Zdravie

Je možný sexuálny život počas menopauzy

Pin
Send
Share
Send
Send


Túžba vyzerať mladá, svetlá a moderná skriňa, štýlové vlasy a make-up, aktivity a množstvo záujmov - všetky tieto vlastnosti sú charakteristické pre moderné ženy, ktoré prekročili prah päťdesiateho výročia.

Doplnením tohto súboru je schopnosť mať sex počas menopauzy, pretože intímne vzťahy sú jednou zo základných ľudských potrieb. Bohužiaľ, nie všetky ženy dokážu udržať nezmenený zdroj pozitívnych emócií ako plnohodnotný sexuálny kontakt.

Nie každý vie, že sex je schopný zachovať a predĺžiť mládež a pocity z intímnych kontaktov v tomto veku môžu začať hrať s novými farbami. Štatistiky získané pred niekoľkými rokmi ukázali, že jedna tretina opýtaných žien má pohlavný styk pred dosiahnutím veku 70-79 rokov a viac.

K sexuálnej aktivite a po menopauze priniesol pocit plnosti života, stojí za to poznať niektoré dôležité nuansy tejto delikátnej témy.

Ako ovplyvňuje nástup menopauzy sexuálny život ženy?

Libido nemôže zostať nezmenené počas celého ľudského života. A ak sa muži snažia udržať sex čo najdlhšie, potom mnoho žien stráca záujem o túto stranu života príliš skoro.

Možné dôvody na zrušenie intímnych vzťahov:

Reštrukturalizácia tela, zníženie koncentrácie pohlavných hormónov.

Reprodukčný systém splnil svoje funkcie, biologický význam sexuálnej túžby po menopauze sa stratil, moc libida sa znižuje. Racionálny charakter nie je nakonfigurovaný tak, aby plytval zdrojmi zbytočnej funkcie, takže sex po menopauze už nie je dôležitou potrebou.

Zníženie množstva cervikálnych sekrétov, vaginálne mazanie, stenčenie jeho stien vedie k nepríjemnému pocitu počas pohlavného styku.

Vzácne intímne kontakty znižujú pravdepodobnosť orgazmu v dôsledku oslabenia tonusu vaginálnej svalovej steny. Bolesť, nepohodlie sa stávajú spoločníkmi každého pohlavného styku a žena verí, že sex po menopauze nie je taký potrebný.

Problémy s blahobytom.

Do prahu menopauzy prichádzajú všetky druhy sily a vitality. Bolesti kĺbov, strata flexibility a jednoduchosť pohybu, častá únava, nemotivované výkyvy nálady vám bránia v dosiahnutí orgazmu, posunu sexuálneho života na pozadí.

Medzitým, mnohí muži vo veku 55-60 rokov nie sú vôbec naklonení zastaviť intímny život. Rozpory medzi partnermi zhoršujú už aj tak zložité vzťahy v mnohých rodinách, čo nie je najlepší vplyv na psycho-emocionálny stav ženy.

Potrebujem sex po menopauze?

Niet pochýb o tom, či môžete mať sex s menopauzou - intímne vzťahy by mali byť udržiavané čo najdlhšie. Pozitívny účinok sexuálneho kontaktu na ženské telo:

 • Zvýšené sebavedomie, že je potrebné, žiaduce, atraktívne,
 • Posilňujú sa svaly panvového dna, zvyšuje sa vaginálny tón,
 • Počas pohlavného styku sa krvný obeh obnovuje v panvových orgánoch,
 • Zvýšenie hladiny serotonínu a endorfínov - "radostných hormónov" zlepšuje psychický stav ženy, menej často trpí depresiou, poruchami spánku,
 • Pokožka sa stáva napnutou a elastickou.

Je tiež dôležité, aby harmónia sexuálneho života partnerov významne liečila mikroklímu rodiny. Človek sa prestane cítiť zbytočný, dlhšie si zachováva erektilnú funkciu.

Ako zvýšiť libido?

