Hygiena

Kedy urobiť tehotenský test?

Pin
Send
Share
Send
Send


Nemá zmysel mať tehotenský test pred oneskorením. Ani ten najcitlivejší systém nebude schopný odpovedať na otázku hodnoverne. Pri pravidelnom mesačnom cykle musíte počkať na dátum očakávanej menštruácie, v jej neprítomnosti, na test. A čo keď je menštruácia nepravidelná? Kedy analyzovať, aby ste dostali pravdivú odpoveď?

Druhy tehotenských testov

V súčasnosti sa môžete dozvedieť o prítomnosti tehotenstva doma bez návštevy gynekológa. Prostriedky na analýzu sa predávajú v každej lekárni za prijateľnú cenu.

 1. Testovací prúžok, Najbežnejší nástroj na určenie tehotenstva. Tento výrobok je reprezentovaný rôznymi výrobcami, rôznou citlivosťou a tým aj cenou. Výsledok zistíte do 1 minúty bez veľkého úsilia. Testovací systém s vysokou citlivosťou sa vykonáva v prvý deň oneskorenia. Pás je impregnovaný špeciálnou látkou, ktorá reaguje na choriový gonadotropín. Táto zložka v tele ženy sa zvyšuje s nástupom tehotenstva. Rýchlosť sa zvyšuje s každým dňom cyklu. Čím dlhšie je obdobie tehotenstva, tým je výsledok pravdepodobnejší. Na analýzu musíte pás v moči znížiť na 30 sekúnd. Potom ho položte na suchý povrch. Výsledok sa zobrazí do 1 minúty. Prítomnosť tehotenstva oznamuje druhému prúžku na povrchu testovacieho systému.
 2. Tabletový test. V porovnaní s prvou možnosťou poskytuje spoľahlivejší výsledok. Hoci princíp konania je takmer rovnaký. Určitá časť moču sa naleje do jednej časti testovacieho systému. V druhej polovici je výsledok 1 alebo 2 pruhy po dobu 1 minúty.
 3. Inkjet test Jedna z najpresnejších možností. Na zistenie výsledku testovacieho prúžku sa použije priamo prúd moču. Prítomnosť častíc hCG v reagencii v prítomnosti tehotenstva maľuje aktívnu časť nástroja modrou farbou.

Výber správneho testovacieho systému je prvým krokom pri určovaní tehotenstva. Výsledok však závisí aj od toho, v ktorú dennú dobu sa analýza vykonáva. Okrem toho pri menštruačnom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké vypočítať deň oneskorenia. Orientovaný na dátum nechráneného pohlavného styku. Odporúča sa vykonať analýzu za 2 týždne. Ak sa počas menštruačného cyklu vyskytlo niekoľko sexuálnych vzťahov, je potrebné ako referenčný bod vziať 1 deň začiatku predchádzajúcej menštruácie. Analýzu tehotenstva je možné vykonať v priebehu 4-5 týždňov.

Čas analýzy s nepravidelným cyklom

Princíp fungovania všetkých systémov je založený na stanovení ukazovateľa tehotenského hormónu - hCG. Po upevnení oplodneného vajíčka na stenu maternice začne ženské telo tvoriť budúcu placentu. Tento proces je sprevádzaný zvýšením hCG v krvi, moči. A v moči sa zvyšuje o niečo neskôr. V čase fixácie vajíčka je hladina hCG 2 mIU / ml. Každý nasledujúci deň cyklu sa zvyšuje dvakrát. V moči sa hladina tehotenského hormónu zvyšuje s oneskorením 2-3 dni. Prah citlivosti systému je približne 25 mIU / ml. Z toho vyplýva, že vykonanie testu pred 2 týždňami po zamýšľanej ovulácii je nepraktické. Výsledok bude nepravdivý.

