Zdravie

Prečo menštruácia trvá dlho?

Pin
Send
Share
Send
Send


Koľko dní by malo ísť mesačne? Všetko je individuálne a závisí od dedičnosti, typu klímy, postavenia ženy a ďalších faktorov. Najčastejšie je otázka, prečo menštruácia trvá dlhšie ako ženy, s nadváhou. Všeobecne platí, že trvanie 5-7 dní sa považuje za normálne, nič viac a nič menej. Pri menopauzálnych zmenách alebo po nástupe menštruácie sa však trvanie môže líšiť a dosiahnuť desať dní. Ak je cyklus ustálený a 5-6 rokov uplynulo od začiatku prvej menštruácie, potom dlhé alebo príliš krátke obdobia by mali upozorniť ženu. Akákoľvek zmena cyklu môže indikovať patológiu, hormonálne zlyhanie alebo zápalové procesy.

Prečo menštruácia trvá dlhšie ako obvykle?

Ak si žena všimne, že jej obdobie je dlhý čas, potom je najlepšie v tomto prípade kontaktovať predporodnú kliniku. Iba lekár Vám bude schopný jasne stanoviť diagnózu a povedať, čo je príčinou zmeny. Medzitým zvážte hlavné príčiny zlyhania cyklu.

Prvým z nich sú hormonálne zmeny. Hormóny sú zodpovedné za všetko v našom tele. Najmä progesterón je zodpovedný za zrážanie krvi a trvanie menštruácie. Ak je v tele nedostatok, krvácanie pôjde dlhšie ako obvykle. Okrem toho je tento hormón dôležitý pre nástup ovulácie. Ak menštruácia trvá dlhšie ako obvykle av posledných dňoch je k dispozícii len špinenie, potom je to isté znamenie, že k ovulácii nedošlo. A to znamená, že koncepcia sa stáva nemožnou.

Druhým dôvodom, prečo menštruácia trvá dlhšie ako obvykle, je dysfunkcia reprodukčného systému (narušenie vaječníkov). To je indikované najmä predĺženou a hojnou menštruáciou. V tomto prípade by ste určite mali navštíviť lekára, pretože možnou príčinou problému sú cystické formácie, inými slovami cysty vaječníkov. To je dosť vážne, pretože cysta je benígne vzdelávanie, ktoré neprejde bez lekárskeho zásahu.

Tretím dôvodom sú pohlavne prenosné choroby. Na úplné odstránenie tohto faktora je potrebné absolvovať príslušné skúšky.

Nakoniec štvrtý dôvod - emocionálny stres. Je známe, že ženy citlivo reagujú na morálnu klímu, čo znamená, že emocionálne preťaženie môže zmeniť normálny cyklus menštruácie. Koľko dní bude oneskorenie alebo ako dlho bude krvácanie trvať, nie je možné v tomto prípade povedať.

Ľudové prostriedky na dlhé obdobia

Existujú ľudové prostriedky, ktoré pomáhajú, ak sú dlhé mesačné. Čo robiť v tomto prípade? Aspoň znížiť krvácanie. Napríklad si môžete urobiť čaj z žihľavy alebo čaj z divokej ruže. Odstráni však len dôsledok problému, a nie patológiu alebo stres. Je lepšie neriskovať zdravie a vyhľadať radu gynekológa. Ale v každom prípade, aby telo fungovalo normálne, je potrebné vzdať sa zlých návykov a zaviesť vyváženú stravu.

Menštruačný cyklus je normálny

Normálne, menštruácia začína v puberte (12-14 rokov) a trvá až 50-55 rokov, to znamená, až do nástupu menopauzy. V prvých 2-3 rokoch od začiatku mesačného cyklu by mal byť stabilný.

Interval medzi menštruáciami je zvyčajne od 24 do 31 dní. Po 45 rokoch sa cyklus postupne predlžuje, čo súvisí so zmenami v procese zrenia vajíčka.

Trvanie krvácania počas menštruácie je 3 až 7 dní. Súčasne sa vylučuje približne 50-80 ml krvi.

Ak je mesačný ísť viac ako týždeň, musíte kontaktovať gynekológa: možno tento príznak označuje akúkoľvek patológiu.

Ak sú rozmazané

Po ukončení menštruácie sa často pozoruje špinenie. To sa považuje za normálne, ak žena nemá nepríjemné pocity (bolesti hlavy, bolesť brucha).

Ak úbohý výtok nezmizne do týždňa, mali by ste byť ostražití. Je možné, že tento príznak je spôsobený nasledujúcimi patológiami:

 • raná história potratov
 • narušenie endokrinného systému,
 • zápalové ochorenia genitourinárneho systému,
 • nádorov (benígnych alebo malígnych) maternice.

Škvrny sa často pozorujú u žien, ktoré majú intrauterinálne zariadenie (IUD). V tomto prípade, aby sa zabezpečilo, že všetko je v poriadku, mali by ste navštíviť gynekológa.

mladiství

U adolescentov sa menštruácia zvyčajne vyskytuje nepravidelne. Cyklus sa stane konštantným v priebehu 2-3 rokov po prvej menštruácii. Mierne zvýšenie trvania menštruačného krvácania u dospievajúceho dievčaťa by preto nemalo spôsobiť veľa poplachu.

Rovnaké dôvody ako u dospelej ženy môžu viesť k zvýšeniu obdobia menštruácie v období puberty:

 • zápal,
 • infekčné ochorenia genitourinárneho systému, t
 • poruchy krvácania,
 • benígne a malígne nádory maternice atď.

Je dôležité si uvedomiť, že adolescenti majú často zvýšenú citovú vzrušivosť. Niekedy preto dievčatá chodia na dlhšie obdobie, než je obvyklé kvôli stresu, konfliktom s rovesníkmi a rodičmi, s preťažením intelektu atď.

Po lekárskom potrate

Potrat vždy spôsobuje ťažký tlak na telo, aj keď ukončenie tehotenstva bolo vykonané v drogovej metóde v ranom období.

Normálne krvácanie po lekárskom potrate trvá dva až tri týždne. Toto obdobie závisí od trvania tehotenstva, od charakteristík ženského tela a ďalších faktorov.

Mesačne po potrate by malo dôjsť včas, v závislosti na cykle ženy. Množstvo výtoku závisí od rýchlosti obnovy krvných ciev zásobujúcich maternicu.

Lekár by mal byť konzultovaný, ak je mesiac po potrate sprevádzaný intenzívnou bolesťou v dolnej časti brucha av bedrovej oblasti a podšívka je do hodiny úplne naplnená krvou.

Po Postinor

Postinor je liek na núdzovú prevenciu nežiaduceho tehotenstva, ktorý sa musí užívať do 24-72 hodín po nechránenom styku.

Postinor inhibuje proces ovulácie, znižuje schopnosť spermií oplodniť vajíčko a stimuluje endometrium na urýchlenie rastu a odmietnutia.

Po užití lieku Postinor si mnoho žien všimlo zvýšené trvanie menštruácie. Mesačne trvá v tomto prípade až 8 dní. Spravidla bylinné prípravky, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi a podporujú obnovu krvných ciev, napríklad žihľava odvar, pomáhajú vyrovnať sa s problémom. Ak výtok pokračuje viac ako 8 dní, odporúča sa poradiť s lekárom.

Po potrate

Po potrate, spravidla sú obdobia veľmi hojné a dlhé, čo sa považuje za normu. Počas dvoch mesiacov sa cyklus normalizuje.

