Zdravie

Môžem behať počas menštruácie

Pin
Send
Share
Send
Send


V kritických dňoch, keď je telo uvoľnené z endometria, je stav slabosti, mierna indispozícia, prirodzene uvažovaná bolesť v genitáliách. Je normálne zvýšiť srdcovú frekvenciu, tlakové skoky, depresiu, pomalú reakciu.

Je to spôsobené poklesom hladiny červených krviniek a hemoglobínu v krvi počas menštruácie. Telo dostáva menej kyslíka, čo je dôvod, prečo sa vytrvalosť počas fyzickej námahy znižuje, dievča sa unavuje rýchlejšie, preto sa neodporúča prepracovať počas menštruácie. Ale úplne opustiť šport nestojí za to.

Prebieha mesačne

Beh je vynikajúca fyzická aktivita, do ktorej sú zapojené nohy, nohy, telo. Počas behu dochádza k intenzívnej práci srdca a pľúc, spaľovanie mnohých kalórií.

Ku každému prípadu je však potrebné pristupovať individuálne a konzultovať s odborníkmi. Existujú niektoré choroby, pri ktorých je fyzická aktivita zakázaná, napríklad adenomyóza, myómy maternice a iné. Beh počas menštruácie v takýchto prípadoch nie je úplne bezpečný. Mnohí lekári odporúčajú, aby sa počas tohto obdobia zdržali silnej fyzickej námahy, aby sa telo nevystavilo nebezpečenstvu, alebo aby sa alternatívne zmenili na ľahšie. Súčasne je dôležité jesť správne, aby ste si zabezpečili potrebné látky.

Okrem toho, so zmenami súvisiacimi s vekom je potrebné brať do úvahy stav tela a prítomné choroby.

Vedci zistili, či je možné behať počas menštruácie a zistili, že cvičenie je v tomto čase ešte užitočné. Z pohybov a určitého zaťaženia sa zrýchľuje metabolizmus a produkujú sa endorfíny, ktoré zlepšujú náladu a zmierňujú nervové napätie. Pri určitých cvičeniach sa menštruácia skráti.

Lekári hovoria, že môžete behať počas menštruácie, ale musíte byť veľmi opatrní.

Dôvody nebehu počas menštruácie

Po rozhodnutí o spustení a počas menštruácie je potrebné poradiť sa s gynekológom, ako v niektorých gynekologických patológiách, je nemožné spustiť.

Dôvody, prečo nemôžete spustiť počas menštruácie, sú spojené s týmito stavmi:

 • silná bolesť v genitáliách
 • migréna,
 • hojný výtok.

Takéto príznaky znamenajú, že v tele sú akékoľvek abnormality. Odporúča sa zdržať sa, kým príčina ochorenia nie je vyriešená. Nemali by ste bežať, keď sa necítite dobre. Je tiež potrebné zdržať sa prijímania štandardov v škole alebo iných vzdelávacích inštitúciách.

Ak nie sú žiadne patológie, môžete spustiť, mierne znížiť zaťaženie v tomto období. Tempo by malo byť pomalé, a mali by ste sa zdržať náhlych pohybov, skrátiť trvanie a vzdialenosť vášho behu, nemôžete vystúpiť na konope alebo huby a vykonávať pohyby, ktoré prinášajú nepríjemné pocity.

Vzhľadom k tomu, intenzívne cvičenie zvyšuje krvný obeh, môže krvácanie zvýšiť a vaše blaho tiež zhorší. V období kritických dní, kedy dochádza k strate krvi, je vhodné tieto fenomény nevyprovokovať.

Pravidlá joggingu počas menštruácie

Ak sa budete riadiť niektorými pravidlami denných behov počas menštruácie, potom bude zdravotný stav počas tohto obdobia oveľa lepší. Je potrebné zvoliť špeciálne hygienické výrobky obsahujúce gélový adsorbent, ktorý čo najviac chráni.

Je dôležité, aby ste si udržali hygienu tela. Zároveň je najlepšie použiť špeciálne gély a mydlá na intímnu hygienu.

Okrem toho nemôžete kombinovať beh počas menštruácie s plávaním a musíte rešpektovať správnu diétu.

Počas tréningu je dôležité neustále sledovanie blahobytu a ak začne jeho zhoršovanie, musíte prestať bežať a konzultovať s gynekológom.

Alternatívne typy fyzickej aktivity

Ak jogging počas kritických dní sprevádza bolesť, neopúšťajte sa športových cvičení. Smer zamestnanosti si môžete zvoliť s menšou intenzitou. Prospešný účinok počas menštruačného kardio. Tréner vám pomôže vybrať špeciálne cvičenia a pracovné zaťaženie, ktoré nepoškodia telo, ale pomôžu zmierniť stav.

Aerobik a jóga sú tiež skvelé aktivity pre také dni. Je to joga, ktorá posilňuje rôzne svalové skupiny, vykonáva masáž vnútorných orgánov a v komplexe má pozitívny vplyv na organizmus ako celok.

Fyziologické procesy počas menštruácie

V kritických dňoch sa telo uvoľňuje z endometria a príznaky známe každej žene, ako sú slabosť, malátnosť, bolesť v spodnej časti brucha, sú prirodzené. Za normálne sa považuje aj zvýšenie tepovej frekvencie, tlakových skokov, depresie a pomalej reakcie.

Dôvodom je pokles krvných červených krviniek a hemoglobínu. Orgány sú horšie zásobované kyslíkom, čo je dôvod, prečo sa vytrvalosť pod záťažou znižuje a my sme unavení rýchlejšie. Preto sa obvyklé zaťaženia prenášajú horšie. Nie je potrebné úplne sa vzdať športu, ale je potrebné nastaviť zaťaženie.

Je možné robiť jogging počas menštruácie

Beh s menštruáciou môže byť užitočný. Mierne a rozumné zaťaženie sa môže vyrovnať s malátnosťou, bolesťou brucha. Pomalé behanie môže zlepšiť krvný obeh v panve, pomôcť zmierniť napätie. Telo produkuje endorfíny, známe ako hormón šťastia, ktorý pomáha bojovať proti stresu a depresii, zlepšuje náladu.

Zaujímalo by ma však, či je možné spustiť mesačne, a to zodpovedne. Odporúča sa skrátiť dĺžku vzdialenosti. Zjavne to nie sú dni, kedy môžete nahrávať, prekonávať prekážky. Interval tréning je tiež lepšie odložiť na neskoršie, dôležité a správne oblečenie je, že by nemal brániť pohybu a mal by zodpovedať počasia, nedovolí vám buď zmraziť alebo prehriatie.

Ak sa počas behu cítite slabý, závraty, bolesť brucha, zvýšené krvácanie, prestaňte trénovať. V prípade potreby konzultujte s gynekológom.

Ale v každom prípade je všetko rozhodnuté individuálne. Existuje rad ochorení, keď je lepšie zdržať sa fyzickej námahy v období menštruácie. Medzi nimi sú myómy maternice, adenomyóza a tak ďalej. Hlavným kritériom by v každom prípade malo byť zdravie a zdravotný stav.