Keď menštruačný cyklus v 28-30 dní ovulácie nastane na 14-16 deň. Ak dôjde k oplodneniu, implantácia vaječnej bunky sa uskutoční po 7 dňoch. A o týždeň neskôr môžete urobiť analýzu. S nepravidelným menštruačným cyklom, načasovanie zmien ovulácie. Po jej menštruácii by sa mala začať o 14-16 dní. Ak žena s nepravidelným cyklom môže určiť dátum ovulácie, musíte urobiť test 2 týždne po ňom.

Pravidlá pre nepravidelný cyklus

Všetky ženy sú oboznámené s frázou: „Je potrebné urobiť test ráno.“ Výrobcovia o tom napíšu na baliacom systéme. Prečo? Bude systém vykazovať skutočný výsledok v inej dennej dobe? Schválenie je založené na množstve hCG. Jeho najvyššia hladina je pozorovaná ráno po spánku. S každou časťou moču v dennej koncentrácii klesá. V dôsledku toho bude večer množstvo HCG oveľa menšie ako v rannom moči.

S krátkym obdobím tehotenstva by sa analýza mala vykonať naozaj len ráno. So zvýšením trvania gravidity sa koncentrácia hCG zvyšuje každý deň dvakrát. To znamená, že počas dňa alebo večer v moči tento indikátor zostane dostatočne vysoký na určenie skutočného výsledku. Vzhľadom k tomu, že s nepravidelným cyklom s termínom zamýšľaného hnojenia je ťažké určiť, je potrebné vykonať analýzu len v ranných hodinách. Nie je žiadnym tajomstvom, že žena sa nedokáže vyrovnať s trpezlivosťou v takejto situácii, chce výsledok okamžite poznať. Odporúča sa vykonať jeden test popoludní alebo večer, druhý ráno. Ak aspoň jeden z nich vykazuje 2 bary, výsledok je pozitívny. Interval medzi močením musí byť najmenej 4 hodiny.

Analýza moču s nepravidelným cyklom sa môže vykonať 4 týždne po začiatku predchádzajúcej menštruácie. Ak je výsledok na pochybách, musíte ho držať znova po týždni. Okrem toho, aby ste získali spoľahlivé výsledky, mali by ste vykonať testy od rôznych výrobcov. V jednej časti moču môžete vynechať 2 systémy. Mesačný cyklus sa líši z rôznych dôvodov, ale test prítomnosti koncepcie je v každom prípade povinný.

Kedy je najlepší čas urobiť test?

Tehotenský test je najlepšie urobiť ráno, ak chcete získať čo najpresnejší výsledok. Ak v tejto dobe nie je možné vykonať štúdiu, nebojte sa. To môže byť vykonané kedykoľvek počas dňa. Jediná podmienka - pred tým, ako to urobíte, snažte sa ísť na toaletu 3-4 hodiny. Taktiež sa neodporúča používať v tomto čase veľké množstvo tekutiny, zväčšený močový mechúr bude sťažovať analýzu.

Takže, keď robiť tehotenský test? Hormon hCG sa začína vyrábať týždeň po oplodnení. Ale určitá koncentrácia musí byť prítomná v moči, inak test nebude schopný určiť skutočnosť samotného tehotenstva. Preto je lepšie použiť test počas údajného nástupu menštruácie. Tehotenský test možno vykonať pred očakávaným oneskorením menštruácie, ak si kúpite hypersenzitívne testy, ktoré ukazujú výsledok niekoľko dní pred začiatkom ďalšieho cyklu.

Ako vykonať test?

Aby sme odpovedali na otázku o samotnom výskumnom procese, je potrebné zistiť, ktoré typy tehotenských testov existujú. Koniec koncov, žena môže byť trochu zmätená rôznymi testami, ktoré ponúkajú mnohí výrobcovia.

