Hygiena

Ako pochopiť, že toto obdobie začne čoskoro

Pin
Send
Share
Send
Send


Otázka, ktorá zaujíma mladé dievčatá. Mesačne prvýkrát: Čo robiť? Aké sú znaky prístupu? Aké sú prvé príznaky menštruácie u dievčat??

Známky, že menštruácia sa blíži (úplne prvý) sú: 1) zväčšenie prsníkov, môžete dokonca povedať, že sa stanú kameňmi, elastickými, 2) začnete si myslieť, že vaša postava je dokonalá, oblečenie sedí veľmi pekne, 3) ale potom vzniká nervozita všetko sa začína otravovať, začnete uchopiť každého, ani neporozumiete tomu, čo je dôvodom, 4) je tu pocit beznádeje, 5) spodná časť brucha začína bolieť, otravné bolesti, kŕče. Tam je výraz, ktorý opisuje túto bolesť: rodím ježka. Tak to je. Nie všetky tieto príznaky sa môžu objaviť, môže existovať iba niekoľko bodov. Ale zmena nálady, pravdepodobne vôbec, bez výnimky, celá táto zmena hormonálneho pozadia.

Každé dievča by malo samozrejme sledovať svoj vlastný cyklus a malo by presne vedieť, kedy začínajú „tieto“ dni. Telo každej osoby je však iné a každá osoba môže mať znaky blížiacich sa ku kritickým dňom. Môžem povedať o sebe, že pár dní pred nástupom, môj čuch sa zhoršuje, ostré pachy dráždia a tiež sa stávam viac podráždený sám sebou, deň predtým som dostal bolesť v dolnej časti brucha. Snažte sa pozorovať svoje telo niekoľko mesiacov v rade a všetko pochopíte sami.

Kedy začne mesačne - ako tomu rozumieť

Väčšina ženských zástupcov je smutná nástupom menštruácie.

A v tomto ohľade, ako pochopiť, že mesačne čoskoro začne? K tomu je potrebné vypočítať vzhľad kritických dní, sprievodné príznaky, znaky premenštruačného syndrómu môžu pomôcť.

Tu je len silná bolesť môže znamenať vážne zdravotné problémy. To je dôvod, prečo stojí za to navštíviť lekársku inštitúciu.

Reprodukčný cyklus má 28 dní. Koľko dní bude pridelených na celé obdobie, závisí od individuálnych charakteristík organizmu.

Ako pochopiť, že toto obdobie začne čoskoro? Kritické dni naznačujú špeciálnu cyklickosť, ktorá je rozdelená do fáz. Spolu sú 4:

 1. Od prvého do piateho dňa. Znížením obsahu progesterónu v krvi sa epitel v maternici odlupuje. Vďaka nemu je výber. Keď k tomu dôjde, folikul tvorí vaječnú bunku.
 2. Od piateho do štrnásteho dňa. Počas tohto obdobia sa nepozoruje menštruačný cyklus. Krvné zrazeniny pochádzajú z krčka maternice. Obsah estrogénu prevyšuje normu, vďaka ktorej je folikul odhalený. V tomto bode je vajíčko vo vajcovode, kde je schopné oplodniť.
 3. Od 15 do 23 dní. Ak koncepcia neprišla, rýchlosť estrogénu sa znižuje. Zničený folikul sa stáva podobným corpus luteum, ktorý je zodpovedný za vzhľad progesterónu.
 4. Od 23 do 28 dní. Ženy potrebujú progesterón na zdravý pôrod a následné podanie.

Ak sa koncepcia nestane, ženy čoskoro zistia, kedy začne menštruácia. Predzvesťou tohto je uzavretie mŕtvych buniek výstelky maternice. V tomto bode ženy pociťujú mierne nepohodlie, ktoré sa prejavuje v určitých príznakoch. Tento jav varuje pred začiatkom menštruácie.

Zistiť, ako skoro menštruácia príde, nie je tak ťažké, musíte poznať hlavné črty tela. Preto, aby sa určil začiatok kritických dní pomôže niektoré príznaky, ktoré musia byť predložené všetkým.

Hlavné prekurzory menštruačného cyklu:

 1. Objem prsných žliaz sa zvyšuje. Hrudník je zároveň trochu drsný a je tiež možné cítiť bolesť v tejto oblasti. Pozoruje sa nevýznamný výtok z bradaviek, ktorý sa následne premení na tvarovku. Je však veľmi ťažké takéto javy okamžite rozpoznať.
 2. Keď nastane menštruácia, vznikne akútna alebo mierna bolesť v spodnej časti brucha, pretože maternica čoskoro vyvedie endometrium. V podstate je tento jav sprevádzaný výskytom bolestivých pocitov, ktoré sa prejavujú v závislosti od vlastností organizmu. Niekedy je to spojené so zlyhaním hormonálneho systému. Najlepším riešením pri pozorovaní charakteristických symptómov je teda kvalifikovaná pomoc špecialistov.
 3. Na vonkajšej vrstve epidermy je možné pozorovať menšie vyrážky. Táto funkcia sa označuje ako hormonálne problémy pred menštruáciou.
 4. Predtým, ako sa objavia prvé príznaky menštruácie, je v dolnej časti chrbta bolesť. Časté sú aj iné procesy, ktoré sa vyskytujú pred menštruačným cyklom.
 5. Na začiatku menštruácie sa uvoľní črevo. Táto fáza sa vzťahuje na nevyhnutnú reakciu tela. V špecifickom časovom intervale krátko pred menštruáciou sa telo zbaví nadbytku. Bolesť v kritických dňoch je v zásade spojená s nadmerným zaťažením čriev. S pohybom čriev sa však nepohodlie zmenšuje.

V zriedkavých prípadoch sú súvisiace symptómy alebo príznaky pripisované iným. Najbežnejšie javy: dobrá chuť do jedla, opuchy končatín a časť tváre. Niektoré ženy sa sťažujú na pocit nevoľnosti, ktorý sa stal známy ako PMS.

Muži odmietajú veriť v prítomnosť premenštruačného syndrómu. Ženy však tvrdia, že ich nepohodlie sprevádza počas celého obdobia menštruácie.

Zdravotnícki pracovníci majú rôzne názory na prítomnosť PMS, ale ženy hovoria, že je možné odhaliť prístup menštruácie.

Lekári zapojení do predmenštruačného obdobia potvrdzujú jeho prítomnosť. Okrem toho stále odhaľujú rozmanitosť tohto stavu.

Existujú 3 hlavné typy PMS, charakterizované konkrétnymi príznakmi:

 1. Podkopaný nervový a psychologický stav. Tento druh párenia je spojený s emocionálnym rozkladom, podráždenosťou, výskytom depresívnych porúch, slzami a oslabením morálnej stability. S výskytom menštruácie u ženy, nadmerná únava a nervozita môžu byť považované za častý príznak, ktorý sa rozširuje do životného prostredia. Príznaky, ktoré sa vzájomne striedajú, sú normálne a nepredpokladajú žiadne zdravotné problémy.
 2. Ťažké opuchy. Zahŕňa prsné žľazy, končatiny rúk a nôh, oblasť brucha. Existuje aj slabosť, ktorá ovplyvňuje ďalšiu činnosť počas dňa.
 3. Tento typ je najbežnejší. Je exprimovaný hlavne pri bolestiach hlavy, závratoch a nevoľnosti. Zástupkyne si tiež všímajú členenie, emocionálny stres. S nástupom menštruácie sa zvyšuje tendencia k depresívnym poruchám a oslabenie organizmu.

Okrem charakteristických príznakov predmenštruačného syndrómu existujú aj dôvody:

 • jesť nezdravé jedlo
 • nedostatok vitamínov
 • zvýšená hodnota v tele prolaktínu, t
 • endokrinné disrupcie,
 • dodržiavanie konfliktných situácií
 • stres,
 • oslabenie hormonálnych hladín,
 • zlá dedičnosť
 • nedostatočné množstvo určitých hormónov.

Ak tento syndróm zabráni tomu, aby sa osoba zúčastnila na nejakom dôležitom biznise, alebo ak sa cíti silná bolesť, mali by ste navštíviť lekársku inštitúciu. Situáciu a možnosť vzniku nebezpečných chorôb vysvetlí iba lekár.

