Vitálny

Účinné spôsoby na zníženie bolesti počas menštruácie

| Ako sa zbaviť bolesti brucha počas menštruácie

Každý mesiac je takmer každá žena konfrontovaná s „týmito“ dňami, alebo vedeckým spôsobom menštruáciou. A veľa ľudí vydrží toto obdobie bolestivo so zvýšeným pocitom nepohodlia. Často je bolesť veľmi silná, ale vydržať nie je cesta von.

Ako sa zbaviť bolesti brucha počas menštruácie?

Takmer všetky ženy o nich vedia. Bolesť brucha počas menštruácie je veľa a majú rôznu intenzitu a smer. Niekedy je to bodná a rezná bolesť, niekedy neustála bolestivá bolesť alebo ostrý spastický záchvat. Podľa miesta distribúcie to môže byť celé brucho alebo len jeho spodná časť. Ale v každom prípade je to veľmi nepríjemný proces. Bolesť brucha počas menštruácie môžu byť navyše sprevádzané ďalšími nepríjemnými príznakmi, ako sú bolesti hlavy, nevoľnosť alebo zvracanie, hnačka. Môže nastať stav všeobecnej depresie, únava, slabosť, slabosť. Najdôležitejšou vecou je, že takmer všetky ženy, ktoré zažívajú takéto nepohodlie, rezignovali a považovali ho za normu bolesti.

Na určenie príčin bolesti počas menštruácie je potrebné podstúpiť sériu vyšetrení gynekológom, endokrinológom a inými lekármi. Môže byť potrebné vyšetrenie ultrazvukom, krvné testy, hormonálne pozadie atď. Spôsoby riešenia tohto problému sú veľmi individuálne.

Účinné spôsoby, ako zmierniť bolesť brucha počas menštruácie

Bolesť počas menštruácie sú takmer všetky ženy. Intenzita a smer bolesti sa líšia. Niektoré majú bolesti pri rezaní, iné sú bolestivé alebo ostré. Bolesť sa môže šíriť do celého brucha alebo iba do spodnej časti. Často ich môžu sprevádzať nevoľnosť a zvracanie, silná migréna, hnačka, slabosť, bolesť v bedrovej oblasti. Mnohí veria, že takýto stav počas menštruácie je normálny, ale nie je to tak. Menštruácia by nemala byť bezbolestná. Všetko ostatné je odchýlka od porušenia, takže by ste sa mali poradiť s gynekológom.

Univerzálny asistent je teplý. Fľaša s teplou vodou alebo teplý kúpeľ zmiernia pocit bolesti a uvoľnia telo.

Okrem toho si musíme tiež uvedomiť, že všeobecná relaxácia je tiež veľmi užitočná. Ak sa chcete zbaviť bolesti brucha počas menštruácie, urobte meditačné sedenie, relaxujte nervy, urobte si deň na deň. Masáž bude veľmi prospešná pre všeobecné aj brušné oblasti.

Správna výživa počas menštruácie je veľmi dôležitá. Jedzte zdravé potraviny, snažte sa zahrnúť do stravy čo najviac čerstvého ovocia a zeleniny. Počas menštruácie je žiaduce dodržiavať určitú stravu. Týždeň pred menštruáciou sa vzdávajte „ťažkej stravy“, to znamená mliečnych výrobkov a mäsových výrobkov a času - z tukov a olejov. Ak je bolesť veľmi silná, skúste piť odvar z mäty alebo malín. Môžete tiež variť a trvať na koreňoch valeriánskej drogy. Nikdy niesť bolesť, je to veľmi škodlivé.

Ak máte nepríjemné nepohodlie, vezmite si pilulku proti bolesti. Štatisticky sa dokázalo, že šport môže zmierniť bolesť počas menštruácie. Presunúť viac, chodiť. Buď veselý, aktívny, sleduj svoje zdravie.

Ak je bolesť veľmi silná, môžete urobiť niekoľko cvičení. Prvý z nich sa vykonáva v póze v turečtine. Sadnite si na podlahu, pomaly a pomaly roztiahnite kolená, bez namáhania asi 5 minút. Alebo, vstať na všetky štyri, znížiť hlavu a ramená čo najnižšie, zatiaľ čo robí kruhové pohyby s panvou.

Keď žiadny z vyššie uvedených prostriedkov nepomôže, silná bolesť trvá približne jeden deň a výtok je sprevádzaný krvnými zrazeninami, okamžite vyhľadajte lekára.

Ako zmierniť bolesť pri algomenorei pri menštruácii?

Príčinou bolesti počas menštruácie sú nadmerné kontrakcie maternice, ako aj nadbytok hormónov, ktoré vedú k týmto kontrakciám. Mnohé ženy radšej nevenujú pozornosť bolesti, ani ju neznižujú, ale to nie je úplne správne. Intenzita nepohodlia sa môže pohybovať od mierneho nepohodlia až po veľmi silnú bolesť, s ktorou sa dokonca ťažko pohybuje. To všetko môže zhoršiť všeobecná malátnosť, bolesť hlavy, nevoľnosť, horúčka a dokonca aj poruchy trávenia. Venujte pozornosť aj dĺžke menštruačného cyklu u žien, ak trvá viac ako 28 dní - to nie je úplne normálne.

Takáto bolesť môže byť symptómom vážnej choroby. Lekári to nazývajú algomenorrhea. Je primárny a sekundárny.

Primárna algomenorea sa vyskytuje pri ochoreniach nervového systému alebo nezvyčajnej štruktúre ženských pohlavných orgánov. Napríklad, ak je žena nedostatočne rozvinutá alebo maternica je umiestnená nesprávne. Najčastejšie sa vyskytujú u dievčat do 30 rokov, keď hormóny nie sú úplne vyvinuté a psychika je neistá. Ak je dievča príliš nervózne, veľmi ľahko vzrušivé, potom menštruácia môže často viesť k depresii, znížiť spokojnosť so sexuálnym životom, spôsobiť obzvlášť silnú bolesť počas menštruácie.

Sekundárna algomenorea sa prejavuje v zápalových procesoch genitálií, v prítomnosti cysty alebo iných, na jej odstránenie je potrebné liečiť samotnú chorobu a bolesť zmizne s nástupom uzdravenia.

Efektívne spôsoby, ako sa vyrovnať s algomenorrhea bolesti

Počas menštruačného cyklu začínajú krvácať steny maternice, všetko „zbytočné“ vychádza z maternice v dôsledku kontrakcií spôsobených krvácaním. V dôsledku citlivosti receptorov brušnej dutiny pri súčasnom znížení bolesti brušnej dutiny maternice počas menštruácie môže byť podávaná dostatočne silná dávka. Maternica je schopná produkovať a stimulovať hormóny, ktoré sa nazývajú prostaglandíny, a zasa ovplyvňujú citlivosť týchto receptorov. Čím viac takýchto prostaglandínov je, maternica je redukovaná viac, resp. Bolesť.