 • Najbežnejšou možnosťou sú "testovacie prúžky". Spravidla sú tiež najlacnejšie. Pásy sú impregnované špeciálnou reaktívnou látkou, ktorá reaguje na prítomnosť hormónu hCG. Ak chcete urobiť tehotenský test by mal byť nasledujúci: je potrebné zbierať časť moču a znížiť pás tam na 30 sekúnd. Potom výsledok vyhodnotiť počtom farebných prúžkov. Vďaka svojej jednoduchosti a nízkym nákladom sa môže test opakovať mnohokrát.
 • Tabletový test sa považuje za spoľahlivejší ako "testovacie prúžky", ale je založený na rovnakom princípe. V tomto teste sú dva otvory, z ktorých jeden obsahuje malé množstvo moču. Kvapalina postupne začína interagovať s reaktívnou látkou a po určitom čase sa v druhom okne objaví výsledok.
 • Inkjet test má najväčšiu presnosť vďaka použitiu špeciálnych častíc, ktoré sú pripojené k hCG a dávajú mu modrý odtieň. Je to výhodné, pretože nevyžaduje nádobu na moč, pretože je nahradená prúdom.

Ako by sa mali výsledky pochopiť?

Čas výskytu správneho výsledku závisí od dizajnu a značky testu a mal by byť uvedený v návode.

Obvykle sú pruhy jasne viditeľné 2-5 minút po teste, ktorý prichádza do styku s močom. Maximálny čas, ktorý môžete čakať, je maximálne 10 minút. Následné výsledky testov nemožno interpretovať ako správne, ak uplynulo viac ako 10 minút.

Väčšina tehotenských testov je založená na princípe dvoch prúžkov.

Za test sa považuje jeden pásik, ktorý je bližšie k miestu kontaktu s močom. Mala by sa vždy objaviť aj v neprítomnosti tehotenstva. Ak sa nakoniec neobjaví žiadny prúžok, znamená to, že test nemôže byť dôveryhodný, pretože je chybný.

Druhý stĺpec - označenie prítomnosti tehotenstva. Vykazuje sa v prítomnosti dostatočne vysokej koncentrácie hCG v ženskom moči, ktorá je charakteristická pre tehotenstvo.

Často sa vyskytujú prípady, keď sa druhý pás zmení na bledý, neostrý a mierne sfarbený. Tento výsledok by sa mal pripísať pozitívnemu, ale nemali by ste sa naň príliš spoliehať. V tomto prípade by ste mali test zopakovať po chvíli.

Môžu byť testy nesprávne?

V skutočnosti, domáce testy nie sú vždy spoľahlivé. Dôvodom je spravidla zlá kvalita testu, nedodržanie pokynov počas testu alebo príliš skoro na vykonanie štúdie. Existuje niekoľko dôvodov, prečo test môže vydať dva prúžky v neprítomnosti tehotenstva. Patria medzi ne niektoré malígne gynekologické ochorenia, ako aj lieky, ktoré obsahujú hCG.

Veľa žien sa zaujíma o otázku - po tom, koľko urobiť tehotenský test znova. Ak máte akékoľvek príznaky tehotenstva alebo ste ešte neskoro mesačne, test zopakujte po niekoľkých dňoch.

Čo sa stane v prvých dňoch po počatí?

Zvyčajne na klinikách považovaný za začiatok tehotenstva Prvý deň menštruácie, predchádzajúca koncepcia. To nie je úplne správne, takže budeme argumentovať z hľadiska skutočného termínu, tj od momentu skutočného oplodnenia vajíčka.

Počas ovulácie Vychádza z vaječníkaa pohybuje sa cez vajcovody. Úlohou je stretnúť sa so spermiami. Ak sa to stane, koncepcia sa naplnila. Potom sa vytvorí zygota, druh „spojenia“ vajíčka so samčím semenom.

Počas týždňa sa presunie na stenu maternicekde bude pevne stanovená a začne sa rozvíjať. Zároveň sa objavia prvé príznaky tehotenstva: bazálna teplota mierne stúpa (o približne 0,4 stupňa), vznikajú problémy s gastrointestinálnym traktom.

Je to veľmi riskantné obdobie, pretože predtým, ako je budúce embryo fixované a placenta sa vytvorí, ženské telo vníma plod ako cudzí predmet a môže sa ho pokúsiť odmietnuť.

