Zdravie

Pred mesačnou stranou bolí

Pin
Send
Share
Send
Send


  1. Existuje niekoľko dôvodov, prečo je v dolnej časti brucha na jednej strane bolesť:
  2. Dedičnosť, ktorá sa prenáša cez ženskú líniu. Keď sa svaly maternice sťahujú, nervové zakončenia reagujú veľmi silno. Stačí užiť anestetikum.
  3. Choroby ženských orgánov. Napríklad endometritída, patológia ovárií a ďalšie faktory.
  4. Špirála môže spôsobiť bolesť v spodnej časti brucha. Potraty alebo iné intervencie môžu byť provokatéri.
  5. Cystitída, neurologické príčiny alebo zápal slepého čreva by sa nemali vylúčiť. Hnačka tiež spôsobuje kŕče maternice.
  6. Mimomaternicové tehotenstvo spôsobuje silnú bolesť na jednej strane. S týmto stavom sa bolesti nedajú vydržať a lekár by ich mal zavolať čo najskôr.
  7. Ovulácie. Častá príčina nepríjemných kŕčov závisí od uvoľnenia vajíčka z jedného vaječníka. Zvyčajne netrvajú dlhšie ako jeden deň.
  8. Vaječníková apoplexia je ruptúra ​​orgánu. Vyskytuje sa nauzea, ktorá vedie k vracaniu a závratom. Bolesť je neznesiteľná pichľavý charakter.
  9. Hydrosalpinx je patológia vajíčkovodov, ktoré sú naplnené seróznou tekutinou. Toto ochorenie ľahko identifikuje lekár. Najčastejšie nie sú žiadne príznaky, ale časom môžu vzniknúť problémy s koncepciou.
  10. Endometrióza je charakterizovaná dlhými a bohatými kritickými dňami.

záver

© 2018 Regionálna štátna agrárna univerzita “Redakcia novín„ Regionálna “

Oficiálny online portál právnych informácií regiónu Irkutsk. Registrovaná Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácií, informačných technológií a masových komunikácií, séria EL č. FS77-73560 zo dňa 24. augusta 2018. Zakladateľ: regionálna štátna autonómna inštitúcia "Redakcia novín" Regional ".

Fyziologická bolesť pred menštruáciou

Mierna bolesť pred menštruáciou je fyziologická norma. Počas ovulácie vajcia opúšťajú dutinu vajíčkovodov, čakajúc na oplodnenie. Ak sa tak nestane, pohlavná bunka sa musí odstrániť z tela spolu s mukózou maternice, ktorá sa zvýšila počas obdobia ovulácie. Kvôli separácii endometriálnych buniek sú poškodené cievy a nervové zakončenia, takže vznikajú bolestivé pocity.

S primárnou dysmenoreou - patológiou menštruačného cyklu, kvôli ktorej žena každý mesiac pociťuje veľmi silnú bolesť a slabosť - krvácanie nemusí byť veľmi aktívne. V tomto prípade je zvýšené nepohodlie už odchýlkou ​​od normy.

Typicky, bolesť počas menštruácie začína 2-3 dni, vrchol bolesti klesá na 3-4 dni. Ak sa počas ovulácie oplodní vaječná bunka, potom sa menštruácia nevyskytne, bolesť sa neobjaví.

Prečo bolí pred mesačnou pravou stranou

Normálna bolesť pred a počas menštruácie by mala byť len v dolnej časti brucha a dolnej časti chrbta, v iných prípadoch je potrebné uvažovať o príčinách nepohodlia. Niektoré dievčatá si sťažujú na miernu alebo silnú bolesť na pravej strane, pre ktorú existuje niekoľko dôvodov.

Dôvodom, prečo sa pravá strana poškodzuje, môžu byť choroby pohlavných orgánov, pretože reprodukčný systém sa nachádza nielen v dolnej časti brucha, ale aj vyššie, približne v pupku. Počas menštruácie dochádza k miernemu zápalu, takže sa zvyšuje bolesť spôsobená existujúcimi patológiami.

Mimomaternicové tehotenstvo

Tehotenstvo je proces prenášania dieťaťa z oplodneného vajíčka. O jeho výskyte sa môžete dozvedieť pomocou lacného a jednoduchého testu, ktorý reaguje na špecifický hormón. Dievčatá sú často obmedzené na toto bez toho, aby podstúpili ultrazvukové vyšetrenie. Ale je to práve posledná analýza, ktorá pomôže zistiť, či plod zaujal správnu pozíciu.

