Zdravie

Kedy a ako vysvetliť dievčaťu mesačne

Pin
Send
Share
Send
Send


Deti vyrastajú, každý deň musia rodičia riešiť všetky nové úlohy vo vzťahu k vzdelávaniu. V určitom momente mama a otec pochopia, že je čas vysvetliť potomkom, čo je menštruácia. Rodičia sa dokonca môžu hádať pri rozhodovaní, ktorý z nich by mal iniciovať rozhovor o citlivom predmete. Ako vysvetliť dieťaťu, čo je mesačné a v akom veku potrebujete začať konverzáciu?

Kedy začať konverzáciu?

Niekedy rodičia zdržujú konverzáciu a veria, že dieťa ešte nedosiahlo dostatočnú zrelosť. Kedy začať konverzáciu? Existuje univerzálny vek, v ktorom musíte hovoriť so súrodencom? Ukazuje sa, že každé dieťa môže byť pripravené prijať tieto informácie včas. Malo by sa riadiť niekoľkými faktormi:

 • Mesačne môže začať u dievčaťa v 11 a dokonca aj vo veku 10 rokov, takže musíte s ňou hovoriť vopred.
 • Stojí za to pozrieť sa na dieťa a posúdiť, koľko sa zaujíma o „zakázané témy“.
 • Niekedy sa potomstvo začína pýtať na fyziologické vlastnosti žien a mužov. Ak je mu viac ako 8 rokov, potom je celkom možné začať odpovedať na jeho otázky vecne.
 • Ak spolužiaci syna neskrývajú svoj záujem o otázky pohlavia a vzťahov medzi dievčatami a chlapcami. Takéto rozhovory sa niekedy vyskytujú v detskej spoločnosti, dospelí môžu byť svedkami vtipov na túto tému.

Príprava na konverzáciu

Niektorí rodičia potrebujú len začať rozhovor, slová si prídu na myseľ. Iní sotva vyberajú frázy, najmä ak sa otázka týka citlivých tém. Ak sa domnievate, že ste druhého typu, má zmysel pripraviť sa na konverzáciu s pomocou dostupných materiálov:

 • Hľadanie odbornej literatúry, v ktorej prístupný jazyk vysvetľuje, ako menštruácia (regul) u žien. Môže to byť encyklopédia pre deti, časopis pre rodičov. Môžete si prečítať materiál a vysvetliť ho dievčaťu s vlastnými komentármi. Okrem toho bude môcť následne tieto informácie prečítať a prezerať si fotografie a fotografie, ak sa vyskytnú nejaké otázky.
 • Bude to skvelé, ak môžete vyzdvihnúť videá na túto tému. Môžete sledovať film alebo dokonca karikatúru s dcérou, odpovedať na jej otázky v priebehu sprisahania.

Ak sa nadchádzajúca konverzácia zdá byť pre mamu veľmi ťažká, môže nájsť informácie v knihe pre rodičov.

Základné pojmy

Ako vytvoriť konverzáciu? Ako povedať dievčaťu o jej dobe, aby sa necítila odpor a nie je vystrašená? Čo by som mal hovoriť hneď, a čo by som mal odchádzať na neskôr? V prvom rade musíte vopred premýšľať o štruktúre konverzácie a potom o poradí, v akom je najlepšie prezentovať informácie. Navrhujeme vytvoriť fázy konverzácie v nasledujúcom poradí:

 1. Dievčatá sú malé ženy. Najprv je potrebné pripomenúť, že každé dievča vyrastie na ženu, ktorá sa v budúcnosti môže stať matkou. Ženy majú reprodukčné orgány, ktoré umožňujú vykonávať maternicu, vaječníky. Dievča má rovnaké orgány, ale sú stále malé a rastú s ňou.
 2. Príprava na budúce materstvo. Pri nástupe určitého veku (vo veku 11-14 rokov), dievčenské telo signalizuje, že vstupuje do novej etapy - prípravy na budúce materstvo. Dievča začne menštruáciu. Treba spomenúť, že takmer všetky ženy majú krvácanie, v tomto procese nie je nič hrozné alebo hanebné.
 3. Hygiena. Samostatne musíte hovoriť o tom, že počas kritických dní musíte dodržiavať hygienu obzvlášť starostlivo. Počas tohto obdobia je patogénna mikroflóra ľahšia, než je obvyklé, do vnútorných orgánov, čo vedie k ochoreniam močového systému. Tesnenia je potrebné pravidelne meniť a nezanedbávať vodné postupy.
 4. Čo je to PMS? Táto hrozná skratka, o ktorej vedia takmer všetko, znamená slová „predmenštruačný syndróm“. Je nevyhnutné upozorniť jej dcéru, že počas tohto obdobia môže mať výkyvy nálady, môže plakať bez zjavného dôvodu, alebo sa cítiť urazená a osamelá. Hlavná vec, o ktorej by si dievča malo byť vedomé, je dočasný stav, určite prejde.

Snaha o dialóg

Ak chcete povedať všeobecne o menštruácii nestačí, je dôležité počkať na otázky. Ak sa dcéra alebo syn po príbehu nepýtajú, s najväčšou pravdepodobnosťou dieťa nie je pripravené diskutovať o tejto otázke s rodičmi. Môže existovať niekoľko dôvodov: dcéra už vie veľa o komunikácii so svojimi spolužiakmi, alebo neverí svojim rodičom a je v rozpakoch hovoriť o intímnych témach.

Obe možnosti si vyžadujú starostlivé štúdium. Čo robiť v prípade, že potomstvo nie je v kontakte? Stojí za to čakať pár dní po rozhovore - teenager môže trvať nejaký čas na pochopenie informácií a o niečo neskôr príde k rodičom so svojimi otázkami. Ak dieťa naďalej mlčí a nevráti sa k tejto téme, je potrebné konať. Pokúste sa znova hovoriť, opýtajte sa, o čo sa stará a čo vie o „kritických dňoch“.

Stáva sa, že konverzácia nefunguje - nevzdávajte sa. Každá konverzácia je lepšia ako mlčanie a ignorovanie problému.

Ak dieťa nie je pripravené nadviazať kontakt - nie je potrebné trvať na tom, že bude možné hovoriť neskôr

Otázky na odpoveď

Keďže je dosť ťažké povedať svojej dcére o vašom období so všetkými podrobnosťami, mali by ste sa vopred pripraviť na konverzáciu a zamyslieť sa nad tým, ako odpovedať na otázky, ktoré môžu vzniknúť počas konverzácie. Často je tínedžer zvedavý na to, aké bolestivé sú kritické dni, koľko dní vydržia a čo robiť, keď začínajú neočakávane? Ak chlapec vyrastá v rodine, je potrebné s ním hovoriť aj o tejto téme, ale rozhovor môže byť kratší a všeobecnejší. Pokúsime sa odpovedať na najobľúbenejšie otázky detí o menštruácii.

Mesačne - to bolí?

Dievča sa môže obávať, že krvácanie je sprevádzané bolesťou. Je potrebné vysvetliť, že regulátory zvyčajne prejdú bezbolestne, len na začiatku cyklu, v dolnej časti brucha môže vzniknúť nepohodlie. Avšak, každé dievča zažije svoje vlastné pocity a niektoré sa sťažujú na bolesť brucha, naštvanú stolicu, závraty. Stojí za to tiež povedať, že pred menštruáciou sa prsník zväčšuje a stáva sa bolestivým.

Kedy začať konverzáciu

Pozorná matka je povinná pripraviť dieťa na tento deň vopred. Ale nie každý vie, ako povedať svojej dcére o mesačnom správaní. O čom by som mal hovoriť a ako to urobiť čo najtaktívnejšie. Kritické dni môžu začať u dievčat vo veľmi ranom veku, do 8 rokov. Puberta môže byť skorá aj neskorá. Sexuálny vývoj detí závisí od rôznych fyziologických dôvodov, ale bez ohľadu na vek je menštruácia vždy sprevádzaná zmenou vzhľadu dievčaťa.

Zmeny, ktoré nastali, ako aj nestabilné hormóny, môžu negatívne ovplyvniť pohodu jej dcéry, takže každá matka by sa mala pripraviť na menštruačný cyklus vopred, aby bola pripravená odpovedať na všetky otázky, ktoré sú predmetom záujmu.

Hlavné príznaky blížiacej sa menštruácie:

 • tvar sa mení, hrudník začína rásť,
 • vlasy začínajú rásť v miestach, kde predtým neboli,
 • akné, akné alebo lupiny,
 • potenie
 • vďaka aktívnej práci žliaz, vlasy na hlave sa začnú špiniť rýchlejšie.

Príprava dieťaťa na konverzáciu

Ako vysvetliť dieťaťu, aké obdobie je, každá matka by to mala vedieť. Pomocou rozhovoru o takejto citlivej téme je možné zabrániť vzniku komplexov a chrániť pred skorým tehotenstvom. Preto je veľmi dôležité jasne vysvetliť dievčaťu, že menštruácia je prirodzený fyziologický proces, ktorý by nemal byť plachý, ale zároveň by mal byť veľmi opatrný. V tomto čase sa telo začína obnovovať, rovnako ako príprava na budúce materstvo. Mamičky by sa mali na konverzáciu pripraviť vopred.

Konverzácia by mala byť dôverná a zároveň úplne odhaliť všetky nuansy.

