Zdravie

Pohlavie pred menštruáciou

Pin
Send
Share
Send
Send


V článku pochopíme, prečo chcete sex pred menštruáciou.

Problém zvyšujúceho sa libida v predvečer nástupu menštruácie čelí viac ako jednej žene. Niekto pociťuje podobné pocity od útleho veku, zatiaľ čo iní si začínajú všimnúť podobný prejav pocitov bližšie k začiatku obdobia pred menopauzou.

Pred menštruáciou veľmi chcem sex.

Je celkom jasné, že túžba je niekedy neukojiteľná a pohlavný styk s partnerom sa niekedy môže vyskytnúť v najnepriaznivejšom momente, či už ide o prácu, triedy na univerzite, na cestách a tak ďalej. Z týchto dôvodov sa takýto živý prejav príťažlivosti pre opačné pohlavie stáva niekedy záťažou pre ženy. A v prípade, že žena nemá partnera alebo jej manžel je neprítomný na dlhú dobu, potom zvýšenie libida sa môže stať akýmsi posadnutosťou. Pozrime sa ďalej, stojí za to, aby sa ženy nahrali do nymfomanky, alebo je to prirodzený pocit z fyziologického hľadiska? Čo mám robiť, keď túžba naďalej sleduje ženu, a to aj na pozadí začiatku menštruácie?

vysvetlenie

Tak prečo chceš sex pred menštruáciou?

V posledných dňoch pred začiatkom ďalšieho cyklu sa môže emocionálna túžba mnohých žien výrazne zvýšiť. To priamo súvisí s hormonálnym a emocionálnym pozadím. V takomto období je pravdepodobnosť tehotenstva stále zachovaná a ženské telo sa snaží dostať to, čo chce. Často záleží na psychickom stave žien. Keď je dievča oslobodené, sebavedomé a nebojí sa nástupu tehotenstva, potom túžba vzniká spravidla tesne pred menštruáciou. Ďalej túto otázku posudzujeme podrobnejšie.

Hormonálne pozadie ako hlavný dôvod

Prečo chcete sex pred menštruáciou, je to zaujímavé pre mnohých.

Nie každý človek môže pomenovať všetky hormóny produkované v tele endokrinnými žľazami. Keď sa u žien čoskoro očakáva menštruácia, vaječníky pracujú určitým spôsobom, sú zodpovedné za cyklus a na tom všetkom sa podieľajú aj iné žľazy. Lekári zistili, že kategória párových žliaz, teda nadobličiek, je zvyčajne zodpovedná za trvanie cyklu. Paratyroidné žľazy sú zahrnuté do fyziológie spolu so samotnou štítnou žľazou. Často sa dokonca aj zloženie krvi mení natoľko, že vedie k elektrolytovej nerovnováhe, vyjadrenej vo výskyte edému, bolesti hlavy, kŕčov a extrémne agresívnej nálady. Často pred sexom naozaj chcem sex. Tak začína známy PMS, to znamená premenštruačný syndróm.

V každodennom živote sa predpokladá, že jeho prejav je sprevádzaný agresivitou alebo slznosťou, ale v skutočnosti sa často ukazuje ako silná indispozícia. Tento stav je často spôsobený silným prebytkom iónov sodíka v krvi. Je to tento elektrolyt, ktorý vytesňuje iné ióny, napríklad prvky horčíka, vápnika a draslíka, preto sa môže meniť nielen nálada. Ženy, ktoré majú problémy s pohybovým aparátom, môžu pociťovať bolesť chrbtice, presne ako v kĺboch ​​kvôli nedostatku vápnika. Nedostatok prvkov, ako je horčík a draslík, ovplyvňuje činnosť srdca, ciev a nervového systému.

Ale prečo pred mesačným silne chcú sex, to ešte nie je jasné.

Ako inak hormóny ovplyvňujú túžbu mať sex pred menštruáciou?

Keď zástupcovia slabšieho pohlavia zvyšujú množstvo hormónu, ktorý sa nazýva muž, to znamená testosterón, v skutočnosti vedie k zvýšeniu významnej sexuálnej túžby v období pred menštruáciou. Zdá sa, že ženy menia miesta s mužmi a stávajú sa iniciátormi sexuálneho styku. Súčasne sa môže vyskytnúť zvýšenie oxytocínu. Tento hormón je zodpovedný za kontrakciu svalov maternice, takže jeho rast je prirodzený v období, keď končí menštruačný cyklus. Tento hormón je typický ženský hormón, pretože sa normálne vyrába vo veľkých množstvách po pôrode, čo pomáha obnoviť veľkosť maternice a znižuje krvácanie.

Bolesť, hormóny, oxytocín a testosterón

Dojčenie provokuje produkciu oxytocínu a niekedy počas silného uvoľňovania takejto dojčiacej ženy sa cíti takmer neznesiteľná bolesť v bruchu. Podobná bolesť môže prenasledovať nielen ženy v práci, ale aj ženy, v ktorých by mala menštruácia začať. V rovnakom čase, maternice bolestivo krúti, a počas týchto období dáma je nepravdepodobné, že premýšľať o sexuálnom kontakte. Nesnesiteľná túžba dosiahnuť intimitu tesne pred mesiacom nie je naj provokatívnejšou možnosťou, ktorá môže spôsobiť zúriace hormóny.

Prečo chcete veľa sexu pred menštruáciou, teraz povedzme.

Keď oxytocín nezvyšuje toľko, ako to robí s testosterónom, potom tam bude silná túžba. Teraz zvážte spôsoby, ako potlačiť takéto libido.

Je možné vyrovnať sa s libido pred menštruáciou pomocou úsilia vôle, alebo musím užívať lieky?

V takomto prípade, ak chcete pred sexom veľa času, môžete zmeniť situáciu:

 • Aby ste to dosiahli, musíte mať dennú intimitu, aby ste v tele vytvorili vhodné hormóny.
 • Môžete si vziať hormonálne lieky.
 • Pokúste sa len zadržať.

Prvá metóda je vhodná pre rodinné ženy, ktorých manželia sú každý večer doma a sú pripravení splniť svoje manželské povinnosti. A čo robiť, ak napríklad manžel pracuje jeden deň - tri? Potom sa môžete obrátiť na triky ako sex na telefóne so svojimi veriacimi. Ženy sú považované za bytosti s násilnou fantáziou, a preto by im určite mali pomôcť.

Keď chcete sex pred menštruáciou, a v ženskom tele endorfíny a serotonín sú vyrábané, potom okrem hrubej príťažlivosti pre svojho partnera, dáma cíti okrídlený a šťastný. S takou kombináciou je pripravená pohnúť sa horami a jej tvorivá činnosť sa môže zvýšiť.

Vezmite hormóny?

Je to svet fantázie, ktorý pomáha prekonať tento fakt, v skutočnosti, zvierací pocit, keď nie je možnosť mať sex fyzicky. Zostáva len spýtať sa: „Čo robiť ne-tvorivú prácu, keď potrebujete neustále myslieť, sústrediť sa na určitý výskumný predmet? Naozaj musíte brať hormóny?“ Ženy sa často obávajú, že ich využijú kvôli rizikám získania nadváhy a podobne nie sú bezdôvodné.

Existujú však hormóny, z ktorých môžu ľudia naopak chudnúť. Objem a tvar tela je samozrejme dôležitým parametrom, ale nie hlavným. Strach z potreby hormonálnej nerovnováhy a celoživotnej závislosti od liekov. Bezmyšlienkovite ich nie je považovaný za najúspešnejší nápad. To je dôvod, prečo sa poradiť s gynekológom, sexuológom a endokrinológom.