Prečo nie je možné bežať mesačne

Sú situácie, keď je beh počas menštruácie kontraindikovaný. Patria sem nasledujúce stavy:

 • Hojný výtok, ktorý pri zaťažení môže byť ešte silnejší.
 • Silná bolesť, stúpajúca v procese pohybu.
 • Slabosť, závraty, migréna.
 • Choroby urinogenitálnej sféry.
 • Rôzne nezrovnalosti spojené s menštruačným cyklom.

S výrazným zhoršením zdravia je lepšie sa zdržať a zistiť príčinu anomálnej indispozície. Školačky v období menštruácie je tiež lepšie vzdať sa hodín telesnej výchovy a iných záťaží, pretože cyklus je určený len pre nich a nadbytok aktivity ho môže rozbiť.

Obľúbenou otázkou je, či môžete spustiť v prvý deň vášho obdobia. V prvých 1-2 dňoch sa odporúča opustiť náklad, pretože v tomto období sa telo podrobuje najsilnejším zmenám. Návrat do zvyčajného rytmu môže byť od tretieho dňa menštruácie. Jedným z dôvodov, prečo odborníci neschvália výcvik, je zvýšenie intrakraniálneho tlaku, čo môže viesť k narušeniu endometria.

V neprítomnosti patológií môžete behať počas menštruačného obdobia, mierne znížiť zaťaženie počas tohto obdobia. Tempo by malo byť slabé, zdržať sa náhlych pohybov, skrátiť čas a vzdialenosť joggingu. Tiež sa snažte nestúpať na hrbole a konope a nevykonávajte pohyby, ktoré spôsobujú nepohodlie.

Vzhľadom k tomu, intenzívne cvičenie zvyšuje krvný obeh, krvácanie môže zvýšiť, a môžete tiež cítiť horšie. V období kritických dní, keď telo stráca krv, je lepšie sa takýchto javov zdržať.

Pravidlá joggingu počas menštruácie

Pri absencii kontraindikácií môžete behať počas menštruácie, ale je dôležité, aby ste to robili kompetentne a mierne, a potom sa vaše zdravie len zlepší. Postupujte podľa týchto odporúčaní:

 • Znížte trvanie a vzdialenosť chodu.
 • Beh pomalým tempom, vyhnúť sa náhlym pohybom.
 • Noste pohodlné oblečenie a obuv tak, aby nerušili vaše pohyby.
 • Vyberte si špeciálne hygienické výrobky, ktoré obsahujú gélový adsorbent a poskytujú maximálnu ochranu.
 • Dodržujte hygienu tela. Po behu sa uistite, že sa osprchujete. Je lepšie používať špeciálne gély a mydlá určené na intímnu hygienu.
 • Nemôžete kombinovať beh s plávaním.
 • Držte sa správnej stravy.

Keď je školenie veľmi dôležité pre monitorovanie ich pohody. Ak máte pocit, že sa zhoršuje, prestaňte bežať.

Alternatívne zaťaženia

Ak pociťujete silný nepohodlie pri behu, mali by ste sa ho zdržať. Nie je však potrebné úplne sa vzdať fyzickej námahy. Môžete si vyzdvihnúť triedy s minimálnou intenzitou. Takže ľahký kardio môže mať len priaznivý účinok. Samozrejme, v ideálnom prípade stojí za to poradiť sa s trénerom, ktorý vám pomôže vybrať optimálne zaťaženie a bezpečné cvičenia.

Môžete venovať pozornosť nasledujúcim typom aktivít:

 • Pešia prehliadka Menej intenzívny ako beh, ale tiež spaľuje kalórie.
 • Ľahké ranné cvičenia. Mala by byť kratšia ako obvykle. Taktiež eliminujte záťaže a abdominálne cvičenia.
 • Jóga. Najviac šetrné cvičenie, ktoré pomáha posilňovať rôzne svalové skupiny, podporuje masáž vnútorných orgánov a pomáha zabezpečiť pozitívny vplyv na telo ako celok.
 • Preťahovanie. Pomáha zmierniť bolesť, tóny svalov. Ale malo by byť ľahké a mierne.

Nezabúdajte, že nie je povolené žiadne zaťaženie elektrickým prúdom pri záťaži.

To bolí žalúdok po spustení, rovnako ako pri menštruácii: čo to znamená?

Často sa stáva, že pri behu bolí brucho. Po prvé, je boľavá bolesť, ktorá sa neskôr zmení na ostrý a piercing. Ženy to opisujú, ako by bolesť žalúdka, ako počas menštruácie. Navyše, v skutočnosti, nepohodlie nemá nič spoločné s kritickými dňami. Príčiny tohto javu môžu byť nasledovné:

 • Telo môže trpieť, ak ignorujete rozcvičku pred tréningom. Prudký začiatok behu vyvoláva svalové napätie v bruchu. Preto je dôležité začať zahrievať s ľahkými pohybmi a postupne zvyšovať zaťaženie.
 • Nesprávne dýchanie vyvoláva zmenu membrány. Príliš silný a hlboký, alebo naopak slabý nádych a výdych kontroluje prijímanie kyslíka. Tam je spazmus vo svaloch, bolesť v boku a spodnej časti brucha. Dýchajte rovnomerne - to pomôže zabrániť nepríjemným následkom.
 • Dýchanie určuje prácu pečene. Ak je málo kyslíka, krv stagnuje, prietok krvi sa oslabuje, pečeň sa zvyšuje, čo môže tiež vyvolať bolesť.
 • Bolesť brucha môže byť dôsledkom behu na plný žalúdok. Jedlá sa recyklujú a žalúdočný trakt aktívne pracuje. Telo sa nemôže rýchlo prepnúť na iné zaťaženie. Preto je dôležité, aby medzi posledným jedlom a tréningom uplynulo aspoň pár hodín.
 • Bolesť brucha môže byť vyvolaná problémami žlčníka. V procese pohybu sa hromadí žlč a vyvoláva podráždenie.
 • Výnimkou nie sú ani choroby vnútorných orgánov. Ak hovoríme o problémoch pečene, sleziny, podžalúdkovej žľazy, telo o tom informuje ochrannú reakciu vo forme bolesti v strede brucha.
 • Ak je bolesť lokalizovaná špecificky v spodnej časti brucha, potom môžeme hovoriť o chorobách reprodukčného systému. Je dôležité ísť k lekárovi, konzultovať s ním a vykonať potrebné testy.

Odpoveď na otázku, či je možné spustiť menštruáciu, je teda určená individuálne. Pamätajte, že najdôležitejšie je počúvať vaše telo. Akékoľvek nepohodlie je dôvodom zdržať sa stresu.

Zmeny v tele počas menštruácie

Niektorí ľudia si myslia, že v tejto otázke by sme mali počúvať názor lekárov, iní sa spoliehajú na skúsenosti priateľiek / kolegov / poradcov z online fór, a iní sa spoliehajú len na ich blahobyt v „tých dňoch“. Pochopenie, či môžete behať počas menštruácie, pomôže pochopiť fyziologické procesy vyskytujúce sa v ženskom tele počas tohto obdobia.

