Zdravie

Sú tampony škodlivé pre hymen?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak ste medzi odpoveďami na túto otázku nenašli potrebné informácie alebo sa váš problém mierne líši od prezentovaného problému, skúste požiadať lekára o ďalšiu otázku na tejto stránke, ak ide o hlavnú otázku. Môžete tiež položiť novú otázku a po chvíli na to naši lekári odpovedia. Je zadarmo. Potrebné informácie môžete vyhľadávať aj v podobných otázkach na tejto stránke alebo prostredníctvom stránky vyhľadávania na stránkach. Budeme veľmi vďační, ak nás odporučíte svojim priateľom na sociálnych sieťach.

Medportal 03online.com vykonáva lekárske konzultácie v režime korešpondencie s lekármi na mieste. Tu nájdete odpovede od skutočných lekárov vo vašom odbore. V súčasnej dobe miesto poskytuje poradenstvo v 45 oblastiach: alergista, venereologist, gastroenterológ, hematológ, genetik, gynekológ, homeopat, dermatológ, detský gynekológ, detský neurológ, pediatrický neurológ, pediatrický endokrinológ, dietológ, imunológ, infektiológ, detský neurológ, detský chirurg, pediatrický endokrinológ, odborník na výživu, imunológ, lekár, detský neurológ, pedagóg, pedológ, lekár logopéd, Laura, mamológ, lekársky právnik, narkológ, neuropatológ, neurochirurg, nefrológ, onkológ, onkológ, ortopedický chirurg, oftalmológ, pediater, plastický chirurg, proktológ, Psychiater, psychológ, pulmonológ, reumatológ, sexuológ-androlog, zubár, urológ, lekárnik, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinológ.

Odpovedáme na 95,25% otázok..

Je možné stratiť panenstvo s tamponom?

„Chcete byť bezchybní aj v„ týchto “dňoch?“ Pýta sa reklama, ktorá nás vyzýva, aby sme používali moderné výrobky pre osobnú hygienu žien - tampóny. Ich výhody oproti tesneniam nikto neodmietne. Dokonca aj horúci odporcovia tampónov uznávajú, že v niektorých situáciách života je tento malý trik absolútne nevyhnutný. Je veľmi ťažké naladiť ďalší „vzhľad“ v menštruačnom cykle. A ak nastal čas „prejsť“ elegantné šaty z mäkkého ružového odtieňa, potom kritické dni nie sú prekážkou pre túto misiu. To isté možno povedať o ceste na more. Stačí použiť tampón a všetky potešenie života sú vám k dispozícii. Ale čo robia dospievajúce dievčatá? Koniec koncov, ich život je často oveľa bohatší ako náš: diskotéky, predstavenia, kurzy v bazéne ... Mnoho dievčat a ich matiek sa opatrne pozerá na tampony a premýšľa o riziku poškodenia jemných tkanín. Je možné stratiť panenstvo s tamponom? Poďme bodka v tomto príbehu.

Odňatie panenstva: fyziologické aspekty.

Odpanenie (deprivácia panenstva) nastáva po prasknutí hymen. Najčastejšie dochádza k odbúraniu počas prvej intimity, keď člen muža, prenikajúci do vagíny, trhá plevy. Menej často dochádza k deflorácii za iných okolností: traumy pohlavných orgánov, aktívne športy, zavedenie cudzích telies do pošvy, chirurgické zákroky alebo masturbácia. Tampon je jadrom cudzieho telesa vloženého do pošvy, takže teoretické je zbavenie panenstva tamponom.

Panenská membrána, ktorá oddeľuje vagínu od vulvy (vonkajších pohlavných orgánov ženy), každý z pohlavných orgánov má svoje vlastné charakteristiky. Niekto je tenký a elastický, niekto - mäsitý a elastický. Otvory v panve, určené na oddelenie menštruačnej krvi, môžu mať tiež odlišný tvar a veľkosť. Niekedy môže byť v pleve niekoľko malých dier a niekedy je dosť veľký alebo malý. Zriedkavo je úplná absencia hymen - vrodená anomália.

Čo je hymen z fyziologického hľadiska? V dievčatách a mladých dievčatách hrá úlohu bariéry medzi vagínou a vonkajším prostredím, čo jej bráni v infikovaní. Aby sa zabránilo mikrobiálnej invázii, vaginálne prostredie musí byť kyslé. A kolonizácia vagíny užitočnými bacilmi kyseliny mliečnej sa vyskytuje len vo veku 18 - 20 rokov, čo sa približne zhoduje s vekom dievčat, ktoré vstupujú do sexuálneho života. Do tej doby zohráva úlohu ochrany pred infekciami hymen.

Tampony a panenstvo

Panenská blana je slizký záhyb v pošve dievčatá, ktorá ešte nemala sexuálny zážitok. Nachádza sa pri vchode a má jeden alebo viac otvorov, ktorými prechádza vaginálny alebo menštruačný tok. Šírka týchto otvorov spravidla dosahuje jeden a pol centimetra, čo umožňuje tamponu, dokonca aj obyčajnému, nie malému rozmeru, voľne preniknúť do pošvy, bez toho, aby viedlo k odfarbeniu. Okrem toho, v období puberty dievčatá, plevy sa stáva pružnejšie, sa tiahne dobre, bez poškodenia, a zavedenie tampon nespôsobuje žiadne bolestivé pocity. A počas menštruácie sa hrany hymeni navyše natiahnu tak, že krv môže voľne prúdiť. Odstraňovanie tampónov je zvyčajne tiež jednoduché aj pre panny, pretože sa zväčšujú na dĺžku a šírka zostáva takmer nezmenená. Preto môže väčšina dievčat používať tento hygienický nástroj bez strachu z trhania pliev.

Odporúča sa, aby panny používali malé tampóny, aby sa predišlo nepríjemným pocitom pri ich používaní.

Riziko poškodenia tampónov hymen

V niektorých prípadoch však môžu byť tampony škodlivé a nebezpečné pre hymen. Panny sa odporúča pred použitím tamponov konzultovať s gynekológom. Faktom je, že každý má inú štruktúru tela a elastické panenské plevy so širokými, ľahko roztiahnuteľnými dierami nie je pozorovaný u všetkých dievčat. Tvar a veľkosť hymenov sú veľmi odlišné: v niektorých prípadoch ide o veľmi husté a neelastické fólie s veľmi malými dierkami, ktoré sú dostatočné na prechod menštruačnej krvi, ale nie sú dostatočné na čistý tampón.

V takýchto prípadoch môže použitie tohto hygienického výrobku skutočne viesť k porušeniu panenstva: ak nie počas podávania, potom počas nosenia alebo odstraňovania.

Ak gynekológ udelil povolenie používať tampony, ale pri úvode cítite bolesť alebo nepohodlie, potom by ste ich nemali používať. Kúpiť menší tampón a skúste to znova, alebo odložiť použitie tohto nástroja, kým nezačnete žiť sexuálny život.

Pin
Send
Share
Send
Send