Vitálny

Drug Zoeli a mesačne

Pin
Send
Share
Send
Send


Mesačne a Zoeli - dve zložky jedného celku. Liek sa predpisuje na normalizáciu hormonálnej rovnováhy, obnovenie cyklu, kontrolu povahy sekrétov. Moderná príprava novej generácie má oproti analógom množstvo výhod. Ľahko sa prenáša, spoľahlivo chráni, nenarušuje prácu genitálií. Po zrušení sa reprodukčná funkcia rýchlo obnoví.

Je to antikoncepčné liečivo kombinovaného účinku. Navrhnuté na obnovenie hormonálnych hladín, reguláciu menštruačného cyklu, zabránenie nechceného tehotenstva. Aktívne komponenty sú:

 1. Progestogén Nomegsterol acetát - analóg prirodzeného progesterónu, t
 2. Estrogén 17 beta estradiol - syntetický analóg čo najbližšie k ženským pohlavným hormónom.

Podobnosť syntetického estrogénu s prírodným hormónom je 99%. Vzhľadom na túto funkciu sa liek považuje za jedinečný.

K dispozícii vo forme tabliet. Každý blister obsahuje 28 ks. Posledné štyri z nich neobsahujú účinné látky, pozostávajú len z pomocných látok - celulózy, mastenca, laktózy, krospovidónu, stearátu horečnatého, koloidného oxidu kremičitého. Liek je určený na každodenné použitie. Trvanie menštruačného cyklu je 28 dní.

Zoeli sa používa na obnovenie menštruačného cyklu,

upraviť rovnováhu hormónov, zabrániť tehotenstvu. Antikoncepčný účinok je spojený s potlačením ovulácie, zmenami množstva, kvality hlienu krčka maternice. Každá tableta obsahuje určitú dávku hormónov. Ich akumulácia v tele vedie k zmenám v reprodukčnej sfére. Vaječník prestáva vyvíjať, neopúšťa folikuly, ovulácia sa nevyskytuje. Tehotenstvo v tomto prípade nie je možné. Ak sa však vyskytne ovulácia, zmenený hlien krčka maternice nedovolí, aby oplodnené vajíčko preniklo do krčka maternice a pripojilo sa k sexuálnemu orgánu na ďalší vývoj.

V druhej fáze cyklu je telo pripravené na menštruáciu. Vzhľadom na kontrolovanú hladinu progesterónu všetky procesy sledujú požadovaný scenár. Endometrium mení štruktúru, uvoľňuje sa, maternica sa pripravuje na odmietnutie. Posledné 4 tablety v balení neobsahujú hormóny. V týchto dňoch dochádza k prudkému poklesu hladiny progesterónu v tele, začína menštruácia.

Zoeli sa vyznačuje miernym účinkom, bez vedľajších účinkov, rýchlym a spoľahlivým výsledkom. Po vysadení lieku sa funkcia plodnosti rýchlo obnoví, ovulácia nastane už v nasledujúcom cykle.

Pravidlá prijímania

Liek sa musí užívať denne. Zároveň je žiaduce. Odporúča sa to urobiť pred spaním. 24 prvých piluliek

sa považujú za hlavné. Regulujú hormóny, potláčajú ovuláciu, pripravujú sa na menštruáciu, kontrolujú množstvo krvi. Posledných 4 pacientov má placebo účinok. Ich hlavným účelom - znížiť hladinu progesterónu v tele začať menštruáciu.

Po 24 dňoch, podľa schémy by mala začať menštruácia. Jeho trvanie je tiež regulované 3-4 dni. Celý cyklus by mal byť 28 dní. Potom pokračujte v užívaní piluliek z nového obalu.

Napriek maximálnej blízkosti kompozície k prírodným hormónom, liek, ak sa používa nesprávne, môže poškodiť telo. Odporúča sa prijať len po konzultácii s odborníkom.

Ak vynecháte tabletu

Sú situácie, keď žena nemohla užiť ďalšiu dávku hormónov alebo jednoducho zabudla. Čo robiť v tomto prípade?

 1. Ak uplynulo menej ako 12 hodín od predpísanej doby užívania tabletky, okamžite užite ďalšiu pilulku. Potom postupujte podľa zvyčajného rozvrhu.
 2. Ak uplynulo viac ako 12 hodín, tabletka sa musí odhodiť, nasledujúci nápoj podľa harmonogramu. Nie je povolené užívať 2 tablety naraz. Hrozí nadbytkom hormónov, zhoršením zdravia, porušením menštruačného cyklu.

Vynechaná tableta nezaručuje 100% ochranu pred neželaným tehotenstvom. Počas týždňa sa odporúča používať ďalšie antikoncepcie, hlavne kondóm. Ak sa v jednom cykle vynechá niekoľko tabliet, zvyšuje sa pravdepodobnosť počatia, zvyšuje sa povaha menštruačného toku.

kontraindikácie

Hormonálne lieky spôsobujú množstvo vedľajších účinkov, majú veľké množstvo kontraindikácií. Závažnosť nepríjemných symptómov závisí od zloženia lieku. Vzhľadom k tomu, že Zoeli je čo najbližšie k prírodným hormónom, intenzita vedľajších účinkov sa výrazne znižuje. Stále však existujú kontraindikácie, odporúča sa, aby ste sa s nimi zoznámili pred začatím. Niektoré z nich sú absolútne, iné relatívne.

Nie je dovolené piť tablety s:

 1. tehotenstvo,
 2. dojčenie,
 3. Do 18 rokov
 4. Stav menopauzy
 5. Vaginálne krvácanie neznámej etymológie,
 6. Individuálna neznášanlivosť zložiek liečiva,

 7. Slabá stráviteľnosť laktózy.

Buďte opatrní pri prijímaní:

 • Poruchy obehového ústrojenstva,
 • trombóza,
 • Choroby srdca,
 • Migréna, silná bolesť hlavy,
 • Pečeň, obličky,
 • zápal pankreasu,
 • diabetes,
 • Novotvary závislé od malígnych hormónov.

Pod prísnou kontrolou špecialistov berú, ak sú v rode choroby:

 • Systémový lupus erythematosus,
 • Ischemická choroba srdca
 • Duševné poruchy
 • Arteriálna embólia
 • Crohnova choroba
 • obezita,
 • Ochorenie pečene.

Zvýšené krvácanie pod vplyvom Zoeli, absencia menštruácie, zhoršenie zdravia, je základom pre hľadanie pomoci od špecialistov. Liečba sa buď zastaví, alebo sa liek zmení.

Vlastnosti mesačného vstupného

Zoeli reguluje nielen trvanie menštruačného cyklu, ale aj

kontroluje mesačne. Pod vplyvom hormónov klesá množstvo vylučovaného krvi, kritické dni trvajú 3-4 dni. Keďže ženský organizmus je individuálnym systémom, vyskytujú sa situácie, ktoré nie sú typické pre jasne definovanú schému:

 1. Mesačne nešlo. Táto situácia sa často vyskytuje v prvých 3 mesiacoch užívania tabliet. Organizmus sa prispôsobuje novým podmienkam existencie - podľa prísnej schémy. Tie dni, ktoré sú pridelené na menštruáciu, nemusia stačiť. V tomto prípade sa nasledujúci balíček začne brať podľa harmonogramu. To znamená, že nedošlo k žiadnej menštruácii, pokračovali v pití piluliek. Budúci mesiac by sa malo telo už prispôsobiť. Ak sa tak nestane do 3 dní, mali by ste sa poradiť s odborníkom. To sa deje v niekoľkých prípadoch - dávka hormónov je slabá, iné antikoncepcie boli prijaté pred Zoeli, telo neberie syntetické hormóny. Ak po dlhú dobu s mesačne bolo v poriadku, a potom prestali prichádzať, musíte si vziať pauzu.
 2. Mesačne začal skôr. Situácia je typická pre prvé 3 mesiace užívania tabletiek. Súvisiace s nestabilným hormonálnym pozadím. Ak sa situácia opakuje niekoľko mesiacov po začiatku liečby, je to potrebné. Pozornosť by sa mala venovať povahe vypúšťania. Ťažké krvácanie a skromný výtok môžu naznačovať vývoj gynekologického ochorenia.
 3. Mesačná dlhá cesta. Prvé 3 mesiace užívania tabliet je možné, keď je krvácanie prítomné uprostred cyklu, objaví sa na konci alebo sa nezastaví vôbec. Týmto spôsobom sa telo prispôsobuje novým podmienkam, hormóny sa postupne stabilizujú. Obava je potrebná, ak mesačne po týchto troch adaptačných mesiacoch idete mesačne. Zvlášť ak je menštruácia hojná. Môžu to byť gynekologické ochorenia, hormonálna nadmerná ponuka, mimomaternicové tehotenstvo, potrat.
 4. Skenovanie (ťažké) vypúšťanie. Typická situácia za prvé 3 mesiace. Pridelenie snímok môže byť neustále prítomné, periodicky sa cíti. Aj po tomto čase sa môže objaviť špinenie

  vplyv syntetických hormónov, nie je na tom nič nebezpečné. Pozornosť by sa mala venovať prítomnosti bolestivých symptómov. Ak sú k dispozícii, je potrebné podrobiť sa skúške. Slabé špinenie namiesto normálnej menštruácie môže byť u žien, ktoré pred užívaním tabliet netrpeli závažným krvácaním. Napríklad menštruácia trvala len 3 dni. Potom pod vplyvom tabliet množstvo krvi klesá ešte viac, situácia je v danom prípade normálna.

Funkcie mesiaca pri zrušení

Po Zoeli, telo rýchlo zotaví, nastane ovulácia, žena môže otehotnieť budúci mesiac. Po dlhodobom užívaní tabliet sa však môže zmeniť povaha vypúšťania. 3 mesiace sa poskytujú na úplné vrátenie mesiaca. Ak menštruácia chýba, sprevádzaná krvácaním, musíte byť vyšetrení, skontrolovať hladinu hormónov. V závažných prípadoch sú ženám predpísané hormóny na obnovenie menštruačného cyklu, ale s iným zložením.

Zoeli je moderný antikoncepčný liek, ktorý berie do úvahy nedostatky predchádzajúcich generácií hormonálnych liekov. Jedinečné zloženie dáva žene väčšiu istotu, slobodu, chráni pred vážnymi následkami.

Prijatie počas tehotenstva a dojčenia

Napriek tomu, že jednou z kontraindikácií užívania lieku Zoeli je tehotenstvo, nie sú k dispozícii žiadne presné údaje o poškodení lieku počas tohto obdobia. Preto, aby sa zabránilo negatívnym dôsledkom užívania lieku musí zastaviť pri prvom príznaku tehotenstva.

Jeho účinné látky ovplyvňujú produkciu materského mlieka, a to potláčajú tento proces. Ak chce žena udržať dojčenie, potrebuje odmietnuť užívať Zoeli počas obdobia kŕmenia v prospech iných metód antikoncepcie, Hormóny v malých množstvách dokážu vyniknúť materským mliekom a vstúpiť do tela dieťaťa, čo je veľmi nežiaduce.

Vedľajšie účinky

Podľa pokynov je liek dobre tolerovaný, ale stále má tieto negatívne prejavy:

 • prírastok hmotnosti
 • zadržiavanie tekutín v telesných tkanivách,
 • zmena chuti do jedla
 • suché sliznice
 • bolesti hlavy
 • nedostatok libida,
 • nadmerné potenie
 • nevoľnosť,
 • abdominálna distenzia a iné poruchy trávenia,
 • zvýšiť citlivosť prsných žliaz,
 • podráždenosť.

Takáto reakcia organizmu je spôsobená zlyhaním endokrinného systému, ako látky v kompozícii, zmena hormónov.

Prečo nie je menštruácia po Zoeli

Zvyčajne sa táto situácia vyskytuje na začiatku drogy a presnejšie v prvých troch mesiacoch. Je to preto, že počas tohto obdobia sa telo stáva návykovéa čas vyhradený na menštruáciu nemusí stačiť na dokončenie cyklu. Napriek nedostatočnému prepúšťaniu by liek mal pokračovať podľa zvolenej schémy. Potom sa nový cyklus dokončí podľa očakávania. Ak sa tak nestane, je potrebné kontaktovať svojho lekára, aby vám poskytol ďalšie pokyny. Dôvodom tohto správania organizmu môže byť imunita voči umelým hormónom, adaptačné obdobie alebo slabá dávka účinných látok v prípravku.

Mesačne začal skôr

Tak ako v prvom prípade, takáto situácia môže byť charakteristickou reakciou organizmu na nový liek a byť dôsledkom hormonálnu nestabilitu, Ak sa po adaptačnom období všetko opakuje, potom liek pravdepodobne nie je vhodný. Mnohé a urážlivé prepustenie však môže byť výsledkom gynekologického ochorenia.

