Zdravie

Menštruácia a chlad

Pin
Send
Share
Send
Send


Ženský menštruačný cyklus je príprava tela na oplodnenie a plod plodu. Väčšina procesov vrhá svoju silu na tento prípravok, čím ohrozuje ďalšie systémy tela. Ak vajíčko nie je oplodnené, nastane menštruácia, ktorá signalizuje začiatok nového cyklu. PMS (premenštruačný syndróm) narušuje veľkú polovicu ženskej populácie a môže prejavovať rôzne príznaky v dôsledku oslabenej imunity. Bolesť v krku pred menštruáciou možno pripísať tomuto syndrómu. Tento problém je priamo spojený so zníženou imunitou a môžu ho sprevádzať ďalšie nepríjemné pocity: bolesť hlavy, horúčka, bolesť na hrudníku, v spodnej časti brucha atď.

Príčiny rôznych bolestí pred menštruáciou môžu byť spôsobené mnohými rôznymi faktormi. Ak máte bolesti v krku, príčinou môže byť vyvíjajúca sa katarálna choroba na pozadí slabej imunity.

Príčiny bolesti pred kritickými dňami:

 1. Hormonálne zmeny, Asi po 20. dni cyklu nastáva hormonálny skok - pokles produkcie progesterónu a zvýšenie estrogénu. Tieto zmeny v hormonálnom pozadí silne ovplyvňujú celkový stav tela.
 2. Vylepšenie prostaglandínov, Príčina mnohých nepríjemných prejavov, ako sú: bolesti hlavy, bolesti chrbta a brucha, podráždenosť alebo apatia.
 3. Prerušený metabolizmus neuropeptidov, Porušenia sa týkajú centrálneho nervového systému a sú v kontakte s neuroendokrinnými procesmi. Zvýšenie tohto pozadia, hladina prolaktínu a vazopresínu vysvetľuje bolesť a citlivosť prsníka, ako aj poruchy spojené s črevami.
 4. Poruchy rovnováhy vody. Vyskytuje sa v dôsledku zvýšených hladín melatonínu a serotonínu, ktoré prispievajú k akumulácii vody a sodíka v tele.

Bolesť počas menštruácie

Rôzne bolesti a abnormality v práci menštruačného cyklu sú bežným a celkom vysvetliteľným javom PMS. Dramatická zmena v hormonálnych hladinách spôsobuje stres a zníženú imunitu v tele. Nepriaznivé symptómy sa môžu pozorovať jednotlivo alebo v kombinácii v závislosti od individualít tela. Oddelené neuropsychické, edematózne, cefalgické a krízové ​​formy premenštruačnej bolesti.

 1. Neuropsychiatrické poruchy sprevádzané depresiou, podráždenosťou, apatiou a inými výkyvmi nálady.
 2. Edematická forma spôsobuje „liatie“ a bolestivosť prsníkov, opuchy končatín, plynatosť a zhoršenie čuchových a chuťových receptorov.
 3. Kefalgická forma charakterizované silnou bolesťou hlavy, bolesťou srdca, nevoľnosťou, zvracaním, zvýšeným potením a inými príznakmi. Angína, bolesť hrdla a horúčka nad 37 rokov - to možno pripísať aj tejto forme premenštruačnej bolesti.
 4. Krízová forma charakterizované výskytom náhlych kríz vo forme vysokého krvného tlaku, rýchleho dýchania a srdcového rytmu. V tejto forme je telo veľmi citlivé na stres a rôzne typy nervových porúch. Celková únava a prítomnosť infekčných chorôb zvyšujú účinok krízových útokov na organizmus.

Názory lekárov

Bolesť v krku pred menštruáciou je odôvodnená zníženou imunitou a neschopnosťou tela odolávať infekciám. Menštruácia výrazne ovplyvňuje celkovú odolnosť tela a ohrozuje hlavné systémy. V dôsledku patológií spôsobených zlyhaním hormonálnych hladín sa vyskytujú rôzne bolesti. Medzi faktory ovplyvňujúce všeobecný stav v predmenštruačnom období patria:

 • životný štýl (šport alebo jeho nedostatok, čerstvý vzduch, jedlo),
 • užívanie antikoncepcie alebo iných hormonálnych liekov,
 • zlé návyky (fajčenie, alkohol, drogy),
 • prítomnosť chorôb (infekčných alebo vírusových),
 • zdôrazňuje,
 • tehotenstvo.