 • Psychológom sa odporúča začať rozhovor s dieťaťom vo veku 10 rokov. Informácie by mali byť prístupné a ľahko vnímateľné. V tomto veku nemusíte hovoriť o anatómii ženského tela. Stačí povedať, že dcéra sa čoskoro stane dievčaťom, pretože jej obdobie začne, ochlpenie sa objaví a prsia začnú rásť.
 • Vo veku 12 - 13 rokov môžu dievčatá dostať konkrétnejšie informácie o štruktúre ženského tela. Začať konverzáciu lepšie so štúdiom anatómie ženského tela. Všetky informácie by mali byť jasné a prístupné. Pre pohodlie môžete použiť manuál lekárskej knihy s obrázkami.
 • Počas rozhovoru je lepšie zamerať sa na vlastnú skúsenosť, hovoriť o svojich pocitoch a skúsenostiach.
 • V záujme záujmu o dieťa môžete zahrnúť prírodovedný film pre deti alebo výučbu karikatúry. Tak najjednoduchší spôsob, ako organizovať proces učenia. Hlavnou vecou je sledovať video spolu, aby ste vysvetlili nezrozumiteľné momenty alebo odpovedali na otázky, o ktoré máte záujem.
 • Je nevyhnutné spomenúť, že menštruácia trvá 3 až 5 dní, ako aj dôležitosť sledovania menštruačného cyklu.

Hygienické predpisy v dňoch menštruácie

Prvá menštruácia začína výskytom malých sekrétov červenej alebo hnedej farby. Nazývajú sa menštruačná krv. Počas prvých 3 - 7 dní je výtok krvi nedostatočný, približne 150 ml. Trvanie menštruačného cyklu je individuálne a môže byť 21 až 35 dní.

Pred sexuálnou aktivitou je najlepšie použiť hypoalergénne vankúšiky. S nimi je pohodlnejšie sledovať menštruáciu a prejsť na novú. Vymeňte tesnenie na čistenie, ktoré potrebujete 5 až 7 krát denne. Použitie tampónov počas menštruácie je možné až po nástupe sexuálnej aktivity. Tampon sa vymieňa každých 1,5 hodiny. To je dôležité, inak môžete vyvolať rozvoj infekcií v pošve.

Počas menštruácie nie je možné:

 1. Robte gymnastiku alebo telesnú výchovu.
 2. Ľad položte na brucho alebo vyhrievaciu podložku.
 3. Vezmite si horúci kúpeľ (aj na nohy).
 4. Zdvihnite ťažké veci.
 5. Užívajte lieky bez súhlasu rodičov.
 6. Plávať v bazéne alebo na otvorenej vode.

Čo by sa malo zdôrazniť pri rozhovore

Pri hovorení by sa mala venovať osobitná pozornosť nasledujúcim dôležitým bodom, ktoré by mali vedieť všetci tínedžeri:

 • V medicíne sa normálny menštruačný cyklus považuje za normálny, ktorý nastáva po rovnakom počte dní každý mesiac. Prvých niekoľko rokov môže byť cyklus nepravidelný. Existuje aj niekoľko dôvodov, kvôli ktorým sa cyklus môže stratiť, napríklad stres, zmena klímy, vzpieranie. Takýmto situáciám by sa malo zabrániť, pretože je to nebezpečné pre zdravie.
 • Stabilita menštruačného cyklu je vo veľkej miere ovplyvnená výživou teenagera. S cieľom schudnúť čo najrýchlejšie, veľa dievčat v tomto veku sa zaujíma o diétu. Je dôležité vysvetliť dieťaťu, že nevyvážená strava, v ktorej nie sú tuky a sacharidy potrebné pre telo, môže vyvolať zmenu cyklu a poškodiť zdravie. Aby sa predišlo problémom, rodičia by mali hovoriť o správnej výžive a pozorne sledovať diétu svojej dcéry.
 • Je veľmi dôležité vedieť, ako sa dievča dozvie o svojom období, pretože to je dôležitý znak dozrievania reprodukčného systému. To znamená, že akýkoľvek pohlavný styk bez použitia antikoncepcie môže viesť k tehotenstvu.

Bude to bolieť, keď nastane menštruácia?

Táto otázka je najlepšie zodpovedaná čo najpresnejšie, aby sa dieťa mohlo vopred varovať. Takmer všetky ženy v prvých dňoch menštruácie pociťujú nepríjemné pocity vo forme bolestivých kŕčov v dolnej časti brucha. To sa považuje za normálny fyziologický jav. V tých prípadoch, keď je menštruačná bolesť príliš silná, je lepšie ísť na schôdzku gynekológa.

Čo ak menštruácia začne v škole alebo na inom verejnom mieste?

Je potrebné vopred pripraviť vzhľad regul a vždy niesť niekoľko tesnení. Ak ich dievča nemá, môžete ísť na miesto prvej pomoci a opýtať sa sestry. Môžete použiť obväzy a vatu. Ak sa necítite dobre a máte bolesti brucha, je lepšie si vziať voľno od svojho učiteľa doma.

Názory gynekológov

Mnoho dievčat a dokonca aj dospelých žien sa bojí navštíviť gynekológa, čo môže viesť k extrémne negatívnym zdravotným následkom. Preto je povinnosťou každej matky vštepiť do svojej dcéry zvyk, aby sa tohto špecialistu nebála a pravidelne ho navštevovala.

Existujú matky, ktoré neberú svoje dcéry, aby navštívili lekára, pretože je panna. To je nesprávne. Ak dievča nežije sexuálne, je vyšetrené cez konečník. Preto je potrebné podrobiť sa pravidelnej kontrole všetkých.

Ako presne povedať dievčaťu o jej dobe, a koľko času si vybrať, každá matka vie. Je potrebné pripomenúť, že dôverný rozhovor s dieťaťom pomôže v budúcnosti predísť mnohým zdravotným problémom. Preto sa nemusíte hanbiť a mať čas. Každé dievča by malo vedieť, čo je menštruácia a ako sa správať so svojím vzhľadom.

Kedy začať so svojou dcérou hovoriť o menštruácii

Každé materské stráženie, starostlivo, starostlivo, sa stará o svoje dieťa. Prirodzene, byť iní a nemali by. Zdá sa, že od tohto radostného okamihu uplynulo veľa času, keď sa v rodine objavila dcéra.

Najnovšie, prvé slovo bolo povedané, najprv šiel do škôlky, školy. Spolu sa žilo mnoho radostných, nezabudnuteľných udalostí. Roky rýchlo utiekli, čas zostal, keď bola dcéra bezstarostná, idiotská dievčatko a teraz pred jej rodičmi je teenager.

Vo veku asi 12 rokov, dcéra začína tvoriť druhotné sexuálne charakteristiky, ktoré zvyčajne spôsobuje rozpaky v dievčati. Toto obdobie je najvhodnejšie na rozprávanie o niektorých vlastnostiach jej ženského tela. I keď to bude lepšie, keď mama začne hovoriť o skorých zmenách vo fyzike dievčaťa o niečo skôr.

Nástup menštruácie môže dievča veľmi vystrašiť, ak ju najprv nepripravíte na možný nástup zmien v jej tele. Ak je dcéra pripravená a informačne „uzemnená“, potom bude môcť pokojne prijať začiatok jej obdobia.

Počnúc približne 10-ročnou dcérou stojí za to začať pripravovať dcéru na budúce zmeny. V prijateľnej forme hovorte o tom, čo predstavuje menštruáciu, povedzte o jej nevyhnutnosti. Je to jasné - menštruácia je prirodzený proces, ktorý sa vyskytuje v ženskom tele.

Prečo je to dôležité

Existuje kategória rodičov, ktorí veria, že hovoriť o menštruácii so svojou dcérou nie je vôbec potrebné. Títo rodičia dávajú svojej dcére právo zaoberať sa touto otázkou samostatne.

Staršie ženy si spomínajú, že v čase dospievania o takejto téme nehovorili. Následne vznik menštruácie spôsobil šok a niekedy strašák neosvietenému dievčaťu, kvôli tomu, čo videli, komplexy a obavy.

V modernom svete nie sú žiadne tabuizované témy, je viac oslobodená, informovaná. Na internete, v knihách, filmoch nájdete odpovede na akékoľvek otázky, ktoré môžu vzniknúť. Samozrejme, v tomto je obrovská nevýhoda: sexuálna propaganda, nedostatok cenzúry materiálov, na ktoré sa pozerajú tínedžeri. Mnohí rodičia úplne stratili kontrolu nad svojimi vyrastajúcimi deťmi. Väčšina z nich nemá predstavu, čo počúvajú, aké knihy sledujú, ich vlastné deti čítajú.

Často sa stáva, že rodičia nevedia hovoriť o menštruácii so svojou dcérou. Bez ohľadu na to, aké to bolo ťažké, ale je potrebné hovoriť so svojou dcérou, takže neskôr, pretože dievča nebolo včas a spoľahlivo informované, nezískala komplexy, ktorým by sa dalo vyhnúť.

Ako pripraviť dcéru na konverzáciu

Ak chcete, aby konverzácia bola pre dievča čo najviac informatívna a užitočná, mali by ste sa na ňu pripraviť. Nie je nutné, aby sa konverzácia uskutočnila okamžite z "A" do "Z". Je možné a dokonca potrebné predkladať informácie postupne, aby mala čas na správne pochopenie dieťaťa. Buďte pripravení počuť vašu dcéru, aby si položila niekoľko vysvetľujúcich otázok, takže nasledujúce odporúčania môžu byť použité na prípravu konverzácie.

