Hygiena

Hnedý výtok po menštruácii 26266 5

Pin
Send
Share
Send
Send


Menštruačný cyklus je mimoriadne citlivý mechanizmus, ktorý okamžite reaguje na poruchy v práci ženského tela. Jedným z príznakov dysfunkcie môže byť zmena povahy výboja. Vypúšťanie čierneho po menštruácii je vo väčšine prípadov skutočným dôvodom na znepokojenie a naša téma je dnes na webovej stránke Koshechka.ru.

Ako vysvetliť ich vzhľad? Za akých okolností je normálny stav tmavého výboja a kedy je patológia?

Čierno-hnedý výtok po menštruácii - je to normálne?

Gynekológovia tvrdia, že u väčšiny žien je výber čiernej farby po ukončení menštruácie normálny. A to je spôsobené poklesom objemu krvi vylučovanej v posledných dňoch. Ona sa podarí stočiť do pošvy a dostane hnedo-čierny odtieň. Toto nie je varovný signál, ak v nej nie sú bolesti a iné príznaky: teplota, zvracanie, svrbenie a pálenie v intímnej oblasti.

Existujú aj iné okolnosti, za ktorých je postmenštruačný výtok charakterizovaný tmavým alebo dokonca čiernym odtieňom. A táto skutočnosť nie je odchýlkou ​​od normy. Viac informácií nájdete na stránke ko6e4ka.ru.

 • abnormálny tvar maternice. V tomto prípade majú ženy takmer všetky menštruácie krvnú stázu. Výsledkom je, že po troch alebo štyroch dňoch po menštruácii sa objaví sivosť, niekedy s prítomnosťou krvných zrazenín. Ide spravidla o chronický jav a nepredstavuje žiadnu hrozbu pre zdravie žien.
 • pomalé zotavenie svalového tonusu maternice po pôrode. U niektorých mladých matiek, ktoré dojčia, môže menštruácia začať čoskoro po narodení dieťaťa. Svalový tonus maternice sa do tejto doby ešte úplne nezískal, v dôsledku čoho krv stagnuje. Z tohto dôvodu nie je čierny výboj po menštruácii v popôrodnom období neobvyklý a možno ho pozorovať niekoľko cyklov.
 • hormonálnej antikoncepcie. Čierny výtok v tomto prípade označuje hormonálnu zmenu v tele ženy. A ak je to pozorované do troch mesiacov odo dňa prvej dávky lieku, potom táto reakcia ženského tela vo vzťahu k hormónom môže byť považovaná za normálnu.
 • nedodržiavanie základných pravidiel intímnej hygieny. Nie je prekvapujúce, že v tomto prípade je výboj tmavý, takmer čierny a je sprevádzaný ostrým nepríjemným zápachom.
 • následkom hrubého styku. Jemná a tenká koža stien maternice a pošvy môže byť poškodená, a ak bol pohlavný styk vykonaný po skončení menštruačného cyklu, potom je pravdepodobnosť, že bude krvný výtok tmavý, vysoký.

Vo všetkých ostatných prípadoch, keď sa po menštruácii objavia čierne výboje, sprevádzané alarmujúcimi príznakmi, odporúčame vám bezodkladne kontaktovať gynekológa.

Kedy sa alarm oplatí?

Každá žena, ktorá má čierne sekréty, ktoré nie sú charakteristické pre jej menštruačný cyklus, sa môže zastrašiť. Koniec koncov, existuje veľa nebezpečných chorôb, ktoré bez okamžitého ošetrenia môžu ohroziť zdravie a plodnosť ženy.

Prečo sa čierny výtok po menštruácii s prímesou krvi? Môže to byť príznak nasledujúcich ochorení:

- erózia krčka maternice,

- odlúčenie vajíčka,

- mykoplazmóza, ureaplazmóza, chlamydia,

- zápalové procesy v maternici a vagíne,

- poškodenie stien maternice v dôsledku chirurgického zákroku, gynekologického čistenia, inštalácie námorníctva alebo potratu.

Malo by byť zrejmé, že čierny výtok po menštruácii s rozvojom gynekologického ochorenia je iba jedným z mnohých príznakov. Ak choroba postupuje, potom sú sprievodné príznaky a zhoršenie celkového zdravotného stavu, a to je alarmujúci signál a dôvod hľadať lekársku pomoc.