Vaječník môže konsolidovať nielen v maternici, ale aj vajíčkovodoch alebo vaječníkoch, potom nastane mimomaternicové tehotenstvo.

S patologickým vývojom tehotenstva, žena po 2-3 mesiacoch začína pociťovať bolesť na pravej alebo ľavej strane, má bolesť, ťahanie alebo rezanie prírody, nepohodlie je možné v dolnej časti brucha a chrbta. Vzniká v dôsledku skutočnosti, že plod začína natiahnuť tenké vajcovody alebo vaječníky.

Nie je možné nosiť dieťa počas mimomaternicového tehotenstva, pretože maternicová trubica alebo vaječník sa zlomia, plod zomrie a ohrozí sa aj život matky. Ak má tehotná žena bolesť v boku, je potrebné poradiť sa s gynekológom a urobiť ultrazvuk, aby sa vylúčila patologická poloha plodu.

Pravý zápal vaječníkov

Vaječníky sú párované orgány ženského reprodukčného systému, ktoré sú nevyhnutné pre jej zdravie a schopnosť mať dieťa. Vylučujú hormóny, vajcia, regulujú menštruačný cyklus, sú zodpovedné za rozvoj sekundárnych sexuálnych charakteristík.

Telo starostlivo „monitoruje“ zdravie vaječníkov, posiela krv obohatenú o kyslík a imunitné bunky, ale niekedy nie je možné vyhnúť sa chorobám týchto orgánov. Rôzne pravostranné zápalové procesy môžu spôsobiť, že pravá strana pred zranením spôsobí zranenie.

Ooporitída a adnexitída

Ooporitída a adnexitída sú zápalové procesy, ktoré ovplyvňujú vaječníky a prívesky a ich príčinou je pridanie bakteriálnej (stafylokokovej, streptokokovej, Escherichia coli) alebo vírusovej infekcie. Často patogény spôsobujú zápal v dôsledku dlhodobého vystavenia nízkym teplotám, nízkej imunite alebo drastickému úbytku hmotnosti.

Keď oophoritída alebo adnexitída, bočné bolesti sú boľavé alebo rezné, zosilňujú sa pred začiatkom menštruácie. Zápalový proces vo vaječníkoch je sprevádzaný zvýšeným krvácaním počas menštruácie, horúčkou až 38-39 stupňov, slabosťou a nevoľnosťou.

Cysta a polycystika

Asi týždeň a pol pred nástupom menštruácie, keď žena začne ovuláciu, môže byť neustála boľavá bolesť v jej boku, a príčinou bude cysta alebo polycystický vaječník. Cysta sa vytvára v dôsledku skutočnosti, že folikul nie je úplne otvorený vo vaječníku, vajíčko z neho nevychádza a zápalový proces začína hromadením hnisu alebo objavením zhutnenia. Polycystický - mnohonásobná tvorba cyst vo vaječníkoch.

Príčinou vzniku cyst môžu byť také stavy:

patológií vývoja reprodukčného systému, nízkej alebo zvýšenej hladiny FSH - hormónu, ktorý stimuluje tvorbu a uvoľňovanie vajíčka z folikulov, nízku alebo vysokú telesnú hmotnosť.

Bolesť v cytoze je boľavá v prírode, vyskytujú sa preto, lebo hormóny začínajú ovplyvňovať vaječník tak, že počas ovulácie uvoľňuje vajíčko. Nepohodlie nemusí byť silné, ale trvalé, preto nepríjemné.

mŕtvice

Apoplexy - stav núdze sprevádzaný porušením integrity alebo prasknutia vaječníka. Vyskytuje sa z týchto dôvodov:

fyzické zranenia, infekcie, mimomaternicové tehotenstvo, kŕčové žily vaječníkov, predĺžený zápal vaječníkov a prívesky.

Keď pravostranná apoplexy bolesť v boku bude silný strih, konštantný, niekedy kvôli nepohodlie, žena ohýba telo a nemôže ohnúť. Tento stav je sprevádzaný veľmi vysokou teplotou, stratou vedomia a ak žena nie je včas doručená do nemocnice, smrť je možná v dôsledku straty krvi.

endometrióza

Endometrióza je patologický nárast hrúbky sliznice maternice. S touto chorobou je menštruácia hojnejšia, trvá dlhšie (asi 9-11 dní), bolesť pri menštruácii je silná, môže dávať pravú alebo ľavú stranu vaječníkovej oblasti.