 1. Bude užitočné dotknúť sa témy menštruácie už od útleho veku. Môžete hovoriť o mesačných fragmentoch, zakliniť ich do denných rozhovorov s vašou dcérou, opisujúcich rôzne prirodzené funkcie, aby dieťa mohlo ľahšie vnímať informácie. Môžete povedať dievčaťu, že keď vyrastie, jej telo sa zmení. Potom sa stane dospelou ženou, napríklad matkou.
 2. Za zmienku stojí, že treba spomenúť konkrétnejšie fakty., Môžete hovoriť viac o menštruácii. Je to akoby medzi časmi všimol, že ak dievča už má svoje obdobie a zároveň žije sexuálne, potom môže otehotnieť.
 3. Otázky by mali byť zodpovedané vzhľadom na vek dieťaťa. Napríklad, ak vaša dcéra prvého zrovnávača uvidela váš box s hygienickými vložkami, bude stačiť povedať, bez toho, aby sme sa dostali do detailov, ktoré použijete pri príchode menštruácie.
 4. Je potrebné pochopiť, čo presne sa dcéra pýta. Правильнее будет спросить, что она знает о месячных. Исходя из этого, можно будет сориентироваться, о чем конкретно нужно рассказать. Быть может, она слышала, как о месячных рассказывал, кто-нибудь из подруг, и уже имеет общее представление об этом явлении. Чтобы рассказать достоверные факты, надо выяснить, правильно ли она поняла услышанное. Okrem toho budete mať čas premýšľať o tom, ako budete správne odpovedať na jej otázky.
 5. Využite svoje skúsenosti na rozhovor so svojou dcérou. Pred začiatkom rozhovoru sa dozviete, možno má otázky. Bohužiaľ, deväťdesiatdeväť detí zo stovky, ktorí sa cítia trápne, odmietnu takúto komunikáciu. Preto je potrebné zvoliť ľahší prístup. Povedzte mi, ako ste sa báli v jej veku, či budete pociťovať bolesť, keď príde menštruácia a spýtajte sa, či si o tom myslí.

Nezabudnite, že dieťa môže položiť otázku, na ktorú nepoznáte odpoveď, potom by ste sa o ňom mali úprimne priznať.

Ktorý rodič by mal prevziať túto konverzáciu a prečo

Je veľmi dôležité, aby sa rodič ujal poslania povedať jej dcére o jej dobe. Pre otca bude napríklad veľmi ťažké povedať svojej dcére o tom, aké zmeny nastanú s jej rastúcim organizmom. Preto je logickejšie hovoriť s matkou.

Nanešťastie sú chvíle, keď dievča nemá matku. Potom môže babička, teta alebo staršia sestra odpovedať na všetky otázky, o ktoré máte záujem. Hlavná vec je, že dieťa tejto osobe dôverovalo a mohlo ľahko pokračovať v rozhovoroch o skrytých.

Niekedy sa aj otcovia snažili hovoriť o menštruácii so svojou dcérou, čo jej spôsobilo mnoho otázok. Samotný otec bol preto veľmi v rozpakoch. Tam sú vzdelávacie konverzácie v strednej triede, aj keď to nestačí.

Anatomické vlastnosti

Na začiatok stojí za to hovoriť o štruktúre ženského tela (vonkajšie sexuálne charakteristiky, vnútorné orgány). Vizuálna pomoc môže byť vlastným telom matky, nie jeho príkladom na zváženie, pričom rozlišuje medzi ženskými postavami.

Ďalším bodom rozhovoru je oboznámenie sa s vnútornými črtami ženského tela (pre dieťa musíte hovoriť v prístupnom jazyku). Hlavná vec je, aby dcéra pochopila, prečo každý mesiac celý jej život chodí mesačne.

Nie je potrebné zdôrazňovať, že mesačne môže ísť bolestne, ako aj mlčať o tom. Musí mať na pamäti, že sa to stane všetkým ženám bez výnimky.

Treba tiež poznamenať, že teraz, keď vajcia v jej tele dozrievajú, môžete otehotnieť (ak žijete sexuálne). Preto môžeme hovoriť o metódach antikoncepcie pre mladé dievčatá.

Čo je mesačné a na čo sú určené?

Dievča musí pochopiť dôležitosť menštruačného cyklu. Je dôležité jej vysvetliť, že všetko, čo sa jej deje, má veľký význam - telo sa pripravuje na budúce materstvo.

Menštruácia sa vyskytuje v priemere medzi jedenástimi a štrnástimi rokmi. Záleží na rôznych faktoroch, napríklad: genetike, výžive, klíme, chorobách. Menštruácia sa stane každý mesiac, niekde okolo veku štyridsaťosem. Na začiatku ovplyvňujú: maternicu, vaječníky, hypofýzu.

Vo vaječníku je folikul. Obsahuje vaječné bunky. Každý mesiac sa folikuly zväčší, praskne a obsah spolu s vaječnou bunkou vylejú, pohybujú sa pozdĺž trubice maternice do jej dutiny - tento proces sa nazýva ovulácia.

Súbežne prebiehajú aj zmeny na sliznici, pretože sa pripravuje na prijatie oplodneného vajíčka, napučania a zvýšenia krvného obehu.

Po prechode vajcovodmi sa vajíčko pripojí do maternice, kde spermie čakajú na zostávajúci mesiac (na to vajce dozrieva).

Ak sa hnojenie nevyskytlo, potom sa vajíčko vylúči z sliznice maternice a cez krček maternice vyjde vo forme hlienu, zrazenín, krvi - to je menštruácia (menštruácia).

menštruácia sa pohybuje od troch do piatich dní. Odporúča sa uchovávať kalendár so záznamami menštruačného cyklu.

Hygienické vlastnosti

V rozhovore s vašou dcérou o menštruácii musíte počas tohto obdobia hovoriť o hygiene. Ak nebudete dodržiavať základné hygienické normy, povedie to k rozvoju rôznych infekcií spôsobených reprodukciou patologických mikróbov a mikroorganizmov, pre ktoré je menštruačná krv ideálnym biotopom.

Na radu gynekológov dievčatá lepšie používať podložky ako tampony. Prvýkrát je kúpiť ich spolu s mojou dcérou, sprevádzať nákup s príbehom o rôznych tesnení. Neskôr si bude môcť vybrať vhodnú možnosť pre seba.

Toto je strašné slovo - PMS

Nenechajte si ujsť konverzačný premenštruačný syndróm. Nárast hormónov môže spôsobiť zmeny v psycho-emocionálnom stave teenagera. Včasná konverzácia pomôže dievčaťu pochopiť, čo sa s ňou deje, a podráždenosť a slabosť pred menštruačným obdobím ju nevystraší ani ju nezachytí.

Stojí za to vysvetliť, ako sa to deje, pretože telo je hormonálne preusporiadané. Poznanie príčiny, nepríjemný stav bude ľahšie pre ňu preniesť.

Ak by dcéra vďačne prijala túto radu a vypočula si informácie, bolo by pekné diskutovať o téme tehotenstva. Získané vedomosti jej pomôžu v jej novom dospelom živote sledovať jej zdravie a nerobiť chyby.

Aké otázky môže mať dcéra?

Po rozhovore môže dievča položiť niekoľko otázok. Bolo by pekné dať im správne a úplné odpovede. Ignorovať ich alebo odložiť pokračovanie konverzácie na neskôr nestojí za to. Otázky môžu byť:

 1. Existuje bolesť počas menštruácie? Toto je najčastejšie kladené otázky. Musí byť spoľahlivo zodpovedaná. Ak mesačný cyklus prebieha normálne, sú bezbolestné. Môžu to byť nepríjemné ťahové pocity, ale toto je normálny stav. Ak je bolesť silná, nezabudnite si vziať čas na návštevu gynekológa so svojou dcérou.
 2. Čo zažíva pred menštruáciou? Môžete odpovedať pomocou premenštruačných príznakov. Každá nová menštruácia najprv vezme dievča prekvapením, ale postupom času sa naučí počúvať jej telo a pochopí, kedy a ako sa blíži začiatok nového cyklu.
 3. Kedy prichádzajú vaše obdobia prvýkrát? Samozrejme, že po tejto konverzácii chce vedieť, kedy to všetko začne. Vo veku od desiatich do trinástich, najčastejšie v zime.
 4. Na plavkách je niečo biele, prečo? Dospievajúci sa môže rozhodnúť, že má nejakú chorobu. Vysvetlite, že výtok je spôsob, ako udržať vagínu čisté, to je normálne.
 5. Môžu ísť, keď som v škole? Samozrejme, všetko môže byť pre takýto prípad, musíte mať niekoľko tesnení s vami v rezerve alebo si vziať voľno z dnešných tried ísť domov.

Namiesto záveru

Začiatok mesačného obdobia jej dcéry je novou etapou jej vývoja. Snažte sa ju pripraviť na jeho útok, neodkladajte sa. Snažte sa udržiavať a udržiavať dôverný vzťah, potom vám bude ľahšie rozhovor o intímnych témach. Koniec koncov, je tu stále toľko intímne hovoriť so svojou vyrastajúcou dcérou.

Čas puberty

Pred 15 až 20 rokmi sa menštruačné obdobia objavili vo veku 14 - 15 rokov. Teraz je sexuálny vývoj detí trochu zrýchlený - zrýchlenie, takže menštruácia začína vo veku 12 - 13 rokov. Tieto údaje sú charakteristické pre regióny Ruska aj pre krajiny Európy. Avšak pediateri si všimnú niektoré charakteristické črty pre južné regióny - ešte skôr pubertu. Dôvody na získanie lekárskej starostlivosti sa objavia, keď sa menštruácia vyskytne pred dosiahnutím veku 10 rokov a neskôr ako 16 rokov.

Ako pristupovať k dôležitej konverzácii?

V živote každého dievčaťa prichádza štádium - nástup menštruácie alebo menarche. Takýto obrat udalostí môže byť vnímaný pokojne a racionálne, ak je dievča predbežne pripravené na určité črty svojho stavu a ak sa matka alebo staršia sestra o príslušné vedomosti nestarali vopred, dieťa sa môže vystrašiť.

Samozrejme, môžete si sadnúť a zapamätať si toľkokrát, koľkokrát je to možné v časoch Sovietskeho zväzu, keď nebolo obvyklé diskutovať o témach sexu, pôrodov a osobnej hygieny aj s vlastnou matkou. V procese dodržiavania týchto prísnych pravidiel však mladé dievčatá zostali samé so svojimi skúsenosťami a veľkým množstvom nejasných otázok.

