Zdravie

Bada počas menopauzy u žien: nehormonálne doplnky

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre mnohé ženy, ktoré čelia nepríjemným prejavom menopauzy, sa fytoestrogény stávajú jedinou možnou možnosťou zlepšenia ich stavu. Potravinové doplnky pre menopauzu u žien vyrovnávajú hormóny, posilňujú a obohacujú telo základnými vitamínmi a minerálmi. Táto skupina liekov má osobitný význam pre ženy, ktoré majú obmedzenia na používanie hormonálnej terapie, pretože pre ne nehormonálne znamená skutočné spasenie.

Fytoestrogény s menopauzou

Nehormonálne lieky proti menopauze sú komplexy vytvorené na základe prírodných rastlinných látok, ktoré majú účinok podobný estrogénu. Tieto prostriedky nie sú liekom a majú veľmi úzky zoznam kontraindikácií, vďaka čomu je vhodný aj pre ženy, ktoré sú absolútne kontraindikované v hormonálnej terapii.

Podľa mnohých lekárov, potravinové doplnky pre menopauzu u žien nemôže stabilizovať stav, ale prax a spätná väzba pacientov kategoricky vyvrátiť tento názor, pretože po mnoho storočí ženy odstránili nepríjemné príznaky menopauzy s pomocou liečivých rastlín.

Zaujímavé! V Indonézii sa alternatívne liečebné metódy používajú na rovnakej úrovni ako protidrogová terapia av každej nemocnici sú lekári oboch profilov a úroveň medicíny v krajine sa považuje za jednu z najvyšších na svete!

Použitie výživových doplnkov pre menopauzu

Nehormonálne potravinové doplnky v menopauze u žien prispievajú k vyrovnávaniu hormonálneho pozadia a zmierneniu av niektorých prípadoch k úplnému odstráneniu nasledujúcich prejavov menopauzy:

 • prílivy,
 • potenie,
 • búšenie srdca,
 • hypertenzia,
 • podráždenosť,
 • poruchy spánku
 • znížený výkon
 • krehké vlasy a nechty
 • vaginálnej suchosti
 • znížené libido
 • strata pamäte a koncentrácie
 • bolesť kĺbov.

Aj kvôli prítomnosti vitamínov v potravinových doplnkoch tieto nehormonálne lieky pomáhajú posilňovať imunitný systém, ktorý je veľmi dôležitý počas menopauzy. Použitie doplnkov stravy v menopauze pomáha pacientovi ľahšie preniesť nepríjemné príznaky, ale napriek ich bylinnému zloženiu sa môžu používať len po konzultácii s lekárom.

Je to dôležité! Biologicky aktívne komplexy sú aditívom do konzumovaných potravín a budú účinnejšie pri správnej výžive a zdravom životnom štýle. Dajte si pozor na falzifikáty.

Ako fungujú biologické doplnky?

Mnohí ľudia veria, že fytoestragény jednoducho kompenzujú nedostatok vlastných hormónov ženy, ale to je úplne nesprávne, to je to, ako funguje hormonálna substitučná liečba a účinok doplnkov stravy na telo je úplne odlišný. Fytoestragény sú látky rastlinného pôvodu, ktoré majú určitý účinok na hypotalamus a hypofýzu. Vďaka tomuto efektu mozog znižuje produkciu iných pohlavných hormónov, ktoré zvyšujú hladinu hormónov. Fytohormóny sa samozrejme nemôžu porovnávať s účinnosťou s HRT tabletami, ale prispievajú k:

 • Posilnenie a obnovenie pružnosti cievnej steny.
 • Obnovenie metabolických procesov v tele.
 • Normalizácia psycho-emocionálneho stavu.
 • Návratnosť a výkon.
 • Zabráňte dramatickému starnutiu a vypadávaniu vlasov.
 • Posilniť imunitný systém.
 • Návrat sexuálnej túžby.

Menopauza je s týmito liekmi oveľa jednoduchšia. Doplnky výživy sa môžu používať ako individuálna aj ako komplexná liečba. Osobitnou hodnotou užívania doplnkov nie je len symptomatická liečba, ale aj úplné obnovenie práce všetkých orgánov a systémov, ktoré začínajú zlyhávať počas menopauzy.

Je to dôležité! V prípade neznášanlivosti aktívnych zložiek je prísne zakázané používanie výživových doplnkov, konzultujte ich pred použitím.

Zoznam populárnych nehormonálnych doplnkov stravy

Zoznam výživových doplnkov pre menopauzu je pomerne široký. Tieto látky je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu, ale je potrebné pripomenúť, že v každom konkrétnom prípade si lekár môže vybrať účinný liek. Doplnky pre ženy s menopauzou, zoznam najobľúbenejších liekov:

 • Estrovel, Komplex zahŕňa extrakty sóje, yam, tsimitsifugi a žihľavy. Komplex je obohatený o vitamíny a mikroelementy. Liek účinne odstraňuje návaly horúčavy, normalizuje potenie a spánok, zabraňuje vzniku osteoparózy. Trvanie najmenej 2 mesiace.
 • Ovariamin, Komplex je založený na vitamínoch, aminokyselinách a živočíšnych bielkovinách. Neobsahuje žiadne rastlinné hormóny a jeho účinkom je zníženie hladiny folikuly stimulujúceho hormónu, ktorý hladiny hormónov v menopauze znižuje. Termín liečby je 14 dní, po krátkej prestávke sa liečba môže opakovať.
 • Bonisan, Liek sa vyrába na báze sójového extraktu. Doplnok eliminuje najzávažnejšie prejavy menopauzy, ako sú návaly horúčavy, búšenie srdca, nárast tlaku. Bonisan tiež zabraňuje ostrému starnutiu, vďaka čomu je pokožka pružnejšia a silnejšia.
 • Klimistil, Moderný nástroj, ktorý účinne eliminuje hormonálne zlyhanie počas menopauzy. Komplex obsahuje iba prírodné zložky z rastlín a živočíšnych žliaz. Vďaka unikátnemu zloženiu Klimistil normalizuje činnosť nervového systému, zabraňuje zvyšovaniu telesnej hmotnosti, zlepšuje činnosť mozgu, odstraňuje všetky prejavy menopauzy.
 • Femivell, Zloženie výživových doplnkov zahŕňa výťažky zo sójového a červeného ďateliny. Komplex nie je návykový a pôsobí jemne eliminuje všetky nepríjemné príznaky menopauzálneho syndrómu. Pravidelný príjem finančných prostriedkov pomáha posilniť kostné tkanivo a cievnu stenu.
 • Červená kefa, Tento doplnok je založený len na jednej zložke. Extrakt z červenej kefy sa používa na liečbu rôznych gynekologických ochorení, vrátane prejavov menopauzy. Aditívum má upokojujúci, protizápalový a regeneračný účinok.

Feminalgin

komplexný homeopatický liek, ktorý zahŕňa Tsimitsifug racemózu, magnézium fosfát, Komoru lúk. Reguluje psycho-emocionálny stav, má analgetické, protizápalové a protikŕčové účinky.

Jedná sa o extrakt z ďateliny červenej, ktorý tiež odstraňuje nedostatok estrogénu. Priemerná cena 450 rubľov.

homeopatický liek, pozostávajúci z extraktov z bylinky inkarnátu passoflora, ovocia vitexu, oleja z oslinníka, oxidu horečnatého, vitamínu B6, alfa-tokoferolu, oleja z pupalky. Hlavným účinkom zložiek lieku je znížiť potenie, stabilizovať tep, normalizovať emocionálny stav. Cena je 1200-1300 rubľov.

pretože je tiež extrakt z racimosa cimicifuga, pomáha znižovať nedostatok estrogénov a znižuje závažnosť návalov horúčavy. Cena 150 rubľov.

Červená kefa

bylinný liek, ktorý zlepšuje imunitný systém. Tiež liek normalizuje hormonálnu rovnováhu v ženskom tele, a to je obzvlášť účinné používať spolu s Borovoy maternice podľa indikácií. Zistite viac o výhodných vlastnostiach červenej kefy. Cena 110 rubľov.

BAA, ktorá zahŕňa sójový extrakt a olej, sójový licny olej, rybiu želatínu, oxid titaničitý, glycerín, slnečnicový olej. Pri dlhodobom používaní liek pomáha znížiť frekvenciu návalov horúčavy, zmeny krvného tlaku, Inoklim stabilizuje tep, spánok, náladu. Cena 600-650 rubľov.

liečivo znižujúce lipidy, ktorého zložkou je suchý extrakt byliny slonoviny. Tento liek obsahuje steroidné saponíny, a preto zlepšuje funkciu ženských pohlavných žliaz a má tiež tonický účinok. Cena 1100 rubľov.

multivitamínový komplex s minerálmi, je indikovaný na hypovitaminózu počas menopauzy a ako liečba komplexu symptómov počas menopauzy. Cena 330-400 rubľov.