 • V prípade endometriálnej patológie maternice a vagíny dochádza k vaginálnemu výtoku krvi. Okrem toho je tu bolesť.
 • Pri infekčných chorobách môže byť žena mučená svrbením a pálením v intímnej oblasti.
 • Mimomaternicové tehotenstvo sa vyznačuje bolestivou bolesťou v spodnej časti brucha, dolnej časti chrbta a krvavým výtokom. Koniec koncov, embryo, ktoré bolo pripevnené „omylom“, napríklad na stenu vajíčkovodu, kde ich môže poškodiť mnoho malých kapilár.
 • Keď sa myóm maternice a hypotyreóza vyznačujú tmavočerveným alebo čiernym výbojom týždeň po menštruácii.
 • Choroby spôsobené chlamýdiami a ureplazmami môžu spôsobovať uvoľňovanie čierneho hlienu s nepríjemným zápachom.

Dávajte si pozor na svoje prepustenie, pretože môžu rozpoznať nebezpečnú chorobu v ranom štádiu. Povinné, čo treba urobiť s čiernym postmenštruačným výtokom na pozadí iných príznakov je podstúpiť vyšetrenie špecialistom, prejsť všetky potrebné analýzy a ultrazvuk.

Ponúkame, aby ste si prečítali recenzie tých, ktorí čelili tomuto fenoménu:

 • Tampóny používam namiesto vankúšov už druhý rok a vždy po menštruácii - čierny alebo hnedý mazanec. Gynekológ upokojuje, hovorí, že ide o zvyškový jav po menštruácii. Analýzy sú normálne. Inna
 • Po tretí krát za sebou sa po piatich mesiacoch objavil čierny výtok krvi. Každý sexuálny styk s manželom priniesol bolesť a krvavé mazaniny. Išiel som k gynekológovi, ukázalo sa, že mám endometritídu. maria
 • Prečo dochádza k hnedému výtoku, keď je menštruácia oneskorená?
 • Prečo menštruácia po menštruácii?
 • Scanty mesačne hnedé: prečo?

Hnedý vaginálny výtok - norma alebo patológia?

U väčšiny žien menštruácia netrvá dlhšie ako 5-7 dní. Ženy sa často sťažujú na gynekológov, že ich menštruácia je práve u konca a stále je nahnedlý výtok z pošvy. Alebo naopak, menštruácia ešte nebola a objavil sa hnedý výtok.

Gynekológovia tvrdia, že výber hnedého hlienu z vagíny v nasledujúcich 3 dňoch po ukončení menštruácie je normou. Dôvodom je skutočnosť, že krv v posledných dňoch menštruácie sa uvoľňuje pomaly a keď opúšťa vagínu, má čas stočiť sa a zhnednúť.

Ak však hnedý výtok z pošvy pretrváva dlhý čas po skončení menštruačného cyklu, žena by mala okamžite navštíviť lekára. Takýto symptóm môže indikovať prítomnosť endometriózy alebo endometritídy - zápalové lézie sliznice maternice.

Endometritída sa nazýva zápalové ochorenie sliznice maternice. Hlavnou príčinou rozvoja tohto ochorenia je prienik patogénnych mikroorganizmov do maternice - streptokoky, stafylokoky, pneumokoky. Infekcia sa vyskytuje počas chirurgického potratu, pôrodu, diagnostickej kyretáže obsahu maternice. Akútna forma endometritídy sa vyznačuje výskytom týchto príznakov:

 • Pretrvávajúci hnedý vaginálny výtok po menštruácii
 • Bolestivé kŕče v podbrušku,
 • Zvýšená telesná teplota,
 • Rastúca slabosť

Chronická endometritída nie je taká jasná ako akútna forma, teplota ženy sa nemusí zvyšovať. Chronická forma ochorenia sa vyskytuje bez výrazných klinických príznakov a často sa žena obracia na gynekológa s komplikáciami, ako je dlhodobé a ťažké menštruačné krvácanie, poruchy cyklu a neschopnosť otehotnieť.

Endometrióza je ochorenie charakterizované abnormálnou proliferáciou maternicovej výstelky. Táto patológia je najcitlivejšia na mladé ženy v reprodukčnom veku. Hlavné klinické prejavy endometriózy sú:

 • Výskyt hnedého výtoku z vonkajšieho genitálneho traktu niekoľko dní pred začiatkom menštruácie a 10 alebo viac dní po ukončení menštruácie,
 • Bohatá a dlhotrvajúca menštruácia,
 • Bolesti brucha a dolnej časti chrbta,
 • Poruchy menštruačného cyklu.