Keď nedôjde k oplodneniu zrelého a pripraveného vajíčka, množstvo hormónov a ich koncentrácia v krvi sa výrazne znižuje. Z tohto dôvodu sa zmenšuje zásobovanie endometriálnou krvou (ako sa vedecky nazýva sliznica maternice), začína sa odlupovať a nakoniec odmieta, čo sa prejavuje vo forme krvného výtoku. Zbavenie tela starej sliznice a hromadenie nových vrstiev endometria sa nazýva len mesačne.

Všetky tieto komplexné mechanizmy znamenajú prudký pokles počtu červených krviniek a hladín hemoglobínu. V tomto bode by ste mali byť zvlášť opatrní, pretože v dôsledku toho:

 1. Vnútorné orgány pociťujú nedostatok kyslíka.
 2. Žena - zmeny pohody (pomalšie reakcie, zvýšená srdcová frekvencia, tlakové skoky, výkyvy nálady atď.).

Menštruácia je ťažké obdobie pre telo, krv je úplne obnovená, čo vyžaduje obrovské zásoby energie. Z toho vyplýva neustály rozpad, únava, psychická nestabilita. So všetkými týmito „kyticami“ nepríjemných príznakov je dosť nerozumné usporiadať si ďalšie bremená pre seba, preto sa mnohé ženy domnievajú, že by sa mali upustiť od cvičenia počas kritických dní.

Beh počas menštruácie: Klady a zápory

Informácie o zákaze športu počas menštruácie už nie sú relevantné. V skutočnosti, mierne cvičenie neprinesie škodu, najmä ak periódy prechádzajú bez patológií a bolestí.

Lekári odporúčajú vylúčiť zo svojho života intenzívne športové aktivity v prvých troch dňoch menštruácie. Tréneri nie sú natoľko kategorickí a veria, že praktizovanie meraného behu v malom meradle aj v prvých dňoch cyklu bude mať priaznivý vplyv na ženské telo. Ale s jednou dôležitou podmienkou: záťaž bude vydaná správne a primerane.

Je možné behať počas menštruácie - každá žena sa rozhodne pre seba, starostlivo skúma klady a zápory takéhoto tréningu a zameriava sa na vlastné pocity / pohodu v kritických dňoch.

Môžete dokonca behať počas menštruácie: to zvyšuje prietok kyslíka do krvného obehu, čo pomáha minimalizovať bolesť. Pre mnohých profesionálnych atlétov je jogging potrebný na uľahčenie predmenštruačného syndrómu. Bolo vedecky dokázané, že v procese príliš intenzívnej fyzickej námahy v tele sa produkuje hormón endorfín a dobrá nálada v kritických dňoch nezasahuje do žiadnej ženy.

Je lepšie bežať pomalým tempom, behať bez prekonávania prekážok, vyhýbať sa intervalovému tréningu a nárazom. V prvý deň menštruácie stojí za to výrazne skrátiť časový interval behu. Ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých tipov, môžete z tréningov v teréne vyťažiť maximum:

 • krvný obeh v panve sa zlepší,
 • bolesť a kŕče zmiznú
 • nervový systém sa upokojí, čo znamená, že sa necíti nervozita a depresívne stavy,
 • metabolizmus sa urýchli
 • obvinenia z pozitívnych emócií, sily a energie budú prijaté.

Okrem iného sa v dôsledku bežiaceho zaťaženia zrýchľuje likvidácia starého endometria, resp. Mesačný výbeh je o niečo rýchlejší ako obvykle.

Ak by bol beh na kritické dni charakterizovaný výnimočne pozitívnymi okamihmi, pravdepodobne by doň boli zapojené všetky ženy na začiatku menštruačného cyklu. Na mincu je však jedna strana.

kontraindikácie

Silné kontraindikácie pre jogging sú situácie, keď:

 1. Mesačne predĺžené, hojné, sprevádzané ťažkými kŕčmi. Ak chcete športovať v tomto prípade je nemožné, pretože intenzita výboja sa môže zvýšiť a bolesť spôsobená aktívnymi pohybmi - zvýšenie.
 2. Žena pociťuje ťažké ťažkosti počas kritických dní: závraty, všeobecná malátnosť, nevoľnosť, slabosť.
 3. Pani trpí chorobami genitourinárneho systému.
 4. Existujú závažné nepravidelnosti menštruácie.
 5. Pozorovaná apatia a neochota zapojiť sa do akéhokoľvek športu.

Počas menštruácie je zakázané behať, ak je dievčaťu diagnostikovaná gynekologická patológia, napríklad adenomyóza alebo myóm maternice. Tréningový režim môže byť tiež ovplyvnený takou príčinou ako bolesť v genitáliách. V tomto prípade je to nemožné, výber nezvyčajných farieb sa tiež stáva dôvodom na zastavenie športu a návštevu gynekológa.

Если самостоятельно выявить у себя противопоказания и разобраться, можно ли заниматься бегом во время критических дней, сложно, либо интуиция подсказывает, что лучше в этом вопросе перестраховаться, консультация опытного врача поможет расставить все точки над «и».

Рекомендации по бегу в месячные

Ak je otázka „je možné behať počas menštruácie?“ Žena odpovedá kladne na seba, nebolo by zbytočné počúvať rady skúsených bežcov a gynekológov:

 • Pred školením je potrebné vybaviť hygienické výrobky pre ženy. Hlavným odporúčaním pre nich je absorpcia vo vnútri a maximálna absorpcia. Môžete to urobiť ako s tamponom v pošve as bežnou podložkou na spodnú bielizeň - tu je to, komu a ako pohodlne.
 • pretože počas menštruačného obdobia sa v mnohých ženách zvyšuje potenie, pozornosť by sa mala venovať výberu „správneho“ oblečenia - z prirodzenej, priedušnej tkaniny, ktorá dokáže rýchlo absorbovať vlhkosť.
 • Kategorický žiadny intenzívny tréning! Môžete bežať na mesačnej, len teší proces: v tichom tempe, jogging, eliminuje náhly pohyb.
 • Dĺžka behu za normálnych dní by sa teraz mala znížiť o tretinu.
 • Pre maximálne okysličenie krvi je lepšie behať v dňoch menštruácie na čerstvom vzduchu - na otvorenom štadióne, v parku / námestí atď.
 • Ak pocítite bolesť akejkoľvek povahy, nevoľnosť, dýchavičnosť, svalové kŕče by sa mali zastaviť.

Skúsení školitelia vedia, že spotreba energie v ženskom tele sa počas menštruácie zvyšuje o 300-500 kcal / deň, takže v týchto dňoch je obzvlášť dôležitá správna výživa, ktorá prispieva k rýchlemu zotaveniu sily po joggingu. V strave by mali prevládať jedlá s množstvom vitamínov a minerálov, vysokým percentom železa. Obmedzenia na jedlo sú plné ťažkých závratov počas cvičenia.

