Vitálny

Dievčatá, a kedy začalo obdobie? ))

Pin
Send
Share
Send
Send


Samičie telo má na rozdiel od muža svoje vlastné vlastnosti. Príroda je tak usporiadaná, že žena nesie a rodí dieťa. V jej tele sa od dospievania vyskytujú komplexné biologické procesy spojené s pubertou a začiatkom menštruácie. Mali by ste vedieť, v akom veku menštruácia začína u dievčat.

O fyziológii

Vo vaječníkoch, ženských genitálnych žľazách, sú komplexné chemikálie syntetizované a uvoľňované do krvných hormónov nazývaných progesterón a estrogén. Ovplyvňujú metabolické procesy v tele, spôsobujú sekundárne sexuálne charakteristiky, nástup menštruácie.

Vo folikuloch zrelé vajcia. Od puberty sa pozorovala pravidelná maturácia hnojiteľných oocytov. Ak vajíčko nie je oplodnené, potom začne menštruácia. Zrenie folikulu a uvoľňovanie vajíčka z neho u žien zodpovedá určitým dňom medzi dvoma obdobiami, ktoré sa nazývajú ovulácia.

Prvá menštruácia označuje začiatok puberty, ktorá sa objavuje postupne. Menštruácia je vonkajším prejavom dôležitého a komplexného procesu transformácie dievčaťa na dievča. Dievčatá potrebujú vedieť, že intimita, bez ohľadu na mladý vek, môže viesť k tehotenstvu.

Proces zrenia vajíčka

Prvé obdobia v dievčatách

Podľa štatistík, skôr menštruácia začala u dievčat, keď dosiahli vek 17-18 rokov. A ako staré dievčatá začínajú svoje mesačné obdobia teraz? Teraz prvé mesiace sú označené skôr ako pred sto rokmi. Pre niektoré, kritické dni začínajú vo veku 12-13 rokov, a pre východných predstaviteľov dokonca 10-11 rokov.

Ako staré začínajú?

Ak sa kritické dni pohybujú vo veku od 11 do 16 rokov, z lekárskeho hľadiska sa to považuje za normálne.

Ak lehoty začínajú pred 11 rokmi, rodičia musia vedieť, že dôvodom môže byť:

 • neznesiteľné pre túto vekovú fyzickú aktivitu,
 • hormonálna nerovnováha,
 • nevyvážená strava.

Neskorý nástup puberty v 16-20 rokoch je spojený s:

 • hormonálnej nerovnováhy
 • neuropsychiatrických porúch
 • nedostatočný vývoj vaječníkov,
 • dysfunkcie hypofýzy.

Približne 2 roky pred nástupom kritických dní sa dievčatá začínajú výrazne meniť:

 • Stávajú sa viac ženskými, ich emocionálne zmeny nálady, ich tvary tela sú zaoblené a ich prsia sa výrazne zvyšujú.
 • V podpazušiach a na ochabnutiach je pozorovaný výskyt tmavých chĺpkov, vonkajšie genitálie sa mierne zväčšujú.
 • V tele prebiehajú hormonálne zmeny, od intenzívnej práce mazových a potných žliaz na tvári a chrbte, dievčatá majú akné a akné.
 • Korene vlasov na hlave sa rýchlo stučnia.
 • 2-3 mesiace pred nástupom menštruácie má výtok z pošvy belavý alebo žltkastý charakter.

V nasledujúcom štádiu, 3-4 mesiace pred začiatkom prvých dní menštruácie, sa dievčatá začnú cítiť beznádejne apatiou alebo agresiou, sú rušené malými bolesťami brucha, bolesťami hlavy, sa stanú slznými a citlivými.

Dôležité body

Počas roka sa menštruačný cyklus dievčat postupne vracia do normálu s 3-6 dňami, dĺžka cyklu medzi menštruáciami je nastavená na 28-30 dní. Počas dvoch rokov medzi obdobiami menštruačného cyklu môžu nastať výkyvy do troch mesiacov. Množstvo krvi, bolesť v kritických dňoch sú genetickej povahy, prenášanej z matky.

Normálne sa považujú za mesačné, keď prechádzajú rovnakými časovými intervalmi a trvajú približne rovnaký počet dní.

Prvé menštruačné obdobia u dievčat sú často nepravidelné kvôli nestabilnému cyklu.

Typ menštruácie sa môže meniť v závislosti od niekoľkých dôvodov:

 • o povahe potraviny, t
 • z neuropsychiatrických skúseností a minulých chorôb.

Po objavení sa prvých kritických dní by mal dospelý člen rodiny (matka alebo babička) učiť dievča, aby si udržiavalo kalendár a zaznamenalo dni nástupu a ukončenia menštruácie.

Hygienické predpisy

Sliznica v pošve, ktorá chráni pred prenikaním mikróbov, spolu s krvou sa vylučuje, objavuje sa dilatácia krčka maternice. Dievča by preto malo dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, aby sa chránilo pred možnými chorobami pohlavných orgánov.

Existuje veľké množstvo hygienických výrobkov na použitie počas menštruácie vo forme tampónov, vankúšikov. Každý z týchto prostriedkov má svoje vlastné negatívne a pozitívne vlastnosti. Preto by si dievčatá mali vybrať pre seba to, čo je najvhodnejšie. Potrebujú pomoc pri výbere tesnení.

Pri výbere tesnení je potrebné postupovať podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Je potrebné získať iba kvalitné tesnenia, ktoré lepšie chránia pred únikom. Vyznačujú sa jemnosťou, na rozdiel od lacných, hrubých náprotivkov ich nepozorovateľne pod oblečením. S takýmito tesneniami sa môžete vyhnúť nepríjemným situáciám.
 • Záleží aj na nasiakavosti tesnenia. Pri bohatých sekrétoch sa odporúča zvoliť si výrobok so stupňom ochrany 4 až 6 kvapiek, s menej vzácnymi - s nízkym stupňom absorpcie. Tesnenia sa musia vymeniť každé 2 hodiny.
 • Aby ste sa vyhli alergickej reakcii, musíte si vybrať tesnenia bez zápachu.
 • Vždy by ste mali pamätať na osobnú hygienu tela. V kritických dňoch by ste mali teplú sprchu, najlepšie 2-krát denne, používať gél na intímnu hygienu.

