Zdravie

Ako rozlíšiť krvácanie od menštruácie (menštruácia), ako zistiť?

Pin
Send
Share
Send
Send


Krvácanie maternice sa delí na menštruáciu, ovuláciu, implantáciu a patologický nález. Tieto sú klasifikované podľa typu: systémové, funkčné, organické, v závislosti od príčin. Existujú jednoduché znaky, ako odlíšiť menštruáciu od krvácania. Ak sa vyžaduje odchýlka, je potrebná neodkladná lekárska starostlivosť.

Príznaky patologického krvácania

Normálny menštruačný cyklus sa považuje za medzeru medzi mesačným výbojom najmenej 21 dní a najviac 36 dní. Trvanie krvácania nie je dlhšie ako týždeň. Objem výtoku je fixovaný v rozsahu 40-100 ml na jednu menštruáciu. Niekedy kritickým dňom predchádza PMS. Jej príznaky sú slabá bolesť brucha, maternice, dolnej časti chrbta, žalúdka, krížovej dutiny, podráždenosti, migrény.

 • červený (šarlátový) alebo takmer čierny výboj,
 • začalo skôr ako 21 dní po poslednej menštruácii,
 • viac menštruačnej tekutiny,
 • žiadne častice oddeliteľného endometria,
 • hodinovej výmeny osobných ochranných prostriedkov (tampónov, vankúšikov), t
 • pravidelné zlyhanie cyklu
 • pred začatím krvácania sa nevykonáva žiadny skener.

Počas menštruácie je otvorené krvácanie pozorované zvýšením objemu vylučovanej tekutiny a jej odtieňom. Namiesto tmavočervenej alebo hnedej sa podobá šarlátovej arteriálnej krvi. V opačnom prípade môže byť krvácanie medzi mesiacmi. Rozdiel vo výtoku (sklovitý, hojný) červenej, hnedej alebo takmer čiernej farby začína skôr ako 21 dní po predchádzajúcej menštruácii.

Dysfunkčné krvácanie z maternice

Patologická abnormálna menštruácia sa vyskytuje v dôsledku poklesu hladiny pohlavných hormónov: estrogénu, progesterónu, androgénu. Krvácanie je spojené s dysfunkciou endokrinných žliaz, reprodukčných orgánov. Dospievajúce dievčatá sú častejšie vystavené riziku, v ktorom je cyklus stabilizovaný a ženy, ktoré prekročili vek 45 rokov.

Krvácanie je rozdelené na anovulačné a ovulačné. Prvý typ je sprevádzaný slabosťou, závratmi, posunmi menštruácie. Druhý typ krvácania - ovulácie, priamo súvisí s cyklom, ale červený výtok rozmazáva alebo hojne prechádza bez prestávky medzi menštruáciou. Liečba hormonálnych liekov, vracanie látok do pravidiel.

Krvácanie mladistvých

Príčinou patológie pred menarche je novotvar v reprodukčných orgánoch. Krvácanie počas puberty od 8 do 16 rokov sa častejšie vyskytuje prostredníctvom nepatologickej dysfunkcie žliaz a orgánov počas rastu. Často sa prejavuje u žien ako sezónna forma. Hlavným príznakom nie je ovulácia spôsobená hormonálnou nerovnováhou alebo poruchami endokrinného systému.

 • dysfunkcia ovárií, hypofýzy alebo hypotalamu,
 • nedostatočne vyvinuté hladké svalstvo maternice,
 • nepravidelnosť produkcie hormónov,
 • infekčné lézie
 • zdôrazňuje,
 • nadmerný duševný alebo duševný stres.

Na stanovenie diagnostických a liečebných metód bude potrebné absolvovať testy podrobného krvného testu, vrátane úrovne jeho zrážanlivosti, hemoglobínu a množstva hormónov. Potom skenujte panvové orgány pomocou ultrazvuku. Na základe týchto údajov sa zvolí správna hormonálna podpora, až kým sa nezistí menštruačný cyklus. Keď sa zistí patológia, liečba sa vyberie individuálne.

