Zdravie

Koľko rokov začína vyvrcholenie u žien a ich symptómov?

Pin
Send
Share
Send
Send


Prvým, skorým obdobím menopauzy, ktoré sa nazýva premenopauzálny alebo premenopauzálny, je čas od začiatku poklesu, zánik hormonálnej funkcie vaječníkov, až do úplného zastavenia menštruácie. V tomto čase sa objavili prvé príznaky menopauzy u žien. Táto fáza trvá pre každú ženu odlišne, v priemere od 2 do 10 rokov. Fyziologicky sa v tele vyskytuje:

 • Schopnosť ženy ku koncepcii ostro klesá.
 • Menštruácia zlyhá, stáva sa nepravidelná, vzácna, alebo naopak, hojne sa objavuje krvácanie z maternice.
 • Ak premenopauza prebieha normálne, potom interval medzi menštruáciou od 40 do 90 dní, až postupne začne menopauza.
 • Ak sú pozorované skromné ​​periódy, zakaždým, keď sa krvný výtok znižuje, až do ukončenia krvácania.
 • Možno objavenie sa takého príznaku, ako je prekrvenie prsných žliaz v dôsledku kolísania množstva estrogénu v krvi.
 • Veľmi zriedkavo sa vyskytujú prípady, keď menštruácia ženy náhle končí.

Ak po poslednej menštruácii, ktorá bola žena, rok uplynul, znamená to, že obdobie menopauzy začalo. Po poslednej menštruácii nemôže žena otehotnieť prirodzene.

postmenopause

Postmenopauza sa považuje za obdobie od poslednej spontánnej menštruácie po koniec života ženy. V tomto štádiu života ženy sa produkcia hormónov ovárií konečne zastaví, hladina estrogénov sa neustále znižuje. Koža labia je ochabnutá, ochlpenie ochlpenia sa stáva zriedkavým, tvar mliečnych žliaz sa tiež mení, bradavky sa sploštia, koža sa stáva ochabnutou. Počas gynekologického vyšetrenia je viditeľný pokles množstva hlienu z krčka maternice, postupne úplne vymizne.

Ako menopauza u žien

V akom veku, kedy a aké prvé príznaky menopauzy u každej konkrétnej ženy nebude schopný presne určiť gynekológa. Každá žena je jedinečná, každý organizmus má individuálne vlastnosti, preto musí byť žena istá, že s príchodom menopauzy život nekončí, ale začína sa jej nová a nádherná fáza. Ako začína menopauza u žien?

Slávne návaly horúčavy a nočné potenie sú prvými príznakmi menopauzy u ženy, čo sú najčastejšie sťažnosti zaznamenané takmer všetkými ženami, ktoré vstúpili do tohto obdobia.

TIDES je výskyt tepla a tepla v celom tele, počnúc tvárou, krkom, hrudníkom a ďalej v tele. V tomto prípade sa koža môže zafarbiť, červeno, pulz sa zrýchli a telesná teplota sa tiež môže zvýšiť. Príliv je často sprevádzaný zvýšeným potením.

Mnoho žien si uvedomuje, že sú prílivom narušené aj v noci. Okrem hlavných príznakov menopauzy u žien sú pre premenopauzu charakteristické aj iné symptómy, ktoré každá žena má a je veľmi znepokojená, alebo vôbec nie:

 • Nespavosť - ženy môžu byť narušené nespavosťou, poruchami spánku, ťažkosťami zaspávania, žena sa obáva pred spaním, pripomína problémy, zameriava sa na problémy, to všetko jej bráni zaspať.
 • Palpitácie - pravidelné silné záchvaty búšenia srdca môžu rušiť.
 • U žien so závažnými poruchami krvného obehu sa vyskytuje necitlivosť nôh a rúk, pocit stlačenia na hrudi.
 • Je tam pocit mravenčenia, chvenie v končatinách, plazenie sa po koži.
  • Chill - ženy sa obávajú najčastejšie v noci, z ktorých sa ženy prebudia.
  • Slabosť, znížená pracovná schopnosť, únava, bolesť svalov.
  • Kolísanie krvného tlaku, to znamená vysoký krvný tlak, je prudko nahradené jeho poklesom, ktorý je sprevádzaný ostrými závratmi, bolesťami hlavy, až krátkodobou stratou vedomia.
 • Znížené libido alebo naopak zvýšená sexuálna túžba.
 • Úzkosť - častá neprimeraná úzkosť, úzkosť, zmeny nálady, podráždenosť, znížená koncentrácia a pamäť, niektoré ženy majú neurotické poruchy so obsedantnými myšlienkami, že sú nevyliečiteľne choré (pozri sedatíva pre dospelých).
 • Teplota - denné výkyvy telesnej teploty.
 • Pocit nedostatku vzduchu.
 • Zmena chuti.
 • Suchosť v ústach a očiach (pozri syndróm suchého oka).
 • Bolesť - môže narušiť bolesť chrbta, bolesť v podbrušku.
 • Koža a sliznice - s výskytom prvých príznakov menopauzy sa začína fáza starnutia kože a suchých slizníc. Vysvetľuje to skutočnosť, že ženské pohlavné hormóny, ktorých tvorba sa každý deň znižuje, nezvládajú svoju funkciu podpory elasticity kože a nezabezpečujú ochranu slizníc. Preto sa postupne stráca koža, stáva sa suchou, vrásky sa na nej prehlbujú, zápalové procesy sú vyprovokované na slizniciach a na koži.
 • Vlasy - začnú sa objavovať príznaky starnutia vlasov - ženy sa môžu prudko siviť, vlasy sú krehké, krehké, zvyšuje sa strata vlasov.
 • Postava ženy tiež prechádza zmenami, začína byť menej ženská.

Výskyt týchto prvých príznakov menopauzy u moderných žien signalizuje pokles funkcie vaječníkov súvisiaci s vekom a blížiacu sa úplnú reštrukturalizáciu ženského tela. Je smutné, že v tomto veku telo začne rýchlo starnúť.