Ako určuje výsledok?

prakticky všetky tehotenské testy reagujú na hCG (ľudský choriový gonadotropín), ktorý bol uvedený vyššie.

Jeho koncentrácia v krvi začína zvyšovať po fixácii embrya na stenu maternice, to znamená 5-8 dní po počatí, dosiahne svoju maximálnu koncentráciu do 6-8 týždňov tehotenstva, po ktorom začne pomaly klesať.

Takmer všetky "modely" tehotenských testov majú absorpčnú vrstvu, Obsahuje chemikáliu, ktorá reaguje s aktívnymi prvkami hCG. Aby ste dosiahli výsledok, musíte túto vrstvu namočiť močom alebo menej často krvou.

Po krátkom čase tam bude reakcia, ktorá ukáže, či koncepcia bola, alebo alarm bol nepravdivý.

V tomto prípade môžu byť výsledky až tri.

 • Bol tam jeden prúžok. Test je úspešný, HCG nenájde ani nemá minimálnu koncentráciu, nie je tehotenstvo.
 • Existujú dva prúžky. Test sa uskutočnil, HCG je k dispozícii, žena je tehotná.
 • Žiadne pruhy. Test sa považuje za neúspešný, z nejakého dôvodu sa reakcia nevyskytla.

Posledný scenár je možný v situácii, keď žena prestávky technológie test použitia. V iných prípadoch je vadný výrobok.

Faktom je, že zobrazí sa vždy prvý pruh po použití, pretože obsahuje látku, ktorá sa pri kontakte s akoukoľvek tekutinou znečistí. Bola vytvorená s cieľom posúdiť "zdravie" získaného tehotenského testu.

S pravidelným cyklom

Ako vypočítať tento deň, najmä ak sa v poslednej dobe vyskytlo niekoľko sexuálnych kontaktov, ktoré môžu viesť k tehotenstvu? V tomto prípade sa odporúča počkať na očakávaný nástup menštruácie.

V priemere mesačne opakovať každých 28-32 dní závisí od prirodzeného cyklu. Ale zamerať sa na tieto priemery nestojí za to, pretože telo každej ženy je individuálne, a všeobecné ukazovatele nemožno nájsť.

Napríklad, sú známe pre prípad, keď cyklus je len 21 dní, a niekedy sa stáva, že ovulácia sa vyskytuje až dvakrát za cyklus. Inými slovami, pre výpočet podmienok tehotenského testu, je potrebné, aby váš individuálny kalendár menštruačného cyklu, a čakať 1 (možno 2) dní od okamihu meškania.

S nepravidelným cyklom

Systém kalendára tu nebude fungovať, pretože neexistuje žiadny jasný cyklus, nie vždy je možné vypočítať čas oneskorenia. Spoliehať sa v tejto situácii stojí za to, že došlo k sexu.

 • Od momentu údajnej koncepcie počítame 8-12 dní. To je viac, než je potrebné na pripojenie embrya k maternici, ale to bude spoľahlivejšie.
 • Pamätajte si, čo iné nechránené kontakty v poslednej dobe mohli teoreticky viesť k tehotenstvu. Ak tam bolo niekoľko z nich, potom si spomeňte na približný dátum každého, a každých 5-7 dní urobiť test. Tam by malo byť toľko, koľko boli kontakty.

Pri nepravidelnom cykle sa často získavajú falošné výsledky. Ak máte problém s týmto prípadom, potom to nebude zbytočné prejsť analýzou hCG v klinickom prostredí a zároveň preskúmať urogenitálny systém.

Ako používať?

Budeme sa pozerať na vlastnosti rôznych typov testov o niečo nižšie, princíp fungovania je rovnaký pre každého, takže teraz sa obmedzíme na všeobecné odporúčania. Pamätaj na dôležitý moment - ako biomateriál musíte používať rannú moč.

