Zdravie

Prečo miznú mesačné obdobia, aké sú príčiny v rôznom veku?

Pin
Send
Share
Send
Send


Pravidelné ladenie menštruačného cyklu je kľúčom k dobrému zdraviu žien. Aj malé odchýlky majú svoje dôvody, je žiaduce ich pochopiť, aby sa vylúčil vplyv nepriaznivých faktorov. Prečo neexistujú žiadne obdobia - aké sú príčiny zlyhania menštruačného cyklu? Prvá menštruácia podľa všeobecne uznávaných noriem by mala začať vo veku 14 až 16 rokov. Včasný a neskorý nástup menštruácie sa považuje za normálny v dôsledku genetickej predispozície. Odchýlka od normy je odchýlka. Je to tiež nežiaduce porušenie menštruačného cyklu v reprodukčnom veku. Zánik funkcie začína od 45 do 55 rokov, čo je tiež priemerná koncepcia.

Menštruácia nezačne vo veku 14 rokov

Začiatok menštruačného cyklu vo veku dcéry sa zhoduje s matkou. Ak sa kritické dni matky začali vo veku 14 rokov, potom sa absencia menštruácie u jej dcéry v tomto veku považuje za patologickú. Môže existovať niekoľko dôvodov.

 • Príliš malý alebo príliš ťažký po dobu 14 rokov. Hlavným dôvodom hormonálnej nerovnováhy. Pod vplyvom ženského hormónu dochádza k vytváraniu sekundárnych sexuálnych charakteristík - prsia rastú, ochlpenie sa objavuje v podpazuší a vytvára sa pás. S nedostatočným množstvom procesov sa menštruácia oneskoruje. Bolo zistené, že absencia menštruácie vo veku 14 rokov priamo súvisí s hmotnosťou dievčaťa. Ak je menšia ako 45 kg, menštruácia nezačne. Rovnaká situácia, ak váha dievčaťa presahuje 60 kg.
 • Absencia menštruácie je spojená s nepriaznivou nervovou situáciou obklopenou dievčaťom. Ťažký stres, nervové napätie spomaľuje príchod menštruácie.
 • Ochorenia, chronické ochorenia a vrodené patologické stavy prenášané v detstve spôsobujú udržanie menštruácie.

Pozornosť by sa mala venovať skutočnosti, že prvá menštruácia u dievčat môže byť veľmi vzácna. Dokonca aj malé množstvo krvi je už považované za začiatok menštruácie. Toto môže byť opäť nasledované prestávkou niekoľkých mesiacov. Na obnovu menštruačného cyklu sa uvádzajú 2 roky.

Nie mesačne 10 dní - dôvody

U žien v reprodukčnom veku sa oneskorenie menštruácie na 1 týždeň považuje za normálne. Počas celého menštruačného cyklu ovplyvňujú telo ženy rôzne faktory. Ovplyvňujú tvorbu hormónov, čo vedie k narušeniu cyklu. Dôvodom absencie menštruácie je:

 • zmena klimatickej zóny, časového pásma,
 • ťažké nervové napätie, stres,
 • antibiotiká,
 • infekčné choroby - chrípka, ory,
 • užívanie určitých liekov, ktoré ovplyvňujú zrážanie krvi,

 • hormonálne lieky
 • Choroby SPD,
 • prudké zníženie hmotnosti alebo zvýšenie.

Oneskorená menštruácia môže byť spôsobená gynekologickými ochoreniami. Potom existujú ďalšie znepokojujúce príznaky, ktoré by sa mali riešiť.

Negatívny test - nie mesačne

Najprv by sa mala zvážiť citlivosť testu. Po druhé, pravidlá správania. V moči sa hladina hCG zvyšuje pomalšie ako v krvi. Pri oneskorení do 1 týždňa sa má analýza vykonať ráno. Ak je výsledok pochybný - opakujte o týždeň neskôr, ak sú okrem oneskorenia príznaky tehotenstva. Ak sa test opäť ukáže ako negatívny, je potrebné hľadať príčinu v hormonálnej nerovnováhe. Ale faktory môžu byť mnohé. Ak chcete objasniť situáciu, musíte navštíviť gynekológa.

5 mesiacov bez menštruácie - príčiny porušenia cyklu

Dôvodom takejto dlhej neprítomnosti menštruácie by malo byť hľadanie hormonálneho zlyhania. Hlavným spojovacím článkom pri vzniku menštruačného cyklu je hypotalamus - malá oblasť v diencephalone. Hypotalamus je spojený s nervovými zakončeniami so všetkými časťami centrálneho nervového systému. Hypotalamus kontroluje produkciu hormónov hypofýzy, koordinuje menštruačný cyklus. Hypotalamus reguluje pocit smädu, hladu, termoregulácie, sexuálneho správania, spánku, bdelosti. Hypotalamus kontroluje emocionálny stav ženy. Preto zlyhanie mozgu a centrálneho nervového systému vedie k narušeniu menštruačného cyklu, nerovnováhe hormónov. Hypotalamus spája reprodukčný systém, nervový a endokrinný. Poškodenie jedného z hlavných väzieb so sebou prináša negatívne následky, porušenie cyklu ženy.

Dlho nie mesačne

Dôvodom absencie menštruácie je začiatok menopauzy. Menopauza nastáva približne za 45-55 rokov. Vzhľadom na genetické zvláštnosti môže tento proces začať už 38 rokov. Včasná deplécia vaječníkov spôsobuje predčasnú menopauzu. Urýchľuje proces genitálnej chirurgie. Maternica prestáva fungovať normálne. Vaječníky neprodukujú hormóny. Ak neboli žiadne obdobia približne rok, môžeme povedať, že menopauza začala.

Dôvodom nedostatku menštruácie po užití Clairy

Hormonálne lieky často spôsobujú nedostatok menštruácie. Pod vplyvom Clair sa mení hormonálne pozadie ženy. Liek blokuje prácu vaječníkov, namiesto toho požadované množstvo hormónov pochádza zvonku. Telo je pod vplyvom veľkého stresu. Pre menštruáciu sa podáva 5 dní. Prestanú užívať tabletky, hladiny hormónov prudko klesajú, čo by malo viesť k nástupu menštruácie. Ale nie vždy. Nie mesačne a druhý balík musí byť urobený podľa harmonogramu. Nasledujúce obdobia by sa mali objaviť po ukončení druhého balenia. Ale v nasledujúcom mesiaci nemusia byť. Ak sa situácia opakuje 3 mesiace v rade, Klayru je nahradený inými drogami.

Narušenie menštruačného cyklu môže byť spôsobené mnohými faktormi. Ak nie je tehotenstvo a menštruácia je oneskorená o viac ako 3 mesiace, je to vážny dôvod na návštevu u lekára. Žena musí podstúpiť dôkladné vyšetrenie. Liečba bude priradená na základe príčiny porušenia cyklu. Najčastejšie predpísané hormonálne lieky na spustenie menštruácie.

Pin
Send
Share
Send
Send