Krvácanie z reprodukčného veku

Riziková skupina zahŕňa ženy staršie ako 18 rokov, ktoré však nedosiahli premenopauzu. Častými príčinami patológie sú hormonálne antikoncepčné lieky a IUD (vnútromaternicové zariadenia), ktoré môžu poškodiť alebo preraziť membránu genitálneho orgánu. Takéto krvácanie sa nazýva prielom. Nadmerný vzhľad (ťažká menštruácia alebo výtok) sa vyskytuje v dôsledku potratov, liekov, infekcií, hormonálnej nerovnováhy a iných príčin.

V diagnóze bude vylúčená rakovina endometria, mimomaternicové tehotenstvo, hrozba potratu, prítomnosť nádorov. Liečba krvácania je zameraná na odstránenie patológie (ak sa zistí), odstránenie špirály. Zoznam liekov zahŕňa upokojujúce, hemostatické, hormonálne látky a vitamínové komplexy. Zvyšné terapeutické metódy sú vybrané podľa eliminácie špecifickej príčiny ochorenia.

Predmenopauzálne krvácanie

Patológie sú ženy vo veku od 40 do 45 rokov. Hlavným dôvodom je reštrukturalizácia hormonálneho a reprodukčného systému. Vaginálne krvácanie, ak sa už mesačne zastavil, je vždy spojené s ochorením (opuch, zápal, atď.), Preto by ste nemali vynechávať rutinné gynekologické vyšetrenia.

Diagnóza sa vykonáva na základe laboratórnych a ultrazvukových štúdií. Keď sa zistí polyp, je možný nádor. Ak je príčinou hormonálna porucha, liečba je zameraná na odstránenie patológií endokrinného systému (štítna žľaza, nadobličky, atď.).

Porodné krvácanie

Vyskytuje sa počas tehotenstva alebo počas a po pôrode. Kvôli pôrodníckemu krvácaniu zomrie mnoho matiek a detí.

 • potrat,
 • mimomaternicové tehotenstvo
 • bublinová šmykľavka
 • nádor
 • kŕčové žily v pošve, krčka maternice,
 • polypy,
 • veľká erózia
 • trestného potratu
 • oneskorené odlupovanie placenty,
 • mechanické poranenia maternice alebo jej krčka maternice počas pôrodu.

Strata krvi je akútna, masívna a spôsobuje hemoragický šok.

Symptómy a liečba mimomaternicového tehotenstva

Embryo sa môže implantovať do vajíčkovodu, vaječníkov, do krčka maternice alebo do svalu v brušnej dutine. Akýkoľvek typ mimomaternicového tehotenstva je sprevádzaný všetkými príznakmi počatia, ako pri normálnom vývoji plodu: ranná nevoľnosť, zmena chutových preferencií, opuch prsných žliaz, oneskorená menštruácia.

 • pomaly sa zvyšujúci hCG
 • dlhé obdobie neskutočného vypúšťania vo forme úschovy,
 • rastúca bolesť v oblasti implantácie vajíčka (ťahy, rezy, bodky).

Krvácanie sa otvára potom, čo rastúce embryo začne trhať z vnútra tkanív a membrán v mieste pripojenia. Môžete pochopiť akútnu formu kliniky, často končí smrťou alebo úplným odstránením tela, ak je to predčasné poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Odporúča sa, aby sa v prítomnosti bolesti, oparov alebo iných nepohodlí obrátili na gynekológa, aby ste sa podrobili testom, vykonali ultrazvuk.

S včasnou diagnózou sa môžete vyhnúť operácii predpísaním lieku Metotrexate. Má schopnosť zabiť plod a resorpciu jeho zvyškov. Takáto terapia zaručuje zachovanie reprodukčných orgánov. V prípade komplikácií sa má vykonať laparotómia alebo laparoskopia. V závislosti od typu konania sa trvanie obdobia obnovy bude líšiť.

Príznaky a liečba krvácania pri potrate

Prvým príznakom spontánneho potratu je kŕč kŕčov v bruchu, bolesť dáva sakrálnej oblasti. Potom je tu márnotratné krvácanie z maternice (metrorrhagia). Ak žena rýchlo pomáha, má veľkú šancu zachrániť dieťa.