Nemôže byť endometrióza dramaticky, pocity budú boľavé a nie jasne vyjadrené. Niekedy sú bolesti sprevádzané slabosťou, poklesom tlaku.

Maternicový myóm

Uteroidné myómy - benígny novotvar vo svalovom tkanive maternice, ktorý sa prejavuje hormonálnymi poruchami alebo použitím lokálnych antikoncepčných prostriedkov, ako sú špirály. Vzhľadom k tomu, že nádor začína "oddeľovať" svalové bunky, nervové zakončenia aktívne vysiela signály o bolesti. To môže byť ťahanie alebo rezanie, dať dole brucho, v boku alebo prsné žľazy.

Silnejšia ako dolná časť brucha, hrudníka a pravej strany pred menštruáciou bolí, pretože potom sa endometrium maternice zhutní a myóm vytvorí ešte väčší tlak vo svalovom tkanive.

zápal slepého čreva

Dodatok je malý proces, ktorý je považovaný za zázrak u ľudí. Bolo to potrebné v ranných štádiách vývoja, keď zvieratá jedli prevažne trávu, a tento malý orgán obsahoval dobré baktérie, ktoré pomáhali stráviť celulózu.

Niekedy sa môže dodatok zapríčiniť šírením baktérií v ňom alebo mechanickým poškodením procesu, v takom prípade sa vyvinie stav núdze - zápal slepého čreva. Výskyt zápalového procesu sa môže zhodovať s nástupom menštruácie, takže žena riskuje, že bude užívať normálnu menštruačnú bolesť.

Ak sa na pravej strane objavila silná rezná bolesť, kvôli ktorej nie je možné telo odbúrať, takýto stav je sprevádzaný nevoľnosťou a vysokou teplotou, mali by ste okamžite ísť do nemocnice, pretože prasknutie apendixu bude pre ľudí smrteľné.

cholecystitída

Pravá strana tiež obsahuje pečeň a žlčník a zápal, cholecystitída, môže byť tiež zamenený s menštruačnými bolesťami.

Cholecystitída sa vyvíja v dôsledku prebytku žlče v žlčníku alebo proti tvorbe kameňov, ktoré neumožňujú, aby išli von. Zápal sa vyvíja pomerne pomaly, spočiatku je sprevádzaný boľavými bolesťami na pravej strane, ktoré môžu byť zamenené s menštruáciou. Postupom času sa zápalový proces zvyšuje, teplota stúpa, človek nemôže jesť a bolesti už rezajú.

Divertikulitída a zvýšená tvorba plynu

Divertikulitída alebo zápal čriev, ako aj zvýšená tvorba plynu môže spôsobiť menšiu bolesť pred menštruáciou. Počas predmenštruačného obdobia sa brušná dutina, prsia a nohy zväčšujú a tekutiny sa hromadia v ich tkanivách. S opuchom brucha u dievčat trpiacich divertikulitídou alebo nadúvaním spôsobuje stláčanie čriev nahromadenou tekutinou zhoršenie príznakov týchto ochorení, šitie alebo boľavé bolesti, ktoré môžu byť podávané na pravej alebo spodnej strane brucha.

Intrauterinná antikoncepcia

Niekedy je otázka, prečo sa bolesti objavujú na pravej alebo ľavej strane tela pred menštruáciou, podávané ženami, ktoré majú vnútromaternicové zariadenie. Tento prístroj obsahuje hormóny, ktoré sa postupne uvoľňuje do maternice, čím zabraňuje otehotneniu.

Po fyzickom poranení, počas aktívneho pohlavného styku, alebo ak nie je vnútromaternicové antikoncepčné zariadenie správne nainštalované, môže špirála zapadnúť a prejsť maternicou, vajíčkovodmi a dokonca aj vaječníkmi. To spôsobuje žene silnú bolesť v strane, kde špirála šla. Súčasne, okrem nepohodlia, je horúčka a zápal v panvovej oblasti, tam je bolesť pri pohlavnom styku.

Potrat a diagnostická kyretáž

Počas interupcie alebo diagnostiky môže lekár ovplyvniť nielen sliznicu maternice, ale aj podkladové tkanivo hladkého svalstva. Ak sú rany hlboké, potom sa na ich mieste vyvíja jazvové tkanivo, ktoré bude neelastické a náchylné na zápal, preto sa pred menštruáciou môžu šíriť alebo boľavé bolesti v dolnej časti brucha šíriť do dolnej časti chrbta alebo bokov. V tomto prípade bude výtok počas menštruácie bohatší ako normálny.

