Hygiena

Dôvody vzniku výtoku s nepríjemným zápachom po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesačná menštruácia je sprevádzaná mnohými príznakmi. Jeden z nich - nepríjemný zápach po menštruácii. Toto nie je problém, ale len dôsledok prebiehajúcich patologických procesov. Nezávisle identifikovať príčinu nebude fungovať. Bez pomoci lekára v tomto prípade nestačí.

Spôsobuje nepríjemný zápach z výboja

Dôvodom atypického zápachu môžu byť hormonálne poruchy, nedostatok vitamínov, slabá imunita, ale hlavnými provokatérmi sú zápaly a infekcie pohlavných orgánov. Zvýraznite choroby, ktoré spôsobujú výskyt nepríjemného príznaku:

 1. Porušenie vaginálnej mikroflóry, ktorá chráni genitálie pred patogénmi a prispieva k ich čisteniu. Pri zmene zloženia a problémov s mikroflórou prenikajú patogénne baktérie voľne do pošvy, čo vedie k infekcii tela hubami. Bežné patológie spôsobené patogénnou mikroflórou zahŕňajú vaginálnu kandidózu a často opakovanú bakteriálnu vaginózu.
 2. Zápalové procesy. Môže ovplyvniť vonkajšie a vnútorné orgány reprodukčného systému. Kolpitída a vulvitída sa vyskytujú v dôsledku nahromadenia sekrécií pôsobiacich dráždivo na slizniciach vagíny. Takéto javy vyvolávajú traumatické poranenia, latentnú infekciu tela, ochorenia močového systému a gastrointestinálneho traktu.
 3. Sexuálne prenosné infekcie. Najčastejšou príčinou zhnitého zápachu z pošvy sú trichomoniáza, chlamydia, mykoplazmóza, ureaplazmóza. Takmer všetky choroby sú asymptomatické. Detekcia ich príznakov je možná len s exacerbáciami.

Cervicitída (zápal krčka maternice), proliferácia endometria maternice (endrometrióza) a malígne nádory patria medzi menej časté príčiny špecifickej „chuti“.

Bez ohľadu na pôvod, nepríjemný zápach po menštruácii je známkou zlého zdravia. Je to dôsledok rozkladu, rozpadu a abnormálneho toku menštruácie.

Ak výtok vonia občas a nemá ostrý, výrazný zápach, mali by ste venovať pozornosť intímnej hygiene. Príčinou nepríjemného javu je zanedbávanie jednoduchých pravidiel: nepravidelné umývanie, meniace sa hygienické výrobky a spodná bielizeň.

Ak sa žena stará o seba, ale zápach po menštruácii nezmizne a stane sa obsedantným, nevoľným, znamená to prítomnosť závažných patológií v oblasti genitálií.

Niekedy môže žena pozorovať nepríjemný zápach počas menštruácie, takže stojí za prečítanie ďalších informácií o tejto téme.

Príznaky, ktoré môžu rušiť ženu

Menštruačná krv má svoj vlastný špecifický zápach, ale u zdravej ženy má jemný charakter a nespôsobuje averziu. Pri atypických (patologických) stavoch môže výtok po menštruácii cítiť inak. Záleží na type baktérií, ktoré sa rozmnožujú v pošve.

Počas drozdu dochádza k výtoku, voňavej kyseline, hormonálnym poruchám - octu. Ak je diagnostikovaná bakteriálna vaginóza, žena cíti obsedantný zápach z výtoku.

Hnilobný, prehnitý zápach je príznakom infekčných chorôb. Vôňa acetónu po menštruácii indikuje diabetes mellitus, poruchy endokrinného a urogenitálneho systému.

