Zdravie

Prečo je menštruácia oneskorená, ak nie je tehotenstvo?

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobré popoludnie povedz mi, niekto sa s takýmto stretol. Oneskorenie 11 mesiacov, keď bolo 6 dní oneskorené, vykonalo tehotenský test 1 prúžok. Ale všetky mesačné nejde, ani hrudník netiahne a neubližuje ako pred menštruáciou. Iba priehľadný výboj, zvlhčovacie nohavice, šklbanie, myslím, že niečo by sa začalo každý mesiac, ale nič. Niekedy sa to stáva ako napätie vo vnútri, v dolnej časti brucha, ale rýchlo prechádza. Čo to môže byť? Mohlo by to byť tehotenstvo napriek 1 prúžku v deň 6 oneskorenia? Alebo len havárie. Vďaka vopred

Knyazeva Tatyana Viktorovna

Psychológ, Cvičenie Klinický Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

[1144575398] - 27. marca 2015, 11:50

urobiť ďalší test a ísť k lekárovi

[1144575398] - 27. marca 2015, 11:52

Bohom. Rád rozdávam inteligentné rady

[1337959656] - 27. marca 2015, 11:53

je to len hormonálne zlyhanie. nie je tehotenstvo. Vaša menštruácia príde, počkajte.

[3449199743] - 27. marca 2015, 12:48

Mám to isté ((((((

[3764155396] - 27. marca 2015, 13:18

To isté, len tu mám 7. deň oneskorenia.
Som panna, hudba mučeníka bola hladká.
Teraz sa trasiem a zrazu to zatraceně.
Pre celú rodinu je už isté, že som tehotná.
Zaregistroval som sa u gynekológa. Budem týždeň.
Ale predtým som len roztrhol nervy.

[276480373] - 27. marca 2015, 13:26

V sérii matiek prišli.

[276471589] - 27. marca 2015, 13:29

môže jarné zlyhanie, nie?

[276444893] - 27. marca 2015, 14:07 hod

Mal som meškanie na mesiac a pol. Lekár povedal, že hormonálne zlyhanie. Choďte k lekárovi, aby ste sa nehádali.

[276476499] - 27. marca 2015, 14:21

Je to rovnaké, mám len siedmy deň oneskorenia. Som panna, nota bola hladená štetcom. Teraz sa trasiem, ale zrazu, sakra. Chodil som na týždeň, ale predtým sa odtrhnem.

Áno, máte v mojom prípade situáciu. Vydrž.
Nebojím sa tehotenstva, ak zistím, že som tehotná, radikálne zmením plány do budúcnosti. Áno, a ak by mal môj manžel chránený sex, žiadne takéto podozrenie by neexistovalo, takže PAP (prerušený pohlavný styk), tu hádame.
Áno, najlepší nápad ísť k lekárovi, ale aby som bol úprimný, toľko od týchto gynekológov netrpelo dosť a nepočuli dosť, že jednoducho nenosia nohy a dúfajú, že „sa rozhodnú pre seba“. Cez víkend urobím ďalší test a uvidím, čo to je.

[3683773012] - 27. marca 2015, 15:25

s najväčšou pravdepodobnosťou porucha, možno nachladnutie, životný štýl sa zmenil, alebo sa mení cyklus, môžu tu byť samozrejme gynekologické problémy!

[3544062187] - 27. marec 2015, 21:04

hormonálne zlyhanie, ak je chránené.

[3788861230] - 27. marca 2015, 21:25

No, mal som trvalý folikul. V skutočnosti nič strašné. Len niečo z bežného systému.

[1129804604] - 28. marca 2015, 02:13

Raz mi gynekológ povedal, že na jar a na jeseň majú ženy často horší cyklus kvôli hormonálnym zmenám. Na tom nie je nič zlého. Na jar sa to stáva každý rok. Neobťažujem sa.

[3953549069] - 27. apríl 2015, 07:19

[3953549069] - 27. apríl 2015, 07:22

Tiež som mal .. oneskorenie, 5 d. Test neg. neustály pocit hladu, často išiel na záchod, dokonca chytil ryby v spánku, a tu je 9. deň meškania, deň stretnutia s gynekológom, vstal som a išiel do sprchy. a tu sú. príšery (((

[1150725475] - 1. máj 2015, 19:36

Mal som meškanie 8 dní, bol som vystrašený, chcel som ísť k lekárovi, 9. deň som začal stúpať do spodnej časti brucha / vylial som horúcu vodu zo sprchy /, potom som v spodnej časti brucha urobil jódovú sieť. Po tretíkrát tieto postupy prišli mesačne. Jód a voda “naparovali vaječníky a maternicu a všetko sa stalo a čo chcete.

