Vitálny

Dôvody zhora pred menštruáciou

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete pochopiť dôvod, prečo počas kritických dní chcete mať sladký zub, musíte lepšie pochopiť vlastnosti fungovania ženského tela. Skutočnosť, že menštruačný cyklus má určité obdobia, sa nikomu neotvorí. Počas prvej časti tela dozrieva vajíčko. Počas tohto časového obdobia sa pozoruje zvýšenie koncentrácie estrogénu v krvi. V okamihu, keď dôjde k ovulácii, obsah tohto hormónu dosiahne svoj vrchol.

Po tomto, zrelé vaječné bunky je vo vajcovode, a všetky sily tela sú mobilizované pre potenciálne oplodnenie. Po ovulácii sa hladina progesterónu zvyšuje, čo reguluje prácu orgánov reprodukčného systému a kontroluje menštruačný cyklus. Práve tento hormón vytvára priaznivé podmienky pre ďalší vývoj plodu a tehotenstva. A to je v tomto období, že telo začne požadovať sacharidy-stráviteľné sacharidy, ktoré zahŕňajú sladkosti. Takže môžete vysvetliť, prečo počas menštruácie chcete veľa sladkého.

Hormonálna nerovnováha

Progesterón je prekurzorom veľkého množstva hormónov. A keď zmeníte jeho úroveň vo fungovaní organizmu, nastanú problémy. Ak sa koncepcia nestane, hladina tohto hormónu začne klesať. Potom na konci nasledujúceho menštruačného cyklu, keď koncentrácia estrogénu a progesterónu padá, je situácia, v ktorej je aj túžba jesť sladkosti, to znamená, že tieto zmeny môžu vysvetliť, prečo chcete počas svojho obdobia sladkosti. Takže ženské telo sa snaží dostať chýbajúce množstvo energie.

Hormonálny stav ženy, ktorá sa mení počas celého cyklu, má priamy vplyv na závislosť na potravinách.

Príprava tela na nadchádzajúce tehotenstvo

Keď sa telo dôkladne pripravuje na tehotenstvo, žena chce aj sladkosti. To možno vysvetliť tým, že po ukončení ovulačného procesu sa hladina progesterónu zvyšuje. V tejto súvislosti dostáva mozog signál, že je potrebné akumulovať potrebné zložky a látky na podporu tehotenstva. Vzhľadom na vyššie uvedené procesy si ženské telo pred menštruačným krvácaním vyžaduje sladké alebo slané.

Nedostatok vitamínov v tele

Odpoveď na otázku, prečo počas menštruácie chcete sladké, okrem hormonálneho pozadia, bude nedostatok vitamínov v tele. Je to avitaminóza, ktorá ovplyvňuje chuťové preferencie v období menštruačného krvácania.

Podľa lekárov nedostatok živín nepriaznivo ovplyvňuje fungovanie tráviaceho systému. Symptómy tohto stavu by sa mali považovať za častú zápchu alebo hnačku, ako aj nauzeu a prírastok hmotnosti na pozadí menštruačného krvácania. Okrem týchto príznakov, zmena chuti jedla bude tiež svedčiť o nedostatku vitamínov. V dôsledku toho žena odmieta zvyčajné pokrmy a rozhoduje v prospech tých výrobkov, ktorým sa predtým vyhlo. To by malo zahŕňať cukrovinky a pekárenské výrobky. To je ďalší dôvod, prečo chcete veľa sladkostí počas vášho obdobia.

Riešenie tohto problému nie je také ťažké. Dosť na nasýtenie tela potrebným množstvom živín, a potom sa problém vyrieši sám. A žiadna žena si nikdy nehovorí: "Chcem mať sladký počas mesiaca."

Avšak aj pri eliminácii avitaminózy vznikne každý mesiac znovu a znovu problém túžby po sladkých pochúťkach. S týmto musíte prijať a vziať za samozrejmosť.

V niektorých prípadoch, nielen ženy, ale muži tiež chcú sladké po ďalšom jedle. V tomto okamihu je jasný pocit, že osoba nie je údajne dosť otrávená. V tejto situácii, sladkosti a buchty hrajú úlohu antidepresíva, pretože po ich konzumácii, mozog začne produkovať hormón serotonín, ktorý poskytuje dobrú náladu a vytvára pocit šťastia.

Ako nepoškodiť tvar počas menštruácie

Podľa väčšiny odborníkov by ste počas menštruácie nemali odolávať prirodzeným impulzom a snažiť sa obmedzovať sa na jedenie sladkostí. Takýto postoj k situácii umožní vyhnúť sa depresii a je ľahšie prenášať nepohodlie.

Jediná vec, ktorej môže každé dievča čeliť, je problém s nadváhou. A najlepšia cesta zo situácie, keď počas menštruácie ťahá za sladkosti, je kontrola pocitu hladu a sýtosti.

Existujú aj spôsoby, ako oklamať svoje vlastné telo v kritickom období:

 1. Ak chcete začať s, mali by ste to pravidlo, jesť často a pravidelne. Je lepšie rozdeliť časť misky na niekoľko častí, namiesto toho, aby ste ju jedli naraz.
 2. Pri výbere produktov by ste mali venovať pozornosť čerstvej zelenine a ovocím, ako aj nízkotučné odrody rýb a mäsa. Nie je nutné dosiahnuť čokoládu, keď chcete niečo sladké.
 3. Aby nedošlo k konzumácii veľkého množstva cukroviniek a nehľadiac na to, prečo chcete cukríky počas svojho obdobia, mali by ste konzumovať čo najviac tekutiny. To poskytne príležitosť na trochu skrotiť chuť k jedlu.
 4. Mali by ste sa zamerať na svoje obľúbené aktivity a nemyslieť si neustále na túžbu jesť.
 5. Je potrebné vyhnúť sa konfliktom a stresovým situáciám počas určeného obdobia, aby sa následne nevyužila depresia.

Všetky tieto metódy eliminujú pravdepodobnosť zvýšenia hmotnosti počas niekoľkých kritických dní menštruačného cyklu.

Keď sa žravosť stala nekontrolovateľnou

Keď sa obťažovanie v kritických dňoch stalo skutočným problémom, môžete sa uchýliť k niekoľkým spôsobom, ako ho vyriešiť, vrátane:

 • hormonálnej antikoncepcie. Tieto lieky poskytnú príležitosť na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu, ktoré ovplyvňujú pocit hladu. Vďaka týmto liekom sa hormonálne pozadie ženy postupne normalizuje, čo pomáha zlepšovať jej pohodu a tupiť nadmernú túžbu jesť čokoládu.
 • Dodržiavanie mierneho diétneho režimu umožní, aby ste nestratili čas premýšľaním o tom, prečo počas menštruácie chcete sladkosti, ale aby ste tento problém vyriešili prostredníctvom špecifických akcií vo forme miernej diétnej diéty.

Ako zabrániť túžbe jesť zlatko

Predpokladá sa, že aktívny životný štýl a šport pred začiatkom cyklu sú veľmi užitočné. Okrem toho, ako alternatíva k zaveseniu na televíznu obrazovku alebo počítačový monitor, je lepšie zvoliť si chôdzu na čerstvom vzduchu. Všetky tieto opatrenia nielen zlepšia emocionálny stav, ale tiež pomôžu stratiť tieto kilá navyše.

Čo sa týka užívania hormonálnej antikoncepcie, je lepšie zveriť ich výber skúsenému špecialistovi. Nezávislý výber týchto liekov nemusí mať najlepší vplyv na zdravie každej ženy. Pre tie isté dievčatá, ktoré sa plánujú stať matkou, je táto metóda absolútne neprijateľná.

Okrem týchto opatrení gynekológovia odporúčajú týždeň pred menštruačným krvácaním venovať pozornosť multivitamínovým komplexom, ktoré nevyhnutne obsahujú vitamíny B6, B12, D a horčík.

Chcú všetky ženy čokoládu?

Telo každej osoby, vrátane žien, má individuálne vlastnosti. Preto nie je možné jednoznačne tvrdiť, že každá žena so slabším pohlavím počas obdobia menštruačného krvácania chce sladkosti a maslové cesto. Existujú dievčatá, ktoré v zásade nemožno pripísať milencom jesť niečo také. A hovoriť o cukrovinkách v tomto prípade nie je vôbec potrebné. Pre niektoré z nich je predmenštruačný syndróm dosť ťažký. A tu to vôbec nie je.

záver

Teda, priťahovanie sladkých výrobkov pred začiatkom mesiaca a pre tých by malo byť vnímané ako celkom obyčajné, čo je periodické. V niektorých prípadoch slúži čokoláda pre niekoho ako zdroj šťastia a potešenia. A tu je dôležité, aby ste to nepreháňali. V opačnom prípade je plná nadmernej telesnej hmotnosti a nakoniec opäť zlej nálady.

Príčiny zvýšenej chuti do jedla

Pred odpovedaním na otázku, prečo sa zvýšená chuť do jedla vyskytuje pred menštruáciou, zvážte proces dozrievania vajec v čase. Priemerný cyklus je 24 - 30 dní, ideálny je 28 dní, samotné periódy môžu trvať 3 až 5 dní. Celý proces je riadený hormónmi, preto v rôznych obdobiach cyklu dochádza k prudkému hormonálnemu nárastu niektorých a výraznému poklesu iných hormónov. Vzťah všetkých procesov možno sledovať:

 • Prvé dni menštruácie: neoplodnené vajíčko je zničené a odstránené z tela. V tomto bode je vnútorná vrstva endometria odmietnutá, proces je sprevádzaný krvácaním. V tom istom období sa spúšťa mechanizmus dozrievania nového vajca, pozoruje sa zvýšenie množstva produkovaného estrogénu, t
 • Stredný cyklus (ovulácia): vajíčko opúšťa vaječník a postupuje do maternice. V tomto bode sa ženské telo pripravuje na tehotenstvo, preto sa hladina estrogénu zvýši na maximum,
 • Koniec cyklu: žiadne oplodnenie, pokles estrogénu a zvýšenie množstva progesterónu. Niekde v týždni pred menštruáciou dosahuje vysokú koncentráciu, PMS začína, vyskytujú sa všetky „súvisiace reakcie“ vrátane zvýšeného hladu. Telo sa pripravuje na odmietnutie neoplodneného vajíčka spolu s endometiom.

Ide o pomerne zjednodušenú schému, pretože hladina hormónov je kontrolovaná hypotalamom a zvýšená koncentrácia jedného hormónu ovplyvňuje počet iných hormónov a organizmus ako celok.

Dôvody pre zvýšenie telesnej hmotnosti pred menštruáciou sú pomerne jednoduché: metabolizmus sa spomaľuje, telo je pripravené na oplodnenie. Okrem toho, tekutina pretrváva, existujú niektoré menšie problémy so stolicou (zápcha) a chuť do jedla sa zvyšuje, keď sa žena pripravuje na kŕmenie seba a svoje nenarodené dieťa. Normálne 1 - 2 kilogramy získané rýchlo odchádzajú po začiatku menštruácie.