Nemali by ste hodnotiť svoj stav so zameraním výhradne na zápach výtoku po menštruácii. V zriedkavých prípadoch ide o nezávislý symptóm. Častejšie je to jeden zo znakov prítomnosti patológie. Okrem zápachu plodu v intímnej oblasti sa vyskytuje celková slabosť, bolesť brucha a dolnej časti chrbta, pálenie a svrbenie v pošve, podráždenosť. Spolu so zhoršením stavu, hojnosťou, konzistenciou a farbou zmeny menštruačného prúdu. Čím typickejšie príznaky a výraznejší zápach v intímnej zóne po menštruácii, tým nebezpečnejšie ochorenie, postupujúce v tele.

Gynekologické patológie majú mnoho podobných príznakov. Človek, ktorý je ďaleko od medicíny, nie je možné identifikovať príčinu vyskytujúcich sa javov. O diagnostických a liečebných metódach sa môžete dozvedieť až po návšteve u lekára a absolvovaní potrebných testov.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať vypúšťaniu s vôňou amoniaku, pretože takmer vo všetkých prípadoch sa považujú za patologické. Prečítajte si viac informácií v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Liečba choroby, ktorá spôsobila zápach

Ak chcete odstrániť atypické "chuť" sa neodporúča zneužívanie douches a ľudových prostriedkov. V tomto prípade sú tieto metódy neúčinné a nebezpečné. Bez lekára, problém nemôže vyrovnať. Prvá vec, ktorú špecialista robí, je identifikácia pôvodu vône. Potom sa vypracuje plán terapeutických opatrení a vykonajú sa potrebné vymenovania.

Terapia liečby gynekologických patológií je približne rovnaká. Rozdiel je v používaní liekov. Najúčinnejším spôsobom eliminácie nepríjemného zápachu po menštruácii je lieková terapia, ktorá zahŕňa antimikrobiálne, antibakteriálne a antiseptické činidlá:

 1. Pri diagnostike akéhokoľvek ochorenia reprodukčného systému je veľmi dôležité posilniť a udržať imunitný systém. K tomu predpíšte lieky Polyoxidonium, Immunal, Derinat, Ribomunil.
 2. Fluomizín, klindacín, Ginoflor, Lactobacterin a Bifidumbacterin pomáhajú vyčistiť mikroflóru.
 3. Sexuálne prenosné ochorenia sa liečia antibiotikami Unidox Solutab, Neo-Penotran Forte, Doxycyklín, Ciprofloxacín.

Ak chcete vyliečiť chorobu a zabudnúť na nepríjemný zápach, musíte dodržiavať odporúčania špecialistu. To platí nielen pre užívanie liekov. Vzdať sa fajčenia a alkoholu, dodržiavať pitný režim, pravidlá osobnej hygieny a pravidelne navštevovať gynekológa.

Aj keď sa po menštruácii nepravidelne pozoruje zápach z úst a nie je tu žiadny nepríjemný pocit, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Šetri čas na úkor zdravia.

Vypustenie v rámci normálnych limitov

Dokonca aj v bežných dňoch, keď žena nemá menštruáciu, dochádza k výtoku z pošvy. Obsahujú hlien, ktorý je produkovaný krčka maternice. Ich intenzita závisí od obdobia cyklu. Ak je žena v poriadku a nie sú žiadne patológie, potom nie je zápach z výboja.

Ak hovoríme o kritických dňoch, prideľovanie je špecifickejšie. Vôňa menštruačného prúdu v porovnaní s obvyklým výraznejším, ale nemôžete ho nazvať nechutným. Ak sa niečo zmení, je okamžite viditeľné. To isté možno povedať o zápachu z pošvy po menštruácii. Takéto zmeny vyvolávajú mnohé dôvody. A všetky sú vážne.

Menštruácia je prirodzený proces, ktorý sa pravidelne opakuje. Vyskytuje sa v ženských reprodukčných orgánoch a umožňuje žene otehotnieť.

V niektorých prípadoch prúdenie krvi počas menštruácie trvá dlhšie ako predpísané obdobie a môže viesť k rozmazaniu hnedej farby. Toto obdobie trvá celý týždeň a oveľa dlhšie.