Moderný svet je viac oslobodený, bohatý s premršteným množstvom veľmi odlišných informácií v knižnici a na internete, ktoré poskytnú odpovede na všetky otázky, ktoré sa objavili, ale kto lepší ako mama bude schopný pripraviť dievča na to? Niektoré matky odkladajú takúto dôležitú konverzáciu na „neskôr“, vedú, keď sa pozerajú na svoje 9-ročné dievča, zdá sa, „aké obdobie?“ je ešte dieťa a ako začať takúto nezvyčajnú konverzáciu? “

Existuje veľa podivných príbehov, pravdepodobne vo vašom živote, s ktorými sa stretli, keď si dospelé dievča myslelo, že krváca a niečo vážne choré kvôli nedostatku informácií. Aby sme sa vyhli takýmto incidentom, je potrebné zistiť, ako vysvetliť budúcej dievčine, čo ju čaká v blízkej budúcnosti.

Plán predpokladanej konverzácie

Ako viete, pre úspešnú konverzáciu potrebujete starostlivo premyslený plán konverzácie. Pre-koncipovaný plán, pomáha chýbať jeden detail.

Podrobnosti, ktoré musia venovať pozornosť pred rozprávaním:

 • Komunikačný tón, Zabudnite na tón učiteľa, bude to len vystrašiť a porušiť dôveryhodnosť konverzácie. Aby bolo všetko dostupné a rýchlo doručené dieťaťu, vyberte si dôvernú a priateľskú konverzáciu, potom dievča bude môcť pokojne reagovať na takúto novú konverzáciu a bez váhania počúvať matku alebo iného zrelšieho mentora,
 • Miesto konverzácie, Vyberte si pohodlné miesto, ktoré vám a vášmu dieťaťu pomôže len relaxovať.

Premýšľajte nad momentmi, ktoré je potrebné dieťaťu vysvetliť - približný čas nástupu menštruácie, zvláštnosť prejavu tohto procesu, možný výskyt bolesti, aké sú fázy menštruácie a čo znamenajú.

Vedenie rozhovoru by sa malo uskutočniť v niekoľkých fázach:

 • vo veku 9 rokov - po prvý raz nie je potrebné šíriť celý arzenál vedomostí o závažnosti ženského podielu všetkých žien na svete. Prvé vysvetlenia o menštruácii môžu zahŕňať veľmi zlé vedomosti, niečo ako „čoskoro sa telo zmení, objaví sa nejaký výtok, nemali by ste sa ho báť, existujú špeciálne produkty osobnej hygieny“. Dievča môže prejaviť záujem a chcieť vedieť lepšie, čo to je, takže otázky by nemali rozprávača chytiť prekvapením a môžu kývnuť, zavrieť tému,
 • po prvom rozhovore bude mať dievča už predstavu o budúcom prepustení, takže by sa mal uskutočniť ďalší rozhovor počas prvej menštruácie alebo menarky, teda v priebehu 11 - 12 rokov.

Takéto časové obdobie - 3 roky - je určené odlišným vývojom detí, to znamená, že jedna dievčina vo veku 9 rokov môže túto konverzáciu brať vážnejšie a chce vedieť viac o počiatočných informáciách a druhé dieťa jednoducho nechápe, čo sa snažia vyjadriť.

Kto by mal prevziať túto zodpovednosť?

Vysvetliť dieťaťu to, čo ju čaká v procese dospievania, je dosť problematické, preto by túto úlohu mala vykonávať matka.

V prípade, že dievča nemá matku, zodpovednosť nesie iná staršia žena - pôvodná teta, staršia sestra, babička, teda každá osoba, ktorej dieťa dôveruje a môže hovoriť o takýchto otvorených témach.

V storočí nastali časy, keď sa pápeži snažili znášať bremená, ale zakaždým, keď sa obrátili na tvár obrovského množstva otázok od dievčaťa, útlaku otca. Muži nemôžu úplne pokryť všetky detaily procesu z dôvodu jednoduchého nedostatku vedomostí, ako aj spravodlivého podielu obmedzení. Zvyčajne v školách, počnúc prechodom na strednú triedu, existuje vzdelávací rozhovor so všetkými dievčatami, ale spravidla to nestačí.

Približný príklad konverzácie s dieťaťom

Pred vami sedí nevinné dieťa, nič netušiace, že jej to chcete povedať. Začnite so skutočnosťou, že v rovnakom čase ako štádiá dospievania začína ženské telo získavať iný vzhľad ako muž. Najprv sa dievča stane dievčaťom, potom ženou. Proces transformácie dievčaťa na dievča sa nazýva menštruácia.

Určite nám povedzte, že je to každá žena, ktorá preukáže svoju schopnosť niesť deti. Zosvetliť proces celého menštruačného cyklu - normálne trvanie je 28 - 33 dní, normálne trvanie krvácania je 3 - 7 dní, povaha výtoku je absencia zrazenín, mierne množstvo, šarlátová farba.

Uveďte, že čas nástupu prvej menštruácie je u každého dievčaťa odlišný, neznamená to však žiadnu patológiu, skôr závisí len od rýchlosti vývoja reprodukčného systému. Presvedčiť dievča, že uvoľnenie krvi nie je zlé, neznamená chorobu alebo zranenie, ako bolo predtým vnímané. Vylučovanie krvi nie je sprevádzané bolesťou, ale bolesť môže byť prítomná v procese odtrhnutia endometria, čo je tiež normálny proces.

Dieťa vopred nevyľakajte, aj keď ste mali dievča, ktoré pozorovalo zjavné bolesti pri nástupe prvého dňa menštruácie, že bolesť bude závažná. Každé ženské telo reaguje inak a nič sa nedá predvídať.

Dievča pripravte psychologicky - počas obdobia menštruácie si môže všimnúť náhlu zmenu nálady, zvýšenú podráždenosť, celkovú malátnosť, nervozitu a slznosť. Všetky tieto prejavy súvisia s premenštruačným syndrómom a závisia od hormonálneho pozadia dievčaťa.

Špeciálne momenty

Niektoré aspekty, ktorým by sa mala venovať osobitná pozornosť:

 • Menštruačný cyklus sa môže stratiť, najmä po silnom strese, únave, náhlej zmene klímy atď. A počiatočný cyklus je nestabilný už niekoľko rokov. To všetko je ľahké pochopiť a dospieť k záveru, že fyzická námaha by mala byť mierna, dievča sa nakoniec naučí rozpoznať prvé príznaky prístupu menštruácie, aby doslova obmedzila nadmernú mobilitu, to isté platí pre stresové situácie.
 • Po tom, čo si dievčatá všimli množstvo módnych časopisov a televíznych programov, snívajú o tom, že sú chudé, čím sa ich telá vyčerpávajú. Nesprávne zvolená strava s úplným vylúčením tukov a sacharidov vedie k zastaveniu fungovania vaječníkov a zlyhaniu menštruačného cyklu. Správnu výživu dieťaťa do určitého veku by mali nasledovať rodičia, je však potrebné zvýšiť správny postoj dievčaťa k tejto problematike vopred.
 • A čo je najdôležitejšie, aj keď to rodičia považujú za rúhanie začať takúto konverzáciu so svojou dievčatkom, vysvetliť dieťaťu, že nástup menštruácie nie je len znakom dospievania, ale aj príležitosťou otehotnieť. Čo presne vaše dieťa potrebuje vedieť z tejto témy, každý rodič sa rozhodne pre seba, ale pamätajte, že zanedbávanie alebo obmedzenie sú často príčinou skorého tehotenstva a možného potratu s následnými následkami,
 • Výrobky pre osobnú hygienu. Vysvetlite, že produkty osobnej starostlivosti by sa mali zmeniť vždy na nové a mali by ste často navštíviť dámsku izbu, aby ste posúdili stav. Nezabudnite na dušu - príliš horúca voda je zakázaná, ale je potrebné časté sprchovanie, aby sa zabránilo infekcii akoukoľvek infekciou. Nezabudnite povedať, že časom bude dievča schopné používať iné hygienické metódy, napríklad tampony vhodné pre viac dospelých a skúsených dievčat.

Komentáre

Ak sa dcéra zaujíma o otázky fyziologickej zrelosti, nestrácajte sa z diskusie. Je nesprávne predpokladať, že dieťa nie je ešte „pripravené“, a matka nenašla správne slová, pričom túto tému odložila až do času, keď je neskoro. Preto by sme mali byť na tieto otázky pripravení a diskusiu o tejto téme odložiť na neskôr.

Je tu dobre napísané, ako najlepšie pristupovať k diskusii na tému menštruácie.

Prečo by mal byť chlapec, najmä vo veku 6 rokov, informovaný o tom, čo je mesačné?

Moja 9-ročná dcéra pred naším rozhovorom vedela, že ženy majú obdobia. Vo veku 9 rokov sa začala zaujímať o anatomické črty tohto procesu.

Prečo by to nemal vedieť?

Po prvé, v tomto veku sú takéto veci vnímané pokojne, bez dotyku obmedzenia a bez strašidelných vtipov. Bude mať istotu, že to vždy vedel a toto je bežný jav. Počul som príbeh jedného chlapca, ktorý by nebol známy a stal sa predmetom posmechu, keď veľmi neúspešne ukázal svoju nevedomosť, prečo je možné, aby niektoré dievčatá nebehli na telesnej výchove.

Po druhé, v našom detstve boli tesnenia tajné. Teraz stoja na policiach supermarketov, a dokonca skončia v balíčkoch, ktoré Mama vydáva! Pravdepodobne musí klamať, prečo ich kupujem? Moji priatelia požiadali môjho syna, aby mu kúpil tampóny - "aby som sa mohol tiež potápať v bazéne! Ako teta v televízii." Bol v tom čase 4,5 roka.

Keď mama potrebuje začať hovoriť o menštruácii

Začnite dôležitý rozhovor do určitého veku, keď bude dievča pripravené pre neho. V tomto ohľade môžu matky urobiť dve spoločné chyby.

Niektorí mlčia až do poslednej chvíle a niečo vysvetľujú svojim dcéram len vtedy, keď už začali kritické dni. Medzitým je krv dieťaťa vždy spojená s bolesťou, traumou. Nedorozumenie situácie môže vyvolať silný strach a dokonca aj psychickú traumu.