Aký druh výboja pred menštruáciou je normou? Čítajte v článku o normálnom a patologickom prepúšťaní pred menštruáciou, keď by sa žena mala báť a či by sa mala liečiť na vaginálny výtok, a tiež keď sa oplatí ísť na gynekológa.

Prečo sú bohaté obdobia po užití Duphastonu? Podrobnosti o prepojení.

Potrebujem návštevu gynekológa?

Ak neexistujú žiadne zjavné dôvody, po prvej menštruácii nie je potrebné pravidelne navštevovať ordináciu gynekológa. Matky by mali zapísať svoje dievčatá do gynekológa na vyšetrenie vo veku 14-15 rokov, aby sa ubezpečili, že neexistujú žiadne zdravotné problémy a ich správny vývoj.

Existujú dôvody na návštevu gynekológa po nástupe Vášho obdobia:

 • Existuje niekoľkokrát za sebou príliš krátke mesačné obdobie 1-2 dni alebo menštruácia trvá viac ako týždeň. V prvom prípade to naznačuje, že hormóny nie sú dostatočne produkované, funkcia ovárií je narušená. V druhom prípade to indikuje slabú kontraktilitu maternice.
 • Škvrny sú príliš hojné, často musíte meniť tampony a podložky.
 • Po prerušení prvej mesačnej menštruácie bola pauza asi 6 mesiacov.
 • Po nastavení normálneho menštruačného cyklu sa cykly začali prerušovať (dlhšie ako 5 týždňov alebo kratšie ako 3 týždne).
 • Vo výtoku je prítomnosť veľkých krvných zrazenín.
 • Ak je hojný výtok s krvnými zrazeninami, dievča má bolesti žalúdka a závraty, telesná teplota je zvýšená, črevné poruchy sú sprevádzané vracanie a nevoľnosť.

Všetky tieto príznaky poukazujú na problémy v dievčenskom zdraví.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že keď sa blíži začiatok prvých menštruačných cyklov, matka by mala vopred hovoriť o možných zmenách v tele svojej dcéry.

Súvisiace témy

Tiež mám bielu vec, povedzte mi, je to znamenie, že to čoskoro začne, ešte nezačalo, ale z nejakého dôvodu to chcete!

Akonáhle bol jeden červený pruh.

Mal som tú istú vec ako priateľ po celú dobu mi povedal tiež Pts chcel.
Počkaj, prajem si to primerane.

A za mojich 10 rokov.

A ja som 13, stále nemám (

Sakra.
Som 14 dní starý po 3 dňoch, ale zatiaľ sa nič nezačalo.
Veľa dievčat v triede už začalo, nielen ja a môj najlepší priateľ.
Spočiatku som sa všeobecne obával, že nie som tak nejako, najmä preto, že moja matka začala vo veku 11 rokov, čítala som komentáre a trochu sa upokojila)))
Aký druh bieleho hlienu sa periodicky objavuje (nepozeral som, kedy) a niekedy bolesť na hrudníku (aj keď je vôbec malá).
Moja výška je 183 cm a hmotnosť kilogramov je 75-76, už som sa bála, že pretože som tučná, nič nespustí)))

Svoju identitu nepoznám takmer 13, ale nemajú ju, hoci najlepší priatelia ešte nezačali. Som stále malý. rastu.

ale ešte som nič nezačal! skoro všetky odnoklasnits ma nemajú! a už je mi 12 (((

máš ICQ ??

Začal som pred 12 rokmi včera! Bol som veľmi vystrašený a vôbec som na ne nečakal! Myslel som, že pôjdu niekde za 13-14 rokov.

Tiež mám bielu vec, povedzte mi, je to znamenie, že to čoskoro začne, ešte nezačalo, ale z nejakého dôvodu to chcete!

Som chlap, ale zaujímam sa o čítanie vašich komentárov.

Som 12 a pol a nejaký biely výboj. čo robiť

Začal som o 13, pár dní pred tým, než sa mentori zbavili transparentného prepustenia, to je normálne, vďaka starším priateľkám mi povedali, aké mesačné obdobia boli. a tak by bol strach konkrétny, dávno to bolo))))))

Dievčatá Čo nechcem ísť Čo robiť. Som 15 rokov

Za dva mesiace budem mať 14 rokov, ale nie sú žiadne mesačné. Priateľky hovoria, ako to je. Obávam sa. veľmi sa bojí. Náhle mám niečo zle! Desivé. a smutné, že sa mi nepáči všetko (((((((((((

Sakra, každý tu má tak priamočiare Mesiac .. A ja ešte jednu nemám .. Som 13 na jednej strane som rád a na druhom rastreen.
Som rád, že žalúdok nie je zranený a nie sú žiadne problémy .. a my nemusíme niesť podložky a odpojiť, keď začali, keď sú u konca .. koľko dní idú a tak ďalej. a Rastroena, pretože všetci moji priatelia majú a nemám to, samozrejme, že to skrývam .. pretože je to škoda, neviem, prečo sa hanbím. To je len škoda a to je to .. ale pred mesiacom sa ma kamarát spýtal na túto otázku. (mesačne) .. a ja som jej dal všetky druhy nezmyslov.
Bola unavená z počúvania a povedala. - Aký rozdiel má niekto, kto nemá len niektoré ďalšie, skôr .. Orgonizmus je rozdielne postavený vseravno skôr alebo neskôr začať.
O Climaxe, ktorý údajne začal Climax. toto je nezmysel, samozrejme, Climax a Menštruácia sú príbuzné, ale naopak, že čím staršie mesiace začínajú, tým ľahšie je prežiť Climax, pretože telo je veľmi skoro zamračené. A toto je dobré, ak je to už čoskoro MESIAC, KTORÉ deti majú viac ako 30 rokov. po začatí problémov. a narodilo sa choré dieťa.