Ak žena včas neporadí s gynekológom, obe tieto ochorenia môžu viesť k neplodnosti. Len gynekológ môže diagnostikovať chorobu. Na objasnenie diagnózy je pacientovi predpísaný ultrazvuk panvových orgánov a laparoskopia. Laparoskopia je najpresnejšou metódou na diagnostikovanie rôznych patológií maternice a umožňuje nielen vyšetrenie vnútorných orgánov prostredníctvom obrazu na obrazovke monitora, ale aj vykonanie potrebnej liečby.

V niektorých prípadoch, na potvrdenie diagnózy, žena je predpísaný krvný test pre onkologické markery. Včasné ošetrovanie ženy lekárom a primeraná terapia umožňujú vyhnúť sa rôznym komplikáciám reprodukčného systému, čo dáva šancu úspešne otehotnieť a vykonať dieťa.

U žien sa môže vyskytnúť hnedý vaginálny výtok po menštruácii v dôsledku progresie nebezpečného ochorenia - endometriálnej hyperplázie. Pri neexistencii včasnej liečby a ďalšieho rozvoja patologického procesu v maternici sa pravdepodobnosť ochorenia na rakovinu maternice výrazne zvyšuje.

Hnedý vaginálny výtok ako symptóm gynekologických chorôb

Výtok z pošvy je úplne zdravý z hľadiska reprodukcie, ženy nemajú výrazný zápach. Nepríjemný zápach sekrétov sa objavuje v dôsledku množenia baktérií. Hnedý vaginálny výtok s nepríjemným zápachom môže naznačovať prítomnosť infekčných agensov v tele ženy - chlamydie, ureaplazmy, vírusy herpes simplex, mykoplazmy. Pri sexuálne prenosných infekciách je možné pozorovať hojnosť hnedých žien po menštruácii. Keďže pohlavne prenosné choroby sa ľahko prenášajú sexuálnym stykom, žena by sa mala okamžite spojiť s gynekológom a potom s venereológom, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu infekcie. Na potvrdenie choroby žena pošle vaginálny náter.

Jednou z pravdepodobných príčin vzniku hnedého vaginálneho výtoku po menštruácii pre ženu môže byť mimomaternicové tehotenstvo, ktoré je charakterizované vložením vajíčka do sliznice maternice, ale do vajíčkovodov, vaječníkov alebo brušnej dutiny. Na potvrdenie diagnózy gynekológ pošle ženu do panvového ultrazvuku. Jediný spôsob liečby tejto patológie je chirurgické odstránenie vajíčka z ženského tela. Stanovenie faktu mimomaternicového tehotenstva v najskoršom termíne zabráni odstráneniu vajíčkovodov, čo následne umožní žene úspešne vydržať a porodiť požadované dieťa.

Kedy konzultovať s lekárom?

Takže tehotenský test ukázal pozitívny výsledok, ale po niekoľkých dňoch mala žena hnedý vaginálny výtok. Aby sa predišlo komplikáciám, žena by mala čo najskôr navštíviť gynekológa. Ak sa zistí mimomaternicové tehotenstvo, gynekológ si vyberie najšetrnejšie ošetrenie.

Výskyt hnedého vaginálneho výtoku týždeň po oplodnení možno nazvať normálnym. Tento príznak naznačuje zavedenie vajíčka do výstelky maternice.

Hormonálna antikoncepcia v dôsledku výskytu hnedého výtoku u žien

Jednou z častých príčin hnedého výtoku po menštruácii u žien je predĺžený a nekontrolovaný príjem kombinovaných perorálnych kontraceptív. Väčšina žien zanedbáva rady gynekológa pri výbere antikoncepčnej tabletky a dlho skúšajú rôzne lieky, až kým si nenájdu ideálnu pre seba. Takýto prístup k svojmu reprodukčnému systému môže viesť k vážnym poruchám a hormonálnym poruchám. Žena by mala pochopiť, že antikoncepčné pilulky majú účinok na celé telo, takže predtým, ako ju začnete užívať, je najlepšie poradiť sa s lekárom a urobiť krvné testy, aby ste zistili, či je tento liek pre vás osobne vhodný.

