Vitálny

Droga "Indole" a mesačne: základné princípy interakcie 1

Pin
Send
Share
Send
Send


Po mnoho rokov, neúspešne zápasí s mliekarňou?

Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečiť drozd tým, že si každý deň vezmete.

Vaginálna kandidóza je časté ochorenie, ktoré mnoho žien v reprodukčnom veku trpí. Je to spôsobené skutočnosťou, že pôvodca choroby (mikroskopická huba rodu Candida) je súčasťou prirodzenej mikroflóry vagíny. V dôsledku pôsobenia predispozičných faktorov na telo sa objavuje výrazné nepohodlie. Sprej zo sviečok pomáha rýchlo odstrániť symptómy ochorenia.

Kandidóza a dôvody jej vývoja

Na liečbu drozdu naši čitatelia úspešne používajú Candiston. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sme sa rozhodli ponúknuť ho vašej pozornosti.
Prečítajte si viac ...

Vaginálna forma kandidózy má tendenciu k chronickému priebehu, takže ochorenie je v pokročilých prípadoch veľmi ťažké liečiť. Mnohé antifungálne prostriedky na drozd sú neúčinné alebo poskytujú len úľavu na krátky čas.

Príznaky ochorenia sa objavujú s oslabením obranyschopnosti tela a nedostatkom intímnej hygieny. Medzi predisponujúcimi faktormi je potrebné zdôrazniť antibiotiká, alergickú predispozíciu a časté zmeny sexuálnych partnerov. Zmeny hormonálnych hladín, napríklad počas tehotenstva, sú tiež príčinou vzniku ochorenia.

Ktorýkoľvek z vyššie uvedených dôvodov prispieva k nekontrolovanej reprodukcii huby, čo vedie k vaginálnej kandidóze. Sú sprevádzané nasledujúcimi klinickými prejavmi:

 1. Vzhľad sýrového vaginálneho výtoku.
 2. Prítomnosť charakteristického svrbenia a pálenia počas močenia.
 3. Sčervenanie a opuch sliznice vonkajších pohlavných orgánov.

Čím skôr sa začnú liečiť, tým väčšia je šanca na rýchle uzdravenie. Ak nevidíte lekára v prípade primárnych príznakov, môžu sa vyskytnúť závažné komplikácie, ako sú infekcie urogenitálneho systému, progresia endometritídy, salpingitídy alebo adnexitídy.

Popis Spray Candiston z drozdu

Nový liek Spray Candiston - účinný a bezpečný antimykotický prostriedok lokálneho pôsobenia. Bola vyvinutá na báze aktívnych bioprvkov, ktoré majú škodlivý vplyv na huby Candida a zastavujú jej ďalší rast.

Antifungálny sprej posilňuje lokálnu imunitu, ktorá zabraňuje opakovanému výskytu choroby. Absolvoval sériu klinických štúdií, ktoré potvrdili vysokú úroveň terapeutickej účinnosti.

Vzhľadom k tomu, že zloženie prírodných produktov obsahuje iba prírodné látky, nemá nepriaznivý vplyv na organizmus. Nežiaduce reakcie sú možné len za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti zložiek.

Zloženie a liečivé vlastnosti Candistonu

Prirodzené látky, na základe ktorých bol vytvorený sprej Candiston, majú synergické vlastnosti, t.j. niektoré zložky zvyšujú účinnosť iných:

 • Antrachinón Aloe Vera (Aloe Emodin). Obnovuje lokálnu imunitu a inhibuje rast kvasinkovej mikroflóry. Má výrazný anti-herpesový efekt.
 • Glykozid Aloe Vera (Aloe Saponin). Má protiplesňové a antibakteriálne účinky. Eliminuje pravdepodobnosť recidívy vaginálnej kandidózy.
 • Tymián a oregano (L-tymol). Ovplyvňuje patogén narušením membránovej štruktúry podmienene patogénnych mikroorganizmov. Biozložka je účinná nielen proti kvasinkám, ale aj proti vírusom a baktériám, ktoré majú vysokú úroveň rezistencie na liečivo.
 • Kokosový orech (kyselina kaprylová). Komplexný uhľohydrát tiež prispieva k rozpúšťaniu membrány huby lokalizovanej na vonkajšej a vnútornej sliznici pohlavných orgánov.
 • Artyčok Jeruzalem (Inulin). Má protizápalové a antimykotické účinky, ničí patogénnu flóru a zmierňuje symptómy.

Účinné látky nielen ničia kvasinky, ale tiež urýchľujú procesy regenerácie, čím eliminujú pravdepodobnosť vzniku mykózy.

Ako používať sprej Candiston

Na liečbu drozdu môžete použiť prírodný liek doma. Návod na použitie sprej obsahuje odporúčania na liečbu.

Liečba vaginálnej kandidózy by sa mala vykonávať postupne:

 1. Opláchnite genitálie teplou vodou a dôkladne osušte uterákom.
 2. Nastriekajte sprej na miesta sliznice a kože, ktoré sú ovplyvnené kandidózou.
 3. Používajte čisté spodné prádlo bez použitia hygienických vložiek, ktoré sú vynikajúcou živnou pôdou pre huby.

Opakovaná liečba by mala byť 3 krát denne. Ak budete postupovať podľa odporúčaní o používaní lieku, môžete sa zbaviť nepríjemných príznakov po prvom použití prírodného lieku. Hoci prišla pomoc, liečba by mala byť dokončená. V opačnom prípade nebude čakanie čakať dlho.

Výhody Spray Candiston

Liek neobsahuje GMO a je hypoalergénny. Pomocou spreja môžete obnoviť prirodzenú mikroflóru pošvy, posilniť miestnu imunitu. To pomáha stimulovať ochranné funkcie tela, nezávisle na potláčaní aktivity oportúnnych mikroorganizmov.

Každá žena, ktorá použila Candiston, zaznamenala nasledujúce výhody:

 • Ničenie plesňových infekcií a absencia závislosti.
 • Zníženie intenzity symptómov po počiatočnom použití.
 • Rýchle hojenie mikrotraumat a vredov na sliznici genitálnych orgánov.
 • Žiadne nežiaduce reakcie a nepohodlie ani po dlhodobom používaní.
 • Dostatočná účinnosť aj pri liečbe chronických foriem vaginálnej kandidózy.
 • Predchádzanie vzniku komplikácií a zbavenie sa drozdov v jednom priebehu podávania.

Pokiaľ ide o cenu, mnohí ľudia si myslia, že Candiston, ktorého cena je okolo 900 rubľov, je v porovnaní s inými farmakologickými prípravkami na drozd drahý. Ale vzhľadom na prirodzený pôvod zložiek a účinnosť postreku, táto cena je viac ako oprávnená.

Kde kúpiť

Nákup Sprej Candiston lepšie na stránkach výrobcu. Cena v lekárňach za drogu je príliš vysoká, kvôli zahrnutiu do nákladov na dodatočné náklady. Buďte opatrní a používajte iba oficiálny zdroj na uskutočnenie nákupu, aby ste vylúčili možnosť získania falzifikátov.

Lieky, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni, sú vysoko účinné proti drozdu, ale môžu spôsobiť nežiaduce reakcie. V tomto prípade je nevyhnutné sa najprv poradiť so svojím lekárom. Kandistonový sprej, vyvinutý na báze prírodných zložiek, môže byť použitý nezávisle, bez návštevy špecialistu, pretože je absolútne neškodný.

Čo hovoria lekári o lieku?

Čo hovoria o spreji Candistonových posudkov lekárov. Väčšinou potvrdzujú účinnosť lieku. Muravleva A.S. (pôrodník-gynekológ), ktorá pracuje v odbore už 15 rokov, odporúča jej prirodzeným pacientom používať tento prírodný sprej.

Sprej má komplexný terapeutický účinok, ničí patogény a obnovuje miestnu imunitu. Mykotická infekcia vyschne priamo pred vašimi očami. V praxi boli zaznamenané prípady úspešnej úľavy od chronickej formy vaginálnej kandidózy.

Zákaznícke recenzie

Cena Candistonu je oprávnená, pretože jedna fľaša spreja stačí na úplné uzdravenie. Nie je potrebné kupovať drahé vaginálne čapíky a prehltnúť kapsuly nebezpečné pre zdravie. Stačí kúpiť prírodný liek a dokončiť celý priebeh liečby.

Skutočné hodnotenie zákazníkov o spreji Candiston:

Snezhana (27 ročný, Saratov)

Kúpil som sprej Candiston v online lekárni počas tehotenstva, keď som začal mať drozd. Nepil som pilulky, ale rozhodol som sa vyskúšať prirodzený liek. Bolestivé príznaky a opuchy zmizli po 2 dňoch. Len neuveriteľný efekt!

Vera (47 rokov, Ufa)

Zažil som vážne hormonálne zmeny, ktoré ovplyvnili imunitu. Príznaky kandidózy nezmizli ani po liečbe čapíkmi pod dohľadom lekára. Kúpené na internete Candiston. Pravidelný sprej pomohol obnoviť za 2 týždne!

Julia (32 ročný, Petrohrad)

Saw antibiotiká, a na prípravu drozd som ľutoval peniaze. Potom trpela chronickou kandidózou. Priateľ, ktorý sa dozvedel o mojom probléme, odporučil Spray Candiston. Ihneď som neveril, že mu pomôže. Pol roka žijem normálnym životom bez toho, aby som si pamätal minulé nepohodlie.

záver

Sprej Candiston - účinný liek na drozd, vyvinutý na základe prírodných zložiek. Liečivo zmierňuje príznaky drozdu po 2-3 hodinách, pokračuje v boji proti príčinám ochorenia. Aby sa dosiahol výsledok ošetrenia deklarovaný výrobcom, je potrebné dodržiavať odporúčania pre použitie uvedené v návode na použitie.

Droga "Indole" a mesačne: základné princípy interakcie 1

Mnoho žien uprednostňuje rôzne liečivé prípravky a potravinové doplnky ako liečbu, pretože sú neškodné a výsledok je „na tvári“. Indolová forte je jedným z najobľúbenejších liekov, hlavnou účinnou zložkou, v ktorej je indol-3-karbinol. Má mnohostranný účinok, vrátane antiestrogénneho, protinádorového. Ako látka funguje a v akých prípravkoch sa dá nájsť? Je pravda, že užívanie indolu a menštruácie je normalizované a mastopatia prechádza?

Aplikácia v gynekológii

Indole Forte je prírodný produkt zo skupiny výživových doplnkov, ktorého hlavným cieľom je normalizovať reprodukčnú funkciu ženy a fungovanie pohlavných orgánov, ako aj ich vzájomných štruktúr.

Štruktúra obsahuje nasledujúce komponenty:

 • Indol-3-karbinol, ktorý sa získava z krížovitých rastlín. Patria sem kapusta, rutabaga, repa, reďkovka a ďalšie.
 • Brokolica extrakt. Faktom je, že táto konkrétna zelenina je záznamom obsahu indol-3-karbinolu. Liečivo teda obsahuje maximálnu možnú koncentráciu účinnej látky.

Pri konzumácii len jednej kapsuly denne žena úplne vyhovuje potrebám tela indol-3-karbinolu.

Indole Forte sa odporúča užívať na nasledujúce gynekologické ochorenia: t

 • Porušenie menštruačného cyklu spôsobené hyperestrogenémiou a nedostatkom gestagénov v tele. Faktom je, že indol-3 karbinol blokuje enzýmy, ktoré sa aktívne podieľajú na tvorbe estrogénu. Zvyšuje tiež množstvo bielkovín v krvi, ktoré viažu ženské pohlavné hormóny. Rovnako dôležitá je skutočnosť, že indol-3-karbinol súťaží o estrogénové receptory. V dôsledku toho sa ich úroveň znižuje a ich mesačné obdobia sa postupne normalizujú.
 • Indol forte je tiež účinný pri liečbe mastopatie. Ako viete, hlavnou príčinou tohto benígneho ochorenia je nerovnováha pohlavných hormónov. Pravidelné užívanie lieku pomáha normalizovať pomer. Indol-3-karbinol tiež prispieva k deštrukcii všetkých abnormálnych buniek, a tak poskytuje protinádorový účinok, napríklad, vo fibroadenómoch. Liek znižuje rýchlosť rastu a tvorbu krvných ciev v patologických ložiskách. A v podmienkach nedostatku kyslíka a živín dochádza k postupnému poklesu tuleňov.
 • Tento účinok indolu Forte podporuje pomalší rast a dokonca zníženie veľkosti myómov maternice.
 • Na pozadí recepcie postupne klesá prejav endometriózy.
 • Indol-3-karbinol sa podieľa na antioxidačnom systéme organizmu. V dôsledku toho je účinné použitie liečiva pri komplexnej liečbe dysplázie krčka maternice, genitálnej kondylomatózy a rôznych hyperplastických procesov v dutine maternice.
 • Odporúča sa na použitie pri rakovine prsníka a krčka maternice. V druhom prípade je jej terapeutický účinok spôsobený inhibíciou reprodukcie a aktivity ľudského papilomavírusu. Je známe, že hrá významnú úlohu vo vývoji rakoviny krčka maternice.

Ako vidíte, rozsah užívania lieku je pomerne široký. Je však potrebné ešte raz zdôrazniť, že ako jediná liečba je Indole Forte omnoho menej účinný ako v kombinácii s inými liekmi, ktorých účinok dopĺňa a potencuje.

Indole Forte sa môže používať v prítomnosti choroby a na prevenciu porúch a rozvoja patologických stavov v prítomnosti provokujúcich faktorov.

Pozrite si video o používaní lieku:

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

Rovnako ako u iných liekov, na indole forte môže vyvinúť alergickú reakciu. Obzvlášť je potrebné dávať pozor na ženy s precitlivenosťou na krížové rastliny. V takýchto prípadoch je lepšie použiť alternatívnu liečbu.

V čase použitia Indole Forte je lepšie vylúčiť z používania liekov, ktoré ovplyvňujú kyslosť žalúdočnej šťavy, pretože to môže mať vplyv na účinnosť liečby.

Na liečbu drozdu naši čitatelia úspešne používajú Candiston. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sme sa rozhodli ponúknuť ho vašej pozornosti.
Prečítajte si viac ...

Môžem piť počas menštruácie

Veľa žien sa zaujíma o to, či sa Indol forte kombinuje s menštruáciou, alebo je potrebné si počas kritických dní oddýchnuť na recepcii.

Tento liek pôsobí ako biologicky aktívny potravinový doplnok, takže ho môžete užívať kedykoľvek, bez ohľadu na deň menštruačného cyklu: na začiatku, v strede alebo počas krvácania. Ale výrobcovia stále odporúčajú začať príjem od prvého dňa menštruácie.

Je tiež úplne povolené používať liek spolu s perorálnymi kontraceptívami. Indole Forte pomôže telu udržať funkciu vaječníkov na minimálnej, prahovej úrovni. Vďaka tomu sa po zrušení perorálnych kontraceptív obnovuje ich práca rýchlejšie.