Príliš dlhé obdobia, sprevádzané silnou bolesťou dolnej časti brucha, môžu naznačovať, že fragmenty embrya zostávajú v maternici. V tomto prípade sa vyžaduje čistenie.

Na videu o dysfunkčnom maternicovom krvácaní

Choroby, ktoré môžu spôsobiť predĺženú menštruáciu

V súhrne treba povedať, že nasledujúce patológie vedú k predĺženiu trvania menštruácie:

 • myómy maternice,
 • endometrióza,
 • polypy maternice,
 • malígne novotvary urogenitálneho systému,
 • zápalové a infekčné ochorenia,
 • ochorenia sprevádzané poruchami krvácania.

Čo robiť a ako sa zastaviť?

Ak pôjdete dlhšiu dobu, mali by ste kontaktovať svojho gynekológa.

To platí najmä vtedy, keď žena pociťuje silnú bolesť a nepohodlie počas menštruácie.

Tieto príznaky nemožno ignorovať: môžu naznačovať vážne ochorenia, ktorých liečba by sa mala začať okamžite. Je možné uchýliť sa k národným metódam, napríklad vývarom žihľavy, až po konzultácii s odborníkom.

Odporúčame prečítať si článok o krvácaní týždeň po menštruácii. Z neho sa dozviete o normálnom menštruačnom cykle a jeho porušovaní, príčinách krvácania z maternice, ako ho odlíšiť od normálnej menštruácie, spôsoboch zastavenia krvácania a možných komplikáciách.

Ako sa vysporiadať s akné pred menštruáciou? Čítajte tu.

Čo je nebezpečné?

Prečo by dlhé obdobia mali viesť návštevu u lekára? Tu sú hlavné dôvody:

 • dlhé obdobia môžu znamenať vážnu chorobu,
 • predĺžená strata krvi počas menštruácie môže spôsobiť anémiu, vrátane dosť závažnej, zatiaľ čo žena bude pociťovať silnú slabosť, rýchlo sa unaví a dokonca stratí schopnosť pracovať,
 • postupné zvyšovanie dlhých období môže indikovať uterinné krvácanie, stav, ktorý si vyžaduje neodkladný lekársky zásah.

Stojí to za to, aby ste prepadli panike? Dôvody dlhodobej menštruácie sú rôzne. A to je len lekár, ktorý môže určiť, či došlo k zlyhaniu v tele. Preto, aby ste sa vyhli zbytočným poplachom, mali by ste sa čo najskôr obrátiť na svojho gynekológa a nemali by sa sami liečiť.

Normálne trvanie menštruácie

Proces deskvamácie (mesačné oddelenie endometria maternice) sa vyskytuje u žien, ktoré sú schopné reprodukovať sa. Počas každého cyklu telo produkuje 1 vajíčko, ktoré môže byť oplodnené. Pri absencii koncepcie opúšťa telo vrstvou epitelu.

Trvanie menštruácie u žien je odlišné. Záleží na individuálnych vlastnostiach fungovania tela.

Štandardná doba trvania menštruácie je 3 - 7 dní. Ak skončia nie neskôr ako tento čas, nemal by byť dôvod na paniku, pretože to nie je odchýlka.

Niekedy môže ísť o dlhšie obdobia. Ak bol cyklus posunutý nejakým vonkajším faktorom, napríklad prudkou zmenou počasia, dĺžka kritických dní sa zvýši o 1-3 dni. V tomto prípade je situácia normálna, cyklus sa stabilizuje v nasledujúcom mesiaci.

Dlhé obdobia - to je vážna patológia, ktorá si vyžaduje osobitnú pozornosť. V tomto prípade trvanie mesačných 8 dní alebo viac. Množstvo krvi vylučované touto odchýlkou ​​je viac ako 70 ml. Pre porovnanie: objem výtoku, zodpovedajúca rýchlosť - 40-50 ml.

Ale nie vždy je predĺženie menštruácie považované za odchýlku. Liečba sa nevyžaduje, ak bola vyvolaná jedným z týchto faktorov:

 1. Dedičná predispozícia Ak ženy jedného druhu museli v kritických dňoch pravidelne čeliť dlhým a bohatým sekrétom, nemusíte sa obávať.
 2. Age. Ženy vo veku nad 40 rokov často čelia tomuto problému. Jeho výskyt je spojený s hormonálnymi zmenami.
 3. Po pôrode. Keď sa dievča stane matkou, jej reprodukčný systém sa vytvorí novým spôsobom. Počas tohto procesu sa maternica čistí.

Ak dlhé obdobia nesúvisia s týmito faktormi, musíte začať znepokojovať.

Príčiny dlhodobej menštruácie

Dlhotrvajúca deskvamácia, nesúvisiaca s vekom a dedičnou predispozíciou, poukazuje na zdravotné problémy. Dlhšie obdobia sú dôvodom na lekársku prehliadku.

S takýmto problémom musíte kontaktovať gynekológa. Po vykonaní diagnostických opatrení určí lekár dôvod, prečo sa menštruácia stala hojnou a predĺženou.

Pozrime sa, prečo mesačne ísť dlhšie ako obvykle. Zvážte dôvody, pre ktoré bola menštruácia oneskorená.

Maternicový myóm

Ak menštruácia ide viac ako obvykle a súčasne nie sú žiadne ďalšie príznaky, existuje možnosť benígnych novotvarov v panvových orgánoch - myóme.

Dlhé obdobia, ktorých výskyt bol vyvolaný touto patológiou, sú pozorované u žien rôzneho veku, vrátane tých, ktorí čelia menarche (prvé menštruačné obdobia).

Hojná menštruácia v myómovom myóme začína približne 3. deň od začiatku deskvamácie.

endometrióza

Dlhé obdobia, ktoré sú sprevádzané silnou bolesťou vaječníkov, môžu indikovať endometriózu. Patológia je charakterizovaná rýchlym rastom endometria mimo maternice. Táto vrstva často rastie do medziľahlého tkaniva.

Dievčatá trpiace endometriózou, jasne prejavujú príznaky predmenštruačného syndrómu. Ak mesačne s endometriózou rozmazať na dlhú dobu, a zároveň je boľavé nepohodlie v maternici, musíte brať lieky proti bolesti.

Endometriálna patológia

Ak je výskyt menštruácie po oneskorení sprevádzaný silnou bolesťou v dolnej časti brucha, závratmi a silným krvácaním, môže to byť spôsobené patológiou vonkajšej vrstvy maternice.

Dlhé obdobia - komplikácie tohto ochorenia. Rozlišujú sa tieto patológie:

Je dôležité začať liečbu ochorenia včas, pretože nedostatok lekárskych opatrení je plná výskytu komplikácií, vrátane neplodnosti.

Zápalové ochorenia

Príčinou nadmerného mesačného zaťaženia môže byť banálna hypotermia, ktorá má za následok zápal panvových orgánov.

Dlhodobá menštruácia je symptómom zápalových ochorení, ako je endometritída, endomyometritída alebo panmetritída. Ten sa považuje za najzávažnejšiu formu zápalu, pretože pokrýva všetky vrstvy maternice.

Okrem boľavej bolesti vo vaječníkoch a častého močenia sa u ženy trpiacej jedným z týchto ochorení vyskytne horúčka, tachykardia a zimnica.

Intrauterinálne zariadenie

Vzhľadom na vysokú účinnosť tejto metódy antikoncepcie ju gynekológovia často odporúčajú. Bežným javom je dlhý čas po použití vnútromaternicového zariadenia. Kritické dni môžu byť oneskorené kvôli rušeniu tela, ku ktorému dochádza po inštalácii tohto antikoncepčného prostriedku. Preto je dôležité sledovať váš stav.