Ide o potravinový doplnok pozostávajúci zo suchého extraktu izoflavónov sójových bôbov, pričom jedna kapsula lieku spĺňa 58% potreby izoflavónov denne. Cena 300-310 rubľov.

Klimalanin

anti-klimakterické liečivo, ktorého účinnou zložkou je aminokyselina p-alanín. Tento nástroj má priamy účinok na periférne kožné cievy, čo prispieva k saturácii receptorov neurotransmiterov a znižuje závažnosť symptómov menopauzy. Cena 270-350 rubľov.

Ide o potravinový doplnok, ktorý možno použiť na liečbu menopauzálneho syndrómu, prevenciu osteoporózy a dyshormonálnych porúch, pretože obsahuje izoflavonoidy izolované zo sóje, majú účinky podobné hormónom. Jedinečnosť izoflavónov sóje v tom, že pôsobia selektívne, v závislosti od vlastných estrogénov ženy, vykazujú tak antiestrogénnu, ako aj estrogénovú aktivitu.
Cena: 800-1000 rubľov.

Klimadinon

Tento liek, ktorý sa skladá z extraktu cimicifugy extraktu racemického rizómu, má estrogénový, sedatívny, antiklimatický účinok. Eliminuje vegetatívne poruchy ciev, psychoemotionalitu v postmenopauzálnom a premenopauzálnom období. Kontraindikované pri neznášanlivosti laktózy, v prítomnosti estrogénovo závislých nádorov, s opatrnosťou pri epilepsii, ochorení pečene. Cena: 320-370 rubľov.

homeopatický liek, ktorý sa skladá z tajomstva sépiovej žľazy, cimicifug racemes, pilocarpus, kanadskej sanguinaria, had venom surukuku. Liek znižuje intenzitu vegetatívnych a psychoemotických porúch, zlepšuje metabolické procesy, znižuje riziko nárastu telesnej hmotnosti a rizika kardiovaskulárnych porúch. Cena: 450-500 rubľov.

Ladys Formula Menopauza

Kompozícia obsahuje vitamíny E, B3, B6, B1, B2, mangán, selén, bór, chróm, horčík, kyselinu pantoténovú. Používa sa hlavne pri neuro-autonómnych symptómoch počas menopauzy. A tiež na prevenciu osteoporózy, ischemickej choroby srdca, aterosklerózy. Na prevenciu ťažkej menopauzy s klimakterickou myokardiodystrofiou. Cena: 570-600 rubľov.

Klimaktoplan

Homeopatický liek, zložený z - cicimituga racemóza, sanguinaria canadensis, sépia officeinalis, strychnos zapálenie.
Užíva sa na zmiernenie menopauzálnych symptómov u žien. Zmierňuje nervové napätie, svrbenie, zlepšuje spánok, znižuje intenzitu návalov horúčavy.

Homeopatický liek, ukázaný pri menopauzálnom syndróme, s nadmerným potením, návaly, bolesti hlavy, podráždenosť, palpitácie. Cena: 70 -100 rubľov.

Klimakt-hel

Homeopatia, vyrobená v Nemecku, zahŕňa sanguinar canadensis, strychnos ignatia, sépia officeinalis, cedrón Simaroub, stannum metallicum, lachesis mutus. Používa sa ako súčasť liečby žien v menopauze s autonómnymi poruchami - bolesť hlavy, návaly horúčavy, zvýšená nervová vzrušivosť. cena: 250 rub.

Doplnok stravy vytvorený z vaječníkov kôz, ošípaných, KRS, oviec. Má tonizujúci a tonizujúci účinok, má estrogénovú vlastnosť a slúži ako prostriedok na podporu funkčnej aktivity vaječníkov pri chronickej adnexitíde počas menopauzy. Cena: 420 rub.

Prečo ju musíte používať zle?

Mnoho žien si vyberá v prospech zlého, ak len preto, že tento liek neobsahuje hormóny. Tiež, aj keď používate hormóny, je veľmi ťažké aj pre kvalifikovaného lekára vypočítať ich účinok a vybrať požadovaný liek. A mnoho žien okamžite povie lekárovi, že nebudú piť hormóny kvôli banálnemu strachu o svoje zdravie. To je dôvod, prečo zostáva predpisovať zlé počas menopauzy. Keď budú prijaté, budú implementované nasledujúce funkcie:

 1. Počas menopauzy trpí nervový systém. Nie každá žena môže pokojne akceptovať zmeny, ktoré vidí na jej tvári a tele, a je faktom, že už nie je mladá a nie je taká krásna ako predtým. To je dôvod, prečo by ste mali mať také zlé, v ktorom sú zložky, ktoré uvoľňujú nervový systém, zvyšujú odolnosť voči stresu a ovplyvňujú variabilitu nálady.
 2. Bada doplňuje zásoby základných minerálov a vitamínov, ktoré v období menopauzy veľmi chýbajú.
 3. Užívanie vitamínov znižuje riziko chorôb, ktoré sú často vyvolané užívaním tabletiek a iných liekov.
 4. S pomocou zlého, môžete výrazne zlepšiť stav vlasov a pokožky, spomaliť proces starnutia tela.
 5. Tieto lieky pomôžu normalizovať hormóny a pomôcť zbaviť sa návaly horúčavy, ak nie úplne, potom ich aspoň udržujte na minime.

Niektorí lekári a ľudia, ktorí nemajú lekárske vzdelanie, majú tendenciu tvrdiť, že bada nemajú žiadnu medicínsku hodnotu a ich príjem je zbytočný. Avšak, svedectvá žien, ktoré sú v období menopauzy a veria, že zlé, aby ich životy oveľa jednoduchšie svedčiť o opaku.

Varovanie! Mnohí ľudia teraz prechádzajú na používanie tradičnej medicíny, pretože majú prirodzené zloženie a omnoho menej poškodzujú organizmus ako lieky chemického pôvodu. V období menopauzy by ste mali venovať pozornosť tradičnej medicíne a určite to nebude zbytočné.

Čo sú zlé?

Bada je bylinný liek, ktorý, keď sa vezme, sa môže zbaviť negatívnych symptómov a cítiť sa oveľa lepšie. Aj v dávnych dobách ľudia ocenili prospešné vlastnosti rastlín a začali ich aplikovať v medicíne.

Dnes sa vyrába množstvo rôznych liekov, ale lekári sa zameriavajú práve na tie drogy, ktorých pôvod je prirodzený. To platí aj pre badam: tieto prípravky sa vyrábajú iba na prírodnom základe s použitím rastlinných extraktov a olejov.

Aby však tento liek dobre fungoval, nestačí len prehltnúť kapsuly podľa pokynov. Zlé je prísada do potravín, takže samotné jedlo musí byť správne a užitočné.

Indikácie pre použitie badov

Ak chcete začať užívať bady, musíte si všimnúť príznaky menopauzy, medzi ktoré patria:

 1. Tides. Toto je stav, keď celé telo ženy vydáva teplo a je tu výrazná závrat, zimnica.
 2. Nestabilný krvný tlak.
 3. Podráždenosť, stres, časté zmeny nálady.
 4. Suché vlasy a pokožka, krehké nechty.
 5. Vysoká únava, apatia, znížený výkon a všeobecne životne dôležitá aktivita.
 6. Bolesť v kĺboch, osteochondróza, atrofia genitálií.
 7. Hormonálne a menštruačné poruchy.

S cieľom aspoň čiastočne zmierniť tieto príznaky, lekári odporúčajú, aby ženy brať zlé bije.

Kontraindikácie použitia zlých

V zásade neexistujú žiadne závažné kontraindikácie pre užívanie doplnkov stravy počas menopauzy u žien, stačí starostlivo sledovať, že neexistuje individuálna intolerancia k rastlinným zložkám lieku.

Aby ste si boli úplne istí, že vám vybraná bada neublíži, musíte sa poradiť s odborníkom.

Zoznam zlých, ktoré môžu byť použité počas menopauzy

Zloženie zlých, ktoré sa používajú v menopauze, zahŕňa fytoestrogény. Toto sú prvky, ktoré sú blízke hormonálnym, ale nie sú. Existuje množstvo liekov, ktoré môžu pomôcť zbaviť sa príznakov menopauzy.

Každý z nasledujúcich liekov si môžete kúpiť v lekárňach bez lekárskeho predpisu od lekára, to však neznamená, že by ste sa pred užívaním nemali poradiť s lekárom.

