Zdravie

Oneskorenie po Escapela

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby sa zabránilo nechcenému tehotenstvu, ženy používajú rôzne metódy antikoncepcie. Avšak aj pri ich použití existuje riziko otehotnenia: kondóm praskne, môžete zabudnúť vziať pilulky a vnútromaternicové zariadenie má sklon k posunu.

Všetky tieto nuansy zvyšujú riziko neplánovaného tehotenstva, takže odborníci radia použitie núdzových metód antikoncepcie.

Escapel je hormonálny liek, ktorý obsahuje progesterón, jeho prirodzený analóg, levonongestrel. Tento hormón je výnimočný v tom, že je schopný posunúť začiatok ovulácie, čo vám umožní zabrániť nechcenému počatiu. Escapel prichádza v jednej pilulke a podobá sa jej predchodcovi Postinor.

Mnohé ženy, ktoré užívali tento liek na zníženie rizika neplánovaného tehotenstva, si všimli, že po jeho použití dochádza k oneskoreniu. Zvážte dôvod tohto faktora a či oneskorenie menštruácie po užití lieku Escapel je indikátorom počatia.

Účinnosť lieku závisí od fázy menštruačného cyklu, ktorý bol prijatý. Ak sa pred vstupom do ovulačnej fázy, potom Escapel stane príčinou krvného výtoku alebo zmatku s prevahou hnedých odtieňov.

Tento proces je spôsobený vplyvom levononestrelu, ktorý spomaľuje nástup ovulácie. Tento hormón zabraňuje uvoľneniu vajíčka z folikulu, negatívne pôsobí na neho a stáva sa príčinou smrti. Po niekoľkých dňoch sa vajíčko odstráni z tela spolu s folikulom krvácaním.

Ak sa liek užíva vo fáze uvoľnenia vajíčka z folikulu, potom Escapelovou hlavnou úlohou je zabrániť počatiu. V tomto prípade pôsobí levonongestrel na sliznicu krčka maternice, čo spôsobuje nadmerné viskózne sekréty, ktoré bránia spermiám dosiahnuť vajíčko a oplodniť ho.

Ak dôjde k oplodneniu, hormón začne „pracovať“ trochu inak, ovplyvňuje endometrium určitým spôsobom a zabraňuje implantácii oplodneného vajíčka na steny maternice.

Všetky vyššie uvedené nuansy môžu spôsobiť oneskorenie po užití lieku Escapel, najmä ak sa vyskytli v druhej fáze menštruačného cyklu. Ak je menštruácia oneskorená o viac ako tri týždne, určite by ste mali urobiť tehotenský test.

Ak má negatívny výsledok, ale menštruácia ešte nie je, potom budete musieť kontaktovať špecialistu, aby ste zistili príčinu tohto príznaku.

Prečo po Escapele nie sú žiadne obdobia, ale test ukazuje negatívny výsledok? Možné príčiny:

 • Tehotenstvo. Užívanie tejto drogy, musíte pochopiť, že neexistujú žiadne prostriedky, ktoré by dávali sto percent záruku, že tehotenstvo nepríde. Vždy existuje riziko, aj keď malé, riziko neplánovanej koncepcie. Keď po začatí menštruácie Eskapela nezačne, je potrebné urobiť tehotenský test. Ak sa druhý test objaví na teste, aj keď je sotva viditeľný, musíte kontaktovať gynekológa, ktorý vám predpíše analýzu hCG.
 • Porucha hormónov. Syntetické hormóny, ktoré sú súčasťou lieku, spôsobujú hormonálne zlyhanie. Poruchy v oblasti endokrinný systém môže byť tak silný, že bude trvať najmenej tri mesiace obnoviť menštruačný cyklus. Ak sa telo nedokáže vyrovnať so zlyhaním hormónov, budete musieť kontaktovať endokrinológa-gynekológa, ktorý určí terapeutické opatrenia hormonálnej povahy.
 • Zvýšená zrážanlivosť krvi. Dôvodom oneskorenia menštruácie po užití lieku môže byť skryté silné zrážanie krvi. Faktom je, že v endometriu je veľký počet ciev, ktoré pri vystavení veľkej dávke syntetického hormónu zabraňujú strate krvi. Veľké množstvo krvi koaguluje v dutine maternice, čo spôsobuje oneskorenie v kritických dňoch. Z tohto dôvodu sa v prvých dňoch menštruácie pozoruje hnedý, skromný výtok.
 • Použitie ďalších liekov. Ak žena užíva určité lieky, pred použitím lieku Eskapela musíte pozorne prečítať jeho pokyny. Existujú lieky, ktoré sú úplne nekompatibilné so syntetickými hormónmi, takže môžu spôsobiť veľké oneskorenie menštruácie.
 • Alkoholické nápoje môžu neutralizovať účinky syntetických hormónov. Po užití Escapely by žena nemala piť alkoholické nápoje 3-4 dni.
 • Zápal maternice a príveskov. Choroby, ako je adnexitída, vaginitída, endometritída atď., Môžu spôsobiť dlhé oneskorenia, takže ak sa u Vás vyskytne tento príznak, mali by ste sa obrátiť na svojho gynekológa na vyšetrenie.

zotavenie

Ak po užití lieku Eskapela žena čaká na svoje mesačné obdobia, musíte sa riadiť načasovaním možného oneskorenia. Je prípustný a kritický čas.

 • Termín sa považuje za platný, ak nastane oneskorenie 5-15 dní. Okrem toho, použitie veľkej dávky syntetických hormónov nemôže ovplyvniť správne fungovanie endokrinného systému, takže do troch mesiacov môže byť menštruačný cyklus veľmi nepravidelný.
 • V kritickom termíne sa rozumie oneskorenie troch týždňov. Tento príznak môže naznačovať vývoj akejkoľvek patológie v tele. Patrí medzi ne: polycystická alebo ovariálna dysfunkcia, pohlavne prenosné choroby, mimomaternicové tehotenstvo, nádor.

Obnovenie hormonálneho pozadia je pomerne pracný proces, takže je potrebné pripraviť, že telo môže potrebovať aspoň šesť mesiacov. Najúčinnejšie odporúčania sú:

 • Dodržiavanie režimu dňa. Ak chcete spať, musíte stráviť aspoň 8 hodín denne.
 • Správna výživa, ktorá by mala obsahovať vitamíny, minerály, živiny a aminokyseliny.
 • Cvičenie miernej povahy alebo fyzikálna terapia. Na stabilizáciu práce hormonálneho systému je veľmi užitočné robiť ľahké behy, plávanie, fitness, cyklistiku.
 • Chôdza na čerstvom vzduchu by sa mala vykonávať najmenej tri hodiny denne.

Okrem toho je veľmi užitočné používať bylinné čaje: pastiersku kabelku, oregano alebo chrpy.

Escapel je veľmi účinný a účinný liek, preto by sa mal užívať len v núdzových prípadoch, pretože zneužívanie syntetických hormónov môže spôsobiť vážne poškodenie tela. Ak je žena po užití lieku diagnostikovaná s tehotenstvom, v prípade potreby môže byť dieťa ponechané, pretože Levonongestrel ovplyvňuje len proces ovulácie a nemá nič spoločné so správnym vývojom plodu.

Pozrite si video: Matadorka - oneskorenie spustenia delayed opening 1964 (Júl 2022).

Pin
Send
Share
Send
Send