Zdravie

Použitie drogy Klion D z drozdu

Pin
Send
Share
Send
Send


Viac ako 50% žien trpí vaginálnou kandidózou raz ročne, zvyšok má aj toto ochorenie, hoci nie s takou frekvenciou. A u 15% predstaviteľov slabšieho pohlavia je choroba dokonca chronická, čo vedie k opakovaným relapsom v priebehu roka. Okrem toho, niektoré ženy môžu niesť huby rodu Candida, čo je nebezpečné pre partnera. Ak je imunitná ochrana oslabená, huby môžu počas pohlavného styku ľahko preniknúť do svojho tela, usadiť sa tam a začať sa množiť. Pre prevenciu gynekológov proti hubovým chorobám Ženy často predpisujú sviečky z drozdu pre Kliona D. Dnes budeme hovoriť o tomto lieku.

Čo ti tento článok povie?

Príznaky ochorenia, možné komplikácie

Hlavné a najzreteľnejšie príznaky vaginálnej kandidózy sú svrbenie v oblasti genitálií, pálenie a vzhľad bieleho alebo sivastého výtoku, ktorý pripomína konzistenciu tvarohu a vôňu kyslého mlieka. Ale skôr, ako urobíte diagnózu, musíte ísť na konzultáciu s lekárom, prejsť potrebné testy.

Ak žena zle zaobchádza s drozdmi, samoliečivami, môže sa veľmi ublížiť. Pri nesprávnom zaobchádzaní sa huby môžu začať šíriť do iných orgánov, čo spôsobuje ochorenia ako je zápal močového mechúra, uretritída. Okrem toho, drozd je veľmi nebezpečné ochorenie počas tehotenstva, pretože to môže viesť k smrti plodu alebo predčasnému pôrodu.

Čo spôsobuje drozd u žien?

Existuje mnoho dôvodov pre výskyt kandidózy, ale aby bolo jasné, kvasinkové huby rodu Candida, ktoré vstupujú do tela so oslabenou imunitou, môžu spôsobiť ochorenie. Vyprovokovať výskyt choroby môžu tieto faktory:

 • Príjem vo vysokých dávkach antibiotík, perorálnych kontraceptív a hormónov.
 • Sexuálne prenosné infekcie.
 • Ženy v zaujímavej pozícii. Veľmi často tehotné ženy trpia drozdom, pretože keď sa zmenia hormonálne pozadie, ich obrana sa oslabí.
 • Climax.
 • Diabetes mellitus.
 • Nadváhou.
 • Nesprávna výživa - ak je strava pacienta založená na príjme mastných, korenených, údených potravín, potravín bohatých na sacharidy, ako aj sladkostí, zvyšuje sa tým riziko infekcie. V takom prostredí sa huby cítia skvele, ide o ideálne podmienky.
 • Mať sex bez kondómu, najmä pre ženy, ktoré menia partnerky.
 • Nosiť tesné syntetické spodné prádlo.

Výskyt vaginálneho drozdu a rozmnožovanie plesní spôsobujúcich ochorenie prispieva k fajčeniu, pitiu alkoholu, častému a predčasnému užívaniu tamponov, zlej ekológii, metabolickým poruchám.

Musím prejsť testami?

Ste si istí, že výtok z vulvy, neznesiteľné svrbenie v pošve je dôsledkom prenikania húb podobných kvasinkám do tela? Nie vždy na základe týchto príznakov, môžete hovoriť o drozd. Existuje obrovské množstvo chorôb s presne rovnakými príznakmi. Preto sa musia vykonať skúšky. Analýza moču a odber krvi je minimum, ktorým by mala každá žena prejsť, ak má podozrenie na vaginálny drozd.

Pôsobenie lieku Klion D

Tento liek je novou generáciou vo forme tabliet na vaginálne podanie, ktoré sa vyrovnávajú s chorobami, ako sú kandidatúra, trichomonas vaginitída. Nástroj má antifungálne a antibakteriálne účinky. Zloženie liečiva obsahuje nasledujúce zložky:

Toto sú hlavné účinné zložky liečiva. Okrem týchto dvoch zložiek obsahuje zloženie vaginálnych tabliet (sviečok) stearát horečnatý, kyselinu vínnu, oxid kremičitý, monohydrát laktózy a ďalšie zložky, ktoré zvyšujú účinok hlavných zložiek, čím dávajú liečivu požadovaný tvar a textúru.

