Zdravie

Príčiny oneskorenej menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


Dievčatá, môže dôjsť k oneskoreniu kvôli náhlej zmene klímy?
Faktom je, že pred týmto mesačným začal 4. novembra, šiel viac ako 10 dní, potom môj manžel a ja sme išli na dovolenku, NIKDY tam bol nechránený sex.
Rozdiel v podnebí / teplote však bol významný. Teraz je meškanie takmer týždeň. Som nervózny. Stáva sa to vôbec?

Sokol Larisa Ivanovna

Psychológ, Gestalt terapeut. Špecialista z webovej stránky b17.ru

môže. V týchto dňoch som sa pohyboval v horúčave. Presne o 10 dní skôr prišlo mesačne.
A ak pôjdem do mora, môže začať aj skôr.

A v mojom horúčave (ktorá bola v lete) o 10 dní skôr začal.

Možno ľahko. Nejako som mal ostrú zmenu klímy a oneskorenie teploty bolo až 12 dní.

Áno, môže. Môj klimatický rozdiel nebol veľmi veľký (išiel som do Európy) a meškanie bolo 6 dní

áno, môže sa mi to veľmi dobre stať dvakrát po ceste do Ameriky

Áno, možno. Raz som mala 3 mesiace kvôli zmene klímy.

Súvisiace témy

Tiež som si myslel, že klíma, už 34 týždňov. v lete som to zvyčajne mal

možno áno Bol som na jeseň. k tomuto obrázku prispelo aj toto samoľúbené posraté leto.

Dievčatá, vďaka za spätnú väzbu. Všeobecne depressuha hrozné, už 7 dní. V mojej mysli rozumiem, že sa nemôžem stratiť, ale svoje myšlienky sa nezbavím.
Ďakujem vám všetkým!
Tehotenstvo je už dobre, nemôžem si dovoliť - cítim sa dobre na 40 rokov.
Možno už zmeny súvisiace s vekom.

Letel som na juh, na konci som začal svoje obdobie bez akýchkoľvek zmien a letel do Moskvy, skončili už v Moskve, prišiel termín, ale nie sú, len bolesť v žalúdku. Môže ich let ovplyvniť toľko?

Letel som do Tuniska, prišiel som s nosom .. hovoria, že aklimatizácia bola tiež mierna alergia .. a teraz moje obdobia sú oneskorené, je to už 5 dní, pretože nie je to veľmi desivé, tehotenstvo nie je žiaduce ((((((

Lana má rovnaký problém ako vy. Je niečo objasnené?

Mám 8-dňové oneskorenie. po mori. a hrudník bolí a žalúdok ťahá. a nie mesačne.

V Mee Bula tieň 15 dní, cez jahňacie klyomata, na mori © zdila.

Lenže môj manžel a ja sme išli na turné po Európe, žijem na Sibíri a zmena klímy bola významná, mali sme začať 30. marca. Ako sme boli na ceste. , a viac ako raz po meškaní, zajtra je už 4 týždne oneskorenie! Urobil som veľa rôznych testov, počnúc Bieloruskom. Niekedy večer sa bedra začne zraniť a hrudník sa zväčšil. Všeobecne platí, že všetko je ako pred menštruáciou .. ale všetky sú preč ((Len teraz nemôžem porodiť tretiu. Teraz mám dve deti, sú len trochu staré, majú 10 mesiacov rozdiel (nie niekoľko dní 11)) a obidva sú cisárskym rezom. (((

Nemám 7-mesačné obdobia, bývam v Moskve a teraz som na Azovskom mori, nemala som sex, len sme sa bláznovali, nevstúpil do mňa, ale dotkol sa mojich stydkých pyskov. žiadne obdobia? Som 16

Bývam v Petrohrade. 10 dní v septembri odpočíval v Tunisku. Rozdiel v podnebí je veľký. Nebolo sex. V tomto prípade je oneskorenie už 10 dní, a dokonca aj nutkanie je preč.

Dievčatá, aj my sme leteli s manželom do Dominikánskej republiky dňa 10.11.13, vrátili sa späť z 10.10. Uplynuli a skončili ďalšie 3 dni! Teraz 24.11 nie sú! Mal som sex s manželom, nie sme najmenej pochovaní, neplánujeme tehotenstvo! Mohlo by to byť veľká závada v dôsledku klímy choroby a letu stresu.