V normálnom metabolizme, malé prejedanie na konci cyklu nepokazí obrázok. Všetky kilá zmiznú po odstránení prebytočnej tekutiny a malých slabých miest týždeň pred menštruáciou sú kompenzované poklesom dennej stravy v prvých dňoch menštruácie, keď nechcete jesť veľa.

Pretože každá žena má individuálny organizmus, chuťové preferencie sa môžu tiež výrazne líšiť. Niektorí chcú slané, niekto preferuje sladkosti a pekárenské výrobky, a niekto je pripravený jesť všetko, len jesť viac a viac. Posledná možnosť je najťažšia a samotné ženy nemusia zažiť hlad. Len chcú niečo jesť po celý čas. Takýto rozdiel v chuťových preferenciách je tiež výsledkom hormonálnej aktivity, ak chcete jesť slanú pred menštruáciou, viac hormónov pracuje viac a ak žena dosiahne sladkosti, iní. Zvážte, ako aktivita hormonálneho systému ovplyvňuje túžbu jesť počas obdobia PMS.

Prečo chcete sladkú a múku pred menštruáciou

Takže, pozrime sa, čo je hormón zodpovedný za zlé emócie a zvýšenú túžbu jesť sladkosti. Takmer každý vie, aké sú endorfíny. Normálne sú produkované samotným telom a v čase ovulácie, keď je najvyššia koncentrácia estrogénu, sa zvyšuje aj počet endorfínov u žien. Výsledkom nadbytku „potešeného hormónu“ v období ovulácie sa stáva vysoká nálada a dobrá všeobecná pohoda.

Ale akonáhle sa hladina estrogénu (a teda aj endorfínu) znižuje, ženy zažívajú svoj ostrý nedostatok. Chcú sladkosti (čokoláda je najlepším zdrojom), pokles „potešeného hormónu“ vyvoláva podráždenosť a nervozitu. To znamená, že všetky znaky blížiacich sa menštruácií sa objavia, PMS začína.

Koncentrácia estrogénu je spojená s aktivitou inzulínu. V reakcii na aktivitu endorfínu sa mení množstvo glukózy v krvi a jej regulácia je proces závislý od inzulínu. Ženské telo sa snaží kompenzovať pokles glukózy „vonkajšími zdrojmi“: chcem jesť, pričom dôraz sa môže klásť na výrobky z múky. Keďže sú zdrojom rýchlo stráviteľného škrobu, podvedomá túžba sa prejavuje v skutočnosti, že jedia pekárenské výrobky. Je to tiež úplne pochopiteľné. Napríklad, burger, koláč alebo koláč bude súčasne vnímaný ako múka a ako sladký.

Ale niekedy sa zemiaky môžu stať zdrojom škrobu a ak sa hladina draslíka znížila, potom chcem slanú. To znamená, že žena nechce len jesť veľa, ale ťahá za vyprážané zemiaky so sleďom. A kým hladina draslíka nie je normalizovaná, chuťové preferencie sa nezmenia. Zvyčajne hormonálny pokles estrogénu a zvýšená hladina progesterónu končí menštruáciou. Po tomto sa začína nový cyklus a tieto hormóny sa v ich množstve v ženskom tele opäť menia. Ide o prirodzenú zmenu metabolizmu, extra 1 až 2 kilogramy odchádzajú bez problémov a na začiatku cyklu nechcú ženy jesť niečo konkrétne alebo len celý rad vo veľkých množstvách.

Prečo sa zvyšuje hmotnosť

Nadváha je večný záujem o mnoho z fair sex. Aj jeden získaný kilogram môže viesť k tomu, že sa ho chcem okamžite zbaviť. Ale zvážte všetky dôvody, ktoré môžu viesť k zvýšeniu hmotnosti pred menštruáciou. A čo je najdôležitejšie, naučíme sa reagovať na tento proces.

Hlavné príčiny prírastku hmotnosti sú dva:

 • Prirodzené: retencia tekutín, dokonca aj pri normálnej, nezmenenej diéte, a pomalší metabolizmus v čase ovulácie
 • Patologické: výrazné prejedanie v dôsledku hormonálnej nerovnováhy a nižších hladín estrogénu v ženskom tele.

V prvom prípade, počas menštruácie (to znamená po zvýšení produkcie estrogénov) a až do ovulácie, tieto kilá idú samy a bez akéhokoľvek úsilia. V druhom - všetko, čo sa zjedlo počas PMS, sa hromadí vo forme nadváhy. To znamená, že jesť príliš veľa a jesť rýchlo absorbujúce uhlíka môže postupne viesť k obezite. Čo robiť s tými, ktorí majú obdobie pred menštruáciou je spojené s neustálym túžbou jesť, a strava v týchto dňoch sa stáva obzvlášť neznesiteľné? Po prvé, pochopiť mechanizmus akumulácie kíl navyše (už sme to zvážili). A potom konajte tak, aby ste nespôsobili ďalšie ťažkosti svojmu vlastnému telu počas obdobia ICP.

Ako sa vysporiadať s zhor

Prísna strava - zlá možnosť boja proti prírodným procesom v ženskom tele. Ale základné princípy výživy možno plne využiť na zníženie chuti do jedla, a nie získať libry "nad prirodzenou rýchlosťou", keď chcete jesť po celú dobu. Bez ohľadu na túžbu jesť (chcem niečo konkrétne alebo len všetko a veľa), jednoduchá kontrola a dodržiavanie hlavných pravidiel zdravého stravovania pomôže vyhnúť sa problémom s nadmernou váhou. Je to v moci ktorejkoľvek ženy a nevyžaduje si to veľké úsilie, stačí len dodržiavať jednoduché odporúčania.

Čo je lepšie urobiť počas obdobia ICP:

 • Jedlá by mali byť pravidelné a časté. Namiesto zvyčajných 3 jedál denne rozdeľte dennú dávku na 5 - 7 porcií, bez toho, aby sa zvýšil jej objem,
 • Ak chcete ochutnať chuť k jedlu, použite obvyklé "triky": nahradiť čokoládu s ovocím (vyberte čiernu čokoládu, nie mlieko, bez akýchkoľvek prísad). Znížiť počet sladkostí, chcete 10 cukroví - jesť 5, ale pomaly, žuť je starostlivo.
 • Ak chcete zvládnuť zhorom pomôže konštantný príjem tekutín (odborníci na výživu neodporúčajú znižovať vodnú bilanciu, mali by ste piť 1,5 - 2 litre čistej vody každý deň). Ale zároveň nemôžete nahradiť vodu sladkými šťavami alebo kávou. Pamätajte si, že pred menštruáciou, tekutina je zadržiavaná v tele, takže prírastok hmotnosti môže byť spôsobený týmto faktom. Nakreslite závery o účinnosti vlastného úsilia po skončení menštruácie, do tej doby sa „extra“ tekutina jednoducho uvoľní z tela a hmotnosť sa normalizuje.
 • Pri výbere jedál dávajte prednosť zelenine a ovocím, chudému mäsu (najlepšie dusenému, dusenému alebo varenému). Pamätajte si, že prebytok rýchlo absorbujúcich sacharidov je tiež škodlivý, takže nemôžete jesť veľa zemiakov a výrobkov z múky. Vždy môžete nájsť alternatívu a zamerať sa na zeleninu obsahujúcu ťažké stráviteľné uhlíky,
 • Ak chcete zachovať rovnováhu draslíka, jesť banány, sušené marhule, morské ryby, použitie morskej soli, pridajte komplexné multivitamíny do svojho jedálnička v zime.

Tieto jednoduché tipy pomôžu udržať vaše telo zdravé po celú dobu. И прежде чем переживать по поводу набранных килограммов, проверьте динамику. Возможно, вы беспокоитесь напрасно, и небольшая прибавка – всего лишь результат естественных процессов, которые исчезнут в первый период менструального цикла.

Почему при месячных хочется сладкого

Пищевые пристрастия возникают из-за влияния гормонов. Зачастую перед месячными хочется сладкого, что считается нормой. На женский организм влияют различные гормоны. Avšak estrogén a progesterón sú zodpovedné za hlad a sýtosť.

Za normálnych okolností cyklus zahŕňa 2 fázy (folikulárne, luteálne) a trvá 3 až 5 týždňov. Prvá fáza je charakterizovaná zvýšením hladiny FSH. Ovulácia nastáva v dôsledku uvoľňovania LH. Po uvoľnení zrelého vajíčka tvorí folikulová membrána corpus luteum, ktorá produkuje hormón pre vývoj tehotenstva - progesterón.

Proliferácia uterinnej výstelky poskytuje implantáciu vajíčka. Estrogén syntetizovaný folikulami je zodpovedný za rast endometria.

Žena chce sladká počas svojho obdobia kvôli nasledujúcim faktorom:

 • urýchlenie metabolizmu, ktoré vedie k rozvoju žalúdočnej šťavy a hladu,
 • nedostatok estrogénu, ktorý ovplyvňuje tvorbu inzulínu regulujúceho koncentráciu cukru v krvi, t
 • znížené hladiny serotonínu, endorfínu a norepinefrínu, ktoré priamo ovplyvňujú dobrú náladu.

Je možné jesť sladkosti počas menštruácie

Odborníci hovoria, že by ste sa nemali vzdať konzumácie sladkej počas vášho obdobia, ak chcete. Obľúbené sladké potraviny a potraviny uľahčujú prenos psycho-emocionálnych zmien a nepohodlia počas kritických dní.

Odborníci na výživu odporúčajú dodržiavať opatrenia a jesť úplne, nezabúdajúc na zdravé ovocie a zeleninu.

Je možné jesť čokoládu počas menštruácie

Jesť čokoládu počas menštruácie sa neodporúča. Tento produkt vyvoláva podráždenosť, pretože má stimulačný účinok. Čokoláda môže tiež spôsobiť akné v dôsledku hormonálnych zmien.

Je možné jesť zmrzlinu počas menštruácie

Potravinové závislosti môžu naznačovať nedostatok vitamínov. Je známe, že nedostatok vitamínov ovplyvňuje fungovanie organizmu, najmä tráviaceho systému.

Ženy v období menštruácie často chcú sladkosti, ako napríklad zmrzlinu. Mliečne výrobky by mali byť vylúčené zo stravy počas menštruácie, pretože vyvolávajú nadúvanie a zhoršenú stolicu. Okrem toho, studené potraviny a potraviny môžu spôsobiť kŕče.

Ako prekonať sladkosti pre menštruáciu

Pocit hladu a sýtosti je možné kontrolovať premýšľaním cez menu a dodržiavaním diéty:

 1. Čiastočné a časté jedlá. Odporúča sa jesť každé 3 hodiny v malých porciách.
 2. Začlenenie čerstvého ovocia a zeleniny, chudého mäsa, rýb do stravy. Ak chcete sladké, môžete jesť banán alebo pridať lyžicu medu na čaj alebo tvaroh. Cukrovinky možno nahradiť obilninami a chlebom, ktoré obsahujú aj vlákninu.
 3. Dodržiavanie pitného režimu. Adekvátny príjem tekutín znižuje chuť do jedla. Uvedomte si, že šťavy a káva môžu zvýšiť pocit hladu.