Používajte sviečky správne: pokyny

Skôr ako použijete liek Klion D na intravaginálnu liečbu, musíte si pozorne prečítať prílohu s pokynmi, pretože schéma užívania lieku sa líši v závislosti od diagnózy:

 • Ak je potrebné vložiť sviečky trichomonas vaginitis raz denne, určite ich skombinujte s užitím tabliet Metronidazolu vo vnútri.
 • Keď má byť kandidóza na vagínu vložená jeden čapík dvakrát denne. Trvanie liečby je desať dní. Je zakázané prerušiť liečbu, aj keď sa zdá, že všetky príznaky choroby prešli. Je potrebné ukončiť predpísanú liečbu, inak sa nepríjemné príznaky drozdu vrátia.
 • Pred vložením vaginálnej tablety je potrebné si umyť ruky mydlom a vodou, jemne vybrať čapík z obalu, dať ho do niekoľkých sekúnd do studenej prevarenej vody. Potom si to a zadajte hlboko do pošvy.

V prípade vaginálnej kandidózy, súbežne s použitím čapíkov musíte použiť tablety Klion z drozdu vo vnútri. Tým sa zabráni reprodukcii huby vnútri tela, rovnako ako premiestniť ju.

Existujú nejaké vedľajšie účinky?

Napriek tomu, že sviečky z drozdu drozdu Klion D sú úspešne používané v gynekologickej praxi, rovnako ako každý iný liek, majú vedľajšie účinky a kontraindikácie.

V takýchto prípadoch je zakázané používať tento nástroj:

 • počas tehotenstva
 • počas laktácie,
 • s individuálnou neznášanlivosťou na zložky lieku,
 • Opatrne aplikujte čapíky na vaginálne podanie pri diabetes mellitus.

Možné vedľajšie účinky pri použití sviečok Klion D:

 • zlá chuť do jedla
 • hnačka, nevoľnosť,
 • sucho v ústach
 • bezfarebný vaginálny výtok,
 • svrbenie v oblasti genitálií.

Cenné rady

Ak chcete, aby bola terapia úspešná, musíte dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Zabrániť ochoreniu sexuálneho partnera, Aj keď nemá žiadne príznaky prítomnosti plesňovej infekcie, je stále potrebné uskutočniť terapeutický a profylaktický priebeh.
 2. Na liečbu kandidózy, ktorú potrebujete úplne vylúčiť sex.
 3. Po ukončení liečebného kurzu je potrebné určite navštívte svojho lekára, aby sa zabezpečilo vyliečenie choroby.
 4. Počas celého obdobia liečby musíte úplne prestať piťJe tiež vhodné prestať fajčiť.
 5. Kandida kandidóza z Kliona D je možné zbaviť drozdu, čo je však nedostatočná liečba. Pre úspešný proces hojenia Lactobacilli sa musia používať aj na obnovenie rovnováhy mikroorganizmovprevencia vzniku dysbiózy. Mali by ste tiež používať imunomodulátory liekov, ktoré zvyšujú obranyschopnosť tela, bojujú proti plesniam a zabraňujú prenikaniu do iných orgánov.

Čo hovoria ženy o vaginálnych tabletách?

Pacienti často zanechávajú pozitívnu spätnú väzbu o sviečke Klion D s drozdom. Na internete nájdete množstvo recenzií, v ktorých ženy podrobne opisujú pravidlá používania lieku, účinok, trvanie liečby. Existujú však negatívne hodnotenia ľudí spojených s nepredvídanou reakciou tela na pôsobenie antifungálneho činidla. Niektoré ženy píšu, že zažili bolesť brucha, pocit pálenia v oblasti genitálií, v dôsledku čoho sa museli vzdať sviečok Klion D a zmeniť režim liečby. Lekári odporúčajú používať tento liek len po schválení špecialistom.

Niektoré ženy sa zaujímajú o otázku: „Aký je rozdiel medzi Klionom a Klionom D?“. Prvý liek má široké spektrum účinku, lieči rôzne ochorenia: kolitídu, gastritídu, rôzne infekcie a Klion D špecificky ovplyvňuje kvasinkové huby. Z tohto dôvodu sa pre úspešnú liečbu drozdu odporúča užívať tablety vo vnútri, ako aj sviečky na vaginálne podanie do vagíny.