Ak sa po nainštalovaní vnútromaternicového zariadenia menštruačný tok stal hojným a zmenil svoj odtieň na tmavší, takmer čierny, pravdepodobne je táto antikoncepcia kontraindikovaná z individuálnych dôvodov.

V tomto prípade musíte navštíviť špecialistu, ktorý ho odstráni.

Krvácanie u žien nad 40 rokov

Keď menštruácia trvá dlhšie ako zvyčajne počas obdobia po menopauze, je to znepokojujúce. Ak dospelá žena, ktorá je menštruujúca, má príznaky ako závraty, nevoľnosť, znecitlivenie končatín a silná bolesť v maternici, príčina problému môže spočívať vo vývoji patologického procesu. Ak máte tieto príznaky, musíte podstúpiť lekárske vyšetrenie.

Dlhé obdobie po 40 rokoch existuje niekoľko dôvodov.

Toto ochorenie sa vyznačuje výskytom benígnych lézií na slizniciach maternice a iných panvových orgánov - polypu.

Predĺžená menštruácia je jedným z hlavných príznakov polypózy. Po 45 rokoch sú často postihnuté ženami. Takéto benígne novotvary sa musia odstrániť. Po období zotavenia je trvanie menštruácie normalizované.

Hyperplázia endometria

Ak je menštruácia predĺžená a žena pociťuje silnú bolesť vaječníkov, závraty a nevoľnosť, môže to znamenať hyperpláziu endometria.

Ochorenie je charakterizované rastom vonkajšej uterinnej vrstvy mimo orgánu. Dlhodobá menštruácia je dôsledkom tohto procesu.

Keď sa ochorenie vyskytne, endometrium sa zahustí. Proces jej rastu je benígny.

Rakovina maternice

Ak sú dlhotrvajúce obdobia po 50 rokoch sprevádzané pravidelne sa vyskytujúcou silnou bolesťou v dolnej časti brucha, v krížovej dutine a dolnej časti chrbta, existuje riziko zhubného nádoru na tele maternice.

Ide o závažnú patológiu, ktorá vyžaduje pozornosť nielen onkológov, ale aj chirurgov. Rakovina tela maternice sa lieči chemoterapiou, hormonálnou alebo radiačnou metódou. S včasnou diagnózou je možné nádor odstrániť bez následkov.

Krvácanie sa zastaví pred menovaním lekára

Ak dievča čelí takémuto problému ako ťažkým a dlhým obdobiam, mala by sa podrobiť liečbe v gynekológovi.

Snaha zastaviť silné mesačné krvácanie s ľudovými liekmi sa neodporúča, pretože ak je v tele patologický proces, môže to zhoršiť stav.

Ak je vaše obdobie dlhé, môžete doma vykonať nasledujúce opatrenia:

 1. Musíte si ľahnúť a zdvihnúť nohy nad hlavu. Odporúča sa, aby sa pod vankúš alebo vankúš pod nimi.
 2. Studený obklad môže pomôcť znížiť nepohodlie. Na spodnej časti brucha sa odporúča dať tašku s ľadom. Nemôžete udržať chlad na tele po dlhú dobu, pretože to môže vyvolať zápal vnútorných orgánov.
 3. Pred príchodom lekára musíte piť čo najviac tekutiny. Toto pravidlo je dôležité dodržiavať, pretože hojné a dlhotrvajúce obdobia môžu viesť k dehydratácii.
 4. V prípade mdloby spôsobenej veľkou stratou menštruačnej krvi sa odporúča, aby ste pred príchodom zdravotníckeho pracovníka užívali hemostatický liek, ako napríklad Ditsinon alebo Vikasol.

Ak lekár trvá na hospitalizácii, potom nie je potrebné odmietnuť. S rozvojom určitých chorôb, napríklad s prebiehajúcou formou endometriózy, môžu byť ženám poskytnuté iba pomoc v nemocničnom prostredí.

Prítomnosť vnútromaternicového zariadenia

При установке ВМС доктор должен проконсультировать об особенностях менструального цикла с данным противозачаточным средством. V prvých troch mesiacoch sa organizmus prispôsobí novým podmienkam existencie. Spočiatku maternica vníma IUD ako mimozemský objekt, pokúsi sa ho odpudiť so všetkou jeho silou. Svaly maternice sú napnuté. Z tohto dôvodu sú počas cyklu možné malé hnedé výboje s krvnými časticami a počas menštruácie trvajú dlhšie ako obvykle. Ak menštruácia trvala 5 dní skôr, od okamihu, keď sa používa IUD, môžu trvať 7–9 dní v prvom mesiaci. Dolná časť brucha bolí. Takže v budúcom mesiaci cyklu by menštruácia mala ísť bezpečnejšie. Po dobu 3 mesiacov sa obnovuje mesačný cyklus. Menštruácia prichádza načas, množstvo výboja sa stáva tým, čo bolo predtým. Avšak vzhľadom na individualitu organizmu môže trvať aj trvanie menštruácie. Zvýšenie o 2-3 dni. A s väčším výbojom. Ak to neobťažuje neobvyklú bolesť v bruchu, všetko v normálnom rozsahu. Špinenie v polovici cyklu po 3 mesiacoch je známkou zápalu, maternica sa nemohla prispôsobiť IUD.

Predčasné zrušenie hormonálnych liekov

Hormonálne pilulky vypijú určitý vzor. V podstate sú predpísané v rozpore s mesačným cyklom, s ťažkým krvácaním. A dosť zriedka, aby sa zabránilo tehotenstvu. Takéto lieky by mali byť predpísané po dôkladnom vyšetrení hormonálneho pozadia ženy. Ale, ako prax ukazuje, to všetko sa robí podľa uváženia lekára. To znamená, že hormonálne pozadie je určené okom. Potom pri užívaní pilulky, existuje niekoľko vedľajších účinkov, ktoré nemožno tolerovať. Žena sa rozhodne zrušiť. A teraz, po 2-3 dňoch, začína krvácanie. Mesačne dlhšie ako obvykle niekoľko dní, s predĺženým krvácaním. Strata krvi je tak silná. Čo vedie k slabosti a môže dokonca dať ženu do postele. V takýchto prípadoch predpisujte lieky, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi.

Porucha dysfunkčného tehotenstva

Oneskorenie 1-2 týždne, pochybné výsledky testov, bolesť v spodnej časti brucha, čo môže byť znakom nie veľmi úspešného tehotenstva. Často je to tak. Ovulácia u ženy nebola uprostred cyklu, ale ku koncu. Potom telo na začiatku menštruácie nemalo čas na úplnú reštrukturalizáciu. Hormonálne pozadie nestačí na začatie menštruácie a na záchranu tehotenstva. V tomto prípade je prvý výtok malý. Potom začína dlhé krvácanie s prítomnosťou zrazenín. Rovnaká situácia s mimomaternicovým tehotenstvom. Jediný rozdiel je v tom, že v prvom prípade sa maternica môže očistiť, po dlhom období sa všetko vráti do normálu, v druhom prípade môže skončiť smrťou. Krvácanie počas mimomaternicového tehotenstva môže byť interné.