Typickým príkladom nástupu menštruácie je silná bolesť brucha krátko pred nástupom výboja. Zároveň môže byť bolesť hrudnej kosti vyvolaná bolesťou. V niektorých prípadoch sa takéto príznaky ťažko znášajú.

Na zlepšenie pohody je potrebné pred fyziologickým cyklom znížiť fyziologickú aktivitu. Vo väčšine prípadov toto odporúčanie pomáha predchádzať bolesti v oblasti brucha a hrudníka.

Niektoré ženy pociťujú silnú bolesť, prostredníctvom ktorej sa prispôsobujú zvyčajnému spôsobu života.

Ak dôjde k takémuto javu s charakteristickou pravidelnosťou, stojí za to bezodkladne konzultovať s odborníkom.

Lekár bude schopný určiť príčinu bolesti na hrudníku, ako aj zvoliť vhodnú liečbu. Takéto príznaky môžu byť nebezpečné, pretože prenášajú nádory, infekčné choroby.

Prsné žľazy, ktoré získavajú supersenzitivitu a nepohodlie pri najmenšom dotyku, sú často hlavným príznakom difúznej mastopatie. Charakteristickým znakom patológie je rýchle šírenie tkanivami nachádzajúcimi sa na hrudi.

Z tohto dôvodu sa v nich objavia malé uzliny, ale na začiatku cyklu zmiznú. Neaktívnosť môže nasmerovať miernu formu choroby na závažnejšiu. Pozorovanie symptómov ochorenia je mimoriadne dôležité, pretože existuje pravdepodobnosť, že sa v počiatočnom štádiu mastitídy odstránia následky.

Preto je potrebné vyhľadať pomoc gynekológa.

Najmenšia zmena telesnej teploty vo veľkom rozsahu je obvyklý proces pred menštruáciou. Jeho hodnoty sa však pridávajú v závislosti od fáz menštruácie. Limit pozorovaný pri ovulácii. Na konci cyklu priľne na 35 alebo 37 stupňov. Dôvod zvýšenia telesnej teploty je spôsobený pretrhnutím folikulov a produkciou progesterónu.

Ak sa počas mesiaca telesná teplota nezmenila, znamená to porušenie. Predchodcami sú problémy s pôrodom alebo dokonca nemožnosť otehotnieť.

Aké sú prvé náznaky, že vaše obdobie začne čoskoro?

Počas čakania na „tieto“ dni môžete cítiť úzkosť alebo dokonca cítiť strach, nie úplne pochopiť, čo očakávať a ako začínajú prvé menštruačné obdobia. Správnym a jednoduchým spôsobom, ako sa zbaviť strachu a rozptýliť všetky pochybnosti, je dozvedieť sa o menštruácii: zoznámiť sa s príznakmi menštruácie.

Prečítajte si viac o prvom mesačníku - v článku “Všetko o prvej menštruácii«

Kedy prichádzajú prvé obdobia?

Prvý menarche (menarche) u dievčat sa zvyčajne vyskytuje vo veku 12 - 14 rokov, ale môže sa vyskytnúť ešte skôr (vo veku 9 až 15 rokov) - je to normálne. Mesačne vždy "prísť" spolu so zmenami vo vašom vzhľade spojené s rastom.

Sú to príznaky, ako je rast vlasov na nohách, v oblasti podpazušia a ochlpenia, rast prsníkov, niekedy pupienky alebo akné na tvári alebo na chrbte.

Všetky prvé príznaky menštruácie sú spojené so zmenami vo výrobe špecifických látok - hormónov, ktoré sa uvoľňujú, keď vyrastiete.

Ďalšie informácie o známkach puberty nájdete v článku "Ako sa mení moje telo?"

Ako zistiť, že čoskoro začnete svoje obdobie? Existuje niekoľko značiek

Zvyčajne krátko pred nástupom prvého menštruačného obdobia sa objavia biele - ľahký výtok z pošvy, ktorý si môžete všimnúť na spodnom prádle. Tieto sekréty sú normálne, ich vzhľad jednoducho znamená, že vaše telo dozrieva. Menštruácia pravdepodobne začne o rok alebo dva potom, čo sa objavia tieto prvé príznaky menštruácie.

Prečítajte si viac v článku „Beli“

Premenštruačný syndróm

Existuje niekoľko ďalších príznakov menštruácie, čo naznačuje, že menštruácia doslova príde v najbližších dňoch. Zvyčajne sa však neobjavujú okamžite, ale po menštruačnom cykle (približne rok po prvých menštruačných cykloch). Toto sú príznaky ako:

 • bolesť, nepríjemná bolesť v dolnej časti chrbta alebo v bruchu,
 • mierne zväčšenie a citlivosť na hrudníku,
 • zmeny nálady (slza, agresivita alebo podráždenosť).

Takéto symptómy sa nazývajú predmenštruačný syndróm (PMS). Nebojte sa, so všetkými týmito nepríjemnými príznakmi menštruácie je pomerne ľahké zvládnuť. Možno nám pomôžete "Tipy na zlepšenie pohody počas menštruácie«.

Čo pomôže cítiť sviežosť?

Ak chcete zachovať pocit sviežosti pred menštruáciou, skúste použiť pánske vložky pre dievčatá (napríklad CAREFREE®). Môžu byť použité, aj keď neviete, kedy prídu prvé obdobia a obávate sa, že pôjdu nečakane. Tiež "denný" môže byť použitý pre snímanie pri snímaní počas menštruácie.

Ako určiť prvý deň menštruácie

Ako zistiť, kedy prichádzajú mesačne? Každá žena alebo dievča má svoje vlastné, individuálne prekurzory menštruácie, pre konkrétne prípady je potrebný špeciálny prístup. Ak budete pozorne počúvať zmeny vo vašom tele, môžete takmer presne predpovedať nielen presný čas, kedy nastane menštruácia, ale aj ten pravý deň alebo dokonca hodinu.

To bude signalizované mnohými procesmi, ktoré si vyžadujú pozornosť. Napríklad zvýšenie prsných žliaz a zmeny v maternici a vaječníkoch sú prvými príznakmi skorého nástupu kritických dní. Poslednú fázu menštruačného cyklu alebo jeho druhú polovicu zvyčajne charakterizuje začiatok nevyhnutného procesu.

Je celkom ľahké sa dozvedieť, že menštruácia sa začne čoskoro, ak viete niekoľko konkrétnych vlastností vášho vlastného organizmu a príznaky, ktoré si vyžadujú iba malú pozornosť, pomáhajú určiť presné časové intervaly. Ako zistiť, kedy začne mesačne:

 1. Prsné žľazy sa zväčšujú. Zvyšujú veľkosť, prejavuje sa určité prekrvenie ženských prsných žliaz, je tu mierna bolestivosť. Tam je tiež mierne vypúšťanie z bradaviek, ktoré neskôr zase do stuhnutého tajomstva, ktoré ženy okamžite nevšimnú.
 2. Keď sa má začať menštruácia, je cítiť nepríjemnú bolesť v dolnom bruchu, takže maternica sa pripravuje na odmietnutie svojej vnútornej vrstvy (endometria). Vo väčšine prípadov je to sprevádzané nepríjemnými bolestivými pocitmi, ktoré najčastejšie závisia od individuálnych vlastností organizmu. V zriedkavých prípadoch sú takéto bolesti spojené s hormonálnymi nerovnováhami, preto pri zistení výrazného nepohodlia by najlepším riešením bolo konzultovať s kvalifikovaným gynekológom.
 3. Môže sa objaviť kožná vyrážka. Tento príznak priamo súvisí s hormonálnymi zmenami v tele v predvečer menštruácie.
 4. Keď príde menštruácia, objavia sa bedrové bolesti. Docela spoločný príznak, ktorý je spojený s rôznymi procesmi prebiehajúcimi v maternici v predvečer menštruácie.
 5. Keď príde menštruácia, črevá sa vyprázdnia. Ide o úplne prirodzenú reakciu organizmu s normálnym metabolizmom. V časovom intervale pred nástupom kritických dní sa ženské telo snaží zbaviť všetkých zbytočných. Vo väčšine prípadov sú bolestivé pocity v období pred menštruáciou priamo závislé od nadmerného preťaženia čriev a po vyprázdnení zmiznú.
 • Jednoduchý spôsob, ako ísť! Tak sa naši predkovia ... Zapíšte si recept. Tento ľudový liek by mal byť opitý ráno na 1 ... Prečítajte si článok v úplnom >>
 • Spôsob, ktorý vám umožní ľahko vidieť dlho očakávané dva prúžky ... Celý článok si prečítajte >>

Niekedy sa u predchodcov menštruácie zaznamenávajú niektoré ďalšie javy, ako napríklad túžba po jedle viac, opuch dolných končatín, tvár. Niektoré dievčatá v sebe zaznamenali depresívny stav, ktorý sa nazýva predmenštruačný syndróm alebo PMS.