Prechod na nové obdobie života ženy zhoršuje existujúce chronické ochorenia, zvyšuje pravdepodobnosť vzniku nových chorôb a oneskoruje sa aj proces zotavovania po náhlych nástupných chorobách. Pri miernom a stredne závažnom klimakterickom syndróme ženy nepotrebujú lekársku starostlivosť, ale zriedkavo sa vyskytujú prípady závažných prejavov menopauzy, v ktorých žena potrebuje lekársku starostlivosť.

na začiatku menopauzy, zo všetkého najviac som sa nebál prílivu, ale suchosť v pošve. Pretože prílivy a odlivy, myslel som si, že to bolo pre mňa horúce, no myslím, že sa to všetko deje. Ale fakt, že "tam" je suchý, už som sa vymieňal, myslel som, že prišla nejaká nevyliečiteľná choroba. Šiel k lekárovi, zložil skúšku, testy. Povedali, že to bolo vyvrcholenie. Pridelená náhradná terapia, od suchosti vaginálnych sviečok ovestin, povedal viac odpočinku, menej nervózny. Všeobecne platí, že život pokračuje.

Mám 30 rokov a už to všetko mám. V 28 rokoch som bola u neurológa, povedala mi, že zdravotný stav je taký ako u 40-ročného, ​​že sa buď držíte blízko seba, alebo váš manžel za pár rokov dostane to, čo budete mať menopauzu. Myslel som, že to bolo nereálne o 28, ale takto sa ukázalo, že je okolo 30 rokov. Bol som zasiahnutý znamením - pocit, že som nevyliečiteľne chorý a čoskoro zomriem, akoby život skutočne skončil. Ani som si nemyslel, že by to mohlo byť.

Prosím, povedzte mi to! Mali ste v tele chvenie? Mám už 2 mesiace triaška v tele

A ja mám 56 a stále mám mesačné obdobia, ale tento mesiac je oneskorenie, takže si myslím, že to začne alebo vyvrcholí.

Čítal som! Počula som! Videl som dosť! ... .. No, aspoň teraz zomriem)))) Už som vystrašený .......

Tin! Staroba je hneď za rohom ... A čo mám robiť, aby som rýchlo stárla? Nemal som žiadne mesačné obdobia po dobu 5 mesiacov, som 46 rokov .. už v zrkadle vidím zmeny na mojej tvári .. všetko visí .. hrozné .. čo robiť v tomto prípade?

Najlepší spôsob, ako presunúť vrchol je oooo veľmi aktívny životný štýl, a ak je to možné, ísť do športu. Musíte sa pozerať 10-krát viac, najprv sa milovať seba a potom ostatných. A všetko bude v poriadku!

Tu je, dobrá zábava!

A ja sa bojím ... Aj keď je o 48, je na to dlho premýšľať. Ale mentori nechceli, a menštruácia sa začala zotrvávať, potiť sa v noci, atď. A teraz, sakra, sa to plížilo .... Ahoj, staroba

A prečo sme takí roľníci?! To vedie k mladým! A teraz - zastreliť sa? A šport nemá silu!

A prečo potrebujeme takých mužov, ktorí bežia k mladým? Prečo vôbec potrebujeme mužov? Musíte žiť pre seba, nie pre roľníka, potom je život vždy radostný a nezáleží na tom, či je roľník alebo nie.

Čoskoro sa mi nedarí vyhnúť sa menopauze, ale ako moja prababička hovorila: "Vnuchechka, my si položíme 80 pre seba!" A nech sa pokúsia vyrovnať sa so svojimi vlastnými)))))))) Každé ráno sa pozeráme do zrkadla a milujeme to, čo sa tam odráža! Všetko zdravie, láska a šťastie!

Bežíte? Aj mladí ľudia starnú

A ja a ja a ja máme rovnaký názor! Bez mužov, spravodlivý raj.

Začínate sa chytiť myslenia, že teraz sa od ľudí oslobodíte. Sú takmer ľahostajní, niekedy dokonca nechutí ... Život začína bez ľudí. A nie je to také zlé, ako sa zdá. Ach, ak nie nahromadené choroby ... Žite a užívajte si, cestujte, buďte kreatívni. A láska ... miluj mačku.

O mačke - rovno k veci

Nezmysel. Prečo nemáte menopauzu as mužmi? Kto povedal, že sa musíte vzdať lásky? Ak váš muž išiel k mladému, máte šťastie, že ste sa takého priateľa zbavili, ale vždy môžete nájsť normálneho. A buď šťastný v páre. Už neexistuje sex, to je hlavná vec, a to teplo a láska. Pozrite sa na starších párov, ktorí sú šťastní. A nehovorte, že jeden je dobrý.

Ako sa hovorí, život je daný všetkým a staroba je vybraná. Žite, radujte sa a užívajte si

Dievčatá! Ďakujem vám všetkým za pripomienky.
Čoskoro som čítal článok, smutný. Môj gynekológ povedal, že je ešte príliš skoro na to, aby som sa bál menopauzy, ale ja som sa už bál.
Ďakujem za pozitívny a optimizmus.
Postavím sa na teba. Všetko zdravie a šťastie

Ahoj všetci Iba sa odchýlila od depresie. Climax vydesí, ale uvedomil som si, ako veľmi milujem život a všetky jeho prejavy. Staroba príde ku všetkým. 50 rokov za sebou a pred 50 rokmi života. Budem žiť tak, ako mu diktuje duša. Ur. V každom veku existujú plusy.

Faina ,, depresia spojená s vyvrcholením? Ako šli?

Ahoj dievčatá!) Tu som čítal všetko tu, všetko sa zdá byť zrozumiteľné, ale ako to prichádza k sebe, cín je jednoduchý, ako zvláštne je všetko ... Som 45, bol som v nejakom najdivokejšom stave takmer rok, nie je deň, aby sa zabránilo otkolbasilo. skutočnosť, že bolesti v srdci sú desivé, tak aj záchvaty paniky ... a veľa všetkého, čo ma desí. A ja som odišiel k lekárom a prešiel som mnohými vyšetreniami, hľadal som príčinu môjho stavu, ale ukázalo sa - to je len froté vyvrcholenie. Chcem povedať jednu vec - trpezlivosť všetkým ženám! Milujte sa, obdivujte sa, usmievajte sa a potom toto obdobie podielu našej ženy prekĺzne S ranou! A môj záver je taký, že lekári tu nepomôžu, stačí to prejsť, vydržať! Všetko zdravie a krása!