Gynekológovia považujú za prijateľný výskyt hnedého výtoku po menštruácii alebo uprostred cyklu, keď užívajú perorálnu antikoncepciu, ak výtok nie je hojný a netrvá dlhšie ako 5-7 dní. Ak výtok hnedej farby pretrváva dlhšie, žena by sa mala poradiť s gynekológom, aby vylúčila zápalové a pohlavné choroby reprodukčných orgánov.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že existuje veľa príčin vzniku hnedých sekrétov z vonkajšieho genitálneho traktu po ukončení menštruácie. V niektorých prípadoch sú takéto sekréty normou a nevyžadujú lekársky zásah. Hnedý výtok môže byť niekedy príznakom závažných gynekologických ochorení, a preto môže nedostatočné liečenie v počiatočnej fáze patológie spôsobiť nenapraviteľné poškodenie zdravia žien.

S výskytom hnedého vaginálneho výtoku, ktorý je sprevádzaný bolesťou v spodnej časti brucha, menštruačnými nepravidelnosťami, hojnou a dlhotrvajúcou menštruáciou a nepríjemným zápachom, by sa žena mala čo najskôr poradiť s lekárom. Iba skúsený gynekológ bude schopný identifikovať príčinu výskytu tohto výtoku a ak je to potrebné, predpísať primeranú liečbu pre ženu.

Aby sa zabránilo rozvoju chorôb orgánov reprodukčného systému ženy, lekári odporúčajú navštíviť gynekologickú kanceláriu dvakrát ročne.

Čo je normou?

Reprodukčný systém ženy funguje takým spôsobom, že prakticky všetky obdobia cyklu, a to nielen počas menštruácie, dochádza k výtoku. Majú rôznu štruktúru a intenzitu. Za normálnych okolností je možné pozorovať nasledujúce oddelenia.

 • Pred začiatkom ovulácie, ktorá padá na stred cyklu, to znamená, že 2 týždne po menštruácii dochádza k ťahaniu, slizniciam, ktoré sú hojnejšie.
 • Výskyt krvavých inklúzií v hliene počas tohto obdobia nie je porušením. Dôvodom týchto zmien je roztrhaný folikul, takže takéto prepustenie, ktoré sa môže objaviť niekoľko týždňov po ukončení menštruácie, sa nazýva ovulácia.
 • V druhej fáze menštruačného cyklu sú kompartmenty tmavšie, hrubšie a štíhlejší.
 • Pred menštruáciou sa zvyšuje intenzita, krémová konzistencia.
 • Na začiatku menštruácie je krvavá, šarlátová.
 • Po nechránenom styku, transparentný, s bielym alebo žltým odtieňom, s nerovnomernou konzistenciou.
 • Po chránenom sexe malej a bielej.
 • Keď začnete užívať hormonálnu antikoncepciu, môžete dostať tmavý, hnedý výboj, ktorý trvá niekoľko mesiacov.
 • V období vzniku menštruačného cyklu u mladých dievčat sa môže povaha prepúšťania líšiť. Je to spôsobené tvorbou reprodukčného systému. Najčastejšie menštruačné a svetlé šarláty a po uplynutí niekoľkých dní môžu tmavé alebo krvavé škvrny pokračovať.
 • U žien, ktoré vstúpili do obdobia pred menopauzou, môže dôjsť k prepusteniu po ukončení menštruácie, pretože v tele dochádza k hormonálnej zmene. Ale o takýchto zmenách je lepšie informovať gynekológa, pretože niektoré choroby reprodukčného systému sa môžu zamaskovať ako premenopauza.

Malé, ale pretrvávajúce sekréty pomáhajú ženskému reprodukčnému systému vyčistiť epitel, očistiť genitálny trakt a chrániť sa pred infekciou. Súčasne by mal byť normálny objem hlienu za deň 1 - 4 ml a konzistencia rezov by sa mala podobať želé.

Aké sú výtoky po menštruácii?

Akonáhle menštruácia začne končiť, zrážanie krvi sa zvyšuje v ženskom tele. Posledné obdobia majú obvykle tmavšiu farbu a dosahujú hnedú farbu. Ak tmavý výtok po menštruácii nemá silný alebo nepríjemný zápach, potom sú považované za normu a nevyžadujú liečbu gynekológa.

