Zdravie

Pulsatil liek na oneskorené menštruácie: stojí za to?

Pin
Send
Share
Send
Send


Oneskorený menštruačný cyklus je fenomén, ktorý spôsobuje, že mnohé ženy sa cítia nervózne a dohadované. A dôvody oneskorenia (alebo absencie) menštruácie sú odlišné. Keď sa takéto zlyhania objavia v reprodukčnom systéme, niektoré ženy majú sklon k panike, zatiaľ čo iné naopak k svojmu zdraviu pristupujú celkom „chladne“ a neponáhľajú sa k lekárovi ani vtedy, keď už nie sú žiadne mesačné obdobia. Pravdepodobne najvhodnejšou cestou nie je ponáhľať sa do extrémov. Dôležitou úlohou obozretnej ženy je vedieť čo najviac o vlastnom zdraví, o najzraniteľnejších miestach. Potom bude ľahšie sa vysporiadať s „poruchami“ v tele.

Oneskorená menštruácia? Hľadáte príčinu

Tradične, hlavným "vinníkom" oneskorenej menštruácie po celú dobu bola považovaná za tehotenstvo. Preto prvá vec, ktorú urobiť, ak mesačný meškanie na týždeň alebo viac - potvrdiť alebo poprieť tento dôvod.

Skúsení lekári zdôrazňujú, že tehotenské testy nie vždy "hovoria" pravdu (a mimomaternicové tehotenstvo vo všeobecnosti môže zostať pre test "neviditeľný"). Negatívny test preto nie je absolútnou zárukou, že sa koncepcia nevyskytla. Pre väčšiu spoľahlivosť by ste mali ísť k lekárovi.

Stáva sa však aj to, že nie sú dosť dlhé obdobia a tehotenstvo neprišlo. Veľmi často je oneskorenie menštruácie dôležitým signálom, že v ženskom tele sa vyskytlo hormonálne zlyhanie.

Zvážte najčastejšie príčiny mesačných problémov.:

 1. Šport, tvrdá fyzická práca.
 2. Časté nervové šoky, depresívne stavy.
 3. Príliš ostrá a výrazná strata hmotnosti, nedostatočná hmotnosť.
 4. Nadváhou.
 5. Nevyvážená strava, radikálna zmena stravy, problémy s metabolizmom.
 6. Výrazná zmena klimatických podmienok.
 7. Dlhodobé užívanie antikoncepčných tabletiek.
 8. Polycystický vaječník.
 9. Rôzne ochorenia v ženskej časti (zápal príveskov, myóm).
 10. Hormonálne zlyhanie spôsobené potratmi.

Pulsatilla pomáha vracať mesačne

Ak prieskumy neodhalili závažné ochorenia pohlavných orgánov, homeopatické lieky sa budú môcť vrátiť do zvyčajného menštruačného cyklu. V homeopatii existuje množstvo spoľahlivých nástrojov, ktoré môžu rýchlo spôsobiť menštruáciu. Osobitnú dôveru a rešpekt pacientov rôznych vekových kategórií získal Pulsatilla.

Najdôležitejšou zložkou tohto lieku - extrakt zo spánkovej trávy (táto rastlina a v staroveku sa používali na priblíženie menštruácie). Pulsatil granuly lieku - extrémne účinný prostriedok, rýchlo spôsobuje menštruáciu. Pri prísnom dodržiavaní pokynov sa vedľajšie účinky takmer nestanú.

Ale stojí za zmienku, že tento nástroj nemožno považovať za univerzálny. Pri predpisovaní konkrétneho lieku sa lekár spolieha na charakteristiku blaha jednotlivého pacienta, na jeho vek a na nuansy organizmu. Pri homeopatii sa lieky na predpis opierajú o princíp podobnosti.

Pre koho je Pulsatilla vhodná? Študujeme psychologický typ

Pulsatilla bude najúčinnejším prostriedkom pre tento typ žien:

 • Pasívne, obetujúce.
 • Jemná a milujúca žena. Ľahko ukazuje emócie, je veľkorysá so slzami, sentimentálnymi výlevmi, a preto sa mnohým javí ako večné dievča.
 • Je charakterizovaná úzkosťou, podozrievavosťou.
 • Takáto žena je zodpovedná a zároveň pomalá, vždy pochybuje o svojich schopnostiach a talentoch.
 • Vonku to vyzerá lepšie ako v interiéri.
 • V manželstve a príbuzenstve je milujúca, žiarlivá a príliš závislá - dokonca aj samoopierajúca. Potrebuje pochvalu a podporu od blízkych.

