Zdravie

Prečo hrudník pred menštruáciou nebolí

Pin
Send
Share
Send
Send


Bolesti prsníkov pre mnoho dievčat v reprodukčnom veku sú signálom skorého príchodu menštruácie. Krátko pred nástupom „červených kalendárnych dní“ prsné žľazy nie sú len zranené, ale mierne sa zväčšujú. Ale akonáhle začne ďalší cyklus, všetko sa vráti do normálu. Preto, ak náhle hrudník neublíži pred menštruáciou, môže to byť mätúce. Čo sa stalo? Prečo sa mesačné zmeny v tele môžu prestať prejavovať? Môže to byť spôsobené chorobou alebo tehotenstvom? Poďme na to.

Prečo hrudník bolí pred menštruáciou

Ak chcete začať, dajte nám vysvetliť, prečo ženy môžu mať bolesti na hrudníku pred menštruáciou. Menštruačný cyklus je v skutočnosti mesačná príprava ženského tela na oplodnenie a ďalšie udržiavanie tehotenstva. A vyrovnať sa s takou zodpovednou a dôležitou záležitosťou, musíte nahromadiť potrebné hormóny. Ide najmä o progesterón.

Percento progesterónu začína rýchlo rásť po ovulácii, to znamená s nástupom druhej fázy cyklu. Zvýšením množstva tohto hormónu sa zrýchľuje rast glandulárneho tkaniva v ženskom prsníku, čo spôsobuje opuch prsných žliaz a bolesť v nich. Preto bolesť prsných žliaz je úplne normálnou fyziologickou reakciou ženského tela na zmeny v hormonálnom pozadí.

Prečo, po príchode menštruácie, hrudník nebolí

Úžasná príroda si myslela na všetko. Aj keď vezmeme do úvahy, že priemerná žena má dve deti a v jej živote otehotnie len dvakrát, jej telo sa pripravuje na oplodnenie každý mesiac počas reprodukčného veku.

Takže rast progesterónu pokračuje 12 až 18 dní, počnúc momentom ovulácie. Telo ukladá hormón v príprave na tehotenstvo. Tento prípravok trvá až do príchodu menštruácie. Nástup menštruácie je signálom, že nie je tehotenstvo, takže hladina progesterónu sa vracia na svoje miesto a prsia sa vracajú do normálu.

Ak hrudník vôbec nebolí

Tam je percento dievčat, ktoré nevedia, čo bolesť v prsných žliaz. Znamená to, že neakumulujú progesterón? Majú tieto dievčatá problémy s reprodukčnou funkciou? Nie.

Ak sa hrudník neublíži pred menštruáciou a nikdy sa nebolí, znamená to, že hormonálne pozadie je v poriadku a telo nemusí akumulovať progesterón. Preto menštruačný cyklus prebieha hladko, bez príznakov zväčšenia prsníkov a citlivosti.

Začiatok sexuálneho života

Keď dievča začne mať sex, zmenia sa jej hormóny.

Preto, že môže nielen prestať bolieť hrudník pred menštruáciou, ale akné môže zmiznúť, nervozita, túžba jesť sladkosti, atď, môže zmiznúť.

Použitie perorálnej antikoncepcie

Antikoncepčné tabletky tiež menia ženské hormóny. Z tohto dôvodu by OC mal vymenovať gynekológa-endokrinológa po úplnom vyšetrení pacienta. Podľa výsledkov testov sa niektorým ženám neodporúča užívať antikoncepciu. V tomto prípade sú ponúkané alternatívne metódy antikoncepcie.

Porušenie menštruačného cyklu

Oneskorenie menštruácie môže nastať nielen kvôli tehotenstvu. Niekedy sú to hormonálne poruchy, ktoré by mohli byť spôsobené mnohými faktormi (aklimatizácia, vážny stres, zlá výživa, ťažké ochorenie). V tomto prípade sa nemusí vyskytnúť ovulácia a diagnostikuje sa prvá fáza menštruačného cyklu.

Ak sa nevyskytla tvorba corpus luteum, organizmus sa nepripraví na oplodnenie. A preto aj na výrobu progesterónu. Preto hrudník nebude bolieť a menštruácia bude oneskorená. Je vysoká šanca, že menštruácia bude musieť byť „vyvolaná“ špeciálnymi lekárskymi prípravkami (Duphaston, Femoston).

Varovanie! Oneskorenie menštruácie na viac ako 10 dní je vážnym dôvodom na kontaktovanie gynekológa. Ak sa situácia opakuje, môžu sa vyskytnúť problémy s reprodukciou.

tehotenstvo

Najviac vzrušujúci dôvod na zastavenie bolesti v hrudníku pred menštruáciou. Ale to nie je absolútna skutočnosť. Všetko záleží na individuálnych charakteristikách tela, takže niektoré dievčatá majú viac bolesti v prsiach počas tehotenstva, zatiaľ čo iné sa zmenšujú a prestávajú ubližovať. Preto je potrebné urobiť test, a ešte lepšie - poraďte sa s lekárom.

Čo robiť s prsiami pred menštruáciou nie je chorý

Intenzita bolesti u všetkých dievčat je iná. Niektorí doslova trpia bolesťou prsných žliaz. Nie je možné sa dotknúť bradaviek, bolesti sa šíria do podpazušia. To je obzvlášť ťažké v noci, keď bolesť neumožňuje dostať sa pohodlne, alebo si ľahnúť na bruchu. Najťažšie bolesti sa vyskytujú v posledných dňoch pred menštruáciou. Tu dievčatá hľadajú spôsoby, ako pomôcť zmierniť alebo upokojiť bolestivé pocity.

Akceptácia anestetík v tomto prípade nie je najhoršia možnosť, hoci lekári dôrazne odporúčajú, aby to neurobili. Iné spôsoby (užívanie hormónov, "vyvolávanie" mesačných ľudových prostriedkov) sú tiež nežiaduce, pretože všetko sa musí diať prirodzene.

A na zmiernenie bolesti, môžete použiť jednoduché a bezpečné techniky:

  • nosiť pohodlnú podprsenku s poháre, ktoré upevnia a podporia prsia
  • znížiť príjem soli
  • užívať vitamíny E, A a B6,
  • pred mesačným nárastom v strave množstvo prírodných diuretických produktov: uhorky, petržlen, zeler, ananás, hrozno,
  • Každý deň robte cvičenia a vykonávajte cvičenia na posilnenie hrudníka (swing expander, push-up, pull up atď.).

Ak patríte do kategórie žien, ktoré pred menštruáciou nemajú bolesti na hrudníku, môžete vám zablahoželať. Ak sa u Vás každý mesiac vyskytnú opakujúce sa bolesti a iné príznaky PMS, nemožno to nazvať patológiou. Je to skôr individuálna vlastnosť tela. Ale je pre vás ľahšie vystopovať akékoľvek zdravotné problémy, pretože ak hrudník prestane bolieť, znamená to jeden z vyššie uvedených dôvodov. V každom prípade nebude odvolanie na gynekológa zbytočné.

Pin
Send
Share
Send
Send