Väčšina dámy sa rozhodnú spustiť ráno. Ale výber v prvej polovici dňa je bohatší, a nikto nezrušil povinnosť sprchovať a meniť tesnenie / tampon po behu. Preto by sa malo vážne zvážiť pohodlie a uskutočniteľnosť športu v dopoludňajších hodinách.

Nebolo by zbytočné konzultovať s lekárom pred menštruáciou - stojí za to behať v prvých dňoch cyklu, čo môže byť spojené so zdravím, je možné kombinovať beh s inými nákladmi (fitness, plávanie, tanec, atď.).

Čo robiť, keď váš žalúdok bolí po spustení

Špecialisti v tomto prípade odporúčajú tri hlavné možnosti:

 1. Ak bolesť nie je príliš intenzívna a vyskytuje sa len zriedka, môžete piť lieky proti bolesti, ale nemali by ste zneužiť tabletky.
 2. Nie je to príliš užitočné, ale účinnou metódou by bola fľaša s teplou vodou na žalúdku (ako voliteľná možnosť - plastová fľaša s teplou vodou, teplá soľná komprimácia).
 3. Aromaterapia. Aplikujte prírodné éterické oleje zo škorice, borievky, levandule, mäty. Niekoľko kvapiek oleja jemne, sotva vnímateľné pohyby sa trela do žalúdka.

Ak sa po behu pravidelne pozoruje silná bolesť a slabosť, znamená to niekoľko problémov v reprodukčnom systéme. V tomto prípade je nutná operatívna konzultácia s gynekológom, len lekár po sérii potrebných štúdií bude schopný vybrať správnu a účinnú liečbu.

Čo môže nahradiť beh

Ak je prítomná potreba fyzickej aktivity, ale lekár zakázal behať počas menštruácie, je potrebné zvážiť možné alternatívy. Takéto športy môžu účinne podporovať telo v tonuse:

 • Jóga - najšetrnejší tréning v "ženských" dňoch,
 • chôdza - postihuje rovnaké svalové skupiny ako beh,
 • Ľahké ranné cvičenie - môžete robiť všetky cvičenia doma,
 • Strečing - okrem jemného tónovania svalov pomáha zmierniť bolesť brucha.

Nezabudnite, že niektoré z týchto športových aktivít by mali byť stále jemné a vyžadujú predchádzajúcu lekársku pomoc o prítomnosti kontraindikácií.

Názory lekárov

Môžete sa stretnúť s rôznymi a niekedy úplne opačnými názormi lekárov na otázky fyzickej aktivity v kritických dňoch. Každý lekár, ktorý má aspoň nepriamy vzťah k športovej medicíne, však súhlasí s tým, že v tomto období neexistuje žiadny kategorický zákaz joggingu.

Telo každej osoby je jedinečné, preto odporúčania / kontraindikácie pre dievčatá nemôžu byť rovnaké. Pravidelné konzultácie s gynekológom vám umožnia mať informácie s maximálnou presnosťou o stave vášho reprodukčného systému, prítomnosti určitých gynekologických ochorení a patológií. Takéto anamnézy v kombinácii s osobitosťami menštruačného cyklu, objemom a špecifickosťou výboja, ako aj všeobecným blahobytom sú hlavnými ukazovateľmi na určenie, či žena môže behať, krútiť obruč alebo praktizovať nejaký iný šport počas svojich mesačných období.

Elmira Aleskerova

Podobné výrobky 02.24.2018 11 391 Alkohol počas menštruácie 04.12.2017 13 436 Je možné vykonať ultrazvukové vyšetrenie počas menštruácie 02.03.2018 1 617 Môžete stratiť svoje panenstvo s tamponom 13.11.2017 2 508 Kúpať sa počas menštruácie - je to možné alebo nie? 16.3.2018 376 Shugaring počas menštruácie 14/14/2017 4 984 Fluorografia počas menštruácie - je možné urobiť

Čo sa deje v tele počas menštruácie?

Pulz sa zrýchľuje, stúpa tlak, cíti sa svalová slabosť, reakcie sa spomaľujú. To však neznamená, že v tomto čase stačí len ľahnúť, bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom zaťažoval telo.

Počas menštruácie sa znižuje hladina hemoglobínu a červených krviniek v krvi ženy. To naznačuje pokles prívodu kyslíka do orgánov, vytrvalosť počas fyzickej námahy klesá, žena sa unavuje rýchlejšie. Preto sú zvýšené zaťaženia nevhodné, ale meraný, pokojný chod nezaťažuje telo.

Ako behať počas menštruácie?

Pre správne určenie dodatočnej fyzickej aktivity v kritických dňoch je potrebné vyšetrenie a konzultácia s lekárom. Špecialista vyvinie pre vás individuálnu techniku. Ale len vy sa rozhodnete, či budete behať počas mesiaca. Počas tohto obdobia by ste mali počúvať svoje pocity. Existujú bolesti, nepohodlie, apatia. Ak sa dnes domnievate, že sa cítite skvele, potom prečo nie behať na chvíľu a na krátke vzdialenosti?

Výsledky výskumu ukázali, že po fyzickom cvičení sa mnohí ľudia cítia lepšie, znižujú bolesť. Hlavná vec je, že zaťaženie nie je intenzívne. Nie je potrebné sa obávať výsledkov - vychutnajte si proces. Výber správneho tempa, zníženie počtu tréningov v týchto dňoch je zárukou zdravia a dobrej nálady.


Počas menštruácie u žien prebieha proces potenia rýchlejšie, preto je v tomto období dôležité zvoliť si vhodné oblečenie na beh. Oblek by nemal obmedzovať vaše pohyby. Počas cvičenia by mala byť miestnosť dobre vetraná, nemali by ste ju prepláchnuť alebo prehriať. S pomocou behu, budete cítiť ľahkosť, bolesť v spodnej časti brucha zmizne.

Pri behu počas menštruácie to nestojí za to

Ak máte gynekologické ochorenia alebo zdravotné kontraindikácie, ak Vám lekár odporučí, aby ste behali počas obdobia, počúvajte ho, aby ste nepoškodili telo. Nemali by ste bežať, ak je výtok hojný a bolesť je silná, ak to bolí a závraty. Zvýšené zaťaženie počas tohto obdobia je spojené so závažnými gynekologickými ochoreniami.

Ak sa v procese behu cítite záchvat slabosti alebo závraty, zastavenie, odpočinok. Nasýtiť krv kyslíkom, behať v takých dňoch, nie v telocvični, ale na otvorenom štadióne alebo v parku. Neštartujte na dlhé vzdialenosti - akonáhle je pocit nepohodlia, zastavte. Ak sa pri behu objaví bolesť v podbrušku, je lepšie prestať cvičiť, kým sa neporadíte so špecialistom.

