Zdravie

Ako oddialiť menopauzu u žien

Pin
Send
Share
Send
Send


Climax - je to jesenný čas v živote ženy. Začne starnúť rýchlejšie, je sužovaná nepríjemnými menopauzálnymi symptómami a kvôli oslabenej imunite sa existujúce ochorenia stávajú akútnejšími a objavujú sa nové.

Preto mnoho žien sa pýta, ako tlačiť nástup menopauzy. V dnešnej dobe existuje obrovské množstvo liekov, ktoré korigujú menopauzu. V tejto publikácii sa budeme podrobne zaoberať otázkou, ako oddialiť nástup menopauzy a či by sa mala robiť.

Kedy je na jeseň žien

Je potrebné poznamenať, že menopauza je pomerne dlhé obdobie, ktoré sa tiahne viac ako jeden rok.

Zahŕňa nasledujúce kroky:

 1. Premenopauza - objavujú sa príznaky menopauzy.
  Je to spôsobené znížením hormonálnej funkcie vaječníkov. Začínajú postupne produkovať menej ženských pohlavných hormónov - estrogénu a progesterónu. Nedostatok týchto hormónov vyvoláva prejavy menopauzy. Prvé príznaky menopauzy sú zmeny menštruačného cyklu. Mesiac prichádza s oneskorením a trvá menej dní. Žena sa stáva podráždenou, plačúcou, príliš citlivou, je trápená bolesťami hlavy, hrotmi krvného tlaku, poruchami spánku, začatím návalu horúčavy a pocitom.
 2. Menopauza - toto je posledná menštruácia, po ktorej roku nedošlo k žiadnej nezávislej menštruácii.
  Preto na určenie nástupu menopauzy môže byť len retrospektívne. Počas tohto obdobia sa úroveň pohlavných hormónov zníži na minimálnu hodnotu.
 3. Postmenopauza je posledným štádiom klimakterického obdobia, v ktorom telo konečne obnovuje svoju prácu s prihliadnutím na absenciu pohlavných hormónov a začína fungovať novým spôsobom.
  V tomto štádiu sa pani už nezaujíma o príznaky menopauzy, ktoré boli predtým. Je vystavená takým prejavom ako suchá koža a sliznica pošvy, vypadávanie vlasov, inkontinencia moču a iné.

Všetky ženy majú klimakterické obdobie veľmi individuálne. Fázy premenopauzy a postmenopauzy môžu trvať iný čas a sú sprevádzané rôznou intenzitou symptómov.

Príčiny skorej menopauzy

Včasná a neskorá menopauza je odchýlka od normy. Špecialisti, študujúci otázku, ako oddialiť menopauzu, identifikovali množstvo faktorov, ktoré vyvolávajú výskyt takýchto odchýlok.

Climax je sprevádzaný rôznymi problémami v rôznych obdobiach.

Z týchto dôvodov sa môže vyskytnúť včasná menopauza:

 • genetického znaku tela
 • ťažké stresové situácie a depresia
 • zlé návyky (užívanie alkoholu, drog a viazanie),
 • ťažký pôrod,
 • predĺženej neprítomnosti sexuálneho života
 • poruchy centrálneho nervového systému
 • ochorenie štítnej žľazy,
 • chirurgické odstránenie maternice a vaječníkov, t
 • odložená chemoterapia,
 • infekčných chorôb
 • obezita
 • prísne diéty a pôst
 • zlá výživa.

Ako vidíte, mnohé faktory ovplyvňujú nástup skorej menopauzy. Preto by mala žena, ktorá chce zabrániť nástupu menopauzy, vziať do úvahy všetky.

Je neskorá menopauza dobrá?

Menopauza by sa mala objaviť asi po 50 rokoch. Tak od prírody. Ak nastane menopauza po 55 rokoch, potom je to odchýlka od normy. Žena by sa mala vždy poradiť s gynekológom a podrobiť sa úplnému lekárskemu vyšetreniu. Veľmi často je príčinou neskorej menopauzy zhubný nádor.

Čím skôr žena diagnostikuje ochorenie, tým skôr môže začať liečbu a poraziť chorobu. Niekedy neskorý nástup menopauzy, naprogramovaný ženou na genetickej úrovni. Takýto znak sa spravidla prenáša dedičnosťou. Ak to bola matka a babička, potom, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude ich dedička.

Climax je prirodzené obdobie v živote ženy, ktoré je potrebné odložiť len vtedy, keď sa vyskytne predčasne. Odklad menopauzy na vek presahujúci 50 rokov nestojí za to. Je potrebné uplatniť opatrenia umožňujúce napraviť toto obdobie a odstrániť intenzívne prejavy menopauzálnych symptómov. Potom bude život dámy zrelého veku jasný a plný.

Metódy a metódy na odloženie menopauzy

Ako oddialiť nástup menopauzy? Menopauza je nepochybne prirodzeným fyziologickým obdobím v živote každej ženy, ale jej výskyt závisí od mnohých faktorov.

Moderná medicína vám umožňuje presadiť menopauzu takými metódami:

 • prirodzenej terapie
 • nehormonálna terapia,
 • hormonálna substitučná liečba,
 • použitie bylinných prípravkov.

Pozrime sa podrobne na každú metódu.

Prírodná terapia

Pri prirodzenej terapii odborníci znamenajú aktívny, zdravý životný štýl ženy. Ako oddialiť menopauzu skôr, než sa očakávalo? S cieľom oddialiť nástup ich ženského pádu, ženy, ktoré začínajú vo veku 38 rokov, musia byť opatrnejšie o svoje zdravie.

Na to potrebujete:

 1. Každoročne sa podrobujú vyšetreniam gynekológa, mamológa, endokrinológa a terapeuta.
  Podstupovať krvné testy, rovnako ako podstúpiť ultrazvuk štítnej žľazy, orgánov malých panvy a ďalších vnútorných orgánov. Nezačínajte existujúce ochorenia. Je potrebné vykonávať preventívnu liečbu chronických ochorení. Osobitnú pozornosť si vyžaduje močový systém.
 2. Musíte sa snažiť vyhnúť stresu a depresii.
  V tele počas silných psycho-emocionálnych otrasov sa syntetizuje hormón kortizol, ktorý narúša rovnováhu hlavného ženského pohlavného hormónu estrogénu. Hormonálna nerovnováha môže vyvolať začiatok skorej menopauzy. Preto odborníci radia ženám, aby praktizovali jogu, ktorá mení svetonázor a umožňuje vám udržiavať pokoj v mnohých životných situáciách. Ak sa nedá vyhnúť stresu alebo komunikácii s nepríjemnými ľuďmi, mali by ste užívať sedatívum alebo piť bylinky (valeriány, mäty).
 3. Príklad diagnózy a predpisovania lieku HRT.

