Hygiena

Stimulácia ovulácie pomocou klostilbegitu

Pin
Send
Share
Send
Send


Vo väčšine prípadov, pred IVF, je indikovaná stimulácia ovulácie s Klostilbegit. Aby bol postup efektívnejší, je kombinovaný s použitím lieku Proginova, ako aj injekciou hCG. Tieto lieky sú účinné, ale môžu byť užívané len tak, ako to predpísal lekár. Žena musí podstúpiť sériu testov na vylúčenie obštrukcie vajíčkovodov (to môže viesť k mimomaternicovému tehotenstvu).

Aký druh lieku a jeho účinnosť?

Klostilbegit je pilulka pre ženy zameraná na stimuláciu ovulácie. Niekedy predpísané na liečbu mužov, keď majú oligospermiu. Liečivo obsahuje citrát klomifénu, ktorý potláča tvorbu estrogénu. Vďaka tomu liek patrí do skupiny antiestrogénov. Klostilbegit zároveň prispieva k produkcii hormónov FSH a LH, ktoré sú potrebné pre priebeh ovulácie. Látka sa rýchlo vstrebáva do krvného obehu, ale z tela sa dlhodobo odstraňuje - polčas je približne 5-7 dní.

Liek je považovaný za pomerne účinný, ale mal by sa brať s opatrnosťou. Treba mať na pamäti, že s jeho účinnosťou je nástroj celkom nebezpečný. S nekontrolovaným príjmom piluliek sa môžu vaječníky zväčšiť na 5-8 cm, čo je pre ženu veľmi nebezpečné. Tento stav môže byť sprevádzaný silnou intoxikáciou, ospalosťou, bolesťou v dolnej časti brucha.

Okrem toho tým, že liek zvyšuje šance na viacpočetné tehotenstvo. To znamená, že žena môže porodiť dvojčatá alebo dokonca trojčatá. Je to spôsobené tým, že niekoľko vaječných buniek dozrieva vo folikuloch naraz, čo za vhodných podmienok môže spoločne vstupovať do dutiny maternice.

Indikácie na použitie

Klostilbegit pri stimulácii ovulácie je indikovaný v takýchto situáciách:

 • Syndróm Chiari-Frommelya. V tomto prípade má pacient amenoreu a vonkajšie pohlavné orgány sú atrofované. Môže dôjsť k menšiemu vybitiu bradavky. Kvôli tejto patológii je prirodzený proces ovulácie narušený.
 • Polycystický vaječník. Prejavuje sa nedostatkom ovulácie, zvýšenou produkciou pohlavných hormónov (androgénov a estrogénov).
 • Syndróm amenorey. V tomto prípade žena zmizne menštruáciou, ovulácia sa stane nestabilnou alebo úplne zmizne. Tento stav môže byť spôsobený užívaním niektorých perorálnych kontraceptív, preto pred začiatkom liečby liekom Closibelgit musíte prestať používať akékoľvek hormonálne lieky.

Pred vymenovaním lieku musí žena zložiť sériu skúšok. Lekár sa musí uistiť, že jej dočasná neplodnosť súvisí práve s anovulačným cyklom. Neschopnosť stať sa matkou môže byť z iných dôvodov. K tomu môžu prispieť napríklad rôzne nádory v reprodukčnom systéme. A užívanie Closibelgity zvyšuje rýchlosť delenia rakovinových buniek, takže malígny proces sa šíri rýchlejšie.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Nie všetci pacienti môžu stimulovať ovuláciu s Klostilbegit. Faktom je, že užívanie lieku má veľké množstvo kontraindikácií. Najmä sa neodporúča piť tablety, ak má žena: t

 • Individuálna neznášanlivosť na akúkoľvek látku, ktorá je súčasťou lieku (klomifén alebo pomocné zložky).
 • Ochorenie pečene. Polčas rozpadu lieku z tela je dlhý, takže liek má negatívny vplyv na pečeň. A ak existujú nejaké patológie tohto tela, môžu sa stať ešte výraznejšími
 • Ovariálna cysta. S pravidelným príjmom Klostilbegit, môže dôjsť k jeho rastu, a to je plná prasknutie neoplazmy.
 • Onkologický proces v tele.
 • Zlý zrak Užívanie lieku môže viesť k ešte väčšej strate zraku.
 • Riziko krvácania z maternice. Ak žena predtým krvácala z maternice, liek je kontraindikovaný. V opačnom prípade môže dôjsť k závažnej strate krvi (jeden z vedľajších účinkov).

V prípade neprítomnosti kontraindikácií musí byť liek predpísaný lekárom. Po užití Klostilbegita je potrebné sledovať ich stav. Ak sa vyskytnú akékoľvek vedľajšie účinky, používanie lieku sa musí prerušiť a poraďte sa so svojím lekárom. Typicky sa tento stav objavuje u pacientov, ktorým sú predpísané vysoké dávky lieku.

Možno, že výskyt bolesti hlavy, nevoľnosť, depresia, silná bolesť v spodnej časti brucha, potenie. Pri dlhodobom užívaní lieku môže dôjsť k prudkému zvýšeniu hmotnosti.

Okrem toho sa môže zväčšiť veľkosť vaječníkov. Preto by sa mali pravidelne podrobovať ultrazvuku. S miernym zvýšením vaječníkov by sa liek mal okamžite zastaviť.

V zriedkavých prípadoch kožná dermatitída, svrbenie v bradavkách. Niekedy sa ženy sťažujú na problémové močenie sprevádzané bolesťou.

Návod na použitie

Ako stimulovať ovuláciu? Za týmto účelom sa riaďte všetkými odporúčaniami ošetrujúceho lekára. Okrem toho by ste mali preštudovať všeobecné pokyny o lieku. Ak žena zachovala menštruáciu (v niektorých patológiách chýbajú), je potrebné začať užívať liek 5. deň cyklu. Vezmite liek sutra na prázdny žalúdok v dávke 50 mg. Trvanie liečby je 5 dní, pod podmienkou nepretržitého sledovania vaječníkov ultrazvukom.

Aký je deň ovulácie? K tomu zvyčajne dochádza v 11-15 dennom cykle, v závislosti od vlastností ženského tela. Ak chcete zistiť približný deň ovulácie, je potrebné počítať 14 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. To znamená, že vo väčšine prípadov spadá uprostred cyklu. Tiež, na určenie ovulácie, môžete použiť špeciálny test, ktorý sa predáva v akejkoľvek lekárni.

Niekedy Klostilbegit nepomôže, preto je potrebné opakovať liečbu nasledujúci mesiac, pričom liek užívajte od 5 do 10 dní cyklu, ale so zvýšeným dávkovaním 2-krát. Bez ovulácie môžete znovu podstúpiť liečbu tretíkrát, ale bez zvýšenia dávky.

Ak sa účinok liečby nezískal, je potrebné urobiť trojmesačnú prestávku a len potom opakovať priebeh liečby. Na liečbu mužskej neplodnosti sa liek predpisuje raz denne po dobu 6 týždňov v rade.

Kombinácia Klostilbegitu, injekcie HCG a Proginova

Proginova je liek obsahujúci hormón estrogén. Po liečbe liekom Klostilbegit sú vaječníky ženy vyčerpané, takže Proginova môže byť určená na obnovenie hormonálnych hladín. Schéma stimulácie ovulácie s Klostilbegit a Proginov je nasledovná:

 • Na piaty deň cyklu je predpísaná žena Klostilbegit, ktorá trvá do 10-11 dní. Dávka lieku - až do 100 mg denne, zvyčajne užíva liek v čase, sutra pôst.
 • Lekár neustále monitoruje stav folikulov pomocou ultrazvuku. Keď dosiahnu 20-25 mm, pripravia sa na nástup ovulácie, urobia injekciu hCG. Pravidlom je, že k ovulácii dochádza 40-45 hodín po injekcii. Injekcia podporuje slzenie folikulu a uvoľňovanie vajíčka, ako aj tvorbu corpus luteum. Zvyčajne je to sprevádzané miernou bolesťou v bedrovej oblasti. Na získanie spoľahlivých výsledkov je však potrebný ďalší prechod ultrazvuku.
 • Ak dôjde k ovulácii, žena má predpísanú dávku Proginova. Niekedy je liek predpísaný vopred (od 5. dňa cyklu), aby sa zabránilo deplécii vaječníkov.

Ovulácia netrvá dlho - až 48 hodín. Preto okamžite po podaní injekcie hCG žene musí mať nechránený sex so svojím sexuálnym partnerom. Navyše, čím viac času počas týchto 48 hodín majú sex, tým vyššia je pravdepodobnosť počatia. Ale po ovulácii je u konca, otehotnenie bude oveľa ťažšie.

Klostilbegit si môžete kúpiť v každej lekárni. Náklady na balenie sú asi 500 rubľov pre 10 tabliet. Liek sa predáva bez lekárskeho predpisu, ale neodporúča sa samoliečba. To môže viesť k hormonálnym poruchám, zväčšeniu vaječníkov a ďalším vážnym následkom.

Tak, ovulácia po clostilbegit prichádza veľmi rýchlo. Avšak nie všetky prípady liečby sú účinné. Ak po 6 mesiacoch liečby nie je žiadny účinok, lekár by mal skontrolovať liečebný režim a predpísať nový liek.

Keď je predpísaný Klostilbegit

Stimulácia ovulácie clostilbegitom menovaná až po úplnom rozsahu testov:

 • partnerský spermogram,
 • skúšky priechodnosti rúr
 • hodnotenie hormónov
 • odstránenie problémov s endometrium,
 • nedostatočná hyperprolaktinémia, hypotyreóza.

Ak je neprítomnosť tehotenstva spôsobená iným dôvodom, napríklad prekročením hormonálnej normy, nenastane žiadna stimulácia. Stačí ich opraviť pomocou iných liekov. Keď sa všetko vráti do normálu, ovulácia je schopná postúpiť sama.