V tejto situácii menštruačná krv stagnuje v záhyboch kože vaginálnej oblasti. Je to nádherné živné médium a má priaznivý vplyv na reprodukciu permanentnej mikroflóry, čiastočne získava patogénne vlastnosti.

V dôsledku toho sa objavuje nerovnováha, ktorá prispieva k výskytu nepríjemného zápachu, ktorý je obzvlášť výrazný pri menštruačných dňoch.

Nedodržiavanie hygienických predpisov

Pre ženu je veľmi dôležité, aby jej genitálie boli čisté. Nie všetci sú však za to zodpovední. Čistota genitálií je obzvlášť dôležitá počas menštruácie, pretože v opačnom prípade bude cítiť zápach u ostatných.

Bez ohľadu na intenzitu, objem výtoku musí žena každý deň dodržiavať hygienu. Nemôžete kúpiť a používať veľké tampóny, podložky len s úmyslom zmeniť ich menej často. Len v takých prípadoch, výtok a smrad, pretože podšívka materiály hromadia hlien a krv. Zahrievajú sa a v dôsledku toho sa začínajú rozkladať. Zároveň nezáleží na tom, koľko sú tieto sekréty.

Stáva sa, že výtok pretrváva v pošve. To je možné, keď menštruácia nie je bohatá, ale dlhá (posledné dni). Ak žena počas menštruácie pravidelne zanedbáva čistotu, môže to spôsobiť veľké problémy. Existujú veľké problémy s vnútornými reprodukčnými orgánmi, sliznicami, kožou.

Choroby spojené so sexuálnou sférou

Existujú prípady, keď menštruácia má nepríjemný zápach a dôvodom je nejaká patológia. V tomto prípade sú páchnuce pachy známkou choroby. To je zlé. Objavia sa ďalšie príznaky, ktoré sa môžu použiť na určenie samotnej choroby.

Veľmi často sa u ženy môže vyskytnúť zápal vo vagíne. Môže to byť spôsobené rôznymi mikroorganizmami, ktoré nie sú nevyhnutne sexuálne prenášané.

Prečo sa zápach zvyšuje počas menštruácie? Dôvodom zvýšeného zápachu môže byť to, že počas menštruačného cyklu sa imunitný systém zhoršuje. Druhým vysvetlením je, že krv sa v tomto čase stáva vhodným médiom, ktoré rozvíja patogény.

Porušenie vaginálnej mikroflóry

Ak je žena zdravá, potom vo svojej vagíne, a to vo vnútornej dutine má vlastnú mikroflóru a jej rôznych zástupcov. Žijú tam stále, ale nemajú žiadny negatívny vplyv. Pomáhajú telu samočistiť.

Napríklad laktobacily produkujú kyselinu mliečnu. Nedovoľuje patogénom vstúpiť do krčka maternice maternice.

Ak sa ich počet zníži, patogénne mikróby, ktoré žijú na sliznici, môžu zvýšiť ich počet. A to vyvolá infekčné ochorenie. Takéto patológie zahŕňajú kandidózu.

Keď sa zvýši populácia patogénnej mikroflóry, veľmi často sa z pošvy po menštruácii pozoruje špecifický zápach. Stáva sa silnejším nielen počas menštruácie, ale aj po nej.

Existuje mnoho chorôb, ktoré sú sexuálne prenosné a kvôli ktorým má výtok nepríjemný zápach. Najbežnejšie sú:

Takéto patológie majú určité symptómy, ktoré sú tiež všeobecne známe. Pri takýchto chorobách sú pozorované špecifické bolesti a prehnitý zápach. Je potrebné vyhľadať pomoc u špecialistu.