Čo hrozí behom menštruácie: názor lekárov

Beh je vynikajúce cvičenie, ktoré podporuje postavu každého pohlavia. Dievčatá, ktoré dodržiavajú zdravý životný štýl, sa často zaujímajú o: je možné behať počas menštruácie? Tento článok pomôže pochopiť vplyv fyzickej námahy na ženské telo počas menštruačného obdobia a zistiť, aký názor majú odborníci na toto skóre.

Je možné spustiť, ak začne menštruácia

Menštruácia je prirodzený proces pre telo každej ženy, ktorý je sprevádzaný nasledujúcimi príznakmi: bolesť hlavy, bolesť v spodnej časti brucha, celková malátnosť. Okrem toho sa žena môže cítiť v depresii, zrýchlený tep.

Príčinou tohto stavu je zníženie hladín hemoglobínu a erytrocytov v krvi ženy. Ženské telo je obohatené o kyslík horší, takže vytrvalosť počas cvičenia klesá a ženská reprezentantka je unavená oveľa rýchlejšie.

Zastavenie behania počas kritických dní nie je povinné, stačí len nastaviť zaťaženie.

Stanovisko lekárov

Vedci v oblasti medicíny dlho skúmali otázku vplyvu fyzickej aktivity na priebeh menštruácie a snažili sa zistiť, či je možné behať počas menštruácie. Experimenty, ktoré sa uskutočnili, boli dôvodom domnievať sa, že behanie nie je nielen zakázané, ale aj užitočné pre ženy v kritických dňoch. Toto stanovisko je založené na týchto skutočnostiach: t

 1. Schopnosť takýchto záťaží eliminovať bolesť a kŕče v dolnej časti brucha bola dokázaná.
 2. Mierny priebeh urýchľuje metabolizmus organizmu a prispieva k produkcii takého hormónu ako endorfín.
 3. Vďaka behu, telo krásnej polovice ľudstva sa vymaže rýchlejšie počas menštruácie, takže je tu šanca na skrátenie trvania kritických dní.
 4. Pomalé behanie počas menštruácie prispieva k zlepšeniu krvného obehu v panvovej oblasti, zmierňuje napätie.

Beh počas menštruácie raz denne nepoškodzuje zdravie, ak žena dodržiava tempo (nezvyšujte rýchlosť príliš prudko), dávajte pozor na krajinu a nestúpajte po rôznych hummoch. Tieto pravidlá sú potrebné.

Odporúča sa znížiť intenzitu tréningu a jeho trvanie znížením vzdialeností pre behanie a časom zaťaženia až na jednu hodinu denne.

Beh na začiatku kritických dní

Najčastejšie sa ženy obávajú, či môžete bežať v prvý deň vášho obdobia. V prvých 1-2 dňoch menštruácie lekári odporúčajú zdržať sa cvičenia, pretože telo žien počas tohto obdobia je výrazne oslabené. Ak sa žena cíti lepšie, odporúča sa ísť na šport najskôr na tretí deň.

Dôvodom, prečo nie je možné behať počas menštruácie, je zvýšenie vnútrajšku abdominálneho tlaku, v dôsledku čoho existuje pravdepodobnosť oddelenia endometria.

V predmenštruačnom období sú povolené aj športy.

Jediným negatívnym dôsledkom behu s menštruáciou môže byť zvýšenie krvácania. Ak sa chcete s týmto problémom vyrovnať, musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 1. Používajte výrobky osobnej starostlivosti s vysokou úrovňou ochrany pred možnými únikmi. Môžu to byť tesnenia alebo tampóny, ktoré majú hélium.
 2. Musíte bežať v pohodlnom a voľnom oblečení.
 3. Je dôležité nezabudnúť na vodné procedúry v dňoch menštruácie. Voda je totiž zdrojom energie, uvoľňuje sa a dáva silu.
 4. Pri absencii možnosti osprchovať, použite rôzne gély a obrúsky, ktoré sú určené pre intímnu hygienu žien. Je dôležité vybrať si také kvalitné výrobky a len tie prírodné.
 5. Počas menštruácie musíte cvičiť bez návštevy bazéna alebo sauny.
 6. Po tréningu si nezabudnite pochváliť za vykonanú prácu. Ale samotná propagácia sladkých a tukových potravín je lepšie vylúčiť. Povolené používať sušené ovocie alebo čerstvé ovocie a zeleninu, môžete tiež piť sladký čaj s medom alebo cukrom. Tieto potraviny prispievajú k obnoveniu tela a dodávajú mu energiu celý deň.

Vyberte si sami, keď je pohodlnejšie a pohodlnejšie začať tréning (ráno alebo večer), pretože to je záležitosť individuálnych preferencií. Zvážte, či to bude možné, aby sa na dokončenie cvičenia sprcha, a mať čas pracovať, ak dávate prednosť ranné jogging.

Pri behu je kontraindikovaný

Ak chcete zistiť, či môžete robiť jogging počas menštruácie, ako aj individuálny dôvod zákazu tréningu, musíte pred začatím školenia navštíviť gynekológa. To pomôže predísť možným negatívnym dôsledkom.

Bežné cvičenia by sa mali zastaviť, ak je počas tohto obdobia žena sprevádzaná nasledujúcimi príznakmi:

 • ťažké a ostré bolesti v oblasti ženských pohlavných orgánov (toto môže byť príčinou reprodukčného systému),
 • závraty a slabosť
 • bolesti hlavy, pri ktorých sa žena cíti, že môže slabnúť,
 • ťažké vypúšťanie (to môže prispieť k strate krvi vo veľkých množstvách).

Keď si zástupca ženy všimol vyššie uvedené príznaky, mali by ste okamžite navštíviť gynekológa a podstúpiť špecializované vyšetrenie.

Tieto príznaky môžu naznačovať prítomnosť ochorení reprodukčného systému, ktoré majú zápalovú alebo infekčnú povahu.

Odporúča sa, aby sa dievčatá a dospievajúci zdržali telesnej aktivity a telesnej výchovy. V tomto prípade môže fyzická práca skutočne narušiť proces vytvárania cyklu, ktorý sa uskutočňuje vo veku od 9 do 15 rokov.

Aké cvičenia nahradiť jogging

Ak pociťujete nepohodlie a nepohodlie počas behu, mali by ste sa ho počas svojho obdobia zdržať. Môžete nahradiť beh s inými typmi fyzickej aktivity.

Alternatívou môžu byť nasledujúce typy aktivít:

 1. Ranné cvičenie. Pomôže udržať telo v dobrom stave, ale malo by sa vykonávať v skrátenej verzii a vylúčiť výkonové zaťaženia a brušné cvičenia.
 2. Brisk chôdza (šport). Tento šport je menej intenzívny ako beh a zvláda spaľovanie extra kalórií.
 3. Cvičenie jogy. Kvôli komplexu takýchto cvičení sa posilňujú všetky hlavné svalové skupiny a zlepšuje sa celkový stav tela počas menštruácie.
 4. Mierne a ľahké natiahnutie. Pomáha zmierniť bolesť počas menštruácie.

Vzhľadom na vyššie uvedené informácie možno konštatovať, že behanie v mesačných intervaloch by sa malo vykonávať s maximálnou opatrnosťou.