V dôsledku týchto hormónov sa objavujú ďalšie nepríjemné príznaky. Preto v prítomnosti závažných bolestí brucha s algomenoreaou je potrebné vyšetriť gynekológa a endokrinológa a vykonať dôkladné vyšetrenie, vrátane testov na hormóny.

Diéta tiež pomáha pri bolesti brucha. Mal by sa aplikovať pár dní pred začiatkom cyklu. Musíte jesť veľa rastlinných potravín, ovocia, piť prírodné šťavy, vodu, zelený čaj, brať vitamíny s vysokým obsahom vápnika a horčíka. A samozrejme, žena, pre ktorú jej zdravie nie je ľahostajné, musí nevyhnutne sledovať svoj menštruačný cyklus.

Bolo by tiež príjemné pre prevenciu bolesti v týchto nepríjemných dňoch odmietnuť potraviny živočíšneho pôvodu a opierať sa o zeleninu, ovocie, čerstvé šťavy a ryby.

Ako sa zbaviť bolesti prostredníctvom telesnej výchovy?

Ak sa však z nejakého dôvodu manželka nedostala k lekárovi, potom existujú spôsoby, ako znížiť bolesť samy o sebe prostredníctvom cvičenia. Je potrebné, aby sme nešli do postele, ale naopak, nútili sa pohybovať, prekonávať bolestivé pocity.

Niekoľko cvičení, ktoré môžu zmierniť bolesť:

leží na bruchu, dajte si dlane na zem a narovnajte lakte. Brada zdvihnutá, zasunutá hruď,

ľahnite si na chrbát, ohnite kolená, postupne zdvihnite panvu hore a potom dolu. Cvičenie sa odporúča vykonávať deň, päťkrát alebo šesťkrát.

Mnohí počas mesiaca ležia na gauči v takzvanej "fetálnej pozícii" a snažia sa nerobiť žiadne náhle pohyby.

Musíte urobiť všetko presne naopak. Cvičenie zmierňuje bolesť brucha počas menštruácie. Opakovane sa preukázalo, že ženy, ktoré sa aktívne zapájajú do športu, menštruácia je takmer bezbolestná. Preto sa neľutujte, ležte na gauči a nenávidíte každého a všetko. Urobte aspoň trochu zahrievania. Dokonca aj päť minút aktívneho cvičenia, ako je zdvíhanie, v polohe panvy alebo nôh na chrbte, prinesie hmatateľnú úľavu a pomôže znížiť bolesť.

Prečo vznikajú bolesti

Menštruačný cyklus je sprevádzaný produkciou prostaglandínu, ktorý vyvoláva kontrakciu maternice. Z tohto dôvodu žena pociťuje bolesť počas menštruácie. Lekári identifikujú dve hlavné príčiny bolestivej menštruácie:

 1. Primárna dysmenorea (algodysmenorea).
 2. Sekundárna dysmenorea.

Primárna algomenorea je charakteristická pre dospievajúce dievčatá a ženy do 35 rokov. V tele sa vyskytujú hormonálne zmeny, ktoré sú spojené s aktívnou produkciou prostaglandínu. Je to z tohto dôvodu, že tam sú kŕče bolesti brucha, úzkosť, stres. U adolescentov sú príznaky závažné.

Hlavné príznaky primárnej algomenorea: t

 • Migréna, bolesť hlavy,
 • Hnačka alebo zápcha
 • Bolesť rovnakej intenzity, ktorá je prítomná počas celého cyklu.

Hlavné príznaky spojené s nevoľnosťou a zvracaním, ako aj mdloby. Ak žena nemá vážne zdravotné problémy, nepohodlie zmizne po pôrode. S dysmenoreou je lepšie navštíviť lekára, aby sa vylúčili patologické stavy gynekologického pôvodu.

U dospelých pacientov vo veku od 35 rokov je diagnostikovaná sekundárna algomenorea. Vyskytuje sa pri zápalových procesoch a patológiách panvových orgánov. Hlavnými vinníkmi bolestivej menštruácie a intenzívneho krvácania sú endometrióza, myómy, polypy, panvová neuritída, adhézie, prítomnosť vnútromaternicového zariadenia.

Iné príčiny nepohodlia:

 1. Nevyvážená výživa.
 2. Hormonálna nerovnováha.
 3. Nedostatok vápnika a horčíka.
 4. Antikoncepčné vnútromaternicové zariadenie.
 5. Pôrod, potrat.
 6. Nadmerná citlivosť na zmeny v tele.
 7. Dedičnosť.
 8. Nervová nestabilita.
 9. Patologické umiestnenie maternice.

U dievčat so sekundárnou algodysmenoreou, zníženým libidom existuje nespokojnosť so sexuálnymi aktmi, depresívnym stavom, depresiou, odchýlkami v psychike. Ak je čas na vyliečenie sprievodných chorôb, bolesť môže úplne zmiznúť. Mladé, zdravo vyzerajúce ženy potrebujú dôkladnejšie vyšetrenie.

V prípadoch, keď nie sú prítomné gynekologické choroby, ale pretrváva nepríjemný pocit vo forme spazmu a bolesti, je potrebné poradiť sa s lekárom, aby sa zistili ďalšie problémy v tele. V prípade silného krvácania, migrény, nevoľnosti sa pacientovi odporúča podrobiť sa ultrazvuku a testovať, aby sa zistil spôsob liečby algomenorea.