Lekárske vyšetrenie

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť pre bolesť v boku, je kontaktovať gynekológa, ktorý vykoná anamnézu a odborné vyšetrenie. Ak tento lekár nemôže nájsť príčiny nepohodlia, potom musíte navštíviť terapeuta a chirurga, ktorý bude hmatať brušnú dutinu, aby zistil príčiny bolesti, ak nie sú spojené s chorobami reprodukčného systému.

diagnostika

Niekedy obvyklé vyšetrenie lekárov nedáva výsledky, takže musíte vykonať podrobnejšiu diagnózu. Gynekológ musí prejsť testom vaginálneho steru, v ktorom môžu byť detegované patogénne mikroorganizmy. Sú príčinou zápalu vaječníkov a príveskov.

Okrem šmu je potrebné urobiť ultrazvuk panvových orgánov a brušnej dutiny. Obrázky jasne ukazujú mnohé odchýlky v stave orgánov, napríklad zápal, vzhľad jazvového tkaniva, nárast určitých štruktúr, ukladanie kameňov v žlčníku.

Liečba bolesti na boku pred menštruáciou závisí od príčiny tohto javu. Ak je spôsobený chorobami reprodukčného systému, bude potrebné piť antibiotiká alebo antivírusové lieky (v závislosti od povahy patogénu). Keď nepohodlie vyvolalo vnútromaternicovú antikoncepciu, musí sa urýchlene odstrániť.

Vlastná liečba v tomto prípade je neprijateľná, pretože použitie ohrievačov na zmiernenie bolesti len zhorší zápal a nadúvanie. Mnoho populárnych liekov proti bolesti v tomto prípade nepomôže zmierniť nepohodlie.

prevencia

Keďže pred menštruáciou existuje veľa dôvodov pre bolesť, je ťažké popísať všetky preventívne opatrenia, takže hlavnými z nich budú:

pravidelné návštevy gynekológa (raz za 6 mesiacov), každoročné vyšetrenie chirurgom, všeobecným lekárom, neurológom, podporou normálnej mikroflóry v črevách, aby sa zabránilo nadúvaniu a divertikulitíde, zabráneniu poranenia brucha, inštalácii IUD len v dobrej nemocnici.

Bolesť v boku pred alebo počas menštruácie nie je fyziologickou normou, takže ich nemožno ignorovať alebo sa s nimi vyrovnať nezávisle. Musíte navštíviť gynekológa, chirurga a všeobecného lekára, aby ste zistili príčinu tejto abnormality a získali správnu liečbu.

Bolesť pred menštruáciou, alebo počas nej - najzákladnejším dôvodom pre odkazovanie žien na gynekológa. Podľa štatistík je však v ohromujúcom počte prípadov (asi 80-90%) to bolí na pravej alebo ľavej strane alebo v dolnej časti brucha. Bolesť vznikajúca v dolnej časti chrbta, hrádzi, stehnách sa vyskytuje oveľa menej často. Treba však pripomenúť, že bolesť môže nastať aj v súvislosti s chirurgickou alebo neurologickou patológiou, takže keď sa stretnete s týmto problémom, pokúste sa čo najskôr navštíviť lekára.

Prečo sa môže vyskytnúť bolesť?

Všetky príčiny bolesti u žien, príčiny možno rozdeliť na funkčné (nesúvisiace s poškodením a zmenami v štruktúre orgánov) a organickými (sú lézie orgánov, potvrdené modernými metódami výskumu).

krvná stáza v maternici počas menštruácie (ohyb maternice, nedostatok deflorácie), ovulačná bolesť niekoľko týždňov pred menštruáciou, rôzne porušenia cyklu - DMK (dysfunkčné krvácanie z maternice) a primárna dysmenorea uprostred hormonálnych porúch. zápalové gynekologické ochorenia (endometritída, adnexitis), benígne gynekologické ochorenia (myómy, polypy, endometrióza a adenomyóza), núdzové chirurgické patológie (apoplexia torzie vaječníkov cysty), vnútromaternicové antikoncepcia, neginekologicheskie ochorenie (zápal žlčníka, slepého čreva), patologické tehotenstvo (mimomaternicové tehotenstva, poruchy placenty), bolesti po gynekologických operáciách (potrat, diagnostická kyretáž).

Zápalové gynekologické ochorenia

Zápalové ochorenia v ženskej časti majú spravidla akútny nástup, s nástupom hypertermie, príznakmi všeobecnej intoxikácie (slabosť, letargia, strata chuti do jedla) a nepohodlie v spodnej časti brucha.