 • Estrovel. Kopřiva z prílivu počas menopauzy zahŕňajú žihľavu, komplex vitamínov, sójový extrakt, kyselinu listovú, prvok bóru, prispôsobený na požitie. Tento liek pomáha kontrolovať hladinu pohlavných hormónov v ženskom tele.

Má tiež mierny sedatívny účinok, pomáha uvoľniť nervový systém a znížiť psychický stres, ktorý prispieva k ďalšiemu prílivu. Je samozrejmé, že keď užívate tento liek, počet prílivov a odlivov klesá.

 • Klimadinon. Tento nástroj je tiež zameraný na obnovu hormonálneho pozadia, tiež normalizuje prácu krvných ciev, má protizápalový účinok.
 • Feminalgin. Je to liek homeopatického pôvodu. Používa sa u žien, ktoré majú počas menopauzy problémy s nestabilným menštruačným cyklom sprevádzaným bolesťou. Tieto pilulky pomôžu a normalizujú hormóny, ktoré povedú k normálnemu priebehu menštruácie, a tento proces bude znecitlivený.
 • Feminal. Liek obsahuje extrakt z ďateliny, ktorý je tiež prirodzenou náhradou hormónov.
 • Femiaps. Tento doplnok výživy pre menopauzu je vytvorený s cieľom bojovať priamo proti prílivu a odlivu. Výrazne znižuje potenie, pomáha bojovať s nočným potením, stabilizuje činnosť srdca a ciev.
 • Chi-Klim.Tento liek tiež normalizuje hormóny, znižuje závažnosť návalov horúčavy, normalizuje tok menštruačného cyklu a prispieva k jeho postupnému ukončeniu.
 • Červená kefa. Táto látka rastlinného pôvodu, zameraná na udržanie normálnej hmotnosti a imunity ženy, ako pri menopauze, sa stáva oveľa ťažšou. Tento doplnok výživy sa odporúča používať v spojení s inými, ako je predpísané lekárom.
 • Inoklym. Tento liek je určený na stabilizáciu tlaku u žien v menopauzálnom veku, pomáha znížiť frekvenciu návalov horúčavy. Ak sa liek užíva pravidelne, potom to môže zlepšiť náladu a výkonnosť, zbaviť sa nespavosti.
 • Tribulus. Tento liek zlepšuje fungovanie reprodukčného systému, má spevňujúci účinok, znižuje suchosť slizníc, najmä vagíny.
 • Menopace. Liek je indikovaný na použitie u žien, ktoré majú výrazný nedostatok vitamínov vo veku menopauzy.
 • Klimalanin. Hlavnou účinnou zložkou tohto lieku je aminokyselina, ktorá pôsobí na korene vlasov a nechtov, čo významne pomáha zachovať mladosť počas menopauzy.
 • Remens. Tento homeopatický liek znižuje riziko nárastu hmotnosti, je dobrou prevenciou srdcových ochorení, zlepšuje metabolické procesy.
 • Mensa. Zloženie tohto nástroja zahŕňa vitamínový komplex a fytoestrogény, ktorých účinok je zameraný na elimináciu potenia, bolesti hlavy a skrátenie trvania a frekvencie návalov horúčavy.

Prečo by počas menopauzy nemali jesť hormóny?

Faktom je, že hormóny majú rad pomerne závažných vedľajších účinkov, vrátane:

 1. Možný významný nárast hmotnosti. Pri užívaní hormonálnych liekov existuje riziko obezity, a to aj napriek tomu, že tieto kilá prichádzajú takmer nikam. Zbaviť sa ich je dosť ťažké, oveľa ťažšie ako pri jednoduchých tukových zásobách.
 2. Opuch. Pretože hormonálne lieky vyvolávajú stagnáciu tekutiny v tele, vedie to k mnohým edémom v celom tele.
 3. Tvorba krvných zrazenín. Pravidelný príjem hormónov prispieva k ukladaniu plakov na stenách ciev, ktoré sa ďalej premieňajú na krvné zrazeniny.
 4. Pri dlhodobom užívaní hormónov môže dôjsť k porušeniu tráviaceho systému.

Terapia hormónmi počas menopauzy je teda plná nepríjemných následkov. To je dôvod, prečo moderná medicína aktívne podporuje bada počas menopauzy, ktorá môže byť použitá bez rizika pre zdravie.

Skôr ako ich vezmete, poraďte sa so svojím lekárom, aby vám mohol pomôcť vybrať si z odrody, ktorá je pre vás vhodná.

Zaujímavé a informatívne video na túto tému:

Ako zmierniť stav?

Mali by ste si uvedomiť, že hormonálne zmeny, ktoré sa vyskytujú v tele počas poklesu sexuálnej funkcie, ovplyvňujú celkové zdravie. Normálne sa má menopauza vyskytnúť s miernymi príznakmi, ktoré nenarušujú normálny životný štýl. Často sú však prejavy menostázy také silné, že spravodlivý sex jednoducho vypadáva z obvyklého spôsobu života. Už nemôže pracovať, komunikovať s priateľmi a neustále sa cíti zle.

Tento stav nemožno ignorovať, dúfajúc, že ​​všetko pôjde samo od seba. Silné hormonálne zmeny nie sú v strednom veku normou a vedú k rozvoju rôznych a niekedy veľmi nebezpečných chorôb. Z tohto dôvodu, pri prvých príznakoch menopauzy, musíte navštíviť gynekológa. Iba lekár na základe krvných testov bude schopný zhodnotiť vaše zdravie a predpísať priebeh liečby, pričom vyberie najlepší liek na príliv a odliv.

Tiež odborníci trvajú na tom, že nemôžete piť žiadne, aj prírodné prostriedky pre prejavy menopauzy. Faktom je, že hormonálne zlyhanie môže mať iný obraz. A ak užívate nesprávny liek, môžete len zhoršiť svoj stav a vyvolať ochorenia, ako sú myómy, hyperplázia, hypertenzia, rakovina prsníka a maternice.

V súčasnosti existujú v arzenále odborníkov, ktorí pomáhajú zmierniť príznaky počas menopauzy a zároveň zabraňujú vzniku nebezpečných patológií. Môžu to byť hormonálne lieky, homeopatické doplnky alebo tradičné receptúry na medicínu. Nebojte sa ísť na gynekológa-endokrinológa. Čo je pre vás najlepšie, lekár rozhodne. Hormonálna terapia je predpísaná len v extrémnych prípadoch, v ostatných gynekológov sa snažia stabilizovať pacientovu pohodu bezpečnými metódami a zmenami životného štýlu.

Je to dôležité! Vlastná liečba často vedie k zhoršeniu zdravia! Terapiu by mal vykonávať len skúsený špecialista na základe všeobecného vyšetrenia a krvných testov.

Čo si vziať z prílivu?

Mnoho žien, pri výbere liekov na menopauzu, hľadajú lieky, ktoré zmierňujú návaly horúčavy. To je pochopiteľné, pretože tento príznak je najťažší a nepríjemný. Hormonálne zmeny sa však prejavujú inými ochoreniami. Je potrebné zvoliť lieky na základe všeobecného blaha, spoliehať sa na krvné testy pohlavných hormónov.

Dnes, keď menštruácia, gynekológovia predpisujú nasledujúce skupiny liekov, v závislosti od zdravotného stavu pacienta:

 • Hormonálne pilulky, kvapky alebo krémy obsahujúce analógy pohlavných hormónov. Používajú sa v prípade, keď vaječníky úplne prestali produkovať hormóny a pohlavný styk zažíva závažné príznaky menopauzy.
 • Nehormonálne - neobsahujú hormóny a pomáhajú zmierniť vlny horúčavy, potenia a tepu. Lieky sa vyberajú individuálne s prihliadnutím na intenzitu symptómov.
 • Homeopatické - biologicky aktívne doplnky obsahujúce rastlinné alebo živočíšne estrogény. Tieto doplnky nemajú prakticky žiadne kontraindikácie, ale ich dlhodobé užívanie je potrebné na zmiernenie symptómov.
 • Fytopreparácie sú bylinné pilulky, ktoré môžu znížiť jasné prejavy menostázy a zároveň posilniť imunitný systém a nervový systém.
 • Vitamínové komplexy - dražé, obohatené o potrebné minerálne látky a stopové prvky. Pomáhajú posilňovať imunitný systém a znižujú nepríjemné príznaky starnutia.
 • Upokojujúce kvapky, zmesi a sirupy, ktoré majú sedatívny účinok. Vyžaduje sa na odstránenie úzkosti a podráždenosti počas menostózy.