Mesačná dlhá cesta

Reakcia organizmu na akékoľvek hormonálne zmeny môže byť odlišná, vrátane občasného špinenia môže nastať na začiatku, v strede alebo na konci cyklu. Ak máte silnú menštruáciu, mali by ste sa poradiť s lekárom.môžu znamenať potrat, ochorenie reprodukčného systému alebo byť výsledkom nadmerného pohlavného hormónu.

záver

Zoeli je moderný antikoncepčný liek, ktorý sa môže používať ako prostriedok na ochranu pred nechceným tehotenstvom a na lekárske účely. Je známe, že vymenovanie fondov, berúc do úvahy všetky indikácie a obmedzenia, frekvenciu nežiaducich reakcií je minimálna.

Je potrebné pripomenúť, že nedodržiavanie pravidiel prijímania môže vyvolať zlyhanie menštruačného cyklu. V každom prípade by mal takýto liek predpísať lekár po vyšetrení a osobnej konzultácii.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Zoeli - hormonálna kombinácia antikoncepčné liek, ktorý sa okrem ďalších látok skladá z aktívnych zložiek: t estradiol (17p) a nomegestrola.

estradiol je prirodzené estrogénidentické s človekom endogénny 17p-estradiol (E2), Hlavný rozdiel od etinylestradiolZahrnuté v štruktúre iných COC (kombinované orálne antikoncepčné prostriedky), spočívajú v neprítomnosti etinylovej skupiny v polohe 17a. Užívanie liekov Zoeli spôsobuje priemerné koncentrácie E2ktoré zodpovedajú tým v počiatočnej folikulárnej fáze a finálnej luteálnej fáze menštruačného cyklu.

Prírodný derivát progesterón - nomegestrolpodobná jeho štruktúre a je vysoko selektívnagestagén, Má výraznú afinitu k receptoru progesterón (ľudský), vykazuje vysokú antigonadotropnú a miernu antiandrogénnu aktivitu, bez toho, aby mal súčasne androgénny, glukokortikoidný, estrogénny a mineralokortikoidný účinok.

Antikoncepčný účinok lieku Soely je kombináciou niekoľkých účinkov, z ktorých najvýznamnejšia je zmena sekréciu hlienukrčnej a potlačenie ovulácie, E2 zvyšuje účinky gestagéna nomegestrol zúčastňuje sa na procese potláčania ovulácie. Po užití lieku Zoeli, normálne ovulácieväčšina žien sa rýchlo zotavuje.

Obsah kyseliny listovej v sére počas podávania Zoeli sa nemení a zostáva na základnej úrovni počas šiestich mesiacov.

Klinické štúdie stanovili Pearlov index 0,66 pre vekovú kategóriu žien vo veku 18 - 50 rokov a 0,75 rokov vo veku 18 - 35 rokov, s hornou hranicou 95% intervalu spoľahlivosti 1,07 / 1,23.

Štúdie ukázali, že užívanie lieku Zoeli nevedie k významným zmenám v metabolizme lipidov, nemá vplyv na citlivosť inzulínprenositeľnosť glukóza a hemostáza, Liek zvyšoval množstvo proteínov, ktoré transportujú CGC (viazanie kortikosteroidov) a TSH (viazanie tyroxínu). globulínyale oveľa menej ako zlúčenina etinylestradiol s levonorgestrel, Tiež obsah zadarmo a celkom testosterón, dehydroepiandrosterón a androstendion a koncentrácia sa mierne zvýšila globulínktorá viaže pohlavné hormóny (SHBG). Pri vykonávaní histologickej štúdie endometriapo aplikácii Zoeli počas 13 cyklov sa nepozorovali žiadne patologické zmeny.

nomegestrol keď sa užíva vnútorne, rýchlo sa vstrebáva a detekuje Cmax (7 ng / ml) v plazme po 2 hodinách. Pri jednorazovom užívaní je absolútna biologická dostupnosť bez ohľadu na jedlo 63%.

97-98% viazaných bielkovinapočas kontaktu s SHG alebo SHBG. Vss - 1 645 ± 576 litrov.

Metabolizuje sa cytochrómom P450 na niekoľko hydroxylovaných neaktívnych metabolitov, ktoré sú spolu s nimi nomegestrolomtvoria konjugáty sulfátu a glukuronidu. V rovnováhe je klírens 26 l / h.

V rovnováhe T1 / 2, v priemere - 46 hodín (od 28 do 83 hodín). nomegestrol vylučuje obličkami v menšej miere a črevami. Približne 80% sa zobrazí do 4 dní a takmer úplne po dobu 10 dní.

Farmakokinetická linearita nomegestrola závisí od dávky (v rozmedzí 0,625–5 mg).

O farmakokinetike nomegestrola SHBG nie je ovplyvnené. Rovnovážny stav sa pozoruje po 5 dňoch. Priemerná hodnota Css je 4 ng / ml. Cmax v plazme je približne 12 ng / ml a objavuje sa 90 minút po podaní.

nomegestrol nie je v interakcii s glykoproteín P a nemá významný inhibičný alebo indukčný účinok na cytochróm P450.

estradiolpožitím, ktorý je prístupný výraznému metabolizmu v prvej pasáži. Absolútna biologická dostupnosť, nie v závislosti od príjmu potravy, je asi 5%.

Aktívne distribuované po celom tele. Najvyšší obsah sa nachádza v cieľových orgánoch skleníkových plynov (pohlavné hormóny). V krvi je spojená s 37% SHBG, o 61% s bielkovina, Iba 1-2% estradiolnájdené v neviazanej forme.

Keď sa užíva perorálne exogénne estradiol je aktívne biotransformovaný a vďaka svojej podobnosti s endogénnymi estradiolsa rýchlo premieňa v pečeni a črevách na niekoľko metabolitov (najmä. t estrón). Tieto sú konjugované, podstupujú hepato-intestinálny obeh. K oxidácii dochádza v dôsledku izoenzýmov cytochrómu P450.

Cmax v sére sa pozoruje po 6 hodinách a rovná sa - 90 pg / ml. Средняя концентрация в сыворотке — 50 пг/мл.

Rýchlo sa vylučuje z krvi, T1 / 2 kolíše v širokom rozsahu a po i / v injekcii je 8,4 ± 6,4 h.

Návod na použitie Zoeli (metóda a dávkovanie) t

V návode na používanie lieku Zoeli sa odporúča, aby ste užívali dennú pilulku ústami v rovnakom čase, bez ohľadu na príjem potravy. Tablety sa odoberajú v poradí uvedenom na blistri a premyjú vodou.

Pre všetky ženy sú odporúčania na používanie lieku Zoeli rovnaké. Počas 28 dní musíte každý deň užívať 1 tabletu v rade. Počas prvých 24 dní užívajú biele tablety, vrátane účinných látok, po ktorých sa v priebehu nasledujúcich štyroch žltých tabliet ( tplacebo), ktoré neobsahujú aktívne zložky.

Počiatočná tabletka z každého nasledujúceho blistra (alebo balenia) sa musí užiť nasledujúci deň po poslednej tabletke z predchádzajúceho blistra. Liek sa užíva bez ohľadu na neprítomnosť alebo prítomnosť krvácanie z vysadeniaktorý sa spravidla pozoruje 24 až 36 hodín po konzumácii poslednej bielej pilulky a môže pokračovať až do ďalšieho blistra.

Začiatok aplikácie

Pre ženy, ktoré predtým neužívali hormonálnu antikoncepciu, je najlepšie začať užívať Zoeli prvý deň. menštruačný cyklus, V tomto prípade nie je potrebná ďalšia antikoncepcia. Môže sa používať od 2. do 5. dňa cyklu, ale počas tohto týždňa sa musia použiť ďalšie metódy antikoncepčnej bariéry.

Pri prechode z iných kombinovaných hormonálnych účinkov antikoncepcie (iné COC, t záplatytransdermálne vaginálne krúžky), v prípade použitia iných COC sa odporúča začať užívať Zoeli nasledujúci deň po poslednej aktívnej tablete ( tnie placebo) a najneskôr nasledujúci deň na konci normálneho rozmedzia medzi cyklami alebo užívaním tablietplacebo, S predchádzajúcim použitím tnáplasť alebo vaginálny krúžokOdporúča sa začať prechod na tablety Zoeli v deň ich odstránenia (odstránenie), ale nie neskôr ako počas nasledujúceho odporúčaného nalepenia náplasti alebo vloženia krúžku.

Pri správnom a nepretržitom používaní predchádzajúcich antikoncepčných metód a so zárukou neprítomnosti tehotenstva je možné prejsť na Zoeli v daný deň. Pre prekročenie odporúčanej hormonálnej periódy predchádzajúcej antikoncepčnej metódy nie je v žiadnom prípade možné.

V prípade prechodu z antikoncepcie obsahujúcej jednu gestagén (implantáty, pilulky, injekcie alebo Námorníctvo - vnútromaternicový systém) pri predchádzajúcom užívaní iných tabliet môžete ísť na Zoeli v ktorýkoľvek deň, nasledujúci deň po ukončení užívania tabliet s progestogénom. Pri prechode z injekčnej formy užívanie tabletky Zoelie nahrádza nasledujúcu odporúčanú injekciu. vojnové loďstvo alebo implantát odstránili v ktorýkoľvek vhodný deň, kedy Zoelis začne užívať. Vo všetkých vyššie uvedených prípadoch sa odporúča používať dodatočné bariérové ​​kontraceptíva počas celého týždňa.

Po potrat v prvom trimester, môžete začať užívať Zoeli ihneď po zákroku, nie sú potrebné ďalšie antikoncepčné opatrenia.

po potrat v druhom trimester alebo pôrod, mali by ste začať užívať liek v intervale medzi 21 a 28 dňami. V prípade neskoršej aplikácie je lepšie počas týždňa dodatočne používať bariérových antikoncepčných prostriedkov, Pri predchádzajúcom pohlavnom styku je potrebné vylúčiť tehotenstvopred použitím.

Ak vynecháte pilulky

V prípade vynechania nasledujúcej platnej (bielej) tablety sú uvedené nasledujúce odporúčania.

Keď je nasledujúci príjem neskoro na menej ako 12 hodín, vezmite si požadovanú pilulku bez korekcie poradia a času nasnímania nasledujúcej pilulky.

Ak neskoro uplynie viac ako 12 hodín, dodržiavajú sa dve pravidlá:

 • aktívne tablety sa majú užívať najmenej 7 dní v rade, t
 • čím väčší je počet zmeškaných účinných piluliek a čím je čas používania kratší placebo, čím vyššia je možnosť tehotenstva.

Keď preskočíte 1. pilulku, užite ju čo najskôr, aj keď užívate 2 po sebe nasledujúce tablety naraz. V budúcnosti pokračovať v obvyklom systéme uplatňovania, bez dodatočných opatrení.

S vynechaním 2 alebo viacerých tabliet, bez krvácania z vysadenia počas obdobia príjmu placebotreba vylúčiť tehotenstvo.

Keď preskočíte počas 1. - 7. dňa cyklu, mali by ste užiť poslednú vynechanú pilulku čo najskôr, aj keď užívate 2 po sebe nasledujúce tablety naraz. Ďalej pokračujte v obvyklom spôsobe použitia antikoncepciupočas prvého týždňa. V prípade sexuálneho styku v tomto čase je to možné tehotenstvo.

Keď preskočíte počas 8. - 17. dňa cyklu, mali by ste užiť poslednú vynechanú pilulku čo najskôr, aj keď užívate dve po sebe nasledujúce tablety naraz. Ďalej pokračujte v obvyklom spôsobe použitia antikoncepciupočas prvého týždňa.

Pri preskakovaní počas 18. - 24. dňa cyklu musíte užívať poslednú vynechanú pilulku čo najskôr, a to aj vtedy, keď užívate dve po sebe nasledujúce tablety súčasne. Nemôžete držať simultánny príjem viac ako 2 aktívnych piluliek. Počas prvého týždňa by ste mali používať antikoncepciua vezmite si prvú aktívnu pilulku z nasledujúceho blistra, nasledujúcu poslednú platnú pilulku z predchádzajúceho, tj poslednú prijímaciu fázu placebo, S týmto systémom krvácanie z vysadenia najčastejšie sa vyskytuje v nasledujúcej prijímacej fáze placebopočas súčasného cyklu však špinenie alebo krvácanie z prieniku.

Ak si nie ste istí počtom zmeškaných tabliet, musíte použiť bariérových antikoncepčných prostriedkovnajmenej jeden týždeň nepretržitého používania existujúcich tabliet.

Preskočiť tabletky placebonevedie k zníženiu antikoncepčného účinku.

V prípade gastrointestinálnych bolestivých stavov, ako je hnačka alebo zvracanie, môže trpieť absorpcia lieku Zoeli, a preto je nevyhnutné užívať pomocné antikoncepčné opatrenia.

V prípade výskytu zvracaniev priebehu 3 - 4 hodín po prehltnutí pilulky táto metóda zodpovedá vynechanej. Ak tento stav ochorenia trvá niekoľko dní, mali by ste použiť vyššie uvedené odporúčania. Ak nechcete meniť typický vzor užívania, môžete si z iného blistra vziať ďalšiu pilulku alebo pilulku.