Ak má žena bolesti v krku, nádchu, kašeľ alebo horúčku, znamená to, že máte nachladnutie alebo angínu, pretože telo nie je schopné bojovať s patogénmi dýchacích ciest. Na prevenciu premenštruačných komplikácií je potrebné posilniť imunitu zdravých a zdravých potravín, prechádzky na čerstvý vzduch a príjem chýbajúceho vitamínu.

Každá žena, ktorá pozná charakteristiky svojho tela, môže zažiť predmenštruačný syndróm pri rôznych symptomatických prejavoch. Ak chcete opraviť produkciu hormónov a odstrániť nepríjemné príznaky PMS, mali by ste sa poradiť s lekárom, ktorý je schopný posúdiť a odstrániť príčiny ich výskytu.

Závisí menštruácia od choroby?

Menštruácia na prechladnutie: čo môžete očakávať?

Cyklické zmeny, ktoré sa vyskytujú v reprodukčnom systéme, sú výsledkom práce pohlavných hormónov. Značná časť z nich produkuje vaječníky, ale nepôsobia oddelene od iných orgánov, ale podriaďujú sa činnosti hypofýzy a hypotalamu. Produkujú tiež hormóny.

Preto, aby sa funkčná vrstva endometria mohla včas nahradiť, je potrebných veľa chemických a biologických reakcií. Môže im zabrániť čokoľvek, najmä zima. Koniec koncov, toto nie je nič viac ako invázia vírusovej infekcie.

Môže nachladnutie ovplyvniť menštruáciu? Niekedy veľmi viditeľné. Mikroorganizmy, ktoré ho spôsobujú, množia, zanechávajú v tkanivách výsledky ich životne dôležitej činnosti, to znamená toxínov. Tieto látky narúšajú prírodné procesy, vrátane tvorby hormónov. Aký bude celkový vplyv vírusu na prácu reprodukčného systému, nemožno predpovedať. Existuje niekoľko scenárov.

Malátnosť a kolo

Vzhľadom na všetko, čo už bolo povedané, bude niekto pochybovať o tom, či môžu byť obdobia s nachladnutím. Hormonálne zlyhanie je v tomto prípade samozrejme nevyhnutné. Hypotalamus je náchylný na infekciu, preto väčšina problémov s menštruáciou počas choroby. To však neznamená, že reprodukčné orgány môžu v tomto cykle odpočívať. Dopad toxínov a stres, ktorý spôsobujú, však nie sú také veľké, aby úplne zastavili prácu.

Ďalšou najdôležitejšou otázkou je, či môže dôjsť k oneskoreniu menštruácie s prechladnutím. Z tohto dôvodu zlyhanie častejšie narúša ženy, ktoré dostali infekciu. Vyvoláva ho nedostatok luteinizačného hormónu, ktorý je spôsobený nedostatkom hypofýzy v dôsledku zlyhania hypotalamu. Ovulácia sa oneskorí neskôr.

Povaha menštruácie so SARS

Mesačne s prechladnutím prichádza nielen neskôr, ako sa očakávalo, ale je schopný zmeniť svoje obvyklé príznaky. Medzi prejavy úzkosti môže spôsobiť také:

 • Spozorovanie na začiatku kritických dní, ako aj po ich dokončení. Hormonálne zlyhanie ovplyvňuje vývoj endometria. Niektoré z jeho miest sú pred ostatnými v iných, čo spôsobuje nerovnomerné delaminovanie tkanív,
 • Doba trvania. Mesačne s ARVI môže ísť viac ako 7 dní. V tomto prípade je intenzita výboja rôzna, vôbec nie je dostatočná,
 • Malé zrazeniny v menštruačnom hliene a stmavnutie. Zvýšená teplota vedie k zvýšeniu viskozity krvi, a tým aj k jej zrážaniu krvi. Biologická tekutina to dokáže pred opustením genitálneho traktu, ktorý prepúšťa hnedú farbu,
 • Bolestivosť. Otrava ovplyvňuje nervové zakončenie, ktoré zosilňuje pocity pri kontrakciách maternice.

Aké obdobia prechladnutia tiež závisia od toho, ako opatrne sa k ženám zaobchádza. Ak trpí chorobou na nohách, je možné, že charakter menštruácie sa zmení ešte silnejšie kvôli ešte väčšiemu stresu.

Mesačná a sprievodná prechladnutie môžu tiež predĺžiť prítomnosť PMS. Ak je normálny stav pri nástupe kritických dní, slabnú, potom choroba vedie k tomu, že opuchy, ospalosť pretrvávajú dlhšie.

Intoxikácia spôsobuje prítomnosť nepohodlia v mliečnych žľazách. Z tohto dôvodu sa môže vyskytnúť nevoľnosť a črevná nevoľnosť pokračuje.