Hlavným znakom adnexitídy alebo salpingitídy je častý unilaterálny zápal, preto bolí len ľavá alebo pravá strana. Pri palpácii príveskov cez vagínu, sú rozšírené a silne bolestivé formácie.

Endometritída je zvyčajne sprevádzaná neobvyklým zápachom vagíny, horúčkou a intoxikáciou a syndróm bolesti sa sústreďuje v spodnej časti brucha. Pri palpácii je maternica zväčšená, mäkká konzistencia, v momente palpácie to bolí ešte viac.

Maternice myómy

Myóm je benígne ochorenie, ktoré vzniká zo svalovej vrstvy, často však sprevádzané vážnymi následkami.

Toto ochorenie sa často vyskytuje v latentnej forme, keď veľkosť myómov je stále nevýznamná a jedinými príznakmi sú poruchy cyklu a zvýšenie krvácania pred a počas menštruácie. Po dosiahnutí značnej veľkosti, myómy deformujú maternicu, stláčajú priľahlé štruktúry a neurovaskulárne zväzky, zatiaľ čo spodná časť brucha bolí a bolesť sa ťahá, vyklenuje. Niekedy, stlačenie nervov, myómy môžu spôsobiť bolesť, siahajúcu vpravo alebo vľavo.

Liečba myómov v počiatočných štádiách hormonálnej terapie, s progresiou procesu, je nutné zahrnúť chirurgickú liečbu.

Torzia nôh vaječníkovej cysty (PNKYA)

PNYA je akútny chirurgický problém, ktorý sa vyskytuje u dievčat trpiacich jednotlivými cystami alebo syndrómom polycystických ovárií.

na pozadí provokatívneho faktora (fyzická aktivita, gymnastika, otočenie a naklonenie tela) dochádza k torzii nôh, s miernym zákrutom - nevznikajú žiadne pocity a noha, odvíjanie sa vracia do svojej pôvodnej polohy, ak sa noha otočí o 90-100o - nie je intenzívna bolesť, ktorá Je to otravný charakter, tento jav sa môže vyskytnúť niekoľko týždňov pred menštruačným cyklom, čo je spôsobené kompresiou venóznych ciev a narušením odtoku krvi z cysty, úplným otočením - krvný prietok tepnami je narušený a A toto pozadie sa rýchlo vyvíja klinika "akútneho brucha": pravá a ľavá strana silne a spastic bolí, na tomto pozadí je silná intoxikácia, šok, pacient má nútenú pozíciu.

Liečba - okamžitý chirurgický zákrok s vyrezaním cysty bez odvíjania nôh.

Zápalové ochorenia slepého čreva, žlčníka.

Apendicitída - zápal slepého čreva, spravidla jeho príznaky začínajú miernym zvýšením teploty, slabosťou, stratou chuti do jedla, bolesťou, ktorá sa objavuje najprv v hornej časti brucha, a potom v priebehu niekoľkých hodín klesá na pravej strane a nachádza sa v pravej časti bedrovej oblasti.

Cholecystitída - zápal stien žlčníka, sa vyskytuje na pozadí porušenia stravy, konzumácie alkoholu, prítomnosti kameňov v ňom. Bolesť je lokalizovaná na pravej strane pod rebrami, sú zaznamenané príznaky intoxikácie.

Patológia tehotenstva

Mimomaternicové tehotenstvo - vývoj embrya mimo maternice (v skúmavkách, vaječníkoch, bruchu, krku).

A) tubal tehotenstva - v prípade prasknutia tela, tam sú ostré, silné bolesti vyžarujúce na ľavej alebo pravej strane, pošvy, konečníka, kliniky hemoragického šoku.

B) mimomaternicové tehotenstvo vo vaječníkoch - klinika apoplexie,

B) v brušnej dutine - dlhá dráha, matná klinika,

D) krčná - ostrá, silná bolesť brucha, klinika hemoragického šoku.

Porušenie placenty je akútna patológia charakterizovaná silnou bolesťou dolnej časti brucha a krvavým výbojom.

Vlastnosti mimomaternicového tehotenstva a poruchy placenty:

prudký nástup a rýchly rozvoj kliniky, oneskorená menštruácia, „+“ tehotenské testy, vaginálny výtok krvavej povahy,

Ohnutie maternice

Je odchýlka polohy maternice. Ochorenie môže byť vrodené alebo sa môže objaviť po patologických stavoch infekčnej povahy, ako je cystitída. Pacienti sa sťažujú na akútnu bolesť v spodnej časti brucha pred menštruáciou.