Ak nie sú žiadne špeciálne kontraindikácie pre lekárov a dievča nepociťuje žiadne zvláštne nepohodlie z tohto typu aktivity počas menštruačného obdobia, nie je potrebné prerušiť vyučovanie.

Ak chcete mať dobrý zdravotný stav po spustení, musíte dodržiavať odporúčania lekárov. Vždy pamätajte, že zdravie ženy by malo prísť ako prvé!

Môžem behať počas menštruácie

Beh pomáha schudnúť, udržiavať fit a zlepšovať pohodu. Cvičenie primeranej intenzity má vždy priaznivý vplyv na ženské telo.

Je však možné behať počas menštruácie? Koľko to môže byť nebezpečné pre dievča v určitom období svojho života. S nástupom menštruácie vznikajú rôzne bolesti a nepríjemné pocity, v dôsledku čoho musí byť eliminovaný dodatočný stres na tele.

Ak sa však normalizuje fyzická aktivita, bude možné zmierniť niektoré symptómy menštruácie.

Pozitívne strany sú nasledovné:

 • cvičenie je prospešné pre ženské telo počas menštruácie,
 • s aktívnym pohybom (behaním) v tele sa budú produkovať endorfíny, ktoré zlepšia náladu a pomôžu zmierniť nervozitu,
 • krv je obohatená kyslíkom, ktorý stráca v dôsledku kritických dní,
 • beh môže zmierniť bolesť a kŕče, ktoré sprevádzajú menštruáciu,
 • V niektorých prípadoch menštruácia končí o deň skôr, pretože pod vplyvom fyzickej námahy sa telo vymaže rýchlejšie.

Keby to bolo celé, potom by každé dievča chodilo na začiatok menštruačného cyklu. Aby sme však pochopili, či je možné behať počas menštruácie, je potrebné zvážiť negatívne dôsledky takejto aktivity.

 1. Nadmerná aktivita môže nepriaznivo ovplyvniť pohodu. Ak spustíte toľko v kritických dňoch, ako v normálnych dňoch, potom očakávajte problémy.
 2. Exacerbácia rôznych ochorení, pri ktorých nemôžete bežať.
 3. Porušenie menštruačného cyklu, ak sa u Vás vyskytnú kontraindikácie.

Aby bolo možné lepšie pochopiť podstatu negatívnych dôsledkov, je potrebné zvážiť prípady, keď je beh počas menštruácie nežiaduci.

Konzultácia gynekológa

Gynekológ by mal byť najlepším priateľom ženy, ktorá chce mať normálny cyklus a minimálne mesačné problémy. Je jasné, že len málo ľudí chce ísť k lekárovi, aby zistili, či môžete behať počas menštruácie. Ak je počas tohto obdobia všetko na zdraví žien normálne, potom nie je možné poradiť sa. Je však veľmi vhodné ísť k lekárovi v nasledujúcich situáciách:

 • nepravidelný cyklus
 • podivná farba výboja,
 • rôzne trvanie a intenzita menštruácie,
 • pravidelné bolesti v kritických dňoch alebo bolesti v celom tele.

Vo všetkých týchto prípadoch môže byť niečo v rozpore s telom. Aby nedošlo k zhoršeniu tohto problému s zaťažením z prevádzky, musíte sa poradiť s lekárom.

Je možné behať počas menštruácie - argumenty

Keď žena začne obdobie menštruácie, telo sa môže vymaniť z rytmu bežného života. Многие представительницы слабого пола чувствуют головокружения, тошноту, слабость и дискомфорт в половых органах.

Stojí za to v takých obdobiach života zmeniť svoj obvyklý spôsob života, odmietnuť vyučovanie na mieste, vrátane joggingu? Tréning je nebezpečný počas obdobia, keď má žena svoje obdobie? Aké sú alternatívne spôsoby vzdelávania počas tohto obdobia? Prečítajte si o tom v tomto článku.

Športové a mesačné

Veľmi veľa moderných dievčat a žien je znepokojených touto otázkou: Môžem behať počas menštruácie?

V súčasnosti je šport (a všeobecne zdravý životný štýl) veľmi populárny. Zástupcovia slabšieho pohlavia preto radi navštevujú telocvične, atletické ihriská, štadióny alebo robia pravidelný beh v parku. Každý rok sa takéto dievčatá a ženy stávajú čoraz viac.

Avšak počas menštruácie, vzhľadom na to, že sa hormóny menia, existuje riziko narušenia kardiovaskulárneho systému tela. Môže sa tiež pozorovať zvýšený krvný tlak, svaly môžu stratiť tón a reakcie sa môžu spomaliť. Aj zástupcovia slabšieho pohlavia počas tohto obdobia sa môžu cítiť v depresii, depresii, stresovaní ...

Existuje mnoho rôznych názorov na to, či stojí za to behať počas menštruácie, pretože by ste sa mali vzdať tréningu. Zástancovia fyzickej aktivity hovoria, že nie je potrebné preskočiť cvičenia. Iní naopak trvajú na tom, že všetky tréningy by mali byť zastavené počas tohto obdobia. Ktorý z nich má pravdu a prečo sú tieto dôvody spojené?

Fyziologické procesy v ženskom tele

Aby bolo možné rozhodnúť, či je vhodné behať počas menštruácie, je potrebné zohľadniť zdravotné stavy.

Ak máte v úmysle pokračovať v tréningu počas menštruácie, mali by ste sa najprv poradiť so skúseným gynekológom. Je to preto, že jednotlivé ženy môžu pociťovať rôzne patologické stavy, ktoré narúšajú šport počas menštruácie.

Tieto patológie sú:

 • akútnej a intenzívnej bolesti v oblasti genitálií v „kritických dňoch“.
 • bolesť hlavy, veľmi ťažká, ako aj prítomnosť závratov, pocit, že môžete slabnúť.
 • veľmi ťažký výtok (veľká strata krvi).

Ak máte aspoň jeden z vyššie uvedených príznakov, je lepšie prestať bežať na dobu „kritických dní“. A zistiť dôvody, prečo sa takéto patológie prejavili.

Zároveň, ak vaše obdobie prechádza s vami takmer nepostrehnuteľne bez ťažkého výboja, silnej bolesti a zlého zdravia, potom nemôžete zmeniť svoj normálny životný štýl.

To by mohlo byť len málo na zníženie fyzickej námahy, pretože počas fyzickej aktivity je krvný obeh obzvlášť intenzívny, a to aj v oblasti orgánov zodpovedných za reprodukčný systém. A keďže sa objavuje strata krvi počas menštruácie, môže sa objaviť hladovanie kyslíkom a závraty hlavy, dievča sa môže cítiť slabé.

Obmedzenie zaťaženia

Zaujímavé je, že niektoré lekárske vyšetrenia ukazujú: nie príliš intenzívne športové cvičenia (zdôrazňujeme - v miernej forme) počas "kritických dní" môžu mať mimoriadne pozitívny vplyv na proces menštruácie.