Čo ešte by ste mali vedieť o vaginálnej plesni?

 • Pri liečbe drozd Nezanedbávajte tipy tradičnej medicíny, Kúpele sódy alebo liečivých bylín (harmanček, nechtík) zmierňujú nepríjemné príznaky choroby, normalizujú vaginálnu mikroflóru.
 • Ak sa zistí plesňová infekcia nielen žena by mala podstúpiť liečbu, ale aj jej sexuálny partner, V opačnom prípade môže byť choroba prenesená na neho a môže znova nakaziť ženu.
 • Plesňová infekcia nie je liečená antibiotikami.nemajú žiadny vplyv na Candida. Liečba sa má vykonávať iba protiplesňovými látkami.
 • Syntetické spodné prádlo, časté používanie hygienických vložiek, predčasná zmena tampónov - to všetko vedie k narušeniu intímnej hygieny, vzhľad a aktívna reprodukcia húb. Aby ste sa ochránili pred infekciou, mali by ste nosiť spodnú bielizeň z prírodných tkanín, prestať používať denné vankúšiky a pravidelne vymieňať pravidelné vankúšiky (každé štyri hodiny).

Musím ísť k lekárovi, ak došlo k relapsu?

Ak termín vaginálny drozd nie je prvýkrát, keď ho počujete, pretože ste opakovane narazili na chorobu a vedeli, ako ju liečiť, potom sa nemusíte liečiť sami podľa starej schémy. Ale to je pod podmienkou, že poznáte presnú diagnózu. Ak máte podozrenie na vaginálnu pleseň, obráťte sa na lekára.

 1. Dievčatá do 16 rokov a tiež ženy po 60 rokoch.
 2. Tehotné ženy.
 3. Tí, ktorí majú krvný výtok z pošvy.
 4. Tí pacienti, ktorí majú obvyklé príznaky plesňovej infekcie, majú niečo spoločné s atypickými príznakmi, ako je akné.
 5. Ženy v prípade, že frekvencia prejavov kandidózy dosahuje viac ako dvakrát ročne.
 6. Pacienti, ktorí podstupujú liečbu antimykotikami, ale táto liečba neprináša pozitívny výsledok.

Všeobecné informácie

Dôvodom pre rozvoj drozd je rýchly rast kvasinkových húb Candida. Stojí za zmienku, že tieto huby sú v tele každej ženy, ale v minimálnom množstve. Za určitých podmienok sa začínajú rozvíjať. Hlavné príznaky vaginálnej kandidózy u žien sú:

 • svrbenie a pálenie genitálií,
 • začervenanie, hyperémia,
 • bolesť pri sexe a močení,
 • biely syrový výtok s kyslou vôňou.

Spravidla sa drozd vyvíja s oslabenou imunitou. Kvasinkové baktérie sa začínajú aktívne množiť a infikovať telo. Tiež medzi príčinami kandidózy je potrebné poznamenať: tehotenstvo a dojčenie, zmena klímy, nedodržiavanie intímnej hygieny, nadváha a diabetes mellitus, hormonálne zlyhanie, nosenie syntetického spodného prádla. Ak zistíte príznaky choroby, musíte sa poradiť s gynekológom, vyšetriť a začať vhodnú liečbu. Vo všeobecnosti lekári predpisujú vaginálne tablety, čapíky, krémy a masti. V niektorých prípadoch sa nerobia bez širokospektrálnych antibiotík.

Klion D. sa považuje za pomerne populárny a efektívny. Dodáva sa v nasledujúcich formách: tablety, čapíky, roztoky. Sviečky z drozdu Klion D 100 - nový, silný liek, ktorý má škodlivý vplyv na mnohé infekcie.

Sviečky Klion D sú veľmi účinné pri liečbe vaginálnej kandidózy. Dôvodom je kombinácia takých komponentov, ako sú:

 • mikonazol - má protiplesňové vlastnosti
 • Metonidazol - eliminuje a rýchlo ničí patogénne mikroorganizmy, vrátane kandidálnych kvasinkových húb.