Je v tejto dennej dobe. obsahuje najprirodzenejšiu koncentráciu hormónov, vrátane hCG. V tomto prípade musíte pred vykonaním testu dôkladne umyť a vysušiť.

Prísada cudzích látok takmer zaručené viesť k falošnému výsledku, určiť tehotenstvo za týchto podmienok je takmer nemožné.

Po príprave musíte zbierať moč v pipete alebo v špeciálnej nádobe (ak sa rozhodnete použiť tryskový test, potom musíte na to močiť priamo).

Biomateriál sa umiestni na absorpčnú vrstvu. Zostáva čakať malý výsledok. Ako už bolo spomenuté vyššie, ak sú dva pásy gratulované k počatiu, jeden prúžok nie je tehotný, ani jeden prúžok nekupuje iný test.

Ako vybrať najpresnejšie?

Princíp fungovania všetkých testov je rovnaký."vyhľadávajú" v biomateriáli hCG. Iná je iba úroveň presnosti a použiteľnosti.

Mimochodom, tieto parametre sú vzájomne prepojené - ak je test nepohodlný, potom nie je vylúčená kontaminácia moču vonkajšími nečistotami, čo výrazne znižuje účinnosť domáceho vyšetrenia.

Veľkou hodnotou je cena doplnkom. Ak je to príliš lacné, potom produkcia využíva nákladovo najefektívnejšie reagencie, ich citlivosť ponecháva veľa.

tiež dávajte pozor na úroveň citlivosti uvedenú na obale. Výrobcovia nazývajú najúčinnejšie produkty, ktoré majú hodnotu 10 mIU / ml.

Pochybné vyhlásenie, pretože je ťažké dokázať skutočný stupeň citlivosti takýchto „mega-testov“. V skutočnosti aj tie doplnky, ktoré majú štítok 25 mIU / ml, vykazujú veľmi dobré výsledky.

Vlastnosti a čínske know-how

akýkoľvek Čínske know-how, Ktoré sľubujú okamžitý, presný výsledok exspirácie - kačica, neexistujú žiadne takéto testy. Existujú iba štyri hlavné typy výrobkov.

 • Testovací prúžok Najobľúbenejší typ, ktorý je lacný, a výsledky ukazujú veľmi presné. Ak chcete použiť musíte močiť v pohári, a potom ponorte test do neho. Presnosť sa blíži 99%.
 • Inkjet test Nie je veľmi vhodné ho používať, ale presnosť vo výške - je takmer nemožné kontaminovať moč cudzími nečistotami. Je potrebné močiť na vybranom sektore produktu a potom čakať na výsledok. Nevýhodou je však značne vysoká cena.
 • Tabletové testy. Sú drahé, nepohodlné na používanie. Z výhod sa zvyčajne uvádza, že možnosť použitia nie je po prvom oneskorení, ale bezprostredne po počatí. Na analýzu musíte zbierať moč do pipety a kvapkať do špeciálnej diery. V každodennom živote sa z dôvodu vysokých nákladov, najmä v nemocniciach, používa málo.
 • Systém s nádržou. Najpresnejšie, ale aj najdrahšia možnosť. Líši sa vo veľkých veľkostiach, ktoré neumožňujú používať príslušenstvo ďaleko od domu. Moč sa umiestni do špeciálneho zásobníka, po ktorom sa výsledok zobrazí na obrazovke.

Pri výbere testu venujte pozornosť spätnej väzbe od zákazníkova samozrejme náklady. Не стоит тратить сильно много денег на разовый аксессуар, но и слишком дешевые тесты тоже не покупайте, у них низкая точность.

Всегда ли показывает правдивый результат?

bohužiaľ, даже самые дорогие и проверенные тысячами потребительниц тесты могут показывать ложные результаты. Причина не в качестве изделия, а в состоянии организма женщины.

Стоит отметить, что неправильный результат бывает лишь в пяти процентах случаевa niektoré z nich sa objavia pri použití zošitého testu. Ale v iných prípadoch je dôvod myslieť na vaše zdravie alebo aspoň na dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny.

