Hygiena

Čo svedčí krvné sérum?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ružový výtok, podobne ako zriedená krv, nazývaný sukrovitsy. Toto je fyziologická tekutina, ktorú telo tvorí, aby liečilo rany, rany. Krvný tok z pošvy často počas tehotenstva, a

v rôznych iných štátoch. Niekedy sú normou, ale existujú okolnosti, kde môžu byť nebezpečným príznakom.

Kedy je zvýraznenie považované za normálne?

Dalmacy môže vyniknúť pred menštruáciou, vyskytuje sa asi 3 dni pred nimi. Jeho farba sa niekedy líši od ružovej až po hnedastú. Okrem toho sa sleduje krvný výtok s nasledujúcimi faktormi a s nimi sa považujú za normu:

- pred alebo po menštruácii

- pri užívaní antikoncepcie

- po lekárskom potrate.

Kedy je podozrenie na patológiu?

V prípade ocele môže pretrvávajúce alebo epizodické prepúšťanie krvi znamenať prítomnosť patológií: myóm maternice, endometrióza, ektopia krčka maternice, onkologický proces. Najčastejšie sa na začiatku tehotenstva pozoruje sivastý výtok s kvapôčkami krvi. Alebo skôr v okamihu počatia, keď žena ešte nemá podozrenie na svoj nový štát. Je to spôsobené pripojením vajíčka k stene maternice.

Sucker na začiatku tehotenstva

Je potrebné sledovať, koľko dní krv-kvitnutie pokračuje, pretože začínajú v deň počatia, keď tehotenstvo ešte nie je známe. Maximálna doba je niekoľko týždňov a podľa množstva vylučovaného hlienu by mali byť zanedbateľné.

Na začiatku tehotenstva sa takýto výtok pozoruje v dňoch očakávanej menštruácie. Je dôležité vedieť, že v týchto dňoch existuje hrozba potratu. Preto je potrebné chrániť sa pred stresom a fyzickou námahou. Zvlášť nebezpečné: 4, 5, 11, 12 týždňov.

Stredný cyklus

Tieto príznaky sa tiež často pozorujú v dňoch medzi periódami. Sú spojené s vrcholom hormonálnych výkyvov a sú normou, ak nie sú sprevádzané bolesťou v dolnej časti brucha. Menšie krvácanie v strede cyklu by nemalo trvať dlhšie ako 3 dni. Konzistencia je sliznica, rozmazanie.

Príčinou takýchto prejavov sú:

- uvoľnenie vajíčka z folikulu

- nedostatočná funkcia štítnej žľazy

- užívanie hormonálnych liekov

- pohlavne prenosné infekcie (SPT) (kvapavka, trichomoniáza).

Patologické a zápalové procesy so zlým obrazom

Ak sa proces uskutočňuje s intenzívnym krvácaním, je potrebné okamžite vyhľadať lekára. Nasýtené vylučovanie krvi mimo menštruácie hovorí o patologickom procese. Oddelene treba upozorniť na infekcie maternice a iných ženských pohlavných orgánov. V akomkoľvek zápalovom procese v týchto orgánoch začína zvýšená produkcia leukocytov. Bojujú s infekciou, umierajú a miznú z tela.

Ak zápal prechádza na pozadí krvi, potom sa tento zmieša s odumretými leukocytmi. Z tohto dôvodu je najčastejšie pozorovaný ružovožltý, žltý alebo zelený výtok žien. Je dôležité poradiť sa s lekárom, aby ste určili diagnózu, pretože určuje určenie konkrétneho antibiotika.

popôrodná

Okrem toho, zelený výtok zo žien idú počas tehotenstva. Sú tiež spojené s infekciou, ale teraz - s chronickým. V tomto bode je oslabený imunitný systém ženy a začnú sa prejavovať skryté choroby. Je dôležité, aby liečba (a mala by začať okamžite) predpísal lekár, pretože je potrebné zvoliť také lieky, ktoré nepoškodzujú dieťa.