Ak sa všetky vyšetrenia ukázali ako problém pri ovulácii, vykoná sa ďalší ultrazvuk. Zvyčajne pozorovania trvajú niekoľko mesiacov. Je potrebné objasniť, či dochádza k rozvoju folikulov, ale bunka nemá čas vyvíjať sa, alebo jednoducho neexistuje tvorba bublín. Na základe tohto faktora a podmienok konkrétnej situácie lekár rozhodne o predpisovaní lieku. Jeho funkciou bude stimulácia bunkovej produkcie alebo pomoc pri „dozrievaní“ folikulu na veľkosť potrebnú na ovuláciu.

Identifikovať potrebu stimulovať ovuláciu pomocou ultrazvukového vyšetrenia clostilbegit

Vzhľadom na výskyt nežiaducich reakcií, ak je ovulácia stimulovaná klostilbegitom (prehľady ukazujú najmä prudký nárast hmotnosti), lekár predpisuje liek len pod podmienkou, že pacient má problém s nezávislou produkciou buniek. V ideálnom prípade pripomeňme, že vývoj nastáva v nasledujúcom poradí:

 • Na vaječníku rastú tekuté vezikuly.
 • Jeden z nich je pred ostatnými vo veľkosti.
 • V ňom vzniká a formuje ženská bunka.
 • Zvyšné bubliny prestanú rásť, dochádza k recesii a postupne úplne miznú.
 • Po dosiahnutí požadovanej veľkosti, o niečo viac ako 20 mm, folikuly prasknú. Z nej bunka vstupuje do genitálneho traktu.

V tomto bode a mali by viesť pohlavný styk, aby bol produktívny. Ak dievča nemá vôbec folikul, alebo ak nie je schopný vyvinúť sa na správnu veľkosť sám, je pravdepodobnejšie, že si určí clostilbegit.

Schémy a dávky klostilbegitu

Už v štádiu skúmania a hodnotenia výsledkov analýzy lekár chápe charakteristiky určitého organizmu. Na základe týchto charakteristík je ovulácia stimulovaná clostilbegitom, schéma je v každom prípade odlišné. Lekár tiež určí požadovanú dávku. Nezabudnite na možné reakcie. Ak dávku prekročíte, môžete dosiahnuť opačný účinok. Liečba sa zvyčajne uskutočňuje podľa nasledujúcich kritérií a krokov:

 • Začiatok liečby je 5-9 dní. Voľba dátumu závisí hlavne od dĺžky cyklov a od možnosti vaječníkov nezávisle začať štádium vývoja folikulu.
 • Systematicky vykonávaný ultrazvuk. Cieľom je zistiť, ako je rýchlosť rastu folikulu podľa očakávania.
 • Analyzuje sa stav endometria.
 • Keď sa dosiahne požadovaný výkon, stimulácia ovulácie pomocou klostilbegitu s injekciou hCG sa dokončí. Vyvoláva prasknutie folikulu a môžeme očakávať výskyt buniek za deň a pol.
 • Lekár nahlási „priaznivé“ dni pre produktívne úkony.

Ak počiatočné použitie klostilbegitu nefungovalo v prvých štádiách (folikul nerastie), lekár môže predpísať opakovaný cyklus so zvýšením dávky.

V niektorých prípadoch je potrebné použiť ďalšie lieky. Niekedy sú potrebné pre druhú fázu, aby prispeli k pripojeniu embrya k jeho normálnemu vývoju. Ak žena nemá problémy s produkciou progesterónu a endometrií, nebudú potrebné.

Clostilbegit potláča produkciu estrogénu. Stabilizovať hormóny pomocou drog proginova.

Často sa predpisuje stimulácia ovulácie clostilbegitom a proginovou.

V tomto prípade dochádza k simultánnej stimulácii ovulácie klostilbegitom a proginovom. Trvanie predstavuje 5-21 dní, podľa vymenovania ošetrujúceho lekára na základe testov.

Účinnosť kurzu a vedľajšie účinky

Po preskúmaní posudkov a svedectiev expertov stojí za zmienku, že bezprostredne v čase liečby koncepcie nie vždy dochádza. Niekedy trvá až tri kurzy. Ak nie je žiadny účinok, vymenuje sa prestávka a uskutoční sa nové preskúmanie. Ako ženy poznamenávajú, častejšie sa tehotenstvo vyskytovalo práve počas prestávky medzi kurzami. Ovulácia po stimulácii klostilbegitom sa stala pravidelnou a už nebolo potrebné otehotnieť dieťa. Takéto ukazovatele výkonnosti sú známe:

 • Zvýšenie pravdepodobnosti koncepcie o 10-13%: pre jeden kurz,
 • Do 30-60%: pre 6 kurzov,
 • v 5% prípadov sa vyskytne viacpočetné tehotenstvo.

Klostilbegit recenzie z fóra

Ťažkosti pri používaní lieku sú v prítomnosti negatívnych reakcií na telo. Najčastejšie účinky užívania lieku:

 • mimomaternicové tehotenstvo
 • prasknutie vaječníkov.

Samostatne stojí za zmienku vedľajšie účinky, ktoré ženy potvrdili ako najčastejšie:

 • prírastok hmotnosti
 • bolesť hlavy,
 • nevoľnosť, vracanie,
 • dolná abdominálna citlivosť
 • ospalosť alebo naopak vzrušivosť,
 • časté močenie,
 • prúdenie krvi do tváre.

Stojí za to vedieť o prítomnosti kontraindikácií. V takýchto situáciách sa nepredpisuje najmä stimulácia ovulácie klostilbegitom:

 • endometrióza,
 • zlyhanie vaječníkov
 • ovariálna cysta
 • krvácanie bez zistenej príčiny
 • zlyhanie obličiek
 • na začiatku tehotenstva.

Vzhľadom na takéto ťažkosti nemôžete užívať liek sami. Stimulácia ovulácie klostilbegitom sa uskutočňuje podľa dávky vypočítanej lekárom, ako aj pod prísnou kontrolou každého štádia ultrazvuku. Preto je hlavná vec nájsť dobrého špecialistu a nie zúfalstvo. Dlho očakávané tehotenstvo musí prísť.

Klostilbegit - hlavné vlastnosti lieku

Klostilbegit patrí do skupiny antiestrogénnych látok, tj látok, ktoré kontrolujú hladinu hormónu estrogénu v ženskom tele. Terapeutický účinok liečiva je určený citrátom klomifénu. Je to práve táto látka - hlavná, na rozdiel od pomocnej látky (želatína, atď.).

Účinok liečiva závisí od režimu a dávkovania.

Clomiphen sa špecificky viaže na estrogénové receptory hypofýzy a vaječníkov. Účinok lieku závisí od hladiny estrogénu v ženskom tele. Ak je tento hormón malý, pri použití Klostilbegitu dochádza k miernej stimulácii jeho produkcie. Ak je obsah estrogénu vysoký - znižuje jeho množstvo.

Malé množstvo Klostilbegitu zvyšuje produkciu gonadotropínov (luteinizačných a folikuly stimulujúcich hormónov, prolaktínu), ktoré stimulujú ovuláciu. Vysoké terapeutické dávky inhibujú ich produkciu. Preto je nevyhnutné používať liek v optimálnej dávke.

Ako používať liek - schéma použitia a dávkovania

Schéma je vybraná lekárom individuálne. Pri výbere sa berie do úvahy počiatočná úroveň estrogénu, ochorenie, ktoré viedlo k nedostatku ovulácie, pravidelnosti menštruačného cyklu atď. Voľba dávky lieku je tiež ovplyvnená silou, s ktorou vaječníky reagujú na liek (ako pokračuje stimulácia).

Prekonanie neplodnosti je možné niekoľkými spôsobmi. Odporúča sa, aby majitelia pravidelného menštruačného cyklu užívali liek od 5. dňa po začiatku menštruácie. Od tretieho dňa je predpísané stretnutie pre včasnú ovuláciu. Rovnaká schéma platí, ak je folikulárna fáza kratšia ako 12 dní. Ak má žena amenoreu, liek sa môže začať kedykoľvek.

Najčastejšie používané liečebné režimy sú: t

 1. Liek je predpísaný v 50 mg. (1 tableta) denne. Počas liečby sa priebežne monitoruje odozva vaječníkov na menovanie. Na tento účel vykonajte komplexné klinické a laboratórne štúdie. Pri použití tohto liečebného režimu dochádza k uvoľneniu vajíčka medzi 11. a 15. dňom menštruačného cyklu. V neprítomnosti výstupu sa vaječné bunky dostanú k označeniu nasledujúcej schémy (II).
 2. Klostilbegit vymenovať 100 mg. (2 tablety) denne. Recepcia bude pokračovať 5 dní. Ak sa v priebehu priebehu vajec neopustí vaječník, potom sa opakuje (5 dní, 100 mg). Ak na pozadí liečby nie je pozorovaný výstup zárodočnej bunky, potom je ďalší cyklus liečby predpísaný po 3 mesiacoch. Opakovaný kurz trvá 3 mesiace. Ak obidva spôsoby nespôsobili uvoľnenie vajíčka, ďalšie použitie Klostilbegitu sa má ukončiť. V tomto prípade je nízka citlivosť na menovanie.

Liek aktívne ovplyvňuje hladinu hormónov v krvi. S jeho jednoduchým používaním je potrebné kontrolovať celkové množstvo užívaného lieku. Maximálna povolená dávka nie je vyššia ako 750 mg. (15 tabliet) pre každý priebeh stretnutia.

Na kontrolu tohto ukazovateľa lekári odporúčajú kalendár liekov. Je ľahké zistiť, koľkokrát, aké dávkovanie a kedy boli predpísané skôr.

V prípade syndrómu polycystického vaječníka náchylného na hyperstimuláciu je potrebné začať príjem s 1 tabletou (50 mg) denne.