Je dôležité dodržiavať správny denný režim.
Spánok by mal trvať najmenej 6-8 hodín. Keď žena nespí pravidelne, cíti chronickú únavu.

V tomto stave sú metabolické procesy a celková hormonálna hladina narušené, čo môže vyvolať predčasný nástup menopauzy. Ak sa objaví nespavosť, potom nie je potrebné ponáhľať sa na tabletky na spanie.

Mali by ste sa prejsť pol hodiny pred spaním pod holým nebom a vypiť pohár teplého mlieka s medom alebo šálku zeleného čaju s mätou.

 • Je veľmi dôležité jesť správne.
  Strava ženy, ktorá má 40 rokov, by mala byť ovládaná potravinami rastlinného pôvodu. Dáma by mala mať rád surovú zeleninu, zeleninu, ovocie a bobule, ako aj pokrmy z nich. Koniec koncov, je zdrojom takých dôležitých pre zdravie vitamínov a mikroelementov, ako aj vlákniny, ktorá jemne stimuluje činnosť orgánov gastrointestinálneho traktu. Menu by malo obsahovať rôzne strukoviny, celozrnné cereálie, orechy a cestoviny vyrobené z tvrdej pšenice. Musíte použiť kvalitný olivový a slnečnicový olej. Je dôležité konzumovať denne kyselinu mliečnu a mliečne výrobky. Množstvo masla v strave by sa malo znížiť, ale nie úplne ho opustiť. Mastné mäso by malo byť nahradené chudým mäsom (kurča, moriak, králik). Je potrebné zvýšiť spotrebu rýb a morských plodov. Je potrebné znížiť množstvo spotrebovanej soli a cukru. Niekedy môžete použiť malé množstvá tmavej čokolády, medu, prírodnej marmelády alebo džemu. Mäso, margarín, pečivo by mali byť vylúčené z vašej stravy.
 • Pravidelné cvičenie pomáha zmierniť menopauzu.
  Okrem toho uľahčujú tok symptómov menopauzy. Mierne cvičenie posilňuje imunitný systém a nervový systém, urýchľuje metabolizmus, normalizuje metabolické procesy a tiež obnovuje hormóny. Je veľmi dôležité chodiť viac na čerstvom vzduchu. Preto je užitočné trénovať sa na ranné jazdy alebo prechádzky.
 • Mala by sa vzdať zlých návykov - prestať fajčiť, znížiť spotrebu alkoholu na minimum.
 • V súlade so všetkými odporúčaniami je možné nielen oddialiť nástup menopauzy, ale aj zabrániť vzniku chorôb charakteristických pre menopauzu: ochorenia kardiovaskulárneho systému, diabetes.

  Nehormonálna terapia

  Nehormonálne lieky obsahujú fytoestrogény - látky, ktoré sú veľmi podobné ženskému pohlavnému hormónu estrogén. Ich použitie je pre telo prirodzenejšie ako použitie syntetických hormónov. Nemajú veľký zoznam nežiaducich účinkov, ale napriek tomu sa nemôžu absolútne brať nezávisle.

  Predpísať tieto lieky môže len ošetrujúci lekár po úplnom lekárskom výskume, vrátane ultrazvuku panvových orgánov a krvných testov na hormóny. Zvláštnosťou takejto liečby je, že drogy sa užívajú už dlho. Majú kumulatívny spôsob pôsobenia.

  Môžeme rozlišovať tieto veľmi účinné lieky:

  1. Estrovel - obsahuje Tsitimfug fytoestrogény, extrakt sójových bôbov a listov žihľavy, ako aj komplex vitamínov.
   Je predpísaný pre prejavy skorej menopauzy. Užívajte 1 alebo 2 tablety denne po jedle jeden mesiac.
  2. Feminal - obsahuje fytoestrogén červeného ďateliny.
   Je predpísaný, vrátane skorej menopauzy. Prijíma sa na základe dohody s ošetrujúcim lekárom od 2 do 6 mesiacov.
  3. Femivell - obsahuje okrem fytoestrogénov sójového a červeného ďateliny aj komplex vitamínov.
   Užívá sa jedna tableta denne s dlhými cyklami.

  Dávku a trvanie liečby predpisuje len ošetrujúci lekár. Kategoricky nemôžete liečiť sami a užívajte lieky na radu priateľa. Koniec koncov, každý organizmus je jedinečný a ten, ktorý vyhovuje jednej pani, nie vždy pomáha druhému.

  Hormonálna substitučná terapia

  Hormonálne lieky sú predpísané len ošetrujúcim lekárom po úplnom lekárskom vyšetrení, ak existujú indikácie na ich použitie. Vezmite si vlastný liek je absolútne nemožné. Môžu vyvolať rast zhubných nádorov.

  Na oddialenie menopauzy môže lekár predpísať použitie týchto prostriedkov:

  1. Monopreparácie, ktoré obsahujú iba hlavný ženský pohlavný hormón estrogén.
   Lieky, ktoré účinne odstraňujú menopauzu: Ovestín (v akejkoľvek forme - tablety, krémy alebo čapíky), Estrofem (tablety), Divigel (gél).
  2. Kombinované nástroje - sú zložené z estrogénu a progesterónu.
   Pomôžu odložiť menopauzu takými liekmi: Angelique, Divina, Klimonorm, Klymene, Klayra, Norkolut, Femoston.

  Použitie bylinných prípravkov

  Niektoré liečivé rastliny vám umožňujú oddialiť nástup menopauzy. Efektívne stimulujú imunitný systém žien a zabraňujú starnutiu.

  Je možné prideliť také účinné prostriedky:

  1. Kláštorný čaj, ktorý zahŕňa také liečivé rastliny: hloh a šípky, ľubovník bodkovaný, tymián, oregano, šalvia a maternica.
   Prijatie takejto zbierky vám umožní zlepšiť prácu vnútorných orgánov a systémov, ako aj normalizovať metabolické procesy.
  2. Bujóny medunitsy stimulujú tvorbu ženských pohlavných hormónov.
   1 polievková lyžica. Lyžica trávy sa naleje pohárom vriacej vody a naplní sa 20-30 minút. Výsledná infúzia sa vypije pol hodiny pred jedlom.
  3. Komplexný odvar zo šalvie, prasličky a odrezkov kalamára sa varí a berie to isté ako medunitsu.

  Byliny pomáhajú oddialiť nástup menopauzy a nemajú žiadne vedľajšie účinky. Mali by sa však užívať po konzultácii so svojím lekárom. Upraví liečbu - počet dávok za deň, dávku lieku a trvanie priebehu.

  Aby som to zhrnul, rád by som ešte raz zdôraznil, že otázka, či je možné oddialiť menopauzu modernej medicíny, dáva kladnú odpoveď. Na riešenie tohto problému bol vyvinutý veľký počet hormonálnych a nehormonálnych liekov. Môžete použiť čas-testované bylinné prostriedky.