Vďaka intravaginálnemu použitiu sa Metronidazol aktívne adsorbuje v krvi pacienta. Po niekoľkých hodinách je koncentrácia účinnej látky v krvi 50%. Pokiaľ ide o mikonazol, jeho adsorpcia je v tomto prípade veľmi obmedzená. Osem hodín po požití zostáva v tele asi 90 percent lieku.

Sviečky Klion D 100 majú antifungálny, antiprotozoálny, antibakteriálny účinok. Navrhovaný vaginálny prípravok môže eliminovať všetky nepríjemné príznaky a nepríjemné pocity. Dôležitou výhodou Klion D je skutočnosť, že jeho použitie nemá nepriaznivý vplyv na pH a mikroflóru pošvy.

Vlastnosti lieku

Klion D 100 je multifunkčné a veľmi účinné liečivo. Je predpísaný na liečbu nasledujúcich patológií:

 • vaginálna kandidóza,
 • endometritída, osteomyelitída,
 • peritonitída, meningitída,
 • sepsa a plynová gangréna,
 • absces panvy, mozgu a pľúc.

Liek je často predpísaný ako profylaktický v pooperačnom období, aby sa zabránilo rôznym komplikáciám.

Pri liečbe drozdu sa Klion D používa denne po dobu desiatich dní. V súlade s pokynmi musíte odstrániť vaginálnu tabletu z obalu, navlhčiť ju vo vriacej vode a potom ju čo najviac vstrieknuť do vagíny. Po dobu liečby je potrebné opustiť pohlavný styk a alkoholické nápoje.

Nezabudnite, že existujú určité obmedzenia pre príjem. Kontraindikácie použitia vaginálnych tabliet Klion D 100:

 • dojčenia a skorého tehotenstva,
 • leukopénia,
 • alergická reakcia na chemické zloženie lieku,
 • Ochorenie CNS
 • pečeňovej patológie.

Napriek účinnosti a dobrej stráviteľnosti lieku sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • cystitída, kandidóza a ataxia,
 • začervenanie moču a bolesti hlavy,
 • slabosť alebo podráždenosť,
 • zvracanie, nevoľnosť, bolesť brucha,
 • pankreatitída, závrat,
 • alergická vyrážka na koži,
 • inkontinencia moču, halucinácie a zhoršené vedomie,
 • nedostatok chuti do jedla, nádcha,
 • stomatitída, suchosť v ústach,
 • prítomnosť kovovej chuti.

Je prísne zakázané začať užívať tento liek sami. Predpisujúci liek by mal byť ošetrujúcim lekárom. Že bude schopný určiť ideálnu schému terapeutického kurzu, berúc do úvahy všetky vlastnosti organizmu a štádium patológie.

Ak teda zistíte príznaky vaginálnej kandidózy, okamžite sa obráťte na gynekológa a začnite liečbu. Včasná lekárska starostlivosť je zárukou dobrého zdravia.

Urobte si online test a zistite, či máte drozd. Trvá to iba pár minút.

Opis lieku a jeho účinok

Sviečky z drozdu Klion-D je relatívne nová droga, ktorá sa vďaka svojej účinnosti už stala populárnou. Okrem tejto liekovej formy sa uvoľňujú aj tablety na vnútorné použitie a roztoky na vonkajšie použitie.

Zloženie liečiva zahrnuje:

 • účinné látky: mikonazol - 100 mg, metronidazol - 100 mg,
 • pomocné látky: laktóza, hypromelóza, krospovidón, kyselina vínna, sodná soľ karboxymetylškrobu, sóda na pečenie, stearát horečnatý, dodecylsulfát sodný, oxid kremičitý.

Účinok Klion-D 100 je určený aktívnymi zložkami liečiva:

 1. Mikonazol má antifungálny účinok - je zameraný na ničenie a prevenciu reprodukcie húb rodu Candida, ktorá je základom liečby drozd. Prejavy kandidózy - svrbenie, pálenie, nepríjemné pocity a hojné prepúšťanie - zmiznú od prvého použitia.
 2. Metronidazol sa vyznačuje antiseptickými vlastnosťami, preto sa odporúča používať tento nástroj na vaginitídu a komplikované infekcie.

Tým, že spôsobuje tieto účinky, liek neporušuje mikroflóru pohlavných orgánov, čo sa považuje za svoju výhodu v porovnaní s analógmi.