Odporúčame prečítať si článok o zvláštnostiach menštruácie v prípade angíny. Dozviete sa o vzťahu medzi cyklom a ochorením, trvaní menštruácie, ako aj o vplyve na tonzilitídu v kritických dňoch.

Prečo sa choroby a kritické dni zhodujú?

Niekedy pri súčasnom príchode vírusovej infekcie a menštruácie sú čisto vonkajšie príčiny. Ale chlad počas menštruácie je aktivovaný kvôli skutočnosti, že charakteristickou črtou tejto časti cyklu je zníženie imunity. Kvôli hormonálnemu rozdielu, ktorý je sprevádzaný menštruáciou, metabolické procesy spomaľujú, tvorba ochranných protilátok, keď vírus vstupuje do tela.

Podobné dôvody majú pred menštruáciou nachladnutie. Množstvo hormónov klesá, telo sa sústreďuje na prípravu na obnovu reprodukčného systému.

Po chorobe

Banálna vírusová infekcia nie vždy prechádza bez stopy, nielen jedy buniek toxínmi, ale tiež spôsobuje psychologický stres, ako aj potrebu brať lieky. Posledné dva faktory môžu tiež ovplyvniť normálnu zmenu hormonálneho zloženia.

Obdobie po Orsi teda nie je vždy v dobrom zdravotnom stave. Môžu mať zrazeniny, výtok je často slabý kvôli nedostatočnému rastu endometria. Je tiež možná hojná menštruácia, pretože charakter hormonálnej poruchy spôsobenej vírusovou infekciou je ťažké predvídať.

Častým znakom je oneskorenie menštruácie po ARVI. K ovulácii v dôsledku choroby dochádza neskôr, čo oneskoruje dosiahnutie endometriálnej pripravenosti na nahradenie. Čakanie by však nemalo byť dlhšie ako 7 dní.

Dlhodobá neprítomnosť znamená vážnejšie ako vírusová infekcia, problém, ktorý musí byť vyriešený gynekológom. V dôsledku oneskoreného dozrievania vajíčka je možné oneskoriť menštruáciu po prechladnutí aj počas tehotenstva. Takže ak tam nie sú v ôsmy deň, stojí to za test.

Zmena menštruácie po chorobe

Po prijatí zvýšeného zaťaženia v najzraniteľnejšom období cyklu sa reprodukčné a močové systémy nemusia okamžite zotaviť. To sa prejavuje:

 • Vzhľad zvláštneho druhu výtoku, ktorý sa líši od zdravšej belšej farby a nepríjemného zápachu,
 • Zvýšením potreby močenia
 • Nenechávajú bolesti brucha.

To všetko sú príznaky komplikácií vírusovej infekcie, ktoré sa prejavujú léziami z koncov maternice, močového mechúra. Tak často prechladnutie po menštruácii núti ísť na kliniku, osobitnú kontrolu nad prácou reprodukčného a močového systému.

Aby sa predišlo komplikáciám, nie je potrebné znášať chorobu na nohách, ktorá sa časovo zhoduje s menštruáciou. Nevyhnutné pri zvyšovaní zaťaženia tela a vyvoláva šírenie vírusu do pohlavných orgánov, priľnavosť iných infekcií. V tomto štádiu je pravdepodobné zhoršenie kandidózy alebo oparu, ako aj ich prvý prejav.

Odporúčame vám prečítať si článok o príčinách a liečbe dlhých období. Dozviete sa o normálnom trvaní kritických dní, chorobách ovplyvňujúcich dĺžku menštruácie, tradičnej a alternatívnej medicíne.

Menštruácia a nachladnutie, ktoré ich dohnalo, si od ženy vyžadujú opatrnejší postoj ako kedykoľvek predtým. Choroba je rizikovým faktorom pre gynekologické zdravie.

A ak sa menštruácia zhoduje s vírusovou infekciou počas niekoľkých cyklov za sebou, je to absolútny dôvod na návštevu gynekológa. Možno, že telo signalizuje skryté problémy imunitného a reprodukčného systému.

Ako menštruácia závisí od choroby?

Je známe, že mnoho faktorov môže spôsobiť oneskorenie a ovplyvniť normálny tok menštruácie. Okrem tehotenstva to môže byť:

 • stres,
 • Most fyzická aktivita,
 • Ovariálna dysfunkcia,
 • Zmena podnebia
 • Problémy s nadváhou
 • opojenie
 • Zlá dedičnosť.