Ahoj dievčatá. Mám všetky tieto návaly a srdcové tepy začal v 42 veriť, že ste nečakali tak skoro, ale nikto nepožiadal, aby som žil už dva roky. Dosť nestačí. Mesačná oceľ zo siedmich dní na tri a nie tak bohatá ako predtým. Pre mužov to tak nebolo. pre nich to bolo veľmi chladné. Presne tak, HĽADÁME DOBRÝ NERVOUS, KTORÝ SA VYKONÁ A OZNAČUJE, ALE VŽDY ŽIVÍ S TÝMTO. V ŽIVOTE SÚ MNOHO ĎALŠIEHO DOBRÉHO MOMENTU, KTORÉ BY MOHLI BYŤ ZDRAVÉ ZDRAVIE. všetko dobré pre vás

Dievčatá, po mesiaci alebo týždni a potom, čo som znova a znova nerozumiem mesačnému chtoli, nemôžem pochopiť, čo to je, môžem to urobiť dvakrát mesačne, tentoraz druhýkrát s mesačnými bolesťami dolnej časti brucha alebo chtol, ktorému nerozumiem a prechádza a znovu to je. .. čo to mohlo byť? Toto nebolo prvé ... Mal som 40 rokov v 6 mesiacoch.

Nechcel by som hádať, ale bežal by som ku gynekológovi, ktorý by sa mal skontrolovať.

Teraz mám rovnaké odpadky, ale nie krvavý výboj a bolí to hnedá, dolná časť brucha a spodná časť chrbta, hrudník. 29. 0,09 to začalo, rozmazané za týždeň, potom ustúpilo, dnes všetko začalo znova s ​​novým :(
Neviem ani, čo si mám myslieť, prišli na návštevu vrcholové tenisky. Mám 44 rokov. Obávam sa, že pôjdem do prístavu .... Nemám rád týchto gynekológov, brrr

Mám 43 rokov. Lekári v 37 rokoch uviedli, že sa analyzovala skorá menopauza a všetky tu opísané hororové príbehy, ďakujem Bohu, som sa obišla. Práve som sa zlepšil a nie kvôli menopauze, ale kvôli neustálemu stresu dva roky. Vediem aktívny obraz, neexistujú žiadne zlé návyky a najdôležitejšie je byť optimistický. Až teraz si niekedy všimnem zvláštny tlkot srdca, ale je to zriedkavé a keď je horúčava strašná, bol som v rovnakom veku 18 rokov))) Všetky ženy nie sú o tom smutné, milujú sa a šťastne žijú niekedy potom!

Keď som bol súčasne 45 rokov, okamžite som bol tachykardia a tlak, všetko bolí každého a každý deň na novom mieste, horor, nervy nie sú v pekle, prečítali si komentáre, trochu sa upokojili, že to nebolo jedno, pijem prírodné tablety na menopauzu, najprv mi pomohli, teraz opäť blázon

Keď menštruácia prišla v mojom dospievaní, myslel som si, oh, horor, už teraz chcem odísť do dôchodku, takže bez nich.
Teraz je to 45 a zdá sa, že je to tak, myslím si, že pauzy sú dlhšie, konečne tu začína dlho očakávaná sloboda a od starnutia budem piť podporné pilulky, šport, tvrdnutie, prežiť a potom pokračovať! Nový nádherný život bez nepríjemnej menštruácie. Mama prežila toto obdobie, potešila sa so svojou milovanou chalupou a nefúka.

Mám 52 rokov. Niekde týždeň už "búrlivý" ma - hrozná migréna, pilulky nepomôžu. Chýbajúce končatiny, priliehajúce v hrudi, málo vzduchu. Tlak je normálny, tiež kardiogram. Ale naozaj sa cítim zle! Namiesto hlavy - liatinová skrinka. Ako žiť?
Predtým nikdy v živote netrpela migrénami a nikdy nemala podobné podmienky.

Som štyridsať. A tak na mňa čakali všetky zlé veci - vlasy sa dostali von (plešatá hlava 1/8), koža vyschla, nohy mi boli zranené, slabosť, problémy s pamäťou a koncentráciou ((
Dievčatá ..., ženy - ako sa vyrovnať?
Teraz chcem piť hormóny

Je mi 48 rokov, zatiaľ čo mesačné obdobia sú stabilné, ale všimol som si silné vypadávanie vlasov, tvár sa mi vznášala, hmotnosť je zvyčajne 55 kg s rastom 162 cm a moje kĺby boleli, boli záchvaty paniky, podarilo sa mi to. Existuje endometrióza, bol odstránený polyp.

Som teraz 45. Jeden a pol roka vegetatívne-cievna dystónia. Srdcový rytmus a tlak sa pravidelne zvyšujú.Kardiológ napísal betablokátory. Dávky majú koňa. Ale všetko je lepšie, čo je bez nich. Pravidelne mesačne 24 hodín, ale veľmi sporé. jeden a pol. Bola tam hrozná slza. Bojím sa davu, dokonca volám a pýtam sa na niečo. Zrazu sa kazí a sotva sotva dobrá nálada. Doplnená hrôza. Zo 44 veľkostí v 56-58 (((

Mám 53 rokov. Každý mesiac bolesť žalúdka, nachladnutie a hrozný kašeľ (údený naraz. Diagnóza je chronická bronchitída. Nefajčil som už takmer 5 rokov). Keby som mal predtým raz alebo dvakrát za rok chlad, teraz je to každý mesiac. Toto je hrôza. Teraz ležím s teplotou a píšem tento text. Čítal som o menopauze, ukázalo sa to od neho a imunitný systém sa dramaticky posadí. To je presne to, čo sa v poslednej dobe cítim. Všetko zdravie.

Natalia odporúča zázvor na pitie na zlepšenie imunity. Neviem, ako mi niekto pomohol, ale vlani v zime - bol som menej chorý.

Čítaj a strašidelné. Je mi 46 rokov, pred dvoma rokmi som porodila druhého syna, som trochu mladá matka. Ale môj stav sa stal trivozhit. Panické záchvaty, tachykardia, arytmia, strata 18 kg, suchá pokožka, vypadávanie vlasov, menštruačné sklerózy, sa stali citlivými (hoci postava je silná). Nechcem starnúť. Musíte ísť do športu a sami.Tento článok a komentáre vysvetľuje veľa pre mňa. Všetky zdravie a nie zle, to nie je staroba.