Ďalším plusom Klion-D je, že sa neakumuluje a nepretrváva v tele. Metronidazol, absorbovaný do systémového obehu, dosahuje vrchol svojej aktivity po 6 hodinách a vylučuje sa vylučovacím a tráviacim systémom.

Dávkovací režim

Klion-D na drozd sa používa striktne v dávke predpísanej lekárom. Podľa pokynov by ošetrenie malo trvať 10 dní pri použití 1 sviečky denne.

Algoritmus aplikácie je nasledujúci:

 1. Vykonané hygienické procedúry genitálie.
 2. Pripravuje sa sviečka - vychádza z obalu a pri izbovej teplote sa mierne navlhčí prevarenou vodou.
 3. Žena zaujme polohu na chrbte, rozšíri si nohy a vloží čapík do vagíny čo najhlbšie.
 4. Aby sa liek rovnomerne šíril v oblasti ohnísk zápalu a nie úniku, odporúča sa udržiavať vodorovnú polohu pol hodiny.

Procedúra sa najčastejšie vykonáva večer pred spaním, pretože je pohodlnejšia. Nezáleží však na čase použitia prostriedkov.

kontraindikácie

Klion-D sa môže použiť, ak nie sú k dispozícii tieto kontraindikácie:

 • počas prvého trimestra gravidity
 • obdobia laktácie
 • ochorenia krvi
 • narušenie endokrinného systému, najmä diabetes mellitus,
 • akútne alebo chronické ochorenie pečene,
 • problémy s koordináciou pohybov, t
 • problémy s obehom v cievach
 • poruchy nervového systému, najmä epilepsia,
 • vek detí - do 12 rokov,
 • individuálna intolerancia alebo precitlivenosť na zložky lieku Klion-D.

Používanie čapíkov by sa malo koordinovať s gynekológom, pričom by sa mala zohľadniť história a príslušné výsledky vyšetrení.

Použitie počas gravidity a laktácie

Na pozadí hormonálnych zmien a oslabenej imunity sa často vyskytuje drozd počas laktácie a pri narodení dieťaťa. K jej liečbe je potrebné pristupovať zodpovedne, najmä v druhom prípade, pretože látky z liekov môžu preniknúť do placenty a ovplyvniť krvný obeh plodu.Najčastejšie sa používa na liečbu vaginálnych čapíkov.

Aplikácia Klion-D môže byť predpísaná lekárom v druhom a treťom trimestri a počas dojčenia, ak sú na to vážne indikácie., Žena by si mala pamätať, že účinná látka metronidazol vstupuje do krvi a mlieka a zostáva tam najmenej 8 hodín, čo ovplyvňuje zloženie tekutín.

Špeciálne pokyny

Vedľajšie účinky pri užívaní sviečok na liečbu drozd sa zriedkavo vyskytnú, ak budete postupovať podľa pokynov a budete dodržiavať všetky pokyny lekára. Ich zoznam je však dosť rozsiahly:

 • vaginálne pálenie, svrbenie a bolesť
 • zvýšený početný hustý syrový výtok,
 • závraty a bolesti hlavy, zmätenosť, kŕče, podráždenosť, halucinácie, zlá nálada,
 • abdominálny diskomfort, nevoľnosť a zvracanie, strata chuti do jedla, kovová chuť v ústach, poruchy trávenia alebo zápcha, ktoré sa vyskytujú pri pití alkoholu počas liečby, takže počas tohto obdobia sa má úplne odstrániť,
 • tmavší odtieň moču
 • zmena chemického zloženia krvi v smere znižovania alebo zvyšovania hladiny bielych krviniek, t
 • výtok z nosa
 • alergia vo forme kožnej vyrážky, sprevádzaná svrbením.

Ak sa u Vás vyskytnú tieto príznaky, mali by ste prestať používať liek a vyskúšať iné sviečky na kandidózu.

Ak sa vyskytnú nežiaduce reakcie, prerušte používanie lieku Klion-D a uprednostnite alternatívny liek predpísaný gynekológom.

Odporúča sa zdržať sa sexu s drozdom a jej sexuálneho partnera, ktorý má byť vyšetrený, a ak je to potrebné, prijať potrebné opatrenia. Ak je to možné, mali by ste odmietnuť viesť vozidlo.

Počas menštruácie je liečba liekmi neúčinná.