Непонимание ситуации может спровоцировать у неподготовленного ребёнка сильный испуг и даже психическую травму

В связи с этим вспоминается яркий эпизод из романа Маккалоу Колин «Поющие в терновнике». Когда у главной героини, пятнадцатилетней Мэгги, начались месячные, она страшно испугалась этого, скрывала от семьи и несколько месяцев думала, что умирает от «постыдной кишечной болезни». Nakoniec sa stalo, že kňaz z miestnej cirkvi, a nie jej matka, bol donútený vysvetliť pravdu dievčaťu.

Zatiahla ruky.

"Otče Ralph, ja zomieram, mám rakovinu."

"Je to už pol roka, odkedy to začalo, otec Ralph." Mám strašné bolesti v žalúdku, ale nie preto, že sa cítim zle, a ... oh, otec Ralph ... toľko krvných tokov!

Otec Ralph prudko zvrhol hlavu, počas spovedností sa to nikdy nestalo, pozrel sa na jej placho sklonenú hlavu, zaplavenú búrkou protichodných pocitov a vôbec nemohol zbierať svoje myšlienky. Smiešna, radostná úľava, divoký hnev na Fionu [autor: matka dievčaťa] - bol pripravený zabiť ju, úctu, obdiv - takú malú a tak statočne držanú a nezmerateľnú, nevýslovnú rozpaky ...

"Neumierate, Maggie, a nemáte rakovinu." Nemala som vám to vysvetľovať, ale lepšie to vysvetlím. Tvoja matka ti mala povedať všetko dávno, pripravila ťa vopred, nevadilo by mi, prečo to neurobila.

McCullough Coley

Aby sa tejto situácii predišlo, matky musia začať rozhovor včas, vopred - keď je ich dcéra asi desať rokov stará (pretože moderné dievčatá začínajú pubertu skôr ako napríklad pred dvadsiatimi rokmi).

Ďalšou chybou dospelých žien je, že vychádzajú zo svojich minulých skúseností a začínajú osvetľovať svoje dieťa vo veku, keď sa sami dozvedeli o svojom období. Každý organizmus je však individuálny a v takej citlivej veci sa nedá viesť jedinou dedičnosťou.

Vo všeobecnosti by mala matka počúvať svoju ženskú intuíciu, ako aj pozorovať vonkajšie zmeny v dievčenskom tele. Nasledujúce signály budú signalizovať:

 1. Ostrá výška tela.
 2. Rozšírenie mliečnych žliaz.
 3. Vzhľad vlasov v podpazuší a pubis.
 4. Akné na tvári, zvýšená mastná pleť.
 5. Zmeny v psychike, správanie: dievča sa stáva ostrejšie, podráždenejšie (práca hormónov ovplyvňuje).
 6. Periodická slabá bolesť brucha.

Ako úspešne zorganizovať konverzáciu

Intímna konverzácia je dôležitá pre správne spustenie. Nemusíte to robiť veľmi ostro (vpravo do bodu). Ak odtrhnete dievča od akéhokoľvek zamestnania, sadnite si pred ňu a vážne vyhlasujte, že sa teraz niečo učila veľmi dôležito, potom sa dieťa môže jednoducho stiahnuť do seba alebo podvedome vnímať informácie negatívne.

Nesprávne zvolený moment môže pokaziť celú dôležitú konverzáciu.

Najlepšie je vybrať si čas, kedy sú matka a dcéra doma, dievča nie je nijako zaneprázdnené a je vždy v dobrej nálade. Prípadne môžete hovoriť počas prechádzky, napríklad v útulnom parku alebo parku, kde v blízkosti nie sú žiadni ľudia.

Je dobré začať rozhovor s diskusiou o súvisiacich témach, napríklad, aby ste si všimli, ako sa dcéra v poslednej dobe zmenila (zdala sa byť krajšia, dospelejšia), a potom hladko prejsť k téme, ktorá sa týka jej matky.

Žena musí tiež zabezpečiť mäkký tón konverzácie, výraz tváre (nie je potrebné robiť príliš vážnu tvár), gestá.

Správny tón, úsmev, hmatový kontakt sú kľúčom k úspešnej konverzácii s dieťaťom.

Zaujímavý trik - spočiatku spôsobiť zvedavosť dievčaťa: napríklad ukázať tesnenie a spýtať sa: „Viete, čo to je? Zaujíma vás, prečo je to potrebné? “.

Môžete spôsobiť počiatočný záujem jeho dcéry, ukazovať jej tesnenie

Aké aspekty venovať pozornosť, a čo nie je potrebné zdôrazniť

Vytvorenie konverzácie o menštruácii je dobré podľa dobre premysleného plánu, napríklad na použitie tejto možnosti:

 1. Fázy vývoja dieťaťa, rozdiel v ústave dievčaťa a dievčaťa. Tu sa oplatí aktivovať už existujúce vedomosti o dcére: povedzte jej, čo už vie, a opýtajte sa jej, čo ju zaujíma.
 2. Čo je to menštruácia, jej predchodcovia dievčaťa. Čas začať menarche (prvá menštruácia). Dĺžka cyklu
 3. Vyznačuje sa osobnou hygienou počas kritických dní, čo nie je možné vykonať počas kritických dní.
 4. Možné problémy spojené s menštruáciou (napríklad jej dlhá neprítomnosť). Je dôležité zamerať sa na výživu. Koniec koncov, mnohé dospievajúce dievčatá nedostatočne hodnotia svoj vzhľad a začínajú sa vyčerpávať diétou. To vedie k porušeniu cyklu.

Nie je potrebné okamžite „rozložiť“ celé množstvo informácií. Konverzáciu možno uskutočniť v 2 - 3 etapách. Je veľmi dobré využiť svoje vlastné skúsenosti: povedať o svojich skúsenostiach v rovnakom období.

Dcéra musí pochopiť, že jej obdobie je úplne prirodzený proces, ktorý označuje transformáciu dievčaťa na dievča., A v sile matky prezentovať všetko takým spôsobom, aby sa dieťa nielen nebál prvej krvi, ale bude čakať na túto udalosť ako dovolenku.

V sile matky inšpirovať dievča, že menštruácia je radostná udalosť v živote

Je veľmi dôležité vysvetliť dievčaťu, že menarche sa odohráva v rôznom veku. A ak jej spolužiaci už majú kritické dni, v žiadnom prípade to neznamená, že sú lepšie a vyspelejšie.

V tomto ohľade si spomínam na svojho spolužiaka Juliu. Až do 9. ročníka bolo dievča krátke a malo „detskú“ postavu. Ešte nemala mesačné obdobia (sama to priznala), čo spôsobilo posmech mnohých ďalších, „dospelých“ súčasníkov. Po 9. ročníku, Julia opustila školu a ja som ju nevidel niekoľko rokov. Aké bolo moje prekvapenie, keď som jedného dňa na stretnutí s absolventom videla vysokú prsnatú dievčinu (neskôr sa stala matkou dvoch detí). Takže neskorý nástup menštruácie vôbec neindikuje nedostatok ženskosti a nedostatočnú reprodukčnú funkciu.

Sú veci, ktoré je lepšie sa nedotýkať sa v prvej reči o menštruácii, aby sa dievča nespôsobilo zbytočným strachom:

 1. Možné veľmi bolestivé pocity počas kritických dní. Tu je možné niesť príbehy o pôrode.
 2. Prehlbovanie v otázkach sexuálneho styku, straty panenstva, pohlavne prenosných chorôb. Samozrejme, toto všetko je veľmi dôležité, ale je to téma pre samostatný rozhovor, ktorý ešte nie je 10 - 11 rokov. Ak má dievča nejaké otázky z tejto oblasti, matka nemusí opustiť odpoveď, červenať sa a stručne vysvetliť vo veku prístupnom jazyku bez toho, aby sa dostala do detailov.

Recenzia mamičky

Vo veku 7 alebo 8 rokov mi moja sestra povedala všetko, vzala učebnicu biológie pre 9. ročník a na obrázkoch, ktoré povedala a ukázala všetko. Bolo to veľmi zaujímavé, neváhajte a povedzte o tom svojim dievčatám, vzali si obrázkovú knihu, učebnica podľa môjho názoru je vec, ktorá bola povedaná a daná na štúdium (bude oveľa zaujímavejšie študovať bez vás) a to, čo bude nejasné, sa spýta neskôr. No toto je fyziológia, čo potrebujete vedieť.

Lidia

https://rostovmama.ru/forum/index.php?topic=77343.60

Vysvetlil som, že absolútne všetky dievčatá, dievčatá a ženy majú menštruáciu. Objavujú sa, keď telo dozrieva, od tohto okamihu, keď sa objavia, dievča sa stáva ešte krajšou, zrelšou a zodpovednejšou. A vždy raz za mesiac. A keď sa objaví menštruácia - je to dovolenka pre celú rodinu. Nechcel som ísť do detailov, ale jasne som sa uistil, že to nie je bolestivé a nie strašidelné. A ukázal, aké krásne tesnenia sa predávajú, a ona si ich vyberie. Vo všeobecnosti sme sotva čakali na menštruáciu. Trochu 3-ročný - tiež vie, že takýto jav existuje, a to je normou.

Lena-Prenájom

http://www.detkityumen.ru/forum/thread/142285/

Nemám dcéru (mám syna). Ale spomínam si na seba. Keď mi bolo 12 rokov, moji rodičia ma odniesli zo hry a začali túto tému. Všetko bolo dekoratívne, pokojné, so všetkými správnymi slovami. Ale ... ak by som mal dcéru, vedel by som, že: 1) musíte čakať na správny okamih, náladu dievčaťa, aby bola pokojná a vážna, 2) kategoricky vylúčiť otca z rozhovoru, aj keď je vzťah úžasný, nie je to jeho dohody Toto teraz správne vnímam, ale pamätám si na moje dospievajúce pocity. Dlho to bolo nechutné, hoci som to neukázal. Mami, boli ste raz dievčatá ... pamätajte si.