Je to dôležité! Ktorákoľvek z týchto látok musí byť vybraná ošetrujúcim gynekológom na základe testov a všeobecnej pohody. Budeme musieť absolvovať všeobecný krvný test a štúdiu o hormónoch.

Hormonálne lieky

Na odstránenie hlavných prejavov menopauzy sú často menované látky s obsahom ženských pohlavných hormónov. Kompenzujú nedostatok vlastných látok v tele a normalizujú hormonálne pozadie. Lieky majú niekoľko foriem uvoľňovania, čo vám umožňuje vybrať si liek pre takmer každú ženu. Najlepšie hormonálne lieky:

 • Femoston. Kvapky, ktoré obsahujú estradiol a didrogesterón. Účinne bojuje s takými prejavmi menostázy, ako sú záchvaty tepla, zvýšené potenie, búšenie srdca a skoky v krvnom tlaku. Prášky na pitie by mali byť v súlade s kalendárnym cyklom. Tablety sa predpisujú najskôr šesť mesiacov po poslednej menštruácii. V niektorých prípadoch sa Femoston používa ako profylaxia osteoparózy.
 • Klimonormu. Kombinovaný hormonálny liek, ktorý obsahuje 2 typy ženských pohlavných hormónov. K dispozícii vo forme dražé žltej a hnedej v blistroch po 21 tabliet. Užívanie piluliek umožňuje eliminovať psycho-emocionálne a autonómne prejavy menostázy. S nástupom prirodzené starnutie pilulky môžu začať piť v ktorýkoľvek deň, s výnimkou skutočnosti tehotenstva. Tabletky môžete užívať len na odporúčanie špecialistu po úplnom vyšetrení a vylúčení kontraindikácií.
 • Klimov. Blistr predstavuje pilulky dvoch farieb s obsahom rôznych pohlavných hormónov. Tablety sa používajú na cyklické podávanie v období predclimaxu, s časnou menopauzou av prvej fáze menopauzy. Na nepretržité používanie sa môžu použiť dražé na postmenopauzálnu liečbu.

Hormonálna substitučná terapia alebo HRT zahŕňa použitie novších liekov, ktoré obsahujú minimálne koncentrácie hormónov, čo významne znižuje riziko vedľajších účinkov a nebezpečných chorôb. Jednou z jasných výhod použitia HRT je prevencia vzniku osteoporózy. Toto ochorenie je charakterizované demineralizáciou kostí, ktorá vedie k častým zlomeninám u starších pacientov.

Moderné lieky môžu nielen zmierniť hlavné príznaky menopauzy, ale aj predĺžiť mladosť. Náhle starnutie začína v okamihu vyblednutia vaječníkov, keď pohlavné hormóny prestanú byť produkované. HRT zapĺňa deficit týchto látok, telo sa postupne prestavuje. Proces starnutia je vyhladený a postupuje oveľa pomalšie, čo dáva pacientovi krásny vzhľad do veľkého veku.

Aby však pacient mohol používať HSL, musí podstúpiť dôkladné vyšetrenie. Hormonálne lieky môžu spôsobiť vedľajšie účinky a majú množstvo zákazov, ktoré sa stávajú prekážkou liečby. Recenzia lekárov ohľadom HRT je vo všeobecnosti pozitívna, ale odborníci varujú, že ak sa vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, liečba sa musí okamžite zastaviť a vyhľadať radu od gynekológa. Vedľajšie účinky vyžadujúce ukončenie príjmu ZGT:

 • Intermenštruačné krvácanie,
 • Zaplavenie prsníkov,
 • Vypúšťanie po klimacine, t
 • Žltnutie kože,
 • Bolesť brucha
 • Pruritus a vyrážka,
 • bolesti hlavy
 • depresie
 • Zvýšenie tlaku
 • Búšenie srdca,
 • Rozmazané videnie
 • Zlá koordinácia
 • Kŕče.

Indikácie a vzájomné vzťahy pri vykonávaní ZGT

Hormonálna terapia sa vykonáva v prípadoch, kde sú komplexné poruchy spôsobené hormonálnou nerovnováhou. Medzi indikácie HRT možno identifikovať:

 • Klimakterický syndróm (vlny horúčavy, palpitácie, zimnica, závraty, psycho-emocionálne poruchy).
 • Porušenie urogenitálneho systému (suchosť vagíny, inkontinencia, znížené libido, bolesť pri močení).
 • Dystrofické zmeny kože (suché a krehké vlasy, hlboké vrásky, krehké nechty, riedenie kože).
 • Poruchy metabolizmu (rastúca telesná hmotnosť, retencia tekutín v tele, zvýšenie hladiny cukru v krvi).
 • Vzdialené prejavy (znížená hustota kostí, rozvoj hypertenzie a koronárna choroba srdca).

Napriek tomu, že hodnotenia lekárov o používaní HRT sú pozitívne, liečba je prísne kontraindikovaná v nasledujúcich patológiách:

 • Onkologické ochorenia prsných a reprodukčných orgánov, t
 • Krvácanie z maternice zakrytého charakteru,
 • Diabetes mellitus
 • Porušovanie pečene a obličiek,
 • Poruchy krvácania,
 • Kŕčové žily
 • tromboflebitída,
 • Zlyhanie metabolizmu lipidov,
 • Endometrióza alebo dysplázia,
 • Vzhľad vedľajších účinkov
 • Mastopatia, autoimunitné ochorenia atď.

V prítomnosti týchto patológií sa odporúča užívať nehormonálne lieky na zmiernenie hlavných príznakov menostózy.

Je to dôležité! Hormóny trvajú až 5 rokov, dlhšie ošetrenie je možné len so súhlasom lekára.

Nehormonálny liek

Nehormonálne lieky na návaly horúčavy s vaječníkovým vädnutím dostali pozitívnu spätnú väzbu od odborníkov. Sú schopní nielen zmierniť hlavné príznaky menostázy, ale aj posilniť imunitný systém v tomto ťažkom období. Tablety vytvorené na základe rastlinných extraktov nemajú prakticky žiadne kontraindikácie a používajú sa na zmiernenie menopauzálneho syndrómu u pacientov, ktorým je zakázaná hormonálna substitučná liečba. Najlepšie nehormonálne lieky, ktoré získali dobré hodnotenie od lekárov a ľudí, hodnotenie:

 • Feminal. Tablety sú založené na červenom ďateline. Ženský dokonale zvláda príznaky menostázy, zlepšuje spánok a normalizuje psycho-emocionálny stav. Okrem toho, pilulky majú priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém a posilňujú imunitný systém.
 • Inoklym. Vyrobené z extraktov rastlinných olejov a sójových bôbov bohatých na genisteín a daidzeín. Inoklim je účinný pre výrazné horúčavy, zvýšené potenie a poruchy spánku.
 • Femivell. Pilulky obsahujú výťažky zo sójového a červeného ďateliny. Recenzia gynekológov Feyvelle pozitívne. Tablety účinne zmierňujú symptómy menopauzy, obnovujú emocionálnu rovnováhu a zlepšujú celkové zdravie.

Najčastejšie sa nehormonálne lieky predpisujú počas obdobia pred klimaxom, keď sa začnú pozorovať len poruchy menštruácie. Táto terapia vám umožní rozšíriť funkciu vaječníkov, čo znamená mládež a pohodu. V období menopauzy farmaceutické farmaceutické prípravky pomôžu zmierniť zdravie, posilniť imunitný systém a zlepšiť celkové zdravie.

Ak sa liečba začína už vo fáze zastavenej menštruácie, aby sa dosiahol účinok pilulky, je potrebné piť dosť dlho. V post-klimakterickom štádiu, keď je funkcia vaječníkov úplne zaniknutá, lieky pomáhajú vyrovnať sa so vzdialenými prejavmi menopauzy a bránia rozvoju ochorení súvisiacich s vekom.

Indikácie na použitie:

 • Príliv rôznej intenzity
 • Zvýšené potenie so zimnicou,
 • Búšenie srdca,
 • Zvýšený krvný tlak
 • Zvýšená podráždenosť
 • depresie
 • bolesti hlavy
 • Prenikanie prsníkov a neha
 • Výkyvy nálady,
 • Porucha spánku

Je to dôležité! Tieto a ďalšie príznaky sa nevyskytujú len vtedy, keď vaječníky vyblednú, preto je potrebné ich pred liečbou vyšetriť!

kontraindikácie

Nehormonálne alebo rastlinné prípravky nemajú prakticky žiadne kontraindikácie. Gynekológovia hovoria, že pacienti sú dobre tolerovaní a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Medzi kontraindikácie možno identifikovať iba individuálnu neznášanlivosť na zložky, čo sa stáva najčastejšie u ľudí náchylných k alergickým reakciám.