Exkrécie pozorované u žien po pôrode sa nazývajú lochia. Sú natreté sliznicou a krvou, takže majú ružovú farbu. Lochia nevyniká viac ako 8 týždňov, často až 6 týždňov. Postupne sa stávajú bielymi, nemajú zápach.

Infekčné príčiny

Ak je biely výtok s kyslou vôňou, potom sa vyvíja infekcia. Je naliehavé začať liečbu, pretože telo je oslabené, je zakázané pre akékoľvek infekcie. Po pôrode hlien zhromažďuje zvyšky oddeleného tkaniva z maternice, krčka maternice, vagíny. Ak na začiatku lochia boli krv-podobné výtoky, potom sa postupne stanú nekrvavé, transparentné biele.

Po potrate, potrate

Po lekárskom potrate alebo potrate môže byť pozorovaný rovnaký výtok. Obsahujú tiež tkanivá endometria, ale v týchto prípadoch opúšťajú maternicu v ešte väčších množstvách. Mali by ste venovať pozornosť dobe uvoľňovania hlienu v čase: mali by sa zastaviť po 7-10 dňoch. Niekedy sa hlien s krvnými zrazeninami a krvou stále dlho objavuje. V tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou znamenajú:

1. Porušenie zrážanlivosti krvi.

2. Významná trauma stien maternice a krčka maternice.

Lupiny s menopauzou: nebezpečná prognóza

Pri vyvrcholení by mal krvný prietok upozorniť ženu. Normálne by nemali byť. Zároveň mnoho žien v období menopauzy s týmto príznakom apelovať na lekárov. V tomto veku je žena náchylnejšia k iným nebezpečným patológiám. Preto je potrebné starostlivo liečiť stav pošvy a maternice, pretože nebezpečná choroba môže byť najskôr asymptomatická.


Týka sa to týchto chorôb:

V menopauze ženy umožňujú len malé množstvo priehľadného výtoku z pošvy. Častejšie sa počas tohto obdobia pozoruje suchosť a pálenie, hlien produkuje veľmi málo. Preto v prípade nadmerného hlienu žltej, ružovej alebo bielej farby by mala žena v menopauze okamžite kontaktovať gynekológa, vykonať vyšetrenie. To platí najmä pre červený hlien, s množstvom krvi a zrazenín.

Pri užívaní hormónov

Prijatie hormonálnych látok má pozitívny vplyv na stav epitelu maternice a ďalších ženských orgánov. Pri veľmi dlhom používaní hormónov môžu sliznice maternice, krčka maternice a pošvy podliehať zmenám, v dôsledku čoho sa objavia praskliny a mikroskopické krvácanie. Výsledkom je, že krvné cievy sa javia ako zakalený, skromný charakter. O tom na recepcii je potrebné povedať lekárovi, že revidoval dávkovanie liekov.

V malých dávkach majú hormóny priaznivý účinok na epitel a na zdravie ženy ako celku. Akonáhle sa sliznica hojí, výtok sa postupne stáva priehľadnou farbou, krvné zrazeniny miznú. Ak sú orgány zdravé, zostáva v nich len málo bielej hmoty. Teraz je dôležité zachovať tento stav sliznice a ak sa sliz zmení, poraďte sa s lekárom.

Nebojte sa

Považuje sa za normálne, keď sa vzhľad krvi takmer zhoduje s nástupom menštruačných dní. Bohatý výtok sa objaví 2-3 dni pred cyklom a končí 1-2 dni po ňom. Farba tajomstva sa líši od svetloružovej až hnedej. Takýto individuálny náznak o nástupe kritických dní dáva telu mnohých žien.

Je považované za absolútne prirodzené mať krvácanie špinenia:

 • po pôrode - do 4 týždňov,
 • po potrate alebo plánovanom potrate - do 3 týždňov,
 • pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, zatiaľ čo telo je vo fáze "závislosti" - 1-3 mesiace.