Hosť

http://www.detkityumen.ru/forum/thread/142285/

Kúpiť encyklopédiu pre dievčatá s obrázkami. Posaďte sa, zvážte, prečítajte si. Deti často veria v autoritu kníh viac ... Mína ešte nie je 8, ale už sme študovali veľa otázok o „Sexuálnej encyklopédii pre dievčatá vo veku 7–9 rokov“ ... A jasne a prístupné a slová nemusia hľadať. A dokonca aj pohľad do očí, plachý. Pre dievčenskú bude veľmi dôležité ...

kakao

http://forum.nanya.ru/topic/18480-kak-rasskazat-dochke-o-mesiachnykh/

Moje jasne bolelo trochu nižšie brucho a objavila sa podráždenosť, pupienky na čele. Bolo to 11 rokov. Ešte raz, keď si sťažovala, že jej žalúdok bolí, povedal som jej všetko, čo to mohlo byť. Ukázal, ako vyzerajú vankúšiky a ako ich používať a dať ich do kufríka len v prípade. A ja som sa nemýlil, po týždni niekde začal.

astra

https://mama.md/topic/124936-kak-rasskazat-dochke-pro-mesyachnye/

Moderné deti vyrastajú skoro a učia sa o mnohých dôležitých aspektoch života a zdravia na ulici, od televízie a internetu. Mama by sa preto mala ponáhľať a rozprávať sa s dcérou o jej dobe. Toto by sa malo robiť jemne výberom správneho okamihu a zdôraznením všetkých dôležitých otázok pre túto tému.

Ako bohatá je krv?

Dievčatám sa často zdá, že krv z vagíny tečie, tento obraz obzvlášť desí tých, ktorí sa boja jej vzhľadu. Mama by mala odpovedať na túto otázku a hovoriť o predpisoch založených na osobných dojmoch. Krvný výtok je zvyčajne heterogénny, často dosť hrubý. U niektorých žien môže byť prepúšťanie skromné, v iných hojné. Krv, ktorá odchádza, je zároveň „použitá“ a nevyžaduje sa pre životne dôležitú činnosť organizmu. V ľudskom tele je všetko premyslené a usporiadané najlepším spôsobom. Výmenou za stratenú krv sa vytvára nový, čo je prirodzený a dokonca užitočný proces.

Niekedy sa dievča obáva otázky, či môže počas kritických dní stratiť veľa krvi. Samozrejme, situácie sa môžu líšiť. Počas tohto obdobia, nemôžete vystaviť telo fyzickej námahe, aby nedošlo k krvácaniu, ale nemali by ste stráviť celý deň v posteli. Je nevyhnutné viesť normálny život s určitými obmedzeniami.

Tesnenia alebo tampóny?

Ak sa vek jej dcéry blíži k váženým 11 rokom, veľmi dychtivo čaká na prvú menštruáciu. Nastal čas pripraviť si zásobu hygienických vložiek alebo tampónov s mamou. Čo je lepšie použiť? Táto otázka je dnes kontroverzná. Niektorí gynekológovia majú tendenciu sťahovať sa, iní nie sú tak kritickí a priznávajú, že mladé dievča môže používať špeciálne tampóny. Chceme sa zamerať na skutočnosť, že tampony sú pomerne ťažké vkladať a podložky sú pohodlnejšie a ľahšie sa používajú.

Je potrebné sa pripraviť na to, že otázky sa môžu týkať koncepcie, antikoncepcie, intímnych vzťahov medzi mužom a ženou. Je potrebné vopred zvážiť, koľko informácií môžete dať svojej dcére alebo synovi v závislosti od ich zrelosti.

Varované - to znamená, že všetko je v poriadku!

Nestačí povedať, že menštruácia sa vyskytuje takmer u všetkých žien, je tiež potrebné vysvetliť dcére, ako idú s adolescentmi. Je potrebné ju varovať, že najprv sa môže cyklus stratiť a menštruácia bude nerovnomerná. Na internetovej stránke Dr. Komarovského je informácia, že v prvom roku po menarche môže byť cyklus od 20 do 90 dní. Inštalácia cyklu môže trvať šesť mesiacov, dokonca rok alebo dva, o to by ste sa nemali starať. Ak chcete odhadnúť počet dní medzi nariadeniami, musíte si ponechať kalendár. Stačí, ak si kúpite malú kópiu pre dievča a požiadajte ju, aby označila dátumy, kedy začínajú jej kritické dni.

Niekedy si matka myslí, že jej dcéra je len dieťa a nemá záujem o opačné pohlavie - aj v tomto prípade by mala byť prvá, ktorá sa dotkne témy možného tehotenstva. Vysvetlite, že menštruácia znamená možnosť otehotnieť, ale neznamená, že telo je pripravené niesť dieťa. Dievča, ktoré už začalo svoje obdobie, by malo byť zodpovedné za jej telo a život.

O čom to nestojí?

Môžete hovoriť o nariadeniach vlastnými slovami a tiež si vytvoriť konverzáciu podľa vlastných predstáv. Nevystrašujte však dieťa a povedzte mladému dievčaťu o akýchkoľvek komplikáciách, ktoré sú celkom možné:

 • Nemôžete obmedziť čas nástupu prvého menštruačného (menarche) tvrdého rámu. Dievča, ktoré nemalo menštruáciu vo veku 13 rokov, bude predpokladať, že má akékoľvek abnormality. Je lepšie počkať a poradiť sa s detským gynekológom.
 • Nie je potrebné vopred pripravovať svoju dcéru na to, že menštruácia je bolestivá, inak sa bude stavať strach z čakania. Nemôžete im dať príliš malý význam a povedať, že menštruácia prechádza bez povšimnutia. Tento proces je fyziologický, stojí za to ho vopred pripraviť, ale nevzdáva sa svojich zvykov.
 • Nemôžete hovoriť o menštruácii, ako keby ich útok bol niečo hanebné, že by ste mali byť ticho. Naproti tomu mesačná menštruácia je normálny proces, ktorý sa vyskytuje u každej ženy. Zároveň je možné o nich hovoriť len s blízkymi ľuďmi, bez toho, aby sa verejnosti venovali intímne detaily.

Porozprávajte sa so svojím dieťaťom úprimne, aby ste ho pripravili na nové okolnosti. Nie je potrebné odkladať konverzáciu na neurčito, pretože je lepšie, keď sa dievča dozvie o nej mesačne od svojej matky než od niekoho iného. Takéto rozhovory posilňujú vzťahy, pomáhajú rodičom lepšie porozumieť ich dieťaťu. Je veľmi dôležité nestratiť kontakt s ním, najmä na prahu komplexného a zaujímavého obdobia dospievania.

Príprava na rozprávanie mesačne

Mnohé matky poznajú: chlapci by mali byť informovaní aj o ženskej fyziológii, naznačujú, že obdobie menštruácie sa vôbec nehanbí a dievčatá nemôžu byť týmto ponižované alebo škádlené. Správne vychovaný syn bude následne primerane reagovať na možné emocionálne výbuchy svojej budúcej manželky alebo dcéry, čo znamená, že jeho rodina bude mať menej dôvodov na škandály.

Rozhovor s dievčaťom je úplne iný. Dcéra by mala čo najviac odhaliť tému menštruačného cyklu: keď začína, jej úloha, znamenia, ako dochádza k menarche (prvá menštruácia), potrebné akcie počas kritických dní a čo je zakázané robiť.

Konverzácia sa môže uskutočniť v 2-7 etapách. Je však veľmi dôležité: pri prvom rozhovore nie je možné dotknúť sa problémov bolestivých pocitov a pôrodov. Je stále príliš skoro a nie je známe, či bude ťažké znášať menštruáciu alebo nie. Téma menštruácie sa musí dotknúť skôr, ako začnú, takže dcéra sa nebojí krvi a nemyslí na smrť.

Dôležité otázky o menštruácii

Mama musí napísať postupnosť konverzácie sama predtým, ako oznámi svojej dcére prvé menštruačné obdobie. V ére internetu môžu ženy komunikovať s mnohými matkami na fórach, ktoré rozširujú možnosti dozvedieť sa viac o skúsenostiach a otázkach iných ľudí, o ktoré ich dcéry požiadali. Napodiv, aby sa rodičom pomohlo, stala sa reklamou pre ženské hygienické vložky v televízii. Deti už poznajú účel svojej destinácie, takže mamičky hladko predstavia dcéry do posledného dňa.

Menarche sa môže vyskytnúť do 2,5 roka od začiatku rastu prsníka u dieťaťa, vzhľadu ochlpenia a podpazušia. Norma je vek od 9 do 16 rokov. Mnohé matky vopred varujú svoju dcéru, že chcú hovoriť o téme menštruácie a požiadať ju, aby mu dala najviac času. Pred konverzáciou sa odporúča mať pripravený text s informáciami o menštruácii.
Zoznam obsahuje témy:

 • po ktorej dobe začne menarche,
 • prvé príznaky blížiacej sa menštruácie,
 • osobnú starostlivosť počas obdobia, t
 • čo je potrebné urobiť počas kritických dní,
 • že dievčatám je zakázané páchať,
 • aké sú sadzby cyklu,
 • možné odchýlky a odporúčania na odstránenie príčin,
 • Odpovede na všetky otázky dcéry sprevádzajúcej konverzáciu.

Kniha Sexuálna encyklopédia pre deti do 9 rokov vám povie, ako povedať dievčaťu o jej období. Dcéra v škole v špeciálnej lekcii sa tiež môže od zdravotníckeho pracovníka naučiť o menštruačnom cykle a navyše dostane v rukách príslušné brožúry.