Ak je mesačný cyklus narušený, menštruácia je dlhá, je prítomné krvácanie - príčina hormonálnej nerovnováhy. V tomto prípade môžu byť príčiny nerovnováhy hormónov mnoho. Pri dlhšom období v tele ženy presahuje hormón progesterón. Potom je tu mierne oneskorenie. Dlhé obdobia nezačínajú, potom je krvácanie. Predĺžené menštruačné cykly sú prevažne kontrolované antikoncepčnými tabletkami. Potom je telo poháňané do určitého rámca. 28 dní, potom počas týždňa musí prejsť mesačne. Vzhľadom k tomu, že sa endometriálna vrstva vyvíja chybne, prakticky sa nič neodmieta. Kvôli tomu malému vybitiu.

Prečo menštruácia trvá dlho?

Okrem vyššie uvedených dôvodov prispievajú k porušeniu cyklu tieto okolnosti:

 • Ťažké nervové napätie, konštantné napätie nervového systému. Jedným z najčastejších dôvodov, prečo obdobia trvajú dlhšie ako obvykle. Centrálny nervový systém reguluje produkciu hormónov. Zlyhanie v tejto časti vedie k tomu, že mesačne idú dlhšie, než je obvyklé, neskončia na dlhú dobu, alokácia je bohatá.
 • Sedavý spôsob života zvyšuje napätie v panvových orgánoch. Potom je tu mierne oneskorenie. Po tom, mesačné ísť dlhšie, než je obvyklé. Spočiatku dochádza k stagnácii krvi, potom nie je možné zastaviť krvácanie. Z tohto dôvodu trpia ženy, ktoré majú v dôsledku svojich odborných činností sedavý životný štýl.
 • Ďalšou bežnou príčinou sú lieky, ktoré ovplyvňujú stav krvných ciev, schopnosť zrážania. V návode na použitie by sa mal uviesť tento bod. Ak trvá menštruácia dlho, vezmite lieky na posilnenie stien ciev, aby sa zvýšila schopnosť koagulácie.

 • Ďalším dôvodom, prečo menštruácia trvá dlho, je choroba. Môžu sa týkať reprodukčného systému, endokrinného systému. Patológie týchto orgánov a systémov, ktoré sú zodpovedné za produkciu hormónov. Mesačne dlhšie ako obvykle idú so sexuálne prenosnými chorobami, zápalovými procesmi, v prítomnosti nádorov - myómy maternice, cysty, rakoviny. Dlhé neskončia mesačne s endometritídou, endometriózou, keď endometriálna vrstva siaha za maternicu. V takejto situácii sa stáva, že sa žena sťažuje - menštruácia je rozmazaná, keď sa schúľam. V prítomnosti ochorení závislých od hormónov sa môžu masti začať v ktorýkoľvek deň cyklu.

Dôvody pre porušenie menštruačného cyklu u žien je vlastne veľa. Ak neexistujú žiadne zjavné faktory prispievajúce k porušeniu, mali by ste okamžite vyhľadať pomoc u lekára.

Prečo menštruácie idú dlhšie ako zvyčajne?

Problémy s cyklom sa vyskytujú u dievčat a žien pomerne často. Aká by mala byť dĺžka trvania menštruácie - to je individuálna otázka, pretože telo každej ženy funguje inak. V niektorých prípadoch môže menštruácia trvať 3 dni, zatiaľ čo v iných môže trvať 6, čo sa považuje za normálne. Ale stáva sa, že obvyklý cyklus ženy je zlomený. Nižšie sa dozvieme, prečo mesačník začal ísť dlhšie ako zvyčajne.

V takýchto situáciách sa môžu vyskytnúť prerušenia:

 • pre dievčatá na samom začiatku cyklu - potom menštruácia môže ísť 10 alebo dokonca 14 dní, ale v posledných dňoch majú rozmazaný charakter,
 • u žien na konci cyklu - trvanie a povaha menštruácie je rovnaká ako v prvom prípade,
 • po pôrode, pretože telo ženy je prestavané,
 • ak sa užívajú hormonálne lieky,
 • po operácii genitálií.

V týchto situáciách, starosti o tom, prečo mesačne ísť na dlhú dobu a rozmazanie, nestojí za to, je to norma. Horšie je, ak si vezmú 10 alebo viac dní a zároveň hojne. Ďalej zvážime ďalšie faktory, kvôli ktorým môže dôjsť k porušeniu.

Dôvody, prečo ísť na dlhú dobu

Zlyhanie cyklu môže byť ovplyvnené životným štýlom dievčaťa alebo ženy. Napríklad fajčenie, alkohol, chuť na kávu, dlhotrvajúca deprivácia spánku môže ovplyvniť prácu genitálií. V tomto prípade všetko záleží na samotnej žene, možno potrebuje zmeniť režim dňa, zanechať zlé návyky, ísť do športu, odpočinúť si viac.

Zvážte niekoľko ďalších dôvodov, prečo menštruácia trvá dlhšie ako obvykle:

 • použitie vnútromaternicového zariadenia. V tomto prípade môže žena stratiť veľké množstvo krvi, preto by mala túto antikoncepciu odmietnuť,
 • zlé fungovanie štítnej žľazy, t. produkuje alebo príliš veľa hormónov, alebo naopak veľmi málo,
 • nedostatočný počet krvných doštičiek, čo poukazuje na poruchu krvi. Kvôli tomu krv zle koaguluje a v dôsledku toho sa obdobie nezastaví na dlhú dobu,
 • adenomyóza - malátnosť, pri ktorej endometrium maternice rastie do svalovej vrstvy,
 • iné gynekologické ochorenia - rakovina myómu alebo maternice,
 • minulých vírusových infekcií.

Uvádzame najčastejšie dôvody, prečo menštruácia trvá dlho, t. 10-12 a ešte viac dní. Zlyhanie môže nastať aj v dôsledku klimatických zmien, stresu, náhleho úbytku hmotnosti atď. Pamätajte, že príčinu porušenia cyklu môže určiť len lekár.

Ak má dievča alebo žena taký problém, potom spolu s otázkou, prečo jej obdobia idú dlhú cestu, vzniká iná, nemenej dôležitá, čo robiť? Po prvé, v žiadnom prípade nepanikárte a nerobte diagnózu pre seba. Musíte zodpovedne pristupovať k svojmu zdraviu a neodkladať návštevu gynekológa. Po druhé, nalaďte na skutočnosť, že môžete mať vážne a zdĺhavé vyšetrenie a liečbu.

Prečo tieto obdobia trvajú príliš dlho a je to nebezpečné?

Systém ženských pohlavných orgánov je mimoriadne zložitý a nie všetky jeho zmeny je možné vysledovať. Niektoré choroby číhajú v tele niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov predtým, než sa prejaví. Ale určitá trieda sa hneď ukáže. Hlavným príznakom mnohých chorôb možno považovať dlhé obdobia, nie je typické pre ženy. Tento jav sa zvyčajne nevynechá, a ak áno, nakoniec sa začnú premýšľať a nakoniec sa obrátia na gynekológa.

Za normálnych podmienok kritické dni netrvajú dlhšie ako sedem dní.

Mesačne viac ako týždeň (a dokonca oneskorené o desať alebo štrnásť dní) je dôvodom na začatie znepokojujúceho. Nemusí to byť menštruačné vôbec, ale najpravdepodobnejšie krvácanie, boli prípady, keď sa jeho nástup približne zhodoval so začiatkom menštruácie, čo je dôvod, prečo ženy okamžite nezačali vydávať poplach.