[Quote = "ler sa nebojte, len nosiť jedno tesnenie s sorbetom!"

Som 12 a pol a nejaký biely výboj. čo robiť

Som 12, teraz idú na mňa nechutné! kto teraz nemá toto šťastie! Začal som hnetiť 3 späť

Takmer 12 dobre, kým nie je mesačne, to nie je pekné. a sho robiť, ak idú počas lekcie, sa bude hanbiť

Lera
Takmer 12 dobre, kým nie je mesačne, to nie je pekné. a sho robiť, ak idú počas lekcie, sa bude hanbiť
Nuž, máš pravdu. Mám 12 rokov. No, najprv musíte zásobiť prakladkami .. aspoň jeden. čo by bolo okamžite. a už je to jednoduchšie. Napríklad, cítil som takú silnú bolesť, že som okamžite spadol. Potom sa to stalo, keď som maľoval nechty.

Teraz mám bielu, dúfam, že čoskoro pôjdu

Pamätám si na 13. mojich rodičov potom šiel na dovolenku, bol som sám doma) Spočiatku som tiež myslel, že som mohol niečo poškriabať, pretože bolo tam veľmi málo krvi. Potom som bol tak vystrašený. Domov sám a žiadne tesnenia. : D Uložený priateľ,)

Mimochodom, tu je ďalšia vec, že ​​ste stúpajú, že nemáte žiadne mesačné obdobia vo veku 12 rokov? Toto je celkom normálne. Obvykle menštruácia začína 12-15 rokov, takže sa nemusíte báť, ale biely výtok. Môže to znamenať, že ste tam vaječníky vychladli, môže to byť aj z akýchkoľvek liekov, chorôb. a čo je najdôležitejšie: biely výtok zvyčajne pochádzajú od žien, ktoré naozaj chcú sex :) (sú tiež pannami)

Mám bolesti žalúdka a chrbta, ale nie sú

Mal som 8 rokov C4

Mám 8 rokov. A teraz mám 16 rokov.

moje mesačné obdobie šlo na 12. Cítil som úľavu a radosť, ale potom som pochopil, že je to všetko tak "zábavné", že sa zvýšili len starosti

Mesiac som šiel do školy, keď som prišiel zo školy, bol som hrdý na to, že som už bol deushka, bol som tiež uľavený, že som zdravý a že môžem mať deti.

Ja som 11 len večer som sa otočil, takže môj žalúdok nebolí, ale tam sú biele škvrny a vlasy, dobre, tam je a moja matka bolí, aby sa jej dotkla, hovorí, že jej obdobie čoskoro začne.

Ľudia, mám 12 rokov 10. december bol) A prišli 15. apríla) Som na to hrdý na prvé hodiny A potom to začalo ***. To, čo bolo v škole, nemožno opísať slovami. Najpodivnejšia vec na 12 je moja výška je 140, a moja váha je 35, a to vyzerá ako kilo v 40)

Ešte nemám menštruáciu
aj keď som 13 rokov

Čo robíte viac ako nechigo, ako diskutovať o tom, koľko a kedy ICP prišiel

Začali sme o takmer 12. Už som o tom hádal, ale z nejakého dôvodu som sa bál, keď prišli

Som 13, nie je menštruácia (((hrudník niekedy bolí zle (
mnohí priatelia už majú, ale nemám ((((((

Mimochodom, často som bolesť žalúdka v poslednej dobe, ale moja matka mi povedal, že keď dolnej časti brucha bolí to znamená Kishe4nik koro4 bolí
***.

vo veku 13 a pol zažila žiadnu radosť, bola veľmi rozrušená, teraz bola celý život trýznená (

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Kedy mesačne pre dievčatá

Len pred 100 rokmi si nikto nemohol predstaviť, že menštruácia vo veku 11 rokov je normálna, pretože v tom čase bola podľa štatistík pre väčšinu dievčat nástup menštruácie medzi 17 a 18 rokmi. Teraz väčšina dievčat začína menštruáciu vo veku 12 rokov, no maximálne 13 rokov. Pre ženy žijúce vo východných regiónoch je charakteristická skorá puberta v 11 a dokonca 10 rokoch. Kritické dni môžu začať prvýkrát a vo veku 9 rokov, ale už to bude znamenie predčasnej puberty.

Z hľadiska medicíny je normou príchod regulátora vo veku 11-16 rokov.

Do 11 rokov môžu začať z nasledujúcich dôvodov:

 • nadmerné cvičenie
 • hormonálne poruchy,
 • nesprávna výživa.

Prvé kritické dni sa môžu oneskoriť až o 16-20 rokov, čo môže byť spôsobené nasledujúcimi faktormi:

 • hormonálne poruchy,
 • mentálnych porúch
 • zaostalosť vaječníkov,
 • porucha hypofýzy.

Čo určuje vek menarche

Nástup puberty zvyčajne predstavuje 10-11 rokov a plne reprodukčný systém je tvorený vo veku 17-18 rokov. Počas tejto doby rastú mliečne žľazy a vyvíjajú sa genitálie. Za rok a pol potom, čo sa objavia prvé známky puberty, začne menštruácia. Vek, v ktorom sa to deje, závisí od mnohých faktorov.

Uvádzame faktory, ktoré ovplyvňujú nástup prvých kritických dní v teenageri:

 • genetická predispozícia
 • fyzického vývoja
 • psycho-emocionálny stav
 • sociálna úroveň a životný štýl,
 • dostupnosť informácií o sexuálnych otázkach,
 • zdravie a endokrinné ochorenia.