Lekár poskytne podrobné vysvetlenie, prečo pred menštruáciou naozaj chcete sex a čo s tým robiť.

Mala by žena ísť k lekárovi?

Pri kladení podobnej otázky by mala každá žena vyriešiť túto otázku sama. Keď sa takáto túžba dá odolať, potom nie je dôvod pomáhať lekárovi. Oveľa horšie pri návšteve PMS, spôsobuje migrény, bolesť v bruchu a prsné žľazy spolu so silným edémom. Počas tohto obdobia musíte jesť menej soli, jesť potraviny, ktoré sú bohaté na horčík, vápnik a draslík. Ak diéta nepomôže, potom môžete ísť k lekárovi.

Svrbenie v pošve

Na druhej strane je nepravdepodobné, že by edém prispel k vzniku sexuálneho lovu, ale v tomto období môže existovať iný „satelit“, a to svrbenie vo vaginálnej oblasti. Ešte raz môže provokovať libido. Zoslabená imunita umožňuje množiť sa pre tie mikroorganizmy, ktoré boli predtým potlačené, a pre toto živné médium pre mikroflóru sa vytvára bohaté médium. Keď je svrbenie veľmi ťažké, človek musí stále navštevovať gynekológa, aby mohol skontrolovať, či pacient má drozd.

A ďalšia otázka znie: "Čo mám robiť, keď pani nepustí libido a mesačný cyklus už začal?" Koniec koncov, súčasná tekutina v pošve len zhoršuje túžbu, a z hľadiska medicíny, v kritických dňoch, sex je kontraindikovaný.

Prečo chcete mať sex pred menštruáciou je teraz jasné.

Je ešte dovolené mať sex počas mesačného cyklu alebo nie?

Dokonca ani lekári v tejto otázke neurobia jednoznačný verdikt. Niektorí argumentujú, že na pozadí sexuálneho styku počas menštruácie dochádza k odstráneniu svalového spazmu a ciev. Bolesť sa znižuje alebo úplne zmizne. Pre ženu sa to môže prejaviť odstránením celkového tónu a pevnosti, v ktorej môže telo zostať v takomto období.

Veľmi dôležitá je aj emocionálna zložka intímnych vzťahov. Keď je pár v pravej harmónii, nie len samotný sexuálny kontakt, ale predohra je zvyčajne sprevádzaná pohladením. V prípade, že ak vystúpite z emocionálnej interakcie, tento proces možno považovať za relaxačnú masáž. Jeho účinnosť je skvelá práve preto, že vykonáva postup človeka drahého srdcu.

Ďalšia skupina lekárov vidí pohlavný styk na pozadí kritických dní ako vážne nebezpečenstvo infekcie, navyše obaja partneri naraz. Faktom je, že krv je proteínová látka, kde baktérie môžu rýchlo rásť. V súčasnosti nie sú príčiny zápalu endometria správne študované a liečba tohto ochorenia je veľmi ťažká. V obzvlášť ťažkých a nebezpečných situáciách sa človek musí uchýliť k radikálnemu odstráneniu maternice. V tomto ohľade sa lekári obávajú infekcie tohto orgánu, pretože ľudia nebudú schopní vydržať týždeň a dovoliť pohlavný styk.

Problém hygieny

Problém s hygienou je možné vyriešiť pomocou kondómu. Zvlášť, keď je muž rozrušený a iniciátorom takejto blízkosti je žena. Použitie takejto antikoncepcie sa považuje za skutočnú cestu von.

Ťažká bolesť

O niečo horšie, keď je pohlavný styk narušený silnou bolesťou partnera. Pri boľavej bolesti sa žena nezbaví kŕčov, ale po tom, čo vstúpila do unáhleného kontaktu, provokuje ich posilnenie, preto sa oplatí konať bezohľadne: je najlepšie počúvať telo. Pokiaľ ide o sexuálnu túžbu, ktorá vzniká pred menštruáciou, treba poznamenať, že to nie je patológia. Voľba možnosti jeho uspokojenia alebo odmietnutia takýchto pozostatkov výlučne pre ženu.

Uvažovali sme o tom, prečo chcete sex pred menštruáciou.

luteálnej

Po začatí luteálnej fázy je vaječná bunka tri dni v aktívnom stave a pripravuje sa na oplodnenie. Úroveň pohlavných hormónov je veľmi vysoká, je to druh provokatéra hnojív.

Počas tohto obdobia organizmus čaká až do posledného úspešného oplodnenia a ak sa nevyskytne, príde menštruácia. Počas menštruácie je aktivita pohlavných hormónov veľmi nízka, čo znižuje sexuálnu túžbu ženy.

Každý organizmus je však individuálny, vyskytujú sa prípady, keď sa hladina hormónov začína znižovať až na konci menštruácie alebo niekoľko dní po ich ukončení. Je to zvýšená koncentrácia pohlavných hormónov, čo je dôvod, prečo niektoré ženy majú silnú sexuálnu túžbu, dokonca aj počas menštruácie.

Prvých pár dní po menštruácii dochádza u každej ženy k rôznym spôsobom: niektorí zažívajú nadmernú sexuálnu túžbu, iní odmietajú svojho sexuálneho partnera vo všetkých smeroch. Ak hovoríme o emocionálnej nálade, charakterizuje sa ako vyrovnaná a stabilná.

V dňoch 7 až 11 menštruačného cyklu dochádza k prudkému nárastu emocionálneho a energetického stavu a úroveň sexuálnej túžby výrazne stúpa. V tejto dobe je žena v dobrej nálade a vynikajúcej fyzickej forme, stáva sa veľmi pokojnou a vyváženou a telo - zmyselné a poddajné, robí orgazmické pocity živšími a charakteristickejšími.

V 12. až 15. deň sa zvyšuje vášeň ženy, pretože androgénne hormóny výrazne prevládajú nad gestagénmi. V týchto dňoch existuje vysoká úroveň tolerancie voči stresu.

Žena si všimla, že neriešiteľné problémy sa stávajú malými a bezvýznamnými, jej pamäť sa zlepšuje a telo sa stáva čo najsilnejším. Z lekárskeho hľadiska sa tok týchto procesov považuje za úplne prirodzený, pretože telo je pripravené na možné oplodnenie a gestaciu.

Obdobie ovulácie sa vyznačuje vrcholom vášne. Takmer každá žena si všimne, že má neuveriteľnú túžbu mať sex. Ak tehotenstvo nie je prioritou, musíte použiť metódy antikoncepcie, ale nemali by ste tlačiť sexuálnu aktivitu v sebe, pretože táto manipulácia v budúcnosti môže spôsobiť frigiditu.

V dňoch 16 - 19, sexuálna túžba zostáva tak vysoká, ale žena sa stáva tak zvyknutá na sexuálnu túžbu, že si to nevšimne tak živo.

V posledných dňoch menštruačného cyklu klesá úroveň vášne. V porovnaní s prvými dňami je však stupeň sexuálnej aktivity stále vysoký, takže niektoré dievčatá si všimnú silný smäd po sexe tesne pred menštruáciou.

Predmenštruačný sexuálny kontakt je vítaný. Ak si to telo vyžaduje, prečo sa s ním nestretnúť. Musíme však pamätať na to, že aj v týchto dňoch sa pravdepodobnosť tehotenstva neznižuje, telo čaká na dlho očakávané oplodnenie, takže ak nepoužívate antikoncepčné metódy, môžete otehotnieť.

