Zdravie

Je IVF možné pre menopauzu?

Pin
Send
Share
Send
Send


IVF a menopauza (alebo IVF počas menopauzy) boli nedávno považované za úplne nekompatibilné. Ale moderná medicína dokáže zázraky. To, čo bolo v minulosti ťažké predstaviť, je teraz celkom možné. Napríklad program IVF pre menopauzu.

V živote sa stáva, že ľudia nájdu svoju spriaznenú dušu už v dospelom veku. A niekedy takýto pár môže chcieť mať svoje vlastné deti. Prekážkou môže byť vek ženy, pretože je pravdepodobné, že jej telo je už v stave pred alebo už menopauzy.

Našťastie v našej dobe je možné stať sa matkou aj v tomto prípade - za predpokladu, že všeobecný stav ženského tela umožňuje dieťaťu niesť a porodiť.

Je IVF možné pre menopauzu?

Je IVF možné pre menopauzu? Aj keď vajcia už nie sú zrelé, je celkom možné niesť dieťa prirodzene. IVF pre menopauzu sa môže uskutočniť za účasti darcovských oocytov, keď sa vajíčko odoberie zdravému mladému darcovi, oplodnené v laboratórnych podmienkach semennou tekutinou manžela a výsledné embryá sa prenesú do dutiny maternice ženského príjemcu.

Aby sa oplodnené vajíčko po transplantácii mohlo pripojiť k maternici, je potrebné zvýšiť endometrium. To sa dosahuje užívaním hormonálnych liekov ako substitučnej liečby.

Počas menopauzy sa zvyčajne predpisujú estrogény, potom sa dopĺňajú gestagénmi. Terapia pokračuje po nástupe tehotenstva.

Hormonálna podpora sa koriguje potom, čo placenta vytvorená v prvej fáze tehotenstva začne produkovať vlastné hormóny. Ale aj potom mnoho starších žien môže potrebovať ďalšiu hormonálnu podporu.

Kedy možno urobiť IVF

Kedy môžem robiť IVF po menopauze? Samozrejme, pre ženy, ktoré dosiahli určitý vek, sa menopauza stáva hlavnou prekážkou tehotenstva. IVF s menopauzou sa môže vykonať, ak:

 • žena nemá žiadne zdravotné kontraindikácie k zákroku,
 • Neexistujú žiadne kontraindikácie hormonálnej liečby,
 • stav maternice a tela ako celku vám umožňuje vykonávať dieťa nezávisle.

Je potrebné pripomenúť, že žena už nemá vlastné hnojivá. Preto by manželský pár mal byť pripravený použiť darcovské oocyty.

Vyššie boli uvedené len tie najzákladnejšie body, na ktorých je možné vykonávať IVF po menopauze. Presnejší obraz v každom prípade poskytne komplexné vyšetrenie ženského tela, na základe ktorého bude lekár schopný posúdiť pravdepodobnosť úspešnosti zákroku.

prehľad

Aké skúšky je potrebné absolvovať?

Pred vstupom do IVF protokolu v menopauze je žena predpísaná kompletná prehliadka tela, na základe ktorej odborníci našej kliniky vyvodia závery o možnosti alebo nemožnosti vykonania zákroku.

Pacient podstúpi všeobecné klinické krvné testy, infekčné testy, cervikálnu cytológiu. Uistite sa, že podstúpite fluorografiu, mamografiu, ultrazvuk štítnej žľazy, ultrazvuk srdca, konzultácie s odborníkmi, ako sú terapeut, onkológ, endokrinológ a ďalšie vyšetrenia, ktoré umožňujú vylúčiť kontraindikácie pre tehotenstvo.

Stav maternice je vyhodnotený odborníkom na plodnosť ultrazvukom, v prípade potreby je predpísaná hysteroskopia.

Po preskúmaní výsledkov všetkých testov a výskumov môže gynekológ určiť, do akej miery je ženské telo pripravené prijať embryá.

Nezabudnite na budúceho otca, ktorý tiež prechádza krvnými testami na infekcie a analýzu spermy na určenie kvality semennej tekutiny a jej schopnosti oplodniť.

S neúspešným IVF

Čo robiť, ak IVF bola neúspešná?

Na základe samotného veku je ťažké predvídať pravdepodobnosť úspechu pri oplodnení in vitro. Niekedy, aj po 50 rokoch, je možné dosiahnuť tehotenstvo, a žena úspešne nesie. V ostatných prípadoch, v 40-45 rokoch, sa tehotenstvo nevyskytuje ani po niekoľkých pokusoch.

Ak existujú kontraindikácie z iných orgánov na vykonávanie tehotenstva, alebo ak nie je rast endometria, napriek liečbe, potom pár má ďalšiu možnosť mať dieťa - náhradné materstvo. Pointa je, že vajíčko darcu je oplodnené manželovými spermiami a potom embryo sedí v lone inej ženy. Ona nesie a rodí vaše dieťa.

IVF po umelej menopauze

Umelá menopauza je postup, pri ktorom liek zastavuje funkciu vaječníkov, čo vedie k zastaveniu produkcie estrogénov. Táto technika sa často používa pri liečbe krvácania z maternice, myómy maternice, endometriózy.

Lekárska umelá menopauza reverzibilná. Akonáhle žena prestane užívať predpísané lieky, funkcia vaječníkov sa začne zotavovať, obnoví sa jej obdobie. Trvanie štandardného liečebného postupu zvyčajne nepresahuje šesť mesiacov.

Po ukončení liečby je možný nástup prirodzeného tehotenstva, ako aj postup oplodnenia in vitro.

Je to možné?

Môže žena po menopauze (menopauze) robiť IVF? Je potrebné pochopiť, čo sa v tomto prípade myslí prirodzenou starostlivosťou a tehotenstvom. Prirodzene, po prechode z poslednej menopauzy nie je možné porodiť geneticky pôvodné dieťa, pretože vajíčka prestávajú dozrievať. A ak žena predtým neuložila genetický materiál pomocou kryotechnológií, potom nie je možné zrodiť geneticky pôvodné dieťa.

Avšak tehotenstvo ako také je celkom možné. Ale pre opätovnú výsadbu budete musieť použiť darcovské vajíčko od anonymného alebo neanonymného darcu. Takáto vaječná bunka je oplodnená s pomocou darcovskej spermie (tiež za účasti anonymného alebo neanonymného darcu). Potom sa oplodnené vajíčko alebo minimálne „dospelý“ embryo nachádza v maternici ženy, ktorá chce porodiť.

Ak boli všetky postupy hormonálnej prípravy na tehotenstvo a všetky vyšetrenia vykonané v plnom rozsahu, potom je pravdepodobné, že sa embryo zakorení, odmietnutie sa nestane. To znamená, že nastane normálne tehotenstvo. Nie je to menej časté, hoci percento úspešných postupov oplodnenia in vitro u žien v reprodukčnom veku je vyššie ako u žien po menopauze.

Hlavnou úlohou počas IVF počas menopauzy je zvýšenie endometria u ženy, ktorá dostane embryo tak, aby sa mohla pripojiť a gestácia prešla normálne, bez odmietnutia. Počas menopauzy sa významne znižuje objem endometria. A to je dôležité, aby to normálne (pre reprodukčné fázy) hrúbky pre pripojenie k nastať.

Pre túto menovanú hormonálnu substitučnú terapiu, ktorá tvorí umelý cyklus. V prvej fáze je predpísaný len estrogén. Neskôr sú tiež potrebné progestogény. Po opätovnom vysadení a prilepení embrya liečba pokračuje. Zvyčajne sa vykonáva počas tehotenstva.

V prvej fáze úspešného tehotenstva sa však vytvorí placenta. To tiež produkuje hormóny, ale stále nie je dosť. Preto je počiatočná schéma HRT upravená tak, aby odrážala nový stav.

Kedy robiť IVF po menopauze?

Možnosti medicíny sú v súčasnosti dosť veľké a žena môže po menopauze otehotnieť. Neodporúča sa však otehotnieť počas premenopauzy kvôli nestabilnému hormonálnemu stavu. Hoci v takomto období sa koncepcia môže vyskytovať prirodzene. Ale ak sa to nestane na dlhú dobu, je lepšie poradiť sa s lekárom. Je príkladom rozhodnutia, keď je lepšie plánovať tehotenstvo - prirodzené u premenopauzálnych žien alebo pri použití oplodnenia in vitro, ale u žien po menopauze.

Všeobecne platí, že žena po menopauze vstúpi do viac alebo menej stabilného obdobia v hormonálnom zmysle. Avšak IVF sa odporúča čo najskôr. To je vysvetlené tým, že po menopauze je proces starnutia v tele rýchlejší. A schopnosť samostatne vykonávať dieťa môže zmiznúť, dokonca aj s úspešným IVF. Okrem toho sa hrúbka endometria rýchlo znižuje a čím viac času čaká, tým dlhšie sa bude musieť zvýšiť.

Postup sa úspešne vykoná, keď má pacient:

 1. Neexistujú žiadne kontraindikácie hormonálnej liečby,
 2. Zdravotný stav a telo ako celok nám umožňuje nosiť dieťa samo
 3. Neexistujú žiadne osobitné kontraindikácie pre zdravie k realizácii in vitro oplodnenie manipulácie.

Najpresnejší záver o pravdepodobnosti takejto manipulácie je možné urobiť až po absolvovaní série prieskumov a absolvovaní niekoľkých testov.

Neúspešné IVF

Zvyčajne je pre lekárov dosť ťažké predpovedať úspešnosť zákroku, dokonca aj vzhľadom na vek pacienta. Niekedy u žien starších ako 50 rokov je embryo pri prvom pokuse pripojené. A niekedy aj vo veku 40 rokov, embryo neprežije po opakovaných opakovaných manipuláciách.

Pacientom po menopauze sa spravidla neodporúča skúšať opakované IVF, pretože existuje možnosť, že endometrium nebude rásť počas druhej stimulácie. V každom prípade sa však táto otázka rieši striktne individuálnym spôsobom. V niektorých prípadoch, s dobrým zdravotným stavom, môže lekár odporučiť opakovanú IVF procedúru.

Mimochodom, po IVF existuje iná alternatíva - náhradné materstvo. S ňou môže byť vajíčko darcu oplodnené darcovskou spermatozoon, ktorý je známa žene (napríklad jej manžel), a potom implantovaný náhradnou matkou, ktorá si dieťa vezme za pár.

Po umelej menopauze

Ak má žena menopauzu po užívaní hormonálnych liekov, postup IVF bude ešte jednoduchší. Liečivo alebo umelá menopauza je stav, pri ktorom vaječníky prestanú fungovať ako výsledok hormonálnej terapie a produkcia estrogénov sa zastaví.

To je pomerne populárny spôsob liečby gynekologických formácií spojených s rastom tkaniva závislým od hormónov. Napríklad, je to, ako sa liečia maternicové myómy, objavujú sa a rastú s veľkým množstvom estrogénu. Preto pri zastavení svojej výroby sa rieši.

Takéto vyvrcholenie úspešne zvratné. Použitie hormonálnych liekov iného typu stimuluje vaječníky a začínajú pracovať normálne. Po obnovení ich fungovania sa žena môže pokúsiť otehotnieť, alebo sa môže uchádzať o IVF procedúru s rovnakými vlastnosťami ako všetky ženy v reprodukčnom veku.