Môže sa tiež zobraziť:

Ťažká bolesť v boku, ktorá sa zvyšuje s pohmatom, dyspareunia - bolestivé pocity počas pohlavného styku. Súčasne sú bolestivé aj jedna strana, ako aj celá brušná oblasť, nádory, ktoré začínajú stláčať orgány a spôsobujú bolesť

Choroba je diagnostikovaná na gynekologickom vyšetrení. Úplné potvrdenie správnosti diagnózy možno získať po absolvovaní ultrazvukového vyšetrenia vaginálnym senzorom.

Ak sa takáto diagnóza urobila, potom je predovšetkým potrebné zistiť, prečo sa vytvoril ohyb. Medzi hlavné príčiny patrí atrofia svalového systému, adhézne ochorenie, zlý vývoj väzov.

Liečba má odstrániť príčiny. Ak sú problémy so svalmi alebo väzmi, potom je potrebné ich posilniť prostredníctvom cvičenia. Odstránenie adhézií v panve sa dosahuje disekciou chirurgickým zákrokom. Najčastejšie sa používa laparoskopická operácia, ale ak sú adhézie aktívne, môže byť potrebná ďalšia časť celiakie. Súčasne s chirurgickým zákrokom je potrebná liečba antibiotikami. Tiež povolené fyzioterapeutické procedúry, vrátane bahna a UHF.

Liečba maternice ohybu ľudových prostriedkov sa neodporúča.

Zápalové procesy (endometritída, adnexitída)

endometritída - je silný zápal sliznice maternice. Keď sa objaví, dolná časť brucha bolí, čo sa prejavuje ostrými a prešívanými pocitmi.

Má akútnu a chronickú formu.

Akútna forma nastáva po mini-potratoch, pôrode, diagnostickej kyretáži maternice, hysteroskopii, vnútromaternicovej manipulácii. Príčiny exacerbácie môžu byť zostávajúce placenty, odstránenie zvyškového vajíčka, veľká akumulácia krvných zrazenín. Súčasne sa môže vyvinúť infekcia, akútny zápalový proces vnútorného povrchu maternice. Chronická forma sa vyskytuje po akútnom liečení. Môže to byť spôsobené prítomnosťou cudzích telies v maternici. Vyskytuje sa po potratoch a manipulácii maternice.

Obe formy sú spôsobené rôznymi patogénmi, medzi ktoré patria vírusy, vrátane vírusov. herpes simplex, chlamýdie, toxoplazma, cytomegalovírus, plesne a sálavé huby, parazity, baktérie.

Symptómy akútnej formy zahŕňajú:

Zvýšenie teploty na 39 °, ostrá bolesť brucha, nepríjemný výtok z genitálií, bolestivé močenie, rýchly pulz, zimnica

Symptómy chronickej formy zahŕňajú:

Porušenie menštruačného cyklu, krvácanie z maternice, patologické krvácanie s hnisom z genitálneho traktu, bolesť v dolnej časti brucha, bolestivý pohlavný styk

Ochorenie môžete diagnostikovať pomocou:

Gynekologické vyšetrenie, Klinická analýza krvi, Bakterioskopické vyšetrenie škvŕn, Ultrazvuková metóda, Hysteroskopia, ktorá umožňuje naučiť sa štrukturálne zmeny v endometriu

Liečba má terapeutický charakter, vykonáva sa v nemocnici.

V akútnej forme sa má predpísať antibakteriálna liečba, pričom sa berie do úvahy citlivosť patogénu. Na odstránenie intoxikácie je predpísané intravenózne podávanie fyziologického roztoku a proteínových roztokov. Ako liek proti bolesti používal chlad na bruchu. V chronickej forme sa používa integrovaný prístup, ktorý zahŕňa antimikrobiálnu, posilňujúcu, imunomodulačnú a fyzioterapeutickú liečbu. Lieky sa vstrekujú intravenózne a do výstelky maternice. Krvácanie sa eliminuje pomocou hormónov a roztoku kyseliny aminokaprónovej. V dôsledku toho sú infekčné činidlá eliminované, endometriálna vrstva je obnovená.

V obidvoch prípadoch je potrebné, aby pacienti dodržiavali pokoj na lôžku.