Je ťažké mať sex, ak to nechcete robiť. Tento paradox je vysvetlený niekoľkými dôvodmi, z ktorých väčšina súvisí s osobitosťami ženskej psychológie v období menopauzy:

Nedostatok dôvery v ich príťažlivosť pre partnera.

Kožné problémy, pigmentácia, nadváha, vrásky - všetky tieto zmeny zbavujú ženu sebavedomia. Zdá sa im, že nedokonalé telo ho robí pre partnera nežiadúcim, hoci vo väčšine prípadov žena nestráca svoj šarm a sexuálnu príťažlivosť vôbec.

Spôsob, ako tento problém vyriešiť, je snaha o dobre upravený vzhľad, použitie krásnej bielizne, zvýšenie sebaúcty prostredníctvom auto-tréningu.

Dodržiavanie stereotypov, ktoré tvrdia, že sexuálny život počas menopauzy už nie je potrebný.

Nie vždy dominantné stanovisko v spoločnosti - to je správna viera. Niektoré ženy sa domnievajú, že s príchodom menopauzy by mali byť sexuálne vzťahy zastavené, nie sú potrebné, pretože "vek nie je rovnaký."

Fyziologické príznaky menopauzy, ktoré narúšajú normálny intímny kontakt.

Vaginálna suchosť, nekontrolované močenie, nočné návaly, ktoré sa vyskytujú počas menopauzy v dôsledku hormonálnych zmien v tele, spôsobujú, že žena sa vzdáva intimity, spôsobuje druh komplexu menejcennosti.

Spôsob, ako tento problém vyriešiť, je použitie liekov hormonálnej terapie, fytoterapie a iných metód na kompenzáciu negatívnych symptómov odporúčaných lekárom.

Psycho-emocionálne výkyvy, ktoré robia ženu prežijú celú škálu pocitov od eufórie až po depresiu na krátky čas, nemajú najlepší vplyv na sexuálnu túžbu oboch partnerov.

Túžba po intímnom kontakte závisí od komplexne zmiešaného kokteilu biochemických procesov, psychologických aspektov osobnosti, vzťahov medzi partnermi. Udržať rovnaké libido, ako to bolo v jeho mladosti, je to sotva možné.

Niektoré prípady jeho viacnásobného zvýšenia po menopauze sú vysvetlené patológiami endokrinného systému. Prudký pokles sexuálnej túžby sa však často vysvetľuje širokými stereotypmi a predsudkami.

Ako sa vyrovnať so suchosťou v pošve?

Vaginálna suchosť je spôsobená hormonálnou nerovnováhou menopauzy, ale tento stav môže a mal by byť korigovaný. Čím menej ženy má sex, tým viac je vaginálna atrofia - jej sliznica sa stáva tenšou, stáva sa suchou. Aby ste nezažili nepohodlie, musíte pokračovať v intímnom živote.

Je dôležité venovať dostatočnú pozornosť pravidlám intímnej hygieny:

 • Použite hypoalergénne mydlo,
 • Používajte vysokokvalitný toaletný papier a obrúsky.
 • Používajte bavlnené spodné prádlo,
 • Spláchnite hypoalergénny prášok.

Ako náhrada za prirodzené mazanie sa používa mazivá na báze vody, silikónu alebo oleja. Na udržanie hormonálnych hladín môžete použiť vaginálne čapíky s minimálnymi dávkami estrogénu podľa odporúčania Vášho lekára. V dôsledku ich použitia sa sliznica stáva silnejšou, jej funkcie sú obnovené.

Na podobné účely používajte vaginálne krúžky, ktoré zostávajú v pošve 1-2 mesiace. Estrogén vylučovaný kruhmi obnovuje normálne fungovanie vagíny, bez prenikania do krvi a spôsobovania vedľajších účinkov.

Je po menopauze možný orgazmus?

Ženy sa často sťažujú, že orgazmus počas menopauzy nie je taký jasný a intenzívny, alebo vôbec neexistuje. Medzitým je to nielen možné, ale aj schopné prinášať jemnejšie a zmyselné potešenie.