Náklady na tento typ služieb sú pomerne vysoké. Pozostáva zo služieb darcu, nákladov na lieky a samotnej manipulácie.

Je možné vykonať procedúru IVF pre menopauzu?

Osud niekedy dáva človeku rôzne prekvapenia. Našťastie nie sú vždy negatívne. Stáva sa, že ľudia, ktorí už vstúpili do pomerne zrelého veku, sa zrazu ocitnú a rozhodnú sa, že skutočne chcú spoločné deti.

A stáva sa, že okolnosti, tragédie života tlačia ženu na myšlienku mať dieťa v menopauze. Každý príbeh má svoje vlastné motívy, ale túžba dať život novému človeku si vždy zaslúži súhlas a podporu.

Je IVF možné s menopauzou vôbec?

Umelé počatie počas menostázy

Nástup menopauzy z hľadiska anatómie je proces ukončenia reprodukčnej funkcie ženského tela. Počet folikulov vo vaječníkoch je vyčerpaný, neexistuje prakticky žiadna menštruácia, vajcia postupne prestávajú dozrievať a stratí sa schopnosť znášať deti.

Relatívne nedávno sa po 45-50 rokoch nemohlo hovoriť o umelej inseminácii. Moderné reprodukčné technológie sa však posunujú dopredu. A dnes je pravdepodobnosť počatia v menopauze veľmi reálna.
Aj keď prirodzená ovulácia už nie je možná - toto nie je veta.

V tomto prípade sa použije vytvorené vajíčko darcu, ktoré sa umelo oplodní semenom partnera a umiestni do maternice potenciálnej matky. S pomocou sprievodnej hormonálnej terapie sa zachováva schopnosť tela niesť a porodiť zdravé dieťa počas menopauzy.

Podmienky pre oplodnenie in vitro počas menopauzy

In vitro oplodnenie je vážny proces, ktorý vyžaduje starostlivú prípravu a analýzu údajov o zdravotnom stave jeho účastníkov.

S odkazom na špecialistu by ste mali poskytnúť informácie, ktoré môžu byť dôležité pre úspešné vykonávanie oplodnenia (prítomnosť dedičných ochorení, chronických ochorení, operácií).

Ak žena už má deti, je dôležité povedať o priebehu tehotenstva, problémy, ak nejaké existujú, ju sprevádzali.

Na základe získaného obrazu bude lekár schopný rozhodnúť o potrebe ďalšieho vyšetrenia a úpravy prípravnej a podpornej liekovej terapie.

Všeobecné podmienky pre umelú koncepciu v období menopauzy sú:

 1. Absencia absolútnych a relatívnych kontraindikácií. Absolútna je prítomnosť nebezpečných chorôb tela (HIV, hepatitída, ťažký diabetes mellitus, prítomnosť závažných srdcových patológií, onkológia akejkoľvek lokalizácie, ochorenie obličiek). V tomto prípade môžeme hovoriť len o prilákaní náhradnej matky. Relatívne kontraindikácie zahŕňajú tie stavy tela, ktoré môžu zasahovať do správneho procesu koncepcie in vitro, ale nerobia to a priori nemožné. Po odstránení týchto príčin sa môžete vrátiť k myšlienke umelej koncepcie. Patria sem infekcie, endometrióza, nádory maternice a prívesky, ktoré sa môžu odstrániť pomocou orgánov šetriacich zákrokov, exacerbácia ochorení.
 2. Pacient má možnosť samostatného pôrodu. To by malo zahŕňať absenciu vrodených alebo získaných gynekologických patológií, ktorých prítomnosť fyzicky znemožňuje (odstránenie reprodukčných orgánov, endokrinných ochorení v ťažkej forme atď.).
 3. Absencia kontraindikácií pre hormonálnu terapiu, pretože hovoríme o segmente života ženy, keď príroda nepredpokladá prirodzené tehotenstvo a tehotenstvo, čo znamená, že hormonálne pozadie neprispieva k zdravému prirodzenému priebehu všetkých tehotenských javov a vyžaduje stimuláciu zvonku.

Možné programy hnojenia

Je možné urobiť IVF pre konkrétneho pacienta počas menopauzy, lekár rozhodne na základe histórie a súčasného stavu reprodukčného systému. Na základe výsledkov vyšetrenia môže odborník navrhnúť určitý variant oplodnenia in vitro:

 • s materiálom darcu (spermie),
 • s cudzími vajcami,
 • bankovníctvo vlastných oocytov,
 • použitie kryoembryov (predtým zmrazené).

Ak si uložíte vlastný menštruačný cyklus (premenopauza) alebo umelú menopauzu, urobí sa program zberu vajíčok ženy niekoľko mesiacov. Ak ovulácia nie je možná, jediným riešením je darovanie oocytov.

Príprava na zákrok počas menopauzy

Postup prípravy na umelú koncepciu počas menopauzy je v mnohých ohľadoch podobný postupu vykonávanému v reprodukčnom veku, vyžaduje však ešte zodpovednejší prístup vzhľadom na zvláštnosti menopauzy.

Povinné štúdie, ktoré sú priradené žene, sú:

 • všeobecný a biochemický krvný test,
 • rozbor moču,
 • testy infekcií,
 • krvný test na hormóny
 • cytologické vyšetrenie krčka maternice,
 • röntgen hrudníka,
 • mamografia,
 • EKG,
 • Ultrazvuk štítnej žľazy, obličiek, nadobličiek, panvových orgánov, srdca,
 • Hysteroskopia môže byť predpísaná na posúdenie schopnosti tela embryo.

Nasledujúce štúdie sú navrhnuté pre budúceho otca:

 • testy na detekciu infekcií
 • spermie,
 • analýza na stanovenie krvnej skupiny a Rh faktora.

Stupne oplodnenia počas menopauzy

После того, как женщина прошла всестороннее обследование и получила одобрение профильных специалистов, начинается следующий этап.

В первую очередь будущей маме назначается заместительная гормональная терапия (ЗГТ). Выравнивание гормонального фона женщины до уровня, позволяющего закрепление эмбриона и его благополучное вынашивание — основополагающий момент успеха экстракорпорального оплодотворения.

Ale kvôli niektorým liekom, najmä s dlhým protokolom, po IVF dochádza k menopauze aj u žien v reprodukčnom veku. Konzultácie, liečba by sa preto mali získať na spoľahlivých klinikách, kde odborník poskytuje určité záruky a odborne si vyberá koncepčný program.

Ak je organizmus pacienta, ktorý plánuje materstvo, stále schopný ovulácie, HRT umožňuje vykonávať oplodnenie vlastných vajíčok ženy. Ak nastane stabilné zastavenie menštruácie, potom jedinou šancou môže byť použitie darcovských oocytov (vajec).

Eco s darcovskými oocytmi zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. Výber darcu oocytu podľa určitých ukazovateľov. Nie sú to len zdravotné požiadavky, ale aj vlastnosti vzhľadu, stavby a ďalších charakteristík.
 2. Synchronizácia darcovských a potenciálnych materských cyklov.
 3. Stimulácia dozrievania folikulov od darcovskej ženy s ich následným odstránením.
 4. Získanie osiva od otca alebo darcu.
 5. Oplodnenie kultivácie vajec a embryí.
 6. Prenos embryí do dutiny maternice s následnou kontrolou procesu vývoja, po ktorom nasleduje hormonálna substitučná liečba.

Koncepcia používajúca vlastné vajcia ženy je podobnej povahy, s výnimkou voľby nosiča východiskového materiálu. V tomto prípade sa nosič stáva samotným nosičom.

Prečítajte si o sekrétoch po prenose embrya počas IVF kliknutím na odkaz.

Riziká a nebezpečenstvá umelej koncepcie v období menostázy

 1. Embryo sa nesmie usadiť od prvého a dokonca ani po druhýkrát. Prirodzene, počas obdobia menopauzy sú cesty každý deň a mesiac, strata času neúprosne znižuje šance na úspešné dokončenie plánu. To sa často stáva vážnym psychickým stresom pre ženu, ktorá verí a sníva o materstve.

Vzhľadom k tomu, že počas zákroku sa niekoľko embryí prenesie do dutiny maternice, zvyšuje sa riziko viacpočetného tehotenstva. Počas menopauzy je to veľmi nežiaduce, pretože šance na úspech sa výrazne znížia zvýšením zaťaženia tela matky. V takýchto prípadoch sa redukcia vykonáva - oddeľovanie embryí, ktoré sa vyvíjali paralelne.

 • HRT môže spôsobiť syndróm hyperstimulácie vaječníkov, ktorý môže byť nebezpečný pre život a zdravie matky a plodu.
 • Niekedy hormonálna terapia má negatívny vplyv na zdravie pacienta. Najčastejšie sú postihnuté štítna žľaza a kardiovaskulárny systém.

  Často je táto reprodukčná technológia obviňovaná z provokácie vývoja rakoviny. Takéto riziko nemožno poprieť, najmä ak existuje predispozícia. U detí mimo trubice je percento vrodených abnormalít o niečo vyššie. U týchto detí sú častejšie „rozštiepené pery“, „štrbiny podnebia“, srdcové chyby a zaostalosť pažeráka.

  Na prevenciu závažných chromozomálnych a genetických ochorení sa vykonáva predbežné vyšetrenie všetkých účastníkov procesu a pred implantáciou sa vykonáva dodatočná kontrola stavu embryí.

  IVF s menopauzou je dosť nejednoznačná vec.

  Na jednej strane je často jedinou šancou stať sa matkou, na druhej strane používanie tejto technológie je spojené s určitými rizikami. Každý jednotlivý prípad vyžaduje individuálny prístup. Len spoločná práca špecialistov a budúcich rodičov je schopná poskytnúť požadovaný výsledok, a to vznik zdravého a silného dieťaťa.

  Fyziologická menopauza

  Climax sa tiež nazýva menopauza. Normálne sa vyskytuje u žien vo veku 50 rokov. Po 45 rokoch začína klimakterické obdobie v tele ženy, počas ktorého dochádza k reprodukcii reprodukčnej funkcie, ktorá je naprogramovaná prírodou. Vo vaječníkoch sa vyčerpáva zásoba vaječníkov počas vnútromaternicového vývinu dievčaťa.

  Tieto dôležité orgány reprodukčného systému postupne zaspávajú a hladina pohlavných hormónov sa znižuje v krvi: progesterón a estrogén. Výsledkom je, že sa endometrium zmenší - vnútorná vrstva maternice. S nástupom menopauzy prestávajú vajíčka u žien dozrievať a ovulácia sa zastavuje.

  Preto IVF pre dámy, ktoré už majú prirodzený vrchol, vykonávajú darcovské oocyty - oocyty. Donormi oocytov sú mladé a zdravé ženy. Pomocou laboratórnej metódy sa od darcu odoberie vaječná bunka a oplodní spermie pacienta manžela. Výsledné embryo sa umiestni do maternice pacienta.

  Včasná a umelá menopauza

  Ak menopauza v spravodlivom sexe prišla na 45 rokov, potom lekári ju zavolajú skoro. Negatívne faktory spravidla vedú k takejto situácii: zranenia a nádory mozgu, radiačná expozícia, chemoterapia, vplyv toxických látok, ťažké stresy a dedičná predispozícia.