Ako populárny recept používajú Althea koreň a Leuzei, sušené byliny, palinu a ďatelinu. Zložky sa odoberajú v rovnakých množstvách, zmiešajú sa a vylejú vriacou vodou. Trvajte na 45 minútach, prefiltrujte. Vezmite dve polievkové lyžice 2 krát denne po jedle.

adnexitis ťažký zápal vaječníkov a vajíčkovodov. Súčasne bolí celá dolná časť brušnej dutiny. Pacienti pociťujú ostrú a bodnú bolesť. Choroba je spôsobená streptokoky, enterokoky, plesne, vírusy, stafylokoky, mykobaktérie tuberkulózy, chlamýdie, escherichia a iné patogénne mikroorganizmy.

Spúšťacie faktory pre výskyt alebo exacerbáciu ochorenia zahŕňajú:

Hypotermia, Nesúlad s hygienickými normami, Prítomnosť stresových situácií, Messy sexuálne akty, Zavedenie vnútromaternicového telieska, Potraty, Komplikácie pri pôrode.

Existujú akútne a chronické formy. Oba prejavy môžu mať predĺžený priebeh a relapsy. Ako komplikácia sa pred menštruáciou môže vyskytnúť silná bolesť, ktorá sa počas palpácie zhoršuje.

Symptómy akútnej formy zahŕňajú:

Ostré bolesti v spodnej časti brucha, ktoré dávajú do konečníka a krížovej dutiny, zimnice, vzhľad hlienu a hnisavého výtoku z genitálneho traktu, únava, brušná distenzia, poruchy poruchy, pacienti môžu mať horúčku až 38 °.

Vo väčšine prípadov je chronická forma prítomná:

Zrážky, Zlý celkový stav, Porucha močenia, pri ktorej dolná časť brucha bolí, Zvýšená teplota do 38 °, Vzhľad slizníc a hnisavých sekrétov z genitálneho traktu, menštruačné poruchy, metroragia, algomenorea, oligomenorea

Diagnostika ochorenia zahŕňa:

anamnéza a gynekologické vyšetrenie, odber vzoriek na bacpozu, vyšetrenie cervikálnych, uretrálnych a vaginálnych náterov, ultrazvuková diagnostika, detekcia zápalových procesov, diagnostická laparoskopia na určenie lokalizácie hnisavých sekrétov, hysterosalpingografia na určenie stupňa obštrukcie vajíčkovodov.

Liečba akútnej formy sa často uskutočňuje v nemocnici, s výnimkou lôžkového odpočinku a ťažkého pitia, vrátane antibakteriálnej liečby pomocou širokospektrálnych liekov. Okrem toho sa používajú lieky na zmiernenie bolesti, protizápalové liečivá, imunostimulačné a desenzibilizačné liečenie. Infúzna liečba môže byť predpísaná na zmiernenie príznakov, vrátane intravenózneho podávania glukózových roztokov. S rozvojom hnisavých foriem priradených k operácii

Liečba chronickej formy sa zvyčajne uskutočňuje doma a zahŕňa antibakteriálnu, infúznu, desenzibilizačnú terapiu, použitie vitamínov. Po odstránení zápalu sa používajú autohemoterapia, aloe odvetranie, fyzioterapia, UV žiarenie, elektroforéza, UHF terapia, liečba bahna a vibračná masáž.

Ako ľudový liek používa farbu kalina. Suroviny sa sušia a vylejú vriacou vodou. Varte na miernom ohni 15 minút. Vezmite štvrtinu pohára trikrát denne 30 minút pred jedlom. V bujóne môžete pridať cukor alebo prírodný med.

urolitiáza

Je urologické ochorenie, ktoré vedie k porušeniu acidobázickej rovnováhy, čo vedie k tvorbe kameňov v močovom systéme, obličkách alebo močovom mechúre. Častejšie sa u pacientov s touto chorobou objavuje akútna bolesť v bedrovej chrbtici, pálenie pri močení, vysoká horúčka. Tiež, nepríjemné a bolesť môže byť pozorovaná v dolnej časti brucha na pravej strane, najmä zvyšuje počas menštruácie a pred nimi.

Charakterom tohto ochorenia je celý rad príznakov: u niektorých pacientov je priebeh ochorenia asymptomatický, dokonca aj veľké kamene môžu byť detegované náhodne, v iných sa objavuje opakujúca sa povaha, v iných sa zhoršuje a stáva sa chronickým.

Najefektívnejšou metódou liečby je chirurgický zákrok na odstránenie kameňov, hoci, ak sa vytvorili nedávno a / alebo majú malú veľkosť, pokúšajú sa problém vyriešiť konzervatívnymi metódami, ako sú drogy a fyzioterapia.

