Vitálny

Estrovel - doplnok výživy pre menopauzu

Pin
Send
Share
Send
Send


S príchodom menopauzy pre mnoho žien, život stráca svoje jasné farby, pretože proces uschnutia reprodukčného systému znamená úplnú reštrukturalizáciu tela. Porušenie hormonálneho pozadia spôsobuje, že ženské telo je náchylné na rôzne choroby a vyvoláva nepríjemné prejavy. Moderný farmaceutický trh doslova preteká drogami rôznych foriem a pôvodu, ktorých účelom je zatknúť symptómy tohto charakteru. Nie je možné presne povedať, ktorý liek je lepší, pretože pre niekoho je účinná len hormonálna terapia a niekto je zvyknutý dôverovať iba prírodným prostriedkom. Existujú však aj také látky, ktoré pôsobia ako silné hormóny, majú však prirodzené zloženie. Patrí medzi ne Estrovel - výživový doplnok predpísaný ženám počas menopauzy. Dokázala, že je účinná a zároveň šetrná.

Aplikácia a vlastnosti Estrovel

Hlavným dôvodom príznakov menopauzy je nerovnováha hormónov, ako sú estrogén, progesterón, luteinizačné a folikuly stimulujúce hormóny. Východiskom z tejto situácie je stabilizácia hormonálneho pozadia alebo hormonálna substitúcia. V takýchto prípadoch je často predpísaná hormonálna substitučná liečba, ale nie je vhodná pre každého a má širokú škálu kontraindikácií. Fytohormóny a potravinové doplnky sa dostanú na záchranu. Je to taký spôsob, akým patrí Estrovel.

Liek sa predpisuje na uľahčenie znášanlivosti menopauzy, na podporu ženského tela po odstránení vaječníkov a počas umelej menopauzy, na zmiernenie predmenštruačného syndrómu, ako aj na prevenciu u žien po 30-35 rokoch.

Psycho-emocionálny systém destabilizovaný počas tohto obdobia spadá pod činnosť doplnkov stravy: emocionálny stav sa výrazne zlepšuje, podráždenosť, ospalosť, slabosť, strata apatie. Rovnako ako každý doplnok stravy, tento nástroj zlepšuje celkové zdravie, zvyšuje výdrž a výkon, zvyšuje libido. Odlivy, bolesť v spodnej časti brucha počas menopauzy a dolnej časti chrbta miznú alebo sa znížia na minimum, arteriálny tlak a návrat srdcovej činnosti do normálu, koža, rôzne tkanivá tela, najmä kosti, sa aktívne aktualizujú.

Liek má široké zameranie akcie, a ak začnete používať s skorými príznakmi premenopauzy, potom v ďalšom priebehu menopauzy, môžete sa zbaviť nepohodlie pocity všeobecne.

Zloženie a mechanizmus účinku liečiva

Estrovel má rastlinnú bázu a hlavné aktívne zložky sa harmonicky kombinujú a dopĺňajú, v kombinácii s inými látkami dosahujú vysoké výsledky.

Jednou z hlavných zložiek rastliny je extrakt z koreňa tsimifuga. Táto látka je základom mnohých antilimakterických liečiv, pretože aktívne potláča prejavy spojené s nerovnováhou hormónov. Má priaznivý účinok na časti mozgu, ktoré sú zodpovedné za termoreguláciu, ktoré počas menopauzy dostávajú falošné signály kvôli nedostatku estrogénu. Vďaka tomu je možné eliminovať návaly horúčavy, horúčku, hyperhidrózu a búšenie srdca.

Extrakt žihľavy

Koncentrovaný extrakt z listov žihľavy obsahuje celý rad vitamínov, chlorofylu, karotenoidov a flavonoidov. Tak napríklad vitamín K sa zúčastňuje nielen na krvotvorných procesoch, ale má aj hemostatický účinok, ktorý je veľmi praktický pre ťažké krvácanie. Táto látka sa tiež aktívne podieľa na tvorbe kostného proteínu, ktorý je výrazne oslabený vplyvom nedostatku hormónov. Táto zložka má zvýšený antioxidačný účinok a odstraňuje prebytočnú tekutinu z tela.