Indolová forte je prezentovaná vo forme tabliet na požitie, vaginálne formy neexistujú.

Vplyv na cyklus a hojnosť mesačne

Pravidelné kurzy indolovej forte prispievajú k normalizácii hormonálneho pozadia žien, upravujú citlivosť tkanív na estrogén. To všetko vedie k obnoveniu normálneho cyklu menštruácie. Bolestivosť, špinenie v predvečer kritických dní, ako aj stupeň prejavu predmenštruačného syndrómu.

Hyperestrogenéza prispieva k rozvoju endometriálnej patológie a vzniku maternicových fibroidov, čo má za následok hojnú menštruáciu. Indolová forte je schopná do určitej miery redukovať prejavy ochorenia, čo vedie k množstvu krvi stratenej normálu.

Môže Indole Forte spôsobiť oneskorenie menštruácie? Samotný liek môže len ťažko ovplyvniť menštruačný cyklus. Ale jeho použitie sa môže zhodovať s porušovaním, najmä ak žena a predtým, že tam boli rôzne zlyhania. V takýchto situáciách môže dievča spojiť používanie lieku s menštruačným cyklom.

Existuje niekoľko liekov na trhu, ktoré sú analógmi Indole Forte.

Najpopulárnejšie sú:

Okrem indol-3-karbinolu sú zahrnuté aj sójový extrakt a extrakt zo zeleného čaju. Každá zo zlúčenín je zdrojom fytoestrogénov pre ženy. Používa sa na prevenciu a liečbu gynekologických ochorení vrátane benígnych a malígnych nádorov.

Balenie obsahuje tablety troch farieb: žltej, zelenej a červenej. Musia sa užívať počas raňajok, obeda a večere. Výrobca odporúča trojmesačné kurzy každých šesť mesiacov. V prípade potreby sa môže liečba predĺžiť.

Okrem indol-3-karbinolu sú zahrnuté nasledujúce zložky:

 • extrakt z tsimitsifuga, koreň divokej yam, sója, vitex,
 • bór, vitamíny B6, E, kyselina listová,
 • Aminokyseliny na báze tryptofánu a fenylalanínu.

Tento komplex je účinný na liečenie a prevenciu menopauzálnych porúch. Najmä pri pravidelnom používaní znižuje frekvenciu a závažnosť návaly horúčavy, epizódy srdcového rytmu, zvýšený krvný tlak, zvýšené potenie. Psychoemocionálny stav ženy je normalizovaný, zmierňujú sa výkyvy nálady a ataky agresie a podráždenosti, ktoré sa často objavujú ako prejavy menopauzálnych porúch.

Estrovel sa odporúča používať po odstránení vaječníkov na prevenciu posttrakčného syndrómu, na liečbu a prevenciu menopauzálnych porúch, ako aj na korekciu premenštruačného syndrómu.

Okrem hlavného účinku sa zachováva protinádorová aktivita liečiva spôsobená indol-3-karbinolom a schopnosť normalizovať hormonálne hladiny.

Odporúčame si prečítať článok o lieku "Estrovel". Z toho sa dozviete o zložení a účinku lieku, indikáciách a kontraindikáciách jeho použitia, ako aj o jeho účinnosti pri zmiernení menopauzálneho syndrómu.

Tento liek tiež patrí do počtu potravinových doplnkov, obsahuje len indinol-3-karbinol 100 mg v zložení. Odporúča sa užívať liek v priebehu 3 - 6 mesiacov, pričom dvakrát denne vypijete dve tablety.

Indol plus

Okrem indol-3-karbinolu obsahuje aj extrakt z nasledujúcich produktov: t

 • brokolica a sadenice, t
 • listy artičokov.

Именно в этих растениях содержатся природные резервы индол-3-карбинола, благодаря их наличию действенность препарата многократно увеличена.

Okrem prevencie a liečby rôznych gynekologických ochorení sa môže použiť na normalizáciu všetkých funkcií tela, na jeho detoxikáciu. Tento liek môže zlepšiť činnosť tráviaceho systému a pečene pri neutralizácii a eliminácii metabolických produktov. Zlepšuje tiež fungovanie antioxidačného systému a zaisťuje hojivý, omladzujúci a protinádorový účinok.

Všetky tieto vlastnosti sú dôsledkom bohatého minerálneho vitamínového zloženia extraktov.

Indol plus potrebujete jednu alebo dve kapsuly len raz denne počas 1 až 2 mesiacov.

Indole Forte je doplnok výživy, ktorý pri pravidelnom používaní chráni pred mnohými ženskými chorobami. Má protinádorové vlastnosti, normalizuje hladinu pohlavných hormónov u žien. Existuje niekoľko analógov liekov, ktoré navyše obsahujú vitamíny, mikroelementy a výťažky z iných rastlín. Tým rozširujú profil svojho dopadu. Avšak aj pri použití je vhodné koordinovať sa s lekárom, ktorý potvrdí bezpečnosť použitia v konkrétnej situácii.

Všeobecná charakteristika liekov používaných z drozdu

Drogy, ktoré umožňujú mužom zbaviť sa črevnej drozd, ako aj vaginálna forma choroby pre ženy, vrátane tehotenstva, sú teraz na farmaceutickom trhu vo veľkých množstvách. Informácie o každom z nich sú k dispozícii na internete aj priamo v príbalovom letáku. Všetky lieky proti kandidatúre (lieky na boj proti drozdu) možno rozdeliť do niekoľkých skupín.

Ponúkame vám malý zoznam:

 • Antibiotiká skupiny polyénov, ktoré zahŕňajú lieky ako „Natamycín“ a „Nystatín“.
 • Deriváty triazolov, napríklad flukonazol.
 • Deriváty aktívneho imidaloldioxalanu. Zástupcom je Livarol.
 • Skupina imidazolových derivátov, z ktorých najznámejšia a najúčinnejšia je „klotrimazol“.

Avšak užívanie drog výlučne z vlastných dôvodov neprinesie pozitívne výsledky, pretože proces samoliečby môže situáciu zhoršiť, čím sa ochorenie zmení na chronický.

Obzvlášť nebezpečné je zapojiť sa do samoliečby počas tehotenstva, pretože to môže byť škodlivé nielen pre nastávajúcu matku, ale aj pre dieťa.

Na rozdiel od akútnej kandidózy čreva alebo pošvy, keď sú povolené iba lokálne lieky, v chronických alebo často sa opakujúcich formách, je tento typ liečby spolu s perorálnymi liekmi nevyhnutný. Vyplýva to zo skutočnosti, že iba lokálne ošetrenie neposkytuje úplné uzdravenie. Osobitným prípadom je kandidóza počas tehotenstva, ktorá sa má liečiť antimykotikami pod dohľadom lekára. Čo presne je vhodné pre tehotné ženy proti tejto chorobe, určuje ošetrujúci lekár.

klotrimazol

Svedectvo od pacienta Ekaterina, 33 rokov

Veľmi dobré na použitie u tých, ktorí trpia opakujúcou sa alebo pretrvávajúcou formou drozdu, kde bežné lieky nie sú dostatočne silné. Mal som presne súvislý opakujúci sa formulár. Čo môžem povedať o tomto lieku:

Zloženie - krémové. Farba je biela a hustota stredná. Takmer žiadny zápach. Keď sa aplikuje na sliznicu, nerozšíri sa veľmi a veľmi rýchlo vstrebáva. Nebude zbytočné používať osobnú hygienu na zakrytie unikajúceho prebytočného krému, a to denne. Pokyny navyše hovoria, že tento liek je vhodný na liečbu drozdu u mužov. Neodporúča sa ženám počas tehotenstva.

Pre seba som si všimol výhody tohto lieku:

 1. pohodlné použitie
 2. účinné ako liek v bežných formách av kombinácii s komplexnými formami ochorenia,
 3. účinný pri mnohých iných chorobách plesňového a lišajníkového typu,
 4. nájdete takmer v ktorejkoľvek lekárni v krajine
 5. nízka cena (keď som kúpil, cena 30 rubľov).

Nepáči sa mi iné vaginálne formy liekov, preto používam iba masť. Ale s chronickou formou choroby som si vzal aj tabletky, pretože často nie je dostatok lokálnej terapie.

Posudok Anny, 40 rokov

Droga "Nystatin" - to je moja prvá pomoc v boji proti drozdu. Tieto lacné čapíky na priame črevá sú veľmi malé a vhodné na použitie (muži sa preto nemusia báť). Pilulka - skutočný nález, ktorý je zvlášť vhodný na použitie.

Ale akonáhle som ich nejako stratil zo zreteľa. Och, a potom som bol mučený! Jednu zimu som mal akútny záchvat cystitídy v kombinácii s črevnou kandidózou, bolesť bola hrozná. Všetko, čo sa stalo, neodstránili, donekonečna bežali na záchod a črevá stláčali kŕč. A rozhodol som sa uchýliť sa do horúceho kúpeľa: napísal som ho, vyliezol a sedel asi niekoľko hodín. Nakoniec dlho očakávaná úľava. A na druhý deň som čakal na nové nepríjemné prekvapenie - vaginálnu kandidózu (myslím, že mnohé ženy mi porozumejú), že chceli vyliezť na stenu. Potom mi cystitída znova pripomenula a črevné kŕče sa vrátili. Taký vtipný set, iba ten, kto to zažil, mi porozumie.

A ak som vyliečil cystitídu s Cystone, potom drozd z čreva a pošvy ma trápili na dlhú dobu neskôr. Skúšal som rôzne lieky na drozd a v rôznych formách (čapíky, pilulky) a ona sa vrátila. Na lekárov sa nevzťahuje. A potom som si spomenul na "Nystatin". Tieto cenovo dostupné čapíky a pilulky boli mojou spásou! Rýchlo som bežal do lekárne a v ten istý deň som začal s liečbou. Náklady na jedno balenie sviečok boli 40 rubľov (10 kusov).

Drahé ženy a muži, radím vám len "Nystatin"! Kontrolované mojou dlhoročnou skúsenosťou. A ešte lepšie - kontaktujte lekára (aj pre mnohých mužov je to chúlostivá otázka).

Stanovisko pacienta Irina, 23 rokov

Raz som musel brať antibiotiká na dlhú dobu a v dôsledku toho som veľmi rýchlo narazil na drozd. Ak mi v tom momente lekárnik v lekárni neoznámil "Nystatin", bol by som od nej svrbiaci k smrti. Toto svrbenie je ťažké prežiť! Ale droga okamžite pomohla! Teraz, keď som znovu antibiotiká, potom len vždy s ním na prevenciu. Nevyskytli sa žiadne vedľajšie problémy, lacné a efektívne. Nevyhnutné v lekárničke!

flukonazol

Recenzia od pacienta Tatiany, 37 rokov

Chcem vyjadriť svoj názor na moderné drahé lieky - toto je „Diflucan“ a „Flucostat“ za 500 rubľov. - a ich lacný náprotivok flukonazol za menej ako 40 rubľov. Aby som bol úprimný, nejde iba o podobný liek, jeho aktívna zložka je rovnaká. Veľmi si želám, aby mnohí, mnohí obyčajní občania čítali o mojom dojme a už sa sami nenechali tak nehanebne oklamať.

Existuje niečo také - generické lieky, ktoré sú podobné drahým, ale zároveň oveľa dostupnejším. Majú jednu až jednu aktívnu účinnú látku, ale ich cena je niekoľkokrát nižšia. Flukonazol však ženy nemôžu užívať počas tehotenstva. Ja osobne hovorím o účinnosti: je veľmi dobrý. Vzal som si iba jednu tabletku a hneď prvý deň som získal rýchly, viditeľný a osobne hmatateľný výsledok. A to všetko napriek tomu, že náklady nie sú 10 krát nižšie, ale aj lacnejšie (600 rubľov oproti 30 rubľov). A rozdiel v 570 rubľov je impozantný, nie?

Recenzia od pacienta Tatiany, 34 rokov

Dokážem sa bezpečne považovať za „kandidátku vied na vojnu s kandidózou“, a to aj počas tehotenstva. A z vlastnej skúsenosti viem, že žiadna zázračná tabletka nemôže vyliečiť všetko. Neoddeliteľnou súčasťou liečby je vždy lokálna liečba.

Vo svojom ťažkom boji som použil veľa antimykotík - sviečky a tablety s najširšou škálou nákladov.

Iba „Livarol“ ma vyliečil v poslednom trimestri tehotenstva a chvíľu nepokrývala príznaky. Aký je účel liečby v tom čase? Dôvod teda zostáva a peniaze sa míňajú zbytočne. A trpezlivosť nie je ani guma!

Čo potrebujete vedieť o sviečkach „Livarol“? Zhrniem nasledujúce:

 • Biele čapíky. Veľkosť - stredná.
 • Existujú balenia po piatich a desiatich. Je lepšie vziať si druhú, aby ste si ju nechali ujsť.
 • Náklady v čase, keď som si kúpil - asi 450 rubľov. pre 10 ks.
 • Pri použití a po ukončení kurzu nedošlo k žiadnym nepríjemným pocitom (ale nie je tomu tak u všetkých tehotných žien, preto buďte opatrní a poraďte sa s lekárom).
 • Úplné uzdravenie aj v zanedbanom prípade (ako to bolo so mnou) - 9. deň.

Viem, že veľa ľudí dáva sviečky proti kandidátom „Clotrimazole“ na rozdiel od „Livarola“. Napríklad, sú lacnejšie. Neverte. Snažil som sa tento liek a dostal strašné podráždenie okrem svrbenie a nepohodlie, ktoré sa už stalo. Zdá sa, že masť klotrimazolu nie je ničím, ale ako celok má na túto chorobu malý účinok. Môže byť použitý ako doplnok a nie ako primárna liečba.

Teraz, keď sú choroby nútené prehltnúť antibiotiká, určite začnem používať Livarol vo sviečkach. Nezanedbávajte a nečakajte, bude to mať. Podľa môjho názoru musíte byť v bezpečí. V súprave prvej pomoci mám vždy najmenej päť sviečok. Ako prevencia - je to dosť a veľmi efektívne! Prajem vám všetkým rýchle uzdravenie.

Bez ohľadu na názory liekov si pamätajte niektoré dôležité body:

 1. Ak máte problémy s črevami a genitourinárnym systémom, kontaktujte svojho lekára.
 2. Muži sú často plachí a ísť k lekárovi je nevyhnutným opatrením.
 3. Vyhľadajte radu, ktorá je obzvlášť dôležitá pre ženy počas tehotenstva, keď môžu mať problémy vážne následky. Nakoniec, všetky tie príznaky, ktoré beriete na kandidózu, môžu byť spojené s úplne iným ochorením. A ak sa liečite podľa štandardného liečebného režimu alebo podľa toho, ktorý vyhovuje niekomu inému, liečba vám nemusí nevyhnutne pomôcť. V niektorých prípadoch môžu existovať aj predpoklady na zhoršujúce sa problémy - nesprávny vývoj plodu počas tehotenstva, patológia prostaty u mužov atď.
 4. Okrem toho nie všetky lieky, ktoré sú vhodné pre mužov, sa môžu odporučiť tehotným ženám, toto by sa malo pamätať!
 5. Preto je potrebné podrobiť sa dobrému vyšetreniu lekárom a na základe jeho odporúčaní rozhodnúť o tom, ktoré antimykotiká sa majú liečiť.