  Do IVF so skorou menopauzou môže byť žena vlastné vajíčka. K tomu, pacient stimuluje ovuláciu, ktorá vám umožní získať 1-2 vajcia. Sú oplodnené a vstreknuté do maternice žien. Ak nie je žiadny výsledok zo stimulačného postupu, IVF sa uskutočňuje s darcovskými oocytmi.

  Keď je žena diagnostikovaná s endometriózou, maternicovým myómom alebo inou chorobou závislou od estrogénov, predpisuje liečbu liekmi, ktoré potláčajú tvorbu pohlavných hormónov. Táto terapia sa nazýva umelá menopauza. To dáva dobrý výsledok a je široko používaný.

  Indikácie pre IVF postup

  In vitro fertilizácia sa používa len v prípade, keď ženský organizmus spĺňa nasledujúce požiadavky:

  1. Neexistujú žiadne absolútne kontraindikácie postupu.
   Patria medzi ne také nebezpečné ochorenia: ťažký diabetes mellitus, závažné ochorenia srdca, ochorenie obličiek, hepatitída, onkologické nádory akejkoľvek lokalizácie a HIV. Pri takýchto diagnózach ide len o prilákanie náhradnej matky.
  2. Neexistujú žiadne relatívne kontraindikácie procesu oplodnenia vajec.
   Hovoríme o chorobách, po liečbe, čo môže byť tehotenstvo. Medzi ne patria: endometrióza, infekčné ochorenia, exacerbácie chronických ochorení, ako aj neoplazmy na končatinách alebo maternici, ktoré sa dajú chirurgicky odstrániť, pričom sa zachovávajú orgány.
  3. Neexistujú žiadne kontraindikácie na užívanie hormonálnych liekov, ktoré je potrebné prijať na stimuláciu ovulácie, endometriálnej kapacity a po IVF.
  4. V maternici nie sú žiadne patologické nádory, ktoré môžu interferovať s tehotenstvom: myómy, fibriómy atď.
  5. Fyziologický stav maternice a celého tela umožňuje nezávislé tehotenstvo.

  Ak chcete získať odpovede na všetky tieto otázky, špecialista pošle ženu, aby absolvovala celú škálu štúdií a absolvovala sériu testov.

  Dokonca aj väčšina "desivé" menopauzy môže byť porazený doma! Len nezabudnite dvakrát alebo trikrát denne.

  Aké skúšky je potrebné absolvovať

  Predtým, ako lekár podpíše potrebný balík dokumentov o postupe oplodnenia in vitro u ženy, je povinný podrobiť sa komplexnému vyšetreniu, ktoré potvrdí, že jej zdravotný stav jej umožní otehotnieť a niesť dieťa.

  Vyšetrenie ženy zahŕňa nasledujúce testy:

  • biochemický a úplný krvný obraz,
  • krvný test na hormóny
  • krvný test na zistenie prítomnosti infekčnej patológie v tele,
  • rozbor moču.

  Výsledky testov umožnia reprodukológovi vyhodnotiť zdravotný stav potenciálneho pacienta, ako aj jej hormonálne pozadie.

  Povinný výskum budúcich rodičov

  Zoznam potrebných štúdií pre ženy zahŕňa:

  • mamografia prsníka,
  • hrudníka X-lúče,
  • Ultrazvuk štítnej žľazy,
  • Ultrazvuk obličiek a nadobličiek,
  • Ultrazvuk panvových orgánov,
  • Ultrazvuk srdca,
  • EKG,
  • cytologická diagnóza krčka maternice.

  V niektorých prípadoch je dáma menovaná hysteroskopickým vyšetrením maternice. Vykonáva sa pomocou hysteroskopu - špeciálneho lekárskeho optického zariadenia, ktoré vyzerá ako dlhá tyč, ktorá drží videokameru a svetlá.

  Počas procedúry je možné skúmať celú dutinu maternice zvnútra, aby sa vyhodnotil jej stav a schopnosť prijímať embryo.

  • spermiogram,
  • spermií na detekciu infekcií
  • krvný test na stanovenie jeho skupiny a Rh faktor.

  Ak výsledky testov spermií pacientovho manžela ukazujú, že pravdepodobnosť oplodnenia je nízka, pár bude ponúknutý na použitie spermií darcu.

  Ako postup oplodnenia

  Po tom, čo pár podstúpil povinnú lekársku prehliadku a získal súhlas všetkých špecialistov, je s ňou podpísaný balík dokumentov. Potom sa žena začne pripravovať na postup IVF. Berieme do úvahy situáciu, keď pani menopauzálneho veku a ona už nemá menštruačný cyklus.

  V tomto prípade môžeme hovoriť o prirodzene sa vyskytujúcej anovulácii - nie o dozrievaní vajíčka. V prvom rade je predpísaná hormonálna substitučná terapia, aby vyrovnala hormóny. Je potrebné zvýšiť endometrium. Žena je najprv predpísané lieky obsahujúce estrogén, a potom lieky, ktoré majú gestagény v ich zložení.

  Ženy vo vyššom veku spravidla môžu vyžadovať ďalšiu hormonálnu podporu počas tehotenstva. Je nevyhnutné striktne dodržiavať všetky odporúčania ošetrujúceho lekára a potom bude môcť úspešne porodiť a porodiť dieťa.

  Lekárske štatistiky ukazujú, že IVF počas menopauzy umožňuje starším ženám samostatne niesť a porodiť zdravé dieťa. Je to nepochybne zložitý proces, ku ktorému treba pristupovať so všetkou zodpovednosťou.

  Žena musí podstúpiť komplexné lekárske vyšetrenie. Pri niektorých závažných ochoreniach je tento postup kontraindikovaný. Ak je pani zdravá a nemá žiadne kontraindikácie k IVF, potom splnením všetkých predpisov lekárov dokáže rozpoznať šťastie materstva. Prajeme Vám veľa zdravia!

  A čo viete o postupe oplodnenia in vitro počas menopauzy?

  Najlepší nehormonálny liek na menopauzu Čaj na menopauzu Tento liek zmierni príliv, časté zmeny nálady a zvýši hladinu estrogénu vďaka 30 bylinkám! Povedzte na vrchol - STOP!

  prehľad

  Pred vstupom do protokolu, musíte sa uistiť, či môžete urobiť IVF počas menopauzy. Na tento účel musí pacient podstúpiť komplexné vyšetrenie. Hoci nedostatok ovulácie nie je priamou kontraindikáciou IVF, vzhľadom na možnosť použitia darcovských oocytov, zdravie žien zohráva zásadnú úlohu.

  S vekom sa zdravotný stav ženy zhoršuje a často sa objavujú rôzne chronické ochorenia, ktoré môžu zasahovať do normálneho tehotenstva. Na identifikáciu patológií žena vykonáva nasledujúce testy:

  • laboratórne krvné testy na infekcie,
  • moču
  • uretrálne, vaginálne a cervikálne stery,
  • Ultrazvuk panvy,
  • mamografia,
  • Ultrazvuk štítnej žľazy,
  • röntgen hrudníka,
  • hysteroskopia,
  • laparoskopia.

  Okrem vyšetrenia bude pacient musieť navštíviť onkológa, endokrinológa, terapeuta, psychológa, kardiológa. Presný zoznam inštrumentálnych štúdií a úzkych špecialistov pre pacienta bude oznámený reprodukčným špecialistom. Ak nie je indikácia pre hysteroskopiu a laparoskopiu, potom postup s najväčšou pravdepodobnosťou nie je predpísaný.

  Podľa výsledkov vyšetrenia by žena nemala mať hormonálne poruchy, prekážky pre prirodzené prenášanie plodu. Malo by byť zrejmé, že IVF s menopauzou bude vyžadovať hormonálnu terapiu. Ak užívate hormóny na závažné poruchy v tele, môžete vyvolať vážne komplikácie.

  IVF pre menopauzu sa líši od konvenčných IVF, v ktorých sa vajíčka použijú na oplodnenie. Ak žena plánovala IVF v neskoršom veku, potom mohla darovať vajíčka vopred a zachrániť ich pomocou kryokonzervácie. V tomto prípade sa na tento postup použijú zmrazené vajcia pacienta.

  Ak sa pacient nestaral o vajcia vopred, bude IVF možné len s darcovskými oocytmi. Po menopauze žena nevyzrel folikuly a ovuláciu, takže nie je možné získať prirodzenú vaječnú bunku.

  IVF pre menopauzu bez menštruácie sa vykonáva pomocou hormonálnej terapie. To je nevyhnutné na vyvolanie rastu endometria a na prípravu maternice na implantáciu a na nesenie plodu.

  Ak má pacient skorú menopauzu pred dosiahnutím veku 45 rokov, potom je tu malá šanca dostať ju do vajíčka a vyskúšať IVF s ňou. Na tento účel je predpísaná stimulácia ovulácie hormonálnymi liekmi.

  Pri umelej menopauze, keď je menštruácia neprítomná pri užívaní hormonálnych liekov, je tiež možné IVF s vajíčkami. V tomto prípade sú lieky zrušené a žena má predpísanú liečbu na stimuláciu ovulácie. Po stimulácii sa oocyty odoberajú z folikulov punkciou a oplodňujú.

  Veľkou nevýhodou IVF po menopauze je, že žena bude musieť zaplatiť za celý proces z vlastného vrecka. Faktom je, že v rámci politiky OMS môžu postup podstúpiť len pacienti v reprodukčnom veku do 38 rokov. Vzhľadom k tomu, že účinnosť postupu po 40 rokoch je pomerne malý, IVF s menopauzou môže stáť veľa peňazí.

  Presne hovoriť o účinnosti IVF počas menopauzy je pomerne ťažké. Podľa štatistík sa tehotenstvo po 40 rokoch vyskytuje len v 10% prípadov. Ale existuje mnoho žien, ktoré porodia po 45, a dokonca vo veku 50 rokov, po jednom alebo dvoch pokusoch IVF.

  Dôležitým aspektom je tu, ktorá vaječná bunka sa použije na hnojenie. Ak IVF s menopauzou bude robiť s vaječnou bunkou mladej a zdravej ženy darcu, potom pravdepodobnosť úspechu je oveľa vyššia. Faktom je, že s vekom sa kvalita oocytov zhoršuje a zmrazenie ich neovplyvňuje najlepšie, všetky slabé zomierajú.

  Ak sa na oplodnenie použijú desaťročné oocyty alebo jediné vajíčko, ktoré by sa mohlo získať stimuláciou ovulácie, šanca bude veľmi malá.

  Dodanie po IVF s menopauzou je veľmi dôležitý moment. Ženy nad 40 rokov vždy porodia cisárskym rezom, najmä po IVF. Je to spôsobené zmenami v tele súvisiacimi s vekom, ktoré narúšajú normálny prirodzený pôrod.

  IVF pre menopauzu je komplexný a zodpovedný proces, ktorý vyžaduje vysokú profesionalitu lekárov, vysoké náklady a pripravenosť ženy. Ale najdôležitejšia vec je, že menopauza nie je prekážkou šťastného tehotenstva a narodenia zdravého, a čo je najdôležitejšie, milovaného dieťaťa.