Ak je tmavo hnedá farba hlienu prítomná a vôňa, potom by mali byť testované na vírusy a infekcie. Faktom je, že vôňa sa objavuje, keď začína intenzívna reprodukcia baktérií. Takže musíte prejsť škvrnu na chlamýdie, ureoplazmózu, herpes a iné choroby.

 • Karmínový hlien najčastejšie indikuje hrozbu potratu, eróziu krčka maternice alebo mikrotrhliny vo vagíne. Presnejšie povedané, gynekológ bude schopný zistiť príčinu po vizuálnom vyšetrení.
 • Krvavý a hnedý výtok počas týždňa po potrate je dôvodom na získanie lekárskej starostlivosti. Znamená to, že sa niečo pokazí.
 • Škvrny, ktoré sa objavili týždeň po menštruácii, môžu znamenať tehotenstvo. Okrem tehotenského testu pre lekárne je nevyhnutné, aby sa gynekológ objavil ako takéto príznaky sprevádzajúce mimomaternicové tehotenstvo.

 • Príčinou bieleho hlienu s charakteristickou kyslou vôňou je drozd. Aj v tejto chorobe, svrbenie a pálenie sú prítomné v intímnej zóne. Po skončení menštruácie je pravdepodobnosť výskytu drozdu veľmi vysoká, pretože krv a skleníkový efekt, ktorý vytvárajú tesnenia, sú často príčinou nadmernej reprodukcie huby.
 • Mukózny výtok, biely alebo transparentný, objavujúci sa pred nástupom menštruácie alebo po ukončení menštruácie, hovorí o problémoch s maternicovým čapom. Môže to byť erózia, cervicitída alebo iný problém.
 • Dôvodom vzniku bieleho výtoku počas týždňa po menštruácii, ktorý je sprevádzaný silným zápachom a bolesťou, sú zápalové ochorenia.
 • Pri vaginálnej dysbióze sa objavujú výpary bielej, šedej alebo nazelenalej farby, ktoré sa objavujú po menštruácii vo forme filmov s nepríjemným zápachom.
 • Dôvodom vzniku žltých alebo zelených sekrétov, ktoré môžu začať nielen po menštruácii, ale aj v akejkoľvek fáze cyklu, sú rôzne infekcie alebo zápalové ochorenia reprodukčného systému. Takéto sekréty sú veľmi bohaté a obsahujú tzv. Penu, ktorá je zreteľne viditeľná na povrchu spodnej bielizne.
 • Škorica chudobná špinenie, ktoré trvá niekoľko dní po ukončení menštruácie je znamenie, že patologické procesy sa vyskytujú v maternici.
 • Tmavé krvavé alebo hnedé konáre, ktoré sa objavili počas tehotenstva v prvých týždňoch, by mali povzbudiť ženu, aby navštívila gynekológa čo najskôr, pretože to je príznak odlúčenia placenty alebo vajíčka.
 • Tiež, či tmavý krvavý hnedý výtok, ktorý trvá viac ako 4 dni po skončení menštruácie, sa môže objaviť, ak je špirála nesprávne nainštalovaná. Dôvodom zvýšenia trvania menštruačného oddelenia ženy môžu byť aj vnútorné krvácanie, nezrovnalosti pri vykonávaní chirurgických zákrokov v reprodukčnom systéme a endometritíde.
 • Dôvodom vzniku kancelárií po ukončení menštruácie je začiatok hormonálnej antikoncepcie. A ak väčšina z týchto prídelov je normou, žena by mala venovať pozornosť trvaniu. Ak sú nátery prítomné viac ako 4 mesiace od začiatku užívania antikoncepcie, mali by ste kontaktovať gynekológa a pravdepodobne liek zmeniť.
 • Ružový hlien po menštruácii, pripomínajúci krv zriedenú vodou, s nepríjemným zápachom hovorí o chronických ochoreniach reprodukčného systému, ako je endometritída a endocervicitída.
 • Ak má žena cervikálnu ohyb alebo problémy so zrážaním krvi, potom sa počas menštruácie v hliene vyskytujú veľké krvné zrazeniny.
 • Rakoviny reprodukčného systému môžu spôsobiť výskyt krvavých jednotiek, a to aj po skončení menštruácie.

Sprievodné príznaky

Ak je príčinou vzniku tmavohnedého hlienu ochorenia, potom je takmer vždy sprevádzaný nepríjemným zápachom z intímnej oblasti. Zápach hlienu však môžu zmeniť nielen rôzne gynekologické patológie, ale aj nasledujúce dôvody.