U niektorých žien sa serózny výtok objavuje uprostred cyklu. Tajomstvo ružovo zafarbenej farby znamená, že došlo k ovulácii, vajíčko pochádza z folikulu a telo je pripravené na počatie.

Takýto prejav nevyvoláva pre ženu nepohodlie. Vzhľad krvavých "zmetkov" nie je sprevádzaný ťahaním bolesti v spodnej časti brucha.

Krvavé tajomstvo - patológia

Príčiny dlhodobého vylučovania krvi po menštruácii - ak trvajú dlhšie ako týždeň - sú ochorenia reprodukčného systému.

Takéto ochorenia zahŕňajú: adnexitídu, endometriózu, endometritídu, hyperpláziu endometria, výskyt maternicových fibroidov a myómov a malígnych nádorov.

Všetky faktory, ktoré vyvolávajú predĺženie menštruácie, sú spôsobené hormonálnou nerovnováhou, a preto sa na liečbu musia predpísať hormonálne prípravky.

Ak žena nemôže použiť hormonálnu terapiu kvôli chronickým ochoreniam alebo iným patológiám v tele, mala by byť veľmi opatrná voči svojmu vlastnému stavu a konzultovať so svojím lekárom akékoľvek zmeny. Niekedy môže byť potrebná operácia.

Tradičná medicína pomáha stabilizovať stav tým, že ponúka recepty na rastlinné produkty, ktoré obsahujú fytohormóny. Bohužiaľ, táto liečba môže tiež spôsobiť nežiaduci vedľajší účinok a stav sa stabilizuje len pri použití rastlinných prípravkov.

Akonáhle sa liečba skončí - a nie je možné ju aplikovať bez prestávky dlhšie ako 2 mesiace - po menštruácii a uprostred cyklu sa opäť objaví výtok so zahrnutím krvavých zrazenín.

Tiež krvavé mazanice môžu naznačovať pohlavne prenosné choroby alebo zápalové procesy. Ak bola krv v tajnosti provokovaná z týchto dôvodov, potom hemofýza nie je závislá na menštruačnom cykle.

Aj keď žena vie s istotou, že má novotvar alebo endometriózu, je potrebné poradiť sa s lekárom, ak je zvýšené krvácanie. Môžete mať aj anamnézu myómov, adnexitídy a pohlavnej choroby.

Čím menej dôvodov pre abnormálne vypúšťanie v rovnakom čase, tým lepšie.

Odvodňovanie počas tehotenstva

Hemovanie počas tehotenstva sa považuje za normálne len v prvých týždňoch, keď ženy ešte nevedia o svojom stave.

Krvácanie môže sprevádzať celý prvý trimester počas tehotenstva a zhodovať sa s očakávanými mesačnými obdobiami. V týchto dňoch sa zvyšuje riziko potratu, pretože takéto prejavy počas tehotenstva dieťaťa naznačujú nedostatočnú produkciu progesterónu. Považuje sa za obzvlášť nebezpečné, ak sa krv objaví po 4, 5, 9 a 11 týždňoch.

V skorých štádiách tehotenstva sa objaví krvavé tajomstvo, keď je embryo odmietnuté. Ďalším príznakom je bolesť v spodnej časti brucha, pripomínajúca kontrakcie. Bolesť sa často podáva v konečníku a dolnej časti chrbta. Je veľmi dôležité uviesť krvný prietok počas tehotenstva. Ak sú jasné, vyžaduje sa okamžitá hospitalizácia. Je nemožné ležať v tomto stave doma a piť predpísané pilulky. Podľa klinického obrazu, tak je krvácanie z ciev maternice, pretože kvôli tomu nastáva hladovanie kyslíkom plodu.

