Hygiena

Denné podložky: na čo sú

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektorí gynekológovia neodporúčajú ženám používať denník, pretože môžu vytvoriť skleníkový efekt. Ale to nie je vždy správne. Niektoré tesnenia majú totiž vrstvu, ktorá nevynecháva výtok, nedovoľuje dennému úniku a zasahuje do optimálnej výmeny vzduchu. Riešením tohto problému bude výber produktov bez takejto vrstvy, ako je napríklad Carefree®. Vďaka pravidelným (raz za 3 hodiny) výmene tesnení počas dňa môžete zachovať optimálnu hygienu a zachovať pocit sucha a pohodlia. V každom prípade nechajte to najlepšie, čo sa vyberie, absorbovať denne, čo môže byť zmenené ako spodné prádlo, ktoré bude musieť prejsť celý deň.

Aké sú pre mňa najlepšie nohavičky?

Rovnako ako v prípade menštruačných vložiek, diáre sa líšia v hrúbke a veľkosti v závislosti na vašich potrebách.

Denné podložky možno rozdeliť do 3 veľkostí.

 • Ultra tenké, ideálne pre malé denné vylučovanie. Sú tak tenké a pružné, že ich prakticky nebudete cítiť! Chráni bielizeň pred škvrnami a pomáhajú udržiavať pocit sviežosti po celý deň.
 • Bežné pančuchové vložky zvyčajne dokážu absorbovať viac vlhkosti ako ultratenké. Mali by sa používať v obdobiach silnejšieho denného výtoku, napríklad počas ovulácie.
 • Väčšie denníky sú dlhšie, širšie a absorbujú viac ako bežné. Sú skvelé na použitie na začiatku alebo na konci menštruačného cyklu, s miernou inkontinenciou alebo len pre väčšie pohodlie a ochranu.

Perfektné riešenie pre dievčatá s citlivou pokožkou bude denne s výťažkom z aloe alebo bavlny. Pre ženy, ktoré sa starajú o dennú flexibilitu, existujú špeciálne podložky, ktoré dokonale zapadajú do akéhokoľvek typu spodného prádla - od bežných nohavičiek až po tangá. Nezáleží na tom, aký typ si vyberiete, nezabudnite, že hygienické výrobky sa musia počas dňa meniť. Uchovávajte niekoľko kusov vo vašej kabelke, pretože tam sú denne v jednotlivých obálkach.

Výhody denných vankúšikov

1. Mäkká vrchná vrstva. V poslednej dobe sa na pultoch obchodov čoraz častejšie nachádza spodná bielizeň z nekvalitných alebo syntetických materiálov. Denné vložky dokážu chrániť jemnú pokožku ženských pohlavných orgánov od hrubého plátna a vytvoriť pohodlie. To je veľmi dôležité: koniec koncov, nesprávna bielizeň môže spôsobiť svrbenie, alergie, začervenanie a dokonca zápal, ktorý je plný komplikácií, vrátane neplodnosti.

2. Hygiena. Kvalita „denne“, ako aj jednoduché vankúšiky, musia byť balené do jednotlivých obalov a musia byť sterilné, čo zabraňuje prenikaniu patogénnych baktérií z bielizne do vagíny. Kvalitné dámske denné vložky navyše neumožnia množenie baktérií, ak existujú, takže slúžia ako druh „štítu“ pre zdravie žien.

3. Zabráňte „úniku“. Pri normálnom spôsobe života, ak nie sú žiadne patologické stavy, by každá žena mala mať jasný alebo transparentný výtok, ktorého počet sa zvyšuje počas ovulácie. S pomocou "každodenného" sa môžete vyhnúť nepredvídaným "únikom" a nezafarbiť si spodnú bielizeň a oblečenie. Je tiež veľmi vhodné použiť tieto podložky pred menštruáciou, keď môžu začať kedykoľvek.

4. Dajte pocit sviežosti. Byť mimo domova, je jednoducho nemožné, aby sa umyť pod, a to je veľmi dôležité pre ženy, aby genitálie čisté. Ale aj pri práci, v škole alebo na ceste, je takmer vždy možnosť bežať na toaletu, utierať intímne miesta vlhkou handričkou a meniť „denný“: genitálie budú vždy čisté, dokonca aj pri zastaraných šatách.

5. Pomoc s chorobami. Mnohí výrobcovia denných vankúšikov sa starali nielen o to, že sa baktérie vo svojich výrobkoch ne množia, ale nepríjemný zápach nebol problém. Denné vložky sa tak môžu stať nepostrádateľnými pomocníkmi pri čiastočnej inkontinencii moču. Často sa takéto obťažovanie stáva ženám po pôrode alebo pri niektorých chorobách, keď svaly panvových orgánov jednoducho nie sú schopné uzavrieť zmluvu s náležitou silou, a preto sa takéto incidenty vyskytujú, najmä pri kýchaní alebo smiechu.

