Hygiena

Prečo by tam mohli byť hojné obdobia a čo s nimi robiť

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruácia nie je najpríjemnejším obdobím mesiaca. U mnohých žien je sprevádzaná bolesťou brucha a slabosťou. Ale ak navyše, veľmi ťažké obdobia začínajú, vytvára ďalšie nepohodlie, a to môže byť aj signálom patologických zmien v tele. Táto skutočnosť nie je len stojí za to venovať pozornosť, a musíte sa poradiť so špecialistom.

Aké obdobia sa považujú za veľmi hojné

Samozrejme, každý mesiac ide každý inak: cyklus, množstvo vypúšťania a zdravotný stav sa môžu výrazne líšiť. Počas menštruácie žena stráca 50-80 ml krvi. Zvyčajne v prvých dňoch je to silný výboj, a už 3. až 4. deň sa stávajú oveľa slabšími.

Pri normálnom množstve krvi denne má žena 1-2 vankúšiky. Existujú aj tí, ktorí od mladého veku majú svoje mesačné obdobie veľmi silne, v takom prípade je to len vlastnosť organizmu. Ak sa však každý mesiac vyskytli nadbytok normy a predtým, ako sa to nepozorovalo, je potrebné urýchlene konzultovať s lekárom.

Je možné pochopiť, že nezvyčajná, ale veľmi hojná menštruácia sa začala nasledujúcimi znakmi:

 • kritické dni trvajú dlhšie ako týždeň
 • viac ako 150 ml, t
 • prítomnosť krvných zrazenín.

Ak ste museli riešiť tieto príznaky, návšteva u lekára je lepšie neodkladať.

Príčiny veľmi ťažkých období

Medzi hlavnými dôvodmi, pre ktoré je výtok bohatý, lekári volajú:

 • hormonálna nerovnováha,
 • účinky cisárskeho rezu
 • materničný myóm,
 • hyperplázia endometria,
 • endometriálne polypy,
 • ovariálne cysty,
 • zhubné nádory endometria alebo krčka maternice,
 • poruchy krvácania.

Hormonálne zlyhanie je najčastejšie u dospievajúcich dievčat, ktoré stále nemajú stabilný menštruačný cyklus, ako aj u žien v blízkosti menopauzy. Rovnováha medzi hormónmi (estrogén a progesterón) počas týchto období je nestabilná, čo vedie k výskytu krvácania.

Uteroidné myómy - benígny novotvar. Často sa vyskytuje v dospelosti. S ňou môže menštruácia trvať až 10 dní.

Endometriálne polypy - druh rastu, ktorý sa objavuje na stenách maternice z rôznych dôvodov, infekcia, prerušené tehotenstvo, infekcia.

Malígne nádory endometria alebo krčka maternice - ženy čelia týmto ochoreniam oveľa častejšie, ako sa zdá, na prvom mieste je onkológia krčka maternice, medzi malígnymi nádormi, ktoré sa vyskytujú u žien.

Poruchy zrážanlivosti krvi. Príčinou tejto patológie môže byť von Willebrandova choroba, nadmerný rast endometria.

Hyperplázia endometria. Erupcia v maternici presahujúca 16 mm.

Ak žena nedávno mala cisársky rez, prvá popôrodná menštruácia je často veľmi hojná. Po niekoľkých mesiacoch by sa výtok mal vrátiť do normálu.

Ak boli všetky choroby vylúčené, žena nedala pôrod a neužívala antikoncepciu, čo je často príčinou takéhoto zlyhania menštruácie, je nesprávny životný štýl, stres, fyzický a psychický stres. Nedostatok vitamínov a čerstvého vzduchu týmto spôsobom zanecháva stopy na tele ženy.

Klinický obraz

Keď sa krv uvoľňuje veľmi hojne, už to nie je len symptóm, ale aj nezávislé ohrozenie tela. Masívna strata krvi spôsobuje anémiu a je celkom schopná smrti.

Ak ťažké obdobia trvajú dlhšie ako jeden deň, celkový stav ženy sa zhoršuje a objavujú sa nasledujúce príznaky:

 • bolesť brucha
 • slabosť
 • bolesti hlavy a závraty,
 • bledosť,
 • podmienky blízke mdloby,
 • únava.

Tento stav by sa nemal ignorovať, môžete spôsobiť úplnú stratu vedomia a potrebu urgentnej hospitalizácie.

Je tiež potrebné poznamenať, že dôvod, ktorý pôvodne spôsobil hojnú menštruáciu, sa môže vyvinúť na iné ochorenie (napríklad endometrióza sa objavuje v dôsledku hormonálneho narušenia).