Interakcia s inými liekmi

Pri používaní lieku sa odporúča brať do úvahy možné reakcie jeho aktívnej zložky s inými látkami. Neodporúča sa kombinovať recepciu Klion-D:

 • s antikoagulačnými liekmi, pretože potom existuje riziko zvýšenia protrombínového času, t
 • disulfiram používaný na liečbu závislosti od alkoholu, t
 • antimikrobiálne lieky (zvyšujú účinok mikonazolu, takže existuje možnosť predávkovania).

Pri spracovaní kandidy Klion-D je prísne zakázané používať alkohol.

Liek sa objavil v poslednej dobe, ale získal dôveru pacientov a je široko používaný pre gynekologické ochorenia, zápalové procesy mnohých orgánov, infekcie a plesňové infekcie.

Okrem liečby môžete vyskúšať ľudové prostriedky na drozd. Podrobnejšie o nich rozpráva náš samostatný článok na webovej stránke.

Zložky a dávková forma liečiva

Tento liek sa vyrába vo forme tabliet na vloženie do vagíny. Možný variant názvu "Klion D 100". Krabica obsahuje 10 sviečok. Maľované vo svetlej farbe (niekedy s béžovým odtieňom) s ostrým koncom. Forma - konvexná na oboch stranách. Sviečku možno vidieť vyrytý obraz číslo 100.

Kompozícia obsahuje účinné látky metronidazol a mikonazol. Ďalšie zložky, ktoré pomáhajú absorbovať tieto zložky:

 • laurylsulfát sodný,
 • koloidný oxid kremičitý,
 • stearát horečnatý,
 • povidón,
 • jedlá sóda,
 • kyselina vínna
 • sodná soľ karboxymetylškrobu,
 • krospovidón,
 • monohydrát laktózy,
 • Valium.

Farmakokinetika a farmakodynamika liečiva

Tento nástroj vykazuje lokálnu aktivitu, zabíja patogény vo vaginálnej sliznici. Metronidazol obsiahnutý vo sviečke môže preniknúť krvou. Najvyššia koncentrácia látky sa stanoví medzi 6 a 12 hodinami po zvyčajnom spôsobe použitia.

Metronidazol sa dostáva do materského mlieka, do embrya, prekonáva placentárnu bariéru, do miechy a mozgu. Časť látky, ktorá prenikla do krvi, sa vylučuje hlavne obličkami (moč je zafarbený v špecifickom hnedastom alebo červenom odtieni v dôsledku prítomnosti metabolitov v ňom). Malé množstvo metronidazolu a jeho derivátov sa vylučuje stolicou.

Mikonazol nemá schopnosť byť absorbovaný do krvného obehu. Nenachádza sa v moči a výkaloch. Značná časť mikonazolu je prítomná v pošve dlhú dobu. Táto skutočnosť vysvetľuje deštruktívny účinok takéhoto lieku na huby Candida.

Rovnaká farmakokinetika a farmakodynamika majú tiež analógy liečiv.

Činnosť a indikácie na použitie lieku

Klion D má jasný antifungálny, antibakteriálny, antiprotozoánny účinok. Poskytujú ho aktívne zložky liečiva. Takže metronidazol má škodlivý účinok na najjednoduchšie a baktérie. Inhibuje syntézu mikrobiálnej DNA. V dôsledku toho sa mikróby a prvoky nemôžu množiť a umierať.

Mikonazol má tiež výrazné antifungálne vlastnosti. Inhibuje syntézu ergosterolu, pretože membrána huby zvyšuje priepustnosť solí a vody. Normálna rovnováha tekutiny a soli vo vnútri bunky je narušená a zomiera. Okrem toho táto látka selektívne ovplyvňuje len patogény a nevedie k smrti zdravej mikroflóry.

Sviečky Klion D sú aktívne vo vzťahu k:

 • candida,
 • Trichomonas,
 • améby,
 • garda
 • Bacteroides,
 • fuzobaktérie,
 • vaylonell,
 • Clostridia,
 • peptokokki,
 • peptostreptokokkov,
 • pervotell.

Tieto sviečky a ich analógy sú ukázané u kandidózy, trichomoniázy, vulvitídy a iných infekčných patológií spôsobených patogénnou a podmienene patogénnou flórou. Môžu byť použité s kombináciou drozd a trichomoniázy.