Keď potraty nedokázali zabrániť, zastavte závažné krvácanie pomocou kyretáže maternice, ktoré doplní konzervatívnu (lekársku) liečbu. Namiesto mechanického čistenia pomocou kyrety sa často používa vákuové odsávanie. Aby sa zabránilo kyretáži, intramuskulárne sa vstrekujú lieky, ktoré stimulujú kontrakciu svalov maternice.

Včasné popôrodné krvácanie

Prechod procesu pôrodu na ženy je zložitý. Príčinou krvácania môže byť ruptúra ​​reprodukčného orgánu, krčka maternice, porušenie priľnavosti placenty, porušenie po narodení, slabý svalový tonus maternice, DIC, oneskorený príjem alebo predávkovanie uterotonikami. Príznaky: krv pochádza zo zrazenín, v malých porciách (patológia sa zvažuje, ak nie je únik, akumuluje sa v maternici). S komplikáciou dochádza k hojnej strate tekutiny, ktorá spôsobuje hemoragický šok. Niekedy chcete odstrániť maternicu.

Odporúčania pre krvácanie

Ak je žena doma, ale je podozrivá, je potrebné zavolať sanitku. Ako odlíšiť menštruáciu od krvácania vyvolaného lekármi. Po výzve by lekári mali ísť spať tak, aby ich nohy ležali v nadmorskej výške (nad úrovňou tela), aby sa zabránilo strate vedomia. Odporúča sa, aby ste si na žalúdok položili studenú vodu. Zabrániť dehydratácii pred príchodom lekárov môže čaj pitie, odvar s cukrom.

Krvácanie

Akékoľvek porušenie pomôže určiť gynekologické vyšetrenie, laboratórne testy a diagnostiku pomocou zdravotníckeho zariadenia. Často sa žena s krvácaním okamžite pošle na zoškrabanie tkaniva zo stien maternice a krčka maternice.

Ak už pacient nechce porodiť, môže byť požiadaný, aby odstránil endometrium elektródou, laserom alebo elektromagnetickou energiou. Tento postup sa nazýva ablácia endometria. Tretia možnosť zastavenia krvácania je kryodestrukcia (studená terapia), ktorá nemá žiadne vedľajšie účinky a je účinná.

Lekár predpisuje lieky len po vyšetrení. Vhodné lieky:

 • Kyselina askorbová
 • Tranexam,
 • Menadion,
 • askorutin,
 • Dicynone,
 • oxytocín,
 • Kyselina aminokaprónová,
 • Ergotal.

Viburnum kôra, vodný korenie, žihľava a liečivé rastliny, ktoré zlepšujú krvnú zrážanlivosť a svalový tonus maternice, majú silný účinok. Ak je príčinou patológie hormonálne zlyhanie, kombinované antikoncepčné prostriedky sa predpisujú perorálne: Non-ovlon, Diana, Regulon a ďalšie. Vhodné a Didrogesteron, Norastsisteron, Linestrenod.

záver

Najlepšou liečbou abnormalít je prijať preventívne opatrenia, aby sa nehľadali informácie o tom, ako rozlíšiť krvácanie od menštruácie. Odporúča sa navštíviť gynekológa 2-3 krát do roka na vyšetrenie, plne vyliečiť choroby, sledovať vašu diétu, viesť zdravý životný štýl a racionálne distribuovať rozvrh práce a odpočinku počas dňa.

