Zdravie

Sex po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Sex po menštruácii v prvých troch dňoch sa považuje za minimálny bezpečný. A predsa sú chvíle, keď žena môže počas tohto obdobia otehotnieť. Záleží len na fyziológii ženského tela.

Menštruačný cyklus akéhokoľvek ženského tela má štyri fázy. Najdlhšia je folikulárna s trvaním dva týždne, počas ktorej dozrieva folikul obsahujúci vaječnú bunku. Ten čaká na výskyt spermií, toto obdobie pripadá na 12-17 dní. V tomto čase je najpravdepodobnejší nástup tehotenstva.

Maternica je pripravená ukryť oplodnené vajíčko, ale ak sa hnojenie neuskutoční, začne menštruácia. Toto je posledná fáza, keď sa maternica očistí a vajíčko opustí ženské telo.

Ihneď po menštruácii sa hormonálne pozadie v tele mení na stranu nepriaznivú až do nástupu tehotenstva. Táto situácia pretrváva niekoľko dní po menštruácii. Preto je v tomto období sex bezpečný: nebude existovať koncepcia.

Je však potrebné mať na pamäti túto skutočnosť: spermie sú veľmi životaschopné a môžu prežiť v ženskom tele až 5 dní, pretože je tu vlhké prostredie vhodné pre ich životne dôležité aktivity. Keď vajíčko vyjde z folikulu, oplodní ho a otehotnie.

Sexuálne vzťahy v živote ženy

Každé dievča by malo vedieť, že po vzniku menštruácie v jej živote začína pôrodné obdobie, ktoré potrvá do menopauzy.

Sex po menštruácii počas reprodukčného obdobia, žena je nevyhnutná, vykonáva tieto funkcie:

 • stabilizuje svoj psychologický stav
 • reguluje dostatočnú produkciu hormónov a zabezpečuje normálnu hormonálnu rovnováhu,
 • zodpovedný za vonkajšiu krásu a biologické zdravie tela,
 • dáva príležitosť stať sa matkou.

Ak je zdravie partnerov dobré, fyzická blízkosť je prijateľná kedykoľvek počas menštruačného cyklu. Existujú tri obdobia, ktoré sa vyznačujú vlastnosťami:

 • Sexuálny kontakt pred menštruáciou. Prakticky bezpečné, pretože riziko neželaného tehotenstva je zanedbateľné. Aj keď podľa plánu menštruácie musí žena vypočítať deň ovulácie, čím sa dodatočne zabezpečí. S prístupom ovulácie, má silnú túžbu po intimite s mužom, a tam je výtok z pošvy bohatej prírody, jej prsia zväčšiť objem, a tam je ťažkosti v dolnej časti brucha.
 • Sexuálny kontakt počas kritických dní. Nie je to zakázané, ale naopak pomáha zmierniť bolestivé sťahy maternice, ktoré vedú k rýchlemu uvoľneniu a opusteniu endometria. Avšak, odborníci neodporúčajú sex s partnerom z dôvodu, že otvorená rana sa tvorí v maternici v tomto období, a infekcia je možná. Tieto účinky môžete odstrániť pomocou kondómu.

 • Sexuálny kontakt po menštruácii. Je možné s dobrými zdravotnými sexuálnymi partnermi, neohrozuje a nenesie nepohodlie. Bolesť, ktorá sprevádzala mesačné prechádzky, telo začína novú fázu. Odporúčaný zdravý životný štýl, vrátane vyváženej stravy, cvičenia, riadneho odpočinku a normálneho intímneho života. Počas tohto obdobia sa odporúča použitie antikoncepcie. Ak je tehotenstvo plánované, mali by byť zrušené.

Poznajúc vlastnosti pohlavia v každom období menštruačného cyklu a pozorovania potrebnej opatrnosti, môže byť partner vo svojom zdraví pokojný. Najmenšie odchýlky od normy sú dôvodom na návštevu u lekára.

Výnimky z pravidiel

Šanca oplodnenia vajíčka a jeho schopnosť zakoreniť sa v maternici počas ovulácie je 30/100%. Percento otehotnenia počas bezpečného obdobia je 1/100%. Ženy, ktoré neplánujú tehotenstvo, by to mali mať na pamäti. Nech ten malý, ale riziko otehotnenia stále zostáva.