Preventívne opatrenia

Aby sa predišlo bolesti brucha počas menštruácie a iných ťažkostí, odporúča sa dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • Neprehrievajte, pretože sú tu zápaly panvových orgánov, ktoré prerušujú cyklus a spôsobujú dysmenorea,
 • Jedzte vyváženú stravu - musíte jesť menej múky, vyprážané a mäso, a tiež odstrániť sódu. Je lepšie jesť jedlo varené v peci alebo dusené,
 • Vzdajte sa zlých návykov, vydajte sa na šport - nechajte trénovať pol hodiny denne. Odporúča sa zostať na jogu, aerobik, tanec, plávanie, box. Chôdza na čerstvom vzduchu je veľmi užitočná, najmä ráno. Jóga obnovuje hormonálnu rovnováhu, zmierňuje nervové napätie, zlepšuje fungovanie endokrinných orgánov. Ak pravidelne cvičíte, môžete si utiahnuť svaly hrádze a zvýšiť ich elasticitu, aby sa znížila bolesť,
 • Účasť na fyzioterapii - veľmi dobre pomáha elektroforéza s novokaínom. Vyrába sa v oblasti solárneho plexu, kurz je 6-7 sedení a končí pred začiatkom menštruácie.
 • Choďte na masáž - pravidelné sedenia liečia celé telo, odstraňujú stres, začínajú metabolizmus,
 • Užívajte vitamíny - ženy potrebujú vápnik, vitamín E a B, môžete piť Magne B6 alebo Supradin. Komplexy absolvujú kurzy, potom si urobia pauzu,
 • Pite čistejšiu nesýtenú vodu - denná dávka je 2 litre,
 • Choďte do kúpeľa - para znižuje hladinu stresového hormónu, uvoľňuje, urýchľuje metabolizmus, zmierňuje stres a zlepšuje krvný obeh,
 • Cvičte v Kegeli - vďaka takejto gymnastike môžete zvýšiť tón a elasticitu vaginálnych svalov a tiež zlepšiť krvný obeh v reprodukčných orgánoch. Kontraindikácie zahŕňajú onkológiu a silné krvácanie,
 • Piť mrkvu a repu šťavy
 • Eliminácia čokolády, kávy a čaju - pred menštruáciou je lepšie tieto produkty opustiť a veľké množstvo soli.

Dodržiavanie vyššie uvedených odporúčaní môže nielen znížiť bolesť, ale tiež zlepšiť celkové zdravie.

Protidrogové opatrenia

Ťažká bolesť výrazne narúša normálny život, takže sa musíte okamžite zbaviť. Ženy, ktoré odmietajú užívať lieky, môžu používať jednoduché odporúčania, ktoré eliminujú prvé príznaky bolesti:

 1. Vezmite „polohu plodu“ - položte si bok po boku a stočte sa. V tejto polohe sa zníži nepohodlie.
 2. Dýchajte v žalúdku - ležte na chrbte, položte knihu na brucho, pomaly nadýchnite a zdvihnite knihu so žalúdkom. Dosiahnutie horného bodu, pri vdýchnutí, krátku pauzu niekoľko sekúnd. Cvičenie sa opakuje 2-10 minút.
 3. Fľaša s teplou alebo studenou vodou pomôže znížiť bolesť. Pri hojnom krvácaní sa na žalúdok umiestni fľaša s ľadom alebo fľaša so studenou tekutinou. Z tohto dôvodu sa cievy zúžia a bolesť sa zníži. Ohrievač nesmie byť dlhší ako 20 sekúnd, potom sa súčasne vyberie a postup sa opakuje. Kompresia môže byť vykonaná na deň nie viac ako 15-25 minút, pretože nadmerné vystavenie chladu spôsobuje zápal. Teplá ohrievacia poduška sa používa na vyhladenie exkrementov na rozšírenie ciev a uľahčenie oddelenia endometria. Aby nedošlo k krvácaniu, je tepelné vystavenie najlepšie obmedzené na 15 minút.
 4. Pomáha nesýtenej vode s citrónovou šťavou. Môžete len jesť štvrtinu ovocia, piť vodu a pol hodiny neskôr bolesť zmizne.
 5. Teplý kúpeľ - voda upokojuje, zmierňuje stres. Môžete si zaplávať v bazéne, potom sa teple obliecť a relaxovať na pár hodín. Vo vode je žiaduce pridávať morskú soľ a sedieť v nej 15-20 minút.
 6. Dýchacie cvičenia, relaxácia, robenie obľúbených vecí - na zlepšenie emocionálneho stavu a odvrátenie pozornosti si môžete prečítať knihu, zahrať si hru, stretnúť sa s priateľmi, relaxovať a upokojiť hudbu.
 7. Užívanie éterických olejov - pred menštruáciou av prvých dňoch môžete trieť rôzne oleje v spodnej časti brucha a oblasti krížovej kosti. Najvhodnejšia je zmes týchto olejov: 50 ml Hypericum, 5 kvapiek yarrow, 5 kvapiek majoránky a 4 kvapky muškátového orecha. Olej sa trie 2 krát denne.
 8. Odporúča sa urobiť masáž na spodnej časti chrbta - položiť dva tenisové loptičky do každej ponožky, ležať na chrbte, umiestniť loptičky tak, aby boli na úrovni rebier na oboch stranách stavca. Jemne ich zatlačte nadol a otáčajte svaly. Na chrbte v bedrovej oblasti sú body na zmiernenie bolesti, ktoré sú spracované počas masáží.
 9. Ľahká masáž brucha - masírujte bolestivú oblasť rukou v smere hodinových ručičiek.
 10. Jedzte správne - nemôžete jesť veľa múky, mliečnych výrobkov a mäsových výrobkov. Pite viac zeleninových štiav, jesť bobule. Je lepšie sa vzdať fajčenia a alkoholu, môžete tiež urobiť pôst deň denne pred regul.

Užívanie liekov je vhodné pre ženy, ktoré uprednostňujú tradičnú medicínu.

Skôr ako užijete akékoľvek tablety, musíte sa poradiť s lekárom a oboznámiť sa s kontraindikáciou. Ak je dysmenorea spôsobená patológiou, lieky proti bolesti budú len zmierňovať symptómy a stav sa bude naďalej zhoršovať.

Na chvíľu zmierniť bolesť pomôže takýmto drogám:

 • Lieky bez predpisu (NSAID) - táto kategória patrí k nesteroidným protizápalovým liečivám. Môžete užívať Ibuprofen, ketonal, indometacín, nimesulid alebo ketoprofén. Lieky znižujú tvorbu prostaglandínov, čím sa znižuje kontrakcia maternice. Nevýhody tejto liečby zahŕňajú krátke trvanie účinku, asi 4 hodiny, a nemali by sa užívať dlhšie ako 5 dní v rade. Takéto lieky majú negatívny vplyv na sliznicu zažívacích orgánov, čo niekedy spôsobuje krvácanie,
 • Antispasmodiká, ktoré znižujú napätie svalov maternice, odstraňujú bolesť. Môžete piť Spazmalgon, No-shpu, Drotaverin, Baralgin, Papaverin. Kontraindikácie: zlyhanie obličiek a pečene, zvýšený vnútroočný tlak, arteriálna hypertenzia. Plus je možnosť použitia počas tehotenstva,
 • Lieky proti bolesti pri menštruácii - môžete užívať Pentalgin alebo Analgin. Analógy zahŕňajú Rapidol a Andipal. Kontraindikácie: porušovanie krvotvorných funkcií,
 • Sedatívne - ak sú bolestivé pocity počas menštruácie spôsobené emočnou nestabilitou, depresiou alebo podráždenosťou, sedatíva pomôžu. Pacientom je predpísaný Valerián, Korvaldin, Gidazepam, Trioxazin, Relanium.