Patologické prejavy

Kandidóza je dobre známa choroba, tiež sa nazýva drozd. Kvasinky podobné huby, ktoré patria do rodu Candida, vyvolávajú vznik ochorenia. Ovplyvňujú krčka maternice. Thrush má hlavnú črtu - kyslé nepríjemný zápach. Vyzerá to nielen počas menštruácie, ale aj po nej. Ako huba preniká ženskými genitáliami? Ak je žena nesprávne vyplavená, potom sa huba môže dostať z čriev, ako aj v prípade kontaktu s pacientmi alebo ich vecami. Choroba sa rýchlo vyvíja, keď má žena hormonálnu nerovnováhu, slabé telo a jej obrana nie je schopná vyrovnať sa. Čo sa týka hormonálnej nerovnováhy, vyskytuje sa pri dlhodobom užívaní perorálnych kontraceptív. Thrush môže ešte nastať, ak žena berie antibakteriálne látky po dlhú dobu bez akejkoľvek kontroly.

Pri kandidóze existujú ďalšie príznaky:

 • výtok po menštruácii je podobný šunkovým vločkám, má zvláštny zápach, v niektorých prípadoch môže mať zelenú farbu,
 • genitálie, ktoré sú mimo svrbenia, svrbenie v popoludňajších hodinách silnejšie,
 • pri močení žena cíti pocit pálenia
 • v pošve a na genitálnych perách sa pozoruje kvitnutie bielej.

Keď je ženská vagína zdravá, obsahuje určitý súbor a počet baktérií, bez ktorých nie je možná správna rovnováha mikroflóry. Ale ak sa z nejakého dôvodu vyskytne nerovnováha, t. niektoré mikroorganizmy sa stávajú viac ako iné, gynekológia diagnostikuje bakteriálnu vaginózu. Ak chcete povedať, že choroba je veľmi vážna, bolo by to zlé - samozrejme, len ak pôjdete včas na špecialistu a obnovíte rovnováhu baktérií.

Ale bakteriálna vaginóza môže priniesť veľa problémov. Jedným z nich je nepríjemný zápach počas menštruácie.

Ak bol sexuálny kontakt nechránený, potom je tu možnosť uzatvárania zmlúv Trichomonas. Takéto infekčné ochorenie je sprevádzané špecifickým zápachom počas menštruácie a penivé sekréty, ktoré pochádzajú z genitálií.

Je potrebné liečiť takúto pohlavnú chorobu čo najskôr, aby neskôr nevznikli ďalšie komplikácie.

Diagnostické opatrenia

Každá žena má svoj osobitný zápach, vrátane zápachu pošvy. S výskytom menštruácie sa táto vôňa mierne mení, ale ak je všetko v poriadku so zdravím, nemalo by to byť drsné, nepríjemné.

Ak má žena počas menštruácie nepríjemný zápach, je potrebné venovať osobitnú pozornosť tomu, či je v genitáliách svrbenie, podráždenie a nepríjemné pocity.

Ak existuje aspoň jeden príznak, môžeme bezpečne hovoriť o prítomnosti patológie. V tomto prípade by ste mali okamžite kontaktovať svojho gynekológa.

Nezávisle doma sa môže žena pokúsiť určiť, čo sa s ňou deje. Na to stačí analyzovať výtok po menštruácii, ktorý má nepríjemný zápach, presnejšie, jeho charakter. Ak zápach po menštruácii pripomína:

 • kyslé - to môže znamenať, že máte drozd, dávajte pozor na farbu a textúru: na kandidózu (patogénna reprodukcia huby rodu Candida), mliečne nepriehľadná farba,
 • rybí zápach môže byť známkou bakteriálnej vaginózy a ochorenia nazývaného gardnerelóza - choroby neenerálneho pôvodu, ktoré sú trvalo prítomné v pošve,
 • zhnité alebo zápach hniloby - to môže byť infekcia alebo zápalové procesy.

Nech je to akokoľvek, aj keď ste určili povahu choroby, nemali by ste sa v žiadnom prípade zapojiť do samoliečby. Konzultácia, vyšetrenie gynekológom, testovanie, vrátane šmuhy, sa nielen odporúča, ale aj povinné.