INDOL-3-KARBINOL S VÝNIMKOU Lignanov Z SEMENÁ SEMENA

Jedinečný prostriedok a liečivo podľa výberu na prevenciu a liečbu hormonálne závislých nádorov (maternicové myómy, endometrióza, mastopatia, cervikálna dysplázia, adenóm prostaty), papilomavóza, ako aj na ochranu pečene pred hepatotoxickými látkami. Výkonný oncoprotector.
Obsah indolu je 200 mg!

výrobca: NOW Foods, USA.
Uvoľňovací formulár: kapsuly po 60 ks. do pohára.
štruktúra 1 kapsula Indol-3-Karbinol:

 • Indol-3-karbinol 200 mg
 • Výťažok lignanov z ľanových semien (obsah Secoisolariciresinol diglykozidu minimálne 10 mg) 200 mg t

Pred viac ako 20 rokmi vedci upriamili pozornosť na vzťah medzi vysokou spotrebou kelímkovej zeleniny (rôzne druhy kapusty, reďkovky, repy, rutabaga) a výskytom čreva, prsníka a maternice u žien a rakoviny prostaty u mužov. Národy, u ktorých je v strave veľké množstvo týchto druhov zeleniny, sa nádorové ochorenia vyskytujú niekoľkokrát menej. Predpokladá sa, že na dosiahnutie pozitívneho účinku je potrebné konzumovať asi 1 kg týchto produktov denne.

Z tohto hľadiska bolo možné z rastlín čeľade krížencov izolovať látky s protinádorovou aktivitou: askorbigén, indol-3-karbinol atď.

Ako Indol-3-Karbinol na tele?
Indol-3-Karbinol je silný onkoprotektor, pretože:
• Indol-3-Karbinol mení metabolizmus estrogénu v pečeni, znižuje podiel karcinogénnych metabolitov a naopak zvyšuje koncentráciu onkoprotektívnych frakcií,
• Indol-3-Karbinol blokuje biochemickú aktivitu receptorov estrogénu v epiteliálnych a nádorových bunkách,
• Indol-3-karbinol priamo blokuje bunkový cyklus nádorových buniek,
• Indol-3-Karbinol zvyšuje aktivitu detoxikačných pečeňových enzýmov, ktoré metabolizujú hormóny, rôzne toxíny a karcinogény, pomáha neutralizovať toxíny, vrátane toxínov s karcinogénnymi vlastnosťami,
• Indol-3-Karbinol poskytuje silnú antioxidačnú ochranu a chráni bunky pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi,
• Indol-3-Karbinol selektívne spôsobuje smrť buniek obsahujúcich ľudský papilomavatózový onkovírus, podporuje apoptózu (smrť) rakovinových buniek.

Indikácie pre použitie lieku Indol-3-Karbinol:
• prevencia a liečba hormonálne závislých nádorov - maternicových fibroidov, endometriálnej hyperplázie, endometriózy, mastopatie, dysplázie a zhubných nádorov maternice krčka maternice (pri komplexnej liečbe), adenómov prostaty.
• liečba akútnej a chronickej hepatitídy, cirhózy, chronického alkoholizmu.
• ochorenia spôsobené ľudským papilomavírusom: genitálna papilomavóza, genitálne bradavice, recidivujúca respiračná papillomatóza atď.
• osteoporóza.

Tento produkt je potrebný najmä pre tých, ktorí:
• je potrebná detoxikácia pečene,
• existuje nadbytok estrogénu,
• boli zistené nízke hladiny testosterónu,
• existuje predispozícia na tvorbu papilómov,
• existuje riziko rakoviny alebo rakoviny podstupujúcej liečbu.

Liek Indol-3-Karbinol je liečivo voľby na prevenciu a liečenie hormonálne závislých nádorov, ako aj na ochranu pečene pred hepatotoxickými látkami.

Spôsob použitia:
Aby sa zabránilo dospelým 1 kapsula 2-krát denne s jedlom. Dĺžka recepcie - 2 - 3 mesiace.
Pri mastopatii, endometrióze, mimime maternici, cervikálnej dysplázii, adenóme prostaty - 2 kapsuly 2-krát denne po dobu 6 mesiacov.
Vo všetkých formách infekcie ľudským papilomavírusom 2 kapsuly, 2-krát denne po dobu 3 mesiacov.

Kontraindikácie: individuálna neznášanlivosť na zložky, ktoré sú súčasťou indol-3-karbinolu. Neodporúča sa osobám, ktoré užívajú lieky, ktoré znižujú kyslosť žalúdočnej šťavy, ako aj tehotným a dojčiacim ženám. Pred použitím sa poraďte so svojím lekárom.

V prítomnosti jedinečných vlastností "Indol-3-Karbinol" nemá žiadne vážne vedľajšie účinky, čo robí tento liek nevyhnutným pre dlhodobé užívanie, tak na prevenciu, ako aj počas liečby.

Podmienky skladovania Indol-3-Karbinol: Uchovávajte na chladnom a suchom mieste.

Na čom spočíva efekt?

Indol-3-karbinol sa vstrebáva v tenkom čreve ako diindolylmetán (DIM), čo určuje prospešné vlastnosti tohto produktu. DIM sa selektívne viaže na estrogénové receptory a pôsobí ako estrogénový antagonista. Zároveň pomáha udržiavať hladiny testosterónu a bráni transformácii testosterónu na estrogén.

Indol-3-Karbinol bráni tvorbe nebezpečných metabolitov v procese transformácie ženských pohlavných hormónov - estrogénu. Blokuje tak tvorbu 16-C-hydroxyestrónu (produkt rozkladu estrogénu), ktorý sa viaže na receptory závislé od estrogénu a spôsobuje nekontrolovateľné proliferatívne procesy, ktoré sú faktorom tvorby nádoru vo vzťahu k množstvu orgánov: reprodukčným orgánom nielen žien (najmä maternice a prsných žliaz). ale aj reprodukčné orgány mužov, gastrointestinálny trakt, pankreas a štítna žľaza.

Ďalším účinkom indol-3-karbinolu je posun pomeru metabolitov ženských pohlavných hormónov estrogénu v prospech tvorby 2-C-hydroestrónu, čo vedie k inhibícii vývoja ľudského papilomavírusového vírusu (HPV) a zastavuje tvorbu papilomavóznych formácií, ktoré sú náchylné na infiltratívny rast a malignitu ( ). Cieľovými orgánmi pre HPV sú mliečna žľaza, orgány anogenitálnej oblasti (oblasť konečníka, vulva, vagína, krčka maternice) a sliznica hrtanu a priedušky.

Venujte pozornosť inému majetku lieku. Výťažok z brokolice obsahuje okrem indolov izotiokyanáty, ktoré spolu s indolmi v maximálnej miere stimulujú procesy detoxikácie a biotransformácie toxických látok z tela. Tieto látky dokážu mnohokrát zvýšiť detoxikačnú funkciu pečene a aktivitu hlavných ochranných enzýmov.

Druhá zložka lieku - lignany.

Ľanové semienko - jedným z najbohatších zdrojov lignínov, ktoré majú antikarcinogénny účinok, je antialergén a silný antioxidačný účinok. Ľanové semeno je najbohatším rastlinným zdrojom lignanov. Lignan je silný antioxidant, imunomodulátor a fytoestrogén. Lignany okrem toho vykazovali taký silný potenciál ako prevencia rakoviny, že ich odporúčal Národný inštitút pre rakovinu (USA a Kanada).

Lignany v hrubom čreve v dôsledku mikrobiálneho metabolizmu sa premieňajú na aktívne fytoestrogény - enterolaktón a enterodiol, ktoré normalizujú hormonálnu rovnováhu a chránia aj reprodukčné orgány pred rozvojom hormonálne závislej rakoviny. To je zvlášť zrejmé v prípade rakoviny prsníka. Антираковая активность фитоэстрогенов связана с тем, что они:
- подобно лекарственному препарату тамоксифену блокируют альфа-рецепторы на клетках эпителия и раковых клетках от избыточной пролиферации под действием эстрогена,
- блокируют активность фермента ароматазы жировых клеток молочной железы, предупреждая локальное образование высоких концентраций эстрогена,
- стимулируют синтез в печени специальных белков, связывающих половые гормоны в плазме крови, что приводит к снижению концентрации эстрогенов в крови.

Okrem toho, fytoestrogény sú antioxidanty, majú antiaterogénny a antitrombotický účinok, zabraňujú resorpcii kosti súvisiacej s vekom a rozvoju osteoporózy.

Vplyv indolov a lignanov je založený na:
- zníženie aktivity vlastných estrogénov ich prevedením do menej aktívnej formy,
- zníženie citlivosti na estrogénové receptory,
-zvýšenie aktivity detoxikačných pečeňových enzýmov, inaktivácia a eliminácia z tela,
- priamo blokovaním bunkového cyklu nádorových buniek

Experimentálne štúdie ukázali, že indol-3-karbinol vykazuje vysokú protinádorovú aktivitu, normalizuje metabolizmus a rovnováhu ženských pohlavných hormónov (estrogény), čo prispieva k prevencii rozvoja nádorových procesov prsníka, ženských pohlavných orgánov a prevencii nádorov prostaty u mužov.

Indinol a jeho analógy pri liečbe nádorov závislých od hormónov

Indinol - Jedná sa o bylinný prípravok získaný z krížovitej zeleniny (brokolica, kaleráb, listnatý, biely, karfiol, červená kapusta, reďkovky, repa). Vedci zistili, že ženy, ktoré konzumujú 900 gramov listovej zeleniny (lepšie ako brokolica) denne, sú chránené pred výskytom rakovín reprodukčných orgánov, najmä rakoviny prsníka. Len málo z nich však tieto odporúčania dodržiava. Výrobcovia potravinárskych prídavných látok preto túto medzeru aktívne vyplňujú.

Účinná látka Indinol to je Indol-3-karbinol (I3C), ktorý má antiestrogénne a protinádorové účinky. Indol-3-karbinol sa môže nazývať univerzálny liek, ktorý koriguje patologické procesy v reprodukčných orgánoch žien aj mužov, selektívne pôsobí na procesy ničenia nádorových buniek bez ovplyvnenia zdravých buniek, normalizuje metabolizmus estrogénov v tele a zabraňuje rozvoju chorôb závislých od estrogénov, urýchľuje vylučovanie potenciálne škodlivých látok vrátane karcinogénov. Podľa výskumu na University of California v Berkeley I3C zastavuje rast nových krvných ciev, ktoré nádory vyžadujú pre svoje prežitie a metastázy, chráni kostnú dreň počas chemoterapie

Lekári predpisujú lieky indol-3-karbinolom: s mastopatiou, rakovinou prsníka, rakovinou vaječníkov, cervikálnou eróziou, maternicovým myómom, rakovinou tela a krčka maternice, cystami vaječníkov, endometriózou, premenštruačným syndrómom spojeným so zvýšenou hladinou estrogénu v krvi a chorobami spôsobenými ľudským papilomavírusom (prejavujú sa bradavicami, papilómov), s adenómom prostaty.

Účinok indol-3-karbinolu na metabolizmus estrogénu u žien a mužov

Chcem sa zaoberať úlohou indol-3-karbinolu v metabolizme estrogénu, pretože mnohí sa mylne domnievajú, že ovplyvňuje množstvo estrogénu.

Estrogény (tieto zahŕňajú estradiol, estriol a estrón )Tí, ktorí vykonávajú svoje funkcie v tele, by ho mali nechať po hydroxylačnej reakcii - premene na vo vode rozpustné metabolity (hydroxyestrogény). Potom sa detoxikujú a sulfátujú - konečný záver metabolitov močom alebo stolicami.

Vymenujte tri hlavné metabolity estrogénu:

 • 2-OHE1 (2-hydroxyestrogény) - "dobré" metabolity, ktoré podporujú normálne fungovanie tkanív a odolávajú výskytu rakovinových buniek.
 • 16-OHE1 (16-hydroxyestrogény) - „zlé“ metabolity, ktoré spôsobujú nadmerný rast tkanivových buniek, výsledkom čoho sú benígne nádory: myóm, mastopatia, procesy endometriózy atď.
 • 4-OHE1 (4-hydroxyestrogény) - "nebezpečné" metabolity, ktoré môžu spôsobiť malígnu degeneráciu nádorov, čo vedie k rozvoju rakoviny!

Maternicové tkanivá priťahujú a držia estrogény vo svojich vrstvách, sú ako akumulátory tohto hormónu a jeho metabolitov. A s ich nerovnováhou s prevahou karcinogénnych žien dostáva onkológiu. A tak indol-3-karbinol znižuje počet „zlých“ metabolitov a zvyšuje počet „dobrých“, to znamená, že jednoducho posúva pomer metabolitov v prospech tých dobrých.

To všetko platí nielen pre ženy, estrogény sú prítomné v mužskom tele. Toto je prvý. Po druhé, indol-3-karbinol má pozitívny vplyv na metabolizmus mužských androgénnych hormónov, Testosterón sa môže premeniť na veľmi aktívny dihydrotestosterón, ktorého prebytok vedie k hypertrofii prostaty a hyperplázii, rozvoju adenómu prostaty a pravdepodobnosti vzniku rakoviny prostaty. Indol-3-karbinol znižuje frekvenciu premeny testosterónu na dihydrotestosterón, Okrem toho sa testosterón môže premeniť na estrogén. Estrogény sú pre mužov veľmi dôležité - prekvapujúco sú zodpovedné za mužské libido vrátane zdravia všeobecne. Avšak nadbytok estrogénu u mužov je ženská obezita, depresia, sexuálna dysfunkcia, znížené libido. To platí najmä pre mužov s nadváhou, pretože tukové tkanivo aktívne syntetizuje estrogény z testosterónu (tzv. Aromatizáciou) a akumuluje ich a indol-3-karbinol zabraňuje nežiadúcej premene testosterónu na estrogén, Najdôležitejším dôsledkom toho všetkého je zdravie prostaty, A podľa štatistík je adenóm prostaty (jeho rast) vo veku 40-50 rokov pozorovaný u každého štvrtého muža a potom sa čísla zvyšujú.

Na zhrnutie: Indol-3-karbinol je silné protinádorové a protirakovinové činidlo., Vynikajúci v prevencii akýchkoľvek nádorov a abnormálneho rastu tkanív v tele.