Zmeny v predchádzajúcich pocitoch môžu byť ovplyvnené zmenami v hormonálnom stave, poruchami vegetatívneho obehu, stresovými faktormi a nedostatkom porozumenia medzi partnermi.

Ako zachrániť orgazmus po menopauze:

 • Poraďte sa so sexuálnym terapeutom,
 • Použitie lubrikantov s účinkom otepľovania na stimuláciu krvného obehu,
 • Na precvičovanie gymnastiky Kegel, ktorá posilňuje svaly panvového dna a podporuje návrat živých pocitov z intimity,
 • Diskutujte o probléme s partnerom, zdieľajte s ním svoje pocity,
 • Použite akúkoľvek dostupnú metódu auto-tréningu.

Sex po menopauze

S nástupom menopauzy život nekončí. Je pred nami ešte veľa rokov, ktoré musia žiť s maximálnou plnosťou a pozitívnym prístupom. Jedným z prostriedkov na zachovanie mládeže je sex a záleží len na žene, ako dlho bude táto jasná línia v jej živote.

Niekoľko tipov, ako mať dlhý sexuálny život:

Aby ste nepochybovali o jeho príťažlivosti, o tom, že ste v skvelej forme, musíte sa stať fyzicky aktívnymi. - Do jogy, plávanie, pilates, tvarovanie, jazda na bicykli, robiť jogging v dopoludňajších hodinách. Ďalším krokom k atraktívnosti je racionálna výživa, ukončenie fajčenia a alkohol.

Otvorenosť vo vzťahu s partnerom, vzájomné porozumenie sú veľmi dôležitými faktormi pri dosahovaní sexuálnej harmónie.

Vhodné prostredie môže byť naladené na romantickú náladu - hudbu, krásne posteľné prádlo, sviečky a večeru s produktmi obsahujúcimi afrodiziaká (orechy, ovocie, morské plody).

Neváhajte navštíviť sex shop. Odvetvie sexuálnej zábavy zašlo ďaleko dopredu a bude schopné ponúknuť zaujímavé hračky pre každú potrebu. Odvážne experimenty, prijateľné oboma partnermi, prinesú do sexuálneho života nový prúd.

Ale čo je najdôležitejšie, bez ktorých sa tieto tipy stanú dutým zvukom, musíte si byť istí potrebou sexu v ktoromkoľvek veku, snažiť sa ho udržať čo najdlhšie.

Vlastnosti sexuálneho života zrelej ženy

Po menopauze žena podstúpi hormonálnu úpravu, jej reprodukčná schopnosť zmizne. Pred ukončením menštruácie, pred sexuálnou ovuláciou, by sa mohla zvýšiť sexuálna túžba, pretože toto je najplodnejší čas na počatie a samotné telo to signalizovalo. Zníženie hladiny estrogénu v tele vedie k tomu, že sa to už nestane.

Intímny život je pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou a nie je to len túžba počať a porodiť dieťa. Pre páry je to príležitosť ukázať lásku, nehu k sebe a baviť sa, čo znamená, že žena potrebuje sex po menopauze.

V menopauzálnom veku majú mnohí viac času ako predtým, pretože deti už vyrastali, je čas odísť do dôchodku. Vďaka tomu môžu dámy venovať viac času sebe a svojmu partnerovi, čo znamená romantické vzťahy a sex počas menopauzy. A skutočnosť, že nástup tehotenstva v menopauze sa stáva nemožným, niekedy len oslobodzuje partnerov.

Pokles estrogénu však ovplyvňuje nielen úroveň sexuálnej túžby, ale aj fyzickú zložku. Sliznica vagíny sa stáva menej zvlhčenou, a preto je možný nepohodlie pri sexuálnom styku, bolesť, krvácanie po pohlavnom styku. Z tohto dôvodu žena nemusí chcieť sex počas menopauzy, pretože je spojená s bolesťou.

