Hygiena

Špinenie po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektoré ženy si môžu všimnúť, že po menštruácii majú krvavý výtok. V takejto situácii vzniká logická otázka, či je všetko v poriadku s prácou reprodukčného systému, je táto podmienka považovaná za normu alebo indikujúcu vývoj patologického procesu. Určite môžeme povedať, že konzultácia s gynekológom je určite potrebná, pretože len špecialista bude schopný správne stanoviť diagnózu a predpísať správnu liečbu.

Keď nastane krvácanie po menštruácii, príčiny môžu byť rôzne, od fyziologických porúch, až po vývoj gynekologických ochorení, ktoré sa môžu zhoršiť po ukončení regulácie, pretože v tomto čase sa hormonálne pozadie tela preskupuje. Zvážte podrobnejšie, pod vplyvom toho, čo faktory sa môžu javiť ako príznak, a to, čo hovorí.

Hlavná časť žien si po menštruácii všimla krv na spodnom prádle. Nie všetky dievčatá však adekvátne reagujú na tento symptóm. Niektorí majú normálny postoj k svojmu stavu a okamžite idú k lekárovi, aby vyriešili problém, iní, naopak, paniku a nevedia, čo majú robiť.

Spočiatku, aby sa upokojila a pochopila, či nebezpečenstvo po menštruácii je krvácanie, dievča môže nezávisle preskúmať vylučovanie, ktoré je k dispozícii. Podľa určitých charakteristík je možné pochopiť, či je výtok spojený s patologickým procesom, alebo nepredstavuje vážne nebezpečenstvo a čoskoro prejde sám za seba.

Ak sú príčiny, prečo krvný výtok po menštruácii súvisí s ochorením, potom môže byť podozrenie na vývoj cervicitídy alebo chronickej endometritídy. V tejto situácii bude mať sekrécia ružovú farbu, ako aj charakteristický hnilobný zápach. V prítomnosti šarlátového tajomstva stojí za to zvážiť mierne odchýlky vo fungovaní panvových orgánov, ktoré možno považovať za normu, ak takýto stav nie je pravidelný.

Zvláštneho nebezpečenstva je stav, keď je menštruácia menšia. To poukazuje na progresiu akejkoľvek patológie maternice, resp. By mala ísť na stretnutie s gynekológom a zistiť, čo sa stane s reprodukčným systémom.

Keď dievčatá po menštruácii, stojí za zváženie rôznych príčin tohto stavu. Exogénne aj endogénne faktory môžu prispieť k rozvoju tohto symptómu. Ak je ich vplyv dosť negatívny, potom na konci menštruačného krvácania žena zažije neprirodzenú sekréciu.

Ak je po menštruácii krv po týždni, hlavnými vonkajšími príčinami môžu byť:

 • Poranenie. Porušenie môže byť mechanického typu, napríklad v prípade úderu alebo iného silného fyzického nárazu v dolnej časti brucha alebo prirodzeného, ​​čo je často prípad tvrdého a neopatrného sexuálneho kontaktu.
 • Stres. Špinenie týždeň po menštruácii sa môže objaviť, ak tentoraz v živote dievčaťa bol silný emocionálny šok, ona je pod tlakom alebo depresiou, je veľmi prepracovaná, vrátane fyzickej roviny.

Keď si dievča všimne, že krvácali 5 dní po svojom mesačnom prepustení, možno boli spôsobené určitými vnútornými faktormi, vrátane:

 • Krátke trvanie menštruačného cyklu. Ak sa obrátite na lekársku terminológiu, potom sa tento stav nazýva poiomenorei. V tomto prípade príchod nasledujúcich nariadení prichádza pomerne rýchlo, v priemere po dvoch týždňoch. Krátke trvanie menštruačného cyklu nastáva pri nedostatočnej produkcii estrogénu.
 • Endometrióza. To je ďalší dôvod, prečo je po menštruácii krvavá. Tento patologický stav je charakterizovaný zápalom a rastom sliznice pošvy mimo tela, na pozadí ktorého je možné pozorovať neprirodzené sekréty.
 • Venerické choroby. Ak došlo k sexuálnemu kontaktu s nositeľom infekcie a krvácanie začalo týždeň po menštruácii, je možné, že sa vyskytla infekcia. Pretože väčšina týchto patológií má latentný charakter priebehu a dlhú inkubačnú dobu, krvavá sekrécia môže byť 10-18 dní po menštruácii.
 • Hyperplázia endometria. Ďalšie ochorenie, pri ktorom pacienti majú krvný výtok po regul. V tomto prípade je sekrécia bohatá, niekedy v rozsahu, v akom sa zhromažďuje v zrazeninách.
 • Maternice myómy. Výtok po menštruácii môže byť krvavý v prítomnosti benígneho nádoru na reprodukčnom orgáne. Prítomnosť bolestivého syndrómu v oblasti spodnej časti brucha bude zároveň zaznamenaná medzi sprievodnými príznakmi.
 • Ovulácie. Niektoré spravodlivé sex s ovuláciou, tam je mierny výtok s prímesou krvi. Tento stav nie je považovaný za patologický a je normou, pretože sa vyskytuje na pozadí nerovnováhy hormónov. Keď je ovulácia ukončená, krvácanie prejde.

Príčiny krvácania u žien po menštruácii môžu byť odlišné. Gynekológovia tiež poznamenávajú, že niektorí z ich pacientov sa sťažovali na výskyt takéhoto príznaku po inštalácii vnútromaternicového zariadenia a užívaní perorálnych hormonálnych kontraceptív.

