Zdravie

Pravdepodobnosť otehotnenia ihneď po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Najpriaznivejšie dni pre koncepciu a ďalšie úspešné tehotenstvo - po menštruácii. Každý, kto aktívne plánuje tehotenstvo a tí, ktorí sa ho snažia vyhnúť, to teraz vedia. Ale "po menštruácii" je ešte asi tri týždne, a každý deň pravdepodobnosť úspešného oplodnenia je iná. Čo závisí od plodnosti ženy a môžete otehotnieť hneď po Vašom období?

Moderné životné podmienky, výživa, nízka úroveň fyzickej aktivity neprinášajú ženám zdravie, ale naopak vedú k rôznym funkčným poruchám vrátane sexuálnej sféry. Preto klasickú kalendárovú metódu, založenú na ideálnom cykle, možno len ťažko použiť dnes. Jeho účinnosť je porovnateľná s ľudovými liekmi. Ako porozumieť vášmu telu a kedy je maximálna pravdepodobnosť tehotenstva?

Prečo je ľahšie otehotnieť po menštruácii

Práca vaječníkov a maternice úzko súvisí so štruktúrami mozgu - hypofýzou a hypotalamom. Cyklická sekrécia hormónov stimuluje rast a dozrievanie folikulov, ovuláciu a ďalej poskytuje zmeny v endometriu, ktoré sú potrebné pre vývoj vajíčka v prípade tehotenstva. A ak je koncepcia v predvečer menštruácie alebo počas nich raritou (nie viac ako 10% všetkých koncepcií), potom je čas po menštruácii na to najpriaznivejším obdobím.

Od prvého dňa menštruácie, pod vplyvom FSH hypofýzy, dominantný folikul s vaječnou bunkou začína rýchlo rásť vo vaječníkoch. Normálne by mala byť iba jedna. Celý proces trvá približne jeden až dva týždne, po ktorých vrchol uvoľňovania hormónov zabezpečuje prasknutie folikulu a uvoľnenie vajíčka. Toto je optimálny čas na počatie, po ktorom atrofické procesy začínajú v endometriu a vaječníku, ak sa koncepcia nevyskytuje. Ak je tehotenstvo, začnú sa špeciálne premeny, ktorých účelom je úplný vývoj vajíčka.

Aký je najpriaznivejší týždeň po menštruácii?

Žena, ktorá vie, kedy môže nastať tehotenstvo po menštruácii s vysokou pravdepodobnosťou, sa môže zámerne pokúsiť počať alebo zachrániť telo pred takýmito zmenami.

Mnoho dievčat, premýšľajúcich o tom, koľko dní po menštruácii môže otehotnieť, sa považuje za bezpečné. V niektorých prípadoch však pravidlo nefunguje. Ide o:

 • s nepravidelným cyklom - ovulácia je ťažké vypočítať, môže byť buď skôr alebo neskôr ako zvyčajne,
 • s krátkym cyklom - v tomto prípade dozrievanie vajíčka nastane skôr ako v 14. deň,
 • s dlhodobým špinením - v niektorých prípadoch trvajú obdobia až 10 dní, približujú sa dobe ovulácie, napríklad ak je v maternici špirála alebo žena trpí endometriózou,
 • s dvojitou ovuláciou - tento jav nie je častý, ale možný, najmä pri silnom strese, klimatických zmenách a dokonca prudkej zmene počasia, v tomto prípade sa prvá ovulácia môže objaviť bezprostredne po menštruačnom období.

Ak si pár myslí, ako rýchlo otehotnieť, je potrebné pokúsiť sa naplánovať presne sedem až desať dní po menštruácii - po ukončení krvácania. V 85% prípadov dochádza k ovulácii v dňoch 10-16 a pri zohľadnení perzistencie spermií (zostávajú aktívne štyri až päť dní) sa tieto parametre stále môžu posunúť v oboch smeroch.

Čím bližšie ku koncu cyklu je nižšia šanca na tehotenstvo. Hnojenie môže nastať len v kazuistických prípadoch - s dvojitou alebo neskorou ovuláciou, nepravidelným cyklom.

Ako vypočítať plodné dni

Aby sme pochopili, aká je pravdepodobnosť otehotnenia po menštruácii u konkrétnej ženy v tomto cykle, môžete použiť niekoľko metód.