SARS a menštruácia sú tiež vzájomne prepojené. Cyklické zmeny priamo súvisia s uvoľňovaním hormónov a zmenami v epidermálnej vrstve. Akonáhle je v tele, vírus nás otravuje toxínmi a zabraňuje hormónom vylučovať sa a včas ich nahradiť epidermou. Takéto oneskorenia môžu byť, ako je to pri závažnej chrípke, spojené s teplotou 39 až 39,5 stupňov a bežným chladom.

V takých prípadoch gynekológovia odporúčajú najskôr liečiť akútne vírusové infekcie dýchacích ciest a potom určiť menštruačné obdobia kontaktovaním svojho lekára po vyšetrení.

Ako celková slabosť ovplyvňuje cyklus?

Pri prechladnutí alebo závažných prejavoch ARVI je nevyhnutná hormonálna disrupcia a následne problémy s menštruáciou. Je to kvôli dopadu na hypotalamus, ktorý reaguje mimoriadne negatívne na infekciu, ktorá vstúpila do tela.

Menštruácia s nachladnutím môže zmeniť ich vzhľad, znamená to samotný výtok, najmä ak máte horúčku a nádchu. Ďalším problémom mnohých žien je oneskorenie menštruácie po ARVI. Zvyčajne je to kvôli skutočnosti, že počas choroby neboli potrebné hormóny uvoľňované. Ak žena mala infekciu, potom sa ovulácia oneskorí spolu s jej obdobím..

Je dôležité, aby lehota oneskorenia nepresiahla viac ako týždeň. V opačnom prípade musíte urobiť tehotenský test alebo navštíviť svojho gynekológa, ktorý sa má vyšetriť. Oneskorenie môže naznačovať vážne zdravotné problémy, takže sa o to nestarajte.

Ako je menštruácia po chorobe?

Napriek omeškaniam sa mesačník stále začne. Ale ich vzhľad a povaha priebehu menštruačného obdobia sa môžu výrazne líšiť od toho, čo to bolo predtým. Žena musí byť na to pripravená a nemusí sa báť typického správania svojho tela., Uvádzame hlavné parametre, ktoré sa môžu zmeniť.

Prvá vec, ktorá ženy desí, je zmena v charaktere absolutória. Po prechladnutí sa môžu rozmazať. Okrem toho sa špinenie po utrpení závažnej formy chrípky môže stať novou normou, ktorá je spojená s hormonálnymi poruchami v tele. Tento výskyt výtoku sa vysvetľuje skutočnosťou, že epiderma nie je rovnomerne odlupovaná.

Druhým faktorom je trvanie menštruácie. Podľa normy by nemali trvať dlhšie ako týždeň, avšak vzhľadom na vplyv choroby na telo sa toto obdobie môže výrazne zvýšiť. K alokácii dochádza hojne ďaleko od všetkých, takže ich intenzita sa môže líšiť od normálu.

Bolestivejší proces. Ak sa predtým dievča necítilo počas menštruácie silne nepohodlné, teraz, kvôli toxínom, ktoré ovplyvnili nervové zakončenie, budú kontrakcie maternice hmatateľnejšie a bolestivejšie.

Zvýraznite farbu. V prípade ochorenia s vysokou teplotou je možný tmavo hnedý výtok so slizom a zrazeninami. Neboj sa toho. Tento výskyt výtoku je spôsobený skutočnosťou, že v dôsledku prenesenej vysokej teploty krv koagulovala vo vnútri tela, vďaka čomu sa zrazeniny zrazili a získali takýto vzhľad.

Je dôležité si uvedomiť, že zmeny v menštruačnom cykle a jeho vlastnostiach priamo závisia od toho, ako žena lieči ARVI, je na chorom zozname alebo pokračuje v práci. Prenos choroby na nohách spôsobuje ešte väčší stres v tele, čo v budúcnosti negatívne ovplyvní činnosť vylučovacieho systému počas menštruácie.

Prečo sa ARVI a menštruácia vyskytujú súčasne?

Niekedy sa stane, že studená žena dohoní ženu presne v čase, keď už jej obdobie začína. To nie je prekvapujúce, pretože počas menštruácie je imunitný systém tela výrazne znížený a stáva sa zraniteľnejším voči vírusom a externým stimulom.

Ochranné protilátky sa uvoľňujú oveľa pomalšie kvôli hormonálnym rozdielom počas menštruácie, a preto vírus, ktorý vstúpil do tela, necíti zo tela žiadnu špeciálnu rezistenciu. Spomalujú sa aj ďalšie procesy, napríklad metabolizmus.

Ochorenie sa zriedka vyskytuje bezprostredne pred menštruáciou, čo súvisí s rovnakými príčinami: pokles imunity a príprava tela na obnovu.