Zástupcovia silnejšieho pohlavia v každom ohľade popierajú existenciu PMS, ženy tiež trvajú na tom, že ju zakaždým zažijú pred tým, než raz mesačne pôjdu.

Odborníci sa stále dohadujú o prítomnosti predmenštruačného syndrómu, ale mnohé ženy hovoria, že chápu, kedy menštruácia prichádza v dôsledku PMS.

Profesori študujúci túto veľmi zaujímavú otázku potvrdzujú existenciu tohto syndrómu a dokonca ho rozdeľujú na niekoľko typov. Aké sú príznaky PMS a je možné pochopiť, že čoskoro prídu kritické dni:

 1. Neuropsychický pohľad. Tento druh sa vyznačuje depresívnym stavom, zvýšenou nervozitou, tendenciou k depresii, slzou a porušením morálnej stability. Keď začala menštruácia, ženy sa sťažujú na únavu, zažívajú bezdôvodnú agresiu voči okoliu. Rýchla zmena vonkajších príznakov je normálna a nepovažuje sa za poruchu.
 2. Opuchnutý pohľad. Tento typ je sprevádzaný zvýšením prsných žliaz, opuchom horných a dolných končatín, ako aj tváre, brušnej distenzie a zvýšenej slabosti celého organizmu.
 3. Cephalgický pohľad. Tento typ sa prejavuje zvýšenými bolesťami hlavy, záchvatmi závratov, nevoľnosťou. Ženy sa sťažujú na depresívnu morálku, keď prišli mesačne, majú tendenciu k depresii a celkovému zhoršeniu zdravia.
 • AKO RÔZNY POPULÁR Aká veľkosť by nebola najdôležitejšia vec - jej „kvalita“, zavesenie aj najžiadanejšia veľkosť priťahuje málo pozornosti a prináša len nepríjemnosti. A potom, otočiť jej tvar je oveľa dôležitejšie ako zväčšiť ...
 • podvýživa,
 • nedostatok vitamínov
 • zvýšené hladiny prolaktínu
 • ochorenie štítnej žľazy,
 • časté konflikty
 • dlhodobý stres,
 • hormonálne poruchy
 • zlá dedičnosť
 • narušenie hladiny určitých hormónov.

Aké zmeny sa vyskytujú vo vaječníkoch pred začiatkom menštruácie? V zdravom tele sú procesy, ktoré sa vyskytujú vo vaječníkoch, vždy rovnaké. На 13-16 день менструального цикла яйцеклетка, которая уже созрела к этому времени, образует выпячивание (на УЗИ возможно покажет функциональную кисту), а затем выводится из яичника.

При лопании стенки яичника и выходе яйцеклетки из него женщина чувствует боль в подвздошных областях.

V mieste, kde vajcia vyšli z vaječníka, je tu corpus luteum, ktoré produkuje progesterón (steroidný hormón), pripravuje endometrium na oplodnenie vajíčka.

V prípade, že nedošlo k oplodneniu, dochádza k deštrukcii corpus luteum, k nedostatočnej produkcii hormónu ak odmietnutiu endometria. V tom okamihu začína menštruácia.

Ak počas menštruácie pocítite výraznú bolesť vaječníkov, mali by ste okamžite kontaktovať kompetentného špecialistu, pretože ide o patológiu.

Čo robiť, keď je menštruácia bolestivá?

Vo väčšine prípadov lekár predpisuje použitie hormonálnych antikoncepčných liekov s cieľom normalizovať celý menštruačný cyklus. Najlepším riešením pre tých, ktorí chcú eliminovať hlavné príznaky, je použitie liekov, ktoré potláčajú svalové kŕče alebo zavedenie rektálnych čapíkov.

Predčasné obdobie bez príznakov.

U niektorých žien nie je obdobie pred menštruáciou sprevádzané žiadnymi klinickými príznakmi a nie sú žiadne zjavné príznaky menštruácie.

V tejto situácii zostáva iba jedna vec: viesť osobný kalendár kritických dní, aby sa vopred zistilo, kedy sa začína menštruácia. Menštruačný cyklus trvá v priemere asi mesiac, ideálne 28 dní.

Ako sa dozvedieť o nástupe prvej menštruácie dievčaťa? Ako zistiť, kedy začne prvá menštruácia? Príchod prvej menštruácie pripraví mladé telo dievčaťa na budúce tehotenstvo a následné porodenie. Prvé kritické dni dievčaťa prichádzajú vo veku jedenástich alebo štrnástich rokov.

Vo všeobecnosti môže veľký počet faktorov ovplyvniť dátum prvého menštruačného obdobia, ako je napríklad dievčenská výživa, jej zdravie, dedičnosť, minulé choroby a mnoho ďalšieho.

Ako chápete, čo začne menštruácia? Z príznakov, ktoré sprevádzajú prvé predmenštruačné obdobie, vyniknúť: neznáme ťahanie bolesti v dolnej časti brucha, únava, záchvaty agresie, nutkanie na nevoľnosť, závraty a náhle zmeny nálady.

Tam sú tiež niektoré ďalšie viditeľné znaky, podľa ktorých budeme rozumieť, že menštruácia príde čoskoro: zvýšenie objemu bokov, vzhľad transparentný vaginálny výtok, zvýšenie práce potných žliaz, rast prsníka.

Ako zistiť, kedy sa mesačne začína, aké znaky sa objavujú?

Len málo žien sa môže pochváliť pravidelným cyklom. Čo môžeme povedať o dievčatách, ktorých kritické dni sa práve začali a cyklus ešte nebol stanovený.

Na pomoc mladistvým sa poskytujú informácie o tom, ako vypočítať menštruačný cyklus a rozpoznať predzvesť budúcich menštruácií, ako zistiť, kedy začína menštruácia.

A čo je najdôležitejšie - ako nezamieňať obvyklé príznaky PMS s príznakmi závažných chorôb?

Čo je menštruačný cyklus?

V menštruačnom cykle žien v priemere 28 dní. Mesačné obdobia sa môžu začať 21 až 35 dní po poslednom menštruačnom období, ktoré sa nebude považovať za patológiu a odchýlku od normy.

Cyklus sa dá ľahko vypočítať: od prvého dňa menštruačného krvácania až do prvého dňa prepustenia nasledujúci mesiac.

Ak chcete pochopiť, kedy dni začínajú kriticky, musíte pochopiť vnútorné procesy, ktoré sa každý mesiac vyskytujú v dievčenskom tele.

Gynekológovia sa rozhodli rozdeliť menštruačné obdobie do štyroch fáz. Zvážte každú fázu samostatne:

 • Prvá fáza. Trvá priemerne 5-7 dní od začiatku krvácania. V tomto čase sa znižuje koncentrácia progesterónu (ženského pohlavného hormónu zodpovedného za tehotenstvo). Ak sa koncepcia nevyskytla, začína proces uvoľňovania epitelu v maternici. Keď sa epitel oddelí, cievy prasknú a spôsobia bolesť v bruchu. Hypotalamus (časť mozgu, ktorá reguluje vylučovanie hormónov v tele) zároveň dáva príkaz pripraviť nové vajce. Výroba ďalšieho ženského hormónu, estrogénu, nevyhnutného pre ďalšiu fázu, začne okamžite.
 • Druhá fáza (od 5 do 14 dní). Mesačne končí, ale hlienový výtok pokračuje niekoľko dní. Tieto dva až tri dni majú nízku šancu otehotnieť. Od 10. dňa cyklu koncentrácia estrogénu prudko stúpa. Pod vplyvom tohto hormónu sa folikul vo vaječníku roztrhne a zrelé vajíčko opustí. Teraz je čas na možné počatie. Samotná žena môže pociťovať prasknutie steny folikulu s miernou bolesťou v oblasti iliakov.
 • Tretia fáza (od 15 do 23 dní). Vaječník sa pomaly pohybuje cez vajíčkovody a čaká na oplodnenie. Ak sa koncepcia nevyskytne, koncentrácia estrogénu sa postupne znižuje. Zvyšky folikulu sa premenia na luteum corpus - zdroj hormónu progesterónu. Na druhej strane začína procesy poslednej fázy reprodukčného cyklu.
 • Štvrtá fáza (od 23 do 28 dní). Je to v týchto dňoch, že dievča cíti nepohodlie a bolesť. V poslednom štádiu, progesterón prispieva k odmietnutiu epitelu z vnútorných stien maternice, ktorá vychádza vo forme tmavých zrazenín z pošvy. So začiatkom prepustenia začína nové menštruačné obdobie.