  Je len dôležité vziať do úvahy psychologický moment - vyvrcholenie nie je koniec úplného života ženy. S jeho príchodom zmizne iba reprodukčná funkcia.

  Ak sa dáma začne držať odporúčaní našej prirodzenej terapie, budeme vyzerať skvele a cítiť sa dobre počas menopauzy. Nemali by ste sa vyhnúť menopauze, ktorá prišla za 50 rokov - všetko by malo byť včas. Prajeme Vám veľa zdravia!

  A čo viete o metódach oddialenia menopauzy?

  Najlepší nehormonálny liek na menopauzu Čaj na menopauzu Tento liek zmierni príliv, časté zmeny nálady a zvýši hladinu estrogénu vďaka 30 bylinkám! Povedzte na vrchol - STOP!

  Kúpiť za 75% zľavu

  Odložiť menopauzu reálne: hlavné tajomstvo rozšírenia mládeže

  Život bez menštruácie len na prvý pohľad sa javí ako obyčajný. V skutočnosti sa v tele vyskytujú významné zmeny a nedostatočné množstvo hormónov môže viesť k chorobám a zdravotným problémom. Menopauza, ako nezvratný proces v tele ženy, prichádza úplne inak, ale dedičnosť zohráva väčšiu úlohu.

  Moderná veda spolu s farmakológiou vie, ako odložiť klimakterické obdobie. Dnešný trh ponúka rôzne lieky, hormonálne aj rastlinné, ktoré zastavia menopauzu a oneskoria menopauzu niekedy na 10-15 rokov. Pozrime sa na to, čo je potrebné urobiť na oddialenie menopauzy a vyhnúť sa prejavom menopauzy bez poškodenia zdravia.

  Climax ako prirodzený proces v ženskom tele

  Vedecké štúdie posledných rokov potvrdzujú skutočnosť, že je možné vyhnúť sa skorému procesu vädnutia, ktorý vždy začína nástupom menopauzy. Aby ste dosiahli významné výsledky a oddialili nástup menopauzy, musíte splniť niekoľko podmienok. Osobám, ktoré majú vrodený faktor skorej menopauzy, je potrebné venovať osobitnú pozornosť vášmu telu.

  Podľa štatistík, prirodzený proces starnutia spojený s hormonálnymi zmenami v tele ženy začína v 45-50 rokoch.

  Týka sa to prípadov, keď viedla zdravý životný štýl.

  U mnohých žien sa menopauza vyskytuje skôr v dôsledku dedičného faktora alebo pod vplyvom zlých návykov, negatívneho vplyvu prostredia, stresu, obezity.

  Aby to bolo jasnejšie, aké mechanizmy ovplyvňujú trvanie mladistvej ženy a ako môže byť menopauza zastavená, musíte podrobne zvážiť proces menopauzy.

  Menopauza je rozdelená do troch hlavných štádií, z ktorých každá spôsobuje určité príznaky a stavy:

  • Pred menopauzou. Keď tento proces začína, je ťažké stanoviť. Obvykle je definovaný ako začiatok hormonálnych zmien v ženskom tele. Stupeň premenopauzy končí poslednou menštruáciou.
  • Menopauza. Častejšie sa spája priamo s menopauzou, keď sa zastaví produkcia vajec a žena cíti silné hormonálne zmeny. V skutočnosti nastáva menopauza jeden rok po poslednej menštruácii.
  • Postmenopauza je proces ukončenia hormonálnej úpravy, ktorý trvá približne 3-5 rokov po menopauze. Produkcia estrogénových pohlavných hormónov sa úplne zastaví, ale počas tohto obdobia môže žena naďalej pociťovať prejavy menopauzy, zažíva všetky rovnaké príznaky, hoci oveľa menej často.

  Vzhľadom k tomu, hormonálne zmeny, ktoré predchádzajú menopauze začať ešte pred poslednou menštruácie je stanovená, odborníci radia, že by ste mali začať zapojiť do prevencie omladenia od veku 35 rokov. Je potrebné viesť zdravý životný štýl: jesť správne, vyhnúť sa silným psycho-emocionálne otrasy, hrať šport, pohybovať viac, určite navštívte svojho gynekológa.

  Ako oddialiť nástup menopauzy - všetky spôsoby

  S veľkou túžbou oddialiť menopauzu, môžete použiť rôzne spôsoby účinnosti, z ktorých každá ovplyvní telo rôznymi spôsobmi.

  Samozrejme, aby sa oneskorila nadchádzajúca menopauza, hormonálna terapia funguje lepšie.

  Lekári radia proti účinkom liekov obsahujúcich syntetizovaný hormón progesterón nielen pri začatí menopauzálneho procesu, ale aj ako profylaktický po 35 rokoch.

  Klimakterické obdobie začína v rôznych časoch. Preto je potrebné pochopiť, že lekár by mal takéto lieky predpisovať na základe gynekologickej anamnézy, analýzy genetickej citlivosti a výsledkov vyšetrení.

  Štúdie potvrdili, že ženy, ktoré nemajú deti alebo ktoré porodili len raz, ale ktoré ešte nedojčili, majú skoršie prejavy menopauzy. Na rozdiel od nich, matky mnohých detí už nestarnú a ich vaječníky pracujú dlhšie. Это связано с тем, что в период вынашивания и в процессе лактации яичники не функционируют, соответственно, их резерв сохраняется дольше.

  Находясь в группе риска раннего климакса, женщины должны четко следить за менструальным циклом и сдавать анализы на гормоны, а при их недостаточной выработке принимать активные меры.

  Moderná medicína pomáha oddialiť nástup menopauzy nasledujúcimi terapiami:

  • prirodzená profylaxia a terapia vitamínmi a minerálmi,
  • pomocou bylinnej medicíny (bylinné infúzie),
  • príjem fytoestragénov, výživových doplnkov,
  • hormonálnej substitučnej terapie.

  Každá metóda je účinná svojím vlastným spôsobom, a je vhodnejšie použiť všetky typy terapie, ako sa zintenzívňujú, aby sa skutočne zabránilo menopauze a udržať menopauzu po dobu 5-10 rokov. Ideálnou prevenciou bude kombinácia všetkých metód, ktoré sú najvhodnejšie pre každý vek. Na to potrebujete:

  • viesť zdravý životný štýl s 30 rokmi a ešte skôr
  • vykonávať kurzy profylaxie infúziami špeciálnych liečivých bylín na predĺženie mladosti od 35-40 rokov,
  • brať fytohormóny a doplnky stravy od 40-45 rokov,
  • uchýliť sa k hormonálnej substitučnej terapii po 45 rokoch.

  Všetky termíny sa môžu líšiť v závislosti od odporúčaní ošetrujúceho lekára. Pred užívaním akéhokoľvek hormónu sa musíte obrátiť na svojho gynekológa.