Akčný zázrak liek

Pulsatilla má rôzny vplyv na ženské telo. Po užití lieku dochádza k venóznemu prílivu, ktorý zhoršuje všetky procesy v ženskom tele. Zvýši sa venózna cirkulácia, telo sa odstráni.

ale dôležité pamätaťže tento proces môže byť sprevádzaný určitým nepohodlím (všetky tie faktory, ktoré spôsobili stagnáciu v tele, sú tiež pociťované viac akútne). Je vhodné používať liek na konci vážnych chorôb (na obnovenie zvyčajného procesu prepúšťania). V počiatočnom štádiu vývoja dlhotrvajúcich ochorení má Pulsatilla tiež dôležitý zdravotný účinok na organizmus (stav intoxikácie sa znižuje, krvný obeh sa stáva intenzívnejším).

V súčasnosti, keď ženy zažívajú zvýšený stres na nervovom systéme a na tele ako celku, môže reprodukčný systém vydávať poplach v najnevyhnutnejšom momente. Nie každá žena sa bude chcieť odtrhnúť od práce a práce v domácnosti po dlhú dobu, aby sa podrobila liečbe v nemocnici. Homeopatické granule môžu vyriešiť problém nedostatku menštruácie rýchlejšie (a často nie menej efektívne!) Než niektoré hormonálne injekcie.

Ako užívať Pulsatilla granule

Pre normalizáciu menštruácie užívajte Pulsatilla 6C granule. Liek sa užíva ráno (alebo večer) jednu hodinu pred jedlom (granule sa odoberajú pod jazyk a absorbujú sa). Optimálna dávka je päť až sedem granúl naraz.

Zvyčajne jeden príjem tohto lieku je dosť pre menštruáciu začať do 24 hodín Maximálny priebeh užívania lieku je dva dni. Stojí za to zdôrazniť, že prekročenie rýchlosti príjmu granulí je nebezpečné! V opačnom prípade môže pacient začať krvácať.

Stojí za to pripomenúť, že pri konzumácii Pulsatilla sa neodporúča piť kávu, čaj (najmä alkoholické a energetické nápoje), jesť čokoládu, pomaranče. Fyzická aktivita počas liečby je lepšie znížiť, aby sa telo nevyčerpalo.

Lekárka

Pulsatilla je tradične ženská droga. Jeho účinok na ženský reprodukčný systém je veľmi významný. S oneskorenou menštruáciou (a skromnými obdobiami), liek Pulsatilla pomohol mnohým ženám. Mladé dievčatá, ktorých cyklus ešte nebol zriadený, zvyčajne tento liek neodporúčajú.

Väčšina pacientov po užití granulátu nielen čakala na svoje obdobia, ale tiež si všimla výrazných zmien v ich zdravotnom stave, pocítila prudký nárast sily. Obvykle ďalšia menštruácia (po tom, čo urýchli Pulsatilla) prechádza bez oneskorenia.

V súčasnosti niektoré ženy pijú granule, ktoré spôsobujú predmenštruačné obdobia (napríklad pred dôležitou cestou, služobnou cestou). A aj keď tento jediný trik nezáleží, je lepšie sa zdržať manipulácie kritických dní.

Alebo v extrémnych prípadoch namiesto Pulsatilla dávajte prednosť mäkšiemu ľudovému liečivu - napríklad pite odvar z petržlenu. Stojí za to pripomenúť, že príliš často sa obrátiť na pomoc "drahocenných" granúl nie je nutné. Ak menštruácia oneskorenie nie je jediný jav, a volanie menštruácie sa stal možný len s pomocou Pulsatilla, pacient by mal podstúpiť vážne vyšetrenie.

Možno testy budú indikovať infekciu (alebo ultrazvukové vyšetrenie odhalí vážnejšie ochorenie). V takej závažnej veci, ako porušenie menštruačného cyklu, je samoliečba veľmi neoblomná.

Pin
Send
Share
Send
Send