Zdravie

Ako urýchliť príchod menštruácie na niekoľko dní doma

Pin
Send
Share
Send
Send


Predtým, ako začnete užívať tento liek, mali by ste ho koordinovať so svojím lekárom - je dôležité určiť dôvod oneskorenia na samom začiatku a po tom urobiť rozhodnutie. Najčastejšie lekári predpisujú hormonálne lieky - pomáhajú normalizovať hormóny a to bude východiskovým bodom pre nástup menštruácie.

Medzi hormonálnymi liekmi lekári najčastejšie predpisujú:

 1. Pulsatilla.
 2. Duphaston.
 3. Perorálne typy antikoncepcie.

Nemali by ste si ich vyberať sami, priraďte si liečebný postup - to môže byť škodlivé. Okrem drogového kurzu na stimuláciu nástupu menštruácie je možné pomocou ľudových prostriedkov.

Bylinné prípravky

Nie je 100% bezpečné volať takéto lieky, hoci sú v porovnaní s drogami menej škodlivé.

 1. Semená mrkvy - veľký ľudový liek na stimuláciu menštruácie. To je dosť jesť v čase, len žuvanie a umývanie s teplou vodou - to je to, ako to urobiť 3 krát denne, pred hlavným jedlom. Trvanie tohto stimulačného kurzu je 1-2 dni.
 2. Pravidelná šupka cibule tiež pomôže urýchliť menštruačný tok ženy. To je dosť pary v pohári vriacej vody 2 lyžice. s kopcom šupky a nechať ho variť pol hodiny. Kmeň, vezmite ho do jedla pred jedlom - spravidla sa menštruácia vyskytuje v 5-6 hodinách, menej často - deň.
 3. Odvar z poľa nevädza farba - tieto modré kvetenstvo pomôže vyvolať predčasný nástup menštruačného cyklu. Dosť v pohári vriacej vody na paru 2 polievkové lyžice. l. a nechať stáť asi hodinu. Potom sa objem rozdelí na dve časti - jedna sa odoberie v noci, pred spaním, a ak nie je ďalšie obdobie menštruujúce, druhá časť sa tiež vypije.
 4. Pre predčasnú stimuláciu menštruácie - môžete použiť žiarovku mečík, alebo skôr jeho hornú časť. Dôkladne sa umyje a čistí, potom sa zavedie do vagíny a nechá sa cez noc. Menštruácia sa vyskytuje počas dňa - takže môžete vyvolať predčasnú ofenzívu.

Ľudové prostriedky stimulácie menštruácie

Nasledujúce nápravné opatrenia z arzenálu tradičnej medicíny, hoci sa zdajú byť bezpečné, ak sa používajú nesprávne, môžu vyvolať negatívne následky. Pred aplikáciou tohto alebo nápravy je preto potrebné konzultovať s gynekológom a zohľadniť individuálne charakteristiky tela, neznášanlivosť jedného alebo druhého komponentu.