Vlastnosti použitia a dávka

Typicky je terapeutická dávka 400 mg denne (užitá s jedlom), ale v prípade potreby môže byť zvýšená na 1200 mg, v takom prípade je potrebné rozdeliť do niekoľkých dávok s postupným zvyšovaním dennej dávky. Ak spozorujete ťažkosti v žalúdku, pridajte enzýmy.
Odporúčaný priebeh liečby je 3-6 mesiacov.

pre zvýšiť účinnosť indol-3-karbinolu gynekológovia predpisujú ruskú drogu Epigallat, Je založený na extrakte zeleného čaju, ktorý má protizápalové a antioxidačné účinky. Odporúčam vidieť americký náprotivok z Teraz Foods, EGCG, extrakt zo zeleného čajupostačuje pre celý šesťmesačný priebeh prijímania.

A pridaj lecitínako jeho fosfolipidy sa podieľajú na všetkých hormonálnych procesoch a pomáhajú vylučovať produkty rozpadu nádorových buniek: Teraz Foods, Lecitin, 1200 mg, 400 čiapok. - sójový lecitín pre ženy, slnečnica pre mužov - Teraz potraviny, slnečnicový lecitín, 1200 mg, 200 viečok.
Pre úplnú elimináciu už spracovaného estrogénu a toxínov z pečene je potrebná Kalcium D glukorát (vápenatá soľ kyseliny D-glukurovej), Bez neho sa prebytočné estrogény vrátia do systému a nie odstránia z tela.

Kontraindikácie:
Tehotenstvo, dojčenie (v tejto skupine sa štúdie neuskutočnili), individuálna intolerancia jeho zložiek. Slabé trávenie.

Analógy Indinol: kde kúpiť, cena

Pre porovnanie, vzala liek nazývaný "Indinol forto", ktorý obsahoval optimálne množstvo aktívnej zložky indol-3-karbinolu - 200 mg. a jej náprotivok od známeho amerického výrobcu NOW Foods. Liek „Indinol forto“ je registrovaný na území Ruskej federácie ako liek, nie je však úplne jasné, na čom je táto klasifikácia založená, pretože zvyšok domácich analógov sa predáva ako doplnok výživy, zjavne kvôli pridaniu konzervačných látok a iných škodlivých látok do kapsuly.

zloženie:

Účinná látka: 1 kapsula obsahuje 0,200 g indol-karbinol (intrinol).

Ďalšie zložky: monohydrát laktózy (mliečny cukor) - 0,140 g, modifikovaný kukuričný škrob - 0,095 g, celulóza - 0,064 g, stearát horečnatý - 0,001 g.
Kompozícia Shell: želatína, čistená voda, oxid titaničitý E 171, farbivo žltá E 110.

Dosť na 30 dní (v dávke 1 kapsula 2-krát denne, 400 mg)
Cena v Rusku: 3041 rub

zloženie:

Účinná látka: 1 kapsula obsahuje 0,200 g Indol-3-karbinol (I3C), 0,200 g LinumLife Complex (Linzový Lignan)

Ďalšie zložky: ryžové otruby, oxid kremičitý a stearát horečnatý (rastlinný zdroj)

Zloženie škrupiny: celulóza


Dosť na 30 dní (v dávke 1 kapsula 2-krát denne, 400 mg)
Cena v iHerb: 16,56 USD (1 084 RUB od 11/18/15)

Nemôžem si pomôcť, ale všimnúť si, že v americkej drogy z NOW Foods je pridaný LinumLife ľanový komplex, ktorý je dobrým zdrojom Lignanov, Čo sú to lignany? Ide o fytonutrienty, ktoré sa v tele menia na estradiol a enterolaktón - formy estrogénu, ktoré sú nevyhnutné pre ženské telo, predovšetkým na reprodukčnú funkciu.
Navyše bolo klinicky dokázané, že užívanie lignanov znižuje návaly horúčavy u žien v menopauze. A prílivy, ako je známe, vyplývajú z nedostatku „dobrých“ foriem estrogénu.

Ďalšie plus v prospech amerického Indol-3-karbinolu je prijateľná cena, 3 krát nižšia ako cena Indinola Forto.

Recenzie indol-3-karbinolu

Pred nákupom sa veľa ľudí zaujíma o skutočné recenzie o tom, ako droga pracovala, a tak je ich veľa v sieti a pohybujú sa od nadšených pozitívnych až po negatívne - berte ich do úvahy. Ale ak vám lekár odporučí, aby ste si liek vzali, mali by ste počúvať. Prečo sú recenzie odlišné? Faktom je, že telo každého človeka je jedinečné a pre každého z nás rôzne lieky, či už potravinové doplnky alebo drogy, konajú úplne iným spôsobom, dokonca aj s rovnakým problémom.

Budem hovoriť pre seba: Indol-3-karbinol môj život oveľa jednoduchšie, aj keď problém nezmizol úplne (stále v priebehu liečby), beriem liek ľahko. Budem pokračovať v objednávke.

A pre tých, ktorí majú problémy so žalúdkom, budú lieky s I3C ťažko tolerované a nedajú požadované výsledky. V tomto prípade odporúčam zvážiť Lieky na báze DIMsú drahšie, ale tiež účinne neutralizujú karcinogénne metabolity bez gravitácie na žalúdok.

Hlavné vlastnosti indolu

Liečivá látka sa získava spracovaním určitých druhov ovocia a bylín patriacich do krížovej rodiny rastlín. Biológovia a biochemici zdôrazňujú, že väčšina darov povahy tohto typu flóry má silný protirakovinový účinok. Výrazným zástupcom takýchto rastlín je napríklad obyčajná kapusta.

V lekárskej praxi sa používa niekoľko užitočných vlastností indolu naraz:

 • V prvom rade liek vyrobený zo surovín získaných z kráľovnej zeleninových záhrad ovplyvňuje úroveň vplyvu ženských pohlavných hormónov-estrogénov na tkanivá prsných žliaz, čím sa znižuje pravdepodobnosť znovuzrodenia benígnych procesov pri rakovine ženských prsníkov.
 • Mnohí odborníci zaznamenávajú účinok tejto látky na pečeňové bunky, kde prerušujú reštrukturalizáciu väčšiny prekanceróznych buniek na karcinogény.
 • Indol je vynikajúci antioxidant a vďaka tejto vlastnosti sa aktívne podieľa na odstraňovaní odpadových produktov z tkanív a buniek ženského tela.
 • Nemenej dôležitý je účinok biologickej prísady na produkciu glutatiónu, prírodného antioxidantu, ktorý stimuluje metabolické procesy v tkanivách na bunkovej úrovni.

Preto sa pri liečbe mastopatie táto látka používa výlučne ako opatrenie na zabránenie prechodu benígneho procesu v prsných žľazách pacienta na malígny proces.

Odporúčame si prečítať článok o lieku Stella s mastopatiou. Z neho sa dozviete o účinkoch lieku, indikáciách na použitie, ako aj o tom, či je možné používať doplnky stravy na liečbu mastopatie.

A tu viac o prevencii mastopatie.

Indikácie pre použitie tabliet Indola

Napriek tomu, že považovaná biologická doplnková látka nie je liek pre lekárov a pacientov v obvyklom zmysle, odborníci jasne načrtli rad problémov pre ženy, ktorým sa odporúča predpísať Indol:

 • Lekári odporúčajú tento liek na posilňujúci účinok na telo pacienta ako látku, ktorá má priaznivý vplyv na jej imunitný systém.
 • V medicíne, Indol je široko používaný ako antioxidant: liek pomáha spomaliť proces starnutia buniek a zároveň sa používa ako sorbent, pretože dokonale čistí tkanivá z rôznych toxických látok.
 • Tento doplnok výživy je široko používaný v gynekológii ako liek, zastavenie väčšiny príznakov PMS, vrátane silnej bolesti počas menštruácie.
 • Vzhľadom na účinok na estrogén v ženskom tele sa úspešne používa na stabilizáciu rôznych hormonálnych porúch u žien. To zahŕňa následky rôznych chorôb a zlyhanie hormonálnej rovnováhy u ženy v dôsledku tehotenstva a pôrodu.

Väčšina lekárov súhlasí s tým, že hlavnou funkciou Indolu je boj proti rakovine v rámci spravodlivého sexu. To je dôvod, prečo je tento bylinný liek široko používaný pri rôznych benígnych ochoreniach ženských pohlavných orgánov, najmä prsných žliaz.

Pozrite sa na video o mastopatii:

Vedľajšie účinky a kontraindikácie užívania tabletiek

Podobne ako väčšina iných biologicky aktívnych látok, posudzované liečivo nemá rozsiahle kontraindikácie. Odporúča sa podávať s opatrnosťou, ak má pacient tieto problémy: t

 • Chronické ochorenia gastrointestinálneho traktu, najmä pečene a pankreasu. Niektorí autori zaznamenali pravdepodobnosť účinku Indolu na tvorbu žlčových kameňov.
 • Vedci sa stále hádajú o účinkoch tejto drogy na telo dieťaťa. Preto sa neodporúča používať liek až do veku 18 rokov.
 • Pri používaní biologicky aktívnych látok sú alergické reakcie pomerne zriedkavé, avšak u pacientov nie je možné úplne vylúčiť rôzne patologické prejavy. Najčastejšie je to iná vyrážka, sčervenanie kože, horúčka, slabosť, nevoľnosť a zvracanie.
 • Užívanie tohto lieku je počas tehotenstva a dojčenia úplne zakázané.

Liek nie je nezávislý liek na mastopatiu a iné choroby ženských pohlavných orgánov. Doplnok výživy sa používa výlučne ako zosilňovač v kombinácii s rádioterapiou, chemoterapiou, po operácii.

Indol sa považuje za vynikajúci prostriedok na obnovenie hormonálnej rovnováhy, najmä percenta estrogénu pri rôznych benígnych a malígnych procesoch v prsných žľazách, krčku maternice a príveskoch. Vedľajšie účinky u žien sa najčastejšie vyskytujú v dôsledku primárnej liečby, a nie pri použití Indolu.

Ako užívať indol s mastopatiou

V lekárni siete, tento doplnok stravy je najčastejšie zastúpený liek Indol-3-karbinol, ktorý je vyrobený na základe spracovaných kvetov brokolice kapusta. Jedna fľaša obsahuje 60 kapsúl potiahnutých špeciálnym želatínovým puzdrom. Takéto preventívne opatrenie pomáha liečivu vstúpiť do čreva pacienta, čím sa vyhne rozkladu účinkov žalúdočnej šťavy.

Najčastejšie je tento liek predpísaný v komplexe preventívnych opatrení pre mastopatia, hoci pozitívny účinok lieku na myómy maternice a benígne ochorenia krčka maternice bol preukázaný. Liečba trvá do 90 dní a spočíva v tom, že ste užili 1 kapsulu ráno a večer po jedle.

Mnohí odborníci odporúčajú zahrnúť indol do liečby ťažkej mastopatie. V tomto prípade sa okrem hormonálnych liekov, protizápalových liekov a fyzioterapie odporúča ženám, aby užívali 2 kapsuly aktívnej zložky dvakrát denne počas 1 až 6 mesiacov.

Ako účinná je liečba mastitídy s indolom?

Podľa odborníkov v oblasti onkológie sa mastopatia nachádza vo viac ako polovici všetkých žien. Ak má pacient v minulosti akúkoľvek patológiu sexuálnej sféry, potom sa benígne zmeny v prsných žľazách objavia s takmer 100% pravdepodobnosťou.

Na poskytovanie zdravotnej a preventívnej starostlivosti pre túto skupinu pacientov bol navrhnutý rastlinný liek Indol. Vďaka jeho miernej korekcii percentuálneho podielu estrogénov v krvi pacienta (menovite tento hormón vedie k degenerácii prsných buniek), môžu odborníci dosiahnuť tieto pozitívne účinky:

 • Indol funguje perfektne pri cysticko-vláknitých formách mastopatie, znižuje hustotu postihnutých oblastí prsníka a koriguje poškodenie tkanivovej štruktúry.
 • Keď je mastopatia jednou z hlavných sťažností žien, abnormálny výtok z bradaviek. Biologicky aktívny liek úplne eliminuje tento problém.
 • Odporúčaný liek pomáha znížiť bolesť prsných žliaz. Pomáha zmierniť opuchy a abnormálne napätie bradavky pred menštruáciou.

Okrem priameho ovplyvnenia buniek a tkanív samotného ženského prsníka má Indol priaznivý účinok jednoducho na celkový zdravotný stav pacienta. U žien sa zvyšuje výkon, zlepšuje sa chuť do jedla, kolísanie krvného tlaku úplne zmizne.

При этом не стоит забывать о том, что по данным целой группы ученых, биологически активный препарат уменьшает вероятность ракового перерождения мастопатии на 30 — 40%. Следует отметить, что, учитывая практически минимальные побочные эффекты при приеме Индола, лекарство стоит включать в комплексную терапию и профилактические меры при патологии груди.

Негативные и положительные эффекты от лекарства

Сразу следует оговориться, что Индол и его аналоги не относятся к патентованным лекарственным препаратам. Doplnky stravy majú určitý terapeutický účinok na ženské telo, ale samozrejme by ste od nich nemali očakávať okamžitý a povinný výsledok.

Indol nie je výnimkou z pravidla. Odporúča sa, aby liečivý prírodný liek trval dlhý čas a len v kombinácii s inými špecializovanými liekmi.

Recenzia uvažovaného lieku od pacientov gynekológov a onkológov dostáva odrodu.

Niektoré ženy považujú tieto lieky za všeliek, starostlivo dodržiavajú všetky pokyny na ich používanie a veria v rýchly liek na liečbu mastopatie. Ďalšia skupina pacientov je skeptickejšia a uprednostňuje obvyklé hormonálne a protizápalové lieky.

Po vypočutí ich názorov môžeme vyvodiť hlavný záver o použití indolu v liečbe mastitídy. Pre väčšinu žien, tento liek naozaj pomohol, s mnohými ženami zdôrazňujú zlepšenie celkovej pohody a úplný nedostatok vedľajších účinkov pri užívaní doplnku stravy.

V Ruskej federácii sa nedávno zmenili postoje k biologicky aktívnym drogám. Zatiaľ sa na ne nevzťahoval úplný zákaz, ale ich široká reklama je takmer u konca. Na tomto základe maloobchodná cena Indoly v ruských lekárňach dosahuje 1 500 rubľov, čo si samozrejme nemôže dovoliť každá žena.

Odporúčame prečítať si článok o prípravkoch na liečbu mastopatie. Z neho sa dozviete o príznakoch ochorenia, moderných metód liečby, odporúčanej stravy a vitamínov.

Mastopatia je pomerne vážne ochorenie, ktoré vyžaduje pozornosť a neustálu liečbu. Akékoľvek biologické rastlinné látky môžu byť zahrnuté do komplexnej terapie až po konzultácii s lekárom. Ženy si musia pamätať, že používanie výživových doplnkov nelieči samotnú chorobu, tieto nástroje pomáhajú len pri práci s esenciálnymi liekmi.