Ak sa žena pred použitím testu zle umyla, moč sa môže znečistiť. Výsledkom bude nesprávny výsledok. Okrem toho sa hCG neprodukuje vždy len v prípadoch, keď je tehotenstvo relevantné.

Ak dievča nedávno utrpelo potrat alebo potrat, hormóny nemohli ešte „vstať“ v obvyklom smere, resp. Výsledok bude nepravdivý. To isté platí pre situácie, keď pacient užíva hormonálne lieky vrátane antikoncepcie (paradoxné tabletky na pitie z tehotenstva a výsledok testu je pozitívny).

Kedy ísť k lekárovi?

Niektoré strašné choroby silne ovplyvňujú hormóny, vrátane zvýšenia koncentrácie hCG. Tieto patológie zahŕňajú rôzne cysty a rakoviny. Okrem toho zvyčajne nie sú benígne, hoci sa zistili výnimky.

Rakovina nevyhnutne neovplyvňuje urogenitálny systém, rakovina v každom prípade ovplyvňuje hormóny, takže vyšetrenie lekára by malo byť komplexné.

Iná situáciaktorý je o niečo mäkší, je cysta žalúdka alebo vaječníkov. V oboch prípadoch potrebujete podrobné vyšetrenie a liečbu.

Tehotenský test sa už dlho stal prútikom pre tie ženy, ktoré sa chcú rýchlo a presne dozvedieť o skutočnosti, že ich tehotenstvo, alebo naopak - vyvrátiť predpoklady.

Hlavné odrody poskytujú veľmi vysokú presnosť, sú vhodné na použitie, ale niekedy môže dať falošný výsledok, V niektorých prípadoch je to znak nebezpečného ochorenia, takže ak ste rozhodne nie tehotná, ale test ukázal dva prúžky, potom okamžite ísť k lekárovi!

Po prenose - režim, pohoda, výtok atď.

Fennec odpovedal na tému Аленка_Пелёнка // v oblasti reprodukčných technológií: AI, ECO, IKSI

IVF s darcovským vajcom

Mama + Baby odpovedala na tému ationрина ako Donation and Surrogacy

Screenshot_20181130-071350_Gallery.jpg

Daria I komentoval obrázok v galérii Daria I v mierne pozitívnych testoch

Po prenose - režim, pohoda, výtok atď.

Karen odpovedala používateľovi Alenka_Pelenka // v oblasti reprodukčných technológií: AI, IVF, ICSI

Tehotenský test s nepravidelným cyklom

Ak sa rozhodnete sami, keď je najlepšie vykonať tehotenský test s nepravidelnými obdobiami, je možné vziať do úvahy dva faktory:

 • presne viete, kedy ste mali pohlavný styk, na účely počatia, potom môžete počítať dva týždne od tohto dátumu a vykonávať testovanie. V prítomnosti tehotenstva bude výsledok pozitívny.
 • pociťujete sekundárne príznaky tehotenstva (nauzea, vracanie, pocity v ťahu v dolnej časti brucha) a k tomu sa pridáva predĺžená doba cyklu.

Mali by ste vždy pamätať, že tehotenský test môže tiež dať pozitívny výsledok pre iné choroby, keď máte nepravidelný mesačný cyklus. Preto ihneď po testovaní doma je najlepšie poradiť sa s gynekológom a vykonať potrebné testy na potvrdenie výsledkov tehotenského testu.

Čo potrebujete vedieť o cykle a testoch

Pravidelný menštruačný cyklus - minimálne 21 dní, maximálne 35 dní. Nepravidelný cyklus sa správa úplne nepredvídateľne. Môže byť kratšia ako 3 týždne a viac ako 35 dní a do nekonečna. Takéto závažné porušenie harmonogramu menštruácie je príznakom porušenia v tele, mali by ste sa poradiť s lekárom, aby zistili ich príčinu.