Viac informácií o liečbe suchosti pošvy odporúčame prečítať v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Ďalším hormónom, ktorý ovplyvňuje intímny život, je testosterón. Hoci ide o mužský hormón, jeho nízka hladina v ženskom tele môže negatívne ovplyvniť libido. Pokles testosterónu počas menopauzy môže byť ovplyvnený používaním perorálnych kontraceptív v plodnom veku. Systematický príjem hormónov z vonkajšieho prostredia vedie k tomu, že sa v tele začínajú vyrábať vo veľmi malom množstve.

Nespokojnosť žien s jej vystupovaním a niekedy aj so svojím partnerom nezvyšuje šance na pravidelný sex počas menopauzy. Príznaky menopauzy, ako sú pretrvávajúce návaly, nadmerné potenie, inkontinencia moču, strata pošvy alebo maternice, sú ešte viac zhoršené. Napriek všetkým týmto faktorom, menopauze a koncepciám kompatibilným so sexom a so správnym prístupom je možný fyzický kontakt.

Môžem mať sex po menopauze

Vzhľad voľného času, nemožnosť nechceného tehotenstva vedie k tomu, že sex počas menopauzy sa stáva ešte jasnejším ako pred jeho výskytom. Z lekárskeho hľadiska nie je pohlavný styk počas menopauzy možný, ale len nevyhnutný. Pravidelné intímne kontakty, najmä tie, ktoré končia v orgazme, majú pozitívny vplyv na tón vagíny a maternice, ktorý sa výrazne znižuje počas menopauzy.

Z psychologickej stránky je tiež veľmi užitočné mať sex počas menopauzy. Vývoj endorfínov pomôže zlepšiť náladu a ľahšie znášať všetky nepríjemné príznaky, ktoré sprevádzajú obdobie menopauzy. Partneri, ktorí si navzájom venujú viac času, vyvolávajú v sebe sex a svojich milovaných, dokážu znovu zažiť pôžitky zo svadobnej cesty, a tak získať veľké potešenie zo života. Niektorí nazývajú takéto chvíle druhou mládežou.

Na strane lekárov prakticky neexistuje zákaz intimity v dospelosti. Preto to všetko závisí od toho, či žena chce sex po menopauze. Najväčšiu úlohu tu zohrávajú psychologické faktory, pretože je oveľa ľahšie odstrániť fyzické nepohodlie.

Má žena počas menopauzy orgazmus?

Okamžik maximálnej radosti je jedným z najžiadanejších počas intimity. Avšak na dosiahnutie orgazmu s menopauzou sa stáva ťažšie.

Vzhľadom na hormonálne zmeny je veľmi ťažké dosiahnuť rovnaké vzrušenie počas pohlavného styku ako pred menopauzou. Pohlavie počas menopauzy nie je sprevádzané dostatočným vylučovaním prirodzeného mazania, suché sliznice nedovoľujú potrebné preklzávanie pri kontakte. Použitie mazív pomáha tento problém vyriešiť.

Hlavným dôvodom orgazmu u žien je stimulácia nervových zakončení vagíny a klitorisu. Po menopauze, mať sex nie vždy dáva účinnú stimuláciu, vzrušenie nezvyšuje s rovnakou silou, čo sťažuje získať potešenie. Pomôcť tu môže len dobrý postoj a osobitná pozornosť voči žene muža.

Ak chcete otestovať orgazmus po vyvrcholení, každý predstaviteľ spravodlivého pohlavia je schopnýberúc do úvahy všetky dôležité body, venujte veľkú pozornosť predbežným lakom a romantickej časti procesu. Keďže ani v plodnom veku, keď nie sú žiadne ďalšie problémy, nie každý dokáže dosiahnuť orgazmus, podstata spočíva nielen v dostatočnej vlhkosti slizníc. Z toho môžeme vyvodiť, že opatrný partner, správny postoj a nedostatok psychologických klipov ovplyvňujú hlavne to, či žena dostane orgazmus alebo nie.