Prírodné libido u žien

Sexuálne správanie je spôsobené hormonálnymi zmenami v tele počas menštruačného cyklu spojenými s fyziologickými zmenami, ktoré sú určené na prípravu ženského tela na nástup tehotenstva. Hlavné hormóny zodpovedné za zvýšenie sexuálnej túžby a zvýšené libido pred menštruáciou sú progesterón a testosterón.

V tele sú muži aj ženy prítomní v mužských aj ženských pohlavných hormónoch. Ich pomer reguluje závažnosť sekundárnych sexuálnych charakteristík. Kupodivu, mužský hormón testosterón je zodpovedný za túžbu po sexe.

Progesterón reguluje libido počas obdobia ovulácie a luteinizačnej fázy. Ovulácia zahŕňa uvoľnenie vajíčka z vaječníka do dutiny brušnej ženy, pohyb gamety do vajíčkovodu, kde je možné ju oplodniť spermiami.

Progesterón (jeho koncentrácia prudko stúpa v čase ovulácie) spôsobuje stav, v ktorom naozaj chcete sex pred menštruáciou. Koniec koncov, toto je jediné obdobie, kedy je najpravdepodobnejší nástup tehotenstva. Inštitút šľachtenia je jedným zo základných inštinktov človeka.

Niekedy po ovulácii, funkcia temporálnej endokrinnej žľazy, corpus luteum, produkovať progesterón, zmizne. Spolu so znížením hladín hormónov sa znižuje aj sexuálna túžba.

Ďalším dôvodom, prečo chcete sex pred menštruáciou je mechanizmus prevencie predmenštruačného syndrómu. Intimita má mnoho pozitívnych účinkov, ktoré kompenzujú nepríjemné príznaky PMS u ženy:

 • odstránenie nervového napätia zvýšením obsahu endorfínov, t
 • zvýšenie imunity
 • rast ženských pohlavných hormónov a v dôsledku toho zlepšenie vlasov, nechtov a kože,
 • prevencia depresie a cukrovky,
 • sex je skvelé kardio cvičenie
 • pravidelný sex je základom silných vzťahov.

Dôvod, prečo po menštruácii chcete sex je iný. Má čisto psychologický pôvod. Povaha menštruácie je evakuácia neoplodneného vajíčka z maternice prostredníctvom odmietnutia funkčnej vrstvy jeho sliznice. Tento proces spôsobuje krvácanie.

Po ukončení regulácie v ženskom tele začína reparačné procesy, ktoré sú charakterizované tzv. Bezpečným obdobím. To znamená, že v týchto dňoch je možnosť otehotnieť po menštruácii minimálna.

Preto dievča, ktoré ešte nie je pripravené stať sa matkou, sa v týchto dňoch stáva sexuálne aktívnejším.

Príťažlivosť počas menštruácie

V prvý deň výboja začína nový menštruačný cyklus. Počas tohto obdobia sa do popredia dostáva aktivita iných hormónov, luteínu a estrogénu. Endokrinná regulácia je však charakterizovaná trvaním účinku a účinok testosterónu v predchádzajúcich fázach menštruácie sa stále prejavuje. V dôsledku toho, v kritických dňoch, mnoho dievčat má stále zvýšenú sexuálnu túžbu.

Fyziológia a psychológia zmeny

Помимо гормонального аспекта, одной из причин повышенного возбуждения в период менструации являются физиологические изменения в репродуктивных органах женского организма. Так, в критические дни влагалище кровоснабжается лучше и обильнее, чем в другие фазы менструального цикла. To vedie k opuchu steny tela, čo zvyšuje pocit sexuálneho kontaktu.

Dočasná kontrakcia svalov maternice a pošvy, a potom ich relaxácia prispieva k úľave od bolesti, ktorá často sprevádza kritické dni. Ide o psychofyziologický faktor, ktorý môže byť aj dôvodom, prečo počas menštruácie chcete sex. Sexuálny kontakt často znižuje trvanie menštruácie.

Čisto psychologickým aspektom je skutočnosť, že počas intimity dochádza k prudkému skoku endorfínov, hormónov šťastia, ktoré zlepšujú náladu a pozitívne ovplyvňujú celkovú kvalitu života a vnímanie reality.

Pohlavie počas menštruácie

Nie pre každú osobu je sexuálny kontakt počas menštruácie prijateľný. Okrem toho popieranie intimity môže nasledovať po strane muža aj od ženy.

Veľa záleží na povahe krvácania, ich hojnosti a trvaní, ako aj na tom, ako predstavitelia slabších pohlavných transferov posudzované obdobie.

Počas menštruácie sa teda môže vyvinúť bolesť v oblasti slabín brucha a každá sexuálna aktivita zvyšuje nepohodlie.

Ani medzi odborníkmi neexistuje konsenzus. Hoci neexistujú žiadne zjavné kontraindikácie, mnohí gynekológovia neodporúčajú pohlavný styk v kritických dňoch. Je to spôsobené tým, že:

 1. Počas menštruácie je z fyziologických dôvodov ovplyvnená sliznica maternice, ktorá je bariérou medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Stáva sa vstupnou bránou pre infekcie. Riziko infekcie počas menštruácie je teda mierne vyššie ako v iných dňoch.
 2. Existuje riziko, že sa v hornej časti krčka maternice hádžu čiastočky endometria, pretože v období menštruácie je v otvorenom stave. To znamená, že sex počas menštruácie je jednou z príčin endometriózy.
 3. Pri tvrdom sexuálnom kontakte je možný výskyt mikrotraumat.
 4. Pravdepodobnosť koncepcie, hoci minimálna, je prítomná aj v kritických dňoch.
 5. Vzhľadom na prietok krvi do panvových orgánov je možný mechanický účinok na stenu konečníka. Následkom toho môže sex vyvolať hnačkový útok.

Tomu sa samozrejme dá vyhnúť použitím kondómov, kontrolovaním intenzity pohlavného styku, ako aj výberom vhodného držania tela. Existuje tiež názor, že pohlavný styk počas menštruácie predlžuje mladistvú ženu, čo neumožňuje včasné vymiznutie funkcie vaječníkov.

Nevýhody sex počas menštruácie

Otázka, či je možné milovať a ako je bezpečná počas menštruácie, by sa mala riešiť individuálne. Každá žena prenáša obdobie menštruácie vlastným spôsobom. Pre niektorých bude sex v tomto čase prijateľný a užitočný, pre iných môže naopak spôsobiť zhoršenie všeobecného stavu.

Hlavné nevýhody, samozrejme, zahŕňajú estetický aspekt. Nie každý človek - muž aj žena - chce mať taký nehygienický pohlavný styk. Mnohí sa obávajú rizika krvácania z pošvy, samotného zraku krvi, možnosti farbenia plachiet a len nepríjemných pocitov.

Ak však partner nie je proti nej, intimita môže byť dokonca užitočná. Tradičné vaginálny sex bez excesov môže zlepšiť celkový stav ženy a dať jej radosť. Navyše, niektoré štúdie ukázali, že zástupcovia slabšieho pohlavia často dosahujú orgazmus, ak sa milujú počas menštruácie.

Hlavná námietka - nezabudnite použiť antikoncepciu, najmä kondómy. Počas posudzovaného obdobia je poranená sliznica, preto existuje vysoké riziko infekcie pohlavne prenosnými infekciami.