Najčastejšie, keď sa krvné výtery objavia po menštruácii po 3 dňoch, lekári diagnostikujú endometriózu u žien. V tomto prípade je sekrécia neskutočná, rozmazaná. Postupne, keď choroba postupuje a presúva sa do pokročilejšieho štádia, výtok sa stáva hojnejším. Množstvo sekrécie tiež závisí od zóny lokalizácie nidusu. Napríklad pri cervikálnych léziách je malý výtok.

Ak je krvácanie týždeň po menštruácii, je možné, že sa vyvíja adenomyóza. V tomto prípade sa sekrécia môže objaviť a zmiznúť s určitou periodicitou. Treba povedať, že od vzniku menštruačného cyklu každá žena vie o jej trvaní.

Pri adenomyóze maternice sa môže otvoriť neprirodzené krvácanie. Zdroj: prozachatie.ru

Je možné, že ak by menštruácia trvala štyri dni, krvácanie možno pozorovať šesť dní. Toto je priame fyziologické vysvetlenie. Možno, keď mesačné prešiel, a krvácanie sa stále deje, maternice aj naďalej očistené od biologickej tekutiny. V tomto prípade bude mať sekrécia ružovú farbu a nepredstavuje nebezpečenstvo pre zdravie žien. Táto podmienka je 2 až 5 krát za každých 12 až 14 cyklov.

Ďalším dôvodom vzniku takýchto sekrétov je použitie perorálnych hormonálnych kontraceptív. V tejto situácii bude výtok rozmazaný po menštruácii a samotný symptóm trvá 3-6 mesiacov.

Nie je vylúčené, že ak po menštruačnej krvi príčina spočíva v znížení schopnosti krvi zrážať sa. Je možné, že žena má mimomaternicové tehotenstvo, takže sekrécia sa nezastaví ani po ukončení regulácie. Žena, ktorej výtok by mal trvať viac ako týždeň, sprevádzaný bolesťou v dolnej časti brucha, by mal ženu upozorniť.

Ak je mesačné obdobie u konca, ale naďalej je rozmazané krvou, je možné, že žena mala zlyhanie cyklu a ovulácia bola oneskorená. V tomto prípade bude takýto stav spojený s uvoľňovaním zrelého vajca do dutiny maternice, ktorá je niekedy sprevádzaná krvácaním a miernou bolesťou v bruchu.

Počas ovulácie dochádza k špineniu. Zdroj: dor-lic.ru

Ďalším možným dôvodom, prečo po menštruácii je krvácanie, je erózia krčka maternice a endocervicitída. Allokácia sa vo väčšine prípadov pozoruje približne 7-10 dní po ukončení regulácie. Ak je ich objem veľký, môžeme hovoriť o nástupe nebezpečného krvácania, ktoré sa dá zastaviť len v nemocnici s pomocou skúsených lekárov.

Pri krvácaní okolo 14-18 deň, je možné, že oplodnenie vajíčka s spermatozoon došlo skôr, a tehotenstvo začalo. Lekári hovoria, že je pozorované implantačné krvácanie, pretože v tomto čase je vajíčko pripojené k jednej z maternicových stien pre neskorší vývoj.

Po sexe

Keď po menštruácii dochádza ku krvácaniu, príčiny nemusia byť vždy spojené presne s reguláciou. Existuje možnosť, že takýto stav vznikol po intimite. V tomto prípade budú provokujúce faktory:

 • Prestávky cystických útvarov
 • Predtým zranený
 • Nedbanlivý sexuálny kontakt,
 • Cervicitída a vaginitída,
 • Erózia krčka maternice,
 • Polypy v pošve.

Ďalším pravdepodobným dôvodom pre skutočnosť, že po intímnej intimite je krvácanie, prítomnosť takejto patológie ako ektopia. V tomto prípade sa krvácanie objaví zakaždým, keď dôjde ku kontaktu s sliznicou krčka maternice.

odporúčanie

Ak sa krvácanie vyskytne po 10 mesiacoch po menštruácii a po dlhom čase nezmiznú, mali by ste sa okamžite dohodnúť s gynekológom. Zvláštne nebezpečenstvo je sekrécia, ktorá je sprevádzaná silným nepríjemným zápachom, ako aj bolesťou.

V tomto prípade je absolútne neprijateľné zapojiť sa do samoliečby. Tiež, ak je hojný krvný výtok v týždni po menštruácii, neodporúča sa uchýliť sa k tradičným metódam liečby. Aj keď príznaky zmiznú, takýto účinok na organizmus môže rozmazať klinický obraz.

Ako zastaviť krv po menštruácii po troch dňoch alebo inom období závisí priamo od pravého dôvodu, ktorý vyvolal vývoj takéhoto stavu. Lekári tak ponúkajú rôzne spôsoby liečby:

 • Ak existuje patológia infekčnej povahy, potom lekári predpisujú lieky s antibakteriálnym typom účinku. Dobre pomáhajú aj perorálne lieky, ale aj lokálne lieky. Okrem liečby môžu byť predpísané protizápalové lieky.
 • Je nevyhnutné, aby pacienti boli predpísané lieky, ktoré môžu zastaviť krvácanie, rovnako ako zabrániť chudokrvnosti.
 • Ak sa vyskytne endometrióza, polypy alebo myómy, potom sa vo väčšine prípadov liečba uskutoční prostredníctvom chirurgického zákroku.
 • Niekedy krvavý výtok týždenne po menštruácii nastáva v dôsledku endokrinnej dysfunkcie. V tomto prípade sa liečba uskutočňuje výberom a podávaním hormonálnych liečiv.

Je dôležité si uvedomiť, že existuje mnoho dôvodov, prečo sa objavuje krvácanie, ktoré nesúvisí s menštruáciou, preto je lepšie, aby ste sa sami nedali liečiť, pretože mnohé gynekologické patológie sú tajné a čím pokročilejšie štádium, tým ťažšie je zbaviť sa ich.

Pin
Send
Share
Send
Send