 • Pohody. Ako sa približujeme k ovulácii, zvyšuje sa sexuálna túžba. Žena sa stáva mäkšou a učenlivejšou, partner ju priťahuje viac ako obvykle. Ide o „prirodzený mechanizmus“ zameraný na zvýšenie pravdepodobnosti intímnych vzťahov a koncepcie v týchto dňoch.
 • Z povahy vaginálneho výtoku. V predvečer ovulácie u ženy sa vaginálny výtok podobá vaječnému bielku. Sú vodnaté, bohaté, transparentné. Ich charakter prispieva k rozvoju spermií do maternice.
 • Podľa bazálnej teploty. Viac často pri plánovaní, ale aby sa ochránili, mnohé ženy tiež budujú bazálnu teplotnú schému (meranú v konečníku ráno každý deň). Mierny pokles a ďalší nárast je znakom toho, že v týchto dňoch dochádza k ovulácii. Teoreticky sa v tabuľke môžu vyskytnúť dva výkyvy, ktoré žena tvorí, ak v jednom cykle dozrie viac ako jedno vajce. Podľa harmonogramu je tiež možné určiť, či sa tehotenstvo vyskytlo alebo nie.
 • Testy na ovuláciu. Existuje veľké množstvo testovacích prúžkov, ktoré boli vyrobené ako tie, ktoré boli použité na stanovenie tehotenstva. Sú však citlivé na iný hormón - reagujú na vrchol uvoľňovania LH. Na stanovenie ovulácie je potrebné vykonať test každé dva až tri dni. Vzhľad dvoch prúžkov predpovedá ovuláciu.
 • Klasický spôsob kalendára. Pre čo najpresnejšie vypočítanie nepriaznivých a priaznivých dní sa odporúča dodržať trvanie cyklu aspoň jeden rok. Potom by ste mali mať najkratšiu dobu trvania a odčítať 18, a najdlhšiu - 11. Napríklad 21-18 = 3 a 35-11 = 24. Čísla ukazujú dni najúspešnejšie pre koncepciu. V príklade je to od tretieho do 24. dňa cyklu. Na internete nájdete množstvo kalkulačiek, ktoré automaticky zadávajú „nebezpečné a bezpečné“ dni pri zadávaní mesačných údajov. Existujú aj špeciálne programy pre telefóny, tablety, ktoré zobrazujú dni v kalendári a pravdepodobnosť koncepcie v nich.

Kedy a ako sa môžete dozvedieť o skutočnosti počatia

Je možné zistiť, či sa tehotenstvo vyvíja po ukončení menštruácie alebo nie, nie skôr ako dva týždne po oplodnení. Táto skutočnosť bude s najväčšou pravdepodobnosťou potvrdená až po oneskorení nasledujúcich kritických dní. Preto by ste nemali bežať na gynekológa alebo na panvové ultrazvuk skôr, nie je zmysel vykonávať výskum.

Metódy, ktoré vám pomôžu zistiť, či je tehotenstvo alebo nie.

 • Bazálna teplota. Pretrvávajúce zvýšenie teploty panvy nad 37 ° C je jedným zo symptómov fungovania corpus luteum a vajíčka.
 • Definícia hCG. HCG začína vystupovať okamžite po počatí. Postupne sa koncentrácia zvyšuje, množstvo sa stáva významným aj v moči. Avšak po 10-14 dňoch po oplodnení bude bežný tehotenský test negatívny, ale stanovenie hCG v krvi už ukáže pozitívne hodnoty.

Tiež nezabudnite, aké príznaky tehotenstva sú známe po oneskorení menštruácie. To je slabosť, únava, ospalosť, nevoľnosť, prekrvenie prsných žliaz.

Ako sa chrániť

Nestačí vedieť, či je možné po menštruácii otehotnieť, je potrebné zvoliť spoľahlivé metódy ochrany pre „nebezpečné“ dni, alebo naopak aktívne plánovať tehotenstvo.

Odporúčané spôsoby ochrany podľa lekárov sú nasledovné:

 • chirurgická sterilizácia,
 • vnútromaternicové zariadenie,
 • hormonálna antikoncepcia (pilulky, špirály, vaginálne krúžky),
 • kondóm.

Odporúčania pre tých, ktorí plánujú dieťa

Tipy pre páry, ktoré aktívne plánujú tehotenstvo, sú nasledovné:

 • vypočítajte deň ovulácie
 • mať sex každé tri dni,
 • užívať kyselinu listovú (u žien mladších ako 12 týždňov),
 • v neprítomnosti tehotenstva počas roka by ste mali vyhľadať lekársku pomoc.