  Zdravý životný štýl

  Z hľadiska gynekológie obsahuje pojem „zdravý životný štýl“ súbor opatrení zameraných na udržanie všeobecného zdravia a posilnenie fyzickej zdatnosti.

  Pre ženy staršie ako 35 rokov je dôležité zmeniť svoj životný štýl v smere zachovania zdravia a dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  1. Vyhnite sa stresu a psycho-emocionálne zvraty (kortizol je stresový hormón, ktorý porušuje produkciu estrogénu - hlavného ženského hormónu). So stresom a pocitmi musíte užívať sedatíva.
  2. Dostať spánok. Nočný spánok by mal trvať 6-8 hodín. Pri nespavosti môže lekár predpísať tabletku na spanie.
  3. Jedzte správne. Zvýšenie dávky rýb a morských plodov, rovnako ako byliny, orechy, cenné rastlinné oleje, zvýšenie príjmu vlákniny. Vyhnite sa veľkému množstvu sacharidov, nasýtených tukov, cukrov.
  4. Cvičte pravidelne. Fyzická aktivita zvyšuje metabolizmus, ktorý priamo určuje produkciu hormónov. Užitočné jogging, jóga. Účinne ovplyvňuje ženské telo tibetskej hormonálnej gymnastiky.

  Okrem týchto odporúčaní je dôležité poznamenať, že zlé návyky (alkohol, fajčenie) nepriaznivo ovplyvňujú nielen krásu ženy, ale aj produkciu hormónov, čo nevyhnutne vedie k menopauze niekoľko rokov.

  Liečivé byliny pre rozšírenie ženskej mládeže

  Ak chcete odložiť nástup menopauzy a znížiť príznaky menopauzy, môžete použiť tradičnú medicínu.

  Užitočné vlastnosti byliniek používaných od staroveku, a teraz múdrosť storočí je vedecky potvrdené. Fytohormóny sú prírodné rastlinné hormóny.

  Je dokázané, že majú pozitívny vplyv na ženské telo a pomáhajú zastaviť menopauzu. Najlepšie byliny na liečbu fytoestrogénov sú nasledovné:

  • trávnatý trávnik,
  • šalvia,
  • ďatelina červená
  • praslička,
  • koreň kalamov,
  • koreň sladkého drievka,
  • borievkové bobule a korene, t
  • červená kefa.

  Napriek tomu, že bylinné prípravky majú relatívne slabý účinok v porovnaní s hormonálnymi prípravkami, sú vynikajúce v počiatočných štádiách premenopauzy a ako profylaktické činidlo. Ich použitie v komplexe opatrení na spomalenie menopauzy.

  Ako oddialiť menopauzu hormonálnou terapiou

  Cieľom substitučnej terapie je umelo integrovať chýbajúci hormón do reťazca procesov prebiehajúcich v tele. S menopauzou chýba estrogén najčastejšie. Na zníženie rizika negatívnych vedľajších účinkov sa však tento hormón často kombinuje s progestogénom.

  Synteticky syntetizované hormonálne liečivá zahŕňajú: Melsmon (pre injekcie), Divina, Hormplex, Triaclim, Klimonorm, Angeliq, Klimene, Ovestin, Femoston sú produkty obsahujúce estrogén alebo kombinované s progestogénom.

  Syntetické hormóny by sa mali užívať len so súhlasom ošetrujúceho lekára. Nadbytok hormónov v tele môže viesť k negatívnym následkom.

  To spôsobuje rozvoj mastopatie, ktorá bude musieť byť liečená inými prostriedkami, a najhoršie zo všetkých - nekontrolovaný príjem hormónov môže vyvolať rast rakovinových buniek. Preto sa vylučuje samoliečba.

  Hormonálne lieky vykazujú najlepšie výsledky v boji proti menopauze, ale musia byť brané správne.

  Ako oddialiť menopauzu a vyhnúť sa prejavom menopauzy: 4 pracovné metódy

  Aj keď je menopauza prirodzeným štádiom života, väčšina žien ho netrvá dlho. Okrem psychologickej zložky prináša toto obdobie nezvratné fyziologické zmeny. Vymiznutie funkcie vaječníkov a pokles hladiny ženských hormónov sú sprevádzané poklesmi tlaku, potením, vyblednutím kože a ďalšími príznakmi.

  Čo spôsobuje menopauzu a je možné ju oddialiť

  Typicky sa menopauza vyskytuje v 46-54 rokoch, ale existujú prípady, ktoré presahujú túto vekovú hranicu. Všetko začína zmenou hladiny hormónov produkovaných hypofýzou. Vyvoláva sa atézia folikulov a postupné znižovanie veľkosti vaječníkov, ktoré tiež znižujú produkciu estrogénu. Fungovanie reprodukčného systému postupne ustupuje, v dôsledku čoho dochádza k nasledujúcim prejavom:

  • zvýšenie menštruačných cyklovje narušená ich stabilita, mení sa množstvo výboja
  • začať skoky krvného tlaku,
  • vaginálna sliznica sa stáva tenšousa stáva suchším
  • charakteristické prílivy: pocit tepla v hornej časti tela, sprevádzaný zvýšeným potením,
  • bezdôvodný slabosť, únava,
  • často sa objavuje hormonálna nerovnováha nadváha.

  Menopauza významne znižuje kvalitu života dokonca aj morálne pripravenej ženy v tých 3-5 rokoch, zatiaľ čo telo je reštrukturalizácia. Prejavy skorej menopauzy sú agresívnejšie a ostrejšie.

  Vek, keď nastane menopauza, je čiastočne naprogramovaný v našich génoch. Predispozícia k skorej alebo neskorej menopauze sa často prenáša z matky na dcéru.

  Jeho prístup môže urýchliť rôzne negatívne faktory: fajčenie, nadmerný stres alebo poruchy príjmu potravy, Ale môžete tiež oddialiť nástup menopauzy a vyhladiť jej prejavy. Takéto opatrenia pomôžu udržať hormonálnu rovnováhu.

  Na tento účel sa používajú osvedčené nástroje a relatívne nové pokroky v medicíne.

  Ako oddialiť nástup menopauzy pomocou bylinnej medicíny

  Predtým bol bylinný liek jediným dostupným liekom na choroby. Naši predkovia skúmali prírodu a našli prirodzené prostriedky pre každý orgánový systém.

  Osobitná pozornosť bola venovaná pohodliu žien.

  Moderná veda ukázala, že účinok použitých rastlín je spôsobený prítomnosťou fytoestrogénov v nich - látok podobných účinkom ženských pohlavných hormónov.

  Poplatky za prípravu týchto infúzií a teraz je možné zakúpiť v lekárňach. Nižšie uvádzame najpopulárnejšie a najúčinnejšie.

  Každý vie protizápalový a imunostimulačný účinok šalvia, ktorá sa často používa na prechladnutie.

  Táto rastlina však obsahuje a veľký počet fytoestrogénov.