Nuansy používania „denne“

Aby ste sa uistili, že sa vám denné podložky nikdy nestanú zdrojom nepohodlia, dodržiavajte pri ich aplikácii niekoľko dôležitých pravidiel:

 • Napriek tomu, že denné podložky sú hygienické, mali by byť vymenené aspoň raz za tri hodiny. V opačnom prípade nielenže prestanú chrániť genitálie, ale aj naopak, môžu sa stať podnecovateľmi výlučne ženských chorôb.
 • V žiadnom prípade nesmiete spať s takýmto tesnením, aj keď sa v noci každé tri hodiny zobudíte na čistú. Koža intímnych orgánov je veľmi citlivá a zraniteľná, stačí aspoň aspoň „dýchať“. Ak jej túto príležitosť nedáte, môžete dostať plienkovú vyrážku, svrbenie a pichľavé teplo.
 • Kúpiť iba vysoko kvalitné a certifikované výrobky. Ak táto domácnosť nie je vyrobená z kvalitných materiálov, bude to len škodiť. „Denná“ nedostatočná kvalita, zvyčajne vyrobená z recyklovaných materiálov. Aby sa táto surovina pripravila, je dobre premytá rôznymi chemikáliami, rozomletá a potom odfarbená chlórom - to všetko je potom prítomné v samotných vankúšikoch, čo zase spôsobuje len poškodenie tela. Nie je nutné kupovať tovar, ak je na obale v stĺpci "Zloženie" na prvom mieste uvedený syntetický materiál. Dobré denné podložky, ktoré nie sú škodlivé pre zdravie, sú vyrobené iba z prírodných materiálov.
 • Ochutené "denne" neprinesie žiadne výhody pre ženy a dievčatá, to je len obyčajný reklamný ťah. Ochucovadlá nie sú ničím iným ako chemikáliami: nielenže nemajú pozitívny vplyv na organizmus, ale aj naopak, len to poškodzujú. Chemikálie sú schopné narušiť veľmi nestabilnú acidobázickú rovnováhu vo vagíne, ktorá spôsobuje také ochorenia ako je drozd alebo vaginóza.
 • Nekupujte a farebné "denne". Farbivá sú najsilnejšími alergénmi, ktoré môžu spôsobiť svrbenie, začervenanie a zápal. Okrem toho je nepravdepodobné, že by sa niekto pozrel na to, či farba vášho spodného prádla zodpovedá farbe „denného“.

  Väčšina gynekológov dôrazne odporúča nepoužívať denné pančuchové vložky ako permanentnú ženu a používať ich len v prípade potreby. K dnešnému dňu je 50% všetkých ženských ochorení, s ktorými dievčatá chodia k lekárovi, spôsobené ich zlým „denným“ alebo nesprávnym používaním.

  Druhy hygienických výrobkov

  V závislosti na použitých materiáloch a štruktúre môžu byť spodné vložky diferencované na niekoľko typov, ktoré majú nepatrné rozdiely, medzi ktorými sa rozlišujú jednotlivé:

  • Materiál, z ktorého je povrch vyrobený. Môže to byť špeciálna polymérová perforovaná fólia alebo netkaná textília,
  • Vnútorný obsah. Tesnenia sú najčastejšie naplnené syntetickými alebo lisovanými celulózami,
  • Hygienické pomôcky môžu mať príjemnú vôňu spôsobenú chuťou.
  • Tam sú tenké, používané každý deň, a objemné obrúsky, ktoré sú lepšie použiť na konci menštruácie, aby sa zabezpečilo alebo počas tehotenstva s ťažkým výtokom,
  • Tvar je iný. Výrobcovia v súčasnosti vyrábajú štandardné pravouhlé, trojuholníkové, určené pre "tango" prostriedky as charakteristickým ohybom, opakujúce anatomický tvar,
  • Hygienické predmety môžu byť vybavené krídlami, ktoré zvyšujú spoľahlivosť uchytenia.

  Najobľúbenejšie značky v Rusku sú Kotex, Always, Discreet, Libresse, Naturella. Je ťažké vymenovať najlepšie značky. Ktorý z nich si žena vyberie, závisí len od jej preferencií a samozrejme jej obľúbeného typu spodného prádla.

  Dizajnové prvky hygienických výrobkov

  Ak je povrch nástroja vyrobený z netkanej textílie, vlhkosť sa rýchlo absorbuje. Okrem toho je tento materiál veľmi mäkký a príjemný na dotyk, ktorý poskytuje maximálny komfort. Perforovaný syntetický povrch je tvrdší, ale menej absorbuje sekréty.
  Niektoré položky majú 2 vrstvy. Takáto kombinácia poskytuje komfort sucha. Vložka od Stay dry zabezpečuje takmer okamžitú absorpciu, zatiaľ čo plátno umiestnené na okrajoch zabraňuje podráždeniu pokožky.

  Výrobcovia často zdobia svoje produktové výkresy. Ukazuje sa, že to nie je len prvok dekorácie. Tento vzor má praktické výhody, zvyšuje flexibilitu nástroja.

  Vnútorná vrstva je bez absorpčného materiálu a je schopná absorbovať len malé množstvo vlhkosti. Na tento účel syntetické materiály a celulóza dokonale absorbujú vôňu.