Ak je to možné, odporúča sa odviesť pozornosť od myšlienok o sladkostiach. Dlhé prechádzky a snahy o svoje obľúbené záľuby tiež zvyšujú vašu náladu. Treba sa vyhnúť konfliktným situáciám a stresom. Tieto faktory vyvolávajú zvýšenú chuť do jedla.

fyziológie

Ak chcete pochopiť, prečo niektoré dievčatá chcú sladkosti pred menštruáciou, mali by ste sa obrátiť na prirodzenú fyziológiu žien. Menštruačný cyklus sa skladá z dvoch častí. V prvej fáze dozrieva vo folikule vaječná bunka. Ako sa vyvíja, obsah hormónu estrogénu sa zvyšuje v krvi. Jeho vrchol bol pozorovaný počas ovulácie.

Keď je vajce zrelé, reprodukčný systém mu umožní opustiť folikul a vstúpiť do vajíčkovodu. Tu sa môže vyskytnúť koncepcia. Telo sa začína pripravovať na prijatie oplodneného vajíčka. Preto po ovulácii sa koncentrácia hormónu progesterónu začína zvyšovať. Je zodpovedný za správny vývoj embrya a prispôsobuje telo budúcej matky normálnemu priebehu tehotenského procesu.

Ak sa koncepcia nevyskytne, hladiny progesterónu začínajú klesať. Na konci menštruačného cyklu hladina estrogénu v krvi tiež klesá na minimálnu hodnotu. Všetky tieto zmeny ovplyvňujú vašu pohodu.

Pretože každý organizmus je jedinečný, prejavy PMS u každého dievčaťa môžu byť odlišné alebo vôbec nie sú všimnuté. Odpoveď na otázku, prečo chcete jesť niečo sladké pred ďalšou menštruáciou môže byť spôsobená z niekoľkých dôvodov.

Príčiny sladkostí na sladkosti

Ak počas ďalšej menštruácie chcete sladký, mali by ste venovať pozornosť signálom vášho tela. Sú tak individuálne, že každý prípad vyžaduje individuálne zváženie. Môžu byť úplne prirodzené a spôsobené určitými odchýlkami v tele.

Normálne procesy v tele

V prvej polovici cyklu sa žena cíti dobre. Počas obdobia ovulácie je šťastná, šťastná a cíti sa skvele. Táto nálada je ovplyvnená hormónom estrogén.

Ale po ovulácii klesá jeho koncentrácia v krvi. A týždeň pred menštruáciou alebo počas nich sa môže objaviť podráždenosť, únava, zlá nálada. Preto chcem rozveseliť sladké. Hlavné príčiny tohto stavu sú nasledovné:

 1. Nedostatok endorfínov.
 2. Nedostatok inzulínu.
 3. Zmena rytmu metabolických procesov.
 4. Príprava tela na tehotenstvo.

S poklesom množstva estrogénu klesá aj koncentrácia týchto hormónov ako endorfín, serotonín, norepinefrin. Sú to prírodné lieky proti bolesti a zdroje dobrej nálady. Keď sa pred ďalšou menštruáciou ich počet výrazne zníži, telo sa môže pokúsiť zlepšiť svoje zdravie prípravkami, ktoré zvyšujú hladinu takýchto hormónov.

Najčastejšie je to čokoláda. Jednoduché sacharidy sú ľahšie stráviteľné. Telo miluje jednoduché riešenia. Ale to vedie k zvýšeniu hmotnosti a konštantná potreba v tomto okamihu je sladkosti. To je dôvod, prečo sa túžba po takýchto výrobkoch zvyšuje.

Keď estrogén klesá, produkcia inzulínu klesá. Tento hormón ovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Telo začína cítiť nedostatok glukózy a snaží sa ju naplniť.

Ďalším dôležitým dôvodom, prečo chcete sladké alebo čokoládové pred nasledujúcimi kritickými dňami, je pripraviť telo na možné tehotenstvo. Reprodukčný systém sa pripravuje na to, aby zabezpečil správny vývoj plodu. Na to potrebujete veľa látok a stopových prvkov. To zvyšuje pocit hladu. Výmenné procesy môžu prebiehať odlišne.

Niektoré ženy v tomto období metabolických procesov spomaľujú, telo akumuluje vodu a užitočné stopové prvky. Ale iní vytrvalo vyrábajú žalúdočnú šťavu, ktorá ich robí častejšie. Sladka sa rýchlo rozdeľuje a obnovuje energiu. Preto telo často vyžaduje len také výrobky. To je dôvod, prečo niektoré dievčatá chcú sladkosti pred menštruáciou alebo počas nich.

Čo chýba telu?

Existuje množstvo faktorov, ktoré môžu ovplyvniť túžbu po sladkostiach počas a pred menštruáciou. Nemôžu byť nazývané prirodzené, pretože sú spôsobené určitými odchýlkami vo fungovaní systémov tela. Existuje niekoľko hlavných faktorov, prečo vznikajú chuť na sladké zuby:

 1. Stres, depresia, nervozita.
 2. Zvýšené cvičenie.
 3. Nesprávna výživa.

Vedci si všimli, že zvýšená túžba po sladkostiach je pozorovaná u ľudí, ktorí sú nervózni, sú v stresovom stave. Duševné zaťaženie tiež vyžaduje veľké množstvo glukózy. Ak je diéta nevyvážená, neexistujú žiadne obilniny, ovocie, zelenina a iné prvky potrebné na normálne fungovanie v potrave, telo môže vyžadovať zvýšené množstvo glukózy.

Diéty, samozrejme, pomáhajú udržiavať sa v kondícii, ale spôsobujú množstvo odchýlok vo fungovaní niektorých systémov tela. Preto, aby sa chudnutie by malo byť správne.

Ako vyriešiť tento problém?

S cieľom ďalej znížiť silnú túžbu po rôznych sladkostiach počas menštruácie, by ste mali prehodnotiť svoju stravu. Ak je rôznorodý a počet kalórií je dostatočný, túžba jesť čokoládu a pečivo sa zníži.

Ak počas druhej fázy menštruačného cyklu chcete sladké, nepopierajte si to. Len jesť tieto potraviny by mali byť s mierou. To si zachová dobrú náladu a zachová si postavu. Čokoláda môže byť nahradená ovocím, medom.

Počas tohto obdobia cyklu by ste tiež mali viac relaxovať. Budete musieť znížiť zaťaženie. Aj keď sa získa niekoľko kíl navyše, odídu v novom cykle. Naozaj, pre menštruáciu sám tiež vyžaduje pomerne veľa telesných síl.

Potreba sladkostí je spôsobená na konci menštruačného cyklu prirodzenými príčinami. Ale aby sa znížila takáto túžba, je potrebné jesť správne, odpočívať viac a byť tak nervózny, ako je to len možné.

Prečo v priebehu mesiaca chcete sladké: dôvody, ako sa nezlepšiť

Každé dievča je v pokušení jesť sladké pred menštruáciou. Nie je potrebné sa báť a nastaviť si úžasné diagnózy. Ženy trpia PMS rôznymi spôsobmi.

Človek môže chcieť sedieť a byť smutný, zatiaľ čo iní sa stávajú chamtivými pre sladkosť. Ak chcete pochopiť príčinu príťažlivosti a či je možné podľahnúť jej, musíte sa pozrieť na príčinu ICP a fyziológiu dievčat.

Pozrime sa, prečo počas mesiaca chcete sladké.

Čo spôsobuje PMS

Premenstruačný syndróm je komplex mnohých symptómov. Objavujú sa v druhej polovici mesačného cyklu pred začiatkom menštruácie. Lekári nemôžu jednoznačne určiť príčinu. Existuje mnoho teórií, ktoré vyjadrujú prejavy symptómov, ale neobsahujú celý zoznam. V súčasnosti vedie teóriu hormónov.

Syndróm prejavuje hormonálne zmeny. Závisia od zvýšenia hladiny estrogénu v krvi a od poklesu prítomnosti hormónu progesterónu.

Možným faktorom pri nástupe syndrómu je avitaminóza (nedostatok vitamínov B6, A, stopových prvkov vápnika, zinku, horčíka). Genetický faktor je tiež prítomný: typ PMS môže byť prenášaný dedičnosťou.

Ako robí fyziológia dievčat

Menštruácia je rozdelená na obdobia. Počas prvého sa vo folikule objaví dozrievanie vajec. Ako tento proces pokračuje, stúpa obsah estrogénu v krvi. V určitom čase počas ovulácie sa jeho maximálna koncentrácia akumuluje.

Po dozrievaní vajíčko vstupuje do vajíčkovodu a telo mobilizuje všetky svoje sily na jeho pravdepodobné oplodnenie. Po ovulácii dochádza k zvýšeniu množstva hormónu progesterónu, ktorý určuje vývoj genitálií, reguluje menštruačný cyklus.

Tento hormón vytvára podmienky pre ďalší vývoj plodu a normálny priebeh tehotenstva. To je potom, že telo vyžaduje pomerne veľké množstvo ľahko stráviteľných sacharidov. Sú to sladkosti. Je to úplne normálne, ak ich chce dievča vyskúšať.

Progesterón je predchodcom mnohých hormónov, a ak dôjde k akejkoľvek zmene v jeho úrovni, potom nemôžete robiť bez problémov. Úrovne progesterónu klesajú, ak sa koncepcia nevyskytne. Potom na konci menštruačného cyklu klesajú ukazovatele tohto hormónu a estrogénu v krvi na nízku úroveň, čo znamená sladký zub, ktorý telo živí energiou, ktorú potrebuje.

Komunikácia menštruácie s túžbou jesť sladkosti

Nie je žiadnym tajomstvom, že počas menštruácie majú dievčatá dobrú chuť. Z celého zoznamu potravín sa pozerajú na tie isté pečivo, koláče, čokoládu, cukríky - zoznam pokračuje ďalej a ďalej. Dôvody takýchto prejavov môžu byť nasledovné:

 • nedostatok estrogénu,
 • urýchlenie metabolizmu
 • pripravenosť tela na tehotenstvo,
 • hladiny inzulínu
 • úbytok železa.

V prvej časti menštruačného cyklu je aktívna produkcia estrogénu, preto v druhom období telo pociťuje vysoký nedostatok. Množstvo serotonínu v tele závisí od hladiny estrogénu a progesterónu. Je zodpovedný za dobrú náladu, ale počas menštruácie klesá jeho hladina. Potom sa žena cíti zbavená šťastia, unavená alebo úplne depresívna.

Nedostatok estrogénov tlačí dievča, aby jedla potraviny vybavené vlastnosťou zlepšenia nálady zvýšením hladiny endorfínu v krvi. Sladké pomáha obnoviť hladiny hormónov, vrátiť telo do svojho predchádzajúceho stavu.