  Použitie jeho listy obnovuje hormonálnu rovnováhu v tele, znižuje silu návaly horúčavy, spolu s nadmerným potením a eliminuje podráždenosť, výkyvy nálady.

  Šalvia môžu byť konzumované v rôznych formách. Existujú alkoholické tinktúryale viac populárne čaju, Pre jeho prípravu je potrebné vziať 1 lyžičku. suché rastliny na každých 100 ml vriacej vody, trvať tri minúty. Po celý deň sú povolené až štyri šálky nápoja.

  Infúzia je koncentrovanejšia: jedna polievková lyžica na 240 ml vriacej vody, ktorá trvá aspoň pol hodiny. V závislosti od závažnosti prejavov menopauzy, výsledný liek sa konzumuje 1-8 krát denne v polievkovej lyžici.

  Kontraindikácie na použitie šalvie je dysfunkcia štítnej žľazy. Liek by sa mal používať opatrne u ľudí trpiacich cukrovkou, pretože môže spôsobiť zníženie hladiny tejto látky v krvi.

  Ďatelina červená

  Okrem veľkého počtu fytoestrogénov je táto rastlina aj mínou užitočných mikroprvkov. V ňom obsahuje selén, horčík, chróm a fosfor, Preto, odvar z kvetov ďatelinového nielen udržuje hormonálnu rovnováhu, ale tiež má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém a stav kože.

  Ak chcete pripraviť vývar, musíte vziať dve polievkové lyžice ďateliny na každých 300 ml, priveďte do varu a nechajte ho variť 20 minút.

  Kontraindikácie na použitie ďateliny sú tromboflebitída, srdcový infarkt alebo mŕtvica.

  Zber liečivých rastlín

  V menopauze sa používa množstvo bylinných zmesí. Niektoré z nich majú svoju vlastnú špecializáciu: niektoré znižujú nepohodlie spôsobené suchou sliznicou, iné majú upokojujúci účinok. Vo svojom zložení zvyčajne obsahujú medovky, chmeľ, hloh, dogrose, semená fenyklu.

  Takéto poplatky môžu byť pripravené nezávisle, ale je potrebné pripomenúť, že najlepšie z nich budú mať rastliny z ekologicky čistej oblasti. Mali by sa skladovať 1-2 roky na suchom chladnom mieste, chránenom pred slnkom.

  Ako oddialiť nástup menopauzálnych hormonálnych liekov

  Menopauza je spôsobená zmenami hormonálnych hladín, pretože aby ste sa tomu vyhli, musíte udržiavať rovnováhu v počiatočnom stave. Na tento účel vyvinuli lieky obsahujúce estrogén, ktoré sú blízke tým, ktoré sa vyrábajú prirodzene.

  Kompenzujú nedostatok vlastných hormónov, ktorý je nevyhnutný počas menopauzy, a skutočne predlžujú mladosť. Na západe sa táto metóda používa už pol storočia a nazýva sa hormonálnou substitučnou terapiou.

  Efektívne eliminuje takmer všetky negatívne prejavy menopauzy.

  Musíme si však uvedomiť, že hormóny by sa nemali konzumovať bez konzultácie s lekárom.

  Vitamínová terapia

  Užívanie vitamínov nezvýši aktivitu vaječníkov, ale pomôže vyhnúť sa negatívnym prejavom menopauzy. Osobitnú pozornosť treba venovať stavu kostí.

  Zníženie hladiny estrogénu nepriaznivo ovplyvňuje absorpciu vápnika v tele a vyvoláva rozvoj osteoporózy. Tento stav zhoršujú dlhé zimy s krátkym denným svetlom a vnútornou prácou.

  Príjem pomáha zabrániť komplikáciám vitamín d.

  Počas menopauzy estrogény nezmiznú z tela úplne, niektoré naďalej vylučujú nadobličky. Kyselina pantoténová podporuje ich fungovanie a. t vitamíny B1, B2, B6 zvýšenie účinku estradiolu.

  Vitamín E zmierňuje porušovanie termoregulácie a má priaznivý vplyv na psycho-emocionálny stav. Vitamíny B1, B3 (nikotínamid), B6, B12, kyselina listová tiež normalizovať nervový systém.

  Vitamíny A, C, E a zinok znížiť suchosť vaginálnej sliznice a podporiť imunitu.

  Ako oddialiť menopauzu s HLS

  Zdravý životný štýl nielen predlžuje rok, ale odkladá aj nástup staroby. Podobne to funguje aj v prípade menopauzy.

  Prvým krokom je preskúmať stravu, Vlastnosť podpory ženského hormonálneho pozadia má taký produkt ako sója. Jeho účinok je porovnateľný s vyššie uvedenými bylinnými náplňami.

  Sprievodné zmeny klímy môžu byť obsiahnuté aj prostredníctvom správnej výživy. Kosti sú krehkejšie, takže v potrave by malo byť prítomné dostatočné množstvo mliečnych výrobkov a vajec.

  Váha by sa mala udržiavať pod kontrolou, pričom by sa uprednostnila zelenina. Je potrebné obmedziť používanie mastných a korenených potravín.

  Fajčenie prináša menopauzu, takže je lepšie vzdať sa zlého návyku dlho pred jeho výskytom. Fyzická aktivita a vystavenie čerstvému ​​vzduchu sú primárnym prostriedkom na ochranu metabolizmu pred hormonálnymi šokmi.

  Ako tlačiť vyvrcholenie

  17. decembra, AmazingHealth

  Mnoho žien po štyridsiatich rokoch začína trápiť otázku, ako tlačiť nástup menopauzy. U žien je menopauza sprevádzaná skôr nepríjemnými príznakmi.

  Počas menopauzy sa objavuje množstvo ochorení, ktoré sa neskôr môžu zmeniť na chronické. Vo všeobecnosti je priemerný vek zmien v menopauze 45 rokov.

  Niekedy sa však stáva oveľa skôr.

  Oneskorenie menopauzy: je to možné

  Je možné oddialiť nástup menopauzy a starnutie celého organizmu? Všeobecne platí, že s moderným vývojom medicíny sa to stalo možné. Každý človek je však individuálny, takže aj tie najefektívnejšie metódy bohužiaľ nefungujú.

  V súčasnej dobe existujú tri hlavné spôsoby, ktoré môžu pomôcť oddialiť čas menopauzy. Zahŕňajú tieto metódy:

  1. korekcia diéty a zdravého životného štýlu,
  2. bylinné medicíny,
  3. hormonálnej terapie.

  Napriek vysokému percentu efektivity hormonálnej terapie, dokonca aj v niektorých prípadoch sa môže ukázať byť, bohužiaľ, bezmocný. Tento spôsob presunu späť do menopauzy je jedným z popredných gynekológov v praxi. V niektorých prípadoch sa uchýliť k komplexnej terapii.