Ak sa po dlhodobom užívaní kontraceptív zastaví menštruačné krvácanie a objaví sa amenorea, liečba sa má začať 1 tabletou (50 mg) denne. V tomto prípade je účinná 5-dňová terapia.

Pre Klostilbegit existujú kombinované schémy stretnutí:

 1. Často sa k terapii pridá ľudský choriový gonadotropín (hCG). Jeho účinok závisí od času podávania lieku. Injekcia sa vykonáva, keď folikuly dosahujú 18-25 mm. V tomto prípade injekcia hCG počas stimulácie pomáha vajíčku opustiť vaječník. Ale to nie je jediný dôvod pre vymenovanie hormónu. Po nástupe oplodnenia je potrebný bodný hCG na podporu tehotenstva tehotného tela. V tomto prípade hormón ovplyvňuje tvorbu nového vzdelávania potrebného na úspešné prenášanie. Bez injekcie hCG je často ťažké udržať požadovanú hladinu gonadotropínu.
 2. Pridanie do schémy drog Proginova od 5 do 21 dní normalizuje hormonálnu rovnováhu. Je to estrogén a urýchľuje uvoľňovanie vajíčka. Klostilbegit a Proginova, keď sa používajú spoločne, znižujú riziko deplécie vaječníkov.
 3. Po oplodnení vajíčka sa k ošetreniu pridá prípravok gestagénu (Divigel, Duphaston). Pripravuje endometrium na tehotenstvo.

Existujú nejaké kontraindikácie

Klostilbegit reguluje hormóny. Stimulácia ovulácie, aktívne ovplyvňuje celé telo ženy, a nie len vaječníky a hypotalamus. Pri menovaní takejto liečby je dôležité vziať do úvahy stav všetkých orgánov a systémov, aby sa zabránilo zhoršeniu všeobecného stavu.

Je možné zabrániť nežiaducim účinkom. Na tento účel musíte dodržiavať obmedzenia uvedené v pokynoch.

Úplný zoznam kontraindikácií zahŕňa:

 • precitlivenosť na ktorúkoľvek z látok obsiahnutých v lieku, t
 • zlyhanie obličiek a / alebo pečene,
 • počas celého obdobia gravidity a laktácie, t
 • ovariálna cysta (okrem syndrómu polycystických ovárií),
 • nádor hypofýzy
 • pokles funkcie hypofýzy (hypofunkcia),
 • dysfunkcia štítnej žľazy alebo nadobličiek,
 • krvácanie z maternice v intermenštruačnom období (metroragia) neznámej etiológie,
 • poruchy zraku (bez ohľadu na vek výskytu),
 • nádory pohlavných orgánov,
 • endometrióza,
 • zlyhanie vaječníkov sprevádzané hyperprolaktinémiou,
 • intolerancia galaktózy, deficiencia laktázy alebo malabsorpcia glukózy (laktóza je súčasťou liečiva).

Prítomnosť jednej alebo viacerých z týchto chorôb úplne vylučuje použitie Clomiphenu na aktiváciu uvoľňovania vajíčka z vaječníka.

Možné vedľajšie účinky

Pri používaní Klostilbegitu podľa odporúčanej schémy sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky. Zmeny hladiny hormónov (hlavný účinok lieku), zdravotný stav ženy (komorbidita) a individuálna citlivosť pacienta vedú k ich vzhľadu.

Najčastejšie príznaky zažívacieho traktu (nevoľnosť a vracanie), nervové (ospalosť, závraty, bolesti hlavy) a urogenitálne systémy (stvrdnutie prsných žliaz, výskyt bolesti v dolnej časti brucha, krvácanie z maternice, dysmenorea).

Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie, ako sú vyrážka, dermatitída alebo výtok z nosa. Takéto vedľajšie účinky sa vyskytujú častejšie ako v 1 prípade na 100 použití.

Menej časté sú hnačka, suchosť vagíny, zvýšená chuť do jedla, zmeny telesnej hmotnosti (smerom nadol aj nadol), abdominálna distenzia, podráždenosť alebo inhibícia mentálnych reakcií, nespavosť. Môže dôjsť k prepláchnutiu tváre. Takéto vedľajšie účinky sú menej časté ako v 1% prípadov.

Exacerbácia chronických ochorení (cystitída, faryngitída atď.) Nie je vedľajším účinkom priebehu liečby.

Vedľajšie účinky sa často vyvíjajú na 2-4 dni užívania liekov. Väčšina z nich je reverzibilná a po ukončení terapie (návaly horúčavy, nevoľnosť, atď.) Prechádzajú samostatne.

Vedľajšie účinky sa majú konzultovať so svojím lekárom. Lekár vyhodnotí klinický obraz a individuálne upraví menovanie. Jeho skúsenosti a znalosti umožňujú včas odhaliť možné príznaky predávkovania drogami.

Na zníženie frekvencie výskytu vedľajších účinkov by sa malo upustiť od používania alkoholických nápojov. Nielen nepriaznivo ovplyvňujú plánované tehotenstvo, ale aj zhoršujú zdravie.

Ako účinná je táto metóda stimulácie ovulácie?

Plánovanie tehotenstva, a to ako lekár a rodina pacienta, najmä nádej na úspech terapie a vzhľad dlho očakávaný dieťa. V tomto prípade musí byť liek nielen bezpečný, ale aj účinný.

Účinok klomifénu na výstup zárodočnej bunky z folikulu bol dobre študovaný lekárskymi špecialistami. Opakované klinické štúdie preukázali svoju vysokú účinnosť pri liečbe neplodnosti.

Štatistika pomohla potvrdiť pozitívne hodnotenia lekárov o tejto droge. V dôsledku terapie je možné indukovať uvoľňovanie ženskej reprodukčnej bunky z folikulu u viac ako 70-80% žien. 30-40% z nich otehotnie.

Lekári považujú takýto výsledok za dobrý. Tí, ktorí otehotnejú po stimulácii ovulácie, často porodia nie jeden, ale dve alebo viac detí. S prirodzenou koncepciou má túto možnosť len 1,5-2% žien. Stimulácia pomáha 7,98% žien znášať viacpočetné tehotenstvo.

Takýto účinok sa môže dosiahnuť pri predpisovaní lieku presne tým pacientom, ktorých tehotenstvo sa nevyskytuje v dôsledku ťažkostí s uvoľňovaním vajíčka z vaječníka. Pri iných príčinách neplodnosti (zhoršené dozrievanie vajíčok, nízka kvalita spermií atď.) Nie je predpísanie liečebného postupu odôvodnené a nevedie k počatiu.

Kombinované režimy sa často používajú na liečbu neplodnosti. Zahŕňajú niekoľko liekov. V tomto prípade sa zvyšuje účinnosť liečby, ako aj jej cena.

Čo robiť, ak ovulácia neprichádza

Najprv sa musíte uistiť, že vajíčko nevychádza z vaječníka. Nemala by byť založená na pocitoch alebo bazálnych teplotných meraniach, ale na testoch na ovuláciu, ultrazvuku, ktoré sa používajú počas stimulácie Klostilbegit. Zvážte, že existuje možnosť neskorej ovulácie.

Nie vždy jediná stimulácia vedie k pozitívnemu výsledku. Niekedy sa to dosiahne v ďalšom cykle. V takýchto prípadoch boli vyvinuté schémy, ktoré sú určené na dlhodobé používanie. Ošetrujúci lekár na základe výsledkov získaných štúdií vyberie potrebný protokol na stimuláciu ovulácie pomocou Clostilbegitu.

Ak boli obidva liečebné režimy s Klostilbegitom nejednoznačné, liek sa zruší. Je to spôsobené tým, že pri dlhodobom používaní môže spôsobiť depléciu vaječníkov a viesť k skorej menopauze.

Toto video zobrazuje metódy určovania uvoľňovania vajec:

záver

Klostilbegit pomohol mnohým ženám stať sa mamičkami. Tento liek sa osvedčil pri liečbe anovulačnej neplodnosti s riadnym podávaním a včasným podávaním.

Dodržiavanie odporúčaní svojho lekára, budete nielen získať radosť z materstva, ale aj udržať zdravie po mnoho rokov.

Vlastnosti Klostilbegita

Klostilbegit patrí do skupiny nesteroidných antiestrogénnych liekov. Široko sa používa pri liečbe neplodnosti a iných ochorení spojených s hormonálnymi poruchami.

Hlavnou účinnou zložkou lieku je stimulácia produkcie ženských hormónov - klomiféncitrátu, z ktorých 50 mg je obsiahnutých v každej tablete Klostilbegita. Vďaka tejto látke v tele sa zvyšuje počet:

 • FSH - folikuly stimulujúci hormón
 • LH - luteinizačný hormón
 • prolaktín.

FSH podporuje rast dominantného folikulu a vývoj vajíčka. A maximálna hladina LH prispieva k prasknutiu folikulu a uvoľneniu vajíčka z neho. Prolaktín je zodpovedný za spomalenie vývoja vajíčka bližšie k obdobiu ovulácie, čo obmedzuje produkciu FSH. Bez správneho množstva týchto gomónov žena nemá ovuláciu. K tomu potrebuje zaviesť liek na stimuláciu ovulácie, takže liečba sa vykonáva špeciálnymi prostriedkami, napríklad Klostilbegit, umelo stimulujúcimi produkciu potrebných hormónov.

Ako prebieha ovulačný proces a koncepcia, pozri video:

Výhodou lieku je, že očakávaný výsledok pre mnohých po prvej liečbe. A cena nástroja je prijateľná pre ľudí s akýmkoľvek príjmom.

Medzi nevýhody patrí:

 • prítomnosť vedľajších účinkov, ako sú nevoľnosť alebo závraty,
 • potreba kontroly liečby ultrazvukom,
 • obmedzenie trvania užívania tabletiek - nie viac ako 3 po sebe idúce menštruačné cykly, a nie viac ako 6-krát počas života,
 • potreba včasného prerušenia liečby pred ovuláciou,
 • potreba užívať Klostilbegit tablety s liekmi obsahujúcimi estrogén, napríklad Proginova.