Neexistuje jednoznačná odpoveď od lekárov na otázku, ako otehotnieť po menštruácii a na aký deň bude pohlavný styk produktívny. Existuje len veľa predpokladov, ktoré v praxi nie vždy nájdu dôkaz. Ale aj na základe existujúcich poznatkov môžete zvýšiť pravdepodobnosť počatia alebo naopak zabrániť nechcenému tehotenstvu.

Mýty a realita o tehotenstve

Pred polstoročím bola najčastejšou metódou „kalendár“ ochrany. Mnohí si pravdepodobne spomínajú, že „v sovietskom Rusku nebol žiadny sex“, takže pre väčšinu boli prakticky nedostupné kvalitné antikoncepcie. A lekári jedným hlasom uistili, že pravdepodobnosť otehotnenia ihneď po menštruácii je minimálna. Takže dámy vypočítali na vreckovom kalendári tie „šťastné“ dni, keď sa mohli bez strachu vzdať druhej polovice.

A keďže potraty neboli v tom čase veľmi vítané, vďaka „kalendárovej“ metóde a jej narušeniam sa počet obyvateľov krajiny neustále zvyšoval. Pretože tehotenstvo sa vyskytlo nielen medzi ženami, ktoré sa pripravili na magickú udalosť vopred, ale aj medzi tými, ktorí takýto dar osudu vôbec nečakali!

Zaujímavé je, že napriek všetkým príkladom sa mnohé ženy stále vážne domnievajú, že v určitých dňoch je riziko minimalizované - zvyčajne sa predpokladá, že bezpečné obdobie začína 3 dni pred začiatkom mesiaca, pokračuje počas menštruácie a 3 dni po ňom. ,

Všimnime si však hneď: minimálna a nulová príležitosť sú rôzne veci, pretože nikto nemôže zaručiť, že určitá žena v určitom momente nespadne do toho istého „šťastného“ percenta, pri ktorom sa pravdepodobnosť otehotnenia po menštruácii zmení na realitu!

Z hľadiska fyziológie

Nízka pravdepodobnosť, že bude možné začať nový život v prvých dňoch po menštruácii, súvisí s fyziológiou ženy.

Menštruačný cyklus sa skladá zo štyroch fáz. Najdlhšia je folikulárna, zvyčajne trvá dva týždne (plus alebo mínus 4 dni), v tomto čase v ženskom tele dozrieva veľmi dominantný folikul, ktorý obsahuje vajíčko pripravené na oplodnenie.

Fáza ovulácie sa vyznačuje tým, že vaječná bunka je úplne zrelá a pripravená na oplodnenie. Čaká len na vzhľad spermií - a toto obdobie trvá od 12 do 17 dní. Všetko je samozrejme veľmi individuálne, ale v tomto časovom období, ktoré sa nazýva „úrodné okno“, sa pravdepodobnosť otehotnenia stáva najväčšou.

Maternica ženy sa začína intenzívne pripravovať na prijatie embrya budúceho života, tzv. Luteálnej fázy. V tomto čase sa vajíčko ešte stále nikam neodišlo, a hoci hormonálne pozadie tela sa už kvalitatívne zmenilo, koncepcia je stále celkom možná.

Ak sa tak nestane, na konci cyklu sa uskutoční druh očistenia - samotná menštruácia, ktorá je v skutočnosti poslednou fázou deskvamácie. V tomto prípade sa endometriálna vrstva oddelí a vylúči z tela spolu s neoplodnenou vaječnou bunkou.

Pre koncepciu je tento moment mimoriadne nepriaznivý, druh agresívneho hormonálneho pozadia zabraňuje otehotneniu, dokonca aj pri nechránenom kontakte. A to trvá niekoľko dní po skončení výboja. To je dôvod, prečo otázka, ako pravdepodobne otehotnie hneď po menštruácii, mnohí lekári odpovedajú na kategorické „nie“.

Bez výnimiek neexistujú žiadne pravidlá.

Ženy, ktoré sa snažia poznať radosť z materstva, starostlivo vypočítajú dni za účelom otehotnenia - ale z nejakého dôvodu to zlyhá. Faktom je, že aj počas ovulácie, šance na úspešné oplodnenie vajíčka a skutočnosť, že to bude "zakoreniť" v maternici nepresiahne 30%. V tejto súvislosti sa zdá, že pravdepodobnosť tehotenstva v „bezpečnom“ období je dosť iluzórna - niečo okolo 1-2%. Je to však malá šanca pre tých, ktorí túžia po materstve, a pre tých, ktorí sú nútení sa chrániť, je to veľmi desivé percento.