  1. IVF s darcovskými oocytmi.

  • výber z databázy darcu oocytu (môžete sa zoznámiť s databázou v sekcii Donation, PRE PACIENTOV alebo pošlite požiadavku našim manažérom e-mailom).
  • Voľba sa uskutočňuje v súlade s fenotypovými charakteristikami príjemcu, jej krvnej skupiny a Rh faktora.
  • Diskusia s ošetrujúcim lekárom o dátume začiatku programu.
  • Príprava pacienta podľa schémy predpísanej lekárom.
  • Stimulácia darcu v prípade natívneho cyklu prípravy darcu alebo koordinácia s embryológmi kliniky na prípravu vitrifikovaných oocytov vybraného darcu.
  • Hnojenie spermiami manžela alebo partnera darcu oocytu príjemcu.
  • Prenos embrya do maternice ženy.

  3. Program bankových vlastných oocytov pre ženy so zníženou rezervou vaječníkov.

  Možné pre ženy, ktoré stále vyrábajú vlastné vajcia. Je teda možné IVF s menopauzou! Treba však chápať, že tehotenstvo dospelých nie je nikomu ukázané, preto porodníci a gynekológovia a špecialisti na reprodukciu venujú osobitnú pozornosť príprave takýchto žien na program av niektorých prípadoch odmietajú pripraviť takýchto pacientov.

  Dôležitými faktormi sú:

  • Stav maternice pacienta, absencia nádorov, ako sú myómy, myómy a iné patologické stavy, s ktorými sa v tomto veku často stretávame.
  • Všeobecný stav tela. Konzultácia terapeuta je nevyhnutná pre každú ženu, ale v prípade programu IVF pre menopauzu, naši terapeuti venujú osobitnú pozornosť takýmto pacientom.
  • Sociálno-ekonomické aspekty problému. Je jasné, že je dôležité nielen porodiť a niesť, ale aj vychovávať narodené dieťa. Na mnohých klinikách je veková hranica pre IVF programy. To je zvyčajne 55-57 rokov.

  Prejavy menopauzy

  Vo veku 45-55 rokov dochádza k zmenám ženského tela:

  • funkcia vaječníkov klesá,
  • znižuje množstvo estrogénu
  • endometrium sa postupne riedi,
  • zastavenie ovulácie, vajcia nevyzrievajú.

  Hypoestrogenizmus ovplyvňuje mnohé orgány:

  • vrásky
  • koža sa stáva suchou
  • produkcia hlienu v pošve sa znižuje,
  • rednutie kostí
  • ľahšie získať nadváhu.

  Pod hormonálny vplyv dostať kardiovaskulárne, nervové, endokrinné systémy. Je tu zvýšený tlak, nervozita, problémy so štítnou žľazou. Tak sa prejavuje menopauza.

  Kedy sa môžem uchýliť k IVF počas menopauzy?

  Ak žena vstúpila do obdobia menopauzy, ale chce mať dieťa, jediný spôsob, ako dosiahnuť želané je uchýliť sa k IVF. Однако одного желания недостаточно, нужно соответствовать некоторым требованиям:

  • Нет тяжелых болезней внутренних органов, являющихся противопоказанием для беременности.
  • Состояние матки позволит развиться плоду, нет опухолей, миомы, изменения формы.
  • Отсутствуют противопоказания для гормонального лечения.

  V každom prípade sa individuálne rozhoduje o možnosti IVF s menopauzou po 50 rokoch.

  IVF s menopauzou

  Na prípravu maternice na IVF s menopauzou bez menštruácie je predpísaná hormonálna substitučná liečba. Na tento účel sa používajú estrogény s dodatočným zavedením gestagénov do druhej fázy. Vyhodnotenie stavu endometria sa vykonáva pomocou ultrazvuku. Optimálna hrúbka od 7 mm.

  Je potrebné mať na pamäti, že s nástupom menopauzy prestávajú vlastné vajíčka dozrievať, preto IVF vykonávajú darcovské oocyty. Výnimkou sú ženy, ktoré kryokonzervovali svoje vlastné bunky. V niektorých prípadoch sa odporúča použiť spermie darcu, ak sa ukáže, že kvalita buniek manžela je pochybná.

  Po úspešnej implantácii embrya pokračuje hormonálna substitučná terapia až do vytvorenia placenty. Ona neskôr preberá hormonálnu funkciu udržiavania tehotenstva.

  Použitie darcovského vajíčka

  Ako darca možno použiť čerstvé alebo mrazené vajcia.

  Použitie takéhoto oocytu je dostatočne bezpečné:

  • Všetci darcovia sú vyšetrení na infekčné ochorenia (HIV, syfilis, hepatitídu), závažné chronické ochorenia a dedičnú patológiu.
  • Študujeme pracovné podmienky a pracovné riziká.
  • Darca je vybraný spomedzi nefajčiarov, ktorí nepoužívajú alkohol, drogy a tiež škodlivé lieky.
  • Zohľadňuje sa zdravotný stav darcovských detí.

  Budúci rodičia môžu uprednostniť určitý vzhľad, farbu očí, vlasy darcu. Niekedy s cieľom maximalizovať podobnosť svojho vyvoleného medzi blízkymi príbuznými.

  Príčiny neúspešného IVF

  Dôkladné preskúmanie budúcich rodičov nechráni pred zlyhaním. Zlyhanie IVF môže viesť k:

  • nadváha a endokrinné ochorenia nastávajúcej matky,
  • nedostatočná hrúbka endometria,
  • genetické poškodenie, ku ktorému dochádza po oplodnení a zabraňuje rozvoju tehotenstva,
  • imunitného systému
  • nedodržiavanie odporúčaní lekára.

  Vysoko kvalitný prípravok pre budúce tehotenstvo ženy po menopauze a použitie genetického materiálu mladého darcu zvyšuje šance na úspech v tom, že sa stanú matkou.

  Julia Shevchenko, pôrodníčka-gynekológka, najmä pre Mirmam.pro

  Ako otehotnieť s menopauzou: odpoveď odborného lekára

  Príroda obmedzila ženu na pevný rámec a dala jej vek na narodenie potomstva v priemere od 20 do 40 rokov. Mnohí predstavitelia spravodlivého sexu s tým nesúhlasia a veria, že žena má právo mať dieťa, keď chce, a nie v čase určenom prírodou.

  A z rôznych dôvodov odkladajú materstvo. Niektorí uprednostňujú kariéru bez prestávky pre deti, iní - sa nestretli s hodnotným partnerom, tretím - nestabilnou finančnou situáciou. A stáva sa, že žena jednoducho nemôže otehotnieť a je dlhodobo liečená neplodnosťou.

  Nemala však čas na to, aby sa obzrela, keď oslavovala svoje 50. výročie a bola v premenopauze. Šepkanie okolia, že vlak bol preč. A žena beží na lekára, aby zistila, ako otehotnieť počas menopauzy? Existuje nejaká šanca? Je možné robiť IVF počas menopauzy?

  Ponáhľame sa upokojiť krásne dámy - tehotenstvo počas menopauzy v našej dobe nie je mýtus, ale realita. Hoci materstvo vo veku menopauzy, ktorému pomáhajú technológie asistovanej reprodukcie, spôsobuje veľa kontroverzií, a to tak v lekárskom, ako aj vo verejnom prostredí.

  Požadované tehotenstvo s menopauzou

  Ako byť tie ženy, ktoré sa chcú stať matkou vo vyššom veku, napríklad po 50 rokoch? A je možné dúfať, že otehotnieme prirodzene, ak budúca mama, mierne povedané, na niekoľko rokov?

  Problém odloženého materstva v posledných desaťročiach je veľmi dôležitý. Bohužiaľ, v čase, keď žena prebehla profesionálne a sociálne, a nakoniec sa rozhodla stať sa matkou, prirodzená plodnosť začína klesať. Na to existuje vedecké vysvetlenie:

  Dievča sa narodí s určitým počtom vajec. Počas neonatálneho obdobia má 1,5 milióna nezrelých vajíčok. Do obdobia puberty, tam je asi 400 tisíc.

  Počas celého obdobia pôrodu sa v žene len 400 vajíčok. A zvyšok sú vystavení atresii a zomrieť. Vo veku 40 rokov sa zvyšuje miera konzumácie folikulov.

  Je to tento vek, ktorý sa považuje za rozhodujúci pre reprodukciu potomstva. A pravdepodobnosť tehotenstva je výrazne znížená.

  Kvalita oocytov (nezrelých vajíčok) sa znižuje, čo vedie k zvýšeniu chromozomálnych a génových abnormalít.

  Tip!

  Vedené štúdie ukázali, že u žien vo veku 42 rokov je každé druhé vajíčko patologické. Vo veku 45 rokov každá ženská pohlavná bunka obsahuje chromozomálne abnormality. Preto tieto vajcia nemôžu dať plnohodnotný embryo a zdravé dieťa.

  Prítomnosť patológie ženského reprodukčného systému v tejto vekovej skupine: myómy maternice, endometrióza, polypy maternicovej dutiny, zápalové ochorenia. Dôležitá je aj somatická patológia - diabetes mellitus, hypertenzia, obezita.

  Často kladené otázky týkajúce sa reprodukcie:

  1. "Ako otehotnieť po menopauze?"
  2. "Menopauza prišla a chcem porodiť, ako rýchlo môžem otehotnieť?"

  Takéto ženy musia jasne pochopiť, že nástup menopauzy znamená absenciu ovulácie. A rýchle tehotenstvo tu nebude fungovať. V tomto prípade, keď je ovariálna stimulácia v programe IVF vo veku 50 rokov, môžu sa vyskytnúť dve ťažkosti:

  • získať veľmi malý počet vajec (od 1 do 4),
  • Existuje vysoká pravdepodobnosť, že v tomto malom počte buniek bude odhalená chromozomálna patológia.

  Nie je tam naozaj žiadna cesta von? Tam je. "Vek" pacienti môžu ponúkať darcovské vajcia odobraté mladým ženám. Ale tu sa morálny aspekt dostáva do popredia - nie všetky ženy sú pripravené niesť geneticky cudzí materiál.

  Je dôležité nestratiť čas!

  Vo veku 45-50 rokov je folikulárna rezerva vyčerpaná, ovulácia počas menopauzy sa stáva menej a menej, dochádza k ireverzibilnému vypnutiu reprodukčnej funkcie vaječníkov a šanca na počatie počas menopauzy je takmer nulová.

  Dnešné pokroky v medicíne sú také, že každý môže porodiť, dokonca aj v starobe. Ale každá žena by mala pochopiť, že jej zásoby vajec v živote nie sú nekonečné.

  A že každý rok počet zárodočných buniek klesá. A ak je otázka pôrodu stále otvorená a žena nie je pripravená stať sa matkou v mladšom veku, potom je vždy možnosť skladovať vajcia pre "milovaného".

  A to by malo byť urobené čo najskôr, kým zásoby oocytov nebudú vyčerpané.

  Kryokonzervácia vajec

  Dnes, reprodukčné technológie umožňujú určiť počet vajíčok v ženskom tele, stimulovať ich produkciu vo vaječníkoch, pod kontrolou ultrazvuku, aby ich zdvihli a zmrazili na niekoľko rokov, kým sa žena nerozhodne stať matkou.