Gynekológovia však varujú ženy, aby vykonávali zvýšenú ostražitosť, pretože je známe, že bolesť hrdla a výtok z nosa môžu naznačovať, že žena otehotnela, V tomto prípade imunita tiež oslabuje a prenáša škodlivý vírus do tela bez boja.

Čo treba hľadať po chorobe?

Telo sa nemôže okamžite zotaviť po utrpení. Je to spôsobené nielen stresom, ale aj potrebou užívať lieky, ktoré nie sú pre organizmus vždy neškodné. Mesiac sa preto nemusí konať ako obvykle.

Je však potrebné pozrieť sa na vaše pocity týkajúce sa činnosti močového systému. Keď utrpeli takú vážnu ranu, nemusia fungovať ako predtým. Môžete si to všimnúť:

 • Nepríjemný zápach bežného výtoku,
 • Zmena farby vaginálnych sekrétov, ich štruktúra,
 • Časté nutkanie na toaletu,
 • Neukončenie bolesti brucha.

Toto ochorenie môže mať negatívny vplyv na stav maternice a močového ústrojenstva. Preto by ste sa po zotavení mali spojiť so svojou klinikou a vyšetriť ich terapeutom. Ženy by nemali mať zdravieTakéto maličkosti nakoniec môžu prispieť k rozvoju závažných patologických stavov a tiež zasahovať do procesu nosenia zdravého dieťaťa.

Hubová Lyudmila Nikolaevna

Psychológ. Špecialista z webovej stránky b17.ru

[4466870] - 18. marca 2011, 10:16

[1726071598] - 18. marca 2011, 22:23

Гена вышел из тени!

[3515817180] – 18 марта 2011 г., 22:25

Советую прополоскать горло упаренной уриной, и положить под язык свежий компресс из кала. Повторять процедуры в течении полутора лет, и проблемы как не бывало!

а как нужно упаривать урину?
специалист подскажите пожалуста!

[255659463] – 18 марта 2011 г., 22:26

Советую прополоскать горло упаренной уриной, и положить под язык свежий компресс из кала. Повторять процедуры в течении полутора лет, и проблемы как не бывало!

Vyriešili ste svoje trestné problémy?

[3354004198] - 19. marca 2011, 08:36

a zadok neskrýva pred menštruáciou = P?

[4063217435] - 6. júna 2011, 21:58

v mojej výsmech nie je vhodné. Stáva sa to dokonca, ale po mesiaci ide všetko

[3550667914] - 16. júla 2011, 19:15

často sa stáva! Neviem, čo s tým robiť - život je nervózny

[3915310156] - 22. apríla 2012, 16:42

[3607720] - 22. apríla 2012, 16:49

Toto je, ako sa hovorí, spojenie medzi panvou a okom.

[3961241078] - 1. decembra 2012, 23:32

Mám tiež posledné 2 mesiace bolesti v krku 1 týždeň pred menštruáciou, prečo mi to hovorí?

[2893879628] - 4. júna 2013, 20:29

otestujte sa na infekciu HIV

[3461298278] - 19. septembra 2013, 15:58

[1686889393] - 21. novembra 2013, 21:55

v
Po pôrode sa mi stalo, takže si myslím, že je to niečo s harmoniou. Sliznice sú takto postihnuté.

[1328969271] - 29. apríla 2014, 20:14

Nemám bolesti v krku, nedávno som bol pred nimi stabilne, akoby som mal chrípku, iba pred nimi to nemôže byť náhoda.

[2279858036] - 12. júna 2014, 17:46

[94529825] - 24. júna 2014, 20:57 pm

Minulý rok 2 - každý mesiac pred M. bolesťami v krku. Pred tehotenstvom trpela mandlí, ale terapeutka (teraz) sa pozerá na krk a hovorí, že nejde o angínu: iba „trochu“ bolesť hrdla. Toto „malé“ ma vníma ako ORZ: na 2 až 3 dni sa bolí hrdlo, potom sa objaví zima. Toto je vždy pred (.) Mesačne. Aj keď okrem bolesti v krku existujú aj ďalšie príznaky: bolesti hlavy, brušná distenzia, bolesť na hrudníku. Niekde som čítal, že TOTO je skutočný ICP, ktorý treba liečiť. Pokiaľ ide o pacienta, hora sa v období menštruácie hovorí inak: 1. že pred začiatkom menštruácie imunita oslabuje a v dôsledku toho sa začne bolieť hrdlo, 2. hormonálne zmeny skôr, ako menštruácia zväčšuje hrdlo a nosnú sliznicu, dáva taký „nepríjemný“ účinok.