Išiel som na Ural v Lipetsk, pretože to môže byť oneskorenie v tom, že klíma v Uralskom daždi a tam bolo teplo

Tiež som šiel do Európy, sám zo Sibíri, meškanie 10 dní, nenájdem miesto, nebol tam žiadny nechránený sex!

Dievčatá, môže dôjsť k oneskoreniu v dôsledku náhlej zmeny klímy? Faktom je, že predtým, než menštruácia začala 4. novembra, šiel viac ako 10 dní, potom môj manžel a ja sme išli na dovolenku, NIKDY tam bol nechránený sex.Ale rozdiel v podnebí / Teplota bola značná. Teraz je meškanie takmer týždeň. Som nervózny. Stáva sa to vôbec?

Letel som do Egypta na meškanie 1 deň, práve teraz na 11 dní sú preč .. moja hruď bolí strašne na 3. deň meškania test urobil .. negatívne

Letel som do Egypta na meškanie 1 deň, práve teraz na 11 dní sú preč .. moja hruď bolí strašne na 3. deň meškania test urobil .. negatívne

Mám meškanie 15 dní, tiež letel do Tuniska

Po Egypte, mám len také odpadky lietať do iných krajín a všetko je normálne, a tu v období menštruácie sú hnedé výboje .. Niečo také ... po poslednej ceste som prišiel k sebe na 2 mesiace. Práve teraz letel opäť s takýmto odpadom

Môj posledný mesiac bol posledný 30. marec, do dnešného dňa už nie je 21. máj. Žiadne tehotenstvo

Môj posledný mesiac bol posledný 30. marec, do dnešného dňa už nie je 21. máj. Žiadne tehotenstvo

Prišla zo severu do Altaj, a teraz je meškanie už 12 dní. Dlho nebol žiadny sex, takže nemôže byť žiadne tehotenstvo. Klimatické zmeny ovplyvnili.

Druhý deň lietam do Nemecka
Čo si myslíte, že to bude meškanie?

Keď prišla mesiac, skončila v Omsku. Prišla o 10 dní neskôr, ostro rozrušená pred príchodom do Irkutskej oblasti. Mesačne by malo byť 11-12 čísel, ale nie sú. Oneskorenie je už 8 dní. S manželom bol prerušený pohlavím po príchode. Test na 4. deň oneskorenia ukázal negatívny výsledok. Takže si myslím, že kvôli klíme, alebo je to ešte predčasné obdobie?

Prišla z juhu a počas celého mesiaca neboli žiadne mesačné obdobia, išli budúci mesiac, ale veľmi skromne

Ya kajdiy raz kogda ezdila otdihat u menya nachinalis mesyachnie! daje esli zakonchilis nedavno! Vot takaya nepriyatnaya reaktsiya organizma bila na chto iz Sibiri ehala v jaru .. A seychas ya sama jivu v jarkoy srane. © mesyachnie prihodyat den v den.

Po lete do Európy v zime (tam bolo 15-20 stupňov teplejšie), meškanie bolo 7 dní. Nie je to prvýkrát, čo si všimli zlyhanie počas prázdnin.

Druhý rok bol "zima" na južnom kontinente, v prvom roku došlo k oneskoreniu 3 mesiace, vrátil sa do Ruska a okamžite šiel, gynekológ povedal žiadne patológie. Tento rok je rovnaký príbeh, meškanie 72 dní! Gynekológ opäť neodhalil patológie. Iné známe priateľky nemajú také vážne zlyhania, zrejme všetci majú aklimatizáciu rôznymi spôsobmi.

Dievčatá, prišiel som na Gelendzik zo Sibíri. A už ako 2 - ***** týždne meškanie. Sex s manželom je, ale chránený. Rozdiel v podnebí je veľmi veľký. Možno kvôli tomuto oneskoreniu?

A ja už mám 7 dní meškania, prišiel som aj z Kazachstanu do Turecka, rozdiel v klíme je veľký, možno kvôli tomu?

Žili v Ural sa presťahoval žiť na Kryme pred týmto nebolo chránené sex 19. júna, mesačný musí byť 7. júla, meškanie 3 dni, mohlo by to byť v dôsledku klimatických zmien? Hrudník nebolí, nie je tu žiadna taxík. Čo je to? Pomoct? Keď sa to prvýkrát stretnem.