Ak je dievča bolestivé a od detstva si vezme veľké množstvo drog, potom príchod jej obdobia môže byť oneskorený.

Normálne by sa prvé kritické dni mali objaviť vo veku 12-15 rokov, všetko, čo je pod a nad týmito rámcami, môže byť znakom hormonálnych porúch alebo abnormalít vo vývoji pohlavných orgánov.

Čo by malo byť prvé mesačné

Menštruácia sa prvýkrát objaví u dievčaťa, keď jej vaječníky začnú plne fungovať. Obdobie puberty začína skutočnosťou, že hypofýza a hypotalamus produkujú hormóny, ktoré podporujú vylučovanie estrogénov vo vaječníkoch, v dôsledku čoho sa vajíčko začína dozrieť, dochádza k ovulácii, vyvíja sa vnútorná vrstva matky a dievča môže otehotnieť.

Menštruácia je proces odmietnutia a odstránenia vnútornej mukóznej vrstvy z maternice za predpokladu, že nedošlo k oplodneniu vajíčka.

V menštruačnom prúde nie je len oddelené endometrium, ale aj krv z poškodených ciev.

Čo je prvá menštruácia u dievčat

Pretože v menštruačnom prúde nie je len krv z rozbitých ciev, ale aj časti zatiahnutého endometria, prvé kritické dni môžu mať heterogénnu konzistenciu a majú zrazeniny. Ich farba sa môže pohybovať od tmavočervenej po vínovú. V tomto prípade môže dievča pociťovať ľahké nepohodlie a ťahať bolesť v spodnej časti brucha a dolnej časti chrbta.

Počas regulácie by sa nemalo prideliť viac ako 150 ml krvi, intenzívny výtok je povolený len v prvých 2-3 dňoch, potom by sa mali viac podobať tmavému mazaniu.

Ako dlho trvá prvý výber

Podľa štatistík, v 38% prípadov po prvom menštruačnom období viac ako 40 dní prejsť pre dievčatá až do ďalšieho regulátora, 10% adolescentov čaká na nové prepustenie na viac ako 2 mesiace, a 20% prichádzajú do 20 dní.

Bežne je prvá regulácia 2-7 dní, ale pomerne často nastáva situácia, keď menarche neskončí do 2 týždňov. Denné dievča môže používať 3-6 podložky.

Ako signály signalizujú prístup kritických dní

Tam sú niektoré príznaky, že aj 2 roky pred príchodom menštruácie, môže matka určiť, že jej dcéra začne puberty. Uvádzame hlavné príznaky blížiacej sa menarche:

 • dievča má zaoblenú postavu, jej prsia sa zväčšujú, zmeny nálady, stáva sa viac ženskou,
 • tmavé vlasy začínajú rásť v oblasti pubisu a podpazušia, zväčšujú sa genitálie,
 • hormonálne zmeny v tele vyvolávajú intenzívnu prácu potných a mazových žliaz, čo spôsobuje výskyt akné na tvári a chrbte dievčaťa,
 • korene vlasov na hlave začínajú rýchlo tuhnúť,
 • niekoľko mesiacov pred menáriou sa z pošvy vylučuje belavé alebo žltkasté tajomstvo.

3-4 mesiace pred tým, než prvé regulátory musia ísť, dievča sa môže dostať na hnev z akéhokoľvek dôvodu, alebo naopak stratiť záujem o všetko, bolesti hlavy a bolesti v spodnej časti brucha ju môže narušiť, dieťa sa môže stať slzným alebo príliš nedotknutým.

Keď sa objavia tieto príznaky, rodičia by mali nevyhnutne komunikovať s dievčaťom na tému puberty a povedať jej o všetkých dôležitých bodoch tohto obdobia.

Ako sa pripraviť na menarche

Rodičia dievčat pri prvých príznakoch menštruácie by mali dieťaťu povedať, ako sa na tento proces pripraviť. Nasledujúce otázky by mali byť vznesené v rozhovore s vašou dcérou:

 • najprv hovoriť o tom, že menštruácia by mala prísť mesačne s intervalom 21-35 dní. Treba spomenúť, že najprv môže dôjsť k oneskoreniam, ale situácia sa normalizuje za 1,5 až 2 roky,
 • povedzte dieťaťu o hygienických výrobkoch, ako ich používať a kde sa nachádzajú v dome,
 • dôležitou otázkou pri príprave na menštruáciu je schopnosť riadiť menštruačný kalendár. Dievča musí pochopiť, prečo je dôležité sledovať pravidelnosť cyklu,
 • Dievča potrebuje vedieť, čo sa dá urobiť počas menštruácie, a to, čo by nemalo byť, by sa malo vyhnúť napríklad nadmernej fyzickej námahe.
 • Je dôležité, aby dievča pochopilo, že teraz je jej telo schopné počať, čo znamená, že počas pohlavného styku by ste mali používať antikoncepciu. Úlohou rodičov je tiež venovať dieťaťu ochranu pred nechceným tehotenstvom a pohlavne prenosnými infekciami.

Je dôležité, aby sa konverzácia odohrávala v najvoľnejšom a dôvernom prostredí, aby neskôr dieťa vedelo, že môže osloviť všetkých rodičov s akoukoľvek otázkou na túto tému bez hanby.