V prípadoch, keď je algomenorea spôsobená hormonálnou nerovnováhou, lekár predpisuje perorálnu antikoncepciu, ktorá znižuje množstvo krvácania, zmierňuje bolesť, normalizuje hormóny. Takéto prostriedky zahŕňajú Yarinu, Diane-35 a Mikrolut, Triziston, Ovidon, analógy anteovínu.

К противозачаточным методам терапии также относят влагалищное кольцо, внутриматочную спираль, противозачаточный пластырь. Купить их можно в любой аптеке, но применяют только после консультации с врачом. Лечение в домашних условиях разрешено, если отсутствуют патологические и гормональные нарушения.

Silná bolesť bude odstránená injekciami, ktoré začnú pôsobiť už po 20 minútach. Prakticky všetky antispasmodiká a nesteroidné protizápalové lieky na menštruačné bolesti prichádzajú vo forme roztokov. Patrí medzi ne No-shpa, ketonal a papaverín. Najčastejšie sa používajú v praxi, menej používané Diclofenac, Mydocalm, Ibuprofen a Baralgin. Ak má pacient veľmi silnú bolesť, ktorá ovplyvňuje myseľ, lekári predpisujú ópiové analgetiká. Takéto injekcie je možné podať len v nemocnici.

Ľudová terapia

Liečitelia a liečitelia ponúkajú mnoho ľudových prostriedkov, ktoré môžu rýchlo zmierniť bolesť počas menštruácie. Medzi najaktívnejšie bylinky patria:

 1. Melissa je užitočná bylina pre zdravie žien, ktorá normalizuje cyklus, odstraňuje nespavosť a podráždenosť, pomáha otehotnieť. Varíme ako obvykle čaj a pijeme 2-3 krát denne.
 2. Malina listy - musíte piť čaj s bolesťou hlavy, závraty, horúčkovité stavu. Ak chcete pripraviť nápoj, musíte vziať 3 listy čajok, zalejeme 250 mg vriacej vody, necháme 15 minút a každý deň vezmeme 50 ml v malých dúškoch.
 3. Oregano - odstraňuje bolesť a hnačku. Infúzia sa pripravuje nasledovne: zoberte 1 polievkovú lyžicu surovín, nalejte 250 ml vriacej vody, nechajte pôsobiť 15 minút a vypite pohár infúzie počas dňa, pričom ju pred jedlom rozdelte trikrát pol hodiny.
 4. Viburnum kôra - vziať 1 polievková lyžica kôry, zalejeme 250 ml vriacej vody a nechajte 20 minút. Prostriedky na pitie na 2 lyžice nie viac ako 2 dni v rade,
 5. Přeslička - zmierňuje zápal, hojí rany, má močopudné vlastnosti, posilňuje telo, pomáha pri hojnej regulácii. Ak chcete pripraviť musíte vziať 1 polievková lyžica surovín, zalejeme 300 ml vriacej vody, trvajú na 60 minút, vezmite 50 ml za hodinu. Ak bolesť ustúpi, zvyšte interval príjmu,
 6. Root elecampane - zlepšuje hormóny, používa sa ako prostriedok proti bolesti. Vezmite 1 lyžičku nasekaného koreňa, zalejeme 250 ml vriacej vody, nechajte hodinu, vezmite 1 polievkovú lyžicu 3 krát denne,
 7. Harmanček - rastlina posilňuje imunitný systém, upokojuje a harmančekový olej znižuje bolesť,
 8. Zbierka Hypericum, nechtíka, tinktúry materskej mladiny. Nástroj účinne odstraňuje nepohodlie počas menopauzy a tiež sa používa na zníženie intenzity bolesti, keď je menštruácia preč. Na prípravu infúzie je potrebné vziať 1 lyžicu Hypericum a nechtíka, naliať 500 ml vriacej vody, počkať na ochladenie a pridať 2 lyžice tinktúry materskej vody. Náprava sa užíva 2 dni pred objavením sa príznakov PMS. Priebeh liečby je 4-5 dní,
 9. Upokojujúca kolekcia - zmiešajte v rovnakom množstve kôru duba, ľubovníka bodkovaného a valeriánu. Varíme v termoske a necháme cez noc. Prijať odber 2 dni pred nástupom menštruácie 1 sklo denne až do konca reg. Podobne môžete brať mätu, maliny, catnip a variť podobným spôsobom,
 10. Zloženie pre krvácanie - roztrhnite 2 časti vtáctva a 1 časť stonky vodného korenia. Varte 800 ml vody, pridajte suroviny, varte 3 minúty, sceďte. Počas dňa vypite pohár nápoja (každé 3 hodiny) a rozdeľte ho na rovnaké časti.
 11. Zloženie na zníženie bolesti a krvácania - zoberte 1 lyžicu dubovej kôry, ľubovníka bodkovaného a harmančeka, nalejte 500 ml vriacej vody, nechajte 2 hodiny, vypite 2 šálky 1krát denne,

Úľavu od menštruačnej bolesti je možné doma bez tabletiek. Liečivé rastliny jemne ovplyvňujú telo a nespôsobujú vedľajšie účinky. Spolu s tým môžete jesť banány, hrozno, marhule, sezam, pšeničné klíčky, otruby z pšenice, slnečnicové semená a tekvica. Recepty na zmiernenie bolesti sa používajú len po konzultácii s lekárom.

cvičenie

Súbor cvičení na zmiernenie bolesti sa používa v prípadoch, keď nie je nauzea, vracanie a strata vedomia. Gymnastika aktivuje produkciu endorfínov - hormónov, ktoré upokojujú bolesť.