V posledných 7 dňoch cyklu sú ženské genitálie napäté a bolestivé a prsné žľazy sa zväčšujú vplyvom progesterónu. To všetko sú jasné známky toho, že sa začínajú kritické dni.

Hlavné príznaky blížiacej sa menštruácie

Existuje niekoľko prekurzorov, podľa ktorých každá dievčina pochopí, že jej obdobie čoskoro začne. Každý organizmus bude individuálny, s rôznym stupňom závažnosti.

Preto sa oplatí sledovať, ktoré znaky sa objavujú jasnejšie a ktoré prechádzajú miernym alebo neviditeľným spôsobom. Je tiež dôležité pochopiť, aký konkrétny deň prichádzajú.

Takže si môžete vypočítať individuálny menštruačný plán doslova až jeden deň alebo dokonca hodinu.

Tak, ako pochopiť, že obdobie začne čoskoro? Hlavné príznaky:

 • Zvýšenie a prekrvenie prsných žliaz. Kreslenie bolesti, svrbenie a brnenie v hrudi. Z bradaviek, ktoré sa neskôr zložia, môže byť jasný výtok. Reakcia žliaz na hormonálne zmeny u každého dievčaťa je iná. Bolesti by sa mali podobať na prvé pocity rastu prsníka v dospievaní. Preto v prípade ostrej alebo akútnej bolesti na hrudníku sa oplatí kontaktovať gynekológa, aby sa predišlo nebezpečným chorobám.
 • Dolné brucho otravné bolesti v dolnej časti chrbta. Nadúvanie brucha. Je to spôsobené skutočnosťou, že v maternici sa oddeľuje vrstva epitelu. Akútne bolestivé pocity môžu byť v posledných troch dňoch pred menštruáciou, ale všetko záleží na vlastnostiach tela a na prahu bolesti ženy. Niektorí ľudia vôbec necítia bolesť, v dolnom bruchu si všimli miernu kontrakciu a nepohodlie.
 • Vyrážka na tvári Vyskytuje sa hlavne v dospievaní, ale vyskytuje sa u dospelých žien s mastnou pokožkou. Hormonálna zmena v druhej polovici cyklu spôsobuje takúto reakciu.
 • Črevná nevoľnosť Keď je endometrium oddelené, maternica sa zväčšuje, tlačí na steny čreva, čo prispieva k častejšiemu vyprázdňovaniu. Tiež ovplyvňuje celkový proces metabolizmu v tomto ťažkom období. Telo zažíva stres a snaží sa zbaviť všetkých zbytočných.
 • Psychologické nepohodlie, podráždenosť. Tento ťažký stav sa nazýva predmenštruačný syndróm (PMS). Nevyskytuje sa u každého dievčaťa, ale iba v 5% z pohlavného styku. Prejavuje sa vo forme nervozity, náhlych výkyvov nálady, únavy, bolesti hlavy, závratov a celkovej slabosti v tele.

Tieto príznaky sú akútne v poslednom týždni pred menštruáciou. Už pri týchto skutočných symptómoch sa dá predpokladať, keď sa môže začať ďalšia menštruácia.

Menarche dievča

Nástup prvého krvácania u dievčat sa nazýva menarche. Toto je pre dospievajúcich veľmi vzrušujúci čas. Aby sa zabránilo panike, mamičky by mali dievčatám oznámiť hlavné body súvisiace s cyklom:

 • prečo ísť mesačne
 • ako zistiť, že prídu čoskoro
 • ako používať podložky,
 • prečo viesť kalendár
 • kedy bude ďalšia menštruácia.

Normálne sa vypúšťanie začína od 11 do 13 rokov. V úplných dievčatách môže prísť skôr - v 9 - 10 rokoch.

Dôvodom je skutočnosť, že v tukovom tkanive je transformácia mužských hormónov na samicu, čo ovplyvňuje začiatok menštruačného toku. Obézne dievčatá sú vystavené riziku, že dostanú vysokú dávku estrogénu v pomerne skorom veku.

A to zase môže v budúcnosti vyvolať hypertenziu, mŕtvicu a srdcové infarkty. To sa stáva, že mesačné prísť neskoro - v období od 14 do 16 rokov.

Každá odchýlka od normy je vážnym dôvodom ukázať dievčaťu detskému gynekológovi.

Aké signály naznačujú, že prvé obdobia začnú čoskoro:

 • Biely výtok, ktorý je viditeľný na nohavičkách.
 • Zväčšené prsia a bradavky.
 • Vyrážka, akné na tvári, chrbte a hrudníku.
 • Zvýšené potenie, aktivácia potných žliaz.
 • Vyzerá na ochlpenie a ochlpenie vlasov.
 • Zaoblené boky.

Vyššie uvedené príznaky sa objavia rok alebo dva pred prvým menštruačným krvácaním. A aj keď menarche ešte neexistuje, je užitočné hovoriť o zmenách v tele dievčaťa. Povedzte, že sa stane dievčaťom a všetky tieto procesy v budúcnosti jej pomôžu stať sa matkou.

Ako vypočítať začiatok menštruácie?

Dievčatám, ktorých mesačný výskyt sa vyskytuje nepravidelne (teraz pred termínom, potom s oneskorením) sa odporúča, aby na výpočet kritických dní používali tieto metódy:

Takmer každá žena si uchováva svoj „červený kalendár“ a označuje prvý a posledný deň prepustenia. Táto metóda bola testovaná niekoľkými generáciami, ale je vhodnejšia pre dievčatá s pravidelným cyklom.

V každom prípade vám kalendár nedovolí zabudnúť, keď boli posledné kritické dni. Pri návšteve gynekológa pomocou kalendára si môžete vypočítať svoj osobný menštruačný cyklus, zistiť, kedy došlo k zlyhaniu, a zistiť príčinu.

Taktiež, dátumy sú vypočítané priaznivé dni pre koncepciu a "bezpečné" obdobie.

V druhej polovici menštruačného cyklu sa pozoruje mierne zvýšenie telesnej teploty, čo naznačuje začiatok ovulácie. Ak chcete vedieť, kedy vajíčko vyjde, musíte merať bazálnu teplotu denne. Za týmto účelom sa každé ráno, bez toho, aby vstalo z postele, meria teplota v konečníku.

V prvej polovici cyklu bude teplota 36,5 - 36,8 ° C. Potom postupne klesá na ovuláciu.

Bezprostredne po uvoľnení vajíčka teplota prudko stúpne o 0,5 - 0,6 ° C, trvá niekoľko dní a postupne sa znižuje na začiatku menštruačného cyklu.

Ak pochopíme, v ktorý deň sa teplota prudko zvýšila, zostáva k tomuto dátumu len 14 dní. A ukázalo sa, že odhadovaný začiatok mesiaca.

Je to dôležité! Akceptácia hormonálnych liekov presne nemeria bazálnu teplotu.

Jednoduchší spôsob stanovenia ovulačného obdobia je použitie špeciálneho testu, ktorý sa predáva v ktorejkoľvek lekárni. Pomocou testu na rovnakom princípe sa vypočíta deň ovulácie, pridajú sa dva týždne a získa sa dátum budúceho mesiaca. Vďaka testu je ľahké vypočítať deň, ktorý je výhodný pre návštevu gynekológa a testovanie. A samozrejme najlepší deň na počatie.

Kedy potrebujem navštíviť lekára?

Niektoré príznaky vážnej choroby žien berú príznaky nadchádzajúcej menštruácie.

Čo by malo strážiť?