Typy takýchto malých fyzických cvičení zahŕňajú napríklad jogging.

Nesmieme však zabúdať na to, že počas menštruácie dochádza k veľkej strate krvi, zdroje tela sú obmedzené. Preťaženie je jednoducho nestojí za to. Všetci bežci počas obdobia menštruácie by preto mali znížiť fyzickú aktivitu, znížiť tempo, intenzitu tréningu, ako aj vzdialenosť a čas na prekonanie vzdialenosti.

Mnohé dievčatá a ženy, ktoré nezastavujú tréning počas menštruácie, hovoria, že samotný proces je oveľa menej viditeľný a rýchlejší, takzvaný PMS syndróm je oveľa menej výrazný. Takmer necítil bolesť a iné nepríjemné pocity. Avšak, musíte si uvedomiť, o opatrení a nie preťaženie sa cvičenia.

Najlepšie je bežať rytmicky, jog, ale interval behu a zrýchlenia, ako aj beh s váhou je lepšie odložiť až neskôr.

Kedy nie?

Nie je tajomstvom, že počas menštruácie sa telo obnovuje. Avšak pre samotné telo je to vážna záťaž.

Ďalším dôvodom na plytvanie energiou a silou, ktorú telo potrebuje v danom časovom období, je preto dodatočná záťaž vo forme športu (a tiež behanie v dopoludňajších hodinách). To je dôvod, prečo väčšina lekárov hovorí "nie", keď sa pýtajú, či pokračovať v tréningu počas "kritických dní".

Okrem toho, podľa niektorých odborníkov, ženské telo nie je určené na takéto zaťaženie a môže zlyhať, čo môže v prvom rade ovplyvniť reprodukčnú funkciu dievčaťa. Preto lekári odporúčajú počas menštruácie, aby sa telo oddýchlo a aspoň pár dní sa vzdali tréningu.

Mesačné tipy pre beh

Ak ste sa nakoniec rozhodli „behať“ počas „kritických dní“, poskytneme vám niekoľko tipov, ktoré vám tento proces zaistia bezpečnejšie a pohodlnejšie.

 • Počas bežeckého tréningu by ste mali zvoliť hygienické vložky alebo tampóny s vysokou absorpčnou schopnosťou, aby sa zabránilo úniku. Najlepšie je dávať prednosť takýmto možnostiam, kde je gélový adsorbent.
 • Osobitnú pozornosť treba venovať hygiene. Po joggingu je potrebné opatrne sprchovať mydlom alebo gélom. Okrem toho má voda nielen čistiaci účinok, ale tiež zlepšuje tón a náladu organizmu.
 • krčka maternice počas menštruácie je pootvorená, takže existuje nebezpečenstvo, že do nej preniknú rôzne škodlivé mikroorganizmy. Preto je potrebné venovať osobitnú pozornosť hygiene, ako je uvedené vyššie.
 • počas menštruácie nie je možné kombinovať beh s plávaním, najmä v otvorenej vode, ako aj návštevu kúpeľa alebo sauny, čo môže nepriaznivo ovplyvniť intenzitu menštruačného toku a viesť k oslabeniu, závratom alebo dokonca anémii.
 • by sa mali riadiť diétou, je žiaduce vylúčiť korenené a tučné jedlá. Nemalo by sa však prejedať.

Aj v deň spustenia kurzov by sa mali zjesť tieto produkty:

 • tmavá čokoláda
 • sušené ovocie
 • káva alebo čaj s cukrom,
 • ovocie, šťavy.

Všetky tieto produkty pomôžu nasýtiť telo základnými živinami a stopovými prvkami, ako aj obnoviť silu, ktorá bola vynaložená na tréning.

Okrem toho, počas tried by ste mali neustále počúvať svoje telo a monitorovať pohodu. Ak sú nejaké abnormality, potom sa odporúča zastaviť hodiny a poradiť sa s gynekológom.

Alternatívne metódy výcviku

Existuje niekoľko alternatívnych možností pre beh počas „kritických dní“.Toto je:

 • kardio tréning v posilňovni,
 • Pilates alebo kurzy jogy.

Druhý typ fyzickej aktivity je veľmi užitočný, pretože prispieva k vnútornej masáži a má dobrý vplyv na stav ženského tela, najmä v období „kritických dní“.

Beh počas menštruácie: vyriešte klady a zápory

Ak chcete byť fit, musíte ísť do športu. Pre niektoré spravodlivé sex, pravidelné cvičenie je neoddeliteľnou súčasťou života. Počas obdobia menštruácie sa však žene ukladá množstvo zákazov. Je to kvôli oslabeniu tela v týchto dňoch.

Na boj proti ďalším kilogramom si mnohí vyberajú kríž. Beh mesačne je možný len za určitých podmienok. Hovorme o tom podrobnejšie.

Hlavné dôvody zákazu

Počas menštruačného cyklu sa neodporúča podrobiť vaše telo intenzívnemu tréningu. Slabosť a závraty sú hlavnými kontraindikáciami športových aktivít. Je dôležité pochopiť, prečo nemôžete spustiť, keď nepríjemné príznaky menštruácie.

Kríž v kritických dňoch je zakázaný:

 • s ťažkým výbojom. Ďalšie cvičenie zvýši menštruáciu,
 • spastické bolesti. Nepohodlie v dolnej časti gastrointestinálneho traktu (ovariálna oblasť) sa môže zvýšiť,
 • všeobecná malátnosť,
 • slabosť a pocit bolesti tela,
 • porušenia mesačného cyklu.

V prítomnosti ochorenia urogenitálneho systému nie je možné behať počas deskvamácie.

Ak sa po spustení menštruujúca žena cítila horšie, mala by podstúpiť gynekologické vyšetrenie.

Ak ste profesionálny športovec

Zistili sme, že bežný tréning v období mesačného prepúšťania je povolený len v prípade absencie výrazného syndrómu bolesti. Napriek prínosu fyzickej aktivity by mali byť športové aktivity krátke.

Žena, ktorá sa profesionálne venuje športu, by nemala tráviť viac ako 30 minút na jednom bežiacom tréningu. Ak tento limit prekročíte, je možné, že sa stav zhorší. Telo, ktoré je počas menštruácie oslabené, je citlivé na akékoľvek zaťaženie, preto, aby sa zabránilo preťaženiu, musí byť opustený bežec s trvaním dlhším ako 0,5 hodiny.

Pre profesionálnych športovcov sú krátke trate počas menštruácie nielen užitočné, ale aj nevyhnutné. Pomáhajú zastaviť nepohodlie.

Ženy, ktoré hrajú šport pravidelne trpia nepohodlím počas menštruácie ľahšie.

Podľa výsledkov vedeckého výskumu sa v tele počas cvičenia vytvára endorfín, hormón radosti. Táto chemikália má pozitívny vplyv nielen na blaho, ale aj na náladu osoby. Preto by ste nemali trvať 30 minút.