Alena, a ako sa vám ukazujú záchvaty paniky?

Alena, vaše príznaky sú sooo podobné hypertyreoidizmu! ruky na nohy, a bežať k endokrinológovi!

Mám 50 rokov, týždenné oneskorenie, musel som si myslieť, že príde menopauza, pretože predtým, ako sa všetko začalo včas, neboli problémy, a zistilo sa, že je pre mňa horúce, zdá sa mi, že sa mi rozžiari tvár a v noci sa stále potím, nemám dostatok vzduchu. Mesiac späť bol testovaný "Zdravá menopauza" všetko je v poriadku všeobecne, iba jeden vaječník nefunguje, možno je to kvôli nástupu menopauzy. Ale desivé príbehy sa tu čítali))))) ako jedna vec "Milovať seba" je to, čo nám všetkým chýba, ako vždy rád hovorím. „Nedlžím nikomu nič iné ako to Dokážem si predstaviť, že to dlhoval,))) milostný život, a to vám odpovie vám obojstranne!)))) Všetko dobré a pozitívne.

Ja som 44. Už dva roky starý, bolesti kĺbov maľovali, teraz mi svaly v nohách začali bolieť a brnenie v mojich rukách a nohách začalo bolieť jeden mesiac. Dva dni zle spím a mám iba jednu alebo dve podložky, neustále záchvaty paniky, tlkot srdca, obavy, slzotvornosť a som veľmi osamelý, žijem v cudzej krajine. Milý, píš, kto má rovnaké problémy.

Ďakujem, žijem aj v inej krajine a rovnaké problémy. Ako vás kontaktovať?

Dobrý deň, volám sa Lena, žijem v Rusku, čítam Yassiho, rozumiem, že moja úzkosť je pre mňa pravdepodobne vyvrcholením 48

Ahoj Glory, a v ktorej krajine žijete?

Napíšte mi e-mail, príliš zlý [email protected]

Napíšte na poštu [email protected] Budem veľmi šťastný

Ahoj, Sláva. Buďme priateľmi, hoci som starší ako ty, mám 52 rokov a rovnaké príznaky, aké už máte, 4. mesiac plus depresia. Sedím na antidepresívach, ale niečo zlé im pomáha. Nechcem nič potešiť a nechcem, ale môj syn je len 17, musím byť učený. Stratila manžela pred 4 rokmi, jeden je tvrdý, ale musí byť opravená, naďalej žiť. Ak chcete, poďme komunikovať, možno to bude jednoduchšie.

Vitajte! Мне 49 лет, симптомы тоже такие же, болят суствы запястные , бедренные, панические атаки и депрессия. Всё перепила, временами легчает, но без лекарств почему то) . Меня зовут Ольга

Девочки держитесь, радуйтесь всему доброму вокруг, это все приходит и уходит, старайтесь не думать о проблеме глубоко а вместо начните делать то что вам приносит счастье, подьем настроения и это поможет все преодолеть. Pozrime sa na silných ľudí, ktorí prekonali skúšky osudu, vyvrcholenie je príroda a neurazí sa, ak budete opatrní
Nesťažujem sa, život je plný problémov, som tiež sám na diaľku, ale snažím sa neuskrývať, pretože som rád, že môžem žiť a byť rád, že sme dnes na tejto strane zeme.

Dobrý deň! Nebuď smutný, poďme komunikovať, nemôžete nechať ľudí na pokoji, keď sú problémy rovnaké. Vždy musíme pomôcť. Môj mail je 5552234w @ mail.ru. písať, budem komunikovať s radosťou

Športoval som čo najviac, bol som mladý.) Často hovoria dievčaťu, ale už 2 roky je v búrke. v noci sa zobudím v mokrom pote a tieto obavy ... nepochopiteľné, nie že by som sa niečoho bál. iba nejaký druh zvieracieho pocitu. Bolesti hlavy. tiež nie je radosť. a niet normálneho spánku. Skutočnosť, že pokojne dýcham mužskému pohlaviu. Áno, áno.) nezávislosť. dokonca ako tento štát.) A dokonca mám dve mačky na lásku.)) Milujú ma žiarlili.)) Veľa šťastia pre vás dievčatá.

Je potrebné prejsť na niečo tak, aby sme veľmi často nepočúvali.Takéto problémy pre mnohých po 45. Mám všetko to isté, dokonca som odišiel z práce, aby som zistil, čo sa deje, ako sa 45 otočilo a všetko začalo hneď. v noci nesmiete spať, potom mraziť, potom studený pot, a stále nespí, aby ste vstali a išli do práce, pomáhajú mi kontrastné sprchy, neodstránia všetky problémy, ale uľavujú sa.

Mám 44 rokov, som matka piatich detí. Myslel som, že menopauza bude neskoro, ale ... Hormonálne zlyhanie, nočné potenie, výkyvy nálady, niekedy ľadové paže a nohy, tachykardia, obavy z nevyliečiteľných chorôb, to nie je úplný zoznam mojich utrpení. Podľa gynekológa je to vek 40+ (predmenopauzálne obdobie).

Gynekológovia hovoria všetko správne. Takto to je ... Všetky vaše príznaky sú na vašej tvári. Aj ja mám k tomu všetku tachykardiu, niekedy až 110 cestíčkov.