Oneskorenie momentu menštruačné krvácanie, je potrebné začať užívať biele tablety z nasledujúceho blistra a okamžite ich ukončiť z predchádzajúceho blistra, to znamená odstrániť užívanie placebo, Biele tablety z druhého blistra sa môžu užiť úplne. Po užití placeboz druhého blistra, pokračujte v obvyklom režime Zoeli. V prípade dlhšieho používania sa môže objaviť špinenie a / alebo krvácanie z prieniku, Vyrovnanie dátumu začiatku menštruačné krvácanie, môžete znížiť prijímaciu fázu placebo(maximálne 4 dni). Kratšia prestávka zvyšuje riziko absencie. krvácajúcezrušeniea rozvoj rozmazania krvný výtok a krvácanie z prieniku.

predávkovať

Vážne vedľajšie účinky, s predávkovaním liekom Zoeli neboli pozorované. 5-násobné opakované dávky a jednorazová dávka presahujúca 40-násobok dávky neodhalili negatívne účinky.

Môžete tomu zabrániť nevoľnosť, dáviacinalieha, krvácajúce z pošvy.

Je indikovaná symptomatická liečba.

interakcie

Aby ste úplne vylúčili možnú interakciu, mali by ste si pozorne prečítať pokyny na nich, v návode na používanie paralelne užívaných liekov.

Interakcia COC vrátane Zoelisu s inými liekmi môže spôsobiť krvácanie a / alebo zníženie účinnosti antikoncepcie. Ďalej sú uvedené všeobecné interakcie iných liekov s COC.

Metabolizmus pečene

Interakcia s induktormi mikrozomálnych pečeňových enzýmov je možná, čo môže spôsobiť zvýšenie Klírens skleníkových plynov (pohlavné hormóny). Interakcia s barbituráty, fenytoín, primidón, rifampicín, karbamazepín, Interakcia s grizeofulvín, topiramát, oxkarbazepín, felbamát a drog Hypericum perforatum. Vplyv na metabolizmus pečene má tiež látky, ktoré inhibujú HIV proteázu (ritonavir a nenukleozidové inhibítory reverznej transkriptázy (nevirapín a tak ďalej), ako aj ich kombinácie.

S paralelným príjmom induktory mikrozomálnych enzýmova po 28 dňoch po ich zrušení je potrebné použiť bariérovú antikoncepciu. V prípade dlhodobej liečby týmito liekmi by ste mali zvážiť vymenovanie inej antikoncepčnej metódy.

Inhibítory mikrozomálneho enzýmuako napr ketokonazolmôže viesť k zvýšeniu koncentrácie PG v plazme.

antibiotiká

Pri použití spolu s antibiotikami, ako napr tetracyklíny a ampicilíndošlo k zníženiu účinnosti COC vrátane etinylestradiol, Mechanizmus tejto interakcie nebol úplne študovaný. Spoľahlivé údaje o interakcii KOC, ktoré zahŕňajú 17β-estradiol a antibiotiká neexistujú. Ženy, ktoré podstupujú antibiotickú liečbu (iné ako užívanie grizeofulvín a rifampicín), musí používať ďalšiu bariérovú antikoncepciu počas celého obdobia liečby, ako aj 7 dní po ňom. Ak je lehota dodatočná antikoncepciu pokrýva čas ukončenia príjmu existujúcich piluliek, odporúčame preskočiť recepciu placeboa okamžite pokračovať v užívaní existujúcich tabliet z iného blistra.

COC môžu ovplyvňovať metabolizmus iných liekov, zvyšovať ich plazmatické a tkanivové koncentrácie, ako je to v prípade cyklosporín alebo zníženie, ako je to v prípade lamotrigín.

Cievne poruchy

Existuje vzťah medzi užívaním COC a rizikom tromboembolizmusako aj venózne a arteriálnejtrombóza(infarkt myokardu, trombóza hlboké žily mŕtvica, tromboembolizmus pľúcnej artérie). Vo všeobecnosti sa tieto stavy zriedkavo vyvíjajú, ale počas prvého roka užívania COC je riziko vzniku týchto komplikácií najvyššie. Mali by ste vedieť, že smrť končí 1-2% prípadov embóliaa venózny trombóza.

S vývojom trombózamôže dôjsť:

 • bolesť a / alebo opuchnohy,
 • náhly dýchavičnosť,
 • silná bolesť na hrudníku, s alebo bez spätného rázu, v ľavej
 • neočakávaný kašeľ,
 • náhly straty zraku(čiastočné alebo úplné), neobvyklé výrazné predĺžené bolesti hlavy, t
 • diplopia,
 • závraty,
 • poruchy reči
 • kolaps(prípadne s kŕčmi)
 • slabosť
 • poruchy pohybu
 • náhla necitlivosť na jednej strane tela,
 • syndróm akútneho žalúdka.

Rizikové faktory embóliaažilovejtrombóza:

 • veku
 • genetická predispozícia (tieto ochorenia v rodinnej anamnéze),
 • obezita,
 • tromboflebitída,
 • kŕčové žily,
 • vážne zranenie
 • vážna chirurgia,
 • dlhé znehybnenie.

Rizikové faktory arteriálnej trombózy:

Stojí za to pripomenúť zvýšené riziko tromboembolickéexacerbácií v období po pôrode.

Pri akejkoľvek z týchto porúch sa pred užitím tabliet Zoeli poraďte so svojím lekárom. V prípadoch podozrenia trombózaalebo jeho diagnóza, počas aplikácie COC, pilulka sa zruší. V podmienkach vyžadujúcich hospitalizáciu (vážne poranenie, vážny chirurgický zákrok, dlhodobá imobilizácia) je lepšie prerušiť užívanie COC (jeden mesiac pred plánovanou operáciou), s obnovením prijímania po 14 dňoch po normálnom obnovení motorických funkcií.

Konzultácia s lekárom si bude vyžadovať také ochorenia ako:

posilnenie migrényje indikáciou pre okamžité zrušenie Zoeli.

Dlhý príjem etinylestradiol obsahujúci COCpodľa výsledkov výskumu zvyšuje riziko rozvoja rakoviny krčka materniceOtázka ďalších faktorov však zostáva otvorená. Nie je úplne jasné, čo vedie k zvýšenému riziku, užívaniu COC, častejšiemu testovaniu stavu krčka maternice, charakteristickým znakom pohlavného styku (vrátane bariérovej antikoncepcie) alebo ich spoločnej kombinácii.

Spoľahlivé informácie o vplyve Zoeli na vývoj rakoviny vaječníkov a endometriano.

Odhalenie určitého zvýšenia relatívneho rizika (RR) rakovina prsníka (RR = 1,24). Toto riziko sa znižuje 10 rokov po zrušení COC. Toto zvýšenie je pravdepodobne spôsobené skoršou detekciou, účinkami COC alebo ich kombináciou.

Niekedy pri užívaní COC odhalili vývoj nádorov pečene (benígne), ešte zriedkavejšie - malígne. V zriedkavých prípadoch sa tieto nádory v dôsledku intraabdominálneho krvácania stali hrozbou pre život pacienta. Ak dôjde k zvýšeniu pečene, intenzívnej bolesti brucha, príznakom intraabdominálneho krvácania, je potrebné vylúčiť t opuch pečene.

Iné štáty

Príjem COC pre hypertriglyceridémiu alebo jeho zmienka v rodinnej anamnéze, trochu zvyšuje riziko zápal pankreasu.

Často ich sledovali zvýšenie krvného tlakuzriedkavo klinicky významný. Pre príjem a tvorbu COC nie je vytvorené žiadne spojenie. vysoký tlak, Avšak v prípade jeho vývoja stojí za zrušenie užívania COC a zváženie vymenovania adekvátnej antihypertenzívnej liečby. Pri stabilizácii krvného tlaku pomocou antihypertenzív je možné pokračovať v užívaní COC. Podľa výsledkov klinických štúdií, užívanie Zoeli po dobu 12 mesiacov neviedlo ku klinicky významným poruchám krvného tlaku.

Počas užívania COC a počas tehotenstva boli pozorované komplikácie alebo vývoj: svrbenie a / alebo žltačka, ochorenie žlčových kameňov, gestačný herpes, porfýria, hemolytický uremický syndróm, systémový lupus erythematosus, Sydenhemova chorea, angioedémako aj strata sluchu.

Choroby pečene môžu vyžadovať zrušenie COC, až kým sa pečeň úplne nenormalizuje.

V prípade relapsu cholestatická žltačka, ktorá bola prvýkrát diagnostikovaná počas tehotenstva alebo pohlavného styku steroidyv minulosti je potrebné prerušiť používanie COC.

Tablety Zoeli u zdravých žien neovplyvnili toleranciu glukóza a inzulínovej rezistencie, V čase ich prijatia je však potrebné vykonať dôkladné pravidelné prehliadky, najmä u žien trpiacich diabetes mellitus.

Sledoval priebeh ulcerózna kolitída, Crohnova choroba a prúdy depresie.

Príležitostne sa vyvíjajú chloazma, najmä pri zmienke o tejto chorobe v histórii. V tomto prípade je lepšie sa vyhnúť dlhému vystaveniu slnku, soláriám a inému UV žiareniu.

Konzultácie a prieskumy

Pred menovaním COC je potrebné získať predstavu o osobnej a rodinnej anamnéze ženy, ako aj vylúčiť možné tehotenstvo. Zmerajte krvný tlak a ak existujú indikácie, priraďte fyzikálne vyšetreniezvážiť všetky kontraindikácie. Frekvencia kontrolných inšpekcií sa v každom prípade stanovuje osobitne, najmenej však dvakrát ročne.

Ženy by mali dostať úplné informácie o účinkoch a vedľajších účinkoch KOK, ako aj o tom, že táto metóda antikoncepcie nezabraňuje prenikaniu. HIV infekciaa iných ochorení genitálií.

mesiačiky

Použitie KOC, najmä v prvých mesiacoch, môže byť sprevádzané špinenie alebo krvácanie z prieniku, V tomto ohľade, štúdium týchto prejavov, je vhodné vymenovať po adaptačnom období (3 mesiace). Ak tieto príznaky pretrvávajú aj po troch cykloch užívania COC, má sa predpokladať ich nehormonálna povaha a mala by sa predpísať diagnostika, aby sa eliminovali možné t nádoryalebo tehotenstva, Možné držanie diagnostická kyretáž.

Pri štúdii lieku Zoeli sa krvácanie zriedkavo vyvinulo a bolo krátkodobé, mierne a nie veľmi bolestivé. V niektorých prípadoch sa pri užívaní placeba nepozorovalo správne krvácanie z vysadenia bez toho, aby sa diagnostikovala gravidita, čo poukazuje na jeho nízku pravdepodobnosť dokonca aj bez krvácania z vysadenia. V prípade chýbajúceho krvácania, pri užívaní lieku v súlade s pokynmi, je potrebné vylúčiť možné tehotenstvo.

Zoeli alebo Kleira - čo je lepšie?

Napriek určitým rozdielom v zložení účinných látok, t nomegestrol+ estradiol v zoeli a. t dienogest + estradiol valerát v KlayreMechanizmus účinku oboch liekov je takmer rovnaký. Oba lieky sú však mikrodose Klayrav každej skupine tabliet (odlišnej farby) obsahuje rozdielny hmotnostný podiel účinných látok, zatiaľ čo v Zoeli je dávka v každej aktívnej tablete rovnaká. Tieto antikoncepcie sa prakticky opakujú, a to ako v kontraindikáciách, tak aj v vedľajších účinkoch. V tomto ohľade nie je možné poskytnúť definitívnu odpoveď, ktorá z týchto liekov je lepšia.

Orálne antikoncepcie hormonálneho účinku sa vyberajú individuálne a najlepšie zo všetkých vhodných liekov možno predpísať až po vykonaní mnohých testov a absolvovaní niektorých štúdií. Nezabudnite na chronické ochorenia, bolestivé stavy v anamnéze (či už v ich rodine alebo v rodine) a mnohé ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť aj výber antikoncepcie.

Či už je vaša voľba medzi Zoelis a KlayroyJe potrebné pripomenúť, že tieto lieky, s presným sledovaním odporúčaní o ich prijatí, sú vysoko účinné a spôsobujú menej vedľajších účinkov v porovnaní s inými antikoncepčnými prostriedkami. Ale výber KOC musí byť prísne individuálny.

Nie sú k dispozícii údaje o bezpečnosti používania a účinnosti lieku Soely u detí a dospievajúcich (žien) mladších ako 18 rokov.

Počas gravidity a laktácie

Použitie antikoncepčného lieku Soely v prípade diagnózy tehotenstva kontraindikované.

Pri dojčení sa neodporúča užívanie tabletiek Zoeli. V prípade potreby použitie COC v období laktácie, musíte prestať kŕmiť.