Súvisiace témy

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným "Hurst Shkulev Publishing"

Málo o fyziológii

Predtým, ako začneme hovoriť o tom, prečo bola menštruácia oneskorená, nie je zlý nápad znova si pre seba zistiť, čo je to tento cyklický proces, ktorý sprevádzal ženu počas jej dospelého života. Dnes sú všetky informácie otvorené a slobodné, ale vo veciach týkajúcich sa nášho zdravia je stále veľa bielych škvŕn. Prvé obdobia prichádzajú vo dievčatách vo veku 11-14 rokov. V tomto veku nastáva tvorba cyklu. Spočiatku to môže byť nestabilné, ale postupne zarovnávané.

Normálny menštruačný cyklus je interval od jednej menštruácie do druhej trvajúci od 21 do 35 dní. Priemerná doba trvania je 28 dní. Ak sa trvanie cyklu zvyšuje (hovoríme o intervale medzi menštruáciami, a nie o jeho trvaní), musíte sa poradiť s lekárom a zistiť, prečo boli tieto obdobia oneskorené.

Hormóny hrajú

V rôznych fázach menštruačného cyklu sa ich hladina môže výrazne líšiť. V prvej polovici dochádza k zvýšeniu hladiny estrogénu, čo vedie k rastu endometria v dutine maternice. To je potrebné na zaistenie vajca v jeho dutine. Približne v polovici cyklu sa tento proces považuje za ukončený, dochádza k ovulácii, zrelé vajíčko začína svoju cestu. V mieste jeho uvoľnenia sa tvorí corpus luteum, ktoré produkuje špeciálny hormón, progesterón. Je dôležité, aby sa udržalo tehotenstvo. Je to on, kto reguluje druhú fázu cyklu. Ak dôjde k oplodneniu, obdobie nemôže ísť. Ak nie je tehotenstvo, potom hladina oboch hormónov padá, v tomto prípade je potrebné pochopiť, prečo bola menštruácia oneskorená.

Najčastejšie sa musia hľadať príčiny v nerovnováhe týchto dvoch hormónov. Dôvody pre to však môžu byť viac než dosť. Predtým, ako pôjdeme ďalej, by som rád poznamenal, že kolísanie cyklu v priebehu piatich dní sa považuje za úplne normálne. Preto nie je potrebné uchádzať sa k lekárovi a hľadať odpoveď, prečo bola menštruácia oneskorená o 2 dni. Ak nie sú žiadne iné rušivé príznaky, bolesti, potom počkajte niekoľko dní, s najväčšou pravdepodobnosťou všetko normalizuje na vlastnú päsť.

Gynekologické ochorenia

To je prvá vec, ktorá môže byť podozrivá, keď sa pacient s podobným ochorením zmení. V tomto prípade bude bežná kontrola na stoličke už potvrdiť, že existuje zápalové ochorenie. Dôkazom toho sú symptómy ako opuch, začervenanie, nepríjemný zápach, zmeny veľkosti maternice a príveskov. V tomto prípade nie je prekvapujúce, prečo je menštruácia oneskorená.

V tomto duchu možno hovoriť o všetkých zápalových procesoch panvových orgánov, či už endometriózy alebo salpingitídy. Nesmieme zabúdať, že fibroidy a rakovina krčka maternice môžu tiež spôsobiť začiatok mesačného krvácania, ktoré možno zamieňať s normálnou menštruáciou, zatiaľ čo v skutočnosti je úplne utláčaný.