 • Ostré bolesti brucha - môžu znamenať vývoj nádoru, infekcie alebo nástup endometriózy.
 • Bolesť na hrudníku - môže sa vyskytnúť difúzna mastopatia (tvorba uzlín v mliečnych žľazách).
 • Priehľadný výtok indikuje možný vývoj cervicitídy, endometritídy alebo erózie krčka maternice.
 • Hnedé sekréty spôsobujú polypy a endometriózu.

Nervové poruchy pred menštruáciou nie vždy znamenajú PMS, ale môžu naznačovať závažné hormonálne poruchy u žien.

Dokonca aj vyvíjajúce sa tehotenstvo v prvých týždňoch môže mať rovnaké príznaky ako nasledujúce menštruačné obdobia. Preto by mali byť všetky varovné faktory dôvodom na kontaktovanie gynekológa.

Známky menštruácie - príznaky, ako pochopiť, čo začne čoskoro?

Menštruačný cyklus má určité obdobia - v každom z nich sa prejavujú typické príznaky. Cyklus začína tvorbou folikulov - prvý deň, keď nastane menštruácia. Vajcová bunka opúšťa folikul po 11-14 dňoch - táto fáza sa nazýva ovulačná.

Od začiatku ovulácie po začiatok menštruácie trvá luteálna fáza - dozrievanie luteum v tele. Počas menštruácie sa oddelí korpus luteum a folikul začne znovu dozrievať.

Príznaky ovulácie

Najjasnejšie príznaky pred menštruáciou sa prejavia v ovulačnej fáze. V priebehu niekoľkých dní sú pozorované:

 • Zvýšená chuť do jedla
 • Výkyvy nálady,
 • podráždenosť,
 • Nespavosť alebo ospalosť,
 • Smäd po sladkostiach,
 • Zimnice.

Počas obdobia uvoľňovania vajíčka sa aktivuje uvoľňovanie hormónov, pretože psycho-emocionálny stav ženy je nestabilný. Prekurzory menštruácie sú tiež vyjadrené vo zvýšenej plachosti, horlivom spánku a nočných mory. Ženy počas menštruácie a pred ňou pociťujú úzkosť, nebezpečenstvom je účinok estrogénu vylučovaného vo veľkých množstvách.

Príznaky PMS

Príznaky PMS pred menštruáciou sú:

 • Bolesť, ťahanie bolesti v spodnej časti brucha,
 • Brnenie a ťahanie chrbta,
 • Zvýšená chuť do jedla - záchvaty hladu môžu dokonca prebudiť ženu neskoro v noci
 • Citlivosť, podráždenosť,
 • Zvýšenie teploty až na 37 ° C
 • Zvýšená únava, ospalosť.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať hrudníku. Týždeň pred menštruáciou sa mliečne žľazy stávajú citlivými a bolestivými. Nosenie podprsenku prináša nepohodlie, stáva sa malým. Hrudník sa môže zväčšiť a pri ľahkom stlačení môže vyvolať bolestivé pocity.

Časté príznaky

Tieto príznaky môžu začať dlho pred menštruáciou. Pretože pochopili, že čoskoro začnú svoje obdobie, najmä prepustením, najprv preskúmajte tesnenie.

Pri mesačnom prístupe, výtok získava bielu, niekedy hnedú farbu so slabým kyslým zápachom. Stávajú sa viac hojnými ako obvykle, majú tvaroh.

Ak je biely a hnedý výtok hojný, svrbenie alebo pálenie je cítiť - to nie sú príznaky nástupu menštruácie, ale príznakom zhoršenej mikroflóry. Všimnite si to, musíte okamžite ísť na gynekológa a vziať náter na kandidózy.

Medzi bežné príznaky menštruácie patrí únava, letargia, mierna nevoľnosť a závraty. Vyjadrené pocity strachu, úzkosti, emocionálneho stavu sú často veľmi nestabilné.

Od prvého procesu po uvoľnení vajíčka sa začnú uvoľňovať hormóny, hlavné symptómy pred menštruáciou by sa mali hľadať v nálade, pocitu hladu alebo sýtosti, schopnosti pracovať.

7-11 dní pred nástupom menštruácie sa dievča unaví rýchlejšie ako obvykle, sťažuje sa na nechladosť a ospalosť. Mnohí začínajú veriť, že im nikto nerozumie, obáva sa, nespája a rýchlo sa hnevá nad maličkosťami.

Aproximácia menštruácie je známa pre zvýšené potenie, pocit tepla, rýchlo sa mení na zimnicu. Prsia začnú napučiavať a svaly okolo bradaviek sa stávajú citlivými aj na spodnú bielizeň - trenie môže spôsobiť brnenie, husia koža a boľavé bolesti.

Ako zistiť, kedy začínajú mesačne:

 • Pocit hrudníka, stlačenie oblasti halo,
 • Sledovanie farby a množstva sekrétov,
 • Sledovanie podráždenia a strachu.

Hneď ako sa tieto príznaky začnú objavovať, môžete počkať na menštruáciu do 7 až 9 dní.

Za tri dni

V takom krátkom časovom období môžu byť príznaky blížiacich sa mesačných období intenzívnejšie a môžu byť nahradené inými. Toto obdobie sa považuje za krízu - predmenštruačný syndróm sa zhoršuje a dosahuje svoju apogee.

Niektoré ženy tri dni pred menštruáciou pociťujú silný strach o svoj život a bezpečnosť, dokonca aj paranoiu - to je práca hormonálneho pozadia, ktorá poskytuje telu plnú prípravu na tehotenstvo a ochranu plodu.

Známkou menštruácie za tri dni sú hrozné sny - ženy sa sťažujú na citlivý spánok a náhle prebudenie studeným potom. Migréna je častým spoločníkom krízového obdobia, najmä ráno.

Ako zistiť, že pred menštruáciou zostalo 3 - 5 dní:

 • Migréna, časté zvýšenie krvného tlaku,
 • Zvýšený strach, úzkosť,
 • Zvýraznite sivú, bielu,
 • Možná telesná teplota v rozsahu 37-37,5 ° C.

Obdobia dievčat sú sprevádzané drobnými vyrážkami na koži tváre. Najčastejšie - na lícach a čele, v rovnakej oblasti zvyšuje obsah tuku v koži. Všetky tieto príznaky sa vyskytujú, keď nastane menštruácia.

Deň predtým, keď prichádzajú mesačne, cíti bolesť v dolnej časti brucha a dolnej časti chrbta. Strečing, môžete cítiť bodnutie a brnenie, dych berúce. Prideľovanie tesne pred menštruáciou je hojnejšie, získajte tmavšiu farbu ako predtým.

U mladých dievčat v mieste kožných vyrážok môže začať svrbenie a významne sa zvyšuje aj potenie. Dievčatá oslavujú horúčku v lícach, ušiach. Nervozita začína blednúť, prejavuje sa zjavnejšia letargia, únava, túžba po sladkostiach.

Stanovenie dní pred menštruáciou

Príznaky pred menštruáciou sú tiež klamné: kvôli všeobecnej únave, nedostatku spánku alebo nepravidelným jedlám, dievčatá pociťujú podobné príznaky, ale menštruácia sa skončila alebo nenastala.

Ak chcete porozumieť, ktoré podmienky zostávajú približne pred začiatkom menštruácie, môžete použiť lekárenský test. Спустя 11-14 дней после того, как начались последние месячные, купите в аптеке тест на овуляцию. Желательно купить несколько, и начать следить с 11-го дня.

Выполняя тест согласно инструкции, можно определить, на какие дни цикла приходится овуляция. От того дня, в котором овуляторный тест был положительным, достаточно отсчитать две недели – в этот срок должны прийти месячные.

Keďže príprava na menštruáciu v ženskom tele závisí od mnohých faktorov, nemali by ste sa báť, ak sa Vaše obdobie oneskorí o 3-5 dní. Analyzujte udalosti vo vašom živote počas posledného cyklu. Mesačné oneskorenia sú plne opodstatnené a bezpečné, ak v tomto čase boli:

 • Vážne otrasy, napätia,
 • Pôst alebo tvrdá strava
 • Nedostatok spánku
 • Náhla zmena podnebia (napríklad výlet do zimného strediska v zime a návrat späť),
 • Začiatkom novej sezóny je prelom jeseň a zima, zima a jar, atď.