Čo robiť

Ak chcete zistiť, čo hovoria hojne mesačne, musíte sa poradiť s lekárom. Ak sa žena cíti veľmi zle, strata krvi je veľká, je lepšie nedotknúť sa do nemocnice a okamžite zavolať sanitku. Ukazovateľom tejto potreby je hygienický výrobok, ktorý sa hodinu nepoužíva.

Snažiť sa zastaviť krvácanie na vlastnú päsť pomocou babičkiných predpisov sa neodporúča, a ešte viac kvôli ich použitiu, aby sa oneskorilo volanie skutočných lekárov. Riziko vlastného zdravia nestojí za to. Poraďte sa so svojím gynekológom.

Pri skúmaní pacienta s vyššie uvedenými príznakmi sa najčastejšie vykonáva komplex štúdií, aby sa určila príčina krvácania. Nie je nezvyčajná situácia, keď mesačne začal ísť silne z niekoľkých dôvodov.

Pacientom s ťažkosťami ťažkej menštruácie sa takéto vyšetrenia predpisujú.

 1. Ultrazvuk maternice a vaječníkov (produkovaný vaginálne). Detekuje malígne a benígne nádory, cysty, hyperpláziu.
 2. Hysteroskopia je moderný spôsob, ako dôkladne preskúmať endometrium, vďaka ktorému je možné odobrať aj vzorku na biopsiu (vloženie tenkej sondy).
 3. Kompletný krvný obraz + hladiny hormónov.
 4. Hemostasiogram - stanovenie úrovne zrážania krvi.

Pred vyšetrenia je takmer vždy potrebné vykonať kyretáž: z maternice sa odstránia odumreté častice endometria a krvné zrazeniny. Tento postup pomôže nielen zlepšiť kvalitu vyšetrenia, ale aj zastaviť krvácanie, čo prispeje k zlepšeniu pohody.

Liečba veľmi ťažkých období

Len lekár po starostlivom vyšetrení a analýze môže povedať, že je vhodný na liečbu. Ak žena pravidelne začala chodiť na menštruáciu vo väčšom objeme, ako je obvyklé, a prieskum nezistil žiadne vážne dôvody, s najväčšou pravdepodobnosťou je potrebné vziať do úvahy celkový zdravotný stav. Bude potrebné:

 • vzdať sa zlých návykov
 • používať čo najviac vitamínu C,
 • piť bylinné čaje,
 • znížiť fyzickú námahu
 • užívajte hematopoetické lieky.

Na správne vymenovanie je lepšie sa poradiť s lekárom.

Pokiaľ ide o krvácanie, zastaví sa použitím takýchto prostriedkov.

 1. Kyselina aminokaprónová, Vikasol, glukonát vápenatý - antihemoragické, hemostatické lieky.
 2. Oxytocín, metylergometrín - stimulanty svalov maternice.

Na odstránenie anémie sa predpisuje kyselina listová, B 12. Problémy s hormónmi sa riešia pomocou hormonálnej terapie. Na tento účel, vo väčšine prípadov, dostávajú orálnu antikoncepciu, ktorá potláča produkciu hormónu estrogénu. Táto liečba pomáha znížiť sekréty a neumožňuje rozvoj endometriózy.

Polypy sú chirurgicky odstránené a liečba myómov závisí od jeho veľkosti a umiestnenia. Fyzioterapia sa považuje za účinnú metódu na zmiernenie zápalu.

S rozvojom malígnych nádorov, anémiou nedostatku železa a nedostatočným výsledkom liečby medikačnou metódou môže byť potrebný chirurgický zákrok.

záver

Ak sa predčasné prepustenie počas menštruácie nelíši v hojnosti a v určitom okamihu začalo veľmi silno, tento proces nemožno ignorovať. Takže ženské telo varuje pred tým, že k nemu došlo. To môže byť dôsledkom únavy alebo zmien súvisiacich s vekom v hormonálnej rovnováhe alebo správy o vývoji závažného ochorenia (alebo dokonca niekoľkých). V prípade silného krvácania je lepšie neodkladať volanie ambulancie. Ak je stav nie je tak kritický, v blízkej budúcnosti budete musieť ísť k lekárovi na vyšetrenie.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Opýtajte sa našich návštevníkov a odborníkov.

Všetky konzultácie sú úplne zadarmo.

© 2017. Stránka o menštruačnom cykle

a jeho frustrácie

Všetky práva vyhradené.

Informácie sú uvedené len pre všeobecné informácie a nemôžu byť použité na samoliečbu.

Nie je potrebné samoliečba, môže to byť nebezpečné. Vždy sa poraďte s lekárom.

V prípade čiastočného alebo úplného kopírovania materiálov z lokality sa vyžaduje aktívny odkaz na túto stránku.

Pin
Send
Share
Send
Send