Recenzie o zoeli

Farmaceutický priemysel produkuje mnoho hormonálnych kontraceptív na orálne použitie. Berúc do úvahy antikoncepčné pilulky Zoeli recenzia gynekológov, pri dodržaní všetkých pravidiel užívania tabletiek, z väčšej časti pozitívne. Prirodzene, každý lekár vo svojej praxi sa stretol s mnohými vedľajšími účinkami liekov a Zoëli bez nich nepôjde. Aj keď v porovnaní s mnohými inými COC, Zoeli pilulky vykazujú menej vedľajších účinkov, a tie, ktoré vykazujú menej výrazné.

Recenzia Zoeli medzi ženami, ktoré užívajú túto drogu, je vysoko pozitívna a to naznačuje, že aktívne a pomocné zloženie tabliet plne zapadá do tela. Negatívne recenzie sa nachádzajú u žien, ktoré túto antikoncepciu vyskúšali, a preto ju odmietli použiť kvôli rôznym vedľajším účinkom.

Každý organizmus je individuálny a má svoj vlastný súbor vlastností, takže pri výbere antikoncepcie sa musíte spoliehať na skúsenosti gynekológa, ako aj absolvovať všetky ním odporúčané testy. V tomto prípade máte oveľa väčšie šance vybrať si presne „vašu“ antikoncepciu, ktorá vás nielen zachráni nechcené tehotenstvo ale do vášho života to neprinesie nepohodlie.

Ako

Tablety Zoeli sú kombináciou antikoncepcie s mikrodózou. Účinné látky tabliet sú nomegestrol acetát a estradiol. Tieto látky sú identické s prírodnými ženskými hormónmi - progesterónom a estrogénom.

Estradiol je bližšie k zloženiu týchto ženských hormónov ako bežne používaný etinylestradiol. Preto je ľahšie tolerovaný zažívacím a vylučovacím systémom.

Tablety Zoeli pracujú súčasne na dvoch princípoch:

 • Sliznica maternicového krčka maternice sa stáva príliš silnou, nepriechodnou pre spermie. V dôsledku toho nemôžu ísť ďalej ako v pošve,
 • Ovulácia ako taká zmizne. Ženská reprodukčná bunka nie je pripravená na oplodnenie. Aj keď sa spermie dostane do ženského reprodukčného traktu, nebude schopný nájsť a preniknúť do vaječnej bunky.

Vzhľadom k tomu, že zložky sú takmer prírodné, Zoeli minimálny abstinenčný syndróm. Ženy, ktoré prestali užívať Zoeli, rýchlo obnovia svoj normálny menštruačný cyklus. Pre plánovanie tehotenstva po jedle tieto pilulky nemôže starať. Vzhľadom k tomu, po Zoeli takmer žiadna zmena v obsahu kyseliny listovej v tele.

 • Normalizácia mesačného cyklu,
 • Zníženie gynekologickej bolesti,
 • Prevencia onkológie ženských orgánov, t
 • Zlepšiť stav pokožky.

Funkcie vydania

Každé balenie obsahuje 28 tabliet. Štyri z nich sú v čase, keď zvyčajne museli byť mesačné. Je potrebné zvoliť čas, v ktorý budete piť antikoncepciu. A odkloniť sa od nej na minimum - aby sa lepšie reguloval cyklus menštruačného krvácania.

Tablety, ktoré sa užívajú približne počas menštruácie, sú placebo. Potrebujú len psychologické pohodlie, aby nezabudli, že je čas piť nové balenie. A tiež zabezpečiť, aby telo neodstránilo pilulky ako také. Napriek takejto slabej funkčnosti, tieto dávky, vrátane potreby piť. A dokonca je lepšie preskočiť minimum.

Prechod z analógov

Schéma činnosti závisí od toho, ktoré tablety ste pili pred Zoeli:

 • Kombinované perorálne kontraceptíva. Zvyčajne prestanú piť alebo začať placebo od prvého dňa menštruácie. Takže namiesto toho jednoducho otvorte balík Zoeli a začnite ich brať. Hladina hormónov postačuje na to, aby neprijala iné opatrenia na antikoncepciu,
 • Progesterón tablety, mini-pili. Ak ste užívali tieto lieky, môžete ich prestať užívať kedykoľvek a začať užívať Zoeli. Samozrejme, tu je moment prechodu z dôvodu prvých dní menštruácie. Avšak, mini-pilier je benígnejšia, a abstinenčný syndróm nebude nasledovať, ak sa drasticky nahradí Zoeli. Potom do 7 dní nezabudnite na bariérovú antikoncepciu. V prvých dňoch účinnosť ešte nedosiahla svoje maximum.

Zmeškané dávky

Najprv zistite, či je vynechaná tabletka placebo. Ak áno, len vyhodiť zmeškané pilulky - tak, aby nedošlo k zámene vo fronte. Nie sú potrebné žiadne iné opatrenia alebo opatrenia.

Ak sa vynechala súčasná tableta, ale uplynulo menej ako dvanásť hodín, nemali by ste sa obávať. Len vypite zabudnuté dávkovanie tak rýchlo, ako môžete. Dodatočná ochrana v tejto situácii by bola ďalším opatrením. Pite ďalšiu pilulku v rovnakom čase ako zvyčajne stabilizovať hormóny.

V prípadoch, keď po zabudnutej dávke ubehlo viac ako dvanásť hodín. Akčný plán sa mierne líši: t

 • Najprv vezmite vynechanú pilulku čo najrýchlejšie. Urobte to, aj keď musíte okamžite piť dvojnásobnú dávku,
 • Po druhé, tento mesiac sa vzdávajte tabletám s placebom. Okamžite choďte do nového balenia Zoeli,
 • Po tretie, užívajte ďalšie antikoncepčné opatrenia počas nasledujúcich siedmich dní.

Ak sa zabudlo na niekoľko dávok tabliet s liečivom, skontrolujeme, či nie ste tehotná. Pamätajte si, že ak ste vynechali viac ako jednu pilulku v rade, nemôžete ich okamžite piť. Môžete piť maximálne niekoľko dávok.

Vedľajšie účinky

Rôzne situácie vykazujú rôzne vedľajšie účinky. Je to spôsobené tým, že počiatočné hormóny u všetkých žien sú individuálne a odlišne vnímajú ďalší estrogén a progesterón.

Aby ste minimalizovali riziká, musíte sa vopred porozprávať so svojím lekárom. Že si musí vybrať požadovaný liek. Aj keď vám Zoeli radili dobrí známi, musíte liek odmietnuť, ak gynekológ alebo endokrinológ radí iným tabletám.

Po užití antikoncepcie Zoeli boli v oblasti genitálií pozorované nasledujúce vedľajšie účinky: t

 • Úplné vymiznutie menštruačného cyklu,
 • Zvýšte hustotu prsníkov
 • Kŕče maternice,
 • Nepríjemné pocity v pošve,
 • Zmeniť zápach
 • Znížené mazanie vonkajších pohlavných orgánov.

CNS nereagovala vždy dobre:

 • Depresívne stavy
 • Chronické migrény a bolesti hlavy,
 • Znížená pozornosť
 • Zmena stupňa sexuálnej túžby
 • Hysterické stavy, nerozumné zmeny v emocionálnom pozadí.

Okrem toho existuje nebezpečenstvo:

 • Trombóza, zvýšené zrážanie krvi,
 • Vzhľad akné,
 • Červené oči,
 • Porušenie tráviaceho traktu,
 • Šupinatá pokožka hlavy alebo lupiny.

Súvisiace témy

Ďakujem vám veľmi pekne a mesačne sa opäť vracali, márne som sa bál vopred. Dnes sa ukázalo, že som pil tú druhú pilulku, všetko je teraz v poriadku, cítim sa dobre, ale stále mi nehovorím o vedľajších účinkoch, ak sa vyskytnú, napríklad, ak sa OK nevyskytlo, potom ako dlho sa to prejaví

Ďakujem vám veľmi pekne a mesačne sa opäť vracali, márne som sa bál vopred. Dnes sa ukázalo, že som pil tú druhú pilulku, všetko je teraz v poriadku, cítim sa dobre, ale stále mi nehovorím o vedľajších účinkoch, ak sa vyskytnú, napríklad, ak sa OK nevyskytlo, potom ako dlho sa to prejaví

Ahoj, chcem sa podeliť o zážitok z recepcie Zoeli, druhý týždeň sa deje ... Sľubný sekrét, ona úplne prestala byť nervózny, absolútny pokoj a jasná hlava. za týždeň upustila pár kilogramov, jej chuť k jedlu bola omnoho nižšia. Pokiaľ ide o libido, tu nerozumiem, túžba sa zdá byť tam, tam je dosť mazanie, nič nebolí nikde. Keď som dostal Yarinu, cítil som sa dobre, ale nie tak pokojne a žily na nohách boli veľmi bolestivé, a tu sa zdá, že nič nebolí. Len tu tento gnapryagat, ale chápem, že toto je moje telo.

Nečítal som všetky stránky, nič nepotrebujem, pretože sám môžem povedať, že Zoeli je najspoľahlivejšia a neškodná pre zdravie. Ja sám som gynekológ a ani jeden pes to nejedol, ako sa hovorí. Zoeli, akonáhle sa predaj objavil okamžite prilákal pozornosť lekárov a moja rovnako. Pokiaľ ide o zloženie, môžem povedať, že liek neobsahuje chemikálie a hormóny, ktoré obsahuje, sú podobné tým, ktoré produkuje naše ženské telo, preto nespôsobujú žiadne poškodenie zdravia a zároveň spoľahlivo chránia pred nechceným tehotenstvom. Jediné, čo je žiaduce, je samozrejme absolvovanie testov pred začiatkom recepcie. Už druhý rok ich prijímam.

ahoj Pila som prvý balíček Zoeli, ale nie sú tam žiadne mesačné. aj po 4 žltých tabletkách. Dnes som už otvorila nový balíček a vypila 1-biela. Je normálne, že vôbec neboli žiadne kritické dni.

Nečítal som všetky stránky, nič nepotrebujem, pretože sám môžem povedať, že Zoeli je najspoľahlivejšia a neškodná pre zdravie. Ja sám som gynekológ a ani jeden pes to nejedol, ako sa hovorí. Zoeli, akonáhle sa predaj objavil okamžite prilákal pozornosť lekárov a moja rovnako. Pokiaľ ide o zloženie, môžem povedať, že liek neobsahuje chemikálie a hormóny, ktoré obsahuje, sú podobné tým, ktoré produkuje naše ženské telo, preto nespôsobujú žiadne poškodenie zdravia a zároveň spoľahlivo chránia pred nechceným tehotenstvom. Jediné, čo je žiaduce, je samozrejme absolvovanie testov pred začiatkom recepcie. Už druhý rok ich prijímam.

ahoj Pila som prvý balíček Zoeli, ale nie sú tam žiadne mesačné. aj po 4 žltých tabletkách. Dnes som už otvorila nový balíček a vypila 1-biela. Je normálne, že vôbec neboli žiadne kritické dni.

Neudel som testy, doktor mi to určil, dobre, alebo možno nie, ale na základe vyšetrenia a záznamov v extraktoch, všeobecne neviem, pre mňa je hlavná vec taká, že som nemal nič podobné. Prvý deň, samozrejme, bol bolestivý v spodnej časti brucha, ale boli to kritické dni, takže kto ho teraz rozoberie z toho, čo svrbí, po konci „týchto dní“ neboli žiadne bolesti a kňučanie. Rýchlo a bezbolestne som si zvykla na OK. Pripomienka na telefóne je v poriadku. Nezvyšujem váhu, cyklus je pravidelný, neboli žiadne tehotenstvá a nie, čo iné je potrebné z piluliek, všetko je jasné.

Dobrý deň, som 28 rokov. Najprv som si vzal OK "Lindenet 20" asi 2 roky, libido zmizlo a nezhody začali v rodine. Lekár mi poradil, aby som prešiel na Zoeli takmer rok a ja som bol na rovnakej úrovni, nič sa nezmenilo, povedzte mi, prosím, aké antikoncepcie sa majú dostať, aby som obnovil svoje libido, povedal mi lekár, že Zoeli je dobrý liek a rozhoduje o všetkom , to je to, čo znamená voľná medicína. Bol by som rád, keby som sa úplne vzdal antikoncepcie, ale podľa niektorých náznakov nemôžem.

Ahoj, ja opäť žiadam o radu, Zoeli začal piť, všetko bolo v poriadku, prvé 3 dni normálnej menštruácie, menej hojné ako obvykle, potom malé škvrny, cítila sa veľmi dobre, nezvyšovala hmotnosť, jej nálada bola normálna, prsia sa dokonca mierne zvýšili, koža je čistá), ale na 13 pilulkách sa špinenie zastavilo, bolo mi potešením, že som mal pravdu, myslel som si, že telo bolo zvyknuté, ale nebolo to tam (na 16 pilulkách sa menštruačná reč opäť začala, čo robiť. Povedzte niekomu inému, aby si udržal pgsta alebo nie) naozaj Ak sú na OK som sa nezmestia do?

