Vitálny

Prečo sa môže objaviť krvavé po - Hexicon

Pin
Send
Share
Send
Send


Na liečenie gynekologických problémov existuje taká dávková forma ako vaginálne čapíky. "Hexikon" je jedným z liekov tohto typu. To je predpísané v častých prípadoch, kvôli kombinácii účinnosti a bezpečnosti používania. Ale čo robiť, keď sa objaví špinenie po hexicon, keď by tam nemal byť žiadny?

Prečítajte si tento článok.

Použitie sviečok "Hexicon"

Základom sviečok "Hexicon" je chlórhexidín, ďalšími zložkami sú rôzne zlúčeniny polyetylénoxidu. Základná substancia zvláda gram-pozitívne a gram-negatívne baktérie, niektoré typy vírusov a prvokov. Preto sa odporúča "Hexicon" pre osoby s diagnózou:

Sviečky sú uvedené na prevenciu týchto infekcií, ako aj:

 • pred operáciou maternice, aby sa znížila pravdepodobnosť infekčných komplikácií,
 • pred diagnostikou vyžadujúcou vniknutie orgánu
 • po zákrokoch, vrátane kauterizácie erózií,
 • na liečenie chronických zápalových ochorení vagíny a vonkajšej časti krčka maternice.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky lieku "Hexicon"

Dokonca aj miestne lieky, napriek ich obmedzeným účinkom, môžu mať vedľajšie účinky pri používaní. Žiadna výnimka a sviečky.

Negatívna reakcia tela na ne je nasledovná:

 • svrbenie v sliznici pošvy a perineálnej sliznici,
 • kožné vyrážky,
 • začervenanie membrán a opuch.

Použitie lieku Hexicon je kontraindikované pre tých, ktorí trpia neznášanlivosťou chlórhexidínu alebo polyetylénoxidu.

Príčiny výtoku s krvou a bez krvi na pozadí používania "hexagon"

Z Hexiconu sa nepozorovali nezvyčajné sťažnosti, ktoré vypočuli odborníci zo žien. Napriek tomu, že zoznam nežiaducich reakcií takýto podporný liek chýba.

Existuje niekoľko vysvetlení alarmujúceho prejavu:

 • Choroba, ktorú musí liek odstrániť. Napríklad, keď cervicitída alebo kolpitída, cievy sliznice strácajú svoju elasticitu, ich steny sú ľahko zničené. Výsledkom môže byť vzhľad v prirodzenom výtoku krvi. Sexuálne prenosné infekcie tiež stimulujú produkciu hlienu vnútornými pohlavnými orgánmi. Prítomnosť patogénnych baktérií v ňom dráždi membránu, čo umožňuje poškodenie krvných ciev. Cervikálna erózia je náhrada plochých buniek valcovými bunkami, ktoré sú ľahko oddelené v dôsledku kontaktu so sviečkou, farbenie výtoku krvou.
 • Nedostatočné vyšetrenie pacienta. Po svietniku hexicon, krvácanie môže byť výsledkom patológie, ktorá ešte nebola zistená. Toto je vážny dôvod, pretože medzi nimi sú myómy, polypy, dokonca rakovina krčka maternice. Sviečky v tomto prípade budú provokujúcou okolnosťou pre vstup krvi do výtoku.
 • Predávkovanie lieku. "Hexicon" sa používa v množstve nie viac ako 2 čapíky za deň a na prevenciu dostatočného množstva 1 sviečky. Ale s použitím samoliečby a zvyčajnej dávky môže byť príliš veľa. Tam bude podráždenie sliznice av dôsledku toho poškodenie ciev, odstránenie ich obsahu von.
 • Začala menštruácia. To nie je na vine drogy, nie je schopný ovplyvniť cyklus. Ale choroby, ktoré vyžadujú použitie sviečok ľahko pohybovať ho. A mazanina, ktorá sa objavila súčasne s jej používaním, bude začiatkom nového cyklu.
 • Neznášanlivosť. V príručke nie je žiadna zmienka o krvavom prepustení. Ak je však sliznica opuchnutá, je tu nepríjemný pocit, bolesť a pálenie a objem obsahu opúšťajúceho genitálny trakt sa zvyšuje, „Hexikon“ pravdepodobne nie je vhodný pre pacienta. Intolerancia sa môže prejaviť v tejto forme. V tomto prípade sú cievy sliznice poškodené v dôsledku edému.
 • Mechanické poškodenie vaginálnych stien. Pozornosť venovaná prepúšťaniu je určená tým, ktorí zaviedli „hexex“ do vagíny na prevenciu pohlavne prenosných infekcií. Toto sa vykoná okamžite po úkone alebo o 2 hodiny neskôr. Pohlavie môže tiež spôsobiť menšie poškodenie sliznice. Malé množstvo krvi rýchlo koaguluje a nie je okamžite. To môže nastať po použití sviečky, pretože sa premení na vagínu do tekutiny. Zdá sa, že "Hexicon" a spôsobil vzhľad krvi, aj keď v skutočnosti liek nemá s tým nič spoločné.