Takže aj napriek tomu, že problémy prsných žliaz a endometriálnych ložísk sú odlišné z ich dôvodov, komplexná liečba mastopatie a.

Moderné princípy liečby fibrocystickej patológie prsníka. Lekármi sa tiež nazýva zmiešaná cystická forma mastopatie.

Táto forma mastopatie nevyžaduje špecifickú liečbu a prakticky prechádza po pôrode a laktácii.

Vitajte na informačnej stránke o zdraví ženského prsníka! Všetko o anatómii a zväčšení prsných žliaz. Najčastejšie ochorenia prsníka, ako aj ich prevencia a liečba. Ako kŕmiť dieťa a starať sa o prsia počas tohto obdobia.

Informácie na tejto stránke sa poskytujú len na referenčné účely. Nevykonávajte samoliečbu. Pri prvých príznakoch ochorenia sa poraďte s lekárom.

V blízkej budúcnosti zverejníme informácie.

Indol 3 karbinol NSP - prípravok obsahujúci vysoko purifikovaný indol 3 karbinol.

Klinické účinky idol-3-karbinolu sa realizujú prostredníctvom nasledujúcich mechanizmov účinku:

 • normalizáciu metabolizmu estrogénov indukciou aktívneho cytochrómu CYP1A1, zodpovedného za prevládajúcu tvorbu 2-hydroxyestrónu,
 • inhibícia patologickej bunkovej proliferácie blokádou intracelulárnych dráh prenosu signálu z rastových faktorov (EGF, IGF) a cytokínov (tumor nekrotizujúci faktor - a-interleukín-i),
 • stimulácia apoptózy v nádorových bunkách v dôsledku produkcie proapoptotického proteínu.

Za dlhú históriu výskumu sa to dokázalo indol 3 karbinol má vysokú protinádorovú aktivitu vrátane prsných buniek [5, 6]. Údaje o uskutočniteľnosti použitia indol 3 karbinolu (NSP) u pacientov s PCM po chirurgickej liečbe myómy maternice v množstve hysterektómii však nie sú v literatúre dostupné, čo bolo dôvodom na vykonanie výskumnej štúdie.

Účelom tejto štúdie bolo skúmať účinnosť lieku. Indol 3 karbinol NSP na liečenie difúznej fibrocystickej mastopatie u pacientov podstupujúcich hysterektómiu pre symptomatické myómy maternice.

Materiály a výskumné metódy. Do štúdie bolo zahrnutých 83 pacientov vo veku 39 - 50 rokov, ktorí podstúpili chirurgickú liečbu v množstve laparoskopickej medzisúčtu alebo celkovej hysterektómie so zachovaním maternicových príveskov o symptomatických myómy maternice. Všetci pacienti po 3 rokoch po laparoskopickej hysterektómii s komplexným vyšetrením prsných žliaz, vrátane vyšetrenia, palpácie, mamografie a ultrazvuku (US), boli diagnostikovaní difúznym FCM (DKM).

Z 83 pacientov zaradených do štúdie bolo 39 žien (46,9%) podrobených hysterektómii v neskorom reprodukčnom veku a 44 (53,1%) bolo operovaných počas premenopauzálnych žien.

Indikácie pre chirurgickú liečbu u vyšetrených pacientov sú uvedené v tabuľke 1.

Ako vyplýva z tabuľky, medzi indikáciami pre laparoskopickú hysterektómiu u pacientov s DFCM a myómom maternice prevládali rôzne menštruačné nepravidelnosti, ktoré viedli k anémii a veľkým myómom maternice s dysfunkčnými panvovými orgánmi. Priemerná veľkosť odstránenej maternice bola 12 - 13 týždňov tehotenstva. Indikácie na odstránenie krčka maternice boli reprezentované dyspláziou, leukoplakiou, ektopiou v kombinácii s jazvovou deformitou.

Tabuľka 1

Indikácie pre laparoskopickú hysterektómiu

Veľký myóm myómu

Maternice, myómy, menometer

Rýchly rast maternicových fibroidov

Distribúcia pacientov zahrnutých v štúdii podľa nosologických foriem FCM je znázornená na obrázku 1.

 • DFCM s prevahou žľazovej zložky
 • DFCM s prevahou cystickej zložky
 • DFCM s prevahou vláknitej zložky
 • Zmiešaná forma

Obr, Nosologické formy PCM u skúmaných pacientov

Ako vyplýva z údajov uvedených na obrázku, medzi patologickými zmenami prsných žliaz prevažovala zmiešaná forma DFCM, zaznamenaná v 36% prípadov. DFCM s prevahou cystickej zložky sa vyskytla u 31% pacientov zaradených do štúdie. Prevalencia žľazových a vláknitých zložiek bola pozorovaná u 25% a 8% pacientov.

Všetkých 83 pacientov zahrnutých do štúdie prezentovalo sťažnosti na mastalgiu rôznej intenzity. Z nich takmer tretina žien - 25 (30,1%) mala bolestivé pocity. Približne polovica pacientov - 41 (49,4%) charakterizovala bolesť v prsných žľazách ako miernu, a teda 17 (20,5%) - ako miernu.

Všetci pacienti, bez ohľadu na formu mastopatie indolu-3, karbinol NSP bol predpísaný v dávke 400 mg denne (2 kapsuly 2-krát denne) počas šiestich mesiacov s dynamickým hodnotením prsných žliaz po 3 a 6 mesiacoch pod kontrolou ultrazvuku. Keďže všetci pacienti mali mamogram pred začiatkom štúdie, čo potvrdilo diagnózu FCM, v priebehu času sa nevykonalo röntgenové vyšetrenie prsných žliaz.

Výsledky výskumu

Po 3-mesačnom a 6-mesačnom cykle liečby indol-3 karbinolom NSP sa počas vyšetrenia pacientov dosiahli nasledujúce výsledky. Treba poznamenať, že dvaja pacienti (DFKM s prevahou vláknitej zložky a zmiešaná forma DFKM) v dôsledku vývoja výrazných dyspeptických porúch (nevoľnosť, hnačka) počas liečby indol-3 karbinolom NSP odmietli užívať liek na dlhú dobu a vypadli zo štúdie. Ďalší pacient s DFKM s prevahou glandulárnej zložky prestal užívať liek v dôsledku vývoja alergickej reakcie. Zvyšných 80 (96,4%) pacientov zaznamenalo dobrú znášanlivosť lieku.

Zmiznutie bolesti po 3-mesačnom cykle indol-3 karbinolu NSP sa zistilo u 23 (28,7%) pacientov. Z nich sa 15 žien pôvodne sťažovalo na miernu bolesť prsných žliaz, a teda na 8 - miernu bolesť.

Zníženie bolesti prsných žliaz sa vyskytlo u 41 žien (51,3%). Z nich 22 vykazovalo dynamiku bolesti od miernej po miernu a 19 - od ťažkej po miernu.

Preto 16 pacientov (20,0%) počas tohto obdobia pozorovania subjektívne nezaznamenalo žiadnu dynamiku. V 11 z nich boli bolestivé pocity mierne a v 5 z nich - výrazné.

Po 6 mesiacoch užívania indol-3 karbinolu NSP, všetkých 80 pacientov subjektívne zaznamenalo pozitívny trend. Súčasne sa u 61 žien (76,3%) pozorovalo vymiznutie bolesti v mliečnych žľazách, pokles u 19 pacientov (23,7%). Medzi týmito ochoreniami bola zaznamenaná mierna bolesť prsných žliaz v 14 prípadoch (17,5%) a len 5 žien (6,2%) malo miernu bolesť. Žiadny pacient teda nezažil silnú bolesť po 6 mesiacoch užívania indol-3 karbinolu NSP.

Dynamika bolesti v prsných žľazách u skúmaných pacientov pri užívaní indol-3 karbinolu NSP je znázornená na obr.

Obr.Dynamika bolesti v prsných žľazách u vyšetrovaných pacientov

Objektívne bola pozitívna dynamika liečby určená počas vyšetrenia, palpácie a ultrazvuku prsných žliaz. Kritériá pozitívneho účinku užívania indol-3 karbinolu NSP boli: zníženie edému, bolesť, heterogenita štruktúry mliečnej žľazy, zníženie echogenity tkaniva, zníženie veľkosti cyst v priemere o 2-3 mm (od 0-1,5 mm do 0,7– 1,2 mm) a priemer mliečnych kanálov, čím sa zlepší závažnosť vzoru spojivového tkaniva.

Vo všeobecnosti bol objektívny pozitívny trend po 3 a 6 mesiacoch od začiatku liečby zaznamenaný u 58 pacientov (72,5%) a 74 (92,5%) pacientov.

Najlepší účinok liečby po 3 mesiacoch užívania lieku bol pozorovaný u pacientov s DFCM s prevahou cystickej zložky: pozitívna dynamika bola objektívne uvedená u všetkých 26 žien.

U pacientov so zmiešanou formou DFCM a DFCM s prevahou glandulárnej zložky bola pozitívna dynamika po 3 mesiacoch užívania indol-3 karbinolu NSP stanovená v 19 (67,9%) a 13 (65,0%) prípadoch.

U 6 pacientov DFKM s prevahou vláknitej zložky, napriek uvedenému subjektívnemu zníženiu bolesti, nebola objektívne detekovaná žiadna dynamika.

Po 6 mesiacoch užívania NSP indol-3 karbinolu sa pozorovala pozitívna dynamika stavu prsných žliaz u všetkých pacientov so zmiešanou formou DFCM a DFCM s prevahou žľazovej zložky. Maximálny účinok bol dosiahnutý aj u všetkých pacientov s DFCM s prevahou cystickej zložky. Súčasne u pacientov s DFCM s prevahou fibróznej zložky objektívne nebola žiadna dynamika stanovená.

Pozitívna objektívna dynamika prsných žliaz po 3 a 6 mesiacoch od začiatku karbolu Indol-3 NSP s rôznymi formami DFKM uvedenými na obrázku 3.

Obr.Pozitívna objektívna dynamika stavu prsných žliaz na pozadí príjmu indol-3 karbinolu NSP

1. DFCM SF - zmiešaná forma difúzneho FCM, t

2. DFCM LCD - difúzna FCM s prevahou glandulárnej zložky, t

3. DFCM QC - difúzna FCM s prevahou cystickej zložky.

diskusia

Doteraz najčastejšou operáciou panvových orgánov u žien zostáva celosvetová hysterektómia pre symptomatické myómy maternice. V posledných rokoch existuje jasný vzostupný trend v počte uskutočnených hysterektómií u žien v neskorom reprodukčnom veku. Literatúra predstavuje dostatočne podrobné systémové zmeny v ženskom tele po hysterektómii, týkajúce sa anatomického a funkčného stavu vaječníkov a močových ciest, ako aj neuro vegetatívnej a sexuálnej dysfunkcie [7]. Mnohé štúdie v tejto oblasti nám umožnili určiť možné spôsoby, ako napraviť vývoj funkčných porúch. Zároveň nie je venovaná náležitá pozornosť prevencii a liečbe kombinovaných ochorení prsníka u žien podstupujúcich chirurgickú liečbu myómov maternice.

Ako je dobre známe, u pacientov s myómom maternice, ktorí majú podstúpiť hysterektómiu so zachovaním maternice, existuje zvýšené riziko výskytu a progresie dysplázie prsníka v pooperačnom období. V mnohých štúdiách sa preukázalo, že maternicový myóm sa najčastejšie kombinuje s proliferatívnymi formami fibrocystickej mastopatie, pri ktorých je zvýšené riziko vzniku rakoviny prsníka [8, 9]. Táto okolnosť vyžaduje zváženie spoločných patogenetických mechanizmov myómov maternice a mastopatie a zavedenie integrovaného prístupu pri výbere spôsobu liečby u týchto pacientov.

V tejto štúdii bola vyhodnotená uskutočniteľnosť použitia Indol 3 karbinolu NSP u pacientov podstupujúcich hysterektómiu na symptomatické maternicové fibroidy diagnostikované s DFBC.

Kombinácia proliferatívnych procesov v prsných žľazách a myometriu u žien je spojená s univerzálnosťou mechanizmov estrogénovo závislej proliferácie a apoptózy [9, 10]. Indol-3 karbinol NSP je nástroj, ktorý je schopný viacnásobnej farmakologickej korekcie molekulárno-biologických procesov (normalizácia metabolizmu estrogénov, inhibícia proliferácie patologických buniek, indukcia apoptózy). Táto okolnosť určuje jeho prioritné použitie u pacientov s PCM a myómom maternice.

Získané výsledky sú v súlade s údajmi o klinickej účinnosti Indol 3 karbinolu NSP pri liečbe rôznych foriem FCM, prezentovaných v štúdiách domácich autorov [1, 5, 6]: pozitívna subjektívna dynamika vo forme vymiznutia a redukcie povahy mastalgie bola zaznamenaná u takmer všetkých pacientov bez ohľadu na formu PCM. , Podľa Yu.V. Bikeeva, N.F. Makovetskaya („Použitie indol-3 karbinolu NSP pri liečbe rôznych foriem mastitídy“, Štátna zdravotná inštitúcia „Samara Regional Clinical Oncologic Dispensary“) pri liečbe 87 pacientov s difúznou mastopatiou s indol-3 karbinolom NSP, celkový pozitívny účinok bol zaznamenaný u 95,4%. Pozitívna objektívna dynamika stavu mliečnych žliaz podľa výsledkov tejto štúdie sa uskutočňuje v 92,5% pozorovaní. Účinok indol-3 karbinolu NSP sa vyvíja postupne a dosahuje maximálne 6 mesiacov po začiatku používania. V tejto štúdii sa maximálny klinický účinok dosiahol u pacientov s DFKM s prevahou cystickej zložky.

Výsledky štúdie teda potvrdili klinickú účinnosť a uskutočniteľnosť predpisovania lieku Indol 3 karbinol NSP u pacientov s PCM po chirurgickom ošetrení maternicových fibroidov v objeme hysterektómie.

Referencie

1. Vysotskaya, I.V. Moderné možnosti liečby fibrocystického ochorenia // Nádory ženského reprodukčného systému. 2011. Č. 1, 2. S. 44–46.

2. Kogan, I.Yu. Mastopatia: nové prístupy k diagnostike a patogenetickej terapii // Journal of Obstetrics and Female Diseases. 2011. Tom LIX, roč. 1. P. 66–71.

3. Radzinsky, V.E. Mliečne žľazy a gynekologické choroby / V.E. Radzinsky. ZM.-Status Praesens. 2010. 303 s.

4. Ashrafyan, LA, Kiselev, V.I. Moderné možnosti prevencie a včasnej diagnostiky prekancerózy a rakoviny reprodukčných orgánov / Porodníctvo a gynekológia. 4. Č. 4. P.24-29.

5. Lyashenko, A.A., Kiselev, V.I., Severin E.S. Indol-3-karbinol (Indol-3 karbinol NSP): terapeutické a profylaktické účinky na nádory prsníka // Molekulárna medicína. Č. 2. P.20-25.