Ovariálna dysfunkcia

Toto je najčastejší dôvod, prečo sa vaše obdobia oneskorili. V skutočnosti môže dysfunkcia súvisieť s vekom alebo v dôsledku určitých chorôb, v niektorých prípadoch - onkológia. Toto je všeobecný názov celého cyklu problémov, s ktorými sa ženy poradia s gynekológom. Ovariálna dysfunkcia môže spôsobiť endokrinné ochorenie. Ale ani tu nie sú veci také jednoduché. Budeme musieť urobiť desiatky testov a zistiť, aké sú príčiny problému. Môže to byť poškodenie štítnej žľazy alebo vaječníkov, mozgu. Okrem toho môže byť lézia mechanická (trauma), vírusová alebo onkologická (nádor). Ako môžete vidieť, jednoznačne odpovedať, prečo je menštruácia oneskorená, nie je to také jednoduché, budete musieť vziať diagnózu veľmi vážne.

Polycystický vaječník

Samotný tento výraz hovorí málo. Toto ochorenie má mnoho príčin, ale neexistujú presné údaje o povahe jeho výskytu. Mnohé štúdie však ukázali, že bez náležitej liečby vedie polycystická reakcia k porušeniu pankreasu. Vyvíja sa nadmerná tvorba inzulínu. Súčasne sa menia funkcie hypotalamu, zmeny vaječníkov, čo vedie k nadmernej produkcii testosterónu a rozvoju úplnej alebo reverzibilnej neplodnosti.

ukončenie tehotenstva

Lekárske potraty sa vykonávajú kyretážou maternice. Výsledkom je vážna hormonálna nerovnováha. Telo po dobu 6 týždňov usilovne pripravuje podmienky pre vývoj plodu a zrazu sa všetko dramaticky zmenilo. K tomu sa pridáva nadmerná kyretáž výstelky maternice. Kým sa funkčná vrstva neobnoví a hormóny sa nevrátia do normálu, nemožno hovoriť o ďalších menštruačných obdobiach. Existujú však obmedzenia. Ak sa menštruácia nedostaví po 40 dňoch, musíte sa poradiť s lekárom. Môže to stáť za to uchýliť sa k hormonálnej substitučnej terapii.

Zmena telesnej hmotnosti

Dnes je módne sedieť na diéte, byť štíhle a atraktívne. Niektoré ženy uspejú natoľko, že sa doslova vyčerpávajú vyčerpaním. V tomto prípade lekári nie sú prekvapení, prečo sa ich obdobia oneskorili v prípade tehotenstva. Vaše telo jednoducho nie je schopné vykonávať plodnú funkciu, preto inštinktívne prerušuje pravdepodobnosť počatia. Lekári si dobre uvedomujú, že existuje taká dôležitá menštruačná hmota. To znamená, že existuje určitá čiara, pri ktorej je možná menštruačná funkcia. Dôvod je jednoduchý - nedostatok živín.

Mladé ženy zabúdajú, že 15% estrogénu je obsiahnuté v podkožnej vrstve tuku. Ak sa stane nedostatočným, potom sa mesačné oneskoria. Nikto nehovorí, že je dobré mať nadváhu, ale vyčerpanie neprinieslo nikomu zdravie. Najmä pokiaľ ide o rozmnožovanie.

Toto je skutočná pohroma modernej doby. Ak vás zaujíma, prečo sa mesačné obdobia oneskorili o 3 dni, potom stačí pripomenúť udalosti, ku ktorým došlo v blízkej budúcnosti. Akýkoľvek stres ovplyvňuje prácu centrálnych štruktúr mozgu. A pod úderom nielen kôra, ale aj hypotalamus. Ženy, ktoré prešli vojnou, si často spomínajú, že dlhú dobu nemali žiadne obdobia.

V našom živote je viac než dosť dôvodov pre stres. Problémy, úvery, nedostatok pravidelných príjmov, vzťahy s manželom a deťmi, choroba a mnoho ďalších tisícok drobností, ktoré postupne vedú k tomu, že sa stres a akumulácia zvyšuje. Náhla má škodlivý účinok na naše telo, takže dočasne zakáže funkciu plodnosti.

Nadmerne vysoká fyzická aktivita

Ak ste sa nedávno zaregistrovali do telocvične a okrem toho ste začali bežať ráno a večer, potom sa nemusíte diviť, prečo boli mesačné obdobia oneskorené o týždeň. Toto je normálna reakcia ženského tela na šokové zaťaženie. Akonáhle sa prispôsobíte novému režimu, všetky telesné funkcie sa obnovia. Táto reakcia je primárne spojená s meniacimi sa podmienkami.