Ďalším znepokojujúcim znakom žien je, keď sa po hexiconi objaví syrový výtok. Skutočne, inštrukcie hovoria, že liek neovplyvňuje mikroflóru. Ale choroby, ktoré spôsobujú vypaľovanie sviečok, môžu mať na to negatívny vplyv.

Kolpitída, cervicitída, pohlavne prenosné infekcie oslabujú lokálnu imunitu, v dôsledku čoho sa candida môže pripojiť k patogénnym baktériám. A s touto drogou sa nedokáže vyrovnať.

Odporúčame prečítať si článok o krvácaní z drozdu. Z neho sa dozviete o chorobe, príčinách vylučovania, metódach liečby, účinnosti neliečebnej terapie.

Musím odmietnuť vziať liek na sekréty?

Ak je vypúšťanie je zanedbateľné, a použitie "Hexicon" nespôsobuje iné problémy, liečba nemôže byť prerušená, pretože trvá 10 dní. Ale potom, čo má zmysel vidieť lekára a trvať na ďalšom vyšetrení.

Je to iná záležitosť, keď je veľa prepustenia, alebo žena je tehotná, potom je okamžite potrebný špecialista. V druhom prípade je ešte viac príčin vzniku krvi na pozadí používania "hexónu". A môžu byť spojené s nebezpečenstvom pre stav. Pred verdiktom experta je lepšie prestať používať Hexicon.

Škvrny po sviečkach by nemali byť desivé. Je však potrebné presne identifikovať ich príčiny.

Po hexion krvavom prepustení: prečo?

Hexikon je antimikrobiálna látka. Jeho pôsobenie je zamerané na zničenie patogénnych mikroorganizmov, húb, patogénov syfilisu a kvapavky.

Tento liek je dostupný v rôznych dávkových formách a používa sa v rôznych oblastiach medicíny. Napríklad Hexion vo forme gélu alebo roztoku sa často používa v zubnej praxi (na vonkajšie použitie), v urológii a priamo v gynekológii.

Sviečky Hexikón a roztok na vonkajšie použitie sa často používajú v gynekologickej praxi. Liek je bezpečný a neškodný počas tehotenstva a dojčenia, pretože nepreniká do krvi, ale pôsobí iba lokálne, čím neovplyvňuje vývoj plodu. Sviečky Hexicon majú pozitívny vplyv na vaginálnu mikroflóru, bez toho, aby spôsobovali vedľajšie účinky, a sú benígnym liekom, pretože neovplyvňujú tráviaci systém. Okrem toho sa liek Hexicon používa na liečbu počas tehotenstva, ako aj na prevenciu ochorení genitourinárneho systému.

Aplikácia, kontraindikácie a vedľajšie účinky

Indikácie na použitie

Hexikon sa predpisuje ako preventívna liečba pohlavne prenosných chorôb:

  syfilis, chlamydia, kvapavka, trichomoniáza.

Počas tehotenstva, konkrétne pred pôrodom, pomáha užívanie lieku Hexicon zabrániť infekčným a zápalovým procesom, ktoré sa môžu vyvinúť po pôrode.

Stojí za to pripomenúť, že bezpečnosť tohto lieku je relatívna, pretože Hexicon, ako každý iný liek, má vedľajšie účinky a kontraindikácie, takže by sa mal používať s mimoriadnou opatrnosťou počas tehotenstva.

Nezasahujte do autodiagnostiky a predpisujte si liek sami. Lekár musí prísne predpisovať priebeh užívania lieku a jeho dávkovanie. Pamätajte, že vo vašich rukách zdravie budúceho dieťaťa.

Kontraindikácie použitia hexikónu:

  alergická reakcia na zložky lieku, neznášanlivosť na niektoré aktívne zložky tohto lieku, dermatitída.

Vedľajšie účinky sú veľmi zriedkavé, ale v niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť svrbenie, vyrážka, začervenanie, dermatitída, vaginálna suchosť. Výskyt vedľajších účinkov prechádza po určitom čase po prerušení liečby.

Výtok po použití sviečok Hexicon

Aktívna zložka lieku Hexicon je chlórhexidín a čípkovým základom je polyetylénoxid, v dôsledku čoho sa vaginálna sliznica zmäkčuje a vylučujú sa patologické sekréty. To je základ, ktorý podporuje elimináciu patogénnych mikroorganizmov, rovnako ako provokuje sekréty ružovkastej alebo hnedastej farby počas tehotenstva. Takéto sekréty by nemali obťažovať ženu a sú považované za normu. Ale stále by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

Po použití lieku Hexikon sa najprv objaví bezfarebný vaginálny výtok. Potom sa môže javiť ako svetloružová alebo s hnedým odtieňom. Niektoré ženy sú príliš znepokojené týmto fenoménom av zriedkavých prípadoch dokonca krvácajú. S bohatými sekrétmi zmiešanými s krvou by mal liek okamžite opustiť.