Charakteristika lieku

Hlavná zložka citrátu klomifénu ovplyvňuje hypofýzu a vaječníky, čo vedie k rozvoju potrebných hormónov, ktoré sa podieľajú na procese dozrievania a uvoľňovania vajíčka.

Klostilbegit normalizuje hladinu estrogénu - so zníženým množstvom liečiva prispieva k zvýšeniu hormónu a pri vysokej - potláča jeho produkciu.

Prekročenie dávky lieku sa neodporúča, pretože pri správnej dávke sa zvyšuje produkcia gonadotropínov a ovplyvňuje proces vývoja a uvoľňovania buniek. Ak sa podáva viac liečiva, sekrécia gonadotropínov sa zníži.

Je tiež možné použiť Klostilbegit pre mužov, hlavne pre oligospermiu. V tomto prípade si objednajte tablety 50 mg 1 - 2 krát denne. Priebeh liečby môže trvať až 4 mesiace.

Vyšetrenie pred stimuláciou

Bez správnej diagnózy nie je ovulácia stimulovaná, lieková terapia sa vykonáva až po zistení absencie ovulačného procesu a príčin, ktoré ju ovplyvňujú.

Jedným z faktorov, v ktorých je koncepcia nemožná, je problém mužskej plodnosti. Preto musí partner urobiť spermogram - prejsť semeno analýzy. Ak existujú odchýlky od normy, stimulácia nemá zmysel. V tomto prípade sa najprv ošetrí partner, potom sa sperma znovu dodá. Ak sú výsledky pozitívne a žena nemá nevyliečiteľné patológie reprodukčného systému, je predpísaná stimulácia.

Žena potrebuje omnoho viac testov na potvrdenie absencie ovulačného procesu a identifikáciu jej príčiny. Na to sa diagnostika vykonáva niekoľko cyklov v rade. Počas tohto obdobia žena robí ultrazvukové vyšetrenie, predpisuje sériu testov na hormóny a celkovo na prítomnosť zápalového procesu. Taktiež sa vyžaduje, aby nezávisle uskutočnili pozorovanie zmien v ovulačnom cykle - zaznamenali zmenu bazálnej telesnej teploty, fyzické pocity, dni nástupu menštruácie a tak ďalej.

Testy a ultrazvuk potvrdzujú absenciu ovulácie v prípade, že:

 • vo fáze 2 nebude žiadne žlté telo,
 • po predpokladanom dni ovulácie a do konca cyklu zostane hladina progesterónu nízka,
 • vo vaječníkoch je veľa folikulov,
 • za maternicou nie je žiadna tekutina,
 • cysty nájdené vo vaječníkoch.

Je užitočné skúmať vajíčkovody, pretože ak sú upchaté, môže sa vyskytnúť mimomaternicové tehotenstvo. V niektorých prípadoch môže byť obštrukcia trubice hlavnou príčinou neplodnosti, dokonca aj v prítomnosti ovulácie.

Ak má žena pred začiatkom stimulácie nejaké infekčné ochorenie, mala by sa liečiť a až potom by sa mal postup vykonať. To isté platí pre partnera.

Ďalším negatívnym faktorom, ktorý musí byť vylúčený, je nekompatibilita partnerov, keď sekrécia maternice maternice zabíja všetky spermie, čo im bráni dostať sa dovnútra. Stimulácia v tomto prípade sa môže uskutočniť len na účely ďalšej inseminácie.

Po nevyhnutnom vyšetrení lekár vykoná individuálnu stimulačnú schému, ktorú je potrebné dôsledne dodržiavať. Ak je výsledok nejaký čas neuspokojivý, schéma sa zmení a pokračuje sa v ďalšom spracovaní.

Schéma stimulácie ovulácie Klostilbegitom

Pretože každá žena má svoje vlastné dôvody pre nedostatok ovulácie, potom stimulačný model Klostilbegit bude pre každého iný. Dávka sa vypočíta nielen pre konkrétnu patológiu, ale aj pre výšku, hmotnosť ženy a aktivitu reprodukčných procesov.

U niektorých žien môže folikul dozrieť sám, ale steny vaječníkov sú tak husté, že sa z nich bunka nemôže dostať von, v iných dokonca nemôže tvoriť folikul. Niektorí potrebujú ďalšiu liečbu, ktorá môže prebiehať súbežne so stimuláciou. Preto môže predpísať dávku a režim liečby len lekár.

Klostilbegit začína užívať 3-5 dní od začiatku menštruácie v závislosti od počtu dní pred ovuláciou. Ak je menej ako 14, potom štart z tretej, ale väčšinou nie pred piaty.

V zásade sa používajú dva režimy liečby: t

 1. Najskôr si vezmite 1 tabletu 5 dní - od 5. do 9. dňa cyklu. Potom, po dobu 12 - 15 dní, sa pozerajú na ultrazvuk, či došlo k ovulácii alebo nie. Ak bunka nevyjde, druhýkrát sa použije nabudúce.
 2. V tomto prípade sa dĺžka podávania nemení (5 dní), ale dávka sa zvyšuje dvakrát, to znamená, že máte užívať 2 tablety denne. Dávka sa však môže zmeniť, ak sa vaječníky vyvíjajú rýchlo. Úlohou tejto schémy je nielen stimulovať, ale aj predchádzať komplikáciám. Hyperstimulácia môže viesť k multi-folikulárnemu vaječníku, čo vedie k riziku vzniku cyst. Preto sa kontrolný ultrazvuk vykonáva každý deň, počnúc 7-8 dňami.

Klostilbegit je možné stimulovať len počas 3 cyklov a tretíkrát sa liečba uskutočňuje podľa druhej schémy. Ak nie je žiadny výsledok, vezmite si prestávku na 3 mesiace a potom postup zopakujte.

Ak po 2 cykloch liečby Klostilbegitom neexistuje pozitívny výsledok, predpíše sa iná metóda liečby - IVF alebo inseminácia oplodnenej darcovskej bunky.

Pozitívny výsledok je monitorovaný ultrazvukom. Keď dominantný folikul (alebo niekoľko) dosiahne veľkosť 18 mm, pacientovi sa podá ľudský choriový gonadotropín (hCG), liek, ktorý stimuluje výstup bunky z folikulu.

Po 24 - 40 hodinách dochádza k ovulácii - najpriaznivejšia doba na počatie. Takže v tomto čase sa musí uskutočniť pohlavný styk.

Od 12-14 dní predpísané lieky na prípravu maternice na tehotenstvo. Zvyčajne je to Proginova, Divigel alebo Duphaston, ale môžu byť aj iní.

Pre 15-17 dní potvrdiť výskyt tehotenstva sa krvný test, kde sa pozerajú na úroveň hCG. S negatívnym výsledkom sa užívanie liekov zastaví až do ďalšieho cyklu.

Na aký deň nastane ovulácia po aplikácii Klostilbegit

S 28-dňovým trvaním menštruačného cyklu nastáva ovulácia po klostilbegite 14. deň. S odchýlkami v trvaní cyklu môže byť rozdiel 1-2 dni, to znamená, že ovulácia sa môže objaviť počas 12-16 dní.

Treba však poznamenať, že o 3 - 5 dní neskôr dochádza k ovulácii so syndrómom polycystických ovárií. Ultrazvuková diagnóza pomáha sledovať prístup ovulácie.

Oneskorené menses po stimulácii Klostilbegit

Ak sa použitie lieku z nejakého dôvodu ukázalo ako neúčinné, výsledkom môže byť tvorba nových cyst namiesto vytvorených folikulov. To vedie k oneskoreniu menštruácie. Aby sa zabránilo takémuto účinku, ženám sa predpisujú lieky obsahujúce progesterón, ktoré sa musia užívať v druhej polovici cyklu. Hneď ako budú zrušené, začnite mesačne.

Počas tehotenstva sa tiež pozoruje oneskorenie, v tomto prípade je však potrebné potvrdenie. Napríklad tehotenský test, ktorý poskytne spoľahlivý výsledok už 14 dní po ovulácii. Nepriame príznaky tehotenstva zahŕňajú:

 • citlivosť prsníkov a opuch,
 • slabá slabosť, únava,
 • zvýšenie teploty,
 • mierne ťahové bolesti v bruchu.

Varovanie! Lieky obsahujúce progester sa nemôžu zrušiť, keď sa objaví tehotenstvo.

Kontraindikácie pre stimuláciu

Nie je možné stimulovať liek v nasledujúcich prípadoch:

 • obštrukcia vajíčkovodov,
 • zápal panvových orgánov,
 • tehotenstvo,
 • precitlivenosť na zložky lieku,
 • zlyhania obličiek alebo pečene
 • novotvary v reprodukčných orgánoch,
 • endometrióza,
 • matrorragiya,
 • zvýšené množstvo prolaktínu v krvi počas zlyhania vaječníkov, t
 • hypofunkciu a hypofyzárny nádor.

Vedľajšie účinky

Napriek tomu, že Klostilbegit je pomerne účinný liek na stimuláciu, treba ho brať s opatrnosťou. Niektoré vedľajšie účinky boli pozorované u pacientov, ktorí ho užívali, ako napríklad: t

 • závraty a nevoľnosť
 • bolesti hlavy
 • znížené videnie
 • zníženie fyzickej odozvy a duševnej výkonnosti,
 • depresívny stav
 • nespavosť,
 • neustála únava, letargia,
 • zvýšená nadúvanie
 • časté močenie,
 • hnačka,
 • spontánne teplo prepláchne do tváre,
 • zvýšená chuť do jedla
 • prírastok hmotnosti
 • vaginálnej suchosti
 • citlivosť prsníka,
 • alergická reakcia
 • vypadávanie vlasov.

Všetky vedľajšie účinky vymiznú po úplnom ukončení liečby liekmi. To trvá asi 5 dní, pretože presne toľko lieku sa čiastočne vylučuje z tela.