Zlúčenina, ako je indol 3-karbinol, neutralizuje negatívne účinky estrogénov, ak sú v nadbytku, a tiež zabraňuje vzniku nádorov. Táto látka sa nachádza aj v mnohých druhoch ovocia a zeleniny.

Na prevenciu osteoporózy, ako aj na posilnenie účinku iných zložiek pomáha fruktoborat vápenatý (bór v organickej forme).

Aminokyseliny

Aminokyseliny D, L-fenylalanín a 5-hydroxytryptofán prispievajú k syntéze endorfínov, ktoré sú zodpovedné za pozitívne emócie a blokujú receptory bolesti.

Vitamíny E a B6 sa podieľajú na prevencii kardiovaskulárnych ochorení a prispievajú k zlepšeniu stavu tkanív a vonkajších integencií.

V poslednej dobe sa na internete často začali objavovať informácie, že výrobca zmenil zloženie Estrovela, nahradil extrakt z tsimifuga extraktom posvätného Vitexu, ktorý má podobný mechanizmus pôsobenia na telo. Od začiatku roka 2017 sa v lekárňach nachádza liek s aktualizovaným zložením, ale výrobok s rovnakými zložkami je populárnejší.
Po preskúmaní zložiek môžeme konštatovať, že zloženie lieku je úplne organické a má komplexný účinok. Napriek tomu, že nástroj simuluje účinok hormónov, je prirodzený, preto absolútne bezpečný pre dlhodobé užívanie.

Formy uvoľňovania a spôsoby aplikácie

Estrovel je zastúpený výrobcami v dvoch formách: pilulky a kapsuly (Eustowel Time Factor).

Estrovel tablety s menopauzou používajú 1 kus 1-2 krát denne (odporúča sa súčasne). Podávajú sa perorálne s jedlom. Kurz recepcie - najmenej dva mesiace. V prípade potreby je možné zvýšiť počet tabliet na 4.

Kapsuly Estovel Time Factor sú prezentované vo forme súboru 4 typov. Schéma použitia je nasledovná: použitie začína kapsulami z blistra v čísle 1 od prvého dňa menštruácie (dva kusy raz denne v rovnakom čase po dobu 5 dní. Od 6. dňa sa odoberajú kapsuly z blistra č. Po 9 dňoch užívania poslednej kapsuly z blistra č. 2 nasledujúci deň bez prerušenia pokračujte v užívaní liekov z blistra č. 3 (1 kus 1 krát denne počas 9 dní). 2 kapsuly 1 krát denne počas 5 dní, tj priebeh podávania trvá 28 dní na osobu nespojitosti. Celý efekt je dosiahnutý po užití lieku po dobu troch menštruačných cyklov.

V žiadnom prípade by ste sa nemali zapojiť do samoliečby a do akejkoľvek formy lieku, ktorú si zvolíte, najprv sa poraďte so špecialistom, ktorý vám poskytne správny a účinný predpis.

Liek má charakteristickú vôňu kyslej kapusty.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky liekov

Tento doplnok stravy nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Prekážkou jej účelu môže byť len individuálna neznášanlivosť zložiek alebo fenylketonúrie. Tiež kontraindikované lieky počas tehotenstva a dojčenia.

Vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť len vo forme menších alergických prejavov, ako je svrbenie, začervenanie kože, vyrážka.

Recenzie lekárov a pacientov o lieku

Liek Estowel sa etabloval medzi špecialistami ako účinné anticlimakterické činidlo. Lekári ho predpisujú častejšie v menopauze, pretože symptómy sa prejavujú najsilnejšie počas tohto obdobia. Pretože to nie je liek, ale doplnok výživy, je populárny pri predpisovaní liečby lekárom všetkých škôl a smerov. Napríklad lekári, ktorí vo svojej praxi často používajú hormóny, čelia kontraindikáciám u pacientov, sa obrátia na Estrovel, pretože obsahujú zložky, ktoré simulujú pôsobenie hormónov. Fanúšikovia prírodných liekov si tento nástroj vyberajú aj vďaka svojej jedinečnej bylinnej kompozícii, ktorá má komplexný účinok.