Liečba porúch

Ak vylúčite možnú príčinu nedostatku hygienickej starostlivosti, určite by ste mali ísť na gynekológa na testy. Identifikuje problémy, ktoré sa vyskytli pri vizuálnej kontrole. Je veľmi ťažké identifikovať príčinu nepríjemného zápachu výtoku počas menštruácie a po nej. Použitie len ľudových prostriedkov v tomto prípade je nerozumné. Mnohé z týchto chorôb môžu skončiť a potom vytvoriť ešte väčší výskyt, ktorý prispieva k rozvoju vážnych, nenapraviteľných následkov.

Váš zdravotný problém môže vyriešiť iba špecialista, vrátane zbavenia sa vaginálneho zápachu. Ak sa tak stane, gynekológ sa už odvoláva na poradenstvo s inými lekármi.

Na vyriešenie tohto ochorenia je dôležité urobiť niekoľko vecí:

 1. Absolvovanie externej skúšky.
 2. Dodanie šmuhy, šrotov zo slizníc pošvy, krvi, ktorá sa neskôr pošle na všetky druhy laboratórnych testov.
 3. Podstupuje liečbu.
 4. Realizácia odporúčaní na profylaktické účely.

Nepríjemný zápach po menštruácii, ako aj počas, by nemal byť u ženy vôbec prítomný. To poukazuje na prítomnosť infekčných alebo plesňových ochorení, a nie na vlastnosti tela.

Existujú také choroby, vrátane nepríjemného zápachu počas menštruácie, ktoré sú škodlivé nielen pre ženu, jej telo a zdravie, ale aj pre jej sexuálneho partnera a neskôr môžu preniesť infekciu na inú osobu. Preto je mimoriadne dôležité, aby ste sa včas poradili s gynekológom, aby ste sa zbavili choroby a zabránili vážnym následkom.

Normálny cyklus

Dokonca aj v období menštruačného cyklu, keď nie je menštruácia, má žena výtok. Ich hlavnou zložkou je hlien produkovaný krčka maternice. Takéto sekréty by mali byť transparentné a nemali by mať silný alebo nepríjemný zápach. Intenzita a počet oddelení závisí od fázy menštruačného cyklu.

Počas mesačnej alokácie sa líšia. Vôňa sa stáva výraznejšou, javí sa ako červená alebo červenohnedá. Ale kancelárie počas menštruácie nemajú nepríjemnú arómu.

Menštruačný cyklus pre každú ženu je individuálny, takže niektoré periódy môžu trvať o niečo dlhšie ako norma a končiť hnedými ťahmi. Takéto ťahy môžu trvať až týždeň. To nie je patológia, ale môže spôsobiť nepríjemný zápach.

Prečo sa to deje? Во время месячных в складках влагалища окружающей его области происходит скапливание менструальной крови. Это создает в интимной зоне прекрасную питательную среду для различных микроорганизмов.V dôsledku toho sa môže vyskytnúť nerovnováha mikroflóry, čo vedie k vzniku nepríjemného zápachu v intímnej oblasti. Tento jav sa pozoruje až po menštruácii a potom sa zastaví.

Príčiny zápachu

Mnohé ženy nechápu, prečo sa po menštruácii v intímnej zóne objavuje nepríjemná aróma. Preto niektorí z nich tento príznak vôbec nevenujú pozornosť a druhá časť na to reaguje príliš emocionálne. A iba tí, ktorí pochopia, prečo sa zápach vyskytuje v intímnej oblasti, sú schopní primerane posúdiť svoj stav a určiť, kedy sa dohodnúť s lekárom.

Počas menštruačného výtoku z vagíny vychádzajú heterogénne zrazeniny pozostávajúce z odmietnutého endometria, krvi a prírodného hlienu. To všetko by nemalo mať nepríjemný zápach. Zvyčajne je maximum, ktoré sa cíti, vôňa železa v dňoch najintenzívnejších vetiev hlienu. Prečo sa po menštruácii objavuje nepríjemný zápach z pošvy? Existuje niekoľko dôvodov.