 • Ľahnite si na chrbát, ohnite kolená, postavte sa trochu od seba, nohy na podlahe, ruky by mali byť pozdĺž tela, dlaň nadol. Pomaly zdvihnite a spustite panvu asi 20 krát v 3 sériách,
 • Posaďte sa na fitball, roztiahnite nohy dokorán, dajte sa dole. Vykonávajte striedavé kruhové pohyby panvy doprava a doľava,
 • Ľahnite si na chrbát, zdvihnite nohy o 90 stupňov, prebudte sa v tejto polohe 4 až 6 minút,
 • Ľahnite si na brucho lícom nadol, nohy sploštené, narovnajte kolená, dlane široké, položte ruky na zem a pomaly zdvihnite svoje telo. Snažte sa udržať pubis z podlahy. Zostaňte v tejto polohe po dobu 30 sekúnd.
 • Postavte sa tak, aby vaše ruky mali šírku ramien od seba, najprv sa dotknite jednej nohy a potom druhej. Opakujte 10 krát
 • Lež na chrbte, napodobňujte kopanie na bicykli,
 • Postavte sa na nohy, ruky pred hrudník v zámku. Dotknite sa ľavého lakťa pravým kolenom a naopak, opakujte 10-krát,
 • Ľahnite si na brucho, položte ruky na zem, pomaly zdvihnite hrudník, ohnite čo najviac,
 • Postavte sa na lakte a kolená, sklopte hlavu dozadu, ohnite chrbát. Poloha je pevne nastavená na 10 sekúnd.
 • Ľahnite si na chrbát, ohnite si kolená, oprite sa o nohy, ohnite brucho hore, pomaly sa potápajte.

Cvičenie pomáha pri odstraňovaní bolesti a nepohodlia počas menštruácie. Šport nie je vhodný na krvácanie a pocit nevoľnosti.

záver

Menštruačná bolesť dáva veľa problémov ženám, existuje veľké množstvo spôsobov, ako sa ich zbaviť, ale sú účinné, ak neexistujú žiadne súvisiace ochorenia. Pred použitím akejkoľvek metódy na zníženie bolesti sa odporúča navštíviť gynekológa a prediskutovať s ním všetky problémy.

Hlavné príčiny bolesti počas menštruácie

Slabé nepríjemné bolesti týždeň pred menštruáciou, ktoré sa zastavia nástupom menštruačného cyklu, môžu byť príznakmi PMS (predmenštruačný syndróm). Mnoho žien verí, že je to normálny jav a nechodia k lekárovi. V niektorých prípadoch je to tak - zdedí sa bolestivá správa PMS. Ak nie je možné zmierniť stav do 2-3 dní od začiatku krvácania, potom je potrebné poradiť sa s lekárom.

Príčiny nepohodlia počas menštruačného cyklu môžu byť:

  Patológia gynekologických orgánov - inflexia vajíčkovodov, atresia (zúženie) vagíny, zdvojenie alebo zaostávanie maternice, zaostalosť alebo anomálie reprodukčného systému.

Choroby spojené so zápalovými procesmi v panve - endometrióza, endometritída, adnexitída, salpingooporitída, vulvovaginitída, pohlavné choroby.

Novotvary v gynekologických orgánoch - polypy v maternici a skúmavky, myómy, fibromy, adnexálne cysty.

Adhézie po operácii alebo zápalových ochoreniach, ako v gynekologických orgánoch, tak v brušnej dutine.

Hormonálne poruchy - polycystický vaječník, zvýšená alebo znížená aktivita štítnej žľazy.

Príliš vysoká citlivosť spojená s výraznou vzrušivosťou nervového systému.

Časté potraty, nedávne potraty, nestabilný menštruačný cyklus - v puberte, po pôrode, chirurgii alebo potrate.

Exfoliácia vajíčka počas cyklu a spontánny potrat, to znamená potrat.

Nedostatok živín v tele - vápnik a horčík, spôsobené iracionálnou alebo nesprávnou diétou alebo zhoršenou absorpciou spojenou s patológiou zažívacích orgánov.

 • Niektoré druhy antikoncepcie sú inštalácia uzáveru maternice alebo špirály.

 • Ako sa zbaviť bolesti počas menštruácie?

  Závažnosť bolestivých pocitov je diferencovaná podľa stupňov. Pri 0-1 stupňoch sa bolesti vyskytujú deň pred menštruáciou, trvajú ďalší deň, závažnosť je slabá, pocity sú boľavé, zriedka zosilňujú, po užití liekov proti bolesti ustupujú a neopakujú sa. V druhom stupni dysmenorey je bolestivosť sprevádzaná miernou slabosťou, závratmi, dolnou časťou dolnej časti chrbta a ininátmi v oblasti slabín, liečivami sa na krátky čas odstráni nepohodlie a keď sa akcia skončí, stav sa opäť zhorší. V treťom stupni dysmenorey, závratov, migrény, nevoľnosti, hnačky sa spájajú bežné príznaky, niekedy dochádza k mdloby. Ak sa žena počas svojho obdobia stane invalidnou, je potrebná liečba. Ale musíte vedieť: akákoľvek bolesť počas menštruačného cyklu rôznej závažnosti je dostatočným dôvodom na konzultáciu s lekárom.

  Tablety proti bolesti pri menštruácii

  Predtým, ako použijete drogy, musíte navštíviť gynekológa. Ak sú silné bolesti počas menštruácie vyvolané zápalovými procesmi, účinok príjmu bude krátkodobý, celkový stav sa bude ďalej zhoršovať a infekcia sa rozšíri do všetkých reprodukčných orgánov.

  Nasledujúce lieky pomáhajú eliminovať nepríjemné pocity pri dysmenorey:

   Nesteroidné protizápalové lieky, Ketoprofén a ketonal, analógy - indometacín, ibuprofén, nimesulid. Lieky znižujú syntézu prostaglandínov, znižuje sa kontraktilita maternice. Endometriálna rejekcia nie je narušená. Nevýhody tejto liečby: trvanie akcie - nie viac ako 4-5 hodín, môžete trvať dlhšie ako 5 dní (nie viac ako 3 krát denne). Lieky pôsobia agresívne na sliznicu tráviacich orgánov a môžu spúšťať vnútorné krvácanie.

  spazmolytiká, Lieky v tejto skupine zmierňujú napätie vo svaloch maternice, čo odstraňuje bolesť. Endometrium je oddelené rovnomerne, vagína sa uvoľňuje a nie je stagnácia. Táto skupina zahŕňa Spazmalgon a No-shpa, rovnako ako analógy - Papaverin, Buscopan, Baralgin. Kontraindikácie pre použitie sú: hypertenzia, zvýšený vnútroočný tlak, zlyhanie - obličiek alebo pečene.

  analgetiká, Zmierňuje bolesť pred menštruáciou a počas cyklu, ale nemá terapeutické účinky. Patrí medzi ne Analgin a analógy - Andipal, Rapidol. Hlavnou kontraindikáciou je porušenie hematopoetickej funkcie, pretože lieky menia krvnú formulu.

 • sedatíva, Používajú sa, ak je bolesť spôsobená emocionálnou nestabilitou, podráždenosťou, možno depresiou. V tomto prípade sa tablety používajú s valeriánom alebo analógom Corvaldine. Môžu byť použité trankvilizéry - Gidozepam, činidlá podobného účinku - Relanium, Trioxazin.