Hormóny a fázy cyklu

Sex je dôležitým a nenahraditeľným prvkom v živote každého dospelého. Po intimite a vlne radosti prichádza mier, zlepšuje sa nálada a dokonca aj blahobyt. Je to výsledok práce hormónov, ktorej náhle uvoľnenie mení existujúcu rovnováhu. Od puberty, ženské telo neustále zažíva účinky rôznych hormonálnych hladín. Tento mechanizmus zabezpečuje správnu činnosť v rôznych štádiách menštruačného cyklu. Stáva sa to takto:

 • Fáza 1: začína v prvý deň menštruácie, v tomto bode telo pracuje na „pestovaní“ nového vajca. Počet hormónov stimulujúcich folikuly sa bude postupne zvyšovať. Ako folikul rastie, koncentrácia estrogénu sa zvýši.
 • Fáza 2: uprostred cyklu (zvyčajne začína dva týždne po začiatku menštruácie): začína obdobie ovulácie, v tomto okamihu je hlavná vec luteinizačný hormón. Je zodpovedný za opustenie vajíčka pripraveného na oplodnenie z folikulu.
 • Fáza 3: vajíčko je pripravené na oplodnenie, roztrhnutý folikul tvorí corpus luteum, ktoré produkuje progesterón. Zároveň sú aktivované estrogén a prolaktín - všetky procesy sú zamerané na prípravu na tehotenstvo. V tomto momente sa odporúča, aby sa páry, ktoré chcú mať dieťa, aktívne zapojili do sexu. A pre tých, pre ktorých je tehotenstvo nežiaduce, uistite sa, že praktizujete chránený sex. Ak sa hnojenie nevyskytne niekoľko dní, začne sa opačný vývoj corpus luteum, hormonálne pozadie sa opäť zmení. Do konca cyklu, tesne pred menštruáciou, sú hladiny progesterónu dostatočne vysoké, estrogén je nízky. V tomto kontexte je zvyčajná hladina testosterónu, ktorá sa produkuje v minimálnych množstvách, vnímaná telom ako zvýšená. V dôsledku toho sa zvyšuje citlivosť na účinok prostaglandínov, čo znamená zníženie prahu bolesti (pred menštruáciou a počas nich sú bolestivé pocity v dolnej časti brucha, v dolnej časti chrbta). Vplyv sa rozširuje na nervový systém - zvýšená podráždenosť, nervozita, prudká zmena nálady (príznaky PMS) naznačujú, že čoskoro začnú „kritické dni“.

Akonáhle začne menštruácia, cyklus sa znova spustí. Takéto zmeny pokračujú počas reprodukčného obdobia, od okamihu puberty až po zánik (dochádza k menopauze). U zdravej ženy vo fertilnom veku, fyziologických príčin (tehotenstva a kŕmenia), umelých (užívajúcich hormonálnu antikoncepciu a iné lieky obsahujúce hormóny) alebo patologických (rôzne ochorenia, vrátane hormónov závislých), môže prerušiť alebo zmeniť postupné zmeny rovnováhy hormónov.

Intimita je tiež sprevádzaná krátkodobou zmenou hladín hormónov. Ale túžba mať sex u žien je nestabilná - fázy menštruačného cyklu a zmeny s nimi spojené tiež ovplyvňujú zvýšenie libida. Aby sme pochopili, prečo sa postoje žien k sexu trochu menia v rôznych fázach menštruačného cyklu, zvážte, ako hormonálne zmeny uvedené vyššie ovplyvňujú sexuálnu túžbu.

Príťažlivosť pred menštruáciou

Hlavným dôvodom, prečo chcete sex pred obdobím je aktivita dvoch hormónov. Zvýšená koncentrácia progesterónu a zvýšený účinok testosterónu (ten skôr silne ovplyvňuje libido a túžbu mať sex) určuje správanie ženy. Jej sexuálna aktivita sa zvyšuje, chce sa milovať.

Progesterón riadi príťažlivosť počas dvoch fáz: ovulácie a luteinizácie. V čase ovulácie, keď je zrelé vajíčko pripravené na oplodnenie, je koncentrácia progesterónu vysoká pod vplyvom vytvoreného žltého telesa. Ženské telo sa prispôsobuje tehotenstvu, preto je potrebný partner. Túžba mať sex uprostred menštruačného cyklu sa dramaticky zvyšuje. Potom, keď corpus luteum neprodukuje také množstvo progesterónu, atrakcia sa mierne znižuje. Ale pred menštruáciou tento hormón stále zostáva „hlavným“ a testosterón prichádza k záchrane. Ako výsledok, pred menštruáciou, začína nová fáza sexuálnej aktivity: žena opäť cíti zvýšenú túžbu.

Sexuálnu príťažlivosť pred menštruáciou možno považovať za druh ochranného mechanizmu proti PMS: sex zmierňuje nervové napätie, zvyšuje hladinu endorfínov. Niektoré ženy si všimli, že pred menštruáciou chcete sladké. Tak sa objavuje potreba endorfínov. Ak v tomto okamihu mať sex, potom telo už nebude potrebovať ďalšie zdroje rekreačných hormónov.

Ďalším dôvodom zvýšenej túžby po sexe pred menštruáciou je psychologické. Počas tohto obdobia sú šance na otehotnenie najmenej pravdepodobné, tí, ktorí nemajú v úmysle mať dieťa, sú psychicky uvoľnení a pokojní. Nervové napätie môže potlačiť sexuálne túžby, ale jeho absencia naopak stimuluje.

Aj na psychologický aspekt možno pripísať očakávaniu určitej prestávky (nie každý akceptuje sex počas menštruácie). Preto sa telo snaží získať potešenie "vopred" pre blížiacu sa abstinenciu.

Táto aktivita sa však vôbec nepozorovala. Ak je predmenštruačný syndróm silne výrazný (sprevádzaný bolesťou, fyzickým diskomfortom, silným opuchom hrudníka s citlivosťou k nemu), túžba je potlačená. Prítomnosť silnej bolesti spojenej s PMS môže "negovať" účinok hormónov. Áno, a sex v takýchto chvíľach neprináša radosť: ďalší svalový spazmus počas pohlavného styku len zvýši bolesť.

Príťažlivosť počas menštruácie

So zvýšeným libido pred menštruáciou je teraz všetko jasné: vplyv dvoch hormónov, testosterónu a progesterónu, vyvoláva sexuálnu aktivitu. Prečo chcete sex vo vašom období? Pozrime sa v tejto otázke.

Prvý deň menštruácie je tiež začiatkom nového cyklu, sprevádzaný zmenou hormonálnych hladín. Aktivuje sa estrogén a LH (luteinizačný hormón). Ale ženské telo nemôže byť okamžite zrekonštruované. Účinky testosterónu a estrogénu sú stále dosť silné. Ženy nemajú „prepínač“, nenastáva prudká zmena v hormonálnom pozadí, tento proces je postupný. Nie je preto prekvapujúce, že počas menštruácie sa udržuje zvýšené libido.

Existujú ďalšie faktory, ktoré zvyšujú príťažlivosť:

 • opuch vaginálnych stien (tí, ktorí mali sex počas menštruácie, poznamenali, že mali viac radosti ako v iných dňoch),
 • uvoľňovanie endorfínov zmäkčuje nervové napätie, ktoré často sprevádza prvé dni menštruačného cyklu,
 • prechodné spastické svalové napätie pošvy a maternice, a potom ich uvoľnenie zmierňuje nepohodlie a malú bolesť, ktorá môže sprevádzať krvácanie, zmiznúť,
 • skracuje čas menštruácie.