  V Rusku, zmrazenie vajec (kryokonzervácia) ešte nie je tak populárny a dopyt ako v celom svete. V zahraničí ženy využívajú túto službu nielen vtedy, keď chcú určitý čas odložiť materstvo, ale aj v prípade rakoviny pred chemoterapiou, ktorá takmer ničí plodnosť.

  Medicína má prípad, keď mladá japonská žena zmrazila vajíčka pred chemoterapiou. A využila svoj biologický materiál len o 13 rokov neskôr a bezpečne porodila zdravé dieťa vo veku 47 rokov.

  Až donedávna ruské zákony zakázali používanie technológií asistovanej reprodukcie pre ženy, ktoré predtým mali rakovinu a zotavili sa. A dnes už existujú dôkazy, že jeden z Rusov sa po rakovine pripravuje na matku vo veku 49 rokov. V auguste 2017 dostala IVF procedúru a vysadili sa dve embryá.

  EKO: čo je vhodnejšie pre menopauzu?

  Existuje názor, že nie je možné otehotnieť a niesť dieťa do menopauzy. A čo tí, ktorí už hypoteticky dozreli na materstvo, ale nedokázali to urobiť včas? Môže žena porodiť počas menopauzy? Áno, môže.

  Iba vy musíte pochopiť, že šance na počatie dediča prirodzeným spôsobom sú výrazne znížené. Ale nezúfajte.

  Dnes vám reprodukčné technológie umožňujú mať deti všetkým, bez ohľadu na vek, bez ohľadu na to, aké fantastické to znie.

  Často sa ženy pýtajú, či je IVF možné počas menopauzy a ako je účinná IVF počas menopauzy? V tomto veku sú nepochybne možné pozitívne výsledky. Ich účinnosť je však nižšia ako napríklad u pacientov do 35 rokov. Nízka účinnosť programu IVF po menopauze je spôsobená dvoma hlavnými dôvodmi:

  • pokles rezervy vaječníkov,
  • a zhoršenie kvality vajec.

  Pre „vekovo závislých“ pacientov, ktorí sa uchádzajú o reprodukčné centrum, existujú dva spôsoby:

  Urobte si tehotenstvo s ART, ale šanca otehotnieť v tomto prípade nepresiahne 5% pre jeden pokus IVF počas menopauzy,

  Zvýšte šancu na úspech a vykonajte IVF s darcovskými oocytmi. V tomto prípade je vaječná bunka darcu oplodnená spermiami manžela alebo údajného otca dieťaťa a embryo je prenesené do maternice pacienta.

  Koľko šancí na tehotenstvo po 50 rokoch

  Z lekárskeho hľadiska sa koncepcia u ženy môže vyskytnúť len vtedy, ak sú funkčné vaječníky, v ktorých sa vyvíja plnohodnotná vaječná bunka, pripravená na oplodnenie. Možnosť otehotnieť dieťa pre ženu bez použitia zdravotníckej techniky po 45 rokoch prudko klesá, ale pravdepodobnosť porodenia nie veľmi zdravého dieťaťa sa naopak výrazne zvyšuje.

  Nie, sú tu samozrejme šťastné prípady spontánneho počatia a dokonca bezpečné doručenie. A môžete citovať mnoho príkladov "menopauzálnych žien, ktoré porodili" ženám. Tu sú najznámejšie "vekové" matky na svete:

  • Brazílska herečka Solange Couto predstavila svojho druhého manžela s druhým manželom vo veku 54 rokov, predtým, že už bola matkou dvoch detí,
  • Ruská žena Natalya Surková, ktorá mala dve dospelé syny z prvého manželstva, porodila dcéru vo veku 57 rokov, nového manžela, ktorý nemal deti.

  Ale väčšina z týchto jedinečných tehotenstiev v neskorších rokoch nie je Božou záležitosťou, ale výsledkom oplodnenia in vitro. O tomto sa často objavujú v tlači, najmä ak sa týkajú slávnych osobností.

  Živým príkladom koncepcie detí v dospelosti s ruskou divou Allou Pugachevovou a umelcom Maximom Galkinom je in vitro oplodnenie mrazenými vajíčkami (o ktoré sa spevák staral v čase) a ich opätovné vysádzanie za nosenie náhradnej matky.

  Deti sa ukázali ako úžasné!

  Aké vyšetrenia sú potrebné na absolvovanie, že IVF v menopauze úspešne prešiel

  Aby bol proces IVF pre menopauzu úspešný, bude potrebné, aby špecialista na plodnosť vykonal nasledujúce analýzy:

  • Ultrazvuk malej panvy (je potrebné poznať počet folikulov vo vaječníkoch a zhodnotiť stav endometria, vylúčiť patológiu maternice).
  • Indikátory hormonálneho stavu (krv na FSH, LH, estradiol, testosterón, antimullerový hormón, inhibín, hormóny štítnej žľazy - TSH a T4), musia užívať 2-3 dni menštruačného cyklu.

  Podľa výsledkov údajov o hormonálnom stave lekár vyhodnotí stav Vašej ovariálnej rezervy a rozhodne, či bude používať IVF program pre menopauzu s oocytmi alebo sa uchýli k oocytom darcu.

  • Škvrna z krčka maternice na detekciu rakovinových buniek s cieľom odhaliť skoré malígne procesy. Ak zistíte počiatočné príznaky "degenerácie rakoviny" buniek, IVF postup pre menopauzu bude musieť byť odložený.
  • Spermogram manžel alebo potenciálny otec dieťaťa. Táto analýza ukazuje množstvo a kvalitu spermií, eliminuje faktor mužskej neplodnosti. Keď je táto detekovaná, IVF po menopauze sa vykonáva s spermiami darcu.
  • Krvné testy na HIV infekciu, syfilis, hepatitídu B a C sú povinné.
  • Vyšetrenia infekčných chorôb vrátane tých, ktoré sú sexuálne prenosné.

  Každá žena má svoju vlastnú cestu k materstvu. Niekto sa rozhodne porodiť dieťaťu po tragédii so staršími deťmi, niekto prestane žiť novú lásku a niekto sa konečne podarilo zotaviť z neplodnosti. A dnešné reprodukčné technológie im môžu pomôcť nájsť radosť z materstva.

  pôrodnícky gynekológ Ivanchenko Oksana Viktorovna

  Tehotenstvo po 50 rokoch s menopauzou

  Tehotenstvo je radosť pre takmer každú ženu. Ak však žena už nie je mladá, má akúkoľvek chorobu alebo nedostatok sily, potom môže byť tehotenstvo skutočnou výzvou.

  Tehotenstvo po 50 rokoch s menopauzou sa považuje za mýtus, niektoré ženy tomu neveria. Ale s určitou frekvenciou sa takéto prípady vyskytujú. V tomto článku bude každá žena schopná dozvedieť sa o možnostiach, nebezpečenstvách takéhoto neskorého tehotenstva, ako aj o tom, aké výhody z toho treba odhaliť.

  Po 50 rokoch majú takmer všetky ženy menopauzu. Menopauza je obdobie v živote každej ženy, počas ktorej jej reprodukčná funkcia klesá. Počas tohto obdobia sa tehotenstvo vyskytuje oveľa menej často ako v mladšom veku. Pozrime sa na štádiá menopauzy:

  • Štádium premenopauzy. Toto obdobie začína 5-7 rokov pred touto menopauzou. V tomto bode si žena všimla, že jej menštruačný cyklus sa mení. Menštruácia nie je tak bohatá a dlhá a obdobie medzi dvoma obdobiami sa zvyšuje. Je to spôsobené oslabením funkcie vaječníkov.
  • Štádium menopauzy. Toto obdobie prichádza po poslednej menštruácii. Trvá asi rok.
  • Postmenopauzálna fáza. Táto fáza je posledným štádiom menopauzy. Bude sprevádzať ženu až do konca svojho života.

  Tehotenstvo po 50 rokoch je najčastejšie neočakávané, pretože žena verí, že nemôžete otehotnieť. To však nie je tento prípad.

  Keď sa narodí dievča, má odhadovaný počet vajíčok rovný 400 000. Po 50 rokoch má žena ešte asi tisíc vajíčok, takže tehotenstvo je možné.

  Žena v menopauze má zníženú funkciu vaječníkov. Je to spôsobené poklesom produkcie estrogénu. Žena po 50 rokoch musí používať antikoncepciu 5 rokov.

  Dôvody koncepcie

  V poslednom období nielen vo svete, ale aj v Rusku sa čoraz častejšie vyskytujú tehotenstvá po 50 rokoch. Existujú na to určité dôvody.

  • Tehotenstvo nastáva práve v tomto veku, pretože žena nemohla otehotnieť celý život. V tomto prípade, žena ide na zúfalý krok, aby mohla pokračovať vo svojom závode. Tehotenstvo sa vytvára vedome, s pochopením všetkých možných problémov.
  • Tehotenstvo po 50 rokoch je kvôli novému manželovi dieťaťom. Žena chápe, že dieťa je schopné posilniť väzby manželstva, spojiť vzťah, pretože každý človek, v prvom rade, bude šťastný len pre svoje dieťa, a nie pre niekoho iného. Tehotenstvo sa objavuje vedome.
  • Ale najčastejšie tehotenstvo po 50 rokoch je pre ženu prekvapením. Je to kvôli neznalosti ženského reprodukčného systému. Takéto tehotenstvo je často nežiaduce a vedie k mnohým problémom.

  Dokonca aj po 50 rokoch musí žena pochopiť závažnosť situácie. Ešte pred nástupom menopauzy sa musíte rozhodnúť, či ešte pôjde. Ak nie, potom je potrebné byť chránený tak dlho, ako hovorí gynekológ.

  Ak žena po 50 rokoch otehotnie, mala by si byť vedomá, že sa končí fyziologická mládež. Celé telo nefunguje tak dobre a hladko ako predtým. Preto existujú určité riziká, ktoré sú uvedené nižšie:

  • Strata sily a zhoršenie fyzického stavu počas tehotenstva.

  Telo už nemôže niesť dieťa, ako predtým, je pre neho oveľa ťažšie. Ak žena mala predchádzajúce tehotenstvo dobre, potom tehotenstvo po 50 rokoch je vždy test. Žena bude mučená silnou toxikózou, nebude mať žiadnu energiu ani pre tie najzákladnejšie veci, ktoré predtým urobila bez problémov.

  Tam je nespavosť, ktorá vedie k vzniku bolesti hlavy. Keď sa dieťa narodí, vyžaduje si to veľkú pozornosť matky, ktorá sa ťažko stará o svoje dieťa, aj keď sa o to snaží.

  • Prejav chronických ochorení.

  Ak žena pred tehotenstvom mala chronické ochorenia v remisii, potom sa počas tehotenstva určite zhoršia. Z tohto dôvodu trpia žena aj dieťa. Preto, ak sa plánuje takéto neskoré tehotenstvo, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, aby sa vylúčili exacerbácie chronických ochorení.

  • Vznik nových chorôb.

  Keďže počas tehotenstva by ženské telo malo pracovať pre dvoch, niekedy si s ním nevie poradiť.