Medzi zložité otázky sa často musia dať odpovede na témy sexuálneho styku, straty panenstva, pôrodu, pohlavne prenosných chorôb, kondómov, gynekologických stoličiek a potratov. Odborníci odporúčali hovoriť o celej dievčine, ale v prístupnom jazyku a slovách vhodných pre jej vek, sľubujúc, že ​​o nej budú hovoriť neskôr samostatne.

Po koordinácii s dcérou v čase konverzácie môže matka v dôvernom tóne začať diskusiou o štádiách vývoja dieťaťa a rozdielu v ústave dievčat, dospievajúcich dievčat a žien. Potom sa odporúča opýtať sa, čo už vie a na ktoré otázky chce získať odpovede. Možno, že matka bude musieť len doplniť informácie a opraviť jej psycho-emocionálne vnímanie potreby menštruačného cyklu.

Mesačné dni a hygienické pravidlá

Vzhľad čírej tekutiny na spodnom prádle pred nástupom menštruácie, citlivosť prsných žliaz, „podivné“ pocity v dolnej časti brucha a vo vaječníkoch, ktoré spôsobujú nepohodlie, patria k normám vývoja dievčaťa.

Menarche začína s výskytom hnedých alebo červených škvŕn na nohavičkách alebo hárku. Toto je vylučovaná menštruačná krv. V jednej dobe (3 - 7 dní) naleje najviac 150 ml, môže byť bohatá alebo nedostatočná. Менструация повторяется каждый месяц, длительность цикла составляет от 21 до 35 дней.
Пока девочка не занимается сексом, желательно использовать только гипоаллергенные прокладки. Так, маме легче будет контролировать течение цикла, а дочке удобнее менять средство гигиены, не причинив вреда своему здоровью. Tesnenie sa mení 4-6 krát denne. Tampony sa používajú hlavne po nástupe sexuálnej aktivity. Menia sa každých 1,5 hodiny, aby sa zabránilo rozvoju infekcie v pošve. Je potrebné pravidelne sa sprchovať, často umývať (raz za 4-6 hodín).

Pred prvým mesiacom mesiaca si dievča môže všimnúť, že v dolnej časti brucha sa objavuje pocit ťahu, ktorý rozširuje krčný kanál tak, že oddelené fragmenty endometria sa ľahšie opúšťajú z maternice. Moja dcéra v týchto dňoch je často podráždená, chce jesť sladkosti.

Počas menštruácie je nemožné aktívne sa zapájať do telesnej kultúry alebo gymnastiky, brať horúce nohy alebo spoločné kúpele, zdvíhať ťažké veci, položiť na žalúdok vykurovaciu podložku alebo ľad, brať lieky (analgetiká, antispasmodiká) bez vedomia rodičov.

Dôležité body v rozhovore

Je vhodné upozorniť dievča na PMS (predmenštruačný syndróm), ku ktorému dochádza v dôsledku zvýšenej produkcie pohlavných hormónov, a potom ich prudkého poklesu v tele. Prejavuje sa podráždením, plačom, častými výkyvmi nálady.

Trvanie cyklu pre prvé 3 roky je nestabilné, potom je vyrovnané. Po menarche často dochádza k prestávke medzi obdobiami 1-3 mesiace. To je normálne. Odchýlka je trvanie kritických dní počas 7 dní, hojné vylučovanie krvi, nástup menštruácie pred tvorbou prsníka a skôr ako 9 rokov.

Je tiež neprirodzené, ak 17. ročník života ešte nedosiahol menarche. Vo všetkých týchto prípadoch je potrebné konzultovať s detským gynekológom. Dôvodom je oneskorený sexuálny vývoj, patológia, nadváha alebo riedkosť.

Ak sa dievča sťažuje na silnú bolesť počas menštruácie, svrbenie v oblasti stydkých pyskov, keď je žltozelený výtok alebo akékoľvek iné patologické príznaky, dieťa by malo byť prijaté k lekárovi. Odporúča sa jej vopred povedať o gynekologickej stoličke, ako na nej sedieť, čo by mal lekár robiť počas vyšetrenia. Pred vekom väčšiny dieťaťa sa matkám odporúča, aby sa poradili s lekárom.

záver

Ako pripraviť dcéru, aby sa prestala hanbiť za prirodzenú tému pre dievča? Mama by si mala vybrať čas, kedy nikto nebude zasahovať do ich rozhovoru. Odporúča sa venovať pozornosť tomu, či je dieťa ochotné hovoriť, či jeho diskusia o menštruácii odvráti pozornosť od dôležitých aktivít a podobných nuancií. Potom bude konverzácia prebiehať hladko, úprimne a všetky témy budú odhalené. Po rozhovore opäť sústrediť pozornosť dieťaťa na jeho ochotu odpovedať na všetky jej obavy kedykoľvek.

Ako začať prvú konverzáciu

Rozhovor s dievčaťom by sa mal konať v pokojnom domácom prostredí, najlepšie sám s matkou. Ak je dcéra prvá, ktorá sa rozhodne diskutovať o tejto téme, potom by ste nemali opustiť konverzáciu, ale je lepšie stručne odpovedať na všetky otázky, ponúknuť odloženie konverzácie a nabudúce povedať ďalšie podrobnosti.

Pamätajte, že vyhýbanie sa odpovediam je nesprávne, skúste nájsť správne slová, aby dievča dostalo všetky informácie, ktoré potrebuje.

Ak nepoznáte presnú odpoveď na otázku, potom sa nejakú dobu opýtajte svojej dcéry, aby vyplnila chýbajúce znalosti a potom sa vrátila do diskusie. Uistite sa, že dodržujete svoj sľub.

Z akých dôvodov je možné pochopiť, že obdobie začne čoskoro

Šesť mesiacov alebo dokonca rok pred začiatkom mesiaca, dievča môže mať prvý biely vaginálny výtok, môžete si ich všimnúť na spodnom prádle. Je potrebné dieťaťu vysvetliť, že nepredstavujú žiadnu hrozbu, ale naopak, chrániť svoje telo pred prenikaním infekcií.

Medzi ďalšie prvé príznaky vstupu do puberty patria aj zmeny na obrázku: zvýšenie hrudníka a bokov, tvorba pásu, vzhľad vlasov v oblasti ohanbia av podpazuší.

U žien sa tento stav nazýva predmenštruačný syndróm. Okrem toho sa akné často objavuje na tvári, chrbte a hrudníku tínedžera.

Čo sú prvé mesačné

Menštruácia sa zvyčajne začína výskytom hnedastých škvŕn alebo kvapiek krvi na bielizeň. Farba sa môže meniť v rôznych dňoch, pretože menštruačný tok pozostáva nielen z krvi, ale aj z endometriálnych častíc (sliznica, ktorá lemuje maternicu), vaginálnych sekrétov atď.

Už po prvý raz môžu byť výkaly dosť hojné, ale častejšie sú naopak vzácne.

Čo musíte urobiť, keď začalo obdobie

V prvom rade treba dievča vysvetliť, že v takýchto dňoch treba venovať osobitnú pozornosť hygiene. Minimálne sa odporúča sprchovať sa ráno a večer, kedykoľvek je to možné a vždy, keď zmeníte tesnenie.

Keďže menštruácia môže začať náhle v prvých mesiacoch, tesnenia môžu byť potrebné kedykoľvek.

Predám malý kalendár, v ktorom bude dievča oslavovať prvé a posledné dni v mesiaci. Takže v prípade návštevy u lekára bude ľahšie sledovať zdravotný stav dieťaťa.

Aké hygienické výrobky používať

Umyť lepšie špeciálnymi gélmi pre intímnu hygienu. S ohľadom na výber hygienických výrobkov, prvýkrát gynekológovia odporúčajú použitie vankúšiky, skôr ako tampony a určite nie menštruačné šálky.

Zdvihnite tesnenia lepšie s mojou dcérou. Vysvetlite dievčaťu, že ich voľba závisí od intenzity výboja, preto výrobca uvádza počet kvapiek na obale tesneniami - čím viac z nich absorbuje viac krvi.

Tesnenia je potrebné vymeniť, pretože sú kontaminované, ale aspoň každé 3-4 hodiny.

Kedy ísť k lekárovi

Napriek tomu, že cyklus pre každé dievča je stanovený individuálne a obdobia sa môžu veľmi líšiť, existujú situácie, v ktorých musíte navštíviť lekára.

Nie je potrebné odkladať konzultácie u gynekológa v nasledujúcich prípadoch:

- ak prvá menštruácia začala skôr ako 9 rokov alebo nezačala po 15 rokoch,

- ak po prvej menštruácii uplynulo viac ako 5 - 6 mesiacov a odvtedy už neboli žiadne výtoky,

- ak počas menštruácie dievča zažije veľmi silné bolesti, ktoré nemožno tolerovať,

- ak je vypúšťanie veľmi hojné,

- ak mesačne trvá viac ako 7 dní,

- Ak sa počas menštruácie dievča cíti nielen slabosť, ale aj ťažké závraty, nevoľnosť a vracanie objaví.

Ako jesť

Počas sexuálneho vývoja dospievajúci často priberajú na váhe. Na jednej strane je to spôsobené intenzívnym rastom, keď dievča potrebuje viac živín na strane druhej - so zmenou hormonálnych hladín.

Mami, je dôležité sledovať, ako dcéra jej, aké potraviny prevládajú v jej strave. Ale hlavná vec - bez stravy.

Vysvetlite, že prebytok "škodlivých" sacharidov (sladkosti, pečivo, rýchle občerstvenie) vyvoláva nielen nárast telesnej hmotnosti, ale aj vznik takýchto nepríjemných javov ako akné (dospievajúce akné). Ale na doplnenie dodávky potrebných látok v tele pomôže začleniť do stravy mäso, ryby, zeleninu a ovocie. Na raňajky je vhodné jesť kašu, a ako snacking a krátko pred spaním, piť kefír alebo tekutý jogurt.

Vytvorte vzťah dôvery s vašou dcérou, pretože pre ňu vstupuje do špeciálneho obdobia.