Kvôli mnohým vedľajším účinkom a potrebe nepretržitého lekárskeho monitorovania zdravotného stavu ženy sa Klostilbegit nedá liečiť samostatne. Je to veľmi nebezpečné pre zdravie. Dokonca aj lekár predpisuje liečbu týmto liekom až po dlhom a dôkladnom vyšetrení. Ale účinnosť tohto nástroja je dokázaná, mnohé ženy sa stali matkami kvôli správnemu príjmu Klostilbegitu.

Viac informácií o stimulácii pomocou Klostilbegit si môžete pozrieť na videu:

Čo je stimulácia ovulácie?

Keď expert hovorí, že nie je potrebné IVF, znamená to, že otehotnenie je skutočné a sex.

Ak pri vyšetrení zistili problémy s reprodukčnými orgánmi, je predpísané oplodnenie in vitro.

V lekárskej praxi existuje mnoho prípadov, keď ženy urobili závery podľa merania bazálnej teploty, nezávisle vyhľadávali informácie na internete a liečili sa sami. A keď sa kvôli dôsledkom dostali do nemocnice, dozvedeli sa, že tabuľka merania určuje len najlepší deň na počatie.

Pred zákrokom musíte prejsť niektorými testami, aby ste zistili, či môžete stimulovať ovuláciu. Je tiež dôležité pre vypracovanie správneho harmonogramu.

Úlohou stimulácie je vytvoriť životaschopnú, zdravú bunku a potom urýchliť uvoľňovanie vajíčka do brušnej dutiny z folikulu.

Ako sa postupuje?

Ak hovoríme o indukcii ovulácie s Klostilbegit, potom jej príjem začína v piaty deň menštruačného cyklu a 9. deň je kurz ukončený. Nezabudnite však na jedinečnosť každého organizmu, zdravie dievčaťa, ako aj stav vnútorných pohlavných orgánov. Preto o dávkovaní lieku rozhoduje len lekár.
Niekoľko dní po začiatku kurzu vás gynekológ odkáže na ultrazvukové vyšetrenie. Ultrazvuk sa opakuje každé 2-3 dni, kým veľkosť folikulu nie je 20-25 mm.

Potom sa žene podá injekcia HCG, ktorá spôsobí ovuláciu. Vyskytuje sa v priebehu 24-36 hodín po injekcii.

Aké postupy sa vykonávajú pred stimuláciou

Individuálne provokovanie dňa priaznivé pre koncepciu nemôžu robiť ľudia s určitými diagnózami: obštrukcia vajíčkovodov, hormonálne poruchy, atď. Ak chcete zistiť, či môžete stimulovať alebo nie, musíte prejsť:

 1. EKG.
 2. Konzultácia s praktickým lekárom.
 3. Skúmanie priepustnosti vajíčkovodov.
 4. Ultrazvuk prsných žliaz a panvy.
 5. Follikulometriya.

 • RW.
 • Protilátky proti vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV).
 • Prítomnosť trichomoniázy a kandidózy.
 • Stanovenie hladín hormónov.
 • Prítomnosť protilátok proti rubeole,

Aplikačná schéma Klostilbegit

Liek sa začína pred ovuláciou, počnúc 2-5 dňami cyklu, päť dní, jedna tabletka pred spaním. Po celú dobu je potrebné každý deň podstúpiť ultrazvuk, aby sa sledoval rast folikulu. Len jeho dĺžka dosahuje 20 mm, injekciu HCG vykonáva lekár. Zvyčajná dávka je 5 000 - 10 000 IU. Ale všetko závisí od výsledkov testov, ktoré vám lekár poslal.

Po 24 hodinách nastáva ovulácia po Klostilbegite. Ale nemajú sex na princípe "čím viac, tým lepšie." Konzultujte s lekárom túto tému. Bude analyzovať váš vek, zdravie a povie vám, ako často musíte mať sex, aby ste uspeli.
Za dva týždne Vám bude odobratá krv na kapacitu hCG. Ak je hladina hormónov vyššia ako normálne, je s najväčšou pravdepodobnosťou v pozícii.

Kombinované schémy

Každý kvalifikovaný lekár, predtým, ako pacientovi predpíše Klostilbegit, ho pošle na ďalšie testy. To môže spôsobiť veľa komplikácií. Ak užívate liek príliš dlho, dievča môže mať skorú menopauzu.

Aby sa predišlo týmto a iným komplikáciám, špecialisti využívajú kombinované stimulačné systémy.

Aby sa zabránilo ovariálnej cyste paralelne s týmto liekom, pacientovi sa predpisujú injekcie ľudského choriového gonadotropínu. Táto injekcia sa tiež používa na udržanie corpus luteum, ak sa už tehotenstvo vyskytlo.

Je známe, že pri užívaní lieku Klostilbegit estrogén sa znižuje. Preto sa odporúča použitie Proginova. Tablety sa používajú ako pomocné liečivo. Stabilizujú hormonálnu úroveň, rovnako ako zabraňujú vyčerpaniu ženského genitálneho systému.

Keď nastane ovulácia po klostilbegite

Ak chcete zistiť výskyt najpriaznivejšieho dňa, môžete použiť testy, ktoré sa predávajú v každej lekárni. Reagujú na nárast hormonálneho luteotropínu, ktorý bude pozorovaný v dňoch 12-16 menštruačného cyklu. Je však lepšie začať test o niečo skôr, za 2-3 dni. Pozrite sa na svetlé ružové pruhy? Takže po dni a pol, môžete čakať na nástup ovulácie. Testy však môžu robiť chyby, takže je potrebné zabezpečiť správnosť výsledku, dodržiavať všetky podmienky používania a opakované kontroly.

Ak užívate Klostilbegit, toto obdobie by malo začať približne 10 dní po ukončení liečby. To je približne 16-19 dní, aj keď v praxi sa často stalo, že proces začal skôr - 11-15 dní.

Je vhodné použiť Klostilbegit, ak máte vlastnú ovuláciu?

Názory vedcov v tejto veci sa dramaticky odlišujú. Niektorí argumentujú, že užívanie Klostilbegitu s jeho ovuláciou nemá zmysel. Koniec koncov, jej hlavnou úlohou je napadnúť ovuláciu. Prečo ešte raz otrávite svoje telo?

Druhá polovica expertov s touto pozíciou nesúhlasí. Tvrdia, že použitie je nevyhnutné pre ženy, ktoré majú slabé folikuly. Môžete tiež zvýšiť pravdepodobnosť úspešného tehotenstva, pretože s pomocou liekov je spôsobená hyperovulácia, čo znamená, že šance na úspech sú oveľa väčšie.

kontraindikácie

Liek má vo svojom zložení 100 mg laktózy. Preto ak trpíte intoleranciou galaktózy, nedostatkom laktózy alebo glukózovou malabsorpciou, je jej používanie prísne zakázané.

Tiež sa neodporúča pre pacientov s:

 • precitlivenosť
 • polycystických,
 • endometrióza,
 • Nové výrastky v oblasti genitálií,
 • Zlyhanie pečene alebo obličiek

Stimulácia ovulácie

Moderná medicína je široko používaná metóda stimulácie ovulácie pri eliminácii neplodnosti a ďalších problémov, ktoré zasahujú do koncepcie. Najobľúbenejšie sú hormóny, ktoré len raz provokujú ovuláciu bez obnovenia prirodzeného mechanizmu účinku. Aby bola stimulácia účinná a aby nedošlo k poškodeniu ženského tela, musíte najprv zistiť príčiny porúch ovulácie a odstrániť ich.

Veľmi často sa ženy dopúšťajú chýb pri hodnotení výkonnosti folikulov udržiavaním bazálnej teplotnej tabuľky. Táto hodnota nie je dôkazom ani v jednej forme, ani v pravidelnom meraní počas niekoľkých cyklov. Preto, ak lekár urobí diagnózu na základe bazálnej teplotnej tabuľky, obráťte sa na iného špecialistu. Tak, mnoho misdiagnosis je robená a liečba je predpísaná na úkor.

Graf je indikatívny len v spojení s inými štúdiami a môže potvrdiť diagnózu na základe iných analýz. Počas vyšetrenia spôsobujú hormonálne testy ťažkosti. Lekári často nevedia presne, ktoré hormóny majú kontrolovať. Stojí za zmienku, že progesterón, ktorý je najznámejší medzi masami, často indikuje patológie, ktoré nie sú. A to všetko preto, že lekár nesprávne určil čas štúdia.

Pri slabých výsledkoch stojí za to opakovať testy 2-3 krát. Tieto ukazovatele sú závislé od mnohých faktorov, takže môžu ľahko poskytnúť nepravdivé informácie. Odporúča sa testovať v rôznych laboratóriách a časom.

Kontraindikácie na stimuláciu sú abnormality prolaktínu, hormónov štítnej žľazy a mužských hormónov. Niekedy, keď sú tieto hormóny obnovené, je zlepšená prirodzená ovulácia a nevyžaduje sa žiadna ďalšia liečba.

Možné poruchy po stimulácii ovulácie:

 • poruchy gastrointestinálneho traktu,
 • poruchy centrálneho nervového systému,
 • tvorba cysty
 • hyperstimulácia vaječníkov,
 • rôzne narušenie endokrinného systému,
 • zrýchlená deplécia vaječníkov,
 • prasknutie vaječníkov
 • nadváha
 • viacnásobný plod

Nedostatok ovulácie neznamená jeden problém. Tento fenomén nepriamo indikuje zdravotné problémy vo všeobecnosti. Pred tým, ako sa vaše telo vystaví riziku, mali by ste uvažovať o alternatívnych metódach obnovy ovulácie.