6. Rozhkova, N.I., Meskikh, E.V. Liečba benígnych ochorení prsníka // Nádory ženského reprodukčného systému. 4. Č. 4. P.23-24.

7. Vikhlyaeva, E.M. Hysterektómia a jej dôsledky // v knihe. Usmernenie k diagnostike a liečbe leiomyómu maternice. M., MEDpress-inform. 2004 s. 319–3b4.

8. Smetnik, V.P., Konovalova, V.N., Leonova, N.Yu. Patofyziológia a liečba benígnych ochorení prsníka: kontroverzné otázky // Problémy s reprodukciou. 1. č. P.93–100.

9. Baylyuk, E.N. Klinické a morfologické znaky proliferatívnych procesov v prsnej žľaze u pacientov s myómom maternice // Journal of pôrodníctvo a ženské choroby. 2011. Tom LIX, roč. 1. P. 98–106.

10. Idrisova, EA, Badgoeva, O.Kh., Vlasov, R.S., Makarova, I.I., Guriev, T.D. Kombinácia hyperproliferatívnych ochorení maternice a prsných žliaz: možnosti cielenej terapie // Problémy reprodukcie: Zborník IV. Medzinárodného kongresu o reprodukčnej medicíne. Spec. Vol. 2010. s. 186–187.

Bol materiál užitočný? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi v sociálnej oblasti. siete!

Charakterizácia potravinových doplnkov obsahujúcich indol-3-karbinol

Pri liečbe benígnej dysplázie prsnej žľazy sme použili tri biologicky aktívne potravinové doplnky obsahujúce indol-3-karbinol: Stella, Indinol a Estrovel (tabuľka 1).

Stella je dostupná vo forme trichromatických kapsúl 400 mg. Žltá kapsula obsahuje 100 mg indol-3-karbinolu obsiahnutého v kapustovitej zelenine. Indol-3-karbinol má nasledujúce účinky:

1) stimuluje detoxikačnú cestu 2-hydroxyestrogénu,
2) moduluje estrogénové receptory (antagonista alfa receptorov estrogénu),
3) stimuluje apoptózu rakovinových buniek,
4) inhibuje nádorovú angiogenézu,
5) antioxidant.

Zelená kapsula obsahuje 60 mg epigalokatechín-3-galátu obsiahnutého v zelenom čaji. Epigalokatechín-3-galát má nasledujúce účinky:

1) znižuje produkciu enzýmu aromatázy, ktorá prispieva k premene androgénov na estrogény,
2) selektívne znižuje rýchlosť rastu krvných ciev v nádoroch, to znamená potlačuje produkciu vaskulárneho endotelového rastového faktora (VEGF).

Капсула красного цвета содержит 60 мг изофлавонов сои (генистеина и дзадзеина), которые обладают следующими эффектами:

1) стимулируют 2-гидроксилирование эстрогенов,
2) конкурентно связываются с рецепторами эстрогенов,
3) снижают секрецию 4-гидрокси-эстрогенов,
4) повышают продукцию секс-связывающего глобулина.

Stella sa odporúča na normalizáciu výmeny estrogénov (obnovenie normálneho pomeru 2-hydroxyestrogénu a 16-alfa hydroxyestrogénu a zníženie produkcie 4-hydroxyestrogénov), na zlepšenie funkčného stavu ženského reprodukčného systému a zníženie rizika hormonálne závislých chorôb ženského reprodukčného systému, ako je napríklad myóm, mastopatia. , endometrióza a ako súčasť komplexnej terapie. Odporúčané dávky: 1 kapsula v žltej farbe každé ráno, 1 kapsula v zelenom popoludní a 1 kapsula v červenej večer na 1 mesiac. Ak je to potrebné, prijímanie sa môže predĺžiť na 3 - 6 mesiacov, 1 - 2 krát ročne v rovnakých intervaloch [18].

Indinol je dostupný v 300 mg kapsulách. Každá kapsula obsahuje 90 mg indol-3-karbinolu a excipientov, vrátane stearátu horečnatého 3 mg.

Indinol sa má užívať na profylaxiu a ako súčasť komplexnej liečby benígnych ochorení prsníka. Odporúča sa tiež užívať Indinol, keď sa kombinujú benígne dysplázie prsných žliaz s inými ochoreniami ženského reprodukčného systému: endometrióza, fibromyóm maternice, hyperplázia endometria, dysplázia krčka maternice, kondomy genitálií.

ESTROVEL je dostupný v tabletách po 500 mg. Obsahuje indol-3-karbinol (25 mg na tabletu), extrakt racimose tsimifuga (30 mg na tabletu), extrakt z koreňov divokého jámu (50 mg), izoflavóny sójových bôbov (25 mg), vitamíny B6, E, kyselinu listovú a ďalšie pomocné látky. v malých množstvách.

Tsimifuga racimoza a divoký koreň jámy sa už dlho používajú na liečbu menopauzálnych porúch u žien. Sójové izoflavóny sú fytoestrogény a kompenzujú negatívne účinky estrogénu v jeho nadbytku. Estrovel okrem liečebného účinku na prsné tkanivo prispieva k normalizácii nestabilného krvného tlaku, znižuje intenzitu záchvatov bolesti hlavy, znižuje frekvenciu návalov horúčavy u žien s neurovegetatívnymi poruchami počas menopauzy. Odporúčaná dávka lieku Estrovela 1-2 tablety denne počas 2 mesiacov.

V mnohých mestách Ruska nie sú žiadne veľké centrá prsníkov. Identifikáciu, sledovanie a liečbu pacientov s dyshormonálnou dyspláziou prsníka vykonávajú miestni gynekológovia v pôrodníctve. Na druhej strane analýza ambulantných kariet dispenzárnej skupiny pacientov ukázala, že liečba ochorení prsných žliaz nie je vždy primeraná ich objektívnemu stavu, zmenám v ultrazvuku a mamografii a prítomnosti sprievodnej gynekologickej patológie. Preto výskum použitia doplnkov stravy obsahujúcich indol-3-karbinol pomôže racionálnejšie zaobchádzanie so ženami s ochoreniami prsníka.

Účel štúdie: analyzovať účinnosť liečby žien rôznych vekových skupín s dyshormonálnou dyspláziou prsných žliaz potravinovými doplnkami obsahujúcimi indol-3-karbinol.

Pacienti a metódy. Výživové doplnky obsahujúce indol-3-karbinol (ako súčasť komplexnej terapie) boli liečené celkom 192 ženami, ktoré boli zaregistrované u lekára prsníka s diagnózou benígnej dyshormonálnej dysplázie prsných žliaz. Vek pacientov od 17 do 56 rokov. Trvanie pozorovania u cicavca od 1 roka do 19 rokov. Ultrazvukové vyšetrenie prsných žliaz sa uskutočnilo u všetkých pacientov. Ženy 40 rokov a staršie - ultrazvuk a mamografia.

Prvú skupinu tvorilo 52 žien vo veku od 17 do 35 rokov. Skupina trvala Stellu 3 mesiace.

Skupina 2 pozostávala zo 103 pacientov vo veku od 17 do 50 rokov, ktorí dostávali Indinol. Pacienti v reprodukčnom veku boli 48, predmenopauzálny a menopauzálny vek - 55 rokov.

Do tretej skupiny patrilo 37 žien vo veku od 50 do 56 rokov, ktoré boli liečené Estrowelom.

Vyhodnotenie výsledkov terapie zahŕňalo analýzu intenzity bolesti v prsných žľazách, stav štruktúry prsného tkaniva pri vyšetrení a palpácii a zmenu tkaniva prsníka pri vyšetrení ultrazvukom.

Intenzita bolesti sa odhadovala pomocou verbálnej stupnice v bodoch 0 až 4:

 • 0 bodov - žiadna bolesť
 • 1 bod - mierna bolesť,
 • 2 body - mierna bolesť,
 • 3 body - silná bolesť,
 • 4 body - neznesiteľná bolesť.

Stav tkaniva prsníka bol hodnotený podľa kontroly a palpácie v bodoch 0 až 6 [11]:

 • 0 bodov - žiadny patologický proces,
 • 1 bod - mierna difúzna fibroadenomatóza,
 • 2 body - mierna difúzna fibroadenomatóza,
 • 3 body - výrazná difúzna cystická alebo vláknitá fibroadenomatóza,
 • 4 body - výrazná difúzna cystická alebo vláknitá fibroadenomatóza,
 • 5 bodov - lokalizovaná fibroadenomatóza proti difúznemu pozadiu,
 • 6 bodov - lokalizovaná fibroadenomatóza proti difúznemu pozadiu.

Výsledky a diskusia

Do 1. skupiny boli zahrnuté ženy v reprodukčnom veku. Všetci pacienti sa sťažovali na silnú bolesť v mliečnych žľazách pred menštruáciou počas 7 - 10 dní (78%) alebo na miernu bolesť nesúvisiacu s cyklom (22%). Pri skúmaní boli hrudné pečene častejšie v mliečnych žľazách - 5 bodov (63%) a stredne zrnité tuleňov - 4 body (37%). V 80% prípadov pri pohľade z prsného tkaniva je husté, opuchnuté. Keď ultrazvukové vyšetrenie všetkých žien, obraz zodpovedal zmiešanej (fibrocystickej) forme mastitídy. Maximálna veľkosť cysty je 14,5 mm.

Ženy z prvej skupiny dostávali kapsuly Stella, každý po 1 ks. 3-krát denne počas 1 mesiaca (podľa pokynov a dobrovoľnej certifikácie, preložené do indol-3-karbinolu 100 mg). Táto liečba sa uskutočnila ako súčasť integrovanej terapie, ktorá obsahovala vitamíny a stopové prvky. So silným syndrómom bolesti bol krém Mastofit Evalar aplikovaný lokálne dvakrát denne, 7 - 10 dní v mesiaci.

Všetky ženy podstúpili dobre liečbu. Mnohí zaznamenali moderný farebný dizajn tabliet, ktorý zvýšil motiváciu pacientov k dôslednej liečbe. Zlepšenie stavu sa vyskytlo u 72% žien. Bolesť v mliečnych žľazách, premenštruačná aj nesúvisiaca s cyklom, sa znížila na miernu, hoci syndróm bolesti nebol úplne zastavený. 26% pacientov neuviedlo žiadne významné zlepšenie. A 1 pacient (2%) po liečbe sa sťažoval na zvýšenú bolesť prsných žliaz pred menštruáciou.

Pri vyšetrení sa zistilo zlepšenie stavu mliečnych žliaz u 86% žien. Tkanivo prsníka sa stalo mäkším a rovnomernejším (3-4 body). U 27% pacientov sa zachovala luminálna pečať. S kontrolným ultrazvukom sa nezaznamenali žiadne významné zmeny: tkanivová fibróza zostala, veľkosť cyst sa neznížila. Pacienti boli poučení, aby pokračovali v priebehu 3 - 6 mesiacov.

Všetky ženy druhej skupiny sa sťažovali na bolesť prsných žliaz. Ženy v reprodukčnom veku boli pred menštruáciou po dobu 10–14 dní narušené bolesťou. Pacienti opísali intenzitu bolesti ako miernu (40%) a silnú (60%). Pri skúmaní je štruktúra mliečnych žliaz hustá, heterogénna, čo zodpovedá 3 - 4 bodom (56%) a 5 bodom (44%). Na ultrazvuku majú ženy v reprodukčnom veku fibrózne zmeny a cysty od 0,7 do 1,2 cm U žien vo veku pred a menopauzou štúdia na ultrazvuku a mamografii ukázala fibrocystickú alebo fibróznu formu mastitídy s prejavmi mastnej involúcie.

Pri predpisovaní Indinolu bola predpísaná úprava dávky a trvanie liečby. Pokyny priložené k obalu, odporúčaná dávka 1 kapsula denne 2-3 týždne. Ale v literatúre venovanej liečbe chorôb prsníka sa použité dávky pohybujú od 2 do 4 kapsúl denne s trvaním podávania od 1 do 6 mesiacov [9, 12-14]. Existujú dôkazy o závislosti použitej dávky od hmotnosti pacienta. Preto u žien do 60 kg stačí užiť 1 kapsulu trikrát denne a ženy nad 60 kg potrebujú 2 kapsuly 2-krát denne [14]. Ale takéto zvýšenie dávky a trvanie liečby vyžaduje dodatočné finančné náklady, čo obmedzuje rozsah pacientov, ktorým možno predpísať liečbu.

Rozhodli sme sa zastaviť v priemernej dávke - 300 mg (1 kapsula) 2-krát denne (v zmysle indol-3-karbinolu 180 mg). Pri syndróme silnej bolesti sa krém Mastofit Evalar tiež predpisoval lokálne do mliečnych žliaz dvakrát denne 7 až 10 dní pred menštruáciou.

Všetci pacienti podstúpili trojmesačný priebeh liečby. Boli pozorované alergické reakcie a nežiaduce príznaky. U 61% žien v reprodukčnom veku sa syndróm premenštruačnej bolesti výrazne znížil na miernu bolesť 3-5 dní pred menštruáciou. 52% žien v pred- a klimaktickom veku zaznamenalo zníženie alebo zmiznutie bolesti a zníženie týchto pocitov v mliečnych žľazách ako pocit pálenia, mravenčenia, svrbenia.

Pri vyšetrení prsných žliaz sa pozorovala mäkšia a jednotnejšia štruktúra tkaniva (2-3 body) u 83% žien v reprodukčnom veku a 64% žien v menopauzálnom veku. Kontrolný ultrazvuk nevykazoval žiadne viditeľné pozitívne zmeny u žien oboch vekových skupín: cysty rovnakej veľkosti, fibróza v rovnakom objeme.

Podľa literatúry je maximálny účinok pri liečbe pacientov zaznamenaný do 6. mesiaca. Zmiznutie mastalgie a mastodynie sa pozorovalo u 70,4–90,5% pacientov [12–14]. Okrem toho sa pozorovala 100% účinnosť liečby u pacientov s glandulárnou mastopatiou [15]. Zlepšenie mamografického vzoru u 33,7% pacientov sa pozorovalo do 12. mesiaca po liečbe [16]. Preto sa ženám v tejto skupine odporúča pokračovať v liečbe indinolom.

Ženy v tretej skupine sa sťažovali na závažné (35%) a stredné (65%) bolesti prsníkov a príznaky charakteristické pre menopauzálny syndróm: návaly horúčavy, horúčka, búšenie srdca, potenie. Estrovel bol predpísaný pacientom ako 1 tableta 2-krát denne po dobu 3 mesiacov (podľa pokynov a dobrovoľnej certifikácie, pokiaľ ide o indol-3-karbinol 50 mg). S ťažkou bolesťou prsných žliaz sa krém Mastofit Evalar používal lokálne dvakrát denne 7 - 10 dní pred menštruáciou.