Mám 53 rokov. A to všetko začalo v roku 41, aby som tak povedal, klobása) ... a niekedy sa jej chveli ruky a jej kolená sa prikrčili a v mojej hlave bola pleseň - akoby som sa odpojil. Ja sám som pracoval v nemocnici, ale o tejto téme som sa naozaj nediskutoval niekto, aj keď ženský tím, niečo počul, ale ja som si myslel, že 41 je stále príliš skoro ...) Ale nie. Každý je iný. Spočiatku bol strašiak taký stav, potom sa prispôsobil a jednoducho začal pochopiť, čo sa so mnou deje, najmä 2-3 dni pred začiatkom kritických dní. Niektoré príznaky pravidelne nahrádzajú iné. V 51 rokoch som mal úplnú menopauzu a „príprava“ v skutočnosti trvala 10 rokov (... Ale ani teraz to nie je oveľa jednoduchšie, závraty bez dôvodu a vôbec nehovorím o NA) - úzkosť, nejaká neopodstatnená úzkosť ako strach, priamo medzi prsiami v svorkách solárneho plexu, tento poplach zvyšuje krvný tlak ako záchvat paniky. Chill po dobu 2-3 hodín v rade. Všeobecne platí, že plný kyticu. Rodinný život je v poriadku, doma pokoj a ticho, manžel rozumie všetkým mojim úpravám, na tom záleží. Chcem však vnútorné pohodlie. Dokonca išlo na nevýhody. u psychoterapeuta, ale okamžite som napísal také antidepresíva, že som bol vystrašený, je hrozné posadiť sa na takúto vec. Úspora a odvar z melissy, dlhé prechádzky, ak to naozaj vadí mi brať Gidazepam ľahké sedatívum, ale len ako ambulanciu. Áno, a dedičnosť hrá nedôležitú rolu, moja mama začala hneď na začiatku 39 rokov a so všetkými takýmito vtipmi. Sme 3 sestry a len ja mám všetko v plnej výške). Musíte sa však držať, počúvať svoje telo, podstúpiť podpornú terapiu, ktorá pomáha zmierniť stav. Všetci sme z toho istého testu a nie sme sami v tomto probléme. Všetky zdravotné dievčatá. Poďme žiť! Viac pozitívnych myšlienok, premýšľajte o dobrom ...

Climax na 41 je trochu skorší, spravidla ak žena nemá veľa nadváhy, vyzerá dobre a má pravidelný sexuálny život, potom môže mať menopauzu vo veku 55 rokov. (Mám 46 rokov).

Otočil som sa 55 rokov, posledná menštruácia pred rokom a pol, vyššie uvedených príznakov, možno iba horúčavy a chladu. So sexuálnym životom je lepší ako u mládeže. Hlavná nálada!

Dobrý deň, prečítal som vaše komentáre a chápem, že som tu pravdepodobne najmladší (((mám 36 rokov a mám veľa alarmujúcich príznakov). Nadmerné potenie, horúčka bez dôvodu, návaly horúčavy (často sa stáva, že pálenie tváre a uší nie je tu dostatok vzduchu.) Mesačne chodte každý mesiac, ale nie vždy pravidelne a hojnejšie ako predtým. Nehovorím o svojej nálade - keď sa cítim zle, dokážem kričať na blízkych ľudí, dokonca zlomiť hnevom (ceruzka, myš z počítača). Takmer 2 Pred rokom som bol v depresii, išiel som k psychiatrovi nemyslí si na to, že by spojil môj stav s možným začiatkom menopauzy, väčšinou lekári radia, aby mali muža „na zdravie“ a nebyli nervózni. Rozviedol som sa už 10 rokov, mám dcéru. Neexistuje osobný život, pretože nie je čas ((a muži ma nezaujímajú) V posledných 2, 3 rokoch som sa trochu zotavil, aj keď som na diéte. V minulom roku sa na seba nemôžem pozerať v zrkadle bez sĺz - vypukli kontúry tváre ((na udržanie môjho vzhľadu som si kúpil krém proti vráskam). Nedávno som si uvedomil, že v druhej fáze cyklu cítim hroznú suchosť vo vagíne a tiež ... prepáč za detaily, ale v noci často bežím trochu ((vylúčená je cystitída, myslel som si, že by som mohol piť veľa čaju. Nedávno som čítal, že k tomu dochádza počas menopauzy ...) Ukazuje sa, že najmenej pár týždňov to vydržím ((v posledných 2 zinkoch múzeum začalo od polovice cyklu a rozmazalo ho na 2 týždne. Koža na chrbte vyschla, po sprchovaní som si navlečila pleťové vody a ešte stále svrbí).
Išiel som k gynekológovi, on počúval sťažnosti na teplotu, kontroloval infekcie, myšlienkový zápal. A všetko mám čisté. Povedal, že pre menopauzu ste stále mladí. Povedal som o depresii, ktorú som mal, a hovorím, že sa to niekedy niekedy stáva, tesne predtým, ako ma mesačne „skrýva“, myšlienky prichádzajú tak, že nechcem žiť. Stručne povedané, gynekológ povedal - s takýmito myšlienkami choďte k psychoterapeutovi. Ale v mojom normálnom stave nie sú žiadne takéto myšlienky ...
Včera som sedel a sledoval televíziu so svojou dcérou a matkou. Uprostred nejakého prenosu šiel do kúpeľne plakať BEZ DÔVODU! Od začiatku minulého mesiaca uplynuli len 2 týždne. Spočiatku som si myslel, že je to všetko - PMS. A teraz ma trápia nejasné pochybnosti ((Nuž, nikdy som nemal nič také, a okrem toho začali prichádzať myšlienky, že už prišiel starý, že nikoho nepotrebujem. Pracujem celý deň, musím svoju dcéru postaviť, jej otec platí penny Nemám žiadnych priateľov, s ktorými som komunikoval, mám rodiny, majú vlastné záujmy. Z nejakého dôvodu nemajú rodinní príslušníci slobodné ženy vo svojich spoločnostiach .... niekedy som veľmi osamelý a s nikým sa nemôžeme rozprávať ((Rodičia majú vlastné záujmy) , moja sestra, už si rozdeľujem vlasy svojimi sťažnosťami. Snažím sa byť silný ... a neviem ako. Dúfala, že mi Boh ešte pošle dobrého manžela, niekde hlboko a hlboko sa objavila myšlienka, že keby bola rodina, určite by som porodila brata alebo sestru mojej dcére .... Teraz čo? s rozmazanou tvárou, neustále skákacím tlakom a bolesťou hlavy ((((
Tlak stúpa na 135/85, pre mňa je vysoký (zvyčajne 115/70). Zvyčajne chorý a slzy, keď tlak, to sa stáva raz mesačne, len asi v polovici cyklu.
Teraz píšem do postele a chápem, že znova horím (moje tváre sa jednoducho nedotýkajú, moje srdce búši. Opäť príliv ... A lekári sa to nestarajú ... 36 rokov? Nie, ťažko menopauza. Čo, depresia? Choď na psychiatra, nie je to z mojej strany. Mimochodom, počas vyšetrenia sa gynekológ opýtal, či ma pri sexe ublížili. Povedal som, že sex neexistuje vôbec 6 rokov, takže neviem, či to bolí alebo nie. Ale teraz si myslím, možno je to moja suchosť? Po vyšetrení by sa to malo vidieť? A ani som lekárovi nerozumel, že sa cítim sucho, alebo skôr, že to prišlo neskôr. uzhili na Uzi fibromatózy, malých jednotiek, ale mnoho (((Doktor hovoril, že nie je potrebné liečiť, ak príde niečo veľmi bolestivé (
Zdá sa, že lekári liečia, keď už naozaj zomierate, a ak máte len sťažnosti, tak choďte, hovoria, odtiaľto.
Napíšte mi, prosím, ak tu chce niekto tiež hovoriť ... Radi sa porozprávam!