Každý mesiac menia kritické dni rytmus metabolizmu. Urýchľuje, zlepšuje trávenie. Z tohto dôvodu žena zvyšuje chuť do jedla a je tu túžba jesť čo najviac. Sladké potraviny obsahujú cukor. Rýchlo sa rozdeľuje a dodáva telu potrebnú energiu.

Menštruačný cyklus je určený na prípravu tela na tehotenstvo. Táto skutočnosť môže odpovedať na otázku: Prečo chcete jesť sladkosti pred menštruáciou? Mozog dostáva signál o potrebe akumulácie vitamínov, zložiek, ktoré v budúcnosti pomôžu pri vývoji embrya. Telo sa preto snaží rýchlo doplniť chýbajúce látky:

Horčík stráca telo v stresových situáciách. Nízka hladina chrómu často spomaľuje metabolizmus sacharidov, telo začína brať glukózu z krvi.

V druhom období cyklu klesá hladina estrogénu. Nedostatok tohto hormónu vedie k oslabeniu produkcie inzulínu. Jeho úlohou v tele je regulovať hladinu cukru v krvi. Potom musíte jesť potraviny, ktoré majú nízky glykemický index. Počas tohto obdobia nehladujte.

Majú všetky ženy takú túžbu

Nakloniť sa k individualite každého ženského organizmu, nie je možné povedať s istotou, že túžba jesť sladkosti zahŕňa každého. Tam sú dievčatá, ktoré majú v zásade odpor k jedlu, čo povedať o sladkostiach plnených cukrom a chuťou. Je dôležité mať na pamäti tých, pre ktorých je ICP testom.

V modernom svete je pre ženu ťažké existovať. Milujú sledovať svoju postavu a tento útok tento proces veľmi komplikuje. Pre dievčatko je dôležité vedieť, ako prekonať túžbu jesť sladkosti alebo znížiť škody spôsobené ich konzumáciou. Tu je niekoľko tipov.

 1. Ak telo nemá fosfor, jesť obilniny, ryby a vajcia.
 2. Prideľte si čas na dezert v období od 17 do 19 hodín, telo bude naplnené sladkým pre nasledujúci deň.
 3. Aby ste sa zbavili pachutí sladkostí a zabudli na ne, vyčistite si zuby po jedle.
 4. Existujú potraviny bohaté na bielkoviny - normalizujú hladinu cukru v krvi.

Môžete použiť metódu, ktorá závisí od sily vôle. Ovládaním diéty si môžete vybrať miernu diétu. Ak sa nudí v priebehu mesiaca šiel do kíl navyše - nebojte sa. Nadmerná hmotnosť zanechá v období nasledujúcej menštruácie.

Odpočiňte si, znížte stres, znížte vplyv vonkajšieho sveta na nervový systém. Zaistiť zdravý 8-hodinový spánok, nesedia na prísne diéty, ktoré obmedzujú príjem potravín a vitamínov potrebných pre telo. Zmena vašej stravy a vytvorenie dennej rutiny, otázka zmizne, prečo chcete sladkosti na mesačné aj pravidelné dni?

Vždy chcem sladké: čo je dôvod, dôvody

Keď je túžba jesť čokoládu alebo tortu 2-3 krát týždenne - to je považované za normu, av tomto prípade by ste nemali myslieť na zdravotné problémy.

Ak chcete vždy jesť sladkosti a denne a vo veľkých množstvách - s najväčšou pravdepodobnosťou, celá vec je v nevyváženej strave, zdravotných problémoch a iných dôvodoch, ktoré musia byť včas identifikované a odstránené.

Prečo chceš vždy sladké

Na túto otázku môže byť niekoľko odpovedí:

 • Nesprávna strava: keď sa prehltne veľké množstvo sacharidov, telo sa ponáhľa previesť na tuky, zároveň sa znižuje hladina glukózy a po obede chcete sladkosti, ak je príliš hustá. To isté platí pre iné jedlá,
 • Diéta: s prísnou diétou, hladina cukru v krvi tiež znižuje, telo zažíva stres a vysiela signály do mozgu. V dôsledku toho má človek túžbu jesť sladkosť,
 • Zvyk: v tomto prípade nie sú žiadne odchýlky, ale je potrebné znížiť počet konzumovaných sladkostí, aby sa zabránilo vzniku ďalších kilogramov,
 • Preskakovanie obeda: ak telo nedostalo potrebnú časť energie pred 16 hodinami, potom je túžba získať to vyjadrená v túžbe mať občerstvenie so sladkosťou. Často sa po sladkom pocite cítite hladní, takže musíte dodržiavať režim,
 • Nervové napätie a stres: v takýchto chvíľach sa spotrebuje veľké množstvo energie, ktoré sa človek snaží doplniť čokoládou, sladkosťami atď. V tomto prípade sladkosti začínajú hrať úlohu antidepresív svojho druhu. Ale potom, čo obsah cukru v krvi opäť klesá, potreba tohto hormónu je ešte silnejšia.

Okrem toho existujú aj iné momenty, keď je chuť na čokoládu a iné podobné výrobky:

 • Ak chcete mať sladkú noc, musíte prehodnotiť svoju stravu: je dosť pravdepodobné, že takáto túžba pochádza z podvýživy počas dňa. Tiež sa musíte zbaviť zvyku sledovať televíziu a zároveň jesť jedlo pred spaním,
 • Ak po spánku chcete sladkosti, je možné, že telo nedostalo energiu, ktorú potrebuje, a snaží sa ju naplniť príjmom sacharidov, pretože dávajú najrýchlejší pocit nasýtenia
 • Когда после сладкого хочется спать – это может говорить о повышении уровня глюкозы, или гормона счастья (серотонина).

Многих интересует вопрос, почему от сладкого хочется пить, и здесь все очень просто: шоколад усиливает выработку гормонов поджелудочной железы, которые вызывают жажду. В данном случае требуется только одно – выпить стакан чистой воды, потому как это не является отклонением.

Почему после еды хочется сладкого

Túžba jesť sladkosť bezprostredne po jedle vzniká, ak budete jesť príliš výživné mastné alebo naopak - non-výživné jedlo, alebo zanechať veľké intervaly medzi jej jedlom.

Ako sa vyrovnať s týmto problémom:

 • Dodržiavajte správnu výživu, snažte sa nejesť tučné jedlá,
 • Nahradiť sladkosti ovocím, sušeným ovocím, orechmi alebo medom,
 • Zabezpečiť dostatočný príjem zdravých sacharidov: sú obsiahnuté v obilninách, zelenine, ovocí,
 • Vezmite ráno na prázdny žalúdok 1 polievková lyžica. l. ľanový olej - znižuje chuť na sladkosti.

Skontrolujte, aké sú vaše telesné tuky, BMI a ďalšie dôležité parametre

Prečo počas PMS chcem jesť

Chuť k jedlu, a teda aj množstvo jedených potravín sa líši v závislosti od fázy cyklu, pretože pohlavné hormóny sa priamo podieľajú na metabolizme a regulujú pocity hladu alebo sýtosti. Hlad, ktorý sa vyskytuje v predvečer menštruačného cyklu, je v skutočnosti redukovaný na inštinkt prvého narodenia. Počas ovulácie sa telo začína pripravovať na potenciálne tehotenstvo. Musí mať zásoby živín a často chceme jesť potraviny s vysokým obsahom kalórií (hoci vysoký obsah kalórií neznamená vždy prítomnosť veľkého množstva živín).

Marina Maximova
Dietológ-endokrinológ, hlavný lekár kliniky pre korekciu hmotnosti a telesnej HB Clinic

- V ženskom tele, hormóny pracujú v cykloch: bezprostredne po kritických dňoch, hypofýza začína pracovať, aktivácia vaječníkov dozrieť vajcia, a uprostred cyklu, estrogény sú aktívne produkované - hlavné ženské hormóny. Je to najjasnejší čas pre ženu - vrchol sexuálnej aktivity a príťažlivosti.

Ale v druhej fáze cyklu sa objavuje dominantný folikul, produkujúci progesterón, hormón materstva, a to je pokojné, niektoré pomalé výmeny s pastoznostyu, vlhkosť tkanív, príprava, možno, pre pôrod. Vrchol zmien v predvečer menštruačného cyklu je takmer ako zúfalstvo z neprítomnosti tehotenstva a neprítomnosti asistentky vo forme placenty s ďalším zdrojom hormónov.

A tento čas je najkritickejší pre emocionálne pozadie: výkyvy nálady, chuťové preferencie, slznosť, podráždenosť, stagnácia telesných tekutín s opuchom, zdanlivý prírastok hmotnosti a zhoršenie výmenného kurzu. Preto je túžba po sladkostiach ako zdroj ľahko stráviteľných zdrojov energie.

Čas nedostatku hormónov v tele a trvanie, závažnosť a rôznorodosť symptómov závisí od včasnej reakcie iných systémov: nadobličiek, štítnej žľazy a správnej regulácie centrálnych častí hormonálneho systému - hypofýzy a nipothalamus. Ak má žena na začiatku nedostatok iných systémov, PMS prúdi s výraznými výkyvmi nálady.

Olga Klekovkina
lekár, pôrodník-gynekológ Nemeckej kliniky GMTClinic Medical Technology

- Vo fázach menštruačného cyklu sa hladiny hormónov menia. Počas prvej fázy (produkcia hormónu estrogénu sa zvyšuje), žena sa cíti skvele, s nástupom druhej fázy, počas ktorej sa znižuje hladina estrogénu, zhoršuje sa jej nálada a pohoda a zvyšuje sa jej chuť do jedla. Túto podmienku možno vysvetliť niekoľkými dôvodmi:

 • zvýšenie hladiny progesterónu v krvi vyvoláva zvýšenie produkcie adrenalínu a noradrenalínu. Oni zase zvyšujú vylučovanie žalúdočnej šťavy. Potraviny, ktoré sa dostanú do zažívacieho traktu, sa strávia v kratšom čase,
 • v druhej fáze menštruačného cyklu v dôsledku vplyvu hormónov a najmä progesterónu, sa látka, ktorá reguluje hladinu cukru v krvi (inzulín), vyrába v menšom množstve. Pocit potreby cukru, naše telo kompenzuje nedostatok čokolády, sladkostí, sušienok a koláčov, to znamená výrobkov obsahujúcich sacharidy,
 • túžba neustále jesť všetky druhy sladkostí - možnosť tehotenstva. Telo dostáva signál o potrebe akumulácie živín, takže dievčatá cítia zvýšenú chuť pred menštruačným cyklom.

Čo robiť

Pridajte do svojho jedálnička potraviny bohaté na železo. Červené mäso, ryby alebo zelené budú dopĺňať železo, ktoré ste stratili v predvečer kritických dní. To vytvorí určitý druh „spätnej väzby“ s telom: v tom momente mu dávate to, čo potrebuje.