Princíp tehotenského testu

Všetky testovacie systémy pracujú podľa rovnakého princípu - stanovenie hladiny ľudského choriogonadotropínu (hCG). Táto chemická zlúčenina patrí do triedy hormónov a začína ju tvoriť ženská placenta po 6-8 dňoch po oplodnení. Každé 2 dni sa hladina hormónov zdvojnásobuje. Maximálne dávky sú pozorované v 7-12 týždňoch gravidity.

Ak existuje podozrenie, že k tehotenstvu došlo, potom môžete urobiť krvný test na hCG. To dá presnú odpoveď: áno, áno, čakáme na dieťa, alebo nie, čakáme na menštruáciu. Ale je to drahé, trvá 2 dni, a nebudete môcť spustiť každý cyklus k lekárovi na pokyny. Je oveľa jednoduchšie kúpiť testovací systém v najbližšej lekárni.

Ďalšie overovacie metódy

Ak si nemôžete kúpiť testovací systém, môžete sa pokúsiť použiť nepriame znaky definície tehotenstva.

Toto sú klasické príznaky:

 • nevoľnosť a vracanie ráno
 • odchýlka od chuti a vône - po sladkej urgentnej chute slanej alebo borščej smrady sleďov,
 • výkyvy nálady
 • únava,
 • bolestivé pocity v bruchu,
 • ťažkosti v prsných žľazách a stmavnutie dvorca okolo bradavky.

Je dôležité si pamätať! Tieto príznaky sa začínajú prejavovať neskôr. Test môže ešte určiť tehotenstvo skôr.

Nepravidelný cyklus - kedy použiť test?

Dokonca aj pri nepravidelnom cykle ženy spravidla vedia, kedy môže menštruácia prísť a kedy začne meškanie.

Hlavným kritériom pre nákup tehotenského testu pre dievčatá s nepravidelným obdobím je pohlavný styk!

Akčný algoritmus bude nasledovný:

 1. Pamätajte si naposledy, čo ste mali

  nechránený sex,

 2. Odpočítavanie potrebných 10 - 12 dní na implantáciu embrya a tvorbu placenty,
 3. Kúpte si test a vykonajte potrebné manipulácie. Pozorne si prečítajte návod na vykonanie testu. Ukazuje, aký denný čas je najlepšie vykonávať výskum.
 4. Ak sa počas menštruačného cyklu vyskytlo niekoľko takýchto kontaktov, odporúča sa počkať a urobiť test každých 4-5 dní.

Je dôležité si uvedomiť, že s nepravidelnou slučkou môžete často získať falošne pozitívny výsledok.

Ak sa menštruácia chová najviac škaredo a ich rozvrh nie je možné predvídať vôbec, potom je lepšie byť vyšetrený lekárom.

Niektoré závery

 • Nepravidelný cyklus nie je normálny. Dokonca aj nepravidelné menštruácie by mali mať určitý cyklický charakter. Napríklad jedno menštruačné krvácanie v priebehu 1,5 - 2 mesiacov.

 • Ak cyklus menštruácie nedodržiava žiadne zákony logiky, potom musíte kontaktovať gynekológa-endokrinológa. Uistite sa, že skúmať gynekologické orgány, štítna žľaza, oblasť mozgu tzv "turecké sedlo", nadobličky. Je dôležité zistiť príčinu patológie.
 • Niekedy stačí urobiť svoju vlastnú váhu a zdravie. Často stačí na odstránenie 2 alebo 3 kg a menštruačný cyklus sa normalizuje.
 • Ak deti ešte nie sú zahrnuté do plánov, nezabudnite sa chrániť. Čo používať - ​​rozhodnúť sami: kondómy alebo hormonálnu antikoncepciu. To ušetrí peniaze na testy na tehotenstvo.

Použite tieto jednoduché pravidlá a nebudete trpieť - spustiť po teste do lekárne alebo nie. A zdravé nervy sú najlepší spôsob, ako normalizovať ženský reprodukčný systém.

Pin
Send
Share
Send
Send