 • Ak je dysmenorea vyvolaná hormonálnymi zmenami, lekári predpisujú lieky, ktoré sú zároveň antikoncepčné. Lieky eliminujú bolesť, znižujú množstvo menštruačného toku a normalizujú hormonálny cyklus. Najviac "populárne" prostriedky sú Diane-35 a Yarin. Ale analógy môžu byť použité - Triziston, Antiovin, Ovidon, Microlut.

  Injekcie pre bolestivú menštruáciu

  Po užívaní liekov pred začiatkom akcie trvá od 20 minút do jednej hodiny, preto sa v prípade silnej bolesti odporúča použiť injekcie.

  Takmer všetky lieky NVPS a antispasmodiká sú dostupné v riešeniach. Rýchla akcia sa líši: No-shpa, Papaverin, Ketonal. Používajú sa častejšie. Podobné vlastnosti majú: Diclofenac, Ibuprofen, Baralgin, Mydocalm, Papaverine.

  Ťažké bolesti, ktoré spôsobujú ženy s poruchou vedomia, sú zastavené opiovými analgetikami v nemocnici. Doma sa tieto lieky nepoužívajú.

  Ľudové lieky na bolesť počas menštruácie

  Liečitelia a ľudoví liečitelia ponúkajú svoje prostriedky na odstránenie nepohodlia.

  Najefektívnejšie recepty:

   Infúzia oregana, Pomáha zbaviť sa bolestivých kŕčov a hnačiek. Varené ako čaj, lyžica sa naleje pohárom vriacej vody, trvajú na 15 minút. Počas dňa vypite pohár v 3 dávkach, 30 minút pred jedlom.

  Infúzia kôry kalina, Vo vyššie uvedených pomeroch sa varí kôra kalina, ale v tomto prípade by sa mala infúzia variť aspoň 20 minút. Tento nástroj zaberá 2 polievkové lyžice. Čaje môžu piť najviac 2 dni.

  Poplatky so sedatívnymi vlastnosťami, Pomáhajú upokojiť a uvoľniť svaly maternice. Zmiešajte v rovnakom pomere mäta, mačiek a malín, alebo ľubovník bodkovaný, koreň valerijský (motherwort), dubová kôra. Pivovarníctvo je lepšie v termoske, večer, odchádzajúci celú noc. V deň pitia pohára v rovnakých porciách. Začať trvať 2-3 dni pred začiatkom menštruácie a pokračovať až do konca.

  Malinové listy, Odporúča sa užívať s dysmenoreou, sprevádzané príznakmi ako bolesť hlavy, závraty, horúčkovitý stav. Trvajte na listoch ako čaj. Pred pitím môžete pridať med.

  Zozbierajte na začiatku menopauzy, S pomocou nasledujúceho zloženia sa zmierňuje bolestivosť počas menštruácie u žien, ktoré začínajú prechod na menopauzu. Varíme 0,5 litra vriacej vody ľubovníka bodkovaného a nechtíka, polievkovej lyžice. Po ochladení vody pridajte 2 polievkové lyžice liehovej tinktúry z mladej mladiny. Rovnaký liek sa používa, ak menštruácia zmizla a bolesť pretrváva počas plánovaného cyklu. Začínajú piť 2 dni na začiatku PMS a pokračujú ďalších 4-5 dní.

  Zlúčeniny so silným krvácaním a kŕčmi, Skombinujte lyžicu Hypericum, harmančeka, dubovej kôry. Nalejte 500 ml vriacej vody, trvajte 2 hodiny. Pite 2 šálky denne, bez ohľadu na jedlo.

 • Bylinná zmes na krvácanie a bolesť v myóme, Rozbiť na malé časti 1 stonku papriky a 2 - horského vtáka. Varte vodu - 0,8 litra, nalejte stonky a povarte 3 minúty. Odfiltrovať. Sklo sa musí vypiť denne, v rovnakých dávkach, každé 3 hodiny.

 • Domáce metódy dysmenorey

  Na odstránenie bolesti môžete použiť pomocné metódy.

  Ak sa krvácanie zvýši, aplikujte na spodnú časť brucha Mrazený ľadový ohrievač alebo plastová fľaša so studenou vodou. Plavidlá sú zúžené, bolesti sa znižujú. Podložka chladného ohrevu sa aplikuje 15 až 20 sekúnd, súčasne sa odstráni a postup sa znova opakuje. Celkový čas, keď je zima udržiavaná v žalúdku, je 15 - 30 minút denne. Ak sa zneužívajú, môžete si schladiť panvové orgány a „zarobiť“ adnexitídu (zápal príveskov).

  Teplejší teplejší tiež zmierňuje bolesť, ale používa sa, keď je menštruácia nedostatočná. Nádoby expandujú, oddeľovanie endometria je uvoľnené, nepohodlie zmizne. Ale aj v tomto prípade by mal byť čas tepelného postupu obmedzený, aby nespôsobil prielomové krvácanie z maternice.

  Druhy algomenorea. Ako sa liečiť

  Je potrebné rozlišovať metódy liečby, pretože algomenorea je primárna, keď menštruácia bola od začiatku vždy mimoriadne bolestivá a sekundárna - silná bolesť mučí ženy staršie ako 30 rokov.

  Sekundárna algomenorea sa vyskytuje v dôsledku infekcií, hormonálnych porúch, operácií atď., Bolesť počas menštruácie sa nemusí počas celého obdobia kritických dní znižovať. V tomto prípade je potrebné liečiť príčinu. Primárna algomenorrhea často prechádza po prvom pôrode.

  V každom prípade, keď dysmenorrhea odborníci odporúčajú skontrolovať svoje zdravie, pretože takýto stav môže byť príznakom rôznych závažných ochorení.

