poškodením a môže viesť k neplodnosti. Zhoršujú sa funkcie hypofýzy, hypotalamu, nadobličiek a štítnej žľazy a okrem absencie menštruácie v čase sa pozoruje nadmerný rast vlasov na tele a tvári.

Zápalové procesy, ktoré sa vyvíjajú v genitáliách, majú negatívny vplyv na menštruačný cyklus. Ovplyvňujú aj rôzne infekčné ochorenia. Niekoľko gynekologických patológií, vrátane myómov, salpingooporitídy, rakoviny krčka maternice a maternice, endometriózy, môže vyvolať oneskorenie.

Zlyhanie cyklu sa pozoruje pri ochoreniach obličiek, poruchách štítnej žľazy a mnohých ďalších patológiách. Oneskorenie až dva týždne sa môže objaviť aj na pozadí bežného nachladnutia.

Ako pochopiť dôvod oneskorenia

Ak je test negatívny a dôvody oneskorenia nie sú známe, je potrebné poradiť sa s odborníkom. V každom prípade, bez ohľadu na to, či existujú iné príznaky okrem zlyhania cyklu alebo nie, nie je možné situáciu pochopiť bez lekárskej pomoci.

Pred návštevou gynekológa, ak má pacient 3-týždňové oneskorenie, by mala žena začať udržiavať rektálnu teplotu, čo uľahčí lekárovi presné stanovenie diagnózy. Okrem toho by ste mali preskúmať svoj životný štýl a odstrániť faktory, ktoré môžu spôsobiť zlyhanie cyklu. Odporúča sa vyhnúť sa stresovým situáciám, správne organizovať diétu, tráviť viac času na čerstvom vzduchu a vzdať sa škodlivých návykov. Je užitočné znova otestovať, či zlyhanie cyklu nie je spôsobené tehotenstvom.

Je mimoriadne dôležité začať hľadať príčinu s gynekológom. Po preskúmaní predsedu vymenuje niekoľko ďalších štúdií, ktoré pomôžu presne určiť diagnózu.

Tvorba ultrazvuku vaječníkov, maternice a vajíčkovodov, môžete získať všeobecnú predstavu o stave reprodukčného systému. V tomto prípade bude lekár schopný sa uistiť, že nie je tehotenstvo.

Testy často vykazujú nesprávny výsledok. Pomocou ultrazvuku je možné získať čo najpresnejšie informácie.

V procese diagnostiky je nevyhnutne stanovená hladina hormónov, vykonáva sa počítačová tomografia mozgu. Je teda možné získať informácie o prítomnosti nádorov. Ak je to potrebné, lekár pošle ženu iným úzkym špecialistom, aby videli celý obraz. V niektorých prípadoch sa vykonáva kyretáž vnútornej vrstvy maternice, aby sa uskutočnilo histologické vyšetrenie.

Len s integrovaným prístupom k diagnostike je možné identifikovať príčinu porušenia cyklu a odstrániť ho v krátkom čase.

Nemalo by sa prehliadať oneskorenie o dva týždne. Takéto zmeny v tele často poukazujú na vážne zdravotné problémy. V tomto prípade je nutná konzultácia s lekárom. Identifikovať patológiu doma je nemožné. Len včasnou diagnózou a adekvátnou liečbou sa možno vyhnúť nežiaducim následkom.

Pin
Send
Share
Send
Send