Ak sa stretávate s neznesiteľným, ako si myslíte, hlad, ale jedli len pred hodinou, počkajte ďalších 20 minút, možno zmizne pocit hladu. Ak nie, mučiť sami, hlavná vec je jesť zdravé jedlo.

Neobmedzujte sa na jedlo. Či sa vám to páči alebo nie, toto je prirodzená potreba tela pre viac energie. A aby nedošlo k poruche, mierne zvýšiť svoj príjem kalórií počas obdobia PMS.

Snažte sa nahradiť sladké niečo užitočnejšie, ako napríklad ovocie. Pri výbere mlieka alebo tmavej čokolády dávajte prednosť druhému.

Soľné potraviny počas obdobia PMS je lepšie udržiavať na minime, pretože to len zhorší opuchy zadržaním vody v tele.

Olga Klekovkina
lekár, pôrodník-gynekológ Nemeckej kliniky GMTClinic Medical Technology

- Ak nemôžete kontrolovať pocit hladu počas PMS, keď sú metabolické procesy pomalé, odporúčam monitorovať kvalitu výrobkov, používať iba zdravé zložky, ako sú komplexné sacharidy (obilniny, ovocie, zelenina, cestoviny, celozrnný chlieb) a bielkoviny (nízkotučné mäso, ryby, tvaroh a nízkotučné jogurty, strukoviny). V tomto období je lepšie obmedziť spotrebu tukových, slaných a údených výrobkov, sladkostí, cukru, sýtených nápojov, alkoholu a kávy.

Na záver

Je dôležité vedieť, prečo chcete cukríky toľko počas svojho obdobia. Ale skutočnosť, že túžba po sladkostiach môže byť riadená pomocou rád odborníkov - to je už návod na konanie. Začnite tým, že nahradí muffiny a koláče niečo užitočnejšie, ako je ovocie.

Prečo chcete sladkosti pred menštruáciou a počas menštruácie?

To je vysvetlené tým, že po 15 dňoch cyklu sa hladina estrogénu znižuje a 3 dni pred menštruáciou majú ženy túžbu jesť čokoládu a sladkosti, aj keď sú sladké až ľahostajné. Estrogén je normalizovaný iba v 4-5 deň cyklu, ale aby ste nezvyšovali hmotnosť, musíte nahradiť sladkosti nasledujúcimi produktmi:

 • Ovocie: banány, kivi, hrozno, marhule atď.
 • Sušené ovocie: hrozienka, figy, sušené marhule, t
 • Prírodné šťavy
 • Zlato a orechy s ním,
 • Kompóty.

Fyziologické príčiny závislosti na potravinách pred menštruáciou

Trakcia na niektoré produkty pred menštruáciou je spôsobená fyziologickými vlastnosťami. Vedúci v nutričných potrieb sú čokoláda, koláče, sladkosti a koláče. Lekári vedia, prečo v obdobiach, kedy chcete jesť veľa, vrátane sladkostí, a vysvetliť túto atrakciu vplyvom pohlavných hormónov. Existuje mnoho z nich, ale estrogén a progesterón sú považovaní za hlavných účastníkov regulácie pocitov hladu a sýtosti.

Raz za 28-30 dní v ženskom tele je narušená rovnováha hormónov. To ovplyvňuje blaho a psychický stav. Počas celého cyklu sa aktívne produkuje estrogén, ktorý je nevyhnutný na zrenie vajíčka. Žena necíti hormonálne transformácie v tele.

Po dosiahnutí maximálnej koncentrácie počas ovulácie sa produkcia estrogénu zastaví.

Po dozrievaní a uvoľňovaní vajíčka sa podieľa progesterón. Je to tento hormón, ktorý je zodpovedný za všetky nepríjemné príznaky: znížený výkon, zmeny nálady u žien, podráždenosť a ďalšie nepríjemné prekvapenia.

Pravidelné záchvaty hladu a túžby po sladkostiach pred menštruáciou sa vyskytujú z nasledujúcich dôvodov:

 1. V predvečer menštruácie sa urýchľuje metabolizmus. Aktívna produkcia žalúdočnej šťavy zlepšuje trávenie. Telo vyžaduje ďalšie kalórie, čo spôsobuje neustálu túžbu jesť.
 2. Nedostatok estrogénu ovplyvňuje produkciu inzulínu, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi. Inzulín sa stáva menej, respektíve telo potrebuje doplniť tento hormón. Preto túžba po sladkostiach.
 3. Pokles hladín estrogénu ovplyvňuje množstvo endorfínu, norepinefrínu a serotonínu. Tieto hormóny sú zdrojom dobrej nálady. S ich nedostatkom v tele je potrebné zlepšiť ich stav pomocou výrobkov, ktoré môžu kompenzovať nedostatok. Obľúbené sladkosti pomáhajú rozveseliť.

Trakcia na slanú môže byť spôsobená slabou imunitou. Chuť je stratená, jedlo sa zdá čerstvé, telo potrebuje chýbajúce prvky. Ďalší dôvod, prečo chcete slanú pred menštruáciou, je spojený s nedostatočným metabolizmom vody a soli. To sa stáva, keď je nedostatok minerálov, ako je sodík, draslík a chlór.

Ako oklamať telo

Mnohí odborníci na výživu radia, aby neodolali prirodzenému nutkaniu a neochutnali si potešenie zo sladkého jedla počas menštruácie. To uľahčí znášať nepohodlie a depresívne nálady. Jediná vec, ktorá sa obáva mnohých žien, je možnosť pokaziť postavu. Riziko priberania na váhe je veľmi vysoké, pretože je veľmi ťažké upokojiť zúrivú chuť k jedlu a odolávať túžbe jesť sladké alebo slané.

Najlepšou a najťažšou možnosťou je kontrolovať pocit hladu a sýtosti, urobiť si každý deň menu a držať sa svojho jedálenského poriadku. Tu bude všetko závisieť od vôle, ale ak vezmeme do úvahy, že existujú ťažkosti s voľnými prejavmi pred a počas menštruácie, budeme musieť použiť iné spôsoby, ako oklamať telo:

 1. Jedzte pravidelne a často. Rozdeľte porcie na niekoľko častí bez zvýšenia objemu.
 2. Pri výbere jedál dávajte pozor na zeleninu, ovocie, chudé mäso a ryby. Nie je nutné jesť čokoládu, keď ťahá za sladkosti. Zvýšená glukóza nie je pre ženské telo bezpečná. Môžete jesť banán alebo hody na lyžicu medu. Obľúbené výrobky z múky na chlieb a obilniny, majú tiež veľa vlákniny. Ak chcete slanú pred menštruáciou, nemusíte jesť hranolky a orechy. Užitočnou náhradou môže byť syr, mierne solené uhorky, kyslá kapusta alebo sušienky.
 3. Zvýšte množstvo spotrebovanej tekutiny. To vám umožní skrotiť chuť k jedlu. Pite veľa, ale len vodu, ako káva a šťavy, naopak, zvýšiť chuť na niečo jesť.
 4. Rozptýliť sa od premýšľania o jedle. Urobte si prechádzku, robte svoje obľúbené veci, prečítajte si.
 5. Ak je to možné, vyhnite sa počas mesačných konfliktov a stresujúcich stavov. Po nepríjemných príbehoch a škandáloch sa mnohým zachránia ich obľúbené dobroty.

Pri menštruácii je veľmi dôležité nastaviť výkon, preto odporúčame prečítať si ďalšie informácie k tomuto problému.

Tieto opatrenia zachovajú príťažlivosť vašej postavy, možno sa vyhnúť aspoň kritickým odchýlkam. Ak zistíte, že sa hmotnosť zvýšila, nesnažte sa situáciu napraviť.

Počas menštruácie je lepšie zabudnúť na váženie. Aj keď sa v týchto dňoch vyhladujete, extra gramy, kilogramy nikam nepôjdu. Toto je fyziológia. Budeme musieť počkať a užívať si výsledok po menštruačnom období.

Okrem toho musíte byť opatrní a hrať šport s mesačne čistý.

Potravinové závislosti ako príznak Avitaminózy alebo PMS

Jedným z možných faktorov ovplyvňujúcich chuťové potreby počas menštruácie je nedostatok vitamínov. Nedostatky vitamínov nepriaznivo ovplyvňujú činnosť tráviaceho systému. Časté zápchy počas pravidelných alebo hnačiek, nevoľnosti a nekontrolovaného prírastku hmotnosti sú všetky symptómy. Ďalším znakom je zmena chuti jedla. Ženy môžu opustiť obvyklé menu a stať sa závislými na výrobkoch, ktorým sa predtým vyhli. Obsedantné túžby sa objavia: jeden naozaj chce sladký, z nejakého dôvodu, iní chcú slaný.

Takéto prejavy, ako v prípade PMS, sú dočasné. Stačí naplniť rovnováhu chýbajúcich vitamínov a všetko sa obnoví. Ale s premenštruačným syndrómom, túžba jesť sladké alebo slané sa vráti mesačne. Dôvodom je nedostatok endorfínov. Nedostatočná produkcia hormónu radosti zhoršuje náladu, spôsobuje depresiu a depresiu.

Obľúbené pochúťky pomáhajú napraviť tento stav niekoľko dní pred menštruáciou a mozog sa nestará o to, čo bude zdrojom radosti - zábavná komédia, krásne šaty alebo hračka.

Sladkosti počas menštruačného cyklu vstupujú do tela častejšie ako iné produkty. Ale jesť čokoládu problém nevyrieši. Nálada sa zlepší, ale je nepravdepodobné, že by ste boli spokojní s vzhľadom vašej postavy, ktorá stráca svoj tvar. Riešenie závislosti na potravinách, najmä počas kritických dní, je veľmi ťažké. Zbaviť sa nadmernej hmotnosti je oveľa ťažšie. Vyberte si!

Prečo chcete sladké počas tehotenstva

Pri nosení dieťaťa môže mať žena nedostatok dvoch hormónov: estrogénu alebo serotonínu. Prvý je zodpovedný za zmeny v tele a druhý sa nazýva „hormón šťastia“, pretože

s nedostatkom zhoršujúcej sa nálady. Je to z týchto dôvodov, nastávajúce matky často chcú jesť niečo sladké, čo je úplne normálne.

Ak nechcete priberať na váhe, musíte urobiť nasledovné:

 • Ak je to možné, skúste nahradiť cukrík užitočnými produktmi - ich zoznam je uvedený vyššie,
 • Vyvážte svoj jedálniček tak, aby po jedle bol pocit plnosti, ale neprejakujte.

Ak chcete sladkú dojčiacu matku

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že počas dojčenia je potrebné úplne opustiť sladkosti, to sa nedá urobiť, pretože sladkosti a čokolády najlepšie prispievajú k produkcii glukózy, ktorá je nevyhnutná pre dieťa aj jeho matku. Čo robiť v tejto situácii:

 • Konzumujte viac ako 10 g čokolády denne
 • Jesť sladkosti bez náplne a za predpokladu, že dieťa nemá vyrážku,
 • Tam sú koláče a koláče bez farbív a tukových krémov.