Krvné sekréty sú tiež v mimomaternicovom tehotenstve. Najprv sú svetlo ružové, potom hnedasté - av tejto fáze by ste sa mali poradiť s lekárom. Ak budete čakať, kým sa z vagíny uvoľní tmavá krv, môžete stratiť vajíčko počas operácie. Ak hľadáte lekársku pomoc pred prasknutím, je možné vykonať laparoskopickú operáciu, zachrániť vajíčkovod, ktorý v budúcnosti dá šancu znášať a porodiť zdravé dieťa.

Krvavé po pôrode

Po pôrode sa za normálne považuje krvácanie, ktoré trvá až 8 týždňov. Nazývajú sa lochia. Vývoj tajomstva pokračuje po celú dobu, kým sa maternica obnoví po pôrode.

Po narodení vyzerá výtok takto:

 • spočiatku sú šarlatové,
 • nasledujúci deň po narodení sa zhnednú, zhrubnú,
 • do konca týždňa je krvácanie nahradené sukcinátom.

Postupne sa blednú, farba sa mení z hnedej na žltú, potom - keď sa sliznica maternice zahojila - zmizne.

Ak sa tajomstvo z hnedastej farby zmenilo na červenú a jeho množstvo sa zvýšilo - je potrebné poradiť sa s lekárom. Tým sa prejavil zápalový proces.

Pridelenie krvného obehu počas menopauzy

Menopauzu môžete diagnostikovať u ženy, ak počas roka neprišla mesačne. Keď menopauza, žiadne krvácanie v normálnom by nemalo byť.

Ženy sa dokonca sťažujú na úplnú absenciu vaginálnych sekrétov a sú predpísané špeciálne gély a krémy na lubrikáciu - kvôli jej neprítomnosti sa pociťujú nepríjemné pocity. Svrbenie a pocit pálenia v pošve sa objavujú, sliznica sa stáva tenšou, stáva sa krehkejšou a objavujú sa na nej mikroregulátory.

S výskytom krvných sekrétov počas tohto obdobia musí žena navštíviť gynekológa.

Výtok s krvou môže indikovať degeneráciu buniek do malígnych. Krvný obeh - prvý príznak transformácie krčka maternice, myómov a endometriálnych polypov. Fyziologické tajomstvo so zahrnutím krvi do tela produkuje v boji proti zápalovým procesom s cieľom urýchliť zotavenie.

Bohužiaľ, pri mnohých chorobách gynekologických orgánov nie je možné zotaviť sa sami - je potrebná lekárska pomoc.

Preto, keď sa objaví príznak - výtok krvi z pošvy - je potrebné poradiť sa s gynekológom. Čím skôr je možné zistiť, s čím sa spája krvavé tajomstvo, tým je väčšia šanca zbaviť sa tejto choroby.

Páči sa vám tento článok? Pozri súvisiace publikácie:

Keď krvácanie nie je známkou ochorenia

V niektorých prípadoch je výskyt krvných nečistôt v sekrétoch spojený s fyziologickými procesmi prebiehajúcimi počas cyklu. K menšiemu poškodeniu krvných ciev dochádza počas panvového vyšetrenia. Dôvodom pre normálne ružovkasté belšie môžu byť malé hormonálne abnormality a iné faktory.

Fyziologické procesy

Ovulácie. Uprostred cyklu končí dozrievanie dominantného folikulu. Dosiahne maximálnu veľkosť a potom prestávky. Z škrupiny prichádza vajíčko, stáva sa možným hnojením. Leucorrhoea na krátku dobu (1-2 dni) získať mierne ružové alebo hnedastú farbu v dôsledku kvapôčok krvi z poškodených ciev folikulu dostať do vaginálneho hlienu.