Ako zlepšiť sexuálny život po menopauze

Jasný sexuálny život robí ženu šťastnou. Ale aký druh intimity môže byť, ak sa vám nepáči váš odraz v zrkadle a samotný sexuálny akt spôsobuje nepohodlie. Môžete klásť tieto otázky na modernú medicínu, ktorá vám povie, ako sa zbaviť fyzického nepohodlia a obnoviť sexuálnu túžbu.

Odvolanie sa na gynekológa, psychológa alebo psychoterapeuta, ako aj sexuológa pomôže vyriešiť akékoľvek otázky, ktoré sa môžu vyskytnúť. Všeobecný počet odporúčaní na zlepšenie pohlavia po menopauze vyzerá takto:

 1. Hormonálna substitučná terapia, okrem zníženia negatívnych symptómov menopauzy (napríklad návaly horúčavy), zvýši libido. Väčšina odborníkov odporúča lieky na báze fytoestrogénov, pretože sú bezpečnejšie ako chemické hormóny, ktoré zvyšujú riziko rakoviny prsníka. Lekár môže tiež predpísať miestne krémy s testosterónom alebo sviečky s fytoestrogénmi, aby sa dosiahlo prirodzené mazanie a zvýšenie libida. Tieto lieky môžete užívať len po konzultácii s lekárom.
 2. Fyzická aktivita Triedy fyzickej terapie pomôžu obnoviť tón hladkých svalov ženských pohlavných orgánov. Veľmi účinné cvičenie Kegel (striedanie a uvoľňovanie intímnych svalov). Triedy jogy sú len darom pre ženu v období menopauzy: existujú špeciálne postupy zamerané na posilnenie svalov panvového dna (ktoré tiež chráni pred vaginálnym a maternicovým prolapsom), odhaľujú sexualitu a zvyšujú sexuálnu túžbu.
 3. Správna výživa počas menopauzy, ktorá pomôže udržať tvar, tón a pružnosť pokožky, vlasov a nechtov, ako aj vitalitu a pohodu. To všetko je kľúčom ku kráse, ktorá je dôležitá pre ženu v akomkoľvek veku: nespokojnosť so sebou je škodlivá pre sexuálnu túžbu.
 4. Používanie vitamínov a minerálnych látok zamerané na zachovanie imunity, vzhľadu a celkového zdravia,
 5. Použitie mazív na vodnej báze. Mazivá na báze silikónu sú vysoko nežiaduce, pretože ničia latex, z ktorého sa vyrábajú kondómy, a sú nevyhnutné na ochranu pred pohlavne prenosnými chorobami. Riziko takejto infekcie po menopauze sa zvyšuje v dôsledku poklesu prirodzenej lubrikácie vagíny. Kondómy tiež poskytujú lepšie kĺzanie.
 6. Celý spánok, aspoň 8 a výhodne približne 10 hodín denne. Je dôležité ísť do postele a vstať v rovnakom čase: dodržiavanie biorytmov zabezpečí dobré zdravie.
 7. Návšteva psychológa v prítomnosti blokov sexuálneho plánu. Možno budete musieť ísť na niekoľko stretnutí s partnerom, aby ste sa vrátili k ich vzájomnému porozumeniu. Консультация сексолога также благоприятное влияние на интимные отношения.
 8. Создание антуража и расслабляющей обстановки перед сексом. Это может быть горячая ванна, свечи и благовония с афродизиаками, приятная музыка, массаж.
 9. Zachovanie vzhľadu hosťujúcich kozmetických salónov, kúpeľov. Nákupy s priateľmi, ktorých výsledkom bude nové spodné prádlo, krásne šaty, rovnako ako vlasy a make-up vráti bývalú sebadôveru každej žene. Koniec koncov, zrelý vek je ideálny čas, aby ste si užívali.

Pohlavie počas menopauzy pomáha žene nielen zachovať svalový tonus pohlavných orgánov, ale aj dôveru v seba a jej krásu. Porozprávajte sa so svojím mužom, aké je to dôležité.