Ako sa zbaviť PMS

Na upokojenie a zmiernenie podráždenosti sa môžete kúpať s éterickými olejmi z jedle, sibírskej borovice alebo levandule. Pridajte 5 až 6 kvapiek do vodného kúpeľa.

Aromaterapia je užitočná - na fumigáciu štandardnej miestnosti 9-15 m2 budete potrebovať 15 kvapiek éterického oleja pomaranča, bergamotu, ylang-ylang. Sladké pachy, napríklad vanilka, prispievajú k nevoľnosti, pretože ich použitie sa neodporúča.

Ak sa vám nepodarí prekonať pocit strachu, obsedantné myšlienky vám nedovolia zaspať, je lepšie sa obmedziť na voliteľné východy z domu a nepribližovať sa k nebezpečným domácim spotrebičom.

Ako odstrániť syndróm bolesti

Časté vetranie miestnosti bude užitočné, najmä pred spaním. Hodinu pred spaním môžete vypiť pohár teplého mlieka s lyžičkou medu alebo horúceho harmančekového čaju.

Pokúste sa odstrániť syndrómy mesačnej bolesti s minimálnym počtom liekov. Bylinné obklady aplikované na spodnú časť chrbta môžu pomôcť namiesto piluliek. Na brucho naneste komprimáciu namočenú v teplom vývare harmančeka.

Počas mesiaca sa kúpať po dlhú dobu nemôže. Byť vo vode nemôže byť dlhší ako desať minút, pretože počas menštruácie sú genitálie veľmi zraniteľné. V kúpeľni môžete pridať odvar harmančeka, matku a nevlastnú matku, trochu ľahnúť a relaxovať.

Fyziologický proces

Moderné deti vyrastajú rýchlejšie a prvá menštruácia (menarche) prichádza skôr ako u dievčat pred niekoľkými desaťročiami. V každom prípade výskyt menštruačných signálov: možné tehotenstvo.

Menštruácia, rovnako ako puberta, sa každé dievča objaví v inom čase. Normálne môže menštruácia začať v 11-16 rokoch. Stáva sa, že tento proces sa začína veľmi skoro o 8-9 rokov, a ak sa mesačník neobjaví až do veku 17 rokov, je potrebná odborná konzultácia. V čase objavenia sa menarky ovplyvňujú niektoré faktory:

 • úroveň fyzického rozvoja
 • ochorenia v ranom veku
 • faktor dedičnosti
 • životné podmienky a kvalita dievčat z potravín.

Fyziologický proces je regulovaný určitými strednými mozgovými centrami. Impulzy sa prenášajú do vaječníkov a maternice. K rastu folikulov dochádza vo vaječníku, kde sa nachádza vajíčka.

Pod vplyvom hormónov, dozrievanie vajíčka a príprava vnútornej vrstvy maternice - endometrium pre prípadné tehotenstvo.

Ak sa nevyskytne, endometrium sa odlupuje, krvácanie sa vyskytuje raz mesačne.

Konverzácia a užitočné informácie

Moderné dievčatá sa zvyčajne dozvedia o takomto fyziologickom procese dlho pred nástupom menarche. Internet a ďalšie médiá to uľahčujú. Ale nič nemôže nahradiť dôvernú konverzáciu s matkou.

Je to matka, ktorá musí odpovedať na príslušné otázky a vysvetliť všetky drobnosti prebiehajúcej úpravy v tele dieťaťa. Rozhovor by sa samozrejme mal uskutočniť skôr, ako sa dievčatá objavia mesačne.

Pre dievča je to dôležitá a významná udalosť - možno to je stres, strach, nové pocity, myšlienky, skúsenosti. A zároveň túžba rýchlo sa stať dospelým. Je dôležité ubezpečiť dievča, vysvetliť, že takýto prirodzený a fyziologický proces skôr či neskôr prinesie nový život.

Mesačne môže začať ktorýkoľvek deň v týždni a čas - deň alebo noc. Dievča by malo pochopiť, čo sa s ňou deje, a byť na to pripravená. Menarche sa opakuje s frekvenciou približne každých 28 dní.

Toto obdobie sa však môže líšiť od 21 do 35 dní. Spotting trvá tri až päť dní. U dievčat po výskyte prvej menštruácie je frekvencia stanovená na dva roky.

Obdobia medzi prvou a následnou menštruáciou sa preto môžu líšiť od 1 do 3 mesiacov.

Prekurzory mesačného krvácania

Aj keď sa mesačník môže objaviť kedykoľvek, stále existujú náznaky navigácie.
V prvom rade sa zväčšujú prsné žľazy, vlasy sa objavujú v podpazuší a ochlpenie. Vzhľadom na intenzívnu prácu mazových žliaz sa môže objaviť mladistvý akné. Tvar sa mení, je zaoblený a získava viac ženských tvarov.

Postava sa drasticky mení, nedávno poslušná a milá dievčina sa náhle stane agresívnou a ostrejšou. Niektorí sú v rozpakoch a kričia na maličkosti. Takéto zmeny nálad sú spojené s hormonálnymi zmenami v tele a môžu trvať až dva roky.

Ako určiť prvý deň cyklu? Všetky dievčatá majú rôzne príznaky, závisia od individuality organizmu a sú často zdedené od najbližších príbuzných - matiek, sestier, babičiek. Charakteristickejšie a častejšie sú tieto príznaky:

 • nekontrolovateľnú zmenu nálady
 • únava a slabosť
 • závraty, časté bolesti hlavy,
 • vzrušujúca výbušná nálada alebo extrémna apatia.

Ako pochopiť, že menarka začne čoskoro? Niekoľko mesiacov pred začiatkom menštruácie sa objavujú znaky, ako je napríklad leucorrhoea - bezfarebný alebo žltkastý vaginálny výtok. Toto môže byť určené charakteristickými škvrnami na plátne. Výpary môžu byť hojné a nepríjemné. Vyžaduje si dôkladnejšiu hygienickú starostlivosť v oblasti rozkroku a používanie denných vankúšikov.

Normálna a nepravidelná menštruácia

Počas prvej menštruácie dochádza k veľmi malému krvácaniu. Na druhý deň môžu byť hojnejšie. V nasledujúcich dňoch sa prietok zníži, postupne sa zastaví.

Často je proces sprevádzaný bolesťou a ťahom v dolnej časti brucha. Nasledujúca menštruácia môže nastať po dlhej pauze. Kým sa nezastaví menštruačný cyklus - to je normou.

Ak však prestávka trvá dlhšie ako 6 mesiacov, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Aby dievča neskôr poznalo dátumy začiatku menštruácie alebo približný deň ovulácie, musí mať individuálny kalendár, v ktorom pravidelne označuje počiatočný a posledný deň menštruácie.

To pomôže vidieť zlyhania menštruačného cyklu a včas identifikovať patológiu. Ak je výtok hojný a musíte tesnenie vymeniť každé dve hodiny, musíte sa obrátiť na lekára.

Ak sa menštruačný cyklus nezlepšil do 17 rokov alebo do tohto času ešte nedorazil.

Sprievodná menštruačná bolesť by nemala byť intenzívna, inak musí gynekológ identifikovať príčinu ochorenia a predpísať anestetikum. Nedávno bola adnexitída diagnostikovaná u dievčat, ktoré nemali pohlavný styk. Preto kontrola menštruačného cyklu nemá malý význam pre reprodukčné zdravie budúcej ženy.

Hygienické pravidlá

Počas menštruácie je otvorený krčka maternice, ktorá je vstupnou bránou pre infekciu. V súčasnosti je obzvlášť dôležité udržiavať osobnú hygienu dievčaťa.

V kritických dňoch by ste sa nemali vykúpať, je lepšie použiť sprchu. Je potrebné umývať najmenej dvakrát denne nie horúcou vodou s použitím prostriedkov na intímnu hygienu.

Ak sa nemôžete osprchovať, môžete použiť špeciálne utierky.

Tak, aby menštruácia neprišla ako prekvapenie v určitý deň, hygienické potreby musia byť vykonané so sebou, častejšie navštevovať toaletu a všimnúť si krvácanie v čase. V kritických dňoch môže dievča použiť vankúšiky alebo tampóny. Posledné uvedené sa môže vzťahovať na dievčatá po 13 rokoch, a to prísne podľa pokynov. Dlhodobé zadržiavanie tampónu vo vnútri môže viesť k zmenám vaginálnych stien.