 1. Tehotenstvo.
 2. Porucha intímnej hygieny.
 3. Alergické prejavy.
 4. Chudokrvnosť.
 5. Silný stres.
 6. Poruchy rovnováhy pohlavných hormónov, ktorých príčinou je nedostatočná aktivita endokrinného systému alebo menopauza.
 7. Narušenie centrálneho nervového systému.
 8. Začať užívať perorálne kontraceptíva alebo zmeniť na nové.

Gynekológovia zdieľajú patologické pachy po menštruácii na kyslé a ryby. Kyslá je ostrejšia, dôvodom jej vzhľadu je výrazná reprodukcia húb. Rybí zápach je tiež definovaný ako zhnitý, objavuje sa vo väčšine pohlavne prenosných chorôb, ako je kvapavka a podobne.

Čo robiť s týmito príznakmi?

Ak sa po menštruácii objaví hnedý výtok, aby ste pochopili, čo to je a aký je dôvod, musíte najprv venovať pozornosť iným príznakom:

 1. Zmenila sa intenzita alebo trvanie menštruácie?
 2. Má hlien zápach.
 3. Je to svrbenie alebo pálenie?
 4. Existujú nejaké bolesti v panvovej oblasti.

Všetky tieto faktory pomôžu presnejšie určiť, čo sa deje v tele.

Ak existuje aspoň jeden príznak, ktorý môže indikovať prítomnosť ochorenia, mali by ste čo najskôr navštíviť gynekológa. Nie je potrebné odkladať takúto návštevu na viac ako týždeň, pretože nedostatok liečby môže stav zhoršiť. Vykoná vizuálnu kontrolu, urobí nátery na infekčné choroby av prípade potreby nariadi ďalšie štúdie, ako je napríklad ultrazvuková diagnostika alebo testovanie na stanovenie hladín hormónov. Taktiež gynekológ potrebuje vedieť, či sa telesná teplota ženy počas menštruácie a po menštruácii zvýšila, pomôže odhaliť príčinu vzniku neobvyklého výboja.

Je dôležité vedieť, že tmavý hlien v akejkoľvek fáze menštruačného cyklu, vrátane po skončení menštruácie, indikuje porušenie reprodukčného systému.

Ak po menštruácii začal hnedý výtok, určiť príčinu by to malo byť. Takéto sekréty môžu byť sprevádzané zvýšením telesnej teploty, zvýšením trvania kompartmentov a bolesťou.

Neodkladajte návštevu gynekológa a samoliečte. Použitie rôznych ľudových liekov na prepúšťanie temnoty po ukončení menštruácie môže situáciu len prehĺbiť. Nielenže môžu byť symptómy rozmazané, čo sťažuje správne stanovenie diagnózy, ale aj samošetrenie môže viesť k ďalšiemu rozvoju ochorenia alebo jeho prechodu na chronickú formu.

Nie je dôvod sa báť ísť do gynekológa, aj keď sa stáva, že ženy s mikrotrhlinami v pošve sa za to hanbia a nechcú navštíviť lekára. Ale použitie obkladov a pleťových vôd trochu pomôže vysporiadať sa s problémom.

V závislosti od príčiny, ktorá mení parametre hlienu po menštruácii, čím sa stáva hnedou alebo zvyšuje trvanie oddelení, gynekológ predpíše liečbu. Vo väčšine prípadov sa terapia skladá z dvoch štádií, z ktorých prvý pacient užíva antibiotiká a lieky, ktoré stimulujú imunitný systém počas týždňa, a v druhom prípade sa obnoví vaginálna mikroflóra. Možno liečba bylinkovým čajom, ale len s prísnym dodržiavaním dávkovania, ktoré predpisuje gynekológ.

Ak sa objavia akékoľvek odchýlky v povahe menštruačného cyklu, mali by ste kontaktovať svojho gynekológa a pokúsiť sa nájsť príčinu. Nerobte si starosti s časom, pretože fyziologické príčiny môžu prispieť k objaveniu sa výtoku po ukončení menštruácie. Ale nadmerný stres môže zhoršiť stav tela. Pri nadmerne silnom krvácaní sa vyžaduje pohotovostná starostlivosť, pretože veľká strata krvi môže byť život ohrozujúca pre ženu.

Pin
Send
Share
Send
Send