  Dôležité: akákoľvek liečba klimaxu sa môže začať po návšteve lekára. Každé samošetrenie môže ešte viac negatívne ovplyvniť celkový zdravotný stav ženy.

  Byliny, ktoré môžu pomôcť v boji proti skorej menopauze

  Pozitívny účinok bylinnej medicíny v boji proti symptómom menopauzy potvrdzujú gynekológovia z rôznych krajín sveta. S pomocou prírodných bylinných prípravkov je menopauza niekedy oneskorená až o dva roky. Pozitívnou stránkou bylinnej medicíny je aj skutočnosť, že liečba s ňou takmer nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky.

  Ako sa pohybovať menopauza s bylinkami.

  V tejto veci môžu pomôcť tieto bylinky:

  • Sage Herb - zvyčajne sa varí s vriacou vodou a opije sa. Tento nápoj je skvelou alternatívou k nášmu obvyklému čaju. Je tiež možné použiť šalviu s čajom (zvyčajne sa mieša s oolong čajom). Okrem toho, šalvia môže byť súčasťou bylinného zberu, ktorý zahŕňa aj koreň kalamákov a trávu preslávenú. Zmes sa varí s vriacou vodou a vezme sa do 100 ml pred jedlom,
  • Tráva červený ďatelina. Rovnako ako šalvia, môžete ho variť s vriacou vodou a piť namiesto čaju,
  • Bylinná kolekcia, ktorá zahŕňa také rastliny ako koreň sladkého drievka a kalamáre, šalviovú trávu, rebrík, žihľavku, lipové kvetenstvo, chmeľové ovocie, ríbezľové listy. Táto zmes sa naplní vriacou vodou a vezme sa v 100 ml počas dňa.

  Napriek efektivite bylinnej medicíny nestojí za to prílišné nadmerné používanie. Vo veľkých množstvách môže spôsobiť poškodenie. Pri liečbe bylín je nevyhnutný rozumný prístup.

  Liečba hormonálnej menopauzy

  V súčasnosti sa môžete stretnúť so ženami, ktoré majú menopauzu v pomerne mladom veku. Môžu prísť na pomoc moderných liekov založených na umelo syntetizovaných hormónoch, ktoré majú nahradiť prírodné.

  Okrem toho nie je žiadnym tajomstvom, že ženy, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, aby zabránili nechcenému tehotenstvu, tiež oddiali menopauzu. Moderná farmakológia tiež vyvinula špecializované lieky na liečbu menopauzy.

  Medzi nimi sú:

  • Angelique,
  • Ovestin,
  • proginova,
  • Divigel.

  Existujú aj iné hormonálne substitučné liečivá, ktorých cieľom je liečba včasnej menopauzy. Takéto liečivá vyžadujú adherenciu. Nemôžete v žiadnom prípade vynechať pilulku.

  Takáto zábudlivosť negatívne ovplyvňuje liečbu a znižuje jej účinnosť.

  Hormonálne liečivá na liečenie menopauzy sa dajú nájsť na predaj nielen vo forme tabliet a dražé, ale vo forme gélov a špecializovaných náplastí.

  Okrem toho môžu lekárne splniť nástroje na liečbu menopauzy, ktoré sú vytvorené na základe fytohormónov. Zvyčajne sa predpisujú ženám, ktoré majú určité kontraindikácie na použitie hormonálnej liečby. Takéto lieky sa najčastejšie vyrábajú vo forme tabliet, ale môžete tiež nájsť výrobky vo forme vaginálnych čapíkov a krémov.

  Pozitívnou stránkou užívania týchto liekov je, že ich možno užívať dostatočne dlhú dobu. Taktiež pri liečbe menopauzy pomocou fytohormónov nie sú prakticky žiadne negatívne vedľajšie účinky pri ich užívaní.

  Metódy riešenia menopauzy v počiatočnom štádiu

  Každá žena chce zostať mladá, krásna, zdravá a aktívna. Náhly nástup menopauzy, mnohí považujú za druh strašného stavu, čo znamená začiatok staroby. Ako sa vyhnúť nepríjemným vedľajším účinkom menopauzy, je možné predísť včasnej menopauze a zastaviť procesy starnutia čo najviac?

  Pri menopauze môže žena zachovať zdravie a krásu tela.

  Keď príde menopauza

  Typicky nastáva obdobie menopauzy alebo menopauzy vo veku 50-55 rokov. Toto vekové rozpätie sa považuje za fyziologické a menopauza sa môže považovať za včasnú.

  Bohužiaľ, stále viac a viac situácií, keď žena má všetky príznaky menopauzy na tvári, keď je 40 rokov. Climax, ku ktorému došlo v období od 40 do 50 rokov, sa nazýva včas.

  Чем грозит ранняя менопауза, необходимо знать каждой женщине.

  Факторы, определяющие начало климакса:

  1. Dedičnosť. Очень часто генетика является основным критерием наступления менопаузы.Ak menštruačná a hormonálna funkcia u žien skončila skoro v generáciách, je to zvyčajne spôsobené niektorými genetickými vlastnosťami.
  2. Obsahuje pôrodnícku históriu. Predpokladá sa, že čím viac žien ukončilo tehotenstvo a pôrod, tým začína menopauza. Tiež skorší nástup menopauzy je spojený s odmietnutím dojčenia. Existuje vzťah medzi skorou menopauzou a vysokými reprodukčnými technológiami. Ženy, ktoré urobili mnoho pokusov o IVF, mnohokrát stimulujú vaječníky, bohužiaľ, platia včasným vyčerpaním svojej rezervy. Početné pokusy IVF môžu spôsobiť skorú menopauzu
  3. Obsahuje gynekologickú históriu. Veľký počet potratov a iné umelé prerušenia tehotenstva nepriaznivo ovplyvňujú hormonálne pozadie a prácu vaječníkov, takže tieto ženy majú vyššie riziko skorej menopauzy. Negatívne ovplyvňuje aj hormonálnu funkciu vaječníkov, rôzne operácie na končatinách, ako aj odstránenie maternice. Keď odstránite vaječníky, menopauza nastane okamžite a nazýva sa umelá.
  4. Funkcia životného štýlu a výživy ženy. Nedostatočné množstvo vitamínov, mikroelementov, cukrovky, obezity môže nenávratne ovplyvniť reprodukčné zdravie žien. Veľké množstvo stresu, emocionálne utrpenie, nedostatok spánku, tvrdá práca ukázali, že narušujú hormonálne vzťahy v tele, čo provokuje skorú menopauzu.

  Čo ohrozuje skorú menopauzu

  Menopauza nastáva v dôsledku deplécie vaječníkov a nedostatočnej produkcie estrogénu. Príroda stanovila, že v určitom veku sa organizmus postupne pripravuje na obdobie pokoja. Včasná menopauza vyvoláva vznik mnohých stavov a chorôb.