Napriek relatívnej bezpečnosti nehormonálnych liekov na menopauzu by ich mal predpisovať len ošetrujúci lekár. Lekár musí vykonať sériu testov a vyšetrení, ktoré odstránia ďalšie možné príčiny ochorení, ako aj stanoví hladinu hormónov a iba na základe týchto údajov vám odborník bude môcť vybrať účinný liek.

homeopatie

Homeopatia je doplnok výživy, ktorý môže obsahovať rastlinné aj živočíšne zložky. Mnohí gynekológovia majú negatívny postoj k týmto doplnkom výživy, ale hodnotenie ľudí hovorí, že homeopatia môže skutočne zmierniť príznaky menopauzy. Medzi najúčinnejšie potravinové doplnky patria:

 • Klimasfera. Zloženie produktu zahŕňa extrakt z cimicifugy a minerálov. Prísada má priaznivý vplyv na zdravie ciev a srdca, zmierňuje nepríjemné prejavy menopauzy a má imunostimulačný účinok.
 • Klimaksan. Zloženie doplnkov zahŕňa vitamíny, extrakt cimicifuga, hadí jed a apis. Aditívum účinne odstraňuje hlavné príznaky menopauzy, zlepšuje celkové zdravie, normalizuje spánok a má upokojujúci účinok.
 • Klimaktoplan. Doplnky zahŕňajú cimicifuga extrakt, sépia, ignatia a komplex minerálov. Prípravok je indikovaný pre jasné príznaky menopauzálneho syndrómu so silnými návaly horúčavy, zvýšeným potením, búšením srdca a bezdôvodnou dráždivosťou.

Mali by ste vedieť, že aj homeopatický doplnok musí byť vybraný ošetrujúcim lekárom. Homeopatia vykazuje zvláštnu účinnosť v komplexnej terapii.

Indikácie pre použitie homeopatických potravinových doplnkov: t

 • Poruchy spánku počas menopauzy,
 • Zvýšená podráždenosť a slznosť,
 • Poruchy nervového systému
 • Nedostatok túžby po intimite
 • Útoky tepla v hornej časti tela,
 • Ťažké potenie tachykardiou,
 • Skoky krvného tlaku,
 • Bolesti hlavy počas menopauzy typu migrény.

Je to dôležité! Homeopatia, ktorá zahŕňa extrakty zimitsifugu používané výlučne v gynekologickej praxi.

fytopreparáty

Dlho, pretože klimakterické prejavy boli odstránené bylinnými čajmi. Prírodné darčeky sú považované za najbezpečnejší a osvedčený spôsob liečby návalov horúčavy menostázou. Výborný v menopauze pomáha šalvie. Táto bylina má bohaté minerálne zloženie, ktoré priaznivo pôsobí na celé telo pacienta. Šalátový čaj by sa mal užívať 3 krát denne, 1 šálka. Môžu byť nahradené obyčajným čiernym čajom alebo pridané do rôznych kompótov a ovocných nápojov.

V lekárňach si dnes môžete kúpiť špeciálne bylinné pilulky, ktorých zloženie je vybrané tak, aby sa zmenšil výskyt menopauzy. Najobľúbenejšie sú:

 • LeFey. K dispozícii vo forme tabliet. Vyrába sa na báze sójových semien a je účinným liečivom proti menopauze. Ohlasy pacientov o lieku Lefem naznačujú, že skutočne odstraňuje hlavné prejavy menostázy, normalizuje celkový zdravotný stav a má upokojujúci účinok.
 • Menoforse. Na uľahčenie použitia je liečivo dostupné vo forme tabliet.Hlavnou zložkou tabliet je šalvia, ktorá účinne odstraňuje závažné prejavy menopauzy. Existujú kontraindikácie, užívanie tabletiek je možné len po konzultácii s gynekológom.
 • Phyto sedan. K dispozícii vo forme byliniek. Čaj zahŕňa matku, chmeľ, mätu piepornú, koreň lekárskej a sladkého drievka. Kolekcia patrí do triedy ľahkých sedatív a antispazmodík, ktoré majú pozitívny vplyv na nervový systém a zmierňujú hlavné symptómy menostózy.

Fytopreparácie sú zvlášť účinné pri komplexnej terapii. Treba však mať na pamäti, že akýkoľvek liek má svoje kontraindikácie, a preto je potrebné pred použitím konzultovať s odborníkom.

Indikácie na užívanie bylinných prípravkov:

 • Dlhodobé poruchy spánku
 • Znížený výkon
 • Emocionálna nestabilita
 • Klimakterické prílivy,
 • Suchý slizničný genitálny trakt,
 • bolesti hlavy
 • Depresívne stavy
 • Znížené libido,
 • Poklesy tlaku
 • Srdcové palpitácie.

Je to dôležité! Climax, to nie je choroba, ale tento stav vyžaduje neustále monitorovanie špecialistom, aby sa zabránilo vývoju nebezpečných chorôb v starobe!

Napriek tomu, že bylinné prípravky pozostávali len z liečivých bylín, tieto poplatky majú svoje kontraindikácie. Nie všetky dámy si ich môžu vziať.

Kontraindikácie na získanie bylinných prípravkov:

 • Malígne a benígne neoplazmy,
 • Pooperačné obdobie počas odstraňovania nádorov,
 • Choroby sliznice maternice,
 • Renálne zlyhanie
 • Porucha štítnej žľazy,
 • Chronická hypertenzia,
 • Choroby srdca,
 • epilepsie,
 • Diabetes mellitus.

V prítomnosti týchto ochorení, použitie rastlinných liekov na báze liečivých rastlín vyžaduje konzultáciu s gynekológom. Iba špecialista Vám bude môcť vybrať bezpečný a účinný liek, ktorý nespôsobí exacerbáciu týchto ochorení.

Vitamínové komplexy

S nástupom menopauzy, zníženie ochranných funkcií tela. Počas tohto obdobia je veľmi dôležité jesť a piť vitamínové doplnky, ktoré podporia telo, posilnia nervový a imunitný systém.

Vitamíny potrebné v menopauze:

 • E. Táto látka je silný antioxidant a môže predĺžiť životnosť vaječníkov. Tento vitamín musí byť v komplexoch vitamínov pre ženy po 45 rokoch.
 • A. Podľa výsledkov výskumu táto látka znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka a maternice v starobe. Tiež látka inhibuje proces starnutia, čo znamená, že poskytuje krásny vzhľad.
 • Táto látka je imunostimulačná. Je to tento vitamín je zodpovedný za silnú imunitu a schopnosť tela odolávať rôznym chorobám. Okrem toho vitamín C posilňuje steny ciev a znižuje riziko vzniku srdcových ochorení.
 • D. Táto látka je nevyhnutná na absorpciu vápnika v tele. Nedostatok vitamínu D spôsobuje osteoporózu v starobe.
 • B. Tieto látky sú zodpovedné za zdravie nervového systému a bránia rozvoju ženských ochorení. Vitamíny B sú indikované pre psycho-emocionálne poruchy, poruchy spánku a depresiu.

Aj v období menopauzy potrebuje telo vápnik, fosfor, horčík, zinok a železo. Všetky tieto látky sú obsiahnuté v potravinách, ale s nevhodne vyváženou stravou sa odporúča užívať vitamínové komplexy, ktoré sú špeciálne určené pre pacientov rôznych vekových kategórií.

Vitamíny za 45 rokov

V tomto veku sa ženské telo len začína obnovovať, a preto správne vybrané vitamíny môžu predĺžiť prácu vaječníkov, urobiť proces reštrukturalizácie hladký, bez ťažkých klimatických prejavov. Vo veku 45 rokov sa odporúča užívať tieto komplexy:

Všetky tieto liečivá sú určené špeciálne pre ženy vstupujúce do menopauzálnej fázy. Vyvážené zloženie vitamínov vám umožní vyhnúť sa náhlym nárastom hormónov, posilniť nervový a imunitný systém.

Vitamíny za 50 rokov

Za 50 rokov žena čelí najaktívnejšej fáze menopauzy. Počas tohto obdobia sú časté závažné prejavy menopauzy. Časté návaly, poruchy spánku a nervové poruchy vyčerpávajú telo, čo ohrozuje silu imunity. Dámy vo veku 50 a viac rokov, gynekológovia odporúčajú, aby sa tieto komplexy:

V ťažkej menopauze, okrem vitamínov, lekári predpisujú iné lieky na zmiernenie stavu pacienta. Komplexnú liečbu má vyvinúť špecialista.