Ak chcete cukríky na cukrovku

Pri diabete mellitus sa často môžu vyskytnúť glukózové skoky. Ako pravidlo, túžba po sladkostiach vzniká, keď je jeho úroveň znížená, a lekári dokonca odporučia svojim pacientom, aby vždy niesli 1-2 cukríky s nimi, aby ich rýchlo normalizovali. Čo môže nahradiť čokoládu a sladkosti:

 • 200 gramov hroznovej, jablkovej alebo pomarančovej šťavy, t
 • Rovnaký podiel mlieka
 • Čaj s 2 kockami cukru
 • 1 polievková lyžica. l. marmeládou alebo medom.

Ak chcete sladký po alkohole

Alkohol môže znížiť hladinu cukru v krvi, preto je zakázané používať diabetikov. V tejto situácii môžete vykonať nasledovné:

 • Vzdať sa alkoholických nápojov, jesť viac zdravých sacharidov,
 • Namiesto sladkostí jesť cereálie, müsli, zemiaky, viac zeleniny a ovocia - znižujú chuť na sladkosti a čokoládu.

Odporúčame tiež, aby ste si prečítali článok Hlad po jedle.

Ako zmierniť túžbu po sladkostiach: rady lekárov a odborníkov na výživu

Aby sa znížila túžba neustále jesť niečo sladké, lekári radia používať nasledujúce metódy:

 • Naplňte svoju stravu zdravými sacharidmi a bielkovinami,
 • Nejedzte potraviny s vysokým obsahom cukru,
 • Normalizujte hladiny glukózy
 • Nahradiť sladkosti ovocím a sušeným ovocím,
 • Nepoužívajte umelé sladidlá,
 • Pite citrónovú vodu: zrieďte trochu citrónovej šťavy v 100 ml vody, vypite pred jedlom.

Čo rozmarujú potraviny: čo chýba telo

(3 , 3,67 od 5)

Chcete sladké počas tehotenstva?

Prvé príznaky tehotenstva, okrem oneskorenia menštruácie, zahŕňajú zmeny v stravovacích návykoch. Existuje mnoho príbehov, ktoré si ženy mysleli o prítomnosti možného tehotenstva až po tom, čo si všimli zmeny vo vnímaní potravín.

Mnohé ženy sú zmätené, prečo sa takéto metamorfózy vyskytujú počas tehotenstva. V skutočnosti takýto jav má veľmi rozumné vysvetlenie. Počas tehotenstva žena nemusí mať dostatok živín.

Telo začína dávať určitý druh signálov, ktoré vytvárajú túžbu po určitom druhu jedla.

Predpokladá sa, že ak žena chce kriedu, potom jej chýba vápnik. Ak je túžba vyskúšať aktívne uhlie, potom je to pravdepodobne otázka strusky tela.

Ale potreba sladkostí je spôsobená skôr psychologickými ako fyziologickými procesmi. Počas tehotenstva hľadá žena na podvedomej úrovni pozitívne emócie.

Sladké potraviny, najmä čokoláda, sú spôsoby, ako zvýšiť hladinu serotonínu v tele, čo je považované za hormón šťastia.

Ako súvisí sex?

Existuje názor, že chuťové preferencie počas tehotenstva môžu naznačovať pohlavie dieťaťa. To je veril, že ak počas tehotenstva chcete sladké, potom sa žena narodí dievča. Toto tvrdenie nie je podložené vedeckými faktami.

Štatistiky však ukazujú, že vo väčšine prípadov to funguje. Každá žena chce vedieť, kto sa narodí. Ultrazvuk môže detekovať sex len od 15. týždňa tehotenstva. Celé obdobie až do tohto času, žena má len uhádnuť, aký sex bude dieťa.

V kurze sú akékoľvek metódy, vrátane ľudových znakov.

Niektoré ženy veria, že špeciálna diéta môže byť užitočná pri plánovaní dieťaťa určitého pohlavia. Согласно этой методике, если употреблять больше сладкой пищи, то родится девочка.

На самом деле, за пол человека отвечают хромосомы сперматозоида. XX обозначает женский пол, а XY – мужской.

Ученые взаимосвязи между будущим полом ребенка и диетой женщины не обнаружили.

Alergická reakcia

Иногда бывает и так, что женщине захотелось сладкого, но после того, как она удовлетворила свое желание, у неё возникла аллергическая реакция. В таком случае может возникнуть зуд, кожные высыпания или отеки. V tejto situácii by mala žena úplne opustiť sladkú a zdať sa dermatológa.

Počas tehotenstva sa ochranné mechanizmy tela oslabujú. Akákoľvek látka môže vyvolať alergickú reakciu. Preto je veľmi dôležité čo najskôr identifikovať zdroj podráždenia. Je to potrebné na ochranu ženy a jej dieťaťa, v poslednej dobe sa deti často rodia s existujúcou predispozíciou k alergiám.

Jej nadobudnutie nastáva v štádiu nosenia dieťaťa.

Prečo sa to deje?

Prečo chceš sladký? Mnoho ľudí vie, že čokoláda a sladkosti sú škodlivé pre zdravie a tvar, ale nemôžu prekonať svoje chute. A túžba jesť niečo zakázané môže vzniknúť kdekoľvek a kedykoľvek. Pred alebo po jedle, ráno, večer alebo dokonca v noci. Túžba jesť sladké je obzvlášť silný večer, a táto skutočnosť bola zaznamenaná mnohými.

Dôvody, prečo takáto túžba vzniká, sú zvyčajne jednoduché:

 • zníženie hladiny glukózy v krvi,
 • fyzickú aktivitu
 • stres,
 • nedostatočná a nepravidelná výživa,
 • nízky obsah chrómu,
 • veľké duševné úsilie
 • psychologické problémy
 • zvyk
 • u žien, v období tehotenstva a menštruácie.

Ak pochopíte, že čokoláda je pre vás zakázaná, potom v každom z týchto dôvodov nájdite alternatívne riešenie problému. Samozrejme, čas od času si môžete dopriať sladkosti, ale je lepšie, aby ste ho nezneužívali. Zvlášť ak sladký chcel večer po jedle. Zvyčajne lekári radia, aby ste nepopierali potešenie jesť sladkosti, a to ženy počas tehotenstva.

Počas tehotenstva, telo je pod neustálym stresom, takže pre dobré zdravie, aby si horkú čokoládu (prinesie viac výhod a menšie škody). Takže počas menštruačného obdobia, telo dievčatá prežíva stres a stratu živín. A ak počas tohto obdobia nedovolíte, aby ste sa trochu viac sladili ako zvyčajne.

V ostatných dňoch je lepšie obmedziť množstvo sladkostí.

Príčiny a ako sa s nimi vyrovnať?

Ako sme už zistili, môže existovať niekoľko dôvodov pre chuť na sladkosti a sladkosti. Ale pretože mnoho sladkostí nemožno jesť, je potrebné prekonať túžbu po nich.

Pre každý konkrétny dôvod existuje spôsob, ako prekonať túto smäd:

 1. Ak chcete jesť cukroví hneď po jedle, potom s najväčšou pravdepodobnosťou máte nedostatok chrómu. Táto látka pomáha pri trávenia sladkých a tukových potravín. Ak to nestačí, do tela sa dostane menej energie a snaží sa ju naplniť najjednoduchším spôsobom - rýchlymi sacharidmi. Snažte sa jesť potraviny s vysokým obsahom chrómu (mäso, ryby, zelenina) a piť multivitamíny s obsahom tejto mikrobunky.
 2. Ak chcete, aby čokoláda po celú dobu, alebo v rovnakom čase, napríklad po raňajkách alebo pred večerou - to je s najväčšou pravdepodobnosťou zvyk. A zbaviť sa takejto trakcie je možné len s časom, po zhromaždení všetkej sily vôle. Ak je vaše telo zvyknuté na príjem dávky sladkostí naraz a potom sa ho rozhodnete zbaviť, potom je prirodzené, že budete mať neodolateľnú túžbu po sladkostiach. Budete musieť kontrolovať používanie rôznych dobrôt a pokúsiť sa prekonať túžbu po nich. Postupom času budete mať podobnú túžbu.
 3. So silným stresom alebo iným psychickým stresom ľudia začnú konzumovať veľa sladkostí. To je vysvetlené celkom jednoducho - s pomocou sladkostí v tele, je produkovaný serotonín (hormón radosti). Ak si doprajete svoje túžby, telo si sadne na tento spôsob získania hormónu as najmenším stresom bude vyžadovať jeho dávku. Snažte sa potešiť sa iným spôsobom. Hormón radosti vzniká nielen pri použití určitých produktov, ale aj pri fyzickej námahe alebo príjemných emóciách. Choďte do obchodu alebo kina - nechajte sa hýčkať s niečím. Než budete jesť ďalšie cukrovinky, nezabudnite, aké škody spôsobí vaše číslo. Zvlášť ak sa rozhodnete nechať sa hýčkať pred spaním.
 4. Po mentálnej práci, ako po cvičení, telo začína vyžadovať sladkosti. Je to preto, že sa spotrebuje veľa energie. Čím vyššie úsilie, tým viac po nich chcem sladkosti alebo zákusky. Pokúste sa nahradiť rýchle sacharidy pomalými. Namiesto cookies, jesť kašu alebo zemiaky. Pred triedami, zahrnúť do svojho stravy ovocie a zeleniny.
 5. Pre ženy počas tehotenstva alebo menštruačné túžby po čokoláde je v dôsledku poklesu ženských pohlavných hormónov (estrogén). Preto počas tehotenstva a po kritických dňoch potrebuje telo naplniť svoj nedostatok. Najjednoduchší spôsob, ako dostať svoje jedlo. Lekári poradia počas týchto období, aby si nepopierali požadovaný produkt. Pokúste sa piť horkú čokoládu. A zjedz to pred večerou.

Nie je potrebné úplne opustiť svoje obľúbené dobroty. Ale aby vám nepriniesli ublíženie, musíte ich zjesť v malom množstve a ráno.

Čo môže byť spojené s neustálym túžbou jesť sladké?

Lekári a psychológovia poukazujú na nasledujúce dôvody pre závislosť na sladkých potravinách:

Dezerty a cukor, ktoré obsahujú, sú rýchle sacharidy, ktoré môžu okamžite prúdiť z čriev do buniek a dodávať im energiu. Preto, keď sme veľmi hladní, telo môže potrebovať presne sladkosti, aby rýchlo obnovilo svoju silu a nestrácalo svoje zvyšky na „získavaní“ sacharidov z iných potravín.

Nevyvážená strava, prísna diéta

Tento typ potravy často vedie k situácii, keď telo dostáva len jeden druh živín a zažíva akútny nedostatok v druhom. Napríklad, ak budete dodržiavať diétu s proteínmi, vaše telo bude mať nedostatok sacharidov, takže vás bude nútiť jesť tortu alebo čokoládovú tyčinku.