Estravel - liek na menopauzu žien, ktorý možno nájsť v mnohých tematických fórach. Väčšinou sú komentáre o výživových doplnkoch pozitívne. Tento liek je účinný v 92% prípadov. Ak sa výsledok neuskutoční, znamená to, že niektoré choroby neboli predtým vylúčené alebo bolo predpísané nesprávne dávkovanie.

Pôsobivý počet žien, ktoré užívali liek Estrovel, zaznamenal jeho priaznivý vplyv na všeobecnú pohodu počas menopauzy, ako aj na účinnosť v boji proti nepríjemným symptómom tohto obdobia.

Všeobecné informácie

Tento výživový doplnok odporúčajú poprední odborníci a ženy ho úspešne používajú počas menopauzy.

Liek pomáha odstrániť príznaky a stavy, ako sú:

 • závraty a bolesti hlavy
 • nespavosť
 • častá nervozita, únava,
 • pokles tlaku
 • apatia v sexuálnom živote,
 • zvýšená srdcová frekvencia
 • návaly tepla a potenia,
 • suchosť slizníc genitálnych orgánov.

Climax prebieha individuálne pre každú ženu. Jeho trvanie sa môže pohybovať od 2 mesiacov do niekoľkých rokov. Ak sa nezaoberáte príznakmi spôsobenými zmenami hormonálnych hladín, zvyšuje sa pravdepodobnosť diabetu, aterosklerózy, obezity, močovej inkontinencie atď. Estrovel významne znižuje riziko vzniku týchto ochorení. Liek má priaznivý účinok a posilňuje hormonálny, imunitný a reprodukčný systém.

Estrovel je tiež predpísaný pre dievčatá a ženy:

 • po chirurgickom odstránení vaječníkov,
 • trpia nepravidelnou menštruáciou,
 • so závažnými príznakmi PMS,
 • pri liečbe chronickej cystitídy,
 • po 35 rokoch predĺžiť mladosť ženského tela.

Zloženie výživového doplnku je bohaté na vitamíny, minerály a organické zlúčeniny. Ich kombinácia a účinný terapeutický účinok:

 1. Izoflavóny. Tieto látky sú podobné pohlavným hormónom žien. Počas menopauzy dopĺňajú potrebné zásoby estrogénu a regulujú ich počet pred nástupom menštruácie. Má antipyretické a protizápalové vlastnosti. Vykonávajte ako profylaktiká rakoviny prsníka.
 2. Extrakt z Tsimitsifuga. Táto liečivá rastlina má pozitívny vplyv na zdravie žien: znižuje potenie, normalizuje srdcový rytmus, zmierňuje závraty a silné návaly.
 3. Divoký koreň jama. Extrakt z tejto rastlinnej zložky zvyšuje ženské libido, zlepšuje fungovanie reprodukčného systému. Wild yam normalizuje cholesterol a znižuje krvný tlak.
 4. Pyridoxín (vitamín B6). Táto zložka je zapojená do všetkých procesov prebiehajúcich v tele. Jej hlavnou úlohou je stabilizovať činnosť centrálneho nervového systému. Je zameraný na boj proti depresii, podráždeniu, apatii.
 5. Indol-3-karbinol. Tento prírodný antioxidant eliminuje negatívne účinky estrogénovej nerovnováhy. Zabraňuje vzniku chorôb, ktoré sú možné pri menopauze. Okrem toho spomaľuje starnutie ženského tela.
 6. Bor. Je nevyhnutný pre prevenciu ochorení pohybového aparátu, posilnenie kĺbov a svalového tkaniva.
 7. Tokoferol (vitamín E). Spomaľuje starnutie pokožky, vypadávanie vlasov a krehké nechty. Tento "vitamín mládeže" sa podieľa na regulácii menštruačného cyklu.
 8. Kyselina listová (vitamín B9). Je potrebné posilniť imunitnú obranu tela a rešpektovať harmóniu vonkajšieho a vnútorného stavu. Podieľa sa na tvorbe endorfínov, metabolizme a tráviacom systéme. Vitamín B9 zvyšuje celkovú odolnosť organizmu voči hormonálnym zmenám v prípade menopauzy.
 9. 5-HTP. Táto aminokyselina tiež normalizuje centrálny nervový systém. Zmierňuje nespavosť, úzkosť a zlú náladu.
 10. Žihľavy. Jeho obsah v prípravku nasiakne telo vitamínmi rôznych skupín (B, C, K). So silnou stratou krvi počas menštruácie má hemostatický a antioxidačný účinok.