Malo by sa pamätať na to, že záťaž pre každú z nich musí zvoliť tréner, pričom sa zohľadnia individuálne charakteristiky. Ak je kulturista je hviezdna kariéra nie je to, čo máte v úmysle, potom by ste mali zastaviť na vhodnejšie programy a zvýšiť zaťaženie postupne.

liečenie

Akékoľvek ochorenie a predpísaná liečba môžu ovplyvniť menštruačný cyklus. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa sami nespolupracovali. Obzvlášť často sa vyskytujú menštruačné nepravidelnosti po užití produktov na chudnutie. Ovplyvňuje chemické zloženie nástroja a samotný účinok, ktorý sa prejavuje v strate podkožného tuku.

Táto skupina zahŕňa antidepresíva a lieky proti vredom, hormóny a antihistamíny. Skúsený lekár si môže zvoliť najbezpečnejší liečebný režim a tiež poradiť o možných dôsledkoch a ich reverzibilite.

Čo robiť

Nemali by ste sa ponoriť do vedeckej literatúry a hľadať odpoveď, prečo bola menštruácia oneskorená o dva týždne. Ako vidíte, môže byť veľa dôvodov. Je lepšie poradiť sa s lekárom, prejsť ultrazvukom a absolvovať potrebné testy. Absencia menštruácie pri negatívnom tehotenskom teste je signálom, že nie všetko je v tele v poriadku, preto by ste liečbu nemali odkladať.

Menštruácia trvá dva týždne, čo spôsobuje

Zariadenie ženského a mužského tela sa značne líši. Ženy sú oveľa viac závislé od udržania hormonálnej rovnováhy. Odchýlka od normy je plná zlých zdravotných následkov. Aby sa zachránili pred problémami, pri prvých prejavoch dysfunkcie urogenitálneho systému je potrebné tieto prípady napraviť konzultáciou s odborníkom.

Mesačné obdobia, ktoré trvajú dlhšie ako štandardné obdobie, najmä ak sú hojné a trvajú viac ako 12-14 dní, si zaslúžia osobitnú pozornosť medzi inými príznakmi hormonálnej nerovnováhy. Článok podrobne rozoberá hlavné príčiny dlhých období, kedy menštruácia trvá 2 týždne. Odpovede na najčastejšie otázky môžete nájsť aj v prípade, ak mesačne trvajú 2 týždne alebo dlhšie, čo môže byť fyziologické príčiny takéhoto problému a či mesačný čas môže trvať viac ako dva týždne a sú príznakmi patológie.

Príčiny dlhých období, prečo trvá menštruácia tak dlho?

Často sa ženy čudujú, prečo menštruácia trvá tak dlho. Existuje mnoho dôvodov pre výskyt dlhých období, ale pre tie obdobia, kedy menštruácia trvá 1, 2 týždne. Existujú určité dôvody, a niekedy také príznaky vo forme veľmi dlhých období sú príznaky patológie, vývoj určitých typov gynekologických ochorení. Pre zdravé ženské telo sa normálne obdobie menštruačného krvácania pohybuje od troch dní do jedného týždňa, takže ak menštruácia trvá 2 týždne alebo viac, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou známkou patológie alebo iných, už fyziologických príčin dlhodobej menštruácie. U adolescentov sa dĺžka tohto obdobia môže líšiť, ale rok alebo dva po menarche sa stávajú permanentnými všetky fázy menštruačného cyklu. Existujú situácie, kedy menštruačný tok trvá viac ako 12 dní. Primárnym nebezpečenstvom v prípade, že sa mesačný čas nezastaví na dlhú dobu, je strata významného objemu krvi, najmä ak je krvácanie hojné a majú zrazeniny v ich zložení. Preto je dôležité vedieť, aké obdobia, menštruácia môže byť nazývaná hojná. Strata krvi sa považuje za hojnú, ak je potrebné meniť tesnenie častejšie ako za 3-4 hodiny. Preto množstvo krvi stratené počas dlhých období je prvou vecou, ​​ktorú treba hľadať. A ak vzácne krvácanie ide 2 týždne, potom príčiny takéhoto vaginálneho výtoku nie sú s najväčšou pravdepodobnosťou nebezpečné, ale v takejto situácii by ste mali vidieť aj gynekológa, ako v prípade, keď boli ťažké menštruačné obdobia, ktoré trvali 2 týždne a viac dní.