Počas menštruácie je reprodukčný systém dospievajúceho dievčaťa prakticky bezbranný proti infekciám a patogénnym organizmom, aby sa znížila pravdepodobnosť ich preniknutia do rozšíreného krčka maternice, počas tohto obdobia by ste mali poznať niekoľko hygienických funkcií:

 • Existuje mnoho hygienických výrobkov rôznej kvality a absorpčných vlastností. Dievčatá by mali uprednostňovať tesnenia,
 • Musíte si kúpiť vysoko kvalitné vankúšiky, lepšie chráni pred únikom, sú neviditeľné pod oblečením a zachránia dievča pred nepríjemnými situáciami v škole,
 • správne vyberte "kvapky" tesnenia, to znamená ich stupeň absorpcie. Pri intenzívnom vybíjaní vyberte podložky pre 4-6 kvapiek, s nedostatočným vybitím, znížte stupeň absorpcie,
 • výmena tesnení by mala byť každé 2-3 hodiny, predtým by ste mali dôkladne umyť ruky,
 • Aby ste sa vyhli alergickej reakcii, musíte si vybrať tesnenia bez príchutí,
 • počas regulácie sa musíte sprchovať aspoň dvakrát denne a po pohybe čriev pomocou špeciálneho gélu na intímnu hygienu.

Včasná menštruácia

Ak sa prvýkrát menštruácia príde na dievčatá do 11 rokov, je to považované za príliš skoro nástup puberty. Existujú prípady, keď sa vyskytujú u detí mladších ako 8 rokov. Ale to nie je vždy znak patológie. Ak sa menarche objavili aj včas u ich matiek a babičiek, potom je táto situácia spôsobená genetickou predispozíciou. Intenzívne športové aktivity alebo zrýchlený fyzický vývoj môžu vyvolať skorý výskyt regul.

Aj pod podmienkou, že skorý nástup puberty je spôsobený genetikou, sa odporúča vyšetriť dieťa u gynekológa, aby sa vylúčili hormonálne poruchy a abnormality vo vývoji orgánov reprodukčného systému. Nádor v mozgu, v zóne zodpovednej za produkciu hormónov, ktoré regulujú menštruačný cyklus, môže vyvolať hormonálnu nerovnováhu.

Včasná menarche je typická pre deti s diabetom, ako aj pre tých, ktorí mali ťažký stres alebo psychickú traumu. Takúto reakciu môže vyvolať skoré oboznámenie sa s témou sexuálnych vzťahov medzi mužom a ženou.

Než nebezpečné

Príchod menarche v ranom veku môže v budúcnosti spôsobiť takéto zdravotné problémy:

 • skorá menopauza,
 • kardiovaskulárnych ochorení
 • porucha štítnej žľazy,
 • hormonálne zmeny v tele,
 • vysoké riziko rakoviny v orgánoch dutého systému a prsných žliaz.

S nástupom puberty sa intenzita rastu znižuje a fyzický vývoj sa spomaľuje. Aby sa reproduktívne orgány správne vyvíjali, je dôležité, aby malo dievča úplnú stravu a normálne životné podmienky.

Preventívne opatrenia

Aby sa predišlo predčasnému príchodu prvých kritických dní, rodičia by mali zvážiť množstvo faktorov, ktoré vyvolávajú skorú pubertu. Preventívne opatrenia budú nasledovné: t

 • Snažte sa vyhnúť stresovým situáciám, ktoré môžu spôsobiť poranenie psychiky nestabilného dieťaťa. Poskytnite pre svoje dievča pokojnú a priateľskú atmosféru v rodine, spravte s dieťaťom dôverné rozhovory, okamžite ju oboznámte s problémami puberty,
 • Poskytnite dieťaťu vyváženú stravu bez škodlivých potravín. Odstráňte z menu dievčatá korenené, príliš slané a kyslé jedlo, vylúčte kávu, silný čaj a minimalizujte kakao. V žiadnom prípade nenechávajte piť pivo a alkohol,
 • včas liečiť endokrinné ochorenia,
 • kontrolu, ktorú dieťa sleduje na počítači av televízii.

Je dôležité, aby sa dievča mierne zapájalo do športu, nie je preťažené fyzicky aj psychicky.

Neskoré menarche

Ak sa kritické dni pre dievča prvýkrát vyskytnú po 16 rokoch, ide o odchýlku od normy. Príznakom neskorého sexuálneho vývoja je tiež slabý rast prsných žliaz.

Menštruácia môže prísť neskoro v dôsledku abnormálneho vývoja maternice a príveskov, zlyhania hypofýzy a hypotalamu, ako aj neuropsychiatrických porúch dieťaťa. Infekčné ochorenie, ako napríklad osýpky, mumps, šarlach alebo rubeola, môže byť vyvolané takouto reakciou v ranom detstve.

Neskorý výskyt menštruácie je charakteristický pre príliš tenké dievčatá, pretože tuková vrstva produkuje estrogén na rovnakej úrovni ako vaječníky, a ak je tukové tkanivo nízke, potom množstvo estrogénu nemusí byť dostatočné pre normálne fungovanie reprodukčného systému.

Ďalšie faktory môžu tiež spúšťať neskorú reguláciu:

 • nedostatok vitamínov
 • zlá environmentálna situácia
 • používanie výrobkov s GMO.

Možné následky

Ak dievča mladšie ako 15 rokov nemá predpis, je potrebné poradiť sa s lekárom, inak môžu anomálie dospievajúcich vo vývoji genitálií v budúcnosti viesť k infantilizmu genitálií.

Sexuálne orgány u dospelej ženy budú nedostatočne rozvinuté, čo povedie k vonkajším zmenám a hormonálnym nerovnováham, ktoré môžu ovplyvniť celkové zdravie.

V adolescencii sú takéto patológie liečiteľné, v dospelosti sa tieto anomálie takmer nedajú vyliečiť.