Na ktoré dni môžete dať malé zaťaženie

Počas obdobia mesačného prepúšťania nie je možné vyčerpať vaše telo silovým tréningom aj pri dobrom zdravotnom stave. V opačnom prípade môžete vyvolať nadmernú stratu krvi a zvýšenú bolesť. Aby sa tomu zabránilo, je dôležité nielen vykonávať silové cvičenia až do konca deskvamácie.

V prvých dňoch menštruácie sa neodporúča behať, pretože telo je v tomto období veľmi slabé. Na tretí deň menštruácie, strata krvi je menej hojná, preto, v neprítomnosti závratov, malátnosti a ťahanie bolesti v bruchu, nemali by ste popierať sami beh.

Zvážte základné odporúčania pre šport v kritických dňoch:

 • Pred tréningom musíte sledovať dostupnosť ďalších ženských hygienických výrobkov vo vašej kabelke,
 • by mali nosiť oblečenie vyrobené z prírodných, nie syntetických tkanín. Vďaka nej bude možné vyhnúť sa nadmernému poteniu,
 • nútiť sa hrať šport nie je potrebné. Pri absencii motivácie a dobrej nálady je lepšie odložiť kríž na kritické dni,
 • Neodporúča sa používať dlhšie ako 30 minút
 • robiť lepšie na čerstvom vzduchu, pretože to bude saturovať krv veľkým množstvom kyslíka,
 • Ak sa necítite dobre počas behu, tréning by mal byť ukončený.

Samozrejme, že udržanie fit je dôležité, ale Reprodukčná zdravotná starostlivosť by mala mať kľúčový význam v živote každej ženy., Preto, ak chcete ísť na beh počas menštruácie, musíte pozorne počúvať svoje telo.

Je nebezpečné behať počas menštruácie?

Dievčatá, ktoré sú zvyknuté pozerať sa na svoju postavu a aktívne sa zapájajú do športu, sa obávajú najmä otázky: je možné behať počas menštruácie? A nie je to nič za nič, pretože „tieto dni“ prinášajú zmeny v obvyklom rytme života žien. Preto sú školačky až do konca menštruácie oslobodené od telesnej výchovy.

Je však dôležité prestať behať počas menštruácie pre dospelé ženy? Keď je to možné, a keď nie je potrebné zatvárať oči pred zákazmi? Tieto otázky budeme chápať čo najpodrobnejšie.

Môžem behať počas prvých dní menštruácie?

Pre 1-2 dni menštruácie, je lepšie odmietnuť beh, a dať svoje telo odpočinku. V súčasnosti sa na ňom vytvára pomerne intenzívna záťaž, nie je nutné ju pneumatizovať a ešte viac ju vyčerpávať.

Beh počas menštruácie je povolený od 3 dní po štarte. Potom telo získa určitú silu a všeobecný stav je normalizovaný.

Jedným z dôvodov, prečo by ste nemali bežať do konca svojho obdobia, je schopnosť tohto športu viesť k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku. To môže následne viesť k porušeniu odmietnutia a odstránenia endometria. To je názor väčšiny gynekológov, takže by sa nemali zanedbávať.

Prečo je užitočné behať počas menštruácie?

Takže keď sme prišli na to, či je možné behať počas prvých dní menštruácie, je potrebné sa opierať o rovnako dôležitú otázku: aké je používanie behu na „tieto“ dni?

Šport počas menštruácie je veľmi užitočný. To platí najmä pre beh.

Ak beháte počas tohto obdobia správne, môžete sa zbaviť menštruačnej bolesti v dolnej časti brucha a dolnej časti chrbta, zlepšiť psycho-emocionálny stav, eliminovať problémy so podráždenosťou a spánkom.

Okrem toho racionálny prístup k prevádzke prispieva k intenzívnej produkcii endorfínu - hormónu šťastia. Okrem toho, malé jogs zmierniť napätie v panvovej oblasti, takže jogging počas menštruácie je nielen možné, ale potrebné. Samozrejme, ak to urobíte múdro. A len ak neexistujú žiadne prísne zákazy.

Ako správne fungovať počas menštruácie?

Aby ste mohli behať počas menštruácie, priniesli len výhody, musíte si zapamätať niekoľko jednoduchých pravidiel:

 1. Jogging by sa mal robiť len pomalým tempom. Takže počas menštruácie, môžete jog, a to len na krátke vzdialenosti.
 2. Treba mať na pamäti, že fyzická aktivita by mala byť uskutočniteľná. Beh by nemal spôsobiť nepohodlie, nepohodlie alebo nadmernú svalovú kontrakciu v panvovej oblasti.
 3. Môžete behať počas menštruácie, ale nie dlho. Nemali by ste sa snažiť prelomiť časový záznam - to môže poškodiť len vaše vlastné zdravie.

A ešte jedna dôležitá nuancia: do behu by ste nemali pridávať žiadne ďalšie cvičenia. Tým sa vytvorí ďalšie, absolútne zbytočné zaťaženie tela, ktoré len zhorší stav ženy počas kritických dní.

Keď nemôžete behať počas menštruácie: kontraindikácie

Beh počas kritických dní je teda prísne zakázaný, ak:

 • silné krvácanie z pošvy,
 • žena trpí ťažkými kŕčmi a bolesťou dolnej časti brucha,
 • malátnosť, slabosť, závratné kúzla, horúčka, triaška končatín,
 • ochorenia, poruchy alebo odchýlky priamo súvisiace s menštruáciou, t
 • vyskytujú sa patologické stavy genitourinárneho traktu.

Viac o športe počas menštruácie >>

Či už to bolo, a behať počas menštruácie by malo byť až po tejto príležitosti bude podrobne prerokovaný s gynekológom. Ak „ženský“ lekár považuje za vhodné a potrebné, aby pacient prestal fungovať pred koncom svojho obdobia, bude potrebné, aby sa s ním poradil.

Stupeň rizika môže posúdiť len odborník, ako aj o možných následkoch, ktoré nadmerná fyzická aktivita niekedy vedie v týchto „dňoch“.

Čo môže nahradiť menštruáciu počas menštruácie?

Ak lekár kategoricky zakáže beh počas menštruácie, žena by nemala byť v zhone, aby sa rozrušila, pretože existuje niekoľko oprávnení, ktoré pomôžu udržať normálnu fyzickú aktivitu počas tohto obdobia. Medzi tieto možné „náhrady“ na spustenie patria:

 • atletická chôdza
 • trochu ľahká verzia ranného cvičenia, s výnimkou všetkých brušných cvičení,
 • strečingové cvičenia
 • joga.

Ale aj tak zdanlivo neškodné športové aktivity vyžadujú, aby sa žena vopred dohodla na možnosti, že ich bude držať v prítomnosti gynekológa.

Žiadne cvičenie nemôže byť úplne bezpečné pre zdravie počas kritických dní - ani beh, ani fitness, ani jóga milovaný mnohými dievčatami.

Preto pred pokračovaním v triedení počas menštruácie je potrebné starostlivo premýšľať: poškodia už oslabený organizmus?

Pin
Send
Share
Send
Send