Implantácia oplodneného vajíčka v maternicovej výstelke. Nástup tehotenstva nastáva po ovulácii počas 1 dňa, zatiaľ čo vajíčko je životaschopné. Počas nasledujúcich dní sa oplodnené vajíčko presunie do maternice a pripojí sa k jeho stene. Počas implantácie sú poškodené endometriálne kapiláry. Výsledkom je, že žena sa asi týždeň pred očakávanou menštruáciou objaví v škvrnitých ružových bielych. Ak bola implantácia neúspešná (embryo pripojené napríklad príliš blízko krku), potom oplodnené vajíčko odlupuje, tehotenstvo sa preruší. Po tom, s miernym oneskorením prísť mesačne.

Gynekologické postupy

V bielej farbe sa objavuje ružovkastá alebo hnedastá farba v dôsledku náhodného poškodenia malých krvných ciev v genitáliách počas vykonávania diagnostických a terapeutických postupov:

 1. Gynekologické vyšetrenie pomocou zrkadiel, ultrazvukovej sondy alebo kolposkopu. Takéto vyšetrenia sa zvyčajne vykonávajú v prvej fáze (približne v 7. - 12. deň cyklu) tak, aby výtok v jeho strede po niekoľkých dňoch nadobudol normálny vzhľad a na začiatku nasledujúceho cyklu nebude žiadne poškodenie.
 2. Užívanie tampónu z pošvy a krčka maternice. Súčasne sa zoškrabáva malá vrstva sliznice, počas ktorej je povrch mierne poškodený. Leucorrhoea môže mať načervenalý nádych počas niekoľkých hodín po zákroku.
 3. Kyretáž maternice, biopsia krčka maternice a maternice.

Zmeny hormonálnych hladín súvisiace s vekom

Spotting teenagerov objavujú medzi menštruáciou v prvých dvoch rokoch od začiatku puberty. Spolu s ďalšími poruchami menštruačného cyklu, charakteristickými pre toto obdobie, krvácanie nastáva v dôsledku hormonálneho posunu vyskytujúceho sa v tele dospievajúceho dievčaťa. Jeho príčinou je nezrelosť vaječníkov.

Krvavá leucorrhea s menopauzou. Tiež sa objavujú v dôsledku prirodzeného hormonálneho zlyhania. Vzniká však len v dôsledku starnutia tela a ukončenia fungovania vaječníkov. Výpary uprostred nepravidelného cyklu sa objavujú v období pred menopauzou pred úplným vymiznutím menštruácie.

varovanie: Treba mať na pamäti, že takéto sekréty sa objavujú aj v dôsledku vážnych ochorení. Okrem toho sa po 45 rokoch zvyšuje riziko vzniku patológií. Preto je nevyhnutné, aby ženy absolvovali preventívne gynekologické vyšetrenie aspoň raz ročne.

Iné príčiny hormonálneho posunu

Aj menšie odchýlky v pomere pohlavných hormónov ovplyvňujú ženský reprodukčný systém. Dôvody zmeny sú tieto faktory:

 1. Použitie hormonálnych liečiv na liečenie neplodnosti alebo prejavy menopauzy. Použitie takýchto prostriedkov vedie k menštruačným poruchám, vzniku krvácania uprostred cyklu.
 2. Žena je v stresovej situácii v dôsledku prepracovania a intenzívnych pocitov. Stres ovplyvňuje tvorbu hormónov v tele, čo vedie k narušeniu reprodukčných orgánov.
 3. Nedostatok vitamínov v dôsledku podvýživy. Okrem toho, keď avitaminóza narúša produkciu hormónov v dôsledku nedostatku potrebných prvkov, je tiež obmedzená regenerácia buniek. V dôsledku toho sa v tkanivách pohlavných orgánov vyskytujú patologické procesy. Изменяется структура сосудов, что приводит к появлению в белях примесей крови.
 4. Нарушение обмена веществ, ожирение.
 5. Использование гормональных контрацептивов. В первые 2-3 месяца после начала их приема появление кровянистых выделений между месячными вполне возможно. Zároveň nie sú žiadne nepríjemné príznaky, výtok zmizne potom, ako sa telo úplne prispôsobí novému hormonálnemu pozadiu. Ak krvácanie nezmizne, je potrebné nahradiť antikoncepciu. Možno budete musieť byť vyšetrení na ochorenia.
 6. Inštalácia vnútromaternicového zariadenia. Keď k tomu dôjde, nielen zmeny hormonálnych hladín, ale aj mechanické poškodenie sliznice.