muži majú tiež vyvrcholenie, len o 5 rokov neskôr 😉

Dobrý deň, mám 44 rokov viac ako 10 dní, mesačné obdobia sú hojné, niekedy aj s zrazeninami, čo môže byť, bolesť v dolnej časti chrbta je menopauza?

Dobrý deň! Nebuď smutný, poďme komunikovať, nemôžete nechať ľudí na pokoji, keď sú problémy rovnaké. Vždy musíme pomôcť. Môj mail je 5552234w @ mail.ru. písať, budem komunikovať s radosťou

Ahoj.Kak, nemyslel som na menopauzu .... Čítal som to a stal sa tak desivý .... Vyzerám celkom dobre a teraz je to desivé, že ostré starnutie príde s menopauzou ... Nechcem dať dievčaťu sen.

Čo je menopauza?

Jednoducho povedané, klimakterickým obdobím je starnutie vaječníkov s postupnou stratou plodnosti a prechodom ženy do vyššieho veku. Presne povedané, keď sa menopauza začína, je nemožné, existuje iba priemerný štatistický ukazovateľ.

To môže začať postupne a ísť od 6 mesiacov do 12-15 rokov, zatiaľ čo jeho priebeh môže byť úplne asymptomatický, záleží na stave ženského tela a jeho schopnosť vnímať a prispôsobiť sa veku-súvisiace zmeny. Climax u ženy prebieha v niekoľkých fázach:

 • premenopauza - produkcia estrogénu sa postupne znižuje. Vyskytujú sa menštruačné nepravidelnosti (nepravidelnosť cyklu, hojnosť alebo nedostatok výtoku). Koľko rokov môže trvať obdobie, nie je možné povedať s istotou, otázka je výlučne individuálna, možno rok, alebo možno 10. Keď hladina estrogénu klesá takmer na nulu, začína druhá etapa
 • menopauza - jej začiatok sa považuje za druhý rok po ukončení menštruácie. Keď nastane menopauza, ženské telo je úplne prestavané a už nie je schopné vydržať tehotenstvo,
 • perimenopause je prechodné obdobie, ktoré kombinuje premenopauzu a dva roky menopauzy,
 • postmenopauza je konečná fáza hormonálnej úpravy, ktorá trvá do konca života ženy.

Teraz zvážte vek každého z týchto štádií.

Počas plodného obdobia vaječníky aktívne produkujú hormóny, ale aj s vývojom plodu v týchto orgánoch sa ukladá určitá zásoba folikulov a keď sú tieto zdroje vyčerpané, funkcie vaječníkov začínajú blednúť. Zvyčajne sa tak stane za 45 rokov. Absolútna norma, ak sa príznaky menopauzy začnú objavovať o niekoľko rokov neskôr. Na výpočet veku, v ktorom sa začína menopauza, musíte pridať ďalšie 2 až 3 roky, kým sa aktivita vaječníkov začne spomaľovať. Toto je približný výpočet, pretože hormonálne výkyvy ženu ešte dlhšie vyrušia.

Pri menopauze u žien po určitú dobu môže dôjsť k uvoľneniu vajíčka a nepravidelnej menštruácii, v priemere raz za 3 až 5 mesiacov. V takýchto prípadoch môžeme hovoriť o predĺženom premenopauzálnom období, ale menopauzálne obdobie bude musieť počkať niekoľko rokov.

Priemerný vek

Pred niekoľkými generáciami sa premenopauza (ukončenie menštruácie) pozorovala až do 40 - 45 rokov. Táto skorá miera menopauzy u žien bola spojená s veľkým počtom pôrodov, gynekologickými chorobami, ktoré zostali bez riadnej liečby, a oneskoreným nástupom menštruácie.

Ako ukazujú štatistické údaje, väčšina žien vo veku 40 - 45 rokov stále nemá známky zániku reprodukčnej funkcie. Priemerný vek menopauzy je 50-51 rokov.

Faktory približujúce sa k menopauze

Koľko rokov začína menopauza, závisí od mnohých vonkajších a vnútorných faktorov:

 • genetická predispozícia. Charakteristiky vývoja reprodukčného systému sa prenášajú cez ženskú líniu. To znamená, že ak mama má vek menopauzy 43 rokov, potom musí byť jej dcéra v tomto období ostražitá,
 • implementácia ženskej funkcie. Je to z dôvodu prítomnosti tehotenstva, pôrodu a laktácie. Tieto obdobia dávajú vaječníkom šancu na odpočinok, a preto sa začiatok menopauzy trochu oneskorí. Naopak potrat, gynekologické choroby, môžu priniesť menopauzu bližšie,
 • stres. Konštantný emocionálny stres vedie k skorému starnutiu vaječníkov,
 • zlá výživa, v ktorom sa obdobie promiskuity pri jedle a jedle strieda s prísnou diétou,
 • chronické choroby (cukrovka, problémy so štítnou žľazou, kardiovaskulárne ochorenia, malígna onkológia),
 • ekológia. Čistý vzduch má priamy vplyv na to, koľko rokov menopauza začína.
 • spôsob života. Prítomnosť škodlivých návykov, nedostatok fyzickej aktivity a naopak nadmerné cvičenie môže urýchliť menopauzu a pri normalizovanom pracovnom dni a riadnom odpočinku môže byť táto doba odstránená.
 • chirurgický zákrok na ženských orgánoch a prsiach, rovnako ako liečba chemoterapiou, ožarovaním a cytostatikami prispievajú k tomu, že menopauza začína skôr.