Je zápalová lézia slizničnej vrstvy močového mechúra často infekčná. Keď k tomu dôjde, preniknutie patogénnej flóry do močového mechúra. Hlavnými príčinami ochorenia sú E. coli a stafylokoky, menej často - plesňové infekcie rodu Candida, chlamydia, atď. Choroba sa vyznačuje boľavým bolestivým charakterom s lokalizáciou na pravej strane, v dolnej časti brucha.

Toto ochorenie vyvolávajú tieto faktory:

Ťažká hypotermia, Poruchy obehového systému v panve, Zhoršenie metabolizmu, Prijaté poranenia, Inštrumentálne intervencie, Análny sex

Po identifikácii ochorenia cytoskopiou a sérii laboratórnych testov moču sa začína liečba, ktorú vykonáva urológ alebo gynekológ. Zahŕňa kurz antibiotík a antivírusových liekov určených na porážku infekcie, ako aj vitamíny a fyzioterapiu na posilnenie imunitného systému.

Menej časté príčiny bolesti v pravej dolnej časti brucha:

Niekedy sa objavia cysty na povrchu vaječníkov - vaky naplnené tekutinou, ktorá môže rásť a spôsobiť nepohodlie. Hoci sú zvyčajne neškodné a môžu prejsť sami, môžu rásť, čo spôsobuje bolesť v spodnej časti brucha.

Bolesti v dolnej časti brucha, nevoľnosť, vracanie a tlak na močový mechúr alebo konečník môžu byť tiež spojené s jeho závažnosťou alebo plnosťou. Napätie, nadúvanie a tlak v konečníku sú sprevádzané bolesťou. Zvyčajne vymizne pri defekácii a nie je sprevádzaný ďalšími príznakmi.

Je to spôsobené tým, že veľký počet orgánov sa nachádza v dutine brušnej osoby a „poruchy“ v ktorejkoľvek z nich môžu byť sprevádzané bolesťou. Aby bolo možné uhádnuť, čo spôsobilo bolesť, je potrebné pochopiť také indikátory, ako je lokalizácia, povaha, trvanie, provokujúce faktory.

Bolesť na pravej strane počas tehotenstva - príčiny

Pravá strana počas tehotenstva bolí, keď rastúca maternica tlačí na panvové orgány a brušnú dutinu. Aby sme objasnili príčinu bolesti, nemali by sme sa riadiť len symptómami, je veľmi dôležité navštíviť lekára včas a vykonať ďalšie laboratórne a inštrumentálne vyšetrenie.

Bolesť môže naznačovať rôzne ochorenia. Ráno to bolí na mojej strane a chrbte. Spočiatku (asi pred 5 rokmi) boli bolestivé bolesti, teraz je ostrejšia. Bez ohľadu na to, koľko som išiel do nemocnice a dokonca aj do tej regionálnej, nebol som diagnostikovaný. Mám také zmiešané pocity a nemôžem určiť, čo to je a čo je spojené.

Bolesť pri gynekologických ochoreniach

Ja sám som mal bolesti, za 3-4 dni sa stali silnými, obrátil som sa na gynekológa, na vyšetrenie, ktoré som stlačil a bolesť zmizla, povedal, že bolesť bola pred menštruáciou. Najmä po jedle, bolesť je uvedená v zadnej časti. Všetky testy, skúšky v rámci normálnych limitov. Ostáva len urobiť MRI brušnej dutiny, ale stále sa nerozhodujem. Veľmi často som sa začal objavovať bolesť pod pravým okrajom.

Počas tehotenstva som mal bolesť v rebrách. Všeobecne, ako som pochopil, tieto bolesti môžu znamenať veľa chorôb. Keď som sa vrátil z služobnej cesty, vo vlaku bola ešte „táto“ bolesť. V N-sk, "identifikované" okamžite - zápal slepého čreva! Viac ako mesiac ráno po výstupe, žalúdok bolí, horná stredná časť, bolesti kŕče, po asi hodine prechádza, čo by to mohlo byť? Kto požiadať o pomoc?

A ak pravá strana brucha bolí len počas menštruácie, a potom prechádza. Dôvodom, prečo strana bolí dole, na pravej strane brucha alebo za ním, môžu byť akékoľvek anomálie alebo porušenia jednej alebo viacerých z týchto štruktúr. Dobré popoludnie Po mnoho rokov sa obávajú bolesti v pravej hypochondrium.

Pin
Send
Share
Send
Send