Faktom je, že u niektorých žien, kvôli niektorým hormonálnym vlastnostiam, menštruačný cyklus nie je definitívne stanovený. Preto sa moment ovulácie môže posunúť, resp. Preto, v prípade, že mesačný môže prísť nie podľa kalendára, ale s posunom 5-7 dní, mali by ste byť skeptickí k "kalendár" metóda ochrany. Tieto ženy majú otázku - aká je pravdepodobnosť otehotnenia bezprostredne po období? - Percento pozitívnych odpovedí exponenciálne rastie.

Druhým bežným dôvodom je príliš krátky menštruačný cyklus. Faktom je, že výpočty všetkých fáz sú založené na štandardnom cykle, ktorý je zvyčajne 28-29 dní. Ale v skutočnosti sa stáva, že trvá menej ako 25 dní, zatiaľ čo menštruácia sama o sebe nie je 3-4, ale 7-8 dní, a niekedy aj viac. Ukazuje sa, že nebezpečné obdobie neprichádza na 12. deň, ale niekde na 8. mieste. Ukazuje sa, že menštruácia práve skončila (alebo stále pripomína krvavé sekréty!), Vajcia už dozrelo a je pripravené na oplodnenie.

A ak vezmeme do úvahy, že mnoho žien počas menštruácie, sexuálna túžba ostro zhoršuje, pohlavný styk v tomto čase môže byť nielen spontánny, ale aj extrémne vášnivý. Aké sú šance na otehotnenie po menštruácii v tejto situácii? Musím priznať, že je to veľmi, veľmi skvelé!

"Resort" tehotenstvo

Akékoľvek zlyhanie menštruačného cyklu je hormonálny skok v ženskom tele. Čo možno nazvať? Áno, milión dôvodov - užívanie liekov alebo nejaká choroba, nezdravá strava alebo zvýšená fyzická aktivita. Ale najčastejšie príčinou je rôznorodosť stresu, ktorý v moderných podmienkach nás trápi takmer neustále.

Okrem toho treba poznamenať, že radostné vzrušenia môžu viesť k zlyhaniu cyklu. Napríklad tie, ktoré súvisia s odchodom na dovolenku. V dôsledku toho sa po luxusnej dovolenke môže niekde na pobreží ľahko vyskytnúť nečakané tehotenstvo. A to za predpokladu, že nechránený sex bol výhradne v "bezpečnom" období! Takže na dovolenke je najlepšie nedôverovať len tejto metóde samotnej, ale používať aj inú metódu antikoncepcie.

Trvalo udržateľné "malé priateľov" môžu prekvapiť

Predpokladajme však, že ženský cyklus je „správny“ a nikdy nezmizne. Je možné dôverovať „kalendárovej“ metóde na sto percent a v tomto prípade je pravdepodobnosť otehotnenia po menštruácii? Bohužiaľ, nič sa nemení - malá šanca zostáva rovnaká.

V tomto prípade to všetko závisí na partnerovi - v niektorých spermiách sú pomalé a životaschopné, zatiaľ čo v iných sa môžu pochváliť zvýšenou schopnosťou prežitia. V niektorých prípadoch si spermie, v očakávaní zrelého vajíčka, môžu zachovať svoje „bojové“ vlastnosti počas celého týždňa, pričom sú po celý čas v genitálnom trakte.

V skutočnosti, proces hnojenia dôjde, ako sa očakávalo, počas "úrodného okna", ale žena si bude myslieť, že sa to stalo oveľa skôr - pretože nechránený sex bol pred týždňom!

V živote je vždy miesto pre nepredvídateľné nehody.

Tam sú pomerne zriedkavé prípady, keď žena má 2 vajcia zrelé v jednom cykle v rôznych časoch. Toto sa nazýva spontánna ovulácia. V skutočnosti takéto ženy môžu otehotnieť kedykoľvek, dokonca aj počas menštruácie. Nikto nemôže vysvetliť, prečo sa to deje, ale lekári predpokladajú určitú genetickú predispozíciu. Takže otázka, či existuje možnosť otehotnenia po menštruácii, by mala byť zodpovedaná všetkými ženami, ktoré boli v takýchto prípadoch v rodine.