Aj ja som po odpočinku v Soči nemala 4 dňové oneskorenie.


Letel som na juh, na konci som začal svoje obdobie bez akýchkoľvek zmien a letel do Moskvy, skončili už v Moskve, prišiel termín, ale nie sú, len bolesť v žalúdku. Môže ich let ovplyvniť toľko?

Rovnaký príbeh .. Bol na juhu. Prišla domov na Ural. A nie je mesačne .. 14 dní meškania. No, žiadne tehotenstvo nie je možné, nebolo to dlho. Tu!

Prišiel som do Abcházska z Uralu, v prvom mesiaci došlo k oneskoreniu 7 dní a tento mesiac už 18 dní a počas ovulačného obdobia bolo niekoľko prerušených PA.

Cestoval som na dovolenku do Soči, sám z Rostova na Donu, bol som na mori až do 25. augusta, moje mesačné výdavky mali ísť 29. augusta, meškanie bolo 5 dní, test bol negatívny. Existuje dôvod na vzrušenie?

Dievčatá, môže nastať oneskorenie klimatických zmien. Teraz som bol presvedčený svojou vlastnou skúsenosťou. 27. augusta sa vrátila z juhu, 4. septembra mala začať jej doba. Nikdy som nemal takéto meškania, mesačne vždy prišlo načas, a tu bolo meškanie už 8 dní. Všetkých tých osem dní si strhol brucho, akoby dni začali. Vykonali testy, všetky negatívne. Na siedmy deň meškania začala bolesť hrudníka a bolesť. Na 8. deň meškania som urobil test, po 10 minútach som ukázal sotva viditeľný druhý prúžok. A vo večerných hodinách šli mesačne. Oh, a ja som bol nervózny


Možno ľahko. Nejako som mal ostrú zmenu klímy a oneskorenie teploty bolo až 12 dní.

Presťahoval som sa do krajiny, kde je klíma vlhkejšia, a dva mesiace neviem, čo si mám myslieť. Nikdy predtým sa to nestalo.


Presťahoval som sa do krajiny, kde je klíma vlhkejšia, a dva mesiace neviem, čo si mám myslieť. Nikdy predtým sa to nestalo.

Oneskorenie je už 13 dní, pohlavný styk je vždy chránený, v tom mesiaci bolo aj oneskorenie 11 dní, pred menštruáciou boli tmavo hnedé známky pár dní. V pondelok idem k lekárovi, povedz mi, čo to môže byť

Mám 17 rokov. Lietala z územia Krasnodar v strednom pruhu. Podnebie sa výrazne líšilo. V čase odchodu, mesačný len prešiel, a teraz meškanie 5 dní. Sex bol nechránený, ale mučeník vždy skončil mimo mňa. Testy sú negatívne.

Išiel som od 11. júla do 9. augusta do tábora (8-dňový spiatočný výlet), išiel som do Anapa, sám zo Sibíri, moje mesačné obdobie bolo 26-27-28 mesiaca, napríklad v júni bolo 27 a v júli v tábore prišlo už 18, a teraz som doma 22. augusta, sex bol, ale chránený, čo to mohlo byť?

Fórum: Zdravie

Novinka pre dnešok

Populárna dnes

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích strán (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich zverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie.

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Bežné príčiny mesačného oneskorenia:

 1. tehotenstvo, Najčastejším dôvodom oneskorenia - ak je menštruácia oneskorená o viac ako 5 dní, môžete urobiť tehotenský test. Je lacná, ľahko vyrobiteľná a výsledok je dosť presný. Takže možno je to jeden z prvých príznakov tehotenstva.
 2. Štádium tvorby menštruačného cyklu, Prvá menštruácia (menarche) znamená začiatok prípravy tela dievčat na počatie dieťaťa. V počiatočnom štádiu cyklus ešte nie je stabilný vzhľadom na dĺžku procesu reštrukturalizácie. Oneskorenie menštruácie a rôzne trvanie cyklov je normálny obraz pre dané obdobie života.
 3. Anovulačný cyklus, Ovulácia sa nevyskytuje každý mesiac, telo potrebuje čas na odpočinok. 1 alebo dokonca 2 krát za rok možno pozorovať anovulačné cykly. Ide o variant normy, ktorú možno prekvapiť.
 4. stres - Ďalšou možnou príčinou oneskorenej menštruácie. Prácu hormonálneho systému môžu ovplyvniť vyšetrenia, problémy v rodine, v práci a iné negatívne emocionálne faktory.
 5. Fyzická aktivita, Cvičenia sa stávajú čoraz populárnejšími a mnohí chcú dostať všetko naraz. Navštevujú skupinové kurzy, bežia na bežeckých pásoch, pedále, pracujú so simulátormi a v dôsledku toho dostávajú mesačné oneskorenie.
 6. Nadváha alebo podváha, ako aj diéta alebo jej absencia - tieto sú stále aktuálne pre príčiny oneskorenej menštruácie. Niektorí hladujú seba, iní, naopak, jedia všetko. Niektoré sú príliš tenké a telo dáva signál, že nie je možné niesť dieťa s takou telesnou hmotnosťou, zatiaľ čo v iných hormóny "zmiznú" v bunkách tukového tkaniva. No, alebo napríklad nedostatok živín a vitamínov spôsobí metabolickú poruchu, čo povedie k oneskoreniu menštruácie. A opäť nezabudnite, že prebytok potravín je rovnako škodlivý ako jeho nedostatok.
 7. aklimatizácia, prispôsobenie sa prudkým zmenám podmienok životného prostredia. Oneskorenie menštruácie môže byť zapríčinené aklimatizačným procesom, napríklad pri lietaní z ruskej zimy do horúceho slnka Kuby.
 8. dojčenie, Po narodení nie je menštruačný cyklus okamžite obnovený, najmä ak žena aktívne dojčí. Najväčšie výkyvy sú pozorované v prvej polovici roka po pôrode.

Zdravotné dôvody oneskorenia menštruácie:

 1. Polycystický vaječník (syndróm polycystických ovárií). Polycystický vaječník je typ dysfunkcie vaječníkov, ako aj niektorých ďalších orgánov. Jedným z jej prejavov - porušovanie produkcie hormónov, ktoré sa stáva príčinou oneskorenia menštruácie.
 2. Ovariálna dysfunkcia, Pomerne bežná diagnóza, ktorá je zneužívaná lekármi po vypočutí o jednorazovom oneskorení 5,6,7 dní. Doslova to znamená "narušenie vaječníkov". Príčiny porušenia môže byť veľa, napríklad ochorenie štítnej žľazy.
 3. Zápalové procesy panvových orgánov a gynekologických ochorení, Môžu to byť zápaly samotnej maternice, trubice a ich prívesky a môžu sa vyskytnúť zápaly močového mechúra. Medzi príčinami vedúcimi k oneskoreniu menštruácie je potrebné uviesť gynekologické ochorenia. Napríklad nádory - myómy, atď.
 4. Núdzová antikoncepcia alebo lekárske prerušenie tehotenstva, Užívanie vysokých dávok hormonálnych liekov môže viesť nielen k oneskoreniu menštruácie, ale aj k úplnej nerovnováhe menštruačného cyklu.
 5. Prírodné potraty, Niekedy dochádza k oplodneniu vajíčka, ale potom dochádza k zlyhaniu mechanizmu upevnenia a vývoja, napríklad v prípade genetických porúch. V tomto prípade je tehotenstvo ukončené vôľou prírody a všetko vyzerá ako oneskorenie menštruácie.
 6. Predmenopauzálne zmeny, V určitom veku začínajú biologické procesy ďalšej reštrukturalizácie ženského tela. Príroda verí, že čas na počatie detí sa skončil, všetky vajcia, ktoré dostali obmedzený počet pri narodení, sa konzumujú. Oneskorená menštruácia sprevádza premenopauzálne obdobie.

Existujú menej časté príčiny oneskorených menštruácií. Nie je vždy dôvod na znepokojenie, a ak sa menštruačné nepravidelnosti vyskytnú len zriedka, potom by ste nemali vôbec paniku. Vždy je potrebné pochopiť dôvody - to sa týka nielen vášho zdravia, ale aj možnosti otehotnieť v budúcnosti. Pamätajte si, že oneskorenie menštruácie na 2, 3 alebo 4 dni nie je oneskorením a je príliš skoro na to, aby ste sa mohli uchádzať o lekára alebo lekárne o tehotenské testy. Postarajte sa o seba a buďte pozorní k sebe.

Pin
Send
Share
Send
Send