Ako určiť mesačne alebo krvácanie

Každá žena, ktorá má zdravú reprodukčnú funkciu, čelí mesačnému výtoku z pošvy - menštruácii. Tento prirodzený proces práce ženského tela nevyvoláva obavy a nezľaká ženu, ak sa začala včas a pokračuje v známom rytme. Stáva sa tak, že dôjde k zlyhaniu cyklu alebo menštruácia je sprevádzaná silnou bolesťou, výtok je bohatší na veľké zrazeniny a nezastaví sa v očakávanom čase. Je dôležité, aby sa takéto zmeny okamžite poradili s gynekológom a zistili príčinu, ktorá vyvolala vnútromaternicové krvácanie. Článok pojednáva o hlavných typoch krvácania z maternice, čo je dysfunkčné krvácanie z maternice, čo je krvácanie z juvenilnej maternice, príčiny krvácania v menopauze, krvácanie počas tehotenstva, silné krvácanie, krvácanie z maternice spôsobené hormonálnym OK. Môžete tiež nájsť odpovede na často kladené otázky, napríklad ako rozlíšiť krvácanie z maternice od menštruácie, aké sú charakteristické príznaky a príznaky krvácania z maternice a ako ich odlíšiť od menštruácie, čo robiť, ak sa prejavia príznaky a prvé príznaky krvácania z maternice. Článok popisuje odpovede na základné otázky o tom, ako rozlíšiť krvácanie od menštruácie, ako porozumieť, čo sa deje, menštruáciu alebo krvácanie z maternice, aké typy krvácania z maternice existujú.

Príčiny vnútromaternicového krvácania, prečo bolo krvácanie namiesto menštruácie

Krvácanie maternice sa otvorí v dôsledku poruchy funkcie vaječníkov, ktorej príčinou sú viaceré faktory:

1 užívanie antikoncepcie, IUD, hormonálne a antikoncepčné lieky,

2 umelé prerušenie tehotenstva, mimomaternicové tehotenstvo, potrat, chirurgický potrat,

3 benígne novotvary - myómy, polypy,

4 malígne neoplazmy lokalizované na krčku maternice, vaječníkoch, maternici,

5 neuro-psychologický stres, stresová situácia,

6 infekčných a zápalových ochorení reprodukčného systému.

Menštruácia (menštruácia) alebo krvácanie, ako pochopiť, ako zistiť, prečo tam bolo špinenie?

Ako pochopiť, že toto je krvácanie z maternice, a nie mesačne? Symptómy a príznaky krvácania z maternice sa líšia od príznakov menštruácie. Príčina úzkosti počas menštruácie je zapríčinená hojným, veľkým množstvom zrazenín, výtokom, keď sa podložka musí meniť viac ako 5-krát denne, trvaním krvácania viac ako 7 dní, pretrvávajúcou bolesťou v dolnej časti brucha a bedrovej oblasti, závratmi, zníženou pracovnou schopnosťou a celkovou fyzickou slabosťou. ,

Normálny menštruačný cyklus ženy sa pohybuje od 28 do 35 dní. Čokoľvek, čo presahuje tieto limity, je definované ako patológia a vyžaduje okamžitú lekársku pomoc na určenie príčiny jej porušenia. Hojné krvácanie v strede cyklu vyžaduje okamžitú hospitalizáciu. Je potrebné zavolať sanitku a pred jej príchodom sa odporúča ležať na chrbte, s nohami pohodlne nad úrovňou. Všetky tieto javy sa môžu vyskytnúť u žien a vo fertilnom veku av menopauze.

Prečo sú krvácanie, príčiny krvácania z maternice

Nedostatok fázy dozrievania folikulov vedie k nedostatočnej produkcii ženského hormónu progesterónu, zatiaľ čo ďalší ženský hormón estradiol pokračuje v produkcii a vyvoláva aktívny rast vnútornej steny maternice. Vrstva sa stáva príliš silnou a cievy nemajú čas dodávať ju krvou. Z tohto dôvodu vnútorná vrstva maternice odumiera a to vedie k krvácaniu z maternice.

Typy krvácania z maternice, ktoré sú?

Druhy krvácania z maternice závisia od veku žien a vznikajú z rôznych dôvodov.

1 krvácanie u novorodenca nastáva, ak matka v posledných štádiách tehotenstva zvyšuje produkciu estrogénu, hormónu, ktorý prispieva k rozvoju práce. Prostredníctvom placenty hormóny prichádzajú k dieťaťu. Reprodukčný systém dievčaťa, ktoré je vo vnútri maternice, je už schopný reagovať na prichádzajúci hormón a epidermis maternice začína rásť. Po narodení vaječníkov dievčatá ešte nezačali svoju činnosť a neprodukujú hormón. Hladina hormónov prudko klesá, pretože už nepochádzajú z matky. Maternica na to reaguje 3-4 dni obvyklým spôsobom, čo vedie k krvavým výbojom. Spravidla nie je výtok bohatý, trvá niekoľko hodín, nevyžadujú liečbu.