  Vo veku 50 rokov oslabuje ženské srdce, obličky a iné vnútorné orgány, je pre nich neuveriteľne ťažké pracovať pre dvoch, preto sa objavujú zápalové procesy v obličkách, zhoršuje sa práca v srdci, atď.

  И так уже слабые кости и зубы становятся еще менее крепкими. Из-за этого женщина вынуждена посещать не только гинеколога, но и многих других врачей.

  • Výskyt gynekologických ochorení po pôrode.

  Vzhľadom k tomu, že maternica sa už nemôže zotaviť ako predtým, bezprostredne po narodení existuje veľké riziko infekcie a zápalu.

  V niektorých prípadoch je tehotenstvo normálne, ale takéto prípady sú málo. Najčastejšie, tehotenstvo nie je ťažké, ak žena v rodine má neskoro ženy, ktoré porodili, alebo ak žena má zdravé telo.

  Problémy detí

  Ako sa ukázalo, nielen žena, ale aj samotné dieťa môže trpieť neskorým pôrodom. Keď je stále v maternici, dostáva oveľa menej živín, než by dostal v normálnom tehotenstve. Z tohto dôvodu má zdravotné problémy.

  Prakticky každých 10 detí, ktoré sa narodili 50-ročnej matke, má odchýlky vo svojom fyzickom a duševnom vývoji. V niektorých prípadoch sa deti vo všeobecnosti narodili so závažnými patológiami a v dôsledku toho sa stali zdravotne postihnutými.

  Keď sa dieťa ešte nenarodilo, cíti sa dokonale v stave svojej matky. A pretože žena je v neustálom strese kvôli novo začatým chorobám, kvôli únave alebo strachu, dieťa berie všetky rany na seba. Takéto deti sa v niektorých prípadoch rodia s problémovou psychikou. Môžu plakať dlhšie ako iné deti alebo naopak, spomaliť a letargicky.

  V prípade, že sa dieťa narodí zdravé, môže sa stále stretávať s neustálym stresom. Pre mnoho detí je dôležité, aby ich rodičia boli mladí, krásni a stále plný energie. Keď matka dieťaťa prekročila hranicu 50. leta, potom sa dieťa môže hanbiť ísť von s ňou na verejnosti, ukázať to svojim priateľom. V niektorých spoločnostiach sú tieto deti posmievané a šikanované.

  Kvôli neustálemu obmedzeniu sa dieťa úplne neotvorí svojim rodičom, má tajomstvá, snaží sa menej komunikovať so svojimi rodičmi. Preto, ak má takéto dieťa problémy, nemá sa na pomoc obrátiť, pretože si so svojimi rodičmi nevytvoril vzťah dôvery.

  Keď rodičia už nie sú mladí, je nepravdepodobné, že by boli schopní dať dieťa na nohy, pretože už nemajú rovnakú silu a energiu ako predtým.

  Viac sa začínajú starať o svoje zdravotné problémy. Preto, ako prax ukazuje, ak dieťa má silne dospelých rodičov, potom bude musieť všetko dosiahnuť v živote sám.

  Na jednej strane má plus a na druhej strane mínus.

  výhody

  Často sa stáva, že žena rodí dieťa v mladom veku, ale nemá žiadne skúsenosti. Z dôvodu nečinnosti rodičov je dieťa na prvom mieste, pretože napríklad mu nemusí byť poskytnutá včasná pomoc.

  Ak teda žena porodí vo veku 50 rokov, znamená to, že má najväčšie skúsenosti a vedomosti za chrbtom, ktoré sú mladším ženám neprístupné. Z tohto dôvodu je žena schopná pomôcť dieťaťu včas, ak je to potrebné. Nie je tak znepokojená ako mladá matka, robí všetko správne a racionálne.

  Ženy, ktoré majú menopauzu, v niektorých prípadoch pociťujú úzkosť a časté zmeny nálady, pretože si začínajú uvedomovať, že mládež už prešla. Tehotenstvo, ak je to žiaduce, môže priniesť jasné farby do rodinného života, zlepšiť vzťah medzi manželmi. Po pôrode žena zabudne na niektoré problémy, pretože sa viac sústreďuje na dieťa.

  Z toho môžeme konštatovať, že aj v neskorom tehotenstve existujú pozitívne stránky. Ale nezabudnite na negatívne.

  Eco s menopauzou

  Možné je aj eko-zákroky pri menopauze a absencia ovulácie, pretože v tomto prípade sa používajú darcovské oocyty. Ale predtým, než prejde týmto postupom, žena potrebuje vyriešiť tento problém s gynekológom.

  Gynekológ nebude schopný poskytnúť presnú odpoveď, kým žena nebude mať všetky potrebné testy. Potrebuje darovať krv, aby odhalila infekčné ochorenia, moč, šmuhy močovej trubice a pošvy.

  Okrem toho musíte podstúpiť ultrazvuk panvových orgánov, aby sa vylúčila akákoľvek choroba. Vyšetrujú sa aj ženské prsné žľazy na detekciu nádorov alebo rakoviny a vykonáva sa fluorografia.

  V niektorých prípadoch musíte použiť laparoskopiu - operáciu, aby mohol lekár vizuálne overiť zdravie pacienta.

  Ak všetky tieto položky nemajú abnormality, potom tehotenstvo bude môcť nastať, a lekár dáva svoj súhlas.

  Žena je však povinná navštíviť neurológa, onkológa, zubára, kardiológa. Ak niečo nefunguje tak, ako by malo, potom sa žene predpíše liek, ktorý zlepší jej stav.

  IVF sa vykonáva pomocou darcovských vajíčok alebo ich zmrazených. Najčastejšie sa stále používa darca. IVF v tomto veku sa vykonáva pomocou hormonálnej terapie. Vzhľadom k tomu, maternice sa stáva pripravená a elastická pre tehotenstvo.

  Ak konvenčné IVF môže byť zadarmo pre ženy v reprodukčnom veku, potom počas menopauzy, bude platiť za celý postup na vlastnú päsť. IVF je pomerne drahý, ale má dobrý pozitívny efekt. Aby bolo možné jednoducho otehotnieť nezávisle, žena môže potrebovať asi 10-15 pokusov a pozitívny účinok IVF sa vyskytuje už 1 alebo 2 krát.

  Účinok IVF stále závisí od veku použitého vajíčka. Čím mladšia bola žena, z ktorej bolo vajce odobraté, tým väčšia bola šanca na úspešné počatie.

  ťažkosť spočíva v tom, že žena nemôže rodiť prirodzeným spôsobom. Jej maternica nespôsobí takéto redukcie a pokusy ako predtým. Preto sú všetky rody len umelo, s cisárskym rezom.

  Na jednej strane to uľahčuje úlohu ženy a na druhej strane sa žena po 50 rokoch zotaví po takomto postupe na dlhú dobu. Obyčajná mladá žena sa zotaví po cisárskom reze asi 3-4 mesiace, u ženy po 50 rokoch zotavenie bude trvať najmenej šesť mesiacov.

  Existuje určité riziko infekcie v maternici alebo peritoneum, pretože telo už nebude tak usilovné zaoberať sa mikróbmi.

  Po pôrode bude mať žena stále dlhý čas krvácania, čo môže viesť k mnohým chorobám, ako je anémia. Po neskorom pôrode by ste mali byť lekárom neustále sledovaní, aby sa predišlo komplikáciám.

  Tehotenstvo po 50 rokoch je rozhodujúcim rozhodnutím. Nie je možné zakázať žene, aby to urobila, pretože existujú prípady, keď je to naozaj potrebné pre ženu. V iných prípadoch však stojí za to sa starať o vašu antikoncepciu a neumožniť tento druh tehotenstva, najmä ak má žena už deti, pretože existuje veľké množstvo nevýhod.

  Žena by nemala robiť takéto rozhodnutia sama, mala by vždy konzultovať s lekárom a jej partnerom. Koniec koncov, z takéhoto rozhodnutia bude závisieť nielen zdravie ženy, ale aj zdravie a budúci život dieťaťa.

  Nuance IVF s menopauzou

  V posledných rokoch sa obdobie pôrodov predĺžilo: teraz rodia nielen vo veku 25 rokov, ale aj po 45. Aj napriek zániku reprodukčného systému sa mnohí rozhodujú o IVF počas menopauzy, pretože to je jediný možný spôsob, ako porodiť dieťa v postmenštruačnom období.

  In vitro oplodnenie sa uchýli k tomu, keď v dôsledku hormonálnych zmien vo vaječníkoch nie je produkovaná vaječná bunka a pravdepodobnosť počatia má sklon k nule. Menopauza nie je dôvodom na odmietnutie rozhodnutia mať dieťa, pretože moderná medicína umožňuje žene stať sa matkou aj po 50 rokoch.

  Požadované skúšky

  Pri plánovaní IVF počas menopauzy je dôležité podrobiť sa diagnóze, aby sa zistila pripravenosť tela na vykonanie takéhoto zásahu., Žena podstúpi kompletné lekárske vyšetrenie, pretože jej telo musí spĺňať nasledujúce požiadavky:

  1. Absencia kontraindikácií umelej inseminácie.
  2. Neschopnosť samo počať dieťa.
  3. Absencia kontraindikácií hormonálnej terapie počas prípravy na oplodnenie. Ak je telo už prestavané na nové pracovné podmienky, keď došlo k úplnému zániku vaječníkov v dôsledku zmien súvisiacich s vekom, priebeh tehotenstva sa stáva nemožným bez komplikácií.

  Vo fáze prieskumu sa pre IVF vykonávajú tieto testy:

  • krv a moč
  • Ultrazvuk panvy,
  • mamografia,
  • Ultrazvuk štítnej žľazy,
  • röntgen hrudníka,
  • hysteroskopia.

  Podľa výsledkov úplného vyšetrenia tela by žena menopauzálneho veku nemala mať hormonálnu nerovnováhu, ktorá bráni zdravému tehotenstvu.

  Príprava na IVF s darcovským vajcom

  IVF s menopauzou v neprítomnosti ovulácie a nemožnosť jeho hormonálnej stimulácie je k dispozícii s pomocou darcovských vajíčok. Ak sa oplodnenie in vitro s menopauzou stane možné len s pomocou darcu, postup sa môže uskutočniť dvoma spôsobmi:

  • zmrazené oocyty sa použijú, keď sa materiál odoberá z banky darcu,
  • oplodnenie novo získaného vajíčka spermiami manžela alebo darcu.

  Prvá verzia operácie je lacnejšia, ale pravdepodobnosť úspechu je o 10% nižšia ako pravdepodobnosť úspechu druhej metódy.

  Dôležitým momentom prípravy na oplodnenie je výber kandidáta na darovanie vajíčka. Možné sú dve možnosti:

  1. Manželia si nezávisle vyberajú darcu zo známych alebo blízkych príbuzných. Ak to nie je možné, klinika môže ponúknuť kandidátom z existujúceho zoznamu darcov, pričom sa riadi želaniami manželského páru.
  2. Anonymous. V tomto prípade manželia nepoznajú darcu, opisujú iba zamýšľaný portrét ženy, určujú krvnú skupinu a faktor Rh.

  Ďalej sa uskutočňuje vyšetrenie a stimulácia donorovej superovulácie na dozrievanie niekoľkých vajíčok.