Nenechajte sa veľmi rozrušiť, ak niečo v intímnom živote nie je, napriek všetkým snahám o jeho udržanie a zlepšenie. Takže je čas si oddýchnuť, vychutnať si intimitu s partnerom, hovoriť viac, chodiť na prechádzky, chodiť do kina alebo do divadla, ak môžete dokonca ísť na výlet. Silné platonické a romantické vzťahy, užívajúce si navzájom prinesú intímny život na novú úroveň, a potom orgazmus po menopauze nebude trvať dlho.

Dospelé sexuálne vzťahy sú pre ženu prirodzené. Toto obdobie nie vždy pozitívne ovplyvňuje pohlavie, ale vyskytuje sa. S nástupom menopauzy sa intímny život môže stať jasnejším a bohatším ako predtým. Možno, že na dosiahnutie tohto cieľa, budete musieť hľadať pomoc od gynekológa a ďalších špecialistov, ale minúty alebo dokonca hodiny intimity so svojím blízkym stojí za to.

Je možné sex s menopauzou: zmeny v tele

Climax je fyziologický stav ženského tela. Vyskytuje sa po 45 rokoch (priemerný vek 47,5 roka). Je charakterizovaná inhibíciou funkcie vaječníkov, ktoré produkujú ženský hormón estrogén. Táto látka je zodpovedná za veľký počet procesov, medzi ktorými sú:

 • Zrenie vajíčka. Tento proces vyžaduje určité množstvo estrogénu. S jeho nedostatkom dozrieva vajce dlhšie, doba trvania menštruačného cyklu sa zvyšuje (krvný výtok môže chýbať niekoľko mesiacov). V tomto ohľade sa riziko tehotenstva znižuje, ale táto možnosť zostáva, preto by sa mala chrániť.
 • Zachovanie ženských foriem. Ženský hormón môže byť tiež vylučovaný tukovým tkanivom, takže často dochádza k prudkému prírastku hmotnosti až 5-8 kilogramov alebo viac, čo je ťažké stratiť.
 • Riedenie slizníc, suchá vagína, jej zužovanie. Zároveň pohlavný styk začína spôsobiť nepohodlie, po ňom je pálenie, bolesť.
 • Charakteristické príznaky, ktorým väčšina žien čelí, sú návaly horúčavy, nespavosť a poruchy spánku. V dôsledku toho sa stávajú podráždenými, nálada sa mení dramaticky, objavuje sa slznosť.

Mnoho žien popiera seba a svojho partnera v okolí, veriac, že ​​je im kontraindikovaný.

Ovplyvňuje sex menopauza?

Štúdie ukázali, že existuje priamy vzťah medzi pohlavím a závažnosťou menopauzálneho syndrómu. Mnohé dámy odopierajú potešenie, berúc na vedomie pokles libida. Ale je to? Problém často spočíva v týchto aspektoch:

 • Psychologické. Fyziologické zmeny, nestabilita nálady vedú k tomu, že žena nie je so sebou spokojná. Považuje sa za neatraktívnu, nepozornú od muža. To sa deje najmä na pozadí prírastku hmotnosti.
 • Fyzický. Reorganizácia hormónov vyvoláva nízke uvoľňovanie prirodzeného mazania, preto namiesto radosti sa dostáva do nepohodlia.
 • Sociálna. Nedostatok sexuálneho partnera, zdravotné problémy manžela robia sex nemožným. Dôležitú úlohu zohráva aj vzdelávanie, ktoré hovorí o neprijateľnosti sexuálneho života v dospelosti.

Súčasne sa stanovuje, že pravidelný sexuálny život stimuluje tvorbu mazania pohlavných orgánov, zvyšuje fyzickú námahu, ktorá zase urýchľuje metabolizmus. Tiež, výroba určitých hormónov, ktoré sú tiež vyrábané konzumáciou cukroviniek, sladkostí. Takže sex pomáha schudnúť, vyzerať lepšie. Preto je odpoveď na otázku, či je možné mať pohlavný styk počas menopauzy (vrátane ústnej), jednoznačná - nielen možná, ale aj nevyhnutná!