 1. Na stimuláciu menštruácie na 2-3 dni - to stojí polovicu na zvýšenie príjmu tekutín. To môže byť šťavy a kompóty, odvar a bylinné čaje - tento prístup umožní riediť krv a urýchliť, zvýšenie krvácania, výstup sliznice. Treba si však uvedomiť, že ak sa vyskytnú problémy s obličkami alebo srdcom, táto metóda by sa nemala praktizovať, čo by pre nich znamenalo ďalšiu záťaž.
 2. Odvar zo zelenej žihľavy - účinný ľudový liek, ktorý urýchli nástup a ukončenie menštruácie. Stačí pol litra variť 5 litrov vriacej vody. l. sušené a lepšie čerstvé rastliny a varte na miernom ohni asi 20 minút, potom vyberte z tepla, vychladnite a vezmite 5 krát viac ako 3x denne. l. - Referenčný deň sa považuje za druhý deň menštruačného cyklu.
 3. Urýchliť nástup menštruácie a pastiersky vak odvar - v pohári vriacej vody dusenej 2 lyžičky. sušené rastliny a trvajú na pol hodine. Naplňte vývar a vezmite pol pohára ráno a večer pred spaním.
 4. Ak chcete urýchliť nástup menštruácie môže a prudký nárast hladiny hemoglobínu v krvi - za to stojí za to jesť 2 bary hematogénu každý deň a 1 ovocie granátového jablka každý. Výsledok vo forme nástupu menštruácie možno pozorovať po 2-4 dňoch.
 5. Tinktúra z vodného korenia - odneste ju na 40 čiapok. zriedi sa v pohári vody 3 krát denne, pred jedlom a vďaka tomu je možné urýchliť nástup krvácania na 2-3 dni. Užívajte tento roztok pol hodiny pred jedlom.
 6. Cvičenie na lodi tiež pomôže urýchliť nástup menštruácie - dáva dodatočnú záťaž na telo, presnejšie povedané, oblasť pobrušnice, čím stimuluje výtok ženskej sliznice. Je ľahké to urobiť - len ležať na bruchu a natiahnuť ruky dopredu a tlačiť ponožky späť so silnou vôľou. Ďalej je potrebné odtrhnúť ramená a nohy na povrchu a odpočívať len na bruchu - to je spôsob, akým natiahnete peritoneálnu oblasť a zostanete v tejto polohe aspoň 8-10 sekúnd.
 7. Citrónová šťava je tiež účinným a účinným prostriedkom na urýchlenie nástupu menštruácie. Vyprovokovať poslednú ofenzívu za 2-3 dni pred plánovaným termínom - stačí ráno vypiť pohár citrónovej šťavy, zriedenej vodou v rovnakom pomere. Pite šťavu v dopoludňajších hodinách a večer v pohári - ako ukazuje lekárska prax, je to porážka dávky vitamínu C, ktorá spôsobuje stenčenie stien krvných ciev a nástup predčasnej menštruácie. Táto metóda má obmedzenie - diagnostikovala problémy s tráviacim traktom.
 8. Aktívny sex - táto metóda sa často odporúča na predčasnú aktiváciu menštruácie, pričom podstatou tejto metódy je, že počas aktívneho sexuálneho života sa maternica a jej svaly intenzívne znižujú, čo zase vyvoláva hojný menštruačný tok.
 9. Šport - aktívne sa odporúča trénovať ho na predčasný nástup menštruácie. V prvom rade by ste mali venovať pozornosť tým cvičeniam, ktoré sú zamerané na výcvik tlače a poburenia. To môže byť len cyklistika alebo stacionárny bicykel, ako skákanie, len drepy s váhou vo vašich rukách a hojdanie doma tlače. Ale v tomto prípade stojí za pochopenie - v prípade patológií srdca a krvných ciev sú takéto metódy, konkrétne nadmerné zaťaženie tela zakázané.

Kedy nezasahovať do prirodzeného cyklu

Lekári hovoria, že v lekárskej praxi existujú prípady, v ktorých nestojí za zasahovanie do prirodzeného cyklu a zdá sa, že taký negatívny jav ako oneskorenie alebo túžba ho provokovať pred útokom. Najmä v takýchto prípadoch experimentovať s vlastným telom:

 • Ak menštruačný cyklus ešte nebol stanovený - táto situácia je typická pre teenagera alebo počas menopauzy.
 • Pri diagnostikovaní patológií a ochorení maternice a príveskov.
 • Pri chorobách krvi, najmä so sklonom k ​​tvorbe krvných zrazenín.
 • Počas obdobia zotavenia po pôrode, keď sa hormonálna rovnováha ženy vráti do normálu.
 • Pri diagnostike infekčnej povahy ochorenia a pri zvyšovaní telesnej teploty.
 • Po strese a diagnostikovaní problémov s koncepciou.

V takýchto prípadoch by ste sa mali poradiť s lekárom a neprijať žiadne nezávislé opatrenia na stimuláciu nástupu menštruácie.

Pin
Send
Share
Send
Send