Intímna hygiena

Počas menštruácie ženy často nevenujú osobitnú pozornosť hygiene intímnej zóny. Počas tohto obdobia je však potrebné umývať a vymieňať bielizeň a hygienické výrobky oveľa častejšie.

Mnohí lekári sa preto domnievajú, že nepríjemný zápach v intímnej oblasti po menštruácii sa najčastejšie nevyskytuje pri chorobách, ale pri zanedbávaní pravidiel osobnej hygieny. To môže viesť k vzniku nepríjemného hnilobného zápachu, ktorý zvyčajne pociťuje nielen samotnú ženu, ale aj ľudí okolo nej.

Ženy často uprednostňujú kúpu vankúšikov s väčšou nasiakavosťou, ako je potrebné, často však s cieľom šetriť financie alebo čas, ale zároveň ich menej často menia. Takéto úspory môžu viesť k vzniku rôznych kožných ochorení v intímnej zóne, pretože vlhké prostredie vyvoláva zvýšené množenie patogénnych baktérií. Krvné zrazeniny, ktoré boli dlhodobo v teplom a vlhkom prostredí, sa začínajú rozkladať, čo vedie k vzniku hnilobného zápachu.

Aby sa zabránilo vzniku nepríjemného zápachu po ukončení mesačného výtoku, musíte okamžite vymeniť podložky a tampóny, ako aj pravidelne splachovať intímnu oblasť.

Vaginálna dysbakterióza

Toto ochorenie môže byť tiež nazývané vaginálna dysbióza alebo bakteriálna vaginóza. Je to prudká zmena mikroflóry vagíny a nerovnováha v tomto pomerne krehkom systéme. Významne sa znižuje počet bifido a lakto-mikroorganizmov, ktoré sú zodpovedné za normálne fungovanie tohto orgánu.

To významne zvyšuje počet podmienečne patogénnych mikroorganizmov, ktoré sú neustále prítomné vo vagíne, ako je napríklad candida, gardnerella, enterokoky. Môže sa tiež zvýšiť počet soprofytov.

Vzhľad po mesačnom výtoku s nepríjemným alebo ostrým zápachom nie je jediným príznakom vaginálnej dysbiózy. Okrem toho si žena môže všimnúť:

 • silné svrbenie v intímnej oblasti,
 • zvýšenie množstva vypúšťania
 • nepohodlie počas pohlavia,
 • nepohodlie pri močení.

Ak nezačnete liečbu s výskytom týchto príznakov, bakteriálna vaginóza môže spôsobiť gardnerelózu. Tá istá choroba sa vyznačuje výskytom sekrétov krémovej konzistencie, sivej alebo svetlohnedej farby, s vôňou podobnou skazeným rybám.

Nešpecifická kolitída

Kolitída je zápalové ochorenie slizníc sliznice maternice. K patológii nazývanej nešpecifická je príčinou jej výskytu stafylokoky, stafylokoky, proteusy alebo E. coli.

Nešpecifická kolitída má výrazné príznaky. Najvýraznejšie sú tieto príznaky:

 • nepohodlie v intímnej oblasti,
 • úrady, ktoré majú nepríjemný zápach, najčastejšie kyslé,
 • bolesť pri močení,
 • bolesti počas pohlavného styku.

Ak sa nešpecifická kolitída nelieči, potom pôjde do chronického štádia a potom bude rozmazaná červená alebo hnedá farba.

Tiež, ak budete ignorovať túto chorobu vedie k šíreniu patogénov do krčka maternice. Obdobie mesačného výboja je obzvlášť nebezpečné, ak hlienová sviečka túto oblasť nechráni.

Poruchy rovnováhy hormónov

Akékoľvek zlyhanie v rovnováhe hormónov môže viesť nielen k vzniku výtoku s nepríjemným zápachom bezprostredne po menštruácii, ale aj k iným poruchám vo fungovaní tela.