Ako často môžete mať sex s menopauzou?

Vedci zistili, že počas menopauzy, mnoho ľudí chce sex ešte viac ako pred týmto obdobím, najmä preto, že to nie je úplne škodlivé pre telo. V tomto ohľade vzniká otázka prípustnej frekvencie intímneho života. Existujú určité štatistiky:

 • Raz týždenne vám umožní, aby bol váš partner šťastnejší. Telo začína produkovať hormóny šťastia. Hlavne má pozitívny vplyv na sebaúctu, partner sa cíti krásny, atraktívny.
 • 2-krát týždenne pomáha posilňovať imunitný systém. Na slizniciach sa vytvára špeciálny imunoglobulín, ktorý zabraňuje prenikaniu rôznych patogénnych vírusov, infekcií a baktérií do vnútra.
 • 3-krát týždenne styk s pravidelným partnerom znižuje riziko infarktu myokardu. Je to spôsobené expanziou krvných ciev, zvýšením prietoku krvi.

Keď je menopauza potrebná na použitie antikoncepcie, pretože existuje šanca na tehotenstvo. Metóda pomôže vybrať lekára.

Nedostatok pohlavia počas menopauzy

Ak nechcete, aby sexuálne vzťahy boli z akéhokoľvek dôvodu nemožné, odráža sa to vo vzhľade a psychickom stave. Najbežnejšími príznakmi sú:

 • Zdá sa, nespavosť, spánok veľmi citlivý. V dopoludňajších hodinách sa žena prebudí zlom, so zlým zdravotným stavom, rozhodne nespí.
 • Výskyt zápalu na koži tváre. Znížená imunita sa stáva príčinou "dospievajúcich" problémov: akné, akné.
 • Dramatické starnutie pokožky, výskyt vrások. Počas pohlavného styku vzniká kolagén - látka zodpovedná za elasticitu pokožky.

Liečba nepohodlia

Ako sme už zistili, mnoho žien sa popri menopauze z niekoľkých dôvodov popiera. Treba poznamenať, že ich prítomnosť nie je veta, stačí dodržať tieto odporúčania:

 • Pri priberaní na váhe by ste mali prehodnotiť svoju stravu v smere užívania nízkotukových potravín, jesť viac zeleniny a ovocia a kontrolovať počet kalórií. Mali by ste tiež viesť aktívnejší životný štýl: ísť do športu (môžete si vybrať napríklad jogu), robiť každodenné prechádzky. Pite aspoň 1,5 litra vody.
 • Suché sliznice tiež nie sú kontraindikáciou. Stačí použiť umelé mazivá. Sú to gély, ktoré sa aplikujú pred pohlavným stykom.
 • Môžete sa zbaviť iných nepríjemných príznakov komplexným spôsobom užívaním hormonálnej substitučnej liečby, ktorá je užitočná pri menopauzálnom syndróme. Ide o špeciálne prípravky, ktoré obsahujú estrogén, progesterón, esenciálne minerály, vitamíny. Kompenzujú nedostatok prirodzeného ženského hormónu, obnovujú normálne fungovanie iných orgánov a systémov.

Tehotenstvo a antikoncepcia

Dôležitou otázkou je potreba antikoncepcie. Niektorí veria, že po 45-50 rokoch nie je možné otehotnieť. Ale mýlia sa, pretože dozrievanie vajec sa spomaľuje, ale nezastaví sa. To platí pre obdobia premenopauzy a menopauzy. Preto by ste mali byť chránení jedným zo spôsobov:

 • kondómy - dodatočne chránia počas spontánneho pohlavia,
 • vnútromaternicové zariadenia, napríklad špirály,
 • perorálne prípravky na báze hormónov.

Použitie niektorého z nich si vyžaduje konzultáciu s gynekológom, ktorý vám pomôže určiť najlepšiu metódu. Získajte bezplatnú konzultáciu, dohodnite si stretnutie tu: http: //45plyus.rf/registration/

Pin
Send
Share
Send
Send