Najdlhší menštruačný cyklus trvá 35 dní, maximálne jeden týždeň. Pre niektoré môže obdobie trvať tretí deň - ale v každom prípade množstvo tekutiny, ktoré žena stratí počas tohto času, by nemalo prekročiť 150 mililitrov. Je ťažké ho vyhodnotiť za normálnych podmienok, takže lekári sú často nútení pýtať sa na množstvo výboja so zameraním na ich trvanie a frekvenciu.

Patologické príčiny

Ak má žena pohlavný styk, dlhotrvajúce obdobia môžu byť znakom potratu alebo mimomaternicového tehotenstva (najmä ak sú samy o sebe bohaté a môžu byť pozorované inklúzie, ktoré vyzerajú skôr ako malé kúsky pečene). To nie je konečná diagnóza, ale ak mesačne idú viac ako týždeň, je dôvod uvažovať o tom, či pacient používa antikoncepčné metódy.

Lekári tiež nazývajú tieto možné príčiny dlhých období:

 • vnútromaternicové zariadenie - táto metóda antikoncepcie je celkom dobrá, preto ju mnohí gynekológovia odporúčajú. Akýkoľvek zásah do prirodzenej práce tela však môže ovplyvniť jeho funkčnosť, vrátane jednoduchej špirály proti tehotenstvu. Po inštalácii je potrebné sledovať stav - ak počas tohto obdobia trvajú mesačné periódy dlhšie, než je obvyklé, stávajú sa bohatšími a tmavšími - špirála nie je vhodná pre jednotlivé indikácie a musí byť neodkladne odstránená zo špecialistu,
 • hormonálna antikoncepcia - tiež populárna metóda antikoncepcie, ktorá môže určite ovplyvniť telo. Niekedy je tento efekt pozitívny, ale vyskytujú sa aj prípady negatívneho vplyvu, až po zničenie normálnej cyklickosti tela. Účinok je už viditeľný v prvých mesiacoch užívania lieku - predĺžená menštruácia je príznakom intolerancie na špecifický typ hormonálnej antikoncepcie, pre radu je potrebné poradiť sa s gynekológom, aby ponúkol alternatívu.
 • hormonálne poruchy, ktoré nie sú spojené s antikoncepciou - aj keď žena neberie hormonálnu antikoncepciu, dôvodom, prečo sa menštruácia nezastaví, môžu byť hormóny produkované organizmom. Takéto skoky sú zvyčajne viazané na veľké zmeny v tele, napríklad operáciu „pre ženskú časť“, pôrod, menopauzu atď. Obvykle sa telo po určitom čase vráti do normálu, ale ak sa to nestane za mesiac alebo dva, je dôvod myslieť na svoje vlastné zdravie,
 • ochorenie štítnej žľazy - niektoré typy porúch v tele vedú k ochoreniu štítnej žľazy, ktoré buď prestane produkovať hormóny v správnom množstve, alebo ich vydáva príliš veľa. A v skutočnosti, av inom prípade, môže byť prerušený obvyklý menštruačný cyklus. Pri absencii iných príznakov predpisuje gynekológ analýzu hormónov a endokrinológa v prípade zistenia odchýlok. predpisuje liečebný cyklus, ktorý je lepšie ukončiť, najmä ak žena chce mať deti,
 • krvné ochorenia - aj keď ich pacient predtým nemal, v dôsledku reštrukturalizácie organizmu alebo negatívnych vonkajších faktorov by mohlo dôjsť k narušeniu fungovania systému zodpovedného za zrážanlivosť krvi. Krvné doštičky sa nevyrábajú v správnom množstve, bez toho, aby vykonávali svoju funkciu, preto okrem toho, že žena má dlhú dobu menštruácie, dochádza k krvácaniu ďasien, dlhému krvácaniu z rezov atď.
 • adenomyóza (alebo vnútorná endometrióza) je patológia spojená s nadmernou proliferáciou endotermických tkanív. Často presahuje hranice, klíčia do susedných orgánov a medziľahlých tkanív. Okrem bohatých kritických dní, žena s týmto ochorením jasne ukazuje PMS, navyše si môže všimnúť príliš veľa bolesti v oblasti vaječníkov alebo dolnej časti chrbta, až po potrebu užívať lieky proti bolesti,
 • Polypeptid sa nachádza na endotermii a vo všeobecnosti je úplne neškodný, ale stále musíte sledovať jeho stav a pri najbližšej príležitosti na to prísť. Choroba je diagnostikovaná hysteroskopom,
 • myóm je benígny novotvar. V tom nie je nič príjemné, ale je to stále lepšie ako nádor. Môže sa stretnúť so ženou akéhokoľvek veku, aj keď ešte nezačala sexuálny život. Myoma nedáva žiadne ďalšie príznaky, jediná vec je, že menštruácia trvá dlhšie ako obvykle, hojné krvácanie sa nemusí začať okamžite, ale po niekoľkých dňoch,
 • Nádor je najstrašnejšou diagnózou, ak je zistený, je potrebné dodržiavať všetky predpisy ošetrujúceho lekára až po operáciu. Ponechanie nádoru vo vnútri je nebezpečné - aj keď to nie je rakovinové teraz, môže byť nádor znovuzrodený pod vplyvom iných procesov v tele, a potom to bude oveľa ťažšie odstrániť.

Na liečbu a prevenciu problémov s menštruačným cyklom (amenorea, dysmenorea, menorágia, opsomenorea, atď.) A vaginálna dysbakterióza naši čitatelia úspešne používajú jednoduchú radu hlavného gynekológa Leylu Adamovú. Po dôkladnom preštudovaní tejto metódy sme sa rozhodli ponúknuť ju vašej pozornosti.

Aj keď vezmeme do úvahy, že niektoré z týchto chorôb sú relatívne neškodné, nemôžu byť ignorované príliš dlho - ak si na seba položíte niekoľko podobných diagnóz, telo sa jednoducho nemôže vyrovnať a skutočnosť, že pacientovi nedôjde čas, bude jej najmenším problémom.

Fyziologické faktory etiológie

Existujú prípady, keď gynekológ nenájde žiadne patológie, ale kritické dni pre ženu stále idú viac ako týždeň. Toto je zriedkavý, ale možný scenár, a dôvod, prečo menštruačné periódy trvajú dlhšie ako zvyčajne, nie je spojený s patológiami a chorobami. To neznamená, že môžete zabudnúť na problém a užívať si život - je lepšie venovať pozornosť nasledujúcim dôvodom, ktoré si každý môže sám opraviť:

 • konštantne vysokú úroveň stresu
 • nadváha (zo zdravotných dôvodov, nie osobné pocity),
 • nízky obsah vitamínov v tele
 • aklimatizácia po pohybe (najmä ak bolo prekročených niekoľko časových pásiem),
 • pravidelné užívanie alkoholu, drog alebo cigariet.

Samy o sebe, tieto dôvody nie sú tak hrozné, ale je lepšie napraviť situáciu, ak existuje taká príležitosť, pretože skutočnosť, že menštruácia trvá 10 dní, nie je veľmi príjemná sama o sebe a môže viesť k ďalšiemu rozvoju patológií v tele.

Fyziológia menštruačného cyklu

Urýchliť nástup menštruácie

Aký je nebezpečný jav?

Po prvé, ak mesačne idú viac ako 7 dní (najmä ak sú hojné), ženské telo stráca veľa krvi. Spolu s ním sa zo železa dostane potrebné železo, čo môže v závažných prípadoch viesť k anémii z nedostatku železa. Nie je to príjemná vyhliadka, najmä ak je telo oslabené inými chorobami.