Nízka hladina cukru v krvi

Tento stav môže vyvolať niektoré choroby, lieky alebo prísne diéty. Bez ohľadu na to, čo to bolo, ale s akútnym nedostatkom cukru, telo sa v každom smere pokúsi obnoviť na úkor sladkých potravín.

Sladké je vynikajúce sedatívum, takže s emocionálnou úzkosťou telo začína požadovať čokoládu aj v noci. Kakaové bôby, z ktorých sa vyrába čokoláda, obsahujú serotonín („hormón šťastia“) a kofeín, ktoré majú schopnosť rýchlo zlepšiť náladu.

PMS, začiatok menštruačného cyklu, menopauza

Dôvody, prečo sa chcú jesť sladkosti po celý deň, sa môžu vyskytnúť v dôsledku vyššie uvedenej hormonálnej nerovnováhy. Pred menštruáciou a počas menštruácie sú hladiny progesterónu u žien významne znížené, čo následne vedie k vzniku depresívnych stavov.

To je telo a snaží sa rozveseliť kvôli serotonínu. Podobná situácia nastáva počas menopauzy.

tehotenstvo

Počas tehotenstva, ženské telo trávia veľa energie, takže potrebuje potraviny, ktoré majú vysoký obsah sacharidov. Aj budúce matky môžu trpieť neznášanlivosťou na niektoré výrobky a podivnou závislosťou na iných. Často sa stáva, že tehotná žena má chuť na sladkosti, najmä večer a v noci.

Pitie alkoholu

Po alkohole stráca naše telo vitamíny a živiny, a preto je niekoľko cukríkov skvelým spôsobom, ako rýchlo obnoviť silu.

Keď človek nemá nič spoločné, môže nevedome zažiť vnútornú úzkosť a pokúsiť sa „splatiť“ svoje žuvanie. V tomto prípade môže túžba vyvinúť nielen pre sladkosti, ale aj pre všetky ostatné výrobky, ktoré sú v chladničke.

Aké prvky chýbajú v tele, ak to vyžaduje sladkosti?

Odborníci na výživu hovoria, že prostredníctvom túžby po sladkostiach naše telo hlási naliehavú potrebu získať „vzácne“ živiny a vitamíny. Ak chcete presne pochopiť, aké prvky vaše telo chýba, tabuľka vytvorená lekármi a odborníkmi na výživu vám pomôže.

Ale ani táto tabuľka nevyčerpáva všetky možnosti pre chuť na dezerty.

V tejto veci je dôležité nielen zohľadniť všeobecnú túžbu jesť niečo sladké, ale aj produkty, ktoré chcete:

 • Sušené marhule - možný nedostatok vitamínu A. Obsahuje: avokádo, melóny, papriky, broskyne, zemiaky, brokolicu, vajcia, syr, mrkvu, pečeň, ryby.
 • Banány - vysoký dopyt po draslíku (k). Obsahuje: sušené marhule, hrach, orechy, fazuľa, slivky, zemiaky, figy, paradajky.
 • Čokoláda je možným nedostatkom horčíka (Mg). Obsahuje: borovica a orechy, arašidy, kešu, mandle, pohánka, horčica, morské riasy, ovsené vločky, proso, hrach, fazuľa.
 • Múka - pravdepodobný nedostatok dusíka (N) a tuku. Obsahuje: fazuľa, orechy, mäso.

Navštívte terapeuta, aby ste boli testovaní

V prvom rade by ste mali skontrolovať hladinu cukru v krvi a prípadne urobiť špeciálny test tolerancie na glukózu (dá vám vedieť, či máte cukrovku). Ak je tento ukazovateľ normálny, darujte krv na stanovenie hladiny biochemických prvkov a vitamínov.

Je možné, že po preskúmaní vášho zdravotného stavu a anamnézy vám terapeut pridelí ďalšie možnosti vyšetrenia. Ak máte zdravotné problémy, určite vám povie, čo máte robiť.

Vyvážte režim napájania

Je veľmi dôležité, aby počas dňa Vaše telo dostalo inú sadu živín - sacharidov, bielkovín a dokonca aj tukov, ktoré nenávidia všetky ženy.

Ak ste neustále priťahovaní k sladkostiam, zjedzte potraviny bohaté na:

 • železo (fazuľa, kakaový prášok, tekvicové semená, šošovica, slnečnicové semená), t
 • horčík (všetky druhy orechov, špenát, fazuľa),
 • pomalé sacharidy (dátumy, ryžové rezance, zemiaky, cestoviny, kukurica, müsli, cuketa, tekvica, pomarančový džús).

Naučte sa relaxovať

Stres a úzkosť sú hlavnými faktormi, ktoré spôsobujú túžbu tela získať viac glukózy. Ak chcete relaxovať, môžete sa uchýliť k praxi jogy, aromaterapie, vyzdvihnúť intenzívny súbor cvičení alebo len počúvať hudbu.

Ak máte podozrenie, že váš stav sa stane depresívnym, stojí za to navštíviť psychológa (ale v žiadnom prípade nepredpisujte antidepresíva sami, právo na to má len kvalifikovaný lekár).

Zbavte sa zvyku snacking sladký

Čaj so sladkosťami veľmi rýchlo obnoví váš energetický potenciál, ale zvyk jesť dezert sa môže stať posadnutým a stať sa príčinou zdravotných problémov (cukrovka a obezita).

Snažte sa preto vždy držať v taške niečo pre zdravé občerstvenie: čerstvé ovocie, zmes orechov a sušeného ovocia, pikantné sušienky, sendvič s paradajkami a syrom. Ale ešte lepšie - vyhradiť čas a mať plné jedlo.

Keď chcete sladkosti - jesť zdravé potraviny

Napríklad namiesto cukríkov - sušené ovocie, namiesto torty - ovocný šalát. S veľkou túžbou si môžete dovoliť malý kúsok čiernej čokolády - obsahuje veľmi málo cukru, ale je to veľmi dobré pre zdravie.

A ešte jedno dôležité pravidlo: používať ovocie a sušené ovocie len po jedle av malých porciách.

Nájsť alternatívu k žuvanie sladkosti

Nepochybne, dezerty nám prinášajú veľa radosti. Musíte sa však trénovať, aby ste získali uspokojenie a radosť nielen z jedla, ale aj z iných aktivít.

To by mohlo byť vaše obľúbené hobby, intelektuálna hra, ktorá je veľmi návyková, športová alebo dobrovoľnícka. Najdôležitejšia vec nie je nudiť sa a nenechať sa rozptyľovať túžbou jesť tanier šišky.

Dodržiavanie všetkých vyššie uvedených odporúčaní, nezabudnite: nehorí vaše telo a úplne odmietnuť sladkosti. Koniec koncov, glukóza je tiež dôležité pre naše zdravie, ako je železo a horčík. Hlavná vec - použiť ju s mierou a len po jedle.

Koniec koncov, ak máte dobrý obed polievky s hubami a ovsenou kašou s rybami - prakticky nie je miesto na sladkosti v žalúdku. A ak sa zvyk jesť správne stáva pravidelným - nebudete vťahovaní do cukrárne, ani pod vplyvom stresových situácií, počas tehotenstva a po alkohole.

Smäd po sladkostiach a menštruačnom cykle

Každý z nás prinajmenšom raz raz vyslovil frázy ako „mám pred menštruačným obdobím taký zhoršenie, akoby som nejedol mesiac“, „ja chcem mať sladké, čo mám robiť? Je to normálne? “

Tieto otázky sú takmer univerzálne a tak bežné, že sa stali dôvodom mnohých štúdií.

Čo je to menštruačný cyklus, čo hormóny ovplyvňujú pocit hladu a sýtosti a odkiaľ pochádza túžba po sladkostiach?

Vo väčšine druhov zvierat, vrátane ľudí, sú výživa a funkcie reprodukčného systému úzko prepojené.

Preto sa množstvo konzumovaných potravín môže líšiť v závislosti od fázy cyklu, nehovoriac o obrovských zmenách v chuti a fyziológii vo všeobecnosti, ktoré sa vyskytujú v ženskom tele počas tehotenstva a dojčenia.

Regulácia apetítu a stravovacích návykov sa považuje za veľmi dôležitú pre zdravie žien av posledných rokoch sú poruchy príjmu potravy, ako je anorexia, bulímia a obezita, priamo spojené s funkciou ovárií a hormonálnymi poruchami.

Hlavným regulátorom chuti do jedla a sýtosti v mozgu je hypotalamus.

Keďže je súčasťou centrálneho systému regulácie potravín, koordinuje hormonálne signály získané priamo z tráviaceho systému, ktoré sú ovplyvnené hladinou živín v krvi, ako aj množstvom hormónov, vrátane pohlavných hormónov.

Hypotalamus teda reguluje distribúciu živín a koordinuje energetickú rovnováhu v tele. Na druhej strane funkcia vaječníkov je priamo viazaná na signály prijaté z nervového systému.

Nebuďte leniví a pozrite sa na priložený obrázok, veľmi jasne ukazuje hormonálny cyklus a procesy v jeho rôznych štádiách. Tieto informácie vám pomôžu pochopiť vaše rozmary a to, čo sa stane vášmu telu každý mesiac.

Vaječníky produkujú ženské hormóny progesterón a estrogén. Najmä estrogén estradiolstimuluje tvorbu endometria - škrupina maternice, ktorá bude kŕmiť oplodnené vajíčko. Ak nedôjde k oplodneniu, potom sa ženské telo zbaví tohto tkaniva prirodzeným spôsobom menštruácia.

Menštruačný cyklus každej ženy je individuálny, ale zvyčajne trvá od 21 do 35 dní. Cyklus môže byť rozdelený do štyroch fáz: včasný folikulárny (deň 1-4), neskorý folikulárny (deň 5-11), ovulácia (deň 12-15) a luteálna fáza (deň 16-28).

Pokiaľ však ide o potraviny, často hovoríme o obdobiach „pred“ a „po“ menštruácii.

Prehľad asi 40 vedeckých štúdií ukazuje, že počas luteálnej fázy, t.j. po ovulácii a pred menštruáciou sa príjem energie žien môže zvýšiť o 90-500 kalórií denne.

Prečo sa to deje? Telo sa aktívne pripravuje na oplodnenie a pripravuje telo na prijatie plodu.

Aj keď sa na normálnej funkcii menštruačného cyklu podieľa mnoho hormónov, procesy súvisiace s tráviacim systémom sú postihnuté hlavne estrogén a progesterón.

Jedným z možných dôvodov účinku hormonálneho cyklu na pocit hladu a sýtosti je zmeny rovnováhy glukózy.

Vo výsledkoch výskumu existujú určité rozpory, ale vo všeobecnosti sa vedci zhodujú v tom, že estrogén a progesterón ovplyvňujú hladiny hormónov tráviaceho systému, ktoré sú zodpovedné za pocity hladu, sýtosti a sýtosti.