Postoj k sexu v menštruácii je pre každého iný, niekto je na to pripravený, pre iných je to neprijateľné (a odmietnutie môže byť nielen zo strany ženy, ale aj od jej sexuálneho partnera). Veľa záleží na:

 • z charakteristík „kritických dní“: môže prejsť hladko, bez akýchkoľvek nepríjemných pocitov, s miernym nepohodlím alebo so skôr silným syndrómom bolesti,
 • z intenzity krvácania: ak je silná, mnoho žien sa bojí toku, reakcie partnera a iných "nehygienických" momentov,
 • od trvania: niektoré ľahšie „vydržať“ 3 dni, aj keď je túžba po sexe skvelá. A ak hovoríme o týždni, potom sa postoj môže zmeniť
 • z psychologického postoja: vnímanie pohlavia počas menštruácie je pre každého odlišné.

Z hľadiska špecialistov je reakcia tiež nejednoznačná. Hoci v období krvácania nie sú žiadne zjavné kontraindikácie pohlavia, niektorí gynekológovia ich neodporúčajú. Námietky sú nasledovné: t

 • počas menštruácie sa zvyšuje riziko infekcie: neznamená to, že lekári predpokladajú nechránený pohlavný styk s náhodným partnerom, ktorý pravdepodobne trpí pohlavne prenosnými infekciami. Toto je priaznivejšie prostredie pre vývoj patogénnych mikroorganizmov, ktoré sú súčasťou normálnej mikroflóry. Môžu preniknúť z pošvy do maternice, ktorej krk je v tomto okamihu pootvorený,
 • Ďalšie varovanie je spojené s rovnakým faktorom: mechanizmus endometriózy je spojený s refluxom endometriálnych častíc spolu s menštruačnou krvou do maternice a ďalších reprodukčných orgánov. Ďalším dôvodom sa nazýva zvýšená hladina estrogénu, a to sa začína aktívnejšie rozvíjať v prvých dňoch menštruačného cyklu. To znamená, že sex počas menštruácie môže viesť k rozvoju patológie,
 • riziko poranenia: maternica počas tohto obdobia je čiastočne odhalená a najzraniteľnejšie, násilné pohlavie môže viesť k mikrotraumatám, čo bude mať negatívny vplyv na zdravie v budúcnosti,
 • Paradoxne existuje minimálne riziko koncepcie v týchto dňoch. To môže byť spôsobené rôznymi faktormi, napríklad dve vajcia dozrievali v tele v rovnakom čase, prvý vyšiel skôr, menštruácia šla načas, a druhá „oneskorená“, av čase krvácania je celkom schopná oplodnenia. Ak pár praktizuje nechránený sex, môže to viesť k neočakávanému a nechcenému tehotenstvu.

Gynekológovia môžu obhajovať pohlavný styk počas menštruácie. Ich argumenty sú nasledovné:

 • potlačenie sexuálnych túžob môže viesť k zániku libida, telo si zvykne ignorovať hormonálne prepätia,
 • bariérové ​​antikoncepcie (kondómy) budú chrániť pred infekciami oboch partnerov a od teoreticky možného nechceného tehotenstva,
 • etiológia endometriózy nie je úplne objasnená, a aby sa minimalizovali riziká, je možné zvoliť špeciálne polohy, v ktorých je riziko „reverzného“ menštruačného refluxu minimálne.
 • Intenzita pohlavného styku môže byť kontrolovaná (aby sa zabránilo zraneniu), ale svalový tonus zníži čas krvácania a endorfíny neutralizujú nepohodlie a miernu bolestivosť.

V každom prípade, aby sa rozhodlo, či má byť sex počas menštruácie alebo nie, každá žena sa rozhodne sama pre seba. A nie všetky "reziduálny efekt" testosterónu a progesterónu je dostatočne veľký.

Po menštruácii

Ihneď po menštruácii dochádza k postupnému zvyšovaniu hladiny hormónov stimulujúcich estrogén a folikuly. Zvyčajne, po ukončení krvácania, naozaj chcete mať sex z dvoch dôvodov:

 • obdobie dočasnej abstinencie sa skončilo (mnohé ženy stále dávajú prednosť prestávke),
 • existuje zvýšené libido, ktoré je spôsobené stále viditeľným vplyvom progesterónu a estrogénu.

Zvýšenú príťažlivosť po krvácaní možno vysvetliť aj psychickou náladou tých žien, ktoré nemajú v úmysle mať dieťa. Prvé dni sa považujú za „bezpečné“, riziko otehotnenia je minimálne. Ako ovulácie prístupy, túžba mať sex opäť zvýši. Organizmus opäť začína mechanizmus prípravy na možné oplodnenie, preto sa na hormonálnej úrovni libido opäť zvýši. Príde „prvý vrchol“ exacerbácie sexuálnych potrieb a všetky procesy sa opäť objavia podľa hormonálneho cyklu.

Menštruačný cyklus

Menštruačný cyklus ženy nie je len mesačné krvácanie tri až sedem dní. Ide o komplexnú hormonálnu reštrukturalizáciu organizmu, prípravu vnútorných pohlavných orgánov pre nástup tehotenstva a pôrod.

Ak sa koncepcia nevyskytne, vnútorný povrch maternice - endometrium - sa obnoví, sliznica sa spolu s krvou odmietne. Toto sa nazýva menštruácia.

Všetky procesy prebiehajúce v tele ženy počas jedného cyklu sú regulované pohlavnými hormónmi - estrogénom a progesterónom. Ich vibrácie zabezpečujú postupný výskyt rôznych fáz cyklu. Sexuálne hormóny však ovplyvňujú celkový stav tela. Zmena nálady, emocionálna labilita ženy závisí od nich. Aj tieto látky sú hlavnými vinníkmi zmeny libida - sexuálnej túžby, príťažlivosti partnera.

Libido alebo sexuálna túžba závisí od psycho-emocionálnych faktorov a fyzickej. Je ovplyvnený:

 • únava,
 • depresie
 • odmietnutie konkrétnej osoby
 • pocit lásky
 • pozitívne emócie
 • choroba
 • mesačne.

Z hľadiska logiky by sa túžba po sexe mala výrazne zvýšiť počas obdobia ovulácie. Zvyčajne sa vyskytuje uprostred cyklu a predstavuje uvoľnenie zrelého vajca z vaječníka.

Tento moment je najpriaznivejší pre začiatok tehotenstva, pretože ženská reprodukčná bunka si zachováva svoju životaschopnosť len jeden deň. A preto zvýšená túžba po ovulácii zvyšuje pravdepodobnosť pohlavného styku a úspešného počatia a je prvkom prirodzeného výberu. Ľudia sú však významne odlišní od zvierat, v ktorých všetky reprodukčné procesy podliehajú prirodzeným zákonom regulácie.

V praxi, ďaleko od žien si všimnú horlivý túžba po sexe uprostred mesiaca. Najčastejšie si v tomto čase ani nevšimnú žiadne zmeny v sexuálnej sfére.

Mnohí z nich však majú jasnú koreláciu medzi zmenami libida a menštruácie, napríklad ich posilnením. Ako to vysvetliť?

Príťažlivosť pred menštruáciou

Zvýšená sexuálna túžba pred menštruáciou je možná ešte bežnejšia. Некоторые женщины даже рассматривают его как характерный и безошибочный признак приближения менструации. Некоторые гинекологи выделяют его в компонент предменструального синдрома. Почему перед месячными хочется секса?