Okrem toho, ak žena bola tehotná predtým, a menštruácia sa nezastaví, nemusí byť menštruačný vôbec, ale potrat v skorých štádiách. Niektorí dokonca ani netušia, že boli nejaký čas tehotní, o potratoch sa dozvedeli len od gynekológa. Preto ak žena otehotnie a nechápe, prečo jej obdobie trvá dlhšie ako zvyčajne, mala by premýšľať o schopnosti jej tela niesť dieťa. Absolvovanie špeciálnych diagnostických postupov a testovanie jej pomôže určiť príčinu.

Strata krvi môže byť taká silná, že pacient sa cíti veľmi slabý - v najhorších prípadoch nebude schopná ani zdvihnúť hlavu na vlastnú päsť. V tomto prípade je lepšie ísť do nemocnice alebo zavolať sanitku - ísť k lekárovi na vlastnú päsť v tomto stave je absolútne kontraindikované.

Fyziológia menštruačného cyklu

Vlastnosti prvej menštruácie

Všeobecné odporúčania

Ak je mesačný neskončí v druhom týždni, nemôžete tolerovať dlhšie - musíte naliehavo dohodnúť schôdzku s gynekológom. Žiadna ľudová náprava nepomôže a aj keď sa kritické dni zastavia, žena môže mať v budúcnosti vážne problémy. Оно того не стоит — гораздо проще потратить немного времени и средств на разнообразные обследования и анализы, чтобы точно определить источник проблем и начать с ними разбираться.

Ak je krvácanie príliš ťažké, nemali by ste mu dať šancu skončiť sami - je lepšie si zariadiť pohodlné miesto pre seba a zavolať lekára odtiaľ. Kým ambulancia cestuje, môžete zbierať vrece a zmierniť stav pomocou nasledujúcich jednoduchých techník:

 • je potrebné ležať horizontálne, ale zdvihnúť nohy nad úroveň tela - podľa možnosti umiestniť pod vankúš alebo valec,
 • studený obklad trochu upokojí bolesť a zastaví krvácanie (stačí, aby ste do mrazničky vložili vrecko s ľadom, fľašu so studenou vodou alebo vrece mrazených potravín na žalúdok). Urobte to opatrne, aby ste nezmrazili všetky vaše orgány,
 • zatiaľ čo lekári cestujú, je lepšie piť viac tekutín: čistú vodu alebo sladký čaj. Je lepšie odmietnuť šťavy a sódu,
 • ak sú veci naozaj zlé a kvalifikovaná lekárska pomoc sa neposkytne, len čo sa nám to bude páčiť, a krvácanie je také silné, že žena stráca vedomie, je lepšie dať jej akékoľvek hemostatické prostriedky (napríklad Vikasol alebo Ditsinon).

Toto sú niektoré tipy v prípade, že menštruácia trvá dlho a pacient čaká na príchod kvalifikovaných špecialistov - povie vám, čo ďalej a aké lieky máte užívať. V najhoršom prípade budete potrebovať hospitalizáciu, preto je lepšie baliť tašku s dôležitými vecami a politikou.

Čo môže tradičná a tradičná medicína ponúknuť žene, ktorej mesačné obdobia sa nezastavia? Rozsah prostriedkov je pomerne rozsiahly a jeho špecifické pozície sú menované až po vizuálnej kontrole, diagnóze s využitím moderných metód a vykonaní analýz rafinovanosti.

Prečo tieto obdobia trvajú príliš dlho a je to nebezpečné?

Tradičné procedúry

Na zastavenie krvácania môžu lekári predpísať nasledujúce lieky:

 • hemostatikum (na zvýšenie zrážanlivosti krvi),
 • na kontrakciu maternice,
 • na posilnenie vnútorných stien krvných ciev z obehového systému,
 • hormonálne,
 • vitamíny a minerály (najčastejšie sa v takýchto prostrediach nachádzajú prípravky na báze železa - to je jeho telo, ktoré je príliš malé na veľké straty krvi).

Nie je možné uskutočniť schôdzky na vlastnú päsť (s výnimkou hemostatík, opitý v kritickej životnej situácii), aby nedošlo k poškodeniu tela viac (najmä ak sú v pozadí ďalšie choroby vnútorných orgánov).

Ak je dôvodom, prečo menštruácia trvá dlho, v nádore alebo v inej neoplazme, môže byť nevyhnutný chirurgický zákrok. V tomto prípade je lepšie robiť všetko čo najskôr, aby sa patologický proces nerozširoval do blízkych orgánov. Moderná medicína v tomto ohľade dosiahla bezprecedentné výšky, takže nie je potrebné sa báť o svoj život - oveľa horšie, keď sa choroba vyvíja do takej miery, že sa nedá urobiť nič.

Ako záver

Ak mesačne ísť na 10 dní a dlhšie, tam je vždy nejaký jednoznačný dôvod pre to. Nemali by ste dúfať, že proces skončí sám, a potom bude všetko v poriadku - aj keď prvých pár rokov bude rušiť dlhé obdobia menštruácie každých niekoľko mesiacov, budú sa v budúcnosti zvyšovať, až kým sa choroba nerozvinie do takej miery, že to nebude možné ignorovať. ,

Prečo tieto obdobia trvajú príliš dlho a je to nebezpečné?

V každom prípade, ak sa mesiac nezastavil na siedmy deň a predtým, ako boli veľmi početné, má zmysel začať sa obávať - ​​je oveľa ľahšie odhaliť a zastaviť problém v ranom štádiu, ako riešiť veľa komplikácií a následkov.

Iba tento prístup vám umožní udržať si v budúcnosti dostatok zdravia, aby ste mohli porodiť zdravé dieťa, pričom akékoľvek oneskorenie liečby znižuje možnosť, aby sa žena stala matkou. Či už to stojí za to, je to len pre pacienta rozhodnúť, ale lekári neodporúčajú zvoliť spôsob, ako čakať a zdržať sa liečby.

A trochu o tajomstvách.

Trpeli ste niekedy problémami Menštruačný cyklus, Súdiac podľa toho, že čítate tento článok - víťazstvo nebolo na vašej strane. A samozrejme neviete z prvej ruky, čo to je:

 • ťažkých alebo neštandardných zrazenín
 • bolesť na hrudníku a dolnej časti chrbta
 • bolesť pri sexe
 • nepríjemný zápach
 • nepohodlie pri močení

A teraz odpovedzte na otázku: vyhovuje vám to? Je možné znášať problémy? A koľko peňazí ste už „unikli“ do neefektívnej liečby? To je pravda - je čas sa s tým zastaviť! Súhlasíte? Preto sme sa rozhodli zverejniť rozhovor s hlavným gynekológom Ruska Leylou Adamovou. v ktorom odhalila jednoduché tajomstvo normalizácie menštruačného cyklu. Prečítajte si článok ...

Čo je normálny menštruačný cyklus?

Koľko dní by malo ísť mesačne? V skutočnosti je všetko v tejto otázke tak individuálne, že v každom jednotlivom prípade sa tieto normy budú líšiť. Tento ukazovateľ môže byť ovplyvnený mnohými faktormi: dedičnosťou, klímou, vybavením pre ženu a jej váhou, životným štýlom a oveľa viac.

Z hľadiska gynekológie trvá normálna menštruácia 5-7 dní. Porušenia v trvaní cyklu sa zvyčajne vyskytujú u žien s nadváhou, ako aj za prítomnosti rôznych patológií.