2 v puberte. Od 11 do 12 rokov sa v dievčenskom tele vyskytujú nielen fyziologické zmeny, ale aj prestavba hormonálneho a neuropsychologického pozadia, čo vedie k poruchám v akomkoľvek systéme tela. Takže v procese puberty narušila produkciu pohlavného hormónu produkovaného vaječníkmi. To môže viesť k acyklickému krvácaniu. Nazývajte ich mladistvým krvácaním. Avitaminóza, podvýživa, stresové situácie, psychické poruchy, fyzická a duševná únava, zhoršené chronické infekčné ochorenia - angína, chrípka, angína, zápal pľúc, reumatizmus môže vyvolať juvenilné krvácanie. Tiež krvácanie maternice v tomto veku môže byť vyvolané nepriaznivou dedičnosťou, ak matka alebo babička mali počas dospievania menštruačný cyklus. Spravidla sa krvácanie z maternice pozoruje po 1,5-6 mesiacoch od nástupu menštruácie u dievčaťa. Krátkodobé zlyhania cyklu počas dospievania nevyžadujú lekárske ošetrenie. Preto sa pri jedinom prejave menštruačných porúch liečba nevyžaduje, iba pozorovanie gynekológa o ďalšom charaktere menštruačného cyklu. Rozsiahle, dlhotrvajúce krvácanie si vyžaduje vážnu liečbu. Ignorovanie cyklického zlyhania so sebou prináša vážne ochorenia vrátane anémie.

3 pôrodné obdobie. Počas tohto obdobia môže byť krvácanie z maternice vyvolané hormonálnymi liekmi, infekčnými a zápalovými ochoreniami reprodukčného systému, stresom a fyzickým preťažením (tvrdá fyzická práca, vzpieranie a vyčerpávajúce cvičenia). Krvácanie môže byť tiež následkom potratu alebo potratu, po pôrode a skorého tehotenstva. Pravidelne, krvácanie z maternice je sprevádzané silnými ťahovými bolesťami v dolnej časti brucha, ktoré dávajú cestu k nohe, slabosť. Keď sa objaví krvný výtok, mali by ste sa poradiť s lekárom, aby ste zistili príčinu, ktorá vyvolala krvácanie, a predpísať liečbu. Ošetrenie sa spravidla uskutočňuje v dvoch fázach.

Stupeň 1 - zastaviť krvácanie kyretážou, alebo predpísať hormonálne lieky, súčasne predpísané vitamínový komplex, stabilizáciu práce vaječníkov.

2 этап — поддерживающая терапия, направленная на закрепление первого этапа лечения с целью не допустить рецидива.

Obdobie menopauzy - počas tohto obdobia sa normálne krvácanie považuje za normálne, ak žena užíva hormonálne substitučné lieky. V iných prípadoch to znamená vážne problémy s orgánmi genitálnych a endokrinných systémov. Môže tiež indikovať rakovinu krčka maternice, myómy, polypy, zápal vaječníkov. Krvácanie je jedným z prvých príznakov týchto ochorení a môže byť liečené včasnou liečbou.

Rozdiely menštruácie (menštruácia) od krvácania z maternice

Ak žena nevie rozlíšiť krvácanie z maternice od menštruácie. Existuje niekoľko výrazných znakov, ktoré naznačujú, že sa otvorilo krvácanie z maternice:

1 popôrodné krvácanie (lochia). Vypúšťanie skončilo a o niekoľko dní neskôr pokračovalo. Popôrodné krvácanie trvá viac ako 7 dní a výtok je jasne červenej farby, tekutiny bez zrazenín a sprevádzaný bolesťou. Normálny proces výtoku lochia je sprevádzaný nepríjemnými bolesťami v dolnej časti brucha, ako počas menštruácie, v dôsledku kontrakcií maternice, výtok po 2 dňoch mení farbu na tmavo hnedú.

2 vaginálny výtok má prudký nepríjemný zápach nie je typický pre menštruáciu.