Uvádzame niekoľko výnimiek z pravidiel, ktoré potrebujete vedieť:

 • Jeden možný percentuálny podiel je spôsobený individuálnymi hormonálnymi vlastnosťami tela tých žien, ktoré majú stále problémy s plne zavedeným menštruačným cyklom. Majú nestabilný okamih ovulácie a môžu sa pohybovať, resp. Bezpečné dni pre sex sú tiež posunuté. A to sa deje zakaždým rôznymi spôsobmi: s posunom až 7 dní. A v tomto prípade existuje možnosť otehotnieť v období bezprostredne po menštruácii.
 • Zvyšuje šance na otehotnenie počas tohto obdobia a menštruačný cyklus je príliš krátky. Všetky výpočty pre fázy menštruačného cyklu sú založené na 28-29 dňoch, ale v niektorých prípadoch môže tento cyklus trvať až 21 dní. Tu okamžite po menštruácii môže vajíčko oplodniť.
 • Možnosť otehotnenia po menštruácii je tiež ovplyvnená silnou sexuálnou príťažlivosťou oboch partnerov, keď sexuálny kontakt môže byť veľmi vášnivý.

Ženy, ktoré plánujú mať sex po menštruácii, by mali mať na pamäti tieto výnimky.

Tehotenstvo - výsledok hormonálneho zlyhania

Keď je v tele hormonálny skok, spravidla nasleduje zlyhanie menštruačného cyklu.

Taký hormonálny nárast môže byť spôsobený nasledujúcimi dôvodmi:

 • začať užívať nové drogy,
 • nástup choroby
 • zlá výživa,
 • nadmerné cvičenie
 • stav silného stresu.

Posledný bod zahŕňa príjemné vzrušenie. Jedným z nich by mohla byť napríklad dovolenka na mori. Príjemné dojmy zo slnka, morského vzduchu, početných zábavných podujatí vyvolávajú zlyhanie a sex bezprostredne po menštruácii, ktorý môže prísť mimo času, skončí v tehotenstve.

Preto musíte vedieť o takýchto vlastnostiach ženského tela a prijať ďalšie opatrenia.

Zriedkavé anomálie

Ďalším prípadom, keď môžete otehotnieť počas pohlavného styku po menštruácii, je anomália ženského tela ako zrenie dvoch vajec v jednom mesiaci cyklu. Tento jav sa nazýva spontánna ovulácia. V tomto prípade môže partner otehotnieť počas pohlavného styku počas menštruácie.

Takéto prípady sú vysvetlené len genetikou. Preto, ak by sa takéto fakty stali v rodine, potom by mala byť žena opatrná a pamätať na možné neplánované tehotenstvo.

Ak si žena želá takéto prípady spoľahlivo vylúčiť, nemala by nervózne počítať dni, ale použiť prostriedky ochrany, ktoré sú teraz dostatočné.

Pravidlá pohlavia po menštruácii

Ak chcete mať sex po menštruácii, musíte dodržiavať tieto pravidlá. Umožnia vám zabezpečiť proces a priniesť maximálne potešenie obom partnerom.

CMedzi tieto pravidlá patria:

 • vždy treba rešpektovať ochranu pred neželaným tehotenstvom, dúfať, že 3 dni po menštruácii sa v tomto ohľade považujú za bezpečné, t
 • Najúspešnejšou ochranou bude používanie kondómu, ktorý tiež pomôže zabrániť náhodnému zápalu reprodukčných ženských orgánov. Ale iné prostriedky (gély, pilulky) nebudú chrániť pred infekciou, ktorá sa môže dostať na sliznicu maternice, ktorá sa neobnovila ani po menštruácii (najmä u žien, ktoré často menia pohlavných partnerov). Okrem toho môže človek skončiť bez strachu, že jeho partner otehotnie,

 • výber kondómu sa musí zodpovedne pristupovať: je lepšie nepoužívať ochutené, s rôznymi rezmi a pätkami, pretože budú traumatizovať stále slabú sliznicu maternice,
 • Je tiež potrebné vylúčiť análny sex, pretože E. coli obsiahnutá v konečníku sa môže dostať do pošvy, a tým vyvolať zápalový proces.

Tieto jednoduché opatrenia vysvetľujú, či môžete mať pohlavný styk po menštruácii.

Pin
Send
Share
Send
Send