Ako používať tento nástroj

Návod na použitie indikuje jednoduché použitie lieku. Sviečky musia byť umiestnené hlboko v pošve. Pred vstupom do lieku sa odporúča umyť si ruky dobre mydlom a hygienou genitálií. Pred podaním injekcie by mala byť tabletová sviečka mierne navlhčená teplou čistou vodou.

Odporúča sa vstúpiť do náradia pred spaním. To zaisťuje jeho dlhodobý účinok na patogény. Trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár. Nemusíte sa spoliehať len na návod na použitie, ktorý označuje celkové trvanie liečby. Faktom je, že liečba môže byť účinná len s individuálne prispôsobenou schémou.

Je lepšie predstaviť sviečky pred spaním

Neodporúča sa samoliečba kandidózy, aj keď má pacient zjavné príznaky zápalu. Môže mať iné ochorenia spôsobené takýmito organizmami, ktoré sú rezistentné voči metronidazolu alebo mikonazolu. V takýchto prípadoch môže žena ublížiť. Pred začatím liečby je potrebné konzultovať so špecialistom, aby sa podrobili testom na vaginálnu mikroflóru.

V niektorých prípadoch môže lekár predpísať ďalší príjem tabliet metronidazolu. Nie je potrebné predpísať tento liek na perorálne podanie. Ak po odporúčanom priebehu liečby pre ženy príznaky drozdu nezmiznú, mala by určite navštíviť lekára.

V prípade potreby je možné opakovať priebeh liečby. Pri zlyhaní liečby je potrebné analyzovať vaginálne sekréty, aby sa vytvoril iný liečebný režim.

Predávkovanie a vedľajšie účinky

Nežiaduce účinky počas liečby sviečkami sú lokálne a systémové. Miestne účinky by mali zahŕňať:

 • pálenie v pošve,
 • bolesť v oblasti genitálií.

Predávkovanie pri bežnom používaní nie je možné. Môže sa vyskytnúť, ak sa počas liečby sviečkami Klion D užívajú súčasne s metronidazolom súčasne podávané lieky. Príznaky požitia veľkých dávok liekov sú nasledovné:

 • nevoľnosť,
 • zvracanie,
 • citlivosť brucha,
 • pocit kovu v ústach
 • porucha koordinácie,
 • synkopálne stavy
 • kŕče,
 • leukopénia,
 • pocit husí kože, bežiaci po koži.

Ak sa takéto príznaky zistia, je potrebné umyť žalúdok, vziať sorbent. Je indikovaná symptomatická liečba.

Medzi systémové vedľajšie účinky, ktoré stoja za zmienku:

 • nevoľnosť, niekedy vracanie,
 • porucha chuti,
 • zápcha, hnačka,
 • bolesť hlavy, závraty, necitlivosť končatín,
 • zmeny v zložení krvi
 • alergické reakcie, ktoré sa objavujú na koži,
 • poškodenie pečene a zvýšená aktivita špecifických enzýmov.

Všetky tieto stavy sú reverzibilné a zmiznú po zastavení sviečok.

Čo potrebujete vedieť o analógoch Klion D?

Lekárne sú generické a analógy lieku. Patria sem tie, ktoré majú metronidazol, mikonazol. Toto je Neo-Penotran, Metromikon neo.

Analógy sú lieky, ktoré majú odlišné zloženie, ale podobný účinok. Sú to tieto prostriedky:

 • čapíky Wagisept, Vagiferon,
 • čapíky hyinomax,
 • Klomegel,
 • Ginalgin.

Všetky tieto liečivá obsahujú 1 antiprotozoálnu a antibakteriálnu zložku a 1 antimykotikum.

Vlastnosti príjmu analógov sú rovnaké ako liek Klion-D. Pred začatím liečby by ste mali určite navštíviť lekára, môže si zvoliť potrebné dávkovanie a určiť priebeh liečby. Liekové analógy majú rovnaký spôsob aplikácie.

Skladovacie funkcie, dovolenka z lekární

Tablety uchovávajte na chladnom, tmavom mieste. Priame slnečné svetlo nie je povolené. Sviečky sa musia uchovávať mimo dosahu detí.

Použite liek pred dátumom exspirácie (je uvedený na obale). Po dátume exspirácie je zakázané používať čapíky.