Význam príjmu vápnika

Prípravky vápnika sú samostatnou skupinou liekov odporúčaných na užívanie počas menopauzy. Pri zániku vaječníkov je nedostatok estrogénu, čo vedie k úbytku kostného tkaniva a riziku častých zlomenín. Na doplnenie minerálnych hladín kostí by ženy po 45 rokoch mali bezchybne užívať vápnik, ale na jeho asimiláciu je tiež potrebné monitorovať hladinu vitamínu D. Najlepší doplnok vápnika podľa lekárov:

 • Vápnik Vitrum,
 • Vápnik D3 Nycomed,
 • Doplnok vápnika D3.

Dávkovanie a trvanie podávania má určiť lekár. Mala by brať do úvahy individuálne charakteristiky tela a prítomnosť súvisiacich ochorení, ktoré môžu znížiť hladinu vápnika v kostiach.

Je to dôležité! Vitamínové komplexy majú kontraindikácie, v ktorých človek nemôže užívať tabletovú formu liekov. Pred použitím sa poraďte s lekárom!

upokojujúce

Mnoho žien nedáva náležitú dôležitosť častým zmenám nálady počas menopauzy. Lekári trvajú na tom, že v tomto období je najdôležitejšia duševná rovnováha. Psycho-emocionálne poruchy nielen zhoršujú hlavné prejavy menopauzy, ale tiež vyčerpávajú nervový systém a imunitu, čo negatívne ovplyvňuje celkový zdravotný stav. Odborníci odporúčajú pravidelné užívanie nasledujúcich sedatív počas menopauzy:

 • Persen. Zloženie - melissa, valerián, mäta pieporná.
 • Bellaspon. Zloženie - ergotamín, fenobarbital, belladonna.
 • Novopassit. Zloženie - hloh, ľubovník bodkovaný, medovka citrónová, chmeľ, mučenka, kozlík lekársky, bezinky.

Tieto sedatíva sú založené na rastlinných zložkách a sú relatívne bezpečné pri rešpektovaní dávkovania a rozvrhu podávania. Sú vhodné na denný príjem po dlhú dobu. Ak sa u pacienta vyvinú závažné psycho-emocionálne poruchy, ktoré hraničia s depresiou, psychoterapeuti predpisujú silnejšie lieky, ktoré sa môžu užívať len na odporúčanie lekára, medzi ktoré patria:

Tieto lieky majú výrazný sedatívny účinok. Dávkovanie a rozvrh určí ošetrujúci lekár. Tieto lieky môžu byť návykové, a preto je ich prijatie prísne obmedzené.

Lieky na príliv a odliv

Väčšina žien s nástupom menopauzy je znepokojená prílivom a odlivom. Ostré vlny tepla možno pozorovať až 30-krát denne. V tomto prípade sú sprevádzané zvýšeným potením, búšením srdca a závratmi. Pri ťažkých návaloch odporúčajú lekári užívať špeciálne lieky, ktoré zahŕňajú beta-alanín. Účinne znižujú intenzitu a frekvenciu útokov až po ich úplné zastavenie. Najlepší spôsob prílivu a odlivu, podľa lekárov:

Tieto prípravky sú vyrobené z rastlinných zložiek s prídavkom esenciálnych vitamínov a minerálnych látok pre ženy. Tieto lieky však majú svoje vlastné kontraindikácie, medzi ktoré patrí individuálna intolerancia na zložky a nádory závislé od hormónov. S týmito kontraindikáciami je prísne zakázané využívanie finančných prostriedkov z prílivov a odlivov. Ak sa objavia vedľajšie účinky, liek by sa mal tiež prerušiť, medzi ktoré môže patriť:

 • nevoľnosť,
 • Dysfunkcia čriev,
 • Chronické bolesti hlavy,
 • Bolesť brucha,
 • Alergické reakcie
 • Poruchy spánku, podráždenosť.

Je to dôležité! Pred použitím tejto skupiny produktov je potrebné vylúčiť prítomnosť hormónov závislých nádorov, potom lekár rozhodne, čo by ste mali piť!

Čo sú výživové doplnky a ich pôsobenie

Napriek tomu, že potravinové doplnky nepatria k liečivám, majú pozitívny vplyv na oslabené ženské telo. Pozitívny účinok je prítomný v zložení takej zložky ako fytoestrogén, ktorý je analógom ženského pohlavného hormónu.

Nehormonálne lieky na menopauzu prispievajú k zlepšeniu celkového stavu ženy v dôsledku nasledujúcich faktorov:

 • Zlepšenie kvality spánku - aby sa zabránilo exacerbácii príznakov, žena by sa mala vyhýbať častému stresu a prepracovaniu, a naopak, dodržiavať správny denný režim a relaxovať viac
 • zníženie počtu návalov počas menopauzy vyvolanej hormonálnou nerovnováhou,
 • zlepšenie nálady a zlepšenie celkového emocionálneho stavu - takéto pozitívne zmeny sú spôsobené tým, že potravinové doplnky normalizujú prácu vegetatívneho systému,
 • posilňovanie imunitného systému
 • normalizácia endokrinného systému,
 • zlepšený vzhľad
 • zníženie príznakov, ktoré sa prejavuje v menopauze,
 • prevencia vzniku diabetu spôsobeného hormonálnou nerovnováhou, ako aj skorá menopauza.

Použitie nehormonálnych liekov prispieva k zmierneniu výrazných symptómov bez toho, aby spôsobovalo nepríjemné vedľajšie účinky. Potravinové doplnky teda môžu byť skutočnou záchranou pre ženy, ktoré majú individuálnu neznášanlivosť na hormonálne lieky.

Rozlišujú sa tieto skupiny výživových doplnkov:

 1. Fytoestrogény - hlavným účelom lieku je zlepšiť celkový stav.
 2. Homeopatický liek prispieva k rozvoju priaznivého prostredia na zvýšenie množstva hormónov estrogénu.
 3. Vitamínový komplex je zameraný na posilnenie oslabeného imunitného systému. Špeciálne vybrané vitamíny účinne tónujú ženské telo.

Zoznam účinných výživových doplnkov

Zoznam potravinových doplnkov sa skladá z mnohých rôznych liekov. Medzi najúčinnejšie doplnky patria:

 1. Estrovel - má užitočné zloženie, každý komponent má svoj pozitívny vplyv:
 • tsimitsifuga znižuje počet prílivov, zastaví nadmerné potenie,
 • indol-3 karbinol eliminuje vývoj nádoru,
 • extrakt žihľavy zlepšuje krv, znižuje opuchy,
 • komplex vitamínov zvyšuje imunitu, zlepšuje pleť, vlasy, nechty,
 • aminokyseliny stabilizujú nervový systém,
 • Yamový extrakt pomáha normalizovať fungovanie reprodukčných orgánov a tiež odstraňuje škodlivý cholesterol z tela.

Estrovel sa musí užívať dvakrát denne. V tomto prípade je denná dávka 4 tablety a všeobecný - 2 mesiace.

 1. Ovariamin sa skladá z kyseliny, minerálov, živočíšnych bielkovín a tiež nukleových kyselín. Charakteristickým znakom tejto drogy je, že má pozitívny vplyv na fungovanie vaječníkov. Okrem toho Ovariamin eliminuje nespavosť, záchvaty návalu horúčavy, nervové napätie, zápalový proces, ktorý narúša funkciu reprodukčnej funkcie. Denná dávka - 9 tabliet - sa musí rozdeliť do troch dávok. Liečba by nemala trvať dlhšie ako dva týždne, po čom sa odporúča prestávku.
 2. Bonisan - liek nie je menej účinný v dôsledku prítomnosti extraktu sójových bôbov, ktorý obsahuje niekoľko druhov izoflavónov. Pri použití tejto zlej menopauzy pacient berie na vedomie nasledujúce zmeny:
 • zarovnanie srdcovej frekvencie
 • odstránenie bolesti,
 • zlepšenie prietoku krvi v reprodukčnom systéme
 • zlepšenie stavu pokožky.

Užívanie finančných prostriedkov počas menopauzy sa má vykonávať denne v jednej kapsule. Trvanie celej terapie je 30 dní.

 1. Menoril Plus má tiež bohaté zloženie:
 • vitamín D stabilizuje funkciu endokrinných žliaz a udržuje hustotu kostí,
 • vitamín K znižuje riziko dyshormonálneho krvácania,
 • polyfenol resveratrol zvyšuje sexuálnu túžbu, odstraňuje nepríjemné príznaky, obnovuje elasticitu slizníc.

Ak chcete užívať doplnok, potrebujete dve kapsuly na jedlo.