Príčiny dlhých období

Ak je mesačný ísť druhý týždeň, potom je potrebné zistiť dôvod vzniku týchto dlhých období. Dlhé obdobie menštruačného prúdenia v medicíne sa nazýva menorágia. Študuje ho na vedeckej úrovni lekári po celom svete. Existuje mnoho dôvodov, prečo menštruácia trvá dlhšie ako obvykle, najčastejšie sú to choroby, ktoré vznikli v dôsledku hormonálnej nerovnováhy a patológie v maternici. Hlavným problémom menorágie je z lekárskeho hľadiska strata významného množstva krvi pre organizmus. Veľmi často sa výtok počas menštruácie pohybuje od 3 dní do týždňa av niektorých prípadoch, keď sa vyskytnú určité poruchy v ženskom tele, výtok môže trvať až 10 dní, vo vážnejších prípadoch môže takéto prepúšťanie z vagíny trvať veľmi dlho, 2 týždne a viac.

Prečo sa menštruácia nezastaví ani po 2 týždňoch

Ako viete, príliš dlhé obdobia, ktoré trvajú viac ako 2 týždne, napríklad 3 týždne alebo viac, sú výsledkom rovnakých dôvodov, ktoré obdobie trvá 12 až 14 dní. Zoberme si dôvody, prečo mesačne ísť z 12 dní na dva týždne. Jednou zo spoločných príčin vzniku predĺženej menštruácie je použitie hormonálnej antikoncepcie. A ak muži často používajú bariérové ​​prostriedky antikoncepcie, ktoré neovplyvňujú ich zdravie, ženy, ktoré sa vyhýbajú koncepcii, viac pravdepodobne potláčajú reprodukčnú aktivitu reprodukčného systému hormonálnymi liekmi. V dôsledku toho sa trvanie menštruácie môže líšiť, ich trvanie sa predlžuje alebo skracuje.

Na základe skutočnosti, že žena má vnútromaternicové teliesko, alebo berie antikoncepčné prostriedky, časový rámec menštruácie sa posunie. U dievčat, ktoré používajú špirálu, začína veľa dlhých období. pri užívaní perorálnych prostriedkov sa znižuje ich objem a trvanie, ktoré sa niekedy stávajú len nemytými.Fenomén dlhodobého pokračovania menštruačného obdobia po inštalácii hormonálneho IUD (vnútromaternicové zariadenie) môže byť vnímaný bez strachu, ak sa opakuje nie viac ako raz alebo dvakrát a nedáva žene dodatočný nepohodlie a bolesť.

Aké choroby spôsobujú dlhé obdobia?

Hormonálne pozadie sa tiež odráža v zmene trvania cyklu. Nerovnováha sa často vyskytuje počas prechodných období, keď je telo vystavené vážnym otrasom, ktoré nie sú charakteristické pre jeho normálnu prácu, ako je nástup menštruácie, nastavenie cyklu po tehotenstve a pôrode, menopauza. Takéto porušenia hormonálneho systému sa nazývajú zlyhania, pretože sú dočasné a zaniknú po tom, čo telo dosiahne množstvo hormónov, ktoré vyvažujú činnosť procesov závislých od nich. O tomto dôvode je možné s určitosťou dlhodobo potvrdiť až po obdržaní príslušného znaleckého posudku. Napríklad trvanie menštruácie môže ovplyvniť aj fyziologické poruchy. Ak chcete skontrolovať prácu tohto orgánu, mali by ste kontaktovať gynekológa-endokrinológa. Menštruácia môže trvať dlhú dobu kvôli zlej zrážanlivosti krvi.

Okrem toho predĺžená menštruácia a krvácanie z pošvy spôsobujú patologické stavy, ktoré môžu vyžadovať vážnejšiu liečbu než hormonálna regulácia. Medzi nimi sú myómy, polypy, endometrióza. adenomyóza a rakovina maternice. Trvanie menštruačného cyklu je často dôsledkom choroby. Je to spôsobené priamym vplyvom na menštruačné procesy hypofýzy a hypotalamu. Obdobie menštruácie preto závisí od prítomnosti ženy v strese, problémov s obezitou, duševných odchýlok, závažných ochorení, odchýlok, ktoré vznikli počas prechodného veku, a zranení. Faktory sú aj stravovacie návyky a životný štýl. Vášeň pre fajčenie alebo pitie ovplyvňuje trvanie menštruácie, ako aj nedostatok vitamínov, čo sa na prvý pohľad zdá neškodné. Štruktúra cyklu so sklonom zvyšovať trvanie menštruácie sa mení u žien po pôrode. Aby nedošlo k nesprávnym záverom o dôvodoch zmeny dĺžky menštruácie a aby nedošlo k poškodeniu zdravia, musíte navštíviť gynekológa na vyšetrenie a prijatie odporúčaní.