3 súvisiace príznaky - zimnica, horúčka, závraty, slabosť, zrak, tinitus, silné bolesti hlavy, slabosť. Všetky tieto prejavy môžu znamenať pokles hemoglobínu v dôsledku straty krvi a vedúcej k anémii.

4 objem vaginálneho výtoku vyžaduje výmenu tesnení raz za hodinu

5 prerušenie medzi kritickými dňami kratšími ako 20 dní. Ak žena nedokázala rozlíšiť medzi menštruáciou a krvácaním, pochopiť, že má menštruáciu alebo krvácanie z maternice.

Čo robiť, keď sa objaví krvácanie z maternice, kedy vyhľadať lekársku pomoc?

Ak je aspoň jeden z týchto príznakov charakteristický pre krvácanie z maternice, je naliehavé zavolať sanitku. Pred príchodom lekára je potrebné:

1 zaujmite horizontálnu polohu, nohy by mali byť nad telom,

2 na spodnej časti brucha dať chladný, po ovinutí uterák.

Odporúča sa piť bylinný hemostatický čaj. Farmaceutický harmanček, rozmarín, poľný brečtan, levanduľa, melissa a mäta majú dobré účinky na zrážanie krvi.

Aké sekréty možno považovať za normu?

Aby sa krvácanie z maternice nerobilo ako pravidelná menštruácia, musíte jasne pochopiť všetky parametre, ktoré sú charakteristické pre menštruačné krvácanie, a to trvanie, množstvo krvi stratené, celkový blahobyt, bolesť v určitých oblastiach a tak ďalej. Treba poznamenať, že takmer všetky ženy majú svoj vlastný kalendár menštruačného cyklu, ktorý označuje začiatok a koniec menštruácie. To značne uľahčuje orientáciu v správaní sa organizmu a tiež umožňuje splniť pripravený nový cyklus.

Pre zdravé dievča alebo ženu teda parametre menštruačného krvácania vyzerajú takto:

1 Za normálnu sa považuje, ak menštruácia trvá približne 3 - 5 dní, ale trvanie 7 dní nie je kritické, ale je to prah, po ktorom by ste sa mali začať starať o svoje zdravie,

2 Ďalším parametrom je množstvo krvi, ktoré sa stratí za deň. Je potrebné poznamenať, že je celkom individuálny a závisí od veľkého počtu ďalších parametrov ženského tela. Avšak priemerná rýchlosť sa považuje za stratu 20 až 50 mililitrov krvi denne. Pre informáciu, tento objem sa rovná naplnenej podložke maxi formátu alebo úplnému tamponu za 3-4 hodiny. Ak sa výplň uskutoční len jednu hodinu, potom sa periódy považujú za hojné,

Celkový objem krvi stratenej počas jedného obdobia menštruácie by mal byť približne 250 mililitrov. Jednoducho povedané, pre mesačne dievča alebo ženu by mala stratiť v priemere jednu pohár krvi.

4 Normálne trvanie menštruačného cyklu je asi 28 dní, ale v modernej realite sa môže meniť od 21 do 35 dní.

5 Charakteristickým znakom začiatku menštruácie je vznik tzv. „Mazanice“, teda veľmi slabého krvácania. Po dni sa krvácanie stáva bohatým a má bohatú červenú farbu. V žiadnom prípade by sa krv nemala zrážať a prítomnosť zrazenín v sliznici maternice je normálna. Asi po troch dňoch sa krvácanie stáva miernym a stmavne.

Charakteristickými príznakmi nástupu menštruácie sú aj nepríjemné pocity v prsných žľazách, bolesť ťahového charakteru v spodnej časti brucha a variabilita nálady. Tieto príznaky sa objavujú na mesačnej báze, čo umožňuje presne posúdiť začiatok menštruačného krvácania, a nie akékoľvek iné, aj keď nezačne v kalendári.

Počas tehotenstva úplne chýba menštruačné krvácanie. Preto je každé vypustenie krvi z pošvy počas tehotenstva varovným signálom a dôvodom na ďalšie vyšetrenie lekárom.