A nielen porušenia vo vaječníkoch, ale aj v štítnej žľaze a nadobličkách vedú k zmene charakteru výtoku. Menia farbu, stmavnú a dosahujú hnedý odtieň. Je tu nepríjemná ostrá aróma pripomínajúca vôňu rýb. Výtok sa môže zmenšiť a cyklus sa začne pohybovať.

Príčiny hormonálneho narušenia môžu byť rôzne ochorenia, stres, hormonálne lieky, zvýšený fyzický alebo psychický stres.

Sexuálne prenosné choroby

Patria sem choroby, ktorých patogény sa prenášajú z jedného partnera na druhého počas pohlavia. V závislosti od patogénu, ktorý spôsobil ochorenie, sa farba výtoku bude líšiť.

 • S kvapavkou majú sekréty hustú konzistenciu, svetložltý odtieň a hnilobný zápach.
 • V prípade kandidózy alebo drozdu má výtok po menštruácii kyslú vôňu, bielu farbu a syrovú konzistenciu.
 • Trichomoniasis vedie k silnému poklesu vo všetkých sekrétoch, stávajú sa rozmazané. Pri tejto chorobe sa po menštruácii objaví hnedý alebo svetlo ružový výtok s nepríjemným zápachom pripomínajúcim charakteristiku kvapavky.

Čím silnejšie a viac zanedbávané ochorenie, tým výraznejšie budú príznaky. Napríklad, ak na začiatku je farba výboja svetlohnedá, potom sa stmavne a dosiahne hnedú farbu. Aj s vôňou - v priebehu času, bude smrad viac a viac.

Zápal pošvy

Ďalším dôvodom, prečo po menštruácii môže byť nepríjemný zápach v intímnej oblasti, sú rôzne zápalové procesy vo vagíne. Nemusia nevyhnutne pochádzať z choroby. Napríklad mikróby sa môžu dostať do vagíny pri návšteve bazéna alebo sauny.

Počas menštruácie dochádza k miernemu poklesu imunity a krv je vynikajúcim médiom pre intenzívnu reprodukciu rôznych mikroorganizmov. Preto pred začiatkom menštruácie žena necíti žiadne nepríjemné pocity v intímnej oblasti a po menštruácii sa objaví ostrý a nepríjemný zápach. Farba výtoku sa vždy nemení, závisí od mikroorganizmu, ktorý spôsobil zápal. Preto tieň môže zostať bezfarebný a hnedý.

Vôňa liečby

Liečba by mala začať až po testovaní a identifikácii príčin, nepríjemnom zápachu v intímnej oblasti po ukončení menštruácie. Preto gynekológ predpisuje svojim pacientom, ktorí nedostali tento problém, nasledujúce vyšetrenia:

 • všeobecnú analýzu krvi a moču
 • analýza hormónov
 • stery
 • test citlivosti na antibiotiká,
 • v prípade potreby kolposkopia.

Okrem toho je v gynekologickej stoličke vždy história a vyšetrenie. Bez toho bude ťažké určiť, prečo sa po menštruácii objavuje nepríjemný zápach. Je tiež dôležité, aby lekár vedel, či sa zmenila farba hlienu, pretože jeho zelená alebo hnedá farba vám povie veľa.

Keď gynekológ zistí, prečo sa takéto sekréty objavili, predpíše vhodnú liečbu. Farmakológia sa neustále vyvíja, takže teraz existuje veľké množstvo rôznych liekov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa so všetkými chorobami, ktoré môžu spôsobiť nepríjemný zápach po menštruácii. Okrem hlavných liekov môže lekár predpísať probiotiká a imunomodulátory.

Aby ste zabránili vzhľadu po mesačnom prepustení s nepríjemným zápachom, musíte starostlivo sledovať ich zdravie. V prvom rade dodržiavajte intímnu hygienu a chráňte pri sexuálnych kontaktoch. Ak sa takéto sekréty objavia, je potrebné pochopiť, prečo sa to stalo a zabrániť opätovnému výskytu.

Pin
Send
Share
Send
Send