Ale v predklimatickom období av období puberty, vzniku cyklu, sa trvanie menštruácie môže líšiť, dokonca dosiahnuť desať dní.
Ak je cyklus už vytvorený a usadený, tj od začiatku prvej menštruácie, uplynulo asi 5-6 rokov, zatiaľ čo dievča si všimlo príliš veľa alebo naopak príliš skromné ​​obdobia, malo by byť upozornené.

Akékoľvek zlyhanie menštruačného cyklu môže naznačovať hormonálnu nerovnováhu, gynekologickú patológiu, zápalový proces alebo infekčnú léziu.

Video "Čo určuje trvanie menštruácie?"

Informačné video, v ktorom špecialista podrobne preskúma otázku dĺžky trvania menštruácie a odpovedá na najčastejšie otázky o dlhých obdobiach.

Prečo menštruácia trvá dlhšie?

Podľa gynekológov zvyčajne najdlhší menštruačný cyklus trvá 35 dní, z toho maximálne 7 dní v menštruácii. Ak je menštruácia oneskorená na 10, a ešte viac na 14 dní, potom je na čase, aby zaznel alarm.

Iba vyhľadaním pomoci od lekára môžete presne určiť diagnózu. Gynekológovia rozdeľujú príčiny dlhodobej menštruácie na dve skupiny - patologické a fyziologické.

2. Fyziologické príčiny

V niektorých prípadoch gynekológ nenájde žiadne patologické stavy, ale zároveň menštruácia pokračuje dlhodobo a intenzívne. Dôvod, prečo mesačne idú dlhšie ako zvyčajne, nemusí byť spojený s chorobami.

Niektoré fyziologické stavy môžu spôsobiť poruchy menštruačného cyklu. Ak gynekológ nenašiel žiadne nezrovnalosti vo fungovaní orgánov ženského reprodukčného systému, potom je dôležité venovať pozornosť takýmto faktorom:

 • neustály stres a silné emocionálne preťaženie,
 • nadváha, ale nie podľa vlastných pocitov, ale podľa lekárskych indikácií,
 • avitaminóza a nedostatočné množstvo potrebných prvkov v tele,
 • aklimatizácia spojená s prechodmi a semenami časových pásiem,
 • zlé návyky a nezdravý životný štýl,
 • jesť ťažké jedlá a nedostatok zdravých, výživných potravín.

Niekedy môže menštruácia trvať dlho v predklimatickom období alebo v období dospievania, keď je cyklus práve nastavený. Alebo naopak, bude menšia menštruácia.

Čo hľadať?

V závislosti od klinického obrazu je možné podozrenie na jeden alebo iný patologický stav, ktorý spôsobil hojnú menštruáciu.

Takže, ak dievča zažije bolestivé pocity spolu s hojnými sekrétmi s krvnými zrazeninami a hlienom a výtok nezmizne viac ako týždeň a bolesť sa zvyšuje, potom tento príznak môže naznačovať mimomaternicové tehotenstvo.

Ak je menštruácia oneskorená, ale zároveň nie je hojná, môže to znamenať eróziu krčka maternice, najmä ak sa krv objaví po sexe.

Takéto príznaky zvyčajne poukazujú na vážne poruchy v tele, ktoré môžu byť nebezpečné pre zdravie a budúci život ženy. Ak je bolesť veľmi intenzívna, môžete piť lieky proti bolesti, ale nie horlivý. Ak sa bolesť vráti po uplynutí určitého času po anestézii, je to príležitosť, aby ste okamžite navštívili lekára.

Aké sú riziká dlhých období?

Ak menštruácia trvá viac ako sedem dní, najmä ak je veľmi hojná, potom na prvom mieste žena stráca veľké množstvo krvi. Takže železo vychádza z tela, čo v obzvlášť zanedbávaných situáciách môže vyvolať anémiu nedostatku železa.

Ak má žena podozrenie na tehotenstvo a pozoruje dlhé obdobia, potom to nemusia byť kritické dni. Možno je to potrat v počiatočných štádiách alebo už prebieha potrat. Niektoré ženy si dokonca ani neuvedomujú, že by boli tehotné, o tom sa dozvedeli až po návšteve gynekológa so sťažnosťou, že „menštruovali na dlhú dobu“. Zvyčajne je to spôsobené nesprávnym pripevnením oplodneného vajíčka alebo patologickým vývojom plodu atď.

Ak sú takéto situácie pozorované viac ako dvakrát, potom dievča musí podstúpiť komplexné vyšetrenie, aby zistilo, prečo jej telo nemôže niesť dieťa.

Po fyziologickom potrate je potrebné podrobiť sa diagnóze ultrazvukom, inak môže dôjsť k rozvoju infekčného procesu a zápalovým ochoreniam reprodukčných orgánov. Preto je dôležité navštíviť gynekológa včas.

Strata krvi môže spôsobiť značnú slabosť, v závislosti na množstve krvi stratenej. Existujú prípady, keď žena sama nie je schopná dostať sa z postele sama. Toto je vážny dôvod na volanie ambulancie a ústavnej liečby.

Liečba liekmi

Na zastavenie krvácania z maternice môžu lekári predpisovať takéto skupiny liekov:

 • hemostatikum s cieľom zvýšiť úroveň zrážania krvi, t
 • lieky, ktoré spôsobujú kontrakcie maternice,
 • posilnenie vnútorných stien ciev
 • hormonálne lieky
 • vitamínové a minerálne komplexy na báze železa.

Ak príčina hojnej menštruácie leží v nádore, potom liečba drogami je nepravdepodobné, že by sa ho zbaviť. Preto môže byť nádor predpísaný chirurgicky. V prípade tvorby funkčnej cysty môže byť predpísaná konzervatívna terapia, pretože tento typ neoplázie má tendenciu sa rozpúšťať.

Zhrnutie

Ak je mesačný ísť viac ako 10 dní, potom je vždy nejaký dobrý dôvod, že musíte zistiť. Iba týmto spôsobom sa môžete zbaviť problému, ktorý sa objaví, a nepoškodzovať vaše telo.

Ak na siedmy deň v mesiaci nie je u konca, zatiaľ čo tam sú otravné bolesti v dolnej časti brucha, potom je to dôvod vidieť lekára a dostať testované. No, ak je príčinou hormonálna úprava, stres alebo nedostatok spánku. V opačnom prípade existuje riziko chýbajúcej závažnejšej patológie alebo nádoru.

Akékoľvek ochorenie je ľahšie liečiteľné v ranom štádiu vývoja, takže sa neodkladajte, ak vezmeme do úvahy, že dlhodobá menštruácia je normou. Postarajte sa o seba a počúvajte symptómy. Týmto spôsobom telo informuje osobu o nejakom druhu zlyhania.

Video "Dysfunkčné krvácanie z maternice - príčiny a následky"

Ilustratívny video prenos s podrobnou štúdiou problematiky dysfunkčného maternicového krvácania, ich účinkov a komplikácií na telo žien.

Aké sú najúčinnejšie masti a ľudové prostriedky pre kuriatka na nohách?

Prečo po sexe začína cystitída: ako sa jej zbaviť a zmierniť stav?

Ako dlho by malo mesačne?

Niekedy sa kritické dni žien tiahnu viac ako týždeň. Kedy sa to považuje za normálne?

 • v mladom veku, keď sa cyklus ešte úplne neobnovil, t
 • počas menopauzy,
 • pri užívaní hormonálnych antikoncepčných liekov.