Keď je potrebné poradiť sa s gynekológom

Vyžaduje sa konzultačný špecialista v týchto prípadoch:

 • menštruácia je príliš skoro alebo príliš neskoro,
 • ak je počas obdobia menštruácie zaznamenaný príliš veľký výtok, ktorého objem presahuje 150 ml, najmä v prípadoch, keď sú šarlatové. Môžu to byť príznaky abnormálneho vývoja pohlavných orgánov a hormonálnej nerovnováhy. Okrem toho sa pri chorobách krvi, nádorov a na pozadí hormonálnych liekov, ktoré ovplyvňujú vývoj vnútornej maternicovej vrstvy, pozoruje bohatá strata krvi.
 • ak po menarche menštruácia zmizla o viac ako 3 mesiace. Dôvodom takéhoto vážneho oneskorenia môže byť nielen silné preťaženie počas športu alebo baletu, ale aj zápal, infekcia, endokrinné ochorenia,
 • ak po prvom vzhľade regulátora 1,5-2 roky uplynulo a cyklus sa nestal pravidelným. Dôvod, prečo sa menštruačný cyklus v priebehu rokov nevrátil do normálu, môže byť patológia, zranenie, nedostatok vitamínov, vyčerpávajúce diéty a hladovanie,
 • ak dievča počas kritických dní cíti veľa bolesti,
 • ak mesačne trvá najviac 2 dni. Takéto krátkodobé sekréty môžu byť spôsobené nedostatkom estrogénov v dôsledku nedostatočného rozvoja vaječníkov. Ak trvajú viac ako týždeň, znamená to, že dievča má zvýšenú funkčnosť vaječníkov alebo slabú kontrakčnú schopnosť svalov maternice.

záver

Aby sa predišlo tomu, že kritické dni spôsobia strach alebo paniku u dievčaťa, rodičia by jej mali vopred oznámiť svoje prvé obdobia. Táto konverzácia zaberie dosť času, ale dieťa pochopí a nebude sa báť tých fyziologických procesov, ktoré sa vyskytujú v jej tele. Bude pripravená vstúpiť do puberty nielen fyzicky, ale aj morálne. Mali by ste sa vždy zaujímať o blaho dievčaťa, opýtať sa na pravidelnosť jej obdobia, intenzitu bolesti a možné oneskorenia. Ak sa dieťa sťažuje na akékoľvek nepohodlie, určite by ste mali vyhľadať lekársku pomoc.

Kedy príde prvá menštruácia?

Vyrastať a vyrastať, mnoho dievčat sa začína premýšľať o tom, koľko rokov začínajú svoje mesačné obdobia. Pred niekoľkými desaťročiami začala menštruácia u dievčat 17-18 rokov. Dnes puberta prichádza oveľa skôr. Začiatok prvých kritických dní v 11-16 rokoch sa považuje za normálny. A na jeden mesiac začať skôr, a na iné neskôr. Vek, v ktorom začína menštruácia, bude ovplyvnený mnohými faktormi:

 • dedičnosť,
 • fyzického vývoja
 • výživy a životných podmienok
 • chorôb z detstva.

Keď mesačné obdobie matiek a babičiek začalo, za toľko rokov, s najväčšou pravdepodobnosťou začnú vo svojich vnučkách a dcérach. Čas začiatku menštruácie pre všetkých individuálne. Ak dievča vo fyzickom vývoji predbehne svojich rovesníkov, je s najväčšou pravdepodobnosťou, že jej obdobie príde skôr ako iné. V opačnom prípade, ak je dcéra pomaly rastie, často chorá a fyzicky slabá, vo vývoji sexuálnej aktivity je tiež pravdepodobné, že zaostáva. S nedostatočnou výživou a nedostatkom vitamínov v tele menštruácia príde o niečo neskôr ako zvyčajne.

Mesiac pre dievčatá vo veku 12 rokov nie je nezvyčajné a obdobie 11 rokov je tiež normálne. Stále častejšie môžete počuť o nástupe menštruácie, dokonca v 8-9 rokoch. Ak menštruačné obdobie začína príliš skoro, najpravdepodobnejšou príčinou je hormonálne zlyhanie, nedostatočná práca príveskov, časté stresy a nervové zaťaženie, dysfunkcia hypofýzy, vyčerpávajúce fyzické aktivity, diéta a zlá ekológia.

Prvé znaky

Učenie o tom, kedy menštruácia začína u dievčat, je jednoduché. Príznaky ich nástupu sa prejavia asi rok alebo dva pred začiatkom. Dievča sa stáva viac ako dievča, pretože má:

 • zvyšuje prsník
 • širšie boky
 • ochlpenie sa začína objavovať na pubis a pod rukami
 • možné akné vyrážky na tvári.

Ako zistiť, kedy začína mesačné obdobie, nie je ťažké. Už bližšie k ich začiatku môžu dievčatá pociťovať príznaky predmenštruačného syndrómu, ako sú:

 • plač a časté zmeny nálady,
 • apatia a agresivita
 • bolesť hlavy,
 • bolesť brucha.

Ako pripraviť dieťa?

Ako povedať svojej dcére o mesačnej starosti každú mamu. To je dosť vážna otázka a nemala by byť plachá. Prvým príznakom menštruácie u dievčat je krvavý výtok. Spočiatku sú vzácne alebo mierne, a potom, zvyčajne druhý deň, sa stávajú hojnými. Postupne o 3-5 dní sa ich objem znižuje. Počet kritických dní je zvyčajne 3 až 7 dní. Dievča by o tom malo vedieť skôr, ako sa to stane prvýkrát. Preto by mala matka o tom povedať.

Ťahanie bolesti v spodnej časti brucha a prvé prepustenie krvou môže dievča vystrašiť. Hlavným cieľom matky je povedať jej dcére, že menštruácia je normálny fyziologický proces. Okrem toho, v prvých dňoch menštruácie môžu dievčatá pociťovať slabosť a nepohodlie v spodnej časti brucha. Menštruácia sa vyskytuje u každej dievčatá a ženy a nemala by sa báť.

Mama sa sama rozhodne, kedy začne jej obdobie a ako jej povedia o jej období. Rozhovor by mal byť priateľský, ale nie poučný.