  Aby sa oplodnené vajíčko pripojilo k stene maternice, potenciálnej matke sa predpisujú lieky na zvýšenie endometria požadovanej hrúbky - 8-10 mm. Na túto terapiu sa používajú hormonálne lieky. vymenúvajú:

  Ak je telo v hlbokej menopauze, aj s pomocou hormonálnych prostriedkov nie je vždy možné revitalizovať endometrium.

  Pred plánovaním narodenia dieťaťa v menopauzálnom veku môže žena darovať vajíčka a uložiť ich do laboratória kryokonzerváciou. V tomto prípade nie je nutné používať menštruačné embryá pre IVF počas menopauzy.

  Kontraindikácie pre IVF

  Nie je vždy možné vykonať tento postup, má kontraindikácie, sú rozdelené na absolútne a relatívne. Do prvej skupiny patria tieto závažné patologické procesy:

  • HIV,
  • hepatitída,
  • srdcových patológií,
  • ťažký diabetes mellitus
  • onkologické ochorenia
  • ochorenie obličiek.

  Relatívne kontraindikácie sú stavy tela, ktoré predstavujú prekážku normálneho priebehu tehotenstva. Sú to hormonálne poruchy, endometrióza, genitálne infekcie a iné symptómy. Po ich odstránení sa môžete uchýliť k oplodneniu.

  Ako prebieha prenos embrya?

  Po vykonaní prieskumu a získaní súhlasu od všetkých špecialistov môžete pristúpiť k postupu oplodnenia in vitro.

  Ak je telo stále schopné produkovať vajíčko, liečba sa vykonáva stimuláciou ovulácie hormonálnymi liekmi.

  So stabilnou neprítomnosťou menštruácie sa IVF s darcovskou vaječnou bunkou stáva jedinou metódou liečby neplodnosti., Postup pozostáva z týchto fáz:

  1. Výber darcu.
  2. Stimulácia dozrievania folikulov darcov a ich odstránenie.
  3. Siatie od manžela alebo darcu.
  4. Umelé oplodnenie vajíčka.
  5. Umiestnenie embrya v maternici matky.

  Po úspešnom zákroku IVF je žena pod dohľadom špecialistu na celé obdobie tehotenstva.

  V dôsledku IVF detí sa niekedy rodí viac ako jeden. Viacpočetné tehotenstvo sa vyvíja v dôsledku skutočnosti, že niekoľko embryí sa prenesie do maternice súčasne. Počas menopauzy je to však nežiaduce, pretože záťaž na oslabené telo ženy sa zvyšuje, čo môže ovplyvniť zdravie detí.

  Pokiaľ ide o umelé oplodnenie menopauzou, názory odborníkov sú nejednoznačné. Na jednej strane táto metóda dáva žene šancu na materstvo v neskoršom veku, ale na druhej strane môže byť sprevádzaná mnohými rizikami a možnými komplikáciami.

  Vlastnosti IVF pre menopauzu

  Je možné IVF počas menopauzy, aká je pravdepodobnosť úspešného počatia a pôrodu? Rozhodnutie o vykonaní tohto postupu vykonáva reprodukčný lekár na základe absencie kontraindikácií, výsledkov laboratórnych a inštrumentálnych štúdií. Pri zachovaní menštruačného cyklu (perimenopauza) alebo umelej menopauzy sa životaschopné vajcia zbierajú niekoľko mesiacov. Po opracovanej hormonálnej terapii sa potom oplodnené embryá umiestnia do maternice príjemcu.

  Ak nedochádza k dozrievaniu oocytov, použite donorový biomateriál alebo vlastné embryá zozbierané skôr. Aplikujte iba pohlavné bunky, ktoré boli v zmrazenom stave maximálne 10 rokov. Pravdepodobnosť úspešného počatia s použitím kryoembryov je omnoho nižšia ako pri opätovnom nasadzovaní čerstvých vajíčok darcov odobratých od zdravej ženy.

  Indikácie pre umelú insemináciu

  IVF postup pri menopauze s vajíčkami darcu sa odporúča v nasledujúcich prípadoch:

  • syndróm predčasného vyčerpania vaječníkov,
  • endometrióza,
  • vrodené patologické stavy vaječníkov, maternice,
  • veku nad 35 rokov
  • syndróm polycystických vaječníkov,
  • genetické ochorenia v histórii
  • neúspešné pokusy o umelú insemináciu kvôli zlej kvalite oocytov,
  • predtým odstránené vaječníky, prívesky.

  IVF s menopauzou sa nevykonáva v neprítomnosti maternice, s vírusovými, infekčnými chorobami urogenitálneho traktu, tuberkulózou. Tento postup nie je predpísaný pre ženy trpiace arteriálnou hypertenziou, chronickým zlyhaním obličiek, zlyhaním pečene, rakovinou, abnormalitami štítnej žľazy, aplastickou anémiou. Absolútne kontraindikácie zahŕňajú zákaz hormonálnej terapie, rakovinu maternice, vaječníkov.

  Druhy vyšetrení pri príprave na hnojenie

  Ak chcete urobiť IVF, budúci rodičia musia podstúpiť úplné lekárske vyšetrenie. Ženy navštevujú gynekológa, špecialistu na plodnosť, terapeuta a psychiatra. Ak sa v anamnéze pacienta alebo jej manžela vyskytne dedičné ochorenie, príbuzní s vrodenými malformáciami sa poukazujú na konzultáciu o genetike. Vykonajte karyotypovanie (štúdium chromozomálneho aparátu).

  Pri absencii kontraindikácie IVF, uspokojivý zdravotný stav príjemcu, lekár hodnotí úspešnosť zákroku, vydáva stanovisko k povoleniu alebo zákazu vykonávať umelé oplodnenie. V prípade exacerbácie systémových ochorení sa odporúča pred úplným presunom embrya podstúpiť kompletnú liečbu a rehabilitáciu.

  Povinný výskum pre budúcich rodičov

  Zoznam analýz pri príprave na umelú insemináciu:

  • mamografia,
  • biochemické, klinické testy krvi a moču, t
  • výskum skrytých infekčných chorôb,
  • krvný test na Rh faktor
  • Ultrazvuk panvových orgánov, štítna žľaza,
  • hysteroskopia,
  • koagulácia,
  • analýza hladiny pohlavných hormónov,
  • cytológia krčka maternice,
  • elektrokardiogram,
  • bakteriologické vyšetrenie krčka maternice,
  • rozmazať vaginálnu mikroflóru,
  • test na infekciu HIV, syfilis, hepatitídu B, C,
  • fluorografická.

  Podľa svedectva môže byť žena poslaná, aby otestovala hladinu hormónov štítnej žľazy, určila koncentráciu cukru v krvi, imunologické testy, testy obličiek, pečeňové funkcie. Na vyhodnotenie stavu endometria maternice sa vykonáva kolposkopia, mikroskopia a hysteroskopia reprodukčného orgánu.

  Pre úspešné IVF, aby spermogram semennej tekutiny manžela, to vám umožní posúdiť stupeň motility spermií. Človek musí tiež podstúpiť výskum urogenitálnych infekcií, prejsť bakteriologickú analýzu spermií v bakteriálnej flóre, navštíviť arologa. Ak rodičia trpia systémovými ochoreniami vnútorných orgánov, vyžaduje sa konzultácia s príslušnými špecialistami.

  Ako je postup oplodnenia

  IVF s menopauzou a bez ovulácie sa uskutočňuje pomocou donorových oocytov. Za týmto účelom sa vajcia odoberajú od zdravého darcu, potom je biomateriál oplodnený spermiami budúceho otca v laboratóriu. Na účely koncepcie používajú vlastné, predtým vitrifikované, oocyty blízkych príbuzných alebo zárodočné bunky z kryobanky kliniky.

  Embryo pestované v inkubátore sa umiestni do pripravenej maternice príjemcu. Ak je endometriálna vrstva nedostatočná (menej ako 7 mm), hormonálna terapia estrogénom a gestagénmi sa uskutočňuje vopred. HRT pokračuje počas prvého trimestra tehotenstva, kým sa tvorí placenta. Tým sa zabráni odmietnutiu embrya. Terapia sa predpisuje individuálne pre každého pacienta a vykonáva sa pod prísnym dohľadom lekára. После 14-й недели гестации начинается выработка собственных гормонов, необходимых для нормального вынашивания ребенка и ЗГТ прекращают.

  Pri použití čerstvých oocytov sa súčasne vykonáva príprava darcu a príjemcu, synchronizujú menštruačné cykly, stimulujú ovuláciu a vykonávajú odber vajec. Hnojenie sa vykonáva in vitro, potom sa embryo umiestni do inkubátora na 3 - 5 dní. V dňoch 17 - 18 cyklu sa embryo prenesie do dutiny maternice. Celý proces tehotenstva prebieha pod dohľadom lekára.

  Je možné robiť IVF počas menopauzy?

  Nedávno sa predpokladalo, že menopauza a tehotenstvo sú úplne nekompatibilné veci. Moderná medicína však urobila veľký pokrok vpred a dnes je žena aj v období menopauzy schopná počať a porodiť dieťa pomocou technológií asistovanej reprodukcie, a to IVF. Skutočnosť, že pred niekoľkými rokmi bola nemožná - dnes je dosť reálna.

  Často sa stáva, že žena sa stretne so svojím životným partnerom, keď jej reprodukčná funkcia už vybledla. V tomto prípade, ak partneri majú túžbu mať dieťa, na záchranu prichádzajú pomocné metódy počatia. Vek ženy môže často zasahovať do počatia dieťaťa prirodzeným spôsobom, ale pomocou metódy mimotvorného oplodnenia sa sen môže stať šťastnou realitou.

  Ako si predstaviť dieťa v menopauze?

  V čase, keď sa v ženskom tele už nevyrábajú vaječné bunky, zostáva možnosť gestacie. Takáto pravdepodobnosť je prítomná, ak sa namiesto použitia vlastných oocytov uchýlime k použitiu darcovského materiálu. V tomto prípade sa koncepcia uskutočňuje v laboratóriu, za účasti darcovských spermií alebo spermií partnerky ženy, po ktorej sa embryá vysadia do tela nastávajúcej matky, čím sa umožní ďalší normálny vývoj plnohodnotného tehotenstva.

  Opýtajte sa na reprodukčného lekára

  Aby sa zvýšila šanca na úspešnú implantáciu, žena, ktorá chce otehotnieť pomocou IVF počas menopauzy, má predpísaný priebeh hormonálnych liekov, ktoré prispievajú k rastu endometria. S nástupom menopauzy spravidla žena užíva estrogén, po ktorom je hormonálny priebeh doplnený gestagénmi. Po stanovení implantácie je pacient povinný na určitý čas pokračovať v užívaní vhodných liekov, aby tehotenstvo mohlo pokračovať bez komplikácií.

  Je to dôležité! Po tom, čo placenta začne plniť svoje funkcie, reprodukovať vlastné hormóny, lieky sa môžu postupne zrušiť. Spravidla sa to vyskytuje v prvom trimestri tehotenstva. Niektorí pacienti drogy nezrušia až do okamihu porodu - každý prípad je individuálny a potrebu ďalšej medikácie určuje len lekár.