Jedným z dôkazov dôležitosti úlohy pohlavných hormónov sú hmatateľné zmeny v tele počas menopauzy, t. obdobie, keď je úroveň ženských hormónov významne znížená, čo vedie k zníženiu energetických potrieb a často k zvýšeniu telesnej hmotnosti.

Kde je moja čokoláda?

Často je "sladká" kombinovaná s "tukom" - preto sú uhľovodíkové preferencie počas tohto obdobia spochybňované. Viaceré štúdie porovnávajú preferencie určitých produktov medzi mužmi a ženami.

Pravdepodobne bude málo ľudí prekvapených týmito informáciami: ženy sú skutočne viac naklonené chcieť čokoládu a tiež uspokojiť túto potrebu vo viac ako 50% prípadov.

Na druhej strane, v predmenštruačnom období sa často pozoruje nekontrolovaný príjem potravy (prejedanie sa po jedle), ktorý niektorí vedci spájajú s nedostatkom serotonínu v mozgu, čo môže čiastočne vysvetliť chuť na čokoládu.

Je dôležité poznamenať, že počas luteálnej fázy menštruačného cyklu (7-10 dní pred nástupom menštruácie) sa celková spotreba energie žien môže zvýšiť o 2,5% -11%, ale ak ju preložíte do kalórií, neprekročí 100-150 kalórií za deň. Počas tehotenstva sa potreba energie zvyšuje aj o 10-15%, t. približne v podobnom pomere a počas kŕmenia sa stáva oveľa väčším (o 20-25%), čo vo všeobecnosti môže dosiahnuť približne 500 kcal. za deň.

Je zaujímavé poznamenať, že existuje niekoľko štúdií o účinku antikoncepčných tabletiek na hmotnosť a chuť k jedlu. Keďže antikoncepčné tabletky blokujú prirodzené kolísanie hormónov, bolo by zaujímavé vidieť, ako sa to odráža v prírastku hmotnosti.

Vedci a lekári uznávajú, že mnohé ženy tvrdia, že antikoncepčné tabletky prispievajú k nárastu telesnej hmotnosti. Štúdie, ktoré boli vykonané, však ukazujú, že tablety by nemali mať takýto účinok.

Môže však dobre závisieť od typu a množstva hormónov v prípravku.

Aby ste sa zbavili nadváhy, musíte stráviť viac energie, ako konzumujete. Так как точкой отсчета в этом случае является базисный обмен веществ, полезно помнить о том, что это не статичная, а, скорее, непостоянная величина, зависящая, в том числе, от времени цикла. Z tohto dôvodu:

   Не стоит резко ограничивать потребление калорий в предменструальный период. Скорее наоборот, нужно учитывать естественную потребность организма в немного большем количестве энергии. В этот период женщины испытывают повышенное чувство голода, что осложняет соблюдение ограниченного рациона и может привести к «срывам» и подавленному состоянию.

  Елена Дегтярь, PhD

  Литература:

  1. Davidsen, L. a kol. (2007). Vplyv menštruačného cyklu na determinanty energetickej bilancie :. Medzinárodný vestník obezity. 31, 887-890,2.

  Tucci, SA (2014) Kolísanie menštruačného cyklu, periconception a plodnosť. 189 - 207,3.

  Hirschberg AL (2012) Pohlavné hormóny, chuť do jedla a stravovacie návyky u žien. Maturitas 71: 248-256.

  Chcem jesť veľa sladkých počas menštruácie: čo je dôvod?

  Ak všetky sladkosti, čokoláda alebo koláče z chladničky zmizne zázračným spôsobom počas menštruácie, potom otázka, prečo tak veľa chcete jesť veľa sladkostí v týchto dňoch je obzvlášť dôležité pre vás. Takáto anomália súvisí nielen so skutočnosťou, že menštruácia je sprevádzaná zmenami v psycho-emocionálnom stave a sladkosti ju pomáhajú zlepšovať. Existujú aj iné príčiny tohto „malého problému“.

  "Hormonálna teória"

  Počas menštruácie alebo skôr na začiatku sa významne znižuje obsah progesterónu a estrogénu v krvi. Ale nie je to tak zlé. Hladina serotonínu, takzvaného „hormónu šťastia“, tiež klesá. Ale ukazovatele kortizolu - stresový hormón - naopak, zvyšujú. Práve preto ženské telo začína „kričať“ z hladu.

  S cieľom upokojiť hurikán, ktorý sa zvýšil vo vnútri, dievčatá nenájdu inú cestu, než „chopiť sa stresu“. Ak teda počas svojho obdobia chcete jesť veľa sladkostí, priaznivci „hormonálnej teórie“ tvrdia, že týmto spôsobom telo jednoducho doplní rovnováhu „hormónu šťastia“.

  Ale tu je úlovok: mnohí vedci takýto vzťah úplne odmietajú.

  A pretože skutočnosť, že žena chce jesť sladkosti počas menštruácie, nesúvisí s hormonálnou rovnováhou, prehĺbila sa v podrobnej štúdii psychologického základu tejto túžby po sacharidoch a cukre.

  "Psychologická teória"

  Americkí vedci, ktorí sa snažili zistiť, prečo ženy chcú počas svojho obdobia jesť veľa sladkostí, dospeli k záveru, že mnohé ženy sa podvedome postavili na túto túžbu po pochúťkach. A ďaleko od poslednej úlohy v tejto hre, bez ohľadu na to, aké to je divné, knihy, filmy, rôzne programy a televízne programy.

  Priznajte, že ste kedysi videli alebo čítali, ako hrdinovia filmu alebo filmu "uchopia" dni stresu so zmrzlinou, čokoládou alebo inými sladkosťami. A ak ste to vnímali externe ako niečo obyčajné a nestojí za to pozornosť, potom vaše podvedomie to vnímalo ako signál k akcii.

  Menštruácia je pre telo obrovským stresom, a preto je potrebné sa ho zbaviť všetkými dostupnými prostriedkami. A stáva sa pre vás niečím, čo sa dá pochopiť a cítiť len na intuitívnej úrovni.

  Samozrejme, takáto teória o tom, prečo ženy počas svojho obdobia silne chcú veľa sladkých, sa môže zdať fantastická. Ale americkí vedci si to nemyslia. Niektorí výskumníci navyše tvrdia, že „hormonálne“ aj „psychologické“ hypotézy sú navzájom úzko prepojené.

  Je to naozaj tak, nemôžeme s istotou povedať, pretože vedci ešte neprišli k jednomyseľnosti.

  Zrýchlenie metabolizmu

  Môžete prepojiť skutočnosť, že dievčatá chcú počas svojho obdobia jesť sladkosti, urýchliť metabolické procesy v tele. To zase vedie k zvýšenému tráveniu. Zástupcovia slabšieho pohlavia teda zažívajú bolestivé záchvaty hladu doslova každú hodinu. Po konci menštruácie zhor prechádza sám, akoby nikdy neexistoval.

  A to je zaujímavé. Spočiatku chce žena počas svojho obdobia jesť veľa sladkostí. Keď konečne uspokojí svoju túžbu a je rada, že záchvaty hladu sa zastavili, jej telo sa môže náhle začať pýtať na niečo slané.

  To je potvrdená skutočnosť a mnohé ženy to potvrdzujú. S najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli zúrivosti hormónov, a, bohužiaľ, nebudeme sa od toho dostať - budeme musieť vydržať, kým „tieto“ dni neskončia.

  Chcú všetky ženy počas svojho obdobia sladkosti?

  Vzhľadom na skutočnosť, že každý organizmus je individuálny, je bezpečné povedať, že nie všetky poctivé sexi prežívajú ohromnú túžbu „prasknúť“ čokoládu, cukríky, zmrzlinu a iné pochúťky pre „tieto“ dni.

  Niektoré dievčatá majú naopak odpor k jedlu a doslova hladujú počas celej menštruácie, čas od času sa nútia jesť ovocie alebo zeleninu, aby „nezomreli hladom“.

  Tam je tiež kategória žien, ktoré počas ICP jesť všetky sladkosti vo svojom dome, a keď nastane menštruácia, táto túžba zmizne z nich.

  Všetko je čisto individuálne, takže sa nepovažujte za "nejaký druh zlého" len preto, že naozaj chcete jesť veľa sladkostí počas obdobia menštruácie. To je váš fyziologický rys, a nebudete nikam z neho.

  Môže táto závislosť poškodiť postavu?

  Je to v poriadku pre dievča, že má túžbu jesť veľa sladkostí počas jej obdobia, nie. Ale čo tá postava? Nie všetky pochúťky jedené v týchto dňoch provokujú váhový skok? Ukázalo sa, že nie.

  Faktom je, že počas prípravy na menštruáciu telo začne aktívne skladovať vodu. A to je počas obdobia PMS, a nie na "kritické" dni sami, že ženy zažívajú ohromnú túžbu hodovať na sladkosti. Vzhľadom k tomu, po dezert, takmer vždy je silný smäd, zástupcovia slabšie sex konzumujú dosť veľa vody.

  Nie všetky sú eliminované z tela - väčšina z nich je koncentrovaná v mäkkých tkanivách, čo je dôvod, prečo mnoho dievčat zaznamenáva nárast v spodnej časti brucha.

  Akonáhle začne menštruácia, brucho sa postupne začne „vyfúknuť“ a po jeho dokončení sa úplne vráti do pôvodného stavu.

  V rovnakej dobe, bez ohľadu na to, koľko sladká žena jedla počas menštruácie, všetky kalórie, ktoré konzumovala, „vyjdú“ spolu s menštruačnou krvou. Preto, nebuďte prekvapení, ak stojíte na váhe po skončení kritických dní, uvidíte, že vaša telesná hmotnosť sa stala buď o 100-200 gramov viac, alebo sa vôbec nezmenila.

  Ale aj keď ste získali niekoľko kíl počas PMS, nebojte sa: počas nasledujúcej menštruácie táto hmotnosť zmizne. Ale môžete mu pomôcť.

  Je možné prekonať túžby po menštruácii?

  Môžete sa pokúsiť odolávať sladkostiam počas menštruácie, ale bohužiaľ, je nepravdepodobné, že by ste uspeli. Je to fyziologický znak a je veľmi ťažké s tým bojovať kvôli biologickým procesom.

  Samozrejme máte možnosť nahradiť väčšinu čokolády a sladkostí sladkým ovocím a zeleninou. Ale úprimne povedané, pre vaše telo to bude „vôbec“.

  Preto, ak sa obávate, ako získať extra kilá na sladké, ktoré chcete tak veľa a veľa počas menštruácie, jedinou cestou je hrať šport. Ak nechcete ísť do fitness klubov, pracujte na sebe doma.

  Ak ste ďaleko od športu, nikto vás núti pravidelne trénovať - ​​začať týždeň pred obdobím a skončiť - 7 dní po nich. Takže sa rýchlo zbavíte všetkých spotrebovaných kalórií a nezvyšujete na váhe, a to ani napriek všetkým sladkostiam, ktoré ste v týchto špeciálnych dňoch jedli.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send