[2174334891] - 16. novembra 2014, 15:56

Mám to isté.
hrdlo nie je len bolieť, ale začervenáva sa ako žiarovka.
čo robiť možno pred M niečo na pitie? aké pilulky.

Súvisiace témy

[3152320997] - 14. apríla 2015, 14:59

Počas menštruácie hormóny hrajú veľmi silno. Telo dievčaťa (ženy) sa v tomto období oslabuje. Otázka: V prvých 3 - 4 dňoch menštruácie musíte napnúť hlasivky? (Dokážete učiť prednášky, spievať len pre seba, alebo musíte kričať alebo preklínať vo zvýšených tónoch alebo nahlas sa smiať?) kričať, nahlas sa smiať .. a podobne (to, čo som už uviedla) hovoria dlho nahlas, spievajte (najmä neprofesionálnym). Je to spôsobené skutočnosťou, že v dôsledku hormonálnych rozdielov (v týchto dňoch) sliznica hlasiviek (záhyby) mení jej konzistenciu (alebo množstvo .. niečo také) a väzy sú potom ťažšie opracovateľné. Počas menštruačného obdobia hlasivky stmavnú (v normálnom, zdravom stave sú na špeciálnom prístroji sivé). V týchto dňoch je možné pozorovať aj hrtanový edém a sčervenanie sliznice hrdla .. a to všetko - imunitný systém sa stáva slabším. Je potrebné a posilniť imunitný systém. A stres tu tiež ovplyvňuje - menej stresu! Ak je to možné, milé dievčatá, snažte sa tieto dni netrápiť (vo všetkých plánoch .. samozrejme - ak je to možné) .. nespúšťať telesnú výchovu - prinesie to iba škodu, nekričia a nespieva. Zachráni vaše telo a hlas. Bola som trochu vzdialená od témy, ktorá bola položená: "hosť | 03/18/2011, 17:37:48 [1721016671] hosť
Niekedy pred menštruáciou mi začne bolieť hrdlo, telo je slabé, teplota neexistuje. Máte to? “..
takže táto téma je stará už 4 roky, len náhle sa o túto problematiku teraz obáva niekto iný. vyššie, maľoval som všetko. ale ak to prináša silné nepríjemnosti, musíte sa obrátiť na lekára (dobrého lekára).
Ospravedlňujeme sa, ak som tu nechal tému :)

Závislosť menštruácie od chladu

Počas celého menštruačného cyklu v reprodukčnom systéme ženy sú pod vplyvom hormónov pozorované početné premeny. Väčšinu z nich tvoria vaječníky, ktoré fungujú spolu s inými vnútornými orgánmi. Pohlavné hormóny sú pod vplyvom hypotalamu, hypofýzy. Aby mohlo dôjsť k včasnému odmietnutiu epitelu maternice, telo bude musieť podstúpiť veľa biologických, chemických transformácií. Ak jeden z prvkov komplexného systému zlyhá, celý obvod zlyhá. Vyprovokovanie tohto javu môže spôsobiť vnútorné, vonkajšie faktory, vrátane bežného prechladnutia, invázie vírusovej infekcie.

V niektorých prípadoch choroba významne ovplyvňuje mesačný cyklus, povahu vypúšťania. Po preniknutí vírusovej infekcie sa v tele ženy množia patogény. V tkanivách vnútorných orgánov zanechávajú odpadové produkty. Nič iné ako toxíny. Narúšajú normálne fungovanie telesných systémov, narušujú hormonálnu rovnováhu. Čo bude výsledkom takéhoto dopadu, je ťažké predvídať. Existuje niekoľko možností pre rozvoj udalostí.

Účinok vírusovej infekcie na kritické dni

Ochorenie ARVI spôsobuje hormonálne zlyhanie. Mimoriadne citlivé na vírusové infekcie hypotalamu. Preto sú problémy s menštruáciou. Hormóny môžu oneskoriť príchod kritických dní alebo ich ponáhľať. Prítomnosť ochorenia neznamená, že reprodukčné orgány môžu odpočívať, v súčasnom cykle nedôjde k menštruácii. Účinky toxínov a stres, ktorý spôsobujú, nie sú také silné, aby prispeli k vymiznutiu menštruácie. S najväčšou pravdepodobnosťou bude menštruácia oneskorená.