  Preventívne opatrenia

  Intenzívna bolesť počas kritických dní (algomenorea, dysmenorea) narúša plnú prácu, socializuje sa a relaxuje, narúša obvyklý rytmus života, preto je potrebné prijať opatrenia na zníženie bolesti:

  • Udržujte rovnováhu medzi prácou a odpočinkom, vyhnúť sa prepracovaniu, skúste ísť do postele najneskôr do 23.00. Meraný rozvrh dňa pomôže normalizovať činnosť nervového systému, bude mať liečivý účinok na celé telo,
  • Nepoužívajte supercool, Každá hypotermia môže vyvolať zápalové procesy panvových orgánov, narušiť cyklus, viesť k dysmenorea a problémom s koncepciou,
  • Jedzte správne, Je potrebné minimalizovať spotrebu múky, vyprážanej, sódy. Varte najlepšie v pare alebo v rúre,
  • Konzumujte dostatočne čistú (nesýtenú) vodu: podľa odporúčaní lekárov by mal vypiť asi 2,0 l / deň,

  • Prestaňte fajčiťznížiť spotrebu alkoholu,
  • Robte šport, Moderný fitness priemysel poskytuje neobmedzené možnosti pre športové aktivity, v každom fitness klube si môžete vybrať hobby: silový tréning, aerobik, plávanie, tanec, box. Chôdza je veľmi užitočná.
  • Ak chcete navštíviť parný kúpeľ. Parný kúpeľ výrazne znižuje hladiny kortizolu (stresový hormón). Hlboké zahriatie celého tela sa uvoľňuje, zmierňuje napätie, zlepšuje krvný obeh, urýchľuje metabolizmus,
  • Prax jogy. Triedy obnovujú hormóny, poskytujú emocionálnu úľavu, účinne zmierňujú nervové napätie, zlepšujú endokrinný systém. Cvičenie posilňuje svaly perineum, zvyšuje ich pružnosť, čo vedie k menšej bolesti pri menštruácii. Pred začatím jogy by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, pretože relatívnymi kontraindikáciami sú: cisársky rez, epidurálna anestézia (veľká záťaž chrbtice),

  Niektoré ásany pomôžu znížiť alebo úplne odstrániť bolesť počas menštruácie.

 • Na masáž. Pravidelné masáže majú pozitívny vplyv na činnosť všetkých vnútorných orgánov, znižujú hladinu stresu a aktivujú metabolické procesy.
 • Vykonajte Kegel cvičenia. Intímna gymnastika zvyšuje tonus a dodáva svalom perineum elasticitu. Zlepšením prísunu krvi do reprodukčných orgánov sa znižuje riziko zápalových procesov. Перед тем как приступить к упражнениям по методике Кегеля, необходимо проконсультироваться с врачом, так как противопоказаниями являются обильные кровотечения, злокачественные опухоли,
 • Принимать витамины: кальций, группы В, витамин Е, комплексы «Магне В6», «Супрадин». Витамины следует пропивать курсом, затем делать небольшой перерыв,
 • fyzioterapia, Účinným postupom je elektroforéza s novokaínom do oblasti solárneho plexu. Trvanie kurzu je 6-8 sedení, je potrebné ukončiť procedúry pred začiatkom menštruácie.
 • lieky

  Lekári predpisujú na zníženie bolesti s mesačnými liekmi rôznych mechanizmov účinku.

  • Upokojujúce prípravky. Ak sa v kritických dňoch stane žena podráždená, uplakaná, hysterická, objaví sa depresívny stav, mali by ste užívať matku, valeriány, prášky na spanie (striktne na lekársky predpis).
  • spazmolytiká, Najbezpečnejšie a najúčinnejšie sú No-shpa alebo jej analógia Drotaverinum, Papaverine. Tieto lieky možno užívať aj počas tehotenstva.
  • lieky proti bolesti, Vynikajúca pomoc Ibuprofen, Ketanov, Pentalgin.
  • V prípade primárnej algomenorea môže gynekológ predpísať hormonálnu liečbu antikoncepčné alebo lieky obsahujúce progestíny.

  Zeleninové odvarky na zníženie bolesti počas menštruácie

  • Melissa - nepostrádateľným nástrojom pre zdravie ženy, pretože normalizuje menštruačný cyklus, odstraňuje podráždenosť a nespavosť, pomáha otehotnieť,
  • malina - zmierňuje bolesť v kritických dňoch, reguluje cyklus. Malinové listy - 3 lyžičky. vylejte vriacu vodu (250 ml), nechajte pôsobiť 15 minút, počas dňa vypite 50 ml porcie,
  • harmanček - upokojuje nervový systém a posilňuje imunitný systém. Heřmánkový éterický olej má výrazný anestetický účinok,
  • Root devyasila - normalizuje hladinu hormónov, zmierňuje bolestivé prejavy dysmenorey, používa sa na liečbu neplodnosti (stimuluje funkciu vaječníkov a maternice). 1 lyžička zalejeme vriacou vodou (250 ml), trváme na 1 hodine, vypite 1 polievkovú lyžicu. 3 dávky denne
  • chvost koňa - používa sa ako protizápalové, hojenie rán, diuretikum, tonikum, intenzívna a bolestivá menštruácia. 1 polievková lyžica. variť s vriacou vodou (300 ml), trvať na hodinu, piť 50 ml / hodina, čím sa zvyšuje interval, kedy bolesť ustupuje.

  Užitočné video materiály o tom, ako znížiť bolesť počas menštruácie

  Niekoľko tipov na zníženie bolesti počas menštruácie:

  Ako môžete zmierniť bolesť počas menštruácie:

  Prečo je to bolesť v žalúdku počas menštruácie - hlavné príčiny bolesti počas menštruácie

  Každá žena (s ojedinelými výnimkami) zažíva pred alebo počas menštruácie aspoň nepohodlie. Hlavnou sťažnosťou je bolesť brucha.


  Prečo sa to deje?

  Po prvé by nemala panikaAk neexistujú sprievodné „signály“ a menštruácia nie je mimo rámca, ktorý načrtli lekári, potom sa nie je čoho obávať. Prirodzený fyziologický proces (mesačné odmietnutie a oddelenie vnútornej vrstvy maternice, ktoré pri kontakte spôsobuje bolesť) nevyžaduje urgentnú návštevu u lekárov.

  Bolestivé obdobia majú svoje meno - algomenorrhea:

  • Primárna Algomenorea. Zvýšená kontraktilná aktivita myometria s tkanivovými hormónmi a v dôsledku toho kŕčové bolesti a vaskulárne kŕče. Zvláštne pre ženy vo veku 16-25 rokov. Symptómy zahŕňajú nevoľnosť, bolesti hlavy, rozrušenú stolicu a citlivosť v dolnej časti brucha deň alebo dva pred menštruáciou a prvé dva dni menštruácie. Patologické zmeny v panvových orgánoch sa nepozorovali. Zvyčajne sa úroveň bolesti znižuje po pôrode as vekom.
  • Sekundárna algomenorea. V tomto prípade existujú akékoľvek patologické stavy panvových orgánov a bolesť sa stáva príznakom anatomických zmien v maternici.