  Na rovnaký účel výrobcovia používajú príchute. Najčastejšie ide o umelo vytvorené vône. Človek by mal byť opatrný pri výbere takýchto prostriedkov, pretože nie je známe, ako bude harmonická kombinácia umelej vône a prirodzenej vône ženy.

  Spodná vrstva je pravidelná polyetylénová fólia. Najdrahšie modely sú vybavené perforovanou vrstvou, ktorá umožňuje ľahké prenikanie vzduchu, vďaka čomu jemná pokožka „dýcha“.

  Ak je základ výrobku úplne vyrobený z lepiacej vrstvy, poškodenie denných vložiek je veľmi vysoké, pretože nedochádza k prúdeniu vzduchu. Vybavenie krídel umožňuje vyhnúť sa obaľovaniu alebo posúvaniu obrúskov.

  Na základe opisu hygienických potrieb môže žena rozhodnúť, ktoré spodné vložky sú pre ňu najlepšie.

  Pravidlá používania hygienických výrobkov

  Hlavným dôvodom, pre ktorý sú potrebné spodné vložky, je čerstvosť bielizne. Treba však mať na pamäti, že čisté spodné prádlo nie je vždy kľúčom k zdraviu. Nesprávne používanie hygienických predmetov môže byť škodlivé pre zdravie ženského reprodukčného systému.

  Preto musíte neustále používať denné podložky a dodržiavať niektoré pravidlá:

  • V prvom rade je potrebné ich meniť približne každé 3-4 hodiny,
  • Každodenné používanie hygienických pomôcok sa odporúča len v nevyhnutných prípadoch.
  • Je potrebné zakúpiť iba kvalitné výrobky od overených výrobcov,
  • Podľa gynekológov sú najlepšie podložky tie, ktoré nemajú výraznú arómu a hustú adhéznu spodnú vrstvu,
  • Je vhodné zakúpiť si finančné prostriedky umiestnené v jednotlivých obaloch.
  • Počas spánku sa neodporúča používať vankúšiky,
  • Ak sú hygienické predmety vo všeobecnom obale, uistite sa, že ste krabičku tesne uzavreli a chránili intímne predmety pred kontaktom s vonkajším prostredím.

  Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel je žena schopná výrazne znížiť škody spôsobené každodenným používaním vankúšikov.

  Aké sú možné následky pri nepretržitom používaní tesnení

  Poškodenie spôsobené pravidelným používaním hygienických výrobkov môže byť veľmi významné. Napríklad stlačená celulóza narúša cirkuláciu vzduchu, v dôsledku čoho sa huby a iné patogény v intímnej oblasti rýchlo množia. Predpokladá sa, že veľké množstvo pacientov s diagnózou "drozdu" alebo "vaginózy" je do značnej miery spôsobené použitím vankúšikov.

  Skleníkový efekt vedie k treniu a prudká zmena teploty pri zmene oblečenia alebo hygienických prípravkov spôsobuje príznaky cystitídy. Impregnačný parfum, či už syntetický alebo prírodný, vyvoláva vznik alergických reakcií.

  Harm je spôsobený aj farbivami, preto sa neodporúča kupovať viacfarebné „denníky“ S výskytom svrbenia, opuchu pohlavných orgánov, sčervenania povrchu kože je potrebné urýchlene navštíviť gynekológa a prestať používať model, ktorý spôsobil zvýšenú citlivosť.

  Použitie počas tehotenstva

  Nosenie pančuchových vložiek počas tehotenstva je často nutnosťou. Koncepcia vedie k zmenám v hormonálnych hladinách, ktoré sú často sprevádzané vodnatými sekrétmi. Obzvlášť často dochádza k abundancii po 12 týždňoch tehotenstva.

  V tomto prípade ženy uprednostňujú používanie "dennej", pretože použitie tampónov pre tehotné ženy je kontraindikované. Prirodzene, nesprávne používanie hygienických výrobkov môže poškodiť matku a jej nenarodené dieťa. Preto by ste mali starostlivo pristupovať k výberu tesnení a snažiť sa kupovať modely bez aromatických vôní a vyrobené z prírodných materiálov.

  Ak žena počas tehotenstva nechce opustiť zvyčajné hygienické prostriedky, je lepšie zvoliť zapečatené krabice, v ktorých má každý obrúsok vlastný obal.

  Dnes farmaceutické kiosky ponúkajú špeciálne utierky určené na použitie počas tehotenstva. Chránia pred zápalom a zachovávajú vaginálnu mikroflóru v normálnom stave.

  Väčšina pôrodníkov-gynekológov však býva skreslená, pokiaľ ide o používanie vankúšikov počas tehotenstva, veriac, že ​​poškodenie z nosenia je neporovnateľné s pohodlím.

  Mal by som nosiť denné podložky, ktoré si vybrať, a ako oprávnené je používanie hygienických predmetov počas tehotenstva je kontroverzná otázka. Avšak, najkrajšie dámy už dlho si vybrali, uprednostňujú čerstvosť a čistotu.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send