  S nástupom menopauzy žena obťažovať bolesť v kostiach a kĺboch

  Estrogény v ženskom tele vykonávajú mnoho funkcií, ktoré si mnohí pacienti ani neuvedomujú.

  Okrem reprodukčnej úlohy sa estrogény podieľajú na regulácii kardiovaskulárneho systému, majú ochranný účinok na cievy a mozog, regulujú mineralizáciu kostí.

  Čím skôr sa hladina estrogénu znižuje, tým skôr bude mať žena poruchy v určitých systémoch tela.

  1. Osteoporóza alebo redukcia kostnej hmoty. Bez estrogénneho pozadia kosti akumulujú menej vápenatých solí, stávajú sa krehkejšími a horšie prenášajú zaťaženie. Osteoporóza je najvýraznejšia u stavcov, kostí končatín a panvy. Ženy sa sťažujú na tupú bolesť v kostiach a je tiež ľahšie rozbiť kosti aj pri menších zraneniach a drobných zraneniach.
  2. Arteriálna hypertenzia často začína u žien súčasne s prvými prejavmi menopauzy. Vysoký krvný tlak nielen zhoršuje návaly horúčavy a iné nepríjemné vedľajšie účinky menopauzy, ale spôsobuje aj nezvratné zmeny v obličkách, srdci a mozgu.
  3. Poruchy srdca. Podobne ako hypertenzia, aj po prvýkrát môže arytmia alebo príznaky nedostatku kyslíka rušiť pacienta po prvýkrát v období menopauzy. Tieto kardiovaskulárne prejavy sú priamo spojené s poklesom ochranného účinku estrogénov na srdce, tepny a systém zrážania krvi. Medzi prvé prejavy menopauzy - arteriálnej hypertenzie
  4. Poruchy močového mechúra. V dôsledku oslabenia panvových svalov môže porušenie regulácie tonusu uretrálnych sfinkterov a močového mechúra ženy pozorovať únik moču, ako v pokoji, tak pri kašli, kýchaní a smiechu. Tento problém veľmi znepokojuje pacienta, spôsobuje fyzické nepohodlie a psychické problémy.
  5. Vaginálna suchosť, svrbenie genitálií, neschopnosť mať sex. Keďže genitálie sú hlavným cieľom estrogénov, zvyčajne trpia jednou z prvých v menopauze. V dôsledku nedostatku estrogénov sú procesy obnovy epitelových buniek narušené, koža a sliznice sa stenčujú a ľahko sa porania. To je sprevádzané silnou suchosťou, niekedy s tvorbou bolestivých prasklín a svrbením.

  Tento zoznam uvádza možné možnosti komplikácií, ktoré sú charakteristické pre skorú menopauzu a včas. Je dôležité si uvedomiť, že skorá menopauza vyvolá všetky tieto ochorenia u ženy vo veku 40-45 rokov, teda o 10-15 rokov skôr.

  V dôsledku porušenia urogenitálneho systému sa objavuje nedobrovoľný únik moču.

  Ako zabrániť včasnej menopauze

  Mnohé ženy v ich 40 a 45 rokoch sú vo vedúcich pozíciách, cestujú, stretávajú sa, zamilovať sa, vydávať sa a dokonca mať deti.

  A to je oveľa správnejšie, než ležať v nemocnici s hypertenznou krízou na pozadí ťažkej menopauzy. Tam sú niektoré užitočné tipy, ako zabrániť predčasnej menopauze a zachovať zdravie žien.

  Po zmene štvrtého tuctu musíte radikálne prehodnotiť svoju stravu a stravovacie návyky.

  • Potraviny by mali byť častejšie a porcie menšie. Odborníci na výživu odporúčajú, aby sa každé 3 hodiny konzumovali potraviny, ktorých objem je rovnaký ako jeho päsť.
  • Ako je to len možné, aby sa zabránilo konzervačné látky, farbivá, umelé prísady, margarín, majonéza, hotové polotovary, údené mäso, údeniny. Všetky tieto produkty stimulujú peroxidáciu lipidov a tvorbu voľných radikálov, čo spôsobuje rakovinu a poškodenie tkanív, vrátane vaječníkov.

  Zvýšiť príjem komplexných sacharidov

  • Základom stravy by mali byť bielkoviny a komplexné sacharidy (obilniny, zemiaky). Bielkovinové dávky by mali byť podávané nízkotučné odrody bravčového mäsa, hovädzieho mäsa, moriek, kurčiat. V ponuke môžete zahrnúť rôzne druhy rýb, najmä mastné morské ryby (makrela, sleď, červené odrody), tuky by sa mali znížiť, ale v žiadnom prípade by sme ich nemali úplne odmietnuť. Rastlinné oleje obsahujú veľké množstvo vitamínov a fytoestrogénov, ktoré sú potrebné na zastavenie menopauzy.
  • Maximálne zahrnúť do diétne výrobky obsahujúce rastlinné estrogény: všetky druhy strukovín, kukurice, pivovarské kvasnice, pšenica, ľan. Pšenica vo forme bieleho chleba, krupice a muffinu nie je absolútne nevhodná. Najlepšou voľbou by bol klíčiaci pšeničný klíček alebo hrubá tapetová múka. Ľanový olej a semená sú skutočne pokladom pre ženy v menopauze. Okrem fytoestrogénov obsahuje ľan obrovské množstvo vitamínov, vrátane omega-3 mastných kyselín. Ľanový olej možno užívať ústne, aby bola maska ​​na tvár a pokožku hlavy.

  Vhodné pre menopauzálne produkty s omega-3 mastnými kyselinami v kompozícii

  Preventívne opatrenia

  1. Fyzická aktivita Nemeckí vedci, ktorí študovali obdobie rehabilitácie žien po liečbe rakoviny prsníka, dokázali, že pravidelné cvičenie znížilo dobu zotavenia o polovicu a významne znížilo počet recidív. Je to spôsobené zvýšením metabolickej aktivity tkanív počas športového zaťaženia.

  Čím vyšší je metabolizmus, tým rýchlejšie sa eliminujú voľné radikály, toxíny a iné škodlivé látky.
  Preto po 40 rokoch prejavujú absolútne všetky ženy preukázanú fyzickú aktivitu. Nie je nutné prevádzkovať maratóny alebo vykonávať intenzívne tvarovanie.

  Ideálne kúpanie, aqua aerobik, jóga, Pilates, artikulárna gymnastika, tanec alebo len dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu. Vitamínová terapia. Ak je pravidelné doplňovanie vitamínov u mladých ľudí a detí spochybňované mnohými odborníkmi, potom je liečba vitamínmi v perimenopauzálnom veku nepochybná.

  Ďalšie podávanie antioxidačného komplexu, to znamená vitamínov skupín A, E a C, u žien starších ako 40 rokov je povinné. Vitamíny sa užívajú v kurzoch 2-3 krát ročne. Môžete tiež pravidelne užívať polynenasýtené mastné kyseliny (omega-3), železo a vápnik. Príjem vitamínových komplexov pomáha zmierniť prejavy menopauzy, odmietanie zlých návykov.