Ahoj, ja opäť žiadam o radu, Zoeli začal piť, všetko bolo v poriadku, prvé 3 dni normálnej menštruácie, menej hojné ako obvykle, potom malé škvrny, cítila sa veľmi dobre, nezvyšovala hmotnosť, jej nálada bola normálna, prsia sa dokonca mierne zvýšili, koža je čistá), ale na 13 pilulkách sa špinenie zastavilo, bolo mi potešením, že som mal pravdu, myslel som si, že telo bolo zvyknuté, ale nebolo to tam (na 16 pilulkách sa menštruačná reč opäť začala, čo robiť. Povedzte niekomu inému, aby si udržal pgsta alebo nie) naozaj Ak sú na OK som sa nezmestia do?

Zoeli mi predpísal gynekológ po potrate. Po prvom tutu sú mesačné obdobia 1 deň. 2 a 3 mesiace no. Z psychózy skoro vyliezol na stenu. Scolded so všetkými. Neustále burácal. Kololo a na pravej strane avľavo. Nenechám svojho manžela vôbec. Znepokojenie alebo čo? Zavolal som k lekárovi, hovorí naliehavo. Poradil jes plus. Pijem prvý týždeň. Nervózny stav sa môže diať rôznymi spôsobmi, možno to ešte žihne zo Zoeli? Áno, a čo je najdôležitejšie, nemám jesť po 6 hodinách, aby sa zachovala hodnota, po dobu 3 mesiacov 2,5 kg. navyše. Vo všeobecnosti, ako povedal môj gynekológ, Zoelieho tabletky sa nehodili. Veľa šťastia všetkým vo výbere!

Dievčatá, lekár predpísal zoeli, povedala, že pije 21 dní, potom prestávku na 7 dní, potom zvyšných 7 tabliet a z ôsmej tablety nové balenie Otázka: Musím urobiť túto sedemdňovú prestávku? 7 tabliet so starým balením. nebol mesačný mesiac;

Nezmestil som sa. Mazalo takmer celý prvý mesiac a zatiaľ škvrny. Bolesť v črevách a žalúdku, od stredu prvého balenia. Hemoroidy. Hrozná zápcha. Vzhľadom k tomu, že na diétu od prvého dňa prijatia. Toto je moja skúsenosť so zoeli.

A pijem to 2 týždne .. takže je všetko v poriadku, ale pimples padli a veľa svrbí. Tiež som si všimol výkyvy nálady ako PMS. Neviete, či piť ďalej?

Pitím Zoeli už mesiac. A takmer od prvého dňa recepcie sa začala dostať hlava. Najprv som si myslel, že to prejde. Ale do konca mesiaca začala ochorieť ešte viac a takmer neustále. Dokonca aj lieky proti bolesti prestali pomáhať. Možno, že niekto prišiel na to?

Ahoj všetci, pil som prvý balíček Zoeli, neboli žiadne vedľajšie účinky, šlo len o 2-mesačné obdobie, ale teraz je všetko v poriadku

Dievčatá, lekár predpísal zoeli, povedala, že pije 21 dní, potom prestávku na 7 dní, potom zvyšných 7 tabliet a z ôsmej tablety nové balenie Otázka: Musím urobiť túto sedemdňovú prestávku? 7 tabliet so starým balením. nebol mesačný mesiac;

Je zvláštne čítať takéto negatívne recenzie o zoeli. Prijímam to sám a nič z toho neprišlo ku mne. Začal v prvý deň menštruácie a odišiel, 24 biely, 4 žltý a nový spôsob. Mesačná stabilita v čase a menej bolestivá ako predtým. Neexistujú žiadne iné problémy. Pred menovaním Zoeli zložila potrebné testy, lekár povedal, že to urobia pre mňa a stalo sa to.

Dievčatá, to sú pilulky, všetko je čisto individuálne. Niekto prišiel, niekto sedel na buchtoch niekoľko dní, potom by povedal, že sa zotavuje z OK, niekto iný, že tablety boli okamžite na vine. A všeobecne si uvedomujete, že s rovnakým fajčením a užívaním OK nevoľnosť bude, a tak ďalej. Tu, a práve to, okamžite na vine sú tablety. Prestala som fajčiť a zastavila nevoľnosť. Vo svojej praxi išlo o 8 balení zoeli. Som úplne spokojný s tabletkami, zachránil ma pred mnohými problémami so zdravím as nebezpečným sexom.

Libido je normálne, sex je nádherný, nálada je vynikajúca a zdravie zoel sa vôbec neodráža. Aj keď si nemyslím, že by som porodila iné antikoncepcie, neobchodovala by som to. Usporiadať úplne a vo všetkom.

Ale moja skúsenosť. Tak, aby neprišli žiadne ďalšie otázky: Mám 21 rokov, keďže som 18 rokov, som na správnej výžive.
Zoeli videla 9 mesiacov. Počas prvých 6 mesiacov som sa zotavil o 12 kg (príjem potravy bol rovnaký ako pred prípravou), prsia sa zvýšili o 1,5-násobok veľkosti prsníka.
V poslednom mesiaci nastala neustála nevoľnosť. A po konzultácii s lekárom, ktorý je moja matka, sme sa rozhodli prestať ho užívať.
Jediná výhoda - zbavená polycystickej, dobre, permanentnej antikoncepcie je samozrejme spoľahlivá.

Pijem ZOELI 5 mesiacov. Chceli len pilulky s mch, snívali na 1,5 roka, prešli analýzou s gini, všetko bolo vybrané. takže:
Prvý mesiac a pol trpel náhle objavil akné.
Bolesť počas menštruácie je slabšia
Mch môže skončiť a my otehotnime (ttt)
Zvýšená chuť do jedla, som späť o 5 kg a nemôžem stratiť tak ľahko ako predtým
Emocionálny stav ... to je najhoršie
Nálada výkyvy VEĽMI ostré, teraz v smiechu, potom v slzách. Je mi to ľúto môjho milovaného, ​​takže pijeme ešte pol roka a premýšľame o inej možnosti, možno aj o iných tabletkách

Ako keby som sa oženil, okamžite som sa poradil s gynekológom. Pridelené zoeli. Пью уже больше года, претензий к таблеткам нет вообще, а о либидо могу сказать, что секса стало хотеться еще больше))) Муж говорит, потому что голова о последствиях не болит, можно расслабиться в любом месте, в любую минуту.Ale nielen to, že som presvedčený o bezpečnosti pohlavia, takže aj „tieto dni“ prichádzajú načas a sú menej bolestivé, dokonca ani choré, niekedy sa všetko zdá byť bolestivé v dolnej časti brucha. Páči sa mi Zoeli, rozhodne sa nezmením.

Pijem zoeli, všetko je v poriadku, nevoľnosť, bolesť alebo nič. Len tretí mesiac nepôjde na tretí mesiac. Predtým videl, že Jess z nich trpel hrozne, bolí jej hlava, nevoľnosť a jej žalúdok ťahá. Desivé len to, že mesačne nejde, kto vie, že je to veľmi nebezpečné?

Po prvom balení 10 dní mesačne. Po druhom je všetko podľa inštrukcií. Po treťom vymytí, 5 dní skôr tabletky s placebom. Po štvrtom mesiaci neprišiel. Testy urobili partiu, všetky negatívne. Veľmi strašne nervózny. Uprostred cyklu dokonca poslala krv. Výsledok je negatívny. V pondelok idem k lekárovi. Urobte ultrazvuk a všetko bude pravdepodobne jasné.

Najviac smutné je, že neunikla ani jedna tabletka. Už vás nebaví byť nervózny.

Presne 2 balíčky, už viac nebudem mať, 2 týždne po začiatku recepcie začala ada, ktorá bola v prírode flegmatická a potom sa zdalo, že večné slzy slzy, hysterika, záchvaty hnevu. ale stále sa cítim ako časovaná bomba, ale výber strašidelného zápachu sa začal trápiť, vlasy sa dostali von, ale potom nemôžem povedať, či je liek alebo výsledok nervov. Všeobecne možno povedať, že všetky pilulky nie sú tak vinné. Ale vzhľadom na to, čo tieto dva mesiace boli hrozné, je pre mňa ľahšie prestať ich prijímať Teraz sa obávam, že iní nebudú pracovať, pretože chole sú tak nádherné (mal niekto to tak? Tak ako pri iných tabletkách?

Dievčatá, niekto na pozadí recepcie OK Zoeli boli zápchu? Kedysi som trpel zápchou maximálne raz za rok, teraz po dobu 3 mesiacov užívania Zoeli už štvrtej strašnej zápchy! A zvyšok týchto OK vydržať veľmi dobre, takže nechcem meniť. Možno to nesúvisí.

Natalia, som tiež všimol - zápcha sa stala viac, mám všeobecnú tendenciu k nim, aj keď som sa držať správnej výživy a neboli jesť múky vôbec na dlhú dobu, a všetky druhy makarónov, ktoré prispievajú k zápche. S úctou k Jessovi a Diane-35, boli, myslím si, že je to v poriadku vecí, keď užívate antikoncepciu. Pridal som viac ovocia a zeleniny do svojej stravy, začal som jesť varené repy každý týždeň, často kivi, a tiež prešiel na čiastkové jedlá v porciách nie viac ako 200 g každý - takmer žiadna zápcha.
Dievčatá, o menštruácii - po prvom balení, po druhom nebol, len ružovkastý výtok, je to úplne normálne, pretože endometrium na zoeli sa stáva tenkým a progestogén je silný, dlhotrvajúci, takže sa ukazuje, že nie je nič výnimočné odmietnuť v mnohých obdobiach to nie je len v niektorých cykloch, v niektorých takmer vo všetkých, individuálne, ale na antikoncepcii sa považuje za normu. Teraz som dojil 3. balíček, neviem, či prídu alebo nie. Aby som bol úprimný, je to všetko rovnaké - nechcel by som ho obchodovať za nič, to je raj v porovnaní s predchádzajúcimi, Diana 35 a jess majú najhoršie vedľajšie účinky - neuveriteľnú depresiu a záchvaty paniky, chcel som len zomrieť, nebol zmysel života, takže ovplyvnili moju hlavu ( ((((plus hmotnosť narástla a nezrušila každodenné tréningy, pekne sa mi to páčilo, nesnažili ste sa jesť - hladina cukru v krvi klesla. Teraz som však začal žiť znova!) Som šťastný a šťastný po celú dobu! , a výcvik začal "splatiť" - stratil 5 kg od času ako s Jesse šiel do Zoeli (strata hmotnosti PP + šport, pilulky nie sú kúzla)

Dievčatá, niekto na pozadí recepcie OK Zoeli boli zápchu? Kedysi som trpel zápchou maximálne raz za rok, teraz po dobu 3 mesiacov užívania Zoeli už štvrtej strašnej zápchy! A zvyšok týchto OK vydržať veľmi dobre, takže nechcem meniť. Možno to nesúvisí.

Lekár odporúčal prejsť z Lindinet 30 na Zoeli. Dnes skončila tretia "prázdna" tabletka. Mesačne a nezačali. No, akonáhle tu napíšu, že je to norma, trochu sa upokojil :)

Odhlásil som sa - dnes som začal 4. balíček, po treťom na mesačníku nebol ani náznak, ale dobre. Na internete sa dozvedela z All-ruského kongresu v roku 2011. Matka a dieťa, že pri testovaní Zoelisu nemalo 30% žien menštruáciu vôbec, a to je normou. Pijeme ďalej)

Dobrý večer všetci. Aj tu som sa rozhodol prejsť na antikoncepciu, a keďže všetko individuálne a na nejaký oblek, a niekomu inému, rozhodol som sa, že nebudem čítať všetky tieto recenzie, ale vyzdvihnúť to s lekárom. S ním prišiel k rozhodnutiu skúsiť ma Zoeli. A stalo sa pre mňa dokonalými pilulkami. Absolútne žiadne vedľajšie účinky. Od prvého dňa recepcie sa cítim dobre, nie je podráždená ani počas obdobia PMS. A libido je v poriadku. Teší ma moja voľba.

Chcela čítať, ale rozhodla sa písať o svojej vlastnej skúsenosti so Zoeli. Pre mňa je veľmi dôležité, aby lieky a rôzne lieky boli pre moje zdravie najmenej škodlivé, preto sa snažím liečiť nachladnutia a iné menšie choroby len ľudovými liekmi, bez liekov. Ale keď nastala otázka o spoľahlivej ochrane pred neželaným tehotenstvom, uvedomila som si, že ľudové prostriedky môžu zlyhať. Išiel som k lekárovi, vysvetlil svoju životnú pozíciu vo vzťahu k drogám a požiadal ma, aby som si vybral najviac nevinného OK. Zdvihol som antikoncepčný gynekológ-endokrinológ. Predbežné testy na hormóny. Zoel pilulky denne, najlepšie v jednom čase - moje vymenovanie, pretože Zoelis neobsahujú chémiu a v nich minimálne množstvo hormónov podobných tým, ktoré produkuje naše ženské telo, preto nespôsobuje vedľajšie účinky a jeho priama úloha je zaručená. Dnes som už vypil 24 bielych piluliek, zajtra bude prvý žltý. Cítim sa dobre, nie sú žiadne sťažnosti na liek, to mi vyhovuje.