Cena "Estrovel" sa pohybuje od 500 do 700 rubľov na balenie 30 tabliet. V lekárňach online nájdete liek oveľa lacnejšie - od 350 rubľov.

Návod na použitie

Liek nemá okamžitú akciu. Aby ste cítili účinok, musíte dokončiť celý priebeh liečby. Estrovel sa má užívať s jedlom, jedna kapsula 1-2 krát denne. Kurz je 2 mesiace, po ktorom je možná krátka prestávka, potom pokračuje až do dosiahnutia pozitívnych výsledkov.

Ak je liek predpísaný na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu, jeho použitie sa má začať 2 týždne pred nástupom menštruácie v rovnakej dávke.

Pred použitím výživového doplnku Estrovel sa odporúča navštíviť lekára. Pomôže upraviť dávkovanie a čas prijatia finančných prostriedkov.

kontraindikácie

Napriek svojej prirodzenej kompozícii je estrovel kontraindikovaný v:

 • individuálnej neznášanlivosti zložiek liečiva,
 • Fenylketonúria - dedičné ochorenie, ktoré vyvoláva metabolické poruchy aminokyselín,
 • tehotenstvo a dojčenie,
 • materničný myóm,
 • ochorenia pečene v akútnych štádiách.

Vedľajšie účinky

Nepriaznivé symptómy môžu zahŕňať nevoľnosť, vracanie, hnačku, zápchu. Môžete pociťovať alergie, kožné vyrážky. V prípade takýchto reakcií je potrebné prestať užívať liek Estrovel a navštíviť ošetrujúceho lekára.

Ženy recenzia

Moje potravinové doplnky boli vždy skeptické. Keď sa počas vzniku menopauzy začali zdravotné problémy, rozhodol som sa riskovať. Podľa recenzií na internete som si vybral Estrovel. Po 2 týždňoch príjmu boli zaznamenané prvé zlepšenia: prílivy zmizli a spánok sa vrátil do normálu. Droga prišla a ja ju naďalej pijem.

Tatyana, 58 rokov

ESTROVEL sa ukázal ako účinný nástroj v boji proti depresii, návalom horúčavy a vysokému krvnému tlaku. Videl som ho pol roka, pretože sa obávala návratu symptómov. A výsledok bol už cítiť v treťom týždni kurzu. Spokojný s drogou a odporučiť.

Galina, 46 rokov

Estrovel začal pomáhať 7. deň. Počet prílivov a odlivov sa znížil. A 10. deň sa zlepšil všeobecný fyzický a emocionálny stav. Prijímam v komplexe s vitamínmi Complivit 45+.

Nádej, 50 rokov

Myslel som si, že som mal niečo s nervami - stal som sa agresívnym a niekedy aj slzným. Potom sa k všetkému pridali prílivy. Cítila sa frustrovaná a veľmi vystrašená. Liek mi predpísal gynekológ. Pijem tabletky štvrtý týždeň, a už cítim zlepšenie. Prílivové vlny sa strácajú. Bola tam dobrá nálada. Už sa nepozriem na svojich blízkych, ale stále sa usmievam.

Alexandra, 44

Estrovel je unikátny doplnok výživy. Nie sú žiadne lieky s úplne identickým zložením, ale v prípade neznášanlivosti niektorých zložiek môže lekár predpísať lieky s podobným účinkom na telo:

záver

Estrovel je domáci nehormonálny liek, ktorý pomáha predlžovať mladosť a spomaľovať vonkajšie a vnútorné starnutie žien. Je schopný vrátiť chuť na sex, vitalitu a každodennú energiu. "Estrovel" je navrhnutý tak dlho, ako je to možné, aby ženám poskytol plný sexuálny život a pocit vlastnej príťažlivosti. Liek je preukázaný všetkým spravodlivému pohlaviu, má problémy s urogenitálnym systémom a trpí zmenami súvisiacimi s vekom v tele.

Pin
Send
Share
Send
Send