Объясняется этот феномен достаточно просто. Na jednej strane všetky rovnaké fyziologické mechanizmy pôsobia - hormonálne výkyvy a zvýšený prietok krvi do orgánov malej panvy. Ich nepreberné množstvo prispieva k rýchlemu rozvoju vzrušenia a ľahšiemu útoku na orgazmus. Pozitívna skúsenosť intímneho života v tomto čase prebudí túžbu v nasledujúcom cykle.

Na druhú stranu, žena môže chcieť sex viac, pretože počas obdobia menštruácie sexuálny život je pre ňu neprijateľný. Tieto psychologické faktory prispievajú k zlepšeniu fyziologického libida.

Nezabudnite, že obdobie pred menštruáciou nie je bezpečné vo vzťahu k nástupu tehotenstva. Ovulácia sa nevyskytuje vždy presne v strede cyklu. Možno je neskoro. To znamená, že aj 1-2 dni pred krvácaním počas nechráneného pohlavného styku je možné úspešné počatie. Kondómy alebo hormonálna antikoncepcia sú v tejto situácii najlepšou metódou ochrany.

Hormonálny vplyv

Prečo máte túžbu mať sex počas svojho obdobia? Sexuálny kontakt stimuluje produkciu endorfínov v mozgu, to sú „hormóny šťastia“, ktorých pôsobenie je podobné opioidnej intoxikácii. Zvýšené libido je spojené s túžbou tela zbaviť sa stresu, nepohodlia, spojeného s nástupom menštruácie. Výsledkom je, že po sexe sa zníži bolesť v podbrušku, zlepší sa nálada a celková pohoda, zmizne depresia a podráždenosť.

Počas orgazmu sa hormón oxytocín vylučuje, čo spôsobuje kontrakcie hladkého svalstva maternice. Žena dostane viac radosti ako v iných dňoch, znižuje úzkosť, dôvera v partnera sa objaví. Tiež sex stimuluje a urýchľuje čistenie maternice. Endometrium sa obnovuje rýchlejšie, bezprostredne po zákroku, krvácanie sa môže zvýšiť, objavujú sa zrazeniny, ale ďalej sa sekréty znižujú a kritické dni končí skôr.

Hlavným dôvodom, prečo chcete sex pred menštruáciou, je zvýšenie hladiny mužských hormónov v krvi ženy.

Počnúc druhou fázou menštruačného cyklu klesá produkcia estrogénu a zvyšuje sa koncentrácia testosterónu. Tento hormón zvyšuje libido, znižuje bolesť, zmierňuje príznaky PMS, je zodpovedný za fyzickú aktivitu a vytrvalosť. Zvýšená túžba mať sex zvyčajne nastáva týždeň alebo niekoľko dní pred začiatkom menštruácie.

Ženy s bezbolestnými kritickými dňami môžu chcieť sex počas menštruácie. Ak je výskyt krvácania sprevádzaný silnou bolesťou (dysmenorea), potom o sexe nemožno hovoriť. Intimita môže zhoršiť blahobyt ženy ešte viac a spôsobiť ťažké kŕče maternice.

Bezpečný sex

Prečo chcete sex počas menštruácie, je možné otehotnieť počas tohto obdobia? Jednou z najčastejších príčin zvýšenej intímnej túžby je uvedomenie si, že sex nepovedie k nechcenému tehotenstvu a nemôžete používať antikoncepciu. Žena a muž sa čo najviac uvoľňujú a všetka pozornosť je zameraná na vnútorné pocity.

Existujú však riziká počatia dieťaťa aj počas menštruácie. Je to kvôli individuálnym vlastnostiam tela, neskorej alebo opakovanej ovulácii. Preto nezanedbávajte antikoncepciu. Najlepšie je použiť kondóm, zníži riziko infekcie maternice a chráni pred neplánovaným tehotenstvom.

Žena môže mať istotu v bezpečných dňoch pri vedení denníka, kde sa počas celého menštruačného cyklu zaznamená plán zmien bazálnej telesnej teploty. Takže môžete sledovať, kedy došlo k ovulácii a ktoré dni sú bezpečné. Najmenej šanca otehotnieť počas prvých 2 dní menštruácie. Výlučky počas tohto obdobia sú najhojnejšie, takže aj keď dôjde k oplodneniu, vajíčko nemôže byť upevnené na stene maternice, a je vyplavené krvou a odumretými bunkami endometria.

Prietok krvi do reprodukčných orgánov

Prečo počas menštruácie chcete sex, aký je dôvod? Počas menštruácie sa v maternici vyskytuje uvoľnenie endometria, ktoré je sprevádzané ruptúrou krvných ciev a stratou krvi. Prívod krvi do maternice, vaječníkov a príveskov sa zvyšuje, čím sa zlepšuje inervácia nervových zakončení reprodukčných orgánov. Žena sa stáva citlivejšou na hladenie, pocity počas sexu sú intenzívnejšie, orgazmus sa stáva jasnejším a ostrejším.

Sekréty aktívne zvlhčujú steny vagíny, sliznice trochu zväčšujú, čo tiež prispieva k získaniu príjemných pocitov pre ženu a jej sexuálneho partnera.

Zvýšené libido po menštruácii

V niektorých prípadoch zvýšená túžba po sexe pretrváva u žien po menštruácii. V prvej fáze menštruačného cyklu sa postupne zvyšuje hladina estrogénu, ale testosterón je stále vysoký. Je to tento hormón, ktorý je zodpovedný za libido. Okrem toho bolesť spojená s menštruáciou už uplynula, takže existuje silná sexuálna túžba, dokonca aj u žien s dysmenoreou.

Typicky táto zvýšená príťažlivosť pretrváva 3-4 dni. Potom hladiny testosterónu začínajú klesať a libido sa oslabuje. Ďalší nárast je pozorovaný počas ovulácie. Obsah androgénov v krvi žien je odlišný, takže sa táto túžba neobjavuje v každej z nich a prejavuje sa rôznymi spôsobmi.

Všeobecné odporúčania

Na zníženie pravdepodobnosti infekcie maternice po pohlavnom styku počas menštruácie by sa mali dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Hygiena. Pred pohlavným stykom a potom by mali byť hygienické postupy. Nemôžete robiť douching, to môže viesť k zavedeniu baktérií z pošvy do maternice a rozvoj akútneho zápalu.
 • Používanie kondómu chráni pred pohlavne prenosnými infekciami, nechceným tehotenstvom a znižuje estetické nepríjemnosti.
 • Pohlavie je najlepšie v sprche alebo vani, pretože krvácanie môže poškodiť posteľnú bielizeň. Môžete šíriť uterák alebo plienku.
 • Preniknutie partnera by nemalo byť hlboké, aby nedošlo k poraneniu krčka maternice. Počas frikcií môže vaginálna mikroflóra preniknúť do dutiny maternice, preto sa musí postupovať opatrne.
 • Výhodné polohy pre sex - keď sa maternica nachádza nad úrovňou vagíny.

Vzhľad sexuálnej túžby u žien počas menštruácie je spojený s hormonálnymi zmenami v tele, zvýšeným prekrvením pohlavných orgánov a zvýšenou citlivosťou. Ak by som mal pohlavný styk po nástupe kritických dní, žena by sa mala rozhodnúť pre seba. Je však potrebné brať do úvahy možné riziká infekcie, nevylučovať možnosť tehotenstva, exacerbáciu chronických ochorení.

Hormóny - kontrolóri ženského života

Vzhľad, nálada, túžba a pohodu ženy - to všetko závisí od produkcie určitých hormónov. V určitých štádiách životného cyklu by mal byť pomer medzi týmito látkami u zdravej ženy odlišný. Je to práve vďaka týmto zmenám, že dievčatá niekedy veľmi chcú tancovať, jesť veľa, plakať alebo chcú zrazu mať sex.