Prečo sa menopauza začína predčasne?

Menopauza nemusí nevyhnutne nastať v starobe. Existujú faktory, ktoré prispievajú k tomu, že menopauza príde vopred:

 • operácie na panvových orgánoch. Medzi najnebezpečnejšie možno rozlíšiť odstránenie maternice pomocou príveskov alebo vaječníkov a vajcovodov,
 • sexuálne prenosné choroby a ich komplikácie. V tomto ohľade je obzvlášť nebezpečná kvapavka, pri ktorej sa môže vyvinúť hnisavý salpingo-oophoritída, čo vedie k nevyhnutným poruchám vaječníkov,
 • alkoholizmus a užívanie drog vedú k zastaveniu produkcie estrogénov.

Ako pochopiť, že menopauza už začala?

Ak sú pozorované len nestabilné menses, potom sa môže menopauza bez správnych testov zamieňať s menštruačnou dysfunkciou, ale vo väčšine prípadov sú jej príznaky oveľa rôznorodejšie:

 • hladina estrogénu klesá (norma je 11-191pg / ml), čo vedie k zmenám v biochemických a metabolických procesoch,
 • návaly horúčavy s menopauzou poskytujú ženám najväčšie nepohodlie. Po prvé, v rukách, hrudníku, krku a tvári je pocit tepla. Na krátku dobu teplota stúpa a pôsobí pot. Keď príliv skončí, je tu chlad,
 • zvýšenie krvného tlaku, narušenie srdcového rytmu, môžu nastať ďalšie problémy s kardiovaskulárnym systémom,
 • bez ohľadu na to, ako stará menopauza začína u žien, najčastejším príznakom sú bolesti hlavy a migrény,
 • emocionálne skoky, rýchly nástup únavy, problémy so spánkom a zníženie sexuálnej túžby,
 • dysfunkčné maternicové krvácanie môže nahradiť normálne mesačné
 • vaginálne steny sú tenšie, sliznica pohlavných orgánov vyschne, môžu sa vyskytnúť časté zápalové procesy, často bakteriálnej povahy
 • problémy s močením, časté návštevy toalety, možná inkontinencia,
 • metabolizmus je narušený, zvyšuje sa telesná hmotnosť, okolo pásu sa objavujú nahromadené tukové tkanivá,
 • vápnik sa vyluhuje z kostí, stáva sa krehkým a môže sa vyvinúť osteoporóza.

Pre každú ženu je toto obdobie sprevádzané vlastným súborom príznakov a pocitov, bez ohľadu na to, aký vek veku vyvrcholenia začína.

Musím liečiť menopauzu?

Príznaky menopauzy, koľko rokov by sa neobjavili, môžu ženám priniesť nejaké nepríjemnosti. Samotný proces menopauzy nevyžaduje liečbu, pretože je to úplne prirodzený dôsledok zmeny v hormonálnom pozadí ženy, ale sú to lieky, ktoré pomôžu odstrániť nepríjemné symptómy.

Lekár môže zvyčajne predpísať homeopatickú alebo restoratívnu liečbu, ale v obzvlášť závažných prípadoch, keď sú postihnuté nielen orgány reprodukčného systému, ale je aj dysfunkcia iných systémov v tele, hormonálna terapia bude najúčinnejšia.

Pri predpisovaní hormónov nezáleží na tom, kedy prichádza menopauza, hlavnou vecou je prítomnosť kontraindikácií na ich podávanie. Liečba hormónmi je v takýchto prípadoch kontraindikovaná:

 • onkologické choroby,
 • zlyhanie pečene
 • ťažké krvácanie z maternice,
 • patologická proliferácia endometria v maternici,
 • arteriálnej hypertenzie
 • predispozície k trombóze.

V každom prípade, keď zistíte prvé príznaky menopauzy, musíte vyhľadať pomoc od lekára, nemali by ste predpisovať lieky na menopauzu sami, aby nedošlo k zhoršeniu situácie.

Ako oddialiť nástup menopauzy?

Ak je to dedičnosť, ktorá ovplyvňuje, koľko rokov môže menopauza začať, potom nie je možné odložiť proces, môžete jednoducho zmierniť stav ženy s pomocou liekov a homeopatie. Ak je však obdobie menopauzy spôsobené zmenami súvisiacimi s vekom, tento proces možno trochu spomaliť a mali by ste o tom vopred uvažovať:

 • musíte porodiť jednu alebo tri deti a kojiť ich, v tomto čase sa vaječníky odpočívajú a čas nastupujúcej menopauzy sa odstráni,
 • čas na liečbu endokrinných, kardiovaskulárnych a gynekologických chorôb, na zabránenie ich chronickému priebehu,
 • viesť plný sexuálny život
 • organizovať správnu výživu, predchádzať prejedaniu a vyčerpaniu stravy,
 • človek by nemal vziať všetko k srdcu a vyhnúť sa stresu,
 • používať kombinovanú perorálnu antikoncepciu,
 • vzdať sa zlých návykov
 • cvičenie bez zbytočného stresu.

Не зависимо от того, в каком возрасте наступает климакс, нужно продолжать следить за собой, быть активной и получать удовольствие от жизни.

Что нужно знать о климаксе

Menopauza (menopauza) - obdobie v živote žien, keď funkcie reprodukčného systému postupne klesajú až do úplného zastavenia práce. Prichádza nereprodukčné obdobie, žena prechádza do vysokého veku. Za koľko rokov sa začína menopauza, nie je možné s istotou povedať, že existujú iba priemerné ukazovatele.

Začína postupne a môže trvať od šiestich mesiacov do 10 - 15 rokov (s príznakmi môžu alebo nemusia byť prítomné), potom prechádza. Trvanie prechodného veku závisí od stavu tela, od toho, ako rýchlo sa dokáže prispôsobiť zmenám súvisiacim s vekom a od faktorov prostredia.

Klimakterické obdobie má niekoľko fáz, ktoré nevyhnutne prechádzajú striedavo a každá z nich ich absolvuje.