Mama by mala informovať svoju dcéru, že:

 • Mesačne sa vyskytujú raz mesačne a trvajú až 7 dní. V prvých rokoch môže cyklus kolísať, po ktorom sa stanoví a priemerne 28 dní.
 • Dodržiavajte hygienické predpisy. Krv je prospešným prostredím pre život baktérií, čo prispieva k vzniku rôznych chorôb.
 • Keď nastane menštruácia, každé dievča vstúpi do veku narodenia dieťaťa. Pohlavie s mužmi môže viesť k tehotenstvu. Dcéra musí vedieť, čo môže viesť k neporiadku a nechránenému sexu.

Odporúča sa učiť dievčaťu, aby si udržiavala kalendár, kde by bolo možné označiť začiatok a koniec jej obdobia. Je to potrebné na to, aby boli pripravené na ich útok. Okrem toho môžu byť tieto informácie potrebné pri návšteve odborného lekára. To platí najmä pri nepravidelných menštruáciách. Príliš malý alebo príliš veľký interval medzi periódami môže byť znakom porúch organizmu.

Výskyt menštruácie u dievčat

Každá dospelá žena si túto situáciu pravdepodobne pamätá. Vaše pocity môžu presne vyjadriť. Po prvé, je to veľká záťaž na nervový systém. Pre dievča, ktoré žilo pred týmto bezstarostným životom, sa stane niečo neuveriteľné. Neprimeraná nervozita, výkyvy nálady, kritický postoj k vzhľadu. K tomu všetkému sa pridáva bolesť v oblasti prsných žliaz a žalúdka. Takéto procesy môžu začať u dievčaťa od 11 do 15 rokov. S včasnou pubertou začína prvá menštruácia vo veku 9 rokov. Keď neskoro - po 16 rokoch. Ak je 16-ročný teenager vedomý závažnosti situácie, vie, na čo je, vo veku 9 rokov pre dievča je skutočný šok.

Menštruačný cyklus závisí od mnohých faktorov, dedičnosti. Zvyčajne prvé obdobia dcéry začínajú vo veku, v ktorom bola matka. Lekári identifikovali iný model. Mesačné rýchlejší začiatok u obéznych dievčat. Pre tento proces by ste mali získať telesnú hmotnosť 50 kg. Tenký adolescenti oddiali nástup menštruácie.

Ďalšie dôvody sú:

 • jedlo
 • spôsob života
 • psycho-emocionálne prostredie
 • chorôb
 • fyzického vývoja.

Menštruácia sa nevyskytuje bez predchádzajúcich zmien vzhľadu. Dievčatá začínajú pestovať prsia, nasleduje menštruácia. Mama musí na tento proces pripraviť dcéru od veku 8 rokov. Po prijatí potrebných informácií dieťa nebude vystrašené prítomnosťou krvi. Mama by mala vyjadriť svoje myšlienky v prístupnej forme pre dieťa. Veľmi dôležitá je situácia dôvery a vzájomného porozumenia. Dcéru je potrebné usporiadať tak, aby sa nebála klásť otázky, aby sa nestarala o nový spôsob života. Pre včasnú a neskorú menštruáciu sa poraďte s gynekológom, aby ste zistili príčiny patológie.

Príznaky aproximácia prvého mesačného

Dospievanie sa považuje za ťažké. Pre deti je to neznesiteľné pre dospelých. Od včerajšej malej dcéry môžete očakávať čokoľvek. To je v tomto čase medzi rodičmi a zbaviť sa konfliktov. Od tvrdých tvrdení, až po opustenie domu bez zvláštneho dôvodu. A to všetko sa deje pod vplyvom hormónov, reštrukturalizácie tela. Spolu s fyzickými zmenami začína zaťaženie centrálneho nervového systému, ktoré by malo kontrolovať celý proces mesačného cyklu. Všetko začína 2 roky pred prvým menštruačným obdobím. Ak sa menštruácia matky začala vo veku 14 rokov, vo veku 12 rokov sa jej dcéra začne dramaticky meniť v správaní. Zjavné známky blížiacej sa menštruácie u dievčat:

 • Tvar sa mení. Hrudník začína rásť, telo sa stáva ženským.
 • V podpazuší sa v oblasti pubis objavujú vlasy.
 • Pod vplyvom genitálií sa zvyšuje potenie. Na koži tváre, chrbta, hrudníka je vyrážka akné, čierne bodky,

Приблизительно за 2 месяца до первой менструации у девочки начинают появляться необычные выделения. Могут быть бесцветными, либо белыми. Увеличивается количество, вязкость. Выделения должны быть без запаха. 2 týždne pred prvými menštruáciami sú silné výkyvy nálady, podráždenosť, slznosť. Dievča cíti únavu, závraty, bolesti hlavy. 2 dni pred menštruáciou sa objaví bolesť v oblasti brucha ťahovej prírody. Môže to byť sotva znateľné alebo silné. Musíme dať dievčaťu lieky proti bolesti.

Menštruácia môže začať rôznymi spôsobmi. Niektoré dievčatá majú skromný výtok, iné krvácajú. Krv je hustá, šarlátová. Prvý deň v malom množstve. Na druhom, tretí objem výtoku sa zvyšuje, sú tu zrazeniny. Potom znova klesá. Trvanie menštruácie je 3 až 7 dní.

Menštruačný cyklus

Neustále sa opakujúce udalosti v reprodukčnom systéme každý mesiac sa nazývajú menštruačný cyklus. Odpočítavanie je od 1 dňa prvej menštruácie do prvého dňa nasledujúcej menštruácie. Trvanie menštruácie u dcéry sa vo väčšine prípadov zhoduje s trvaním menštruácie u matky. Menštruačný cyklus u dospelej ženy je 21-35 dní. Ale nie vždy všetko ide hladko, a menštruácia ide ako hodiny. Existuje mnoho vnútorných a vonkajších faktorov, ktoré môžu zlomiť idylu.