Vždy som bol priťahovaný k takej jednoduchej forme antikoncepcie, ako keby som si robil OK, ale zároveň som bol veľmi pochybný a obával som sa následkov. Po roku a pol užívaní Zoeli, chápem, že som sa mýlil a mohol som urobiť môj sexuálny život oveľa krajší a jasnejší, alebo tak niečo. Hmotnosť je stabilná, koža sa stala čistejšou, už viac akné.

Presne 2 balíčky, už viac nebudem mať, 2 týždne po začiatku recepcie začala ada, ktorá bola v prírode flegmatická a potom sa zdalo, že večné slzy slzy, hysterika, záchvaty hnevu. ale stále sa cítim ako časovaná bomba, ale výber strašidelného zápachu sa začal trápiť, vlasy sa dostali von, ale potom nemôžem povedať, či je liek alebo výsledok nervov. Všeobecne možno povedať, že všetky pilulky nie sú tak vinné. Ale vzhľadom na to, čo tieto dva mesiace boli hrozné, je pre mňa ľahšie prestať ich prijímať Teraz sa obávam, že iní nebudú pracovať, pretože chole sú tak nádherné (mal niekto to tak? Tak ako pri iných tabletkách?

Neviem, či antikoncepčné tabletky môžu nejakým spôsobom ovplyvniť náladu, ale už druhý rok pijem zoelis - počas tejto doby mám rôzne nálady a pocity, ale nejakým spôsobom nepripájam antikoncepčné tabletky, pretože zmena nálady je pre človeka normálna. , vždy to bolo so mnou osobne. Stáva sa to, ráno sa zobudím a teraz si chcem ľahnúť a plakať bez zjavného dôvodu, skôr to spájam s magnetickými búrkami. Koniec koncov, každý deň pijem tabletky a moja nálada je každý deň iná - niekedy plačúca, niekedy veselá, niekedy pasívna. A napriek tomu mi lekár povedal, že nemá zmysel užívať antikoncepčné tabletky menej ako tri mesiace, to je obdobie, kedy sa telo prispôsobí, len v prípade vedľajších účinkov, zrušenie je možné.

A moje strašidelné akné sa začalo objavovať na lícnej kosti a na čele a každý deň vyskočili noví a noví (((Neviem, čo mám robiť v panike, možno to pôjde? Dievčatá, ktoré mali takéto vedľajšie účinky, písali?

Odhlásil som sa - dnes som začal 4. balíček, po treťom na mesačníku nebol ani náznak, ale dobre. Na internete sa dozvedela z All-ruského kongresu v roku 2011. Matka a dieťa, že pri testovaní Zoelisu nemalo 30% žien menštruáciu vôbec, a to je normou. Pijeme ďalej)

A o koži a *****. Mám palacinku a moja tvár sa stala lepšou, a dokonca aj menej v chlade. No, nechcem prejsť k iným. Aký druh útoku je to. Čítate palacinky vôbec všetky normul, a tu nechápem, čo.

Prešiel som na Zoeli z Jesse, strávil mesiac na jednom nápoji, bolo to veľmi bolestivé: moje nervy boli nulové a tiež mám chronické ochorenie, ktoré mi neustále spôsobuje bolesť, a december je v práci hektický mesiac. Hnev každý deň skoro. Áno, mám nervy zo železa a moja nálada je vždy dobrá, dokonca aj v porovnaní s obdobím, keď som neprijal žiadny druh OK. S Jessom som nikdy nemal bolesti hlavy (vždy som ich mal, pretože dystónia a tlak sú nižšie)

Videl Zoeli po dobu 3 mesiacov, bola vystrašená a skončila, po troch mesiacoch začala znovu a ja pijem už 7. mesiac, ale už ich nebudem brať. Všeobecne platí, že všetko vyhovuje, ale od prvého dňa vstupu je teplota 37,1-37,2 každý deň, ráno a večer, teda slabosť únavy. Čítal som, že ak takáto teplota trvá dlho, môže sa vyvinúť anémia, nedávno som prešiel testami - a pravda je, že hemoglobín je pod normálom. Zapnite Novaring.
A spravte dobrú pilulku. Mingren, znížené libido, depresia - všetko bolo, ale nie moc. Váha nezískaná, naopak úspešne stratila váhu. Pimples nalial do prvého cyklu liečby, potom to stalo sa lepšie, a všeobecne akné pomohol nejesť sladké - účinok okamžite!

Prvé tri mesiace môžu byť čokoľvek, a mazanica, a absencia menštruácie, atď, ale ak po troch mesiacoch tam sú problémy, je potrebné, nutne, konzultovať s gynekológom.

Zoelis vymenovaný ihneď po očistení (zb. 6 týždňov). po očistení krvácanie nebolo, len hnedý mazanec. na 15 piluliek zoeli sa krv, vytiahol spodnej časti brucha. Ultrazvuk nič neukázal, lekár predpísal injekcie oxytocínu počas 2 dní, bez zlepšenia, stále krvácal.

Čo sú antikoncepčné pilulky Zoeli

Hormonálne kontraceptíva Zoely (Zoely) sú dostupné v tabletách obsahujúcich nomegestrol a estradiol. Liek vyrába írska farmaceutická spoločnosť Organon. Kombináciou dvoch komplexných zložiek antikoncepcia inhibuje ovuláciu, v dôsledku ktorej ženy vaječníky prestávajú fungovať, Chráni pred neplánovaným tehotenstvom.

Účinné látky

Antikoncepčné liečivo Soely je určené na perorálne podávanie. Aktívne zložky sú mikro dávky hormónov. Zvláštnosť zloženia fondov - obsahuje hormón estrogén 17 beta-estradiol, ktorý sa blíži prirodzenej látke o 99%. Druhou účinnou zložkou je etinylestradiol a progestogén nomegesterol acetát. Je to derivát prírodného glukokortikoidného hormónu, je to vysoko selektívny protetagén.

Nomegestrol acetát súvisí s ľudským endogénnym progesterónom, má antigonadotropnú a antiestrogénnu aktivitu, stredný antiandrogénny účinok. Pri použití COC (kombinovaných perorálnych kontraceptív) Zoelisu sa priemerné koncentrácie E2 nelíšia od koncentrácií v počiatočnej folikulárnej fáze a neskorej luteálnej fáze corpus luteum.

Zloženie liečiva a forma uvoľňovania

Monofázová perorálna antikoncepcia Zoeli je dostupná vo forme tabliet - v balení sú dva typy. Rozdiely v zložení:

Koncentrácia hemihydrátu estradiolu, mg na pc.

Koncentrácia nomegestrol acetátu, mg na pc.

Monohydrát laktózy, mikrokryštalická celulóza, koloidný oxid kremičitý, krospovidón, stearát horečnatý, mastenec

Biely opadry (mastenec, polyvinylalkohol, makrogol, oxid titaničitý)

Žltý opadry (farbivá čierne a žlté oxidy železa, polyvinylalkohol, mastenec, oxid titaničitý, makrogol)

Blistr s 24 ks, 1 alebo 3 v balení

4 ks v blistri po 1 alebo 3 balení

Zoeliho antikoncepčný účinok

Účinok antikoncepcie Zoeli sa dosahuje potlačením ovulácie a zvýšením viskozity cervikálnych sekrétov. Nomegestrol inhibuje proces ovulácie a E2 zvyšuje účinok progestogénu. Liek je jedným z najbližších prírodných hormónov. Antikoncepčný účinok liečiva zaisťuje, že sa zabráni oplodneniu vajíčka spermatickou bunkou a hormonálne pozadie sa udržiava v normálnom, prirodzenom stave. Po vysadení lieku sa ovulácia rýchlo obnoví, pretože Zoeli neovplyvňuje zníženie hladín kyseliny listovej.

Farmakodynamika liečiva

Liečivo obsahuje 17p-estradiol (estradiol) a nomegestrol (progestogén). Použitie liekov poskytuje potlačenie ovulácie a zvyšuje viskozitu sekrécie hlienu maternice maternice. Podľa klinických štúdií to bolo Pearl index je nastavený (miera zlyhania, to znamená náhodné tehotenstvo) 0,66 - pre ženy vo veku 18-50 rokov a 0,75 - pre 18-35 rokov. Liečivo neovplyvňuje sérový folát, citlivosť na inzulín, toleranciu glukózy a hemostázu.

V štúdii Zoeli sa zistilo, že liek zvyšuje množstvo proteínov transportujúcich globulíny viažuce CGC (viažuce kortikosteroid) a TSH (tyroxín viažuce). Činidlo ovplyvnilo pokles voľného a celkového testosterónu, albumínu, glykoproteínov a estrónu. Pri štúdiu endometria v priebehu 13 cyklov aplikácie lieku neboli zistené patologické zmeny.

farmakokinetika

Nomegastrol acetát dosahuje svoju maximálnu plazmatickú koncentráciu po dvoch hodinách, má 63% biologickú dostupnosť. Látka je z 97% viazaná na albumín, metabolizovaný pôsobením izoenzýmov cytochrómu pečene. Nomegestrol acetát s metabolitmi podlieha druhej fáze metabolizmu s tvorbou konjugátov. Zložka sa vylučuje obličkami a črevami za približne 4 dni.

Estradiol prechádza "prvým prechodom" pečeňou, má biologickú dostupnosť 1%. Exogénne a endogénne estradioly majú podobné rozloženie v celom tele, akumulujú sa v cieľových orgánoch pohlavných hormónov. Zložka sa viaže na albumín o 61%, aktívne sa biotransformuje. Estradiol sa mení na estrón, estrónsulfát, ktorý je konjugovaný a recirkulovaný v čreve a pečeni. Metabolity sa eliminujú za 6-7 hodín.

Indikácie a kontraindikácie

Jedinou indikáciou použitia lieku Zoeli je antikoncepcia (ochrana žien pred neželanými tehotenstvami). Liek sa predpisuje opatrne, keď:

 • diabetes bez vaskulárneho ochorenia,
 • ťažká depresia
 • systémový lupus erythematosus,
 • Crohnova choroba, ulcerózna kolitída,
 • hypertriglyceridémia,
 • abnormálna funkcia pečene
 • obezita
 • fajčenie po 35 rokoch
 • dlhodobá imobilizácia,
 • po rozsiahlych operáciách.

Existuje mnoho kontraindikácií na použitie Zoeli, pretože hormonálne látky môžu ovplyvniť všetky telesné systémy. Zákaz používania tabliet zahŕňa:

 • hlboká žilová trombóza,
 • pľúcna embólia,
 • arteriálna trombóza (porušenie mozgovej cirkulácie, infarkt myokardu),
 • prodromálne stavy (angina pectoris, prechodný ischemický atak),
 • migréna,
 • diabetes s vaskulárnymi symptómami
 • závažná arteriálna hypertenzia,
 • dislipoproteinemia,
 • zápal pankreasu,
 • závažné ochorenie pečene,
 • hormonálne závislé zhubné nádory prsníka, genitálií,
 • vaginálne krvácanie neznámeho pôvodu,
 • postmenopause,
 • tehotenstvo dojčenie,
 • nedostatok laktázy, intolerancia laktózy, malabsorpcia glukózy a galaktózy,
 • precitlivenosť na zložky.

Vlastnosti prijímania u žien, ktoré predtým neužívali COC

Ak žena predtým neužívala perorálne kontraceptíva, t Použitie tabletiek začína v prvý deň menštruačného cyklu. Ďalšie antikoncepčné metódy nie sú potrebné. Ak začnete užívať tabletky od 2-5 dní cyklu, v prvom týždni sa odporúča použiť bariérové ​​metódy: kondómy alebo membrány. Žena môže začať užívať Zoeli ihneď po potrate v prvom trimestri tehotenstva. Po pôrode alebo potrate v druhom trimestri sa vstup začína v dňoch 21-28 cyklu. Ak aplikáciu začnete neskôr, prvý týždeň treba starostlivo chrániť.

Pri prechode na Zoeli z iných antikoncepčných prostriedkov

Keď žena prejde z kombinovanej hormonálnej antikoncepcie (vaginálny krúžok, iné CEC, transdermálne náplasti) na tablety Zoeli, užívajú sa nasledujúci deň po užití predchádzajúceho lieku. Ak používate krúžok alebo náplasť, môžete liek použiť v deň, keď sú odstránené.

Ak žena už predtým užívala KOC alebo použila implantáty, progestogénové injekcie alebo má vnútromaternicové zariadenie (IUD), potom môžete začať užívať Zoeli nasledujúci deň po ukončení liečby týmito metódami. Implantát alebo špirála môžu byť odstránené každý deň. Počas prvého týždňa sa odporúča dodatočne používať bariérovú antikoncepciu.