Medzi hlavné hormóny, ktoré kontrolujú život ženy, patria:

 • estrogén,
 • testosterón
 • oxytocín,
 • tyroxín,
 • noradrenalín,
 • inzulín,
 • somatropín.

Estrogén je najviac ženský hormón, je to on, kto robí ženskú postavu hladkú a príťažlivú, a charakter - mäkký.

Testosterón prebudí sexualitu a vytrvalosť v žene, aktivuje svoje libido.

Oxytocín vyvoláva zraniteľnosť, jemnosť, starostlivosť a lásku k svojim blízkym.

Tyroxín reguluje metabolizmus, ovplyvňuje vynaliezavosť. Ženy s priemernou hladinou tohto hormónu majú ostrú myseľ a elegantnú postavu.

Norepinefrín spôsobuje, že žena je statočná, násilná a cieľavedomá, povzbudzuje ju k činom a aktivuje mozog.

Inzulín je hormón, ktorý vám umožňuje získať energiu potrebnú pre život z potravy.

Rastový hormón umožňuje žene, aby bola silná a štíhla, reguluje hromadenie svalovej hmoty a pružnosť väzov, vrátane väzov, ktoré podporujú prsník.

Všetky tieto hormóny umožňujú ženám, aby fungovali produktívne a zostali atraktívnymi v očiach mužov.

Hormonálne pozadie počas menštruácie

Kvôli biologickým rytmom ženského tela sú počas menštruácie testosterón a oxytocín na vysokej úrovni. V reakcii na všetky tieto zmeny žena zvyšuje svoje libido a sama sa stáva veľmi zraniteľnou a citlivou.

Množstvo testosterónu sa udržiava na vysokej úrovni dvakrát počas mesačného cyklu: počas menštruácie a počas ovulácie. Toto sú obdobia, keď žena chce sex najviac. To je všetko náhodou, pretože to je počas ovulácie, že najvyššia šanca na otehotnenie, a počas menštruácie, príjemné pocity pomôže zmierniť nervové napätie a pozdvihnúť náladu.

Úroveň týchto hormónov u dievčat stúpa určitý čas pred nástupom menštruácie, čo je dôvod, prečo chcete sex pred menštruáciou. To sa deje niekoľko dní, alebo dokonca týždeň pred nástupom kritických dní. Inštinkty sú usporiadané takým spôsobom, že v tomto okamihu pochádza žena od ženy, ktorá priťahuje mužov, takže zvyčajne nemajú námietky voči takému aktívnemu správaniu zo strany ich krásnej polovice.

Pokiaľ ide o pohlavný styk počas menštruácie, dvojice robia takéto rozhodnutia sami: niektorí to majú radi kvôli nízkej pravdepodobnosti otehotnenia a niektorí sa zdržiavajú lásky, veriac, že ​​existuje určité riziko vzniku chorôb. Čiastočne majú pravdu.

Aké sú nevýhody?

Väčšina lekárov, dokonca aj tých najprogresívnejších, je toho názoru, že je lepšie zdržať sa sexu počas menštruácie. V stabilných vzťahoch medzi pohlaviami, keď sú partneri sebaistí a v budúcnosti, zvyčajne nie je veľký problém oddialiť sex na 1-3 dni.

Ak sa stále chcete naozaj milovať, je to samozrejme možné, ale vždy musíte dodržiavať pravidlá hygieny. To znamená, že pred pohlavným stykom a po ňom je nevyhnutné, aby boli obaja partneri podkopaní, aby sa zabránilo infekciám.

V tomto prípade sa však odporúča použiť bariérovú metódu antikoncepcie, tj kondóm, pretože môže chrániť pred pohlavne prenosnými ochoreniami a nechcenými tehotenstvami.

Ženské telo je komplexný mechanizmus, takže si nikdy nemôžete byť úplne istí, že počas menštruácie nemôže otehotnieť. Spolu s tým môže byť životnosť spermií odlišná, takže je lepšie používať kondóm.

Okrem toho sa odporúča mať sex len po prepustení sa stáva menej hojné, to znamená, že po 3 dňoch cyklu. Po prvé, pred tým, ako sa dievča môže rozrušiť bolesťou a ona sama sa môže cítiť neistá.

Hlavnou nevýhodou pohlavného styku počas menštruácie, ako je uvedené vyššie, je infekcia. Počas tohto obdobia sa krčka maternice mierne otvorí a maternica sa stane bezbrannou proti všetkým infekciám vo vagíne. Krv je výborným prostredím pre rozvoj všetkých druhov patogénnych mikroorganizmov, takže ďalšie prenikanie do pošvy vystavuje ženu ešte väčšiemu riziku mikróbov vstupujúcich do najdôležitejších ženských orgánov. Infekcie by sa však mali báť nielen ženy, ale aj jej sexuálneho partnera, pretože v tomto období je žena najviac infekčná.

Ďalším mínus týchto aktivít je riziko endometriózy. Endometrióza je ochorenie, ktorého história ešte nie je úplne objasnená. Počas menštruácie sa endometrium maternice odlupuje a odoberá z tela krvou, pretože ženské telo sa pri možnom tehotenstve znovu pripraví na miesto pre vývoj plodu. Endometriálne bunky sa môžu dostať do iných orgánov ženského reprodukčného systému, vytvárať tam cysty a počas menštruácie sa snažia odlupovať, čo vedie k silnej bolesti, ktorá môže byť niekedy vyliečená iba pomocou operácií.

Ako endometriálne bunky idú tam, kde by nemali, lekári stále nemôžu poskytnúť presnú odpoveď, ale existuje teória, že počas pohlavného styku, tj počas translačných pohybov proti prietoku krvi, môže byť endometrium zapustené do iných orgánov.

Ďalší mínus nemá žiadny medicínsky základ, pretože je jednoducho spojený s logickými nepríjemnosťami a estetickou stránkou sexu počas menštruácie. Hoci tento bod sa zvyčajne nevzťahuje na páry s dobre zavedeným vzťahom dôvery.

Vzhľadom na všetky výhody a nevýhody, by mal pár rozhodnúť sami, či je vhodné mať sex počas menštruácie. Ak sa chcete počas tohto obdobia milovať, bude to vaše rozhodnutie. Je len dôležité dodržiavať pravidlá hygieny, používať kondóm a udržiavať harmóniu vo vzťahu.

Blame - hormonálne pozadie

Nie každý človek bude schopný zoznam všetkých hormónov, ktoré sú produkované v jeho tele žliaz s vnútornou sekréciou. Keď je menštruácia ženy čoskoro, potom vaječníky zodpovedné za cyklus a iné žľazy fungujú určitým spôsobom. Lekári zistili, že skupina párových žliaz, nadobličiek, je tiež zodpovedná za trvanie cyklu. Zahrnuté sú ako prištítne telieska, tak samotná štítna žľaza. Často sa dokonca aj zloženie krvi mení natoľko, že vedie k nerovnováhe elektrolytov, ktorá sa prejavuje výskytom edémov, bolestí hlavy, kŕčov a agresívnej nálady. Tak začína PMS - predmenštruačný syndróm.