Ako starý by mal byť: v akom veku musíte povedať?

Informácie a mesačná priateľka zvyčajne informujú členov rodiny alebo matku. Najťažšie je nájsť odpoveď na otázku, aké staré by malo byť toto dievča. Populárny lekár Komarovsky hovorí, že matky robia dva druhy chýb. Niektorí rodičia sú ticho až do poslednej chvíle a začnú konverzáciu len vtedy, keď menštruácia už začala. Krv je vždy spojená s bolesťou a poškodením dieťaťom a neschopnosť pochopiť, čo sa deje, vedie k silnému strachu. Takýto vývoj je plný psychologickej traumy pre dievča.

Ostatní rodičia vychádzajú zo svojej vlastnej skúsenosti, snažia sa povedať a sprostredkovať informácie vo veku, v akom ich sami dostali. Tento prístup tiež nie je správny. Dedičnosť hrá veľkú úlohu, ale nie je určujúcim faktorom v tom, v akom veku je potrebné hovoriť o cykle.

Komarovsky vo svojich programoch hovorí o veku puberty pre dievčatá v období 8-13 rokov. Priemerný vek nástupu menštruácie je v súčasnosti 10-11 rokov. Ako staré dieťa by malo byť začatie konverzácie je určené individuálne.

Ak menštruácia začne pred dosiahnutím veku 10 rokov alebo sa nevyskytne, keď dosiahne vek 16 rokov, potom je to dôvod na znepokojenie a signál na kontaktovanie gynekológa.

Vo všetkých ostatných prípadoch sa musíte riadiť vlastnou intuíciou, dávať pozor na vonkajšie zmeny tela dieťaťa a určiť individuálne v akom veku je potrebné sprostredkovať dôležité informácie.

Signalizuje potrebu začať konverzáciu

Dievča telo je pripravené na začiatok menštruačného cyklu, ktorý sa nevyhnutne odráža vo vzhľade. Približne jeden rok, dievča videl prudký nárast, ktorý môže dosiahnuť 12 cm.Nesmerná zmena častí tela nastane, noha a ruka výrazne zvýšiť. Predzvesťou skorého nástupu menštruácie je výskyt nasledujúcich príznakov:

 • zaoblenie prsníka,
 • vzhľad vlasových koreňov s vysokým obsahom tuku, t
 • vzhľad vlasov v pubis a podpazušiach,
 • vzhľad mastný lesk na tvári, vyrážky vo forme akné a čierne bodky.

Dievča v období pred nástupom menštruácie, tam sú ostré zmeny v správaní, tam sú predtým neobvyklé vlastnosti, ostré správanie. Keď sa takéto signály objavia, je potrebné pripraviť, ako povedať dievčaťu o jej obdobiach.

Ako hovoriť o mesačnom: základné odporúčania

Ideálnu možnosť možno zvážiť, ak sa dievča sama začne pýtať na začiatok menštruačného cyklu, ale v praxi je to veľmi zriedkavé a rodičia musia začať rozhovor.

Pre niektorých rodičov môže byť ťažké samostatne vypracovať plán rozhovoru, určiť, v akom veku to urobiť, takže môžete použiť špeciálne príručky, karikatúry na puberte, videá školy Dr. Komarovského.

Nie je potrebné okamžite rozložiť informácie, takže konverzáciu možno rozdeliť do niekoľkých etáp. Počas prvej konverzácie stačí uviesť všeobecné informácie a v žiadnom prípade nehovorí o možnosti bolesti alebo pôrodu. Bolestivé následky nemusia byť, takže sa nemusíte vydesiť dievča vopred.

Začatie konverzácie

Nemôžete začať rozhovor náhle, okamžite začať s príbehom o menštruácii. Neodporúča sa vziať dieťa mimo triedy, sedieť pred ním a zdôrazňovať dôležitosť pripravovanej zmluvy. Takýto začiatok povedie k tomu, že dieťa okamžite zavrie. Hovoriť by sa malo hladko v procese diskusie o iných témach. Nemali by byť žiadne drastické zmeny:

Je potrebné oznámiť dievčaťu informáciu, že nástup menštruácie je prirodzený proces potrebný na to, aby sa z nej stala žena. Mama môže počas tohto obdobia zdieľať svoje vlastné skúsenosti, hovoriť o svojich vlastných skúsenostiach a pocitoch. Takýto príbeh ukáže dievčaťu, že takéto udalosti sa vyskytujú v živote každej ženy a na tom nie je nič zlého.

Dnes, mnoho adolescentov vidí herečky ako idoly, ktorí majú dokonalé tvary. Stojí za to vysvetliť dievčaťu, že zmeny v jej tele ju pripravujú na takúto transformáciu.

Mesačný plán diskusií

Stojí za to premýšľať vopred o predbežnom pláne rozhovoru. Takýto tréning zabráni zmätku a nasmeruje konverzáciu správnym smerom. Stojí za to venovať pozornosť nasledujúcim nuansám:

 • tón konverzácie je priateľský, tichá komunikácia,
 • miesto komunikácie - vhodné miesto na oddych,
 • hlavné body konverzácie

Deti sa vyvíjajú rôznymi spôsobmi, takže chápanie podstaty prenášaných informácií sa môže líšiť. Pre dieťa vo veku 9 rokov stačí vysvetliť, že telo sa čoskoro zmení a výtok je možný, čo by ste sa nemali báť, pretože je to prirodzené a existujú špeciálne hygienické výrobky.

Vo veku 11-12 rokov by mali byť vysvetlenia podrobnejšie a konkrétnejšie. Dievča by malo pochopiť, prečo sa to deje a aké by mali byť akcie. Je potrebné zdôrazniť nasledujúce momenty menštruácie:

 • prečo sa to deje
 • v ktorom veku začína,
 • procesu
 • príznaky a možná bolesť,
 • postupy a existujúce hygienické výrobky, t
 • ktoré sa neodporúča počas menštruácie, t
 • charakteristík cyklov.

Čo je dôležité povedať?

Za zmienku stojí, že čas začiatku prvej menštruácie pre dievčatá sa môže líšiť a čas ich vystúpenia individuálne. Začiatok výtoku nie je patológia a závisí od rýchlosti puberty. Odporúča sa pripraviť dieťa na možnosť bolesti v prvých dňoch menštruácie a vysvetliť, že ide o prirodzenú reakciu organizmu. Predpovedať prítomnosť bolesti je nemožné, ale takéto varovanie pripraví dievča psychicky.

Je potrebné vysvetliť, čo sú hygienické prostriedky a ako by sa mali používať. Mama by si mala vopred kúpiť všetky potrebné veci a ukázať svojej dcére, kde sa sklad nachádza. Dievča musí pochopiť, ako kontrolovať proces, koľkokrát by sa mal hygienický produkt zmeniť. V tomto období je potrebné zamerať sa na potrebu prijatia postupov vodného hospodárstva. Pri sprchovaní by ste nemali vodu príliš zahrievať, ale mali by ste odmietnuť horúce kúpele a návštevy kúpeľov. Takéto základné vedomosti o osobnej hygiene pomôžu vyhnúť sa zdravotným problémom a narušeniu cyklu v budúcnosti.

Je potrebné hovoriť o pravidlách menštruačného kalendára. Najprv sa odporúča viesť ho spolu s dieťaťom. Tento prístup vám umožní kontrolovať priebeh menštruácie a naučiť dievča na objednávku, umožní vám presne určiť, ako dlho cyklus trvá.

Je potrebné byť pripravený na to, aby sa dieťa počas rozhovoru opýtalo na otázky. Ak je to možné, je potrebné, aby sme na ne odpovedali pravdivo a spravodlivo a nepokúšali sa vyhnúť nepríjemným otázkam.

Ak dieťa pochybuje o pravdivosti alebo dostane neúplnú odpoveď, potom bude s najväčšou pravdepodobnosťou hľadať informácie na internete alebo jeho rovesníkoch, čo vo väčšine prípadov nie je veľmi dobrým zdrojom.

Čo by som mal venovať pozornosť?

Aj keby sa rozhovor konal a problém, ako povedať dievčaťu o jej dobe, bol vyriešený, nemali by ste si oddýchnuť. Je potrebné monitorovať pravidelnosť menštruačného cyklu, pretože môže byť narušená v dôsledku nadmerného zaťaženia a namáhania. Je potrebné minimalizovať vplyv týchto faktorov.

Noví adolescenti sú fixovaní na tenkosť, preto často napodobňujú svoje idoly a privádzajú sa do vyčerpania. Obmedzenia výživy a podvýživy môžu viesť k poruchám vaječníkov a narušeniu menštruácie. Úlohou rodičov nie je len kontrolovať diétu dievčaťa, ale vytvárať správne postoje v jej podvedomí. Je potrebné oznámiť dievčaťu, že obdobie menštruácie je obdobím reštrukturalizácie tela a výskyt objemov v bokoch a hrudníku je prirodzený a normálny.

Niektorí rodičia, premýšľajúc o tom, ako povedať jej dievčaťu mesačne, sa snažia vyhnúť rozprávaniu o možnom tehotenstve, čo je vážna chyba. Dievča by malo mať úplné pochopenie procesov prebiehajúcich v jej tele a pochopiť, že začiatok jej obdobia nie je len jedným z prejavov dospievania. Pre ženské telo znamená existencia menštruačného cyklu možnosť tehotenstva.

V akom veku začať rozprávať dievčaťu o mesačných rodičoch rozhodnúť sami. Bez ohľadu na to, aké staré je dieťa, je potrebné mu oznámiť prirodzenosť procesov prebiehajúcich v tele. V budúcnosti je najdôležitejšou vecou pre rodičov pripraviť dievča na začiatok takýchto zmien a vyzbrojiť všetky potrebné informácie.

Pozrite si video: AKO ŠETRIŤ PENIAZE ??? Ďalších 5 Spôsobov Ako Ušetriť !!! (Septembra 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send