Lekári vysvetľujú silné krvácanie po Hexikone individuálnou neznášanlivosťou na liek alebo precitlivenosť. Tieto dva faktory sú veľmi dôležité pri menovaní lieku Hexicon počas tehotenstva. Je jednoduchšie predísť negatívnym prejavom, ako ich následne zbaviť.

Za zmienku tiež stojí, že počas tehotenstva môže byť takéto prepustenie po sviečkach výsledkom ich vedľajších účinkov. Existujú prípady, keď sa krvácanie objaví po podaní lieku Hexicon pacientovi, s ktorým je kontraindikované.

Ďalšie dôvody môžu byť:

  porušenie pokynov na používanie sviečok, porušenie dávkovania a trvanie liečby.

Recenzie pacientov naznačujú, že počas tehotenstva sa za najvhodnejšiu formu uvoľnenia na použitie považuje sviečka.

Na základe uvedených skutočností možno konštatovať, že ide o dobrý a účinný liek, ale nie je vhodný pre každého, ako je to v prípade iných liekov. Nemusí byť vhodné, aj keď sa výtok nepozoruje, naopak, v pošve je suchosť, ktorá prináša nepríjemný pocit, bolesť pri pohlavnom styku.

Mali by ste počúvať svoje pocity a ak máte akékoľvek pochybnosti o používaní lieku Hexicon, najmä počas tehotenstva, poraďte sa so svojím lekárom. Lekár predpíše liečbu na základe individuálnych charakteristík Vášho tela. Pamätajte si, že univerzálny liek neexistuje, a je možné, že tento liek vám nevyhovuje. Nie je samoliečebný, je nebezpečný, najmä počas tehotenstva.

Sviečky Hexikon a špinenie

Mobilná aplikácia"Happy Mama"4,7 Komunikácia v aplikácii je oveľa pohodlnejšia!

Ako dlho vybíjanie prešlo?

Druhý deň ráno už viac nebolo))). Ale zastavil som recepciu, odložil len 4 dni. Ukázalo sa, že analýzy, ktoré prešli za pár týždňov, sú dobré.

Klamem na zachovanie, včera bol 6. deň prijímania sviečok Hexicon, v noci som videl svetlo ružový výtok, nie silný, stále sa deje (((Lekár povedal - zo sviečok ... Aby som bol úprimný, desivý.

Oyoyoy, dievčatá, moja ľalia je už 1,5 roka, a vzala hexicon počas tehotenstva. Zdá sa, že som ich prestal vracať späť, už to tak nebolo, žiadal som o nejaké iné prostriedky, ale keď som znova prešiel škvrnu, nemusel som nič inštalovať a nič iné. Ale nabudúce vás požiadam, aby ste si predpísali iný liek alebo bez neho.

Mám 12 týždňov ... menovaný Hexicon (1 × 10 dní), vzal cez noc ... 6 sviečok sa objavil bledo ružový výtok ... minul deň a vložil 7 sviečok a opäť bledoružový výtok ... nie je veľa, nie je tam žiadne zvláštne nepohodlie, ale Je to alarmujúce ... Nebudem brať viac ... Pýtam sa lekára na dôvody. Dúfam, že odpoveď bude, a potom som si prečítal komentáre a nikto nemôže naozaj nič povedať.

Tiež som dal sviečky na Hexicon, predpísané lekárom, zlý šmuhy, atď, po pár dní mazanie začala, volal sanitku, pretože myšlienka by nemala byť, priniesol s podozrením na potrat, držal týždeň, dať injekcie, hemostatické a nospu ! Ale výsledok, povedal lekár, že je to reálne kvôli erózii alebo zápalu, a to môže byť počas tehotenstva. Typ erózie sa zhoršuje a dáva taký výsledok, povedali, že nie je miesto pre úzkosť, takže ak krvácanie začalo ako menštruácia, potom by sa alarm mal ozvať!

Ahoj všetkým budúcim mamičkám. Som na ochranu a v našej nemocnici mnohí užívajú hexicon. Skutočnosť, že to škvrny je normálne, je to kvôli sviečkam a nie je potrebné sa báť ... je lepšie odstrániť infekciu v našej pozícii. Stanovisko nie je jeden lekár, ktorý z Hexicon ružové prepustenie. Mám ochranu krčka maternice, nemôžem bez týchto sviečok zabrániť infekcii.

Pin
Send
Share
Send
Send