Neúspech vo výrobe hypotalamu má za následok nedostatok druhého hormónu - hypofýzy. K ovulácii dochádza približne o 7 dní neskôr. O rovnaké časové obdobie oneskorená pravidelná menštruácia. Odchýlky sa môžu vyskytnúť v opačnom smere. Ak dôjde k ovulácii rýchlejšie alebo bude chýbať, mesačne sa začne predčasne. Situácia je komplikovaná znížením imunity proti nachladnutiu, ktoré môže mať vplyv na činnosť reprodukčného systému, hormonálne pozadie.

Povaha menštruácie na prechladnutie

Mesačne pri ochorení ARVI závisia choroby od vírusovej infekcie od závažnosti priebehu. Ak je to mierna slabosť s bolesťou v krku, výtok z nosa, kašeľ, zmeny budú malé. Možno, že mesačník príde len o 2-3 dni neskôr, ako sa očakávalo. Ak je vysoká teplota, silné zaťaženie vnútorných orgánov, podstata menštruácie sa výrazne zmení.

 • Predĺžené špinenie, Hormonálne zlyhanie ovplyvňuje vývoj endometria na stenách maternice, ako aj jeho následné odmietnutie. Tento proces je nerovnomerný. Spozorovanie prítomnosti pred menštruáciou a nejaký čas po nich.
 • Trvanie kritických dní, S chladom, ARVI môže menštruácia trvať dlhšie ako obvykle - až 7 dní. Bohaté sekréty sú zriedkavé. V prípade chorôb s vírusovou infekciou sú menštruačné obdobia zriedkavé. Trvanie sa môže skrátiť aj predĺžiť.

 • Krvné zrazeniny, Situácia je z fyziologického hľadiska normálna. So zvyšujúcou sa telesnou teplotou sa mení viskozita krvi, zvyšuje sa jej zrážanlivosť. Vypúšťanie zhnedne pred opustením vagíny. Na podložke sa objavia hnedé zhluky.
 • Pocity bolesti, Situácia je protirečivá. Na jednej strane zvýšené množstvo toxínov v ženskom tele v dôsledku akútnych respiračných vírusových infekcií, chorôb s vírusovou infekciou zhoršuje PMS. Otrava ovplyvňuje nervové zakončenie, čo vedie k bolestivým pocitom počas kontrakcie maternice. Na druhej strane, spolu s existujúcimi slabosťami, bolesťami hlavy, horúčkou, príznaky PMS sa s nimi jednoducho spájajú a na všeobecnom pozadí sa stávajú neviditeľnými.

Nedá sa povedať, že všetko sa deje podľa štandardnej schémy. Menštruáciu ovplyvňuje veľa faktorov. Okrem toho je telo každej ženy individuálne.

Faktory ovplyvňujúce povahu menštruácie pri prechladnutí

Povaha menštruácie v období choroby ovplyvňuje postoj žien k ich zdraviu. Ak sa choroba prenáša na nohy, porušenia mesačného cyklu budú výraznejšie. Má to vplyv a užívanie tabletiek. Ak neexistuje horúčka alebo vysoká horúčka pri akútnych vírusových infekciách dýchacích ciest, liečba je obmedzená na lokálne účinky: hrdlový sprej, nosné kvapky. Pri ochoreniach s vírusovou infekciou berú antivírusové lieky, vysokoteplotné tablety a imunostimulanty. A potom antibiotiká. To všetko nemôže ovplyvniť mesačný a charakter menštruačného toku.

Zaujímavá skutočnosť: tehotenstvo sa môže prejaviť ako bolesť hrdla, nádchu, upchatie nosa, horúčku až do 37,2 stupňa Celzia. Jednoducho sa dá zamieňať s nástupom prechladnutia. Ak príznaky nepostupujú, je prítomné oneskorenie v kritických dňoch, je potrebné vykonať tehotenský test.

Ovplyvňuje pravidelnosť mesačného cyklu na prechladnutie. Infekcia môže situáciu skomplikovať a predtým to nie je celkom priaznivé. V niektorých prípadoch bude menštruácia spôsobovať špeciálne lieky. Urobte to po návšteve gynekológa, s výnimkou tehotenstva. Ak dôvodom oneskorenia menštruácie bola nerovnováha hormónov.

Menštruácia po infekčnom vírusovom pôvode

Bežné prechladnutie preberá životne dôležité sily tela, znižuje imunitu, oslabuje ochrannú funkciu. Toxíny sa hromadí v pôde priaznivé pre škodlivé mikroorganizmy, zvyšuje sa počet patologických mikroorganizmov. Infekcia spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, narušenie reprodukčného systému, menštruačný cyklus. Po miernom prechladnutí nastane menštruácia o 7 dní neskôr, cyklus sa natiahne na 35 dní. Pri dlhšom oneskorení bude potrebné vyvolať menštruáciu.