 1. Premenopauza (predmenopauzálne obdobie) - v tomto okamihu sa postupne začína znižovať produkcia hormónu - estrogénu. Ženy vykazujú známky nepravidelnej menštruácie. Bohaté alebo sporné obdobia, nepravidelná menštruácia, t.j. to, čo žena normálne predtým nemala. Symptomatológia môže trvať niekoľko rokov až 10. Keď hladina estrogénu klesne takmer na minimum, príde druhá perióda - menopauza.
 2. Perimenopause - začína objavením prvých príznakov menopauzy a končí dva roky po samotnom vzniku menopauzy.
 3. Menopauza (menopauza) - po roku bez menštruácie (nástup premenopauzy). V tomto období začína reštrukturalizácia tela a žena opúšťa plodnú etapu svojho života.
 4. Postmenopauza (postmenopauzálne obdobie) - pochádza z menopauzy a trvá do konca života.

Predčasná menopauza

Menopauza sa môže vyskytnúť v akomkoľvek veku, od detí po staršie osoby. Dôvody nástupu predčasnej menopauzy môžu byť:

 • Chirurgický zásah do panvových orgánov. Najnebezpečnejšie sú salpingorektómia (odstránenie vajíčkovodov a vaječníkov), extirpácia (odstránenie) maternice s príveskami.
 • Choroby genitourinárneho systému. Zvláštnym miestom je kvapavka. Keď sa kvapavka vyvinie hnisavú salpingooforitídu, ktorá môže viesť k deštruktívnym zmenám vo vaječníku.
 • Žiarenie, chemikálie, alkoholizmus, drogová závislosť. To všetko ovplyvňuje vaječníky, prestávajú fungovať a estrogény sa už nevyrábajú.

Príznaky menopauzy

Mechanizmus prílivu a odlivu počas menopauzy je spojený so znížením hladín estrogénu. Miera estrogénu u žien v reprodukčnom veku sa pohybuje od 11 do 191 pg / ml. V dôsledku poklesu krvi dochádza k zmenám v biochemických, metabolických procesoch a zvyšuje sa produkcia ďalších hormónov. To znamená, že hormóny sú katalyzátormi niektorých metabolických procesov, keď množstvo estrogénu klesá, telo ho začína nahrádzať inými hormónmi, resp. Ich počet sa zvyšuje.

Telo sa začína znovu budovať na neprítomnosť estrogénu, v čase tejto úpravy sa objavujú príznaky menopauzy. Prejavy menopauzy:

 • Pocit horúčavy, potenie. Docela častým príznakom u väčšiny žien. Po prvé, v horných končatinách, na hrudi, krku, hlave, pote je pocit tepla. Dočasne teplota stúpa, keď ustupuje, pocit tepla ustupuje a prichádza namiesto chladenia.
 • Príznaky kardiovaskulárneho systému (nestabilita krvného tlaku, tachykardia).
 • Závraty, silné bolesti hlavy, migréna. Bolesť hlavy sa môže vyskytovať častejšie ako iné príznaky.

 • Môže dôjsť k prudkej zmene nálady, podráždenosti, únave, letargii, narušenému spánku. Na pozadí depresívnej nálady sa u žien často znižuje libido.
 • Výskyt dysfunkčného krvácania z maternice.
 • Sliznica pohlavných orgánov sa mení, suchosť a častý zápal sú charakteristické.
 • Atrofia vaginálnej sliznice.
 • Zápalové ochorenia vagíny bakteriálnej povahy.
 • Porucha močového systému. Zápal močovej sústavy, inkontinencia moču alebo časté močenie.
 • Príznaky kardiovaskulárneho ochorenia, Alzheimerovej choroby.
 • Poruchy metabolizmu - prírastok hmotnosti, narušené metabolické procesy.
 • Krehkosť kostí (osteoporóza), ktorá je dôsledkom narušenia metabolizmu vápnika.

Príznaky menopauzy každá žena je iná, rovnako ako trvanie. Počas menopauzy sa rýchlosť estrogénu pohybuje od 5 do 90 pg / ml. Mnoho ľudí si myslí, že dedičnosť hrá určitú úlohu. Ale to rozhodne nie je tento prípad. Nezáleží na tom, v akom veku alebo ako sa menopauza začala u mamičky a babičky, nijako sa neprenáša ženskou líniou. Jediná vec, ktorá môže hrať úlohu, sú dedičné choroby, ktoré ovplyvňujú menopauzu (cukrovka, ochorenia štítnej žľazy).

Pri menopauze môžu lekári používať symptomatickú a regeneračnú liečbu, hormonálnu liečbu. Ak je možné každému z dvoch smerov liečby predpísať každý, potom je hormonálna liečba iba u tých, ktorí majú príznaky dysfunkcie iných orgánov na pozadí menopauzy.

Kontraindikácie pre hormóny:

 • Rakovinové ochorenia
 • Patológia pečene.

 • Veľké krvácanie z maternice.
 • Hyperplázia endometria.
 • Hypertenzná choroba srdca.
 • Tendencia tvoriť krvné zrazeniny.

Climax je prirodzený proces fyziológie každej dámy, ktorú nemožno zastaviť. Je to úplne normálne, keď telo žien prechádza do staršieho veku, a stojí za to sa na to duševne pripraviť a ešte lepšie fyzicky. Použitie akýchkoľvek liekov samotných sa neodporúča.

Pre menopauzu jednoduchšie, ak vediete správny životný štýl, nezneužívajte alkohol a tabak, zabezpečte fyzickú aktivitu, správne jedzte a vyhnite sa stresu. To pomôže telu reorganizovať sa rýchlejšie od reprodukčného veku a zmierniť príznaky návaly horúčavy u mnohých žien, menopauza prechádza rýchlejšie.

Climax pre ženy je spájaný s pojmom staroba. Ale ak prišiel umelo (napríklad po operácii) pre dievča vo veku 15 rokov, neznamená to, že bude starnúť. To všetko je predovšetkým pre ženy v hlave. Existujú prípady, keď menopauza dosiahne 30 rokov, potom pár nebude mať deti, ale to nijako neovplyvní sexuálny život. Norma priemerného veku menopauzy 45-55 rokov. Zdravý životný štýl a na toto slovo zabudnete ďalších 10 rokov.

Zistite, kedy začína normálna menopauza a ako ju premiestniť na začiatok, video pomôže:

Pin
Send
Share
Send
Send