Čo robiť v prípade chýbajúcej pilulky s aktívnymi zložkami

Ak užívate pilulky s hormonálnymi látkami s oneskorením kratším ako 12 hodín, účinok antikoncepcie sa neznižuje. Príjem finančných prostriedkov by sa mal uskutočniť čo najskôr po objavení prieskumu. Nasledujúce denné dávky sa prijímajú bez odchýlky. Ak je oneskorenie dlhšie ako 12 hodín, účinok ochrany sa znižuje, je potrebné brať biele pilulky sedem dní v rade podľa korekčnej schémy.

 • при пропуске одной штуки – принять пропущенную дозу как можно быстрее, возможен прием двух штук, затем прием длится стандартно, дополнительная защита не нужна,
 • ak sa vynechajú dva alebo viac kusov počas 1 - 7 dní cyklu - ak počas podávania žltej dávky nedochádza k krvácaniu, má sa vylúčiť gravidita, vynechaná dávka sa má užiť čo najskôr, potom sa chráni kondómami na týždeň,
 • preskočenie 2 alebo viac kusov na 8-17 dní cyklu - vezmite vynechanú dávku čo najskôr, použite dodatočnú ochranu počas týždňa,
 • preskočte 2 alebo viac kusov počas 18-24 dní cyklu - užite vynechanú dávku čo najskôr, ale nemôžete užívať dve tablety naraz, ihneď začnite ďalšie balenie, neužívajte žlté prvky.

Ak si nie ste istí počtom vynechaných dávok alebo ich farbou, musíte sa dodatočne brániť do siedmich dní po užití bielych tabliet. Pri preskakovaní príjmu žltých prvkov antikoncepčného účinku na placebo sa neznižuje. Žena ich nemusí užívať, ale vynechaná dávka sa má zlikvidovať, aby sa vylúčilo úmyselné predĺženie trvania fázy.

Vplyv na pečeňový metabolizmus

Keď Zoeli interaguje s induktormi mikrozomálnych pečeňových enzýmov, klírens pohlavných hormónov (SHBG) sa môže zvýšiť. Tieto induktory zahŕňajú barbituráty, primidón, karbamazepín, fenytoín, rifampicín. Je možné komunikovať s liečivom Felbamate, Topiramate a prípravkami na základe Hypericum perforatum, Griseofulvin, Oxcarbazepine.

Inhibítory HIV proteázy (Ritonavir), Nevirapín môže ovplyvniť metabolizmus lieku v pečeni. Ak takúto kombináciu nie je možné zrušiť, je potrebné počas liečby a 28 dní po jej zrušení použiť bariérové ​​metódy ochrany. Inhibítor mikrozomálnych enzýmov Ketokonazol môže zvýšiť koncentráciu pohlavných hormónov v plazme.

Opis liečiva

Ako sa naučiť Zoeli

Zoeli je antikoncepčné liečivo na perorálne použitie, ktoré je založené na kombinácii hormónov v mikro dávkach. Medzi jeho účinné látky patrí progestogén nomegesterol acetát a analóg prírodného hormónu estrogén 17 beta-estradiol. Ten je rozpoznaný ako jeden z najbližších k prírodnému estrogénu, viac ako 99% identický. Táto vlastnosť odlišuje liečivo od mnohých iných orálnych antikoncepčných liekov, ktoré zvyčajne zahŕňajú 17 beta-estradiol etinylestradiol. Druhá aktívna zložka, nomegestrol acetát, je derivát prírodného steroidného hormónu, ktorý patrí do vysoko selektívneho protetagénu, ktorý je v štruktúre podobný.

Antikoncepčný účinok je spôsobený potlačením ovulácie, ako aj zmenami v kvalite, frekvencii a množstve v sekrécii hlienu krčka maternice. Nomestragen sa zameriava na potlačenie procesu ovulácie a E2 na zvýšenie účinku progestogénu.

Zoeli je teda uznávaný ako jeden z najbližších liekov k prírodným hormónom, ktorého funkciou je udržiavať normálny hormonálny pôvod tela, jeho korekciu, stabilizáciu menštruačného cyklu a antikoncepčný účinok. Kombinované zloženie prípravku pomáha zabrániť oplodneniu vajíčka a udržiava hormonálne hladiny v stave, ktorý je pre ženské telo čo najnormálnejší. Ďalším rysom lieku - rýchle obnovenie ovulácie v ženskom tele po zastavení lieku. To je možné vďaka udržaniu rovnakej hladiny kyseliny listovej pred a po užívaní Zoeli. Analógy lieku sa v tomto parametri presne líšia.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Antikoncepčné liečivo Uvoľnené vo forme tabliet, potiahnuté ochranným plášťom. Farba od snehobielej po slonovinu. Tvar je okrúhly, konvexný na oboch stranách, na každej tablete je gravírovanie s písmenami „ne“ v hornej a dolnej časti. Keď sa tableta rozbije, jadro si zachováva bielu alebo blízku farbu.

Pravidlá antikoncepcie

Balenie je určené na jeden mesiac používania (jeden plný menštruačný cyklus po 28 dňoch), obsahuje jednu platňu s počtom tabliet rovným jednej pre každý deň na zastavenie ovulácie (celkovo 24) a jednu na obdobie menštruácie (celkovo 4). Tento systém vám umožňuje správne nastaviť menštruačný cyklus podľa normy, upraviť frekvenciu užívania antikoncepčných tabletiek Zoeli. Analóg lieku je tiež určený pre denný príjem tejto pilulky obsahujúce hormóny potrebné na zastavenie ovulácie a korekciu mesačného cyklu.

Zloženie 1 tablety lieku Zoeli na zastavenie ovulácie (v každom balení - 24 kusov):

 • 2,5 mg - acetát nomegestrolu
 • 1,55 mg - hemihydrát estradiolu, čo zodpovedá 1,5 mg estradiolu
 • Mikrokryštalická celulóza
 • mastenec
 • krospovidón
 • Stearát horečnatý
 • Kalloidný oxid kremičitý
 • Monohydrát laktózy

Každé balenie obsahuje aj 4 placebové tablety na prijatie počas menštruácie. Pokryté tenkou škrupinou tmavo žltej farby. Tvar je z oboch strán okrúhly, konvexný. Každá tableta má obojstrannú rytinu "p". Pri delení jadra má biely alebo blízko neho odtieň.

Zloženie 1 placebovej tablety pozostáva výlučne z pomocných, neterapeutických látok:

 • Mikrokryštalická celulóza
 • mastenec
 • Stearát horečnatý
 • krospovidón
 • Monohydrát laktózy
 • Koloidný oxid kremičitý

Dôležité: základom pre užívanie lieku je odporúčanie alebo predpis gynekológa. Samoliečba bez konzultácie so svojím lekárom predstavuje nebezpečenstvo pre vaše zdravie a život.

Indikácie na použitie

Kedy použiť Zoeli

Antikoncepčné tabletky Zoeli - analóg prírodného hormónu estrogénu v kombinácii s nomogestrolom a ďalšími látkami, ktoré sú určené na antikoncepciu. Forma perorálneho príjmu. Jedna tableta 1. deň menštruačného cyklu. 4 tablety 28 - placebo (neterapeutické) užívané počas prestávky na menštruáciu.

Hlavná indikácia pre použitie - ochrana pred nechceným tehotenstvom 24 hodín denne po dobu užívania lieku. Na dosiahnutie účinku antikoncepcie stačí užiť 1 tabletu denne, najlepšie v rovnakom čase. Venujte pozornosť porušeniu dávky lieku. Zoeli je jedným z liekov, ktorých aktívna zložka sa rýchlo vylučuje z tela a umožňuje obnovenie ovulácie. Už štvrtý deň po vysadení tabletky sa z tela odstráni až 80% látok a 6. až 5. deň sa ovulácia obnoví, čím sa ukončí účinok antikoncepčnej funkcie.

Tablety sú určené na užívanie u žien pri úplnej puberte, ktoré nie sú tehotné. Odporúčaný vek užívania lieku od 18 rokov.

Okrem antikoncepčnej funkcie pilulky fungujú ako stabilizátor menštruačného cyklu, v niektorých prípadoch ich možno priradiť k jeho vyrovnaniu alebo obnoveniu. Ďalšia úloha liečiva - kontrola hormonálnych hladín, vďaka aktívnym zložkám, ktoré sú identické s viac ako 99% estrogénom.

V súvislosti so širokou škálou kontraindikácií sa liek predpisuje až po kontrole testov u lekára, po dôkladnom preskúmaní prínosu a možných negatívnych dôsledkov pre organizmus. Pozornosť sa venuje aj prítomnosti uvedených chorôb u najbližších príbuzných krvi. Neodporúča sa užívať Zoeli s ťažkým duševným stavom (depresia, posttraumatický šok).

Prechod z iných liekov

Zvážte vlastnosti prechodu z iných antikoncepčných prostriedkov hormonálneho účinku (kombinovaného), ktoré zahŕňajú COC, vaginálne krúžky a transdermálne náplasti.

Hlavným odporúčaním pri prechode na užívanie iných COC nie je prestávka medzi užívaním tabliet jedného lieku a druhého. Najlepšia voľba - po skončení jedného blistra, použite iný na nasledujúci deň.

Upozornenie: prechod sa uskutočňuje po ukončení užívania tabletky s účinnou látkou, nie placebom, a termín nie je skorší ako jeden deň po užití a najneskôr na konci štandardného rozmedzia medzi cyklami (po ukončení placebových tabliet).

Keď prechádzate z transdermálnej náplasti alebo vaginálneho krúžku, začnite užívať Zoeli v ten istý deň ako odstránenie týchto antikoncepcií z tela. Konečný termín je najneskôr v nasledujúcom období nalepenia náplasti alebo inštalácie vaginálneho krúžku.

V prípade, že ste správne aplikovali predchádzajúce antikoncepčné lieky, ako aj v neprítomnosti tehotenstva, môže sa zvážiť možnosť prechodu na liek Zoelis v ktorýkoľvek vhodný deň. Podmienkou je konzultácia s lekárom a dodatočné opatrenia na ochranu v prvý deň užívania nového lieku. Je dôležité, aby ste neprekročili obdobie bez hormónov odporúčané v návode (napríklad pre Zoeli to je 4 dni užívania tabliet s placebom).

Ďalšia situácia pri prechode z antikoncepčných liekov, ktoré sú založené na účinku len jedného hormónu - Protetagen. Tieto nástroje zahŕňajú tablety, intrauterinálne injekcie a implantáty. Prechod môžete vykonať v ktorýkoľvek deň cyklu, deň po užití predchádzajúcich tabliet. V prípade injekcií a implantátov sa prechod uskutočňuje v deň ich aktualizácie. Do týždňa po prechode sa vyžaduje dodatočná ochrana bariérovou antikoncepciou.

V prípade chýbajúcich piluliek

Upozornenie: pas sa berie do úvahy len vtedy, ak ste neužívali pilulku alebo tablety s účinnou látkou a neberie sa do úvahy žiadne placebo. Účinok antikoncepcie sa nezníži, ak je oneskorenie kratšie ako 12 hodín. Všetky nasledujúce tablety sa majú užívať presne v rovnakom čase.

Príjem neskoro na viac ako 12 hodín. Bez ohľadu na štádium cyklu, je potrebné brať biele pilulky s účinnou látkou počas nasledujúcich siedmich dní v rade, bez prerušenia na placebo (ak sa predpokladalo, preskočiť). Dôležité: čím bližšie ste užívali žlté pilulky, tým vyššie je riziko otehotnenia tým, že sa vytvoria medzery.

Zmeškané užívanie jednej pilulky s aktívnymi zložkami. Účinok antikoncepcie zostáva v platnosti, stačí vyplniť medzeru čo najskôr. V tomto prípade je normálne užívať dve tabletky naraz, ak ste si v tom momente pamätali na preskakovanie. Ďalšia bariérová antikoncepcia sa nevyžaduje.

Chýbajú dve alebo viac bielych piluliek. Ak ste počas tohto obdobia nepoužili ďalšie antikoncepcie, musíte urobiť tehotenský test. Krvácanie z vysadenia môže znamenať oplodnenie (vyskytuje sa počas užívania tabletiek s placebom).

Dôležité: prísne zakázať užívanie viac ako dvoch tabliet v rovnakom čase, a to aj od 18. do 24. dňa cyklu. Počas tohto obdobia stačí použiť dodatočné ochranné opatrenia a preskočiť príjem žltých piluliek.

Je povolené preskočiť tabletky s placebom, jednoducho ich odhodiť, nie je možné predĺžiť čas na ich prijatie (v tomto prípade - 4 dni). Ak si nie ste istí farbou vynechaných tabliet, ich množstvom, mali by ste počas nasledujúcich 7 dní nepretržitého používania bielych tabliet používať dodatočnú ochranu. Tieto odporúčania sú rovnaké pre rovesníkov zo Zoeli.