V dôsledku prítomnosti infekcie v tele môže dôjsť k zápalu pohlavných orgánov. V dôsledku choroby - zápal vaječníkov, prívodné ústrojenstvo, maternica, cystitída. Nedostatok období je zrejmý. K ďalším zmenám povahy výtoku sa pridávajú ďalšie príznaky: bolesť v dolnom bruchu, v strede alebo na bokoch, nevoľnosť, horúčka a iné. Závisí od choroby.

Komplikovať situáciu s porušením mesačného cyklu môže stres a každodenné každodenné problémy:

 • finančné ťažkosti
 • problémy pri práci
 • nepriaznivá psycho-emocionálna situácia doma
 • prísna diéta.

Oslabený imunitný systém ženy umožňuje vstup nových infekcií, húb a baktérií do tela. Mesiac po prechladnutí sa môže zmeniť kvôli prítomnosti nových ovplyvňujúcich faktorov. Prítomnosť ďalších príznakov, nepohodlie by mali byť upozornené.

Preto nie je nič zvláštne v tom, že obdobia počas studenej zmeny. Kritické dni sa následne dostanú v nesprávny čas. Nerobte si starosti, ak sa náhla menštruácia dostane do vírusovej choroby. Môže sa stať čokoľvek. Spoločná prechladnutie a mesačný cyklus sú vzájomne prepojené. Hlavnou vecou nie je nechať všetko ísť svojím smerom. Podporte imunitný systém, posilnite obranyschopnosť tela, doplňte vitamíny po prechladnutí. V prípade vážnych problémov s prácou reprodukčného systému okamžite vyhľadajte pomoc odborníka. V nasledujúcom cykle menštruácia príde včas, ako zvyčajne. Bezpečná zima môže spôsobiť nebezpečné zdravotné problémy.

Mesačne vždy so studeným prechodom na štyri mesiace

Moja váha jednoducho neklesá, ale neodchádza. ))) Napísal som, že ďalších 10 kg, ktoré stojím na mieste po narodení), začalo ochorieť nachladnutím - predtým som nebol chorý. Raz mesačne za týždeň s chladom idem spať - nejde o zníženie imunity? Imunogram nebol odovzdaný.
Myšlienka bola pravdou o svaloch panvy, zhrešil som aj o tom, že po mnohých rokoch tvrdého tréningu tanec dramaticky vrhol všetko do tehotenstva a počas obdobia kŕmenia a svaly sa oslabili. Ale za posledné tri mesiace som začal znova študovať, záťaž mi v súčasnom stave nie je chorá, ale povaha mesačného systému sa zatiaľ nezmenila.

Upravené o 2014-02-12 17:24 (UTC)

Poradím vám na stránkach homeopatov Nikitin. Odtiaľto beriem potrebné informácie bez akejkoľvek konzultácie.
Okamžite odkazujem na knihu „Homeopatia pre mamičky“, píše, že GV potrebuje dieťa a vašu mesačnú povahu a všeobecný stav, ktorý zahŕňa problém s hmotnosťou, opisuje ako „atónia“.

Možno vám to pomôže.

Nekŕmim od 4 mesiacov, teraz je dieťa dlhšie ako rok. Niekoľko dní pred menštruáciou sa objavila drozd a potom, bez akéhokoľvek dôvodu, kašeľ, hlien a následkom toho nechutná nálada.
HB neovplyvňuje, kŕmte dieťa čo najviac. Mesačne - vždy je to oslabenie imunity, v súčasnosti sa neodporúča ísť k zubárovi, napríklad do telocvične atď. a podobne, akékoľvek cvičenie, či už fyzické alebo psychologické (stres), ovplyvňuje telo.
Čoskoro sa uzdravíte, verte mi. Prekrývalo sa všetko. Po narodení potrebuje telo čas na zotavenie. A v takýchto špeciálnych dňoch pre ženy sa musíte o seba zvlášť starať.

Upravené o 2014-02-12 22:58 (UTC)

Spoločnosť GV s tým nemá nič spoločné.
To isté sa vždy stalo, keď bola namáhavá životná práca. V bežných dňoch je telo stále držané v M - všetko, švy, všetky prechladnutia naraz.

Zdá sa mi, že tu je potrebné trochu ustúpiť a vidieť - možno záťaž tela nie je vôbec zo strany GW? Koľko spánku, ako jesť (v uvoľnenej atmosfére?), Dokážete relaxovať, relaxovať, koľko sa dostanete na slnko? Len si odpovedz.

Pin
Send
Share
Send
Send