U dospievajúcich dievčat je stav organizmu veľmi nestabilný. Hormonálne pozadie sa mení. Nástup prvej menštruácie vôbec neznamená, že sa objaví ďalej. Môžu nastať prestávky do 3 mesiacov. Čo v tomto veku nie je odchýlka. Povaha absolutória nie je jednoznačná. Sú skromné ​​alebo hojné. To poukazuje na nestabilitu hormónov a zaostalosť genitálií. U dospelých žien je maternica elastická, ľahko roztiahnuteľná, bez námahy odmieta ďalšiu vrstvu epitelu. U dievčat je vstup do maternice chránený pleurálnym panenstvom. Malá diera zabraňuje normálnemu výstupu menštruačnej krvi. Tento proces je sprevádzaný bolesťou. Čo najskôr vysvetľuje predĺženú bolesť v období menštruácie.

Pravidelný menštruačný cyklus sa obnoví rok po nástupe prvého menštruačného výboja. Ak chcete sledovať obraz, matka by mala vysvetliť svojej dcére, že všetko musí byť zapísané v poznámkovom bloku, označiť dni v kalendári. Informácie sú popísané o množstve výboja, trvaní menštruácie, bolesti. Keď menštruácia začína každý mesiac, po približne rovnakom počte dní, môžeme predpokladať, že menštruačný cyklus bol upravený. Na druhej strane, obrázok ukazuje ukončenie puberty, pripravenosť otehotnieť, tehotenstvo. V budúcnosti bude zdravotný stav hodnotený podľa pravidelnosti mesačného cyklu.

Správanie sa počas menštruácie

Mama by mala viesť rozhovor o tom, čo sa dá urobiť počas menštruácie, ktorej by sa malo vyhnúť. Mnohé dospievajúce dievčatá vedú aktívny životný štýl, hrajú šport. Od začiatku menštruácie, budete musieť zmeniť svoj plán, zdržať sa koníčkov na týždeň.

 • Šport a cvičenie, Mal by sa zdržať aktívnych športov v predvečer nástupu menštruácie a počas celého obdobia. Ťažké cvičenie vedie k abnormálnej kontrakcii maternice. Situácia je plná krvácania. Ak športové aktivity nespôsobujú žiadne ťažkosti, môžete pokračovať v činnosti. Rotácia obruče v predvečer menštruácie naopak znižuje bolesť počas menštruácie.
 • Bazén, kúpanie, Moderná mládež sa nič nepopiera. Najmä preto, že k tomu prispievajú hygienické výrobky. Umiestnite tampon do vagíny, choďte do bazéna. Na jednej strane voda uvoľňuje svaly, upokojuje nervový systém, blahodarne pôsobí na telo počas menštruácie. Obraz je zatienený skutočnosťou, že voda na verejnom mieste nemusí byť úplne jasná. A maternica je v tomto čase veľmi zraniteľná. Existuje riziko infekcie, baktérií. Rozhodne nie je možné plávať z tohto dôvodu v otvorených vodách. Horúci kúpeľ môže spôsobiť krvácanie. Bežná úprava vody by sa mala nahradiť sprchou.
 • Kúpele, sauny, opaľovanie, Počas menštruácie prechádza telo mnohými zmenami. Pobyt v dusnej miestnosti spôsobuje bolesti hlavy, závraty, slabosť. To isté sa deje s dlhým pobytom na slnku.

Niektoré dievčatá začnú jesť viac pred menštruáciou. Zvlášť ťahá za sladké. Ak sa táto potravina výrazne neodráža v hmotnosti, môžete všetko nechať tak, ako je. Ak je dievča komplexné s nadváhou kvôli tomuto „zatemneniu“, matka musí mať rozhovor o správnej výžive.

Hygiena počas menštruácie

Mama by mala oznámiť svojej dcére hygienu počas menštruácie a pravidlá používania finančných prostriedkov. Počas mesačného používania tampónov, podložky. Napriek tomu, že preukázaná účinnosť a neprítomnosť nepriaznivých účinkov na zdravie dievčenských tampónov, by mali byť uprednostňované podložky. Z veľkej časti je to kvôli podmienkam používania.

Tesnenia pre malé menštruačné výboje stačí zmeniť dievča 2 krát denne. Po každej výmene tesnenia na novú vykonajte postup prania. Použite teplú vodu bez kozmetiky. Môžete pridať malé množstvo manganistanu draselného. Hygiena vám umožní vyhnúť sa nepríjemným pocitom, podráždeniu pokožky, zabraňuje množeniu patogénov. Nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny v období menštruácie spôsobuje zápal genitálií. Ak je výtok bohatý, tesnenie by sa malo pri plnení meniť. Za normálne sa považuje zmena najviac štyroch podložiek za deň. Ak podložka spôsobuje nepohodlie, budete musieť urobiť sami z vaty, gázy, prírodnej bavlny tkaniny.

V súčasnosti je na pultoch obchodov v lekárni široká škála tesnení. Prvá podložka dcéra musí kúpiť mama. V budúcnosti sa dievča naučí zdvihnúť ich. Hygiena - kľúč k zdraviu žien.

Prvá návšteva gynekológky sa vôbec nezhoduje s príchodom kritických dní. Ak máte dôvod na obavy, vyhľadajte pomoc lekára. Dievča musí byť podporované morálne, gratulovať k vyrastaniu, vysvetľovať všetky pravidlá správania, hygienu. Ak si želáte, môžete si vziať dievča k lekárovi za účelom konzultácie. Možno je v rozpakoch klásť otázky, ktoré ju zaujímajú. Lekár môže situáciu objasniť. A tiež povedať, čo je normou, čo nie. Z akého veku môže začať sexuálny život. Lekár môže dievča so súhlasom vyšetriť, ak na to neexistujú žiadne platné dôvody.

Pin
Send
Share
Send
Send