V každodennom živote sa verí, že jeho prejavom je buď agresivita alebo slznosť, ale v skutočnosti to môže byť silná indispozícia. Častejšie je to spôsobené nadbytkom iónov sodíka v krvi. Je to tento elektrolyt, ktorý vytesňuje ostatné - ióny vápnika, horčíka a draslíka, preto sa môže zmeniť nielen nálada. Ženy s problémami s pohybovým aparátom môžu pociťovať bolesť chrbtice alebo kĺbov kvôli nedostatku vápnika. Nedostatok horčíka a draslíka však ovplyvňuje činnosť nervového a kardiovaskulárneho systému.

Keď zástupca slabšieho pohlavia zvyšuje množstvo hormónu, nazývaného muž, to znamená testosterón, vedie to k zvýšeniu sexuálnej túžby.

Zdá sa, že žena mení miesto u človeka a stáva sa iniciátorom sexuálneho styku. Súčasne sa zvyšujú hladiny oxytocínu. Tento hormón je zodpovedný za kontrakciu svalov maternice, takže jeho rast je prirodzený v období, keď končí menštruačný cyklus. Tento hormón je typický ženský hormón, pretože sa vyrába vo veľkých množstvách v normálnom stave po pôrode, pomáha obnoviť veľkosť maternice a znižuje krvácanie.

Dojčenie vyvoláva produkciu oxytocínu a niekedy počas jeho silného uvoľňovania dojčiaca matka cíti takmer neznesiteľnú bolesť brucha. Podobné bolesti môžu byť stíhané nielen ženami, ale aj ženami, ktoré majú menštruačné obdobie. Maternica sa bolestne krúti a stláča a v takých obdobiach je nepravdepodobné, že by žena rozmýšľala o sexe.

Neznesiteľná túžba po intimite pred menštruáciou nie je najškaredšia vec, ktorá môže vyvolať zúrivé hormóny. Keď sa oxytocín nezvýši rovnako ako testosterón, bude silná túžba po sexe.

Môžem si poradiť s libido vôľou alebo musím užívať lieky

Ak chcete sex pred menštruáciou viac ako v iných obdobiach, potom môžete zmeniť situáciu:

 • s dennou intimitou, aby telo produkovalo vhodné hormóny,
 • užívanie hormonálnych liekov
 • sa snaží zadržať.

Prvá metóda je vhodná pre rodinné ženy, ktorých manželia sú doma každú noc a sú pripravení vykonávať manželské povinnosti. A ak manžel je pracovný deň - tri? Potom sa môžete uchýliť k trikom, ako je sex na telefóne, ale s vlastnými veriacimi. Ženy sú tvormi s násilnou fantáziou, čo by im určite malo pomôcť.

Keď sa v tele produkujú hormóny: endorfín, serotonín, - okrem hrubej príťažlivosti pre partnera sa žena cíti inšpirovaná a šťastná. S touto kombináciou bude pripravená presunúť hory a jej tvorivá činnosť sa môže zvýšiť.

Je to fantasy svet, ktorý pomôže prekonať toto, v skutočnosti, zvierací pocit, keď je nereálne mať sex fyzicky. Zostáva len spýtať sa: čo robiť s ne-tvorivou prácou, keď potrebujete myslieť, zamerať sa na predmet výskumu? Je možné užívať hormonálne lieky? Často sa obávajú použiť kvôli riziku získania nadváhy a nie bez dôvodu.

Existujú však aj také hormóny, z ktorých človek môže strašne chudnúť. Objem a tvar tela sú dôležité parametre, ale nie hlavné. Strach z potreby hormonálnej nerovnováhy a celoživotnej závislosti od drog. Ich bezmyšlienkové myslenie nie je dobrý nápad. To je dôvod, prečo sa poradiť so sexuálnym terapeutom, gynekológom, endokrinológom.

Mal by som ísť k lekárom, keď chcete sex pred menštruáciou

Tu sa každá dáma môže slobodne rozhodnúť. Если этому желанию можно с переменным успехом противостоять, то тогда повода для врачебной помощи нет. Гораздо хуже, когда женщину посещает ПМС «во всей его красе», вызывая мигрени, боли в животе и молочных железах, сильные отёки. В этот период нужно кушать меньше поваренной соли и употреблять в пищу продукты, в которых много магния, калия и кальция.Ak diéty nepomôžu, môžete ísť k lekárovi.

Na druhej strane je nepravdepodobné, že by edémy prispievali k objaveniu sa pohlavného lovu, ale v tomto období sa prejavuje ďalší „satelit“ ženy - svrbenie vo vaginálnej oblasti. Je to on, kto môže znovu vyprovokovať libido. Ale v skutočnosti je to reakcia na zmenu hormonálneho pozadia a niekedy aj oslabenie imunitného systému, čo môže viesť k zmenám v zložení mikroflóry na sliznici pošvy, čo je dôvod, prečo svrbenie.

Oslabená imunita umožňuje reprodukciu mikroorganizmov, ktoré boli predtým potlačené, a bohatšie sekréty vytvárajú živné médium pre túto mikroflóru. Ak je svrbenie veľmi závažné, stále musíte navštíviť gynekológa, aby mohol skontrolovať škvrnu, ak sa vyvinul drozd, tiež nazývaný kandidóza.

A zostáva ešte jedna otázka: čo robiť, ak libido nepustí a obdobia už začali? Koniec koncov, prúdenie tekutiny cez vagínu len zhoršuje túžbu a z pohľadu lekárov v kritických dňoch je sex kontraindikovaný.

Stále je dovolené mať sex s menštruáciou alebo nie

Ani lekári nemôžu na túto tému jednoznačne veriť. Niektorí argumentujú, že počas pohlavného styku počas menštruácie dochádza k odstráneniu svalových spazmov a súčasne k cievam. Bolesť sa znižuje alebo úplne zmizne. Pre ženu sa to prejavuje odstránením všeobecného tónu a pevnosti, v ktorej môže telo počas tohto obdobia zostať.

Emocionálna zložka sexuálnych vzťahov má tiež veľký význam, ak je pár v pravej harmónii - nielen samotný sexuálny akt, ale aj predohra sprevádzaná pohladením. Ak sa však odstúpite od čisto emocionálneho kontaktu, tento proces možno považovať za relaxačnú masáž, ale jeho účinok je veľký práve preto, že osoba, ktorá je drahá srdcu, „vykonáva zákrok“.

Druhá skupina lekárov má tendenciu vidieť v sexuálnych kontaktoch počas kritických dní nebezpečenstvo infekcie, navyše oboch partnerov. Koniec koncov, krv je proteínová látka, kde baktérie môžu nájsť živné médium a množiť sa energicky.

V súčasnosti neboli príčiny zápalu endometria starostlivo študované a liečba ochorenia je ťažká. V ťažkých prípadoch je nutné uchýliť sa k odstráneniu maternice.

To je dôvod, prečo sa lekári obávajú infekcie tohto orgánu kvôli tomu, že človek nemohol vydržať týždeň a dovolil pohlavný styk.

Problém hygieny je skutočne riešený kondómom. Najmä, ak je človek rozrušený a iniciátorom intimity je žena. Použitie takejto antikoncepcie je skutočnou cestou von.

O niečo horšie, keď je pohlavný styk narušený silnou bolesťou u partnera. S boľavými bolesťami sa žena nezbaví kŕčov a po tom, čo vstúpila do unáhleného sexuálneho kontaktu, vyprovokuje ich posilnenie, preto by ste nemali konať nehanebne: je lepšie počúvať vaše telo.

Sexuálna túžba pred menštruáciou - to nie je patológia, nebezpečnejšie momenty spojené s hormónmi a opísané v tomto článku. Ich vzhľad je kritériom, ktoré naznačuje, že je čas navštíviť lekára.

Pin
Send
Share
Send
Send