  Fajčenie je považované za najviac anti-ženský návyk, pretože významne znižuje hladiny estrogénu a tiež má škodlivý vplyv na steny ciev a zásobovanie orgánov krvami. Príjem alkoholu v miernych dávkach naopak znižuje účinky vaskulárnej aterosklerózy a stimuluje produkciu estrogénu. Výhodné sú tmavé piva a červené víno.

  Mierne dávky znamenajú pohár vína alebo pohár piva na večeru alebo obed. Psychologické pohodlie. Chronický stres a porušovanie zdravia žien vždy prešli a pôjdu ruka v ruke. Pre normálne fungovanie vaječníkov a centier mozgu je veľmi dôležitý plný spánok, odpočinok a psychologické pohodlie v práci av rodine.

  Ženy sú často trápne hľadať pomoc od psychoterapeuta alebo psychológa, uprednostňujúc utlmiť svoje problémy. To stojí za to vziať príklad americkej ženy, 60% z nich má osobného psychoterapeuta a zvyšných 40% sa na neho obrátilo.

  Diagnóza menopauzy

  Nanešťastie, napriek všetkému úsiliu, nástupu včasnej menopauzy sa nedá vyhnúť. V tomto prípade je veľmi dôležité včas identifikovať problém a predpísať potrebnú liečbu.

  Menopauzu môžete diagnostikovať podľa výsledkov krvného testu

  Nasledujúce testy pomôžu určiť nástup menopauzy:

  1. Krvný test na pohlavné hormóny. Zvyčajne sa odhadujú hladiny estradiolu, FSH, LH, prolaktínu, testosterónu. V niektorých prípadoch môže byť hormon, ktorý nepriamo indikuje rezervu vaječníkov, odporučený na analýzu pacientom s anti-Müllerovou chorobou.
  2. Krvný test na hormóny štítnej žľazy. Toto je tiež veľmi dôležité kritérium, pretože dysfunkcie štítnej žľazy môžu napodobňovať symptómy menopauzy: poruchy cyklu, potenie, návaly horúčavy.
  3. Ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov. Lekár zhodnotí stav vaječníkov, prítomnosť folikulov v nich, hrúbku endometria.
  4. Denzitometria alebo meranie minerálnej hustoty kostí. Táto štúdia ukáže zmeny v mineralizácii kostí s nedostatkom estrogénu.
  5. Ultrazvuk prsníka a mamografia - RTG prsných žliaz. Hodnotenie stavu mliečnych žliaz je veľmi dôležité pre ďalší predpis hormonálnych liekov.

  Ďalej, podľa výsledkov testov a klinických prejavov, sa uskutoční diagnóza, ktorá indikuje závažnosť klimakterického syndrómu.

  Denzitometria umožňuje vyhodnotiť zmeny v kostnom tkanive s nedostatkom estrogénu

  Liečba liekmi

  Hormonálna substitučná terapia alebo HRT. Včasná menopauza je priamou indikáciou pre predpísanú hormonálnu substitučnú liečbu v neprítomnosti kontraindikácií. Mnoho žien sa bojí dokonca aj samotného slova „hormonálna terapia“. Okamžite prídu na myseľ strašné komplikácie vo forme rakoviny, zmeny v povahe rastu vlasov, nadváhy a iných vymyslených hrôz.

  Je dôležité pochopiť, že estrogénová a progestínová substitučná liečba nevedie k zmenám hmotnosti ani iným estetickým zmenám, prinajmenšom k horšiemu.

  Áno, umelé podávanie estrogénov môže zvýšiť riziko rakoviny prsníka a maternice. Pacient si musí byť vedomý týchto rizík.

  Ale aj žena by mala byť informovaná, že pri užívaní HSL je povinná podstúpiť každoročné vyšetrenie, aby sa zabránilo rozvoju týchto komplikácií.

  Hormonálna náhrada alebo menopauzálna terapia je kontinuálne zavádzanie buď čistých estrogénov alebo ich kombinácií s gestagénmi. Tieto hormóny existujú vo forme tabliet, piluliek, kožných gélov a náplastí. Samozrejme, HRT predpisuje len lekár po predbežnom dôkladnom vyšetrení.

  Keď sa prejavia prejavy menopauzy, predpíše sa hormonálna substitučná liečba.

  Hormonálne lieky sa spravidla užívajú dlhú dobu, až do nástupu fyziologickej menopauzy, s ďalším pokusom o zrušenie alebo zníženie dávok. HRT sa predpisuje aj ženám s včasnou menopauzou, v prípadoch ťažkej menopauzy alebo závažnej osteoporózy.

  Bylinná medicína

  Nanešťastie existujú situácie, keď je menovanie hormónov kontraindikované. Takéto situácie zahŕňajú akúkoľvek rakovinu prsníka a ženských pohlavných orgánov. S veľkou opatrnosťou menujte HRT u žien s poruchami zrážanlivosti krvi, trombózou v anamnéze.

  Títo pacienti môžu užívať fytoestrogénne lieky. Spravidla takéto lieky obsahujú extrakty a aktívne extrakty z tsimitsifuga, yam, sója, pivónia, chmeľ. Účinok takýchto rastlinných prípravkov je samozrejme slabší ako HSL, ale v takýchto prípadoch nie je žiadna iná cesta.

  Ženy s tendenciou k trombózam hormonálnym liečivám sú kontraindikované, ich liečbou je fytoestrogény.

  Estrogénna lokálna akcia

  Tieto lieky tiež poskytujú obrovskú pomoc ženám, ktoré z nejakého dôvodu nemôžu prijať hormóny systémového pôsobenia. Táto skupina liekov predstavuje vaginálne krémy a čapíky obsahujúce estrogén.

  Takéto prostriedky nie sú absorbované do krvi a nemajú systémový účinok na telo. Estrogény v nich pôsobia lokálne, výrazne zmierňujú poruchy moču a suchosť pošvy.

  Tieto lieky môžu byť užívané na dlhú dobu, podľa špeciálnych schém odporúčaných lekárom.

  Liečba a prevencia skorej menopauzy je tímová práca ženy a gynekológa. Je dôležité, aby žena porodila deti včas, aby ich mohla dojčiť, vybrať si vhodné metódy antikoncepcie, správne jesť, viesť zdravý životný štýl. Gynekológ musí za čas pomôcť žene rozpoznať menopauzu, vysvetliť moderné metódy nápravy tohto stavu a včas predpísať liečbu.

  Aké faktory ovplyvňujú nástup skorej menopauzy, či sa báť menopauzy a ako udržať mladých ľudí, odpovede sú uvedené vo videu:

  Pozrite si video: Microsoft Surface Go (Apríl 2020).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send