Klostilbegit: indikácie a kontraindikácie

Klostilbegit - antiestrogény v tabletách, ktoré obsahujú klomifén a používajú sa na stimuláciu ovulácie. Antiestrogén ovplyvňuje estrogénové receptory vaječníkov a hypofýzy. Malé dávky liečiva urýchľujú produkciu gonadotropínov (FSH, LH, prolaktín) a vyvolávajú uvoľňovanie vajíčka z folikulu a naopak, inhibujú.

Liek je účinný pre neplodnosť z týchto dôvodov:

 • mužský faktor
 • tubulárny faktor (kontrola priechodnosti vajíčkovodov),
 • poranenia endometria, polypy, endometritídu a iné patologické stavy endometria,
 • partnerov

Štáty, ktoré nevyžadujú Clostilbegit:

 • hypotyreóza (nedostatok hormónov štítnej žľazy),
 • hyperprolaktinémia (vysoké hladiny prolaktínu).

Vždy existuje riziko nesprávnej diagnostiky anovulácie alebo abnormálneho sexuálneho vzoru počas ovulácie. Lekári odporúčajú počať 10-14 dní cyklu s umelou stimuláciou.

Iba skúsený lekár môže rozhodnúť, ako odôvodnené je používanie stimulantu. Predbežne sa vykonáva pokročilý prieskum, ktorého výsledky hovoria, či je to absencia ovulácie, ktorá je príčinou nemožnosti počatia dieťaťa špecificky alebo príčiny nejakého iného faktora. To je nesmierne dôležité, pretože existuje mnoho príčin neplodnosti: obštrukcia vajíčkovodov, šírenie endometria maternice, nerovnováha hormónov.

Je tiež dôležité vylúčiť mužský faktor, pretože neplodnosť je často diagnostikovaná okamžite u oboch partnerov. Po vykonaní všetkých potrebných štúdií a pravidelného ultrazvukového monitorovania môžete použiť Clostilbegit na stimuláciu ovulácie. Ultrazvukové vyšetrenie by malo potvrdiť absenciu ovulácie v dôsledku skutočnosti, že folikul sa nevyvíja alebo nedosahuje požadovanú veľkosť. V tomto prípade bude účelom stimulácie aktivácia rastu folikulov.

indikácie:

 • neplodnosť (často anovulačná),
 • metrorágia,
 • amenorea,
 • galaktorea,
 • Stein-Leventhal syndróm
 • Chiari-Frommelov syndróm,
 • nedostatok androgénu.

Liek je rozhodne nevhodný pre ženy, ktoré majú:

 • zlyhanie vaječníkov
 • cysty vo vaječníkoch,
 • nádory hypofýzy,
 • hypofunkcia hypofýzy,
 • nádory v genitáliách,
 • endometrióza,
 • zlyhania obličiek alebo pečene
 • metrorrhagia, ktorej príčina nebola objasnená,
 • precitlivenosť,
 • tehotenstvo.

Medzi vedľajšie účinky stimulácie ovulácie s Klostilbegit sú bolesti hlavy a závraty, pomalšie reakcie, nevoľnosť a vracanie, bolesť brucha, ospalosť alebo podráždenosť a časté močenie. V zriedkavých prípadoch sú možné depresie, alergie, zväčšenie vaječníkov, rozmazané videnie a citlivosť prsníkov.

Predávkovanie je spojené s nevoľnosťou a vracaním, sčervenaním tváre, zhoršením videnia. Po prerušení liečby príznaky zvyčajne vymiznú samy.

Počas liečby majú pacienti vylúčiť alkoholické nápoje. Alkohol je v štádiu prípravy na počatie kontraindikovaný, zvyšuje riziko vedľajších účinkov zo stimulácie a zvyšuje už prejavené prejavy.

Liečebný režim

Predbežné analýzy pomáhajú určiť dávkovanie lieku. Zohľadňujú sa aj individuálne charakteristiky každého pacienta. Vo väčšine prípadov je stimulácia komplexná a nevyhnutne riadená ultrazvukom.

 1. Pred ovuláciou. Stimulácia začína medzi 5 a 9 dňami cyklu, ale v neprítomnosti cyklu môžete začať na akomkoľvek inom. Klostilbegit menuje 50 mg raz denne. Odporúča sa užívať pilulku pred spaním. Kurz trvá päť dní. Následný ultrazvuk. Poskytne príležitosť na určenie rýchlosti rastu folikulov, na zhodnotenie stavu endometria. Tieto dva ukazovatele poskytujú normálnu koncepciu. Ak sú po stimulácii testy v poriadku, pacientovi sa podá injekcia ľudského choriového gonadotropínu (pregnil, ovitrel, prophasi) v množstve 5000-10000 IU. Hormón vyvoláva ovuláciu nasledujúci deň alebo jeden a pol a zabraňuje regresii folikulov.
 2. Po ovulácii. Priebeh gestagénov (duphaston, urozhestan). Dva týždne po ovulácii musíte darovať krv a určiť hladinu hCG, čo môže potvrdiť fakt tehotenstva.

Ak chcete skonsolidovať výsledok, lekár vám môže odporučiť špeciálny plán sexuálnej aktivity na obdobie ovulácie. Je veľmi dôležité posúdiť stav endometria. Clostilbegit môže spôsobiť nedostatok endometriálneho estrogénu a potom nebude maternica pripravená prijať embryo. Aby ste sa vyhli takýmto vedľajším účinkom, musíte užívať lieky obsahujúce estrogén (proginova, mikrofollin).

Príznaky vývoja ovulácie:

 • ukazovatele dvojfázovej bazálnej teploty,
 • zvýšené hladiny luteinizačného hormónu (LH),
 • zvýšenie hladiny progesterónu v strednej fáze cyklu.

Je vhodné zvážiť prítomnosť krvácania po ovulácii. Ak nedošlo k prepusteniu, ale k uvoľneniu vajíčka došlo, musíte urobiť tehotenský test.

Opakovanie kurzu

V prípade, že Klostilbegit nepracoval v prvom cykle, priebeh sa opakuje v nasledujúcom cykle a dávka sa zvyšuje na 150 mg denne alebo sa pridáva ďalších päť dní. Len na kurz by žena nemala užívať viac ako 1 g lieku. Lekári dôrazne neodporúčajú zneužívanie drog na stimuláciu. Klostilbegit je zobrazený iba šesťkrát za život. V opačnom prípade môže liek viesť k nadmernej stimulácii, deplécii vaječníkov, predčasnej menopauze a vzniku cyst.

Po neúspešnej ovulácii (keď tehotenstvo neprišlo) sa priebeh opakuje s rovnakou dávkou.

Vlastnosti lieku

Liek nie je možné užívať bez lekárskeho predpisu. Klostilbegit normálne interaguje s prípravkami gonadotropných hormónov.

Pred začiatkom kurzu je potrebné vyhodnotiť hormóny. Liek je účinný pri normálnej koncentrácii endogénnych estrogénov, ale má malý účinok s nízkou hladinou estrogénu a takmer nepracuje s nedostatkom hypofyzárnych gonadotropných hormónov.

Po stimulácii Klostilbegitom sa často počas liečby nevyskytuje gravidita, ale v intervaloch medzi jednotlivými cyklami. Droga dáva 10-13% pre úspešné počatie, aj keď šance sa zvyšujú s každým opakovaným priebehom. Pri všetkých šiestich kurzoch je šanca 30-60%. Optimálny počet kurzov v rade je 3. Ak po liečbe nie je žiadny výsledok, musíte byť znova vyšetrení.

Počas stimulácie ovulácie Klostilbegitom sa musí pečeň starostlivo sledovať. Gynekológ by mal sledovať funkciu vaječníkov, stav pošvy, krčka maternice (fenomén „žiaka“). Pacient by mal starostlivo kontrolovať vozidlá, vyhnúť sa práci s koncentráciou a rýchlou reakciou.

Pred použitím lieku Clostilbegit stojí za to sa pripraviť na možné viacpočetné tehotenstvo. V 5-10% po stimulácii sa narodia dvojčatá. Aj ženy by mali starostlivo sledovať ich stav, pretože užívanie lieku niekedy vyvoláva mimomaternicové tehotenstvo a prasknutie vaječníkov.

Dôsledky stimulácie s Klostilbegit

Klostilbegit pomáha dosiahnuť ovuláciu, ale nevylučuje patológie, ktoré sa môžu vyvinúť v procese počatia a tehotenstva. Dôvody anovulácie, ktoré nie sú eliminované, ovplyvňujú implantáciu embrya a proces jeho vývoja.

Nesmiete užívať Klostilbegit bez lekárskeho predpisu alebo sami zvýšiť dávku. Veľká dávka nezvýši účinok, ale len obmedzí uvoľňovanie vajíčka. Okrem toho nadmerná dávka môže vyvolať výskyt cyst. Účinok trvá niekoľko rokov, ale keďže zásoba ženských zárodočných buniek je obmedzená, aktívna stimulácia vedie k hyperfunkcii vaječníkov. Správne dávkovanie pomôže vyhnúť sa takýmto javom, preto šance na ďalšie tehotenstvo bez patológií pretrvávajú.

Samotný liek má vplyv na pH a hrúbku hlienu krčka maternice, ktorý určuje prežitie spermií vo vagíne. Tieto javy vedú k tomu, že sa tehotenstvo najčastejšie nevyskytuje v procese liečby, ale v intervaloch. Potom sa rovnováha a viskozita vrátia do normálu a koncepcia je jednoduchšia.

Liek zvyšuje produkciu hormónov hypofýzy a hypotalamu, ktoré zase stimulujú vaječníky a folikuly dozrievajú. Pri správnej dávke a splnení všetkých pokynov lekára je tehotenstvo garantované 30%.

Nádej tehotenstva

Zvyčajne Klostilbegit v kombinácii s inými liekmi. Minimálnym cieľom stimulácie je vyvolať zrenie aspoň jedného vajca. Liek zvyšuje hladinu FSH a LH, čo zvyšuje koncentráciu prolaktínu. Nadbytok prolaktínu však môže zabrániť ovulácii, takže musíte kontrolovať hladinu hormónu. Na jeho zníženie existujú špeciálne prípravky.