doplnenie: Krvácanie v strednom cykle sa vyskytuje u žien so zníženou zrážanlivosťou krvi, ako aj u žien užívajúcich lieky na riedenie krvi.

Príčiny vzniku patologického výtoku s krvnými nečistotami

Načervenalá leucorrhoea sa vyskytuje ako dôsledok hormonálnych porúch vyplývajúcich z porúch štítnej žľazy, iných orgánov endokrinného systému a tiež z dôvodu ochorenia pečene. Hormonálne poruchy spôsobujú patologický vývoj endometria, výskyt benígnych a malígnych nádorov v genitáliách. Krvavá leucorrhoea medzi menštruáciou je niekedy jediným príznakom nebezpečnej choroby.

Krvný výtok medzi menštruáciou ako symptóm ochorenia

Zápalové procesy v pošve, maternici a príveskoch. Vzhľad krvi je možný ako v dôsledku poškodenia slizníc a krvných ciev, tak v dôsledku narušenia fungovania vaječníkov a súvisiacich cyklických procesov.

Infekčné ochorenia genitálie. V prípade poškodenia infekčného tkaniva sa objavia symptómy, ako je tenké nahnedlé vyprázdnenie medzi menštruáciou, ktoré majú nepríjemný zápach, tekutú penovú konzistenciu.

endometrióza - rast a zmena štruktúry endometria. V dôsledku jeho uvoľnenia a poškodenia uprostred cyklu sa objaví krvavý výtok rôznej intenzity.

Patológia krčka maternice (polypy, erózia, rakovina). Nečistoty krvi v sekrétoch sú najcharakteristickejším príznakom deformácie slizníc, vzniku nádorov, ktoré ničia tkanivo.

Myómy. Rast nádoru v maternici vedie k poškodeniu endometria a poškodeniu ciev. Uprostred cyklu, keď sliznica napučiava, dochádza k výtoku krvi, zvyšuje sa trvanie menštruácie.

Rakovina maternice. Toto ochorenie môže byť v prvých štádiách asymptomatické. Preto nie je možné ignorovať výtok so stopami krvi, ktoré sa vyskytujú medzi menštruáciou (najmä u žien starších ako 45 rokov). Spravidla sa podobajú mäsovému šupke, sú tu tmavé zrazeniny.

Čo robiť s neobvyklým prepustením

Vypúšťanie v polovici cyklu, ktoré má načervenalý odtieň, by malo ženu upozorniť v týchto prípadoch:

 • viac a viac pripomínajú krv, zvyšujú, nezastavujú sa po 3 dňoch,
 • obsahujú nečistoty hnisu, zrazenín,
 • krvavá belosť má penivú konzistenciu, nepríjemný zápach,
 • s výskytom výtok, je bolesť v spodnej časti brucha, nevoľnosť, závraty.

Ak sa takéto príznaky objavia, žena by mala určite navštíviť lekára a ak sa pozorujú príznaky krvácania z maternice, musí sa to urobiť okamžite, pretože veľká strata krvi je život ohrozujúca.

Po vyšetrení sa lieči hlavné ochorenie, obnoví sa hormonálne pozadie a eliminuje sa anémia. Ak takéto sekréty nie sú spojené so závažnými chorobami, potom ich odstránenie, lekár zvyčajne radí žene, aby znížila fyzickú záťaž na tele, vyhla sa stresu a skúsenostiam, odpočívala viac.

Pin
Send
Share
Send
Send