Čo robiť počas dlhého obdobia?

Ak žena nevie, prečo jej obdobie trvá tak dlho, prečo sa menštruácia nezastavila na viac ako 2 týždne, potom tieto príznaky môžu mať také dôvody, ako sú: nedostatok spánku, nekvalitné potraviny, používanie alkoholu a nikotínu samostatne a spolu môžu mať škodlivý vplyv na hormonálna rovnováha. Poruchy metabolizmu a nadváha, ktoré spôsobujú, tiež poškodzujú hormonálnu reguláciu reprodukčného systému. Preto sa ženám odporúča nielen kontrolovať množstvo telesného tuku správnym spôsobom výživy, viac sa pohybovať, športovať, a to nielen v záujme sledovania ideálov krásy. Okrem toho to pomôže prispôsobiť prácu srdca, pohybového aparátu a zlepšiť celkovú pohodu všeobecne, najmä ak je žena zapojená do sedavej práce.

Stručne povedané, konštatujeme, že bolestivý priebeh menštruácie a veľká strata krvi môžu byť ovplyvnené potratom, potratom alebo mimomaternicovým tehotenstvom. Ak chcete vylúčiť choroby s trvaním menštruácie dlhšie ako 12 dní, mali by ste sa poradiť s lekárom. S predĺžením trvania cyklu z dôvodu dlhého obdobia dlhšieho ako jeden týždeň by ste mali navštíviť gynekológa. Možnými príčinami poruchy môžu byť gynekologické choroby alebo dysfunkcia štítnej žľazy. Nevhodné pre telesnú antikoncepciu. následky zlyhania cyklu by sa mali po konzultácii s lekárom nahradiť. Gynekologické ochorenia, ktoré môžu spôsobiť krvácanie, sú nepopierateľným dôvodom návštevy gynekológa. V ktoromkoľvek z opísaných prípadov je samoliečba absolútne kontraindikovaná.

Súvisiace záznamy

  • Prečo neexistujú 3 mesiace na menštruáciu, dôvody oneskorenia 3 mesiacov na to, čo robiť, ak neexistujú 3 dni na menštruáciu

    Obsah článku: Príčiny trojdňového oneskorenia menštruačného cyklu Fázy menštruačného cyklu, ktoré sú a čo znamenajú?

  • Prečo je počas menštruácie hnačka (hnačka) alebo zápcha

    Obsah článku: Poškodenie stolice počas menštruácie - príčiny hnačky počas menštruácie,

Odpovede na otázky:

Menštruácia sa nezastaví - čo robiť?

Ženské pohlavné orgány sú tak zložité mechanizmy, že nie vždy je možné okamžite pozorovať akékoľvek odchýlky. Z tohto dôvodu sa odporúča navštíviť gynekológa najmenej dvakrát ročne, aj keď sa vám nič neobťažuje. Zrejmým dôvodom návštevy je situácia, keď sa vaše obdobie nezastaví na 10-14 dní. Normálna menštruácia by nemala trvať dlhšie ako týždeň. Ak sa nezmestíte do tohto obdobia, môžeme hovoriť o krvácaní.

Ak zistíte, že vaše obdobia sa stali hojnejšími, mali by vás upozorniť. Ak je výtok sprevádzaný bolesťou a zrazeninami, potom sú dôvody úzkosti celkom rozumné.

Čo ohrozuje vašu zdravotnú situáciu, keď sa dlhé obdobia nezastavia:

  • pri silnom krvácaní telo stráca veľa železa, čo je plné anémie. Strata veľkého počtu červených krviniek nie je vtip. Ak hemoglobín neprodukujete, potom čelí ďalším problémom, ako je iba dýchavičnosť a únava,
  • aj trvalá menštruácia môže naznačovať potrat, mimomaternicové tehotenstvo alebo vážne patologické nálezy genitálií. Rakoviny nie sú vylúčené,
  • ak je významná strata krvi, s neustále rastúcim prietokom - okamžite zavolajte sanitku. Je možné, že budete potrebovať neodkladnú operáciu.