Je potrebné poznamenať, že ženy prechádzajú úplnou adaptáciou po strate krvi oveľa rýchlejšie ako muži, pretože menštruácia učila ženské telo, aby rýchlo doplnilo stratený objem krvi. Po ukončení menštruačného cyklu ženské telo úplne spustí všetky adaptačné mechanizmy, ktoré vedú k stavu všetkých procesov k normálu.

Krvácanie z maternice

Toto krvácanie je typické pre dievčatá mladého veku, najmä pre tých, ktorí sú v puberte. Juvenilné krvácanie je spravidla dôsledkom porúch spôsobených chorobami ženských pohlavných orgánov, nadmerným zaťažením ženského tela, nedostatkom vitamínov alebo minerálov v dôsledku nesprávnej alebo nedostatočnej výživy. Veľmi často sa môže v určitých obdobiach roka vyskytnúť aj juvenilné krvácanie, ktoré nie je sprevádzané ovuláciou.

Krvácanie maternice s menopauzou

Každá žena vie, že v určitom štádiu svojho života nastane obdobie menopauzy, to znamená určitý časový úsek, počas ktorého dochádza k reštrukturalizácii reprodukčného systému so stratou jeho priamej funkcie. Počas tohto obdobia sa významne znižuje koncentrácia pohlavných hormónov. To je dôvod, prečo žena bližšie k starobe môže zažiť vnútromaternicové krvácanie, čo poskytuje predstavu o niektorých patológiách. Keď žena dosiahne obdobie menopauzy, výskyt krvácania z pošvy je signálom na okamžité kontaktovanie Vášho lekára.

Krvácanie maternice počas tehotenstva

Po oplodnení vajíčka v ženskom tele sa úplne zablokuje menštruačný cyklus a vzhľad súvisiacich príznakov. Tento zámok trvá do narodenia dieťaťa alebo do konca obdobia dojčenia. Vzhľad krvi z pošvy počas tehotenstva indikuje vážne poruchy, preto by ste mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc. Existujú však dve výnimky, ktoré by nemali spôsobiť paniku u tehotnej ženy alebo dievčaťa:

1 Porodné krvácanie, ktoré je dôsledkom nástupu pôrodu,

2 Krvácanie implantátu, ku ktorému dochádza počas týždňa po oplodnení vajíčka.

Je dôležité vedieť, že krvácanie počas tehotenstva môže byť spôsobené oddelením placenty od povrchu maternice alebo prasknutím steny maternice. To ohrozuje tak stratu plodu, ako aj smrť matky. Po diagnostikovaní vyššie uvedených problémov je nutný okamžitý chirurgický zákrok.

Krvácanie pri užívaní hormonálnych liekov

Toto krvácanie sa tiež nazýva prielom a vyznačuje sa miernosťou a rýchlym koncom. Toto je primárne spôsobené prispôsobením reprodukčných orgánov zvýšeniu hladiny hormónov. Úprava spravidla trvá najviac dva dni, počas ktorých sa môže vyskytnúť krvácanie a po ňom sa krvácanie zastaví. Nie je však potrebné liečiť tento prejav blahosklonne, pretože dávkovanie hormónov v prípravku môže byť pre organizmus príliš vysoké. Aby ste predišli problémom, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý vám buď predpíše iný liek, alebo obmedzí dávku.

Silné krvácanie z maternice

Nadmerné krvácanie je najnebezpečnejšie zo všetkých typov vnútromaternicového krvácania. S týmto typom krvi sa prideľuje veľmi hojne, čo sa môže do istej miery podobať výtoku počas menštruácie. Toto krvácanie sa vyskytuje v mieste vredov, takže sa môže vyskytnúť počas akéhokoľvek obdobia menštruačného cyklu. Je to práve v množstve sekrétov, ktoré nebezpečenstvo číhajú, pretože v krátkom čase sa môže stratiť veľké množstvo krvi, čo vedie k anémii, ktorá ohrozuje život človeka. S prejavom tohto typu krvácania alebo počas menštruácie, s prudkým nárastom dennej dávky, by ste sa mali okamžite poradiť s lekárom, pretože v tomto prípade je akékoľvek oneskorenie plné katastrofálnych následkov alebo dokonca smrti.

Pin
Send
Share
Send
Send