Ultrazvukové monitorovanie začína týždeň po začiatku kurzu.Po skenovaní sa vykonáva každé 2-3 dni, kým folikul nevyzrie (20-25 mm).

Klostilbegit s mužskou neplodnosťou

Klostilbegit sa tiež používa na liečbu neplodnosti u mužov. Liek je účinný pri nízkej koncentrácii spermií v semene. Diagnóza sa vykonáva na základe dvoch spermií odobratých v intervaloch 14 dní.

Muži môžu užívať 50 mg 1-2 krát denne po dobu 6 týždňov. Proces spracovania sa monitoruje spermou.

Čo to je?

Stimulácia ovulácie je komplexom medicínskych efektov, ktoré prebiehajú v niekoľkých fázach. V počiatočnom štádiu sú ženy bezprostredne po menštruácii predpísané lieky, ktoré stimulujú rast folikulov vo vaječníkoch. Akonáhle jeden z nich, ktorý sa nazýva dominantný, dozrieva a dosahuje veľkosť najmenej 17-18 mm, do ženy sa zavádzajú lieky, ktoré stimulujú rýchle dozrievanie vaječnej bunky a jej výstup z folikulu.

V poslednom štádiu predpísané lieky obsahujúce progesterón alebo jeho analógy zachránili tehotenstvo, ak sa uskutočnilo dlho očakávané počatie.

Každá z týchto fáz je dôležitá. Samotná stimulácia prebieha pod dohľadom skúseného lekára v oblasti liečby neplodnosti. Prvá fáza menštruačného cyklu, keď je žena predpísaná liekmi stimulujúcimi folikuly, by mala byť monitorovaná ultrazvukom. To vám umožní kontrolovať veľkosť folikulu, vybrať najvhodnejší čas na umelú stimuláciu ovulácie, a tiež pomôcť vyhnúť sa negatívnym následkom, ako je napríklad rozvoj ovariálneho hyperstimulačného syndrómu.

"Klostilbegit" - liek používaný v prvej fáze cyklu, ktorého úlohou podporovať zrenie zdravej a kompletnej vaječnej bunky vo folikule. Je považovaný za jeden z najčastejšie používaných, je predpísaný ako liek prvej línie v liečbe funkčnej neplodnosti u žien.

Na stimuláciu ovulácie lekár ponúkne ženám, ktoré majú plný sexuálny život aspoň jeden rok bez použitia antikoncepcie, a tehotenstvo sa nevyskytuje.

Pre ženy nad 35 rokov sa kritická hranica považuje za obdobie šiestich mesiacov. Dôležitá podmienka - človek by nemal mať problémy s plodnosťou. Spermogram by mal ukázať svoju plnú mužskú konzistenciu a schopnosť oplodniť vajíčko, inak stimulácia neprinesie výsledky.

Metóda je navrhnutá ako možnosť liečby ženskej neplodnosti spôsobenej dysfunkciou vaječníkov, polycystickou, hypotalamicko-hypofyzárnou insuficienciou. Často táto metóda pomáha ženám otehotnieť príliš tenké alebo príliš plné, ktoré nemajú žiadne nezávislé koncepcie na pozadí endokrinných porúch.

Stimuláciu „Klostilbegit“ vykonávajú ženy, ktoré sa pripravujú na IVF alebo intrauterinnú insemináciu.

O drogách

Ak je vyšetrenie u konca a lekár sa rozhodol stimulovať ovulačný proces s liekom, ako je „Klostilbegit“, môžeme hovoriť o začiatku stimulačného protokolu.

Samotný liek je nesteroidný antiestrogénový liek. V miernych dávkach je schopný stimulovať tvorbu folikuly stimulujúceho hormónu (FSH), luteinizačného hormónu (LH) a prolaktínu v tele.

Hlavnou účinnou zložkou je citrát klomifénu. Dostupné liečivo vo forme tabliet s dávkou 50 mg. Lekárne predávajú lieky, samoobsluha s Klostilbegit je neprijateľná.

Vedľajšie účinky

Ženy, ktoré podstúpili stimuláciu s Klostilbegit, sa sťažujú na výrazné vedľajšie účinky lieku. Patrí medzi ne:

 • nevoľnosť a pocit ťažkosti v žalúdku
 • zvýšená plynatosť, hnačka,
 • bolesti hlavy a záchvaty ťažkých závratov,
 • narušenie chuti do jedla v smere jeho zvýšenia,
 • ospalosť a letargia,
 • inhibícia psychických a fyzických reakcií,

 • poruchy videnia (dvojité videnie, strach z jasného svetla, slzenie),
 • viac nutkania na močenie,
 • suchú vagínu
 • opuch a citlivosť hrudníka
 • vypadávanie vlasov
 • alergie.

Okrem toho sa ženy často sťažujú, že majú nižšiu bolesť brucha, nemajú náladu, majú pocity „návalu“ krvi na tvár, čo spôsobuje horúčku a potenie. Preto hostiteľ "Klostilbegit" Neodporúča sa viesť vozidlo a vykonávať veľmi presné práce alebo vykonávať činnosti súvisiace s rizikom pre životvyžadujúce zvýšenú pozornosť a jasnú víziu.

Najčastejšou ženskou otázkou o tomto lieku je, či ovplyvňuje hmotnosť. Odpoveď je jednoznačná - vplyvy, mnohé ženy poznamenávajú, že na pozadí stimulácie sa „Klostilbegot“ začal výrazne zlepšovať.

Kto by nemal užívať drogu?

Návod na použitie indikuje, že liek by nemali užívať ženy, ktoré trpia obličkami, pečeňou, nádormi v hypofýze, ťažkým zrakovým postihnutím, endometriózou a nádormi reprodukčných orgánov.

Účinnosť a účinnosť

Výsledok môže prevýšiť očakávania rodiny o polovicu, pretože stimulácia ovulácie s Klostilbegit zvyšuje riziko vzniku dvojčiat približne o 15%.

Podľa výsledkov klinických údajov získaných v posledných rokoch užívania tohto lieku na liečbu anovulačnej neplodnosti u žien pravdepodobnosť tehotenstva v jednom cykle dosahuje 15%, takmer šesťdesiat percent žien bolo schopných otehotnieť v dôsledku šiestich kurzov prijatia.

Ďalšie odporúčania

Pri príprave na stimuláciu ovulačného cyklu podstúpi žena podrobné vyšetrenie. Niekedy sa nespustí príjem „Klostilbegitu“, pretože zápalové a niektoré hormonálne problémy, ktoré vedú k dysfunkcii vaječníkov, sa dajú vyriešiť aj v prípravnom štádiu, po tom, čo poskytli žene potrebnú liečbu.

Často je dosť odporúčaní na reguláciu hmotnosti: chudnutie len o 5% pôvodnej hmotnosti, žena výrazne zvyšuje svoje šance stať sa matkou, ovulácia sa obnovuje prirodzeným spôsobom. Podobné odporúčania platia aj pre ženy s korekciou podváhy a váhou a ich zvýšenie na optimálnu mieru môže byť veľmi účinné.

Mnohí ľudia poznajú vzrušenie a skúsenosti, s ktorými sú spojené neúspešné pokusy otehotnieť. Lekári odporúčajú upokojiť a relaxovať, nie vnímať neúspešné pokusy ako veľkú osobnú tragédiu.

Ak stres a "posadnutosť" na problém nebude prenasledovať ženu na päty, jej hormonálne pozadie sa zmení k lepšiemu a ovulácia bude s najväčšou pravdepodobnosťou obnovená.

V každom prípade, mnoho žien otehotnelo takto - keď už boli zúfalí, keď už nečakali alebo boli nervózni kvôli neschopnosti počať.

Ženy, ktoré otehotnejú potom, čo boli stimulované Klostilbegit poznamenať, že účinnosť lieku, vyhlásil výrobcovia, je trochu odlišný od skutočného. Napodiv, najvyššie šance na otehotnenie neboli počas stimulácie, ale v intervaloch medzi dvoma trojmesačnými cyklami, keď bol liek dočasne zastavený.

Mnohé počas tohto obdobia používali nástroje ako napr "Divigel" externe, aplikuje sa na 3-4 mg na kožu. Po určitom čase malo mnoho žien, ktoré boli stimulované ovuláciou a vstrekli choriový gonadotropín v ten správny deň, problémy s diagnostikovaním tehotenstva. Výsledky krvných testov boli nadhodnotené koncentráciou tohto hormónu.

Negatívny test na pozadí oneskorenia menštruácie nebol tiež vždy pravdivý, pretože niektoré ovulácie boli napriek stimulácii neskoro. Pravda, toto sa stáva zriedka.

Bohužiaľ, stimulácia ovulácie niekedy končí nielen priaznivým tehotenstvom. Niekedy vajíčko, ktoré je doslova nútené opustiť folikuly, nie je úplne zdravé, a nemôže zabezpečiť normálny priebeh tehotenstva. „Chyba“ sa vpláva na úroveň génu na samom začiatku a potom najčastejšie po stimulácii dochádza k potratu v skorých štádiách.

Na internete existuje dostatočné množstvo spätnej väzby od žien, ktoré nepomohli otehotnieť s týmto liekom vôbec. Požadovaný účinok bol dosiahnutý až po dobrom odpočinku po prvej stimulácii a druhom postupe, ale inými liekmi.

Informácie o tom, ako lieky na stimuláciu ovulácie ovplyvňujú ženské telo, nájdete na nasledujúcom videu.