 1. Femivell - liek obsahuje sójový extrakt a ďatelinu, čím sa znižuje intenzita patologických prejavov. Rovnako dôležitou zložkou je sójový proteín, ktorý účinne obnovuje tkanivo a zastavuje proces zániku vaječníkov. Dopĺňa užitočnú kompozíciu vitamínu E, zameranú na stabilizáciu metabolických procesov, obnovu slizníc pohlavných orgánov, zlepšenie stavu kože. Rovnaký rastlinný liek normalizuje krvný tlak, odstraňuje nepohodlie v prsných žľazách, znižuje intenzitu návalov tepla.
 2. Inoklim - určený na zníženie prejavov menopauzálneho obdobia. Izoflavóny, ktoré tvoria doplnok výživy znižujú frekvenciu návalov horúčavy, obnovujú denný režim a kardiovaskulárny systém.
 3. Bonisan - označuje prvú skupinu výživových doplnkov obsahujúcich fytoestrogén. Aktívne ho používajú ženy počas menopauzy, znižuje hormonálnu nerovnováhu, znižuje pravdepodobnosť vzniku malígneho nádoru, zlepšuje vzhľad.
 4. Klimadinon - hlavnou zložkou je koreňový extrakt, ktorý poskytuje telu chýbajúce ženské hormóny. Má antioxidačný účinok - stabilizuje psychoemotívny stav, znižuje pravdepodobnosť vzniku depresie. Zloženie lieku zahŕňa laktózu, takže použitie je prísne zakázané pacientom trpiacim ochorením pečene.
 5. Klimalanín - pozostáva z beta-alanínu a užitočných minerálov - glycerínu, horčíka, pšeničného škrobu. Doplnok stravy zvyšuje odolnosť voči stresu, odstraňuje kyselinu mliečnu z tela, zlepšuje kvalitu výkonu.
 6. Climactoplan je homeopatický liek, ktorý účinne zmierňuje nervové napätie, zlepšuje kvalitu spánku a znižuje počet prílivov a odlivov.
 7. Sanguinaria je homeopatický bioadditív, ktorý eliminuje časté bolesti hlavy a normalizuje prácu cievneho systému.
 8. Climaxan - má nezvyčajné zloženie, ktoré zahŕňa hadí jed, včelí jed, ako aj sušený koreň tsimifug. Použitie tohto lieku sa vykonáva s prudkou zmenou nálady, nespavosťou, pretrvávajúcimi závratmi, nadmerným potením, prítomnosťou podráždenosti a nervozitou. Priaznivý účinok je spôsobený zvýšením množstva estrogénu v tele.
 9. Klimakt-Khel - fytoestrogén používajú ženy v menopauze s výraznými príznakmi. Zloženie tabliet zabezpečuje prítomnosť laktózy: v tomto ohľade je prísne zakázané užívať potravinový doplnok pre ženy, ktoré majú individuálnu neznášanlivosť na túto zložku.
 10. Červená kefa - vo väčšine prípadov je nástroj kombinovaný s Borovoyovou maternicou alebo Sage. Používa sa pri porušení hormonálneho pozadia, ako aj chronických patológií, odstraňuje príznaky menopauzy, zlepšuje imunitu.
 11. Ladys formula Menopauza Day-Night - výhodou komplexu je zloženie multivitamínov, vďaka ktorým sa eliminuje množstvo rôznych liekov. Nástroj sa odporúča používať ako doplnok k fytoestrogénom.
 12. Menopace - v tomto prípade je komplex multivitamínov doplnený užitočnými minerálmi. Použitie doplnkov pomáha znížiť symptomatické prejavy.
 13. Remens - liek zameraný na zlepšenie metabolizmu, zlepšenie metabolizmu a celkového stavu, prevenciu patologických abnormalít spojených s reprodukčnou funkciou, ako aj rozvoj obezity.
 14. Tribestan je univerzálny homeopatický liek, ktorý pomáha normalizovať hormonálne hladiny. Okrem hlavnej úlohy doplnok vyvoláva tonizujúci účinok - zlepšuje psycho-emocionálny stav ženy.
 15. Feminalgin - bioaditív určený na liečbu menopauzálnych symptómov, účinne odstraňuje silné bolesti hlavy. Je prísne zakázané používať liek pre tehotné dievčatá, rovnako ako dievčatá, ktoré sú mladšie ako väčšina.
 16. Ženský je nehormonálny liek, ktorého hlavnou zložkou je ďatelina červená. Liek sa používa na zvýšenie množstva estrogénu v tele.
 17. Felicaps sa aktívne používa pri liečbe gynekologických patológií, ako aj pri menopauze. Vďaka vitamínovému komplexu vykonáva posilňujúci účinok, stabilizuje činnosť srdca a poskytuje upokojujúci účinok.
 18. Qi-Klim - užitočná kompozícia poskytuje telu chýbajúce množstvo estrogénu, potláča prejavy symptómov, zlepšuje náladu.
 19. Epifamin - aktívne sa používa na prevenciu tvorby krvných zrazenín, zlepšuje emocionálny stav pacienta. V mnohých prípadoch je liek predpísaný po chemoterapii, pretože oslabené telo potrebuje posilniť endokrinný a reprodukčný systém.

Existujú možné kontraindikácie

Бады от климакса у женщин состоят из растительных и животных компонентов, а также витаминных и минеральных комплексах, поэтому не оказывает негативное воздействие на женский организм, а также не провоцирует развитие раковой опухоли и тромбоза. Vedľajší účinok použitia nehormonálneho liečiva môže nastať v prípade individuálnej tolerancie jednej zo zložiek. Aby ste sa vyhli nepríjemným prejavom, je zakázané zvoliť si typ doplnku sami - skúsený lekár by to mal urobiť.

Nehormonálne doplnky stravy - aké sú tieto lieky?

Takzvané potravinové doplnky s vysokou biologickou aktivitou. Tieto lieky sú založené na prírodných zložkách, ktoré sa môžu hromadiť v tkanivách, ktoré majú mierny účinok na telo. Keď vrchol, doplnky stravy môžu byť účinnou náhradou za hormonálne lieky. Najčastejšie sú bylinné potravinové doplnky predpisované ženám, ktoré sú kontraindikované v hormonálnych liekoch.

Všetky poruchy v tele v období menopauzy sú spôsobené postupným znižovaním koncentrácie pohlavných hormónov v krvi. Žena má problémy s nervovým systémom, zhoršuje sa činnosť srdca a krvných ciev, objavuje sa osteoporóza. Hormonálne, vitamínové a mikroelementové nedostatky sú spôsobené nárastom krvného tlaku, zlým zdravotným stavom a emočnou nestabilitou.

Indikácie na doplnenie počas menopauzy

Mnoho žien uprednostňuje nákup potravinových doplnkov, pretože potravinové doplnky majú vysoký stupeň bezpečnosti, neobsahujú hormonálne zlúčeniny. Syntetické hormonálne lieky sú problematické aplikovať kvôli ťažkostiam pri určovaní dávky a optimálneho priebehu. Aj skúsení lekári nemôžu vždy nájsť vhodný hormonálny liek pre pacientov. A mnohí pacienti odmietajú brať syntetické drogy, pretože vedia o možných negatívnych dôsledkoch na zdravie.

Pri používaní výživových doplnkov nie je potrebné uvažovať o vedľajších účinkoch a komplikáciách.

Bylinné doplnky sú nielen bezpečné, ale majú aj celý rad pozitívnych účinkov na organizmus. Keď dostávate tieto lieky, fyzické a duševné zdravie je normalizované, práca mnohých orgánov a systémov sa zlepšuje.

 1. Nervový systém Najviac ovplyvnená hormonálnou úpravou. Pre každú ženu je ťažké akceptovať skutočnosť, že došlo k zániku reprodukčných schopností a zmien vzhľadu súvisiacich s vekom. Preto sa pri menopauze, depresii a nervové poruchy, Ak sa chcete zbaviť nepríjemných príznakov, mali by ste brať diétne doplnky, upokojujúce nervy, zvýšiť odolnosť voči stresu, stabilizovať emocionálne pozadie.
 2. Nedostatok vitamínov. Zloženie výživových doplnkov zahŕňa vitamíny, minerálne prvky a iné prospešné látky, ktorých nedostatok sa zaznamenáva počas menopauzy.
 3. Dôsledky užívania liekov. S pomocou bylinných doplnkov, môžete znížiť pravdepodobnosť výskytu patologických stavov spôsobených liekmi účinky.
 4. Procesy starnutia Potravinové doplnky počas menopauzy inhibujú starnutie vnútorných orgánov a kože, zlepšujú stav vlasov, nechtové platničky, epidermálne tkanivá.
 5. Hormonálne pozadie. Pomocou rastlinných prípravkov je možné zmierniť návaly horúčavy a ďalšie príznaky menopauzy spôsobené hormonálnymi výkyvmi.