Niekedy sa zdá, že tehotenstvo nastalo na "bezpečných" dňoch po menštruácii. V skutočnosti, všetko sa stalo oveľa skôr, ako by malo byť v čase ovulácie. Vaječná bunka bola oplodnená a pripojená do maternice. Ale z nejakého dôvodu je časť epitelu stále oddelená a vytvára ilúziu plnej menštruácie. Žena má sex po jej maturite - a po chvíli sa dozvie, že bude matkou. A samozrejme, metóda „kalendár“ zlyhá.

Všeobecne platí, že ženy, ktoré chcú 100% vylúčiť možnosť tehotenstva by nemali počítať dni v úzkosti a večný stres, a používať inú metódu antikoncepcie. Koniec koncov, možnosti medicíny vyskočili v posledných 50 rokoch!

Dlhé obdobia

Ak je menštruácia príliš dlhá, keď je regulácia pozorovaná viac ako týždeň, po prepustení, je možné, že proces zrenia nového vajca už skončil a je pripravený na hnojenie. Preto existuje riziko otehotnenia 6. deň po menštruácii a dokonca skôr.

Trvanie cyklu tiež ovplyvňuje šance koncepcie. Za normu sa považuje obdobie 28 - 30 dní, ale pre väčšinu žien v reprodukčnom veku je časový rámec oveľa kratší (22 - 26 dní).

Ak je cyklus krátky a pohybuje sa od 18 do 21 dní, potom nastáva posun vo fáze ovulácie na začiatok menštruácie. V tomto prípade, po ukončení menštruácie v prvých dňoch môžete otehotnieť, ale len v prípade, že fungovanie vaječníkov nie je narušená.

Узнайте, как правильно считать длительность цикла, из нашей дополнительной статьи на сайте.

Нерегулярный цикл

Шансы оплодотворения сразу по завершении месячных зависят от регулярности менструального цикла. Обусловлено это тем, что выход гаметы из фолликула происходит в разные дни, и узнать точную дату овуляции невозможно. Поэтому при нерегулярных месячных можно забеременеть на 4-й день после критических дней.

Včasná ovulácia

Ovulačný čas sa považuje za podmienený. Niekedy začína oveľa skôr, než sa očakávalo a je spôsobený krátkym cyklom. Súčasne trvá menštruácia 3 až 7 dní a ovulácia nastane v priebehu jedného a pol týždňa od začiatku. Preto bude tento proces pozorovaný len niekoľko dní po ukončení krvného výboja.

Zrenie vajec v dvoch vaječníkoch môže spôsobiť takéto zmeny.

V jednom z orgánov dozrieva folikul včas a včas, čo spôsobuje tvorbu pohlavných hormónov, čo vedie k menštruácii. V inom sa začína život vaječnej bunky, a akonáhle dozrie, nastane ovulácia a nastane možnosť počatia.

Tehotenstvo týždeň po menštruácii

Veľa žien má záujem o to, či je možné otehotnieť do týždňa po ukončení menštruácie. To vo veľkej miere závisí od ženského cyklu a hladín hormónov. Pravidlom je, že k ovulácii dôjde 13. deň po príchode mesačnej dávkyale tieto rámy sa často rozširujú a sú v rozsahu 10 - 17 dní. Tento proces môže začať príliš skoro alebo môže byť oneskorený. Tieto zmeny sú často spôsobené používaním liekov a individuálnymi vlastnosťami tela.

S včasným nástupom ovulácie existuje riziko otehotnenia na 7. deň menštruačného cyklu. Počas tohto obdobia je možné počatie, aj keď sú mužské spermie príliš húževnaté. Aj keď intimita bola týždeň pred ovuláciou, dôjde k oplodneniu. Ovládanie týchto procesov je veľmi ťažké.

Pravdepodobnosť takýchto zmien je rovnaká ako u pravidelného a prerušeného cyklu. Koncepcia môže nastať v ktorejkoľvek z jej fáz. Preto lekári odporúčajú používať spoľahlivejšie metódy antikoncepcie.

Podrobnejšie o tom, ktorý deň môžete otehotnieť po menštruácii, povedzte náš samostatný článok na webe.

Kalendárová metóda antikoncepcie

Metóda ochrany kalendára je pomerne populárna a zdá sa, že mnohí sú najjednoduchší, najspoľahlivejší a najbezpečnejší. V skutočnosti to nevyhovuje všetkým a nedáva 100% záruku.

Metóda určovania bezpečných a plodných dní pomáha predchádzať nechcenému tehotenstvu. Zároveň je potrebné vylúčiť intimitu v čase, keď hrozí riziko úspešného oplodnenia. Počas ostatných dní počas pohlavného styku nemôžete použiť prostriedky na ochranu.