Pri výbere tesnení musíte uprednostniť kvalitný bavlnený povrch, aby produkt nespôsoboval alergie. V ideálnom prípade by sa mali tesnenia vymeniť po troch hodinách, dôkladne si umyť ruky.

Nárast v tomto období ohrozuje masívny vývoj patogénov. Nepoužívajte ochutené vankúšiky, musíte venovať pozornosť trvanlivosti výrobkov.

Stupeň kvality a ochrana vypršaných tesnení je znížený.

Niekoľko tipov a trikov

Dievča si musí pamätať - začiatok menštruácie neznamená, že telo je zrelé. Je dôležité, aby teenager mohol získať všetky informácie, ktoré potrebuje v intímnych veciach, iba zo spoľahlivých zdrojov.

Včasný sexuálny život môže nielen poškodiť zdravie, ale tiež viesť k nechcenému tehotenstvu.

Preto by si dievča malo byť vedomé antikoncepčných metód, v tomto prípade lieky môžu predpisovať iba gynekológ.

V kritických dňoch sa neodporúča ťažká fyzická námaha a šport, môžu sa robiť ľahké ranné cvičenia. Je dôležité dodržiavať stravu, je potrebné vylúčiť korenené jedlá, alkohol je neprijateľný, čo môže spôsobiť krvácanie.

Prvá recepcia u gynekológov zvyčajne strávi za 15 rokov. S výskytom menštruácie, ak nie sú žiadne patologické stavy a neexistuje sexuálny život, pravidelné vyšetrenie gynekológom nie je potrebné.

Časť 1 Dávajte pozor na známky rastu.

 1. Venujte pozornosť vývoju prsníkov.

Prsia budú rásť niekoľko rokov pred dosiahnutím ich konečnej veľkosti, ale keď si prvýkrát všimli, že sa prsia začali zvyšovať, možno konštatovať, že puberta začína. U väčšiny dievčat sa prvá menštruácia vyskytuje približne dva alebo dva a pol roka po tom, čo sa prsník prvýkrát začal zväčšovať.

Dávajte pozor na prítomnosť ochlpenia.

Väčšina dievčat začne rásť ochlpenie (medzi nohami) čoskoro potom, čo prsia začne rásť. To je ďalší znak toho, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov by sme mali očakávať prvú menštruáciu.

 • Možno si všimnete, že približne v rovnakom čase začali v podpazuší rásť vlasy.
 • Venujte pozornosť vaginálnemu výtoku.

  Mnoho dievčat v puberte si na nohavičkách všimne belavé alebo priehľadné vypúšťanie. Toto je zvyčajne známkou toho, že menštruácia začne v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

  Venujte pozornosť skokom v raste.

  Prvá menštruácia sa zvyčajne začína krátko po začiatku prvých skokov rastu (počas puberty), keď náhle začnete rásť rýchlejšie. Takže ak ste nedávno zistili, že ste dorástli o niekoľko centimetrov, vaša prvá menštruácia je hneď za rohom. Boky budú o niečo širšie, ale nebojte sa. Toto obdobie je trochu nepríjemné.

  Časť 2 Naučiť sa rozpoznávať predmenštruačné symptómy

  1. Naučte sa identifikovať predmenštruačné symptómy.

  Sú spôsobené zmenami hormonálneho pozadia tela a zvyčajne sa vyskytujú niekoľko dní pred začiatkom menštruačného obdobia. Niektoré dievčatá zaznamenávajú tieto premenštruačné príznaky a niektoré si vôbec nevšimnú žiadne príznaky. S vekom sa tieto premenštruačné príznaky môžu meniť. Preto neexistuje žiadna záruka, že si určite všimnete niektoré z týchto príznakov pred prvou menštruáciou, ale ak si ich všimnete, je vysoká pravdepodobnosť, že vaše obdobie je veľmi blízko.

  Venujte pozornosť ťažkostiam na hrudi.

  Mnoho dievčat cíti ťažkosť a mierny opuch prsníkov (niekedy aj bolesť) tesne pred menštruáciou. Ak spozorujete tento príznak, počkajte, kým začnete.

  Venujte pozornosť výkyvom nálady.

  Mnoho dievčat zažije emocionálne kvapky niekoľko dní pred začiatkom menštruácie. Tieto kvapky sa môžu u každého líšiť, ale vo všeobecnosti môžete cítiť nezvyčajný smútok, hnev alebo podráždenie. Zvyčajne tieto pocity zmiznú v priebehu niekoľkých dní.

  Venujte pozornosť akné a akné.

  Akné sa môže objaviť kedykoľvek, takže akné a akné nemožno považovať za povinný príznak menštruácie. Avšak, ak spozorujete náhly nárast počtu akné v priebehu niekoľkých dní, môže to byť znamenie, že budete mať menštruáciu v najbližších dňoch.

  Venujte pozornosť kŕčom.

  Tesne pred nástupom menštruácie (a tiež priamo počas menštruácie) môžete pociťovať kŕče a kŕče v žalúdku a dolnej časti chrbta. Tieto kŕče môžu byť mierne alebo ťažké, ich intenzita sa môže meniť každý mesiac.

  • Ak máte silné kŕče a bolesť, ktoré vám bránia v uskutočňovaní obvyklých činností, mali by ste s najväčšou pravdepodobnosťou vziať na trh lieky proti bolesti. Cvičebné a vyhrievacie vankúšiky tiež pomôžu zmierniť nepríjemné kŕče.
  • Navštívte svojho lekára, ak sa kŕče zosilňujú a pomocou liekov na voľnopredajné bolesti nemôžete „zabiť“ bolesť.
 • 3. časť Vedenie podľa veku

  1. Majte na pamäti, že prvá menštruácia sa očakáva v určitom veku.

  V priemere dievčatá začínajú menštruáciu vo veku 12 - 14 rokov, ale u niektorých môže prvá menštruácia začať o niečo skôr alebo o niečo neskôr. Normálne môže menštruácia začať v akomkoľvek veku do 9 - 15 rokov.

  • Väčšina dievčat nezačne menštruovať, kým nezískajú hmotnosť najmenej 45 kg. Ak ste trochu za svojimi rovesníkmi, mali by ste očakávať, že vaše obdobie začne neskôr. Ale nebojte sa, len buďte trpezliví.
  • Ak menštruácia nenastane v čase, keď máte 15 rokov (alebo do troch rokov od začiatku rastu prsníka), mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.
 • Neporovnávajte sa s ostatnými.

  Ak menštruácia začala u vás skôr alebo neskôr ako u vašich priateľiek, môžete sa cítiť „nie ako všetci ostatní“. K menštruácii môže dôjsť vo veku 9 alebo 10 rokov, alebo sa môže objaviť až po dosiahnutí puberty. A to je úplne normálne! Je dôležité pochopiť, že všetky dievčatá majú menštruáciu v rôznom čase.

  Spýtajte sa žien z vašej rodiny.

  Genetika hrá obrovskú úlohu pri určovaní, kedy možno očakávať prvú menštruáciu. Opýtajte sa svojej matky, babičky a sestry, keď prvýkrát prichádzajú do svojho mesačného obdobia. Samozrejme, nie je zaručené, že budete mať prvú menštruáciu v rovnakom veku ako vaša matka, ale šanca je veľmi vysoká.