Vydané v lekárňach na lekársky predpis. Vlastná liečba týmto liekom môže byť škodlivá pre zdravie. Vyhnite sa náhodnému použitiu sviečok, pretože môžu spôsobiť ťažkú ​​alergickú reakciu. Pri správnom používaní sú tieto sviečky bezpečné a majú dobrý liečivý účinok.

Forma uvoľňovania a chemické zloženie

"Klion-D" je k dispozícii vo forme podlhovastých vaginálnych tabliet (sviečky) s bielym povrchom, ktoré majú špicatý koniec. Každá sviečka na jednej strane je zdobená nápisom "100". Hlavnými účinnými látkami lieku sú metronidazol a mikonazol.

Koncentrácia oboch látok v každej tablete je 0,1 g (100 mg). Ďalšie zložky sú vo forme monohydrátu laktózy, hypromelózy, krospovidonu, kyseliny vínnej, sodnej soli karboxymetylškrobu, jedlej sódy, stearanu horečnatého, dodecylsulfátu sodného a oxidu kremičitého. Každý blister je zabalený v samostatnej kartónovej škatuli a doplnený lekárskou poznámkou.

"Klion-D 100" sa používa pri lokálnej liečbe gynekologických ochorení, ktorých pôvodcami sú Candida spp a Trichomonas spp. Mikonazol v prípravku má výrazný antifungálny účinok. Má škodlivý účinok na kvasinkové huby a dermatofyty bez nepriaznivého ovplyvnenia stavu vaginálnej mikroflóry.

Keď sa aplikuje topicky, látka nepreniká do obehového systému a nehromadí sa vo vnútorných orgánoch. Metronidazol patrí do skupiny antibakteriálnych liečiv. Inhibuje syntézu ribonukleových a deoxyribonukleových kyselín patogénnych mikroorganizmov a prispieva k biochemickej obnove 5-nitro skupiny intracelulárnych transportných proteínov. Na rozdiel od mikonazolu, metronidazol prúdi z pošvy do krvného obehu a má systémový účinok na ženské telo.

Sviečky "Klion-D" sa používajú v boji proti drozdiam a iným gynekologickým ochoreniam, vyvolaným patogénmi citlivými na ich aktívne zložky. Ich použitie pomáha eliminovať pálenie, svrbenie a iné nepríjemné príznaky charakteristické pre kandidózu a tiež obnovuje mikroflóru slizníc ženských pohlavných orgánov.

Nežiaduce reakcie a predávkovanie

Použitie "Klion-D" v súlade s pokynmi gynekológa zriedkavo spôsobuje nežiaduce reakcie u žien z tela, ale nestojí za to úplne vylúčiť možnosť ich výskytu. Niektorí pacienti počas liečby majú sťažnosti na bolestivé prejavy, pálenie a svrbenie v mieste vpichu injekcie. Aj na pozadí terapie môže žena pociťovať biely výtok hrubej konzistencie z pošvy. Tieto príznaky nevyžadujú ďalšiu liečbu a vymiznú po ukončení liečby.

Okrem lokálnych reakcií môžu sviečky spôsobiť systémové vedľajšie účinky u žien, vrátane:

 • závraty,
 • bolesť v hlave,
 • nepohodlie v peritoneu,
 • zvracanie,
 • strata chuti do jedla
 • chuť kovu v ústach,
 • problémy so stolicou (hnačka alebo zápcha),
 • tmavý moč
 • alergické vyrážky a svrbenie na koži,
 • leukopénia,
 • leukocytóza.

Ak má pacient počas liečby drozdu „Klion-D“ akékoľvek nežiaduce príznaky, musí prestať používať liek a navštíviť svojho gynekológa. Ďalšie používanie sviečok môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Informácie o predávkovaní "Klion-D 100" s intravaginálnym podaním nie sú uvedené v návode. S občasným použitím veľkého množstva liečiva orálne môže pacient pociťovať zvýšené vedľajšie účinky. Na pomoc je potrebné vykonať výplach žalúdka, potom vziať enterosorbent a lieky zamerané na odstránenie príznakov, ktoré sa vyskytli. V ťažkých prípadoch, aby sa odstránili nežiaduce účinky predávkovania, lekári môžu predpisovať ženu na hemodialýzu.

Pin
Send
Share
Send
Send