Ak chcete používať túto metódu antikoncepcie, musíte presne vedieť, ako si udržať kalendár. Je potrebné identifikovať nebezpečné dni, v ktorých je pravdepodobnosť počatia čo najväčšia. Na tento účel je potrebné vykonať dôkladné výpočty a na ich základe zobraziť príslušné záznamy.

Mesačne po skončení mesačnej potreby označiť dni začiatku cyklu. Takéto pozorovania by sa mali robiť počas celého roka.

Od prvých mesiacov nebude možné použiť túto metódu, pretože riziká otehotnenia po menštruácii budú dosť veľké. Okrem toho musia byť výsledky neustále prispôsobované.

Ak sa teda trvanie cyklu mení v priebehu 27 - 33 dní, potom prvý z priaznivých dní na počatie bude deviaty po nástupe menštruácie a posledný - 22. Počas tohto obdobia je intimita úplne vylúčená alebo sa používa antikoncepcia.

Výhody metódy kalendára:

 • nemusíte užívať perorálne kontraceptíva a hormonálne lieky, ktoré môžu ovplyvniť zdravotný stav,
 • žiadne finančné náklady.

Nevýhodou tejto metódy prevencie tehotenstva sú:

 • Metóda je účinná len pri pravidelnom cykle. Pri najmenších porušeniach a zlyhaniach je možné počatie okamžite po menštruácii a druhý deň,
 • neexistuje ochrana pred pohlavne prenosnými chorobami,
 • antikoncepčný účinok je pomerne nízky. Pravdepodobnosť oplodnenia aj v 3. deň nie je vylúčená,
 • neustále sledovanie zmien cyklu.

Metóda kalendára sa môže používať len v prípadoch, keď neplánované tehotenstvo nie je pre partnerov vážnym problémom. Neexistuje absolútna záruka, že koncepcia nenastane v piaty deň cyklu alebo v inej fáze.

Aká je pravdepodobnosť otehotnenia v nepriaznivých dňoch?

Pravdepodobnosť tehotenstva bezprostredne po ukončení kritických dní je relatívne nízka. Predtým sa všeobecne predpokladalo, že to nie je možné, ale takéto prípady sa vyskytli. Tam bol presvedčenie, že gamete ešte nie je zrelé v tomto bode a nevychádza z folikulu, ale už bolo dokázané, že vajcia môže byť pripravený na oplodnenie aj na prvý deň po menštruácii.

Šanca otehotnieť po menštruácii sa za určitých okolností zvyšuje:

 • spontánne uvoľnenie zrelého vajíčka z folikulu bezprostredne po začiatku nového cyklu (1. - 3. deň),
 • pobyt spermií v aktívnom stave vo vajcovodoch po dlhú dobu.

Dokonca aj keď blízkosť medzi partnermi bola pred kritickými dňami, spermie bunky sú životaschopné asi týždeň a je schopný oplodniť ho okamžite po uvoľnení vajíčka. V dôsledku toho sa tehotenstvo začína v období menštruácie alebo po ich ukončení.

Ak hovoríme o pravdepodobnosti počatia po 5-7 dňoch po menštruácii, potom sa významne zvyšuje a dosahuje 90%, najmä v prípadoch, keď ženy majú krátky menštruačný cyklus.

Mužský faktor

Neodporúča sa dôverovať kalendárovej metóde antikoncepcie, aj keď bol zavedený pravidelný cyklus a nie sú v ňom žiadne zlyhania. Riziko otehotnenia je v tomto prípade spôsobené mužským faktorom. V niektorých predstaviteľoch silnejšieho pohlavia sú spermie životaschopné a veľmi pomalé, zatiaľ čo v iných sú aktívne a húževnaté. Môžu byť v tele ženy od okamihu vzniku až po oplodnenie vajíčka.

Ak sú spermie v genitálnom trakte, zostávajú aktívne až sedem dní. Mnohé ženy sa preto domnievajú, že koncepcia nenastala v nebezpečných dňoch, ale inokedy, napriek tomu, že sex bol celý týždeň predtým.

Pravdepodobnosť otehotnenia po menštruácii je u každej ženy, bez ohľadu na charakteristiky jej reprodukčného systému. To je ovplyvnené mnohými faktormi, ktoré nie je možné kontrolovať. Z tohto dôvodu sa v poslednej dobe stratila popularita kalendárová metóda ochrany.

Pin
Send
Share
Send
Send