Počas puberty je menštruácia často nestabilná a trvá až dva týždne. Toto nie je odchýlka. Zvyčajne, 5-7 dní po začiatku mesačného prepustenia, sa stierajú. Abnormálnosť je bohatá menštruácia počas desiatich alebo viacerých dní.

Ak sa mesačný cyklus začal budovať pred piatimi rokmi a mesačné obdobia sú stále hojné, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Prečo sa zvyšuje trvanie menštruácie?

Ak sa tak stane, vzniká otázka: prečo sa vyskytla mesačná porucha? Dôvody môžu byť mnohé. Počnúc každodenným stresom, končiac vážnymi chorobami. Môže to byť dôsledok hormonálnej nerovnováhy, ktorá zastavuje produkciu progesterónu, ktorá je zodpovedná za zastavenie krvácania počas menštruácie. Hojné obdobia môžu naznačovať absenciu ovulácie, to znamená neschopnosť otehotnieť.

Dlhé a bohaté obdobia môžu hovoriť o porušovaní vnútorných orgánov v oblasti bedra alebo o prítomnosti gynekologických ochorení, ako aj o vážnejších problémoch v tele:

 • dysfunkcia vaječníkov,
 • cysty,
 • nádorov genitálnych orgánov malígnej alebo benígnej povahy.

Odchýlky vo fungovaní endokrinného a reprodukčného systému môžu byť spôsobené: t

 • podvýživa,
 • zneužívanie alkoholu a kávy
 • fajčenia.

Niekedy sa snažia vysvetliť predĺženú menštruáciu tým, že majú sex počas nej. To však nie je pravda: sex neovplyvňuje tento proces.

Niekedy sa stáva, že menštruácia trvá viac ako týždeň počas tehotenstva. To môže naznačovať buď vzácny znak organizmu alebo možnosť potratu.

Mesačné zlyhanie môže nastať po potrate - po ňom je menštruácia nestabilná, pretože sa neplánuje zasahovať do tela. To isté sa deje po pôrode, pretože došlo k reštrukturalizácii všetkých systémov, a kým sa neupraví bývalý rytmus ich práce, menštruácia môže trvať desať dní alebo viac. Toto sa považuje za normálne.

Dôvody vysvetľujúce, prečo je menštruácia dlhá

 1. Vyskytuje sa v dôsledku puberty.
 2. Keď tehotenstvo.
 3. Kvôli nestabilite hmotnosti.
 4. V dôsledku hormonálneho zlyhania.
 5. Kvôli vyvrcholeniu.
 6. Kvôli gynekologickým ochoreniam.
 7. Účinky stresu.
 8. Kvôli komplikáciám spôsobeným vírusovými ochoreniami.
 9. Pri prispôsobovaní sa novým klimatickým podmienkam.
 10. Pri užívaní perorálnych kontraceptív.

Dôvody pre dlhé a ťažké obdobia sú v skutočnosti oveľa viac. Ak sa to stane, neignorujte stav vecí - pretože toto sú signály, ktoré dáva vaše telo. Nezasahujte do autodiagnostiky a samoliečby.

Patológia počas menštruácie

Menštruačný cyklus je komplex veľkých zmien v ženskom tele, s ktorými sa hormóny správajú. Podstatou týchto zmien je, že žena môže počať dieťa a niesť ovocie.

Trvanie menštruačného cyklu je 28 až 35 dní v závislosti od fyziologických vlastností ženského tela. Jeho dokončenie spočíva v oddelení endometria od steny maternice.

Zvyčajne mesačne od 3 dní do týždňa. Počas celého trvania menštruácie sa vylúči približne 150 ml.

V medicíne dlhodobo dostávali špeciálny termín menorágia. Menorágia sa vyznačuje hojnosťou a dlhým trvaním.

Existuje niekoľko príznakov, ktoré by mali upozorniť ženu:

 1. Prvý prípad je, keď menštruácia nekončí počas týždňa.
 2. A v druhom prípade trvá viac ako týždeň.

V normálnom priebehu menštruácia zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň, zatiaľ čo v posledných dňoch sa množstvo krvi postupne znižuje.

Ale čo keď sa krv nezastaví, a mesačne ísť na dva týždne? Tento jav označuje vážne zlyhanie ženského tela. Mesačne ísť tak ťažké, že budete musieť zmeniť tesnenie každú hodinu. V prípade silného výtoku je množstvo krvi stratené 150 ml.

Ak sa stretnete s podobným fenoménom prvýkrát a nechápete, prečo sa to deje, potom možno to nie je prejavom porušenia cyklu, ale silného krvácania z maternice. Ak sa žena cíti veľmi zle, slabosť, závraty, potom musíte naliehavo zavolať sanitku alebo ísť rovno do nemocnice.

Príčiny ťažkých období

Menštruácia je bohatá a dlhšia z úplne odlišných dôvodov. Prečo sa objavujú?

Ak dlhé obdobia menštruácie trvajú jeden cyklus, potom sa provokatér môže stať banálnou stresujúcou situáciou, keď sa žena stala veľmi nervóznou. Nadmerná fyzická námaha by mohla tiež vyprovokovať situáciu, keď je mesačný prietok dlhší a dlhší ako obvykle.

Existujú však vážne problémy spojené so zdravím ženského reprodukčného systému.

Napríklad provocateur takéhoto javu môže byť:

 • Prítomnosť benígneho nádoru v maternici - myómy,
 • endometrióza,
 • Chronická endometritída,
 • Prítomnosť polypov v endometriu,
 • Zápalový proces v končatinách,
 • Rakovina v maternici,
 • Rakovina vo vaječníkoch,
 • Rakovina v krčku maternice.

Pod vplyvom takýchto závažných porúch v tele a ženy môžu začať dlhé a ťažké obdobia. Причины подобного явления могут крыться и в низком показателе свертываемости крови.Diagnostika krvných ochorení, ako je trombocytopénia, rakovina krvi a von Willebrandova choroba, môže spôsobiť menšiu menštruačnú stratu krvi, ktorá trvá viac ako týždeň.

Čo robiť s týmto problémom?

Aké opatrenia by mala prijať žena, ktorá čelí skutočnosti, že v priebehu týždňa alebo dlhšieho obdobia sú bohaté a dlhé obdobia?

V prvom rade by ste mali okamžite navštíviť gynekológa. Lekár vám pomôže určiť dôvod, prečo došlo k poruche v tele a pomôže vám nájsť správne lieky.

V prípade prístupu k vyhľadávači Google, je nepravdepodobné, že dosiahnete pozitívne výsledky, ale len zhorší váš, a bez toho veľmi ťažké, štát.

Čo robiť, ak lekár tvrdí, že vo Vašom tele nenašiel žiadne patologické stavy a že je vaše obdobie bohaté a dlhotrvajúce. V tomto prípade by ste mali venovať pozornosť svojej každodennej rutine a zvykom. Predĺžená menštruácia môže byť tiež provokovaná dôvodmi, prečo sa žena môže dobre napraviť. Napríklad, jesť zdravé jedlo a sledovať svoju váhu. Je to nielen užitočné, ale aj krásne.

Mali by byť vylúčené alebo minimalizované:

 • Stály tlak
 • Nadváhou.
 • Beri-beri.
 • Pitie alkoholických cigariet alebo drog.
 • Zóna klimatických zmien.

Ak niektorý z vyššie uvedených dôvodov vyhovuje vášmu prípadu a lekár tvrdí, že vo vašom tele nie sú žiadne patologické procesy, potom je všetko vo vašich rukách. Tento problém môžete vyriešiť sami.

Pin
Send
Share
Send
Send