Podmienky skladovania

Venujte pozornosť dátumu výroby lieku na obale. Normálne podmienky pre skladovanie lieku - je teplota od 2 ° do 30 °, ale nie viac ako tri roky od času výroby blistra. Neskladujte tablety v priamom kontakte so slnkom av chlade. Častou chybou je ukladanie nových balíkov do chladničky. Liek je určený pre každodenné nosenie v príručnej batožine.

Dôležité: v žiadnom prípade neužívajte COC, ak trvanlivosť lieku skončila, prísne dodržiavajte odporúčania uvedené v návode!

Analógy lieku

Analógy kombinovanej perorálnej antikoncepcie Zoeli sa vypočítajú podľa jednej farmakologickej skupiny. V tomto prípade ide o "Gestragens a Estrogens, ktoré sa prijímajú v súlade s" kalendárnym "príjmom."

Okrem Zoeli dnes táto skupina obsahuje nasledujúci zoznam liekov:

 • Aktivel
 • trikvilar
 • Rigevidon
 • Logest
 • Angelique
 • Marvelon
 • Triziston
 • Silest
 • Mersilon
 • Belara
 • Midian
 • Klayra
 • Ginodian Depot
 • Tri regoly
 • Tri Merci
 • Nova Ring
 • Klimodien
 • Tri nariadenia
 • Novinet
 • Gynoflor E
 • Ovidon
 • Jess a Jess Plus
 • Revmelid
 • Evra
 • Triozhinal
 • regulonu
 • Klimonormu
 • Femaflor
 • Indivina
 • Kliogest
 • Jeannine
 • Femoston
 • Trigestrel
 • cyklo
 • lindinet
 • Evian
 • Yarin a Yarin Plus
 • Erica 35
 • Proginová a mnoho ďalších

Pri hľadaní analógu venujte pozornosť farmakologickej skupine. V lekárni nie je možné nahradiť jeden predpis iným liekom, pretože väčšina liekov sa výrazne líši v zložení účinných látok, ako aj v súbore kontraindikácií. Individualita vo výbere KOK - základ podľa vášho výberu. Zvážte na mieste s gynekológom možné náhradné možnosti, ak nie ste spokojní s cenové rozpätie alebo prítomnosť niektorých kontraindikácií v Zoeli. Všimnite si, že všetky KOK tejto skupiny sú zastúpené v sektore vysokých alebo stredných cien, pretože v ich zložení predpokladajú kombináciu hormónov.

Upozornenie - jedinečnosť lieku Soely je kombináciou účinných látok a použitia estrogénu 17, ktorý je takmer úplne identický s prirodzeným ženským hormónom. Analóg liečiva môžete nájsť vo svojej farmakologickej skupine, ale len mechanizmom účinku na telo.

Drugs Zoeli a Klayra

Hlavným konkurentom lieku je Clayra. Tento analóg je rozpoznaný ako najbližší vo svojom mechanizme účinku na Zoeli, napriek rôznym kombináciám hormónov v aktívnej kompozícii činidla. Cenová politika spoločnosti Clayr je o niečo nižšia, ale má aj svoje nevýhody.

Antikoncepčný liek Clayra má určité rozdiely v zložení. Tam sú aktívne zložky, ako sú dienogest a estradiol valerát, namiesto nomegestrol a estradiol v Zoeli. Analog za cenu stojí o niečo menej, ale je to bežnejšie v lekárňach. Napriek rozdielu v zložení je mechanizmus účinku oboch liekov dosť podobný. Oba produkty majú mikro dávku.

Hlavný rozdiel oproti lieku Klayra spočíva v tom, že dávka účinných látok v každej tablete je odlišná a hladko sa mení v období užívania placeba. To značne komplikuje prechod od tohto nástroja k iným v prípade zistenej nekompatibility, ako aj kompenzácie za vynechanú tabletu. V Zoeli je hmotnosť účinných látok v každej bielej pilulke prísne identická. V opačnom prípade sa liečivá opakujú navzájom, vrátane kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Je možné zvoliť analóg zo Zoeli len s ošetrujúcim lekárom. Upozorňujeme, že všetky lieky tejto farmaceutickej skupiny sú dostupné v lekárni na predpis. Najlepší spôsob, ako vybrať liek, je urobiť sériu testov, ktoré ukážu vašu reakciu na tie alebo iné zložky, ako aj na hormóny. V každom prípade je potrebné pozorovať reakciu organizmu v prvom cykle užívania lieku.

Výber analógu Zoeli, dávajte pozor na koincidenciu kontraindikácií a vedľajších účinkov, študujte rozdiel v dávkovaní a mechanizmus účinku hlavných účinných látok tabliet. Dôležitá je tiež doba trvania placeba, ktorá môže byť u iných liekov 4 až 7 dní. Zoeli a všetky jeho analógy vykazovali vysokú účinnosť v antikoncepčnej funkcii, výrazne obišli iné prostriedky a metódy ochrany.

Správna voľba lieku

Droga Zoeli je vysoko účinná antikoncepcia kombinovaného typu, ktorá má spolu so svojimi náprotivkami množstvo výhod a nevýhod. Medzi výhody možno nazvať lepšie, v porovnaní s inými metódami ochrany, práce. Negatívnou stránkou je veľké množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov, ktoré spôsobujú, že každý zo preparátov COC typu Zoeli je individuálny, napriek podobnému mechanizmu účinku a aktívnych zložiek. Vyberte si perorálne antikoncepčné lieky múdro, len s odporúčaním gynekológa, a najlepšie po vykonaní špeciálnych testov.

Prečo je menovaný

Zoeli je moderná antikoncepcia. Obsahuje estrogén (1,5 mg hemihydrátu estradiolu) a gestagén (2,5 mg zložiek acetátu nomegestrolu). V jednom blistri je 24 aktívnych tabliet a 4 neaktívne s placebom. Tento pomer dáva najcitlivejšie hormonálne účinky na ženské telo.

Zoeli je monofázická perorálna antikoncepcia. To znamená, že množstvo jeho účinných látok v krvi počas celého času podávania je približne rovnaké a nelíši sa v závislosti od procesov prebiehajúcich v tele.

Estrogénová zložka obsiahnutá v jej zložení a chemickej štruktúre je takmer identická s prírodnou zložkou. Počas celej doby príjmu v krvi počas celého cyklu sa zachováva jeho priemerná koncentrácia.

Progestínová zložka - nomegestrol acetát má okrem vysokej podobnosti s progesterónom u žien antiandrogénne vlastnosti. Preto je vhodnejšie predpisovať ho dievčatám so známkami zvýšených hladín mužských pohlavných hormónov v krvi - nadmerného rastu vlasov (hirsutizmu), sklonu k akné, mastnoty kože a ďalších. Užívanie Zoelu pomôže normalizovať koncentrácie estrogénu a androgénov, čím sa eliminujú hlavné príznaky patologického stavu.

Táto účinnosť lieku kvôli jeho schopnosti potlačiť ovuláciu od prvého dňa prijatia. Zoeli tiež prispieva k zahusťovaniu hlienu krčka maternice a špeciálnej transformácii endometria. To všetko pôsobí proti prenikaniu spermií do vajíčka. Также Зоэли предпочтительно в том плане, что при отмене средства овуляция возобновляется уже на следующий месяц у большинства женщин.

Mesačne po užívaní Zoeli, spravidla sú menej bolestivé a nie tak hojné, ak sa taká žena predtým obťažovala. Aj cyklus sám je normalizovaný pri užívaní tabletiek.

Pozrite si video o antikoncepcii:

Vlastnosti menštruačného cyklu

Zoeli je mikrodózový prípravok, ale s rovnakým obsahom účinných látok v každej tablete, okrem placeba. Telo ženy od puberty je nakonfigurované na cyklické zmeny v obsahu hormónov v krvi. Preto sa často prispôsobuje novým podmienkam od jedného mesiaca do troch. Počas tejto doby môže nastať rad menštruačných porúch.

Po prijatí

Počas prvého mesiaca prijatia môže mať dievča pravidelné krvácanie z genitálneho traktu. Niekedy ženy hovoria, že menštruácia nemôže skončiť po začiatku užívania tabletiek. Nemali by ste sa o to príliš starať, ak je pozorovaný režim prijímania a je vylúčené tehotenstvo. Takže telo sa prispôsobuje umelým hormónom. Spravidla je všetko normalizované do druhého mesiaca podávania.

Po takomto nerozlišenom krvácaní menštruácia nemusí byť časom. Je to spôsobené tým, že endometrium nemá čas na rast. Ale ak dievča vezme Zoeli a nie je mesačne viac ako dva cykly, mali by ste sa poradiť s lekárom. Možno, že liek nie je vhodný, alebo budete musieť vziať prestávku v recepcii.

Mnohí ľudia si myslia, že pri užívaní tabletiek by menštruácia mala začať hneď po prechode na placebo. V skutočnosti sa predpokladá, že menštruácia nastane do týždňa po poslednej aktívnej pilulke. Toto je absolútna norma.

Je tiež potrebné mať na pamäti, že akékoľvek porušenie prijímania môže spôsobiť špinenie rôznych dĺžok. Najmä ak je časový interval medzi tabletami viac ako 12 hodín. Ich charakter závisí od dňa cyklu, kedy nastali poruchy príjmu. V každom prípade by ste mali pokračovať v pití tabliet po odstránení tehotenstva.

Odporúčame prečítať si článok o nepravidelnostiach menštruácie. Z neho sa dozviete o príčinách odchýlok od normy, chorobách, ktoré spôsobujú poruchy cyklu, ako aj o liečbe porúch pomocou liekov a rýchlo.

Pri zrušení

Mesačne po zrušení Zoeli môže byť aj iné. Prvá nezávislá menštruácia by mala prísť zrušiť liek, a potom po 28 - 30 dní.

Ak z nejakého dôvodu dievča prestalo užívať Zoeli uprostred cyklu, potom v priebehu 5 až 7 dní bude mať krvácanie, deň začiatku ktorého sa má považovať za prvý deň nového cyklu.

Často po zrušení hormonálnej antikoncepcie ich účinok pretrváva ešte niekoľko mesiacov. Preto môže byť menštruácia krátka, krátka a cyklus - pravidelný. Po uplynutí tejto doby môžu byť všetky porušenia, ktoré existovali predtým, obnovené.

Zoeli je moderný antikoncepčný liek s mikrodózou, ktorý možno použiť ako na antikoncepciu, tak aj na liečenie. Pri adekvátnom vymenovaní, berúc do úvahy všetky indikácie a kontraindikácie, je výskyt nežiaducich reakcií minimálny. Možné porušenia menštruačného cyklu, najmä pri nedodržaní pravidiel prijímania, ako aj v prvom mesiaci užívania.

V každom prípade môže byť tento liek poučený lekárom iba po vyšetrení, potom je jeho použitie pre ženu bezpečné. Tiež menovanie Zoeli, na ktorý deň má prísť menštruácia a ako správne užívať tabletky, vysvetľuje gynekológa počas recepcie.

Opis liekovej formy

Tablety obsahujúce aktívne zložky: okrúhle, bikonvexné, filmom obalené od bielej až po takmer bielu farbu, s „ne“ gravírovaním na oboch stranách.

Tablety, ktoré neobsahujú aktívne zložky (placebo): t okrúhle, bikonvexné, filmom obalené žlté, s obojstranným označením "p".

Farba jadra v reze: od bielej až po takmer bielu.

Použitie počas gravidity a laktácie

Použitie lieku Zoeli® kontraindikované počas tehotenstva. V prípade tehotenstva pri užívaní lieku Zoeli ® by ste mali prestať užívať liek.

Väčšina epidemiologických štúdií neodhalila zvýšené riziko vrodených malformácií u detí, ktorých matky pred graviditou užívali COC obsahujúce etinylestradiol. Ak sa omylom užije na začiatku tehotenstva, COC s obsahom etinylestradiolu nemá teratogénne účinky.

Skúsenosti s používaním lieku Zoeli® u gravidných žien sú obmedzené, čo poukazuje na absenciu nežiaduceho účinku lieku na stav plodu alebo novorodenca.

V štúdiách kombinácie nomegastrol acetát / estradiol bola zaznamenaná reprodukčná toxicita u laboratórnych zvierat.

Liek Zoeli ® je určený na zabránenie nechceného tehotenstva. Ak žena chce prestať užívať Zoeli ® na otehotnenie, mali by ste vziať do úvahy, že ovulácia sa obnoví v priemere 20,8 dní po užití poslednej dávky Zoeli® (pozri "Farmakodynamika").

COC môžu ovplyvniť laktáciu, pretože spôsobujú zmenu v množstve a zložení materského mlieka. Použitie COC sa preto neodporúča až do úplného ukončenia dojčenia (má sa zvoliť alternatívna metóda antikoncepcie). Malé množstvo antikoncepčných pohlavných hormónov a / alebo ich metabolitov možno eliminovať materským mliekom, ale nie je dokázaný ich nežiaduci účinok na zdravie novorodencov.

Pozrite si video: Hormonal Acne + The Pill: Curing My Hormonal Acne Naturally (Smieť 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send