Obsah článku

Viac ako 10% všetkých prípadov neplodnosti je absencia ovulácie (anovulačná neplodnosť). Takáto diagnóza môže byť vypočutá ženami, ktoré nemôžu otehotnieť kvôli nesprávnej ovariálnej aktivite počas 6 mesiacov alebo viac v rade. V takýchto situáciách, s cieľom pomôcť páru stať sa šťastnými rodičmi, sa vykonáva stimulácia prirodzeného fyziologického procesu, ktorý umožňuje počatie dieťaťa. Tento postup je najsprávnejšie rozhodnutie, pokiaľ ide o nesprávnu "prácu" vaječníkov. Najčastejšie sa vykonáva stimulácia ovulácie Klostilbegitom. Táto moderná droga, používaná v rôznych metódach reprodukčnej medicíny, je rozšírená vďaka svojej vysokej účinnosti. Ako presne sa eliminácia anovulačnej neplodnosti vykonáva pomocou tohto lieku, čo môže byť liečebný režim (s normálnymi alebo depletovanými vaječníkmi, polycystickými atď.) A pre ktoré sa môže v tomto článku podať paralelne iný liek.

Postup pre stimuláciu ovulácie nie je preukázaný všetkým ženám, ale len tým pacientom, ktorých vaječníky nie sú plne funkčné, rozhodli sa o oplodnení in vitro, ako aj o polycystických cystách. Jediná stimulácia prirodzenej ovulácie a liečba príčin neplodnosti (Klostilbegitom, Proginova) sa uskutočňuje až po úplnom prieskume partnerov v neprítomnosti kontraindikácií a predpokladov vysokej účinnosti liekov.

Vlastnosti a pravidlá stimulácie

V tele zdravej ženy, normálne fungovanie vaječníkov zabezpečuje úplné a včasné dozrievanie zárodočných buniek, ktoré sú pripravené rozbiť v správnom okamihu, aby umožnili pacientovi počať dieťa. V dôsledku toho, bez ovulácie, žena nemá šancu otehotnieť. Preto v takých situáciách, keď bunky dozrievajú nepravidelne alebo nemajú čas na vytvorenie požadovaného dátumu, je predpísaná stimulácia.

Stimulácia ovulácie zahŕňa určitý druh "aktivácie" hormónov v ženskom tele, ktoré zabezpečujú normálne fungovanie orgánov reprodukčného systému. Za týmto účelom môže lekár predpísať priebeh liečby najbežnejšími modernými liekmi - Klostilbegit, Proginova atď.

V dnešnej dobe stimulácia ovulácie, ako spôsob liečby neplodnosti, zahŕňa rôzne reprodukčné techniky. Patrí medzi ne:

 • lekársky všeliek, ktorý je možný s použitím liekov vo forme tabliet (Klostilbegit, Proginova) alebo injekčných roztokov (injekcia hCG),
 • chirurgia (operácie - laparoskopia, ovariálna kauterizácia laserom atď.),
 • vitamínov.

Vylučovanie problémov s koncepciou prostredníctvom stimulácie ovulácie môže byť použité za predpokladu, že samoopelenie sa nevyskytuje po dobu 12 mesiacov alebo viac pravidelného intímneho života pre ženy do 30-35 rokov. U pacientov, ktorých vek presahuje tieto hodnoty, sa obdobie pre seba-koncepciu skracuje na 6 mesiacov. Je potrebné poznamenať, že ktorýkoľvek z typov liečby neplodnosti z dôvodu nedostatku ovulácie je určený až po úplnom preskúmaní tela budúcej matky a jej partnera.

Predbežné postupy

Pred stimuláciou ovulácie s Klostilbegit, lekár musí preskúmať oboch pacientov - budúci rodičia, aby sa zistila skutočná príčina neplodnosti a zistiť, či existujú nejaké kontraindikácie na liečbu liekmi s Klostilbegit.

Povinným postupom pre manžela je spermogram. Výsledky analýzy pomôžu určiť kvalitu spermií, pretože so slabými, sedavými alebo neaktívnymi spermiami sa úspešné oplodnenie považuje za nemožné. Okrem toho sú obaja manželia testovaní na kompatibilitu. Pre ženy je nevyhnutným predpokladom skúmanie priechodnosti vajíčkovodov. V prípade ich obštrukcie bude stimulácia prirodzenej ovulácie (s Klostilbegitom, Proginova) neúčinná. Takáto liečba bude tiež neúspešná, ak je poškodená štítna žľaza alebo hladiny prolaktínu sú zvýšené.

Po preskúmaní údajov z vyšetrenia môže lekár v prípade potreby predpísať priebeh pred liečbou. Okrem toho sa na základe získaných informácií o zdravotnom stave pacientov rozhoduje o stimulácii. Schéma, podľa ktorej sa bude vykonávať stimulácia a eliminácia neplodnosti, sa volí individuálne, ako aj dávka použitých liečiv.

Dodatočné postupy

Liečba anovulačnej neplodnosti tiež umožňuje kontinuálne monitorovanie stavu vajíčka. Lekár vykonávajúci stimuláciu musí sledovať priebeh liečby a dozrievanie vajíčka. Účelom monitorovania stimulácie ovulácie je detekcia nádorov (ovariálna cysta).

Lekár môže sledovať stav pacienta pomocou pravidelných ultrazvukových vyšetrení a monitorovať hladinu hormónu progesterónu. Ak je diagnostikovaná tvorba cysty, rýchlosť aktivácie hormónov stimuláciou sa preruší, až kým sa tvorba úplne neodstráni. V takýchto situáciách môže liečba pokračovať ďalším cyklom.

In vitro fertilizačný postup (IVF) môže byť predpísaný po absolvovaní cyklu stimulácie ovulácie. Pacienti tiež musia podstúpiť protokol IVF.

Účinný liek na stimuláciu

Po dlhú dobu sa liek Klostilbegit na stimuláciu ukázal ako najefektívnejší liek proti neplodnosti na pozadí nesprávneho fungovania vaječníkov. Stimulácia prirodzenou ovuláciou Klostilbegit (súčasne môže byť podaná injekcia hCG) prispieva k rozvoju folikulov a zvyšuje pravdepodobnosť úspešného počatia.

Klostilbegitom stimuluje vaječníky. Je to spôsobené tým, že sa začína aktívna produkcia hormónov v hypotalame a hypofýze, čo urýchľuje dozrievanie folikulu na správny okamih. Mechanizmus účinku lieku je spôsobený znížením obsahu estrogénu v tele, čo prispieva k neobmedzenej syntéze gonadotropných hormónov.

Vzhľadom k tomu, že liek vyvoláva pokles estrogénu, môže byť užívaný len pod lekárskym dohľadom. Stimulácia Klostilbegitom sa často vykonáva spoločným užívaním iných liekov (napríklad injekciou hCG) s cieľom zvýšiť pravdepodobnosť oplodnenia a zabrániť vzniku cysty. Liečba neplodnosti Klostilbegitom však nemôže trvať dlhšie ako 6 cyklov, pretože táto liečba môže zvýšiť riziko vzniku nádorov.

Kto a prečo by sa nemal uchyľovať k takejto terapii?

Vo väčšine prípadov sa Klostilbegit predpisuje pacientom, ktorí nie sú schopní otehotnieť dieťa kvôli problémom s fungovaním vaječníkov, s polycystickými vaječníkmi av predvečer IVF procedúry. Ako viete, liečebný režim pre každú ženu sa robí individuálne, ale len vtedy, ak neexistujú žiadne kontraindikácie.

Situácie, v ktorých je liečba Klostilbegitom kontraindikovaná: t

 • ochorenia gastrointestinálneho traktu
 • patológií v vylučovacom systéme (ochorenia obličiek, pečene), t
 • ovariálna cysta
 • prítomnosť genitálnych infekcií
 • nádorov reprodukčného systému, hypofýzy,
 • endometrióza, iné.

Pred použitím medikamentóznej terapie (injekcie, tablety) s liekom Klostilbegit by mali byť pacienti poučení o zozname vedľajších účinkov. Často sa podobajú symptómom nerovnováhy v hormonálnom pozadí:

 • bolesť hlavy, podbruška,
 • náhlym návalom tepla
 • problémy so spaním
 • prírastok hmotnosti
 • nutkanie zvracať,
 • únava alebo naopak, nadmerná vzrušivosť,
 • nepohodlie prsníkov,
 • nadúvanie, hnačka,
 • alergie.

Liečba liekmi

Drogová terapia na stimuláciu ovulácie bude účinná, za predpokladu, že dôjde k dôkladnej analýze údajov získaných počas prieskumu partnerov. Na základe informácií o stave reprodukčného systému a zdravia sa vo všeobecnosti predpisuje režim liečby neplodnosti, v ktorom sa liek Klostilbegit môže používať v spojení s inými lekárskymi prípravkami (injekcia Proginova alebo hCG).

Ako používať liek?

Terapia Klostilbegitom sa vykonáva v období medzi 5. a 9. dňom menštruačného cyklu. Dávkovanie je predpísané individuálne. Pri určovaní požadovanej dávky lieku sa berie do úvahy hmotnosť pacienta a jej cyklu.

Klostilbegit sa zavádza prvýkrát v piaty deň cyklu a už v tomto (alebo nasledujúcom) dni by mal byť pacient vyšetrený ultrazvukom. Lekár zistí, či sa zmenil rast vajíčka a aká je hrúbka vrstvy endometria. Ak nie sú zistené trendy, lekár môže predpísať ďalšiu dávku liekov, medzi ktoré patrí estrogén.

Počas celého cyklu po 5 dňoch užívania lieku na stimuláciu ovulácie bude lekár sledovať stav vajíčka, aby určil tendenciu jeho dozrievania. Вопрос о повторной процедуре с Клостилбегитом может подниматься, если первый этап терапии не способствовал наступлению овуляции.V druhej fáze sa dávka lieku zvyšuje.

Tradične sa používajú nasledujúce možnosti dávkovania:

 • maximálna denná dávka v prvom štádiu liečby je 150 mg, t
 • s polycystickými - 50 mg / deň,
 • ak sú vaječníky vyčerpané - 100 mg / deň súčasne s liečbou estrogénom.

Pin
Send
Share
Send
Send