  • Všetky menštruácie prechádzajú rôznymi spôsobmi. U väčšiny dievčat a žien menštruácia trvá približne 3 - 7 dní. Po prvej menštruácii si môžete všimnúť iba niekoľko kvapiek krvi (je možné, že krvácanie bude mierne silnejšie). Okrem toho sa farba výboja môže meniť od jasne červenej po hnedú. Všetky tieto rozdiely sú celkom normálne.
  • Majte na pamäti, že menštruácia môže byť spočiatku nepravidelná. Po výskyte prvej menštruácie sa môže ďalšia objaviť aj po niekoľkých mesiacoch - to je celkom bežné. S vekom bude menštruácia pravidelnejšia. V priemere medzi menštruáciou trvá asi 21-35 dní.
  • Neboj sa. To všetko je prirodzené. Milióny žien to prešli a stále prechádzajú každý mesiac!
  • Ak sa vám zdá, že prvá menštruácia čoskoro príde, je najlepšie sa na ňu pripraviť vopred. Napríklad do kabelky alebo batohu by ste mali vložiť balík hygienických vložiek alebo tampónov, aby boli vždy pri sebe. Dobrým nápadom by bolo nosiť náhradné, vymeniteľné nohavičky, kraťasy alebo sveter s dlhými rukávmi, ktorý by sa mohol omotať okolo pásu. Zabaliť všetky tieto veci a dať ich do skrinky v šatni v škole (ak máte možnosť) alebo ich nosiť so sebou v taške / batohu. Ak sa na svoje obdobie pripravíte vopred, bude pre vás jednoduchšie a pohodlnejšie prežiť ho.
  • Skôr ako začnete používať hygienické výrobky, uistite sa, že rozumiete ich správnemu používaniu. Ak neviete, ako ich používať, požiadajte niekoho skúsenejšieho, aby vám to vysvetlil.
  • Neváhajte a povedzte svojej mame (alebo niekomu inému), že sa vaše obdobie začalo. Chápu, čím musíte prejsť, a môžu vám pomôcť prežiť prvú menštruáciu.
  • Nemyslite si, že s vami existuje niečo „zlé“, ak vaši priatelia už majú menštruáciu a vy nemáte. Skôr alebo neskôr sa to stane!
  • Zistite viac informácií o procese menštruácie. Všetko je oveľa jednoduchšie, keď viete, čo sa deje.
  • Ak ste v rozpakoch o tom hovoriť so svojou matkou alebo s dospelým, môžete požiadať svojho najlepšieho priateľa.
  • Môžete tiež hovoriť s blízkym priateľom, ktorý už mal jej menštruáciu, aby ste zistili, či mala nejaké príznaky pred jej prvou menštruáciou.
  • Použitie tampónu prvýkrát je vždy dosť ťažké. Požiadajte mamu alebo blízkeho priateľa, aby vám pomohol.

  varovanie

  • Ak sa rozhodnete začať používať tampóny, prečítajte si pokyny. Pamätajte, že tampóny sa musia meniť každých pár hodín, aby sa zabránilo vzniku nebezpečnej infekcie spôsobenej syndrómom toxického šoku.

  Informácie o článku

  Kategória: Reprodukčné zdravie

  V ďalších jazykoch:

  English: Know That Your First Period Is Coming, Deutsch: Deine erste Periode, العربية: معرفة اقتراب موعد دورتك الشهرية الأولى, Tiếng Việt: Nhận biết dấu hiệu sắp đến kỳ kinh nguyệt đầu tiên, 中文: 判断月经初潮快来了, Nederlands: Weten wanneer je voor het eerst ongesteld wordt, Čeština: Jak zjistit, kdy dostanete svoji první menstruaci, Español: saber cuándo tendrás tu período por primera vez, Français: savoir quand arrivent les premières règles, Bahasa Indonesia: Mengetahui Kapan Kamu Akan Mendapat Menstruasi Pertama, Italiano: Sapere Quando Avrai il Primo Ciclo (Menarca), Português: Saber Quando Você Terá sua Primeira Menstruação, ไทย: รู้ว่าประจำเดือนกำลังจะมาเป็นครั้งแรก

  • vytlačiť
  • Pravidlo
  • Ďakujeme autorom

  Táto stránka bola zobrazená 213 krát.

  Bol tento článok užitočný?

  Všetci sme veľmi rozrušení takým sladkým prekvapením, ako je prvý deň menštruácie. A je v nej len toľko drahých: prečo teraz? Ako pochopiť, že mesačník sa začne čoskoro, takže v našom kalendári bude čo najmenej takýchto prekvapení? Budeme hovoriť o najjasnejších a najspoľahlivejších príznakoch bezprostredného začiatku kritických dní.

  Ako pochopiť, že menštruácia začne čoskoro

  Predstavitelia každej ženy a dievčatá sú častejšie individuálnym konceptom a vyžadujú si vedomý prístup. Počúvaním seba a reakcií vášho tela môžete ľahko určiť nielen približný časový interval, ale aj konkrétny deň a dokonca aj hodinu. Zmeny v prsných žľazách, procesy prebiehajúce v maternici a vaječníkoch nebudú ignorované, ak pochopíme, čo môžeme očakávať a čo bude prvý zvon. Zvyčajne začiatok nevyhnutného procesu pripadá na obdobie poslednej fázy menštruačného cyklu (MC), ale niekedy to ovplyvňuje celú druhú polovicu.

  Pojem premenštruačný syndróm

  Muži to popierajú, ženy tvrdia, že majú na seba svoj účinok. ICP, kontroverzná vo svojej existencii, pomáha mnohým ženám nájsť odpoveď na otázku: „Ako pochopiť, že mesačne začne čoskoro?“. Vedci, ktorí sa zaoberajú štúdiom tohto problému, nielen potvrdzujú jeho prítomnosť, ale sú tiež rozdelení do niekoľkých typov. Znamená, že menštruácia začne čoskoro:

  • Neuropsychický vzhľad - sprevádzaný podráždenosťou, sĺzavosťou, depresívnymi stavmi. Ženy zažívajú slabosť, potom sa správajú agresívne. Včasná zmena symptómov sa považuje za normálnu a nevzťahuje sa na poruchy vedomia.
  • Edematózny vzhľad - prejavuje sa opuchom prsných žliaz, opuchom rúk, nôh, tváre, brušnej distenzie a celkovej slabosti tela.
  • Kefalgický vzhľad - ženy sa sťažujú na zvýšené bolesti hlavy, závraty, záchvaty nevoľnosti. Pri tomto type PMS sú častejšie príznaky depresie a sťažnosti na zlé zdravie.

  Čo sa stane s vaječníkmi pred menštruáciou

  Ovaria pred menštruáciou podliehajú charakteristickým zmenám spojeným s MC. V tele zdravej ženy sú nezmenené a vyskytujú sa podľa určitého scenára. Približne uprostred cyklu (13-16 dní) zrelé vajíčko opúšťa vaječník, pričom vytvára výbežok, ktorý počas ultrazvukovej diagnostiky vyzerá ako funkčná cysta.

  Keď stena vaječníkov praskne a vajíčko z toho vyjde, mnoho žien pociťuje bolesť v pravých alebo ľavých ileach. V mieste uvoľnenia vajíčka sa vytvorí teliesko luteum, ktoré produkuje tehotenský hormón progesterón, ktorý stimuluje zahustenie endometria a pripravuje ho na prichytenie oplodneného vajíčka. Ak nedôjde k oplodneniu, je corpus luteum zničené a hormón nie je dostatočne produkovaný, čo vedie k odmietnutiu endometria a dochádza k menštruácii.

  Bolestivé pocity vo vaječníkoch počas menštruácie sa považujú za patologické a vyžadujú si konzultáciu.

  Bolestivá menštruácia

  Ženy, ktorých menštruácia nie je len mesačná zmena v tele, ale aj neustála bolesť, potrebujú radu od gynekológa. Dôležitým krokom bude nielen zmiznutie bolesti, ale aj určenie ich príčin. Najčastejšou metódou normalizácie celého MC je menovanie hormonálnych kontraceptív. Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť hlavných príznakov, by bolo ideálnou možnosťou použitie perorálnych antispasmodík („bez kúpeľov“) alebo lokálne použitie rektálnych čapíkov s papaverínom.

  Asymptomatický počas predmenštruačného obdobia

  Pre ženy, ktorých menštruačné obdobie nemá klinické príznaky a nie sú žiadne známky toho, že by menštruácia začala čoskoro, je jediným spôsobom, ako si udržať kalendár kritických dní, mesačné pozorovanie trvania menštruačného cyklu. Očakáva sa teda začiatok mesiaca a neprinesie to nepríjemnosti.

  Teraz viete pochopiť, že vaše obdobie začne čoskoro. Nebuď chorý a nech sa pre teba stanú kritické dni iba fyziologickým procesom a nič viac.

  Hlavným ukazovateľom pripravenosti každého dievčaťa na možné narodenie dieťaťa je výskyt menštruácie (vypúšťanie krvi z pošvy). Dievčatá sa, samozrejme, zaujímajú o to, ako vedieť, kedy začnú prvé menštruácie a ako sa majú správať.

  Pozrite si video: Zdravotné ťažkosti a smrť, alebo možnosti rozvoja na duchovnej ceste. LIFE VLOG: Miroslav, Slovensko (Júl 2020).

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send