Takže, čo robiť, ak sa mesačné nezastaví? Nepokúšajte sa samoliečiť, ale choďte do nemocnice, kým to dokážete urobiť sami.

Príčiny nadmernej straty krvi

Okrem spontánneho potratu má neustála menštruácia mnoho dôvodov.

1. Tak často sa stáva, ak ste nedávno nainštalovali špirála , Nezabudnite, že toto je hormonálna antikoncepcia z abortívnej akcie. Takže vaše telo môže negatívne reagovať na cudzie telo s ťažkým krvácaním. Ak po inštalácii špirály nezastavíte menštruáciu, potom vám tento spôsob antikoncepcie nevyhovuje.

2. Príjem KOK môže tiež spôsobiť silné vybitie. Zvyčajne sa to deje v prvom mesiaci alebo dvoch tabletkách. Lekár vám môže dokonca odporučiť, aby ste neprerušili priebeh, pretože menštruácia by sa mala po určitom čase vrátiť k normálu. Ak sa tak nestane a chcete prejsť na iné antikoncepčné prostriedky, nezabudnite, že sa dôrazne odporúča prestať piť COC uprostred kurzu.

3. Hormonálne zlyhanie , Táto situácia je normou, ak ste prednedávnom absolvovali svoje prvé obdobia - zvyčajne u mladých dievčat sa tento cyklus počas roka zlepšuje. Alebo ste práve mali dieťa. V iných situáciách, pokračujúce menštruačné hovoriť o vážnych zdravotných problémoch.

4. Vaginálne krvácanie nie je vždy spojené s ochoreniami pohlavných orgánov. Často sa stáva, že narušenie štítnej žľazy , Potom by vás gynekológ mal obrátiť na endokrinológa na podrobné vyšetrenie. Nevšímajte si rady lekára, pretože nerovnováha hormónov povedie k neplodnosti.

5. Zhoršená zrážanlivosť krvi , pozorované u von Willebrandovej choroby, často vyvoláva krvácanie. Súčasne sa znižuje produkcia krvných doštičiek.

6. adenomyóza charakterizované endometrium, ktoré sa rozrástlo do svalovej hmoty. Z tohto dôvodu mesačné ísť viac ako 10 dní.

7. Kontinuálna menštruácia počas 2 týždňov môže byť prvou signalizáciou zvončeka polypy, myóm a dokonca rakovina maternice , Po prvom zaznamenaní tohto príznaku sa okamžite poraďte so svojím lekárom. V prípade potreby trvajte na ultrazvuku. Koniec koncov, tieto choroby sa vyhlasujú len za pravidelné krvácanie. A prevzatím kontroly nad situáciou od samého začiatku sa môžete vyhnúť vážnym následkom a zachrániť nielen zdravie, ale aj život.

To nie sú všetky možné dôvody, prečo sa mesačný čas nezastaví. Najmä preto, že potrebujete odbornú pomoc. Nemôžete zavrieť oči pred problémom.

Vaše akcie

Ak sa Vaše obdobie nezastaví, iba lekár Vám povie, ako prestať. Nezabúdajte, že samoobsluha alebo oneskorenie pri návšteve kliniky môže mať v tomto prípade vážne následky.

Nespoliehajte sa na radu z internetu, aj keď píšu ľudí, ktorí si ich sami vyskúšali. Na predmetovom fóre gynekológ nikdy predpíše liečbu v neprítomnosti, dokonca neurobí konkrétne predpoklady, ale dôrazne odporúča ísť do nemocnice. Veľa to hovorí.

Ťažké krvácanie často zastavujú Dicynon a Vikasol, ale tieto pilulky sa môžu užívať až po ultrazvukovom vyšetrení a iba na lekársky predpis.

Ak z nejakého dôvodu nechcete alebo nemáte strach ísť za gynekológom, potom je vašou úlohou čo najskôr prekonať svoje predsudky. V opačnom prípade hrozí, že sa situácia vymkne spod kontroly.

Zažite svoje zdravie - kvôli milovaným a deťom, dokonca aj do budúcnosti!

Pin
Send
Share
Send
Send