  Kto je indikovaný na IVF počas menopauzy

  Účinnosť IVF pri nástupe menopauzy závisí aj od mnohých sprievodných faktorov, vrátane celkového zdravotného stavu pacienta. Samotná menopauza sa vôbec nepovažuje za kontraindikáciu nástupu normálneho tehotenstva. Pre IVF s menopauzou sa môžete uchýliť v nasledujúcich prípadoch:

  • pri absencii iných kontraindikácií procedúry IVF,
  • s uspokojivým zdravím a telom nastávajúcej matky,
  • Ak užívate špeciálne hormonálne lieky na stimuláciu nie je kontraindikované pre ženy.

  Toto sú len základné podmienky, ktoré umožňujú účinné IVF v období menopauzy. Úspešnosť postupu a jeho realizovateľnosť môže predpovedať len ošetrujúci lekár na základe rôznych analýz a testov.

  Urobte si stretnutie s odborníkom na plodnosť

  Dôležité: Budúci rodičia by si mali uvedomiť, že keďže žena nemá v tele počas obdobia menopauzy žiadne vajíčka, rozhodovanie o IVF sa musí uchýliť k použitiu donorového biomateriálu.

  Príprava na IVF s menopauzou

  Podobne ako u mladého pacienta a pacienta s menopauzou a jej partnerom (ak existuje), je potrebné podrobiť sa dôkladnej príprave pred procesom oplodnenia in vitro a absolvovať sériu špeciálnych testov, na základe ktorých bude ošetrujúci lekár schopný posúdiť možnosť alebo nemožnosť IVF. Tieto analýzy zahŕňajú najmä:

  • kompletný krvný obraz
  • analýza rôznych infekcií
  • vyšetrenie stavu krčka maternice,
  • röntgen hrudníka,
  • Ultrazvuk prsných žliaz, srdce, štítna žľaza.

  Okrem toho je pacientovi predpísaná žiadosť o konzultáciu s endokrinológom, onkológom, terapeutom. V niektorých prípadoch môže byť tento zoznam doplnený niekoľkými dodatočnými štúdiami. Na základe získaných údajov bude teda lekár schopný identifikovať kontraindikácie, ktoré môžu potenciálne nepriaznivo ovplyvniť výsledok IVF postupu.

  Ak sa počas vyšetrenia zistí, že krčka maternice pacienta v období menopauzy má akúkoľvek patológiu, potom lekár predpíše hysteroskopiu. Reproduktolog je schopný predpovedať úspech pripravovanej manipulácie umelej inseminácie len na základe všeobecného klinického obrazu.

  Je to dôležité! Partner pacienta je povinný prejsť analýzou spermy, ako aj podstúpiť testy na infekcie a krvné testy.

  Pravdepodobnosť úspechu

  Výsledok IVF v každom prípade je veľmi ťažké predvídať, aj keď je žena v mladom veku a zároveň nemá žiadne závažné zdravotné problémy. Stáva sa, že IVF opakovane zlyháva u mladých a dokonale zdravých pacientov, zatiaľ čo niektoré ženy po 40 rokoch od prvých pokusov úspešne vychovávajú a rodia úplne plnohodnotné deti.

  V každom prípade nezúfajte. Koniec koncov, aj keď žena bude diagnostikovaná s niektorými kontraindikáciami pre IVF počas menopauzy, alebo tam nebude zvýšenie endometria, čo samo o sebe vylučuje nástup tehotenstva, je vždy možné využiť služby náhradného materstva. V tomto prípade sa použije biomateriál ženského darcu, ktorý je v laboratóriu spojený so spermiami partnera neplodnej ženy, po ktorej sa vyvíjajúce embryo nachádza v tele náhradnej matky.

  IVF a umelý vrchol

  Spôsob umelej prerušenia funkcie vaječníkov sa nazýva umelá menopauza. Procedúra sa vykonáva za účasti špeciálnych hormonálnych liekov - v rovnakom čase prestanú v tele ženy hormóny zodpovedné za tvorbu estrogénu. Tento postup sa používa v prípadoch, keď je potrebné zastaviť časté krvácanie z maternice, alebo ako spôsob boja proti chorobám ženského reprodukčného systému (endometrióza, myóm maternice).

  Na rozdiel od prirodzenej menopauzy je umelá menopauza reverzibilná. Aby sa obnovila funkcia vaječníkov, žena musí prestať užívať hormonálne lieky. V dôsledku toho sa cyklus vráti do normálu, obnoví sa menštruácia. Umelá menopauza spravidla netrvá dlhšie ako 6 mesiacov. Keď sa reprodukčná funkcia vráti do normálu, žena môže dobre otehotnieť sama, alebo sa môže uchádzať o postup oplodnenia in vitro.

  Oddelenie reprodukcie Lazareva už v období menopauzy dalo mnohým ženám šancu bezpečne otehotnieť a porodiť zdravé deti. V dnešnej dobe menopauza vôbec neznamená nedostatok príležitosti cítiť radosť z materstva, dokonca aj pre ženy v staršom veku. Moderné reprodukčné technológie, najnovšie vybavenie, individuálny prístup a vysoká profesionalita našich lekárov sú hlavnými zložkami úspechu nášho oddelenia. Naše skúsenosti s dôverou dokazujú - dokonca aj ženy vo veku 40-50 rokov sú schopné stať sa matkami zdravých detí a my sme vždy pripravení na vašu pomoc!

  Urobte si stretnutie s odborníkom na plodnosť

  IVF s menopauzou: je to možné po menopauze?

  Hnojenie in vitro pomáha tehotným ženám, ktoré to nedokážu prirodzene. Včasná menopauza sa často stáva prekážkou pre dieťa. Ale existencia IVF procedúry dáva šancu otehotnieť aj pre ženy, ktoré už majú menopauzu. Najmä IVF sa vyžaduje pre menopauzu u mladých žien, u ktorých bola umelo indukovaná menopauza, napríklad na zastavenie rastu akéhokoľvek nádoru.

  Metóda IVF počas menopauzy

  Vďaka modernému vývoju medicíny pre ženy, ktoré vstúpili do klimakterického obdobia, dokonca aj pri úplnej absencii prirodzeného dozrievania vajíčok, existuje každá šanca na normálne oplodnenie a úspešný pôrod.

  In vitro oplodnenie môže byť uskutočnené u zrelej ženy, ktorá vstúpila do klimakterickej fázy pomocou donorového materiálu (oocytu). Za týmto účelom sa vajcia odoberajú od zdravej mladej ženy, ktorá je v tomto prípade darcom. Pomocou laboratórnej metódy je vajíčko oplodnené spermiami manžela.

  Keď je vajíčko oplodnené spermiami, získa sa embryo, ktoré sedí v maternici príjemcu (žena, ktorá bude niesť a porodiť). Pre jeho pripojenie a ďalší vývoj je však potrebná určitá vrstva endometria, ktorá sa zvyšuje užívaním liekov zo skupiny hormónovej substitučnej terapie.

  V štandardných situáciách sú ženám spočiatku predpísané lieky obsahujúce estrogény na zvýšenie endometria a potom je doplnková terapia podávaná s použitím liekov na báze gestagénov. Hormonálna substitučná liečba sa odporúča pokračovať v období pôrodov.

  Jediná vec po raste a vývoji plodu, ženská placenta sama o sebe začína vylučovať hormonálne látky, upravuje hormonálnu substitučnú liečbu, počas ktorej sa lieky obsahujúce hormóny môžu jednoducho upraviť s najnižšou dávkou alebo úplne zrušiť.

  Nevyhnutné podmienky pre IVF

  Prirodzene, oplodnenie in vitro je jedinou príležitosťou na zrodenie dieťaťa a prežívanie všetkých pôžitkov z šťastia matiek pre ženy, ktoré dosiahli pikantný vek a vstúpili do prahovej úrovne hormonálnej reštrukturalizácie svojich tiel a prechodu z plodného obdobia do ďalšieho štádia životného cyklu. Ale pre IVF musí ženské telo spĺňať nasledujúce požiadavky:

  • absencia zrejmých kontraindikácií lekárskej etiológie, ktoré bránia tejto manipulácii, t
  • žiadne kontraindikácie užívania liekov obsahujúcich hormóny,
  • neprítomnosť rôznych patologických nádorov v maternici, ako sú myómy, myómy a iné,
  • fyziologický stav maternicového orgánu a celého organizmu musí byť pripravený na nezávislé nosenie plodu.

  Je dôležité si uvedomiť, že vo väčšine prípadov v ženskom tele počas menopauzy nie sú žiadne zrelé vajcia, ktoré môžu byť oplodnené a prispieť k výskytu tehotenstva. Manželský pár by mal preto na psychologickej úrovni starostlivo pristupovať k postupu a použitiu darcovských buniek.

  Vyššie sú uvedené len tie najzákladnejšie body, ktoré prispievajú k prijatiu oplodnenia in vitro u zrelej ženy. Okrem iného musí žena pred vykonaním zákroku podstúpiť sériu potrebných vyšetrení. Na základe získaných výsledkov odborník vyhodnotí úspešnosť postupu a vydá stanovisko k povoleniu alebo zákazu IVF.

  Ukončite zlyhanie IVF

  Ženy, ktoré dosiahli vek 50 rokov, môžu často dosiahnuť dlho očakávané tehotenstvo pri prvom pokuse o vykonanie postupu hnojenia a úspešne ho znášať.

  Ale niekedy pre tých, ktorí robili IVF v mladšom veku, všetky pokusy končia zlyhaním, napriek všetkým prebiehajúcim liečebným metódam na zvýšenie endometria. Pri absencii potrebnej vrstvy endometria tehotenstva nemôže prísť. Pre takéto páry existuje ďalšia možnosť, ako zvýšiť zloženie svojej rodiny a mať dieťa - náhradné materstvo.

  Zmyslom náhradného materstva je, že vajíčko darcu je oplodnené mužskou semennou tekutinou a výsledné embryo je transplantované do dutiny maternice náhradnej matky, ktorá je pod dohľadom špecialistov počas tehotenstva. Po úspešnom pôrode odovzdá náhradná matka pár na výchovu svojho dieťaťa. Tento spôsob hľadania skutočného rodinného šťastia si vyžaduje starostlivý prístup a dobrú psychologickú prípravu oboch manželov.

  Pravdepodobnosť IVF po umelej menopauze vyvolanej liečivom

  Umelá menopauza sa vyskytuje na pozadí užívania liekov, ktoré prispievajú k dočasnému zastaveniu fungovania ženského reprodukčného systému orgánov (najmä vaječníkov) používaných na liečbu určitých gynekologických ochorení ženských pohlavných orgánov.

  Po terapii hormonálnymi liekmi a pri ukončení ich príjmu sa obnovuje najmä fungovanie ženského reprodukčného systému a menštruačný cyklus sa obnovuje úplne alebo čiastočne. To môže prispieť k nástupu prirodzeného tehotenstva alebo úspechu oplodnenia in vitro.

  Odpovede tých žien, ktoré mali IVF počas menopauzy a úspešného tehotenstva a pôrodu, boli väčšinou pozitívne. Spôsob oplodnenia in vitro umožnil veľkému množstvu manželských párov v dospelosti získať skutočné šťastie.

  Zaujímavé video na túto tému:

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send