Vplyv doplnkov stravy na telo

Potravinové doplnky sú bylinné náhrady estrogénov, preto účinne odstraňujú nepríjemné prejavy menopauzy. fytoestrogényv nehormonálnych prípravkoch sú schopné: t

 • zabrániť predčasnej menopauze,
 • predchádzať cukrovke po hormonálnej nerovnováhe,
 • normalizovať menštruačný cyklus
 • znížiť klimakterické symptómy
 • obnoviť normálnu úroveň vlhkosti vaginálnych slizníc,
 • zbaviť nervového napätia a duševných porúch
 • znížiť pravdepodobnosť osteoporózy,
 • normalizovať srdce a cievny systém.

Nehormonálne lieky majú niekoľko výhod oproti syntetickým hormónom. Sú to:

 • prakticky nedávajú vedľajšie reakcie
 • takmer žiadne kontraindikácie
 • nevyvolávajú rozvoj trombózy,
 • majú posilňujúci účinok na imunitný systém.

Indikácie na užívanie potravinových doplnkov

Doplnky k menopauze sa predpisujú, keď má žena príznaky menopauzy:

 • návaly horúčavy sprevádzané horúčkou, nadmerným potením, závrat,
 • kolísanie krvného tlaku,
 • nervozita, vystavenie stresu, emocionálna nestabilita,
 • suchá koža, poškodenie vlasov, rednutie a odlupovanie nechtov,
 • chronická únava, nízka výkonnosť, apatia, nízky záujem o život,
 • bolesť v kostrových tkanivách,
 • atrofické zmeny genitálií,
 • porušenie cyklickej menštruácie.

Zoznam výživových doplnkov používaných počas menopauzy

Ďalej sú uvedené doplnky stravy, ktoré pomáhajú pri menopauze u žien, nehormonálne, s bezpečným zložením rastlín.

 1. "Inoklym", Liek sa predpisuje, keď je hormonálna liečba kontraindikovaná. Fytohormóny, extrahované zo sójových bôbov, pomáhajú oslabovať prílivy a odlivy, normalizujú spánok, eliminujú porušovanie srdca a obehového systému.
 2. "Klimadinon", Jeden z najpopulárnejších liekov, založený na extrakte cimicifuga. Vyplní nedostatok estrogénu, má antioxidačný účinok, upokojuje nervy, je vhodný na liečbu návalov horúčavy a iných nepríjemných prejavov menopauzy. V kompozícii je laktóza, preto ľudia s intoleranciou na laktózu neužívajú lieky. Opatrnosť je potrebná pri liečbe epileptík, ľudí s ochorením pečene a nádorov závislých od hormónov.
 3. "Bonisan", Na základe fytohormónov odvodených zo sójového extraktu.
 4. "Klimaksan". Liečivo obsahujúce fytoestrogény označuje homeopatiu. Kompozícia obsahuje extrakt zimitifugu, včelieho a hadího jedu. Odporúča sa, aby ste liek napravili pred menopauzoukeď sa objavia prvé klimakterické symptómy: nestabilita nálady, nervozita, nespavosť, závraty, poruchy srdcového rytmu, potenie.
 5. "Chi-Klim", Populárna droga založená na zimitifugi normalizuje hladinu estrogénu v tele, znižuje klimakterické prejavy.
 6. "Remens", Zlepšuje metabolizmus, normalizuje psychický stav, zabraňuje obezite.
 7. "Epifamin", Má všeobecný posilňujúci účinok na organizmus, normalizuje hormóny, zlepšuje funkciu endokrinných žliaz, zabraňuje trombóze a neurotickým patológiám. Odporúča sa pre ženy podstupujúce chemoterapiu.
 8. "Estrovel", Vysoko kvalitný doplnok stravy, určený špeciálne pre ženy, ktoré zažívajú ťažké klimakterické štádium. Kompozícia obsahuje vitamíny, aminokyseliny, cenné rastlinné látky. Liečivo obnovuje hormóny, zmierňuje ochorenia spojené s menopauzou, vhodné na prevenciu predčasného zániku reprodukčnej funkcie.
 9. "Menopace", Vitamínový a minerálny komplex, odporúčaný pre výrazné príznaky menopauzy.
 10. "Feminalgin", Bylinný doplnok v granulách, používaný nielen na intenzívne menopauzálne symptómy, ale aj na bolestivú menštruáciu. Liek je kontraindikovaný pri neznášanlivosti laktózy au detí mladších ako 18 rokov.
 11. "Femikaps", Tento liek je vhodný nielen na zmiernenie príznakov menopauzy, ale aj na prevenciu vzniku hyperplázie endometria, ovariálne cystynádory v maternici a iné gynekologické ochorenia. Kompozícia obsahuje rastlinné extrakty, tokoferol a vitamíny skupiny B. Účinné látky posilňujú telo, normalizujú vylučovanie potu, stabilizujú srdcový rytmus a majú pozitívny vplyv na psychiku.
 12. "Klimaktoplan", Homeopatický liek na báze extraktov zo zápalu a cimicifugy. Účinok lieku je zameraný na normalizáciu pohodlia ženy, odstránenie nervového vzrušenia, zníženie návalov horúčavy a odstránenie nespavosti.
 13. "Ovariamin", Liečivo, založené na cytamínových a iných proteínových štruktúrach zozbieraných z vaječníkov zvierat. Obnovuje funkčnú schopnosť ženských pohlavných žliaz, tonizuje telo, posilňuje imunitný systém. Používa sa nielen pri menopauze, ale aj pri rôznych patológiách vaječníkov.
 14. "Tribestan", Univerzálny homeopatický liek vhodný pre ženy aj mužov. V ženskom tele, liek obnovuje hormonálnu rovnováhu, u mužov - zlepšuje kvalitu spermií. Má tonizujúci účinok.
 15. "Feminal", Na základe fytoestrogénov získaných z extraktu ďateliny červeného.
 16. "Femivell", Bylinný liek na báze tokoferolu, výťažky zo sójových bôbov a ďateliny červenej. Účinné látky zmierňujú menopauzálne symptómy, obnovujú sexuálnu túžbu, normalizujú srdcovú frekvenciu a krvný tlak, odstraňujú opuchy a potenie.
 17. "Ladys Formula Menopause", Multivitamíny, ktoré sa zameriavajú na menopauzu a. T ženy po menopauze pre ženy so zdravotnými problémami spojenými s hormonálnym narušením. Liek nielen znižuje príznaky hormonálnej úpravy, ale tiež zlepšuje rast vlasov, stav pokožky a nechtových platničiek.
 18. "Červená kefa a Borovoy uterus", Tieto liečivá, založené na rastlinách rovnakého mena, sú indikované pre výrazné symptómy menopauzy. Majú tiež dobrý antibiotický účinok, preto sa odporúčajú ako doplnkové činidlo pri liečbe infekčných ochorení a ako náhradný prostriedok po dlhodobom používaní antibiotík.

Vedľajšie účinky pri užívaní potravinových doplnkov

Potravinové doplnky sú založené hlavne na vitamínoch a bylinných zložkách, takže výskyt vedľajších účinkov je takmer nemožný. Treba však mať na pamäti, že niektorí ľudia netolerujú určité rastlinné zložky liekov. Z tohto dôvodu, dokonca aj so sklonom k ​​alergiám po užívaní doplnkov, môže nastať alergická reakcia. Preto by sa pred prijatím akéhokoľvek lieku proti menopauze mali poradiť s lekárom.

Aké sú zlé hormonálne lieky na menopauzu?

Hlavnou metódou znižovania príznakov menopauzy je hormonálna substitučná liečba. Ale hormonálne lieky dávajú mnoho vedľajších účinkov:

 • vyvolať obezitu aj počas prechodu na diétny príjem potravy,
 • viesť k stagnácii tekutiny v tkanivách, čo spôsobuje opuchy,
 • zvýšiť pravdepodobnosť trombózy
 • pri dlhodobom užívaní spôsobujú poruchy tráviaceho traktu.

Ako je vidieť, liečba syntetickými hormónmi je provokatérom mnohých patologických javov. Preto by v každej ženskej lekárničke v období menopauzy mali byť prítomné nehormonálne doplnky, ktoré by uľahčili pohodlie a zlepšili stav emócií. Hlavnou vecou je konzultovať s ošetrujúcim gynekológom predtým, ako začnete užívať doplnky.

Pin
Send
Share
Send
Send