  K príčiny bolestivej menštruácie (dysmenorea), ktoré nie sú spojené s ochoreniami ženského reprodukčného systému, zahŕňajú: t

  Ak je bolesť počas menštruácie krátka, úroveň bolesti je tolerovateľná a každodenné veci sa neodkladajú - potom je všetko v poriadku a nie je dôvod na paniku.

  10 najlepších receptov - ako sa zbaviť bolesti počas menštruácie

  Na zníženie úrovne bolesti počas menštruácie (ak neexistujú vážne problémy so zdravím žien) môžu pomôcť tradičné ľudové metódy:

  1. Suché teplo, masáž a odpočinok
   Vrelo vám pomôže uvoľniť maternicu a znížiť silu jej sťahov, jemná masáž brucha (presne v smere hodinových ručičiek) uvoľní svaly.

  2. Zmierňovač bolesti
   1-2 tablety no-shpy pomôcť zmierniť kŕče. Ibuprofen, spasmalgon alebo ketonal pomôžu vyrovnať sa so silnou bolesťou. Pre bolesti spôsobené nadmernou stimuláciou nervového systému (stres, atď.) Môže pomôcť jednoduché sedatívum - dokonca aj normálny valerián.
  3. Perorálne kontraceptíva
   Antikoncepčné tabletky obsahujú hormóny, ktoré prispievajú k normalizácii hormonálnych hladín. Takéto tablety sú veľmi účinné na zmiernenie bolesti brucha a iných "účinkov" menštruácie. Samozrejme, bez rady gynekológa by ste nemali začať recepciu.

  4. Fyzická aktivita
   Samozrejme, nehovoríme o šokových zaťaženiach a najmä nie o brušných cvičeniach, ale tu sú náklony, rotácie tela, ľahké preťahovanie v poriadku. Pilates a jóga, čo naznačuje prácu na svalový tonus, je tiež vynikajúcim liekom na bolesť.
  5. Kompresory a kúpele
   Napríklad kúpeľ s morskou soľou (pred menštruáciou a po nej 15-20 minút denne). Vhodné sú tiež solídne kúpele (kontrastné) pred menštruáciou a obklady počas menštruácie. Po kúpeli alebo kontrastnej sprche sa teple obliekajte a aspoň hodinu si ľahnite.
  6. Bylinné čaje, nálev, odvar
   Patrí medzi ne harmanček a mäta čaj (med môže byť pridaný), petržlen alebo šťovík, minerálna voda, tansy, žalude, jahody, angelica, atď t

  7. masáž
   Odstránenie kŕčov prispeje k bedrovej masáži. Je žiaduce, s niečím pomôcť, aj keď to môžete urobiť sami. Dajte dva tenisové ponožky na tenisový loptičku, položte na ne chrbát tak, aby boli loptičky na úrovni dolných rebier na oboch stranách chrbtice. Jemne ich zatlačte späť a jemne otáčajte guľôčkami so svalmi.
  8. Éterické oleje
   Pred menštruáciou a prvými dňami môžete trieť zmes esenciálnych olejov do sakrálnej oblasti, ako aj do spodnej časti brucha. Zloženie: Hypericum olej (50 ml), majoránka (5 kvapiek), muškátový oriešok (4 kvapky), rebrík (5 kvapiek). Rub niekoľkokrát denne. Pred zákrokom, test na alergie, trochu rozmazanie zmesi, napríklad koleno ohyby. Svrbenie alebo začervenanie je známkou alergie.
  9. plávanie
   Najužitočnejší a najmenej traumatický spôsob, ako zmierniť bolesť. Hlavnými výhodami sú uvoľňovanie endorfínov (prírodné lieky proti bolesti), svalová relaxácia.
  10. Studený na bruchu
   „Zmrazenie“ bolesti je jednou z účinných metód. Na žalúdok by ste mali dať ľadový obklad (len v uteráku a na vrchole oblečenia!) 15 minút, nič viac.

  Pokiaľ ide o prevenciu bolesti pred a počas menštruácie, pamätajte jesť potraviny s vysokým obsahom vápnika (nízkotučné mliečne výrobky), okrem aktivita (to platí aj pre sex - orgazmus znižuje úroveň nepohodlia), Udržujte korenené, korenisté a kávy vo vašej strave na minimum, prestať fajčiť a piť alkohol, neprepúšťať a vyhnúť sa stresu.

  Kedy by som mal (a) konzultovať s lekárom, ak mám bolesť počas môjho obdobia?

  Mali by ste byť opatrní a navštíviť svojho gynekológa, ak ...

  • Bolesť mení váš zvyčajný spôsob života (musíte si vziať deň voľna a ležať v posteli).
  • Silná bolesť trvá viac ako 2 dni.
  • Bolesť sprevádzaná nevoľnosťou, hnačkou, bolesťou hlavy.
  • Nadmerné krvácanie je sprevádzané uvoľňovaním krvných zrazenín a trvá viac ako 1-2 dni.
  • Silná bolesť je prítomná aj pri užívaní perorálnych kontraceptív.
  • Silná bolesť (u žien v strednom veku) sa objavila pomerne nedávno.
  • Ibuprofen, no-spa, analgetiká nepomáhajú.
  • Výtok je bohatší ako predtým (znáša 1-2 hodiny).
  • Cyklus sa zlomil a telesná hmotnosť sa znížila.


  Takéto príznaky môžu naznačovať prítomnosť závažných dôvodov liečby. Tieto zvyčajne zahŕňajú:

  1. endometrióza (bolesť pri bolesti alebo kŕče s návratom do konečníka počas celého cyklu).
  2. Myóm, fibrom, polypy alebo rakovina maternice.
  3. Kŕčové žily.
  4. Anomálie v štruktúre maternice.
  5. Willebrandova choroba.
  6. Nedostatok krvných doštičiek.
  7. Zápalové procesy v urogenitálnom systéme.

  Na zmiernenie bolesti počas menštruácie sa často používajú prírodné nehormonálne lieky, ako napríklad Menalgin. Znižuje bolesť, intenzitu, trvanie menštruácie a zmierňuje psycho-emocionálne preťaženie. Vstup Menalgina v "kritických dňoch" znižuje potrebu používania NSAIDs, čo nepriaznivo ovplyvňuje tráviaci trakt. S tendenciou k bolestivej menštruácii začať užívať liek sa odporúča v predvečer 1. deň menštruácie. Menalgín má komplexný účinok: analgetikum, antispazmodikum, sedatívum a anti-edém.

  V žiadnom prípade by nemali trpieť a znášať silnú bolesť! Ak vás váš stav ruší - okamžite poraďte sa s lekárom, Štandardné vyšetrenie vás upokojí alebo vám pomôže začať liečbu včas, čo bude v každom prípade prínosom.