Pri vyšetrení mali prsné žľazy jemnú alebo stredne zrnitú štruktúru, hustú konzistenciu (2-3 body). Keď sa ultrazvuk - vláknité zmeny v prsnom tkanive na pozadí invázie. Podobný model bol získaný na mamogramoch.

V dostupnej literatúre o použití lieku Estrovela u žien v období perimenopauzy je dobrá znášanlivosť a 100% účinnosť proti neurovegetatívnym symptómom [17].

Počas liečby 37-ročných žien sa u jedného pacienta vyskytla exacerbácia chronickej cholecystopankreatitídy. Estrovel musel zrušiť. Zvyšných 36 žien bolo liečených dobre. Po troch mesiacoch liečby 68% pacientov zaznamenalo zlepšenie zdravotného stavu: bolesť a nepohodlie v prsných žľazách sa znížili. Silná bolesť narušila iba 8% pacientov. Neurovegetatívne symptómy sa stali menej výraznými u 68% žien a 32% zaznamenalo zmiznutie návalov horúčavy a tepla. Pri vyšetrení sa mliečne žľazy stali mäkšie a homogénnejšie (1 - 2 body) u 62% žien (tabuľka 2). Ale s kontrolným ultrazvukom nebola zrejmá pozitívna dynamika.

 1. Výživové doplnky obsahujúce indol-3-karbinol sú vysoko účinné pri komplexnej liečbe pacientov s benígnou dyshormonálnou dyspláziou prsných žliaz.
 2. Liečba potravinových doplnkov obsahujúcich indol-3-karbinol je u žien v reprodukčnom, predklinickom a menopauzálnom veku dobre tolerovaná.
 3. Zlepšenie subjektívneho stavu vo forme zníženia intenzity a trvania bolesti v prsných žľazách sa pozorovalo u 61 - 78% žien v reprodukčnom veku a 52 - 68% žien v pred- a menopauzálnom veku. Zlepšenie objektívnych indikátorov vo forme zlepšenia štruktúry tkaniva prsníka sa zaznamenalo u 83 - 86% žien v reprodukčnom veku a 62 - 64% žien v pred- a menopauzálnom veku.
 4. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti terapie a pozitívnej dynamiky objektívneho stavu prsnej žľazy podľa ultrazvuku a mamografie je potrebné pokračovať v liečbe (ako súčasť komplexnej terapie) doplnkami stravy obsahujúcimi indol-3-karbinol až po dobu 6 mesiacov.

literatúra

 1. Letyagin V.P., Vysotskaya I.V., Kim E.A. Pogodina E.M., Maksimov K.V. Fytoterapia difúzneho fibrocystického ochorenia. M .: ABV-press, 2008. 28 s.
 2. Mustafin Ch. K., Kuznetsova S. V. Ochorenia prsníka. Klinická príručka / Ed. Pinhosevich, E.G.M., 2009. 126 s.
 3. Vasilevsky A.V., Kozlovskaya N.A., Ilkevich A.G. a iné Benígne a zhubné ochorenia prsníka: Príručka pre študentov a lekárov. Ed. L. A. Putyrsky, Yu L. Putyrsky. M .: LLC "Med. Inf. Agentúra, 2008. 336 s.
 4. Chistyakov S. S., Selchuk V. Yu., Grebennikova O. P. Rakovina a benígne nádory prsníka: Manuál pre systém postgraduálneho odborného vzdelávania. Ed. S. Chistyakov. Moskva: Akadémia autorov, 2009. 120 s.
 5. Gilyazutdinov I. A., Khaskhanov R. Sh. Benígne nádory prsníka: sprievodca pre lekárov. Kazan: Medliterature, 2007. 216 s.
 6. Vysotskaya I.V. Moderné možnosti liečby fibrocystického ochorenia // Nádory ženského reprodukčného systému. 2009. № 1–2. 44 - 46.
 7. Vozny E.K., Belonogov A.V., Satyrov E.F., Yurgina O.V. Rakovina prsníka (moderné prístupy). Klinická mammológia. Tematická zbierka. 1. vydanie. Moskva: Firma Strom LLC, 2005. 181–189.
 8. Speirs V., Atkin S. L. Produkcia VGEF a expresia VEGF receptorov Ade-1 a KDR v epitelovej bunkovej línii a stromálnych bunkách odvodených z nádorov prsníka // Br J Cancer. 1999. № 80 (5-6). 898-903.
 9. Kiselev I.V., Lyashenko A.A. Indinol - regulátor proliferatívnych procesov v reprodukčnom systéme. M .: ZAO MiraxPharma, 2008. 48 s.
 10. L. Sidorenko Prsná žľaza. Ako sa chrániť pred rakovinou. Kniha pre každú ženu. Petrohrad: Folio Press. 1998. 704 s.
 11. Rakhimzhanova R.I., Suleimenova E.V., Mayer K.M., Solomonova A.M. Skúsenosti s indinolom pri liečbe rôznych foriem mastopatie v Kazachstane. Organizačné, lekárske a technické aspekty klinickej mamológie. Mater. 5 Celé Rusko. vedecké a praktické Conf. od intern. účasť. M., 2007. 130–132.
 12. Rozhkova N. I., Meskikh E. V. Hodnotenie účinnosti liečiva indinolu pri liečbe rôznych foriem mastopatie. Organizačné, lekárske a technické aspekty klinickej mamológie. Mater. 5 Celé Rusko. vedecké a praktické Conf. od intern. účasť. M., 2007. 149-152.
 13. N. I. Rozhkova, L. M. Burdina, V. P. Smetnik a kol. Komplexná alopatická a homeopatická liečba mastopatie // Bulletin Ruskej asociácie rádiológov. Č. 1. 148-152.
 14. Zulkarnayeva E.T., Khakimova R.H., Lapan E.I., Blagodetev I.L. Indinol-3-karbinol pri liečbe benígnych ochorení prsníka // Nádory ženského reprodukčného systému. 2008. Č. 3. S. 50–54.
 15. Kulagina N.V. Liečba fibrocystického ochorenia prsníka u pacientov s myómom maternice // Nádory ženského reprodukčného systému. 2010. Č. 1. P. 40–43.
 16. Kulchavenya E. V., Brizhatyuk E. V., Breusov A. A. Účinnosť doplnku výživy Estrovel pri liečbe žien s chronickou cystitídou počas perimenopauzy // pôrodníctvo a gynekológia. 2009. č. 3. P. 69–71.
 17. Bradlow H. L., Telang N. T., Sepkowic D. W. a kol. // J Endokrinol. 1996, 150: 259 - 265.
 18. ROAG informačný list. M., 2009.

E. A. Sukhareva *,Kandidát lekárskych vied
L.A. Ponomareva **,lekár, profesor
Kozlov **,lekár, profesor

* MUZ mestská poliklinika № 1, Syzran
** GBOU VPO SSMU je. Ministerstvo zdravotníctva a sociálneho rozvoja Ruska V. Razumovského, nažka krídlatá

Pri použití "Indole"

Hlavnou účinnou zložkou liečiva je indol-3-karbinol, Táto látka blokuje aktivitu alfa receptorov pre estrogény v nádorových bunkách, zlepšuje účinnosť pečene a negatívne ovplyvňuje vývoj rakovinových buniek. V jednej kapsule je denný príjem indol-3-karbinolu. Aktívnymi zložkami tohto liečiva sú tiež extrakt zo semien brokolice a brokolice, askorbyl palmitát.

Prírodné zložky tohto výživového doplnku sú fytoestrogény a vďaka tomu majú pozitívny vplyv na telo ženy. S nedostatkom vlastných estrogénov, ich príjem umožňuje vyplniť nedostatok, s prebytkom - fytoestrogény budú súťažiť s reálnymi hormónmi pre receptory, a tým znížiť ich úroveň na normálnu úroveň. Prebytok estrogénu vyvoláva vývoj nádorov v ženských reprodukčných orgánoch - vaječníkoch, maternici, prsných žľazách. Vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti sa liek „Indol“ považuje za vhodný na použitie a celkom efektívny. protirakovinové činidlo.

Hlavný princíp drogy je založený na čistení orgánov a tkanív z toxických látok nahromadených počas celého života. Tieto vlastnosti ho robia užitočným pri liečbe ochorení pečene (hepatitída, cirhóza), otrava jedlom, alergické reakcie. Zvlášť široko "Indole" používané v gynekológii. Indikácie na jeho použitie sú nasledujúce:

 • predmenštruačný syndróm
 • erózia krčka maternice,
 • hormonálna stabilizácia,
 • poruchy menštruačného cyklu spôsobené nedostatkom hyperestrogénu a gestagénu, t
 • myómy a myómy,
 • fibrocystická mastopatia,
 • polycystické vaječníky,
 • endometrióza,
 • hyperplázia endometria,
 • infekcie ľudského papilomavírusu
 • profylaxia a súbežná liečba nádorov v prsníku, vaječníkoch, maternici, t
 • zvýšiť plodnosť žien
 • zlyhanie pečene
 • intoxikácia spôsobená rôznymi otravami,
 • dlhodobé užívanie toxických liekov.

Pri liečení týchto ochorení by sa nemala obmedzovať len na biologicky aktívne prísady. Najväčšiu účinnosť ich použitia možno dosiahnuť v dôsledku komplexnej liečby. Фармацевтические средства, а при необходимости и хирургическое вмешательство являются основными компонентами лечения. Употребление биологически активной добавки может усилить их эффективность.

kontraindikácie

Как растительный препарат «Индол» имеет незначительное число противопоказаний. Patrí medzi ne склонность пациентки к сильным аллергическим реакциям, особенно на цветение крестоцветных растений. Также не следует употреблять данную пищевую добавку во время беременности и при грудном вскармливании. Účinok indolu na prenášané dieťa a materské mlieko nie je úplne objasnený. Okrem toho treba poznamenať, že súčasný príjem doplnkov výživy a liekov, ktoré ovplyvňujú kyslosť žalúdočnej šťavy, môže znížiť účinnosť liečby. Tento liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 18 rokov.

Návod na použitie "Indole Forte Evalar"

Liek Indol Forte Evalar je dostupný vo forme kapsúl 0,23 g. Lekárne majú balenie po 30 a 60 kusoch. Každá tableta obsahuje 100 mg indol-3-karbinolu, 92,5 mg rastlinných extraktov a pomocné látky typické pre doplnky výživy. Dospelí musia užiť iba 1 kapsulu Indol Forte denne s jedlom. Niekedy sa na naliehanie ošetrujúceho lekára môže zvýšiť denná dávka doplnku stravy. Aby sa dosiahol hmatateľný zdravotný účinok, je žiaduce podrobiť sa mesačnému čisteniu a potom ho podľa potreby opakovať.

Použitie indolu počas menštruácie

Keďže tento liek má priamy vplyv na mesačný cyklus, niektoré ženy pochybujú o tom, či sa má užiť v kritických dňoch. Ako doplnok výživy si tento liek nevyžaduje dodržiavanie prísneho plánu recepcií. Počas všetkých fáz cyklu môžete piť „indol“.

Vplyv na menštruačný cyklus a hojnosť mesačných

Indol má pozitívny vplyv na zdravie žien s hyperestrogéniou. Prebytok estrogénu vyvoláva patologické stavy endometria a v dôsledku toho bolestivé a ťažké krvácanie.

Liek tiež reguluje trvanie cyklu a vracia ho späť do normálu. Škvrny zmiznú deň pred a po menštruácii, nadmerná dĺžka menštruácie sa skráti. Pozitívny účinok sa prejavuje zmiernením premenštruačného syndrómu. Ženy užívajúce Indol sú menej ovplyvnené emocionálnymi výškami.

Analógy liečiv

„Indol“ má niekoľko liekov s rovnakým mechanizmom vplyvu a takmer rovnakým množstvom hlavnej aktívnej zložky. Tieto fondy sa vyznačujú ďalšími zložkami v zložení. Výber liečiva sa uskutočňuje v závislosti od relevantnosti konkrétneho rastlinného doplnku pre konkrétne ochorenie. Ako náhrada najčastejšie používajte tieto výživové doplnky:

 • "Stella". Zloženie tohto lieku sú výťažky zo sójového a zeleného čaju. Tento nástroj je účinný pri liečbe nádorov rôznej povahy a iných gynekologických chorôb. Viacfarebné tablety sa užívajú 3-krát denne s jedlom. Priebeh užívania lieku „Stella“ je navrhnutý na 3 mesiace a šesťmesačnú prestávku,
 • "Estrovel" - v zložení liečiva je okrem hlavnej zložky prítomný bór, vitamíny B6, B9, E, extrakt z cimicifugy, sója, priadza a niekoľko aminokyselín. Tento nástroj je určený ženám, ktoré ťažko vydržia zmeny v menopauze. Pravidelné používanie významne znižuje intenzitu a počet prílivov, reguluje krvný tlak a srdcové funkcie. S pomocou „Estrovely“ sa ženy ľahšie vyrovnávajú so záchvatmi podráždenosti a hysterickými stavmi sprevádzajúcimi hormonálne zmeny v tele. Tento nástroj sa tiež používa v pooperačnom období po odstránení vaječníkov. Okrem vyššie uvedených terapeutických účinkov je Estrovel tiež protirakovinové liečivo,
 • "Indinol" - v zložení liečiva je jediná účinná látka - indol-3-karbinol. Dávkovanie tohto nástroja - 2 tablety denne počas 3-6 mesiacov. Hlavnou funkciou lieku „Indinol“ je prevencia rakoviny a benígnych nádorov. Tento doplnok výživy sa tiež používa na zvýšenie účinku protirakovinovej terapie,
 • „Indol plus“ - Zloženie tohto lieku doplnené extraktom z artičokového listu. Táto rastlina, podobne ako brokolica, obsahuje veľké množstvo indol-3-karbinolu. Z tohto dôvodu je účinok užívania Indole Plus rýchlejší a trvalejší. Doplnková látka sa používa na stabilizáciu hormonálneho pozadia, zlepšenie celkového zdravia detoxikáciou. Indol Plus má pozitívny vplyv na tráviace a vylučovacie systémy, pomáha omladzovať a liečiť telo. Tento liek sa užíva 1-2 kapsuly denne po dobu 1-2 mesiacov.

Recenzie pacientov

Väčšina žien si po kurze Indola všimne jasný zdravotný účinok. Mnohí z tých, ktorí si sťažovali na opuchy a bolesť prsných žliaz pred menštruáciou, zaznamenali pokles nepohodlia. Tento nástroj sa tiež účinne vyrovnáva s mastopatiou. Niektorí pacienti, ktorí podstúpili operáciu prsníka, preukázali, že po absolvovaní kurzu „Indol“ sa nemohli uchýliť k operácii alebo ju odložiť na dlhú dobu. Po 2 až 3 mesiacoch užívania tohto lieku si ženy všimnú zlepšenie svojho psychoemocionálneho stavu počas premenštruačného syndrómu a menopauzy. Stabilizácia hormonálnej rovnováhy má pozitívny vplyv na pohodu a náladu tých, ktorí užívajú Indol.

Natalia Evgenievna Pokhodilova

Psychológ, Kinesiologist Online konzultant. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Toto je len doplnok výživy. Absolútne nie je pripojený. Pijem to v poriadku.

- nezostala vám žiadna krv.
naliehavo piť krv svojho manžela.

Toto je len doplnok výživy. Absolútne nie je pripojený. Pijem to v poriadku.

Môj cyklus od Indinolu sa nezastavil. Je však možné, že tu je všetko individuálne. V každom prípade sa oplatí konzultovať s lekárom.

Prečo piť tento podvod?

Kto vie, prečo sa vlákno počas prijímania indinolu úplne vymkne alebo skryje? Kto to mal? Mám mastopatiu a endometriózu. Pred doktorom sa nemôžem dostať do frontu do konca mesiaca

Súvisiace témy

vďaka, ktorý odpovedal

Môj ultrazvuk ukázal (hyperplázia endometria) a položil na kyretáž na radu gynekológa, aby prerezal 60 kapsúl indinolu, ale zatiaľ som necítil žiadne zmeny a teraz sa pýtam, či stojí za to utratiť viac. Ale po zoškrabaní som stratil bolesť na kostrči, ale začali znova piť kapsuly a nechápali, čo sa deje a prečo.

Stratil som identitu svojho obdobia, mal by som teraz prísť, ale žiadna odpoveď nie je pozdravom, hrudník sa nenaplní a žalúdok vôbec neubližuje.

A ako je to s tebou? Mám individuálnu situáciu! Mesiace sú vždy 28 dní a už existuje 5-dňové oneskorenie, testy sú negatívne, hrudník nie je prvýkrát plný v živote, neviem, čo si mám myslieť!

Mám podobnú situáciu, začal som brať indinol pred menštruáciou a teraz nie sú žiadne mesiace po dobu 2,5 mesiaca. Už si myslel, že vyvrcholenie prišlo :-). Mám 32 rokov. Pravdepodobne bude potrebné navštíviť lekára

oneskorenie 30 dní na pozadí užívania indinolu. príšerne

Indinol piť počas menštruácie alebo zastaviť na čas ms? Odpovedz mi. zakrádajú

Mám tiež trojdňové oneskorenie, hoci som indinol pil iba dva týždne, test je negatívny))) Na lekárskych fórach neexistuje odpoveď na túto otázku, čo si mám myslieť a ja neviem.

Situácia je podobná: oneskorenie 6 dní po takmer mesiaci užívania indinolu. Okrem toho, svrbivé telo v noci, som alergický a svrbenie spôsobujú niektoré lieky a doplnky výživy. Rozhodol som sa, že dokončím balenie (120 kapsúl) a už nebudem piť.

Indinol piť počas menštruácie alebo zastaviť na čas ms? Odpovedz mi. zakrádajú

Indinol piť počas menštruácie alebo zastaviť na čas ms? Odpovedz mi. zakrádajú

Indinol mi pomohol vyliečiť HPV, vypil som ho 6 mesiacov, prestal som piť a menštruácia meškala 14 dní (test negatívny !! Neviem, čo mám robiť).

Videl 3 mesiace, neovplyvnil cyklus.

Indinol piť počas menštruácie alebo zastaviť na čas ms? Odpovedz mi. zakrádajú

Pijem indinol + epigalat 4. mesiac (predtým to bol Yarin). S cyklom som sa stal úplným neporiadkom - potom 25 dní, posledný mesiac bol celkom 38 - už som si myslel, že na ne nemôžem čakať. Teraz tu znova prichádza 32. deň cyklu - a ticho. Tolley v tele otkhodnyaki po 3 rokoch užívania Yarina, toli Indinol ovplyvňuje, toli oboje.

Indinol mi pomohol vyliečiť HPV, vypil som ho 6 mesiacov, prestal som piť a menštruácia meškala 14 dní (test negatívny !! Neviem, čo mám robiť).

Indinol videl z nádoru na hrudi, 3 plechovky po 120 kapsulách. Prvýkrát meškanie bolo 42 rokov, cyklus sa stal raz za sedem mesiacov, v siedmom mesiaci, keď prišli, keď došlo k prestávke od indinolu (teraz som to pochopil), išiel som k lekárovi, nikto nenavrhol, všetko jedným hlasom - skorá menopauza. Nemožno sa spájať s príjmom indinolu. Teraz som si istý. Nezáleží na tom!

Dievčatá, ktoré pretiahli cyklus, ako vám závidím. Mám adenomyózu, veľmi ťažké obdobia, také, že nejdem z domu (cyklus je celkom 26-28 dní. Hormóny mi nevyhovovali. Lekár predpísal Indinol + ipigallat. Opil som sa na 4 cykly úplne ((((((


Situácia je podobná: oneskorenie 6 dní po takmer mesiaci užívania indinolu. Okrem toho, svrbivé telo v noci, som alergický a svrbenie spôsobujú niektoré lieky a doplnky výživy. Rozhodol som sa, že dokončím balenie (120 kapsúl) a už nebudem piť.

Mám mastopatiu a endometriózu, cystu, mierne oneskorenie, sporé menštruácie ooooochen, na pozadí indinolu prakticky neexistuje žiadna ICP

Začala piť indinol a okamžite začala obdobie. hoci tam boli len pred 2 týždňami. Myslím, či pokračovať, ak bude takto konať? Udeľuje sa za profylaxiu v súvislosti s mastopatiou.

Pijem z E + I myómu, už 2 týždne. Cyklus sa nezmenil. Ale dnes ráno zvracal. To kapsuly Indinola (((((aký je dôvod? Možno znížiť dávku)?

Znížil som tri mesiace extraktu indolu-3 a zeleného čaju + pupalkový olej 1 balenie, teraz je oneskorenie už 20 dní, tehotenstvo je negatívne !! liečená mastopatia a endometrióza! Interne sa cítim lepšie, ale absencia menštruácie je nepríjemná.

Trvalo indinol od HPV mesiaca. Je to tiež oneskorenie už týždeň, prvýkrát po celú dobu (((nenájdem si miesto pre seba).

POKYNY na lekárske použitie lieku Indinol® Forto (Indinol® Forto)
Vedľajší účinok Z reprodukčného systému: menštruačné poruchy v podobe predlžovania alebo skracovania. Na strane tráviaceho ústrojenstva: bolesť v epigastrii. Laboratórne ukazovatele: zvýšenie koncentrácie tyrotropných a folikuly stimulujúcich hormónov, prolaktínu a estradiolu, zníženie koncentrácie kreatinínu, eozinofília. Iné: chudnutie.
Zdroj: http://www.tiensmed.ru/news/indinol-ab
Rovnaký problém! Oneskorenie je 2 dni, nič neuškodí, hrudník prestal bolieť.

Dievčatá, ktoré pretiahli cyklus, ako vám závidím. Mám adenomyózu, veľmi ťažké obdobia, také, že nejdem z domu (cyklus je celkom 26-28 dní. Hormóny mi nevyhovovali. Lekár predpísal Indinol + ipigallat. Opil som sa na 4 cykly úplne ((((((

Pijem Indinol forto. Prvý mesiac po menštruácii s oneskorením, sklerózou, bez príznakov. Teraz pijem druhý mesiac a tiež meškanie a žiadne príznaky do začiatku mesiaca. A nič prekvapujúce. „Základom terapeutického účinku Indinolu® Forto je jeho antiestrogénny a antiproliferatívny účinok.“ Myslím si, že je potrebné zmeniť liek. Pílu podľa predpisu lekára. Prečítajte si pokyny pre liek!

Pijem Indinol forto. Prvý mesiac po menštruácii s oneskorením, sklerózou, bez príznakov. Teraz pijem druhý mesiac a tiež meškanie a žiadne príznaky do začiatku mesiaca. A nič prekvapujúce. „Základom terapeutického účinku Indinolu® Forto je jeho antiestrogénny a antiproliferatívny účinok.“ Myslím si, že je potrebné zmeniť liek. Pílu podľa predpisu lekára. Prečítajte si pokyny pre liek!

Zmizol tiež po indinole. 19-dňové oneskorenie. Predtým indinol pil spolu s epilagate a všetko bolo normálne. 1 mesiac indinol pil sám a teraz je oneskorený. Strašidelné tiež

Indinol pijem už takmer pol roka. Mastopatia bola preč, ale s ňou a jej obdobím. Začala sa umelá menopauza. Zažil som všetky jeho hrôzy s prílivmi a prúdmi. Pocity z horiacej kachle v snehu. To divoké teplo, divoká zima! Cez noc som sa zobudil až 7-krát vo vlhkom a lepkavom pote, potom som hneď pred chladom nemohol dostať zášť na zub. A ako podmienka, že som nechcel žiť. Takéto myšlienky mi šli do hlavy, takmer som si položil ruky na seba. vyzeral opuchnutý a strašidelný. Netrpezlivo som trpel. Ešte sa nenapadlo zrušiť. Menštruácia sa postupne zotavovala, ale s oneskorením až 40-60 dní v priebehu roka, a potom úplne zmizla. Ultrazvuk vo vaječníkoch ukončil folikuly. Teraz mesačník nikdy nepríde. Myslím si, že pri užívaní tejto drogy som sa blížil k menopauze niekoľko rokov.

Indinol pijem už takmer pol roka. Mastopatia bola preč, ale s ňou a jej obdobím. Začala sa umelá menopauza. Zažil som všetky jeho hrôzy s prílivmi a prúdmi. Pocity z horiacej kachle v snehu. To divoké teplo, divoká zima! Cez noc som sa zobudil až 7-krát vo vlhkom a lepkavom pote, potom som hneď pred chladom nemohol dostať zášť na zub. A ako podmienka, že som nechcel žiť. Takéto myšlienky mi šli do hlavy, takmer som si položil ruky na seba. vyzeral opuchnutý a strašidelný. Netrpezlivo som trpel. Ešte sa nenapadlo zrušiť. Menštruácia sa postupne zotavovala, ale s oneskorením až 40-60 dní v priebehu roka, a potom úplne zmizla. Ultrazvuk vo vaječníkoch skončil folikulov. Teraz mesačník nikdy nepríde. Myslím si, že pri užívaní tejto drogy som sa blížil k menopauze niekoľko rokov.

Znížil som tri mesiace extraktu indolu-3 a zeleného čaju + pupalkový olej 1 balenie, teraz je oneskorenie už 20 dní, tehotenstvo je negatívne !! liečená mastopatia a endometrióza! Interne sa cítim lepšie, ale absencia menštruácie je nepríjemná.

Indinol pijem už takmer pol roka. Mastopatia bola preč, ale s ňou a jej obdobím. Začala sa umelá menopauza. Zažil som všetky jeho hrôzy s prílivmi a prúdmi. Pocity z horiacej kachle v snehu. To divoké teplo, divoká zima! Cez noc som sa zobudil až 7-krát vo vlhkom a lepkavom pote, potom som hneď pred chladom nemohol dostať zášť na zub. A ako podmienka, že som nechcel žiť. Takéto myšlienky mi šli do hlavy, takmer som si položil ruky na seba. vyzeral opuchnutý a strašidelný. Trpel som donekonečna. Ešte sa nenapadlo zrušiť. Menštruácia sa postupne zotavovala, ale s oneskorením až 40-60 dní v priebehu roka, a potom úplne zmizla. Ultrazvuk vo vaječníkoch skončil folikulov. Teraz mesačník nikdy nepríde. Myslím si, že pri užívaní tejto drogy som sa blížil k menopauze niekoľko rokov.

Saw Indinol 3 mesiace. Od prvého mesiaca prijatia sa predĺžili a predĺžili obdobia. V druhom mesiaci mesiaca boli veľmi silné, na pokraji as zrazeninami. Tretí mesiac priniesol črevnú nevoľnosť a prvý deň mesačného krvácania, ktoré bolo zastavené v nemocnici. Prsia naozaj ublížili prestali 😂😂 (predpísané pre fibróznu mastopatitídu), ale zlé veci boli hrozné. Čítal som recenzie, sú opakom najčastejšie vymiznutých mesačne, menej často sa stáva krvácaním. Buďte opatrní pri užívaní tohto lieku!

Pijem len indinol 2 dni, predpísali mi 2 tablety 2-krát denne s priebehom 3 mesiacov. Faktom je, že teraz mám mesačné obdobia a stali sa hojnými až 2 - 3 vankúšikmi denne. Má niekto rovnakú situáciu?

Indinol piť počas menštruácie alebo zastaviť na čas ms? Odpovedz mi. zakrádajú

Videl a piť Indole, ale NSP-shny. Neexistuje žiadny zelený čaj a ďalšie veci, iba indol a brokolica, kvetenstvo. Po dobu 4 mesiacov polypy pomaly odchádzali (cieľovou polypóziou endometria). A hlavným dôvodom pre mnoho rokov pokusu otehotnieť (3 histery a veľa hormónov) psihanula a podľa účelu kurzu Indole 2 tabl 3x denne + Shakeshock 1 tab 3 krát denne po dobu 4 mesiacov dostal vynikajúci výsledok (ultrazvuk si všetko uchovávam ako pamäť). Pokúšam sa navštevovať kurzy Indola dvakrát do roka. Minulý rok však premeškala kurz v druhej polovici roka a výsledkom je opäť endometriotická cysta a malý polyp. Skúšam znova a znova dúfam v dobrý výsledok.

A áno, s cyklom problémov nebol žiadny príjem, videný počas mesiacov.

Indinol pijem už takmer pol roka. Mastopatia bola preč, ale s ňou a jej obdobím. Začala sa umelá menopauza. Zažil som všetky jeho hrôzy s prílivmi a prúdmi. Pocity z horiacej kachle v snehu. To divoké teplo, divoká zima! Cez noc som sa zobudil až 7-krát vo vlhkom a lepkavom pote, potom som hneď pred chladom nemohol dostať zášť na zub. A ako podmienka, že som nechcel žiť. Takéto myšlienky mi šli do hlavy, takmer som si položil ruky na seba. vyzeral opuchnutý a strašidelný. Netrpezlivo som trpel. Ešte sa nenapadlo zrušiť. Menštruácia sa postupne zotavovala, ale s oneskorením až 40-60 dní v priebehu roka, a potom úplne zmizla. Ultrazvuk vo vaječníkoch skončil folikulov. Teraz mesačník nikdy nepríde. Myslím si, že pri užívaní tejto drogy som sa blížil k menopauze niekoľko rokov.

Bola mi predpísaná 3-mesačná štúdia Indinolu, po prvom balení sa mesačná lehota začala po 20 dňoch a vylievala sa už 6 dní. Gynekológ predpísal hemostatické lieky. Pozrite sa, čo sa stane ďalej (

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru, odosielajúci materiály, má teda záujem o ich zverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným "Hurst Shkulev Publishing"

Pin
Send
Share
Send
Send